مطالب مرتبط:
فقدان مشارکت برخی از خانواده های تهرانی در هزینه های شهر/ سیاست مچگیری و افشاگری را نمی پسندم
سیاست مچگیری و افشاگری را نمی پسندم
افشاگری اسکولاری در مورد وسوسه شدن رونالدو برای رفتن به چین!
افشاگری اسکولاری در مورد وسوسه شدن رونالدو برای رفتن به چین!
فیلم/ آقای دکتر افشاگری کنید! مردم چشم براهند! خیلی ها خبر ندارند! کم نیارید! شما ظلم را دیدید! تکلیف دارید!
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 فروردین 1397 ساعت 12:022018-03-21اجتماعي

سیاست مچگیری و افشاگری را نمی پسندم


برخی خانواده ها در شهر تهران هستند که به تناسب استفاده از خدمات شهری، در هزینه ها مشارکت نمی کنند و بار آن ها را باید خانوارهای جنوب شهری به دوش بکشند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازتهران نیوز"،محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای شهر تهران ؛ با بیان اینکه شاید مسأله آلودگی هوا و ترافیک، مهم ترین معضل شهروندان تهرانی باشد، اظهار کرد: چالشی که سلامتی و سرمایه مادی و معنوی آنان را تهدید می کند، بافت های فرسوده و آسیب پذیری در برابر زلزله است و مدیریت بحران نیز یکی دیگر از چالش های اصلی مدیریت شهری تهران است.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه توسعه حمل و نقل عمومی و پرسرعت مانند مترو مهم ترین راهکار  برای حل مسأله ترافیک وآلودگی هوا  است، تصریح کرد: طی سال های اخیر و با وجود توسعه زیرساخت ها، به دلیل کمبود تجهیزات، ظرفیت مترو تهران در حد 2 میلیون نفر در روز باقی مانده است که در صورت تأمین منابع مالی، طی 4 سال آینده می تواند به 5 تا 7 میلیون سفر افزایش یابد.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به نوسازی بافت های فرسوده و کاهش آسیب پذیری ساختمان ها در برابر زلزله گفت: اصلاح سیاست تراکم فروشی و راهبری فعالان حوزه صنعت ساختمان به نوسازی، بارگذاری و بازآفرینی در بافت های فرسوده نیازمند است.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه بودجه شهرداری تهران در حال حاضر با رقم بیش از 17 هزار میلیارد تومان، بودجه مناسبی است، تاکید کرد: تحقق درآمدهای شهرداری و هزینه کرد صحیح و اصولی آن باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: اگر ما بتوانیم از اعتبارات مصوب دولت برای توسعه سیستم حمل و نقل ریلی در کلانشهرها درست استفاده کنیم، بخشی از کمبود اصلی تجهیزات در مترو، یعنی 2 هزار واگن برای خطوط 6 و 7 مترو حل می شود.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه در یک نظام دموکراتیک باید به رأی اکثریت مردم احترام گذاشت، گفت: ممکن است برخی از شهروندان نسبت به گزینش لیست امید از میان صدها کاندیدای داوطلب در انتخابات، انتقاداتی داشته باشند، اما نمی توان آن ها را نشنیده گرفت.

هاشمی رفسنجانی خاطر نشان کرد: این لیست در زمانی محدود توسط نمایندگانی از احزاب و اعضای شورای راهبردی اصلاحات برگزیده شد که طبیعی است و این انتخاب قابل نقد است.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه با پولی کردن شهر و گران کردن زندگی در تهران مخالفم، بیان کرد: در ارزیابی عملکرد گذشتگان باید منصف و واقع بین بود و سیاه نمایی به اندازه سفید نمایی با واقع گرایی فاصله دارد.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری گذشته طولانی ترین دوره تصدی شهرداری تهران محسوب می شود، افزود: در حوزه عمرانی فعالیت های قابل توجهی انجام شده است که می توان به احداث زیرساخت های مترو، بزرگراه ها و تونل ها اشاره کرد، البته سیاستخودرو محوری و اولویت داشتن احداث بزرگراه ها به مترو مورد نقد قرار دارد، اما این فعالیت ها را نمی توان نادیده گرفت.

وی یکی از مهم ترین ایرادات شورای چهارم را نگاه سیاسی به مسائل شهری خواند و تاکید کرد: برخی معتقد بودند که میل اکثریت اعضا به سمت شهردار سابق، اجازه طرح واقعی موضوع ها و معضلات شهری را نمی دهد.

رییس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه من معتقدم هم اکنون هماهنگی خوبی بین شهرداری و شورای پنجم وجود دارد، گفت: البته این هماهنگی به معنای تأیید تمامی اقدام ها و انتصابات شهرداری توسط شورا نیست، چراکه کنترل شورای شهر بر شهرداری، اختیارات نظارتی محدودتری نسبت به مجلس شورای اسلامی بر دولت دارد.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه انتقاد به انتصاب ها در مواردی درست و در مواردی منطقی نبوده است، تاکید کرد: تنها یک چهارم 800 مدیر شهرداری در دوره جدید تغییر کرده اند و بسیاری از مدیران قبل همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند و منصفانه باید گفت که معیارهای سیاسی در تغییرات مدیران شهری تأثیر کمتری نسبت به گذشته داشته است.

رییس شورای شهر تهران در مورد طرح ترافیک گفت: این طرح مصوب شورای شهر تهران نیست، بلکه در شورای عالی ترافیک دروزارت کشور مصوب شده است و شورای شهر باید فقط در مورد میزان عوارض طرح نظر بدهد که در این مورد نیز حدود یک ماه این طرح در کمیسیون و صحن علنی شورا مطرح بود و با اصلاحاتی که شورای عالی ترافیک در آن انجام داد مصوب شد.

وی با تاکید بر اینکه با اجرای عدالت در تأمین درآمد و هزینه مدیریت شهری موافقم، افزود: در تهران خانواده هایی هستند که چندین برابر خانواده های دیگر از خدمات شهری استفاده می کنند، یعنی چندبرابر زباله تولید می کنند، چند خودرو دارند که از معابر و بزرگراه ها و پارکینگ های کنار گذر و از فضای تفریحی شهری استفاده و از ملک سود کسب می کنند، اما به تناسب استفاده از خدمات شهری، در هزینه ها مشارکت نمی کنند و بار آن ها را باید خانوارهای جنوب شهری به دوش بکشند.

هاشمی رفسنجانی تصریح کرد:باید سیستم مدیریت شهری ما در تأمین منابع هوشمند باشد و مانند سایر کلانشهرهای توسعه یافته براساس خدمت محوری، هزینه را محاسبه کند.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به ضرب المثل هر که بامش بیش، برفش بیشتر!، ادامه داد: در رابطه با حوزه های فرهنگی و اجتماعی، معتقدم که باید شهرداری از موازی کاری با سایر دستگاه های مسئول در حوزه تبلیغی به سوی حمایت از فعالیت های مردمی و تشکل های مردم نهاد حرکت کند و زیرساخت ها را در اختیار مردم قرار بدهد، زیرا در این حوزه ظرفیت خوبی در تهران وجود دارد.

هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: از نظر شهروندان اولین  مشکل شهر تهران آلودگی هوا و ترافیک است که راه حل آن توسعه حمل و نقل عمومی غیر آلاینده، سریع و انبوه است.

رییس شورای شهر تهران، با بیان اینکه شورای شهر از نظر اختیارات قانونی برای نظارت بر عملکرد شهرداری، اختیاراتی به مراتب کمتر از مجلس شورای اسلامی نسبت به دولت دارد، تصریح کرد: شورای شهر فقط در قالب گزارش تفریغ بودجه و تذکرات می تواند نسبت به عملکرد شهرداری نظارت کند که در آن بخش نیز با توجه به در اختیار داشتن ابزار مناسبی مانند دیوان محاسبات تاکنون به صورت جدی موثر نبوده است.

وی با اشاره به اینکه ایده هایی در شورای پنجم برای کارآمد کردن مکانیسم نظارت شورا بر شهرداری وجود دارد و در حال پیگیری است، گفت: این ایده ها در صورت به نتیجه رسیدن باید تبدیل به قانون و مصوبه شود.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه ارزیابی عملکرد شهرداری در این زمان کوتاه میسر نیست، خاطرنشان کرد:  در طول این مدت انتصاباتی صورت گرفته و البته نقاط مثبت مانند متوقف کردن شهر فروشی، تراکم شناور و کاهش تخلفات وجود داشته است که باید در زمان مناسب نسبت به قضاوت نهایی اقدام کرد.

رییس شورای شهر تهران در خصوص طرح جدید ترافیک ادامه داد: این طرح  مصوب شورای شهر نیست و  مصوبه شورای ترافیک است که شورای شهر فقط عوارض آن را تعیین کرده است.

وی با بیان اینکه  طراحان این طرح معتقدند آلودگی هوا و ترافیک با این طرح کاهش می یابد، افزود: منتقدان می گویند این طرح موجب نابسامانی در تردد، افزایش آلودگی هوا و ترافیک به ویژه در پنجشنبه ها می شود.

رییس شورای شهر تهران تصریح کرد: در صورت به کارگیری خط  مشی های صحیح، آینده تهران روشن است و به شهری برای زندگی مبتنی بر انسان محوری و توسعه پایدار تبدیل می شود که سیستم آن از خودرو محوری به حمل و نقل عمومی تغییر می کند.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه امکان کاهش و حل معضل آسیب های اجتماعی در قالب یک طرح کلان در حوزه فرهنگی-اجتماعی مدیریت شهری ممکن است، گفت: متاسفانه در سال های گذشته عمده توان مدیریت شهری در حوزه فرهنگی-اجتماعی صرف فعالیت های تبلیغی و شعاری و موازی کاری با سایر دستگاه های حاکمیتی در حوزه فرهنگ شده است.

وی با بیان اینکه تهران به دلیل شرایط اقلیمی و گستردگی آن نقاط جذاب و قابل  اتکای زیست محیطی زیادی دارد، اظهار کرد: این شهر به خاطر تولید آلاینده ها و پسماندها و فاضلاب آسیب های فراوانی به محیط زیست وارد کرده است.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه شهر ایده آل شهری انسان محور است که در آن مولفه های ایجاد آرامش برای انسان و تامین نیازهای او فراهم باشد، تصریح کرد: در تهران موانع زیادی برای تبدیل شدن به شهر انسان محور وجود دارد.

آلودگی هوا، ترافیک و حمل و نقل عمومی، بافت های فرسوده، حاشیه نشینی، فقدان عدالت در توزیع امکانات و آسیب های اجتماعی از مهمترین این موارد است که برنامه هایی برای کاهش فاصله وضعیت فعلی با وضعیت مطلوب در هر بخش تهیه شده است.

رییس شورای شهر تهران در ادامه به توصیف ابعاد شخصیتی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی پرداخت و گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از استراتژی های توسعه پایدار در ایران محسوب می شود که در کلانشهرها زیرساخت های حوزه پایدار از جمله حمل و نقل عمومی را پایه گذاری و پیگیری کرد و این مسئله امروز به نتیجه رسیده است و در حوزه نوسازی بافت های فرسوده نیز گام های خوبی برداشته است.

وی با تاکید بر اینکه عمده انتظار شهروندان از مدیریت شهری حل معضل آلودگی هوا و ترافیک است، خاطرنشان کرد: این کار باید از طریق تجهیز خطوط مترو و  افزایش ظرفیت آن از یک و نیم میلیون نفر فعلی به حدود 6 میلیون نفر در روز انجام شود.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به گزارش سایت قطره و به نقل ازنجفی از مدیریت فبلی شهر تهران گفت: متأسفانه برداشتی که از گزارش نجفی شد به دلیل برخی از حواشی ایجاد شده و صحبت های ابتدایی ایشان، تصویری در افکار عمومی رقم زد که این گزارش یک افشاگری است، در حالی که نقاط کارشناسی خوبی در آن وجود داشت.

هاشمی رفسنجانی در پایان با بیان اینکه  در مورد تخلفات گذشته سیاست مچگیری و افشاگری را نمی پسندم، گفت: بهتر می دانم که این مسائل به صورت کارشناسی و از مجاری رسمی و ذیصلاح پیگیری شود و به نتیجه برسد، چرا که موضوع مورد استفاده سیاسی و رسانه ای قرار می گیرد.

افکار نیوزانتهای پیام/*
کلید واژه ها: تهران - شورای شهر تهران - رییس شورای شهر تهران - شهر تهران - هاشمی رفسنجانی - رییس شورای شهر - شورای شهر - شورای - شهرداری تهران - رفسنجانی - شهرداری - آسیب پذیری - فرسوده - مدیریت - مترو - هاشمی - توسعه - شهروندان تهرانی - ساختمان - انتخاب - بافت - طولانی ترین - اصلاح - هزینه - زلزله - مترو تهران - لیست - افشاگری - اصلاحات - خانواده

آخرین اخبار سرویس:
توضیح بطحایی درباره حجاب برخی دختران در المپیاد

کاروان پیاده زائران مشهد از خراسان شمالی

غلظت ریزگردها در شوش به 15 برابر حد مجاز رسید/ 8 شهر خوزستان درگیر پدیده گرد و غبار

فارس از عدم توازن انتخاب رشته های تحصیلی گزارش می دهد تب گرایش به علوم تجربی در جان آموزش عالی؛ فرهنگ غلط جامعه یا سراب کسب درآمد

سلبریتی ها جان مادرتان به مردم «دروغ» نگویید

نقاشی زیبا از چهره کیلیان امباپه

غلظت ریزگردها در شوش به 15 برابر حد مجاز رسید/ 8 شهر خوزستان درگیر پدیده گرد و غبار

فارس گزارش می دهد غلظت ریزگردها در شوش به 15 برابر حد مجاز رسید/ 8 شهر خوزستان درگیر پدیده گرد و غبار

بیشترین شکایات در حوزه پرسنلی و استخدامی است/مسائل اخلاقی فوری تر رسیدگی می شود

عدالت آموزشی، محور برنامه های آموزش و پرورش لرستان است

کتاب نویسنده جهرمی با موضوع تحول در آموزش و پرورش منتشر شد

جشنواره شاتوت در شان تهران برگزار نشد

گرد و غبار نفس خوزستان را گرفت

تشرف بیش از 700 هزار زیارت اولی به حرم مطهر رضوی

گرد و خاک به ایذه رسید

کیفیت هوای 6 منطقه مشهد در وضعیت هشدار است

بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام رفع می شود

شرمندگی از جیب خالی و کودکانی که از تحصیل باز می مانند

نیروهای حق التدریس فنی و حرفه ای مازندران تعیین تکلیف شدند

توزیع کارت بلیت خبرنگاری از سر گرفته شد

تصویر زیبای دریای خزر که فضانورد آلمانی مخابره کرد + عکس

گرد و خاک به ایذه رسید

12 هزار و 125 کودک بازمانده ازتحصیل در خوزستان وجود دارد

نمایشگاه توانمندی های فنی و حرفه ای در قوچان افتتاح شد

رتبه کشوری سرانه آموزشی خوزستان 23 است

فرهنگ دریایی در کتاب های درسی گنجانده می شود

توضیح بطحایی درباره حجاب برخی دختران در المپیاد

شباهت عجیب مدیرکل بهزیستی گیلان با شهردار غیربومی رشت!

گرد و غبار نفس برخی نقاط خوزستان را گرفت

انتقاد بطحایی از بداخلاقی رسانه ای درمورد انتشار یک عکس

همه آنجه درباره برج کلاه فرنگی شوشتر باید بدانید +تصاویر

وداع با پیکر شهید مرزبانی در حرم رضوی/ گزارش تصویری

پیش بینی گرد و خاک محلی و آبگرفتگی در خراسان شمالی

انتقاد بطحایی از بداخلاقی رسانه ای درمورد انتشار یک عکس

عکس | چیست این خطوط پر راز بر کویر؟

جامعه با بحران های ارزشی مواجه است

بهره برداری از کلینیک مددکاری در ماسال

ساحلی آرامش بخش در استرالیا/عکس

با دیدن این عکس ها یخ می زنید!

مجوز جذب 25 هزار معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان داده شد

استخدام طراح وگرافیست وب در خدمات مسافرتی وگردشگری مانلی پرواز

غروب بنفش در عکس روز نشنال جئوگرافیک

تاثیر قطعی 30درصدی سوابق تحصیلی؛ به نفع یا ضرر کنکوری ها؟

بطحایی: انتشار تصاویری از شرکت کنندگان بی حجاب بداخلاقی رسانه ای بود

بطحایی: انتشار تصاویری از شرکت کنندگان بی حجاب بداخلاقی رسانه ای بود

فرهنگ دریایی در کتاب های درسی گنجانده می شود

هفته ای بارانی در انتظار گیلانی ها

ابتکار معلم مهریزی برای دور نریختن بی خود آب

تجزیه پلاستیک در 100 ثانیه

ابتکار: حضور با لباس سنتی برای کارمندان ممنوعیتی ندارد

مجوز جذب 25 هزار معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان داده شد

نشست خبری مدیر کل بهزیستی استان اصفهان

«سارینا»، دختر 9 ساله گرگانی که قربانی اشتباه پزشکی پرستار شد + عکس ها

120 محیط بان شهید مشمول خدمات بنیاد شهید شدند

نهبندان میزبان کاروان زیر سایه خورشید

کمبود 600 هزار معلم در مدارس

رتبه کشوری سرانه آموزشی خوزستان 23 است

نمایشگاه توانمندی های فنی و حرفه ای در قوچان افتتاح شد

12 هزار و 125 کودک بازمانده ازتحصیل در خوزستان وجود دارد

دستاورد ایران از المپیادهای جهانی زیست شناسی 72 مدال است

آب لوله کشی یزد قبل و بعد از تصفیه خانگی! + عکس

شادی خانوادگی زیر درختان شاتوت

36 واحد مسکونی به مددجویان معلول هرمزگان واگذار شد

آب لوله کشی یزد قبل و بعد از تسویه خانگی!/ عکس

کلنگ ساخت بیمارستان 320 تختخوابی تأمین اجتماعی شیراز، به زمین زده شد

هفته ای بارانی در انتظار گیلانی ها

کاهش دما و وزش باد شدید طی 2 روز آینده برای البرز پیش بینی شد

ماندگاری معلمان درآموزش و پرورش به ایجاد انگیزه نیاز دارد

بوکان مقام نخست طرح کیفیت بخشی پایه اول کشور را کسب کرد

معرفی فیضیه قم +تصاویر

کاهش دما و وزش باد شدید طی 2 روز آینده برای البرز پیش بینی شد

افزون بر 41 هزار مسافر در مدارس گیلان اسکان یافتند

عملیات عمرانی و ایمنی در بخشی از جاده کرج- چالوس انجام شد

چهار دستگاه خودرو سنگین متخلف در تالاب هامون توقیف شدند

عملیات عمرانی و ایمنی در بخشی از جاده کرج- چالوس انجام شد

رهاسازی سه قطعه بوتیمار و سارگپه در طبیعت آوج

جوانی که داخل تابوت به رفقایش وصیت کرد

افزایش 3 برابری ورودی دانشجو به دانشگاه فرهنگیان/ کمبود 600 هزار معلم در مدارس

گرد و غبار نفس برخی نقاط خوزستان را گرفت

سفر یکروزه معاون رییس جمهوری به آذربایجان غربی

دانش آموزان تیزهوش، بهترین های کنکور را معرفی کردند

هفته ای بارانی در انتظار گیلانی ها

آمادگی ایران برای برگزاری المپیاد جهانی سلول های بنیادی/حضور64معلم نخبه ایرانی در المپیاد زیست

نیازمندی های استخدامی آذربایجان شرقی 30 تیر 97

انتشار کتاب به قلم نویسنده جهرمی

غار سهولان

خوزستان رتبه سوم کشوری را در تعداد دانش آموز دارد

نیازمندی های استخدامی البرز 30 تیر 97

استخدام حسابدار در شرکت سابراه پی طبرستان در مازندران

آمادگی ایران برای برگزاری المپیاد جهانی سلول های بنیادی/حضور64معلم نخبه ایرانی در المپیاد زیست

راه اندازی سامانه هواشناسی کشاورزان

سه پرنده پس از مداوا در طبیعت آوج رها سازی شد

گلایه مردم از نامناسب بودن جاده ممبی ـ سرآسیاب

معاون دانشگاه فرهنگیان : 24 هزار دانشجو معلم جذب دانشگاه فرهنگیان می شوند/تغییر نام دانشگاه به تربیت معلم

دریافت شهریه از انکار مسئولان تا تایید والدین

پیش بینی دمای هوا در شهر های استان

کارگاه آموزشی چینه در مهریز

استقبال از کاروان زیرسایه خورشید در بهرام بیگی

استخدام منشی جهت کار در دفتر وکالت در همدان

ایلام خنک می شود

سیاست مچگیری و افشاگری را نمی پسندم

سیاست مچگیری و افشاگری را نمی پسندم