مطالب مرتبط:
صدور مجوز برای سایت های فروش بلیت هواپیما/ چارترکنندگان برای رعایت نرخ تعهد می دهند
در گفت وگو با فارس اعلام شد صدور مجوز برای سایت های فروش بلیت هواپیما/ فقط 130 هواپیمای فعال داریم
بازگشایی کاخ موزه سبز سعدآباد در آستانه نوروز 97 / رونمایی از سامانه فروش بلیت الکترونیک
صدور مجوز نمایش خانگی برای 3 فیلم
دقت، جدیت و حساسیت ویژه برای تمدید و صدور مجوز معادن اتخاذ شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 اسفند 1396 ساعت 01:422018-03-19اقتصادي

صدور مجوز برای سایت های فروش بلیت هواپیما/ چارترکنندگان برای رعایت نرخ تعهد می دهند


دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه در حال حاضر 300 فروند هواپیما در کشور داریم که با توجه به عمر بالای ناوگان 130 فروند آن قابل بهره برداری است، - مقصود اسعدی سامانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس"، با اشاره به آمار جابه جایی مسافران نوروزی در نوروز 96 اظهار داشت: در مدت زمان نوروز 96 از 25 اسفند 95 تا 15 فروردین 96 تعداد 15 هزار و 263 پرواز انجام شد که 15 درصد نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن افزایش داشت.

وی ادامه داد: در نوروز 96 به طور متوسط روزانه 763 پرواز توسط شرکت های هواپیمایی داخلی انجام شد، در این مقطع 20 روزه تعداد یک میلیون و 912 هزار و 569 مسافر توسط شرکت ها جابه جا شد که رشد 19 درصدی داشت و به طور متوسط روزانه 94 هزار و 628 مسافر توسط شرکت ها جابه جا شدند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی افزود: از این تعداد 11 هزار و 944 پرواز داخلی بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 18 درصد رشد داشت و متوسط پروازهای روزانه 597 پرواز بود.

اسعدی سامانی اضافه کرد: تعداد مسافران داخلی در آن مقطع 20 روزه یک میلیون و 432 هزار و 251 مسافر بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 23 درصد رشد داشت و متوسط روزانه تعداد مسافر در مقطع 20 روزه 71 هزار و 612 مسافر بوده است.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار داشت: همچنین در پروازهای خارجی نوروز 96 در مقطع 20 روزه تعداد 3 هزار و 318 پرواز انجام شد که رشد 8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن داشت؛ به طور متوسط 65 پرواز توسط شرکت ها در روز انجام شد و تعداد مسافران خارجی نیز 480 هزار و 317 مسافر در مقطع 20 روزه بود، رشد 9 درصدی داشت؛ متوسط تعداد مسافر روزانه نیز 24 هزار و 15 نفر مسافر بوده است.

وی اضافه کرد: در نوروز 96 از کل پروازهایی که انجام شد، تعداد 78.

3 درصد پرواز داخلی ، 17.

7 درصد پرواز خارجی و چهار درصد نیز پروازهای عتبات بود.

اسعدی سامانی تصریح کرد: از کل مسافران نوروزی در نوروز 96 تعداد 74.

9 درصد داخلی بود و 19.

8 خارجی و 5.

4 درصد مسافران نیز مسافران عتبات بودند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: در نوروز 96 حدود 80 درصد مسافران از 8 فرودگاه تردد کردند که بیشترین فراوانی در فرودگاه مهرآباد شامل 26.

8 درصد بود و پس از آن فرودگاه های امام خمینی(ره)، شهید هاشمی نژاد مشهد، کیش، شهید دستغیب شیراز، اصفهان، اهواز و بندرعباس در رتبه های بعدی قرار داشتند.

* برگزاری جلسات هماهنگی با ایرلاین ها، هندلینگ کننده و شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی اسعدی سامانی اضافه کرد: برای نوروز امسال نیز از بهمن ماه جلسات هماهنگی با شرکت های هواپیمایی آغاز شد تا برای انجام پروازهای نوروزی آماده باشند، جلسات متعددی با معاونان بازرگانی شرکت های هواپیمایی و مدیران خدمات فرودگاهی شرکت های هواپیمایی برگزار شد، همچنین جلساتی با مدیران عامل شرکت های هواپیمایی برگزار کردیم و بر این موضوع تأکید شد که شرکت ها، آمادگی لازم برای خدمت رسانی حداکثری به مسافران در ایام نوروز داشته باشند.

وی ادامه داد: شرکت های هواپیمایی بابت آماده سازی هواپیماها هر هواپیمایی که نیازمند چک های نوبه ای بود، موارد مرتبط به آن را انجام دادند تا در ایام نوروز همه ظرفیت های ناوگان هوایی کشور در خط استفاده باشد و در اختیار مسافران قرار گیرد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی بیان کرد: تأکید شده است شرکت های هواپیمایی مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری و فرودگاه های مبدأ و مقصد دریافت کنند، همچنین با شرکت های هندلینگ کننده جلساتی برگزار و مقرر شد آنها نیز تجهیزات و امکانات خود را فراهم کنند تا با آمادگی کامل به استقبال پروازهای نوروزی برویم.

اسعدی سامانی بیان داشت: در بحث تأمین سوخت هواپیماها نیز جلسات هماهنگی با نماینده شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی برگزار شد، همچنین در جلسه هماهنگی نهایی که هفته گذشته برگزار شد، همه ارگان های دست اندرکار پرواز نظیر نماینده ایرلاین ها، پلیس فرودگاه، سپاه فرودگاه ، نماینده فرودگاه ها، نماینده سازمان هواشناسی، نماینده شرکت پاللایش و پخش و بقیه دستگاه های مرتبط با امر پرواز حضور داشتند تا آخرین هماهنگی ها انجام شود و همه با آمادگی کامل به استقبال انجام پروازهای نوروزی بروند.

* امکان راستی آزمایی بلیت خریداری شده/درج قیمت مسیرها در سایت ایرلاین ها و انجمن شرکت های هواپیمایی اسعدی سامانی تصریح کرد: تأکید شده است شرکت های هواپیمایی در ارتباط با نرخ مسیرهای پروازی، قیمت ها را حتماً در سایت های خود قرار دهند، نرخ مسیرهای پروازی شرکت ها در کلاس های متفاوت تعریف شده است، در سایت شرکت ها قرار گرفت ، ضمن آنکه امکان راستی آزمایی بلیت های مسافران نیز در سایت انجمن شرکت های هواپیمایی http://www.

aira.

ir/) فراهم شده است که مسافران می توانند با لینکی که بین سایت شرکت های هواپیمایی و درج شماره بلیت برقرار می شود، نسبت به راستی آزمایی بلیت اقدام کنند و مطمئن شوند که بلیت خریداری شده، تقلبی نیست.

وی ادامه داد: البته همان گونه که قبلاً اعلام شد حداقل و حداکثر قیمت یک مسیر پروازی توسط انجمن شرکت های هواپیمایی و شرکت ها مشخص و اعلام شد؛ این قیمت ها از طریق سایت شرکت های هواپیمایی، سایت انجمن شرکت های هواپیمایی (http://www.

aira.

ir/) و همچنین خبرگزاری فارس" قابل رصد است.

* فروش 1200 بلیت غیرمعتبر به مسافران توسط سایت های غیرقانونی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اضافه کرد: همچنین تأکید شده است که شرکت های هواپیمایی در قرارداد هایی که با طرف های چارترکننده خود منعقد کرده اند تعهد لازم را مبنی بر رعایت کلاس نرخی شرکت ها ، اخذ کنند.

همچنین بلیتی که در این ایام فروخته می شود، از بالاترین کلاس نرخی که شرکت های هواپیمایی تعیین کرده اند، بالاتر نباشد و البته اگر کمتر باشد، اشکالی ندارد.

اسعدی سامانی اظهار داشت: البته امسال نیز مثل سال های قبل ممکن است به دلیل افزایش تقاضا و پیک سفر، با مشکلاتی مواجه شویم و برخی سایت های اینترنتی فروش بلیت، به این حوزه ورود کنند و قصد سوءاستفاده از افزایش تقاضا را داشته باشند که در این حوزه باید مراجع قانونی ورود کنند و تدابیر لازم برای جلوگیری از این اقدامات غیرقانونی، به عمل آید.

وی افزود: نمایندگان چارترکننده ها پیش از این در فرودگاه ها حضور می یافتند و ظرفیت های خالی شرکت های هواپیمایی را به مسافران می فروختند که تأکید شد نماینده چارترکننده مجاز به فروش بلیت در فرودگاه ها نباشند و خود شرکت های هواپیمایی این ظرفیت ها را به مسافران و متقاضیان ارائه دهند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار داشت: در ارتباط با اطلاع رسانی تأکید شده است که اگر مواردی نظیر تأخیر یا ابطال پروازها وجود دارد، سامانه های اطلاع رسانی نظیر پیامک، تماس تلفنی و یا تلگرام شرکت های هواپیمایی فعال باشد و به مسافران اطلاع رسانی کنند.

وی درباره سایت های فروشنده بلیت هواپیما و تعدد آنها توضیح داد: سال گذشته سرجمع 1200 بلیت به صورت غیرمعتبر توسط همین سایت های غیرقانونی صادر شده بود، درحالی که آن پرواز وجود نداشت و یا نام مسافر در فهرست مسافران شرکت هواپیمایی وجود نداشت که این بلیت ها از طریق همین سایت های اینترنتی فروخته شده بود.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: اگر اقدام مناسبی در این حوزه صورت نگیرد، تخلفات بسیاری رخ می دهد و ممکن است مردم دچار زحمت شوند، در این راستا با مقامات قضایی جلساتی برگزار شد تا تدابیری برای جلوگیری از اقدامات متخلفانه این سایت ها اندیشیده شود تا مردم دچار زحمت نشوند.

* سایت های فروش بلیت از سازمان هواپیمایی مجوز بگیرند اسعدی سامانی بیان کرد: سازمان هواپیمایی کشوری دستورالعمل صدور مجوز برای سایت های اینترنتی فروش بلیت را تهیه کرده و در سایت خود قرار داده است، پیشنهاد می شود سایت هایی که در رابطه با فروش بلیت هواپیما فعالیت می کنند با مراجعه به سایت سازمان هواپیمایی کشوری، پس از فراهم سازی مدارک نسبت به اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی اقدام کنند تا در این ایام و بقیه ایام سال بتوانند فروش بلیت انجام دهند.

وی اضافه کرد: به هرحال فروش بلیت اینترنتی می تواند به استفاده بهتر مسافران از خدمات پروازها کمک کند؛ از ابتدای سال 96 رشد 9 درصدی در تعداد پروازها و تعداد مسافران داشتیم و پیش بینی می کنیم در ایام نوروز هم رشد بیش از 15 درصد محقق شود، طبیعتاً سایت های اینترنتی می توانند در امر توزیع محصولات شرکت های هواپیمایی (صندلی) اقدام کنند، اما ضرورت دارد در قالب دستورالعمل ها و ضوابط سازمان هواپیمایی کشوری فعالیت کنند تا تخلفات قابل شناسایی و رصد باشد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی بیان کرد: اگر سایت معتبر نباشد و مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری نداشته باشد، در صورت بروز تخلف امکان پیگیری و رصد وجود ندارد، درحالی که اگر مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری اخذ شود، طبیعتاً هم آن سایتی که در حال فعالیت است، مقید است که سرویس و خدمات مناسب به مسافران ارائه دهد و هم اینکه اگر مسافری از آن سایت بلیت خریداری کرد، نگرانی از بابت عدم پیگیری نداشته باشد.

* استقرار نماینده شرکت های هواپیمایی در فرودگاه ها اسعدی سامانی افزود: به شرکت های هواپیمایی تأکید شده است که مسئولان ایستگاه های خود را در فرودگاه ها مستقر کرده و به آنها اختیارات لازم را بدهند تا اگر مواقعی نیازمند تصمیم گیری های خاص بود مثلاً در بروز تأخیرات پروازها یا سرویس دهی های نامناسب، مسئولان ایستگاه ها اختیار داشته باشند تا خود عمل کنند.

* 130 فروند هواپیما فعال داریم/ متوسط سن ناوگان هوایی مسافری 23 سال وی درباره ناوگان هواپیمایی کشوری بابت خدمات دهی در ایام نوروز گفت: در حال حاضر حدود 300 فروند هواپیما در کشور داریم که 174 فروند آن فعال است، اما با توجه به عمر بالای ناوگان ظرفیت استفاده از آنها به نسبت تعداد کل هواپیماها کاهش می یابد؛ یعنی شاید در مجموع حدود 130 فروند هواپیمای فعال قابل بهره برداری با توجه به سن ناوگان داریم.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: در حال حاضر متوسط سن ناوگان هوایی کشور حدود 23 سال است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: شرکت های هواپیمایی - پرواز - درصد - نوروز - هواپیما - مسافران - هواپیمایی - مسافران نوروزی - فرودگاه - اسعدی - فرودگاه مهرآباد - پروازهای خارجی - مسافران خارجی - نوروزی - پرواز خارجی - عتبات - بندرعباس - شهید - خبرگزاری - مهرآباد - خبرنگار - اقتصادی - دستغیب - ناوگان - افزایش - هاشمی - اهواز - تعهد - امام - فروش

آخرین اخبار سرویس:
کاهش مصرف برق در خانه با 9 راهکار ساده + عکس

فاجعه در آمار فروش روزنامه کشور؛ 45 درصد مرجوعی!!

ظرف 48 ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود

شاخص 1729 واحد دیگر در دومین هفته نزولی بورس از دست داد

واردات 33 میلیون دلاری بادام زمینی از 7 کشور! +جدول

جزییات عملکرد خرید تضمینی گندم

اوپکِ روسی؟

افتتاح خط جدید آبرسانی شهری در آبادان

برای خرید برلیانس چقدر باید هزینه کرد؟

قیمت میوه در بازار هم گران شد!

آغاز طرح آبرسانی به شهر بندری چوئبده

زیباترین انواع مدل لباس مجلسی عربی

گزارش تصویری : بحران آب روستای «قزلر» در خراسان شمالی

بحران آب در ایران به اثبات رسیده است

امضای قرارداد 200 میلیون دالری پنتاگون با اوکراین

امارات و چین 13 قرارداد همکاری امضا کردند

واردات 7 تن دستگاه اکناس شمار به کشور+ جدول

جلوگیری از پوسیدگی دندان با این غذاها

امارات و چین 13 قرارداد همکاری امضا کردند

رکورد بیشترین افت هفتگی «تسه»ها

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در 29 تیر

خسارت 920 میلیون دلاری اعتصابات اخیر کارکنان راه آهن فرانسه

ذخایر ارزی فراوان چین برگ برنده پکن در برابر چالش های تجاری

دستورات جدید وزیر اقتصاد برای بورس

معاون وزیر صنعت از چند واحد تولیدی استان یزد بازدید کرد

هلدینگ خلیج فارس 8 5میلیارد دلار سرمایه گذاری در دست اجرا دارد

قرارداد 200 میلیون دلاری تسلیحاتی پنتاگون با اوکراین

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24ساعت گذشته

تولید ظرف هایم با لعاب طلا متوقف شده

طرز تهیه کوکی با بستنی

روسیه با برخی اعضای اوپک سازمان جدید نفتی تاسیس می کند

هلدینگ خلیج فارس 8/5میلیارد دلار سرمایه گذاری در دست اجرا دارد

معاون وزیر صنعت از چند واحد تولیدی استان یزد بازدید کرد

پدیده ای که رنگ زندگی را خاکستری می کند

7 علت اصلی خونریزی در دوران بارداری

معاون وزیر صنعت از چند واحد تولیدی استان یزد بازدید کرد

منابع مالی پتروشیمی دهدشت در2ماه آتی مشخص می شود

هلدینگ خلیج فارس 8/5میلیارد دلار سرمایه گذاری در دست اجرا دارد

شبکه های اجتماعی می تواند موجب ترک شرکت توسط کارمندان شود

خطر برخورد یک کوه یخ عظیم به دهکده ای در گرینلند

برنامه های تلویزیون در دهه 60 درجا می زند

گرد و خاک و کاهش شعاع دید در خوزستان

روسیه با برخی اعضای اوپک سازمان جدید نفتی تاسیس می کند

منابع مالی پتروشیمی دهدشت در2ماه آتی مشخص می شود

ذخایر نفتِ روی آب ایران به 33 میلیون بشکه رسید

منابع مالی پتروشیمی دهدشت در2ماه آتی مشخص می شود

شوک عجیب 600 هزار دلاری برانکو واقعیت دارد؟

تکذیب دو ادعا در مورد تحریم و اروپا و نفت

خط آبرسانی ثامن الائمه آبادان به بهره برداری رسید

عملیات اجرایی پروژه تاسیسات آبرسانی بندر چوئبده آغاز شد

همبرگر با گوشت آزمایشگاهی به بازار می آید + عکس ها

افزایش قیمت جهانی نفت و طلا در معاملات امروز

عملیات اجرایی پروژه تاسیسات آبرسانی بندر چوئبده آغاز شد

خط آبرسانی ثامن الائمه آبادان به بهره برداری رسید

رنجرور رکورد سریع ترین رانندگی روی دوچرخ را زد

بازداشت 3 نفر درباره واردات غیرقانونی 6400 دستگاه خودرو

تاسیس سازمان جدید نفتی با مشارکت روسیه و اوپک

تکذیب سیاست نفت در برابر کالا میان ایران و روسیه

خط آبرسانی ثامن الائمه آبادان به بهره برداری رسید

قیمت های نجومی در استقلال

معرفی تجهیزات و امکانات سایپا رهام + عکس

چه کشورهایی از تحریم نفتی ایران سود خواهند برد؟

شستن خودرو با شلنگ چقدر جریمه دارد؟

هفته پنجم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شد

تاسیس سازمان جدید نفتی با مشارکت روسیه و اوپک

کاهش رشد اقتصادی کره جنوبی

کاهش شعاع دید در خوزستان/ گرد و خاک تا فردا ادامه خواهد داشت

گران ترین خانه های دوبی چه قدر می ارزند؟

قیمت های نجومی در استقلال

دلخوری شفر از صحبت های افتخاری 

یک میلیارد تومان به توسعه کارآفرینی کرج اختصاص یافت

وسترن دیجیتال کارخانه های تولید HDD خود را تعطیل می کند

بازسازی در سیستم فروش قربانی داد

خودروی پرنده ولوو 2019 می آید +تصاویر

طرح شناسایی خانه های خالی کلید خورد

حتی یک ریال وام در 40 سال گذشته از هیچ بانکی نگرفته ام/در بانک مرکزی چه خبر است؟

تاسیس سازمان جدید نفتی با مشارکت روسیه و اوپک

پیش بینی افزایش برای رشد اقتصادی زیر دو درصدی عربستان

توقف فروش ارز مسافرتی صحت نداشت

یوآن چین سقوط کرد/ سهام آسیایی لرزید

اوپک مقتدر خواهد ماند

بهره برداری از 500 واحد مسکونی در سرپل ذهاب

یک میلیارد تومان به توسعه کارآفرینی کرج اختصاص یافت

اگر ارز مسافرتی حذف شود ...

هزینه تحصیل در کدام کشورها گرانتر است؟

مافیای گندم بخشی از گندم را با «خاک» و «شن» مخلوط می کنند

بررسی توسعه زیرساخت های سیستم حمل و نقل ریلی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

یک میلیارد تومان به توسعه کارآفرینی کرج اختصاص یافت

اولتیماتوم یک ماهه گمرک برای ثبت تلفن های همراه مسافری

رهام محصول جدید سایپا رونمایی شد

نیروگاه 540 مگاواتی در سیستان و بلوچستان ساخته می شود

سنوات خدمتی کارگران چیست و چگونه محاسبه می شود؟

اقتصاد مبتنی بر صنعت گردشگری می تواند جایگزین اقتصاد نفتی باشد

تونل آزاد راه ارومیه به تبریز، سال 99 افتتاح می شود

خانه بخریم یا دست نگه داریم؟

داستان برند: امریکن اکسپرس، از شرکت پست تا برند معتبر خدمات مالی و بیمه

صنایع غذایی باید از سیاست قطع برق مستثنی شوند

صداوسیما به تذکر هیات نظارت توجهی نمی کند/ پخش مستند گریه من را در آورد

خداحافظی با دفترچه های کاغذی بیمه تا پاییز/ افزایش حقوق بازنشستگی رانندگان

استقرار سامانه گمرک در مناطق آزاد نهایی شد+سند

صدور مجوز برای سایت های فروش بلیت هواپیما/ چارترکنندگان برای رعایت نرخ تعهد می دهند

صدور مجوز برای سایت های فروش بلیت هواپیما/ چارترکنندگان برای رعایت نرخ تعهد می دهند