مطالب مرتبط:
برنتابیدن قانون مصداق کامل دیکتاتوری است
اژه ای: جریان سازی های احمدی نژاد همراهی با دشمن است/ می خواهند از رسیدگی به مفاسدشان جلوگیری کنند/ کسانی که قانون را بر نمی تابند مصداق صریح دیکتاتور هستند
اژه ای: جریان سازی های احمدی نژاد همراهی با دشمن است/ می خواهند از رسیدگی به مفاسدشان جلوگیری کنند/ کسانی که قانون را بر نمی تابند مصداق صریح دیکتاتور هستند
محسنی اژه ای: قانون به من اجازه نمی دهد اتهام های مشایی را بگویم /مهدی هاشمی به 25 سال حبس محکوم شده /کسی که قانون را قبول ندارد مصداق دیکتاتور است
رفع بحران آب در اصفهان ضروری است/ پیگیری قضایی موضوع حمله به سفارت ایران در لندن/ مقاومت در برابر قانون، مصداق دیکتاتوری است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 27 اسفند 1396 ساعت 21:352018-03-18سياسي

اژه ای: برنتابیدن قانون مصداق کامل دیکتاتوری است


ایرنا- سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری گفت: کسانی که قانون را برنمی تابند مصداق صریح دیکتاتور هستند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای یکشنبه در آخرین نشست خبری سال 96 که در اصفهان برگزار شد با اشاره به برخی از فضاسازی های اخیر طرفداران احمدی نژاد علیه قوه قضاییه گفت: این فضاسازی ها با هدف سنگ اندازی در مسیر محاکمه مجرمان توسط قوه قضاییه است و البته می خواهند خودشان را نیز مطرح کنند.

وی با یادآوری اینکه کسی که قانون را برنتابد دیکتاتور است، اظهار کرد: طی ماه ها، جلسات دادگاه آن ها برگزار شده و هر نوع دفاعیات و هر مدرکی که خواستند ارائه کردند و دادگاه نیز با حوصله و دقت، نظرات آن ها را شنید.

وی در ادامه این نشست با اشاره به معظل خشکسالی در برخی استان های کشور از جمله اصفهان، گفت: کسانی که با این مشکل مواجه هستند از یک سو می خواهند مشکل خود را تبیین کنند و برای این تبیین از برخی اقدامات نمادین استفاده می کنند تا مسئولان متوجه دردشان شوند و از سویی می خواهند از بیان این درد، کسی سوء استفاده نکند.

سخنگوی قوه قضاییه یکی از اهداف برنامه های خود در اصفهان را شنیدن حرف های مسئولان و مردم در زمینه مشکل آب اصفهان عنوان کرد و افزود: همه مسئولان امروز به این کمبودها توجه دارند و همه باید تا جایی که ممکن است به رفع این مشکل کمک کنیم و اجازه ندهیم حق مردم مخدوش شود.

وی تصریح کرد: مردم شرق اصفهان مردمی متدین و انقلابی و بسیاری از خانواده های شهدا هستند و حتما به کسانی که قصد دارند از این جریان ها سوء استفاده کنند چنین اجازه ای نمی دهند و تلاش می کنند حرفشان را به صورت منطقی به گوش مسئولان برسانند.

محسنی اژه ای اضافه کرد: نیروی انتظامی قطعا چنین افرادی را اغتشاشگر نمی داند ولی آنها هم نباید بر خلاف قانون دست به اقدامات تخریبی بزنند و قطعا در چنین صورتی اگر نیروی انتظامی برخورد نکند، مسئول خواهد بود.

وی تصریح کرد: در این زمینه در حال حاضر کسی بازداشت نیست ولی به طور طبیعی در ابتدای هر درگیری دستگیری هایی وجود دارد ولی پس از آن افراد آزاد می شوند.

سخنگوی قوه قضاییه ، افتتاح نمایشگاه دستاوردها و توانمندیهای زندانیان شاغل در اردوگاههای اصفهان را از دیگر برنامه های سفر خود به اصفهان برشمرد و اظهار کرد: بیکاری در زندان ها موجب فساد می شود و لذا با تدبیر و حرکت جهادگونه بنیاد تعاون زندانها و کمک سازمان زندانها فرصت اشتغال در زندانها فراهم شد.

معاون اول قوه قضاییه اضافه کرد: این کار از سویی ایجاد درآمدی برای زندانی و خانواده او است و از سویی فرد دارای حرفه و شغل می شود و همچنین از فساد در زندان ها جلوگیری می کند.

وی خواستار همکاری بخش خصوصی ایجاد اشتغال برای زندانیان شد و افزود: برخی زندانی ها امکان خروج از زندان را ندارند، برخی زندانیان امکان حضور در سالن های کار با نظارت سازمان زندانها را دارا هستند و برخی از زندانیان نیز می توانند آزادتر باشند که بخش خصوصی می توانند در اشتغالزایی برای این سه بخش فرصت های شغلی ایجاد کنند.

محسنی اژه ای همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سختی کار قضاوت، گفت: در اکثر اوقات افراد محکوم از دستگاه قضایی با گلایه خارج می شوند، از سوی دیگر شاکیان نیز گاهی به حق خود به صورت کامل نرسیده اند و آنها نیز با گلایه از دستگاه قضایی خارج می شوند چون خود را صاحب حق می داند .

** اظهارات اژه ای در خصوص وضعیت شرکت ها و موسسه های اعتباری سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به ایجاد نارضایتی مردم از وضعیت برخی شرکت ها، تعاونی ها و موسسات اعتباری، اضافه کرد: قوه قضاییه در راستای ماموریت های خود به این پرونده ها ورود و به پرونده ها رسیدگی کرده است و چه بسا حکم صادر کرده باشد و فرد خاطی را مجازات کرده باشد ولی فردی که در این موسسات سرمایه گذاری کرده است در درجه اول به دنبال پول و سرمایه خود است.

اژه ای ادامه داد: قوه قضاییه برای شناسایی اموال این افراد از دستگاههایی مانند بانک مرکزی، وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و بازرسی کل کشور استمداد کرده است ولی گاهی مالی مشخص نشده است و از سوی دیگر کثرت شکات که همه خواهان سرمایه خود هستند، مشکل را مضاعف می کند و کاری از دست قوه قضاییه ساخته نیست.

**محدودیت های دستگاه قضایی اژه ای با اشاره به محدودیت های مالی قوه قضاییه، گفت: براساس برآوردهای مجموعه دستگاه قضایی برای انجام ماموریت های این دستگاه در سال 97 بیش از 23 هزار میلیارد تومان نیاز است ولی در لایحه دولت هشت هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و با رایزنی با مجلس تنها 800 میلیارد تومان به آن اضافه شد که متناسب با حجم ماموریت های این دستگاه و انتظارات مردم از آن نیست.

**مهمترین اولویت های سال آینده قوه قضاییهسخنگوی قوه قضاییه در خصوص اولویت های سال آینده این قوه گفت: با توجه به نقش اقتصاد مقاومتی، هر اقدامی که بصورت مستقیم یا غیر مستقیم می تواند در افزایش تولید، ایجاد اشتغال، سرمایه گذاری بیشترداخلی و خارجی، تامین امنیت سرمایه گذاری موثر باشد در دستور کار قوه قضاییه قرار دارد.

وی مبارزه با قاچاق را از دیگر اولویت های سال جاری و سال آینده قوه قضاییه برشمرد و افزود: قاچاق و بیکاری ،خلاف را به همراه دارد و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دولت است و ریاست آن را رییس قوه مجریه به عهده دارد که باید سیاستگزاری، هدایت، آسیب شناسی و از دستگاههای مختلف حساب کشی کند ولی در عین حال قوه قضاییه در این زمینه وظیفه ذاتی دارد.

اژه ای ورود مدعی العموم به مسائلی که مربوط به حقوق عامه است، را از دیگر اولویت های قوه قضاییه برشمرد و ادامه داد: در این زمینه دستور العملی در حال تدوین است تا از معنا و مصادیق حقوق عامه در آن مشخص شود و موجب جلوگیری از تفسیرهای مختلف شود.

او همچنین مبارزه قاطع و همه جانبه با مفاسد در دستگاههای مختلف و به ویژه قوه قضاییه را از اولویت های امسال و سال آینده دانست و اضافه کرد: برخی می گویند چرا دستگاه قضایی با دانه درشت ها برخورد نمی کند ولی پرونده هایی که در این سالهای اخیر رسیدگی شد نشان می دهد با این افراد دانه درشت برخورد شده است .

سخنگوی قوه قضاییه اظهار کرد: البته دانه درشت ها به گونه ای رفتار می کنند که سندی بر علیه خود باقی نگذارند و از سوی دیگر وکیل می گیرند و گاهی هم اعمال نفوذ می کنند.

محسنی اژه ای در خصوص پرونده اموال نامشروع مسئولان گفت: اگر مسئولی خلاف قانون و شرع کاری را انجام دهد قانون آن وجود دارد و با آن برخورد می شود ولی سخن در جایی است که گاهی برخی مسئولان به واسطه رانت اطلاعاتی و جایگاه خود توانایی برخی کارها را پیدا می کنند و به عقیده من همان قانون از کجا آورده اید که در ابتدای انقلاب در خصوص اموال مسئولان باقی مانده از دوران قبل از انقلاب بود، را باید با ساز و کارهای مناسبی توسعه داد و در مجلس در حال بحث و گفتگو است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اقدامات قوه قضاییه در خصوص تخلفات قضات گفت: کار قضاوت کاری سخت است،البته 100 درصد قبول دارم که باید برای تکریم ارباب رجوع تلاش شود.

اژه ای کمبود بودجه و نیرو را از عمده مشکلات دستگاه قضایی عنوان و در عین حال تصریح کرد: اگر کارمند یا قاضی در دستگاه قضا فساد کرده باشد طبق قانون با او برخورد می شود.

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص پرونده مربوط به شیرازی ها، اظهار کرد: ایجاد اختلاف در بین فرق اسلامی مصداق فتنه است که در بیان دینی از قتل بزرگتر است و امروز چنین جریانی با حمایت های مالی، رسانه ای و اطلاعاتی انگلیس در حال فعالیت است و اخیرا پرونده یکی از آنها در دادسرای ویژه روحانیت در حال رسیدگی است.

وی در خصوص کسانی که به سفارت ایران در انگلیس حمله کردند، افزود: قطعا این افراد محکوم هستند و پلیس این کشور به علت تعلل و اینکه چرا بلافاصله این افراد آزاد شدند، باید پاسخگو باشد و این امر توسط وزارت امور خارجه و روابط بین الملل قوه قضاییه در حال رسیدگی است.

وی در خصوص پرونده بی حجابی های اخیر، گفت: بی حجابی گناه است ولی مقابله با حجاب عنوانی دیگر دارد زیرا حجاب از مسلمات دینی است و مساله متفاوت است.

**پرونده دو تابعیتی هامعاون اول قوه قضاییه در خصوص پرونده دو تابعیتی ها با بیان اینکه وزارت اطلاعات معتقد است، در بین مسئولان هیچ فرد دو تابعیتی وجود ندارد، ادامه داد: البته لیستی توسط دادستان کل کشور و لیستی هم توسط مجلس به وزارت اطلاعات ارسال شده است.

وی اظهار کرد: منع افراد دو تابعیتی برای حضور در مشاغل دولتی از قبل از انقلاب نیز وجود داشته است و هیچ کارمند رسمی دولت نمی تواند دو تابعیتی باشد ولی اینکه آیا مشاوران هم نمی توانند دو تابعیتی باشند دارای خلا قانونی است و علی الظاهر باید آنها نیز مشمول این قانون شوند زیرا گاهی دسترسی مشاوران، تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های آنها کمتر از کارمند عادی نیست.

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص پرونده های تشکیل شده در خصوص فتنه دیماه، گفت: در این فتنه که با حضور مردم و هوشیاری مسئولان نسبتا خوب جمع شد، در مجموع 175 کیفر خواست در تهران و بیش از 280 کیفر خواست در سایر استان ها صادر شده است.

وی تصریح کرد: افراد دستگیر شده در این ناآرامی ها دو دسته اند، برخی نارضایتی هایی داشتند که چه بسا شعاری هم داده اند و اقدامی هم کرده اند و به خارج و دشمن وابسته نیستند که نوعا با قرار آزاد شدند ولی برخی در ارتباط با منافقین بودند و عالمانه و عامدانه در این فتنه حضور داشتند.

** پرونده اسید پاشی در اصفهان معاون اول دستگاه قضا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پرونده اسیدپاشی در اصفهان به کجا رسید، گفت: در این خصوص یک سری مصدوم شدند که نباید حق آنها تضییع شود؛ بنابراین دادگاه حکم به پرداخت دیه از بیت المال داد.

متأسفانه کسی به عنوان اسیدپاش تا به امروز دستگیر نشده است.

اگر روزی متهم دستگیر و شناسایی شود، دیه ای که از بیت المال داده شده است از وی گرفته می شود و این فرد مجازات نیز خواهد شد.


کلید واژه ها: قوه قضاییه - سخنگوی قوه قضاییه - اصفهان - زندان - مسئولان - نیروی انتظامی - محسنی اژه ای - سوء استفاده - قانون - غلامحسین محسنی اژه ای - نشست خبری - مردم - مشکل - خانواده - برنامه - برگزار - زندانی - دادگاه - بنیاد تعاون - محسنی - احمدی نژاد - طرفداران - صورت - زندانیان - نمایشگاه - خشکسالی - بازداشت - دستگیری - یکشنبه - افتتاح

آخرین اخبار سرویس:
پایبندی بر میثاق با مردم

شورا و هاشمی

بحران دوست داشتن؛ بحران انسجام

«پورمحمدی» از شبکه سه سیما رفت/ علی فروغی مدیر شد + بیوگرافی

«پورمحمدی» از شبکه سه سیما رفت

پشت پرده کنایه خوش مزه روحانی به ترامپ

ایران و ترکیه گردشگر مبادله می کنند

سرنوشت نامادری سنگدل در ماهشهر

همایش تجلیل از مروجان و حامیان سلامت

جشن های مردمی مهدویت با هدف آگاهی بخشی برگزار شوند/ کارکرد هیئات مذهبی منحصر به محرم و صفر نیست

کتاب جدید خاطرات آیت الله هاشمی منتشر شد

حجت الاسلام رییسی: ظلم و جنایت نتیجه حذف معنویت از زندگی بشر است

اختلاف نظر را به ابزاری مفید برای ارتباطات کاری تبدیل کنید

تشریح جزییات دیدار نمایندگان با فرمانده سپاه تهران

انصراف علیرضا قربانی از پروژه جام جهانی

میزان افزایش ضریب حقوق کارمندان تعیین شد

کدام موزه ها، میراث دار تمدن ایران هستند؟

جزییات نرخ کرایه تاکسی ها در سال 97

پشت پرده کنایه خوش مزه روحانی به ترامپ

«اصغرخلیلی» به سمت «معاون فرهنگی و تبلیغات» این مرکز منصوب شد

نظر خسرو معتضد درباره جنازه منتسب به پهلوی اول

اصلاح قانون کار بابهره گیری از نظر شرکای اجتماعی کارگری انجام شود

سید حسن خمینی: شبکه های اجتماعی انحصار را شکسته اند

شمخانی در دیدار مشاور امنیت ملی رییس جمهور افغانستان عنوان کرد تلاش حامیان گروه های تروریستی شکست خورده در سوریه برای ناامن سازی افغانستان

بیانیه هیئت داوران سی وپنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم

پیام اجتماع قرآنی جهان اسلام تمسک به ریسمان وحدت آفرین قرآن کریم است

آغاز نشست شورای امنیت درباره سوریه

راهپیمایی دهها هزار یمنی در الحدیده

زمینه توقف برنامه های بی ثبات کننده غربی ها در منطقه باید فراهم شود

فضاحت های زیادی در زندگی مدنی مدعیان حقوق بشر وجود دارد

حامیان گروه های تروریستی بدنبال نا امن سازی افغانستان هستند

لاریجانی آیین اختتامیه مسابقات بین المللی قرآنی: توسعه در کشورها با اراده مردم صورت می گیرد

حمایت از کالای ایرانی رویکرد شورای استان تهران

کنایه «پنیری» روحانی به ترامپ حقیقت داشت؟

دانشجویان افسری با آرمان های امام راحل تجدید میثاق کردند

مدافع حقوق کارگران هستیم

ایران و ترکیه گردشگر مبادله می کنند

ادامه الگوی مصرف کنونی به ورشکستگی آبی می انجامد

روایتی از خفت آمریکا در عملیات «پنجه عقاب»

خبرهای جدید از فیلترینگ تلگرام

هیچ سازمانی در مورد مومیایی کشف شده پاسخ نداده است

جشنواره ملی مهدویت در جمکران کلید خورد

واکنش خسرو معتضد به مومیایی کشف شده

استخدام صندوقدار در شرکت بازرگانی روان صنعت کبیر در تهران

امیرعبداللهیان: برجام منطقه ای در کار نخواهد بود

پیشنهاد برگزاری هفته فرهنگی تبریز در جمهوری آذربایجان از سوی بنیاد حسین اف

مسافرکش زورگیر شرق تهران در دام پلیس

ایران به دستور قرآنی مبارزه با مستکبران عمل کرده

آمریکا از برجام خارج شود برنامه وزارت دفاع در قبال آن به موقع انجام می شود

شمخانی: حامیان گروه های تروریستی در سوریه بدنبال انتقال تروریست ها به افغانستان هستند

استعفای رییس سازمان غذا و دارو صحت ندارد

نصرت الله لطفی: تمام ظرفیت های نظام برای برگزاری چهلمین ساگرد پیروزی انقلاب بسیج شوند

در روز شوراها رییس جمهور کاری مهمتر از تجلیل از شوراها ندارد

آیین اختتامیه سی وپنجمین دوره مسابقات بین المللی قران کریم

جشنواره تجلیل از زنان توانمند درقم برگزار می شود

نماینده ولی فقیه در هرمزگان: اجازه ندهیم انقلاب آسیب ببیند

بخشداران، زبان و مجری سیاست های دولت باشند

نباید بگذاریم خانه امن کارگران آسیب ببیند برخی موارد فرهنگ کار نیاز به اصلاح دارد صدای جامعه کارگری را بشنویم

گزارشAFC از همگروهی های احتمالی ایران درجام ملت های2019

رکاب زنی دوچرخه سواران جهرمی به مناسبت هفته سلامت

مدافع حقوق کارگران هستیم

موفقیتم را مرهون خانواده ام هستم/ همراهی پدر از تانزانیا تا ایران

تنها راه نجات؛ یکپارچگی و اعتصام به ریسمان وحدت آفرین قرآن

مدیرعامل ایرنا: ملت ها باید بدانند که سازمان ملل موافق تبعیض قدرت ها نیست

مدیرعامل ایرنا: ملت ها باید بدانند که سازمان ملل موافق تبعیض قدرت ها نیست

آمریکا مسئول اصلی ترور الصماد است

سیاست ضد حزب الله امارات در انتخابات پارلمانی لبنان/ تحلیل

یک جمله به برجام اضافه یا کم نخواهد شد

دانشجویان افسری با آرمان های امام راحل تجدید میثاق کردند

نشست علمی «بررسی اتحاد و اختلاف افق در رویت هلال»

وضع فضای مجازی و معیشت مردم نگران کننده است

نتایج جلسات سران قوا به مردم اطلاع داده شود/ اجازه ندهید با نخبگان برخورد نامناسب شود.

استخدام کارمند در یک آموزشگاه معتبر در تهران

استخدام سرپرست واحد کال سنتر در یک شرکت معتبر در تهران

آموزش پژوهش محور در مدارس علمیه اجرا شود

استخدام آبدارچی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام سرپرست فروش،کارشناس فروش،مسئول دفتر در تهران

استخدام مسئول دفتر و کارمند سرد خانه در شرکت معتبر در تهران

رییس جدید شورای عالی یمن: آمریکا مسئول ترور صالح الصماد است

سلحشوری: حجاب با اجبار گشت ارشاد به مردم تحمیل نشود

«مقتدی الصدر» شهادت «صالح الصماد» را تسلیت گفت

نامادری شکنجه گر کودکان ماهشهری به زندان رفت

سپاه تهران نشان داد که می توان ظرف یک ماه منزل مسکونی برای زلزله زدگان ساخت

بیش از 4 میلیارد دلار برای کمک به سوریه جمع آوری شد

پاسخ سازمان اداری و استخدامی به اظهارات نماینده طراح سوال از رییس جمهوری

دشمن باید تبعات جنگی که شروع کرده را بپذیرد

رایگان شدن هزینه آب ، برق و گاز مدارس

تنها راه نجات؛ تمسک به قرآن و عمل به تعالیم آن است

طرح تشکیل وزارت گردشگری از دستور کار مجلس خارج نشده است

وزیر ارتباطات: باید منتظر تصمیم مراجع در مورد پیام رسان خارجی بود

ماجرای کتک خوردن یک فقیه برجسته از همسرش

مدافع حقوق کارگران هستیم

کمیته میراث فرهنگی شورای شهر: هیچ سازمانی در مورد مومیایی کشف شده پاسخ نداده است

جشنواره تجلیل از زنان توانمند درقم برگزار می شود

امید به آخرت حالم را خوب می کند

امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و کتابخانه ملی جمهوری چک

علت ضرب و شتم یک جوان توسط پلیس راهنمایی و رانندگی مشخص شد + فیلم

برپایی نشست شورای تبلیغ فارس/ مبلغان حضور پررنگ تری در فضای مجازی داشته باشند

دوره نگاه کلیشه ای به بحث جوانان، گذشته است

ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1397 کل کشور ابلاغ شد

اژه ای: برنتابیدن قانون مصداق کامل دیکتاتوری است

اژه ای: برنتابیدن قانون مصداق کامل دیکتاتوری است