مطالب مرتبط:
سکه ارزان شد/ یورور 6760 تومان
سکه ارزان شد/ یورو 6860 تومان+ جدول
سکه امروز چند؟/ قیمت سکه امروز 1 اردیبهشت 97
پیش فروش سکه برقرار است، مطمئن باشید
قیمت سکه در بازار استان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 1 اردیبهشت 1397 ساعت 22:552018-04-21اقتصادي

هندوانه دربسته سکه های وکیومی


مدتی است که در فضای مجازی فیلمی در خصوص سکه های پرس شده هولوگرام دار منتشر می شود که بیانگر تقلب در این نوع بسته بندی است.

در این فیلم فردی یکی از پرسهای سکه هولوگرام دار را باز می کند که در آن دستکاری شده و نه تنها وزن سکه طلا درست نیست بلکه .

- تجارت آنلاین : مدتی است که در فضای مجازی فیلمی در خصوص سکه های پرس شده هولوگرام دار منتشر می شود که بیانگر تقلب در این نوع بسته بندی است.

در این فیلم فردی یکی از پرسهای سکه هولوگرام دار را باز می کند که در آن دستکاری شده و نه تنها وزن سکه طلا درست نیست بلکه در طلا بودن آن نیز شبهه وارد می کند.

شعارسال": مدتی است که در فضای مجازی فیلمی در خصوص سکه های پرس شده هولوگرام دار منتشر می شود که بیانگر تقلب در این نوع بسته بندی است.

در این فیلم فردی یکی از پرسهای سکه هولوگرام دار را باز می کند که در آن دستکاری شده و نه تنها وزن سکه طلا درست نیست بلکه در طلا بودن آن نیز شبهه وارد می کند.

آن فرد اعلام می کند که پرس سکه را باز کرده و پس از آنکه متوجه اشکال و تقلب در آن شده، با شماره تلفن روی بسته تماس گرفته تا احقاق حق کند، اما آن فرد انتقاد کرده که چرا پرس را باز کرده اند و به همین دلیل پاسخگو نیست و هنگامی که آن فرد اعلام میکند که این مشکل را در فضای منتشر خواهد کرد، تهدید به شکایت می شود.

فردی که در فیلم صحبت میکند، خبر می دهد که با تشکل مربوطه تماس گرفته اما مسوولان تشکل صنفی به جای آنکه پیگیر موضوع شوند، حق را به کسی داده اند که آن بسته بندی را ایجاد کرده و آن تشکل صنفی نیز از بازکردن بسته بندی سکه انتقاد کرده است.

اکنون سوال اینجاست که چرا خریداران حق ندارند پرس سکه ها را باز کنند و چه اتفاقی می افتد که به جای فروش طلا، کلاه سر مردم گذاشته می شود.

البته درست یا غلط بودن مشخص نیست به همین دلیل و برای اینکه بدانیم این فیلم تا چه اندازه درست است و راهکار چیست، با محمد اسدی جوزانی ، رییس انجمن پخش کنندگان طلا و جواهر گفتگو کردیم که در ادامه آمده است.

= نظر شما در خصوص فیلم تقلب در سکه های پرسی چیست؟ نکته مهم اینجاست که امروزه سکه طلا به منبع کسب درآمد برای خیلی ها تبدیل شده و همین امر امکان سواستفاده را بیشتر میکند.

درگذشته که قیمت سکه منطقی بود، مردم در بسیاری از مراسم ها به جای پول یا کالا، سکه طلا می دادند و برای آنکه بتوان آن را مدیریت کرد، سکه های ربع، نیم، تمام سکه و ابعاد بزرگتر وجود داشت.

تا آنکه طلا گران شد و چون مردم توان خرید آن را نداشتند، حجم طلا از ربع سکه کوچکتر شد و آنها را در پرس های مخصوص عرضه میکردند.

اما پس از آن سکه های استاندارد نیز به صورت پرسی عرضه شد تا خریدار نتواند با لمس سکه به واقعی یا تقلبی بودن آن پی ببرد.

البته از همان روزها مردم به این کارتها اعتماد کردند و هنگامی که صحبت از سکه می شد، کافی بود که در این بسته ها باشد تا هم خریدار و هم فروشنده با خیال راحت معامله کنند.

اما چون این بسته ها را نمی توان باز کرد، تقلبی بودن آن را نمی توان اثبات کرد مگر آنکه به دفتر پرس کننده سکه یا تشکل مربوطه که هولگرام را صادر می کند مراجعه شود و در حضور آنان بسته بندی باز شود.

بنابر این می بینیم که رسیدن به درست یا نادرست بودن سکه های پرسی بسیار دشوار است و هفت خان رستم را باید طی کرد.

به چه دلیل سکه ها را پرس کردند؟ مگر تقلبی صورت گرفته بود که سکه طلا را در بسته بندی گذاشتند؟ اگر سکه تقلبی نباشد، دلیلی بر پرس کردن آن وجود ندارد.

فردی مراجعه میکند و سکه طلا را پس از بررسی می خرد.

بدین معنا که خریدار می تواند وزن، عیار و شرایط سکه طلا را با دقت بررسی کند، اما اکنون مردم شکل سکه داخل بسته را می خرند و هرگز نمی توانند باور داشته باشند که سکه چه وضعیتی دارد.

نکته دیگر اینکه نظارتی هم در مسیر پرس کردن سکه وجود ندارد که این نقص بزرگی است.

اعتبار سکه های پرس شده چگونه مشخص می شود؟ سکه طلای پرسی اعتباری ندارد زیرا قابل بررسی نیست.

شما هرگز نمی توانید یک سکه پرسی را از نظر وزن و عیار بررسی کنید، بلکه هولوگرامی که اتحادیه امتیاز آن را به برخی ها داده ، ملاک اعتبار سکه طلاست.

اگر واقعیت را بپذیریم به دلیل آنکه پرس کردن سکه در یک چرخه رسمی و قانونی صورت نمی گیرد، سود ناشی از هولوگرام فروشی، انگیزه ای برای پرس کردن سکه ها شده است.

در صورتی که روش درست این است که هرگاه می خواهند سکه را پرس کنند، نمایندگانی از دادستانی، ناظر اتحادیه، نماینده مصرف کنندگان، نماینده پخش کنندگان طلا و دستگاههای مربوطه حضور داشته باشند تا بر مسیر پرس کردن سکه طلا نظارت داشته باشند.

نتیجه آن می شود که آقایان می گویند اگر پرس باز شود، سکه داخل آن اعتبار ندارد و اگر تقلبی باشد، فرد پرس کننده پاسخگو نیست.

بنابر این اگر بگوییم که پرس و هولوگرام اعتبار دارد و سکه طلای آن ارزشی ندارد، بی راه نگفته ایم.

باید بپذیریم که کار از ریشه اشکال دارد.

اشکال از کجاست؟ اشکال در اینجاست که هرگز نمی توان تقلبی یا غیر تقلبی سکه بسته بندی را اثبات کرد.

اکنون از شما می پرسم که اگر فرد سودجویی یک تکه فلز تقلبی را با یک بسته بندی سکه به دفتری که آن را بسته بندی کرده ببرد، آیا آن مرکز باید بپذیرد؟ اگر این روال باب شود، از فردا سودجویان راه می افتند و پرسها را باز می کنند و سکه هایش را بر می دارند و با یک تکه فلز تقلبی ادعای پول می کنند؟ بنابر این کار از ریشه اشکال دارد.

از سوی دیگر هیچ تفاوتی بین سکه طلای پرس شده و قوطی کنسرو وجود ندارد.

وقتی یک قوطی کنسرو را باز و مشاهده می کنیم که خراب شده، به فروشنده مراجعه می کنیم و بدون دردسر پس می دهیم زیرا کارخانه ای که کنسرو را عرضه کرده، سلامت آن را تایید کرده است.

چه دلیلی دارد که وقتی پرس سکه را باز می کنیم بگویند پاسخگو نیستیم؟ این روال خطرناکی است و اگر باب بشود، قوطی کنسرو، پنیر، شیر و هر آنچه داخل بسته بندی عرضه می شود، قابل پس دادن نخواهد بود و کارخانه ها می توانند اعلام کنند که زمانی شیر یا کنسرو یا هر بسته بندی دیگری را پس میگیرند که بسته آن باز نشده باشد.

چرا مسوولان صنف طلا این حساسیت را حل نمی کنند؟ همه چیز از بی قانونی به وجود می آید.

هنگامی که هولوگرام می فروشند و منافعی برایشان ایجاد می شود، اشکال از همان جا شروع می شود.

مگر می شود هنگام تعریف هولوگرام، این مشکلات را درک نکرده باشند؟ فرض بگیریم که آن زمان متوجه نشدند، اما امروز که متوجه شدند، چرا همچنان هولوگرام می فروشند.

بدتر اینکه وقتی صداوسیما در این خصوص گزارش تهیه میکند به سراغ نماینده صنف طلا می رود، به جای آنکه راهکار اساسی برای آن بیندیشند و به مردم قول بدهند که مشکل را برطرف می کنند، به دوربین خیره می شوند و در مقابل چشم مردم تاکید می کنند که اگر پرس سکه را باز کنید، سکه داخل آن ارزش ندارد.

معنای این جمله این است که سکه طلای شما ارزش ندارد بلکه بسته بندی آن ارزش دارد زیرا اگر از بسته بندی جدا شود، دیگر ارزش ندارد و اگر تقلبی باشد، قابل پیگیری نیست!! چرا شما به عنوان رییس انجمن پخش کنندگان طلا وجواهر نسبت به هولوگرام فروشی اعتراض نمی کنید؟ اگر بخواهیم طلا را تعریف کنیم، فقط یک کلمه مافیا را می توان به کار برد.

اگر امروز یک نفر جرات داشته باشد نسبت به این قبیل موارد اعتراض کند، به سادگی کنارش می گذارند و به دیگر اعضای صنف اعلام میکنند که باید فلان کس را تحریم کنند.

بنابر این فرد را وارد به سکوت می کنند.

به همین دلیل است که هیچ کس در صنف طلا و جواهر اعتراض نمی کند زیرا به سادگی منزوی می شود.

این مساله برای خود من پیش آمده و نتیجه اعتراضهایی که کرده ام بلاهایی است که به روزگارم آورده اند.

بنابر این هیچ کاری نمی شود کرد.

به نظر شما باید اجازه داد همه چیز همین گونه بماند؟من از تمام آقایان سوال می کنم که پرس کردن سکه چه امتیازی دارد؟ چرا باید کاری کنند که خریدار نتواند مطمعن شود که سکه طلاست یا حلبی می خرد؟ یکی از جدی ترین اشکالات به بانک مرکزی وارد است.

چرا بانک مرکزی نسبت به توزیع سکه های پرسی بررسی نمی کند؟ چرا تاکنون تعزیرات در این بحث وارد نشده و به صورت نمونه پرس چند سکه را باز نکرده تا همه چیز روشن شود؟ متاسفانه بی توجهی به حقوق مردم عادی شده است.

امروزه یک مدل خودرو تویوتا یا فولکس واگن یک اشکال جزیی دارد و مسوولان این کارخانه های بزرگ فراخوان می زنند و اعلام می کنند که خریداران برای رفع اشکال به نمایندگی ها مراجعه کنند.

آیا تاکنون در مورد سکه های پرس شده این اتفاق افتاده است؟ فرض بگیریم که اشکالی در یک نوع سکه وکیوم با برند خاصی وجود دارد یا سوتفاهمی پیش آمده باشد، آیا فردی که این سکه ها را پرس کرده، آنقدر معرفت دارد که این فراخوان را بزند و آیا می تواند بدون بازکردن وکیوم ها سلامت آن را اثبات کند؟ یکی از دلایلی که سکه طلا را داخل وکیوم پرس می کنند، زیبایی آن برای دادن هدیه است که مورد استقبال مردم نیز واقع شده است.

نظر شما در این مورد چیست؟ این حرف درستی است و اشکالی هم ندارد که بخواهند سکه را داخل وکیوم پرس کنند تا هدیه بدهند.

اما راهکار این نیست که امتیاز هولوگرام بفروشند و آن را در انحصار عده خاصی قرار دهند و هیچ کس هم حق باز کردن وکیوم را نداشته باشد.

امروزه شما به مغازه ادوکلن یا چینی یا لوازم خانگی می روید و می خواهید یکی از این کالاها را هدیه ببرید.

آیا آنها را به شما وکیوم شده می دهند و اعلام می کنند که اگر از وکیوم باز کنید از نظر ما ارزشی ندارد.

این طور نیست.

مغازه دار آن کالا را به شما نشان می دهد و پس از آنکه مورد تایید خریدار واقع شد، آنگاه آن را کادوپیچ می کند و به مشتری می دهد.

مصرف کننده هم برای دیدن کادو می تواند آن را باز کند.

با سکه طلا هم می توان همین رفتار را داشت.

یعنی فردی که سکه می خرد، می تواند به مغازه مراجعه کند و از فروشنده بخواهد که سکه را وکیوم کند تا برای هدیه دادن تزیین شود.

با این کار امکان هر گونه سواستفاده از بین می رود.

وقتی صدها راهکار وجود دارد که بتوان جلوی رانت، فساد و باندبازی را گرفت، چرا وکیوم و هولوگرامی را تعریف می کنند که مادر رانت، فساد و باندبازی است؟ آیا وکیوم کردن سکه، باعث گرانتر شدن و ارزشمندی آن می شود؟ این هم یکی از نکات جالب توجه است که مسوولان باید به آن پاسخ بدهند.

وقتی ماشین می خریم می گویند به این دلیل گرانتر است که وسایل اضافه مانند ضبط صوت، باند، روکش صندلی و مواردی از این دست دارد.

وقتی می خواهیم خانه بخریم می گویند کف سرامیک است یا دیوارها رنگ شده یا اجناسی که در آن به کار رفته از نوع مرغوب است و همین ها دلیل گرانتر بودن خانه است.

در حالی که وکیوم کردن سکه هیچ تاثیری بر قیمت آن نمی گذارد.

اکنون آقایان توضیح دهند که چرا هزینه می کنند ولی بابت آن هیچ هزینه ای نمی گیرند؟ در شرایطی که بخش خصوصی بابت یک ریال هزینه کرد، انتظار سود دارد، چرا وکیوم کردن سکه بدون چشم داشت بوده است.

همه اینها سوالاتی است که نیاز به پاسخ داد و مهمتر اینکه باعث نگرانی می شود.

پیشنهاد شما به خریداران سکه طلا چیست؟ جمله معروفی وجود دارد که زبان زد تمامی فروشندگان و تولیدکنندگان است.

آنها می گویند همیشه حق با مشتری است.

اما در کشور ما تنها کسی که حق ندارد، مشتری است.

آیا این حق مشتری نیست که بداند بابت سکه طلا پول می دهد یا حلبی می خرد؟ تصور کنید که فردی صدها سکه وکیوم شده خریداری کرده و یک باره خانه اش آتش می گیرد و وکیوم ها می سوزد.

اگر داخل این وکیوم ها طلا نباشد و به مردم آهن رنگ شده فروخته باشند، آن فرد همه چیزش را یک شبه از دست داده است.

بنابر این مردم باید هوشیار باشند و از این پس سکه وکیوم شده را نخرند.

اگر مقداری فکر کنیم و مثال آتش گرفتن را در ذهن تداعی کنیم، هرگز نباید سکه طلای وکیوم شده بخریم.

چه اشکالی دارد که سکه طلا را بخریم و مانند گذشته در قوطی های زیبا بگذاریم و به عزیزانمان بدهیم؟ به نظر شما چند درصد از سکه های وکیوم شده بازار تقلبی است؟ این سوال قابل جواب دادن نیست زیرا امکان بررسی سکه ها وجود ندارد.

اگر بگوییم همه سکه ها تقلبی است با آنکه بگوییم همه سکه ها طلاست، هر دو می تواند مصداق داشته باشد زیرا حق نداریم سکه ها را از بسته بندی های وکیوم بیرون بیاوریم.

وقتی نمی توانیم از روی بسته بندی اثبات کنیم که سکه ها طلاست، می تواند هرچیز دیگری باشد همان طور که می تواند طلا باشد.

این گفتگو نتیجه ای نداشت و به نظر می رسد بازار سکه و طلا به روال خودش در وکیوم سکه ادامه خواهد داد.

آیا همین طور است؟ مشکل در این است که نسبت به مفسدان برخورد خوبی صورت نمی گیرد.

بسیاری از رانت ها، زدوبندها، باند بازی ها و مافیایی که در کشور ما وجود دارد، اگر در هر کشور دیگری بود، مجازاتهای سنگینی برای آن متخلف تعریف و اجرا می کردند.

اما در ایران فقط و فقط شاه دزد مجازات می شود.

اختلاس باید سه هزار میلیاردی باشد تا متخلف، محاکمه علنی و اعدام شود.

اما انتخاب با مردم است.

اگر مردم از همین امروز تصمیم بگیرند که سکه وکیوم شده نخرند، همه چیز تغییر می کند.

مردم می توانند هنگام خرید سکه از فروشنده بخواهند وکیوم آن را باز کند و سکه طلا به آنان بفروشد، سکه ای که قابلیت لمس کردن و تشخیص داشته باشد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازسایت خبری تجارت آنلاین ، تاریخ انتشار:1 اردیبهشت 97، کدخبر: 59892،www.

tejaratonline.

ir
کلید واژه ها: بسته بندی - فیلم - فضای مجازی - بسته - منتشر - تقلب - درست - مجازی - بسته بندی سکه - مردم - انتقاد - استاندارد - خرید - قیمت سکه - مدیریت - آنلاین - راهکار - گفتگو - جواهر - شکایت - درآمد - مراسم - قیمت - کلاه - فروش - مشکل - محمد - تلفن

آخرین اخبار سرویس:
هلال احمر 69 میلیارد تومان به زلزله زدگان کمک کرد

بازدید ازمدیریت چندین شعبه شهرستان ها در بانک ایران زمین

هر گرم شیشه به رقمی در حدود 100 هزار تومان رسیده است

تاخیر در پرداخت مطالبات مهمانداران شرکت رجا ادامه دارد

استخدام مکانیک،جلوبندی ساز،صافکار و نقاش در نمایندگی میتسوبیشی

قیمت دلار تک نرخ 2 خرداد 4280 تومان شد/ ادامه روند افزایش قیمت دلار تک نرخی

پرداخت وام اشتغال روستایی با هدف کاهش بیکاری و رونق اشتغال

خودکفایی 175 هزار خانوار کمیته امداد با تسهیلات بانک ملی

40 درصد مالکان مسکن مهر متقاضی فروش هستند

پرداخت 3613 میلیارد ریال تسهیلات برای 1213 طرح ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری کشور

فهرست 20 خودروی سال 2020 +تصاویر

جان مک آفی: افزایش قیمت ارزهای دیجیتال نزدیک است !

مدیران نسبت به سرمایه گذاری جدیت بیشتری داشته باشند 

20 خودروی سال 2020 + تصاویر

خودکار ایرانی

جلب اعتماد و همکاری تشکل ها راهبرد اصلی تعاون روستایی است

روسیه در انتظار درآمد میلیاردی از مسابقات جام جهانی فوتبال

استخدام موتور سوار تمام وقت برای شیفت ظهر در تهران

خودکفایی 175 هزار خانوار کمیته امداد با تسهیلات بانک ملی ایران

استخدام منشی خانم ترجیحا آشنا به نرم افزار پارسیان در اصفهان

تداوم توزیع سود سهام عدالت متاخران

استخدام حسابدار خانم جهت دفتر فروش در کرج

بارش ها 29 درصد کاهش یافت

برای وام 100 میلیونی چقدر اوراق بخریم؟

قیمت و شرایط فروش لیفان 820, لیفان x60 و لیفان x50

یک SUV از فراری در راه است

20 خودروی سال 2020 + تصاویر

تجمع مال باختگان خرید خودرو از یک شرکت پیش فروش خودرو

توزیع مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز منجمد در قالب طرح ضیافت

جمعیت 0-14 ساله تا سال 1415 کاهش خواهد یافت

استخدام مشاور جهت املاک راستین در شیراز

قهر دریا با صیادان

درخواست صنف کامیون داران سه شهر خراسان جنوبی

برنامه بنیاد حامیان دانشگاه تهران برای تامین 35 درصد نیازهای مالی این دانشگاه

افتتاح آزمایشگاه هنرستان مبین خلیج فارس کیش

بازگشت صرافی ها به معاملات ارزی

هلال احمر 69 میلیارد تومان به زلزله زدگان کمک کرد

جلب اعتماد و همکاری تشکل ها راهبرد اصلی تعاون روستایی است

مقدار سه و نیم تن آلایشات دامی در لردگان کشف و معدوم شد

پیگیری روند استانداردسازی محصولات کشاورزی در لرستان

جلب اعتماد و همکاری تشکل ها راهبرد اصلی تعاون روستایی است

تجهیز57 هزار هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی به سیستم آبیاری تحت فشار

اجازه نمی دهیم منفی گرایی و بهانه جویی برخی، سد راه پیشرفت استان شود

دست نوازش نیکوکاران مازندرانی بر سر حدود هشت هزار یتیم

پایانه مسافربری خرم آباد 10 خرداد فعال می شود

خرید تضمینی گندم در گلستان کلید خورد

استخدام گرافیست جهت مجموعه ساختمان های مارک دار در شیراز

طبخ زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان

استخدام کارشناس فروش در شرکت مهندسی باربد پردازان باران -تهران

تب قیمتی ملک به مرز 40 درصد رسید

استخدام فروشنده در شرکت کیفیت اندیشان در شیراز

روسیه در انتظار درآمد میلیاردی از مسابقات جام جهانی فوتبال

یزد، قطب حمل و نقل ریلی کشور

در سال گذشته 302 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور به سامانه نوین آبیاری مجهز شدند

خودکفایی خانوارهای کمیته امداد با تسهیلات بانک ملی

382 طرح احیای بافت فرسوده شهری در حال اجراست

کاهش 4 درصدی جمعیت جوان کشور تا سال 1405

پتروشیمی ها محرک بورس شدند

خرید تضمینی گندم در گلستان کلید خورد

طراوتی دوباره با کاشت گلهای فصلی تابستانه

تجمع مقابل یک شرکت پیش فروش خودرو

طلا تا آخر تابستان ارزان می شود

کاهش قیمت طلا

مواد غذایی بدون بطری ماندند!

پایانه مسافربری خرم آباد 10 خرداد فعال می شود

مونسان: مشکلات ارزی گردشگران خارجی رفع می شود

مظنه آپارتمان در منطقه مجیدیه + جدول قیمت

وزیر صنعت: توپ و تشرها ضربه ای به اقتصاد ایران وارد نمی کند

طلا نتوانست بالاتر رود

کدام کالا ها یک هفته ای گران شدند؟

ارزها کجا رفته اند؟

استخدام خیاط و برشکار جهت تولیدی مبلمان در شیراز

استخدام کارگر ساده برای فست فود در شیراز

استخدام مدرس زبان فرانسه در خانه زبان کودک خرد بنیان

استخدام راننده پمپ و میکسر در یک کارخانه بتن

استخدام کارمند خانم و آقا مسلط به زبان انگلیسی و کامپیوتر

استخدام شرکت تعاونی بهار حافظ

انتقاد ربیعی از اشتغالزایی با پول‎پاشی

افتتاح آزمایشگاه هنرستان مبین خلیج فارس با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش

کاهش 30 تا 40 درصدی تخصیص آب شرب استان اصفهان از حوضه آبریز زاینده رود

نهمین و دهمین مدرسه «امید آینده» با حمایت بانک آینده در استان های ایلام و فارس افتتاح شد

قیمت سکه افزایش یافت

بهره برداری از بزرگ ترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه با تامین مالی بانک ملت

اهدای جوایز برندگان جشنواره کارتخوان های سامان

تعرفه خدمات هم مکانی شرکت ارتباطات زیرساخت در مراکز استانی کاهش یافت

کار پسندیده یک کارمند بانک برای خانم ویلچری +عکس

احتمال کاهش قیمت خودروهای داخلی با افزایش عرضه

بانک تی بی سی گرجستان برای ایرانیان بخشنامه جدید صادر کرد

سرمایه های سرگردان کجا آرام می گیرند؟

دوای درد گرانی مسکن دست کیست؟

تحولات بازار طلا و ارز/ یورو 7479 تومان شد

بانک TBC گرجستان برای ایرانیان بخشنامه جدید صادر کرد

گسترش تجارت آنلاین حیات وحش در اروپا

دخل و خرج ارز توریستی برای ایران

طلا همچنان پایین تر از مرز 1300 دلار

وزیر صنعت: توپ و تشرها ضربه ای به اقتصاد ایران وارد نمی کند

مونسان: مشکلات ارزی گردشگران خارجی رفع می شود

کارخانه پارچه مقدم به موزه صنعتی تبدیل می شود

پایانه مسافربری خرم آباد 10 خرداد فعال می شود

اقتصاد ایران آن قدر قوی است با توپ و تشرهای خالی اتفاقی برایش نیفتد

هندوانه دربسته سکه های وکیومی

هندوانه دربسته سکه های وکیومی