مطالب مرتبط:
برنتابیدن قانون مصداق کامل دیکتاتوری است
اژه ای: جریان سازی های احمدی نژاد همراهی با دشمن است/ می خواهند از رسیدگی به مفاسدشان جلوگیری کنند/ کسانی که قانون را بر نمی تابند مصداق صریح دیکتاتور هستند
اژه ای: جریان سازی های احمدی نژاد همراهی با دشمن است/ می خواهند از رسیدگی به مفاسدشان جلوگیری کنند/ کسانی که قانون را بر نمی تابند مصداق صریح دیکتاتور هستند
محسنی اژه ای: قانون به من اجازه نمی دهد اتهام های مشایی را بگویم /مهدی هاشمی به 25 سال حبس محکوم شده /کسی که قانون را قبول ندارد مصداق دیکتاتور است
رفع بحران آب در اصفهان ضروری است/ پیگیری قضایی موضوع حمله به سفارت ایران در لندن/ مقاومت در برابر قانون، مصداق دیکتاتوری است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 27 اسفند 1396 ساعت 21:352018-03-18سياسي

اژه ای: برنتابیدن قانون مصداق کامل دیکتاتوری است


ایرنا- سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری گفت: کسانی که قانون را برنمی تابند مصداق صریح دیکتاتور هستند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای یکشنبه در آخرین نشست خبری سال 96 که در اصفهان برگزار شد با اشاره به برخی از فضاسازی های اخیر طرفداران احمدی نژاد علیه قوه قضاییه گفت: این فضاسازی ها با هدف سنگ اندازی در مسیر محاکمه مجرمان توسط قوه قضاییه است و البته می خواهند خودشان را نیز مطرح کنند.

وی با یادآوری اینکه کسی که قانون را برنتابد دیکتاتور است، اظهار کرد: طی ماه ها، جلسات دادگاه آن ها برگزار شده و هر نوع دفاعیات و هر مدرکی که خواستند ارائه کردند و دادگاه نیز با حوصله و دقت، نظرات آن ها را شنید.

وی در ادامه این نشست با اشاره به معظل خشکسالی در برخی استان های کشور از جمله اصفهان، گفت: کسانی که با این مشکل مواجه هستند از یک سو می خواهند مشکل خود را تبیین کنند و برای این تبیین از برخی اقدامات نمادین استفاده می کنند تا مسئولان متوجه دردشان شوند و از سویی می خواهند از بیان این درد، کسی سوء استفاده نکند.

سخنگوی قوه قضاییه یکی از اهداف برنامه های خود در اصفهان را شنیدن حرف های مسئولان و مردم در زمینه مشکل آب اصفهان عنوان کرد و افزود: همه مسئولان امروز به این کمبودها توجه دارند و همه باید تا جایی که ممکن است به رفع این مشکل کمک کنیم و اجازه ندهیم حق مردم مخدوش شود.

وی تصریح کرد: مردم شرق اصفهان مردمی متدین و انقلابی و بسیاری از خانواده های شهدا هستند و حتما به کسانی که قصد دارند از این جریان ها سوء استفاده کنند چنین اجازه ای نمی دهند و تلاش می کنند حرفشان را به صورت منطقی به گوش مسئولان برسانند.

محسنی اژه ای اضافه کرد: نیروی انتظامی قطعا چنین افرادی را اغتشاشگر نمی داند ولی آنها هم نباید بر خلاف قانون دست به اقدامات تخریبی بزنند و قطعا در چنین صورتی اگر نیروی انتظامی برخورد نکند، مسئول خواهد بود.

وی تصریح کرد: در این زمینه در حال حاضر کسی بازداشت نیست ولی به طور طبیعی در ابتدای هر درگیری دستگیری هایی وجود دارد ولی پس از آن افراد آزاد می شوند.

سخنگوی قوه قضاییه ، افتتاح نمایشگاه دستاوردها و توانمندیهای زندانیان شاغل در اردوگاههای اصفهان را از دیگر برنامه های سفر خود به اصفهان برشمرد و اظهار کرد: بیکاری در زندان ها موجب فساد می شود و لذا با تدبیر و حرکت جهادگونه بنیاد تعاون زندانها و کمک سازمان زندانها فرصت اشتغال در زندانها فراهم شد.

معاون اول قوه قضاییه اضافه کرد: این کار از سویی ایجاد درآمدی برای زندانی و خانواده او است و از سویی فرد دارای حرفه و شغل می شود و همچنین از فساد در زندان ها جلوگیری می کند.

وی خواستار همکاری بخش خصوصی ایجاد اشتغال برای زندانیان شد و افزود: برخی زندانی ها امکان خروج از زندان را ندارند، برخی زندانیان امکان حضور در سالن های کار با نظارت سازمان زندانها را دارا هستند و برخی از زندانیان نیز می توانند آزادتر باشند که بخش خصوصی می توانند در اشتغالزایی برای این سه بخش فرصت های شغلی ایجاد کنند.

محسنی اژه ای همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سختی کار قضاوت، گفت: در اکثر اوقات افراد محکوم از دستگاه قضایی با گلایه خارج می شوند، از سوی دیگر شاکیان نیز گاهی به حق خود به صورت کامل نرسیده اند و آنها نیز با گلایه از دستگاه قضایی خارج می شوند چون خود را صاحب حق می داند .

** اظهارات اژه ای در خصوص وضعیت شرکت ها و موسسه های اعتباری سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به ایجاد نارضایتی مردم از وضعیت برخی شرکت ها، تعاونی ها و موسسات اعتباری، اضافه کرد: قوه قضاییه در راستای ماموریت های خود به این پرونده ها ورود و به پرونده ها رسیدگی کرده است و چه بسا حکم صادر کرده باشد و فرد خاطی را مجازات کرده باشد ولی فردی که در این موسسات سرمایه گذاری کرده است در درجه اول به دنبال پول و سرمایه خود است.

اژه ای ادامه داد: قوه قضاییه برای شناسایی اموال این افراد از دستگاههایی مانند بانک مرکزی، وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و بازرسی کل کشور استمداد کرده است ولی گاهی مالی مشخص نشده است و از سوی دیگر کثرت شکات که همه خواهان سرمایه خود هستند، مشکل را مضاعف می کند و کاری از دست قوه قضاییه ساخته نیست.

**محدودیت های دستگاه قضایی اژه ای با اشاره به محدودیت های مالی قوه قضاییه، گفت: براساس برآوردهای مجموعه دستگاه قضایی برای انجام ماموریت های این دستگاه در سال 97 بیش از 23 هزار میلیارد تومان نیاز است ولی در لایحه دولت هشت هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و با رایزنی با مجلس تنها 800 میلیارد تومان به آن اضافه شد که متناسب با حجم ماموریت های این دستگاه و انتظارات مردم از آن نیست.

**مهمترین اولویت های سال آینده قوه قضاییهسخنگوی قوه قضاییه در خصوص اولویت های سال آینده این قوه گفت: با توجه به نقش اقتصاد مقاومتی، هر اقدامی که بصورت مستقیم یا غیر مستقیم می تواند در افزایش تولید، ایجاد اشتغال، سرمایه گذاری بیشترداخلی و خارجی، تامین امنیت سرمایه گذاری موثر باشد در دستور کار قوه قضاییه قرار دارد.

وی مبارزه با قاچاق را از دیگر اولویت های سال جاری و سال آینده قوه قضاییه برشمرد و افزود: قاچاق و بیکاری ،خلاف را به همراه دارد و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دولت است و ریاست آن را رییس قوه مجریه به عهده دارد که باید سیاستگزاری، هدایت، آسیب شناسی و از دستگاههای مختلف حساب کشی کند ولی در عین حال قوه قضاییه در این زمینه وظیفه ذاتی دارد.

اژه ای ورود مدعی العموم به مسائلی که مربوط به حقوق عامه است، را از دیگر اولویت های قوه قضاییه برشمرد و ادامه داد: در این زمینه دستور العملی در حال تدوین است تا از معنا و مصادیق حقوق عامه در آن مشخص شود و موجب جلوگیری از تفسیرهای مختلف شود.

او همچنین مبارزه قاطع و همه جانبه با مفاسد در دستگاههای مختلف و به ویژه قوه قضاییه را از اولویت های امسال و سال آینده دانست و اضافه کرد: برخی می گویند چرا دستگاه قضایی با دانه درشت ها برخورد نمی کند ولی پرونده هایی که در این سالهای اخیر رسیدگی شد نشان می دهد با این افراد دانه درشت برخورد شده است .

سخنگوی قوه قضاییه اظهار کرد: البته دانه درشت ها به گونه ای رفتار می کنند که سندی بر علیه خود باقی نگذارند و از سوی دیگر وکیل می گیرند و گاهی هم اعمال نفوذ می کنند.

محسنی اژه ای در خصوص پرونده اموال نامشروع مسئولان گفت: اگر مسئولی خلاف قانون و شرع کاری را انجام دهد قانون آن وجود دارد و با آن برخورد می شود ولی سخن در جایی است که گاهی برخی مسئولان به واسطه رانت اطلاعاتی و جایگاه خود توانایی برخی کارها را پیدا می کنند و به عقیده من همان قانون از کجا آورده اید که در ابتدای انقلاب در خصوص اموال مسئولان باقی مانده از دوران قبل از انقلاب بود، را باید با ساز و کارهای مناسبی توسعه داد و در مجلس در حال بحث و گفتگو است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اقدامات قوه قضاییه در خصوص تخلفات قضات گفت: کار قضاوت کاری سخت است،البته 100 درصد قبول دارم که باید برای تکریم ارباب رجوع تلاش شود.

اژه ای کمبود بودجه و نیرو را از عمده مشکلات دستگاه قضایی عنوان و در عین حال تصریح کرد: اگر کارمند یا قاضی در دستگاه قضا فساد کرده باشد طبق قانون با او برخورد می شود.

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص پرونده مربوط به شیرازی ها، اظهار کرد: ایجاد اختلاف در بین فرق اسلامی مصداق فتنه است که در بیان دینی از قتل بزرگتر است و امروز چنین جریانی با حمایت های مالی، رسانه ای و اطلاعاتی انگلیس در حال فعالیت است و اخیرا پرونده یکی از آنها در دادسرای ویژه روحانیت در حال رسیدگی است.

وی در خصوص کسانی که به سفارت ایران در انگلیس حمله کردند، افزود: قطعا این افراد محکوم هستند و پلیس این کشور به علت تعلل و اینکه چرا بلافاصله این افراد آزاد شدند، باید پاسخگو باشد و این امر توسط وزارت امور خارجه و روابط بین الملل قوه قضاییه در حال رسیدگی است.

وی در خصوص پرونده بی حجابی های اخیر، گفت: بی حجابی گناه است ولی مقابله با حجاب عنوانی دیگر دارد زیرا حجاب از مسلمات دینی است و مساله متفاوت است.

**پرونده دو تابعیتی هامعاون اول قوه قضاییه در خصوص پرونده دو تابعیتی ها با بیان اینکه وزارت اطلاعات معتقد است، در بین مسئولان هیچ فرد دو تابعیتی وجود ندارد، ادامه داد: البته لیستی توسط دادستان کل کشور و لیستی هم توسط مجلس به وزارت اطلاعات ارسال شده است.

وی اظهار کرد: منع افراد دو تابعیتی برای حضور در مشاغل دولتی از قبل از انقلاب نیز وجود داشته است و هیچ کارمند رسمی دولت نمی تواند دو تابعیتی باشد ولی اینکه آیا مشاوران هم نمی توانند دو تابعیتی باشند دارای خلا قانونی است و علی الظاهر باید آنها نیز مشمول این قانون شوند زیرا گاهی دسترسی مشاوران، تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های آنها کمتر از کارمند عادی نیست.

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص پرونده های تشکیل شده در خصوص فتنه دیماه، گفت: در این فتنه که با حضور مردم و هوشیاری مسئولان نسبتا خوب جمع شد، در مجموع 175 کیفر خواست در تهران و بیش از 280 کیفر خواست در سایر استان ها صادر شده است.

وی تصریح کرد: افراد دستگیر شده در این ناآرامی ها دو دسته اند، برخی نارضایتی هایی داشتند که چه بسا شعاری هم داده اند و اقدامی هم کرده اند و به خارج و دشمن وابسته نیستند که نوعا با قرار آزاد شدند ولی برخی در ارتباط با منافقین بودند و عالمانه و عامدانه در این فتنه حضور داشتند.

** پرونده اسید پاشی در اصفهان معاون اول دستگاه قضا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پرونده اسیدپاشی در اصفهان به کجا رسید، گفت: در این خصوص یک سری مصدوم شدند که نباید حق آنها تضییع شود؛ بنابراین دادگاه حکم به پرداخت دیه از بیت المال داد.

متأسفانه کسی به عنوان اسیدپاش تا به امروز دستگیر نشده است.

اگر روزی متهم دستگیر و شناسایی شود، دیه ای که از بیت المال داده شده است از وی گرفته می شود و این فرد مجازات نیز خواهد شد.


کلید واژه ها: قوه قضاییه - سخنگوی قوه قضاییه - اصفهان - زندان - مسئولان - نیروی انتظامی - محسنی اژه ای - سوء استفاده - قانون - غلامحسین محسنی اژه ای - نشست خبری - مردم - مشکل - خانواده - برنامه - برگزار - زندانی - دادگاه - بنیاد تعاون - محسنی - احمدی نژاد - طرفداران - صورت - زندانیان - نمایشگاه - خشکسالی - بازداشت - دستگیری - یکشنبه - افتتاح

آخرین اخبار سرویس:
توضیحات زاکانی درباره نشست های اخیر اصولگرایان با رییسی

از حضور بازرسان در دانشگاه ها اطلاع کافی ندارم!/ خبر بازدید را از رسانه ها شنیدم

آغاز بازنگری در طرح جامع حمل و نقل تهران

«ابردزدی » را تکذیب کردند/ سازمان هواشناسی باید اثبات کند

برای حریم و مرزهای همسر خود ارزش قائل شوید

وقتی طبل فروش اردوگاه شهید باهنر را زیر گلیم می زنند

تاکید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بر همگرایی با استان هرمزگان در جهت تحقق اهداف دولت

افشاگری نماینده مجلس:مافیای گندم بخشی از گندم را با«خاک» و «شن»مخلوط می کنند/این مافیا با خیس کردن گندم هزاران تن بر وزن گندمها اضافه می کنند

ولایتی: نتانیاهو مثل گدا عمل می کند

واکنش فتحی به مدیرعاملی اش دراستقلال

مسولان به خوبی قوانین اراضی مستحدثه ساحلی را اجرا نکردند

دستورالعمل اجرایی کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار ابلاغ شد

عدالت آموزشی در استان های محروم اجرایی می شود

کهف الشهدا میزبان خادمین رضوی می شود

زمینه استخدام 200 نفر در کارخانه فولاد دزفول

استخدام چرخکار ماهر مانتو دوز در محدوده انقلابِ تهران

استخدام منشی برای شرکت خصوصی در تهران

آمازون زیر ذره بین کنگره امریکا

استخدام گریل کار در فست فود برگریل

توییت جالب ترانه علیدوستی برای کاهش مصرف برق

دریاچه ای شگفت انگیز در میان صحرای سوزان

استخدام منشی برای دفتر وکالت در تهران

اعتراض مسافران درپی قطعی برق در ایستگاه متروی طالقانی

میشل اوباما: من به دنبال کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیستم

سیلاب معروف ترین شهر سیاسی جهان را فرا گرفت

فردا پروازهای امان به نجف از سر گرفته می شود

استخدام صندوقدار آشنا به نرم افزار سپیدز در سعادت آباد تهران

تبیین و ترویج کلام اهل بیت(ع) رسالت مبلغان است

حوزه علمیه لبنان دوره تابستانه ویژه خواهران برگزار کرد

استخدام منشی آشنا به امور بیمه در کلینیک دندانپزشکی

وزیر دفاع: قطعنامه 598 بیانگر حقانیت ایران در دفاع مقدس بود

استخدام منشی خانم در هتل برج سفید

عملیات سازه ساختمان جدید مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) برازجان به اتمام رسید

استخدام کارمند اداری با روابط عمومی بالا در محدوده غرب تهران

اسلام چیزی جز حُسن خُلق نیست

سفر وزیر برق عراق به عربستان به تاخیر افتاد

در انقلاب اسلامی ایران همه مردم اعم از شیعه و سنی در صحنه بودند/انقلاب، اساس یک تمدن جدید در مقابل تمدن لیبرال دموکراسی غرب است

جشن های «زیر سایه خورشید» در سطح استان سمنان برگزار می شود

توضیحات زاکانی درباره نشست های اخیر اصولگرایان با رییسی

«سلیمانی امیری» به عنوان رییس کل بیمه مرکزی تعیین شد/ صدور مجوز انعقاد قرارداد مشارکت برای اجرای پروژه آزادراه قم – سلفچگان- راهجرد

برخی اعضای کابینه تغییر می کنند

ویژه برنامه هسته ای «ثریا» در سالگرد شهید رضایی نژاد

بازرس های ناخوانده

از سوی رییس قوه قضاییه دستورالعمل اجرایی کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار ابلاغ شد

احکام اعضای شورای امر به معروف دانشگاه آزاد ابلاغ شد

نشست «نقش و جایگاه رادیو در فضای جدید رسانه ای» برگزار می شود

رییسی در مراسم جایزه جهانی گوهرشاد هویت زن در جامعه غربی ترور شده/ لزوم معرفی چهره هایی چون گوهرشاد برای ترویج کرامت

طرح 24 ماده ای مجلس برای برون رفت از شرایط اقتصادی از دستور کار خارج شد/ دولت باید لایحه بدهد

کانون اندیشه جوان در قاب تصویر

برخورد خشونت بار با بدحجابی جواب نمی دهد

6 مطالبه رییس جمهور از رییس کل جدید بیمه مرکزی

فرماندهان ولایی ،عامل اتحاد ارتش جمهوری اسلامی

انتقاد اینستاگرامی دو قهرمان کشتی از مسئولان/ دست تنهاییم

استخدام کارمند مسلط به word و اکسل در محدوده شادآباد تهران

وظیفه علمای دین، مرزبانی از عقیده و اعتقاد است

استخدام تعدادی سالن کار کمکی برای رستوران در تهران

استخدام تعدادی چرخکار شلوار دوز زنانه در حوالی افسریه تهران

خطیب توانا می تواند در برابر هجمه های فضای مجازی بایستد

استخدام سالن کار آقا جهت رستورانی در تهران

برگزاری جشن های بزرگ مردمی کرامت در 6 آستان مقدس در کاشان+تصاویر

چند ایرانی به خاطر چک بی محل در زندان هستند؟

توضیحات زاکانی درباره نشست های اخیر اصولگرایان با رییسی

استخدام سالن کار خانم جهت کافه رستوران در تهران

سلفی داغِ داغ «بهرام رادان» /عکس

روحانی که اشعارش هر خواننده ای را جذب می کند

استخدام فروشنده و حسابدار در فروشگاه پوشاک

ولایتی: نتانیاهو مثل گدا عمل می کند/ وارد بازی ترامپ نمی شویم

رییس کل بیمه مرکزی تعیین شد

پاسخ اسماعیلی به ادعاهای مطرح شده درباره ارتباط بین خاموشی های اخیر و معاهده پاریس

هیچ اطلاعی از تصمیم روحانی در زمینه اصلاح هیات وزیران ندارم

وحدت حول محور ولایت فقیه رمز موفقیت در برابر دشمن است

سردار سلامی جایگزین سردار آبرومند شد

در جلسه رهبری تاکید شد در امور اقتصادی میان داری با دولت است/ شورای عالی هماهنگی اقتصادی در اتخاذ سریع تصمیمات اقتصادی راهگشا است

اقدامات سازمان انرژی اتمی در چارچوب فرمان مقام معظم رهبری

درخشش اداره کل روابط عمومی راه آهن در سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی

امروز در هیات دولت بحث ترمیم کابینه مطرح نشده است

نشست مشترک کارگروه تخصصی ساماندهی، سواحل و بنادر استان مازندران

سردار سلامی با حفظ سمت "سرپرست معاونت هماهنگ کننده سپاه" شد

جایزه جهانی گوهرشاد به هشت بانوی نیکوکار نمونه اعطا شد

برخورد متفاوت بهاره افشاری با رسانه های داخلی و رسانه های ضدانقلاب +عکس

انتشار کتاب راه نشان با موضوع دوران بلوغ و سن تکلیف

نماینده مجلس: مذاکره ولایتی و پوتین با درخواست روحانی از رهبری انجام شد

نماینده مجلس: افزایش مهاجرت به شمال به خاطر خشکسالی

ایران، صدررنکینگ آسیاراازاسترالیا پس گرفت

سرپرست معاونت هماهنگ کننده سپاه منصوب شد

کانون اندیشه جوان

گزارش تصویری از حواشی جلسه هیات دولت

دیدار با خانواده شهید «قاسم خاوه ای» در برنامه ستارگان پرفروغ

درمانگاه تخصصی امام رضا(ع) قشم به بهره برداری رسید

رییس بیمه مرکزی معرفی شد / رییس جدید بیمه مرکزی در جلسه هیئت دولت مشخص شد

به مناسبت 28 تیر روایتی از آخرین جلسه درس عرفان حجت الاسلام مهندسی

طبق اعلام استاندار همدان دبیر کل سازمان جهانگردی برای حضور در همدان اعلام آمادگی کرد

زمینه برای بازگشت «نخبگان و سرمایه داران ایرانی» به کشور مهیا می شود؟!

دبیر کل سازمان جهانگردی برای حضور در همدان اعلام آمادگی کرد

دشمن روی بی اعتمادی سرمایه گذاری می کند (گفت وگو با یحیی آل اسحاق، درباره فساد، فضای فسادزا و راه های مبارزه با فساد)

کلید علم در قفل اقتصاد نمی چرخد/ کشور با روزمرگی اداره می شود

معاون هماهنگ کننده سپاه تغییر کرد/ سردار سلامی جایگزین سردار آبرومند شد

دعوت مجلس از آخوندی برای پاسخگویی به مشکلات کامیون داران

8 درخواست ترامپ برای ملاقات با روحانی رد شد

برخورد خشن با حجاب جواب نمی دهد

اژه ای: برنتابیدن قانون مصداق کامل دیکتاتوری است

اژه ای: برنتابیدن قانون مصداق کامل دیکتاتوری است