مطالب مرتبط:
واردات صافی دیالیز اقدامی لازم بود
مجلس از پاسخ های وزیر بهداشت در مورد واردات صافی دیالیز قانع شدند
اقدامی برای کنترل فروش اسید نمی شود/دادگاه عاملان اسید پاشی باید علنی برگزار شود
قوه قضاییه از هر اقدامی در جهت صیانت از ارزش پول ملی حمایت می کند
اقدامی برای کنترل فروش اسید نمی شود/دادگاه عاملان اسید پاشی باید علنی برگزار شود / در خصوص اجرای احکام باید قاطعانه برخورد کنند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 فروردین 1397 ساعت 16:202018-04-17سياسي

واردات صافی دیالیز اقدامی لازم بود


تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز سه شنبه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به سوال نماینده ارومیه گفت: - اجازه واردات صافی دیالیز، جزو اختیارات قانونی من و اقدام درست و لازمی بوده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، سوال نادر قاضی پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی از وزیر این بود که وقتی تولید کننده صافی دیالیز می تواند 10 میلیون صافی را در سال تولید کند و نیاز کشور هم 4.

5 میلیون تا پنج میلیون صافی است ، چرا صافی دیالیز از خارج از کشور وارد می شود؟سید حسن هاشمی ، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در پاسخ به این سوال گفت مواد اولیه صافی های ساخت داخل از خارج وارد و در کشور مونتاژ می شود.

وی به بخشی از صافی اشاره کرد و گفت: این بخش، سم را از بدن بیمار تصفیه می کند و نقش مهمی در صافی دارد که از خارج کشور وارد می شود.

هاشمی افزود: من اسم این (صافی ساخت داخل) را تولید نمی دانم بلکه این صنعت مونتاژ است.

وی همچنین شمار صافی های تولید شده داخل کشور را سه میلیون و 600 هزار قطعه و مصرف را 4.

5 میلیون بیان کرد و خطاب به قاضی پور، این سوال را مطرح کرد: عدد 10 میلیون صافی از کجا آورده شده است؟ در زمان حاضر دو شرکت تولید کننده صافی در کشور فعالیت می کنند که جمعا سه میلیون و 600 هزار صافی را تولید می کنند.

هاشمی اظهار کرد: بخشنامه حمایت و استفاده از تولید داخل ابلاغ شده است اما اینکه چرا از خارج از کشور صافی وارد می شود و چه اشکالی دارد این است که به سلامت افراد مربوط می شود.

** نباید حمایت از کالای ملی باعث سوء استفاده شودوزیر بهداشت در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: امسال شعار حمایت از تولید داخل را داریم اما نباید از این شعار سوء استفاده شود و نباید جنس کم کیفیت را به دو برابر قیمت بفروشند.

منظور مقام معظم رهبری در حمایت از تولید داخل یعنی تکمیل زنجیره تولید از مواد خام تا انتهاست که ثروت و ارزآوری دارد.

وی اظهار کرد: طی پنج سال گذشته 20 میلیون صافی ایرانی در کشور مصرف شد و کمتر از 500 هزار صافی را هم وارد کردیم که این واردات از اختیارات قانونی من بوده است مبنی براینکه 10 درصد نیاز را از خارج وارد کنم.

حالا مشکل کجاست؟** انحصارطلبی ظلم به مردم استوی صافی های ساخت داخل را دارای کیفیت پایین تر و در عین حال قیمت بالاتر از نوع وارداتی دانست و گفت: این یک نوع انحصارطلبی و ظلم به مردم است.

صافی خارجی ، هفت دلار و صافی ساخت داخل 14 دلار تمام می شود.

هاشمی ادامه داد: آنچه باید درباره آن فکری بشود100 میلیارد تومان سود فروش صافی های تولید داخل است.

این 100 میلیارد تومان را به عنوان وزیر بهداشت می پرسم، برای چه از جیب مردم باید پرداخت شود؟وی تفاوت سود حاصل از فروش صافی ایرانی به جای بهترین برند صافی خارجی را 25 میلیون دلار سالانه بیان کرد و اینکه سالانه می توان 2 هزار تا سه هزار دستگاه دیالیز را با این مبلغ وارد کشور کرد.

وزیر بهداشت به عنوان نمونه به بیماران دیالیزی شهر ارومیه (حوزه نمایندگی نادر قاضی پور) اشاره کرد و گفت: بیماران این شهر در چهار شیفت (نوبت) دیالیز می شوند این در حالی است که باز هم با وجود چهار شیفت کار دستگاه های دیالیز ، کفاف بیماران را نمی دهد.

** حاضر نیستم برای محصولی بی کیفیت دو برابر هزینه کنم هاشمی تاکید کرد: من حاضر نیستم به محصولی، دو برابر پول بدهم در حالی که کیفیت پایین تری از مشابه خارجی دارد.

ضمن اینکه صافی از سال 80 در حال تولید است این در حالی است که نه کیفیت بهتری پیدا کرده و نه اینکه بازار خوبی در خارج از کشور داشته است.

** اظهارات وزیر بهداشت کذب محض است نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی که سوال کننده امروز از وزیر بهداشت بود بعد از بخش اول سخنان هاشمی پشت تریبون قرار گرفت و اظهارات وزیر بهداشت را کذب محض خواند.

قاضی پور گفت: وزیر بهداشت آمار غلط داده است و مدارک مستند در کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی نزد آقای نوبخت (رییس کمیسیون) است.

** قوه قضاییه به تهمت های قاضی پور رسیدگی کند هاشمی وزیر بهداشت در پاسخ به اظهارات قاضی پور چنین گفت: نماینده مردم باید نشان بدهد که عصاره فضائل مردم است.

شان مردم ارومیه خیلی بیشتر این است که نماینده آنان به یک وزیر تهمت بزند .

من همین جا از رییس قوه قضاییه خواهش می کنم که حتما به این تهمتی که این آقا (قاضی پور) زده است رسیدگی کنند.

هاشمی افزود: این آقا ، یا راست می گوید و من حق ندارم وزیر باشم و یا دروغ می گوید که جای ایشان پشت میله های زندان است و باید حد بخورد.

وی خطاب به قاضی پور خاطرنشان کرد: ما آمده ایم که به این مردم خدمت کنیم این چه رفتاری است؟ کیفیت جنس صافی داخلی پایین است و قیمت آن دو برابر است.

شما دارید از یک عده طمع کار، طرفداری می کنید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دوباره خاطرنشان کرد: من طبق اجازه شما (نمایندگان مجلس) از اختیارات 10 درصدی خودم برای مجوز واردات استفاده کردم و جنس با قیمت پایین تر و کیفیت بالاتر را خریداری کردم من قانون را رعایت کردم.

وی تاکید کرد: آن بخش را که مربوط به خودم هست شکایت می کنم.

این الگوی درستی نیست که ما از تریبون سوء استفاده کنیم.

**علت مصادره اموال بیمه شدگان تامین اجتماعی چیست؟سوال بعدی را علیرضامحجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از وزیر بهداشت مطرح کرد.

سوال محجوب که توسط قربانی نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس خوانده شد این بود که علت مطالبه 9 درصد حق بیمه جهت واریز به وزارت بهداشت چیست؟ با وجود اینکه هفت درصد حق بیمه برای درمان موجود قابل هزینه است مصادره اموال بیمه شدگان با چه مجوزی است و آیا مطالبه 9 درصد یادشده صحیح است؟ چرا دولت از پرداخت سه درصد از سهم مشارکت خودش خودداری می کند؟ چرا وزارت بهداشت از پرداخت سرانه درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی خودداری می کند؟وزیر بهداشت نیز در پاسخ گفت: این چه سوالی است؟ تقریبا هیچ کدام به من ربطی ندارد.

اول آنکه با وجود اینکه هفت درصد از حق بیمه درمان قابل هزینه است مصادره اموال بیمه شدگان در تامین اجتماعی با چه مجوزی است؟ پاسخ این است که چه کسی مصادره کرده است هر کسی مصادره کرده است حتما باید با حکم قوه قضاییه باشد.

تا آنجا که من می دانم مجلس تصمیم گرفته است که 9 بیست و هفتم را در یک حسابی در خزانه بریزید و ما فقط وظیفه نظارتی داشتیم.

وی افزود: مجلس تصمیم دیگری نگرفته است.

شما بگویید که ما یک ریال از کسی را مصادره کرده ایم.

تامین اجتماعی قبلا در دست وزارت بهداشت بوده و 15 سال است که جای دیگری رفته است و کارنامه آن در این سال ها و 15 سال قبل هم مشخص است.

اینکه بدهی را دولت به تامین اجتماعی نداده به وزارت بهداشت هم نداده است.

من از خدا می خواهم که دولت تمام بدهی ها را بدهد.

وی یاد آور شد: در روستاها با وجود اینکه حق بیمه را تامین اجتماعی می گیرد اما وزارت بهداشت دارد هزینه می کند.

تامین اجتماعی مگر در هر شهری بیمارستان دارد؟ آنجایی که بیمارستان ندارد چه کسی جز وزارت بهداشت دارد خدمات می دهد؟وی ادامه داد: رییس جمهوری در تاریخ 5/10/95 خطاب به طیب نیا نوشت که خزانه حساب جداگانه ای برای 9 بیست و هفتم حق بیمه شدگان تامین اجتماعی باز کند و این مبلغ صرفا به امر سلامت اختصاص یابد.

وزیر هم این کار را کرد.

یک عده ای از تامین اجتماعی از حکم رییس جمهوری در دیوان عدالت اداری شکایت کردند و رییس مجلس هم ورود کرد و گفت که آقای رییس جمهوری براساس بند ز تبصره 7 (مصوبه مجلس) چنین حکمی را داده اند و این حکم در دیوان به همین علت معلق ماند.

وزیر بهداشت گفت: بر اساس بند ز تبصره 7، تامین اجتماعی مکلف است تمام سهم درمان از مجموع ماخذ کسر حق بیمه موضوع مواد 28 و 29 قانون تامین اجتماعی را در یک حساب ببرد و طبق قانون این سازمان هزینه کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا طبق بند (ز) تبصره هفت لایحه بودجه سال 97، وجوهی که بابت درمان از حقوق مشمولان تامین اجتماعی از جمله کارگران بابت نه بیست و هفتم کسر می شود باید به طور کامل به خزانه داری کل واریز شود.

این موضوع نیز به تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان رسیده است.

هاشمی گفت: آنچه که نمایندگان مجلس تصویب کردند مگر ما مخالفت با آن کردیم؟ مگر علیه حقوق کارگران است ؟ شما تصویب کردید که سازمان تامین اجتماعی مکلف است تمام سهم درمان از مجموع ماخذ کسر حق بیمه موضوع مواد 28 و 29 قانون تامین اجتماعی مصوب سال 54 و سایر منابع مربوط را در حسابی نزد خزانه داری کل کشور با عنوان بیمه درمان تامین اجتماعی متمرکز کند .

وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: در ادامه شما تصویب کرده اید که سازمان تامین اجتماعی می تواند این مبالغ را هزینه کند .

هاشمی ادامه داد: این موضوع به من چه ارتباطی دارد مگر من یک ریال آن را می توانم جابجا کنم؟موضوعی که هست این است که شما ها در دفاع از حقوق کارگران گفته اید که این 9 بیست و هفتم را هر جا بدهی دارید ، به این 9 بیست و هفتم دست نزنید چرا که برای درمان است.

وزیر بهداشت اظهار کرد: اگر نماینده مجلس مصوبه مجلس را قبول ندارد ، راه دارد می تواند برود آن را تغییر دهد.

ما اهل مصادره نیستیم و بر عهده قاضی است و در عین حال دنبال ساماندهی درمان هستیم.

اگر مجلس و دولت برای سازمان تامین اجتماعی کسر گذاشته است باید درست شود .

وی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به محجوب به عنوان نماینده کارگران اظهار کرد: آقای محجوب فرمودند که پرداختی ها از سال 91 زیاد شده است .

باید بپرسیم که در سال 91 با کشور چه کردیم ؟ ارز از هزار تومان به 3 هزار و 700 تا 800 رسید ؛ این در حالی است که همه خدمات ما در حوزه پزشکی به ارز مرتبط است بعد از آن هم که همه چیز درست خودتان (خانه کارگر) بوده است.

شورای عالی بیمه ، وزارت رفاه و تامین اجتماعی دست حزب شما بوده است .

امروز یکسال است که پول بیمارستان را نداده اید من روی قول شما حساب کردم .

من اگر فکر می کردم شما حمایت نمی کنید به این میدان نمی آمدم.

شما امضا کردید و کارشناسان شما حساب کردند .

اگر اشتباه حساب کردند به من چه ارتباطی دارد؟ من فروشنده خدمات پزشکی هستم اگر این خدمات را نمی خواهید بروید از جای دیگر بخرید.

وی با بیان اینکه محجوب را نماینده کارگران نمی داند و به او دفعه بعد رای نمی دهد اظهار کرد: کارگر آن کسی است که در گرگان آن بلا ( حادثه معدن) سرش آمد و یا اینکه چهار ماه است که حقوق نگرفته است .

وی با بیان اینکه یک خدمت در بیمارستان دولتی در مقایسه با بیمارستان تامین اجتماعی حداقل یک سوم هزینه دارد به این نکته هم خطاب به محجوب به عنوان نماینده کارگران اشاره کرد و گفت: شما از خودتان(تامین اجتماعی) سه برابر قیمت برای یک عمل آپاندیسیت خرید می کنید آنوقت پول ما را یکسال بعد می دهید بعد هم می گویید هزینه های ما زیاد شده است شما که بلد نیستید مدیریت کنید چرا من را متهم می کنید که به حقوق40 میلیون نفر تعدی کرده ام؟ 27 درصد پول در طرح تحول سلامت به کمیته امداد رفت جایی که اثری از شما نبود.

وی سپس خاطرنشان کرد:9 بیست و هفتم پول در خزانه را می خواهند به درمان بدهند اگر بلد نیستید اداره کنید به من بدهید من با یک سوم قیمت اداره می کنم .

ما که بیشتر از شما داریم به کارگران خدمات می دهیم مگر تامین اجتماعی چند بیمارستان دارد ؟ 70 و اندی بیمارستان دارد و من 650 بیمارستان دارم و معنای آن این است که اکثر جامعه کارگری دارند از وزارت بهداشت خرید می کنند.

نصف این پول را بدهید من همان خدمت را می دهم.


کلید واژه ها: صافی - تولید - مجلس شورای اسلامی - کشور - واردات - سوء استفاده - وزیر - هاشمی - حمایت - بهداشت - اختیارات - مقام معظم رهبری - میلیارد - مردم - اسلامی - ارومیه - پزشکی - ایرنا - درمان - آموزش - شورای - مصرف - دلار - فروش - مجلس - قاضی - قیمت - بخشنامه - ایرانی - تهران

آخرین اخبار سرویس:
ابلاغ برنامه محرومیت زدایی از سیستان به 18 دستگاه اجرایی

سید حمیدرضا رئوف, زهره قادری مؤلفه های تحقق احساس شادمانی در اسلام

محمدمهدی قائمی امیری معنای زندگی، ضرورت و کارکرد نبوت

احتمال خانه تکانی در پاستور/برخورد ناموثر با بدحجابی/تیغ دو لبه مذاکره با آمریکا/تحریم فرصت نیست؛ اما...

پوتین و احیای محتاطانه سنت ها منطق تصمیم گیری روسیه در سیاست خارجی

دوران بلوغ روابط عمومی هاست

اوقات شرعی بیست و هشتم تیر شیراز

ماجرای قرائت مفاتیح بدون نیاز به عینک در حرم امام رضا(ع)

انتقادات تند و تیز عضو خبرگان رهبری از وضعیت بازار موبایل

تک تابعیتی، نه دو تابعیتی!

سیدمجید ظهیری نگاهی آسیب شناسانه به مدیریت چالش های اعتقادی در جهان اسلام

بابک شمشیری, نعمت الله بدخشان نسبت فرد و جامعه در نگاه اسلامی

امکانات استان کرمان در اختیار برگزاری راهپیمایی اربعین است

سیدعلی طالقانی‎ ‎ انگاره عقلانیت، معنویت، دینداری- دفاع از هم نشینی

"مریم معصومی" در یک ساحل رویایی + عکس

7 تیرانداز اهداف پروازی فردا راهی ایتالیا می شوند

«شاباش مرگ» مجلس عروسی را به خون کشید!

علی حیدری، مریم یاراحمدی، محمدرضا حسنی جلیلیان، علی نوری تجلی آیین «قصه برداشتن» در ادبیات فارسی

واکنش بروجردی به خبرسازی دروغین کانال های خبری درباره بازداشت وی

ورود صدها تانک جدید به سازمان رزم ارتش و سپاه

مدیرعامل پیشین مترو تهران، رییس بنیاد تعاون ناجا شد

دولت «شو» تبلیغاتی برای نماینده سنندج را متوقف کند

دادنامه چیست و از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

«اَرِنج» تیم روحانی باید تغییر کند

از "بی شناسنامه" خواندن منتقدان تا "چوپان" قلمداد کردن مردم

مقایسه جت های شخصی پوتین و ترامپ/ عکس

یک زن رییس قضات مالزی شد

ابراهیم همین طور که شنا می رفت، با صدای بلند شروع به گریه کرد

نعمت فیروزی, عباس معین فر آسیب شناسی مدیریت فرهنگی از منظر قرآن کریم

مسئولان رسیدگی به مشکلات مردم را از مکتب رضوی بیاموزند

درخواست از «جهانگیری» برای برخورد سخت با معاون زنگنه

حسن رستگارپور،‏ فائزه موحدی، زینب برخورداری مسئولیت های اخلاقی در حوزه فناوری و طراحی یادگیری ‏

وجود 9 درصد از جمعیت تهران در بافت فرسوده

پروین فرشچی تابعیت و مجوز اقامت از هیچ کشور خارجی را ندارد

مسکو یکی از پنج روشن ترین شهرهای جهان شد

روزنامه های پنج شنبه 28 تیر ماه 97

عارف از حضور بازرسان آژانس در دانشگاه ها اطلاع داشت؟

حسن کربلایی حاجی اوغلی، علی اکبر فرهنگی، محمد سلطانی فر، علی دلاور، علی گرانمایه پور رابطه برندسازی روزنامه های اقتصادی و رضایت مشتریان در کلان شهرهای کشور‎ ‎

ماجرای قتل فجیع 2 کودک دوقلو در زاهدان چه بود ؟ + جزییات

آیین چهلم شهید مدافع حرم خلیل تختی نژاد برگزار شد

نصرت الله دین محمدی کرسفی شعر تجسمی (کانکریت) در نیم نگاهی تحلیلی، انتقادی و تطبیقی

رییس جدید بیمه مرکزی مشخص شد

دادگاه انقلاب کوتاه نخواهد آمد /تازه نفس های دولت در جنگ اقتصادی /تغییر کابینه در مرحله تعیین افراد

سه رسالت مهم امروز طلاب

رود سرباز؛ سیستان و بلوچستان و سیلی سهمگین!

بازگشت همه سفرای ایران به تهران

رسانه ها را به گسترش ناامیدی متهم می کنند!

رضا برنجکار، مهدی سالکی کاربست عقل در استنباط آموزه های کلامی از دیدگاه فاضل مقداد

در پی شدت گرفتن فشارها ترامپ: پوتین را مسئول دخالت در انتخابات آمریکا می دانم

وحدت شیعه و اهل سنت دشمنان را ناامید کرده است

ذوق زدگی ترامپ از دیدار با پوتین

الهام اسمعیل پونکی ، محمدرضا اسمعیلی گیوی، فاطمه فهیم نیا سواد رسانه ای و سواد اطلاعاتی و تأثیر آن ها بر قابلیت های کارآفرینی

حالا نوبت هیئت وزیران است/ اولین دولتی که احضار شد

مردم را با زبان هنر با معارف دین مانوس کنیم

از بررسی 5 هزار مقاله پژوهشی تا برگزاری 50 کرسی آزاد اندیشی

راهکار ساده رسول خدا برای رسیدن به خیر دنیا و آخرت

آیین چهلم شهید مدافع حرم، خلیل تختی نژاد برگزار شد

نقدی بر دنیای فکری حجاریان ها

سفر رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور به بروجرد

نیشابور میزبان شب شعر «ملکوت هشتم»

سعید ملکی تحلیل فضایی و اولویت‎بندی شکاف درون‎منطقه‎ای مسکن

بوریس جانسون عملکرد ترزا می در پارلمان انگلیس را مورد انتقاد قرار داد

تحلیل سیاسی هفته

مرتد کیست؟ حکم مرتد و ارتداد چیست؟

یک زن رییس قضات مالزی شد

مریم بخشی، منوچهر تشکری، قدرت قاسمی پور مصادیق «پیرنگ» فرمالیستی در داستان های کوتاه فارسی

مستندات پرونده دمیرتاش در محضر دادگاه ارائه شد

احمد سوری ,اسماعیل احسان پور‎ ‎ شناسایی و اُلویت بندی عوامل استرس زای شغلی و رابطه آن با کیفیت زندگی کاری کارکنان

اطلاعات باید شفاف و روشن در اختیار مردم قرار گیرد

واکنش پرویز پرستویی به خبر ساعت 20:30

کارت زد شوارای نظارت به رسانه مالی برای پخش مستند مائده هژبری

رییس جمهوری برنامه محرومیت زدایی از سیستان را ابلاغ کرد

کلید موفقیت کشور تاکنون دلبستگی مردم به نظام بوده است

علی راد، فاطمه شریفی مولفه های بنیادین امامت در نامه های معصومان

چگونه می توان مادر خوبی بود؟

رییس جمهوری برنامه محرومیت زدایی از سیستان را ابلاغ کرد

عکس صمیمانه "الناز شاکردوست" با یک هوادار

جان دادن به نقاشی ها

موعد ترمیم کابینه

جاروبرقی روباتیک با سنسورهای هوشمند

تک تابعیتی، نه دو تابعیتی!

فرامرز سهیلی، علی شعبانی، علی اکبر خاصه ساختار فکری دانش در حوزه رفتار اطلاعاتی: مطالعه هم واژگانی

نشست شورای اداری بهبهان با حضور وزیر ارتباطات

تحولات چشمگیری در حوزه بهداشت ایجاد شده است

توسعه شبکه مخابراتی در روستاها باید سرعت بگیرد

مدرسه مجازی برنامه نویسی به زبان مادری راه اندازی می شود

شفافیت عامل پیشگیری فساد

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | پنجشنبه 28 تیر 97

ترامپ: هیچ رهبر امریکا، سخت گیرتر از من برای روسیه نبوده است

مهارت های زندگی را بر اساس اصول دینی به نسل جوان بیاموزیم

یادداشت/حسین شریعتمداری تک تابعیتی، نه دو تابعیتی!

توسعه شبکه مخابراتی در روستاها باید سرعت بگیرد

آیت الله خاتمی امام جمعه این هفته تهران است

تکذیب ادعای دو تابعیتی بودن فرشچی

خانواده معظم شهدا مایه فخر ملت و عزت کشور هستند

ایران و امریکا؛ چه کسی تماس می گیرد

شهادت یک سرباز وظیفه در درگیری با اشرار مسلح

فارس از اعزام زائران خانه خدا گزارش می دهد از برآورده شدن آرزوی یک شهید تا تصمیم برای عدم بازارگردی در حج

خروجی جذب سرمایه گذاری باید به اشتغال منجر شود

نماینده مجلس مصر از آشتی جنبش فتح و حماس خبر داد

واردات صافی دیالیز اقدامی لازم بود

واردات صافی دیالیز اقدامی لازم بود