مطالب مرتبط:
ولایتی: دانشگاه آزاد سال 97 به سامانه دسترسی به آزاد به اطلاعات می پیوندد
ابعاد کمتر دیده شده از لغو قرارداد اساتید دانشگاه آزاد
دانشجویان تحت پوشش بهزیستی دانشگاه آزاد 20 درصد تخفیف شهریه می گیرند
ابعاد کمتر دیده شده از لغو قرارداد اساتید دانشگاه آزاد
کاروان دانشجویی راهیان نور دانشگاه آزاد لاهیجان به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 27 اسفند 1396 ساعت 12:122018-03-18دانش

در جست و جوی دلایل اقدامات اخیر فرهاد رهبر در دانشگاه آزاد


از بهمن ماه سال 96 و درپی تصمیمات دکتر فرهاد رهبر که همزمان با ریاست دانشگاه آزاد مسئولیت واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی را نیز بر عهده دارد، - این واحد با تغییرات زیادی رو به رو شده که به گفته خود وی، این اقدامات در راستای اصلاح ساختار دانشگاه صورت گرفته است.

از بهمن ماه سال 96 و درپی تصمیمات دکتر فرهاد رهبر که همزمان با ریاست دانشگاه آزاد مسئولیت واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی را نیز بر عهده دارد، این واحد با تغییرات زیادی رو به رو شده که به گفته خود وی، این اقدامات در راستای اصلاح ساختار دانشگاه صورت گرفته است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، در پی این تصمیمات، قرارداد همکاری کلیه اساتید نیمه وقت این دانشگاه و همچنین قرارداد یکساله حدود 170 نفر از اساتید تمام وقت این دانشگاه لغو شد.

لغو قرارداد اساتید نیمه وقت این دانشگاه که در میان آنان نام اساتید بنام و مطرح دانشگاه های دولتی نیز به چشم می خورد، واکنش ها و بازتاب های رسانه ای فراوانی را به همراه داشت، اما می توان گفت که لغو قرارداد یکساله حدود 170 نفر از استادان تمام وقت این دانشگاه و تبدیل قرارداد آن ها به حق التدریس، کمتر مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.

این در حالی است که دلایلی که برای لغو همکاری اساتید نیمه وقت دانشگاه آزاد در این مدت از سوی مسئولان دانشگاه آزاد ذکر شد، چندان در مورد این 170 نفر صدق نمی کند!فرهاد رهبر 9 اسفند 96 در حاشیه گردهمایی معاونان فرهنگی دانشگاه آزاد، در جمع خبرنگاران یکی از علل لغو قرارداد اساتید نیمه وقت را، به کار گرفتن نیروهای جدید در این دانشگاه عنوان کرد و بدون اشاره به مسئله لغو قرارداد یکساله حدود 170 نفر از اساتید تمام وقت این دانشگاه گفت: تمام کسانی که شیوه همکاری با آن ها تغییر کرده است بدون استثناء یا در جایی دیگر تمام وقت بوده اند و اینجا نیمه وقت فعالیت می کردند، یا اینکه هم اینجا و هم جای دیگر تمام وقت بوده اند.

در مورد اساتید حق التدریس هم مادامی که موظفی اعضای هیئت علمی وابسته پر نشده، ما اجازه گرفتن حق التدریس نداریم.

همچنین رهبر 21 اسفند 96 در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی که با دستور کار بررسی طرح ساماندهی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، با اشاره به موضوع عدم تمدید قرارداد 168 نفر از اعضای هیئت علمی واحد علوم و تحقیقات که از سوی فاطمه سعیدی نماینده مردم تهران در مجلس در این جلسه مطرح شده بود، اظهار کرد: این 168 نفر کسانی هستند که از بین 400 عضو هیئت علمی نیمه وقت واحد علوم و تحقیقات روال جذب آن ها به طور کامل طی نشده و موضوعی که برای آن ها پیش آمده اخراج یا لغو قرداد نبوده، بلکه همکاری با آنان موقتاً به صورت حق التدریسی ادامه دارد تا روال جذب شان براساس آیین نامه طی شود.

این در حالی است که قرارداد همکاری هیچ یک از این اساتید نیمه وقت نبوده، بلکه از نوع تمام وقت بوده است.

دکتر علی معظمی، یکی از استادان تمام وقت قرار داد یکساله گروه فلسفه دانشکده الهیات، حقوق و علوم سیاسی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی که بهمن ماه سال 96 از طریق دانشکده به صورت شفاهی در جریان قطع حقوق دریافتی اش و تعلیق قراردادش با دانشگاه قرار گرفته است، در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: ما را به کل نادیده می گیرند و هم در مصاحبه مخبر کمیسیون مجلس آموزش مجلس بعد از جلسه با دکتر رهبر و هم خبری که خود دانشگاه در این باره منتشر کرد با وجود اشاره به ما 168 نفر، باز ما را در شمار اساتید نیمه وقت قلمداد کرده اند، در صورتی که این 170 نفر نیمه وقت نیستند و تمام حرفمان این است که قرارداد ما تمام وقت بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه آزاد پس از لغو قرارداد همکاری آنان در بهمن ماه عیدی اساتید را نیز پرداخت نکرده است، گفت: عیدی ما را پرداخت نکرده اند و دلیلی هم که برای پرداخت نکردن عیدی آورده اند، دلیل خیلی عجیبی است! گفته اند که موقعی که نام شما در لیست حقوق نباشد، نرم افزار، عیدی شما را محاسبه نمی کند! این استاد گروه فلسفه دانشکده الهیات، حقوق و علوم سیاسی واحد علوم و تحقیقات درباره اینکه این 170 نفری که قرارداد همکاری شان به حق التدریس تبدیل شده بیشتر در کدام یک از دانشکده ها تدریس می کرده اند؟، گفت: تعداد این اساتید در دانشکده های فنی خیلی زیاد بوده است، برای مثال در گروه شیمی تا جایی که می دانم یک نفر استاد با قرارداد نوع دیگر وجود داشت و شش نفر بقیه، نوع قراردادشان مثل ما بوده است.

در حال حاضر رشته ها و گروه هایی هستند که به همین علت مجوزشان زیر سوال رفته است.

معظمی ادامه داد: ما 6 گروه فلسفه مجزا داشتیم که چندی پیش همه را با عنوان گروه فلسفه در یک گروه جمع کردند.

در حال حاضر گروه سابق فلسفه اسلامی هیچ استادی ندارد.

همچنین مدیر گروه فلسفه تطبیقی نیز چون نیمه وقت بوده اخراج شده و باقی اساتید این گروه نیز یا نیمه وقت بوده اند یا حق التدریس، یعنی بر مبنای مجوز وزارت علوم، وضعیت این گروه کاملا متزلزل است و کل گروه فلسفه فعلی الان شش نفر هیئت علمی دارد، زیرا حدود 18 نفر از اساتید نیمه وقت آن اخراج شده اند و سه نفر از اساتید آن نیز که قرارداد یکساله داشته اند که فقط به یک نفر وعده تعیین تکلیف داده شده است.

یعنی 21 نفر از اساتید گروه رفته اند و شش نفر باقی مانده اند.

نوع قرارداد 9 نفر از اساتید دانشکده الهیات، حقوق وعلوم سیاسی نیز مانند من یعنی یکساله تمام وقت بوده است.

وی درباره وضعیت برگزاری کلاس ها پس از تفاقات اخیر دانشگاه آزاد گفت: تا جایی که می دانم در طول ترم جاری خیلی از جلسات تشکیل نشده است، زیرا بسیاری از اساتید نیمه وقت نیز در کلاس ها حاضر نشده اند.

دکتر معظمی درباره فرایند جذب در دانشگاه آزاد گفت: از اولین سالی که وزارت علوم فرایند جذب متمرکز را آغاز کرد، هر سال بالای 15 هزار نفر در فراخوان های جذب مختلف در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی شرکت کرده اند، از بین ما 170 نفر خیلی ها مانند من با فراخوان های سال 91 به بعد در دانشگاه آزاد جذب شده ایم و از این بین عده ای سه یا چهار سال است که در این دانشگاه مشغول به کار هستند و تعیین تکلیف نشده اند.

خود تعیین تکلیف نشدن در این مدت خلاف مقررات وزارت علوم در مورد فراخوان ها بوده است ولی کاری که در حال حاضر می شود علاوه بر این نادیده گرفتن فراخوان ها و تعهد دانشگاه نسبت به کسانی است که در طول این سال ها جذب شده اند.

در عین حال این سوال را وزارت علوم باید جواب بدهد که وقتی به دانشگاهی مجوز فراخوان می دهد، چرا این دانشگاه تعهدی نسبت به تعیین تکلیف افراد ندارد و می تواند به راحتی هر زمان که خواست به افراد بگوید خداحافظ، شما باید بروی؟ وی یاد آور شد: دکتر رهبر، 25 بهمن ماه در اجتماع بزرگ اساتید بسیجی دانشگاه آزاد سخنرانی کرد و گفت ما مجوز هیئت جذب مستقل را برای دو سال از شورای اسلامی شدن دانشگاه ها گرفته ایم.

معظمی افزود: فرهاد رهبر در همان جلسه نیز در مصاحبه ای گفت که دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی دارد بورسیه های مظلوم را که پشت جذب وزارت علوم مانده اند، در تمام کشور جذب کند.

با این حال ایشان در جلسه کمیسیون مجلس درباره بیست هزار نفری حرف زدند که پشت فرایند جذب هستند و گفتند دانشگاه باید پاسخگوی آن ها باشد.

در حالی که همه ما از میان همان افراد در سال های گذشته جذب شدیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، فرهاد رهبر 25 بهمن ماه در حاشیه مراسم اجتماع بزرگ اساتید بسیجی دانشگاه آزاد در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسیده بود آیا دانشگاه آزاد آمادگی استفاده از ظرفیت این دانشجویان را در دانشگاه آزاد دارد؟ گفته بود: دانشگاه آزاد از ظرفیت کل کشور و خصوصاً دانشجویان بورسیه و یا بهتر بگوییم فارغ التحصیلان بورسیه امروز که در صف انتظار جذب وزارت علوم هستند، قطعاً در این فراخوان استفاده خواهد کرد.

کسانی که این شایستگی و شرایط لازم برای جذب در دانشگاه آزاد اعم از صلاحیت علمی و عمومی و تناسب با رشته مورد نیاز را داشته باشند قطعاً استفاده خواهند شد.

همچنین قرار است فراخوان جذب اعضای هیئت علمی را متناسب با این مرکز اعلام کنیم تا بر این اساس بتوانیم نیروهای انقلابی و مومن را در دانشگاه جذب کنیم.

یکی دیگر از اساتید تمام وقت واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی که نخواست نامش فاش شود، در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: همه کسانی که قرارداد یکساله آن ها لغو و به حق التدریس تبدیل شده است، بالای یک و نیم سال با دانشگاه آزاد به صورت قرارداد یکساله همکاری داشته اند.

ما در طول مدتی که با قرار داد همکاری یکساله با دانشگاه آزاد همکاری می کردیم پیگیر تبدیل وضعیت بودیم، زیرا همه افراد بدون استثنا طبق سیستم جذب دانشگاه تمام مصاحبه های علمی را انجام داده بودند اما مصاحبه های عمومی قدری طولانی شد و حدود چهار یا پنج ماه پیش مصاحبه های عمومی انجام شد، جواب همه استعلام ها آمده بود و ما بعضاً پس از چهار سال منتظر بودیم که در آذر یا بهمن ماه به پیمانی تبدیل وضعیت داده شویم اما به صورت ناگهانی و بدون هیچ اطلاعی حقوق و بیمه همه ما 170 نفر قطع شد! وی تاکید کرد: اقدامات دیگری نیز صورت گرفته که از نظر قانونی ابهام دارد، زیرا وقتی حکم کسی تعلیق می شود، به صورت قانونی باید به فرد حکم داده شود تا بتواند بر اساس آن از بیمه بیکاری استفاده کند اما هیچ حکم رسمی ای به ما داده نشده است، همچنین تعدادی از اساتید که مسائل مربوط به بیمه بیکاری را پیگیری کرده بودند، متوجه شدند که دانشگاه 3درصد بیمه بیکاری را که از حقوق آنان کم می کرده به صندوق بیمه بیکاری تامین اجتماعی واریز نکرده است! یعنی برای این 170 نفر علی رغم آنکه مبلغ بیمه ازحقوقشان کم شده، در سازمان تامین اجتماعی بیمه بیکاری رد نشده است.

ضمن اینکه ما باید یک حکم رسمی از دانشگاه داشته باشیم که طبق آن بگوییم حقوق ما قطع شده، اما آن حکم را هم به ما نمی دهند تا بتوانیم به وسیله آن اقدام کنیم.

این منبع آگاه ادامه داد: طبق استاندارد اساتید تمام وقت باید در طول یک ترم 15 واحد تدریس کنند، در حال حاضر من نزدیک به 18 واحد را در ترم جاری تدریس می کنم، حال این سوال پیش می آید که یک استاد حق التدریسی چگونه می تواند این تعداد واحد را تدریس کند و یا اینکه شش یا هفت دانشجوی کارشناسی ارشد و تعدادی دانشجوی دکتری داشته باشد؟ همه این ها غیر قانونی است.

همچنین یک استاد حق التدریس نمی تواند در دانشگاه با دانشجویان ارشد و دکتری کلاس داشته باشد و یا اینکه در جلسات دفاع شرکت کند، بلکه حتماً باید هیئت علمی باشد.

وی افزود: من در بهمن ماه در 6 جلسه دفاعیه شرکت کردم، اگر بنا بر قانونی بودن باشد، حضور در این جلسات نیز غیر قانونی بوده است.

این استاد یادآور شد: از نظر وزارت علوم هر رشته باید به نسبت تعداد دانشجویان، تعدادی استاد داشته باشد تا بتواند مجوز بگیرد.

در حال حاضر این شرایط در بسیاری از رشته ها زیر سوال رفته است.

وی تاکید کرد: بین این 170 نفر، بسیاری از اساتید، فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبری هم چون صنعتی شریف، امیر کبیر و یا دانشگاه های معتبر خارج از ایران هستند، اما با این وجود قرارداد آن ها نیز به حق التدریس تبدیل شده است.

این منبع آگاه در ادامه اظهار کرد: برخی از اساتید، مدت قراردادشان تا پایان امسال بوده و هنوز مدت قراردادشان تمام نشده بوده است، همچنین ما طبق قانون در سال 96 حدود 10 یا 11 ماه به عنوان استاد تمام وقت کار کرده ایم، اما دانشگاه عیدی ما را نیز نداده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد تقریبا با دو دسته از اساتید قطع همکاری کرده است، گفت: دسته اول استادان دانشگاه های دولتی بوده اند که تقریباً راه انداز بسیاری از رشته ها بوده اند و گفته شد با آنان به این دلیل قطع همکاری کرده اند که نیروهای جدید جایگزین آنان بشوند زیرا این اساتید در دانشگاه های دیگر استخدام هستند.

دسته دوم 170 نفر از اساتیدی بودند که قرارداد همکاری آنان با دانشگاه آزاد تمام وقت یکساله بوده است که معلوم نیست دلیل قطع همکاری با این 170 نفر استاد چه بوده است.

موضوع قطع همکاری با استادان دانشگاه های دولتی به قدری برجسته شد، که مسئله قطع همکاری با این 170 استاد در سایه قرار گرفت.

این استاد ادامه داد: به هر جایی که برای پیگیری مراجعه می کنیم، هیچ یک از مسئولان جوابگو نیستند، نه دکتر رهبر اجازه می دهد که با او صحبت کنیم، نه رییس دفتر ایشان و نه مسئولان آموزش.

نه جوابی به ما می دهند و نه برنامه شان را اعلام می کنند و فقط در واقع ما را به نوعی به بردگی گرفته اند.

زیرا داریم همان کارهای قبلی را انجام می دهیم، بدون آنکه حق و حقوقمان را دریافت کنیم.

ضمن آنکه باید این استرس را داشته باشیم که چه زمانی تعیین تکلیف می شویم.

وی در پایان تصریح کرد: اگر هدف این است که نیروهای جوان استخدام شوند،تقریبا تمام این 170 نفر زیر 35 سال سن دارند، اگر به دنبال نیروهای نخبه اند، مدارک این اساتید را بررسی کنند اما اگر بحث های سیاسی مطرح است خوب در آن صورت مسئله فرق می کند!
کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه آزاد - قرارداد - دانشگاه آزاد اسلامی - آزاد - حق التدریس - هیئت علمی - اسلامی - رهبر - فرهاد - نماینده مردم تهران - علمی - مجلس شورای اسلامی - علوم - کمیسیون آموزش - تمدید قرارداد - ساختار - اصلاح - رسانه - خبرنگاران - هیات علمی - مجلس - صورت - دکتر - مسئولان - برگزار - بازتاب - فرهنگی - حاشیه - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
رایانه ها از انسان پیشی گرفتند

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در گفت وگو با فارس: اقناع و اجبار در موضوع حجاب باید توأم باشد/ نقد حجاب اجباری با مقاصد سیاسی مطرح می شود

نجات قربانیان با جدید ترین گجت

برای اولین بار در کشور تولید نانو ساختارهای ال دی اچ غنی شده با مواد بازدارنده برای رهایش هوشمند در پوشش های ضدخوردگی

بومی سازی ماهواره سنجش از دور و مخابراتی

ساخت پیشرفته ترین دوربین دنیا برای کشف "حیات بیگانه"

ابداع یک رسم الخط بهتر از بریل برای نابینایان

تصاویر خیره کننده ناسا از یک "پرورشگاه ستاره ای" عظیم

ساخت پیشرفته ترین دوربین دنیا برای کشف "حیات بیگانه"

دانشگاه بولونیا ؛ قدیمی ترین دانشگاه اروپا با قدمت 900 ساله +تصاویر

جزییات پرداخت ارز دانشجویی از زبان وزیر

تصاویر خیره کننده ناسا از یک پرورشگاه ستاره ای

ششمین المپیاد زبان فارسی در باکو برگزار شد

دانشگاه تهران میزبان سینماگران فیلسوف می شود

برای موفقیت در کنکور ریاضی از چه منابعی استفاده کنیم؟

آزمون سمپاد پایه هفتم امسال هم برگزار می شود

ششمین المپیاد زبان فارسی در باکو برگزار شد

همایش ملی اخلاق و عرفان در ادب فارسی در زاهدان

طرح ناحیه بندی در دانشگاه های آزاد استان اصفهان اجرا می شود

استمرار برگزاری آزمون EPT موازی با طرح جدید کسب نمره زبان دکتری آزاد

ابداع رسم الخط جدید برای نابینایان | مزایای الیا نسبت به بریل

جذب اساتید بازنشسته دانشگاه های دولتی در غیرانتفاعی ها

آقازاده های آکادمیک ایران در کدام کشورها تحصیل می کنند؟!

سرکار: ماهواره سنجش از دور و مخابراتی بومی سازی می شود

لایه نازک حاوی نانوذرات، برای ذخیره اطلاعات ساخته شد

تسهیل در پرداخت ارز دانشجویی

آزمون سمپاد پایه هفتم امسال هم برگزار می شود

تقاضا برای ورود به پردیس های دانشگاهی کاهش یافت

نشست علمی « دین و صلح پروری» در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

آغاز فرصت تغییر محل آزمون پایان ترم دانشگاه پیام نور

مهم ترین برنامه های آموزشی دانشگاه پیام نور

راهبرد دانشگاه پیام نور در حال تدوین است

بوی بد لپه عامل اعتراض دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود بود/ بجای غذای امروز به دانشجویان تن ماهی داده شد

دولت می خواهد با ایجاد بحران های معیشتی، حکومت را به استیصال بکشاند/ اگر اعتدالیون می توانستند برجام های دیگر را پیگیری می کردند

بوی بد لپه عامل اعتراض دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود بود/ دانشجویان مقابل دفتر رییس دانشگاه خواستار رسیدگی شدند

باید فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی را در دانشگاه آزاد و کشور تقویت کنیم

بوی بد لپه عامل اعتراض دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود بود/ دانشجویان خواستار رسیدگی به اعتراض شان شدند

اسلحه های آمریکایی هم نتوانست بر پرچم حق طلبی جبهه مقاومت پیروز شود

دولت می خواهد با ایجاد بحران های معیشتی، بدنه حکومت را به استیصال بکشاند/ اگر دولت می توانست برجام های دیگر را پیگیری می کرد

معرفی برگزیدگان مسابقات حفظ قرآن دانشجویی

همکاری علمی، آموزشی ایران و افغانستان گسترش می یابد

همایش «بدون تعارف» در دانشگاه شیخ مفید قم برگزار خواهد شد

بیستمین کنگره دامپزشکی ایران و اولین نمایشگاه تخصصی ایران وت

به آلودگی ناشی از پلاستیک ها پایان دهیم/ فردا، گرامیداشت روز جهانی زمین در پارک لاله تهران

تریبون آزاد با موضوع مشکلات دانشجویی دانشگاه قم برگزار می شود

افتخار آفرینی جوان گیلانی در جشنواره اختراعات سوییس

اسلحه های آمریکایی هم نتوانستند بر پرچم حق طلبی جبهه مقاومت پیروز شود

فردا، گرامیداشت روز جهانی زمین در پارک لاله تهران/ به آلودگی ناشی از پلاستیک ها پایان دهیم

شناسایی کودک آزاران در فضای مجازی ممکن شد

شناسایی کودک آزاران در فضای مجازی ممکن شد

امیدواریم همکاری با دانشگاه های ایران ادامه پیدا کند

لیگ برنامه نویسی دانشجویی در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد/ مسابقه داده کاوی، برنامه آینده انجمن کامپیوتر

طرح موبایل بوک در دانشگاه پیام نور اجرایی می شود

دکتر زراعت «رییس دانشگاه کاشان» ماند

ساخت پیشرفته ترین دوربین دنیا برای کشف "حیات بیگانه"

ابداع یک رسم الخط بهتر از بریل برای نابینایان

توسعه رشته و فضاهای آموزشی در دانشگاه فنی و حرفه ای

مراسم دیدار و تقدیر از ایثارگران و جانبازان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

آزمون سمپاد پایه هفتم امسال هم برگزار می شود/ جایگزینی برای آزمون باید تعیین کرد

کلانتری: روزمرگی، آفت امروز دانشگاه ها است

ساخت پیشرفته ترین دوربین دنیا برای کشف "حیات بیگانه"

محققان در جست وجوی الگوبرداری از تکنیک های صنایع دستی دامغان

ظریف با موضع پراکماتیسم وارد مذاکره شد/ اروپا هیچ گاه بازار عظیم آمریکا را رها نمی کند

دیدار وزیران علوم ایران و افغانستان

بخشی از صندلی های دانشگاه ها باید به دانشجویان خارجی اختصاص یابد

رییس دانشگاه آزاد سمنان از امکانات و تجهیزات واحد دامغان بازدید کرد

تفاهم همکاری دانشگاه آزاد و کنگره علوم انسانی اسلامی

ابداع یک رسم الخط بهتر از بریل برای نابینایان

آخرین فرصت ارسال مقاله به همایش حسابداری

رییس دانشگاه آزاد اسلامی سمنان از فضاها، امکانات و تجهیزات واحد دامغان بازدید کرد

اختلال سامانه بن کارت نمایشگاه کتاب برای دانشجویان علوم پزشکی برطرف شد

اختلال سامانه بن کارت نمایشگاه کتاب تهران برای دانشجویان علوم پزشکی برطرف شد

چرایی مشارکت نوآوران مکمل در زیست بوم نوآوری مبتنی بر پلتفرم بررسی شد

آخرین فرصت ارسال مقاله به همایش ملی حسابداری

موزه دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح می شود/ موزه ها در امر توسعه فرهنگی اهمیت فراوانی دارند

چهل ونهمین کنفرانس ریاضی شهریورماه برگزار می شود

تصاویر خیره کننده ناسا از یک "پرورشگاه ستاره ای" عظیم+فیلم

رویداد ملی فناوری های تقاضامحور طبری در مازندران

دیدار وزیر علوم با وزیر امور تحصیلات عالی افغانستان

توان علمی دانشگاه های ایران فرصتی مغتنم برای دانشجویان افغان است

چهل و نهمین کنفرانس ریاضی برگزار می شود

آیین «شب شعر دانشجویی» در سبزوار برگزار می شود

دانشگاه الزهرا(س) به بهانه برگزاری آزمون کارشناسی ارشد قرنطینه می شود

تیم دانشگاه آزاد رامسر مقام دوم مسابقات ربات های جنگجو را کسب کرد

مهلت ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبایی تمدید شد

استفاده از سم مورچه بجای نمک 3 دانشجوی دانشگاه کرستان را راهی بیمارستان کرد/ حال هر سه دانشجو مساعد است

روزمرگی آفت امروز دانشگاه ها در فضای آموزش عالی است

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش اعلام کرد: برنامه های ویژه وزارت آموزش و پرورش برای کیفی سازی مدارس شاهد

کارگاه استانی «تولید محتوا» در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

زمان قرنطینه دانشگاه الزهرا اعلام شد

آزمون سمپاد پایه هفتم امسال هم برگزار می شود/ جایگزینی برای آزمون باید تعیین کرد

آزمون سمپاد متوسطه اول امسال هم برگزار می شود/ جایگزینی برای آزمون باید تعیین کرد

روزمرگی آفت امروز دانشگاه ها است

محقق دانشگاه یزد عضو "آکادمی علوم بین المللی اوراسیا" شد

صرفه جویی 15 میلیاردی تومانی در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

روزمرگی، آفت امروز دانشگاه ها است

میزان شهریه مقطع دکترا پردیس دانشگاه علامه طباطبایی اعلام شد

مناظره "برجام موشکی ، آری یا نه؟" در دانشگاه علوم تحقیقات

معاون فرهنگی وزارت علوم، مامور بررسی حادثه خودرو دانشجویان دامغان

ساماندهی اساتید در علوم تحقیقات 15میلیارد صرفه جویی مالی داشت

در جست و جوی دلایل اقدامات اخیر فرهاد رهبر در دانشگاه آزاد

در جست و جوی دلایل اقدامات اخیر فرهاد رهبر در دانشگاه آزاد