مطالب مرتبط:
رشد 83 درصدی منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران حاصل اعتماد و استقبال مردم است / گامهای موثر و مطلوب برداشته شده برای پاسخ به اعتماد مردم
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خبرداد: پرداخت وام قرض الحسنه با کارمز صفر تا 4 درصد به زنان سرپرست خانوار
رشد 82 درصدی منابع قرض الحسنه بانک مهر ایران
فعالیت صندوق قرض الحسنه خاتم الانبیاء قائمشهر غیرقانونی است/ مردم فریب نخورند
مدیرعامل بانک قر ض الحسنه مهر ایران اعلام کرد: هدف گذاری برای اعطای 12 هزار میلیارد تومان وام قرالحسنه در سال 97
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 فروردین 1397 ساعت 16:132018-04-17سياسي

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران بیان کرد: ترویج فرهنگ قرض الحسنه، حاصل اعتماد مردم و تلاش همکاران


دکتر مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران گفت: خوشبختانه سال گذشته را با موفقیت پشت سر گذاشته و مردم نیز به این بانک اعتماد پیدا کرده اند این اعتماد و تلاش همکاران موجب گسترش و ترویج فرهنگ قرض الحسنه در جامعه شده است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه خبری تجارت آنلاین، دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران در نشست با اصحاب رسانه، عملکرد این بانک را در بخش های عملکردی، مسئولیت های اجتماعی، طرح ها و برنامه های جاری و آینده تشریح کرد و گفت: اصحاب رسانه در سال گذشته به تنویر افکار عمومی و نهادینه شدن قرض الحسنه در میان آحاد مردم بسیار کمک کردند که جا دارد تا از زحمات تمامی آنان کمال تشکر و سپاس را داشته باشم.

وی گزارش کاملی از عملکرد بانک قرض الحسنه مهرایران ارایه نمود که در ذیل منتشر می گردد.

رشد 83 درصدی منابع قرض الحسنه بانک در سال 96بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال 1396 توانسته است با تولید خدمات و طرح های تسهیلاتی متنوع و متناسب با نیاز اقشار مختلف جامعه، استقبال بیش از پیش مشتریان را جلب کند به نحوی که در این مدت نسبت به پایان سال 95 بیش از 83 درصد رشد منابع داشته است.

بانک قرض الحسنه مهر ایران به عنوان بانک تخصصی قرض الحسنه با هدفگذاری دقیق بر این موضوع از زمان تاسیس تاکنون توانسته فصل تازه ای از توجه به این سنت حسنه دینی را رقم زند.

صرف نظر از بهره های مثبت معنوی که این مجموعه بانکی برای کشور دارد می تواند در حوزه اقتصادی هم مفید باشد.

تمرکز منابع پس انداز قرض الحسنه در یک بانک و هزینه آن در موارد واقعی از یک سو و کاهش هزینه های سیستم بانکی از سوی دیگر از جمله مزایایی است که ضرورت وجود بانکی چون بانک قرض الحسنه مهر ایران را تبیین می کند.

از زمانی که این بانک فعالیت خود را آغاز کرده توانسته است جایگاه ویژه ای در میان بانک های فعال کشور باز کند و اهداف از پیش تعیین شده را با سرعتی قابل توجه طی کند.

اگر اصلی ترین وظیفه بانک قرض الحسنه مهر ایران را جذب منابع قرض الحسنه بدانیم بدون تردید باید اذعان کرد که این بانک در این هدف موفق عمل کرده است چنانچه در سال 1396 ضمن برنامه ریزی برای دستیابی به هدف 58 درصد رشد منابع قرض الحسنه توانسته است با جلب اعتماد هموطنان و استقبال آحاد جامعه از طرح های تسهیلاتی بانک و همچنین تلاش مدیران برای خدمت رسانی بهتر به اقشار مختلف به ویژه نیازمندان، بیش از 83 درصد رشد منابع داشته باشد.

در این راستا، استان های تهران، اصفهان، مرکزی، خراسان رضوی و کرمانشاه از نظر قدرمطلق رشد به ترتیب رده های اول تا پنجم جذب منابع قرض الحسنه کشور در سال 96 را به خود اختصاص داده اند.

پرداخت 752 هزار فقره تسهیلات در سال 1396بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال 96 در راستای تحقق مسئولیت های اجتماعی خود بالغ بر 752 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به اعتبار 82 هزار میلیارد ریال به اقشار مختلف جامعه پرداخت کرده است.

ماموریت این بانک ترویج فرهنگ نیکوی قرض الحسنه است و سپرده های مردم، خیرین و سازمان های حمایتی به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان واقعی اختصاص می یابد.

بانک قرض الحسنه مهرایران نگاه تجاری و شرکتی ندارد و تنها ماموریت آن توانمندسازی اقشار متوسط و ضعیف جامعه از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و کمک به تسریع در رونق اقتصادی است.

این بانک، 90 درصد منابع جذب شده را به پرداخت 3 میلیون و 244 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه در عرصه های اشتغالزایی و کارآفرینی، سلامت و درمان، ازدواج جوانان و بهبود معیشت جامعه اختصاص داده است.

نسبت مطالبات غیر جاری به مصارف بانک از ابتدای فعالیت تا کنون حدوداً یک درصد بوده که نشان دهنده عملکرد مطلوب آن در سیستم بانکی کشور است.

بانک قرض الحسنه مهر ایران در ده سال فعالیت خود ، با جذب 5 میلیون نفر سپرده گذار به 3 میلیون و 244 هزار نفر تسهیلات قرض الحسنه با مبلغ دویست هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است.

از این میزان تعداد 752 هزار فقره با مبلغی بالغ بر 82 هزار میلیارد ریال در سال 96 اعطا شده است.

از کل تسهیلات اعطایی بانک از ابتدای تاسیس تا پایان اسفند ماه سال گذشته، تعداد 261 هزار و 463 فقره با مبلغ 11 هزار میلیارد ریال به تسهیلات قرض الحسنه ازدواج اختصاص یافته است.

این بانک طی 12 ماهه سال گذشته تعداد 32 هزار و 223 فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با مبلغ کل 3400 میلیارد ریال به مشتریان خود اعطا کرده که نسبت به سال قبل بالغ بر 91.

2 درصد رشد داشته است.

حمایت بانک قرض الحسنه مهر ایران از مددجویان کمیته امداد و بهزیستیبا تصویب دولت و ابلاغ بانک مرکزی ج.

ا.

ا، وام قرض الحسنه حداکثر تا سقف 150میلیون ریال توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران به مددجویان و محرومان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی تعلق می گیرد.

بر اساس این آیین نامه مطابق سنوات گذشته، بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال 1396 مبلغ 750 میلیارد ریال از محل وجوه قرض الحسنه خود را به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور اختصاص داد.

در این راستا مبلغ 500 میلیارد ریال به کمیته امداد امام خمینی (ره) و معادل 250 میلیارد ریال به سازمان بهزیستی کشور تعلق گرفت.

طبق این ابلاغیه، سهم و سقف قابل پرداخت به هر یک از استان ها از محل تسهیلات اختصاص یافته به کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور براساس تعداد خانوار مددجویان، تعیین می شود.

مددجویان و محرومان متقاضی دریافت تسهیلات این آیین نامه پس از مراجعه به کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور با بررسی، تشخیص و نظر ادارات و واحدهای ذی ربط در مراکز استان ها و شهرستان ها با معرفی نامه رسمی به بانک قرض الحسنه مهر ایران معرفی می شوند و در چارچوب قانون عملیات بانکی بدون ربا و مقررات و ضوابط موضوع این آیین نامه مبالغ تسهیلات قرض الحسنه تعیین شده در معرفی نامه را دریافت می کنند.

بانک قرض الحسنه مهر ایران طی یکدهه فعالیت خود نزدیک به 11 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش یک هزار و 422 میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد پرداخت نموده که از این میزان، 2 هزار و 678 فقره به مبلغ 420 میلیارد ریال مربوط به سال گذشته است.

همچنین، تعداد 5 هزار و 501 فقره تسهیلات قرض الحسنه به اعتبار 614 میلیارد ریال از ابتدای تاسیس تا اسفند ماه سال 96 به مددجویان سازمان بهزیستی پرداخت شده است که یک هزار و 787 فقره به مبلغ 220 میلیارد ریال آن در سال قبل پرداخت شده است.

پرداخت 33 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به زنان سرپرست خانوار بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای امضای تفاهمنامه با معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری تعداد 33 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش هزار میلیارد ریال به به زنان سرپرست خانواده پرداخت می کند.

زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست می توانند با داشتن معرفی نامه از سوی مدیران کل امور زنان و خانواده استان ها با مراجعه به شعب این بانک در سراسر کشور، از این تسهیلات با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت 24 ماهه بهره مند شوند.

در همین راستا، سازمان بهزیستی نیز مسئولیت شناسایی، احراز و معرفی زنان بدسرپرست را بر عهده دارد تا آنان نیز بتوانند با مراجعه به شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران و ارائه معرفی نامه از این تسهیلات استفاده کنند.

بیش از 3 میلیون نفر زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارند که با اجرای کامل این طرح به معیشت، اشتغال و کارآفرینی 33 هزار نفر از آنها کمک می شود و باتوجه به میزان جمعیت این قشر از جامعه در استان های کشور، بیشترین سهمیه پرداخت تسهیلات به استان های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و خوزستان اختصاص یافته است.

طرح های جاری در بانک قرض الحسنه مهر ایران اندوخته خانواده مهر ایران:در راستای حمایت از صندوق های خانوادگی و تشویق عموم مردم به مشارکت و سهیم شدن در امر قرض الحسنه، این صندوق ها می توانند با تجمیع منابع پولی خود در بانک قرض الحسنه مهر ایران از حمایت این بانک برای افزایش تعداد تسهیلات پرداختی به اعضای خود بهره مند شوند.

پیوند مهر ایران:بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای تسهیل امر ازدواج جوانان، اقدام به ارائه طرح پیوند مهر ایران نموده است.

در این طرح متقاضیان می توانند، با مراجعه به شعب بانک و یا از طریق پرتال بانک به آدرس www.

QMB.

Ir ضمن افتتاح حساب و انجام فعالیت های بانکی خود، علاوه بر اجر اخروی از تسهیلات قرض الحسنه تا سقف 800 میلیون ریال با کارمزد 4 در صد بهره مند شوند.

این طرح با هدف افزایش روح تعاون و همکاری در میان خانواده ها و ترغیب آنان به آینده نگری و همچنین مشارکت آحاد جامعه در تامین هزینه های ازدواج جوانان ارائه شده است.

شایان ذکر است تسهیلات پرداختی در قالب طرح پیوند مهر ایران هیچگونه منافاتی با تسهیلات ازدواج پرداختی در سایر بانکها نداشته و متقاضیان می توانند از این تسهیلات به صورت همزمان استفاده نمایند.

اندوخته بانوان مهر ایران:در این طرح، به منظور رضایت مندی و ارزش آفرینی بیشتر برای جامعه بانوان کشور از طریق افتتاح حساب و پس انداز ماهیانه، به دو گروه بانوان سرپرست خانوار و سایر بانوان تسهیلات قرض الحسنه اعطا می کند.

در مرحله اول این طرح برای بانوان سرپرست خانوار بودجه ای بالغ بر هزار میلیارد ریال تخصیص یافته است.

رویش باور:در طرح رویش باور هر یک از مشتریان بانک می توانند علاوه بر حساب اصلی، یک یا چند حساب دیگر با عناوینی همچون سرمایه اجتماعی تحصیل، ازدواج، درمان و.

افتتاح نمایند تا از محل اعتبار این حساب ها تسهیلات قرض الحسنه به جامعه هدف پرداخت شود.

* تداوم مهر:در این طرح برای آن دسته از افرادی که تمایل به استفاده از تسهیلات این بانک برای اولین بار یا تسهیلات مجدد را داشته باشند، این امکان فراهم شده تا بتوانند از طریق افزایش گردش حساب خود و کسب امتیاز، بلافاصله از تسهیلات بعدی بهره مند شوند.

انگیزش مهر:در این طرح، مشتریان پس از دریافت تسهیلات می توانند همزمان با پرداخت اقساط مستمر ماهیانه، از طریق افزایش گردش حساب خود ، از مزایای استفاده از تسهیلات مجدد بانک، برخوردار شوند.

بانکداری اجتماعی:در این طرح، مشتریان براساس نیاز خود اقدام به سپرده گذاری در گروه های متناسب با عناوین معیشت،اشتغال و کارآفرینی و پیوند مهر ایران نموده و بانک با مدیریت منابع حاصل و هم افزایی ایجاد شده، اقدام به تخصیص منابع در آن گروه می کند سپس منابع حاصل به منظور ارتقاء شرایط اجتماعی در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

باشگاه خیرین:باشگاه خیرین بانک قرض الحسنه مهر ایران با هدف افزایش تعامل و ایجاد هم افزایی میان بانک و خیرین محترم افتتاح شده است.

فرهنگ سازی و گسترش سنت الهی قرض الحسنه و اعتماد سازی در سپرده گذاران خیر در راستای هدایت بخشی از نقدینگی خود برای رفع نیازهای اقشار مختلف جامعه از برنامه های این باشگاه می باشد.

بانک قرض الحسنه مهر ایران و مسئولیت اجتماعی بانک قرض الحسنه مهر ایران با چشم انداز "تلاش برای توسعه رفاه اجتماعی و دستیابی به جامعه توسعه یافته" برنامه های مسئولیت اجتماعی خود را در محورهای کاری زیر تدوین کرده است و اجرا می کند.

اقدامات موثر و مطلوب بانک برای بهبود بهداشت و درماناجرای طرح سفیران سلامت به منظور پوشش بخشی از هزینه های درمان بیماران نیازمند جامعه از طریق پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، یکی از اقدامات موثر بانک در حوزه تامین مالی هزینه های درمان بیماران خاص و کم استطاعت می باشد.

همچنین، در راستای ارتقا بهداشت و سلامت روانی جامعه، بانک با مشارکت وزارت بهداشت ساخت بیمارستان 300 تخت خوابه بیماران اعصاب و روان را در دستور کار خود قرار داده است.

اعتبار اختصاص یافته از سوی بانک، برای ساخت این مرکز بازپروری بالغ بر 25 میلیارد ریال می باشد.

بانک قرض الحسنه مهر ایران با توجه به اهمیت مقوله بهداشت و درمان در مناطق زلزله زده کرمانشاه نیز اقدام به ساخت 3 خانه بهداشت روستایی به اعتبار 45 میلیارد ریال نموده است.

حمایت از مددجویان سازمان های حمایتیپرداخت 10 هزار و 521 فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش یک هزار و 422 میلیارد ریال از ابتدای تاسیس تا اسفند ماه سال 96 به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) که از این میزان، 2 هزار و 678 فقره به مبلغ 420 میلیارد ریال مربوط به سال گذشته است.

پرداخت 5 هزار و 501 فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش 614 میلیارد ریال از ابتدای تاسیس تا اسفند ماه سال 96 به مددجویان سازمان بهزیستی که از این میزان، یک هزار و 787 فقره به مبلغ 220 میلیارد ریال مربوط به 12 ماه سال گذشته است.

این بانک با هدف کاهش آسیب های اجتماعی، ضمن مشارکت در آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه از اشتغال آنها حمایت کرده است و در اقدامی نوین مبلغ 500 میلیون تومان از محل بودجه تبلیغاتی خود به آزادسازی 51 زندانی مدیون در اسفند ماه سال 96 اختصاص داده است.

حمایت از زلزله زدگان:این بانک، در راستای حمایت از آسیب دیدگان زلزله غرب کشور، ضمن اختصاص سه هزار تسهیلات قرض الحسنه به هموطنان ساکن در استان کرمانشاه در بازسازی سه مدرسه و سه خانه بهداشت روستایی مشارکت کرده است و کارکنان آن نیز به ساخت یک مدرسه 9 کلاسه در این استان اقدام نموده اند.

همچنین، طبق مصوبه ستاد مدیریت بحران استانداری، 9 شهرستان استان کرمانشاه مشمول امهال (تنفس بازپرداخت تسهیلات) شده اند که در این راستا، تعداد 20 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ 1100 میلیارد ریال به مدت 2 سال استمهال شده است.

حمایت بانک قرض الحسنه مهر ایران از توسعه عدالت تحصیلی در مناطق محروم کشوربانک با هدف توسعه عدالت آموزشی و حمایت از دانش آموزان مستعد اقدام به تهیه و توزیع بیش از 300 هزار قلم وسایل آموزشی و بهداشتی به ارزش 15 میلیارد ریال در مناطق محروم کرده است.

همچنین، بانک قرض الحسنه مهر ایران با هدف ایجاد نگرش قرض الحسنه در کودکان اقدام به توزیع 120 هزار کتاب و دفتر نقاشی در مهد کودک ها و مراکز پیش دبستانی نموده است.

بانک قرض الحسنه مهر ایران و بانکداری نوین بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای تحقق بانکداری الکترونیک و افزایش خدمات الکترونیکی به مشتریان و جلوگیری از حضور فیزیکی در شعب ، گسترش بانکداری نوین را در دستور کار خود قرار داده است که در کنار خدماتی چون اینترنت بانک، تلفن بانک و همراه بانک، در راه اندازی سامانه های آنلاین پیشتاز بوده است.

افتتاح حساب آنلاین:این طرح در راستای افزایش رفاه حال مشتریان و کاهش مراجعه ایشان به بانک برنامه ریزی شده که در آن مشتریان با مراجعه به سایت بانک و تکمیل فرم های مربوطه اقدام به افتتاح حساب آنلاین با قابلیت دریافت کارت در محل سکونت یا کار می نمایند.

تسهیلات آنلاین:در این طرح مشتریانی که در بانک قرض الحسنه مهر ایران دارای حساب بوده می توانند با مراجعه به سایت بانک و انتخاب سامانه تسهیلات آنلاین، درخواست تسهیلات خود را بر اساس معدل حساب ثبت کنند.

راه اندازی کیوسک های صدور کارت هدیه بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای تکریم ارباب رجوع و سیاست های بانک مبنی بر توسعه خدمات الکترونیکی و قرار گرفتن در مسیر استفاده هرچه بهتر از تکنولوژی های روز برای تسهیل و تسریع در خدمت رسانی به عموم هموطنان، در سطح کشور کیوسک های ارائه خدمات بانکی راه اندازی شد.

این کیوسک ها به صورت چندمنظوره بوده و قابلیت هایی چون ارائه خدمات بانکی همچون انتقال وجه، مانده گیری، صدور حساب، خرید شارژ تلفن، بارکد خوان، پرداخت قبض و تولید کارت هدیه را دارد.

برنامه های بانک قرض الحسنه مهرایران در سال 97با عنایت به تاکید مقام معظم رهبری و نامگذاری سال 97 با عنوان حمایت از کالای ایرانی و همچنین بمنظور تطبیق برنامه های بانک با محور های اقتصاد مقاومتی و جذب منابع قرض الحسنه و تخصیص بخشی از آن به کارآفرینی و اشتغال در جامعه، برنامه های بانک در سال جاری مرتبط با محورها و موضوعات زیر می باشد: 1- حمایت از کالای ایرانی؛ یکی از طرح های بانک در ارتباط با موضوع مذکور، طرح مهر کارت (کارت خرید اقساطی) بوده که در آن به متقاضی اعتبار خرید تخصیص و دارنده کارت می تواند با مراجعه به فروشندگان عضو شبکه بصورت قسطی خرید نموده و در سررسید اقساط، مبلغ قسط را به بانک پرداخت نماید.

2- استفاده از سرمایه های اجتماعی در راستای توانمند سازی گروه های هدف؛ در راستای تعامل جمعی و حداکثری خیرین جهت رفع مشکلات نیازمندان و گسترش آحاد جامعه، دو طرح همیاران مهر و مهرورزان در قالب عقد صلح در دستور کار بانک بوده که خلاصه ای از آن به شرح ذیل می باشد: همیاران مهر(عقد صلح با مدت نامحدود):در این طرح مصالح مبلغ مورد نظر را در مقام قرض الحسنه به صورت بلاعوض و با مدت نامحدود جهت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به افراد نیازمند به حساب تعریف شده در بانک واریز می نماید.

 مهرورزان (عقد صلح با مدت محدود): در این طرح مصالح مبلغ مورد نظر را در مقام قرض الحسنه و با مدت محدود (دوره های 5 و 10 ساله) جهت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به افراد نیازمند به حساب تعریف شده در بانک واریز می نماید و بانک متعهد می گردد در سررسید تعیین شده مبلغ واریزی را به مصالح مسترد نماید.

همچنین در راستای تشویق افراد به همکاری و مشارکت در تعاملات اجتماعی، طرح رویش باور در حال اجرا بوده که در آن هر یک از مشتریان بانک)اعم از حقیقی و حقوقی) می‏توانند علاوه بر حساب اصلی، یک یا چند حساب دیگر(قرض الحسنه پس انداز –سرمایه اجتماعی تحصیل/تامین نیازهای ضروری/ازدواج و تهیه جهیزیه/درمان و.

) در بانک داشته باشند تا بانک از محل اعتبار این حسابها نسبت به پرداخت تسهیلات به جامعه هدف اقدام کند.

3- توسعه خدمات برای تمامی اقشار جامعه به خصوص افرادی که دارای ناتوانی جسمی هستند؛با عنایت به ضرورت توجه به اقشار نیازمند و خاص جامعه، راه اندازی سامانه خدمات بانکی نابینایان در دستور کار قرار گرفته که نابینایان با استفاده از آن می توانند بدون نیاز به همراه نسبت به تکمیل فرمهای خدمات بانکی از قبیل افتتاح حساب، واریز و برداشت و.

اقدام و پس از اخذ پرینت جهت ادامه کار در اختیار بانک قرار نمایند.

4- بسط و گسترش خدمات و محصولات قرض الحسنه برای بانوان؛با توجه به اینکه بانوان نیمی از سرمایه انسانی جامعه بوده و عامل موثری در پیشبرد اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی محسوب می گردند لذا توجه به نیازهای این قشر می تواند علاوه بر توسعه فضای کسب و کار در ارتقای سطح رفاه خانواده ها موثر واقع گردد.

در همین راستا بمنظور رضایتمندی و ارزش آفرینی بیشتر برای جامعه بانوان کشور طرح اندوخته بانوان مهر ایران با دو گروه هدف: بانوان سرپرست خانوار و سایر بانوان در حال اجرا بوده که متقاضیان می توانند از طریق افتتاح حساب و انجام پس انداز ماهیانه مطابق با شرایط و ضوابط اعلامی، علاوه بر استفاده از خدمات بانک از تسهیلات قرض الحسنه بهره مند گردند.

5- بسط و گسترش خدمات و محصولات بانک در میان آحاد خانواده ها؛با توجه به ضرورت حمایت از صندوق های خانوادگی و تشویق عموم مردم به مشارکت و سهیم شدن در امر قرض الحسنه، طرح اندوخته خانواده مهر ایران در بانک در حال اجرا بوده که در این طرح همانند صندوق های رایج در میان خانواده ها، اعضا با پرداخت سهم اندوخته(حق عضویت) ماهیانه و تجمیع مبالغ خرد علاوه بر پس انداز، بواسطه هم افزایی و حمایت بانک از تسهیلات قرض الحسنه بهره مند می گردند.

همچنین امکان انتقال امتیاز بهره مندی از تسهیلات قرض الحسنه به افراد خانواده و ارائه طرح های ترغیبی جهت جذب خانواده های جدید به مجموعه بانک نیز از دیگر خدمات قابل ارائه به خانواده ها می باشد.

6- بسط و گسترش تسهیلات ازدواج؛با توجه به ضرورت تسهیل امر ازدواج جوانان و ترویج سنت پسندیده قرض الحسنه ، طرح پیوند مهر ایران(یکم و دوم) با هدف افزایش روح تعاون و همکاری در میان خانواده ها، ترغیب خانواده ها به آینده نگری و همچنین تعمیق مشارکت آحاد جامعه در تأمین هزینه‏های ازدواج جوانان در حال اجرا بوده و مخاطبین آن نیز افراد و خانواده هایی هستند که با افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز (طرح یکم و دوم پیوند مهر ایران)، بخشی از درآمد خود را طی یک یا چند سال در بانک قرض الحسنه مهر ایران پس انداز نموده و علاوه بر بهره مندی از خدمات بانکی، حسب نیاز با تجمیع اندوخته خود و تسهیلات اعطایی بانک اقدام به تأمین مایحتاج ازدواج و مقدمات اولیه زندگی می‏نمایند.

همچنین با توجه به بخشنامه اخیر بانک مرکزی، افزایش سقف وام ازدواج به 150 میلیون ریال در دستور کار این بانک قرار گرفته است.

7- اجرای طرح های اشتغال و کارآفرینی؛در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی ، بانک قرض الحسنه مهر ایران توسعه همکاری و حمایت از طرح های دانش بنیان، را در برنامه های سال 97 خود قرار داده است.

8- حمایت از آزادی زندانیان جرائم غیرعمد؛از آنجاییکه زندانی شدن افراد بدلیل بدهکاری بویژه در جرائم غیر عمد، آثار زیان باری را برای خانواده آنان و جامعه در پی داشته و باعث بروز لطمه های روحی و روانی، فسادهای اخلاقی، اعتیاد و دیگر آسیب های اجتماعی می گردد، لذا این بانک بمنظور بهبود معیشت زندانیان و همچنین کاهش نرخ بازگشت به زندان ها، همواره با سازمان زندانها در تعامل بوده و آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد را در دستور کار خود قرار داده است.


کلید واژه ها: بانک قرض الحسنه مهر - بانک قرض الحسنه - بانک قرض الحسنه مهر ایران - بانک - ایران - مدیرعامل - درصد - بانکی - جامعه - مردم - برنامه - برنامه ریزی - سیستم بانکی - خراسان رضوی - مرتضی - اصحاب - اکبری - فرهنگ - هزینه - رسانه - گزارش - کاهش هزینه - کشور - موفق - دکتر - کرمانشاه - نهادینه - اقتصادی - مدیران - موفقیت

آخرین اخبار سرویس:
آذر کراچیان، علی اکبر خسروی بابادی بررسی تاثیر عناصر برنامه درسی موجود فیزیک1 و آزمایشگاه در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

‏ مریم رشیدی، دکتر سیده مریم روضاتیان تبیین کارکرد مقاربه «خواستن» به عنوان معادلی گویا برای فعل مقاربه «کاد» در ترجمه فارسی قرآن کریم‎ ‎

علی محمد میرجلیلی, حسن رضایی هفتادر, سمیرا دهقان شخصیت رجالی سَماعهبن مِهران حضرمی

خلاصه داستان نماز باران امام رضا (ع)

شرایط ارز دیجیتال تا دو ماه آینده اعلام می شود

سخن امام صادق(ع) درباره یکی از راه های استجابت دعا

عکس/ رییس جمهور در منزل جانباز 70 درصد

تیپ جدید زلیخای سینمای ایران/عکس

ابراهیم دادجو ذات گرایی جدید در فلسفه علم معاصر (جریانی مهم، اما ناآشنا در ایران معاصر)

آخرین وضعیت پرونده اسفندیار رحیم مشایی

رضا خاتمی: وقت گفت و گوی منصفانه با مردم است/اصلاح طلبان ابایی از این ندارند که بگویند ما سوپاپ اطمینان نظامیم

کرامت انسانی پشتوانه حجاب و عفاف است

صفحه رسمی فاطمیون مجدداً توسط اینستاگرام مسدود شد

برگزاری مراسم عید پاک صابیین مندایی در اهواز+تصاویر

عکس/ اولین گورستان مسلمانان ایران کجاست؟

عابد بدریان تعریف نظری سواد شیمی از نگاه مدرسان شیمی دانشگاه ها و دبیران مدارس دوره متوسطه

علی قربان نژاد، محمد محمدی پور، علی اکبر سلیمانیان اثربخشی روش آموزش ذهن آگاهی بر باورهای هوشی و راهبردهای مطالعه در دانش آموزان پسر

فخرفروشی آلمانی سواران در تهران!/عکس

ترامپ: ناتو تنها به خاطر من وضعیت مالی بهتری دارد

کلید حل مشکلات در کلام «حضرت علی علیه السلام»+عکس

محمد پاک نژاد، دکتر الخاص ویسی، دکتر محمود نقی زاده تحلیل و بررسی توالی های گفتمان نماها در شش ترجمه معاصر فارسی و انگلیسی

جایزه منفورترین شخصیت سال به ترامپ رسید+عکس

برنامه دانشگاه علم و صنعت برای افزایش"نشاط اجتماعی"/بازسازی خوابگاه 180 ظرفیتی

صهیونیست ضدایرانی، همکار سازمان محیط زیست جمهوری اسلامی ایران! +عکس

جلال مصطفایی اجلالیه, داود معماری جایگاه و نقش روایات در تفسیر اطیب البیان

آیت الله نوری همدانی: حوزه های علمیه باید انقلابی باشند

پشت پرده «قرارداد کرسنت» چه بود؟

بررسی نگرانی دانش آموزان از تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98

FATF گامی در راستای از بین بردن انقلاب است| با حفظ استقلال حوزه و مرجعیت حامی نظام اسلامی هستیم| تا تسلیم کامل نشویم دشمن قانع نخواهد شد

شوخی استقلالی ها با سنگربان پرسپولیس

دکتر کیومرث کلانتری، خانم فاطمه نوری، سید ابراهیم قدسی پیشگیری از جرایم غیر عمدی: رویکردی اخلاق مدار

راه حلی برای عبور از پل صراط/عملی که صورت را نورانی می کند

تشریح آخرین اقدامات انجام شده برای خانواده شهدای سانچی

حمیدرضا شاکرین بررسی انتقادی نگره علم شناختی تفکیکی

محمد اسلامی ، دکتر سید حسین شرف الدین لایه ها و سطوح معنایی فیلم و سنجش تأثیرات اخلاقی آن بر تماشاگر

عراقچی: ایران و هند برای پیشبرد روابط جدی هستند

معامله پرسودی که حجت الاسلام قرائتی به مردم پیشنهاد داد+فیلم

مشکل شوری آب حفار شرقی خرمشهر تا مرداد ماه برطرف می شود

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | چهارشنبه 27 تیر 97

بازگشت پیکر 75 شهید دوران دفاع مقدس

مرگ عجیب دختر 6 ماهه در همدان

نمایشگاه نقاشی کودکان سرطانی برپا شد+عکس

پیشکسوتان، موزه تاریخی نیستند

اصلاح اصلاحات

روایتی از تقابل ادبیات متعهد و روشنفکرانه

فعالیت آزمایشی کشتی اقیانوس پیمای مسافربری "سانی"

وجود 100 هزار نیروی مازاد صحت ندارد/ 17هزار پست مصوب آموزش و پرورش بلاتصدی اند

موضع گیری عمار حکیم درباره اعتراضات عراق

‏ زهره باقری، دکتر یحیی معروف، دکتر جهانگیر امیری، دکتر تورج زینی وند آسیب شناسی ترجمه فارسی محمّد یزدی از قرآن کریم‎ ‎

انگلیس به دنبال بهترین راه ها برای همکاری با ایران است

عمل به قرآن مهم تر از حفظ آن است/ نباید ما یک قرآنی تنها باشیم

انسجام ملی تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است

اتاق های ما دیگر امن نیست

شکایت ایران از آمریکا در دیوان دادگستری بین المللی ثبت شد

گزارش وضعیت مسکن مهر

علی نصیری ناکارآمدی تقسیم رباعی احادیث با توجه به کاستی های منابع رجالی

مجری تلویزیون در آغوش مادراش+عکس

870 نفر با دفتر شورای نگهبان چابهار همکاری می کنند

دیپلماسی ریزگردی ایران

رسانه ها را به گسترش ناامیدی متهم می کنند!

هجوم پناهجویان سوریایی به مرز اسراییل

کمیسیون امنیت ملی به موضوع سرقت اسناد هسته ای ورود نمی کند

عناوین روزنامه های سیاسی 27 تیر 97/ می خواهم کلید باشم نه قفل! +تصاویر

صالحی : تکمیل کارخانه روتورسازی در فرایند تحقق 190 هزار سو غنی سازی

حال شاهکار معماری جهان خوب نیست/ قلب «فلک الافلاک» ترک برداشت

حالا می دانیم ترامپ در کدام تیم بازی می کند

پرونده مشایی اخیرابه دادگاه رفت/تعیین مهلت برای مطالعه پرونده

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24ساعت گذشته

محمد فروغی، هادی وکیلی، اعظم صادقی تحلیل انتقادی دلایل قائلان به مادیت ادراک، با نگاه به مبانی حکمت متعالیه

مشکل شوری آب حفار شرقی خرمشهر تا مرداد ماه برطرف می شود

احمد عبادی، رضا عظیمی درآمدی روش شناختی بر تدوین کدهای اخلاق در محیط های صنعتی (روی آوردی اسلامی)

مهدی دهاقین، عبدالرزاق حسامی فر، سید مسعود سیف، محمد حسن حیدری نسبت میان بازی های زبانی، صورت های زندگی و حیات اجتماعی انسان در ویتگنشتاین متأخر

عضو کمیسیون عمران مجلس: 72 هزار هکتار بافت فرسوده در شهر ها

اگر دشمن چشمانم را از حدقه دربیاورد و سرم را از تن جدا سازد، نمی تواند ایمان به هدف مرا بگیرد

شفافیت در امور عمومی

‎چگونه می شود اعتماد را به سیاستگذار برگرداند؟

عزم مشترک دولت و مدیریت شهری برای نوسازی بافت های فرسوده تهران

امیر سیاری: از آغاز تا پایان سال رزمایش داریم

حضرت معصومه(س) را در فضای مجازی به دختران جوان بشناسانیم

ایران و پاکستان برای توسعه همکاری های مرزی به توافق رسیدند

حسینی قمی در برنامه شکوه رضوان مطرح کرد حفظ آبروی مردم مهم ترین سیره و ویژگی امام رضا(ع)

تغییر در کابینه دولت؛ شایعه یا واقعیت؟

آیا برنامه سپاه در خلیج فارس تغییر کرده است؟

بیژن زارع، سید محمد محمودی، فرود قایدگیوی، علی حسن توفیقیان فر تحلیل جامعه شناختی بی رمقی معلمان متوسطه شهر یاسوج

ضرب المثل دشمن دانا به از نادان دوست

متن زیبا خدایا شکرت

تجربه و سیاست کره جنوبی برای ارتباط دانشگاه با صنعت

ماجرای آب خوزستان چیست؟

مسئولیت های دادسراها برای حفظ امنیت متهمان

اشکالات نظام بانکی و نقدینگی ارتباطی با تحریم ندارد

انتشار احکام قطعی بالای 100 میلیون تومان الزامی است

"بیمه سلامت" کدام خدمات دندانپزشکی را پوشش می دهد؟

توهین طلبکار به بدهکار، جرم و قابل پیگیری است

نقش اقرار در بزه رابطه نامشروع

سیر تا پیاز ماجرای وحید مرادی

دانشگاه در چنگال مواد مخدر

870 نفر با دفتر شورای نگهبان چابهار همکاری می کنند

870 نفر با دفتر شورای نگهبان چابهار همکاری می کنند

اف ای تی اف در انتظار تعیین تکلیف

اتفاق مبارک برای شفافیت بیشتر

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران بیان کرد: ترویج فرهنگ قرض الحسنه، حاصل اعتماد مردم و تلاش همکاران

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران بیان کرد: ترویج فرهنگ قرض الحسنه، حاصل اعتماد مردم و تلاش همکاران