مطالب مرتبط:
فقدان مشارکت برخی از خانواده های تهرانی در هزینه های شهر/ سیاست مچگیری و افشاگری را نمی پسندم
سیاست مچگیری و افشاگری را نمی پسندم
افشاگری اسکولاری در مورد وسوسه شدن رونالدو برای رفتن به چین!
افشاگری اسکولاری در مورد وسوسه شدن رونالدو برای رفتن به چین!
فیلم/ آقای دکتر افشاگری کنید! مردم چشم براهند! خیلی ها خبر ندارند! کم نیارید! شما ظلم را دیدید! تکلیف دارید!
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 فروردین 1397 ساعت 12:022018-03-21اجتماعي

سیاست مچگیری و افشاگری را نمی پسندم


برخی خانواده ها در شهر تهران هستند که به تناسب استفاده از خدمات شهری، در هزینه ها مشارکت نمی کنند و بار آن ها را باید خانوارهای جنوب شهری به دوش بکشند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازتهران نیوز"،محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای شهر تهران ؛ با بیان اینکه شاید مسأله آلودگی هوا و ترافیک، مهم ترین معضل شهروندان تهرانی باشد، اظهار کرد: چالشی که سلامتی و سرمایه مادی و معنوی آنان را تهدید می کند، بافت های فرسوده و آسیب پذیری در برابر زلزله است و مدیریت بحران نیز یکی دیگر از چالش های اصلی مدیریت شهری تهران است.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه توسعه حمل و نقل عمومی و پرسرعت مانند مترو مهم ترین راهکار  برای حل مسأله ترافیک وآلودگی هوا  است، تصریح کرد: طی سال های اخیر و با وجود توسعه زیرساخت ها، به دلیل کمبود تجهیزات، ظرفیت مترو تهران در حد 2 میلیون نفر در روز باقی مانده است که در صورت تأمین منابع مالی، طی 4 سال آینده می تواند به 5 تا 7 میلیون سفر افزایش یابد.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به نوسازی بافت های فرسوده و کاهش آسیب پذیری ساختمان ها در برابر زلزله گفت: اصلاح سیاست تراکم فروشی و راهبری فعالان حوزه صنعت ساختمان به نوسازی، بارگذاری و بازآفرینی در بافت های فرسوده نیازمند است.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه بودجه شهرداری تهران در حال حاضر با رقم بیش از 17 هزار میلیارد تومان، بودجه مناسبی است، تاکید کرد: تحقق درآمدهای شهرداری و هزینه کرد صحیح و اصولی آن باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: اگر ما بتوانیم از اعتبارات مصوب دولت برای توسعه سیستم حمل و نقل ریلی در کلانشهرها درست استفاده کنیم، بخشی از کمبود اصلی تجهیزات در مترو، یعنی 2 هزار واگن برای خطوط 6 و 7 مترو حل می شود.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه در یک نظام دموکراتیک باید به رأی اکثریت مردم احترام گذاشت، گفت: ممکن است برخی از شهروندان نسبت به گزینش لیست امید از میان صدها کاندیدای داوطلب در انتخابات، انتقاداتی داشته باشند، اما نمی توان آن ها را نشنیده گرفت.

هاشمی رفسنجانی خاطر نشان کرد: این لیست در زمانی محدود توسط نمایندگانی از احزاب و اعضای شورای راهبردی اصلاحات برگزیده شد که طبیعی است و این انتخاب قابل نقد است.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه با پولی کردن شهر و گران کردن زندگی در تهران مخالفم، بیان کرد: در ارزیابی عملکرد گذشتگان باید منصف و واقع بین بود و سیاه نمایی به اندازه سفید نمایی با واقع گرایی فاصله دارد.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری گذشته طولانی ترین دوره تصدی شهرداری تهران محسوب می شود، افزود: در حوزه عمرانی فعالیت های قابل توجهی انجام شده است که می توان به احداث زیرساخت های مترو، بزرگراه ها و تونل ها اشاره کرد، البته سیاستخودرو محوری و اولویت داشتن احداث بزرگراه ها به مترو مورد نقد قرار دارد، اما این فعالیت ها را نمی توان نادیده گرفت.

وی یکی از مهم ترین ایرادات شورای چهارم را نگاه سیاسی به مسائل شهری خواند و تاکید کرد: برخی معتقد بودند که میل اکثریت اعضا به سمت شهردار سابق، اجازه طرح واقعی موضوع ها و معضلات شهری را نمی دهد.

رییس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه من معتقدم هم اکنون هماهنگی خوبی بین شهرداری و شورای پنجم وجود دارد، گفت: البته این هماهنگی به معنای تأیید تمامی اقدام ها و انتصابات شهرداری توسط شورا نیست، چراکه کنترل شورای شهر بر شهرداری، اختیارات نظارتی محدودتری نسبت به مجلس شورای اسلامی بر دولت دارد.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه انتقاد به انتصاب ها در مواردی درست و در مواردی منطقی نبوده است، تاکید کرد: تنها یک چهارم 800 مدیر شهرداری در دوره جدید تغییر کرده اند و بسیاری از مدیران قبل همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند و منصفانه باید گفت که معیارهای سیاسی در تغییرات مدیران شهری تأثیر کمتری نسبت به گذشته داشته است.

رییس شورای شهر تهران در مورد طرح ترافیک گفت: این طرح مصوب شورای شهر تهران نیست، بلکه در شورای عالی ترافیک دروزارت کشور مصوب شده است و شورای شهر باید فقط در مورد میزان عوارض طرح نظر بدهد که در این مورد نیز حدود یک ماه این طرح در کمیسیون و صحن علنی شورا مطرح بود و با اصلاحاتی که شورای عالی ترافیک در آن انجام داد مصوب شد.

وی با تاکید بر اینکه با اجرای عدالت در تأمین درآمد و هزینه مدیریت شهری موافقم، افزود: در تهران خانواده هایی هستند که چندین برابر خانواده های دیگر از خدمات شهری استفاده می کنند، یعنی چندبرابر زباله تولید می کنند، چند خودرو دارند که از معابر و بزرگراه ها و پارکینگ های کنار گذر و از فضای تفریحی شهری استفاده و از ملک سود کسب می کنند، اما به تناسب استفاده از خدمات شهری، در هزینه ها مشارکت نمی کنند و بار آن ها را باید خانوارهای جنوب شهری به دوش بکشند.

هاشمی رفسنجانی تصریح کرد:باید سیستم مدیریت شهری ما در تأمین منابع هوشمند باشد و مانند سایر کلانشهرهای توسعه یافته براساس خدمت محوری، هزینه را محاسبه کند.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به ضرب المثل هر که بامش بیش، برفش بیشتر!، ادامه داد: در رابطه با حوزه های فرهنگی و اجتماعی، معتقدم که باید شهرداری از موازی کاری با سایر دستگاه های مسئول در حوزه تبلیغی به سوی حمایت از فعالیت های مردمی و تشکل های مردم نهاد حرکت کند و زیرساخت ها را در اختیار مردم قرار بدهد، زیرا در این حوزه ظرفیت خوبی در تهران وجود دارد.

هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: از نظر شهروندان اولین  مشکل شهر تهران آلودگی هوا و ترافیک است که راه حل آن توسعه حمل و نقل عمومی غیر آلاینده، سریع و انبوه است.

رییس شورای شهر تهران، با بیان اینکه شورای شهر از نظر اختیارات قانونی برای نظارت بر عملکرد شهرداری، اختیاراتی به مراتب کمتر از مجلس شورای اسلامی نسبت به دولت دارد، تصریح کرد: شورای شهر فقط در قالب گزارش تفریغ بودجه و تذکرات می تواند نسبت به عملکرد شهرداری نظارت کند که در آن بخش نیز با توجه به در اختیار داشتن ابزار مناسبی مانند دیوان محاسبات تاکنون به صورت جدی موثر نبوده است.

وی با اشاره به اینکه ایده هایی در شورای پنجم برای کارآمد کردن مکانیسم نظارت شورا بر شهرداری وجود دارد و در حال پیگیری است، گفت: این ایده ها در صورت به نتیجه رسیدن باید تبدیل به قانون و مصوبه شود.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه ارزیابی عملکرد شهرداری در این زمان کوتاه میسر نیست، خاطرنشان کرد:  در طول این مدت انتصاباتی صورت گرفته و البته نقاط مثبت مانند متوقف کردن شهر فروشی، تراکم شناور و کاهش تخلفات وجود داشته است که باید در زمان مناسب نسبت به قضاوت نهایی اقدام کرد.

رییس شورای شهر تهران در خصوص طرح جدید ترافیک ادامه داد: این طرح  مصوب شورای شهر نیست و  مصوبه شورای ترافیک است که شورای شهر فقط عوارض آن را تعیین کرده است.

وی با بیان اینکه  طراحان این طرح معتقدند آلودگی هوا و ترافیک با این طرح کاهش می یابد، افزود: منتقدان می گویند این طرح موجب نابسامانی در تردد، افزایش آلودگی هوا و ترافیک به ویژه در پنجشنبه ها می شود.

رییس شورای شهر تهران تصریح کرد: در صورت به کارگیری خط  مشی های صحیح، آینده تهران روشن است و به شهری برای زندگی مبتنی بر انسان محوری و توسعه پایدار تبدیل می شود که سیستم آن از خودرو محوری به حمل و نقل عمومی تغییر می کند.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه امکان کاهش و حل معضل آسیب های اجتماعی در قالب یک طرح کلان در حوزه فرهنگی-اجتماعی مدیریت شهری ممکن است، گفت: متاسفانه در سال های گذشته عمده توان مدیریت شهری در حوزه فرهنگی-اجتماعی صرف فعالیت های تبلیغی و شعاری و موازی کاری با سایر دستگاه های حاکمیتی در حوزه فرهنگ شده است.

وی با بیان اینکه تهران به دلیل شرایط اقلیمی و گستردگی آن نقاط جذاب و قابل  اتکای زیست محیطی زیادی دارد، اظهار کرد: این شهر به خاطر تولید آلاینده ها و پسماندها و فاضلاب آسیب های فراوانی به محیط زیست وارد کرده است.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه شهر ایده آل شهری انسان محور است که در آن مولفه های ایجاد آرامش برای انسان و تامین نیازهای او فراهم باشد، تصریح کرد: در تهران موانع زیادی برای تبدیل شدن به شهر انسان محور وجود دارد.

آلودگی هوا، ترافیک و حمل و نقل عمومی، بافت های فرسوده، حاشیه نشینی، فقدان عدالت در توزیع امکانات و آسیب های اجتماعی از مهمترین این موارد است که برنامه هایی برای کاهش فاصله وضعیت فعلی با وضعیت مطلوب در هر بخش تهیه شده است.

رییس شورای شهر تهران در ادامه به توصیف ابعاد شخصیتی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی پرداخت و گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از استراتژی های توسعه پایدار در ایران محسوب می شود که در کلانشهرها زیرساخت های حوزه پایدار از جمله حمل و نقل عمومی را پایه گذاری و پیگیری کرد و این مسئله امروز به نتیجه رسیده است و در حوزه نوسازی بافت های فرسوده نیز گام های خوبی برداشته است.

وی با تاکید بر اینکه عمده انتظار شهروندان از مدیریت شهری حل معضل آلودگی هوا و ترافیک است، خاطرنشان کرد: این کار باید از طریق تجهیز خطوط مترو و  افزایش ظرفیت آن از یک و نیم میلیون نفر فعلی به حدود 6 میلیون نفر در روز انجام شود.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به گزارش سایت قطره و به نقل ازنجفی از مدیریت فبلی شهر تهران گفت: متأسفانه برداشتی که از گزارش نجفی شد به دلیل برخی از حواشی ایجاد شده و صحبت های ابتدایی ایشان، تصویری در افکار عمومی رقم زد که این گزارش یک افشاگری است، در حالی که نقاط کارشناسی خوبی در آن وجود داشت.

هاشمی رفسنجانی در پایان با بیان اینکه  در مورد تخلفات گذشته سیاست مچگیری و افشاگری را نمی پسندم، گفت: بهتر می دانم که این مسائل به صورت کارشناسی و از مجاری رسمی و ذیصلاح پیگیری شود و به نتیجه برسد، چرا که موضوع مورد استفاده سیاسی و رسانه ای قرار می گیرد.

افکار نیوزانتهای پیام/*
کلید واژه ها: تهران - شورای شهر تهران - رییس شورای شهر تهران - شهر تهران - هاشمی رفسنجانی - رییس شورای شهر - شورای شهر - شورای - شهرداری تهران - رفسنجانی - شهرداری - آسیب پذیری - فرسوده - مدیریت - مترو - هاشمی - توسعه - شهروندان تهرانی - ساختمان - انتخاب - بافت - طولانی ترین - اصلاح - هزینه - زلزله - مترو تهران - لیست - افشاگری - اصلاحات - خانواده

آخرین اخبار سرویس:
ورود سامانه بارشی جدید به کشور

موانع پیاده روی در خیابان های ایران

«طرح ترافیک» از 15 اردیبهشت اجرا می شود

آخرین وضعیت کودکان آزاردیده ماهشهری

هوشمند سازی 50کلاس درس عشایری درچهارمحال و بختیاری

تهران بارانی می شود

آسمان خوزستان را بارش رگباری و غبار فرا می گیرد

تغییر در مدل برگزاری کنکور

آسمان خوزستان را بارش رگباری و غبار فرا می گیرد

بلال رایگان به ازای یک کیسه زباله

آسمان خوزستان را بارش رگباری و غبار فرا می گیرد

ورود سامانه بارشی جدید از جنوب غرب و غرب به کشور/ تهران بارانی می شود

پیش بینی وقوع سیلاب برای چند استان

سازمان هواشناسی درباره احتمال سیلاب در چند استان هشدار داد

هشدار سازمان هواشناسی برای روزهای آینده

اسپوتنیک: ایران قصد دارد برای پایان دادن به انحصار زبان انگلیسی، زبان روسی را جایگزین آن کند

اطلاعیه سازمان هواشناسی درباره احتمال سیلاب در چند استان

طلاق از دود بلند می شود

نتایج آزمون ارشد دهه دوم خرداد اعلام می شود

برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز در بیابان لوت

طرح ترافیک قدیمی تمدید نمی شود/ طرح جدید از 15 اردیبهشت ماه اجرا خواهد شد

خیرین 14 مدرسه در شهرستان نیر ساختند

تمدید زمان ثبت نام آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی

ضرورت برگزاری کنکور دانشگاه ها

نمایشگاه استعداد های درخشان دانش آموزی کرج

محدودیت تردد در 10محور و لزوم استفاده از مسیر جایگزین

اطلاعیه سازمان هواشناسی درباره احتمال سیلاب در چند استان

توضیح آموزش و پرورش درباره خودکشی یک دانش آموز

اطلاعیه سازمان هواشناسی درباره احتمال سیلاب در چند استان

تقدیر از 180 محصل موفق خانواده زندانیان

اطلاعیه اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی درباره خبر خودکشی دانش آموز تربتی

ورودی دانشگاه ها به فیلتر کنکور نیاز دارد

نمایشگاه نقاشی هفته سلامت در یاسوج

بازدید وزیر بهداشت از کوره پزخانه های شهرری

حفاظت از محیط زیست تضمین کننده توسعه

هشدار هواشناسی درباره احتمال سیلاب در چند استان

نمایشگاه استعدادهای درخشان دانش آموزی کرج

اطلاعیه اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی درباره خبر خودکشی دانش آموز تربتی

 شناسایی و مهار آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در یزد 

ویزیت رایگان در مناطق کم برخوردارشاهین دژ

پیش بینی هواشناسی

مدرسه ای برای کودکان کار +عکس

عواملی که جلوی ثبت جهانی الموت را خواهد گرفت

طرح ترافیک تمدید نمی شود

ورودی دانشگاه ها به فیلتر کنکور نیاز دارد

پیش بینی هواشناسی/ بارش ها از غرب کشور آغاز می شوند

صدای جشن بزرگ سفیر باران در بوستان خانواده طنین انداز شد

احتمال بارش پراکنده باران در البرز

برنامه آمایش سرزمین کردستان تدوین شود/ بی رویه به ذخایر زیر زمینی دست زده ایم

آماده باش پلیس راهور برای کنکور ارشد

ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج- قزوین/ ادامه مسدودیت شش محور مواصلاتی

شهرداری تهران: طرح ترافیک از 15 اردیبهشت اجرا می شود

اجرای طرح ترافیک از 15 شهریور/ مهلت ثبت نام تمدید نمی شود

بهره برداری ما از محیط زیست ناپایدار بوده است

آغاز بارش ها در غرب کشور/خلیج فارس مواج می شود

اختتامیه مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان دختر گروه سه استان در مه ولات

اجرای طرح ترافیک جدید از 15 اردیبهشت

ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج- قزوین/ ادامه مسدودیت شش محور مواصلاتی

ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون؛ ششمین قاتل جهان

حفاظت از محیط زیست تضمین کننده توسعه

مهلت ثبت نام آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی تمدید شد

اطلاعیه سازمان هواشناسی درباره احتمال سیلاب در چند استان

پیش بینی هواشناسی/ آغاز بارش ها از غرب کشور

توضیح آموزش و پرورش درباره خودکشی یک دانش آموز

اطلاعیه سازمان هواشناسی درباره احتمال سیلاب در چند استان

آماده باش پلیس راهور برای کنکور ارشد

مراسم جشن عبادات دانش آموزان نیریزی

ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج- قزوین/ ادامه مسدودیت شش محور مواصلاتی

اجرای طرح ترافیک جدید از 15 اردیبهشت

انتقال بین حوزه ای آخرین راهکار تامین آب شرب در کشور باشد

بازگشت فلامینگو ها به دریاچه ارومیه

آماده باش پلیس راهور برای کنکور ارشد

موفقیت کودک خوزستانی در مسابقه نقاشی بلاروس

طبیعت قصرشیرین از زباله پاکسازی شد

انتقال بین حوزه ای آخرین راهکار تامین آب شرب در کشور باشد

عواملی که جلوی ثبت جهانی الموت را خواهد گرفت؟

حفاظت از محیط زیست تضمین کننده توسعه

جاده چالوس فردا یکطرفه می شود

تصویری از لاشه یک خرس قهوه ای شکار شده در سنگرود گیلان + عکس

نهال کاری آخرین امید برای نجات هوای خوزستان

جشنواره دست های کوچک، اندیشه های بزرگ در دبیرستان جواد الائمه یزد

درس پژوهی لازمه معلم بودن است

هشدار هواشناسی درباره آبگرفتگی معابر وسیلابی شدن مسیل ها درچهارمحال و بختیاری

ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج- قزوین/ ادامه مسدودیت شش محور مواصلاتی

آماده باش پلیس راهور برای کنکور ارشد

آخرین وضعیت کودکان شکنجه شده ماهشهری

هشدار نسبت به وقوع رگبار ، رعد و برق و وزش باد قابل ملاحظه در خوزستان

آماده ‎باش پلیس راهور برای کنکور ارشد

افزایش کیفیت آموزش عملی محیط بانان نسبت به گذشته

استخدام منشی خانم در یک موسسه زبان معتبر در البرز

مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان استان یزد

بازگشت فلامینگو ها به دریاچه ارومیه (عکس)

بازگشت 6000 محصل از خانواده زندانیان به تحصیل

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست منصوب شد

فرمانده ناجا: اولویت نیروی انتظامی مبارزه با ورود مواد مخدر به کشور است

ممنوعیت فروش خوراکی های گرم در مدارس

ماراتن کنکور ارشد در کُردستان

پیش بینی هواشناسی/ آغاز بارش ها از غرب کشور

درس پژوهی لازمه معلم بودن است

مدیریت پسماند بدون مشارکت زنان ممکن نیست

سیاست مچگیری و افشاگری را نمی پسندم

سیاست مچگیری و افشاگری را نمی پسندم