مطالب مرتبط:
سقای دشت کربلا که بود/ راه شناخت حضرت ابوالفضل(ع) سیدالشهداست
حمله سه جانبه به سوریه نفرت دنیا از استکبار را افزایش داد/ برخی دم از خدمت می زنند اما نفوذی هستند
مسئله نفوذ در رأس توطئه های دشمنان است / پیام رسان هایی نظیر تلگرام که از جانب بیگانگان اداره می شوند، ناامنی ایجاد می کنند/برخی «نه گفتن» به بیگانه را نابودی می دانند/ هشدار نسبت به نفوذی ها در پوشش دوست و مشاور ارشد یک مسئول
برخی «نه گفتن» به بیگانه را نابودی می دانند/ هشدار نسبت به نفوذی ها در پوشش دوست و مشاور ارشد یک مسئول
برخی «نه گفتن» به بیگانه را نابودی می دانند/ هشدار نسبت به نفوذی ها در پوشش دوست و مشاور ارشد یک مسئول
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 1 اردیبهشت 1397 ساعت 03:412018-04-20سياسي

نفوذی ها را می توان شناخت


کسانی که ماموریتشان نفوذ در ساختار نظام است ماموریت شان ارائه تحلیل ها و اطلاعات غلط به مسئولان با هدف تغییر محاسبات آنان و در نهایت اتخاذ تصمیم های ویرانگر و خسارت آفرین است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو"، حسین شریعتمداری در یادداشت روزنامه کیهان نوشت: 1- پنج دهه قبل، ژان پل سارتر، فیلسوف منتقد فرانسوی درباره چگونگی نفوذ غرب در کشورهای جهان سومی نوشته بود؛ ما رؤسای قبایل، خان زاده ها، پولدارها و گردن کلفت های آفریقا و آسیا را می آوردیم چند روزی در آمستردام، لندن، نروژ، بلژیک و پاریس می چرخاندیم، لباس هایشان عوض می شد.

روابط اجتماعی تازه ای یاد می گرفتند و.

آرزوی اروپایی شدن را در دل هایشان به وجود می آوردیم.

بعد اینها را به کشورهای خود پس می فرستادیم.

کدام کشورها؟ کشورهایی که درِ آنها برای همیشه به روی ما بسته بود، ما در آنها راه نداشتیم، ما نجس بودیم، ما دشمن بودیم.

روشنفکرهایی که درست کرده بودیم، فرستادیم به کشورهایشان، بعد از آمستردام، از بلژیک و از پاریس فریاد می زدیم برادری، انسانیت، بعد می دیدیم پژواک صوت ما از نقاط دور دست از دهان همین روشنفکرها- عین سوراخ آب انبار- پس می آید.

هر وقت ساکت می شدیم آن سوراخ ها هم ساکت بودند، هر وقت حرف می زدیم، انعکاس وفادارانه و درست صوت خودمان را از حلقوم هایی که ساخته بودیم، می شنیدیم.

مطمئن شده بودیم که این روشنفکران هرگز کوچکترین حرفی برای زدن بجز آنچه در دهانشان می گذاشتیم ندارند بلکه حتی حق حرف زدن را از مردم خودشان هم گرفته اند.

آنچه ژان پل سارتر درباره نفوذ می گوید مربوط به چند دهه قبل است که نمونه های آن را در میان شخصیت های موسوم به منورالفکرها در دوره قاجار و روشنفکرنمایان دوران پهلوی شاهد بوده ایم، این روزها اگرچه هنوز هم شاهد حضور شماری از همان غرب باوران خودباخته در برخی از مراکز تصمیم ساز و آموزشی و رسانه های کشورمان هستیم، اما دوران آنگونه نفوذها سپری شده است و امروزه نفوذ دشمن در بستری به مراتب پیچیده تر و با ابعادی متفاوت تر از انواع قبلی صورت می پذیرد که با اهمیت ترین و خطرناک ترین نوع آن نفوذ در ساختار نظام است.

کسانی که برای نفوذ در ساختار نظام ماموریت یافته اند در عین حال که ماموریت آنان از همه انواع نفوذ خطرناکتر است ولی شناسایی آنها نیز آسان تر است.

چگونه؟ 2- نفوذی هایی که ماموریت های خرابکاری و ترور و انفجار دارند، به شدت مراقبند تا هیچگونه نشانه ای که بتواند هویت واقعی آنها را فاش کند، از خود باقی نگذارند.

کشمیری و کلاهی و ناخدا افضلی بیشترین همخوانی با نظام و اسلام را از خود بروز می دادند.

ناخدا افضلی، عضو شاخه نظامی حزب توده که تا جایگاه فرماندهی نیروی دریایی جمهوری اسلامی-آنهم در دوران جنگ- نفوذ کرده بود، شب هایی که در قرارگاه فرماندهی حضور داشت، نیمه های شب برمی خاست و نماز شب می خواند! و البته بااشاره پا و یا سرفه و عطسه سعی می کرد دیگران را متوجه کند که برای نماز شب برخاسته است! و یا کشمیری دو خودکار در جیب پیراهن می گذاشت و به هر بهانه ای برای این و آن توضیح می داد که یکی از آنها شخصی و دیگری بیت المال است! چه تقوایی؟! و البته کسی هم شک نکرد که وقتی قیمت یک عدد خودکار فقط یک تومان بود چرا از همان خودکار شخصی برای امور اداری استفاده نمی کرد؟! اما کسانی که ماموریتشان نفوذ در ساختار نظام است، دستورکار دیگری دارند، آنها برای انفجار و ترور و خرابکاری فیزیکی به کار گرفته نشده اند.

ماموریت آنها ارائه تحلیل ها و اطلاعات غلط به مسئولان با هدف تغییر محاسبات آنان و در نهایت اتخاذ تصمیم های ویرانگر و خسارت آفرین است.

به همین علت است که نفوذی های ساختاری نمی توانند مانند نفوذی های انفجاری، هیچگونه نشانه ای از ماموریت خود بروز ندهند.

آنها باید دیدگاهی را که کانون نفوذ دیکته کرده است به مسئولان تصمیم ساز و تصمیم گیرنده بقبولانند و محاسبات آنان را با خواست و منافع دشمن همسو کنند.

این طیف از نفوذی ها دقیقا از همین نقطه آسیب پذیر بوده و قابل شناسایی هستند.

بخوانید! 3- بدیهی است دیدگاه ها و نظرات کسانی که برای نفوذ در ساختار نظام و تغییر محاسبات مسئولان ماموریت یافته اند، با خط ترسیم شده و نقشه راه انقلاب زاویه خواهد داشت چرا که اگر زاویه ای نداشت، دشمن نیازی به تغییر آن نمی دید! بنابراین مقایسه میان نظرات ارائه شده آنان با خط اصلی اسلام و انقلاب به وضوح می تواند زاویه انحراف آنها را نشان بدهد.

در این حالت دو احتمال وجود دارد اول آنکه این زاویه و تفاوت دیدگاه، ناشی از کج فهمی و کم دانی است! و دوم اینکه غرض و مرضی در میان است و البته در هر دو حالت، حضور این افراد در مراکز تصمیم ساز و تصمیم گیرنده فاجعه آفرین خواهد بود.

4- اکنون وقت آن است که به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار کارکنان وزارت اطلاعات یعنی همان سربازان گمنام امام زمان- ارواحنا لتراب مقدمه الفداء- مراجعه کنیم.

حضرت آقا در بخشی از سخنان آن روز خود (چهارشنبه 29 فروردین ماه) با تاکید بر اینکه؛ چارچوب سیاست های نظام جمهوری اسلامی را امام(ره) مشخص کرده و این چارچوب براساس وصیت نامه و فرمایشات ایشان شکل گرفته است ، همه اجزای وزارت اطلاعات را به مطالعه دقیق وصیت نامه و فرمایشات امام(ره) توصیه کرده و می فرمایند: باید همه بخش ها و بدنه وزارت با مبانی و اصول انقلاب کاملاً آشنا باشند چرا؟ برای اینکه اگر مسئولان و کارکنان وزارت اطلاعات و همه مسئولان و مدیران دیگری که در جایگاه تصمیم سازی و تصمیم گیری هستند، از نقشه راه و خط اصلی نظام که در بیانات حضرت امام(ره)و وصیت نامه ایشان و نیز در بیانات رهبر معظم انقلاب آمده است بی خبر باشند چگونه می توانند حرکت زاویه دار نفوذی ها را کشف کرده و به مقابله با آن برخیزند؟! و چه تضمینی هست که آنها نیز به گونه ای ناخودآگاه در دام نفوذی ها گرفتار نشوند؟! 5- نمونه هایی از این فرمول برای شناخت نفوذی ها را می توان در آموزه های اسلامی به وضوح دید؛ در کلام خدا خطاب به پیامبر اعظم(ص) آمده است که؛ وَلَوْ نَشَاء لَأَرَیْنَاکَهُمْ فَلَعَرَفْتَهُم بِسِیمَاهُمْ وَلَتَعْرِفَنَّهُمْ فِی لَحْنِ الْقَوْلِ وَالله یَعْلَمُ اعمالکم- اگر بخواهیم آنان را (که در دل هایشان بیماری است) به تو معرفی می کردیم تا آنها را از چهره هایشان بشناسی، هرچند که می توانی آنان را از نوع سخنانشان بشناسی آیه 30 سوره محمد(ص).

بدیهی است که منظور از طرز سخنانشان ، تفاوت آن با خط اصلی و نقشه راه تعریف شده است.

درباره منافقین می فرماید هنگامی که به آنان گفته می شود در زمین فساد نکنید، می گویند؛ ما اصلاح کننده ایم .

و سؤال این است که مگر منافقان هویت واقعی خود را پنهان نمی کنند؟ بنابراین، کسانی که به آنها هشدار می دهند در زمین فساد نکنید ، چه کسانی هستند؟ به یقین کسانی که نقشه راه را می شناسند و فساد پنهان شده در پوشش اصلاح را تشخیص می دهند.

در حکمت 26 نهج البلاغه از قول حضرت امیرالمومنین علیه السلام آمده است که: هیچکس چیزی را پنهان نمی کند مگر اینکه در سخنان بی اندیشه و در صفحه چهره اش آشکار می شود.

و.

6- حالا می توانیم کلاه خود را قاضی کنیم و با به کارگیری فرمول یاد شده ببینیم چه تعداد از نفوذی هایی که با ارائه تحلیل ها و اطلاعات غلط به مسئولان کشورمان فاجعه آفریده اند، قابل شناسایی بوده اند که در شناخت آنها کوتاهی شده است؟! نفوذی های خزیده در تیم هسته ای که با جلب اعتماد تیم، کلاه گشاد برجام را بر سر ملت نهاده اند، جاسوسانی که در پوشش محیط زیست گرای موشک ها را به دشمن می دادند و همزمان در پی نابودی کشاورزی کشورمان بودند، نفوذی هایی که بازار ارز را به اغتشاش کشیدند، کسانی که این روزها در پوشش خیرخواهی! نسخه حذف برنامه موشکی ایران و سرازیر شدن تروریست ها به این کشور را می پیچند و.

قابل شناسایی نبوده و نیستند؟! هم اکنون کشورهای اروپایی به بهانه مضحک و احمقانه پیشگیری از خروج آمریکا از برجام-که هرگز خارج نمی شود- به دنبال وضع تحریم های تازه علیه ایران هستند و صدای هیچکس هم به اعتراض و تهدید اروپایی ها بلند نمی شود! چه کسانی با تحلیل های غلط و دیکته شده خود این سکوت خسارت آفرین را به مسئولان قالب کرده اند؟! و.

7- و بالاخره، این نکته نیز گفتنی است که نفوذی ها الزاما از آن سوی مرزها نمی آیند و به زبان بیگانه سخن نمی گویند که اگر چنین بود خیلی زودتر شناخته می شدند.

ماموریت نفوذ به ساختار و تغییر محاسبات مسئولان بر عهده کسانی گذارده می شود که اولا؛ سابقه مسئولیت شناخته شده در نظام داشته باشند و ثانیا؛ به هر علت، از جمله آلودگی به چرب و شیرین دنیا، زندگی اشرافی، قدرت طلبی و.

با نظام فاصله گرفته باشند.

این گونه افراد آمادگی لازم برای شکار شدن از سوی دشمن را دارند! و اگر شکار شوند، به علت حضور در مسئولیت های نظام، تابلوی خودی در دستشان است ولی از آنجا که شکار شده اند، شناسنامه دشمن را در جیب دارند.

خدای مهربان بر درجات امام راحل(ره)بیفزاید که می فرمودند؛ میزان حال فعلی افراد است و.

این رشته سر دراز دارد!
کلید واژه ها: ژان پل سارتر - ساختار - هایی - نظام - حسین شریعتمداری - روابط اجتماعی - روزنامه کیهان - خطرناک - کشورهای جهان - خطرناک ترین - انواع - تصمیم - رسانه - شریعتمداری - بلژیک - پاریس - دوره قاجار - پولدارها - کوچکترین - دهان - درست - خبرگزاری - روزنامه - فرانسوی - مسئولان - اجتماعی - اروپایی - اطلاعات - متفاوت - آفریقا

آخرین اخبار سرویس:
12 پاسخ سید حسین موسویان به 12 شرط پمپئو

از نامه نگاری تند و تیز به وزیر اقتصاد تا کشف مهم ترین دستاورد برجام

فعالیت های قرآنی باید به سمت تمدن سازی قرآنی سوق داده شود

حجت الاسلام ابوترابی؛ امام جمعه موقت تهران سخنران ویژه برنامه سالروز ارتحال امام (ره) در مصلی اردبیل خواهد بود

وزارت اطلاعات آمار دو تابعیتی ها را تکذیب کرد

قدرت آمریکا رو به افول و نزول است

روحانی: آمریکا چه کاره است که تعیین تکلیف کند؟

آمریکا از طریق اروپا برجام را دودستی چسبیده است/ تلگرام ابزار تهاجم دشمنان به افکار عمومی ماست

اعلام کلاس های قرآنی دارالقرآن حسین بن علی(ع) تبریز

استخدام منشی خانم در کلینیک گفتار درمانی محمدی

استخدام همکار خانم مسلط به حسابداری بصورت نیمه وقت در شیراز

استخدام تعدادی نیروی کار خانم و آقا جهت کار در آبلمیوفروشی

استخدام صندوقدار آشنا به برنامه سپیدز در تهران

استخدام حسابدار در محدوده میدان فاطمی تهران

استخدام کارمند خانم جهت پشتیبانی و امور مرتبط به وب سایت

استخدام کارشناس شیمی، مکانیک، متالوژی و پلیمر در اصفهان

استخدام نیروی بازنشسته جهت کار حسابداری در شیراز

استخدام تراکت پخش کن حرفه ای آقا در البرز

استخدام تایپیست حرفه ای مسلط به تایپ فارسی ولاتین در تهران

فروش زندان اوین به کجا رسید؟

استخدام گروه مشاورین املاک مان

اچ تی سی یو 12 پلاس معرفی شد؛ نمایشگر کم حاشیه، دو دوربین دوگانه و کلید های حساس به فشار

استخدام کارمند خانم مسلط به فتوشاپ و کامپیوتر در تهران

استخدام طراح سایت و فضای مجازی تمام وقت با نمونه کار در تهران

درخواست از مجلس برای ادامه بررسی لایحه «اصلاح بخشی از ساختار دولت»

استخدام حسابدار و کمک حسابدار در گروه معماری طراحان شهر

شجاعت کم نظیر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حسنی در اذهان مردم آذربایجان باقی خواهد ماند

دادگاه نازنین زاغری تعیین وقت شد

بایسته های اصلاح اصلاحات 21 سال پس از دوم خرداد 76

در کدامین سوم خرداد مشکلات خرمشهر حل خواهد شد؟

عکس/ لحظه عجیب ورود طوفان به آران و بیدگل

پای منبر استاد انصاریان در ماه مبارک رمضان/2 سعادت و نجات در چیست؟/ ماجرای دلدادگی شعیب و اشک هایش

در گفتگوی رییس کمیسیون صنایع مجلس با فارس مطرح شد از نامه نگاری تند و تیز به وزیر اقتصاد تا کشف مهم ترین دستاورد برجام

آغاز اولین جلسه پارلمان جدید لبنان///////بماند

پشت چهره ترامپ دیوانه، استراتژی آمریکا قرار دارد/ اجازه نمی دهیم شروط 12 گانه را به ما تحمیل کنند

اعلام برنامه قرآنی دارالقرآن حسین بن علی(ع) تبریز

آیین ختم قرآن به مناسبت سالرزو ارتحال امام در استان

عضویت 25 میلیون نفر در پیام رسان های داخلی

تبریک اتحادیه تشکل های قرآنی فارس به نماینده ولی فقیه و مدیرکل ارشاد

افشای پشت پرده فعالیت خیران قلابی

مقام مسوول: فیلترینگ توییتر رفع می شود

باید اختلاف سلیقه ها را کنار بگذاریم/ احتمالا روحانی نتواند در مسابقات جام جهانی حضور یابد

اجاره آنلاین محل پارک خودرو در تهران

برگزاری 10 حلقه تفسیر و مفاهیم بینات 21 در کردستان

استمرار حضور گشت های امنیت اخلاقی در تهران

حکم محکومیت به حبس و شلاق قصاب متخلف

آیین گرامیداشت آزادسازی خرمشهردر شاهرود برگزار شد

شهدای مبارزه با مواد مخدر؛ شهدای پیکار در جبهه صیانت از سلامت بشریتند

استاد سبزواری جایگاه ممتازی در صفحات فرهنگی انقلاب دارد

روز پر از شادی و لبخند الناز شاکردوست

استخدام تولید کننده محتوای فارسی در یک شرکت معتبر در تهران

گرد و غبار ادارات کرمان را تعطیل کرد

سرلشکر صفوی در مراسم گرامیداشت سوم خرداد عملیات آزادسازی خرمشهر 25 شبانه روز طول کشید/ براندازی جمهوری اسلامی ایران توهم ترامپ است

جشنواره رمضانی ابوظبی// روح فرهنگی و معنوی

حجت الاسلام حسنی عاشق امام راحل و مردم بود

دانلود آهنگ جدید یوسف داوودی بنام بوسه مداد سیاه

امنیت آذربایجان غربی مدیون مجاهدت های حجت الاسلام حسنی است

دانلود آهنگ جدید تیکران باند بنام میسوزونیم

اجاره آنلاین محل پارک خودرو در تهران/شهرداری ساماندهی پارک حاشیه ای را رها کرد

20 کاروان «سفیران قرآنی» در کانون های مساجد شهرستان بیله سوار برگزار می شود

پیکر حجت الاسلام حسنی تشییع شد

الماسی در نطق میان دستور: خروج آمریکا از برجام با برخی گرانی ها در بازار همراه شده/ تأکید بر لزوم اتخاذ تدابیر توسط دولتمردان

«فقر» ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی/نقش موسسات خیریه در رفع چالش ها موثر است

سرخط اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر در 1 خرداد 1397

راه اندازی سی تی اسکن بیمارستان شهید بهشتی یاسوج

تقدیم به روح پاک و مطهر شهدای

موافقت خانه ملت با کلیات طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

نامه دانش آموزان عضو قرارگاه ملی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به دانش آموزان فلسطینی

برای سزاوارترین عقاب، برای طولانی ترین پرواز

استخدام استادکار تعویض روغنی و پنچرگیری در شیراز

استخدام طراح 3d کار خانم مسلط به نرم افزار راینو در تهران

استخدام همکار خانم آشنا به WORD در تهران

استخدام همکار آقا جهت پهن کردن طاقه نیمه مجلسی در البرز

استخدام نیروی خانم در زمینه خاتم کاری و فروشنده حرفه ای در اصفهان

استخدام املاک مبدا در تهران

استخدام اپراتور کامپیوتر آقا جهت انبار کتاب در تهران

استخدام شرکت پخش لوازم آرایشی نیایش

ارایه درخواست اعاده دادرسی «محمد ثلاث» به دیوان عالی کشور

استخدام تعدادی مشاور خانم و آقا با روابط عمومی بالا در تهران

سرکردۀ گروهک منافقین گفت با انتخاب خاتمی، ایران 20 سال بیمه شد

حاجی بابایی:
 
 کشور نباید معطل مذاکره با اروپا باشد

آیا تلگرام تا جمعه رفع فیلتر می شود

تعداد فوت شدگان بر اثر مصرف قارچ های سمی به 18 نفر رسید

اورژانس هوایی تاکنون 20 هزار مصدوم را منتقل کرده است

استخدام فروشنده تمام وقت در اپل استور

دلیل تاخیر در صدور کارت ملی هوشمند اعلام شد

استخدام دندانپزشک در محدوده تهرانپارس و فرمانیه تهران

از سرگیری رابطه 27 ساله دو شهر اصفهان و شیان چین

استخدام کارمند آشنا به کامپیوتر جهت تحصیلداری در تهران

بررسی حواشی آزمون استخدامی محیط زیست

استخدام منشی تلفنی در شرکت آرایشی

در جلسه دو ساعته اعضای شورای شهر با افشانی چه گذشت؟

رییسی: نباید جامعه را اسیر دست برجام و غیربرجام کرد

نامه 90 نفر از اساتید دانشگاه به رییس جمهور در مخالفت با تجزیه شهرستان کازرون

لحظه عجیب ورود طوفان به آران و بیدگل +عکس

175 هزار خانوار کمیته امداد با تسهیلات بانک ملی ایران خودکفا شدند

رهبر انقلاب اسلامی درگذشت حجت الاسلام حسنی را تسلیت گفتند

تشییع سه قربانی حوادث کازرون

دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان / صوت

آیین گرامیداشت آزادسازی خرمشهردر شاهرود برگزار شد

نفوذی ها را می توان شناخت

نفوذی ها را می توان شناخت