مطالب مرتبط:
ماهی تیلاپیا باعث تشدید بیماریهای قلبی و آسم می شود
مصرف ماهی "تیلاپیا" موجب تشدید بیماریهای قلبی می شود؟
مصرف تیلاپیا موجب تشدید بیماریهای قلبی می شود
مصرف تیلاپیا موجب تشدید بیماریهای قلبی می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 اسفند 1396 ساعت 01:102018-03-18اجتماعي

"تیلاپیا" خیلی هم خوب است!


رییس سازمان محیط زیست با دفاع جانانه از ماهی تیلاپیا گفت: آیا شیلات احمق است و نمی فهمد که در رابطه با تیلاپیا نظر مثبتی را داده است .

طی 6 ماه گذشته هر چه فحش بود، - نثار ما کردند! شعار سال: "عیسی کلانتری در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره آلودگی هوا در کلانشهرها و تهران اظهار کرد: منشأ آلودگی هوا در فصل های مختلف تفاوت دار؛ در فصل سرد بیشتر آلودگی هوا به سوخت گازوییل بر می گردد اما در فصل گرم همه عوامل در آلودگی هوا دخیل هستند.

کامیون های فرسوده منبع آلاینده ها وی افزود: حدود دو سوم آلودگی هوا به کامیون های فرسوده و حدود 10 هزار دستگاه مینی بوس برمی گردد؛ از ابتدای زمستان با کمک استانداری تهران و سایر دستگاه های ذیربط مانع ورود کامیون های بالای 15 سال به شهر تهران شدیم که این موضوع کمک بزرگی به کیفیت هوا کرد و حتی حدود ممانعت از تردد یک هزار دستگاه اتوبوس های فرسوده هم گرفته شد.

رییس سازمان محیط زیست تأکید کرد: برای رفع آلودگی هوا هم خودروها باید بهبود یابند و هم کیفیت سوخت ها اصلاح شود؛ حتی در شهرهای بزرگ دنیا هم تصمیم بر این شده که در ماه های آلوده، جلوی ورود خودروهای گازوییل سوز به شهر ممنوع شود.

فاصله سوخت مصرفی با شرایط ایده آل کلانتری ادامه داد: حدود دو ماه پیش جلسه ای با مدیران عامل خودروسازان برگزار کردیم و دغدغه های خود را اعلام کردیم ؛ سوخت مصرفی به ویژه بنزین در کلانشهرها ارتقا یافته اما هنوز با شرایط ایده آل فاصله دارد و مسئولان ذیربط نیز قول داده اند تا پایان برنامه ششم این شرایط محقق شود اما با سوخت غیراستاندارد و خودروی غیراستاندارد نمی توانیم هوای سالم و پاک داشته باشیم.

وی تصریح کرد: وزارت صنعت و معدن قول داده که واحدهای تولید موتورهای برقی را هر چه سریع تر راه اندازی کند چرا که بخش بزرگی از آلودگی هوا به موتورسیکلت ها برمی گردد که البته تمامی این فعالیت ها ممکن است یک تا دو سال به طول بینجامد اما در حال حاضر تقریباً همه بنزین های ما زیر یک درصد بنزن دارند که استاندارد آن هم همین یک درصد است اما در برخی موارد گوگرد سوخت ما بالاتر از50ppm است.

واکنش کلانتری به کاهش مناطق حفاظت شده رییس سازمان محیط زیست در پاسخ به پرسشی درباره کاهش سطح مناطق حفاظت شده با مصوبات اخیر شورای عالی محیط زیست اعلام کرد: مصوبات، آیات الهی نیستند که قابل تغییر نباشند؛ این مصبات 40 سال بود تغییر نکرده بود و آن زمان 30 میلیون نفر جمعیت داشتیم اما در حال حاضر 80 میلیون نفر جمعیت داریم.

کلانتری بدون اشاره به مخاطرات مختلف کاهش 70 هزار هکتاری مناطق حفاظت شده افزود: همه آن تغییرات کمتر از سه در هزار بود که در مناطق کاهش داشتیم و پیشنهادهای افزایش هم داشته ایم و حتی دو مورد هم افزایش داشته ایم و در 24 مورد کاهش داشته ایم! وی تصریح کرد: بخشی از شهر موجود خلخلال در مناطق حفاظت شده بود و حتی در برخی مناطق هم سرمایه گذاران نمی توانستند برای فعالیت صنعتی خود، سند بگیرند که در هر صورت این مناطق هم پویا هستند و کم و زیاد می شوند.

رییس سازمان محیط زیست توضیح داد: وقتی سه در هزار مناطق حفاظت شده کاهش می یابد، دهها هزار واحد تولیدی و مسکونی از بلاتکلیفی خارج می شوند؛ ما روستاهایی داریم که داخل مناطق حفاظت شده هستند و مردم این روستاها را باید تعیین تکلیف کنیم که این برنامه ریزی هیچ مشکلی ایجاد نمی کند و بهبود کیفیت هم به دنبال می آورد.

کلانتری اظهار کرد: جایی که باید مناطق حفاظت شده کاهش یابد کم می شود و جایی که باید افزایش یابد اضافه خواهد شد و در حقیقت در هیچ جای دنیا هم هیچ چیز ثابتی وجود نخواهد داشت؛ به هر حال محیط زیست متعلق به مردم است و باید رفاه آنان را هم در نظر بگیریم و اینکه هزاران نفر به خاطر محیط زیست مشکل پیدا کنند سیاست ما نیست.

کلانتری درباره مدیریت نادرست منابع آب، مجوز حفر چاه های غیرمجاز، انتقال آب بین حوضه ای و سدسازی های بی رویه و ادامه این سیاست های غلط توسط سازمان متبوعش گفت: ما تابع استانداردهای جهانی هستیم و سقف استفاده از منابع آب تجدیدپذیر طبق ضوابط بین المللی 40 درصد است و هیچ کشوری حق ندارد بیش از 40 درصد منابع تجدیدپذیرش را استفاده کند و اگر چنین کاری کند با خطرات و مشکلات زیادی رو به رو خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر در کشورمان به جای 40 درصد، 110 درصد استفاده می کنیم و اگر هیچ یک از این فعالیت ها را هم نمی کردیم مشکل دار بودیم.

رییس سازمان محیط زیست تصریح کرد: ما به دلایل سیاسی باید خودکفا باشیم، بدون آب چطور می توانیم خودکفا باشیم؟ جمع جبری آب های جا به جا شده کمتر از دو درصد آب کشور است، آن دو درصد هم مهمان ما! وقتی 110 درصد از آب استفاده می کنیم همه این مشکلات در آن به وجود می آید.

کلانتری ادامه داد: اگر دولت بخواهد برنامه ششم توسعه را اجرا کند که خوشبختانه نمی تواند، باید 35 میلیارد مترمکعب به این 110 درصدی که مصرف می کنیم هم اضافه کنیم و این در شرایطی است که کاهش بارندگی ما حتی در منطقه ای مثل شمال به دلیل تغییر اقلیم حداقل تا ده ها سال برگشت ناپذیر خواهد بود.

وی تصریح کرد: باید بپذیریم که ظرفیت تولیدی ما بر اساس توان سرزمین چقدر است اگر جامعه و حاکمیت این را نپذیرند وضعیت ما همینی است که در حال حاضر می بینیم.

عدم نظارت سازمان محیط زیست بر معادن رییس سازمان محیط زیست درباره قانون معدن و حق نظارت سازمان محیط زیست اظهار کرد: بعد از اصلاح قانون معدن که در سال 90 انجام گرفت تقریبا سازمان محیط زیست از حق نظارت مسلوب شده و به دنبال اصلاح قانون در این حوزه هستیم.

عدم انتشار گزارش ارزیابی ها بر روی پورتال سازمان کلانتری درباره تعیین تکلیف پروژه های سازمان محیط زیست و ارزیابی آنها که 174 فقره بوده است و علت انتشار نیافتن آن بر روی پورتال این سازمان توضیح داد: البته قرار بود معاونت منابع انسانی آقای تجریشی گزارش لازم را منتشر کند که باید در این رابطه گزارش داده شود؛ اگر تجریشی این کار را صورت نداده تخلف انجام گرفته و همه گزارش ها و صورت های مالی باید منتشر شود.

وارد بودن اشکالات شورای نگهبان به موافقتنامه پاریس وی درباره برنامه های سازمان محیط زیست در حوزه بین الملل نیز اظهار کرد: یکی از مهمترین مسائل بحث موافقتنامه پاریس بوده است که شورای نگهبان آن را برگشت داده که البته اشکالاتی هم وجود دارد و باید رفع شود.

رییس سازمان محیط زیست تصریح کرد: خوشبختانه گروه بین الملل سازمان محیط زیست این موضوع را بررسی کرده و مشکلات موافقتنامه قابل رفع است چرا که در مورد 12 درصد تعهدی که ایران داده است فقط می توانیم چهار درصد را اجرا کنیم و هشت درصد باقی می ماند که در حقیقت اشکالات شورای نگهبان هم در این رابطه به حق بوده و قابلیت اصلاح دارد، بدون آنکه مشکلی به وجود آید.

قابل اصلاح بودن توافقنامه پاریس کلانتری با بیان اینکه شورای نگهبان بابت تعهدات منافع مالی و برخی مشکلات دیگر ایراداتی را وارد دانسته بود، گفت: این توافقنامه قابلیت اصلاح را دارد و دستاورد بزرگی از نظر بنده محسوب می شود و ما نیز مشکلات مربوطه را حل خواهیم کرد.

وی، مسئله دیگر در حوزه بین الملل را کشیدن دیوار در مرز ترکیه توسط این کشور دانست و گفت: ترکیه ای ها به خاطر گروه هایی که تصور می کنند تروریستی هستند در حال کشیدن دیوار مرزی هستند که قطعا این دیوار برای حیات وحش و آب هایی که قرار است به سرزمین ما وارد شود، مشکل ایجاد می کند که از طریق وزارت امور خارجه پیگیر این موضوع هستیم.

دیوار کشی ترکیه و تاثیر آن بر محیط زیست رییس سازمان محیط زیست افزود: ترکیه ای ها دیوار مذکور را بر روی حوضه آبخیز ارس بنا کرده اند که به طور حتم جلوی آب گرفته می شود و برای ورود حیوانات نیز مشکلاتی ایجاد می شود که این موضوع نیز باید با رایزنی حل و فصل شود.

کلانتری تصریح کرد: مسئله مذاکره برای آب های مرزی در شرق کشور نیز از سوی وزارت امور خارجه در حال انجام است که امیدواریم این موضوع نیز حل و فصل شود.

وی اظهار کرد: درباره موضوع گردو غبار نیز با کشورهای همسایه در حال رایزنی هستیم چرا که منشا بخشی از گردوغبار کشورمان از کشورهای همسایه است البته دولت عراق در این زمینه خوب عمل کرده و تالاب های خود را بهبود بخشیده است.

عدم احیای تالاب گاوخونی رییس سازمان محیط زیست با بیان اینکه تالاب های ما باید بهبود پیدا کند، گفت: امیدواریم که تالاب های کشورمان احیا شود اگر چه احیای برخی تالاب ها مانند گاوخونی غیرممکن است و نمی توانیم به آنجا آب برسانیم مگر اینکه لوله ای برای انتقال آب داشته باشیم که این کار هم ناممکن است.

عدم مشکل تولید تیلاپیا در کشور کلانتری درباره ممنوعیت واردات تیلاپیا و پرورش آن در کشور اظهار کرد: در حال حاضر 7.

5 میلیون تن تیلاپیا در جهان تولید و مصرف می شود بنابراین ما نیز بعد از ممنوعیت واردات، بحث تولید در کویر را مد نظر قرار داده ایم که تصور می کنم مشکلی نداشته باشد.

وی افزود: در حال حاضر تیلاپیا در عراق تولید می شود و وارد هورالعظیم می شود و گونه ای بسیار مضر محسوب می شود و ما نباید با یک حرف کشور را از یک منبع برحذر کنیم؛ سؤال این است که تیلاپیای تولیدی در بافق یزد از این استان به کجا می رود؟ در این استان که رودخانه وجود ندارد بنابراین به صورت سرپوشیده که آسیبی به محیط زیست نمی رسد، تولید خواهد شد.

قیاس تیلاپیا با ماهی سفید کلانتری درباره این پرسش که به اذعان کارشناسان ماهی تیلاپیا ارزش غذایی لازم را ندارد، گفت: برخی افراد می گویند تیلاپیا ارزش غذایی ندارد که باید پاسخ داد که تیلاپیا دارای ارزش غذایی لازم است؛ آیا این ماهی با ماهی سفید هیچ تفاوتی دارد؟ وی با بیان اینکه از نظر ما تولید تیلاپیا منعی ندارد، اظهار کرد: البته تولید اینگونه ماهی در برخی نقاط مانند سفیدرود انجام نخواهد گرفت و اجازه این کار را نمی دهیم بلکه در برخی مناطق مانند بافق یزد، سمنان و بیرجند اجازه این کار صادر می شود.

رییس سازمان محیط زیست تاکید کرد: برنامه های ما نباید بر اساس شایعات متوقف شود بلکه باید درآمد کشور تامین شود و باید در این دولت شغل ایجاد شود! بنده نباید مانعی در راستای ایجاد شغل باشم بلکه محیط زیست و اشتغال باید در کنار هم قرار گیرند.

وی شیلات را مسئول تولید تیلاپیا دانست و گفت: شیلات وقتی می گوید ماهی تیلاپیا محصول مضری نیست بنده هم می گویم باید این کار در حوزه ای که آسیب رسان نخواهد بود تولید شود؛ آیا ما فقط عقل داریم و دنیا در این رابطه عقل ندارند که حدود 7.

5 میلیون تن تیلاپیا در جهان تولید می شود.

آیا شیلات احمق است!! رییس سازمان محیط زیست تصریح کرد: در استان هایی که رودخانه ای ندارند تولید تیلاپیا بلامانع است اما باید پرسید که آیا در استان هایی که رودخانه ندارند تیلاپیایش می خواهد پرواز کند و به نقطه ای دیگر برود که آسیب رسان باشد؟ ما حاضریم با کارشناسان جلسه ای علمی در رابطه با تیلاپیا برگزار کنیم و امیدواریم در این رابطه پاسخ قانع کننده دهند اما شیلات توضیحات خود را ارائه کرده و باید منتقدان پاسخ دهند که آیا شیلات احمق است و نمی فهمد که در رابطه با تیلاپیا نظر مثبتی را داده است؟ فحش خواهر مادر نثارم کرده اند! کلانتری درباره تضاد اشتغال با قانون هوای پاک اظهار کرد: این دو با یکدیگر در تضاد نیست اما طی 6 ماه گذشته در این رابطه ها هر چه فحش خواهر و مادر بود را نثار ما کردند! خوب بگذار بنویسند ما پوست کلفت هستیم و چیزی نمی گوییم بله به توسعه پایدار توجه داریم! وی با بیان اینکه 80 درصد جمعیت جهان در سواحل زندگی می کنند و بیش از 80 درصد صنعت در سواحل قرار دارند، گفت: متاسفانه ما سواحل خود را برای توسعه بسته ایم و در آبادان و چابهار فقط یک میلیون و 700 هزار نفر زیست می کنند در حالیکه باید به این مناطق توجه داشته باشیم.

نظر کلانتری درباره اشتغال شمال کشور رییس سازمان محیط زیست افزود: منطقه شمال کشور (سواحل خزر) را هم گفته ایم که دست نزنند و مردم این منطقه سرایدار تهرانی ها باشند و این به صورتی پیش رفته که کاری برای مردم این منطقه ایجاد نشده و از میان جمعیت 7.

5 میلیون نفری این منطقه فقط 300 هزار نفر آن هم به شغل کشاورزی و برنج کاری مشغول هستند.

کلانتری افزود: ما اگر به دنبال توسعه پایدار باشیم همه مشکلاتمان حل خواهد شد و درآمد سرانه افزایش می یابد و محیط زیست هم بهتر پیش می رود.

وی به انتقاد از خودروهای آلاینده پرداخت و افزود: وقتی خودرو آلاینده تولید می شود با آن مخالف هستیم اما برای توسعه پایدار برنامه های زیادی را مورد توجه قرار می دهیم و به آن توجه خواهیم داشت.

رییس سازمان محیط زیست به موضوع کیفیت سوخت اشاره کرد و گفت: به عنوان نمونه در شهر تهران نمونه برداری ها انجام گرفته و گازوییل آن بالای 250 نرفته است اما در شهرستان های تهران این موضوع افزایش یافته است و این در حالیست که در طی سالهای گذشته اصلاحاتی در این زمینه صورت گرفته است؛ هم می توانیم هوای پاک داشته باشیم و هم اشتغال ایجاد کنیم بنابراین باید به برنامه های همچون ارتقاء کیفیت خودرو، برقی کردن موتورها و جمع آوری موتورسیکلت های کاربراتی اهمیت داده شود.

فاقد استاندارد بودن کیفیت خودروهای داخلی کلانتری با بیان اینکه کیفیت خودروهای ما بسیار نازل است، تصریح کرد: همه جای دنیا سوخت گران وجود دارد و خودروهای ارزان در اختیار مردم قرار می گیرد اما در کشور ما برعکس است و ما خلاف نسخه بین المللی عمل می کنیم؛ من اگر جای مردم باشم، خودروهای داخلی با این کیفیت را سوار نمی شوم و مردم باید خودروهای با استاندارد را در اختیار داشته باشند.

وی درباره اثرات زیست محیطی واگذاری اراضی مجاور آزادراه تهران ـ شمال و عدم واکنش سازمان محیط زیست به این اقدام اظهار کرد: این واگذاری جزو زیستگاه های منطقه حفاظت شده نیست بلکه از جمله زمین های حاشیه جاده است؛ از مناطق خارج زیستگاه ها هم اطلاعی ندارم که چه برنامه ای تدارک دیده اند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار 26 اسفند 96، کد مطلب: 1683015، www.

tn.

ai
کلید واژه ها: آلودگی هوا - رییس سازمان محیط زیست - سازمان محیط زیست - آلودگی - محیط زیست - استاندارد - شورای عالی محیط زیست - کامیون - فرسوده - زیست - محیط - تهران - مناطق - شرایط - استانداری تهران - گازوییل - بزرگ - کاهش - ماهی تیلاپیا - بنزین - جمعیت - موتورسیکلت - خودروسازان - وزارت صنعت - هوای سالم - شهر تهران - نشست خبری - عالی - درصد - آلاینده

آخرین اخبار سرویس:
سرعت وزش باد در اصفهان به 70کیلومتر در ساعت رسید

عربستان تشرف زائران به غار حرا را ممنوع کرد

سرعت وزش باد تا 70کیلومتر در ساعت در اصفهان

دمیدن روح فرهنگ در کالبد المان های شهری

دمیدن روح فرهنگ در کالبد المان های شهری

عکس جذاب نشنال جئوگرافیک

شرایط ناپایدار جوی از فردا تشدید می شود

از بین رفتن و تخریب زیستگاه ها مهم ترین تهدید برای حیات پرندگان کنار آبزی است

دفترچه راهنما و شرایط شرکت در "کنکور 97"

«ایمنی» در برج گران قیمت هم نایاب است، چه برسد به سازه های ارزان! +تصاویر

ممنوعیت کاشت چمن در قم

آستان مقدس امامزاده حسین(ع) جاذبه گردشگری مذهبی قزوین+ فیلم

استخدام منشی خانم در یک موسسه معتبر در اصفهان

تیراندازان به ماموران محیط زیست دزفول متواری شده اند

جشنواره گلستان خوانی الگوی پیوند با هویت ایرانی اسلامی است

کاروان پیاده زائران رضوی از کربلا به قوچان رسید

1900 منفذ فعال موش در منطقه 19 شناسایی و طعمه گذاری شد

طرز تهیه اسکون کشمشی

استخدام کارمند اداری جهت وصول مطالبات در شرکت معتبر در تهران

جی آر ای ( GRE) چه نوع آزمونی است؟

گرایش به رشته های فنی در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافت

ثبت نام متقاضیان اعزام به مدارس خارج از کشور آغاز شد

جشنواره گلستان خوانی الگویی برای پیوند با هویت ایرانی اسلامی است

دست گرد و غبار بر دهان غرب کشور؛ تعطیلی مدارس و وضعیت بحرانی شهرها

200هزار دانش آموز ابتدایی در جشنواره گلستان خوانی رقابت کردند

عربستان زیارت «غار حراء» و «کوه نور» را ممنوع کرد

روز جانباز

اقدام پژوهی چگونه توانستم شرکت دانش آموزان را در مسابقات معارف اسلامی و احکام و نماز جماعت رونق ببخشم؟

اخطاریه سازمان هواشناسی برای روز یکشنبه

هنرآموزان مراکز فنی حرفه ای

هوای 23 استان بارانی می شود

یک زن مدیرکل محیط زیست استان کردستان شد

کارگاه آموزشی پرورش و زهرگیری عقرب در نقده+گزارش

200هزار دانش آموز ابتدایی در جشنواره گلستان خوانی رقابت کردند

یک بهله عقاب در طبیعت قروه رهاسازی شد

بارندگی شدید و تگرگ در راه است

یافته جدید: ستاره شناسان درباره ماهیت طوفان های خورشیدی عظیم در اشتباه بوده اند

از بین رفتن و تخریب زیستگاه ها مهم ترین تهدید برای حیات پرندگان کنار آبزی است

بارش باران تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت

داستان عجیب جانباز 70 درصدی که می خواهد مدافع حرم باشد

شاخص لحظه ای کیفیت هوای سه شهر در وضعیت ناسالم قرار دارد

اولین نشست هماهنگی پاکسازی اراضی آلوده به مین در خوزستان برگزار شد

یک بهله عقاب در طبیعت قروه رهاسازی شد

پاکسازی منطقه گردشگری مرنجاب در آستانه روز زمین پاک

اجرای نذر طبیعت با احداث آبشخور در پناهگاه حیات وحش یخاب آران و بیدگل

وزش باد،مهمان آسمان استان+فیلم

اتوبوس های دوطبقه گردشگری برای شیراز، شاید وقتی دیگر

بارش برف سبب کندی تردد در راه های البرز شد

بیجاری ها رخت زمستانی بر تن کردند

آذربایجان غربی رویشگاه 500 گیاه دارویی است

عملیات نمک پاشی در گردنه های قزوین انجام شد

برف مدارس اشتهارد و طالقان را تعطیل کرد

راه های استان های البرز لغزنده است

اقدام پژوهی چگونه توانستم وضعیت انضباطی دانش آموزان پایه دوم راهنمایی را بهبود بخشم .

مراسم معنوی دعای باران در روستای ساق زاوه

ضرورت تسریع در ایجاد سکونتگاه اضطراری در اهواز

بارش برف گردنه چری کوهرنگ را لغزنده کرد

هواشناسی کاهش شدید دما برای البرز پیش بینی کرد

تردد در محورهای استان زنجان با زنجیر چرخ

پاسخ استاندار اصفهان به شایعه شهردار شدنش در تهران: مسئولیت را نمی پذیرم

حادثه اسیدپاشی بر روی دانش آموز اسلام آباد غربی یک نفر دستگیر شد

مشکلات ناشی از بارش بی سابقه برف بهاری در البرز

ضرورت همراه داشتن تجهیزات ایمنی و گرمایشی در کلیه جاده های استان

اردک تاجدار ایران نخستین بار در تالاب گندمان مشاهده شد

پیش بینی رگبار باران و سیلابی شدن رودخانه ها

سرعت وزش باد تا 70کیلومتر در ساعت

سه تا 30 سال

پاسخ استاندار اصفهان به شایعه شهردار شدنش در تهران

بارش برف و باران در برخی مناطق کشور

ورود سامانه بارشی به فارس از فردا شب

مراکز سلامت دختران به 24 مرکز افزایش می یابد

پاسخ مهرعلیزاده به شایعه شهردار شدنش در تهران

شما جانبازان در حال مبارزه اید...

هوای بوکان هم ناسالم شد

هوای استان لرستان در وضعیت ناسالم قرار دارد

گرد و غبار در هندیجان به 5،3 برابر حد مجاز رسید

هفت هزار پست سازمانی در محیط زیست خالی است

اتمام فاز نخست مطالعات پروژه احداث تونل امتداد خیابان استاد معین

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش: رقابت زدایی از دانش آموزان یکی از رویکر های مهم وزارت آموزش و پرورش دردوره ابتدایی است

بارش باران تا روز دوشنبه ادامه می یابد

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش : جانبازان زیباترین نماد شجاعت و از خود گذشتگی هستند

مجموعه باستانی بسطام، از دیدنی های استان سمنان

کیفیت هوای پایتخت با شاخص 54 سالم است

محدودیت های ترافیکی روز ارتش در کرمانشاه اعلام شد

سپیدان بیشترین بارش را در فارس داشته است

طی امروز و فردا شاهد تشدید بارش ها در اردبیل خواهیم بود

جاده های خراسان رضوی شن و نمک پاشی شد

توفان دوشنبه شب یزد، خسارتی نداشت

اتمام فاز نخست مطالعات پروژه احداث تونل امتدادخیابان استاد معین

راه اندازی سامانه ی حمل و نقل معلولان به زودی در شیراز

از بین رفتن و تخریب زیستگاه ها مهم ترین تهدید برای حیات پرندگان کنار آبزی است

استخدام مدیر آموزش،منشی،کارشناس مالی در شرکت توف سریرا

آلودگی هوای سنندج هفت برابر حد مجاز در شرایط خطرناک است

بارش باران تا روز دوشنبه ادامه می یابد

آغاز ثبت نام متقاضیان شرکت در آزمون اعزام نیروی انسانی به مدارس خارج از کشور

6پروژه عمرانی آموزشی در رشتخوار افتتاح وکلنگ زنی می شود

آبرسانی به 5 روستای شهرستان پلدختر

سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان

اخذ سند مالکیت 29 فقره موقوفه در سردشت

اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش شتابزده آغاز شد

"تیلاپیا" خیلی هم خوب است!

"تیلاپیا" خیلی هم خوب است!