مطالب مرتبط:
مخالفت سناتور آمریکایی با دائمی شدن لایحه کاهش مالیاتی
مخالفت سناتور آمریکایی با دائمی شدن لایحه کاهش مالیاتی
لایحه مالیات بر ارزش افزوده احتمالا خردادماه به صحن مجلس می آید
کاهش آسیب های اجتماعی نگاه اجتماع محور می طلبد/اجرای لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت
اعمال نظر بخش خصوصی در قانون لایحه مالیات بر ارزش افزوده
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 31 فروردین 1397 ساعت 01:252018-04-19سياسي

لایحه ای که نصف شد


«قوه قضاییه لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت را از 92 ماده به 51 ماده تقلیل داده است».

این بخشی از اظهارات زهرا آیت اللهی، رییس شورای فرهنگی اجتماعی، - قوه قضاییه لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت را از 92 ماده به 51 ماده تقلیل داده است .

این بخشی از اظهارات زهرا آیت اللهی، رییس شورای فرهنگی اجتماعی، درباره لایحه تأمین امنیت زنان است که بیش از چهار سال است در راهروهای قوه قضاییه، معاونت زنان و شورای فرهنگی اجتماعی دست به دست می شود.

قوه قضاییه لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت را از 92 ماده به 51 ماده تقلیل داده است .

این بخشی از اظهارات زهرا آیت اللهی، رییس شورای فرهنگی اجتماعی، درباره لایحه تأمین امنیت زنان است که بیش از چهار سال است در راهروهای قوه قضاییه، معاونت زنان و شورای فرهنگی اجتماعی دست به دست می شود.

لایحه ای که پیش از این زهرا آیت اللهی آن را ضد مرد، جرم انگارانه، غربی و خانواده ستیز نامیده بود.

آیت اللهی در حالی درباره این لایحه نظر می دهد که نمایندگان فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نه از حذف مواد آن باخبر هستند و نه تا به حال این لایحه را خوانده اند.

درباره لایحه هیچ خبری به ما نمی دهند طیبه سیاوشی، نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون زنان مجلس، با اشاره به اینکه هنوز این لایحه را نخوانده است، به شرق می گوید: من پیش از این نیز در گفت وگویی عنوان کردم ما از هر جایی که توانستیم پیگیری کردیم، اما اصلا نتوانستیم به این لایحه دسترسی پیدا کنیم.

از دکتر خدایی، معاونت حقوقی قوه قضاییه نیز وقت گرفته ایم و تاآنجایی که من اصرار کردم، توانستیم با دفتر ایشان ارتباط بگیریم، چون پیگیری های ما نشان داده آخرین بار این لایحه در دفتر آقای خدایی بوده است و منتظر پاسخ هستیم.

ظاهرا می خواهند خاصیت این لایحه را از بین ببرند.

چون دو سال تمام است که به ما می گویند این لایحه می آید و نیامده و معلوم نیست دارند با این لایحه چه می کنند.

من به معاون حقوقی ریاست جمهوری، خانم لعیا جنیدی هم پیغام دادم و ایشان گفتند به زودی می رسد، خانم ابتکار می گویند همین روزها به دست ما می رسد.

از طرفی تمام خانم هایی که حقوق دان هستند و روی این لایحه کار کرده اند، گفته اند آخرین ویرایشش را انجام داده ایم و اواخر پاییز سال گذشته گفتند کار تمام شده و به زودی می آید، اما ما در جریان نیستیم که چه بر سر لایحه آمده است .

سیاوشی تأکید کرد: حتی آقایان اصلاح طلب مجلس یا آقایان آکادمیک بیرون از ورطه سیاست به من گفته بودند در این لایحه جرم انگاری زیادی شده و به حریم خانواده آسیب می خورد و من هم تأکید می کردم که به هرحال حواس من هم روی حفظ حریم خانواده است و ما دنبال این هستیم که به هرحال مباحث تحکیم خانواده را که در اسناد بالادستی وجود دارد، پیگیری کنیم.

قرار نیست ما به حریم خانواده آسیب بزنیم، اما من نمی دانم که با این لایحه چه کرده اند که شورای فرهنگی اجتماعی زنان که به شدت نسبت به این لایحه موضع داشت، نظرش یک مرتبه در این مورد تغییر کرده.

ما لایحه را ندیده ایم و احتمالا لایحه به شورای فرهنگی اجتماعی زنان رفته و نمی دانم چه اتفاقی افتاده است .

پروانه سلحشوری، رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز در گفت وگو با شرق با اشاره به اینکه من اصلا در جریان جزییات این ماجرا نیستم و از طریق مصاحبه خانم آیت اللهی در جریان این ماجرا قرار گرفته ام، می گوید: هرگز لایحه را به ما نداده اند و یک نسخه را به لایحه فرهنگی اجتماعی داده اند و یک نسخه هم در اختیار قوه قضاییه قرار گرفته است.

اما در جریان بودم که قوه قضاییه کار بررسی را تمام کرده و فقط امضای ریاست قوه باقی مانده است.

روز گذشته ما مصاحبه خانم آیت اللهی را خواندیم و ایشان گفته اند که نیمی از مواد حذف شده است.

من فکر می کنم باید نسخه اصلی به مجلس تحویل داده و بررسی شود تا ببینیم آیا این لایحه امنیت به کمیسیون حقوقی و قضایی ارجاع می شود یا با توجه به اینکه مسئله زنان را در نظر گرفته به کمیسیون فرهنگی ارجاع می شود.

اگر این لایحه به کمیسیون قضایی برود زمان زیادی طول می کشد تا بررسی شود، اما اگر به کمیسیون فرهنگی ارجاع شود، یک دستور کار جدی برایشان در نظر می گیریم .

سلحشوری تأکید کرد: هیچ نسخه ای در اختیار ما قرار نداده اند، اما نمی دانم چطور است که دوستان خارج از مجلس در جریان این لایحه هستند و چند نفر به من گفته بودند که این لایحه جرم انگارانه است، اما ما هنوز لایحه را نخوانده ایم.

وقتی بحث جرم انگاری در آن پیش آمد از خانم مولاوردی درباره این مسئله سؤال کردیم و ایشان گفتند اصلا چنین چیزی صحت ندارد، اما به هرحال در دیدار نوروزی که با آقای لاریجانی، رییس مجلس داشتیم، تأکید کردیم که آقای لاریجانی کمک کنند این لایحه هرچه زودتر به مجلس بیاید .

زهرا آیت اللهی رییس شورای فرهنگی- اجتماعی زنان است، او پیش از این در گفت وگویی که سروصدای زیادی به پا کرد، عنوان کرده بود: خدا می داند با چنین وضعیتی کدام پسری ولو 40 ساله و 50 ساله جرئت ازدواج کردن خواهد داشت؛ حتی اگر رستم دستان باشد، باید حمایت و دفاع از زنان را به مردان واگذار کرد.

تجربه نشان داده که بهترین نوع حمایت از زنان آن است که حمایت از زنان را به مردان خانواده بسپاریم.

پدر، همسر، برادر، پدر بزرگ، پدر همسر و محارمی که قدرت حمایت و دفاع از زن را دارند .

او در تأکید مجدد به این صحبت ها در گفت وگویی با روزنامه شرق نیز اشاره کرده بود: خیلی جاها مرد خانواده را باید از حیث باورها و رفتارهایش تغییر داد، اگر باور و خصلت ها سر جای خودش باشد، با ضرب و زور قانون بخواهیم مرد را وادار به تغییر کنیم، آنجا که مشکل مرد خیلی حاد نیست، به ضرر زن می شود.

زن دنبال چیست؟ دنبال این است که در خانه اگر ظلمی به او می شود، برطرف شود و بتواند کنار فرزندان و همسرش به خوشی زندگی کند.

اگر ما برنامه ای بچینیم که نتیجه اش متلاشی شدن خانواده باشد، درست است که الان یک زن از یک مشکل به صورت موقت نجات پیدا می کند، اما دچار مشکل بزرگ تری می شود و آن فروپاشی خانواده است.

تلاش های روزنامه شرق برای گفت وگوی مجدد با رییس شورای فرهنگی- اجتماعی زنان بی نتیجه ماند.

حذف مواد تکراری از لایحه از صحبت های روز گذشته آیت اللهی این طور به نظر می رسد که دلیل تغییر و حذف 50ماده ای این لایحه اعتراضات و جرم انگارانه بودن آن است، اما اشرف گرامی زادگان معاون حقوقی معاونت رییس جمهور در امور زنان و خانواده دلیل حذف این مواد را فقط تکراری بودن آنها می داند.

او به شرق می گوید: این لایحه که در چهار، پنج سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت، مربوط به سال 91 بود.

لایحه کنونی مربوط به سال 92 است که هنوز قانون مجازات اسلامی و قانون آیین دادرسی که سال 92 و 94 اصلاحیه خورد، تصویب نشده بود.

به خاطر همین آن زمان که ما در حال تدوین این لایحه و ارجاع آن به قوه قضاییه بودیم، وقتی به مرحله قوه قضاییه رسیدیم، اول با قانون مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری انطباق دادیم تا هرجا که ماده تکراری داشت و در اصلاحات جدید قوه آمده بود، حذفش کنیم.

یعنی شش ماه قبل وقتی که آمدیم یک به یک مواد را بررسی کنیم، هرچه ماده تکراری بود، حذف کردیم.

این کار هم در قوه قضاییه زیر نظر 18 قاضی انجام شد و زیر نظر معاون حقوقی قضاییه، آقای خدایی، پیش رفت و ایشان آقای کاظم پور را مسئول این کار قرار داده بودند.

من در دو روز گذشته ادعای رییس محترم شورای فرهنگی- اجتماعی زنان را دیدم و به شدت متعجب شدم از ادعای پیش آمده از طرف این شورا.

این 50 ماده در دو ماه گذشته به قوه قضاییه ارجاع شد تا به امضای معاون حقوقی قوه قضاییه و سپس به دست ریاست محترم قوه قضاییه برسد .

وی افزود: قوه قضاییه این لایحه را از 92 ماده به 51 ماده تبدیل کرده، این کار مربوط به چهار ماه پیش است و ربطی به حالا ندارد.

تلاش قوه قضاییه بر این بود که نظرات تمامی طیف ها را به این لایحه جلب کند، مثل اینکه جلساتی نیز با افراد مختلف داشته اند که بتوانند نظرات را جلب کنند.

البته من فکر می کنم خانم آیت اللهی هم کامل به این مسئله اشراف دارند که حذف این ماده ها بنا بر دلخواه و نظر عده خاصی نیست و ایشان در جلسات حضور داشته اند و دلیل تقلیل مواد را می دانند و متوجه هستند که دلیل حذف مواد فقط تکراری بودن آنها بوده و ممکن است خبرنگار در انتقال گفته های ایشان درست پیش نرفته و می دانند که قوه قضاییه بدون ملاحظات و با توجه به دید و نگاهی که دارد، خودش اقدام به تطبیق و حذف زوائد کرده است.

زوائدی که قبلا در قانون دیگری وجود داشته است .

گرامی زادگان تأکید کرد: فصل اول این لایحه به تحکیم مبانی خانواده و امنیت زنان و پیشگیری از جرائم خشونت آمیز پرداخته است تا ما از زنان خشونت دیده حمایت کنیم و شاخص های دادرسی منصفانه و سطح آگاهی عمومی را نیز بالا ببریم.

تمام زنان کشورمان نیز و هر کسی که در ایران مقیم است شامل این قانون می شوند.

ما در این لایحه خشونت را تعریف و انواع آن را نیز مشخص کرده ایم؛ خشونت فیزیکی، روانی، مزاحمت، خشونت جنسی و تجاوز را تعریف کرده و درواقع یک تعریف جامع و کامل از خشونت ارائه کرده ایم.

فصل دوم به تشکیلات می پردازد؛ اینکه اداره این تشکیلات با چه کسانی است؟ کدام تشکیلات امنیت زنان را تأمین می کند.

در این فصل شورای هماهنگی تأمین امنیت زنان تعریف شده است.

این شورا در معاونت اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم مستقر است.

قوه قضاییه این شورا را پذیرفته است و بر اساس آن در معاونت اجتماعی وظایف آن را تعریف می کند.

وظایف این شورا چیست؟ برنامه بدهد، مطالعات نظری انجام دهد، عملکرد دستگاه ها را مورد ارزیابی قرار دهد، محتوای آموزشی تهیه کند، زمینه های همکاری با نهادهای دیگر را مشخص کند و.

.

معاونت حقوقی معاون امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: اعضای این شورا چه کسانی هستند؟ حدودا 24 مسئول دستگاه های اجرایی عضو این شورا هستند، معاون وزیر دادگستری و وزارت بهداشت هم عضو این شورا هستند.

البته اعضا فقط دولتی نیستند؛ مثلا اعضای سازمان نظام روان شناسی، کانون وکلا، نماینده کلینیک ها، حوزه علمیه و دانشگاه در این شورا عضو هستند.

این شورا یک مجموعه تخصصی و مسئولیت پذیر در حوزه های خشونت علیه زنان است و در استان ها هم یک شورای هماهنگی با این شورا وجود دارد.

درباره نحوه جبران خسارت زن بزه دیده نیز برنامه ریزی شده و حتی در این لایحه ایجاد صندوقی برای حمایت از زنان بزه دیده در نظر گرفته شده است.

منابع مالی این صندوق هم از طریق دستگاه ها و نهادها تأمین می شود.

هر وزارتخانه ای که معاونش در این شورا حضور دارد باید وظایف خود را در حوزه حذف یا کاهش خشونت انجام بدهد؛ مثلا وزارت تعاون می بایست دستورالعمل های حفاظتی و بهداشتی برای زنان صادر کند.

حمایت از گسترش تشکل های زنان و فعالیت های فنی وحرفه ای نیز در این لایحه لحاظ شده است.

بقیه بخش ها هم که اعم از سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت و.

هستند برایشان شرح وظایف در نظر گرفته شده است .

حرف وحدیث ها درباره لایحه منع خشونت علیه زنان تمامی ندارد؛ مخالفان آن می گویند ناقص است یا جرم انگاری زیادی دارد، موافقان آن اما می گویند باید هرچه سریع تر تصویب شود.

لایحه منع خشونت علیه زنان یا همان لایحه تأمین امنیت زنان علیه خشونت در دولت محمود احمدی نژاد در دستور کار قرار گرفت، اما در دولت اول حسن روحانی تغییر کرد.

این لایحه به منظور جلوگیری از بی عدالتی در روابط خانوادگی و رفع ظلم و تعدی نسبت به زنان در عرصه خانواده و نیز پیش بینی راهکارها و ضمانت های قانونی و جلوگیری از افراط و تفریط در این زمینه تدوین شد.

پیش از آمدن بهار بود که زنی در تبریز قربانی اسیدپاشی شد و قانون مدونی برای کمک به او وجود ندارد.

در شرایط این چنینی به نظر می رسد شاید باید اختلاف ها را کنار گذاشت و قانونی اثرگذار برای حل مشکلات زنان تعریف کرد؛ قانونی که در هر دوره ای و بی نیاز از زدوبندهای سیاسی بتواند حقوق زنان را که سال ها نادیده گرفته شده به آنها بازگرداند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه شرق ، تاریخ انتشار 23 فروردین 97، کدمطلب: 185312 ، www.

sharghdaily.

ir
کلید واژه ها: شورای فرهنگی - قوه قضاییه - آیت اللهی - زنان - شورای - اجتماعی - مجلس شورای اسلامی - فرهنگی - امنیت - ماده - معاون - مجلس - خشونت - خانواده - حقوق - اسلامی - نماینده مجلس - اصلاح طلب - دفتر - ابتکار - اصلاح - پاییز - دکتر - نشان - هایی

آخرین اخبار سرویس:
علت لغو فروش هواپیما های ایرباس و بویینگ به ایران

اگر آمریکا نبود عربستان و امارات جرات تعدی به یمن نمی کردند

واکنش ​معاون مجمع پارلمانی سازمان امنیت و همکاری اروپا به مجازات رییس هیات آذربایجان

تحریم ها به حالت قبل از برجام برمی گردد/ اروپا ایران را به آمریکا ترجیح نمی دهد

فولادگر: تحریم ها به حالت قبل از برجام برمی گردد/ اروپا ایران را به آمریکا ترجیح نمی دهد

واکنش رییس جمهور روحانی به اظهارات ضدایرانی وزیر خارجه آمریکا: شما چه کاره اید که می خواهید برای ایران و جهان تصمیم بگیرید و بگویید ایران در زمینه فناوری هسته ای چه بکند و چه نکند

مهمترین راه حفظ انقلاب کسب رضایت مردم است

12 درخواست آمریکا از ایران

اینکه وزیر خارجه آمریکا برای ایران و دیگر کشورها تعیین تکلیف کند، به هیچ وجه پذیرفتنی نیست

تمنایی شاعرانه از ماه خدا

مبارزه با سرطان به کمک هوش مصنوعی

باید استقلالی که حق دانشگاه ها است به آنها برگردانده شود/ دولت جدید آمریکا، این کشور را به 15 سال پیش برگرداند

دهمین نمایشگاه ضیافت رمضان آغاز به کار کرد

آمارسازی دستگاه ها درباره قاچاق

تیراندازی افراد نقاب دار در شهر مارسی فرانسه

واکنش روحانی به ادعاهای پمپئو: چه کاره هستید که برای ایران و جهان تعیین تکلیف کنید؟

شعار حج تمتع سال 97 اعلام شد

تصویب کلیات لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری در کمیسیون اجتماعی

با افزایش نامتعارف قیمت ها برخورد قاطع خواهد شد

تشریح انتظارات تهران از اروپایی ها در ارتباط با تجارت با ایران

تحقیقات حوزه دامپزشکی نیازمند توجه ویژه است

مراسم تقدیر از موزه های برتر سازمان میراث فرهنگی

مهمترین راه حفظ انقلاب کسب رضایت مردم است

«مدیران»ی که برای منافع ایران از ترامپ هم خطرناک ترند!

تا زمانیکه تروریسم باشد و دولت دمشق بخواهد، ایران در سوریه حضور خواهد داشت

فعالیت اتوبوس های ایدز متوقف نشده است/ اطلاع رسانی درباره ایدز ادامه دارد

اجرای بی سروصدای سند 2030 در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

6 وزیر و 2 نماینده مجلس خواستار رفع فیلتر توییتر شدند

طرح 155 ماده ای «قانون جامع انتخابات» نهایی شد

قارچ عزیز! تو دیگه ولمون کن

قانون حمایت از حریم خصوصی افراد در فضای مجازی تصویب می شود

صدور دستورات لازم برای تسهیل در خدمات رسانی به مرزنشینان منطقه سیستان

سرباز زدن شرکت های خصوصی از اجرای قانون مرخصی زایمان /برخی کارفرمایان دنبال نیروی ارزان هستند

عملیاتی که 300 لرستانی را آسمانی کرد

پاپ فرانسیس: خدا همجنسگرایان را خلق کرده و آنها را همان طور که هستند دوست می دارد

سنگین ترین تحریمات امریکا در طول تاریخ

درخواست شش نماینده و دو وزیر: توییتر رفع فیلتر شود

اعلام رخصتی عمومی مکتب ها در سراسر ولایت فراه

آموزش دوره های تخصصی و تکمیلی به 100 مبلغ

«دانش آموزان فارغ التحصیل» مهارت تلاوت و قرائت قرآن را ندارند

مدیریت شهر اهواز با منابع مالی موجود سخت است

روسای دانشگاه های تهران با نماینده رهبری در دانشگاه ها دیدار کردند

روحانی در ضیافت افطار اساتید و پزشکان: کسی که تا دیروز در مرکز جاسوسی بوده وزیر خارجه شده است/ شما چه کاره هستی که درباره ایران تصمیم می گیری؟

از تواشیح اسماءالحسنی تا افطاری در بمبیی

مطبوعات محلی به حذف یارانه کاغذ معترض هستند

آمادگی کامل رسانه ملی برای حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان ایرانی

پیشگیری از بحران یک اقدام علمی است

صدور دستورات لازم برای تسهیل در خدمات رسانی به مرزنشینان منطقه سیستان

سخن امام علی (ع) درباره نرم خویی و ملایمت پرهیزکاران

توییتر رفع فیلتر شود

استخدام بازاریاب در شرکت مهر اطلس

جزییاتی از دیدار نمایندگان با آملی لاریجانی

بقره 183 // چرا روزه بگیریم؟/ آیا قبل از اسلام هم روزه واجب بود؟

نامه نمایندگان مجلس به ایرانیان خارج از کشور

سوال از رییس جمهور به هیئت رییسه ارجاع شد/احتمال حضور روحانی در مجلس

«دانش آموزان فارغ التحصیل» مهارت تلاوت و قرائت قرآن را ندارند

بقایی زیر سرُم است/اختلال اینترنت به خاطر فیلترینگ تلگرام است/آنچه در مجلس آتش زدیم برجام نبود، یک تکه کاغذ بود که رویش نوشته بودیم برجام

مجازات شورای اروپا علیه رییس هیات آذربایجان ناعادلانه است

انتخابات جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران برگزار شد

پیام پادشاه و ولیعهد عربستان به رییس جمهور مستعفی یمن

شرط اروپا برای ماندن در برجام

پیشگیری از بحران یک اقدام علمی است

برخی مدارک و مستندات درباره تحقیق و تحفص از پالایشگاه کرمانشاه دریافت شد

شوخی در میدان مین برای رسیدن به چتر منور

روحانی: اساتید ما استقلال و دانشجویان ما آزادی می خواهند

عینک واقعیت افزوده با مسیریابی ایده آل

کاهش30درصدی حق بیمه شخص ثالث صاحبان تراکتور و کمباین

واردات موقت کالا مشمول ثبت سفارش نیست

12 شرط جدید امریکا به ایران

روحانی خطاب به پمپئو: شما چه کاره هستی درباره ایران و جهان تصمیم بگیری؟

گرامیداشت سوم خرداد سنت پسندیده ای است که باید حفظ شود

درخواست اعضاء کمیته فیلترینگ برای رفع فیلتر توییتر+متن نامه

وزیر آموزش و پرورش در دیدار فراکسیون قرآنی مجلس: «دانش آموزان فارغ التحصیل» مهارت تلاوت و قرائت قرآن را ندارند

مسلمانان در ماه رمضان سر کار نروند و در خانه بمانند

گرامیداشت سوم خرداد سنت پسندیده ای است که باید حفظ شود

ضرورت همکاری بانک های عامل شهرستان، در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان شادگانی

بدون تعیین تکلیف اموال، پرداخت مطالبات پیمانکاران خلاف قانون است

شعار حج تمتع 97 اعلام شد

تصاویر جدیدی از برنامه نینتندو برای E3 2018 فاش شد

دانش آموزان مدرسه ای در نیویورک، به بازدید از مسجد شهر رفتند

پیش نویس سند راهبردی پدافند غیرعامل حوزه فضایی کشور نهایی شد

فرماندار اراک: سهامدار هپکو استعفا کرد

رییس فراکسیون فرش: تجار را با دزد و قاچاقچی اشتباه گرفته ایم

ضرورت همکاری بانک های عامل شهرستان، در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان شادگانی

گرامیداشت سوم خرداد سنت پسندیده ای است که باید حفظ شود

خانه احزاب خرداد در همدان راه اندازی می شود

ادعای یک نماینده مجلس: اروپا در ازای برجام، تصویب FATF را خواست

نتایج 103 حوزه رای گیری انتخابات 2018 عراق باطل اعلام شد

شعار حج تمتع 97 اعلام شد

خانه احزاب خرداد در همدان راه اندازی می شود

خانه احزاب خرداد در همدان راه اندازی می شود

فراغت هزار سرباز تازه نفس قطعات منطقوی اردوی ملی افغانستان

برکناری مدیر یکی از مناطق مخابراتی کشور به دلیل کوتاهی در پاسخگویی

گروه «لیما» سفرای خود را از ونزوئلا فراخواند

پیکر مطهر سردار چلویی تشییع شد

واکنش روحانی به ادعاهای پمپئو/ چه کاره هستید که برای ایران و جهان تعیین تکلیف کنید؟

فردا، جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی درباره CFT

واکنش گروه «لیما» به پیروزی مادورو در انتخابات ونزوئلا

پنجمین برنامه "ماه عسل" سال 1397 از شبکه سه سیما پخش شد

بازآماد تجهیزات زمین گیر شده در نیروی زمینی ارتش

لایحه ای که نصف شد

لایحه ای که نصف شد