مطالب مرتبط:
افزایش 16 درصدی تلفات جاده ای در خراسان جنوبی
آیا خودرو به تنهایی عامل تلفات جاده ای است؟
تدارک برای سفری ایمن
تلفات مزدوران سعودی در صحراء «میدی»
آخرین آمار تلفات ارتش ترکیه در عفرین
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 اسفند 1396 ساعت 01:102018-03-18اقتصادي

نصف شدن تلفات جاده ای با ایمن شدن خودروها


رییس پلیس راه کشور با برشمردن سهم هریک از سه عامل راننده، خودرو و جاده در سوانح، جزییاتی جدید از میزان خسارت های جاده ای به اقتصاد کشور و وضعیت ایمنی جاده ها و خودروها را تشریح کرد و توصیه هایی کاربردی برای سفرهای نوروزی را ارائه داد.

- شعار سال:" همواره با نزدیک شدن به ایام عید نوروز یکی نگرانی جدی پررنگ تر می شود؛ نگرانی افزایش تلفات ترافیکی در نوروز همزمان با اوج گیری سفرهای نوروزی؛ تلفاتی که در یک سوی آن اشتباهات فردی رانندگان قرار دارد و در سوی دیگر، ضعف در سیستم ایمنی خودروها، جاده ها و امدادرسانی جاده ای.

سردار محمد حسین حمیدی در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به جزییاتی از آمار تلفات نوروزی، به صورت مجزا سهم هریک از اجزاء سفر را در بروز سوانح تلخ تشریح کرده و در انتها توصیه هایی کاربردی را به مسافران نوروزی ارائه داده است؛ متن این گفت وگو را در زیر می خوانید.

تلفات ترافیکی در نوروز بیشتر ناشی از چه نوع سوانحی است؟ حمیدی: در نوروز گذشته و از تاریخ 25 اسفند 95 تا 15 فرودین 96، حدود 700 نفر جان خود را از دست دادند و بیش از 4300 نفر هم مجروح شدند.

عمده ترین در دوطرفه سبقت و انحراف به چپ و در آزادراه ها خستگی و خواب آلودگی و عدم توجه به جلو بود که معمولا به صورت تک خودرویی اتفاق افتاده وعمدتاً خودروهایی که کیفیت خوبی نداشته، بدنی مستحکمی ندارند و از سیستم ایمنی بالایی برخوردار نیستند بیشترین تلفات را داشتند.

وضعیت کشته های سوانح جاده در ایران در مقایسه با سایر کشورهای دنیا چطور است؟ حمیدی: اگر بخواهیم کلی گویی کنیم به مقصود نمی رسیم و باید بر اساس شاخص های جهانی و در شرایط یکسان و منطقی، وضعیت را مقایسه کنیم؛ البته شکی نیست که ما در گذشته اصلا وضعیت خوبی نداشتیم و حدود 28 هزار کشته در یک سال داشتیم و خوشبختانه امروز از حالت بحرانی آن زمان خارج شده ایم.

در حال حاضر بر اساس دو شاخص این وضعیت سنجیده می شود؛ شاخص اول بر اساس نسبت کشته های ترافیکی به جمعیت کشورها است که در این شاخص، با توجه به در نظر نگرفتن تعداد خودروها، تعداد رانندگان و شاخص های دیگر ترافیکی، نمی توان انتظار نتایج منطقی از آن داشت؛ در این شاخص کشورهایی که خودروی قابل توجه نداشته و اصلاً ترددهای ترافیکی در آن ها قابل توجه نیست به نسبت سایر کشورها در وضعیت بهتری قرار دارند و در این شاخص، به تلفات ترافیکی به مثابه تلفات ناشی از سل، وبا و بیماری های مختلف نگاه می شود.

در این مقیاس و شاخص، ایران پنجمین کشور دنیا است ولی در روش معتبر بین المللی دوم که در مباحث ترافیکی از آن استفاده می شود، هم عدد کشته های ترافیکی و هم تعداد خودروها برای به دست آمدن یک معیار منطقی در نظر گرفته می شود؛ در این شاخص، تعداد کشته های ترافیکی به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه اندازه گیری می شود و بر اساس این شاخص، امروز ما از متوسط آسیا و دنیا شرایط بهتری داریم.

در این شاخص، به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه، به طور میانگین در آسیا 9.

5 نفر جان خود را از دست می دهند و میانگین این شاخص برای کل دنیا حدود 6.

5 است و این در حالی است که در ایران به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه، 5.

1 نفر در سوانح ترافیکی جان خود را از دست می دهند.

البته این آمار برای کشورهای اروپایی، 2.

5 نفر به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه است.

پس یعنی وضعیت ما در مقایسه با دنیا و آسیا، وضع بهتری است و با کشورهای اروپایی فاصله داریم و این در حالی است که در این کشورها، وضعیت شان به لحاظ جاده ها، وضعیت خودروها، مقررات و قوانین راهنمایی و رانندگی، سیستم های کنترلی و سیستم های امداد و نجات با ما کاملاً متفاوت است.

به تفکیک سهم هر کدام از عوامل در بروز سوانح ترافیکی چقدر است؟ حمیدی: به صورت کلی گفته می شود سه عامل در بروز تصادفات اثرگذارند؛ انسان، خودرو و جاده؛ ولی تحقیقات جهانی نشان می دهد عوامل متعددی در تلفات ترافیکی از جمله پیشگیری از تصادفات، پیشگیری از تلفات پس از تصادف و .

در بروز تلفات موثر است ولی بر اساس داده های تجربی، عامل انسانی بیشترین سهم را در بروز سوانح جاده ای دارد.

در بسیاری از کشورهای دنیا سهم این عامل 50 تا 60 درصد است و مابقی این سهم به خودرو و جاده تعلق می گیرد.

امروز در برخی کشورهای دنیا شاهد شرکت های خودروسازی مدرنی هستیم که با ضمانت می گویند طی چند سال آینده خودروهایی را به بازار عرضه می کنند که در هیچ حالت و در هیچ سانحه و تصادفی، سرنشین داخل آن کشته نشود.

خب ما با چنین موضوعاتی فاصله زیادی داریم و نمی توانیم کم کاری در حوزه خودرو را بر روی عامل انسانی بیاندازیم؛ باید بگویم عامل انسانی در خیلی از سوانح مقصر نیست؛ در برخی موارد راه های ما ایمن نیستند؛ حاشیه امن ندارند و در این جاده ها اولین خطای راننده آخرین خطای او خواهد بود؛ مثل جاده های کوهستانی؛ در همین جاده چالوس اگر راننده به هر دلیلی از جاده خارج شود دیگر کار تمام است.

در چنین شرایطی می توانیم بگوییم عامل انسانی 100 درصد مقصر است؟! به هیچ وجه.

وقتی یک راننده ناخواسته عطسه می کند آن هم در شرایطی که با سرعت 90 تا 95 کیلومتر در حال رانندگی است یعنی در هر ثانیه 15 متر خودرو در جاده جابجا می شود؛ یعنی با یک عطسه ممکن است شما از لاین خود ناخواسته خارج شوید؛ خب امروز در شرایطی هستیم که دنیا برای چنین مواردی فکر کرده و راهکار ارائه داده؛ امروز جاده ها در برخی نقاط دنیا به اندازه ای ایمن شده اند که اگر خدای ناکرده خودرو به هر دلیلی از جاده خارج شد، این اتفاقات تلخ رقم نخورد.

در بحث خودرو هم همین است؛ مثلاً برخی شرکت های خودروساز دنیا برای سال 2030 خودرویی را طراحی کرده اند که در تردد با هر سرعتی و در هر نوع حادثه ای سرنشین آن دچار سانحه نمی شود.

آیا واقعاً در کشور ما اینطور است؟ 40 درصد از سوانح ما از نوع واژگونی است؛ یعنی سانحه تک خودرویی؛ این به معنای آن است که یا در حال تردد با موبایل بوده، یا حواس راننده پرت شده و یا اینکه خواب بوده و متوجه نبوده است.

نکته جالب این جا است که در همین نوع از سوانح، عمده تلفات انسانی به خودروهایی اختصاص دارد که سیستم های ایمنی آن ها دچار ضعف است.

یا بدنه ضعیف است.

این در حالی است که حتی خیلی از خودروهای 10 سال کارکرده وارداتی ایمن که در کشور در حال تردد هستند، در چنین سوانحی، هیچ مشکلی برای سرنشینان آن به وجود نمی آید ولی در همین خودروهای ضعیف در همان سانحه به یکباره تمام سرنشینان جان خود را از دست می دهند.

ما نمونه داشتیم که یکی از افراد معروف و دوست داشتنی وقتی با خودروی خود و علی رغم داشتن سرعتی بیش از 170 کیلومتر از جاده خارج شد هیچ اتفاقی برای وی رخ نداد و تنها چند خراش سطحی برداشت.

چرا؟ چون سیستم ایمنی خودرو به خوبی عمل کرده بود.

ایربگ های متعدد، طراحی بدنه و .

به گونه ای بود که اجازه نداد اتفاق تلخی برای سرنشین خودرو رخ دهد ولی در همان جاده، خودرویی داشتیم که با 80 کیلومتر بر ساعت، از مسیر خارج شد و هر 4 سرنشین آن جانشان را از دست دادند.

خب آیا اینجا فقط عامل انسانی مقصر است؟ البته که نه؛ در برخی موارد 100 درصد عامل انسانی مقصر است و در برخی موارد راه و خودرو.

از نظر اقتصادی چقدر سرمایه گذاری برای کاهش تلفات و سوانح ترافیکی مقرون به صرفه است.

حمیدی: بین شش تا هفت درصد درآمد ناخالص ملی، هر ساله هزینه تصادفات می شود؛ عدد بزرگی که نمی شود از کنار آن به راحتی گذشت؛ شما در دنیا نگاه کنید برای کاهش تلفات ترافیکی چه کار می کنند.

آن ها می گویند برای حفظ وضعیت سال گذشته و ارتقاء ایمنی و کاهش تعداد کشته های سوانح ترافیکی، به ازای کاهش هر یک نفر در این سوانح، اعداد هنگفتی را در نظر گرفته و هزینه می کنند.

مثلاً این آمار برای هر نفر تقریباً بین 500 میلیون تومان یا یک میلیارد تومان است که باید برای بهبود وضعیت جاده ها، خودروها، سیستم های نظارتی، فرهنگسازی و .

هزینه شود.

این کار یعنی با برنامه ریزی کامل می خواهند به اهداف خود در یک سیستم سرمایه گذاری برسند.

به هر حال تصادف ممکن است اتفاق بیافتد ولی می شود با سرمایه گذاری در ابعاد مختلف کاری کرد که تلفات نداشته باشیم یا به حداقل ممکن برسیم.

باید بدانیم ارتقاء ایمنی در صنعت خودرو و جاده ها، حتماً با تذکر انجام نمی شود و نیازمند سرمایه گذاری جدی در این بخش هستیم.

در سال های اخیر سالانه بین 10 تا 12 درصد رشد تردد را در جاده های کشور داشتیم؛ مثلا در نوروز گذشته بیش از 10.

5 درصد افزایش تردد داشتیم و امسال هم در 11 ماه گذشته بیش از 12 درصد رشد ترددهای جاده ای را داشته ایم؛ خب این افزایش تردد یعنی افزایش ترافیک؛ افزایش ترافیک یعنی افزایش برخورد و حادثه؛ خوشبختانه علی رغم تمام این افزایش ها شاهدیم که میزان تلفات ترافیکی ما کاسته شده و این مرهون زحمات بسیاری است که خیلی از دستگاه ها در این بخش متحمل شده اند ولی واقعیت این است که این میزان هم باید تا اندازه زیادی کاسته شود.

وضعیت حمل و نقل عمومی در این میان چطور است؟ حمیدی: در سال 85 حدود 4000 دستگاه اتوبوس در کشور در حال تردد بودند و تعداد کشته های 85 حدود 545 نفر در ارتباط با اتوبوس های حمل و نقل عمومی جان خود را از دست دادند؛ این در شرایطی است که در سال 95، تعداد اتوبوس های حمل و نقل عمومی کشور به 16 هزار دستگاه رسید ولی به لطف خدا و کار جمعی انجام شده تعداد کشته ها به 212 نفر رسید؛ یعنی علی رغم افزایش 400 درصدی تعداد اتوبوس ها، آمار کشته ها در این مدت حدود 60 درصد کاهش یافت.

در سال 96 هم با نصب سامانه سپهتن، آمار تلفات ما نسبت به سال 95، حدود 40 درصد دیگر کاهش داشت و میانگین توفیق ما در کاهش حوادث در سیستم حمل و نقل عمومی به نسبت سیستم حمل و نقل شخصی بهتر بوده است.

با وجود تاکیدات رهبری و علی رغم تمام اقداماتی که انجام شده، مشکل کار کجاست؟ حمیدی: اگر تاکیدات رهبری و حمایت های ایشان نبود این توفیقات چند سال اخیر کسب نمی شد؛ یعنی علی رغم چند برابر شدن تعداد خودروها، سفرها و رانندگان طی چند سال گذشته، تلفات ترافیکی کشور بیش از 12 هزار نفر در سال کاهش یافت ولی برای بهتر شدن وضعیت و جلوگیری از مرگ و میر هموطنان مان در جاده های کشور باید برنامه ریزی های دقیق تری در ابعاد مختلف داشته باشیم؛ یعنی باید در اصلاح قوانین، در صنعت خودرو، ایمن سازی راه ها، سامانه های نظارتی پلیس گام های بلندتری برداریم؛ باید بپذیریم که کنترل ترافیک دیگر با روش های سنتی و دستی امکان پذیر نیست مثلاً در برف اخیر و گرفتار شدن خودروها در محور کرج قزوین، خیلی ها انتقاد کردند که پلیس کجا بود؛ خب در آن ماجرا، ایست کامل خودروها اتفاق افتاده بود آن هم به دلیل نداشتن زنجیرچرخ؛ شما بگویید برای کنترل خودروها در محوری که در روز 220 هزار تردد انجام می شود، چند پلیس باید به کار گرفته شوند؟ بر فرض که کنترل های لازم هم انجام شد، در صورت تخلف همراه نداشتن زنجیرچرخ، آیا واقعاً جریمه 30 هزار تومانی بازدارنده است؟ لذا باید در اصلاح قوانین و بازدارندگی آن کار کنیم؛ ما بعد از 40 سال قانون راهنمایی و رانندگی را تغییر دادیم و نتیجه آن را هم دیدیم ولی این کافی نیست.

به صورت جزیی تر چقدر جاده ها و خودروهای داخلی ایمن هستند؟ حمیدی: پیش از این بیش از 5000 نقطه حادثه خیز در جاده های کشور داشتیم و خوشبختانه نزدیک به 2000 نقطه اصلاح شد و الان حدود 3400 نقطه حادثه خیز وجود دارد؛ در 1500 نقطه حادثه خیز از این نقاط، 5300 نفر در یک بازه 3 ساله جان خود را از دست داده اند؛ ما بارها گفته ایم اگر به دنبال اقتصاد مقاومتی، افزایش نشاط جامعه، خدمت بیشتر به مردم هستیم باید در این نقاط سرمایه گذاری کنیم؛ این نقاط تنها نقاطی هستند که شناسایی شده اند و ما نقاط بسیاری داریم که مستعد حادثه هستند و اینکه تا امروز در آن ها سوانح تلخی اتفاق نیافتاده دلیل بر ایمن بودن آن ها نیست؛ باید گفت الحق و الانصاف کارهای زیادی در حوزه راه انجام شده ولی از آن سو هم کارهای زیاده هنوز مانده که باید برای انجام شدن آن در این حوزه سرمایه گذاری کرد.

از طرف دیگر در حوزه خودروها نیز امروز با گذشته که اغلب خودروهای در حال تردد پیکان بود، فرق زیادی کرده چراکه امروز سرعت تردد خودروها افزایش یافته و بالتبع شدت برخوردها و سوانح هم بیشتر شده؛ متاسفانه در بسیاری موارد وقتی ما سوانح و تصادفات را بررسی و تحلیل می کنیم به این نتیجه می رسیم که نباید در این حوادث فوتی می داشتیم ولی به دلیل کیفیت پایین این خودروها شاهد تلفات در حوادثی هستیم که می توانست بدون فوتی باشد.

تقریباً من فکر می کنم در صنعت خودرو فقط درحال شعار دادن هستیم اتفاقی خاصی نیافتاده.

اگر تصور کنیم که همه خودروهای در حال تردد در کشور از نظر ایمنی، به سطح استاندارد روز دنیا برسند، تا چه اندازه از تلفات ترافیکی کاسته خواهد شد؟ حمیدی: به نظرم حداقل 40 تا 45 درصد از تلفات جاده ای کشور با ایمن سازی خودروها کاسته می شود.

آیا در همین شرایط فعلی و با داشتن همین وضعیت ایمنی اجزاء سفر در کشور، امکان کاهش تلفات ترافیکی وجود دارد؟ حمیدی: برآوردهای ما نشان می دهد که برای عید افزایش سفرها و ترددها را خواهیم داشت؛ بیش از یک و میلیون 400 هزار خودرو در سال جاری به ناوگان خودروهای کشور اضافه شده و عدد قابل توجهی هم به تعداد گواهینامه داران؛ این یعنی در عید نوروز، شاهد افزایش تردد و سفر در جاده های کشور خواهیم بود و این در حالی است که اتفاق قابل توجهی در حوزه راه های کشور در سال جاری رخ نداده یعنی جاده ای جدا شده و یا دوبانده و آزادراه شده باشد؛ این بدان معنا است که اگر رانندگان، برخی ضوابط پیش پا افتاده را رعایت نکنند، می توانند شاهد حوادث بسیار تلخی باشند.

وقتی می گوییم واژگونی خودرو 40 درصد از سوانح را رقم زده یعنی با استراحت کافی قبل از سفر و توجه بیشتر در حین رانندگی می توان از آن جلوگیری کرد؛ از طرف دیگر بخش دیگری از حوادث ما ناشی از عجله و شتاب است؛ مثل حوادث ناشی از سبقت ها و سرعت ها که در تصادفات رخ به رخ شاهد آن هستیم و به دلیل شدت بالای برخورد، تلفات زیادی در این نوع سوانح رخ می دهد؛ همچنین با پیش بینی زمان سفر مناسب و برنامه ریزی برای سفر در ساعات روز می توان تا اندازه زیادی از تلفات ترافیکی کاست.

پلیس در ایام نوروز چه تمهیداتی را فراهم کرده؟ در ایام نوروز نزدیک به 2000 دوربین به صورت آنلاین تخلفات را ثبت می کنند و همکاران ما در سطح جاده ها و راه های کشور به صورت آماده باش کامل قرار دارند تا بدون هرگونه اغماض با معدود رانندگان متخلف برخورد کنند؛ این تعداد رانندگان به اندازه ای معدود هستند که در 20 ساعت گذشته از بین 4.

5 میلیون تردد در کل کشور، تنها 11 هزار تخلف صورت گرفته ولی همین عدد کم و ناچیز، حوادث تلخی را رقم می زند و ما توقیف های تا 72 ساعت، ضبط گواهینامه و نمرات منفی جزو ابزارهایی است که در طول این تعطیلات برای برخورد با متخلفین از آن ها استفاده خواهیم کرد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار 26 اسفند 96، کد مطلب: 1682420، www.

tasnimnews.

com
کلید واژه ها: نوروز - خودرو - شاخص - جاده - کشور - سفرهای نوروزی - نوروزی - سیستم ایمنی - هایی - ایمنی - کاربردی - مسافران نوروزی - تلفات جاده ای - پلیس راه کشور - خواب آلودگی - توصیه - ایران - امدادرسانی - بین المللی - صورت - مسافران - افزایش - بیماری - اقتصاد - آلودگی - انتظار - خستگی - تاریخ - مجروح - خسارت

آخرین اخبار سرویس:
بانک ها نسبت به پرداخت تسهیلات اشتغالزا اهتمام ورزند

تخصیص اعتبار طرح های ورزشی فاروج 100 درصد است

تعطیلات در قلعه بالا

بهره برداری طرح  تصفیه خانه فاضلاب شهری شیروان تا دو سال آینده

ناامید کردن مردم حرکت در جهت مثلث سه گانه آمریکا، عربستان و اسراییل است/ رییس جمهور به فکر ترمیم تیم اقتصادی خود باشد

1100 شمارشگر آب منازل شهروندان بجنوردی خراب است

عضو کمیسیون بودجه در گفت وگو با فارس: نرخ محاسباتی ارز در قانون بودجه 4050 تومان است

احداث مجتمع گردشگری دهکده سبز در خرم آباد

600 هکتار مزارع پرورش میگو چابهار زیر کشت رفت

نهرهای سه دهستان بخش مرکزی تالش لایروبی شد

یک میلیون هکتار اراضی خراسان شمالی مستعد عملیات آبخیزداری است

مصوبه کاهش نرخ سود تسهیلات به نفع بازار مسکن است

صادرات فولاد ایران از آغاز دولت یازدهم نه برابر شد

تعرفه ترجیحی بین ایران و ترکیه نساجی ایران را نابود کرد/ ترکیه کالاهای بی کیفیت خود را به ایران صادر می کند

جاده ارزی یک طرفه شده است/ موسسات غیر مجاز سرطان اقتصاد هستند

بی رقیب ترین تولید کننده زیتون پرورده جهان صادرات ندارد!

سختی تهیه دلار در بازار آزاد

سیستان و بلوچستان سرزمین اسطوره ها/شهری که همه فصل ها «بهاری» است

25 میلیارد تومان اعتباربرای اتمام تصفیه خانه شماره دو پاوه نیازاست

14 محصول با کیفیت لرستان برندسازی می شوند

توصیه های سیف به سپرده گذاران ارزی

بخشنامه ارزی فعالان اقتصادی را به دور زدن مقررات تشویق می کند/ نمی توانیم بخشنامه بدون اشکال صادر کنیم

اِعمال تعرفه ها تا چه میزان در کنترل واردات بی رویه موفق بوده است؟

جزییات کاهش اقساط وام 160 میلیونی مسکن

فراخوان آئودی برای بیش از یک میلیون خودرو

استخدام بازاریاب با مزایا در یک مجموعه معتبر در البرز

طرح آب رسانی به مشهد را باید جدی تر گرفت

استخدام کارشناس مارکتینگ دیجیتال در تهران

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران: اگر تمام خودروهای تهران استانداردشوندفقط 10 درصد آلودگی هوا کاهش می یابد

اعطای سود به سپرده های ارزی/ سقف مجاز سود 5 درصد است

فضاهای فروشگاهی برای حمایت از کالای ایرانی توسعه می یابد

بانک ها نسبت به پرداخت تسهیلات اشتغالزا اهتمام ورزند

5 میلیون دلار تولیدات دامی خراسان رضوی صادر شد

معرفی رشته های علمی کاربردی-4 کاردانی فنی مکانیک خودرو

توصیه های سیف به سپرده گذاران ارزی

هدفگذاری خریدتضمینی 8 هزارتُن دانه روغنی در خراسان شمالی

اقتصاد کشور را دو دستی تسلیم تفکرات نولیبرالی کردیم/یغماگران را طوری سازمان دادیم که فرصت ها را به دست گرفتند/زیاده بر سرنای خصوصی سازی دمیده ایم

تخصیص اعتبار طرح های ورزشی فاروج 100 درصد است

سقف مجاز سود 5 درصد است

شاسی بلند فاو جونپای D80، حرکت به سوی تجمل…

مشکلی در توزیع گوشت به بازار وجود ندارد

نایب رییس اول اتحادیه املاک در گفت و گو با فارس: کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن باید تا سطح کارمزد ادامه یابد/نرخ سود8 درصد خوشحالی ندارد

صادرات 7 میلیون و 700 هزار دلاری تولیدات بخش کشاورزی

موقعیت شاخص طلا

استاد دانشگاه شهید بهشتی در گفت وگو با فارس: صنعت خودرو با وجود افزایش تولید سودآور نیست/ مقصر بی اعتمادی در بازار سرمایه

طرح انتقال آب به مشهد جدی گرفته شود

بار هزینه های نوسانات دلار نباید بر دوش بخش خصوصی باشد

رونمایی از شاسی بلند مفهومی و برجسته پینین فارینا K350

استخدام کارشناس فروش در یک شرکت معتبر در مازندران

مجوزدارها چطور در اینترنت تخلف می کنند؟

کاهش محبوبیت حزب مرکل در بین شهروندان آلمانی

بدعت های جدید در بازار مسکن؛ اخذ سکه به جای اجاره

تلگرام بیشتر اشتغال زایی کرده یا اشتغال زدایی؟

افزایش کلانتری ها در تهران

استخدام فروشنده خانم در شرکت توکا چوب در مشهد

استخدام کارشناس فروش(کشاورزی)فارس،کرمان،هرمزگان،قزوین،مشهد

چهارمین بازارچه کارآفرینی در دانشگاه سمنان برگزار می شود

خرید حداکثری کالاهای ایرانی در قراردادهای جدید نفتی رعایت می شود

واردات 142میلیارد تومان پوشاک از مناطق آزاد

افزایش بهای واردات توتون سیگار

راهکار نصب پیام رسان های داخلی برای دارندگان آیفون

پارک تخصصی فرآوری سنگ در خوی راه اندازی می شود

معادن ظرفیتی که کمتر برای توسعه سمنان به کار گرفته شد

اشتباهی که سرمایه بانک های خصوصی را مشمول مالیات کرد

استخدام کارشناس کنترل کیفی و کارشناس فنی در البرز

استخدام کارشناس فروش خانم در شرکت کایزر در اصفهان

پشت پرده جنگ تجاری آمریکا

توصیه های سیف به سپرده گذاران ارزی/ سقف مجاز سود 5 درصد است

پارک تخصصی فرآوری سنگ در خوی راه اندازی می شود

کشورها با بالاترین بهبود در شاخص جهانی کارآفرینی/ رتبه 13شاخص کارآفرینی ایران در سال 2018

فارس منتشر کرد واردات 142میلیارد تومان پوشاک از مناطق آزاد و ویژه در سال حمایت از کالای ایرانی + سند

70 درصد بازار پوشاک کشور در قبضه خارجی هاست

سیراف عاقبت به خیر می شود؟

معادن ظرفیتی که کمتر برای توسعه سمنان به کار گرفته شد

نخستین سکوی فاز های22 تا 24 پارس جنوبی آماده نصب است

بررسی اتصال شبکه های برق ایران،جمهوری آذربایجان و روسیه

پرداخت بیمه چایکاران در اولویت برنامه هایم قرار دارد

ساخت اولین مجتمع و اقامتگاه گردشگری کویر لوت در زاهدان

سرمایه گذاری 1342 میلیارد ریالی در شهرک صنعتی آبیک

صادرات 44 میلیون دلاری کالا از خراسان جنوبی

عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت،گاز و پتروشیمی : سیاست های جدید ارزی موجب تعدیل قیمت محصولات واحدهای تولیدی می شود

کاهش 59 درصدی معاملات مسکن در فروردین 97 نسبت به اسفند 96

تخصیص یارانه ارزی 400 تومانی به کالاهای اساسی از یکشنبه

به مناسبت هفته کار و کارگر؛ اشتغال زنان، ضرورت یا انتخاب؟ اشتغال زنان، ضرورت یا انتخاب؟

مدیران جدید گمرگ ایران منصوب شدند

فورد رنجر Wildtrak X، یک بچه رپتور زیبا!

تعرفه واردات به کشور عراق تغییر کرده است؟

خوکفایی ایران در تولید ویلچر برای معلولان

حصر اشتغال در مناطق آزاد!/ مردم بومی از درآمدهای میلیاردی اقتصاد آزاد بی نصیب هستند

قیمت خودرو پیکان در بازار+ جدول

دلایل بی اعتمادی مردم به امضای دیجیتالی

اجرای طرح کاداستر در بیش از 30 میلیون هکتار از اراضی ملی

امیر خادم علیزاده، رامینه سلیمانزاده آیدیشه مطالعه تطبیقی معرفت شناسی اقتصاد اسلامی و اقتصاد نهادگرای جدید

خرید سرخ کن برای تان چقدر آب می خورد + جدول

بهانه جدید فروشندگان برای افزایش قیمت پوشاک

جدول تغییرات اقساط وام مسکن

800 میلیون پوند برای فروش ورزشگاه تاریخی «ومبلی»

باب منندز: هشت میلیون یمنی در آستانه فقر و گرسنگی قرار دارند

پروانه سلاطین، راضیه براتی، سمانه محمدی تاثیر بانکداری مجازی بر سودآوری سیستم بانکی

راهکار نصب پیام رسان های داخلی برای دارندگان آیفون

نصف شدن تلفات جاده ای با ایمن شدن خودروها

نصف شدن تلفات جاده ای با ایمن شدن خودروها