مطالب مرتبط:
رییس سازمان هواشناسی در پاسخ به فارس خبر داد استفاده 2 میلیون کشاورز از اطلاعات هواشناسی/ قرارداد 3.8 میلیون یورویی خرید تجهیزات با فرانسه امضاءمی شود
جوی آرام و بدون بارش در یک هفته آینده در استان مرکزی
تمرینات استقلال خوزستان تا هفته آینده تعطیل است؛ بازیکنان بدون دریافت مطالبات به تعطیلات رفتند
هوای استان مرکزی تا هفته آینده جوی پایدار دارد
هوای استان مرکزی تا هفته آینده جوی پایدار دارد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 اسفند 1396 ساعت 01:322018-03-19اقتصادي

پدیده سرمازدگی کشاورزی در دو هفته آینده نداریم/ امضای قرارداد 3.8 میلیون یورویی هواشناسی با فرانسه


معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه به زودی قرارداد 3.

8 میلیون یورویی با هواشناسی فرانسه بابت توسعه تجهیزات و اطلاعات هواشناسی منعقد می کنیم، - اکوفارس: معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه به زودی قرارداد 3.

8 میلیون یورویی با هواشناسی فرانسه بابت توسعه تجهیزات و اطلاعات هواشناسی منعقد می کنیم، گفت: در دو هفته آینده آسمان اغلب شهرها صاف و آفتابی است.

داوود پرهیزگار بعدازظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: سازمان جهانی هواشناسی مطابق برنامه هر سال شعاری درباره آن سال مطرح می کند و جهان را با آن شعار به مسائل اقلیمی، هوشمند می سازد.

وی با بیان اینکه 23 مارس مطابق با سوم فروردین ماه روز جهانی هواشناسی است، ادامه داد: شعار امسال سازمان هواشناسی جهانی آمادگی برای پدیده های جوی و هوشیاری در مقابل اقلیم است و این بدان معناست که نباید با تغییراتی که در اقلیم رخ می دهد بجنگیم، زیرا اقلیم ماحصل انرژی های عظیم جوی است که نمی توان با آن مقابله کرد و به جای درگیری با اقلیم باید با آن سازگاری داشت تا از این پدیده ها در آینده آسیب نبینیم.

پرهیزگار افزود: اگر کشور دچار کم بارشی و خشکسالی شده است باید برنامه های خود را با آن منطبق کند تا آسیب پذیری را کاهش دهد.

رییس سازمان هواشناسی ادامه داد: تغییر اقلیم موجب شده است که روستاهای ما خالی از سکنه شود و مهاجرت شکل بگیرد، به این ترتیب امنیت اجتماعی روستاها کاهش می یابد، حاشیه نشینی شهرهای بزرگ زیاد می شود، امنیت اجتماعی شهرهای بزرگ کاهش می یابد و مهم تر از همه وقتی شهرها بزرگ می شوند، پدیده هواشناسی بنام جزیره گرمایی رخ می دهد که دمای کمینه منطقه را افزایش می دهد.

وی ادامه داد: توصیه سازمان جهانی هواشناسی کاهش مهاجرت از روستاهاست تا جزیره گرمایی رخ ندهد.

پرهیزگار تصریح کرد: سازمان هواشناسی ایران طی سال های گذشته تاکنون تلاش کرده است که برای مخاطبان خود به هنگام، اطلاع رسانی مناسب داشته باشد تا در خصوص آمادگی جوی به روز باشند.

رییس سازمان هواشناسی اظهار داشت: در حال حاضر کانال های ارتباطی نظیر پرتال سازمان هواشناسی، کانال و ربات تلگرامی، اپلیکیشن موبایلی و رسانه ها را بابت اطلاع رسانی هواشناسی در اختیار داریم.

وی افزود: در این سال ها تلفات انسانی به دلیل شرایط نامناسب جوی به حداقل ممکن در کشور ما کاهش یافته است و در بروز سیل های عظیم نیز تلفات انگشت شماری داشتیم، زیرا مردم از اطلاعات ما به خوبی استفاده می کنند.

پرهیزگار اضافه کرد: رویکرد مخاطبان به اطلاعات هواشناسی در سال 95 نسبت به سال نود ودو 10 برابر افزایش یافته، ما در سال 92 حدود 10 میلیون نفر بازدیدکننده داشتیم که این رقم در سال 90 به 100 میلیون نفر بازدیدکننده رسید؛ توانسته ایم به نوعی مردم را به آمادگی برای مواجهه با شرایط جوی، به هنگام کنیم.

رییس سازمان هواشناسی از توسعه اطلاعات هواشناسی کشاورزی خبر داد و گفت: سامانه تهک (توسعه هواشناسی کاربردی) در بخش کشاورزی در یکی، دو سال اخیر اجرا شد و اطلاعات تخصصی به کاربر حوزه کشاورزی می دهیم.

وی افزود: پس از دو سال اجرای سامانه تهک کشاورزی در حال حاضر 2 میلیون کشاورز از اطلاعات هواشناسی استفاده می کنند.

پرهیزگار بیان کرد: سال 97 این خدمات در سطح روستاها هم افزایش می یابد، درحالی که فعلاً این خدمات به صورت ملی و استانی است که در سال 97 به سطح شهرستان و روستاها نیز افزایش می یابد تا بیش از 95 درصد مردم تحت پوشش خدمات هواشناسی قرار گیرند.

رییس سازمان هواشناسی همچنین از انعقاد قرارداد با هواشناسی فرانسه خبر داد و گفت: در این حوزه در حال اخذ مجوزها هستیم تا در آینده نزدیک قرارداد امضا شود؛ امیدواریم این قرارداد در سال 97 به مرحله اجرا درآید تا مراکز پیش بینی در سطح ستاد و استان ها ارتقا یابد.

وی رقم قرارداد با هواشناسی فرانسه را 3.

8 میلیون یورو عنوان کرد و گفت: این قرارداد در حوزه برخی کارها در بخش پیش بینی است، مراکز پیش بینی در حوزه استان ها نیازمند اطلاعات خروجی مدل های جوی به صورت مستمر است، در حال حاضر اطلاعاتی که می دهیم محدود است که با این امکانات برای لایه سوم و چهارم شدنی نیست، اما با انعقاد قرارداد امکانی فراهم می شود که مراکز استان ها خدمات در لایه سوم و چهارم را ارائه دهند و همه مراکز پیش بینی ما در سطح کشور توان زیرساختی برابر با توان مراکز ستادی خواهند داشت.

پرهیزگار مدت زمان اجرای این قرارداد را دو سال از سال 97 اعلام کرد و گفت: این قرارداد در حوزه هوانوردی، بلایای جوی، مدیریت بحران، تولید پیش بینی های عامه و.

است.

رییس سازمان هواشناسی افزود: این قرارداد سه بخش عمده سینرژی ، ایرومتر و میتروفاکتوری است.

وی افزود: امیدواریم دولت اعتبارات موردنیاز ما را فراهم کند که شروع آن قرارداد با هواشناسی فرانسه است.

پرهیزگار افزود: برنامه توسعه ما 5 ساله و شامل هزار میلیارد تومان است که تا سال 1400 تداوم دارد و هر سال 200 میلیارد تومان اعتبار لازم داریم، البته دولت اعتبارات عمرانی ما امسال کاهش نداد.

رییس سازمان هواشناسی همچنین به پیش بینی هواشناسی در هفته جاری و هفته آینده اشاره کرد و گفت: در هفته جاری و امروز بخش هایی از شرق کشور شاهد وقوع گردوخاک، بارش باران و در نقاط مرتفع بارش برف است.

وی ادامه داد: در روز آینده در همه نقاط کشور هوایی پایدار حاکم است و پایداری هوا تا پایان هفته در اغلب شهرها تداوم دارد.

پرهیزگار اظهار داشت: پیش بینی ها در یک هفته قابل اعتنا است و با افزایش دوره پیش بینی ، خطاها افزایش می یابد و این در همه جای دنیا مصداق دارد.

رییس سازمان هواشناسی گفت: پیش بینی هفته آینده که درواقع آینده نگری محسوب می شود، بارش باران در نوار شمالی کشور است ضمن آنکه در بقیه نقاط کشور تا پایان هفته پدیده خاصی را نداریم.

وی گفت: در این دو هفته افزایش دما داریم و پدیده سرمازدگی برای کشاورزان وجود ندارد.

پرهیزگار اظهار داشت: بر این اساس روز چهارشنبه اول فروردین آسمان در اغلب نقاط کشور صاف است.

روز پنجشنبه دوم فروردین ماه آسمان نیمه ابری تا ابری همراه با بارش خفیف و پراکنده در ارتفاعات جنوبی گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، همچنین دامنه ها و ارتفاعات البرز پیش بینی می شود و روز جمعه نیز آسمان کشور صاف و آفتابی و بدون بارندگی است.

رییس سازمان هواشناسی ادامه داد: روز شنبه چهارم فروردین ماه آسمان صاف و بدون بارش در اغلب نقاط کشور خواهیم داشت و روز یکشنبه پنجم فروردین ماه در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه آسمان نیمه ابری تا ابری پیش بینی می شود.

همچنین سواحل جنوبی دریای خزر نیمه ابری با احتمال بارش پراکنده در دامنه های شمال البرز خواهد بود.

وی بیان کرد: روزهای دوشنبه ششم فروردین تا چهارشنبه هشتم فروردین آسمان در اغلب نقاط کشور آفتابی خواهد بود، همچنین روز پنجشنبه نهم فروردین تا دوشنبه 13 فروردین ماه با گذر سامانه بارشی، بارش باران در دامنه های البرز از شمال غرب تا شمال شرق، سواحل شمالی کشور و بخش های شمالی تا میانی زاگرس وجود دارد که بیشینه بارشی این سامانه در ارتفاعات البرز رخ خواهد داد.

پرهیزگار تأکید کرد: امسال شاهد 44 درصد کم بارشی نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم.

رییس سازمان هواشناسی افزود: سازمان هواشناسی قوی ترین کامپیوترها را در اختیار دارد و در ایران نیز سازمان هواشناسی به کامپیوتر با توان پردازشی 12 ترافلاپس یعنی معادل 12 ضربدر 10 به توان 12 عمل در ثانیه دارد، اما ما باز به نسبت کشورهای توسعه یافته توان کمتری در پردازش های هواشناسی داریم و این توان پردازشی در کامپیوترهای ما نسبت به کامپیوترهای کشورهای توسعه یافته یک به هزار است.

وی همچنین در مورد باروری ابرها توضیح داد: باروری ابرها پیشینه 70 ساله در دنیا دارد و در ایران هم مربوط به قبل از انقلاب است؛ کشورهای آمریکا در این زمینه صاحب دانش هستند و امکانات وسیعی نظیر هواپیما، راکت و.

دارند اما اغلب تیم های کارشناسی در مقاله ها مدعی هستند باروری ابرها چندان جواب نمی دهد و راه حلی برای جبران کم آبی و تهیه آب نیست.

پرهیزگار افزود: ما نیز سال های پیش باروری ابرها را در یزد امتحان کردیم که جواب نداد؛ باروری ابرها در آزمایشگاه شدنی است، اما در تولید آب و کاهش خشک سالی مثمر ثمر نیست.

رییس سازمان هواشناسی افزود: کیپ تاون در آمریکای جنوبی 4 ژوئن امسال را روز صفر آب معرفی کرده است، درحالی که این منطقه بندری است و آفریقای جنوبی در باروری ابرها ید طولانی دارد.

وی ادامه داد: در باروری ابرها 5 تا 15 درصد می توان افزایش بارش آن هم در نوع خاصی از ابر ایجاد کرد.

پرهیزگار اظهار داشت: در یک دوره 6 ساله 30 درصد ابرها امکان باروری داشتند که متوسط 10 درصد افزایش بارش محقق می شود و آن هم باید ابر در حوزه آبریز باشد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: هواشناسی - سازمان هواشناسی - وزیر راه و شهرسازی - اطلاع - اطلاع رسانی - قرارداد - اطلاعات - روستاها - پدیده - کاهش - جهان - جهانی - فرانسه - وزیر راه - آینده - شهرسازی - اجتماعی - مهاجرت - برنامه - بزرگ - حاشیه نشینی - رسانی - توسعه - جزیره - امنیت - معاون - آسیب پذیری - نشست خبری - وزیر - روستاهای

آخرین اخبار سرویس:
اشتغال 790 هزار نفر در سال 96

رکودِ شش ساله پروژه های مسکن مهر پرند/ کارگرانی که از «یک بام و دو هوا» خسته اند

استخدام نیروی آقا جهت کار در هتل در قم

استخدام منشی خانم جهت شرکت معتبر لوازم خانگی در شهر تهران

استخدام وکلای پایه یک کانون جهت همکاری با موسسه حقوقی

همزمان با برداشت گندم و کلزا هزار دستگاه کمباین به خوزستان وارد شدند/ ممنوعیت پرداخت سوخت به کمباین های فاقد برگ معاینه فنی

استخدام سه ردیف شغلی جهت یک شرکت معتبر در قزوین

استخدام کارشناس پلیمر یا مکانیک جهت کار داخل سالن

عرضه طلای ساخته شده خارجی ممنوع است

استخدام مهندس مکانیک در گروه صنعتی مسینا در تهران

کاهش بهای پوند و یورو+ جدول

925 خانواده زندانی نیازمند تحت پوشش انجمن های حمایت زندانیان کردستان قرار گرفتند

استقرار واحد سیار ستاد معاینه فنی در یکی از میادین تهران

انتصاب رییس هیئت نظار بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

حذف یارانه 24 میلیون نفر جزو تکالیف دولت در بودجه است

افتتاح و آغاز اجرای 27 طرح بهداشتی در استان بوشهر

بازار طلا به دلیل بالا بودن قیمت کساد است

افزایش قیمت بلیت مترو از امروز

قیمت سکه در بازار با پیش فروش متعادل می شود/ علت توقف عرضه یکماهه

دبیر،ساعی،رضازاده ،جدیدی و ... سر چندرغاز دعوا می کنند؟

استخدام فروشگاه موبایل سام

استخدام خانم جهت ثبت فاکتور در یک دفتر تعمیرات خودرو

استخدام حسابدار ماهر خانم بصورت نیمه وقت در همدان

استخدام برنامه نویس php و وردپرس کار در عصر آسیا

استخدام چند ردیف شغلی در شرکت رونیکس

استخدام خیاط و اتو کار ماهر در تبریز

حصیربافی؛ از سپیده دم تاریخ تا امروز

استخدام کارشناس صادرات، واردات و تضمین کیفیت در کرج

استخدام 3 رده شغلی در مرکز توسعه مدیریت ایران

استخدام چند نفر نیروی خانم در کارگاه طلا و نقره سازی

22 درصد بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی مربوط به مشاغل سخت وزیان آور است

اشتیاق اروپا برای همکاری اقتصادی و بانکی با ایران

استخدام بازاریاب مواد غذایی و زعفران در تبریز

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده نوبت دوم بانک سرمایه برگزار شد

استخدام پیک موتوری برای رستوران در میدان بیمه همدان

ارائه خدمات سلامت محور به صورت رایگان در میادین میوه و تره بار منطقه 10 تهران

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده نوبت دوم بانک سرمایه برگزار شد

زوتی برای همکاری با سایپا اهمیت ویژه ای قائل است

آغاز ثبت نام کارت بلیت های مدت دار/بلیت مترو از امروز 1000 تومان شد

رییس انجمن صنفی کشاورزان: 60هزارتن از گندم کشاورزان خریداری شد

آیا نرخ دلار 4200 پایدارخواهد ماند؟

رشد 24 درصدی ترانزیت خارجی کالا در سال 96

استخدام دو نفر نیروی ساده در فست فود سیب زمینی خوشمزه

کد شناسایی 50 واحد طلا سازی در سال گذشته ابطال شد

آموزش ساخت 6 مدل کاردستی با شانه تخم مرغ

گازرسانی به 3 نیروگاه باقیمانده شتاب می‎گیرد

یورو و پوند ارزان شد/ نرخ ارز بانکی امروز 1 اردیبهشت 97

روحانی: یک دستگاه نظارتی نوشته بود فلان نوع هواپیما خوب نیست برایش نوشتم اصلا به تو چه ربطی دارد؟ / بعضی ها از فضای مجازی و اطلاع داشتن مردم بدشان می آید؛ فضای مجازی یعنی امر به معروف و نهی از منکر / هر مدیری در برابر فشار ها عقب نشینی می کند، از دولت برود / در 4 سال گذشته، ارز کاغذی را ب

قیمت لاستیک خودروهای SUV و MINI SUV

تهیه اطلس آب اولین گام هند برای مدیریت منابع آبی در بخش کشاورزی

وام قرض الحسنه گازکشی منازل به مردم سیستان و بلوچستان اعطا می شود

قیمت ارز، سکه و طلا در بازار آزاد / 1 اردیبهشت

فخریه کاشان نباید مثل دهه 70 قِسر در برود

کاهش قیمت مرغ در بازار/نرخ به 8350 تومان رسید

برنامه های ملی باید با برنامه ریزی گام به گام اجرا شود

درآمد ملی کشور 20 درصد کاهش پیدا کرده است

شناسایی 600 هتل گرانقیمت در شهرهای میزبان جام جهانی/ جریمه 7 میلیونی برای خاطیان

سرمازدگی باغ ها و مزارع کشاورزی، امید باغداران و کشاورزان را ناامید کرد

استخدام تعدادی نیرو جهت تولید شیرینی جات سنتی در قزوین

استخدام مشاور حرفه ای جهت فروش املاک در مسکن پرسپولیس

استخدام نیرو جهت امور اداری و کامپیوتر در قم

استخدام مربی در رشته های مختلف جهت باشگاه بدنسازی بانوان

استخدام ویزیتور جهت تبلیغات میدانی در قم

استخدام کارشناس کامپیوتر مسلط به نرم افزار و سخت افزار

استخدام فروشنده خانم و مسلط به کامپیوتر در قزوین

استخدام مربی مهدکودک آشنا به زبان انگلیسی جهت مهد در تهران

استخدام شرکت شایان اعتماد دشتابی در شهر قزوین

استخدام تعدادی مربی خانم جهت مهدکودک در محدوده زعفرانیه

اصلاح امور به نفع مردم هدف دولت است

حمایت 31 هزار میلیارد ریالی بانک ملی ایران از بنگاه های کوچک و متوسط

بازار طلا به دلیل بالا بودن قیمت ها کساد است

ضوابط ورود کالاهای وارداتی مجاز به بازارچه های مرزی ابلاغ شد

انتقال آب سد طالقان به قزوین سرعت می گیرد

پیش فروش پیکاپ فوتون با تخفیف خرید کالای ایرانی

هزینه درمان مصدومان ترافیکی بدون ارایه "بیمه نامه شخص ثالث"، آزاد شد

ترکیه تمام ذخایر طلای خود را از آمریکا خارج می کند

آسیا همچنان عامل اصلی رشد اقتصادی جهان خواهد بود

آغاز عملیات سمپاشی هوایی علیه آفت سن غلات در دره شهر

یکپارچه سازی زراعت مهمترین نیاز کشاورزی سمنان است

یکپارچه سازی زراعت مهمترین نیاز کشاورزی سمنان است

اصلاح امور به نفع مردم هدف دولت است

چهره های مشهوری که در گینس رکوردهای عجیبی دارند + تصاویر

استخدام مربی با کارت مربیگری و مدرک مرتبط در شهر تهران

استخدام کارشناس یا فوق لیسانس نرم افزار بصورت تمام وقت

استخدام co2 کار مجرب جهت کار در قم

استخدام مدیر فروش خانم و آقا جهت همکاری در شهر تهران

استخدام نیروی ساده خانم جهت کار در قم

استخدام مدیر فروش جهت افزودنی های بتن و ساختمان در تهران

استخدام مهندس معمار و طراح مسلط به نرم افزارهای معماری

استخدام مدیر تولید جهت کارخانه معتبر واقع در شهرک صنعتی

استخدام نصاب کولر آبی جهت کار در قم

استخدام تعدادی پیک موتوری جهت پیک موتوری پرهام در قم

استخدام مدیر وصول اقساط و مدیر روابط عمومی جهت شرکت معتبر

استخدام معمار داخلی آشنا به مبلمان مسلط به اتوکد و Max

استخدام حسابدار آقا جهت شرکت ستاره های طلایی کویر  قم

استخدام بازاریاب حضوری در وب سایت جهازچین در تهران

با جلوگیری از قاچاق شغل های جدید ایجاد می شود

استخدام مدیر آموزش،منشی،کارشناس مالی در شرکت توف سریرا

استخدام مهندس معمار خانم مسلط به 3Dmax و اتوکد  تهران

شاسی بلند چری که در آینده به ایران می آید (+عکس)

پدیده سرمازدگی کشاورزی در دو هفته آینده نداریم/ امضای قرارداد 3.8 میلیون یورویی هواشناسی با فرانسه

پدیده سرمازدگی کشاورزی در دو هفته آینده نداریم/ امضای قرارداد 3.8 میلیون یورویی هواشناسی با فرانسه