مطالب مرتبط:
رشد 83 درصدی منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران حاصل اعتماد و استقبال مردم است / گامهای موثر و مطلوب برداشته شده برای پاسخ به اعتماد مردم
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خبرداد: پرداخت وام قرض الحسنه با کارمز صفر تا 4 درصد به زنان سرپرست خانوار
رشد 82 درصدی منابع قرض الحسنه بانک مهر ایران
فعالیت صندوق قرض الحسنه خاتم الانبیاء قائمشهر غیرقانونی است/ مردم فریب نخورند
مدیرعامل بانک قر ض الحسنه مهر ایران اعلام کرد: هدف گذاری برای اعطای 12 هزار میلیارد تومان وام قرالحسنه در سال 97
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 فروردین 1397 ساعت 16:132018-04-17سياسي

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران بیان کرد: ترویج فرهنگ قرض الحسنه، حاصل اعتماد مردم و تلاش همکاران


دکتر مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران گفت: خوشبختانه سال گذشته را با موفقیت پشت سر گذاشته و مردم نیز به این بانک اعتماد پیدا کرده اند این اعتماد و تلاش همکاران موجب گسترش و ترویج فرهنگ قرض الحسنه در جامعه شده است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه خبری تجارت آنلاین، دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران در نشست با اصحاب رسانه، عملکرد این بانک را در بخش های عملکردی، مسئولیت های اجتماعی، طرح ها و برنامه های جاری و آینده تشریح کرد و گفت: اصحاب رسانه در سال گذشته به تنویر افکار عمومی و نهادینه شدن قرض الحسنه در میان آحاد مردم بسیار کمک کردند که جا دارد تا از زحمات تمامی آنان کمال تشکر و سپاس را داشته باشم.

وی گزارش کاملی از عملکرد بانک قرض الحسنه مهرایران ارایه نمود که در ذیل منتشر می گردد.

رشد 83 درصدی منابع قرض الحسنه بانک در سال 96بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال 1396 توانسته است با تولید خدمات و طرح های تسهیلاتی متنوع و متناسب با نیاز اقشار مختلف جامعه، استقبال بیش از پیش مشتریان را جلب کند به نحوی که در این مدت نسبت به پایان سال 95 بیش از 83 درصد رشد منابع داشته است.

بانک قرض الحسنه مهر ایران به عنوان بانک تخصصی قرض الحسنه با هدفگذاری دقیق بر این موضوع از زمان تاسیس تاکنون توانسته فصل تازه ای از توجه به این سنت حسنه دینی را رقم زند.

صرف نظر از بهره های مثبت معنوی که این مجموعه بانکی برای کشور دارد می تواند در حوزه اقتصادی هم مفید باشد.

تمرکز منابع پس انداز قرض الحسنه در یک بانک و هزینه آن در موارد واقعی از یک سو و کاهش هزینه های سیستم بانکی از سوی دیگر از جمله مزایایی است که ضرورت وجود بانکی چون بانک قرض الحسنه مهر ایران را تبیین می کند.

از زمانی که این بانک فعالیت خود را آغاز کرده توانسته است جایگاه ویژه ای در میان بانک های فعال کشور باز کند و اهداف از پیش تعیین شده را با سرعتی قابل توجه طی کند.

اگر اصلی ترین وظیفه بانک قرض الحسنه مهر ایران را جذب منابع قرض الحسنه بدانیم بدون تردید باید اذعان کرد که این بانک در این هدف موفق عمل کرده است چنانچه در سال 1396 ضمن برنامه ریزی برای دستیابی به هدف 58 درصد رشد منابع قرض الحسنه توانسته است با جلب اعتماد هموطنان و استقبال آحاد جامعه از طرح های تسهیلاتی بانک و همچنین تلاش مدیران برای خدمت رسانی بهتر به اقشار مختلف به ویژه نیازمندان، بیش از 83 درصد رشد منابع داشته باشد.

در این راستا، استان های تهران، اصفهان، مرکزی، خراسان رضوی و کرمانشاه از نظر قدرمطلق رشد به ترتیب رده های اول تا پنجم جذب منابع قرض الحسنه کشور در سال 96 را به خود اختصاص داده اند.

پرداخت 752 هزار فقره تسهیلات در سال 1396بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال 96 در راستای تحقق مسئولیت های اجتماعی خود بالغ بر 752 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به اعتبار 82 هزار میلیارد ریال به اقشار مختلف جامعه پرداخت کرده است.

ماموریت این بانک ترویج فرهنگ نیکوی قرض الحسنه است و سپرده های مردم، خیرین و سازمان های حمایتی به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان واقعی اختصاص می یابد.

بانک قرض الحسنه مهرایران نگاه تجاری و شرکتی ندارد و تنها ماموریت آن توانمندسازی اقشار متوسط و ضعیف جامعه از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و کمک به تسریع در رونق اقتصادی است.

این بانک، 90 درصد منابع جذب شده را به پرداخت 3 میلیون و 244 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه در عرصه های اشتغالزایی و کارآفرینی، سلامت و درمان، ازدواج جوانان و بهبود معیشت جامعه اختصاص داده است.

نسبت مطالبات غیر جاری به مصارف بانک از ابتدای فعالیت تا کنون حدوداً یک درصد بوده که نشان دهنده عملکرد مطلوب آن در سیستم بانکی کشور است.

بانک قرض الحسنه مهر ایران در ده سال فعالیت خود ، با جذب 5 میلیون نفر سپرده گذار به 3 میلیون و 244 هزار نفر تسهیلات قرض الحسنه با مبلغ دویست هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است.

از این میزان تعداد 752 هزار فقره با مبلغی بالغ بر 82 هزار میلیارد ریال در سال 96 اعطا شده است.

از کل تسهیلات اعطایی بانک از ابتدای تاسیس تا پایان اسفند ماه سال گذشته، تعداد 261 هزار و 463 فقره با مبلغ 11 هزار میلیارد ریال به تسهیلات قرض الحسنه ازدواج اختصاص یافته است.

این بانک طی 12 ماهه سال گذشته تعداد 32 هزار و 223 فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با مبلغ کل 3400 میلیارد ریال به مشتریان خود اعطا کرده که نسبت به سال قبل بالغ بر 91.

2 درصد رشد داشته است.

حمایت بانک قرض الحسنه مهر ایران از مددجویان کمیته امداد و بهزیستیبا تصویب دولت و ابلاغ بانک مرکزی ج.

ا.

ا، وام قرض الحسنه حداکثر تا سقف 150میلیون ریال توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران به مددجویان و محرومان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی تعلق می گیرد.

بر اساس این آیین نامه مطابق سنوات گذشته، بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال 1396 مبلغ 750 میلیارد ریال از محل وجوه قرض الحسنه خود را به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور اختصاص داد.

در این راستا مبلغ 500 میلیارد ریال به کمیته امداد امام خمینی (ره) و معادل 250 میلیارد ریال به سازمان بهزیستی کشور تعلق گرفت.

طبق این ابلاغیه، سهم و سقف قابل پرداخت به هر یک از استان ها از محل تسهیلات اختصاص یافته به کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور براساس تعداد خانوار مددجویان، تعیین می شود.

مددجویان و محرومان متقاضی دریافت تسهیلات این آیین نامه پس از مراجعه به کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور با بررسی، تشخیص و نظر ادارات و واحدهای ذی ربط در مراکز استان ها و شهرستان ها با معرفی نامه رسمی به بانک قرض الحسنه مهر ایران معرفی می شوند و در چارچوب قانون عملیات بانکی بدون ربا و مقررات و ضوابط موضوع این آیین نامه مبالغ تسهیلات قرض الحسنه تعیین شده در معرفی نامه را دریافت می کنند.

بانک قرض الحسنه مهر ایران طی یکدهه فعالیت خود نزدیک به 11 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش یک هزار و 422 میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد پرداخت نموده که از این میزان، 2 هزار و 678 فقره به مبلغ 420 میلیارد ریال مربوط به سال گذشته است.

همچنین، تعداد 5 هزار و 501 فقره تسهیلات قرض الحسنه به اعتبار 614 میلیارد ریال از ابتدای تاسیس تا اسفند ماه سال 96 به مددجویان سازمان بهزیستی پرداخت شده است که یک هزار و 787 فقره به مبلغ 220 میلیارد ریال آن در سال قبل پرداخت شده است.

پرداخت 33 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به زنان سرپرست خانوار بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای امضای تفاهمنامه با معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری تعداد 33 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش هزار میلیارد ریال به به زنان سرپرست خانواده پرداخت می کند.

زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست می توانند با داشتن معرفی نامه از سوی مدیران کل امور زنان و خانواده استان ها با مراجعه به شعب این بانک در سراسر کشور، از این تسهیلات با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت 24 ماهه بهره مند شوند.

در همین راستا، سازمان بهزیستی نیز مسئولیت شناسایی، احراز و معرفی زنان بدسرپرست را بر عهده دارد تا آنان نیز بتوانند با مراجعه به شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران و ارائه معرفی نامه از این تسهیلات استفاده کنند.

بیش از 3 میلیون نفر زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارند که با اجرای کامل این طرح به معیشت، اشتغال و کارآفرینی 33 هزار نفر از آنها کمک می شود و باتوجه به میزان جمعیت این قشر از جامعه در استان های کشور، بیشترین سهمیه پرداخت تسهیلات به استان های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و خوزستان اختصاص یافته است.

طرح های جاری در بانک قرض الحسنه مهر ایران اندوخته خانواده مهر ایران:در راستای حمایت از صندوق های خانوادگی و تشویق عموم مردم به مشارکت و سهیم شدن در امر قرض الحسنه، این صندوق ها می توانند با تجمیع منابع پولی خود در بانک قرض الحسنه مهر ایران از حمایت این بانک برای افزایش تعداد تسهیلات پرداختی به اعضای خود بهره مند شوند.

پیوند مهر ایران:بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای تسهیل امر ازدواج جوانان، اقدام به ارائه طرح پیوند مهر ایران نموده است.

در این طرح متقاضیان می توانند، با مراجعه به شعب بانک و یا از طریق پرتال بانک به آدرس www.

QMB.

Ir ضمن افتتاح حساب و انجام فعالیت های بانکی خود، علاوه بر اجر اخروی از تسهیلات قرض الحسنه تا سقف 800 میلیون ریال با کارمزد 4 در صد بهره مند شوند.

این طرح با هدف افزایش روح تعاون و همکاری در میان خانواده ها و ترغیب آنان به آینده نگری و همچنین مشارکت آحاد جامعه در تامین هزینه های ازدواج جوانان ارائه شده است.

شایان ذکر است تسهیلات پرداختی در قالب طرح پیوند مهر ایران هیچگونه منافاتی با تسهیلات ازدواج پرداختی در سایر بانکها نداشته و متقاضیان می توانند از این تسهیلات به صورت همزمان استفاده نمایند.

اندوخته بانوان مهر ایران:در این طرح، به منظور رضایت مندی و ارزش آفرینی بیشتر برای جامعه بانوان کشور از طریق افتتاح حساب و پس انداز ماهیانه، به دو گروه بانوان سرپرست خانوار و سایر بانوان تسهیلات قرض الحسنه اعطا می کند.

در مرحله اول این طرح برای بانوان سرپرست خانوار بودجه ای بالغ بر هزار میلیارد ریال تخصیص یافته است.

رویش باور:در طرح رویش باور هر یک از مشتریان بانک می توانند علاوه بر حساب اصلی، یک یا چند حساب دیگر با عناوینی همچون سرمایه اجتماعی تحصیل، ازدواج، درمان و.

افتتاح نمایند تا از محل اعتبار این حساب ها تسهیلات قرض الحسنه به جامعه هدف پرداخت شود.

* تداوم مهر:در این طرح برای آن دسته از افرادی که تمایل به استفاده از تسهیلات این بانک برای اولین بار یا تسهیلات مجدد را داشته باشند، این امکان فراهم شده تا بتوانند از طریق افزایش گردش حساب خود و کسب امتیاز، بلافاصله از تسهیلات بعدی بهره مند شوند.

انگیزش مهر:در این طرح، مشتریان پس از دریافت تسهیلات می توانند همزمان با پرداخت اقساط مستمر ماهیانه، از طریق افزایش گردش حساب خود ، از مزایای استفاده از تسهیلات مجدد بانک، برخوردار شوند.

بانکداری اجتماعی:در این طرح، مشتریان براساس نیاز خود اقدام به سپرده گذاری در گروه های متناسب با عناوین معیشت،اشتغال و کارآفرینی و پیوند مهر ایران نموده و بانک با مدیریت منابع حاصل و هم افزایی ایجاد شده، اقدام به تخصیص منابع در آن گروه می کند سپس منابع حاصل به منظور ارتقاء شرایط اجتماعی در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

باشگاه خیرین:باشگاه خیرین بانک قرض الحسنه مهر ایران با هدف افزایش تعامل و ایجاد هم افزایی میان بانک و خیرین محترم افتتاح شده است.

فرهنگ سازی و گسترش سنت الهی قرض الحسنه و اعتماد سازی در سپرده گذاران خیر در راستای هدایت بخشی از نقدینگی خود برای رفع نیازهای اقشار مختلف جامعه از برنامه های این باشگاه می باشد.

بانک قرض الحسنه مهر ایران و مسئولیت اجتماعی بانک قرض الحسنه مهر ایران با چشم انداز "تلاش برای توسعه رفاه اجتماعی و دستیابی به جامعه توسعه یافته" برنامه های مسئولیت اجتماعی خود را در محورهای کاری زیر تدوین کرده است و اجرا می کند.

اقدامات موثر و مطلوب بانک برای بهبود بهداشت و درماناجرای طرح سفیران سلامت به منظور پوشش بخشی از هزینه های درمان بیماران نیازمند جامعه از طریق پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، یکی از اقدامات موثر بانک در حوزه تامین مالی هزینه های درمان بیماران خاص و کم استطاعت می باشد.

همچنین، در راستای ارتقا بهداشت و سلامت روانی جامعه، بانک با مشارکت وزارت بهداشت ساخت بیمارستان 300 تخت خوابه بیماران اعصاب و روان را در دستور کار خود قرار داده است.

اعتبار اختصاص یافته از سوی بانک، برای ساخت این مرکز بازپروری بالغ بر 25 میلیارد ریال می باشد.

بانک قرض الحسنه مهر ایران با توجه به اهمیت مقوله بهداشت و درمان در مناطق زلزله زده کرمانشاه نیز اقدام به ساخت 3 خانه بهداشت روستایی به اعتبار 45 میلیارد ریال نموده است.

حمایت از مددجویان سازمان های حمایتیپرداخت 10 هزار و 521 فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش یک هزار و 422 میلیارد ریال از ابتدای تاسیس تا اسفند ماه سال 96 به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) که از این میزان، 2 هزار و 678 فقره به مبلغ 420 میلیارد ریال مربوط به سال گذشته است.

پرداخت 5 هزار و 501 فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش 614 میلیارد ریال از ابتدای تاسیس تا اسفند ماه سال 96 به مددجویان سازمان بهزیستی که از این میزان، یک هزار و 787 فقره به مبلغ 220 میلیارد ریال مربوط به 12 ماه سال گذشته است.

این بانک با هدف کاهش آسیب های اجتماعی، ضمن مشارکت در آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه از اشتغال آنها حمایت کرده است و در اقدامی نوین مبلغ 500 میلیون تومان از محل بودجه تبلیغاتی خود به آزادسازی 51 زندانی مدیون در اسفند ماه سال 96 اختصاص داده است.

حمایت از زلزله زدگان:این بانک، در راستای حمایت از آسیب دیدگان زلزله غرب کشور، ضمن اختصاص سه هزار تسهیلات قرض الحسنه به هموطنان ساکن در استان کرمانشاه در بازسازی سه مدرسه و سه خانه بهداشت روستایی مشارکت کرده است و کارکنان آن نیز به ساخت یک مدرسه 9 کلاسه در این استان اقدام نموده اند.

همچنین، طبق مصوبه ستاد مدیریت بحران استانداری، 9 شهرستان استان کرمانشاه مشمول امهال (تنفس بازپرداخت تسهیلات) شده اند که در این راستا، تعداد 20 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ 1100 میلیارد ریال به مدت 2 سال استمهال شده است.

حمایت بانک قرض الحسنه مهر ایران از توسعه عدالت تحصیلی در مناطق محروم کشوربانک با هدف توسعه عدالت آموزشی و حمایت از دانش آموزان مستعد اقدام به تهیه و توزیع بیش از 300 هزار قلم وسایل آموزشی و بهداشتی به ارزش 15 میلیارد ریال در مناطق محروم کرده است.

همچنین، بانک قرض الحسنه مهر ایران با هدف ایجاد نگرش قرض الحسنه در کودکان اقدام به توزیع 120 هزار کتاب و دفتر نقاشی در مهد کودک ها و مراکز پیش دبستانی نموده است.

بانک قرض الحسنه مهر ایران و بانکداری نوین بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای تحقق بانکداری الکترونیک و افزایش خدمات الکترونیکی به مشتریان و جلوگیری از حضور فیزیکی در شعب ، گسترش بانکداری نوین را در دستور کار خود قرار داده است که در کنار خدماتی چون اینترنت بانک، تلفن بانک و همراه بانک، در راه اندازی سامانه های آنلاین پیشتاز بوده است.

افتتاح حساب آنلاین:این طرح در راستای افزایش رفاه حال مشتریان و کاهش مراجعه ایشان به بانک برنامه ریزی شده که در آن مشتریان با مراجعه به سایت بانک و تکمیل فرم های مربوطه اقدام به افتتاح حساب آنلاین با قابلیت دریافت کارت در محل سکونت یا کار می نمایند.

تسهیلات آنلاین:در این طرح مشتریانی که در بانک قرض الحسنه مهر ایران دارای حساب بوده می توانند با مراجعه به سایت بانک و انتخاب سامانه تسهیلات آنلاین، درخواست تسهیلات خود را بر اساس معدل حساب ثبت کنند.

راه اندازی کیوسک های صدور کارت هدیه بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای تکریم ارباب رجوع و سیاست های بانک مبنی بر توسعه خدمات الکترونیکی و قرار گرفتن در مسیر استفاده هرچه بهتر از تکنولوژی های روز برای تسهیل و تسریع در خدمت رسانی به عموم هموطنان، در سطح کشور کیوسک های ارائه خدمات بانکی راه اندازی شد.

این کیوسک ها به صورت چندمنظوره بوده و قابلیت هایی چون ارائه خدمات بانکی همچون انتقال وجه، مانده گیری، صدور حساب، خرید شارژ تلفن، بارکد خوان، پرداخت قبض و تولید کارت هدیه را دارد.

برنامه های بانک قرض الحسنه مهرایران در سال 97با عنایت به تاکید مقام معظم رهبری و نامگذاری سال 97 با عنوان حمایت از کالای ایرانی و همچنین بمنظور تطبیق برنامه های بانک با محور های اقتصاد مقاومتی و جذب منابع قرض الحسنه و تخصیص بخشی از آن به کارآفرینی و اشتغال در جامعه، برنامه های بانک در سال جاری مرتبط با محورها و موضوعات زیر می باشد: 1- حمایت از کالای ایرانی؛ یکی از طرح های بانک در ارتباط با موضوع مذکور، طرح مهر کارت (کارت خرید اقساطی) بوده که در آن به متقاضی اعتبار خرید تخصیص و دارنده کارت می تواند با مراجعه به فروشندگان عضو شبکه بصورت قسطی خرید نموده و در سررسید اقساط، مبلغ قسط را به بانک پرداخت نماید.

2- استفاده از سرمایه های اجتماعی در راستای توانمند سازی گروه های هدف؛ در راستای تعامل جمعی و حداکثری خیرین جهت رفع مشکلات نیازمندان و گسترش آحاد جامعه، دو طرح همیاران مهر و مهرورزان در قالب عقد صلح در دستور کار بانک بوده که خلاصه ای از آن به شرح ذیل می باشد: همیاران مهر(عقد صلح با مدت نامحدود):در این طرح مصالح مبلغ مورد نظر را در مقام قرض الحسنه به صورت بلاعوض و با مدت نامحدود جهت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به افراد نیازمند به حساب تعریف شده در بانک واریز می نماید.

 مهرورزان (عقد صلح با مدت محدود): در این طرح مصالح مبلغ مورد نظر را در مقام قرض الحسنه و با مدت محدود (دوره های 5 و 10 ساله) جهت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به افراد نیازمند به حساب تعریف شده در بانک واریز می نماید و بانک متعهد می گردد در سررسید تعیین شده مبلغ واریزی را به مصالح مسترد نماید.

همچنین در راستای تشویق افراد به همکاری و مشارکت در تعاملات اجتماعی، طرح رویش باور در حال اجرا بوده که در آن هر یک از مشتریان بانک)اعم از حقیقی و حقوقی) می‏توانند علاوه بر حساب اصلی، یک یا چند حساب دیگر(قرض الحسنه پس انداز –سرمایه اجتماعی تحصیل/تامین نیازهای ضروری/ازدواج و تهیه جهیزیه/درمان و.

) در بانک داشته باشند تا بانک از محل اعتبار این حسابها نسبت به پرداخت تسهیلات به جامعه هدف اقدام کند.

3- توسعه خدمات برای تمامی اقشار جامعه به خصوص افرادی که دارای ناتوانی جسمی هستند؛با عنایت به ضرورت توجه به اقشار نیازمند و خاص جامعه، راه اندازی سامانه خدمات بانکی نابینایان در دستور کار قرار گرفته که نابینایان با استفاده از آن می توانند بدون نیاز به همراه نسبت به تکمیل فرمهای خدمات بانکی از قبیل افتتاح حساب، واریز و برداشت و.

اقدام و پس از اخذ پرینت جهت ادامه کار در اختیار بانک قرار نمایند.

4- بسط و گسترش خدمات و محصولات قرض الحسنه برای بانوان؛با توجه به اینکه بانوان نیمی از سرمایه انسانی جامعه بوده و عامل موثری در پیشبرد اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی محسوب می گردند لذا توجه به نیازهای این قشر می تواند علاوه بر توسعه فضای کسب و کار در ارتقای سطح رفاه خانواده ها موثر واقع گردد.

در همین راستا بمنظور رضایتمندی و ارزش آفرینی بیشتر برای جامعه بانوان کشور طرح اندوخته بانوان مهر ایران با دو گروه هدف: بانوان سرپرست خانوار و سایر بانوان در حال اجرا بوده که متقاضیان می توانند از طریق افتتاح حساب و انجام پس انداز ماهیانه مطابق با شرایط و ضوابط اعلامی، علاوه بر استفاده از خدمات بانک از تسهیلات قرض الحسنه بهره مند گردند.

5- بسط و گسترش خدمات و محصولات بانک در میان آحاد خانواده ها؛با توجه به ضرورت حمایت از صندوق های خانوادگی و تشویق عموم مردم به مشارکت و سهیم شدن در امر قرض الحسنه، طرح اندوخته خانواده مهر ایران در بانک در حال اجرا بوده که در این طرح همانند صندوق های رایج در میان خانواده ها، اعضا با پرداخت سهم اندوخته(حق عضویت) ماهیانه و تجمیع مبالغ خرد علاوه بر پس انداز، بواسطه هم افزایی و حمایت بانک از تسهیلات قرض الحسنه بهره مند می گردند.

همچنین امکان انتقال امتیاز بهره مندی از تسهیلات قرض الحسنه به افراد خانواده و ارائه طرح های ترغیبی جهت جذب خانواده های جدید به مجموعه بانک نیز از دیگر خدمات قابل ارائه به خانواده ها می باشد.

6- بسط و گسترش تسهیلات ازدواج؛با توجه به ضرورت تسهیل امر ازدواج جوانان و ترویج سنت پسندیده قرض الحسنه ، طرح پیوند مهر ایران(یکم و دوم) با هدف افزایش روح تعاون و همکاری در میان خانواده ها، ترغیب خانواده ها به آینده نگری و همچنین تعمیق مشارکت آحاد جامعه در تأمین هزینه‏های ازدواج جوانان در حال اجرا بوده و مخاطبین آن نیز افراد و خانواده هایی هستند که با افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز (طرح یکم و دوم پیوند مهر ایران)، بخشی از درآمد خود را طی یک یا چند سال در بانک قرض الحسنه مهر ایران پس انداز نموده و علاوه بر بهره مندی از خدمات بانکی، حسب نیاز با تجمیع اندوخته خود و تسهیلات اعطایی بانک اقدام به تأمین مایحتاج ازدواج و مقدمات اولیه زندگی می‏نمایند.

همچنین با توجه به بخشنامه اخیر بانک مرکزی، افزایش سقف وام ازدواج به 150 میلیون ریال در دستور کار این بانک قرار گرفته است.

7- اجرای طرح های اشتغال و کارآفرینی؛در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی ، بانک قرض الحسنه مهر ایران توسعه همکاری و حمایت از طرح های دانش بنیان، را در برنامه های سال 97 خود قرار داده است.

8- حمایت از آزادی زندانیان جرائم غیرعمد؛از آنجاییکه زندانی شدن افراد بدلیل بدهکاری بویژه در جرائم غیر عمد، آثار زیان باری را برای خانواده آنان و جامعه در پی داشته و باعث بروز لطمه های روحی و روانی، فسادهای اخلاقی، اعتیاد و دیگر آسیب های اجتماعی می گردد، لذا این بانک بمنظور بهبود معیشت زندانیان و همچنین کاهش نرخ بازگشت به زندان ها، همواره با سازمان زندانها در تعامل بوده و آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد را در دستور کار خود قرار داده است.


کلید واژه ها: بانک قرض الحسنه مهر - بانک قرض الحسنه - بانک قرض الحسنه مهر ایران - بانک - ایران - مدیرعامل - درصد - بانکی - جامعه - مردم - برنامه - برنامه ریزی - سیستم بانکی - خراسان رضوی - مرتضی - اصحاب - اکبری - فرهنگ - هزینه - رسانه - گزارش - کاهش هزینه - کشور - موفق - دکتر - کرمانشاه - نهادینه - اقتصادی - مدیران - موفقیت

آخرین اخبار سرویس:
لایحه مالیات بر ارزش افزوده احتمالا خردادماه به صحن مجلس می آید

تدوین طرح جامع پسماند با مشاور خارجی/ کیفیت پایین کمپوست

شکایت احتمالی نمایندگان مجلس از رییس جمهور

بزرگترین اجلاس نظامی تاریخ ایران هفته آینده برگزار می شود

مرحوم صاحب جواهر نظرات مخالفان علمی را به نیکی بیان و نقد می کردند/فقه جواهری موجب رشد علمی و اخلاقی انسان می شود

تصاویر/ همایش تجلیل از فرزندان ممتاز طلاب

وزیر خارجه سودان با صدور حکمی برکنار شد

لباس عجیب «بابک جهانبخش» در کنسرتش

زمان برگزاری مرحله شهرستانی مسابقات سراسری قرآن در فارس اعلام شد/ رقابت قرآنیان 16 شهرستان

شرط ترفیع جایگاه راهبردی عربستان در آمریکا چیست؟

ترخیص خودروهای اروندی بزودی از گمرک

راه حلی برای آشتی مردم با تلویزیون

اعلام برنامه های گرامیداشت روز جانباز توسط تشکل های شاهد و ایثارگر

اجرای گروه محمد رسول الله در مدح امام حسین(ع) + فیلم

خطوط ریلی خوزستان توسعه می یابند

تصاویر/ یادواره شهید ابراهیم هادی در مصلای قم

چه ویژگی امام حسین را امام حسین کرد؟/ ثارالله(ع) بالاترین نمود ایمان را در زندگی به جهانیان نشان دادند

خطوط ریلی خوزستان توسعه می یابند

تعداد سلب تابعیت شدگان بحرینی به 603 نفر رسید

لایحه ای که نصف شد

تشیع شهداء دفاع از مرز، ایستادگی تا پای جان

سد هراز با فاینانس 450 میلیون یورویی تکمیل می شود

سد هراز با فاینانس 450 میلیون یورویی تکمیل می شود

سالروز ولادت امام حسین(ع) گرامی باد

فقر کمال گرایی در آموزش عالی

سرخط اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر در 30 فروردین 1397

حال و هوای کربلا در سالروز ولادت امام حسین (ع)

دانشمندان به القاب اضافی بی معنی نیاز ندارند

تصاویر/ سومین جلسه شورای سیاست گذاری کنگره بین المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی

توجه به قرآن ما را از چالش های پیش رو نجات می دهد

راهکار آل خلیفه برای سرکوب انقلاب بحرین

حال و هوای حرم مطهر رضوی در شب میلاد امام حسین (ع)

پست اینستاگرامی سید حسن خمینی پس از عیادت از استاد طباطبایی / نکته مهم در شخصیت ایشان آن است که مردمداری را هرگز به عوامزدگی آلوده نمی کند

اولین شو فشن دختر و پسر در افغانستان

مهراوه شریفی نیا چرا در بیمارستان بستری بود؟ +عکس

هیچ پرستاری اجازه تجویز دارو ندارد

فیلم/ عظمت روز سوّم شعبان

زیباترین کوچ مجازی

تریلری سینمایی از بازی Battletech منتشر شد

فعالیت های علمی پژوهشی حوزه کاشان به روایت آمار

کتک خوردن دانش آموز بندرعباسی به دلیل خندیدن

جشن ولادت امام حسین (ع) درحرم حضرت رقیه(س) برگزار شد

حمایت از کالای ایرانی با موعظه میسر نمی شود/ لزوم بازنگری در قوانین تولیدی کشور

حجت الاسلام جنتی منش در گفت و گو با فارس: چه ویژگی امام حسین را امام حسین کرد؟/ ثارالله(ع) بالاترین نمود ایمان را در زندگی به جهانیان نشان دادند

ظریف سه شنبه به کمیسیون امنیت ملی می رود

رییسی کجای سیاست ایران قرار دارد؟

میزان عوارض خروج از کشور در سال 97 اعلام شد

بانکنوت های صفر یورویی + عکس

ازدواج و همسرداری به شیوه انیشتین +عکس

تصاویر/ دومین اجلاسیه اساتید حوزه علمیه استان کرمان

یک حادثه دیدنی در جاده برفی : بیل مکانیکی به نجات تریلی می شتابد

رییس شورای شهر بانه: کل شهر بانه تعطیل شده است

سرنشینان بالگرد سانحه دیده در لاشه آن پیدا نشدند

از زلزله دیده چادرنشین قلابی تا کاشف حواس هفتم و هشتم!

حفظ میراث فرهنگی ایران و افغانستان نیازمند توسعه روابط است

آخرین وضعیت پرونده تنبیه بدنی دانش آموز بندرعباسی

چرا کسی برای شهدای مرزبانی «پست» و «توییت» نمی گذارد؟

چرا فقط به برخی از معصومین (ع) باب الحوائج می گویند؟

صحنه شگفت انگیز تیک آف بویینگ 737

سید حسن تقی زاده به اشتباهش اعتراف کرد/ سیاست مدار دورویی بود

بیان کاستی های خوزستان دلیل بر کم کاری دولت نیست

صلابت و اقتدار نظام مرهون ایستادگی فرزندان رشید و برومند ارتش است

کدام مسوولان از تلگرام خارج شدند؟

برکناری وزیر خارجه سودان پس از انتقاد از عدم حمایت دولت

بیان کاستی های خوزستان دلیل بر کم کاری دولت نیست

سرلشکر صفوی: شکست آمریکا در سوریه ادامه دارد

ورود فراکسیون زنان به برخورد پلیس با با یک دختر

کاهش 5 درصدی ورود پرونده ها به محاکم قضایی هرمزگان

تذکرجدی به برخی رسانه های کردستان/اتمام حجت با ناقضان حقوق بیت المال

نمی توانیم مالیات بر ارزش افزوده را کاهش دهیم

فیلم/ علی عسگری، رییس رسانه ملی در آیین افتتاحیه سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن/ قرآن، اهل قرآن و رسانه

ظریف وارد نیویورک شد

بررسی خارج از نوبت پرونده های کلان قاچاق

34 میلیون و 500 هزار نفر در معرض تنش آبی

ارجاع 76 هزار پرونده به شوراهای حل اختلاف لرستان

فیلم/ علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری در آیین افتتاحیه سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن: هیچ کتابی به اندازه قرآن به علم آموزی تأکید نکرده است

چگونه می توانیم به سبک زندگی حسینی دست یابیم؟

طرح برگزاری انتخابات زودهنگام در مجلس ترکیه تصویب شد

کدام مسوولان از تلگرام خارج شدند؟

مرکز ترانزیت بین المللی افتتاح شد

نکته ای درباره غیرقابل فیلتر شدن تلگرام

دلایل اصلی کمردرد را بدانید

زلزله بوشهر خسارتی نداشته است

واکنش شدید پروانه مافی به فیلم ضرب و شتم دختر جوان توسط مأمور گشت ارشاد

فیلم/ حجت الاسلام المسلمین علی محمدی: مجموعا 370 نفر مهمان قرآنی جمهوری اسلامی ایران در سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن

گزارش تصویری دیدار اعضای شورای شهر کوهدشت با اساتید حوزه علمیه باقرالعلوم

کوهدشت؛ دومین میزبان جلسه شورای هماهنگی دفاع مقدس شهرستان های لرستان

نمونه هایی از جلوه های رفتاری امام حسین(ع)

نقش اساسی سد هراز در تأمین آب آشامیدنی و کشاورزی استان های شمالی

مدیریت دوپاره، در حل مسائل اساسی کشور

ظریف وارد نیویورک شد

دانش نامه دفاع مقدس؛ یک موضوع فرهنگ ساز برای تربیت نسل جوان

تدوین نقش کوهدشت در دانش نامه دفاع مقدس لرستان

بلاتکلیفی هزاران پرونده کلاهبرداری و هتک حیثیت در تلگرام به دلیل عدم امکان پیگیری

اهدای 2300 سند املاک علوی به مردم قلعه گنج

مهارت «نه» گفتن در محیط کار!

7کشته وزخمی در تصادف خونین اندیمشک

ظریف وارد نیویورک شد

از زلزله دیده قلابی تا کاشف حواس هفتم و هشتم!

ظریف وارد نیویورک شد

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران بیان کرد: ترویج فرهنگ قرض الحسنه، حاصل اعتماد مردم و تلاش همکاران

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران بیان کرد: ترویج فرهنگ قرض الحسنه، حاصل اعتماد مردم و تلاش همکاران