مطالب مرتبط:
صدور مجوز برای سایت های فروش بلیت هواپیما/ چارترکنندگان برای رعایت نرخ تعهد می دهند
در گفت وگو با فارس اعلام شد صدور مجوز برای سایت های فروش بلیت هواپیما/ فقط 130 هواپیمای فعال داریم
بازگشایی کاخ موزه سبز سعدآباد در آستانه نوروز 97 / رونمایی از سامانه فروش بلیت الکترونیک
صدور مجوز نمایش خانگی برای 3 فیلم
دقت، جدیت و حساسیت ویژه برای تمدید و صدور مجوز معادن اتخاذ شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 اسفند 1396 ساعت 01:422018-03-19اقتصادي

صدور مجوز برای سایت های فروش بلیت هواپیما/ چارترکنندگان برای رعایت نرخ تعهد می دهند


دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه در حال حاضر 300 فروند هواپیما در کشور داریم که با توجه به عمر بالای ناوگان 130 فروند آن قابل بهره برداری است، - مقصود اسعدی سامانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس"، با اشاره به آمار جابه جایی مسافران نوروزی در نوروز 96 اظهار داشت: در مدت زمان نوروز 96 از 25 اسفند 95 تا 15 فروردین 96 تعداد 15 هزار و 263 پرواز انجام شد که 15 درصد نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن افزایش داشت.

وی ادامه داد: در نوروز 96 به طور متوسط روزانه 763 پرواز توسط شرکت های هواپیمایی داخلی انجام شد، در این مقطع 20 روزه تعداد یک میلیون و 912 هزار و 569 مسافر توسط شرکت ها جابه جا شد که رشد 19 درصدی داشت و به طور متوسط روزانه 94 هزار و 628 مسافر توسط شرکت ها جابه جا شدند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی افزود: از این تعداد 11 هزار و 944 پرواز داخلی بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 18 درصد رشد داشت و متوسط پروازهای روزانه 597 پرواز بود.

اسعدی سامانی اضافه کرد: تعداد مسافران داخلی در آن مقطع 20 روزه یک میلیون و 432 هزار و 251 مسافر بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 23 درصد رشد داشت و متوسط روزانه تعداد مسافر در مقطع 20 روزه 71 هزار و 612 مسافر بوده است.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار داشت: همچنین در پروازهای خارجی نوروز 96 در مقطع 20 روزه تعداد 3 هزار و 318 پرواز انجام شد که رشد 8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن داشت؛ به طور متوسط 65 پرواز توسط شرکت ها در روز انجام شد و تعداد مسافران خارجی نیز 480 هزار و 317 مسافر در مقطع 20 روزه بود، رشد 9 درصدی داشت؛ متوسط تعداد مسافر روزانه نیز 24 هزار و 15 نفر مسافر بوده است.

وی اضافه کرد: در نوروز 96 از کل پروازهایی که انجام شد، تعداد 78.

3 درصد پرواز داخلی ، 17.

7 درصد پرواز خارجی و چهار درصد نیز پروازهای عتبات بود.

اسعدی سامانی تصریح کرد: از کل مسافران نوروزی در نوروز 96 تعداد 74.

9 درصد داخلی بود و 19.

8 خارجی و 5.

4 درصد مسافران نیز مسافران عتبات بودند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: در نوروز 96 حدود 80 درصد مسافران از 8 فرودگاه تردد کردند که بیشترین فراوانی در فرودگاه مهرآباد شامل 26.

8 درصد بود و پس از آن فرودگاه های امام خمینی(ره)، شهید هاشمی نژاد مشهد، کیش، شهید دستغیب شیراز، اصفهان، اهواز و بندرعباس در رتبه های بعدی قرار داشتند.

* برگزاری جلسات هماهنگی با ایرلاین ها، هندلینگ کننده و شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی اسعدی سامانی اضافه کرد: برای نوروز امسال نیز از بهمن ماه جلسات هماهنگی با شرکت های هواپیمایی آغاز شد تا برای انجام پروازهای نوروزی آماده باشند، جلسات متعددی با معاونان بازرگانی شرکت های هواپیمایی و مدیران خدمات فرودگاهی شرکت های هواپیمایی برگزار شد، همچنین جلساتی با مدیران عامل شرکت های هواپیمایی برگزار کردیم و بر این موضوع تأکید شد که شرکت ها، آمادگی لازم برای خدمت رسانی حداکثری به مسافران در ایام نوروز داشته باشند.

وی ادامه داد: شرکت های هواپیمایی بابت آماده سازی هواپیماها هر هواپیمایی که نیازمند چک های نوبه ای بود، موارد مرتبط به آن را انجام دادند تا در ایام نوروز همه ظرفیت های ناوگان هوایی کشور در خط استفاده باشد و در اختیار مسافران قرار گیرد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی بیان کرد: تأکید شده است شرکت های هواپیمایی مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری و فرودگاه های مبدأ و مقصد دریافت کنند، همچنین با شرکت های هندلینگ کننده جلساتی برگزار و مقرر شد آنها نیز تجهیزات و امکانات خود را فراهم کنند تا با آمادگی کامل به استقبال پروازهای نوروزی برویم.

اسعدی سامانی بیان داشت: در بحث تأمین سوخت هواپیماها نیز جلسات هماهنگی با نماینده شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی برگزار شد، همچنین در جلسه هماهنگی نهایی که هفته گذشته برگزار شد، همه ارگان های دست اندرکار پرواز نظیر نماینده ایرلاین ها، پلیس فرودگاه، سپاه فرودگاه ، نماینده فرودگاه ها، نماینده سازمان هواشناسی، نماینده شرکت پاللایش و پخش و بقیه دستگاه های مرتبط با امر پرواز حضور داشتند تا آخرین هماهنگی ها انجام شود و همه با آمادگی کامل به استقبال انجام پروازهای نوروزی بروند.

* امکان راستی آزمایی بلیت خریداری شده/درج قیمت مسیرها در سایت ایرلاین ها و انجمن شرکت های هواپیمایی اسعدی سامانی تصریح کرد: تأکید شده است شرکت های هواپیمایی در ارتباط با نرخ مسیرهای پروازی، قیمت ها را حتماً در سایت های خود قرار دهند، نرخ مسیرهای پروازی شرکت ها در کلاس های متفاوت تعریف شده است، در سایت شرکت ها قرار گرفت ، ضمن آنکه امکان راستی آزمایی بلیت های مسافران نیز در سایت انجمن شرکت های هواپیمایی http://www.

aira.

ir/) فراهم شده است که مسافران می توانند با لینکی که بین سایت شرکت های هواپیمایی و درج شماره بلیت برقرار می شود، نسبت به راستی آزمایی بلیت اقدام کنند و مطمئن شوند که بلیت خریداری شده، تقلبی نیست.

وی ادامه داد: البته همان گونه که قبلاً اعلام شد حداقل و حداکثر قیمت یک مسیر پروازی توسط انجمن شرکت های هواپیمایی و شرکت ها مشخص و اعلام شد؛ این قیمت ها از طریق سایت شرکت های هواپیمایی، سایت انجمن شرکت های هواپیمایی (http://www.

aira.

ir/) و همچنین خبرگزاری فارس" قابل رصد است.

* فروش 1200 بلیت غیرمعتبر به مسافران توسط سایت های غیرقانونی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اضافه کرد: همچنین تأکید شده است که شرکت های هواپیمایی در قرارداد هایی که با طرف های چارترکننده خود منعقد کرده اند تعهد لازم را مبنی بر رعایت کلاس نرخی شرکت ها ، اخذ کنند.

همچنین بلیتی که در این ایام فروخته می شود، از بالاترین کلاس نرخی که شرکت های هواپیمایی تعیین کرده اند، بالاتر نباشد و البته اگر کمتر باشد، اشکالی ندارد.

اسعدی سامانی اظهار داشت: البته امسال نیز مثل سال های قبل ممکن است به دلیل افزایش تقاضا و پیک سفر، با مشکلاتی مواجه شویم و برخی سایت های اینترنتی فروش بلیت، به این حوزه ورود کنند و قصد سوءاستفاده از افزایش تقاضا را داشته باشند که در این حوزه باید مراجع قانونی ورود کنند و تدابیر لازم برای جلوگیری از این اقدامات غیرقانونی، به عمل آید.

وی افزود: نمایندگان چارترکننده ها پیش از این در فرودگاه ها حضور می یافتند و ظرفیت های خالی شرکت های هواپیمایی را به مسافران می فروختند که تأکید شد نماینده چارترکننده مجاز به فروش بلیت در فرودگاه ها نباشند و خود شرکت های هواپیمایی این ظرفیت ها را به مسافران و متقاضیان ارائه دهند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار داشت: در ارتباط با اطلاع رسانی تأکید شده است که اگر مواردی نظیر تأخیر یا ابطال پروازها وجود دارد، سامانه های اطلاع رسانی نظیر پیامک، تماس تلفنی و یا تلگرام شرکت های هواپیمایی فعال باشد و به مسافران اطلاع رسانی کنند.

وی درباره سایت های فروشنده بلیت هواپیما و تعدد آنها توضیح داد: سال گذشته سرجمع 1200 بلیت به صورت غیرمعتبر توسط همین سایت های غیرقانونی صادر شده بود، درحالی که آن پرواز وجود نداشت و یا نام مسافر در فهرست مسافران شرکت هواپیمایی وجود نداشت که این بلیت ها از طریق همین سایت های اینترنتی فروخته شده بود.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: اگر اقدام مناسبی در این حوزه صورت نگیرد، تخلفات بسیاری رخ می دهد و ممکن است مردم دچار زحمت شوند، در این راستا با مقامات قضایی جلساتی برگزار شد تا تدابیری برای جلوگیری از اقدامات متخلفانه این سایت ها اندیشیده شود تا مردم دچار زحمت نشوند.

* سایت های فروش بلیت از سازمان هواپیمایی مجوز بگیرند اسعدی سامانی بیان کرد: سازمان هواپیمایی کشوری دستورالعمل صدور مجوز برای سایت های اینترنتی فروش بلیت را تهیه کرده و در سایت خود قرار داده است، پیشنهاد می شود سایت هایی که در رابطه با فروش بلیت هواپیما فعالیت می کنند با مراجعه به سایت سازمان هواپیمایی کشوری، پس از فراهم سازی مدارک نسبت به اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی اقدام کنند تا در این ایام و بقیه ایام سال بتوانند فروش بلیت انجام دهند.

وی اضافه کرد: به هرحال فروش بلیت اینترنتی می تواند به استفاده بهتر مسافران از خدمات پروازها کمک کند؛ از ابتدای سال 96 رشد 9 درصدی در تعداد پروازها و تعداد مسافران داشتیم و پیش بینی می کنیم در ایام نوروز هم رشد بیش از 15 درصد محقق شود، طبیعتاً سایت های اینترنتی می توانند در امر توزیع محصولات شرکت های هواپیمایی (صندلی) اقدام کنند، اما ضرورت دارد در قالب دستورالعمل ها و ضوابط سازمان هواپیمایی کشوری فعالیت کنند تا تخلفات قابل شناسایی و رصد باشد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی بیان کرد: اگر سایت معتبر نباشد و مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری نداشته باشد، در صورت بروز تخلف امکان پیگیری و رصد وجود ندارد، درحالی که اگر مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری اخذ شود، طبیعتاً هم آن سایتی که در حال فعالیت است، مقید است که سرویس و خدمات مناسب به مسافران ارائه دهد و هم اینکه اگر مسافری از آن سایت بلیت خریداری کرد، نگرانی از بابت عدم پیگیری نداشته باشد.

* استقرار نماینده شرکت های هواپیمایی در فرودگاه ها اسعدی سامانی افزود: به شرکت های هواپیمایی تأکید شده است که مسئولان ایستگاه های خود را در فرودگاه ها مستقر کرده و به آنها اختیارات لازم را بدهند تا اگر مواقعی نیازمند تصمیم گیری های خاص بود مثلاً در بروز تأخیرات پروازها یا سرویس دهی های نامناسب، مسئولان ایستگاه ها اختیار داشته باشند تا خود عمل کنند.

* 130 فروند هواپیما فعال داریم/ متوسط سن ناوگان هوایی مسافری 23 سال وی درباره ناوگان هواپیمایی کشوری بابت خدمات دهی در ایام نوروز گفت: در حال حاضر حدود 300 فروند هواپیما در کشور داریم که 174 فروند آن فعال است، اما با توجه به عمر بالای ناوگان ظرفیت استفاده از آنها به نسبت تعداد کل هواپیماها کاهش می یابد؛ یعنی شاید در مجموع حدود 130 فروند هواپیمای فعال قابل بهره برداری با توجه به سن ناوگان داریم.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: در حال حاضر متوسط سن ناوگان هوایی کشور حدود 23 سال است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: شرکت های هواپیمایی - پرواز - درصد - نوروز - هواپیما - مسافران - هواپیمایی - مسافران نوروزی - فرودگاه - اسعدی - فرودگاه مهرآباد - پروازهای خارجی - مسافران خارجی - نوروزی - پرواز خارجی - عتبات - بندرعباس - شهید - خبرگزاری - مهرآباد - خبرنگار - اقتصادی - دستغیب - ناوگان - افزایش - هاشمی - اهواز - تعهد - امام - فروش

آخرین اخبار سرویس:
کالاهای ترک با دلار 4200 تومانی وارد می شوند

فرآیند صدور مجوز معادن باید کوتاه شود

استخدام چند نفر بافنده فرش در زنجان

برای ثبت سفارش کالا هیچ مشکلی وجود ندارد

نرخ بیکاری در خراسان شمالی پایین تر از میانگین کشوری است

استخدام چرخکار آقا جهت تولیدی پوشاک زنانه و مردانه در زنجان

استخدام کارشناس پشتیبانی نرم افزار در فن آوری اطلاعات پارمیس

دلار 4200 تومانی تامین شده است/ انحصارگری در خوراک دام و طیور!

استخدام فروشنده جهت همکاری در فروشگاه مانتو غزل در زنجان

استخدام کارشناس فروش،برنامه نویس در سپهر رایان سپنتا

ارایه تسهیلات کم بهره به پیام رسان های داخلی

خسارت 20 تا 60 درصدی سرما به باغات زیتون استان زنجان/ بیمه توجیه چندانی برای کشاورزان ندارد

کارگاه خانوادگی تولید فیلتر خودرو در خرم آباد

چکش کاری صنایع اولویت دار

آبزیان رهاسازی شده در منابع آبی زنجان به 16 میلیون قطعه رسید

37 هکتار گلخانه در خراسان شمالی ساخته شد

طرح های شاف هاوزن در 2017

نیروگاه داریان از افتخارات جمهوری اسلامی است

سقوط طلای جهانی به پایینترین قیمت 5 هفته اخیر

37 هکتار گلخانه در خراسان شمالی ساخته شد

آبزیان رهاسازی شده در منابع آبی زنجان به 16 میلیون قطعه رسید

نرخ بیکاری در خراسان شمالی پایین تر از میانگین کشوری است

الگوهای فرزندآوری در ایران چه تغییری کرده است؟

نیروگاه داریان از افتخارات جمهوری اسلامی است

یکسان سازی نرخ آرد و نان در هاله ای از ابهام /ثبات نرخ نان، اجحاف در حق نانوایان است

استخدام راننده پایه یک ساکن غرب کرج

کمبریج آنالیتیکا در تلاش برای عرضه پول دیجیتال منحصر بفرد خود است

استخدام پیک موتوری برای رستوران ایتالیایی در تهران

اپل شیوه نام گذاری آیفون های سال 2018 را تغییر می دهد

برگزاری اولین جلسه شورای مدیران بیمه "ما" در سال 97

استخدام رزرویشن با تجربه آقا جهت شیفت صبح در تهران

شعبه منطقه ویژه اقتصادی سیرجان بیمه ایران معین افتتاح شد

درخشش مضاعف بیمه کوثر در سال97

قیمت جدید اجاره بها آپارتمان متراژ بالا در تهران +جدول

طی 7 ماه گذشته چقدر باران بارید؟

نگرانی از تحریم ایران و کاهش تولید ونزوئلا قیمت نفت را افزایش داد

تفاوت قیمت هر متر مسکن در شمال و جنوب تهران؛9 میلیون تومان

راه اندازی سامانه استحقاق سنجی در 193 بیمارستان دولتی

استخدام منشی خانم جهت کار دفتری در کفش سعدی  قم

فروش نیم میلیارد دلاری برای فیلم استیون اسپیلبرگ (+عکس)

بازار مسکن به دست سوداگران افتاد

چگونه مصرف انرژی را در ساختمانهای مسکونی و تجاری کاهش دهیم؟

مه گرفتگی و کاهش دید در 4 محور مواصلاتی کشور

اشتغالزایی برای 3 هزار نفر در کارخانه تولیدی آرتا نمین

افزایش چشمگیر اسلام هراسی در اتریش

نیروگاه داریان از افتخارات جمهوری اسلامی است

نرخ بیکاری در خراسان شمالی پایین تر از میانگین کشوری است

راز امامزاده جعلی که برملا شد + عکس

پیچ و خم های اداری باعث فرار سرمایه گذاران می شود

137محموله کالای خارجی غیراستاندارد مرجوع شد

تاسیس 2 شرکت مدیریت صادرات دربوشهر تصویب شد

7400 روستایی در قم وام مسکن دریافت کردند

یکهزار میلیارد ریال اعتبار مازاد به قم تخصیص یافت

معادن سلب صلاحیت شده قزوین به مزایده گذاشته می شوند

1290 نوع محصول توسط صنایع قزوین تولید می شوند

25 تیم در طرح راهداری محوری قزوین حضور دارند

مراجعه به پیام رسان های خارجی 10 درصد کاهش یافت

250 فرصت شغلی در اراک ایجاد شد

172 نشان استاندارد در استان مرکزی باطل شد

صاحبان صنایع در خراسان شمالی وام 10درصدی می گیرند

نماینده مجلس: دستگاه های نظارتی جرات کار را از مدیران نگیرند

تعاون روستایی خراسان شمالی به سیلو نیاز دارد

چهارمحال و بختیاری در فهرست مناطق سبز گازرسانی کشور قرار گرفت

استخدام تعدادی نیروی مجرب جهت کار در کارواش در قم

استخدام کارگر کابینت جهت همکاری در قم

دو تفاهمنامه همکاری با سرمایه گذاران ژاپنی امضاء شد

استخدام چرخکار ماهر خانم جهت تولیدی تریکو در شهر قم

استخدام نیروی خدماتی خانم جهت کار در مسافرخانه  قم

استخدام نیروی ساده جهت CNC مبل در شهر قم

استخدام کارمند اداری،ویزیتور داروخانه ای در شرکت معتبر- کرمان

استخدام حسابدار ماهر جهت مجوعه سیسمونی نی نی ماه در قم

سیزدهمین نمایشگاه گل و گیاه در همدان برپا می شود

استخدام مربی خانم جهت خانه بازی در شهر قم

استخدام نیروی مجرب و متاهل جهت سرایداری مجتمع مسکونی

واریز سرانه مرحله اول کانونهای که در سامانه سجا ثبت نام کرده اند

الگوهای فرزندآوری در ایران چه تغییری کرده است؟

پروازهای فرودگاه رشت

آماری از پوشاک قاچاق و برندهای غیر مجاز در کشور

لغو مصوبه اسقاط خودرو برای وارد کنندگان اروند

استفاده از تجهیزات کنترل غیر شیمیایی در باغ های سیب

استخدام کارشناس فروش آقا جهت مرکز ایرانسل در البرز

استخدام ویزیتور در زمینه لوازم بهداشتی و آرایشی

گوجه گیلاسی بهتر است یا گوجه فرنگی؟

در هر دقیقه چه تعداد نوزاد متولد می شوند؟

استخدام برشکار و وردست جهت تولیدی پوشاک در البرز

سرمایه گذاری 1342 میلیارد ریالی در شهرک صنعتی آبیک

سامسونگ هم تقاضای پایین برای خرید آیفون X را تایید کرد

قیمت مسکن در گرانترین منطقه پایتخت چند؟

آیا با پس انداز 15 درصد از درآمد خود می توانید ثروتمند شوید؟

قیمت نفت افزایش یافت

رونمایی بانک مرکزی از تورم فروردین ماه

آزادسازی بازار خودروی چین

یک نشریه معتبر خبر داد: «احتمال کاهش قیمت کارت های گرافیک در پی افت شدید ماینینگ»

جلسه ستاد تنظیم بازار هیچ نتیجه ای برای صنعت روغن نباتی نداشته

تفاوت قیمت هر متر مسکن در شمال و جنوب تهران

خط و نشان رییس سازمان استاندارد برای خودروسازان/ سهم اندک ایران از بازار صنعت حلال

استخدام تعدادی نیروی ساده آقا جهت فروشگاه همشهری 8 در قم

استخدام نماینده علمی،مدیر فروش،موزع،مشاور داروخانه

استخدام نیروی آقا آشنا به زبان عربی و انگلیسی جهت مهمانپذیر

استخدام نیروی خانم جهت همکاری در دفتر کار در اصفهان

صدور مجوز برای سایت های فروش بلیت هواپیما/ چارترکنندگان برای رعایت نرخ تعهد می دهند

صدور مجوز برای سایت های فروش بلیت هواپیما/ چارترکنندگان برای رعایت نرخ تعهد می دهند