مطالب مرتبط:
و زیر ورزش و جوانان در نشست با سردبیران رسانه های ورزشی؛‎ ‎ کار انتقال مالکیت و مدیریت پرسپولیس و استقلال در سال 97 به بخش خصوصی با جدیت دنبال می شود
کار انتقال مالکیت و مدیریت پرسپولیس و استقلال در سال 97 به بخش خصوصی با جدیت دنبال می شود
سلطانی فر: در سال 97 واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی با جدیت دنبال می شود
کار انتقال مالکیت و مدیریت پرسپولیس و استقلال در سال 97 به بخش خصوصی با جدیت دنبال می شود
مهم ترین آروزی فوتبالی ستاره "استقلال" در سال 97
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 27 اسفند 1396 ساعت 13:502018-03-18دانش

برنامه دانشگاه بوعلی برای استقلال مالی در سال 97


رییس دانشگاه بوعلی سینا با حضور در دفتر ایسنا، با تأکید بر اینکه برای سال آینده برنامه ای برای استقلال مالی دانشگاه داریم، گفت: دانشگاه ها در نسل سوم به سمت دانشگاه های کارآفرین سوق پیدا می کنند.

- دکتر یعقوب محمدی فر در گفت وگو با ایسنا، با تأکید بر اینکه نسبت شمار اعضای هیئت علمی این دانشگاه به شمار دانشجویان نسبت مطلوبی است، افزود: مشکلی در زمینه کمبود اساتید در دانشگاه نداریم.

وی با اشاره به اینکه سرعت جذب اساتید به علت کمبود بودجه، نسبت به سال گذشته کمتر شده است، یادآور شد: در سال گذشته نسبت اساتید به دانشجویان یک به 22 بود در حالیکه استاندارد این نسبت یک به 18 است.

محمدی فر با بیان اینکه از سال 93 تا کنون جذب کارمند در دانشگاه نداشته ایم، خاطرنشان کرد: نسبت استاندارد کارمند به استاد نیز یک به یک است در حالیکه شمار کارمندان در این دانشگاه بسیار بیشتر است.

وی درباره شمار دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا گفت: در سایت گلستان اطلاعات نزدیک به 12 هزار دانشجو ثبت شده اما در ترم جاری 10 هزار و 527 نفر در دانشگاه ثبت ترم کرده اند که این اختلاف آمار به مرخصی برخی دانشجویان برمی گردد.

رییس دانشگاه بوعلی سینا ادامه داد: از این تعداد حدود 3 هزار نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی بودند که شامل حدود هزار دانشجوی دکتری و حدود دو هزار دانشجوی کارشناسی ارشد هستند.

وی با اشاره به فعالیت 421 عضو هییت علمی در این دانشگاه گفت: از این تعداد 55 نفر استاد تمام، 109 نفر دانشیار، 228 نفر استادیار و 29 نفر مربی بودند و 764 کارمند در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

محمدی فر درباره رتبه های برتر علمی دانشگاه نیز اظهار کرد: در سالجاری دو نفر حائز رتبه برتر المپیاد علمی شدند و سه نفر نیز رتبه برتر کارشناسی و دو نفر رتبه برتر کارشناسی ارشد را کسب کردند.

وی در ادامه از ثبت دو مورد اختراع در حوزه مهندسی و کسب 8 جایزه بنیاد ملی نخبگان در سالجاری خبر داد و یادآور شد: در سالجاری یک استاد نمونه کشوری و 6 طرح پژوهشی نیز به عنوان طرح برتر کشوری انتخاب شدند.

وی درباره مشکلات پذیرش دانشجو در خوابگاه ها خاطرنشان کرد: دو خوابگاه به زودی در دانشگاه بوعلی کلنگ زنی خواهند شد که در این صورت بخش مهمی از مشکلات پذیرش دانشجو در خوابگاه حل می شود همچنین معاونت دانشجویی جدید از اردیبهشت ماه اقدام به فعال کردن سامانه ای به منظور ثبت نام دانشجویان خوابگاهی می کند که در این صورت مشکلات کمتری در این حوزه خواهیم داشت.

رییس دانشگاه بوعلی سینا در بخش دیگری از سخنانش از پذیرش 100 دانشجوی خارجی و وجود 124 نفر زبان آموز در این دانشگاه خبر داد و با اشاره به اینکه زبان آموزان از 26 ملیت مختلف وارد استان می شوند، اضافه کرد: ارتباطات لازمه آموزش عالی است و برای بین المللی شدن باید با دانشگاه های دیگر ارتباط داشته باشیم.

وی درباره دانشگاه D8 گفت: در این دانشگاه 8 رشته تحصیلی با 12 گرایش مختلف دانشجوی خارجی پذیرش می شود که همگی پژوهش محور هستند و از 8 کشور خارجی به استان همدان آمده اند.

محمدی فر با اشاره به اینکه دانشگاه بوعلی پایلوت دانشگاه D8 خواهد بود، افزود: در این دانشگاه علاوه بر کشورهای اسلامی از کشورهای غیراسلامی هم دانشجو جذب می شود.

وی حرکت دانشگاه به سمت رفع نیازهای جامعه را یک از برنامه های مهم دانشگاه برای سال آینده دانست و گفت: دانشگاه باید با مسائل جامعه درگیر شود و پژوهش ها و پایان نامه هایش به این سمت و سو سوق یابد و ارتباط با صنعت نیز رشد بیشتری پیدا کند.

رییس دانشگاه بوعلی سینا با تأکید بر اینکه برای سال آینده برنامه استقلال مالی دانشگاه را داریم، افزود: دانشگاه ها در نسل سوم به سمت دانشگاه های کارآفرین سوق پیدا می کنند.

وی از کسب رتبه 563 دانشگاه بوعلی در میان دانشگاه های آسیایی خبر داد و گفت: این دانشگاه در میان دانشگاه های جامع کشور نیز رتبه 22 را داراست همچنین در میزان استناد به مقالات ISC رتبه 9 و میزان استناد به مقالات ESIنیز رتبه 3 را دارد.

رییس دانشگاه بوعلی سینا از وجود 6 شرکت دانش بنیان در این دانشگاه خبر داد و اظهار کرد: در سالجاری 578 مقاله ISI و 649 مقاله ISC و در حوزه اسکوپوس 604 مقاله توسط اساتید این دانشگاه منتشر شده است البته به صرف آمار مقالات نباید استناد کرد و اصل مهم را ارتباط با صنعت و رفع مشکلات جامعه باید قرار دهیم.

محمدی فر درباره اموال ثبت نشده دانشگاه نیز اظهار کرد: برخی اموال دانشگاه مشکلات قانونی دارد و ما نیز برای پیگیری آنها نیاز به منابع مالی داریم اما از سال گذشته آغاز به ثبت در سامانه سادا کرده ایم و موارد مشخص شده نیز ثبت شده است.

وی تأکید کرد: عدم تخصیص های به موقع دانشگاه در سال 91 و 92 منجر به بروز مشکلات مالی شده اما به جرأت می توان گفت دانشگاه از فعالیت های اصلی خود باز نمانده و جایگاه پژوهش خود را حفظ کرده است و با برنامه در افقی روشن پیش می رود.

محمدی فر با بیان اینکه بودجه دانشگاه شفاف است به طوریکه در سالجاری 108 میلیارد تومان بودجه برای دانشگاه درنظر گرفته شده بود، افزود: بودجه این دانشگاه در لایحه بودجه سال آینده 12 درصد رشد داشته به طوریکه برای سال آینده 120 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به پروژه های دانشگاه بوعلی اشاره کرد و گفت: پروژه ساختمان دانشکده شیمی تقریبا آماده است اما تجهیز گرمایش آن هزینه زیادی دارد تا با کیفیت های روز دنیا مطابق باشد به طوریکه فقط به منظور دفن زباله های صنعتی و تکمیل موتورخانه و تأسیسات این دانشکده به یک میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

محمدی فر افزود: با توجه به نیاز به تجهیز اتاق ها، آزمایشگاه ها و دفن صنعتی زباله در این دانشکده، هزینه زیادی لازم است که اگر تخصیص اعتبارات این حوزه تا تابستان انجام شود سال آینده شاهد بهره برداری از این دانشکده خواهیم بود.

وی با بیان اینکه پروژه بنیاد نخبگان به این دانشگاه اختصاص ندارد و فقط زمین آن به بهره بردار اجاره داده شده است، اظهار کرد: اولویت دولت اتمام پروژه های با پیشرفت بیش از 80 درصد است و آغاز پروژه های جدید همچون استادیوم علمی نیز با احتیاط بیشتری انجام می شود.

رییس دانشگاه بوعلی سینا دولت را بدترین پیمانکار توصیف کرد و با بیان اینکه بخش خصوصی را باید وارد پروژه های خود کند، ادامه داد: علاقه مند به واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی هستیم اما بخش خصوصی در محلی وارد می شود که سودبر باشد در حالیکه پروژه های دانشگاهی چنین ویژگی ندارد.


کلید واژه ها: دانشگاه - دانشجو - دانشجویان - خوابگاه - کارشناسی ارشد - استقلال مالی - مشکلات - استاندارد - رتبه - علمی - سینا - بنیاد ملی نخبگان - استقلال - برنامه - کشوری - هیئت علمی - مالی - صورت - کارمندان - ارشد - دانشجویی - کارآفرین - دکتر - اطلاعات - تحصیلات - ثبت نام - نسل سوم - گلستان - اختراع - نخبگان

آخرین اخبار سرویس:
غلامی در جمع خبرنگاران خبر داد احتمال اعمال سهمیه جدید ایثارگران در پذیرش دانشجویان امسال

عرضه موبایل با صفحه کلید بریل در کشور

آزمون کارشناسی ارشد دانشگاهها در بیرجند

تدوین نقشه راه آموزش عالی جهاد دانشگاهی در یزد

نتایج آزمون ارشد دهه دوم خرداد اعلام می شود/کاهش 142 هزارنفری داوطلبان

چه کسی پاسخگوی سرنوشت دانشکده محیط زیست خواهد بود؟/ رییس دانشکده بدون توجه به مصوبه هیات امنا، یک تنه کارکنان را اخراج کرد!

آغاز آزمون کارشناسی ارشد دانشگاهها در بیرجند

اعلام جزییات نحوه پذیرش نهایی داوطلبان کنکور دکتری سال 97

تصاویر/ دیدار طلاب و روحانیون همدانی با آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی

ساخت کوچکترین عصای سفید هوشمند در کشور

رقابت داوطلبان برای ورود به دوره ارشد آغاز شد

چهل و پنجمین دوره آزمون دستیاری پزشکی برگزار شد

معرفی برترینهای مسابقات قرآنی در بیرجند

نتیجه نهایی آزمون ارشد 97 شهریورماه اعلام می شود

برگزاری تورهای یک روزه ویژه دانش آموزان

آغاز رقابت داوطلبان برای ورود به دوره ارشد

ما از قیف کنکور ارشد، رد شده بودیم/ روایت درس خواندن عاشقانه من و مجتبی!

ساخت کوچکترین عصای سفید هوشمند در کشور

فعالان قرآن و عترت و اقامه نماز تجلیل می شوند

ساخت کوچکترین عصای سفید هوشمند در کشور/عرضه موبایل با صفحه کلید بریل

رقابت داوطلبان برای ورود به دوره ارشد آغاز شد

شنبه ، تدوین نقشه راه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کشور در یزد

آغاز کنکور ارشد 97

فراخوان پذیرش مشمولان برای خدمت در یک سازمان

رقابت داوطلبان برای ورود به دوره ارشد آغاز شد

گفتمان سازی فرهنگی در فضای دانشگاهی مهم ترین هدف کانون قرآن و عترت/ اولین نشریه قرآنی دانشگاهی کشور دستاورد این کانون است

معرفی برترینهای مسابقات قرآنی دانشگاه صنعتی بیرجند

رییس سازمان سنجش آموزش خبر داد: آغاز رقابت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 97 از صبح امروز

رقابت داوطلبان برای ورود به دوره ارشد آغاز شد

ساخت کوچکترین عصای سفید هوشمند در کشور/عرضه موبایل با صفحه کلید بریل

رقابت داوطلبان برای ورود به دوره ارشد آغاز شد

17 اردیبهشت آخرین مهلت تغییر محل آزمون دانشگاه پیام نور

آغاز آزمون کارشناسی ارشد سال 97 در استان سمنان

سردار مداحی میزان پرداختی به مداحان را اعلام کرد

آزمون کارشناسی ارشد؛ امروز

ماجرای تبلیغ حجاب با بنر تصویر محجبه مونالیزا +عکس

فراخوان پذیرش مشمولان وظیفه برای خدمت در سازمان برنامه و بودجه

تفاهمنامه تربیت بدنی وزارت علوم و فدراسیون اسکواش

ظرفیت لازم برای کسب و کار در کشور وجود دارد

اگر به دنبال تقلب در آزمون ارشد هستید این گزارش را بخوانید!

فراخوان پذیرش مشمولان وظیفه برای خدمت در سازمان برنامه و بودجه

فراخوان پذیرش مشمولان وظیفه برای خدمت در سازمان برنامه و بودجه

دعوت سازمان برنامه و بودجه از واجدین شرایط برای گذراندن دوره خدمت وظیفه

فراخوان پذیرش مشمولان وظیفه برای خدمت در سازمان برنامه و بودجه

جزییات پذیرش نهایی داوطلبان کنکور دکتری اعلام شد

فراخوان پذیرش مشمولان وظیفه برای خدمت در سازمان برنامه و بودجه

فراخوان پذیرش مشمولان وظیفه برای خدمت در سازمان برنامه و بودجه

ظریف، الجبیر و موگرینی در یک قاب

نواختن روی هرم انسانی ؛ خاویر ریچارت

قائم مقام وزیر علوم: توجه ویژه به حوزه فناوری اولویت جدید وزارت علوم است

اعلام جزییات نحوه پذیرش نهایی داوطلبان کنکور دکتری

جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاد برگزار شد

موزه دانشگاه فردوسی مشهد گشایش یافت

اخبار جذب هیات علمی در سال 97

نمایندگان انجمن های علمی جهت عضویت در شورای عالی عتف انتخاب شدند

ثبت نام آزمون EPT اردیبهشت ماه دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

تجلیل از شهدای کارگر در اصفهان

ثبت نام آزمون EPT اردیبهشت ماه دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

نگران اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی هستیم

نحوه پذیرش نهایی داوطلبان کنکور دکتری اعلام شد

فعالیت بیش از 5 هزار و 700 واحد فناوری در کشور

جزییات نحوه پذیرش نهایی داوطلبان کنکور دکتری اعلام شد

دومین دوره مسابقات ملی هوا و فضا دانشگاه پیام نور در بوشهر

افشاگری استاندار سابق از اوضاع اسفناک دانشگاه صنعتی ارومیه

مشارکت قریب 300 نفر در طرح اعطای مدرک تخصصی به حفاظ از فارس

35 هزار نفر در بسیج اساتید نام نویسی کردند/ راهیان علم و فناوری به زودی راه اندازی می شود

ناهید یکی از بد بوترین سیارات در منظومه خورشیدی است

نمایندگان انجمن های علمی جهت عضویت در شورای عالی عتف انتخاب شدند

دانشگاه خوارزمی دوره آموزشی آشنایی با سیستم مدیریت انرژی را برگزار می کند

میزبانی اصفهان از دانشجویان دانشگاه فرایبورگ

نمایندگان انجمن های علمی جهت عضویت در شورای عالی عتف انتخاب شدند

ظرفیت برخی خطوط اتوبوسرانی به ون و مینی بوس تغییر می کند

دهمین کنفرانس تحلیل پوششی داده ها در دانشگاه خوارزمی برگزار می شود

زمان و نحوه ارائه نمره آزمون زبان دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

نمایندگان انجمن های علمی برای عضویت در شورای عالی عتف انتخاب شدند

اخذ مجوز دانش بنیان پنج محصول فن آورانه

کانال اطلاع رسانی دانشگاه الزهرا(س) در پیام رسان های داخلی راه اندازی شد

سالارآملی تأکید کرد تاسیس دانشگاه مشترک میان موسسات آموزش عالی داخلی و دانشگاه های معتبر دنیا

خشکسالی محصول ستم، آز و شرک است

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد

پرینتر سه بعدی با قابلیت چاپ فیزیکی و قابل لمس طراحی و ساخته شد

دانشجوی شاهد در «دومین جشنواری آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار» لوح تقدیر دریافت کرد

تمام کلاس های 6 اردیبهشت در واحد علوم و تحقیقات تشکیل می شود

نجفی: برجام قابل مذاکره مجدد نیست

کارگاه «پیدا و پنهان» برگزار می شود

اعلام حداقل نمره قابل قبول آزمون زبان انگلیسی برای دانشجویان دکتری

حسن عباسی، میهمان دانشگاه آزاد همدان در روز جوان است

نشریه دانشگاه تهران در پایگاه «دبلیو او اس» نمایه شد

جزییات برگزاری بیست وسومین المپیاد علمی دانشجویی کشور اعلام شد

راهنمای دریافت ویزا سنگاپور

حضور دانشجویان در محیط دانشگاه موجب پویایی و بالندگی است

تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزادکرمانشاه با شرکت ابزار رسان به امضا رسید

تعداد شرکت کنندگان در جشنواره قرآن و عترت علوم پزشکی از مرز 41 هزار نفر گذشت

رویکرد جدید بسیج اساتید حل المسائلی است

برپایی نمایشگاه دانش آموزی دریایی

نحوه ارائه نمره آزمون زبان دوره دکتری دانشگاه آزاد ابلاغ شد

اعتراض دانشجویان دو دانشگاه به کیفیت غذای دانشجویی

تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه با شرکت ابزار رسان درمانگر به امضا رسید

حداقل نمره قبولی آزمون زبان دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

زباله های دانشکده شهرسازی کردستان به دست دانشجویان جمع آوری شد

برنامه دانشگاه بوعلی برای استقلال مالی در سال 97

برنامه دانشگاه بوعلی برای استقلال مالی در سال 97