مطالب مرتبط:
پارلمان آلمان: حمله موشکی سه کشور غربی به سوریه، نقض قوانین بین المللی بود
واکنش پارلمان آلمان به حمله موشکی سه کشور غربی به سوریه
دیدار نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با جابری انصاری
دیدار نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با جابری انصاری
نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه با انصاری دیدار کرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 1 اردیبهشت 1397 ساعت 18:052018-04-21سياسي

تلاش سازمان ملل برای اجرای مصوبه کنگره سوچی و شکل گرفتن قانون اساسی/ بررسی حمله سه کشور غربی به سوریه در دیدار با دیمیستورا


دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی تاکید کرد: در اجرای مصوبات کنگره سوچی تلاش هایی توسط روسیه، ایران و ترکیه به عنوان شرکای ضامن روند آستانه در جریان است و سازمان ملل و نماینده آن تلاش دارند تا این مصوبه اجرایی و قانون اساسی شکل بگیرد.

- --> کد خبر: 614663 1397/02/01 18:04:00 دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی تاکید کرد: در اجرای مصوبات کنگره سوچی تلاش هایی توسط روسیه، ایران و ترکیه به عنوان شرکای ضامن روند آستانه در جریان است و سازمان ملل و نماینده آن تلاش دارند تا این مصوبه اجرایی و قانون اساسی شکل بگیرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، حسین جابری انصاری با اشاره به سفر استفان دیمیستورا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد 1در امور سوریه به تهران گفت: ایشان دیدار دوره ای از آنکارا، مسکو و تهران داشتند و در این چارچوب امروز برای رایزنی درباره آخرین تحولات سوریه و تحولات منطقه ای و بین المللی مرتبط با سوریه در تهران هستند.

دیمیستورا به دنبال پیدا کردن راه حل برای پیگیری مصوبات کنگره سوچی است وی افزود: ما تلاش های گسترده ای را در چارچوب روند آستارا، کنگره گفت وگوی ملی سوریه در سوچی و همچنین گفت وگوهای سوری - سوری مطرح شده به عنوان دستورکار روند ژنو در دستورکار قرار دادیم.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی ادامه داد: سفر دوره ای نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه تلاش برای هماهنگی با شرکای روند آستانه و رایزنی برای پیدا کردن راه حل مناسب به منظور پیگیری مصوبات کنگره گفت وگوی ملی سوچی است.

تلاش سازمان ملل برای اجرای مصوبه کنگره سوچی و شکل گرفتن قانون اساسی جابری انصاری در ادامه با اشاره به مصوبات کنگره ملی سوچی اظهار داشت: این کنگره مدتی قبل در روسیه با حضور نمایندگان جامعه متنوع سوریه از طیف ها و جریان های مختلف سیاسی و اجتماعی برگزار شد.

در این کنگره بیانیه اعضا نیز منتشر شد و یکی از توافقات در خصوص کمیته بررسی موضوعات مرتبط با قانون اساسی سوریه است.

وی اضافه کرد: در اجرای این مصوبات تلاش هایی توسط روسیه، ایران و ترکیه به عنوان شرکای ضامن روند آستانه در جریان است و سازمان ملل و نماینده آن تلاش دارند تا این مصوبه اجرایی و قانون اساسی شکل بگیرد.

رایزنی ها بین ایران و سازمان ملل ادامه خواهد داشت دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی به تهاجم کشورهای غربی به سوریه اشاره و تصریح کرد: در جلسه امروز همچنین آخرین تحولات سوریه، تهاجم سه کشور غربی به این کشور و تاثیراتی که در وضعیت سوریه خواهد داشت مورد بررسی قرار گرفت.

جابری انصاری ادامه داد: آینده تحولات و همچنین آینده رایزنی ها بین ایران و سازمان ملل نیز در گفت وگوهای امروز بین ما مطرح شد.

این گفت وگوها ادامه خواهد داشت.

کارویژه ما به عنوان طرف های خارجی، تسهیل تصمیم گیری ملت سوریه در مورد آینده کشور خود است.

کارویژه ما تسهیل تصمیم گیری ملت سوریه در مورد آینده این کشور است وی پس از دیدار دیمیستورا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه، در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: راه حل خروج از وضع سوریه، پذیرش اراده مردم سوریه است.

تلاش های ما در آستانه، سوچی و ژنو هنگامی می تواند موفق باشد که مسیر تصمیم گیری مردم سوریه برای آینده کشور را باز و زمینه آن را فراهم کند.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی با بیان اینکه بنا نیست ما به عنوان طرف های خارجی در جایگاه تصمیم گیری برای مردم سوریه قرار بگیریم، ابراز داشت: کارویژه ما تسهیل تصمیم گیری ملت سوریه در مورد آینده این کشور است.

حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه از اهداف مشترک ماست جابری انصاری افزود: یکی از اهداف مشترک همه ما در تلاش ها و ابتکارعمل های صورت گرفته حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه و همچنین عدم تجزیه این کشور و زمینه سازی برای تصمیم گیری مردم سوریه برای آینده کشور خود است.

وی اضافه کرد: این راهی است که فراروی ما قرار دارد و امیدواریم که رایزنی ها و همکاری هایی که بین کشورهای ضامن آستانه و سازمان ملل متحد متحد و نماینده دبیرکل این سازمان در جریان است موفق شویم تا این تسهیل کنندگی و زمینه سازی را به خوبی انجام دهیم.

ایران بازیگری بسیار مهم و شدیدا درگیر در مورد مسأله سوریه است استفان دیمیستورا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه پس از دیدار با جابری انصاری در جمع خبرنگاران بیان کرد:­ در کنار ایجاد آرامش در سوریه و همچنین حفظ تمامیت ارضی این کشور، تاسیس کمیته بررسی قانون اساسی و برگزاری انتخابات از دیگر مسائلی است که باید به دست خود مردم سوریه و البته با کمک سازمان ملل انجام شود.

وی با اشاره به اهداف خود در سفر به ایران یادآور شد: برای من آمدن به ایران بسیار مهم بود، ایران بازیگری بسیار مهم و شدیدا درگیر در مورد مسأله سوریه است،­ در حال حاضر فرصتی پیش آمده است تا در این مورد بیشتر صحبت کنیم.

اولویت مان کاستن از دما و التهاب در سطح منطقه و بین الملل است نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه با بیان اینکه هفته گذشته، هفته خطرناک و بسیار سختی بود و الان اولویت ما این است که دما و التهاب را در سطح منطقه و بین الملل کاهش دهیم، عنوان کرد: آنچه اتفاق افتاد حاکی از این بود که اگر روند سیاسی فعالی در جریان نباشد آنچه در صحنه عمل اتفاق می افتد می تواند از کنترل خارج شود.

دیمیستورا ادامه داد: بر این باور هستیم و در خصوص این موضوع صحبت کردیم که باید اطمینان حاصل کنیم که آنچه در هفته گذشته رخ داد تاثیر منفی بر روند سیاسی نخواهد داشت.

روندهای سیاسی­ در سوریه تحت تاثیر حمله هفته گذشته قرار گرفتند وی با بیان اینکه هر سه روند سیاسی­ یعنی­ روند آستانه،​ سوچی و ژنو، تحت تاثیر حمله هفته گذشته قرار گرفتند، گفت: ­به خاطر اینکه روند آستانه،​ روند بسیار مهمی است­ اما سه کشور در آن حضور دارند و دستورکار آن نیز کاهش تنش است، ­ما نیاز داریم که کشورهای بیشتری را درگیر این روند کنیم.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه افزود: سوچی نیز بسیار مهم بود زیرا هدفش این بود که کشورهای بیشتری را درگیر موضوع کند و بیانیه مهمی در آن وجود داشت مبنی بر اینکه یک کمیته بررسی قانون اساسی سوریه باید تشکیل شود که هنوز تشکیل نشده است.

سازمان ملل تنها ارگانی است که می تواند یک روند سیاسی فراگیر را در خودش شکل دهد دیمیستورا اضافه کرد: ژنو نیز بسیار مهم است زیرا سازمان ملل تنها ارگانی است که می تواند یک روند سیاسی فراگیر را در خودش شکل دهد و این امر نیازمند یک حرکت رو به جلوست در غیر این صورت، حوادث ناگواری می تواند رخ دهد.

وی با اشاره به گفت وگوهای خود با جابری انصاری اظهار داشت: گفت وگوهایی که انجام شد بسیار خوب و سودمند بود زیرا همکاری و تعاملی که با ایران داریم به ما امکان می دهد تا روند سیاسی فعال و مفیدی داشته باشیم، در غیر این صورت حوادث به گونه خوبی پیش نخواهد رفت.

تنها خود سوریه است که می تواند مشکل را حل کند نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور با بیان اینکه­ وقت آن رسیده است که شاهد تعامل بیشتری­ از جانب دولت سوریه­ باشیم، تصریح کرد: دلیل این موضوع آن است که بعد از همه تحولات باید گفت این خود سوریه است که می تواند مشکل را حل کند و ما نیز به این کشور کمک خواهیم کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا به نقل از صداوسیما، دیمیستورا افزود: موضوع ایجاد آرامش در سوریه و همچنین حفظ تمامیت ارضی این کشور، تاسیس کمیته بررسی قانون اساسی و برگزاری انتخابات از دیگر مسائلی است که باید به دست خود مردم سوریه و البته با کمک سازمان ملل انجام شود و در حال حاضر ما می توانیم این موضوع را با اعتبار بیشتری پیگیری کنیم.


کلید واژه ها: سازمان ملل - قانون اساسی - وزیر امور خارجه - کنگره - سوریه - سوری - دبیرکل سازمان ملل - قانون - سیاسی - تحولات سوریه - خارجه - روسیه - ایران - ارشد - وزیر - تهران - ترکیه - سازمان ملل متحد - انصاری - هایی - کشور - دیدار - امروز - بین المللی - توافقات - اجتماعی - برگزار - استفان - بیانیه - جامعه

آخرین اخبار سرویس:
تاثیر کاهش رشد جمعیت در 20 سال آینده خود را نشان می دهد

کشف چهار پیکر کامل از سانحه هوایی یاسوج

مجلس نمایندگان آمریکا با توسعه سلاح های هسته ای خود موافقت کرد

ویزیت رایگان عشایر اصلاندوز توسط پزشکان بسیجی

آغاز یازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران

سخنان پمپئو نشان ازعدم بلوغ سیاسی وی است

رایتل یکی از مدیران سابق همراه اول را به سمت معاونت تجاری منصوب کرد

اعلام تحریمات امریکا علیه ایران و ترکیه

عکس همسر بن سلمان برای اولین بار منتشر شد!

اجرای طرح رجیستری گوشی همراه نمونه موفق مبارزه پیشگیرانه و نرم افزاری با قاچاق کالا است

محبت قلبی به مردم؛ وظیفه مسئولان

عبور از کم آبی تنها با ساخت سد ممکن نیست/ لزوم اصلاح روش های مصرف

روزآمدی، جامعیت و رویکرد تحلیلی سه ویژگی کتاب جدید علامه مصباح یزدی

بنگاه های اقتصادی بزرگ دولتی دردی را دوا نمی کنند/ حادثه کازرون حاصل بی تدبیری بود

بیانیه جامعه پزشکی در حمایت از فرمایش های دیشب رهبر معظم انقلاب

عکس/ طلایی ترین "BMW" موجود در کشور

ظرفیت های مغفول مانده در عرصه های مختلف در فارس باید مورد توجه قرار گیرد

آژانس بین المللی انرژی اتمی بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

نبیه بری: تشکیل سریع دولت امری ضروری است

چه خبر از افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان دولت؟

آژانس برای یازدهمین بار پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

چهره جدید بهناز جعفری

در مناطق آزاد چقدر قاچاق می‎‏شود؟

مراسم سومین روز درگذشت حجت الاسلام حسنی در ارومیه

بصیرت و زمان شناسی شهدا مثال زدنی است/ حفظ ولایت؛ مهمترین هدف شهدا

دژاگه: ایران رونالدو و اینیستا ندارد اما برای تحقق رویایمان 150 درصد تلاش می کنیم/می خواهم جواب اعتماد کی روش را بدهم

حفظ ارزشهای 40 ساله کشور مرهون اراده جوانان است

جزء خوانی قرآن کریم در حرم حضرت شاهچراغ (ع)‎

بنگاه های اقتصادی بزرگ دولتی دردی را دوا نمی کنند/ فتح خرمشهر معادلات را تغییر داد

آژانس بار دیگر فعالیت های ایران را منطبق با برجام خواند

روند ثبت نام نامزدان انتخابات هفته آینده آغاز می شود

دستگیری مسافرهای زورگیر +عکس

حمله رژیم سعودی با بمب های خوشه ای به استان صعده یمن

اطاعت از ولایت رمز تداوم عزت انقلاب است

بازخوانی سرودهای دفاع مقدس در نمایشگاه قرآن

دیدار ترامپ و اون لغو گردید

فیلم/ مراسم دومین سالگرد محاصره بیت آیت الله شیخ عیسی قاسم

جنجال بر سر افتتاح آمبولانس بانوان / سخنگوی اورژانس کشور واکنش نشان داد

باید افق چندین دهه ای برای مبانی فلسفی فرهنگ و هنر ترسیم کرد

آژانس انرژی اتمی باردیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

رونمایی ازتندیس یادمان شهدای اطلاعات در سنندج

آژانس بار دیگر اقدامات و فعالیت های هسته ای ایران را کاملا منطبق با برجام دانست

فیلم/ نصرالله پژمانفر: غرفه فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس برای ارتباط مستقیم مردم با اعضای آن به زودی افتتاح می شود/ تمرکز محتوایی نمایشگاه، ویژگی مطلوب این دوره

آژانس انرژی اتمی باردیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

اداره حفظ آثار دفاع مقدس فردیس آغاز به کار کرد

برگزاری نمایشگاه از حرا تا حرم

رهبر ایران، شروط تداوم برجام با اروپا را اعلام کرد

نشست «وسواس، شناخت و درمان آن از منظر فقه و روانشناسی» برگزار شد

تصاویر/ چهلمین همایش ائمه جماعات قم

مراسم بزرگداشت حضرت خدیجه در پاکستان برگزار شد

تصاویر/ مراسم تشییع پیکر مرحوم سید علی صدر، فرزند آیت الله سید صدرالدین صدر

سرنوشت 9 بازیگر زن و مرد محبوب مردم در قبل از انقلاب / از جواد یساری تا حسین گیل

اجرای طرح رجیستری گوشی همراه نمونه موفق مبارزه پیشگیرانه و نرم افزاری با قاچاق کالا است

MIUI 10 در تاریخ 10 خرداد معرفی خواهد شد

نماهنگ «گنبد سبز» در لار رونمایی می شود

همکاری اداره کل اوقاف و کمیته امداد استان

غبارروبی گلزار شهدا در مناطق مختلف استان

فهم منسجم قرآن با حضور در غرفه تدبر در کلام وحی قم

بصیرت و زمان شناسی شهدا مثال زدنی است

چهار پیکر کامل از سانحه هوایی تهران _ یاسوج کشف شد

برگزاری همایش بین المللی «هیدرولوژی مناطق نیمه خشک با محوریت آب، انسان و طبیعت» در کردستان

چهره جدید بهناز جعفری

اعضای فراکسیون زنان مجلس از دستاوردهای حوزه حجاب و عفاف در نمایشگاه قرآن بازدید می کنند

3 راهکار برای بهبود شرایط رانندگان کامیون

روایت محمدرضا زائری از دو گروهی که به امام ظلم کردند

اقامه نماز جمعه در سراسر خراسان شمالی

حماسه آفرینی خلبان اخراجی

جوانان مومن ماه رمضان را به ماه امام زمان تبدیل کنند

50 شهردار کشور در سمنان گردهم می آیند

اگر می خواهی خدا دعات را مستجاب کند به این عمل کن

تعهدی که به ما دادی یادت نرود، نماز اول وقت! +داستان

هشتمین برنامه ماه عسل 97 روی آنتن رفت

طرح سه صفحه ای برای تغییر نظام در ایران با استفاده از اقلیت های قومی و مذهبی

نماهنگ معجزه بزرگ فتح خرمشهر

آژانس انرژی اتمی باردیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

تصاویر کمتر دیده شده از شادی رزمندگان بعد از فتح خرمشهر

گمانه زنی ها درباره رد خرابکاری بیولوژیکی در ماجرای قارچ های آلوده

تکفیری ها فقط ظاهر آیات قرآن و نصوص دینی را می بینند!

پیروان تفکر بنی صدر هنوز وجود دارند؟

کرباسیان میهمان جلسه غیرعلنی مجلس

افتتاح خانه پیشکسوتان دفاع مقدس در کرمان +مصاحبه

تخریبچی هایی که خرمشهر را نجات دادند

حجت الاسلام رفیعی: حج به هیچ وجه نباید تعطیل شود

ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس افغانستان شنبه آغاز می شود

فتح خرمشهر موجب اقتدار نظام در جهان شد

مقابله با قاچاق کالا و ارز باید متحول شود

دفاع مقدس کشور را به اوج افتخار رساند

حمله طیارت قوای بین المللی بر شهر فیض آباد

نتایج طرح سنجش علمی طلاب جامعه الزهرا(س)اعلام شد

نجفی: آژانس بار دیگر پایبندی ایران به تعهدات بر اساس برجام را تایید کرد

رییسی: آستان قدس رضوی تلاش دارد رفاه حال زائران را فراهم کند

موعظه مهم پیامبر«ص»؛ مواظب باشید گناهی از شما ثبت نکنند

ثبت و صدور مجوز موسسات قرآنی در نمایشگاه قرآن کریم

از دوم خرداد تاکنون رقابتی بین «ناطق» و «خاتمی» ندیده ایم

عملی که باعث آسانی عذاب قبر می شود

مشکل پخش شبکه سه سیما در فراشبند حل شد

ازخلع درجه صیادشیرازی تا علت ادامه جنگ پس ازفتح خرمشهر

چه کسی بیشترین شانس را برای دور دوم نخست وزیری عراق دارد؟

لایک محتواهای قرآنی در طرح «آیه محبوب من»

در همه تصمیمات، رهبر انقلاب راهنمای دولت بوده اند

تلاش سازمان ملل برای اجرای مصوبه کنگره سوچی و شکل گرفتن قانون اساسی/ بررسی حمله سه کشور غربی به سوریه در دیدار با دیمیستورا

تلاش سازمان ملل برای اجرای مصوبه کنگره سوچی و شکل گرفتن قانون اساسی/ بررسی حمله سه کشور غربی به سوریه در دیدار با دیمیستورا