مطالب مرتبط:
نیم صفحه اول روزنامه پیروزی چاپ فردا / 1 اردیبهشت
صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 1 اردیبهشت
روزنامه استخدامی استان قم | شنبه 1 اردیبهشت 97
نیم صفحه اول روزنامه های ورزشی 1 اردیبهشت
صفحه اول روزنامه های ورزشی چاپ 1 اردیبهشت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 1 اردیبهشت 1397 ساعت 09:562018-04-21سياسي

سرمقاله روزنامه های اول اردیبهشت


جایگاه مردم در سیاست،حاشیه های گشت ارشاد و .

از جمله موضوعاتی هستند که در ستون سرمقاله برخی از روزنامه های شنبه-اول اردیبهشت-جای گرفتند.

- پروانه سلحشوری در ستون سرمقاله اعتماد با تیتر لزوم رفتار محترمانه نوشت: من منتقد رفتارها و برخوردهای خشن با دختران و زنان هستم و به نظرم اینگونه برخوردها باعث نمی شود که زنان به حجاب روی بیاورند.

به عبارت دگیر این رفتارها دینی نیست.

اسلام دین رحمت است و به مسلمانان امر نشده تا با مردم خشونت آمیز برخورد کنند.

البته باید این موضوع را بررسی کرد و از وزیر کشور هم تشکر می کنیم که سریعا دستور پیگیری صادر دادند و البته ما نیز در مجلس پیگیر ماجرا هستیم.

ابتدا باید ببینیم وزارت کشور چه اقدامی در این خصوص انجام می دهد متعاقب آن ما نیز نظارت و نتایج بررسی های وزارت کشور را پس از پیگیری به اطلاع مردم می رسانیم.

گفتنی است که راه حل رفع خشونت علیه زنان در جامعه، در لایحه امنیت خشونت در فضای عمومی نیز تعریف شده است.

این رفتارها خشونت در فضای عمومی هستند و اگر در این لایحه هم موضوع خشونت علیه زنان دیده نشده باشد، می توانیم بازنگری کنیم در این قانون به آن اشاره کنیم و قانونا اعلام کنیم که کسی حق اعمال خشونت نسبت به زنان و دختران را ندارد.

با این اوصاف فکر نمی کنم که افراد جامعه ما شایسته برخورد به این شکل که در این فیلم بخصوص دیده می شود، باشند.

باید با افراد جامعه اعم از زن و مرد، کودک و حتی با حیوانات با احترام رفتار کنیم.

ما حق آزار و اذیت نداریم.

در حال حاضر ضرورت تصویب قانون و الزام ماموران پلیس به نصب دوربین برای حمایت و حفاظت از حقوق شهروندان و حتی متهمان و مجرمان بیش از هر زمانی احساس می شود.

ما می بینیم دادستان تهران، شهردار پایتخت را به سبب اینکه در برنامه نمایشی یک سری دختر بچه حضور پیدا کرده و هیچ اتفاق خاصی هم نیفتاده، هیچ شؤوناتی هم زیر پا گذاشته نشده، بلافاصله ساعت 10 و 11 شب فرا می خواند.

از طرف دیگر، می بینیم که در پی برگزاری مراسمی در یک مجتمع تجاری در مشهد و به فاصله یک روز پس از وقوع آن روز پنجشنبه، بلافاصله مدیرکل ارشاد از کار برکنار می شود.

پس شما می بینید برخوردهای سلبی اینچنینی خیلی سریع و فوری صورت می گیرد ولی در مقابله با خشونت روا شده با مردم، می بینیم که روند برخورد کاملا تغییر می کند.

گویی وقتی به مردم ظلم شود برخورد مناسبی با آن صورت نمی گیرد.

ما وزیر کشور را دیدیم که گفت برخورد می کند و خانم دکتر ابتکار هم گفت پیگیراین ماجرا هستند.

ما نمایندگان هم گفتیم پیگیری می کنیم.

ما واقعا از وزیر کشور و نیروی انتظامی انتظار داشتیم که بلافاصله اقدامی صورت دهند.

اما الان معلوم نیست چه سیاستی برای مواجهه با این ماجرا در پیش گرفته شده و چه بسا مدل برخورد برعکس شده باشد زیرا صحبت های جدیدی مطرح شده است.

حالا برای تبرئه کردن فردی که این کار را کرده موارد دیگری مطرح شده است.

چیزی که برای من نگران کننده است و واقعا جای تاسف دارد، اینکه چه اصراری توسط بعضی ها وجود دارد که در مقابله با جامعه مدنی حرف بزنند ؟ باید به این نکته توجه کنیم که در بسیاری موارد مردم برای آنکه نارضایتی خود را نشان دهند دست به حرکاتی می زنند تا فرد معترض به خود را عصبانی کنند.

متاسفانه به جای اینکه سعی کنیم از آجرها و قطعات دیوار بلند بی اعتمادی که دارد ایجاد می شود کم کنیم، روز به روز به این قطعات، اضافه می کنیم، به گونه ای که کسانی که مسوولیت دارند، حتی اگر بخواهند بپذیرند یا نپذیرند، در یک طرف قرار گرفته اند و مردم در طرف دیگر.

نشانه هایش را این روزها در اصفهان و ورزنه، در کازرون و خیلی نقاط دیگر می بینیم.

باید توجه داشته باشیم که سال هاست فشارهایی بر مردم وجود داشته است و اینها مقاومتی مدنی است.

فکر می کنم باید بیش از گذشته به حریم مردم احترام گذاشته شود و وقتی دولت شعار حقوق شهروندی سر می دهد باید بیشتر آن را مورد توجه قرار دهد.

اگر می توانید پاس بدارید بگویید، اگر به هر دلیلی نمی توانید، صادقانه بگویید چه کسانی نمی گذارند و مردم در مواجهه با نقض حقوق شهروندی باید به کجا مراجعه کنند؟ این را از سر دلسوزی برای جامعه مان می گویم؛ این روزها میزان نارضایتی خیلی زیاد است و نباید به آنها با رفتاری مشابه آنچه در این فیلم دیده شد، دامن زد.

ما هم از مردم می ترسیم احمد غلامی .

سردبیر در ستون سرمقاله شرق نوشت: آنچه امروز درباره آن کمتر سخن به میان می آید، نقش ما - مردم- در وضعیت به وجودآمده سیاسی است.

اصولگرایان در مواجهه با مردم صراحت بیشتری دارند.

آنان برای خود نقش هدایت گری قائل اند، نقشی که به واسطه حضورشان در جایگاه قدرت به دست آورده اند.

همین جایگاه برتر و بالاتر در دستگاه دولت یا نهادهای رسمی، به اصولگرایان این باور را بخشیده که بیش از مردم به حقیقت دسترسی دارند و صلاح مردم را بیش از آنان می دانند، پس بهتر است مردم به مسائل روزمره زندگی خود بپردازند.

اصولگرایان برای اینکه این نقش هدایت گری را خوب ایفا کنند تا بتوانند در موقع لزوم مردم را به صحنه فرابخوانند و از توان آنان استفاده کنند، باید قابلیت منقادسازی آنان را داشته باشند.

اصولگرایان سال ها از طریق ایدئولوژیک کردن مسائل سیاسی به این مهم دست یافته اند و اگر امروز شکست خورده اند و گفتمان آنان دیگر اثر ندارد، نه به دلیل عدم حضورشان در قدرت، بلکه ازآن روست که آنان دیگر توان منقادسازی مردم را از دست داده اند؛ وگرنه کسی نیست به این نکته معترف نباشد که اصولگرایان هنوز در بدنه دولت و نهاد های رسمی، یعنی در قدرت حضور جدی دارند و آنچه آنان را به لایه های زیرین قدرت رانده، نه توان اصلاح طلبان است و نه دولت روحانی، بلکه ناتوانی آنان در منقادسازی مردم است.

فراموش نشود که وضعیت موجود ماحصل نقش هدایت گری اصولگرایان و پذیرش این نقش از سوی مردم است، هر دو در شرایط نابسامان موجود همداستان اند.

اگرچه به نظر می رسد این رابطه از سمت اصولگرایان یک سویه بوده است؛ یعنی اصولگرایان فرمانده و مردم فرمانبر بوده اند.

ثمره آن در جامعه سیاسی اما نمایانگر یک رابطه کاملا دوسویه است.

اصلاح طلبان خاصه تحلیلگران آنها تلاش می کنند این رابطه را یک سویه نشان دهند؛ زیرا نمی خواهند مردم را مورد سرزنش یا عتاب قرار دهند و بیش از آنکه به کالبدشکافی وضعیت موجود از دو منظر و دو سویه بپردازند، همواره به یک جانب آن یعنی به نقد هدایت گری اصولگرایان دست می زنند و دور از انتظار نیست که احمدی نژاد در آوار این نقدها سهم بسزایی داشته باشد.

باز هم دور از انتظار نیست که در اکثر نقدهای چند سال گذشته اصلاح طلبان و تحلیلگران رسانه ای آنان، بیش از آنکه این رابطه دووجهی قدرت و مردم، مورد نقد قرار گیرد، صرفا دولت های گذشته خاصه دولت احمدی نژاد مورد نقد قرار گرفته اند.

در انبوه این نقدها خواسته یا ناخواسته چیزی از نظرها پنهان می ماند و آن چیز شاید مردمی اند از جنس دیگر، که از مسائل سیاسی و اقتصادی توأمان سخن می گویند.

اصلاح طلبان نقش هدایت گری برای خود قائل نیستند.

گفتمان آنان مشارکت حداکثری در ساختارهای تعریف و تعیین شده است.

ازاین روست که آنان بیش از هرچیز از مردم حرف می زنند.

اما این مردم، مردمی در راه، یا مردمی از جنس دیگر نیستند.

این مردم همان مردمی هستند که اصولگرایان از آنان دَم می زنند.

پس اصلاح طلبان همان مردمی را خطاب قرار می دهند که اصولگرایان با آنها سروکار دارند.

مردمی که حامی اصلاح طلبان یا اصولگرایان هستند و در محدوده این دو جناح به سیاست ورزی می پردازند.

از این منظر گفتمان اصلاح طلبی تفاوت اندکی با اصولگرایی موجود در ساختار سیاسی کشور دارد.

آنچه این روزها اصلاح طلبان را با مشکلی جدی روبه رو کرده است، عیان شدن این نزدیکی ناخواسته با اصولگرایان در مواجهه با مردم است، مردمی که اصولگرایان و اصلاح طلبان با کردارها و رفتارهای سیاسی خود به آنان تعین بخشیده اند.

رابطه مردم و دولت رابطه درهم تنیده و پیچیده ای است.

این رابطه فرایندی است از تکنیک های عقلانی و کارایی این تکنیک ها نتیجه آمیزش ظریف تکنولوژی قدرت و تکنولوژی خود است؛ مردمی برساخته دولت و جریان های سیاسی.

از این منظر است که اصلاح طلبان درصدد ستایش حداکثری این مردم نیستند، اما به نقد جدی آنان نیز نمی پردازند.

مردمی که در قاعده و قانون چهار دهه مشارکت سیاسی بالیده اند.

این نیاز به مردم، اصلاح طلبان را واداشته تا همچون اصولگرایان این رابطه را یک سویه ببینند و در مورد تحولات اجتماعی نوظهور و مردمی که از تعارضات اجتماعی خلق می شوند، دست به عصا راه بروند و محافظه کارانه برخورد کنند.

نتیجه این رویکرد ترس از مردمی است که قرار است پای صندوق های رأی بیایند و به یکی از جناح های سیاسی کشور پاسخ مثبت بدهند.

در این فرایند اصلاح طلبان و اصولگرایان هریک که بر سر کار بیایند، گناه را بر گردن دولت قبل خواهند انداخت و چندان دور از انتظار نیست که احمدی نژاد در مظان همه اتهام ها قرار داشته باشند، چون او همه چیزهای بد را یک جا دارد.

ناگفته نماند هرگونه نقد احمدی نژاد در شرایط کنونی حامل نوعی رویکرد ارتجاعی است برای پنهان کردن مشکلات لاینحل اقتصادی و اجتماعی.

این مشکلات قابل حل نیستند، مگر با اعتنا به مطالبات مردمی که خارج از ساختارهای سیاسی تعریف شده پا به عرصه سیاست گذاشته اند.

مردمی که می خواهند حضورشان در سیاست بر وضعیت موجود اثر بگذارد.

اینان مردمی اند که بیش از آنکه وامدار سیطره مردم بر دولت یا دولت بر مردم باشند، وامدار تضادهای طبقاتی و کنش های اجتماعی اند و از آنجا سر بر آورده اند.

این مردم پا به عرصه سیاست داخلی ایران گذاشته اند.

مردمی که اصلاح طلبان و اصولگرایان فکری برای منقادسازی آنان نداشته اند.

شاید از همین جاست که نوعی بازگشت ارتجاعی در کردارها و گفتارهای سیاسی اصلاح طلبان دیده می شود.

آنان بیش از هرچیز دلبسته مردمی اند که هم صدا و هم دل با ایده های آنان هستند.

ازاین رو کمتر به این طیف می پردازند و تلاش می کنند، سخنی به میان نیاورند که موجب رنجش شان را فراهم کند.

در سطحی کلان تر آنان از مردمی سخن می گویند که به طور کلی با آنان اشتراک منافع دارند و اصلاح طلبان از اینکه آنان را از دست بدهند بیمناک اند.

آنچه بیش از هرچیز به تعلیق سیاست داخلی و لغزندگی آن دامن زده است، ظهور ما نیز مردمی هستیم است که هیچ کدام از طیف های سیاسی برای منقادسازی آنان برنامه ای نداشته و در معادلات سیاسی خود جایی برای آنان تعریف نکرده اند و بعید است دیگر توان این کار را داشته باشند.

نفوذی ها را می توان شناخت روزنامه کیهان در ستون سرمقاله اش نوشت: 1- پنج دهه قبل، ژان پل سارتر، فیلسوف منتقد فرانسوی درباره چگونگی نفوذ غرب در کشورهای جهان سومی نوشته بود؛ ما رؤسای قبایل، خان زاده ها، پولدارها و گردن کلفت های آفریقا و آسیا را می آوردیم چند روزی در آمستردام، لندن، نروژ، بلژیک و پاریس می چرخاندیم، لباس هایشان عوض می شد.

روابط اجتماعی تازه ای یاد می گرفتند و.

آرزوی اروپایی شدن را در دل هایشان به وجود می آوردیم.

بعد اینها را به کشورهای خود پس می فرستادیم.

کدام کشورها؟ کشورهایی که درِ آنها برای همیشه به روی ما بسته بود، ما در آنها راه نداشتیم، ما نجس بودیم، ما دشمن بودیم.

روشنفکرهایی که درست کرده بودیم، فرستادیم به کشورهایشان، بعد از آمستردام، از بلژیک و از پاریس فریاد می زدیم برادری، انسانیت، بعد می دیدیم پژواک صوت ما از نقاط دور دست از دهان همین روشنفکرها- عین سوراخ آب انبار- پس می آید.

هر وقت ساکت می شدیم آن سوراخ ها هم ساکت بودند، هر وقت حرف می زدیم، انعکاس وفادارانه و درست صوت خودمان را از حلقوم هایی که ساخته بودیم، می شنیدیم.

مطمئن شده بودیم که این روشنفکران هرگز کوچکترین حرفی برای زدن بجز آنچه در دهانشان می گذاشتیم ندارند بلکه حتی حق حرف زدن را از مردم خودشان هم گرفته اند.

آنچه ژان پل سارتر درباره نفوذ می گوید مربوط به چند دهه قبل است که نمونه های آن را در میان شخصیت های موسوم به منورالفکرها در دوره قاجار و روشنفکر نمایان دوران پهلوی شاهد بوده ایم، این روزها اگرچه هنوز هم شاهد حضور شماری از همان غرب باوران خود باخته در برخی از مراکز تصمیم ساز و آموزشی و رسانه های کشورمان هستیم، اما دوران آنگونه نفوذها سپری شده است و امروزه نفوذ دشمن در بستری به مراتب پیچیده تر و با ابعادی متفاوت تر از انواع قبلی صورت می پذیرد که با اهمیت ترین و خطرناک ترین نوع آن نفوذ در ساختار نظام است.

کسانی که برای نفوذ در ساختار نظام ماموریت یافته اند در عین حال که ماموریت آنان از همه انواع نفوذ خطرناکتر است ولی شناسایی آنها نیز آسان تر است.

چگونه؟ 2- نفوذی هایی که ماموریت های خرابکاری و ترور و انفجار دارند، به شدت مراقبند تا هیچگونه نشانه ای که بتواند هویت واقعی آنها را فاش کند، از خود باقی نگذارند.

کشمیری و کلاهی و ناخدا افضلی بیشترین همخوانی با نظام و اسلام را از خود بروز می دادند.

ناخدا افضلی، عضو شاخه نظامی حزب توده که تا جایگاه فرماندهی نیروی دریایی جمهوری اسلامی-آنهم در دوران جنگ- نفوذ کرده بود، شب هایی که در قرارگاه فرماندهی حضور داشت، نیمه های شب بر می خاست و نماز شب می خواند! و البته با اشاره پا و یا سرفه و عطسه سعی می کرد دیگران را متوجه کند که برای نماز شب برخاسته است! و یا کشمیری دو خودکار در جیب پیراهن می گذاشت و به هر بهانه ای برای این و آن توضیح می داد که یکی از آنها شخصی و دیگری بیت المال است! چه تقوایی؟! و البته کسی هم شک نکرد که وقتی قیمت یک عدد خودکار فقط یک تومان بود چرا از همان خودکار شخصی برای امور اداری استفاده نمی کرد؟! اما کسانی که ماموریتشان نفوذ در ساختار نظام است، دستورکار دیگری دارند، آنها برای انفجار و ترور و خرابکاری فیزیکی به کار گرفته نشده اند.

ماموریت آنها ارائه تحلیل ها و اطلاعات غلط به مسئولان با هدف تغییر محاسبات آنان و در نهایت اتخاذ تصمیم های ویرانگر و خسارت آفرین است.

به همین علت است که نفوذی های ساختاری نمی توانند مانند نفوذی های انفجاری، هیچگونه نشانه ای از ماموریت خود بروز ندهند.

آنها باید دیدگاهی را که کانون نفوذ دیکته کرده است به مسئولان تصمیم ساز و تصمیم گیرنده بقبولانند و محاسبات آنان را با خواست و منافع دشمن همسو کنند.

این طیف از نفوذی ها دقیقا از همین نقطه آسیب پذیر بوده و قابل شناسایی هستند.

بخوانید! 3- بدیهی است دیدگاه ها و نظرات کسانی که برای نفوذ در ساختار نظام و تغییر محاسبات مسئولان ماموریت یافته اند، با خط ترسیم شده و نقشه راه انقلاب زاویه خواهد داشت چرا که اگر زاویه ای نداشت، دشمن نیازی به تغییر آن نمی دید! بنابراین مقایسه میان نظرات ارائه شده آنان با خط اصلی اسلام و انقلاب به وضوح می تواند زاویه انحراف آنها را نشان بدهد.

در این حالت دو احتمال وجود دارد اول آنکه این زاویه و تفاوت دیدگاه، ناشی از کج فهمی و کم دانی است! و دوم اینکه غرض و مرضی در میان است و البته در هر دو حالت، حضور این افراد در مراکز تصمیم ساز و تصمیم گیرنده فاجعه آفرین خواهد بود.

4- اکنون وقت آن است که به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار کارکنان وزارت اطلاعات یعنی همان سربازان گمنام امام زمان- ارواحنا لتراب مقدمه الفداء- مراجعه کنیم.

حضرت آقا در بخشی از سخنان آن روز خود (چهارشنبه 29 فروردین ماه) با تاکید بر اینکه؛ چارچوب سیاست های نظام جمهوری اسلامی را امام(ره) مشخص کرده و این چارچوب براساس وصیت نامه و فرمایشات ایشان شکل گرفته است ، همه اجزای وزارت اطلاعات را به مطالعه دقیق وصیت نامه و فرمایشات امام(ره) توصیه کرده و می فرمایند: باید همه بخش ها و بدنه وزارت با مبانی و اصول انقلاب کاملاً آشنا باشند چرا؟ برای اینکه اگر مسئولان و کارکنان وزارت اطلاعات و همه مسئولان و مدیران دیگری که در جایگاه تصمیم سازی و تصمیم گیری هستند، از نقشه راه و خط اصلی نظام که در بیانات حضرت امام(ره)و وصیت نامه ایشان و نیز در بیانات رهبر معظم انقلاب آمده است بی خبر باشند چگونه می توانند حرکت زاویه دار نفوذی ها را کشف کرده و به مقابله با آن برخیزند؟! و چه تضمینی هست که آنها نیز به گونه ای ناخودآگاه در دام نفوذی ها گرفتار نشوند؟! 5- نمونه هایی از این فرمول برای شناخت نفوذی ها را می توان در آموزه های اسلامی به وضوح دید؛ در کلام خدا خطاب به پیامبر اعظم(ص) آمده است که؛ وَلَوْ نَشَاء لَأَرَیْنَاکَهُمْ فَلَعَرَفْتَهُم بِسِیمَاهُمْ وَلَتَعْرِفَنَّهُمْ فِی لَحْنِ الْقَوْلِ وَالله یَعْلَمُ اعمالکم- اگر بخواهیم آنان را (که در دل هایشان بیماری است) به تو معرفی می کردیم تا آنها را از چهره هایشان بشناسی، هرچند که می توانی آنان را از نوع سخنانشان بشناسی آیه 30 سوره محمد(ص).

بدیهی است که منظور از طرز سخنانشان ، تفاوت آن با خط اصلی و نقشه راه تعریف شده است.

درباره منافقین می فرماید هنگامی که به آنان گفته می شود در زمین فساد نکنید، می گویند؛ ما اصلاح کننده ایم .

و سؤال این است که مگر منافقان هویت واقعی خود را پنهان نمی کنند؟ بنابراین، کسانی که به آنها هشدار می دهند در زمین فساد نکنید ، چه کسانی هستند؟ به یقین کسانی که نقشه راه را می شناسند و فساد پنهان شده در پوشش اصلاح را تشخیص می دهند.

در حکمت 26 نهج البلاغه از قول حضرت امیرالمومنین علیه السلام آمده است که: هیچکس چیزی را پنهان نمی کند مگر اینکه در سخنان بی اندیشه و در صفحه چهره اش آشکار می شود.

و.

6- حالا می توانیم کلاه خود را قاضی کنیم و با به کار گیری فرمول یاد شده ببینیم چه تعداد از نفوذی هایی که با ارائه تحلیل ها و اطلاعات غلط به مسئولان کشورمان فاجعه آفریده اند، قابل شناسایی بوده اند که در شناخت آنها کوتاهی شده است؟! نفوذی های خزیده در تیم هسته ای که با جلب اعتماد تیم، کلاه گشاد برجام را بر سر ملت نهاده اند، جاسوسانی که در پوشش محیط زیست گرای موشک ها را به دشمن می دادند و همزمان در پی نابودی کشاورزی کشورمان بودند، نفوذی هایی که بازار ارز را به اغتشاش کشیدند، کسانی که این روزها در پوشش خیرخواهی! نسخه حذف برنامه موشکی ایران و سرازیر شدن تروریست ها به این کشور را می پیچند و.

قابل شناسایی نبوده و نیستند؟! هم اکنون کشورهای اروپایی به بهانه مضحک و احمقانه پیشگیری از خروج آمریکا از برجام-که هرگز خارج نمی شود- به دنبال وضع تحریم های تازه علیه ایران هستند و صدای هیچکس هم به اعتراض و تهدید اروپایی ها بلند نمی شود! چه کسانی با تحلیل های غلط و دیکته شده خود این سکوت خسارت آفرین را به مسئولان قالب کرده اند؟! و.

7- و بالاخره، این نکته نیز گفتنی است که نفوذی ها الزاما از آن سوی مرزها نمی آیند و به زبان بیگانه سخن نمی گویند که اگر چنین بود خیلی زودتر شناخته می شدند.

ماموریت نفوذ به ساختار و تغییر محاسبات مسئولان بر عهده کسانی گذارده می شود که اولا؛ سابقه مسئولیت شناخته شده در نظام داشته باشند و ثانیا؛ به هر علت، از جمله آلودگی به چرب و شیرین دنیا، زندگی اشرافی، قدرت طلبی و.

با نظام فاصله گرفته باشند.

این گونه افراد آمادگی لازم برای شکار شدن از سوی دشمن را دارند! و اگر شکار شوند، به علت حضور در مسئولیت های نظام، تابلوی خودی در دستشان است ولی از آنجا که شکار شده اند، شناسنامه دشمن را در جیب دارند.

خدای مهربان بر درجات امام راحل(ره)بیفزاید که می فرمودند؛ میزان حال فعلی افراد است و.

این رشته سر دراز دارد!
کلید واژه ها: خشونت - خشونت علیه زنان - وزیر کشور - رفتار - سرمقاله - مردم - زنان - کشور - وزارت کشور - قانون - جامعه - روزنامه - شهردار پایتخت - نیروی انتظامی - دختران - وزیر - دختر - آزار و اذیت - وزارت - ارشاد - گشت ارشاد - صورت - مسلمانان - دادستان - حیوانات - دوربین - پایتخت - انتظار - برنامه - ابتکار

آخرین اخبار سرویس:
میراث شوم گریبانگیر منطقه قدیمی شهرکرد/ خرید نان آسان تر است یا مواد مخدر

جمع آوری بیش از 888 میلیون تومان زکات مستحبی و فطریه در صومعه سرا

اروپاییان به دنبال باج دادن به آمریکا در مذاکره موشکی با ایران هستند/ اعتماد به اروپا وقت تلف کردن است

23 درصد زکات فطریه گیلان جذب شد

30 خیمه معرفت در قزوین برپا شد

پخش زنده مراسم ترتیل خوانی امامزاده سید مظفر(ع) از شبکه استانی

ماندگاری پرواز همدان ـ تهران نیازمند تبلیغ و استقبال/ سرمایه گذار پتروشیمی حق رها کردن پروژه را ندارد

برپایی کرسی های تلاوت نور و جمع خوانی قرآن کریم در کانون های مساجد کرمانشاه

ارسال 650 اثر به دبیر خانه جشنواره ملی مطبوعات

دوشنبه 31 اردیبهشت همایش تبیین دستاورد های قرآنی انقلاب اسلامی در نمایشگاه قرآن برگزار می شود

مذاکره با اروپا برای وصله و پینه کردن برجام جواب نمی دهد

مجوز ایجاد موزه ایران درودی به شهرداری تهران داده شد

گزارش نجفی از جلسه غیرعلنی مجلس با حضور ظریف

برگزاری نشست مشترک وزیر آموزش و پرورش و مدیر عامل بانک ملی ایران

ممانعت از ورود خبرنگاران دائمی به شورای شهر کرج

نمایندگان خواستار پرداخت بدهی پیمانکاران راه شدند

«تربیت دینی کودک» نوشته آیت الله حایری شیرازی(ره) منتشر شد

اجرای طرح احیای جنگل های چهارمحال و بختیاری

خبر مشروح 13، یکشنبه 30 اردیبهشت 97

برپایی جزءخوانی قرآن در مسجد امام قائم(عج)

اندیشه های شهدا رمزگشایی و معرفی شود

نگاهی تصویری به عملکرد دارالقرآن خاتم الانبیا(ص) دزفول

تشریح فعالیت های قرآنی ویژه ماه رمضان در سقز

انتخاب شایستگان، اولویت دولت تدبیر و امید است

30 خیمه معرفت در قزوین برپا شد

کشف جعبه سیاه هواپیما کوبا درنزدیکی فرودگاه

اگر اروپایی ها تضمین ندهند؛ از برجام خارج می شویم

تسویه بدهی بیمه تکمیلی بازنشستگان

میزان سازگاری بذرهای وارداتی باید مورد توجه قرار گیرد

توبیخ احسان علیخانی به خاطر اظهار نظر درباره فیلترینگ تلگرام

شیر کوهی یک دوچرخه سوار را کشت و یک تن دیگر را زخمی کرد+عکس

فرد توهین کننده به امام رضا (ع) با وثیقه آزاد شد

استخدام نیروی تاسیساتی در حوالی مینی سیتیِ تهران

استخدام متخصص عکسبرداری در بخش دندانپزشکی

لزوم کوچک سازی دولت مرکزی به وسیله شوراها

استخدام چرخکار مانتو و شلوار در خراسان رضوی

استخدام استاد کار آشنا به تعمیرات کیف، چمدان و کفش

آنچه «ظریف» درباره چالش های برجام به مجلسی ها گفت

استخدام سرزمین بازی آریو

رییس مجلس درگذشت علیزاده و حجت الاسلام طباطبایی را تسلیت گفت

استخدام مهندس شیمی خانم در تهران

استخدام تعدادی بسته بند خانم جهت پوشاک تریکو

افزایش ساعت کار مترو با آغاز نمایشگاه قرآن

وکیل فعالان محیط زیستی: آزادی 2 فعال محیط زیستی/ آن چه به عنوان آنتن جاسوسی سید امامی در تلویزیون نشان دادند، چوب ماهیگیری بود!/درمجموع 2 نفر از بازداشت شدگان به قید وثیقه آزاد شده اند

حضور ظریف، وزیر اقتصاد و عراقچی در مجلس/ گزارش برجامی ظریف در جلسه غیرعلنی امروز مجلس

وزیر حمل و نقل ترکمنستان منصوب شد

فتح الله گولن دلیل دشمنی اردوغان با خود را گفت؛ "حسود است!"

بررسی تضامین ادامه برجام با کشورهای اروپایی/ شمخانی گفت لوایح چهارگانه ارتباطی به FATF ندارد

دهمین رویداد دورهمی فعالان نرم افزارهای مذهبی برگزار شد

امضای تفاهم نامه همکاری های حمل و نقلی بین ایران و یونان

6 تضمین عملی نفتی که اروپا باید برای حفظ برجام به ایران بدهد

ضیافت خاص ماه مبارک رمضان چیست؟

نیازمند نسخه عملیاتی اضطراری برای گشایش امور اقتصادی هستیم

مجوز ایجاد موزه ایران درودی به شهرداری تهران داده شد

توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) شرور مسلح و عامل شهادت سرباز وظیفه در دلگان به هلاکت رسید

نگاهی تصویری به عملکرد دارالقرآن خاتم الانبیا دزفول(ص)

9 مورد بازدید از نمازخانه های بین راهی انجام شد

برگزاری کرسی تلاوت مجمع قاریان شهرری در شب های رمضان

جلسه قرآن «حسن رضاییان» در سهروردی شمالی برگزار می شود

تشریح فعالیت های قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان در شهرستان سقز

پاسخ رییس بنیاد مستضعفان به نطق نماینده تنکابن درباره مالکیت بنیاد علوی

برگزاری مراسم جزءخوانی قرآن در امامزاده حسن(ع) کرج

انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس اعلام جنگ به جهان اسلام است

آخرین وضعیت جست وجوی پیکر جانباختگان در ارتفاعات دنا

روزانه 10 بیمار نیازمند پیوند عضو در ایران می میرند

انتخاب شایستگان، اولویت دولت تدبیر و امید است

ویژه برنامه مسجد همدانی ها در ماه رمضان

عملیات تمرینی مدیریت بحران در قزوین هفتگی شد

دستاورد سازش چیزی نیست جز نابودی/ پیام دین، ایستادگی در مقابل زیاده خواهی دشمن است

نمازخانه های بین راهی ساماندهی شود

قرآن؛ معلم مهربان اخلاق

تاریخ شفاهی سردار زهدی فرمانده توپخانه سپاه در دوران دفاع مقدس کلید خورد

هنر، یکی از بهترین راه ها برای جذب مخاطبان به مساجد

گزارش فارس از انتقادات تشکل های دانشجویی اصلاح طلب به روحانی دولت از شنیدن صدای منتقدان فرار می کند/ وقتی افطاری رییس جمهور توسط دانشجویان اصلاح طلب تحریم می شود

قتل یک وکیل دادگستری در لنگرود مقابل دادگستری

ارزیابی وزارت خارجه از مذاکره با اروپاییان مثبت است/نظر شمخانی در رابطه با fatf مثبت بود

سرگذشت کشتی گیر شهید مسعود دارابی منتشر شد

نشست هم اندیشی اعضای خانه مطبوعات با خبرنگاران ایرنا

آغاز عملیات ساخت موزه دفاع مقدس خراسان شمالی همزمان با سوم خرداد

برگزاری مراسم جزخوانی قرآن در امامزاده حسن(ع) کرج

انتخاب شایستگان، اولویت دولت تدبیر و امید است

برگزاری نشست صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب در بنیاد اردبیل

شمخانی: لوایح اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم ربطی به FATF ندارد

همکاری ایران و سازمان جهانی مالکیت فکری توسعه یابد

تلاش مسئولان در جهت کاهش دغدغه ایثارگران برای دریافت خدمات است

تسریع تصویب لایحه حمایت از کودکان برای تشدید مجازات های کودک آزاری

فهرست 24 نفره تیم ملی برای اردوی استانبول اعلام شد/ کاپیتان پرسپولیس و دو استقلالی در حالت آماده باش

فتح الله گولن: اردوغان حسود است

برنامه دانشگاه آزاد برای جذب و بورسیه نخبگان

کمک 4 میلیارد ریالی رهبر انقلاب به گلریزان ستاد دیه کشور

ولایتی: تناقض گویی در گفتار مقامات اروپایی شک برانگیز است

مأموریت معاون هنری وزارت فرهنگ به مدیران برای بازبینی شوراها و آیین نامه ها

جپاروف برای ماندن در استقلال دو شرط دارد!/ ترک تهران با ناراحتی

جزییات قتل خانم وکیل مقابل دادگستری لنگرود

کوچک ترین بینی الکترونیک جهان تولید شد

10درصد ایرانی کارت اهدای عضو دارند/ پیوند در حوزه پزشکی امری استراتژیک است

داد و بیداد در جلسه امروز نمایندگان با ظریف و شمخانی!

ارتش سوریه و عراق علیه داعش همکاری امنیتی دارند

فروش اینترنتی مستند شجریان از سپیده تا فریاد آغاز شد

استخدام دندانپزشک عمومی آقا جهت کلینیکی فعال در تهران

سرمقاله روزنامه های اول اردیبهشت

سرمقاله روزنامه های اول اردیبهشت