مطالب مرتبط:
و زیر ورزش و جوانان در نشست با سردبیران رسانه های ورزشی؛‎ ‎ کار انتقال مالکیت و مدیریت پرسپولیس و استقلال در سال 97 به بخش خصوصی با جدیت دنبال می شود
کار انتقال مالکیت و مدیریت پرسپولیس و استقلال در سال 97 به بخش خصوصی با جدیت دنبال می شود
سلطانی فر: در سال 97 واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی با جدیت دنبال می شود
کار انتقال مالکیت و مدیریت پرسپولیس و استقلال در سال 97 به بخش خصوصی با جدیت دنبال می شود
مهم ترین آروزی فوتبالی ستاره "استقلال" در سال 97
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 27 اسفند 1396 ساعت 13:502018-03-18دانش

برنامه دانشگاه بوعلی برای استقلال مالی در سال 97


رییس دانشگاه بوعلی سینا با حضور در دفتر ایسنا، با تأکید بر اینکه برای سال آینده برنامه ای برای استقلال مالی دانشگاه داریم، گفت: دانشگاه ها در نسل سوم به سمت دانشگاه های کارآفرین سوق پیدا می کنند.

- دکتر یعقوب محمدی فر در گفت وگو با ایسنا، با تأکید بر اینکه نسبت شمار اعضای هیئت علمی این دانشگاه به شمار دانشجویان نسبت مطلوبی است، افزود: مشکلی در زمینه کمبود اساتید در دانشگاه نداریم.

وی با اشاره به اینکه سرعت جذب اساتید به علت کمبود بودجه، نسبت به سال گذشته کمتر شده است، یادآور شد: در سال گذشته نسبت اساتید به دانشجویان یک به 22 بود در حالیکه استاندارد این نسبت یک به 18 است.

محمدی فر با بیان اینکه از سال 93 تا کنون جذب کارمند در دانشگاه نداشته ایم، خاطرنشان کرد: نسبت استاندارد کارمند به استاد نیز یک به یک است در حالیکه شمار کارمندان در این دانشگاه بسیار بیشتر است.

وی درباره شمار دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا گفت: در سایت گلستان اطلاعات نزدیک به 12 هزار دانشجو ثبت شده اما در ترم جاری 10 هزار و 527 نفر در دانشگاه ثبت ترم کرده اند که این اختلاف آمار به مرخصی برخی دانشجویان برمی گردد.

رییس دانشگاه بوعلی سینا ادامه داد: از این تعداد حدود 3 هزار نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی بودند که شامل حدود هزار دانشجوی دکتری و حدود دو هزار دانشجوی کارشناسی ارشد هستند.

وی با اشاره به فعالیت 421 عضو هییت علمی در این دانشگاه گفت: از این تعداد 55 نفر استاد تمام، 109 نفر دانشیار، 228 نفر استادیار و 29 نفر مربی بودند و 764 کارمند در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

محمدی فر درباره رتبه های برتر علمی دانشگاه نیز اظهار کرد: در سالجاری دو نفر حائز رتبه برتر المپیاد علمی شدند و سه نفر نیز رتبه برتر کارشناسی و دو نفر رتبه برتر کارشناسی ارشد را کسب کردند.

وی در ادامه از ثبت دو مورد اختراع در حوزه مهندسی و کسب 8 جایزه بنیاد ملی نخبگان در سالجاری خبر داد و یادآور شد: در سالجاری یک استاد نمونه کشوری و 6 طرح پژوهشی نیز به عنوان طرح برتر کشوری انتخاب شدند.

وی درباره مشکلات پذیرش دانشجو در خوابگاه ها خاطرنشان کرد: دو خوابگاه به زودی در دانشگاه بوعلی کلنگ زنی خواهند شد که در این صورت بخش مهمی از مشکلات پذیرش دانشجو در خوابگاه حل می شود همچنین معاونت دانشجویی جدید از اردیبهشت ماه اقدام به فعال کردن سامانه ای به منظور ثبت نام دانشجویان خوابگاهی می کند که در این صورت مشکلات کمتری در این حوزه خواهیم داشت.

رییس دانشگاه بوعلی سینا در بخش دیگری از سخنانش از پذیرش 100 دانشجوی خارجی و وجود 124 نفر زبان آموز در این دانشگاه خبر داد و با اشاره به اینکه زبان آموزان از 26 ملیت مختلف وارد استان می شوند، اضافه کرد: ارتباطات لازمه آموزش عالی است و برای بین المللی شدن باید با دانشگاه های دیگر ارتباط داشته باشیم.

وی درباره دانشگاه D8 گفت: در این دانشگاه 8 رشته تحصیلی با 12 گرایش مختلف دانشجوی خارجی پذیرش می شود که همگی پژوهش محور هستند و از 8 کشور خارجی به استان همدان آمده اند.

محمدی فر با اشاره به اینکه دانشگاه بوعلی پایلوت دانشگاه D8 خواهد بود، افزود: در این دانشگاه علاوه بر کشورهای اسلامی از کشورهای غیراسلامی هم دانشجو جذب می شود.

وی حرکت دانشگاه به سمت رفع نیازهای جامعه را یک از برنامه های مهم دانشگاه برای سال آینده دانست و گفت: دانشگاه باید با مسائل جامعه درگیر شود و پژوهش ها و پایان نامه هایش به این سمت و سو سوق یابد و ارتباط با صنعت نیز رشد بیشتری پیدا کند.

رییس دانشگاه بوعلی سینا با تأکید بر اینکه برای سال آینده برنامه استقلال مالی دانشگاه را داریم، افزود: دانشگاه ها در نسل سوم به سمت دانشگاه های کارآفرین سوق پیدا می کنند.

وی از کسب رتبه 563 دانشگاه بوعلی در میان دانشگاه های آسیایی خبر داد و گفت: این دانشگاه در میان دانشگاه های جامع کشور نیز رتبه 22 را داراست همچنین در میزان استناد به مقالات ISC رتبه 9 و میزان استناد به مقالات ESIنیز رتبه 3 را دارد.

رییس دانشگاه بوعلی سینا از وجود 6 شرکت دانش بنیان در این دانشگاه خبر داد و اظهار کرد: در سالجاری 578 مقاله ISI و 649 مقاله ISC و در حوزه اسکوپوس 604 مقاله توسط اساتید این دانشگاه منتشر شده است البته به صرف آمار مقالات نباید استناد کرد و اصل مهم را ارتباط با صنعت و رفع مشکلات جامعه باید قرار دهیم.

محمدی فر درباره اموال ثبت نشده دانشگاه نیز اظهار کرد: برخی اموال دانشگاه مشکلات قانونی دارد و ما نیز برای پیگیری آنها نیاز به منابع مالی داریم اما از سال گذشته آغاز به ثبت در سامانه سادا کرده ایم و موارد مشخص شده نیز ثبت شده است.

وی تأکید کرد: عدم تخصیص های به موقع دانشگاه در سال 91 و 92 منجر به بروز مشکلات مالی شده اما به جرأت می توان گفت دانشگاه از فعالیت های اصلی خود باز نمانده و جایگاه پژوهش خود را حفظ کرده است و با برنامه در افقی روشن پیش می رود.

محمدی فر با بیان اینکه بودجه دانشگاه شفاف است به طوریکه در سالجاری 108 میلیارد تومان بودجه برای دانشگاه درنظر گرفته شده بود، افزود: بودجه این دانشگاه در لایحه بودجه سال آینده 12 درصد رشد داشته به طوریکه برای سال آینده 120 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به پروژه های دانشگاه بوعلی اشاره کرد و گفت: پروژه ساختمان دانشکده شیمی تقریبا آماده است اما تجهیز گرمایش آن هزینه زیادی دارد تا با کیفیت های روز دنیا مطابق باشد به طوریکه فقط به منظور دفن زباله های صنعتی و تکمیل موتورخانه و تأسیسات این دانشکده به یک میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

محمدی فر افزود: با توجه به نیاز به تجهیز اتاق ها، آزمایشگاه ها و دفن صنعتی زباله در این دانشکده، هزینه زیادی لازم است که اگر تخصیص اعتبارات این حوزه تا تابستان انجام شود سال آینده شاهد بهره برداری از این دانشکده خواهیم بود.

وی با بیان اینکه پروژه بنیاد نخبگان به این دانشگاه اختصاص ندارد و فقط زمین آن به بهره بردار اجاره داده شده است، اظهار کرد: اولویت دولت اتمام پروژه های با پیشرفت بیش از 80 درصد است و آغاز پروژه های جدید همچون استادیوم علمی نیز با احتیاط بیشتری انجام می شود.

رییس دانشگاه بوعلی سینا دولت را بدترین پیمانکار توصیف کرد و با بیان اینکه بخش خصوصی را باید وارد پروژه های خود کند، ادامه داد: علاقه مند به واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی هستیم اما بخش خصوصی در محلی وارد می شود که سودبر باشد در حالیکه پروژه های دانشگاهی چنین ویژگی ندارد.


کلید واژه ها: دانشگاه - دانشجو - دانشجویان - خوابگاه - کارشناسی ارشد - استقلال مالی - مشکلات - استاندارد - رتبه - علمی - سینا - بنیاد ملی نخبگان - استقلال - برنامه - کشوری - هیئت علمی - مالی - صورت - کارمندان - ارشد - دانشجویی - کارآفرین - دکتر - اطلاعات - تحصیلات - ثبت نام - نسل سوم - گلستان - اختراع - نخبگان

آخرین اخبار سرویس:
فراخوان پنجمین کنفرانس رشد بلور ایران

دیدگاه فلسفی شیخ اشراق در عین توجه به دنیا، آخرت گراست/ لزوم گرامیداشت سهروردی

ساخت سریع ترین ابزار چرخنده دست بشر

تجلیل از مقام علمی مرحوم قانعی راد برگزار شد

قدیمی ترین دانشگاه علوم پزشکی در توسعه اتاق تمیز را بشناسید/ کلین روم های متمرکز بر تولید دارو

ولایتی: در افکار متفکرین بزرگ غرب رگه های نژادپرستی دیده می شود

ابلاغ سرفصل های بازنگری شده13رشته دانشگاه آزاد

دانشجویان 85 کشور دنیا در ایران تحصیل می کنند

اعزام دانشجویان بسیجی به مناطق زلزله زده کوهبنان

تجلیل از مقام علمی مرحوم دکتر قانعی راد

غفاری: دانشجویان باید با اطمینان از اینکه مشکلی برایشان پیش نمی آید در کرسی های آزاد اندیشی شرکت کنند

سرفصل های بازنگری شده 13 رشته تحصیلی دانشگاه آزاد ابلاغ شد

جامعه اسلامی دانشگاه ارومیه برنامه های متنوعی برای فرهنگ سازی حجاب برگزار کرد/ شورای فرهنگی دانشگاه برنامه ای برای پیشگیری موضوعات اجتماعی ندارند

پلان؛ تلاش محقق ایرانی برای انتقال انرژی از فضا به زمین [تماشا کنید]

تصویب دستورالعمل بومی «عفاف و حجاب» در دانشگاه آزاد

"مدرسه تابستانه مطالعات ترجمه" شهریورماه برگزار می شود

جامعه اسلامی دانشگاه ارومیه برنامه های متنوعی برای فرهنگ سازی حجاب برگزار کرد

لیست مؤسسات مجاز اعزام دانشجو توسط وزارت علوم اعلام شد

تصویب دستورالعمل «عفاف و حجاب» در دانشگاه آزاد تا پایان مرداد

سونامی نمک گاوخونی در راه است

دستورالعمل بومی «عفاف و حجاب» در دانشگاه آزاد تا پایان مردادماه تصویب می شود

بررسی اعمال تاثیر 30درصدی سوابق تحصیلی در کنکور

کلانتری خبر داد تصویب دستورالعمل بومی «عفاف و حجاب» در دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان مردادماه

مراکز آموزش عالی در مناطق محروم توسعه می یابد

امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه خلیج فارس و کوردوبا اسپانیا

امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه خلیج فارس و دانشگاه کوردوبا اسپانیا

عبور آزاد

آمادگی دانشگاه شهیدبهشتی برای پذیرش نخبگان/ باید نگاه مدبرانه به مصرف منابع حاکم شود

پذیرش دوره های MBA و DBA در دانشگاه تهران

معاون آموزشی وزیر علوم: مراکز آموزش عالی در مناطق محروم توسعه می یابد

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه برای فرهنگ سازی حجاب برنامه های متنوعی برگزار کرد/ برخورد نامناسب حراست دانشگاه با بی حجابی

آخرین مهلت تایید متقاضیان سهمیه ای آزمون ارشد علوم پزشکی اعلام شد

ایران، ششمین تولید کننده فریزدرایر

طراحی و ساخت دستگاه خشک کن انجمادی در شیراز / ایران به جمع 6 کشور تولیدکننده فریزدرایر پیوست

طراحی و ساخت دستگاه خشک کن انجمادی در شیراز

آخرین مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

248 نفر نفر بر اثر زلزله ظهر روز یکشنبه مصدوم شدند

اسامی کاندیدا های خانه نشریات دانشجویی اعلام شد

روسیه دو ربات فضانورد را تا سال 2019 به آسمان می فرستد

بحران اقتدار در شورای عالی انقلاب فرهنگی به قانون شکنی دانشگاه ها دامن زده است

عملکرد تحصیلی ضعیف دانشجویان با کلاس های صبحگاهی

کاهش جذابیت رشته ریاضی در دبیرستان و شاخه های آن در دانشگاه

ثبت نام پذیرش دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه بوشهر آغاز شد

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد/الام نتایج دهه اول شهریور

منابع مرحله سراسری دومین جشنواره قرآن و عترت اساتید اعلام شد

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دانشگاه گیلان در جمع برترین های نظام رتبه بندی بین المللی شانگ های قرار گرفت

فیلم | اظهارات جالب سورنا ستاری علیه اقتصاد رانتی ایران

دانشجویان دانشگاه مازندران در 10 رشته المپیاد علمی دانشجویی شرکت کردند

مهلت ویرایش و انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد امروز پایان می پذیرد/ اعلام نتایج نهایی در شهریورماه

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

امروز 1 مرداد آخرین مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

افزایش تعداد دانشگاه های ایرانی در رتبه بندی شانگهای/ رشته هایی که رتبه هایی بالایی کسب کردند

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

اجرای پروژه های مشترک تحقیقاتی بین ایران و چین حمایت می شود

پدیده ای که ممکن است به نارضایتی و خشم عمومی منجر شود

دانش بنیان ها در مسیر جنبش نرم افزاری/24 بهره گیری از نانوفناوری برای تخریب 4 نوع آلاینده آبی

خیران مهم ترین پشتیبانان دانشگاه ها هستند

جدول زمان بندی برگزاری کلاس های زبان انگلیسی دانشگاه آزاد

نمونه 1.4 میلیارد ساله از اکسیژن کره زمین کشف شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی از خواب بیدار شود

هیچ مرجعی برای رسیدگی به تخلفات وزارت علوم وجود ندارد

خبرهای کوتاه بخش خبری 20 قزوین+ فیلم

ساخت سریع ترین چرخنده مصنوعی تاریخ و کمک آن به مطالعه مکانیک کوانتومی

افزایش تعداد دانشگاه های ایرانی در رتبه بندی شانگهای/ رشته هایی که رتبه هایی بالایی کسب کردند

غرب نمی خواهد ژاپن اسلامی به پا شود/ چاپ مقالات با شرط نبود نوآوری و عدم رفع نیازهای داخلی

توسط بسیج اساتید کشور صورت گرفت تجلیل از استاد مهدی گلشنی به دلیل تاثیرگذاری در عرصه علمی

نشست بررسی و هماهنگی حضور درمجامع علمی دربابل

طراحی چه نقشی در موفقیت کسب و کار دارد

استخدام کارشناس رشته های علوم انسانی و پزشکی – کرج

فارس از نشست «نخبه کشی با ابزار بروکراسی» گزارش می دهد از اخراج اساتیدی که می خواستند مشکلات موشکی و هسته ای را حل کنند تا اشک های عضو هیات علمی دانشگاه

آغاز ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد از دهه اول مرداد

گسترش همکاری دانشگاه بوعلی و علوم کاربردی فرانکفورت

تجلیل از مقام علمی دکتر قانعی راد

حمایت از طرح های «دانش بنیان» از برنامه های جدی دانشگاه آزاد

حکمرانی خوب راهکاری برای خروج از وضعیت بحرانی آب

موج جدید مهاجرت اقتصادی از ایران

گلشنی در نشست نخبه کشی با ابزار بروکراسی: اخراج اساتید دانشگاه ها به بهانه های واهی/ شورای عالی انقلاب فرهنگی از خواب بیدار شود

تامین 90درصد درآمد دانشگاه آزاد ازشهریه ها/حمایت ازطرح های دانش بنیان از برنامه های جدی دانشگاه

برگزاری دوره های کوتاه مدت MBA و DBA در دانشگاه تهران

آغاز به کار 27 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای

اختراع روش جدید درآمدزایی در دانشگاه صنعتی شریف

امضای تفاهم نامه میان آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و دانشگاه فردوسی مشهد

دانشمندان بیشترین سرعت ممکن چرخش را در آزمایشگاه شبیه سازی کردند

فیلم/ فریدون عباسی: بازرسی از دانشگاه ها به کجای برجام ربط دارد؟

ویرایش رشته محل های آزمون ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

چاپ کتاب 500 سال مقاومت مردم بوشهر علیه استعمار

نتایج طرح تحقیقاتی گاوخونی اعلام شد/ سونامی نمک در پی خشک شدن تالاب

اجرای پروژه های مشترک تحقیقاتی بین ایران و چین حمایت می شود

پیام تبریک وزیر علوم در پی نایب قهرمانی تیم کاراته دانشجویان

مسابقه «طراحی کمپین بازاریابی نفت پارس» برگزار شد

برنامه دانشگاه بوعلی برای استقلال مالی در سال 97

برنامه دانشگاه بوعلی برای استقلال مالی در سال 97