مطالب مرتبط:
امروز باطل از هر فرصتی برای لگد پراکنی به ایران اسلامی استفاده می کند
یک گروه بزرگ موسیقی ایرانی به قطر عازم خواهند شد سلطانی فر: قطر در جام جهانی می تواند از امکانات کیش استفاده کند/ ایران آماده کمک است
سلطانی فر: قطر در جام جهانی می تواند از امکانات کیش استفاده کند/ ایران آماده کمک است
سلطانی فر: قطر در جام جهانی می تواند از امکانات کیش استفاده کند / ایران آماده کمک است
رییس اداره کل پیگیری وصول مطالبات پست بانک ایران: با استفاده از سامانه وصول مطالبات سال 97، سال خوبی در تحقق اهداف بانک خواهد بودرییس اداره کل پیگیری وصول مطالبات پست بانک ایران: با استفاده از سامانه وصول مطالبات سال 97، سال خوبی در تحقق اهداف بانک خواهد بود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 31 فروردین 1397 ساعت 04:522018-04-20سياسي

امروز باطل از هر فرصتی برای لگد پراکنی به ایران اسلامی استفاده می کند


رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: در هیچ زمانی یک کشور اسلامی این همه مورد هجوم دشمنان نبوده و امروز باطل که تمام قدرت های دنیا را شامل می شود از هر فرصتی برای لگد پراکنی به ایران اسلامی استفاده می کند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری حوزه ، آیت الله مصباح یزدی در دیدار رییس و جمعی از مسئولان مرکز خدمات با اشاره به تأسیس این مرکز به امر مقام معظم رهبری گفت: در طول تاریخ تشیع به سختی می توان عالمی را یافت که منشأ چنین برکات و خدماتی در این ابعاد باشد.

ایشان بیان کرد: رهبری، شخصیتی چند بعدی و جامع در همه زمینه ها از جمله اخلاقی و معنوی دارند و با وجود این مسئولیت به تمام ابعاد زندگی مانند سرکشی به امامزاده ها، زیارت امام رضا(ع)، دیدار با خانواده شهدا، فعالیت های علمی گوناگون و ده ها برنامه دیگر توجه دارند.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه مقام معظم رهبری برای روحانیان یک نعمت بزرگ هستند گفت: ما باید خدا را شاکر باشیم که چنین رهبری با این دلسوزی و وسعت نظر به ما مرحمت داشته است که به تمام جزییات کارها توجه دارند.

ایشان در ادامه با اشاره به اینکه چنین تقابلی بین جبهه حق و باطل در طول تاریخ بی سابقه بوده است گفت: در هیچ زمانی یک کشور اسلامی این همه مورد هجوم دشمنان نبوده و امروز باطل که تمام قدرت های دنیا را شامل می شود از هر فرصتی برای لگد پراکنی به ایران اسلامی استفاده می کند.

آیت الله مصباح یزدی تصریح کرد: این سنت الهی است که در این عالم همه باید امتحان شوند و هرقدر ظرفیت ممتحن بیشتر شود شرایط امتحان نیز سخت تر می شود.

ایشان افزود: از طرفی آفت هایی که امروز متوجه روحانیان می شود بیشتر از هر زمانی در تاریخ است و از طرف دیگر در این برهه خداوند چنین رهبری را به ما اعطا کرده است.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) بیان کرد: می شود حدس زد که چنین سنتی برقرار است تا همیشه زمینه امتحان فراهم باشد، چراکه هم نعمت ها و هم آفت ها باهم رشد می کنند تا توازن بین قوای حق و باطل برقرار باشد.

ایشان با بیان اینکه ابتدا باید شکر این نعمت را به جای آورد و برای محفوظ ماندن آن به خدا پناه برد گفت: شکر حقیقی از این نعمت الهی در عمل است؛ شکر عملی این است که از نعمت هایی که خدا داده است برای رشد خود، رضایت خدا و خدمت به خلق استفاده کنیم و فکر ارضای هوس های خود نباشیم.

آیت الله مصباح یزدی افزود: حالا که خداوند چنین رهبری را به ما اعطا کرده است باید برای صیانت از مقام و شخصیت ایشان غفلت نکنیم.

ایشان با بیان اینکه خداوند در قرآن فرموده است که شما را در زمین قرار دادیم و آبادی زمین را از شما می خواهیم گفت: ما نه تنها باید از زمین استفاده کیم بلکه باید آن را برای دیگران آباد کنیم.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) بیان کرد: ما باید شکر نعمت حوزه علمیه را که خدا برای ما مهیا کرده است بدانیم و هم خودمان استفاده کنیم و هم باعث شویم دیگران از این نعمت بهره مند شوند.

ایشان با بیان اینکه مقایسه شرایط امروز با زمان طاغوت باعث می شود که قدر نعمت هایی را که امروز داریم بدانیم گفت: در زمان پهلوی تبلیغات وسیعی علیه روحانیان و دین انجام می شد و رسماً ضد دین عمل می کردند.

آیت الله مصباح یزدی تصریح کرد: لطف الهی بود که به دست یک روحانی بدون قدرت، حزب و سرمایه، چنین پدیده ای در عالم به وجود آمد و مردم این چنین دور او را گرفتند و جان خود را فدا کردند.

ایشان با بیان اینکه اگر کسی بگوید انقلاب اسلامی بزرگ ترین معجزه تاریخ است گزاف نگفته است گفت: خداوند برای نشان دادن قدرت خود، به دست شخصی فاقد هرگونه ابزارهای ظاهری، بزرگ ترین پدیده تاریخ را رقم زد.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) عنوان کرد: این نظام الهی که دشمن سعی می کند وجهه الهی آن را حذف کند باید سیستمی مناسب داشته و کارها تنظیم و مسئولیت ها مشخص باشد و همه مسئولان با هم ارتباط داشته و مانند جزیره ای پراکنده نباشند.

ایشان گفت: وظیفه بنده است از تمام کسانی که برای اقتدار این نظام فعالیت می کنند تشکر و قدردانی کنم و باید خدا را شاکر باشم که رهبری چنین یارانی دارند.

آیت الله مصباح یزدی بیان کرد: عزت روحانیان و ایمان مردم جای شکر دارد و یکی از اقتضائات این نعمت الهی این است که به روحانیت به عنوان شغل و حرفه نگاه نکنیم.

ایشان گفت: خدمت به خلق توفیقی است که خداوند به روحانیان اعطا کرده است و ما باید به این نکته توجه کنیم.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ابراز داشت: اگر با این نگاه به مسائل نگاه کنیم در هر خدمتی که انجام می دهیم خود را مدیون می دانیم چون ما داریم خودمان را رشد می دهیم.

ایشان گفت: رفتار شما باید طوری باشد که این خدمات و کمک ها وسیله ای برای رشد معنوی جامعه باشد مخصوصاً برای کسانی که خودشان ابزاری برای رشد دیگران هستند.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) بیان کرد: اقتضای کار روحانیان این است که اگر در مسئولیتی قرار می گیرند رفتارشان با دیگر افراد تفاوت داشته باشد، ما در ارتباطمان با افراد مختلف باید طوری عمل کنیم که علاوه بر ارائه خدمت موجب شویم نورانیت او نیز افزایش یابد.

ایشان گفت: این پتانسیل را خدا به برکت علوم اهل بیت(ع) در انسان ها قرار می دهد و ما باید ابتدا خودمان بهره ببریم و بعد دیگران را بهره مند سازیم.

آیت الله مصباح یزدی تصریح کرد: کسی که وجودش متوجه حضرت ولی عصر(عج) است وقتی با دیگران ارتباط دارد او را هم نورانی می کند.

ایشان گفت: ما باید خدا را شاکر باشیم در مسیری قرار گرفته ایم که هم خودمان رشد می کنیم و هم وسیله ای برای رشد دیگران می شویم؛ اینکه انسان موجب شود کسی از جهنم نجات پیدا کند بزرگ ترین نعمت و مزد است و نباید انتظار مزد داشته باشد.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) عنوان کرد: ما روحانی ها که همه چیزمان به نام مبارک امام زمان(عج) است بهانه ای برای غفلت از امام عصر نداریم، باید تمرین کنیم که این کیمیا را به دست آوریم و از دست ندهیم.

ایشان گفت: وقتی این کیمیا را به دست بیاوریم مشکلات مان حل می شود و آفت های اخلاقی ما از بین می رود و باید سعی کنیم در ارتباطمان با دیگران این روحیه را منعکس کنیم.

آیت الله مصباح یزدی ادامه داد: ما در خدمت مان به دیگران نباید تنها به مظاهر مادی توجه کنیم؛ بلکه باید روح کار را در نظر بگیریم تا هم خودمان رشد کنیم و هم باعث نورانیت دیگران شویم؛ اگر تمرکز ما تنها خدمات مادی باشد فرقی بین ما و کفار نخواهد بود.

گفتنی است: در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین ربانی، رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه، گزارشی از فعالیت ها و برنامه های این مرکز ارائه کرد.


کلید واژه ها: آیت الله مصباح یزدی - آیت الله مصباح - رهبری - اسلامی - مصباح یزدی - مقام معظم رهبری - آیت الله - امروز - امام - امتحان - پایگاه اطلاع رسانی - مصباح - تاریخ - ایران - خبرگزاری حوزه - یزدی - اطلاع رسانی - دیدار - کشور - خبرگزاری - هایی - مسئولان - خانواده - برنامه - اطلاع - همیشه - زندگی - گزارش - رسانی - حقیقی

آخرین اخبار سرویس:
«فیس بوک» در روسیه جریمه می شود

عراقچی اعلام کرد: تشریح موضوعات نشست اضطراری برجام در وین

پناهیان: «مرگ بر آمریکا» ریشه کن فقر است

هک شدن چند دقیقه ای سایت فرودگاه هاشمی نژاد مشهد پخش تصاویری از ناآرامی های سال 96

وصیت نامه 840 شهید دزفولی جمع آوری شد

حجت الاسلام پناهیان : مدیریت باید فرصت تقرب الهی باشد

تشییع مادر دو شهید در بهار

هک شدن چند دقیقه ای سایت فرودگاه هاشمی نژاد مشهد/ پخش تصاویری از ناآرامی های سال 96

برگشتیم و ماندیم تا خرمشهر را پس بگیریم

ترامپ در پرونده توییتری محکوم شد

غول صنعتی تبریز این بار با پرچم بخش خصوصی به میدان می آید

رایزنی با مسئولان اطلاعات سپاه درباره همسر سید امامی

انتخاب شهردار بی رزومه صباشهر به راحتی آب خوردن!

عملکرد دولت روحانی به اصلاح طلبان آسیب نزده است/زنان و جریان اصلاحات به هم مدیون هستند

افزایش 20درصدی حقوق کارمندان غیرقانونی است

سایت فرودگاه مشهد هک شد

گروهی از شیعیان و علمای پاکستان با آیت الله العظمی بشیر نجفی دیدار کردند

کتاب «بدرود بهار» رونمایی شد

یک مشاور و دو مدیر کل جدید در کانون پرورش فکری کودکان

مالکی و عامری گفتگو کردند

استفساریه افزایش 20درصدی حقوق کارمندان غیرقانونی است

روایت آسمانی شدن شهید «عارف کاید خورده» در برنامه «از آسمان»

گودال های عمیق در خیابان های شهر +عکس

نماز جمعه تهران/ خطبه نخست

تولید موتورسیکلت برقی باید مورد توجه جدی قرار گیرد

قبرستان قطارها در بولیوی

ماجرای جلسه های روز های شنبه دولت با رهبری چیست؟

برجام اروپایی هم شکست می خورد/ امریکا از موشک های ما می ترسد

یادواره شهدای عملیات بیت المقدس در عباس آباد

گرامیداشت حماسه سوم خرداد در پیشوا

امامی کاشانی: خداوند خطاب به افرادی مثل ترامپ می گوید، از غضبی که دارید بمیرید

اوصاف مهاجر الی الله از کودکی تا شهادت

آمادگی فلسطینی ها برای برگزاری نهمین هفته راهپیمایی بازگشت

آمانو برای شرکت در نشست مشترک برجام وارد هتل کوبورگ شد

سوال از شهردار جاسک در دستور کار شورای شهر

گزارشی از حال و هوای پنجمین روز نمایشگاه قرآن

کشف جسد مردی میانسال در سد تبارک قوچان

اظهارات عراقچی درباره ایرانیان دوتابعیتی

دزدی قرن در جریان 27 ثانیه+ویدیو

جنگ علیه ایران بدون مجوز کنگره ممنوع است

ناسا ابرهای سیاره مشتری را در یک ویدیوی هنری نشان داد + ویدیو

­مسئولان و مبلغان حوزه علمیه تهران با آرمان های امام راحل تجدید میثاق کردند

تشریح دستور کار نشست اضطراری کمیسیون مشترک برجام توسط عراقچی

روایت چهره ماندگار قلم ارتش از عملیات بیت المقدس ماجرای آن 9 کیلومتر جهنمی

جزییات جلسه اضطراری کمیسیون مشترک برجام

"میهمانی در بهشت" میزبان نوجوانان در کشورهای مختلف

وقف قرآن برای حرم امام رضا(ع) در مصلی

وصیت نامه 840 شهید دزفولی جمع آوری شد

آمانو برای شرکت در نشست مشترک برجام وارد هتل کوبورگ شد

سفر کاروان های مدینه از 27 تیرماه آغاز می شود

روایتی از وضعیت احمدی نژاد در دیدار کارگزاران نظام با رهبر انقلاب

رگبار باران در 17 استان کشور

قرآن نباید ابزاری برای برتری جویی شود/ تلاوت مقدمه تزکیه و عمل است

عارف: از فرصت ثبت جهانی یزد برای گسترش اهداف صلح طلبانه نظام استفاده شود

کمک سلبیریتی ها به کودکان مناطق محروم را تایید نمی کنم

مشکلات خیابان 17 شهریور ادامه دارد

تحلیل مقام معظم رهبری نسبت به خروج آمریکا از برجام، واقع گرایانه است

چالش ها به افشانی رسید

رسانه ها باید چشم و گوش شورای اسلامی شهر باشند / برگزاری 45 جلسه در شورای دوره پنجم نسیم شهر

بازار داغ افطاری های سیاسی در هتل‎های پنج ستاره نشانه خدمت به مردم است؟

اعلام آمادگی موسسه ملل برای سرمایه گذاری در گیلان

فراخوان مسابقه ملی عشق کتاب در حرم شاهچراغ (ع)

پناهیان در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه: ریشه کن فقر همین مرگ بر آمریکاها است/ بدون درک رابطه معنویت و سیاست شاهد انواع سکولاریزم خواهیم بود

جزییات تصادف "الله کرم"

استان آذربایجان شرقی تنها تبریز نیست کمبود تخت بیمارستانی در مرند

واکنش کوهکن در مورد تجارت پسرش در آمریکا؛ گوشم از این حرف‎ها پُر است

طرح هایی که به زندگی نیازمندان معنای دوباره می بخشد

در توسعه گردشگری، از ارزش های اعتقادی مان کوتاه نمی آییم

بانک صادرات ایران همچنان در خدمت اشتغالزایی نقاط محروم کشور

همایش رزمندگان عملیات آزادسازی خرمشهر در خوی

ثبت پنجمین وقف جدید در گلپایگان

نخبگان قرآنی مؤسسه اهل بیت(ع) اهواز تجلیل شدند

هفتم خردادماه تاریخ برگزاری مجمع ایران کیش

بازدید سر زده وزیر بهداشت از 3 بیمارستان پایتخت

تصاویر رویترز از انفجار خونین در بنغازی لیبی

عربستان هسته ای چالش تازه وزیر خارجه امریکا / پمپئو: عربستان نباید به دنبال غنی سازی اورانیوم باشد

شهری که زیر باران بمب و موشک سر خم نکرد

سالار عقیلی و حسین خواجه امیری کنسرت مشترک برگزار می کنند

ترسیم نقشه راه «الفتح» برای اداره عراق پساداعش

نخستین اثر تولیدی خانه مستند فارس کلید خورد

سوء قصد به الله کرم یا تصادف ساده رانندگی ؟ + عکس

مراسم ایام ماه رمضان در دفتر آیت الله العظمی حکیم در دمشق برگزار می شود + تصاویر

واکنش وزارت خارجه فرانسه به شروط مقام معظم رهبری برای ماندن در برجام: شروط مطرح شده را مد نظر قرار می دهیم

تشییع پیکر سید مصطفی موسوی

واکنش وزارت خارجه فرانسه به شروط رهبری برای ماندن در برجام

کمیسیون مشترک برجام یک نشست اضطراری است/ هنوز به این تصمیم نرسیده ایم که در برجام خواهیم ماند یا نه

اجرای طرح با کتاب تا کپر با همکاری ماهنامه قلک

اولین نشست برجام بدون آمریکا

استان آذربایجان شرقی تنها تبریز نیست/ کمبود تخت بیمارستانی در مرند

استاد حوزه و دانشگاه: معنویت و سیاست در هم تنیده است

حضور مؤسسه غدیرشناسی در نمایشگاه قرآن کریم با 21 بخش

عضو شورای شهر تهران در گفت وگو با فارس: 2 هزار دکل غیرمجاز در تهران ساماندهی می شود

نحوه بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت

جایگاه معنوی مدیران و مسئولان در جامعه ما به خوبی تبیین نشده است

تشییع پیکر مجری پیشکسوت صدا و سیما

نیوشا ضیغمی مادر شد / اولین عکس از مادر و فرزند

سوال از شهردار جاسک در دستور کار شورای شهر قرار گرفت

برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری، هتلداری و خدمات سفر توسط بخش خصوصی

استفساریه افزایش 20درصدی حقوق کارمندان غیرقانونی است/احتمال رد مصوبه در شورای نگهبان

مهدوی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی شد

امروز باطل از هر فرصتی برای لگد پراکنی به ایران اسلامی استفاده می کند

امروز باطل از هر فرصتی برای لگد پراکنی به ایران اسلامی استفاده می کند