مطالب مرتبط:
مرحوم صاحب جواهر نظرات مخالفان علمی را به نیکی بیان و نقد می کردند/فقه جواهری موجب رشد علمی و اخلاقی انسان می شود
رمزگشایی از بقایای اسکلت انسان در چاه های قنات نهبندان کلید خورد
سعدی انسان است با پیرایه های اسطوره ای
رمزگشایی از بقایای اسکلت انسان در چاه های قنات نهبندان کلید خورد
نقش محوری «نیت» در ارزش گذاری و پذیرش اعمال انسان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 31 فروردین 1397 ساعت 22:512018-04-20پزشكي

ماکیا فریمن نانوتراشه ها و غبار هوشمند: گامی دیگر برای کنترل انسان از درون


این فناوری ها از جنبه های مختلف، با آزادی، حریم خصوصی و بهداشت و سلامت انسان در تضاد هستند، چرا که به کارگیری این فناوری ها به این معناست که «نظم جدید جهانی» از کنترل جهان بیرون (محیط زیست/ اجتماع) به کنترل جهان درون(بدن انسان) حرکت می کند.

- نانوتراشه ها و غبار هوشمند: گامی دیگر برای کنترل انسان از درون این فناوری ها از جنبه های مختلف، با آزادی، حریم خصوصی و بهداشت و سلامت انسان در تضاد هستند، چرا که به کارگیری این فناوری ها به این معناست که نظم جدید جهانی از کنترل جهان بیرون (محیط زیست/ اجتماع) به کنترل جهان درون(بدن انسان) حرکت می کند.

نانوتراشه ها و غبار هوشمند از جمله ابزارهای تکنولوژیک جدید در راستای پیشبرد دستور کار میکروتراشه ای کردن انسان ها هستند.

با توجه به اندازه به غایت ریز این ابزارها، آنها از ظرفیت لازم برای نفوذ و جاگیری در بدن انسان و تشکیل شبکه ای مصنوعی در درون انسان که قابلیت کنترل از بیرون را دارند، برخوردارند.

لازم به ذکر نیست که این فناوری ها از جنبه های مختلف، با آزادی، حریم خصوصی و بهداشت و سلامت انسان در تضاد هستند، چرا که به کارگیری این فناوری ها به این معناست که نظم جدید جهانی از کنترل جهان بیرون (محیط زیست/ اجتماع) به کنترل جهان درون(بدن انسان) حرکت می کند.

تاریخ بشر مملو از نمونه های جوامعی است که در آنها مردم به دو گروه تقسیم بندی شده اند: حاکمان و بردگان.

در گذشته های دور،  بردگان معمولاً در مکان هایی به اسارت گرفته می شدند که حاکمان، منابع آنها مثل پول، مواد غذایی، آب، تسلیحات یا دیگر مایحتاج زندگی (کنترل محیط زیست)  را در اختیار خود می گرفتند.

در تاریخ اخیرتر بشر، این کنترل نه تنها از طریق به انحصار درآوردن منابع، بلکه از طریق تبلیغات (کنترل مغزها) نیز اعمال شده است.

این مسئله به اشکال مختلف خود را نشان داده است، مثل سیستم طبقاتی در هند (فرد باید تا آخر عمر در جایگاهی که در نردبان سلسله مراتب برایش مقدر شده بود، باقی می ماند)، رگ و ریشه های خونی در رم، خاورمیانه و اروپا (که فرد مدعی یک حق حاکمیت ذاتی و الهی می شد)، متمرکز شدن قدرت در آلمان نازی و اتحاد جماهیر شوروی در دهه 1930( که در آن یک خودکامه یا کمیته کوچک برای سرنوشت میلیون ها نفر تصمیم گیری می کرد) و سرانجام در غرب (به ویژه آمریکا) با تکنیک های فراگیر روابط عمومی و کنترل ذهن که سازمان سیا بر آنها اشراف داشت.

پروژه هایی مثل ام کیو اولترا این قدرت را به کنترل کنندگان نظم نوین جهانی می داد که به طور ناشناس  و از راه دور بر مردم نفوذ پیدا کنند، بی آنکه خود آنها متوجه شوند؛ نظیر توانایی خلق بردگان جنسی و آدم­کشان کنترل شده.

پروژه ام کی اولترا 60 سال قبل در اوج خود قرار داشت، اما از آن زمان تاکنون چیزهای زیادی تغییر کرده اند.

ما اکنون در حال ورود به عصری هستیم که در آن پیشرفت های تکنولوژیک به دسیسه گران نظم نوین جهانی امکان نفوذ بر قلمرو جدیدی را می دهند: کنترل عواطف یا دقیق ترش را بخواهید، کنترل  کل شبکه ذهنی-عاطفی در بدن انسان.

منظور من میکرو تراشه ها هستند؛ وسایل الکترونیکی بسیار ریزی که می توان آنها را زیر پوست کار گذاشت و قابلیت دریافت و ارسال اطلاعات را دارند.

هر چند از عمر میکروتراشه ها مدتی می گذرد، اما هم اکنون آنها وارد دوران جدیدی شده اند.

چیزی که ما با آن مواجهیم چیزی بسیار ریزتر از یک میکروتراشه است و از این رو تهدید بزرگ تری به شما می رود: نانوتراشه ها و غبار هوشمند.

اما نانوتراشه چیست؟ از کلمه نانو برای اشاره به بزرگی اجسامی کوچک تر از یک میکرو استفاده می شود.

نانو به معنای یک میلیاردم است، در حالی که میکرو به معنای یک میلیونیوم است.

میکروتراشه ها حدوداً به اندازه یک دانه برنج هستند و با واحد میلیمتر اندازه گیری می شوند، اما نانوتراشه ها به کلی از چشم انسان مخفی می مانند.

بعضی از نانوتراشه هایی که تاکنون ساخته شده اند، کوچک تر از قطر موی انسان هستند.

در سال 2015   آی بی ام اعلام کرد که این شرکت توانسته است نانوتراشه های کارکردی را به اندازه تنها 7 نانومتر بسازند.

در مقایسه، یک تار از دی ان ای انسان حدود دو و نیم نانومتر و قطر یک سلول خونی قرمز حدود 7500 نانومتر است! این نانوتراشه ها نیرویشان را از محیطشان به دست می آورند (یعنی به باتری نیاز ندارند) و طول عمری 100 ساله دارند.

قرار است این نانوتراشه ها ابتدا در محصولات به کار گرفته شوند ( تا شرکت سالاران بتوانند به طور زنده از رفتار مشتریان اطلاع کامل پیدا کنند) و سپس در بدن انسان ها کار گذاشته شوند.

آیا می دانستید که توانسته اند سلول های عصبی  را نیز درون این تراشه ها رشد دهند؟ مجری ویدئویی که به بیرون درز کرده، ادعا می کند نظم نوین جهانی قصد دارد 100 تریلیون نانوتراشه را به جهان عرضه کند.

بنابراین به معنای واقعی کلمه، تک تک چیزهای موجود در جهان از جمله من و شما دارای برچسب الکترومغناطیسی می شویم.

در این فیلم، بیماران و پزشکان زیادی به عنوان مدرک تایید کننده این دستور کار ظاهر می شوند.

او شرکت اچ پی را به عنوان مجری طرحی برای ساخت یک سیستم عصبی مرکزی برای کره زمین معرفی می کند که کلیه منابع و انسان ها را به طور زنده به یکدیگر متصل خواهد کرد.

شاید شما نیز از قبل با دستور کار هوشمند یا بهتر بگویم توصیف هوشمند آشنا باشید.

برای کسانی که این موضوع برایشان تازگی دارد، هدف، دستور کار هوشمند، خلق یک شبکه الکترومغناطیسی غول آساست که کل زمین را در برمی گیرد.

به این ترتیب که در هر چیزی که حرکت می کند، نوعی حسگر تزریق یا کارگذاشته می شود که بتواند به این شبکه متصل شود؛ از جمله محصولات خانگی، لوازم منزل، مواد غذایی و نوشیدنی، گیاهان و همچنین انسان ها.

غبار هوشمند اسم دیگر این حسگرهاست که به عنوان ریزرایانه  و برای ارسال و دریافت اطلاعات عمل خواهند کرد.

آنها حسگرهای میکرالکترومغناطیسی بی سیم کوچکی هستند.

در سال 2013 حسگری به اندازه تقریباً یک دانه برنج ساخته شد، اما با پیشرفت فناوری در طول زمان، این غبارهای هوشمند همچنان ریز و ریزتر می شوند و می توان آنها را به همراه غذا بلعید.

دستور کار هوشمند در اصل مترادف است با دستور کار 21 سازمان ملل یا دستور کار 2030 و شبکه هوشمند مترادف آی او تی (اینترنت اشیا) است که قرار است در شبکه نسل 5 تلفن های همراه نیز به کار گرفته شوند و رسیدن به سطح اشباع مورد نظر این شبکه را امکان پذیر کنند.

اگر چه این نوع فناوری را  مثل بسیاری چیزهای دیگری که امروز شاهد هستیم می توان به نفع بشریت نیز به کار گرفت، اما این فناوری ها تسلیحاتی شده اند.

وجود اشکال غبار هوشمند، تهدیدی فراگیر را متوجه حق حیات تک تک انسان ها می کند.

از این رو آنچه که ما با آن مخالفیم چیزی نیست جز تلاش برای به تصرف درآوردن بشریت از طریق فناوری.

به طور طبیعی همزمان با به کار گرفته شدن این فناوری ها، دامنه کامل و هدف اصلی این دستور کار برای جوامع فاش نخواهد شد.

در عوض همچنان به ما گفته خواهد شد که این فناوری ها چقدر شگفت انگیز، خوب، مد روز و کارآمد هستند.

به خصوص باید اشاره کرد که چگونه این چیزها تحت عنوان افزایش سرعت و رفاه و راحتی تبلیغ می شوند (در حالی که مردم بی آنکه بدانند از حقوق خود، سلامت و بهداشتشان و حریم خصوصی شان حتی در دستشویی ها محروم می شوند).

چرا که به این ترتیب همه جا در محاصره میدان پرتوهای الکترومغناطیسی ساخته دست انسان قرار دارید که برای بهداشت و سلامتی تان نیز فاجعه بار خواهد بود.

همچنین با استفاده از فشار دیگران برای استفاده از نانوتراشه ها، انسان ها تشویق خواهند شد تا در بازی همانندی اجتماعی نیز وارد شوند.

همچون بسیاری از برنامه های دولتی، به کار گیری این تراشه ها در ابتدا ممکن است داوطلبانه باشند، اما بعد به یک اجبار تبدیل خواهند شد.

هم اکنون بخشی از جامعه وجود دارد که به میل خود و با استفاده از جوهر خالکوبی، خود را تراشه گذاری کرده است.

اخیراً شرکتی در ویسکانسین (به نام تری اسکوآر مارکت یا 32 ام) با معرفی این سیستم اینترنتی، کارکنانش را تشویق به تراشه گذاری کرده است.

هر چند این کار الزامی نیست، اما گفته می شود که نیمی از این کارکنان (41 نفر از 85 نفر) این شرکت برای تراشه گذاری پیشقدم شده اند! دستورکار میکروتراشه ای کردن انسان در اصل همان چیزی است که دستورکار فرا انسانگراهاست؛ تبدیل بشریت به ماشین هایی که در نهایت نه به معنای ابرانسان ها بلکه مادون انسان ها خواهند بود.

ما باید در این باره بسیار مراقب باشیم و با ذهنیتی انتقادی نسبت به جهانی آکنده از فناوری های جذاب و پر زرق و برق نزدیک شویم.

این فناوری ها چون چاقوی جراحی می توانند شفا ببخشند یا بکشند.

با توجه به اطلاعاتی که اکنون از آنها آگاهیم، ساده لوحانه خواهد بود باور کنیم نانوتراشه ها تنها در جهت اهداف خوب به کار گرفته خواهند شد.

اگر هشیار نباشیم، تشنگان قدرت با وعده رسیدن به اوتوپیا، از این فناوری برای به بردگی کشاندن ما از طریق ردگیری ما استفاده خواهند کرد.

نانوروبات ها هم اکنون در پزشکی غرب برای درمان انواع بیماری ها به کار گرفته می شوند.

زمانی که شبکه هوشمند مورد نظر برقرار شود، چگونه می خواهید از مورد نظارت قرار گرفتن، ردگیری شدن و زیر نفوذ قرار داشتن24 ساعته و هر روزه وهر ساله اجتناب کنید؟ مهم نیست این فناوری چقدر می تواند خوب و مفید باشد، آنچه اهمیت دارد این است که این فناوری هرگز نمی تواند جایگزینی برای وجدان آگاه درون شما باشد که قدرت واقعی شما به شمار می رود.

نویسنده: ماکیا فریمن (Makia Freeman) نویسنده و پژوهشگر منبع:  yon.

ir/4bWvh http://fna.

ir/bljiyw
کلید واژه ها: انسان - جهان - بهداشت و سلامت - فناوری - بدن انسان - حریم خصوصی - جهانی - هوشمند - بهداشت - محیط - جدید - سلامت - روابط عمومی - تاریخ - تصمیم گیری - سازمان سیا - خاورمیانه - هایی - انسان ها - تسلیحات - تبلیغات - مصنوعی - اتحاد - پروژه - شوروی - تصمیم - آلمان - زندگی - روابط - اروپا

آخرین اخبار سرویس:
تقابل مرگ و زندگی در راهروهای پیوند اعضا

تالاب «میانکاله» در حال خشک شدن است

شما یک درونگرای مضطرب هستید!

اگزمای شدید خطر حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد

ربات دریایی

«وسواس، شناخت و درمان آن از منظر فقه و روانشناسی» بررسی شد

زولبیا و بامیه عامل مهمی در بروز بیماری های قلبی ـ عروقی هستند

اهدای عضو در تبریز به 4 نفر جان دوباره بخشید

مظلومیت کودکان «سی اف» را کسی نمی بیند/3000 بیمار مبتلا به «سی اف» در کشور

عوارض کمبود کلسیم در بدن

مبارزی قوی در برابر آرتریت، سرطان و پوکی استخوان

چای سبز، چرا، چه وقت و چقدر؟

نوشیدنی که جگر روزه داران را جلا می دهد

چطور ویتامین D جذب کنیم؟

ویروس HIV با افزایش خطر زوال عقل مرتبط است

ترشی انبه قصرقند / سوغانی ارزشمند

ویزیت رایگان 60 بیمار پوستی در روستاهای درمیان

اهدای عضو در تبریز به 4 نفر جان دوباره بخشید

لزوم مصرف بیشتر مواد غذایی فیبردار در ماه رمضان

حضور داوطلبانه دندانپزشکان در مناطق محروم

پیاده روی چطور سلامت روان را تضمین می کند؟

مهاجرت بیماران اس ام ای به خارج از کشور بدلیل نبود دارو

راهکارهایی که به افزایش طول عمر کمک می کنند

علت مهاجرت بیماران «اس ام ای» به خارج از کشور

عوارض کمبود کلسیم در بدن

4 زنگ خطر که به شما هشدار می دهد بیش از اندازه میوه دریافت می کنید

تحویل بالگرد اورژانس هوایی به سمنان

شیوع بیماری های عفونی در روستاهای بی آب سیستان و بلوچستان

افزایش چاقی بیمارگونه در بریتانیا

توسعه اورژانس هوایی کشور در جهت خدمت به مردم است

توجه ویژه وزارت بهداشت به البرز، وجد و پویایی ایجاد کرده است

ساخت زیست حسگر تشخیص زودهنگام سرطان تخمدان

با کاهش کلسترول سیستم درمانی سرطان بالا می رود

چرا کودکان بیشتر از بزرگترها دچار عفونت گوش می شوند؟

شیوع رو به افزایش کبد چرب براثر تغییر شیوه زندگی

هفته بیست و هفتم بارداری - پایان سه ماه دوم بارداری

پیوند سلول انسان با جنین مرغ توسط محقق ایرانی انتقادهای بسیاری را برانگیخت

حذف واژه طلاق در شناسنامه زنان مطلقه نوعی فریبکاری است

آمار کشته شدگان مصرف قارچ های سمی به 12 نفر رسید

در چه مواقعی باید کودکمان را پیش روانشناس ببریم؟

اهدای عضو در یاسوج به 3بیمار زندگی دوباره بخشید

زیاد خوردن سحری منجر به اختلالات گوارشی می شود

3 شربت خانگی برای تسکین سرفه های خشک

اورژانس کشور 40 فروند بالگرد امدادی کم دارد

سیگار می دهیم دارو و تجهیزات پزشکی نه!

اهدای عضو در یاسوج به 3بیمار زندگی دوباره بخشید

مصرف سیگار در ایران افزایش می یابد

یک حرکت زیبای انسانی: 30 روز - 30 بیمار فقیر مبتلا به سرطان (+لیست و لینک)

افطاری کامل و تازه در محطی اصیل و آرام

نانوذرات دارو رسان جدیدترین راهکار مبارزه با سرطان مغز

شایع ترین بیماری عفونی در جهان شناسایی شد

برگزاری کلاس های آموزش همگانی در بیمارستان تامین اجتماعی ملایر

شغل های پراسترس در ایران و تاثیر آن بر سلامت روان افراد

طراحی سیستم سیگنال تک واحدی با قابلیت حمل توسط حیوان برای کنترل بیماری های عصبی

لیستی از خوراکی هایی که سالم و لاغر کننده هستند

میزان ابتلا به گواتر به 6.5 درصد در کشور کاهش یافت

خوابیدن در تعطیلات آخر هفته عمر شما را زیاد می کند

لزوم مصرف بیشتر مواد غذایی فیبردار در ماه رمضان

آیا باکتری ها در پس ریزش موی شما قرار دارند؟

روزه داران چه زمانی ورزش کنند؟

شغل آینده کودکان ما

اختصاص 100 میلیون دلار برای تولید 2 واکسن مهم در کشور

درمان وخیم ترین نوع تومور مغزی با کمک نانوکپسول های چربی

فروش داروی گیاهی و مخلوط پودرشده در عطاری ها ممنوع!

هشدار به دانش آموزان/ مخدری به نام ریتالین؛ تمرکز یا فراموشی؟

کمبود کلسیم در بدن چه عوارضی دارد؟

14 نشانه خاموش سرطانی که قابل درمان است

پُراسترس ترین شغل های ایران را بشناسید

پاک کردن لکه انواع چسب

مرگ سالانه 40 هزار ایرانی در حوادث!

آب ولرم با عسل بهترین انتخاب برای بازکردن روزه

طرح های سالم دریای گیلان، پرچم سلامت می گیرند

طرح های سالم دریای گیلان، پرچم سلامت می گیرند

لزوم مصرف بیشتر مواد غذایی فیبردار در ماه رمضان

درمان وخیم ترین نوع تومور مغزی با کمک نانوکپسول های چربی

اگزمای شدید خطر حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد

آب گاز دار مفید است یا مضر ؟

دیدگاه های خاص تجاری در "درمان" کشور/ سرعت رشد سرطان در ایران

شیوع رو به افزایش کبد چرب براثر تغییر شیوه زندگی

علائم جدی و خطرساز بارداری

موافقت با استخدام پیمانی 127 عضو هیات علمی وزارت بهداشت

مصرف زیاد زولبیاوبامیه و سلامتی روزه داران

ممنوعیت فروش داروی گیاهی و مخلوط پودرشده فراورده های گیاهی در عطاری ها

توزیع رایگان کتاب های قرآن و سلامت در نمایشگاه بین المللی قرآن

عاداتی که به سلامت ناخن و موها آسیب می زند

برپایی ایستگاه سلامت بانوان بمناسبت هفته ملی جمعیت در لالی

در ماه رمضان چگونه ورزش کنیم؟

جذب هیات علمی در وزارت بهداشت

تاثیر منفی مصرف زیاد زولبیا و بامیه بر سلامتی روزه داران

رژیم غذایی بعد از چهل سالگی چگونه باشد؟

نشانه های ابتلا به صرع در کودکان

مصرف میوه در وعده سحر را از یاد نبرید

ثبت سالانه 40 هزار مرگ ومیر در حوادث کشور/ ایران جزو 20 کشور دنیا با شرایط خاص جغرافیایی

راه حلی برای کاهش تشنگی در ماه رمضان

مضرات مصرف زولبیا و بامیه بر سلامتی روزه داران

مرکز اورژانس هوایی کشور در البرز با هدف تسریع امدادرسانی افتتاح شد

اورامان کرمانشاه با گستردگی گیاهان دارویی

استخدام پیمانی 127 عضو هیات علمی در وزارت بهداشت

سوراخ کردن گوش در مترو بدون درد و خونریزی!

ناوگان زمینی اورژانس کشور صاحب هزار دستگاه آمبولانس جدید می شود

ماکیا فریمن نانوتراشه ها و غبار هوشمند: گامی دیگر برای کنترل انسان از درون

ماکیا فریمن نانوتراشه ها و غبار هوشمند: گامی دیگر برای کنترل انسان از درون