مطالب مرتبط:
تحریک 3 فاکتور قیمتی در بازار فولاد
یک مسئول بانک مرکزی خبر داد فشار موج خروج سرمایه بر بازار ارز در 2 سال گذشته/صرافی ها فعلا در دو حوزه فعالیت کنند
4 هزار سهم از سهم از سهامداران متضرر کنتورسازی خریداری شد/رشد بازده بازار بورس در سال گذشته
سال گذشته­ شاهد 25 درصد بازده در بازار سرمایه بودیم
هیچ تکنولوژی بدون بازار توسعه پیدا نمی کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 فروردین 1397 ساعت 14:222018-04-16اقتصادي

تأمین نیاز بازار داخل و به بار نشستن توسعه ها بزرگترین دستاوردهای فولاد مبارکه در سال 96


شرکت فولاد مبارکه در سال گذشته (1396) علاوه بر اینکه توانسته است که نیازهای داخل کشور را تأمین کند بلکه در زمینه توسعه به دستاوردهای قابل توجه ای رسیده است.

- "، در سال 1397 که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نام نهاده شده است، گروه فولاد مبارکه همانند سال های قبل که در تحقق راهبردهای ایشان پیش قدم بوده است، امسال نیز با تلاش بیشتر در این مسیر گام بر خواهد داشت؛ چراکه حمایت از تولید داخل موضوعی فردی و سازمانی نیست، بلکه فرایندی ملی است.

فولاد مبارکه تولیدکننده ورق موردنیاز بسیاری از صنایع کشور است که در پایین دست این شرکت، تولیدکننده قطعات و لوازم بیشماری هستند و در گذشته باید این اقلام از خارج از کشور وارد می شد.

این مطلب را دکتر "بهرام سبحان" در گردهمایی مدیریت و کارکنان فولاد مبارکه گفت و با تشکر از تلاش همه جانبه کارکنان گروه فولادمبارکه در دستیابی به اهداف سال 1396 افزود: سال گذشته از هر جهت برای گروه فولاد مبارکه پُر خیر و برکت و افتخارآمیز بود.

وی افزود: یکی از بزرگترین دستاوردهای فولاد مبارکه در سال گذشته رسیدن به توانایی تأمین بازار داخل و در عین حال ارز آوری مناسب برای کشور بود.

دیگر اینکه در سال گذشته طرح های توسعه فولاد مبارکه از جمله گندله سازی سنگان و توسعه مجتمع فولاد سبا یکی پس از دیگری به بار نشستند و گروه فولاد مبارکه را در تولید گندله موردنیاز خود و تولید هرچه بیشتر ورق های فولادی و پاسخگویی بیشتر به نیاز بازار توانمندتر ساختند و به طور کلی مسیر دستیابی به تولید 8.

6 میلیون تن پیش بینی شده برای سال 96 را هموارتر نمودند.

مدیرعامل فولاد مبارکه دستیابی به رکوردهای متوالی در اکثر نواحی زیرمجموعه شرکت را در طول سال گذشته، نشانه پویایی و شادابی نیروی انسانی گروه دانست و ضمن قدردانی از آنها، تصریح کرد: سودی که فولاد مبارکه توانست در پی کسب این موفقیت ها ایجاد کند، حاصل یکدلی، اعتمادبه نفس، احساس مسئولیت، توسعه یافتگی، وفاداری کارکنان به سازمان، تصمیم گیری های آگاهانه در توسعه ها ازجمله طرح های توسعه گندله سازی سنگان، توسعه سبا، اجرای طرح 7.

2 میلیون تن و همچنین کامل بودن زنجیره تولید در گروه فولاد مبارکه است که نتیجه آنها ایجاد توازن در تهیه و تأمین مواد اولیه موردنیاز، افزایش تولید آهن اسفنجی، تولید تختال بیشتر و انواع ورقهای فولادی است.

وی در ادامه از اجرای طرح موفقیت آمیز بومی سازی در واحد باکس آنیلینگ در فولاد مبارکه در سال گذشته به عنوان پیش درآمدی ارزشمند برای تحقق شعار سال جدید یاد کرد و گفت: در جریان انجام این طرح بزرگ، اعتماد فولاد مبارکه به توانمندی داخلی به معنی واقعی و حمایت از سازندگان ایرانی خوشبختانه نتیجه مثبت داد و نتایج ارزشمندی در راستای بومی سازی حاصل شد.

دکتر سبحانی در همین راستا حمایت از تولیدکنندگان و تأمین کنندگان داخلی را ضروری دانست و گفت: بدون شک در فولاد مبارکه این اراده هست که به هر شکل ممکن از تولید ملی حمایت کند تا از خروج ارز و منابع ایران عزیز جلوگیری کرده باشد.

وی از افزایش بهره وری به عنوان راهکار اساسی پیشرفت روزافزون، بازدهی و افزایش سود شرکت ها یاد کرد و با اشاره به اهمیت سلامت و ایمنی کارکنان، گفت: در چهار اصل ماشین، منابع پولی و دارایی، نیروی انسانی و مواد اولیه باید دائما بهره وری ارتقا یابد و این یک اصل مهم در همه دنیاست که همواره مدنظر قرار داده شده است.

او در ادامه تولید ورقهای کیفی و باارزش افزوده بالا در خطوط تولید شرکت را مورد تأکید قرارداد و گفت: وقتی یک کارخانه، تولید ورق های کیفی را در دستور کار خود قرار میدهد، به طور طبیعی در همه زمینه ها ازجمله دانش فنی کارکنان، به روزرسانی تجهیزات و درنهایت تولید ورقهای جدید و باارزش افزوده بالا نیز توانمندی خود را افزایش داده است که این موارد هم از دیگر رموز بقای هر سازمان است.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در ادامه از بهره برداری کنسانتره 5 میلیون تنی سنگان، پایان نصب و راه اندازی واحد فولادسازی فولاد سفیددشت و اجرایی شدن قراردادهای خط تولید بیلت و ورق نورد سرد این شرکت، آغاز احداث خط نورد گرم شهید خرازی و توسعه فولاد هرمزگان به عنوان بزرگترین طرح های توسعه فولاد مبارکه برای حفظ سهم 50درصدی در تولید فولاد کشور نام برد.

دکتر سبحانی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه گروه فولاد مبارکه در سال 1396 با رشد 15درصدی نسبت به سال 95، توانست 8 میلیون و 690هزار و 471 تن فولاد و انواع محصولات سرد و گرم خود را از طریق ریل و جاده به مقصد مشتریان ارسال کند، دستیابی به تولید 9.

4 میلیون تن فولاد را هدف پیش روی فولاد مبارکه اعلام و اظهار امیدواری کرد با همت و تلاش مدیریت و کارکنان در سال جاری به این هدف بزرگ نیز دست یابیم.

در جریان برگزاری این گردهمایی هر یک از معاونان فولاد مبارکه در قالب یک کارگروه تخصصی، گزارش عملکرد بخش های زیرمجموعه خود را ارائه کردند که اهم گزارش ها و سخنان ایشان پیش روی شما خوانندگان محترم قرار دارد.

در سال 1396 تمامی اهداف گروه فولاد مبارکه محقق شد "مختار بخشیان" معاون بهره برداری فولاد مبارکه، با بیان اینکه در سال گذشته کارکنان گروه فولاد مبارکه در همه حوزه ها خوش درخشیدند، گفت: سال 1396 از سوی مدیرعامل سازمان به نام ارتقای ایمنی و بهره برداری حداکثری از ظرفیت ها نامگذاری و هدف گذاری شده بود که خوشبختانه گروه فولاد مبارکه توانست به تمامی اهداف تعیین شده دست یابد.

وی میزان تولید آهن اسفنجی فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا در سال گذشته را 8 میلیون و 455هزار تن اعلام کرد و گفت: تولید در واحدهای احیا مستقیم 1 و 2 فولاد مبارکه رشد 11درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته اشت.

معاون بهره برداری فولاد مبارکه در ادامه، افزود: در سال گذشته میزان تولید فولاد خام در فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا به رقم بی سابقه 7 میلیون و 259هزار تن رسید که این میزان تولید نسبتبه مدت مشابه سال قبل (6میلیون و 313هزار تن) رشد 15درصدی را نشان می دهد.

وی در ادامه، گفت: تولید کلاف گرم در ناحیه نورد گرم فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا در سال 1396 با تحقق 102درصد برنامه و رشد 7درصدی نسبت به مدت مشابه سال 95 از مرز 6میلیون تن عبور کرد.

بخشیان تصریح کرد: تولید محصولات سرد در فولاد مبارکه در سال 96 با تحقق 103 درصد برنامه و 9درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به یک میلیون و 492هزار تن و محصولات پوششدار (گالوانیزه، رنگی و قلع اندود) به 414هزار تن افزایش یافت.

بخشیان ارتقای ایمنی و سلامت کارکنان، افزایش تولید با تمرکز بر محصولات ویژه، افزایش کیفیت و تحویل به موقع محصولات را بخشی از مهمترین اهداف فولاد مبارکه در سال 97 برشمرد و افزود: در سال گذشته 7 محصول جدید که پیش از این در کشور امکان تولید آن نبوده، در فولاد مبارکه تولید شد.

این در حالی است که برای سال جدید نیز تولید 15 محصول کیفی دیگر که در صنایع کشور از جمله صنعت خودروسازی کاربرد دارند، برنامه ریزی شده است.

تولید و بومی سازی برخی اقلام که دانش و توانایی ساخت آنها تا پیش ازاین در کشور موجود نبوده است از این پس آغاز خواهد شد در ادامه این گردهمایی، "مهدی تولاییان" معاون خرید فولاد مبارکه نیز با ارائه گزارشی از عملکرد سیستم تأمین در فولاد مبارکه، گفت: اکنون فولاد مبارکه به عنوان یک شرکت بین المللی در مسیر رسیدن به تولید 10میلیون تن در حال حرکت است و خود را چابک سازی مینماید؛ ازاین رو در زمینه سیستم تأمین شرکت و به منظور همسان سازی رویکردهای شرکت درزمینه خرید، اصلاحات بسیار کارآمدی انجام شده است و در بانک اطلاعاتی شرکت و در 99 گروه کالا، لیست اطلاعاتی بهترین تأمین کنندگان ثبت شده است تا ثبت درخواست ها و سفارش ها به بهترین شکل ممکن انجام شود.

وی در ادامه تصریح کرد: در خصوص دستیابی به اهداف بومی سازی اقلام و تجهیزات موردنیاز شرکت و همچنین در راستای حمایت از منافع و منابع ملی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی اقدامات بسیار ارزشمندی برای انتقال دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا به شرکتهای توانمند داخلی انجام شده است.

طی ماه های آتی شاهد خواهیم بود که تولید و بومی سازی برخی اقلام که دانش و توانایی ساخت آنها تا پیش از این در کشور موجود نبوده است، از این پس آغاز خواهد شد و علاوه بر اشتغالزایی بیشتر برای جوانان از خروج مبالغ قابل توجهی ارز از کشور نیز جلوگیری خواهد شد.

وی از تکمیل هرچه بیشتر بانک اطلاعاتی سیستم تأمین شرکت، توسعه قراردادهای باز به ویژه در گروه اقلام پُر مصرف ازجمله روغن ها و روانکارها، نسوزها، رنگ های صنعتی و ملزومات بسته بندی، کاهش زمان تدارک فرایند حمل کالا از مبدأ به مقصد به عنوان بخشی از برنامه های این حوزه در سال پیش رو یاد کرد.

اجرای طرح های توسعه، مانند تزریق خون تازه به شریان های حیاتی هر سازمان است در ادامه، احمد سعیدبخش، معاون اجرای پروژه های فولاد مبارکه، در بخش نخست سخنان خود برنامه ریزی و اجرای توسعه در هر سازمان را نشانه پویایی، به روز شدن و ارتقای سطح کمی و کیفی هر سازمان دانست و با بیان اینکه اجرای طرح های توسعه مانند تزریق خون تازه به شریان های حیاتی هر سازمان است، گفت: سازمان هایی که برای توسعه خود برنامه ندارند، در کوتاه ترین زمان ممکن از چرخه رقابت خارج میشوند و رو به افول میگذارند.

وی به بهره برداری رسیدن پروژه گندله سازی سنگان را یکی از بزرگترین و اثربخش ترین پروژه های توسعه فولاد مبارکه در سال 96 دانست و تصریح کرد: در این پروژه با انتقال دانش فنی خوبی که از سوی فولاد مبارکه صورت گرفت، تا پایان سال 96، یک میلیون و 100هزار تن گندله تولید شد که دستاورد بزرگی برای کشور و شرکت بود؛ ضمن اینکه در نظر است تا پایان سال جاری تولید این مجموعه به 4میلیون تن افزایش یابد.

وی در ادامه از به بار نشستن طرح های توسعه در مجتمع فولاد سبا بدون وارد آمدن هرگونه توقف به خط تولید خبر داد و گفت: با بهره برداری کامل از این طرح، حدود 900هزار تن به ظرفیت این مجتمع اضافه خواهد شد.

بهره برداری از کوره پاتیلی شماره 7 فولاد مبارکه، راه آهن سبا و.

بخش دیگری از طرح های توسعه به بارنشسته در سال 96 بود که سعیدبخش با اشاره به آنها گفت: اجرای بیش از 60 پروژه توسعه دیگر در دستور کارگروه فولاد مبارکه است.

مشارکت 70 درصدی کارکنان در نظرسنجی های سازمانی، تعلق خاطر کارکنان به پویایی شرکت را نشان می دهد "ایاز اسماعیلی" معاون نیروی انسانی و سازماندهی شرکت نیز با قدردانی از عملکرد کارکنان نواحی تولیدی، پشتیبانی و ستادی فولاد مبارکه در خصوص میزان بهره وری، تسری و نهادینه شدن ساختارهای سازمانی و آموزش فولاد مبارکه در سایر زیرمجموعه های سازمان و تنظیم لوحه کاری شیفت تعمیرگاه مرکزی، تدوین برنامه پنجساله توسعه ایمنی شرکت، تدوین نظام جامع مباحث مربوط به درمان کارکنان، افزایش رضایتمندی کارکنان و برخی مباحث دیگر در سال 96 توضیحاتی ارائه کرد و گفت: حضور و مشارکت 70 درصدی کارکنان در نظرسنجی های سازمانی، تعلق خاطر کارکنان به پویایی شرکت را نشان میدهد که قابل تقدیر است.

وی در بخش پایانی سخنان خود افزایش هرچه بیشتر بهره وری نیروی انسانی، افزایش رضایت و اشتیاق شغلی کارکنان، جانشین پروری، ارتقای شایستگی و عملکرد کارکنان، افزایش رضایت از کیفیت خدمات واحدهای منابع انسانی و ارتقای ایمنی و بهبود سلامت کارکنان را به عنوان مهمترین اهداف معاونت نیروی انسانی و سازماندهی در سال 97 اعلام کرد.

داشتن یک استراتژی خوب به تنهایی نمیتواند ضامن موفقیت باشد؛ بلکه اجرای موفق آن استراتژی مهم است در ادامه این گردهمایی، "منوچهر نیکفر" معاون تکنولوژی فولاد مبارکه نیز با ارائه گزارشی از عملکرد حوزه معاونت تکنولوژی در سال گذشته، افزود: باید در نظر داشته باشیم صنعت در جهان دائما در حال رشد و نو شدن است؛ به همین دلیل به منظور پیشگیری از عقب ماندگی شرکت نیاز است سازمان در همه زمینه ها به طور مستمر به روزرسانی شود و در همین راستا در سال 96 نقشه راه تکنولوژی فولاد مبارکه در افق 1404 به روزرسانی شد.

وی گفت: انتقال دانش فنی به شرکتهای متقاضی ازجمله شرکت های امیرکبیر کاشان، ورق خودرو چهارمحال بختیاری، گل گهر سیرجان، فولاد هرمزگان و فولاد سنگان به میزان بیش از 25,000 نفر ساعت، استقرار و بهره برداری از سیستمهای اطلاعاتی نوین ناحیه فولادسازی و نورد پیوسته سبا، انتقال کامل سیستم های اطلاعاتی و داده های مرتبط با آن از بستر MIS به زیرساخت EIS و قطع کامل سیستم های قبلی، انتخاب واحد تحقیق و توسعه فولاد مبارکه به عنوان واحد تحقیق و توسعه برتر استان اصفهان، کسب تقدیرنامه پنج ستاره جایزه تعالی اروپا (EFQM) و راهیابی به مرحله جهانی؛ کسب رتبه یازدهم آسیا در جایزه سازمان های دانش محور (MAKE) به عنوان تنها شرکت ایرانی و اخذ گواهینامه ورق های دریایی از مهمترین دستاوردهای شرکت در سال گذشته بوده است.

نیکفر توسعه و ارتقای نظام تکنولوژی خطوط تولید در جهت تولید محصولات جدید و باکیفیت، ارتقای سرآمدی سازمانی، توسعه و ارتقای امنیت فناوری اطلاعات و اتوماسیون صنعتی و توسعه و یکپارچه سازی فناوری اطلاعات در گروه فولاد مبارکه را بخشی از اهم اهداف معاونت تکنولوژی در سال پیش رو دانست و خاطرنشان کرد: داشتن یک استراتژی خوب به تنهایی نمی تواند ضامن موفقیت باشد؛ بلکه اجرای موفق آن استراتژی مهم است و برای اجرای موفق نگرش فرایندی، همدلی سازمانی، توجه به همگرایی در سطح گروه فولاد مبارکه از اولویتهای اصلی است.

در پی عملکرد بسیار خوب فولاد مبارکه طی دو سال اخیر، واردات انواع ورق های فولادی تخت به کشور با کاهش 50 درصدی از 4 میلیون تن به 2 میلیون تقلیل یافته است که این تأمین حداکثری هم به اشتغالزایی کشور یاری رساند و هم از واردات و خروج ارز از کشور جلوگیری کرد در این گردهمایی "محمود اکبری" معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه خوشبختانه در سال 96 برای اولین بار فولاد مبارکه از مرز فروش 7میلیون تن محصول و تحویل 7میلیون و 32 هزار تن کالا به بازارهای داخلی و جهانی عبور کرد، گفت: طی سه سال اخیر، فولاد مبارکه هر سال حدود 800 تا یکمیلیون تن به میزان فروش خود افزوده است که ظرفیت هریک از این افزایش تولید و فروش ها در شرکت، خود به تنهایی به اندازه یکی از طرح های استانی اهمیت دارد.

وی در ادامه دستیابی به رکورد تحویل 5 میلیون و 740 تن محصول در بازار داخل، رکورد فروش بالغ بر 158هزار میلیارد ریال، حفظ بازارهای جهانی و کمک به درآمد ارزی موردنیاز شرکت و توسعه بازار در مناطق جدید، کسب تندیس طلایی رعایت حقوق مصرف کنندگان برای سومین سال پیاپی، همکاری با نوردکاران گروه محصولات گرم و سرد در زنجیره تولید فولاد کشور در راستای تأمین حداکثری نیاز بازار، کاهش واردات و ارتقای سطح اشتغال در کشور، همکاری و مدیریت یکپارچه بازار محصولات تختال و گالوانیزه شرکتهای گروه فولاد مبارکه به منظور تأمین حداکثری نیاز بازار و تضمین نظام تولید در شرکت های گروه، ارتقای سیستم ارتباط با مشتریان (CRM) ماژول رسیدگی به شکایات تجاری مشتریان و ارزیابی و نظرسنجی عملکرد شرکت از دیدگاه مشتریان با بیشترین درصد مشارکت مشتریان تاکنون را از دیگر دستاوردهای شرکت در سال 96 در حوزه معاونت فروش و بازاریابی ذکر کرد.

اکبری افزایش رضایت مشتریان، توسعه بازار تختال، توسعه طرح جامع بازاریابی و فروش در افق چشم انداز 1404، تأمین پایدار و حمل به موقع سفارش مشتری، ارائه محصولات با قیمت و شرایط پرداخت رقابتی و افزایش فروش محصولات با تأکید بر محصولات باارزش افزوده بالاتر را از مهمترین اهداف حوزه معاونت فروش فولاد مبارکه در سال جاری برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: در پی عملکرد بسیار خوب فولاد مبارکه در طی دو سال اخیر، واردات انواع ورق های فولادی تخت به کشور با کاهش 50درصدی از 4میلیون تن به 2میلیون تقلیل یافته است که این تأمین حداکثری هم به اشتغالزایی کشور یاری رساند و هم از واردات و خروج ارز از کشور جلوگیری کرد.

این در حالی است که میزان مصرف در کشور اندکی هم افزایش یافته است.

معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه در همین خصوص و با تأکید بر اینکه فولاد مبارکه به طورکلی محصولات خود را به تولیدکنندگان پایین دستی تحویل میدهد و این دقیقا به معنای حمایت از بازار داخلی و کالای ایرانی است، افزود: به هر میزان که واردات بیشتر شود، اشتغالزایی در خارج از مرزهای کشور رونق می گیرد؛ بنابراین باید به خاطر داشته باشیم حمایت از تولید داخل از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چراکه به ازای هر یک میلیارد دلار واردات، حدود 100هزار فرصت شغلی در کشور از دست می رود.

هنگامی که همه کارکنان به خوبی نقش خود را در راهبردهای مدیریت عالی سازمان ایفا می کنند و مشکل سازمان را به نوعی مشکل خود میدانند، نتیجه ای جز این به دست نخواهد آمد که شرکت همواره در مسیر تعالی گام برمیدارد که قابلتقدیر است در ادامه این گردهمایی، "امیرحسین نادری" معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه نیز عملکرد شرکت در سال 1396 را درخشان خواند و گفت: کسب سود نقدی به میزان 2هزار و 127میلیارد ریال از شرکتهای سرمایه پذیر، مشارکت در افزایش سرمایه شرکتهای معدنی و صنعتی چادرملو، صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان، فولاد امیرکبیر کاشان، ورق خودرو چهارمحال و بختیاری، فولاد متیل و نوین الکترود اردکان درمجموع به میزان 17,759 میلیارد ریال و همچنین پرداخت 6,370 میلیارد ریال از مطالبات سود سهامداران در موعد قانونی و پرداخت مبلغ 6,623 میلیارد ریال و 94 میلیون یورو بابت هزینه طرحهای توسعه، بخشی از دستاوردهای شرکت در حوزه معاونت اقتصادی و مالی بوده است.

وی گفت: در سال گذشته، تمامی دیون قانونی و و منابع موردنیاز طرح های توسعه شرکت به خوبی پرداخت و تأمین شد.

باید توجه داشته باشیم با راهبردهای مدیریت عالی سازمان، خوشبختانه اهداف سازمان با سرمایه گذاری ها و توسعه های اجراشده در بخش تأمین سنگ آهن و افزایش تولید به خوبی اجرایی شد و چرخ فولاد مبارکه در مسیر توسعه و تعالی قرارگرفت.

نادری از افزایش EPS فولاد مبارکه به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای شرکت در سال 1396 نام برد و گفت: با این افزایش سود، کارکنان شرکت توانستند یکی از بزرگترین سودهای درآمد غیرنفتی کشور را به ثبت برسانند.

نادری تصریح کرد: هنگامی که همه کارکنان نقش خود را در راهبردهای مدیریت عالی سازمان ایفا میکنند و مشکل سازمان را به نوعی مشکل خود میدانند، نتیجه ای جز این به دست نخواهد آمد که شرکت همواره با همدلی و همکاری تمامی عوامل خود در مسیر تعالی گام برمیدارد که قابل تقدیر است.

بزرگترین نقطه قوت فولاد مبارکه، حضور و مشارکت همه جانبه مدیران و کارکنان در رده های مختلف سازمانی در تعیین و تدوین اهداف استراتژیک شرکت است در جریان برگزاری این جلسه، محمد ناظمی هرندی، مدیر روابط عمومی شرکت، از گردهمایی مدیریت و کارکنان در ابتدای هر سال به عنوان فرصتی برای اطلاع رسانی دستاوردهای سال قبل و اهداف سال جدید یاد کرد و در خصوص نظام استراتژیک فولاد مبارکه گفت: بزرگترین نقطه قوت در تدوین اهداف استراتژیک شرکت فولاد مبارکه، حضور و مشارکت همه جانبه مدیران و کارکنان در رده های مختلف سازمانی در تعیین و تدوین این اهداف است؛ تا جایی که 115 جلسه رسمی در سطح کمیته های اصلی و واحدهای مختلف شرکت در این زمینه برگزار شد و بیش از 1050 نفر از کارکنان سازمان در تدوین اهداف شرکت همت گماردند.

حاصل این همدلی و یکپارچگی در پایان هر سال، تحقق اهداف سالانه، سربلندی و سرآمدی شرکت بوده است.


کلید واژه ها: فولاد مبارکه - فولاد - تولید - توسعه - کارکنان - کشور - بزرگترین - بازار - مقام معظم رهبری - موفقیت - نیروی انسانی - حمایت - نشستن - تصمیم گیری - شرکت فولاد - مدیرعامل - پیش بینی - مدیریت - ایرانی - افزایش - احساس - نهاده - تصمیم - رهبری - انواع - دکتر - برکت - بینی

آخرین اخبار سرویس:
توافق نامه صادرات گاز ایران به عمان تا ماه آینده امضا می شود

سری SIGNATURE ال جی و محصولات آن چه ویژگی هایی دارند

استارت آپ ها مردم را بی اعتماد نکنند

ماریجوانا وارد بورس شد

اعتراف به مهارت  ایران در شکست  تحریم نفتی  

ربیعی: توجه به تولید تنها راه عبور از مشکلات اقتصادی است/ هنوز هم به برجام افتخار می کنم

پزشکیان: وضعیت اقتصادی کشور مانعی برای تولیدکنندگان ایجاد نمی کند

پروژه های عمرانی شهر در برزخ بی پولی

ذخایر ارزی فراوان چین برگ برنده پکن در برابر چالش های تجاری

توافق دمشق با کُردها برای فعال سازی میادین گازی و نفتی

بدهی 8000 میلیاردی کارگاه های لرستان به تأمین اجتماعی

5 استان کشور در خط بحران آب هستند

نمایشگاه گیاهان دارویی گیلان در منطقه حیران آستارا برپا شد

ضرورت عملی شدن سوآپ ارزی ایران و روسیه

چقدر آب در ایران هدر می رود؟

تداوم فروش ارز مسافرتی در بانک سامان

مشکل اقتصاد کشور افراد نیستندد

عرضه گواهی پیش فروش سکه پابرجاست

مسیر توسعه کردستان با ایجاد زنجیره فولاد هموار می شود

استفاده از ذخایر راهبردی نفت آمریکا محکوم به شکست است

ضرورت رعایت تعادل جمعیت برای مدیریت صحیح منابع آب

فقط یک چهارم نیاز ارزی قطعه سازان تامین شده است

12 واحد مسکن مددجویی در ماکو بهره برداری شد

فقط یک چهارم نیاز ارزی قطعه سازان تامین شده است

تا 2 ـ 3 ماه آینده مشکلی در حوزه تامین دارو نداریم/ بیمه رایگان حذف نمی شود

ادعای وجود شبکه مافیایی در فرآیند خرید تضمینی گندم تکذیب شد

اما و اگر کشت دوم برنج در مازندران

600هزار گردشگر جمهوری آذربایجان به ایران سفر کردند

سرمایه گذاری 200 میلیون یورویی ویتول در انرژی های پاک

برگزاری جشنواره شیر بلال در سیمرغ

برداشت گندم در سرخه

افتتاح و آغاز اجرای 240 طرح در هفته دولت

عملیات اجرایی فاز چهار آب شیرین کن در زاهدان

نشان گذاری نخستین تولیدات نهال گواهی شده در کشور

تلاش دولت برای افزایش تاب آوری برای مقابله با تحریم ها

گرانفروشی900 تومانی شیر در بازار +تصاویر

حضور فعال تاپ در الکامپ 97

هشدار به متخلفین در ثبت گوشی های مسافری

نرخ واقعی ارز!؟

میزان هدررفت آب در ایران 25 درصد است

بهترین خودرو های برقی 2018

دولت سیاست ارزی را متناسب با نیازها و نظر مردم اعمال می کند

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی در گفت وگو با فارس خبر داد پرداخت تسهیلات به بخش خصوصی برای صادرات/ برداشت 3 میلیارد دلاری از صندوق تکلیف بودجه بود

جلوگیری از ریزش حتی یک واحد تولیدی

گرانی مسکن بیداد می کند؛ چرا دولت در حفظ قیمت بازار مسکن ناتوان بود؟

صادرات برق تا پایان شهریور صفر است

بررسی خودروهای 70 تا 80 میلیون تومان

تقویت کشاورزی بهترین شیوه گذر از شرایط تحریم است

احتمال افزایش مجدد قیمت آب معدنی و آشامیدنی!

ضرورت عملی شدن سوآپ ارزی ایران وروسیه

قزل اوزن تا آخر تابستان پر آب است

شرکت هایی که به نام کردستان ارز دریافت کرده اند معرفی شوند

قیمت کالاهای جهانی در بورس لندن و نیویورک

زیباترین پیکان جهان در شیراز + عکس ها

تباس می گوید رونالدو در ایتالیا زیادتر پول درمی آورد / رییس لالیگا: رونالدو به خاطر مالیات به ایتالیا رفت

ایسر، رفیق اقتصادی [رپورتاژ آگهی]

بلومبرگ: نفت اضافی عربستان خریدار ندارد

تعلل نکنید؛ لوازم خانگی مورد نیاز را بخرید

فارس گزارش می دهد رانت مناطق آزاد برای واردات کالاهای ممنوعه/ خبری از استقرار گمرک نیست

دولت بدون هیچ توجیهی واردات باتری خودرو را در اولویت اول واردات قرار داد/ صنعتگران داخلی می توانند تولید باتری را به دو برابر میزان موجود افزایش دهند

تحریم نفت ایران به سود چه کسانی است؟

قزل اوزن تا آخر تابستان پر آب است

شیشه گری، هنر باستانی ایرانیان

ادامه توزیع لاستیک کامیون تا تعادل یافتن بازار

قزل اوزن تا آخر تابستان پر آب است

زندان جای ناامن کنندگان جامعه است نه بدهکاران مالی

بسته های امنیت غذایی همگانی طرحی برای شدت گرفتن تحریم ها

استخدام کارشناس حسابداری مالی و حسابداری صنعتی در تهران

غوغای ابرخودروی الکتریکی فولکس واگن در گودوود

تولید 4 خودروی سواری در کشور متوقف شد

مدیران مناطق کشوری بیمه آرمان تعیین شدند

یوآن چین سقوط کرد

عرضه گواهی پیش فروش سکه پابرجاست

اختصاص وام به تنهایی منجر به اشتغالزایی نمی شود

ایجاد شبکه محصول سالم از سوی ستاد زیست فناوری

تسهیل امور مودیان مالیاتی در بانک ملی ایران

ضرورت فروش املاک مازاد و ادغام برخی شعب جهت ارتقای کیفیت خدمات دهی

اقدامات دولت برای افزایش تاب آوری در مقابل تحریم ها

رونمایی و لیبل گذاری نخستین تولیدات نهال گواهی شده در کشور

ایران عضو باشگاه جهانی تولیدکنندگان ماده بودارکننده گاز شد

افتتاح و بهره برداری از چند طرح بخش صنعت آب و برق در سیستان وبلوچستان

تجلیل از 22 منتخب بخش صنعت ومعدن در یزد+ تصاویر

عملیات اجرایی فاز چهار آب شیرین کن در زاهدان

کدام موارد کنسرو ماهی دور ریختنی است؟

کشاورزی در استرالیا

برگزاری نمایشگاه کالاهای ایرانی در خوشاب

ثبت سفارش کالا با ارز 4200 تومانی متوقف شد

هیچ روستایی نباید گرفتار تشنگی شود

جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گل کاشت

بودجه جاری زیر تیغ تحریم

وقتی خاموشی مشکلات مردم را نور علی نور کرد

سه فرصت طلایی برای صادرکننده چک بلامحل

وقتی پدر داماد روحانی سه میلیون یورو ارز دولتی می گیرد!

موقع تسویه حساب حواس تان به این جریمه ها باشد

قطعی آب معضل اساسی روستاهای پلدختراست

سرمایه گذاران از فرصت های ویژه تسهیلات اشتغالزایی روستایی استفاده کنند

کشور های جهان چطور تحریم آمریکا را دور می زنند؟

بنیاد مستضعفان محرومیت زدایی از دو روستای قلعه گنج کرمان را آغاز کرد

آمادگی صندوق بین المللی پول برای از سر گیری همکاری با کره شمالی

زنجان در راه تبدیل شدن به شهر ملی ملیله

تأمین نیاز بازار داخل و به بار نشستن توسعه ها بزرگترین دستاوردهای فولاد مبارکه در سال 96

تأمین نیاز بازار داخل و به بار نشستن توسعه ها بزرگترین دستاوردهای فولاد مبارکه در سال 96