مطالب مرتبط:
55 روز تا جام جهانی 2018 روسیه سرمربی سوئد تکلیف حضور زلاتان در جام جهانی را مشخص کرد
آسیایی ها و استفاده از نابغه های دنیای فوتبال؛ / سوپراستارهای کلاس جهانی در لیگ قهرمانان آسیا
روزشمار جام جهانی 2018 روسیه/55 روز تا جام جهانی
نیمار: امیدوارم جام جهانی روسیه برای برزیل فوق العاده باشد
نیمار: امیدوارم جام جهانی روسیه برای برزیل فوق العاده باشد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 1 اردیبهشت 1397 ساعت 01:212018-04-20ورزشي

دستور العمل بورد بین المللی فوتبال برای استفاده داوران از کمک داور ویدئویی نحوه قضاوت داوران در جام جهانی روسیه با حضور کمک داور ویدئویی اعلام شد


سخنگوی کمیته داوران دستور العمل استفاده از کمک داور ویدئویی در جام جهانی 2018 را در اختیار خبرگزاری فارس قرار داد.

- دستور العمل بورد بین المللی فوتبال برای استفاده داوران از کمک داور ویدئویی نحوه قضاوت داوران در جام جهانی روسیه با حضور کمک داور ویدئویی اعلام شد سخنگوی کمیته داوران دستور العمل استفاده از کمک داور ویدئویی در جام جهانی 2018 را در اختیار خبرگزاری فارس قرار داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس، سید رضا غیاثی متنی را در مورد دستورالعمل کمک داوران ویدئویی در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده است.

در این دستور العمل که به تازگی در بورد بین المللی فوتبال مطرح شده  نحوه تصمیم گیری داوران با حضور کمک داور ویدئویی بیان شده است.

  در این دستور العمل به طور دقیق مشخص می شود که داوران  در جام جهانی 2018 روسیه چگونه با استفاده از این تکنولوژی قضاوت خواهند کرد.

  کمترین دخالت - بیشترین منفعت" مقدمه صدوسی امین جلسه عمومی سالیانه بورد بین المللی فوتبال 5 مارس 2016 در کاردیف برگزار شد که دوره دو ساله "آزمایشات زنده با کمک ویدئویی برای اشتباهات واضح در صحنه هایی که منجر به تغییر روند بازی می شود" که همان کمک داور ویدئویی (VAR )که یکی از مقامات رسمی مسابقه است را تصویب نمود، تا با اجرای آن بازی را بهبود ببخشد.

هدف دستیابی به درستی 100 %تمامی تصمیمات نیست چون به نابودی جریان بازی و احساسات فوتبال که تقریباً در نتیجه عدم توقف بازی و نبود توقفات طولانی است علاقه ای ندارد.

فلسفه اش این است: "کمترین دخالت، بیشترین منفعت" برای اطمینان از اینکه داور مقام رسمی کلیدی در مسابقه است (نه کمک داور ویدئویی)، همیشه تصمیم گیری با داور خواهد بود (معمولا بجز صحنه ای در جایی که توپ نیست را از دست بدهد)، ازجمله تصمیم برای زمانی که تخلفی اتفاق نیفتاده باشد.

تصمیم داور فقط زمانی می تواند تغییر یابد که مرور ویدئویی صحنه اشتباه واضح را نشان دهد به عبارت دیگر تصمیم اتخاذ شده صحیح نباشد، ولی: "آیا تصمیم به وضوح اشتباه بود؟" فدراسیون های ملی و مسابقاتشان فقط با اجازه بورد بین المللی فوتبال مجاز به شرکت در این آزمایشات(یا استفاده از کمک داور ویدئویی) می باشند.

فقط زمانی اجازه اعطا خواهد شد که از دستورالعمل های بورد بین المللی فوتبال کاملا استفاده شود و شرایط فنی و آموزش کمک داور ویدئویی بورد بین المللی فوتبال تأمین گردد.

 "یک دستورالعمل – توسط همه مورد استفاده قرار بگیرد.

تصمیمات قابل بازبینی داوران در هر مسابقه صدها تصمیم می گیرند، از جمله تصمیم مبنی بر عدم وقوع یک تخلف.

بدون تغییر کامل فوتبال غیرممکن است که هر تصمیم بازبینی گردد.

به همین دلیل این آزمایش، استفاده از کمک داوران ویدئویی را به 4 گروه از تصمیمات/ صحنه هایی که روند بازی را تغییر می دهند محدود می نماید: • گل ها • تصمیمات مبنی بر اعلام پنالتی / عدم اعلام پنالتی • کارت قرمزهای مستقیم(نه کارت زردهای دوم) • اشتباه در شناسایی  تمامی این صحنه ها، کمک داور ویدئویی فقط بعد از آنکه داور تصمیم خود را اتخاذ نمود (از جمله زمانی که دستور به ادامه بازی می دهد) مورد استفاده قرار می گیرد، یا اگر صحنه مهمی را "از دست بدهد" به عبارت دیگر توسط داوران دیده نشود.

اصول 1 -فناوری ویدئویی فقط برای تصحیح اشتباهات واضح و صحنه های مهمی که دیده نشده و روند بازی را تغییر می دهد : گل ، اعلام پنالتی / عدم اعلام پنالتی و کارت قرمز و اشتباه در شناسایی بازیکنان (برای مثال داور به بازیکن نادرست اخطار می دهد.

/ او را اخراج می نماید) به کار خواهد رفت.

2 -همیشه تصمیم نهایی را داور اتخاذ می نماید.

3 -کمک داوران ویدئویی مقامات رسمی مسابقه هستند – هر اطلاعاتی که کمک داوران ویدئویی به داوران می دهند داور همانند اطلاعاتی که از کمک داوران، کمک داوران اضافی یا داور چهارم دریافت می کند برخورد خواهد کرد.

4 -همیشه داور باید تصمیم بگیرد صرف نظر وجود کمک داوران ویدئویی به عبارت دیگر داور مجاز نیست که "تصمیم نگیرد" و صحنه را به کمک داوران ویدئویی ارجاع دهد.

چنانچه داور تصمیم بگیرد که بازی را برای صحنه ای که اتفاق افتاده متوقف ننماید، تصمیم (مبنی بر ادامه بازی) می تواند بازبینی گردد.

در اندک موارد که صحنه واضح نیست تخلف قابل اخطار(کارت زرد)  است یا (قابل اخراج ) یا اینکه چه کسی باید جریمه شود، داور می تواند با کمک داور ویدئویی مشورت نماید.

5-  تصمیم اولیه داور تغییر نخواهد کرد مگراینکه مرور ویدئو آشکارا نشان دهد که تصمیم به وضوح اشتباه بوده است.

6 -فقط داور می تواند مرور صحنه را آغاز نماید؛ کمک داور ویدئویی(و سایر مقامات رسمی مسابقه)  می توانند مرور صحنه را به داور توصیه نمایند.

7 -فرایند بازبینی هر چه که باشد، هیچ فشار زمانی مبنی بر بازبینی سریع تصمیم وجود ندارد چرا که درستی تصمیم از سرعت مهم تر است.

8 -بازیکنان و مقامات رسمی تیم ها نباید دور داور جمع شده یا در صورت بازبینی تصمیم، فرایند بازبینی و تصمیم نهایی به تأثیر گذاری بر روی داور اقدام نمایند.

بازیکنی که از "علامت بازبینی" استفاده نماید.

اخطار(کارت زرد) خواهد گرفت.

9 -داور باید در فرایند مرور صحنه به منظور تضمین شفافیت باید تا جایی که می تواند "قابل رویت" باشد.

10 -چنانچه پس از آنکه صحنه ای بازبینی شد بازی ادامه پیدا کند، هر تنبیه انضباطی به عمل آمده (هر تنبیه انضباطی) که در مدت زمان پس از صحنه نیاز باشد لغو نمی گردد، حتی اگر تخلف اولیه تغییر کرده باشد( بجز اخطار/اخراج برای جلوگیری از یک حمله موثر یا فرصت آشکار گل).

11 -یک حداکثر مدت زمان قبل یا بعد از صحنه وجود دارد که بتوان آن را بازبینی نمود.

12 -دستورالعمل کمک داور ویدئویی، تا جایی که ممکن باشد، با اصول و فلسفه قوانین بازی مطابقت می نماید.

  *بازبینی های داخل زمین اصولا برای تصمیمات است که داور ندیده یا به منظور کمک به کنترل مسابقه یا به منظور "پذیراندن" یک تصمیم است.

بازبینی در داخل زمین نباید برای تصمیمات حقیقی انجام شود از جمله محل تخلف یا بازیکن (برای مثال آفساید)، یا محل برخورد روی بدن برای دست زدن به توپ یا یک خطا و غیره.

*داور می تواند فیلم را با سرعت معمولی یا به صورت صحنه آهسته ببیند اما در کل، صحنه آهسته می بایست فقط برای"محل برخورد" در تخلفاتی که برخورد بدنی دارد یا دست زدن به توپ انجام شود؛ سرعت معمولی باید برای "شدت" یک تخلف یا اینکه دست زدن به توپ "عمدی" بوده یا نه بکار برود.

سایر مقامات رسمی مسابقه فیلم را بازبینی نخواهند کرد مگراینکه داور از آنها بخواهد.

*برای تخلفاتی که کارت قرمز دارند (بجز جلوگیری از فرصت آشکار گل زنی)، فقط صحنه بازبینی می گردد.

برای گل ها، صحنه های پنالتی و تخلفاتی که فرصت اشکار گلزنی را سلب می نماید، داور می تواند بازی را از شروع حمله که منجر به این صحنه شد باز بینی نماید، و اگر مربوط باشد در شروع فاز بازی این تیم چگونه مالکیت توپ را بدست آورد.

قوانین بازی اجازه نمی دهد زمانیکه بازی مجدداً شروه شد تصمیمات شروع مجدد ( ضربه کرنر، پرتاب اوت) بازی تغییر نماید، بنابراین نمی توان آن ها را بازبینی نمود.

*در پایان فرایند بازبینی، داور تصمیم نهایی را اتخاذ می کند و به وضوح نتیجه مرور صحنه را نشان می دهد؛ انجام / تغییر / لغو هر گونه اقدام انضباطی(در صورت لزوم) ؛ و از شروع مجدد صحیح بازی اطمینان حاصل می نماید.

درحالی که فرایند بازبینی باید به صورت کارامد و در سریع ترین زمان ممکن پایان پذیرد، دقت مهم تر از سرعت می باشد.

بازیکنان و مقامات رسمی تیم نباید اقدام به تأثیر گذاری و دخالت در فرایند بازبینی نمایند.

بازیکنی که علامت تلویزیون را نشان می دهد اخطار (کارت زرد) خواهد گرفت؛ هر شخصی وارد محوطه بازبینی داور گردد اخطار (کارت زرد( خواهد گرفت (بازیکن / جانشین)یا اخراج می گردد (مقام رسمی تیم).

مسابقه برای دلایل  زیر لغو نمی گردد: • از کار افتادن فناوری کمک داور ویدئویی (همانند فناوری خط دروازه) • تصمیم اشتباه از طریق کمک داور ویدئویی (چون مقام کمک داور ویدئویی یکی از مقامات رسمی مسابقه است.

) • تصمیم بر عدم بازبینی یک صحنه یا بازبینی صحنه ای که نیاز به بازبینی نداشته است *فرایند بازبینی کمک داور ویدئویی بازی را از طریق صفحه تلویزیون در اتاق بازبینی که ممکن است در داخل / نزدیک ورزشگاه یا در مکانی در دسترس تر (برای مثال مرکز کنترل مسابقه) باشد مشاهده می نماید.

به کمک داور ویدئویی، به منظور یکپارچگی / شفافیت / اعتبار، یک مسئول پخش مجدد صحنه کمک می نماید، که کنترل پخش مجدد صحنه، دسترسی مستقل به کلیه "برنامه های" تلویزیونی خواهد داشت بنابراین در هر بازبینی از تصویر مشابهی که در تلویزیون ممکن است دیده شود استفاده می گردد.

*کمک داور ویدویی به طور خودکار تمامی صحنه ها / تصمیمات را "کنترل" می کند تا اگر اشتباه واضح که روند بازی را تغییر می دهد یا صحنه / تخلف مهمی که دیده نشده رخ دهد اطلاع رسانی نماید؛ بنابراین نیازی نیست که مربیان یا بازیکنان مرور صحنه را درخواست نمایند چون اگر چیزی دیده نشود توسط کمک داور ویدئویی دیده خواهد شد.

* چنانچه نیازی به بازبینی صحنه نباشد ارتباط با داور لزومی ندارد - این یک "کنترل صامت" است.

در صورتیکه "کنترل" نشان دهد نیاز است که صحنه بازبینی گردد، داور باید فوراً مطلع گردد.

هم چنین، اگر داور مشکوک شود که یک اشتباه بزرک یا چیز مهمی ممکن است اتفاق افتاده باشد که دیده نشده، درخواست بازبینی می تواند داده شود.

* فقط داور می تواند مرور صحنه را آغاز نماید- سابر مقامات رسمی مسابقه (به ویژه کمک داور ویدئویی) می توانند مرور صحنه را توصیه نمایند ولی فقط داور تصمیم خواهد گرفت که آیا بازبینی انجام شود یا نشود و نتیجه آن بازبینی چه شده.

ممکن است داور تصمیم بگیرد که مقامات رسمی مسابقه به وضوح صحنه را دیده اند و بنابراین نیازی به بازبینی نیست.

* اگر زمانی که بازی متوقف نشده داور درخواست بازبینی نماید، در سریع ترین زمانی که توپ در محوطه "خنثی" قرار گرفت بازی باید متوقف گردد به عبارت دیگر زمانی که هر دو تیم امکان حمله خوب نداشته باشند.

داور باید به وضوح با نشان دادن تصویری صفحه تلویزیون اعلام نماید که فرایند بازبینی آغاز شده است؛ تصمیم نمی تواند تغییر نماید مگراینکه علامت بازبینی نشان داده شود.

شروع مجدد بازی باید تا پایان بازبینی به تأخیر بیفتد، داوران باید جلوی بازیکنان / تیم خطاکار را بگیرد تا بازی را به منظور جلوگیری از بازبینی مجدداً شروع ننمایند.

زمانی که بازبینی اغاز شد، داور اختیار دارد تا: بر اساس اطلاعاتی که کمک داور ویدئویی به او می دهد تصمیم گیری نماید یا قبل از آنکه تصمیم نهایی بگیرد مستقیماً فیلم را مشاهده نماید(بازبینی در داخل زمین) آموزش داور زمان و منابع قابل ملاحظه ای نیاز است تا به داوران و کمک داوران ویدئویی استفاده کارامد از سیستم کمک داور ویدئویی را آموزش داد، به ویژه زمانی که تحت فشارند برای یک صحنه کلیدی یا مجموعه ای از تصمیمات که روند بازی را تغییر می دهد.

این آموزش برای آزمایش کمک داور ویدئویی اهمیت بنیادین خواهد داشت.

آموزش با هدف بهبود یک بازبینی کارامد به منظور: دستیابی به سطح بالایی از دقت برای تعیین اینکه یک صحنه / تصمیم بازبینی گردد یا نه و تصمیم "نهایی" (بعد از بازبینی) کم کردن زمان انجام شده برای بازبینی، بون قربانی کردن دقت.

تحلیل داده ها بورد بین المللی فوتبال Leuven KU دانشگاهی(در بلژیک)  با تجربه قابل ملاحظه از داوری / فوتبال به منظور جمع آوری و تحلیل داده های کمک داور ویدئویی انتخاب کرده است.

جدول زمانی تصمیم بورد بین المللی فوتبال امیدوار است در مورد کمک داور ویدئویی در سال 2018 یا اواخر 2019 تصمیم گیری نماید.

انتهای پیام/ر http://fna.

ir/bljirp
کلید واژه ها: داور - بین المللی - خبرگزاری فارس - فوتبال - جام جهانی - تصمیم - جام جهانی 2018 - خبرگزاری - برگزار - جهانی - کمیته داوران - تصمیم گیری - اشتباه - بازی - فارس - روسیه - مسابقه - تکنولوژی - فدراسیون - نابودی - طولانی - فلسفه - شرایط - گزارش - آموزش - همیشه - زنده - مجاز - نشان - هایی

آخرین اخبار سرویس:
پست عجیب فرشید باقری درباره تیام + عکس

باشگاه تراکتورسازی وارد بورس می شود

تمرین تیم ملی ایران با «رول و تشک» +عکـس

بازی های ایران در هفته دوم لیگ ملت های والیبال

برگزاری آخرین تمرین تیم ملی پیش از دیدار با ترکیه

اسپالتی: دوست دارم در اینتر بمانم

خبر خوش شفر برای استقلالی ها درباره آینده

وزارت کشور: «تعیین مکان برای تجمعات اعتراضی» به تصویب دولت رسید

یار دوازدهم تیم 5 نفره

نمی دانم چرا ایران اینقدر بی روحیه و بد بازی می کرد ؛ درس خوبی از ما گرفتند

روحانی : باید بتوانیم سرمایه گذارایرانی را نگاه داریم

پنج مدعی قهرمانی جام جهانی 2018 کدامند؟

نگران بازیکنانی هستم که پیشنهاد دارند/ اولویت ما با بازیکنان فصل قبل است/ با مدیران دست دادیم تا توافقات اجرا شود!

خبری فوق العاده برای قرمزها ؛ کاپیتان و سرمربی پیشین این تیم برمی گردند

باشگاه تراکتورسازی وارد بورس می شود

مساعدت 700 میلیون ریالی سازمان منطقه آزاد ماکو برای احداث درمانگاه دندانپزشکی پلدشت

تمجید اینستاگرامی کی روش از علی دایی /عکس

پاسخ سامان قدوس به یک اتهام بزرگ

پخش دیدار دوستانه ترکیه و ایران از شبکه سه

توضیح سامان قدوس درباره بازی در تیم ملی ایران

ترکیه در حال تطبیق با افکار لوچسکیو؛  / آشنایی با نقاط قوت و ضعف حریف تدارکاتی ایران

بازیکنان پارس جنوبی: تا پولی پرداخت نشود مذاکره نمی کنیم!

سورپرایز های مالک جدید تراکتورسازی

هشدار گرشاسبی به بازیکنان پرسپولیس برای تعیین تکلیف قرارداد ها

قدوس: اگر برگردم عقب، سوئد را انتخاب می کنم!

کیروش در پرورش مربی بومی ناکام بود / از وضعیت نفت آبادان بی اطلاع هستم!

مصوبه تعیین مکان های خاص برای تجمعات به تصویب دولت رسید

مدافع برنلی از لیست انتظار سه شیرها کنار رفت!

30 نماینده مجلس در نامه ای به وزیر ورزش خواهان تغییر لیست کی روش شدند

آشنایی با نقاط قوت و ضعف حریف تدارکاتی ایران 

محمودی: باخت به ژاپن قابل توجیه نیست

اپلیکیشن رسمی پرسپولیس رونمایی می شود

برنامه تیم ملی در هفته دوم لیگ ملت های والیبال

پیغام باشگاه به رفیعی

توضیحات "بازیکن استقلال" درباره قرارداد تیام

تصاویر | آخرین تمرین تیم ملی قبل از بازی با ترکیه

جدایی این بازیکن از استقلال منتفی شد/ نورافکن سرباز است و نمی تواند در خارج از ایران بازی کند

شفر: فوتبال یک تجارت عجیب است / بازیکنانی با شخصیت خوب و بامهارت کافی می خواهیم

پست اینستاگرامی جدید "وینفرد شفر" سرمربی استقلال

هواداران مضطرب و شرایط ملتهب پرسپولیس

جنجال یک کارشناس داوری بین اعراب/ حرکت راموس روی صلاح عادی بود!

حرف های شفر درباره گرت بیل، لیگ قهرمانان و آینده استقلال

جدایی نورافکن از استقلال منتفی شد

بازیکنان پرسپولیس وفاداری خود را نشان می دهند

رونمایی از مکان جدید بازی ایران-یونان توسط روزنامه «صباح دیلی» ترکیه

اپلیکیشن رسمی پرسپولیس رونمایی می شود

انتقال امتیاز استقلال جنوب به پاس به فردا موکول شد

مدیرعامل شرکت مبنا توسعه مبین در گفت وگو با فارس: تعهداتمان را نسبت به باشگاه پرسپولیس انجام دادیم/ برای پرداخت بدهی ها کمک خواهیم کرد

کفاشیان: آموزش مدیران تنها راه حرفه ای شدن فوتبال است

حمایت عجیب بازیکنان استقلال از معاون سفارشی/«متمم» لقب جدید استقلالی هابرای توفیقی

مسابقات واترپلوی غرب کشور در کرمانشاه برگزار می شود

وزارت کشور: «تعیین مکان برای تجمعات اعتراضی» به تصویب دولت رسید

دایی نه به تیم ملی می رود و نه پرسپولیس/ آنهایی که خواهان صیادمنش هستند از رفقای قدیمی ما به شمار می روند

مسابقات واترپلوی غرب کشور در کرمانشاه برگزار می شود

اردوی مشترک بین المللی کوراش به میزبانی بجنورد برگزارمی شود

سید حسین حسینی تراکتوری می شود

سرمربی تیم ملی تکواندو: بزرگترین منتقدم خودم هستم/ از اشتباهات درس می گیریم

پاداش یک میلیون دلاری برزیل در صورت قهرمانی در جام جهانی

مارسلو:بازیکنان بزرگ باید در رئال مادرید بازی کنند

تغییر با برنامه ریزی قبلی یا طبق خواسته هواداران؟/ اژدری رفت، شریف سرپرست شد

بازیکنان تاثیرگذار بزرگسال را جذب می کنیم

دیدار سفیر کرواسی با رییس کمیته ملی المپیک

شوک بزرگ به هواداران پرسپولیس درباره نقل و انتقالات&

آخرین فرصت برای فرار از قلم قرمز کی روش

دیدار سفیر کرواسی با رییس کمیته ملی المپیک

عضو شورای شهر تهران:در کافه ها جلوی پخش مواد مخدر را بگیرند، نه فوتبال را

اردوی مشترک بین المللی کوراش به میزبانی بجنورد برگزارمی شود

عکس / رونمایی از پیراهن رسمی ایران برای جام جهانی در بازی با ترکیه

تذکر 14 نماینده کُرد به وزیر ورزش درباره لیست تیم ملی فوتبال

واکنش فدراسیون به مصاحبه سامان قدوس

اسکولز: نیمار و بیل گزینه های مورد نیاز یونایتد هستند

کفاشیان: نگاه سنتی و سلیقه ای باید در باشگاه ها از بین برود

یک بازیکن نمی تواند برای استقلال تعیین تکلیف کند / مذاکره با تیام ادامه دارد

زبیدی: اولویتم ادامه حضور در پارس جنوبی است به شرطی که طلبم را بدهند

اولین فارغ التحصیلان مربیگری پرو لایسنس در ایران + عکس

از آسمان و زیر زمین برای پرسپولیس شکایت می آید

اقدام عجیب بازیکنان پرسپولیس بعد از باخت به الجزیره /تنبیه در راه است

نامه 30 نماینده مجلس به وزیر ورزش برای تغییر لیست کارلوس کی روش!

اپلیکیشن رسمی پرسپولیس رونمایی می شود

فوتبال یک تجارت عجیب است/ بازیکنانی با شخصیت خوب و بامهارت کافی می خواهیم

قهرمانی رئال مادرید به ضرر تیم ملی اسپانیا تمام می شود؟

ورود مجلسی ها به لسیت کی روش/ پای یک استقلالی در میان است

وزارت کشور: «تعیین مکان برای تجمعات اعتراضی» به تصویب دولت رسید

چراغ سبز مارسلو به خرید نیمار توسط رئال مادرید

تورام: رفتار رابیو غیرحرفه ای و شرم آور است

گوچی و پژمان؛ محبوب های کی روش

مصوبه «تعیین مکان های خاص برای تجمعات» به تصویب دولت رسید / «بوستان ها، اماکن ورزشی و میادین» برای این کار در نظر گرفته شده اند / تلاش شد تا هم «صدای اعتراضات شنیده شود»، هم «امنیت معترضان تامین شود» و هم «مزاحم کسب و کار مردم نباشد»

کیمیا علیزاده مدال برنز رقابت های قهرمانی آسیا را کسب کرد

38 میلیارد ریال برای کمک به شاهین بوشهر تصویب شد

بانوی گلستانی به تیم ملی والیبال نشسته دعوت شد

ناکارآمدی صعود مس کرمان به لیگ برتر- حامد سالاری**

اپلیکیشن رسمی پرسپولیس رونمایی می شود

یک بازیکن نمی تواند برای استقلال تعیین تکلیف کند/ مذاکره با تیام ادامه دارد

عجیب اما واقعی ؛ وقتی ستاره ها دروازه خالی را گل نمی کنند !

بازیکنان پارس جنوبی: تا پولی پرداخت نشود مذاکره نمی کنیم!

همه گل های فوق ستاره رئال مادرید در فصلی که گذشت

تذکر 14 نماینده کرد مجلس به وزیر ورزش درباره علت خط خوردن غفوری و حسینی از ترکیب تیم ملی فوتبال

واکنش دپارتمان رسانه ای فدراسیون فوتبال به مصاحبه جنجالی سامان قدوس

بیانیه باشگاه سپاهان درمورد مطالب منتسب به نقل و انتقالات این باشگاه

باشگاه فعلا تصمیمی برای جانشینی پیروانی ندارد

دستور العمل بورد بین المللی فوتبال برای استفاده داوران از کمک داور ویدئویی نحوه قضاوت داوران در جام جهانی روسیه با حضور کمک داور ویدئویی اعلام شد

دستور العمل بورد بین المللی فوتبال برای استفاده داوران از کمک داور ویدئویی نحوه قضاوت داوران در جام جهانی روسیه با حضور کمک داور ویدئویی اعلام شد