مطالب مرتبط:
پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتایی درباره کسب درآمد از طریق فالگیری
با تدابیر رهبر معظم انقلاب سپاه در فرامرزها از انقلاب دفاع می کند/ توانمندی های سپاه امروز رعب و وحشت در دل استکبار جهانی انداخته است
هر روز زیارت عاشورا می خواند تا شهید شد/ به جایگاه فرزندم غبطه می خورم/ رهبر انقلاب فرمودند عکس سجاد را در اتاقم دارم
گفت وگوی تفصیلی فارس با پدر شهید شاه سنایی هر روز زیارت عاشورا می خواند تا شهید شد/ به جایگاه فرزندم غبطه می خورم/ رهبر انقلاب فرمودند عکس سجاد را در اتاقم دارم
پاسدار، حافظ دستاورد های نظام و انقلاب اسلامی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 31 فروردین 1397 ساعت 19:112018-04-20سياسي

گلچینی از بیانات رهبر معظم انقلاب به مناسبت روز پاسدار


«این ابتکار جالب که روزی به نام پاسدار را ارتباط بدهند با میلاد مسعود سیدالشهدا، یک ابتکار پرمغز و جهت دهی است.

» - " این ابتکار جالب که روزی به نام پاسدار را ارتباط بدهند با میلاد مسعود سیدالشهدا، یک ابتکار پرمغز و جهت دهی است.

گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ همزمان با ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار ، گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص این روز آمده است: من اصرار دارم که شما عزیزان پاسدار در هر جا هستید، روح و حقیقت مسأله ی پاسداری و سپاه پاسداران را مورد توجه قرار دهید.

در ایجاد سپاه پاسداران، فقط این نبود که نظام می خواهد از نو یک نیروی مسلّح درست کند - مسأله تنها به این جا ختم نمی شد - مسأله از این هم بالاتر بود.

مسأله این بود که در یک تشکیلات نظامی که به وسیله ی انقلاب به وجود می آمد، فکر و عقیده و ایمان - یعنی عامل معنوی قدرت - در تمام اجزا رعایت و لحاظ شود و تا آن جا که ممکن بود، این کار شد.

اساس قضیه این بود، والّا سپاه پاسداران بعد از آن که به وجود آمد، کسانی که آن را نمی خواستند، بارها تا مرز انحلالش بردند و به انزوایش انداختند؛ نسبت به آن بی اعتنایی کردند و به آن امکانات ندادند؛ بارها از آن بدگویی کردند؛ اما سپاه ماند و می ماند.

این گونه پایه ی مستحکمی می ماند؛ چرا؟ چون عامل معنوی قدرت در درون این سازمان به طور وافر وجود داشته است و امروز هم وجود دارد.

آن عامل معنوی قدرت چیست؟ اعتقاد، ایمان، اخلاص، مجاهدت برای ادای تکلیف، مجاهدت برای خدا، مجاهدت منهای درآمد مادّیِ آن مجاهدت و تلاش.

اینها مهمّ است؛ اینهاست که یک مجموعه و یک نظام را حفظ می کند.

در اصل انقلاب هم همین معنا بود و امروز هم هست.

نباید به بعضی از ظواهری که مخالفان اصل نظام سعی می کنند آنها را درشت و پر رنگ و رنگ آمیزی کنند و نسبت به آنها مبالغه نمایند، فریب خورد.

حقیقت قضیه، وجود ایمان است.

بیانات در دیدار فرماندهان و گروه کثیری از پاسداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مناسبت روز پاسدار 22/08/1378 /// چیزی که شما پاسدار آن هستید، چیست؟ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.

انقلاب، یک حرف و یک حرکت دفعی نیست؛ یک حرکت مستمر است و اقتضائاتش در زمانهای مختلف، متفاوت است.

کسانی که با انقلاب دشمنی می کنند، با آنچه در بهمن ماه 1357 اتفاق افتاد، دشمن نیستند؛ آن که گذشت و رفت؛ آنها با یک موجود زنده ی حی و حاضر دشمن و مخالفند.

پس انقلاب تداوم و حضور دارد.

انقلاب، زنده و پویاست.

پاسدار انقلاب، پاسدار چنین موجود زنده و پویا و متحرک و پیشرونده ای است.

اگر این نبود، تا کنون انقلاب اسلامی و نظام اسلامی باید ده کفن پوسانده باشد.

اما موجود زنده را نمی شود دفن کرد و از تحرک باز داشت؛ زنده است و زنده خواهد ماند.

بیانات در دیدار گروه کثیری از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 24/06/1381 /// سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مجموعه ای است که وجودش امروز برای کشور و ملت ایران و همه ی هدفهای والایی که این ملت برای خودش ترسیم کرده است، ضروری و لازم است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فقط برای یک مجموعه ی نظامی نیست.

یک مجموعه ی نظامی می تواند با شکلهای مختلف، با هدفها و با رفتارهای مختلف و با خصلتهای گوناگون باشد.

البته بحمدالله امروز در نظام جمهوری اسلامی، همه ی سازمانهای نظامی به یک معنا سازمانهای معنوی و الهی و دارای اهداف خدایی هستند؛ ارتش هم همین طور است، نیروی انتظامی هم همین طور است، سپاه پاسداران هم که ولادتش این طور بوده است.

هر کدام خصوصیاتی دارند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای دفاع از انقلاب، تمامیت انقلاب و هدفهای انقلاب و برای مقابله با دشمنان انقلاب به وجود آمده است.

انقلاب هرچه دشمن دارد و دشمنی دارند، به طور طبیعی در مقابل سپاه پاسداران صف بسته اند و حضور دارند؛ چون پاسدار انقلاب است.

همه ی آن نیروهایی که در این طبیعت خدا ساخته و در این قوانین و سنن الهی برای دفاع از انقلاب و از حقانیت اسلام وجود دارد - همه ی آن نیروهای معنوی، همه ی آن تواناییها و استعدادهای درونی - همه درخدمت این مجموعه ای است که برای دفاع از انقلاب پدید آمده است.

بیانات در دیدار جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 24/06/1378 /// جوانان عزیز! عزیزان نورانی! خدا را شکر می کنیم که دولت قدر شما را می داند؛ ملت قدر شما را می داند؛ مسؤولان کشور قدر شما را می دانند؛ رییس جمهور قدر شما را می داند؛ مجلس قدر شما را می داند.

خدا را شکر می کنیم که پرچم عزت و جهاد و ایثاری که با دست شما جوانان در این کشور به اهتزاز درآمد، امروز هم در دست جوانان است؛ جوانان مؤمن، جوانان پاک و نورانی در میدانهای مختلف.

اگر روحیه ی جهاد و مقاومت در مقابل دشمنیهای دشمن باشد، این جوان هر جا هست - در پادگان، در دانشگاه، در حوزه ی علمیه، در بازار، در کارخانه، در محیطهای گوناگون - مجاهد فی سبیل الله است؛ پاسدار ارزشها و پاسدار دین است و این امروز بحمدالله وجود دارد.

این را قدر بدانید.

بیانات در مراسم صبحگاه لشکر سیدالشهداء(ع) 26/07/1377 /// من می خواهم به شما عزیزان عرض کنم که سپاه پاسداران و هر پاسدار و هر کسی در غیر کسوت پاسداری که در قبال امانت اسلام و امانت انقلاب، برای خود مسؤولیتی قائل است؛ در زندگی امروز و فردای بشر، برای ارزشهای اسلامی نقش قائل است، باید توجه کند که با پایان یافتن جنگ، کار پایان نیافت؛ با گذشت یک دهه و دو دهه از پیروزی انقلاب، تلاش خاتمه نیافت.

دلیل واضح هم این است که دشمنیها و عوامل مزاحم و معارض با این حرکت صلاح و فلاح، تمام نشده است.

بیانات در دیدار با گروه کثیری از پاسداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مناسبت روز پاسدار 13/09/1376 /// آن چیزی که می تواند انقلاب و جهتگیری عظیم این ملت و راهی را که او به سوی صلاح و فلاح و عزت و رضای الهی و سعادت دنیا و آخرت خود می پیماید، پایدار کند، عبارت است از هوشیاری و آمادگی و روحیه ی پاسداری.

این روحیه ی پاسداری، متوقف به آن جنبه ی معنوی است.

این که من در ملاقات با برادران پاسدار، با مجموعه های انقلابی و با برادران و خواهرانی که در بخشهای مختلف مسؤولیتهای حساسی دارند، بر روی رعایت جنبه ی معنوی تکیه می کنم، به خاطر همین است.

این توجه و توسل و ارتباط قلبی با پروردگار عالم، تضمین کننده ی استحکام و اقتدار نیروهایی است که می خواهند همیشه در مقابل آن جبهه بایستند و مقاومت کنند.

جز این راهی وجود ندارد.

بیانات در دیدار با گروه کثیری از پاسداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مناسبت روز پاسدار 13/09/1376 /// جهاد در اختیار هرکس قرار نمی گیرد! جهاد با دشمن و در میدان خطر، در اختیار هر کس قرار نمی گیرد! پانزده سال است که شما در این میدانید.

حالا بعضی فقط هشت سال جهاد کردند.

اما جهاد سپاه، قبل از آن هشت سال شروع شده است و تا امروز هم ادامه دارد.

این هم یک امتیاز دیگر است و از آنهایی است که نیکان و بندگان صالح خدا غبطه ی آن را می برند؛ برجسته ها به آن غبطه می برند.

کلامی از امام نقل شد و ایشان هم قطعا و یقینا آن را از دل فرموده بودند که ای کاش من هم یک پاسدار بودم! روی این جمله دقت کنید که یعنی چه؟ امام کیست؟ آن مرد بزرگ فقیه عارف زاهدی که در راه خدا، یکی از برجسته های بی برو برگرد است و هرکس در راه خدا باشد، اهل هر دین و ملتی که باشد، همین قدر که اهل معنویت باشد، نور وجود امام بزرگوار را درک می کند.

می گفت: ای کاش من هم یک پاسدار بودم! بیانات در دیدار فرماندهان رده های مختلف سپاه پاسداران 29/06/1373 /// یکی از بهترین نامگذاریها، همین نامگذاری روز پاسدار است.

برای پاسدارانی که از ساعت اول پیروزی انقلاب، چه آن وقتی که هنوز این لباس مقدس بر تنشان نبود، و چه آن وقتی که با انتظام گرفتن مسائل انقلاب و شکل گرفتن نهادها، همین جوانان مخلص و صادق و فداکار وارد سلک پاسداری شدند - چه در سپاه، چه در کمیته - و جز فداکاری و دفاع از اسلام و انقلاب و امام، هیچ چیز برایشان مطرح نبود و در قبال اهداف الهی و انقلابی، جان برای آنها متاع ناقابلی به حساب می آمد، هیچ چیز و هیچ کس شایسته تر از اینها نیست که این روز مبارک را به آنها اختصاص بدهند.

نام پاسدار را بر این روز از این جهت گذاشتند و امام بزرگوار هم با چشم حکمت بین، این مطلب را تأیید فرمودند.

سخنرانی در دیدار با فرماندهان و جمعی از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 18/11/1370 /// روز پاسدار - این عنوان شیرین و زیبا و فراموش نشدنی - است.

عنوان پاسدار، یادگار روزهای افتخار برای همه ی دوران تاریخ ما در آینده، و یادگار لحظه های حساس این انقلاب است؛ که اگر پاسدار نبود، هیچ چیزی نبود و هیچ چیزی نمی ماند.

هر کس که امروز به نحوی از ارزشهای اسلامی پاسداری می کند و آن را نگه می دارد، خوب است به یاد داشته باشد که اگر روزی جوانان پاسدار ما نبودند و این مولود و نهال تازه را از تهاجم دشمنان حراست نمی کردند، چیزی باقی نمی ماند، تا عالمش درباره ی مسائل علمی آن، مهندسش درباره ی مسائل مهندسی آن، پزشکش درباره ی مسائل دیگر آن، و بقیه ی خدمتگزارانش هرکدام در حیطه ی کار خود، به آن خدمت کنند.

در لحظه های اول، باید دلسوزترین انسانها، از یک مولود و یک نهال تازه نگهداری کنند؛ کار هرکس نیست.

این است که عنوان پاسدار، یادآور آن لحظه ها می باشد.

امروز بسیاری از آن پاسداران شهید شده اند، بسیاری جانباز شده اند، بسیاری هم در همین نهادهای نظامی و انتظامی - سپاه و کمیته و امثال اینها - و یا بعضی نهادهای دیگر هستند و مشغولند.

عنوان پاسدار، برای انقلاب و اسلام ماند.

افراد عوض می شوند؛ اما عنوان مثل یک اعتبار و یک تاج کرامت، می ماند.

هر کسی در زیر آن قرار گرفت، کرامت پیدا می کند.

عنوان مهم است.

خوب است که خودمان را با این عنوان، معنون کنیم.

سخنرانی در روز پاسدار 29/11/1369 /// مهمتر از نام پاسدار، عنوان واقعی و زی و روحیه ی پاسداری است.

بد است که ما با نام پاسدار، کسی را داشته باشیم که آنچه در ذهنش نمی گذرد، پاسداری از اسلام باشد و برایش مسائل شخصی و خودی مطرح باشد.

اینها ارزشی ندارد.

این طور آدمی، اصلا نبودنش بهتر از بودن است.

باید مسائل انقلاب اسلامی - همان چیزی که شما می گویید پاسدار آن هستیم - محور باشد.

اصل قضیه، این است.

بیانات در دیدار با فرماندهان و جمعی از پاسداران کمیته های انقلاب اسلامی 10/10/1369 /// شما برادران عزیز، شغلتان حساس و خطیر است.

همه ی شما - چه مقامات بالای کمیته، و چه حتی یک پاسدار معمولی این نهاد - با زندگی و جان و مال و عرض مردم سروکار پیدا می کنید؛ به همین خاطر باید خیلی متدین باشید، با خدا بسیار رابطه داشته باشید، از او کمک بگیرید، نماز با حال بخوانید، قرآن تلاوت کنید، تقوا داشته باشید، اخلاق و ادب اسلامی را رعایت کنید و در مقابل جلوه های فریبنده ی دنیا تسلیم نشوید.

من هم مثل شما هستم.

من هم باید همین کارهایی را که به شما توصیه می کنم، به صورت مضاعف انجام دهم.

همه ی ما باید تقوای الهی پیشه کنیم.

سخنرانی در مراسم بیعت فرماندهان و اعضای کمیته های انقلاب اسلامی 18/03/1368 /// من از احساسات صادقانه و پاک شما برادران عزیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اظهار وفاداریتان، صمیمانه تشکر می کنم.

از شما که در عمق وجود، به انقلاب و ارزشهای آن ایمان آوردید، جز این هم انتظاری نیست.

ما سپاه را با همان چشمی نگاه می کنیم که امام عزیزمان نگاه می کرد: به عنوان بازوی قدرتمند نظام و به عنوان گام استوار در مقابله با دشمنان انقلاب اسلامی.

ما شما را به معنای حقیقی کلمه، پاسدار انقلاب اسلامی می دانیم؛ همیشه هم این گونه بوده است و من هم این طور فکر می کنم.

سخنرانی در مراسم بیعت گروه کثیری از فرماندهان و اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی /// این ابتکار جالب که روزی به نام پاسدار را ارتباط بدهند با میلاد مسعود سیدالشهداء (سلام الله علیه)، یک ابتکار پرمغز و جهت دهی است.

زیرا داعیه ی سپاه پاسداران، داعیه ی بزرگی است: پاسداری از انقلاب اسلامی، این هویت سپاه که هویت پاسداری است، این به معنای یک مفهوم محافظه کارانه تلقی نشود.

حفظ انقلاب به معنای حفظ وضع موجود نیست.

چرا؟ چون انقلاب در ذات خود یک حرکت پیشرونده است، آن هم پیشرفت پرشتاب.

به کجا؟ به سمت هدف های ترسیم شده.

هدف ها عوض نمیشوند.

(13/تیر/90) /// پاسداری از انقلاب، مخصوص سپاه پاسداران که نیست؛ همه موظّفند -هر انسانی، هر موجود مؤمنی موظّف است.

وقتی شما میگویید ما پاسدار انقلابیم، معنایش این است که انقلاب زنده است، انقلاب حاضر است، انقلاب موجود است.

اگر انقلاب -آنچنان که بعضی ادّعا میکنند یا بعضی آرزو میکنند- مرده بود، پاسدار لازم نداشت؛ وقتی شما میگویید من پاسدار انقلابم، یکی از معانی پاسداری و یکی از ابعاد مفهومی پاسداری، این است که انقلاب مورد تهدید است؛ بله، اگر تهدید نباشد، پاسداری لازم نیست.

آنجایی انسان پاسداری میکند که تهدید وجود دارد؛ یک معنای پاسداری یعنی حراست کردن و حفاظت کردن، یک معنای پاسداری یعنی گرامی داشتن، پاسداشت کسی یا چیزی را داشتن، یعنی آن را انسان گرامی بدارد، آن را محترم بدارد؛ این هم هست.

معنای پاسداری از انقلاب فقط حفاظت از انقلاب نیست بلکه به معنای گرامی داشتن انقلاب، اهمّیّت دادن به انقلاب، بزرگ داشتن انقلاب هم هست.

انسان پاس کسی را بدارد یعنی او را گرامی بدارد، قدر او را بشناسد، اهمّیّت او را بداند (25/شهریور/94)
کلید واژه ها: سپاه پاسداران - سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - انقلاب اسلامی - رهبر معظم انقلاب - سپاه - ابتکار - ابتکار جالب - نظام - موجود زنده - اسلامی - زنده - امروز - مسعود - جالب - خبرگزاری - رهبر - مخالفان - متفاوت - فرهنگی - دیدار - درآمد - نظامی - متحرک - امام - درست

آخرین اخبار سرویس:
دعای روز ششم ماه مبارک و پربرکت رمضان به سه زبان+صوت

تاکید امام جمعه شهرکرد بر هویت بخشی دینی به مبلمان شهری

پاسخ ایران به ترامپ نه عجولانه ولی دردناک خواهد بود

امور فرهنگی باید محور کارها و برنامه های بندرامیرآباد قرار گیرد

حاشیه ای بر نشست غیرعلنی مجلس

انتصاب مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان

تحلیل سعید حجاریان از وضعیت سیاسی کشور/ چهارراه اصلاح طلبی

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | سه شنبه 1 خرداد 97

روزنامه استخدامی استان البرز و شهر کرج | سه شنبه 1 خرداد 97

تهران همچنان در خواب مدیریتی به سر می برد

آیا می توان با همسر معتاد زندگی کرد؟

امین دایی زاده جلودار بررسی برخی عوامل و روند های سیاسی موثر بر ساخت یابی هویت اسلامی- ایرانی

امیرعبداللهیان: نتیجه واقعی انتخابات عراق،"نه" به اشغالگری بود

دکتر محمد رضا رجب نژاد، یحیی حاجی، دکتر امیر مهدی طالب، دکتر سعید رجب نژاد بررسی سبک زندگی اسلامی از منظر «حیات طیبه» در قرآن

بررسی شاخص های فضای کسب وکار و عملکرد سیستم قضایی؛ پیش شرط هایی برای بهبود فضای کسب وکار و تولید در ایران

تبیین بیانات مقام معظم رهبری درباره «معنویت»؛ یک بال انسانیت شکسته است!

احمد روح الله زاد راهبرد سبک ایرانی

کریم رضادوست، عبدالحسین نبوی بررسی رابطه ی جهانی شدن با سبک زندگی

استیضاح ترامپ پایان دوره زمامداری اوست

عراقچی : امکان ربط برجام به مسائل دیگر وجود ندارد

چهره متفاوت بازیگر زن پرحاشیه در فیلم جدیدش/عکس

محمدهادی توکلی محدوده معرفت فاعل شناسا به باری تعالی از منظر حکیم زنوزی

پاسخ علی مطهری به روزنامه کیهان بابت انتقادات این روزنامه از نطق اخیر وی

شمارش معکوس برای جهانی شدن ساسانیان

مهدی مطیع انگاره «برادری» در فرهنگ قرآن کریم

چرا هزینه ترافیکی که دیگران ایجاد می کنند را مردم بپردازند؟

تیپ متفاوت بازیگران زن در یک مراسم خصوصی+عکس

فارس بیشترین زنان زندانی جرایم غیرعمد را دارد

پیام پادشاه و ولیعهد عربستان به رییس جمهور مستعفی یمن

بعضی ها گِله می کنند که «چرا آمریکا موضع نگرفته»؛ مگر آمریکا باید موضع بگیرد؟ آمریکا خودش شریک جرم است

تصویری ناب از طلوع زیبای خورشید در بین الحرمین

واکنش نماینده مجلس به صحبت های وزیر خارجه آمریکا

محمدصادق امانی پشت صحنه جلسه محرمانه برای تصویب لوایح چهارقلو

دکتر رضا فیروزی، دکتر فیروز پاکدل بررسی نقش عادت های آگاهانه در انجام فرایض دینی

نمایندگانی که اصرار داشتند اسامی مسئولان دو تابعیتی قرائت شود

زندگی روزمره به مثابه ساحت امر سیاسی میکروپالیتیک قدرت و امکان تحریم کالاهای غیربومی

ایوب امیرکواسمی علل جامعه شناختی سیاسی ناایمنی غذایی در آمریکا و چین

محمدحسین ایراندوست شالوده تشکیک وجود در آرای ابن‏ سینا با تأکید بر متن المباحثات

راز موفقیت سازمان دانشجویان امامیه پیروی از خط ولایت فقیه است

هادی حیدری نیا، عزیز الله توکلی کافی آبادی، سمانه ملک ثابت، اعظم سیامک دستجردی بهره گیری مثنوی معنوی از قرآن در موضوع امتحان و ابتلا

حمله مسلحانه افراد ماسک دار در شهر «مارسی»

شرح دعای روز ششم ماه مبارک رمضان+صوت

روایتی از شهادت قهرمان میدان مین

رییس جمهوری که عاشق سریال های ترکیه ای شده است/ عکس

پوشش خانم بازیگر در یک مراسم مجلل/عکس

6 وزیر و 2 نماینده خواستار رفع فیلتر توییتر شدند

یحیی حاجی، دکتر محمد رضا رجب نژاد، دکتر حمید رضا خدامی ویشته، دکتر مهدی مصری، اسلام آقاپور، مهدی ‏سالاری، جعفر انیسی ‎ ‎بررسی مدیریت استرس بر سلامت عمومی و سبک زندگی دانشجویان

سخن امام علی(ع) درباره نرم خویی و ملایمت پرهیزکاران

چهار درس سیاست خارجی از نظر محسن رضایی

روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | سه شنبه 1 خرداد 97

کسی که تا دیروز در مرکز جاسوسی بوده وزیر خارجه شده است/ شما چه کاره هستی که درباره ایران تصمیم می گیری؟

ابوالحسن غفاری رهیافتی به روش شناسی آقاعلی مدرس

حجت الاسلام غلامرضا حسنی امام جمعه سابق ارومیه درگذشت

سلفی نورانی خانم بازیگر بی حاشیه/عکس

سیدرضا مؤدب، میثم خبازیان بررسی فرهنگی - تاریخی کاربرد انجیل در قرآن

شیخ حسنی امام جمعه سابق ارومیه دارفانی را وداع گفت

اوقات شرعی یکم خرداد شیراز

اگر مردی به زن خود توهین کرد حبس نشود، هدیه بدهد!

نامه 6 وزیر و 2 نماینده به دادستان درباره رفع فیلتر توییتر

خوشبخت کسی است که از شب و روز ماه رمضان استفاده کند

"ساخت ایران" برچسبی برای حمایت از کارگر چینی!

دعای روز ششم ماه مبارک رمضان + فیلم

نامه نمایندگان مجلس به ایرانیان خارج از کشور

سید فرخ مصطفوی برآورد تاثیر علّی در علوم اجتماعی با استفاده از روش همتاسازی

دکتر محمدرضا نورمحمدی، اسلام آقاپور‎ ‎ نقش عدالت در سلامت روان جامعه از منظر آیات و روایات

نعمتی: اروپا مانند آمریکا قابل اعتماد نیست

سیمین افشار، صمد عدلی پور، سیداحمد میرمحمدتبار تحلیل رابطه رسانه های تحت نظارت و بدون نظارت با مدیریت بدن در بین زنان

نصرت نیل ساز، صدیقه ملک لو جریان شناسی تفاسیر فریقین نسبت به آیه 124 سوره بقره در مساله امامت

مهدی کریمی تبیین حکمی از نصوص دینی در خداشناسی حکیم طهران

استایل جدید "نفیسه روشن" /عکس

روسیه: به رسمیت نشناختن نتیجه انتخابات ونزوئلا خطرناک است

طرح تربیت "پرستار بیمارستانی" لغو نمی شود

5خرداد زمان آغاز نام نویسی امتحانات حوزه علمیه

آقایان متاهل به این افطاری ها نروند!/ عکس

بعیدی نژاد: ایران سیاست جدید آمریکا درباره برجام را مردود می داند

آغاز عملیات نصب تجهیزات آمونیاک پتروشیمی مسجدسلیمان

اهمیت توسل و دعا در ماه مبارک رمضان در کلام بهجت عارفان

شرایط دشوار برای روزه داران روهینگیا

ارجاع سوال از رییس جمهور به هیئت رییسه

ضرغام فتحی، محمدامین کنعانی، حسن چاوشیان تحلیل رفتارهای زیست محیطی با تأکید برسبک زندگی

عبادت جالب دختران هندی

موجود دریایی ترسناک در مکزیک

اعضای جدید هیئت رییسه اتاق اصناف تهران مشخص شدند

ورود کمیسیون اصل 90 مجلس به موضوع "دوتابعیتی ها"

ماه رمضان فرصت عفو و بخشش و تولد مجدد در حوزه معنویت است

چه کسانی شرکای کارنامه شکست روحانی محسوب خواهند شد؟ /خبر خوب تعطیلی کهریزک و انتظار از قوه قضاییه/سناریو های غیبت چهار هفته ای بن سلمان

زندگینامه سیدحسن مسقطی از عالمان دینی

مرتضی پویان واکاوی برهان صدیقین آقاعلی حکیم و تحقیق و بررسی آن

خودروسازان اروپایی 5 تضمین عملی بدهند تا بدعهدی پژو تکرار نشود

عکس دیده نشده از "ماهور الوند"

هدف دشمن نا امیدی مردم است

سعید اوحدی در گفت وگوی تفصیلی با فارس: استکبار می خواهد 40 سالگی انقلاب را سال مشکلات نشان دهد/ 7 درصد بودجه ما صرف فرهنگ می شود

خوراندن گوشت خوک و مشروبات الکلی به زندانیان مسلمان در چین

جشن تولد «بهنوش بختیاری» در استکهلم سوئد

نگاهی به مشکلات جدی نمایشگاه کتاب

تصاویر/ مراسم روز جهانی زنبور عسل

برجام مرده است و اروپایی ها مشغول مرده خوری هستند/ FATF با وجود برجام لازم به امضا نبود

خودروسازان اروپایی 5 تضمین عملی بدهند تا بدعهدی پژو تکرار نشود

اعضای جدید هیئت رییسه اتاق اصناف تهران مشخص شدند

فقط یه «الله اکبر» احتیاج بود تا دشمن فرار کنه

گلچینی از بیانات رهبر معظم انقلاب به مناسبت روز پاسدار

گلچینی از بیانات رهبر معظم انقلاب به مناسبت روز پاسدار