مطالب مرتبط:
سفرهای نوروزی افزایش می یابد؟
سفرهای نوروزی افزایش می یابد؟
میخواهیم بهترین میزبان سفرهای نوروزی باشیم
سفرهای نوروزی افزایش می یابد؟
سلامت غذا در سفرهای نوروزی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 26 اسفند 1396 ساعت 22:562018-03-17سياسي

سفرهای نوروزی ارزان شده است؟


حسن روحانی، رییس جمهور براساس نقل قول رییس سازمان میراث فرهنگی دستور ارزان شدن قیمت سفرهای نوروزی را به دستگاه های کشور ابلاغ کرده است.

- همشهری ابلاغیه رییس جمهور برای ارزان سازی سفر را بررسی می کند سفرهای نوروزی ارزان شده است؟ اجتماع > سفر - محمد باریکانی-خبر نگار:حسن روحانی، رییس جمهور براساس نقل قول رییس سازمان میراث فرهنگی دستور ارزان شدن قیمت سفرهای نوروزی را به دستگاه های کشور ابلاغ کرده است.

این نقل قول را علی اصغر مونسان دو روز پیش در آستانه آغاز سفرهای نوروز"ی به رسانه ها اعلام کرد.

آیا دستور رییس جمهور بر ارزان شدن سفرهای نوروزی درحالی که کمتر از 3روز تا آغاز بزرگ ترین رویداد سفرهای داخلی در کشور مانده است امکان اجرا دارد؟ بررسی های همشهری و گفت وگو با متولیان دولتی و غیردولتی سفر در کشور بیانگر آن است که هیچ ضمانت اجرایی برای عملیاتی شدن دستور رییس جمهور در کاستن از هزینه سفرهای نوروزی وجود ندارد.

محمد محب خدایی، معاون گردشگری کشور دیروز در گفت وگو با همشهری اعلام کرد: مقاصد گردشگری شناخته شده و شلوغ کشور در سفرهای نوروزی کاهش قیمت نداشته اند اما افزایش قیمت نیز ندارند.

او با اعلام اینکه هتلدارها حتی اگر به مسافران نوروزی تخفیف نداده باشند قیمت خدمات را افزایش نمی دهند، گفت: مشکل اصلی در شرایط کنونی ایرلاین ها هستند که تاکنون با ارزان شدن هزینه سفر همراه نشده اند.

محب خدایی با اعلام اینکه مذاکرات صورت گرفته با ایرلاین ها برای کاستن هزینه بلیت هواپیما تاکنون به نتیجه نرسیده است، افزود: مشکل اساسی در بحث قیمت ایرلاین ها است.

چون ایرلاین ها مشمول نرخ گذاری نیستند و با آزادسازی نرخ پرواز تعیین قیمت نیز دست خودشان است و هر چقدر دلشان بخواهد هزینه بلیت پرواز را کم و زیاد می کنند.

درحالی که هتل ها و رستوران ها سقف تعیین قیمت دارند و اگر بخواهند افزایش یا کاهش قیمت داشته باشند در سیستم مشخص می شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با اعلام اینکه مجموعه های زیرنظر معاونت گردشگری مشمول ارائه تخفیف نوروزی به گردشگران هستند، گفت: استان ها در بخش اقامت و غذا در ارائه تخفیف ها کار جدی انجام داده اند اما ایرلاین ها همچنان مشکل ساز هستند و قیمت آنها سفر را گران می کند.

پیشتر رییس سازمان میراث فرهنگی" خبر داده بود که در نوروز امسال هیچ افزایش قیمتی در موضوع سفر وجود نخواهد داشت و مجموعه های بومگردی و خانه های تاریخی برای ارزان شدن سفر به خدمت گرفته شده اند.

محمد محب خدایی، معاون گردشگری کشور در توضیح این استراتژی سازمان میراث فرهنگی به همشهری گفت: اقامتگاه های بومگردی هزینه پایین تری نسبت به هتل ها دارند و بنابراین در توافق های صورت گرفته به استان ها دستور داده شده است که سیاه چادرها را در جاده ها مستقر و ظرفیت های بومگردی را به مردم معرفی کنند تا اگر مسافران نوروزی تمایل داشتند در این مجموعه های روستایی و عشایری با هزینه کمتر از هتل ها اقامت کنند و با جذابیت های این بخش از گردشگری ایران نیز آشنا شوند.

شرط ارزان شدن سفرهای نوروزی دستور رییس جمهور برای ارزان شدن هزینه سفر در کشور اما با موضع گیری بخش خصوصی نیز مواجه شد.

فعالان اصلی صنعت گردشگری کشور معتقدند این دستور امکان اجرا شدن ندارد چون تابع عرضه و تقاضا است و نیازمند برنامه ریزی طولانی مدت و کمک های بی چون و چرای دولت است.

جمشید حمزه زاده، رییس جامعه هتلداران ایران دستور رییس جمهور را برای ارزان شدن هزینه سفر در کشور خوب توصیف می کند، اما معتقد است پشت این دستور باید یک برنامه ریزی وجود داشته باشد.

برنامه ای که مفهوم آن تنها درخواست از چند هتل و آژانس دار برای ارائه تخفیف نوروزی به گردشگران برای ارزان شدن سفر نیست.

او دستور رییس جمهور را یک فرصت می داند و می گوید: همه دستگاه ها باید همراه با یکدیگر به بحث ارزان سازی سفر کمک کنند.

برای مثال، سازمان امور مالیاتی هم باید پای کار بیاید و بگوید افرادی که با تور سفر می کنند از پرداخت مالیات معاف هستند یا آنکه دولت به بخش گردشگری تسهیلات بدهد تا سفر ارزان شود.

به گفته حمزه زاده، سیاست های مقطعی ارزان سازی سفر تنها یک رویکرد سطحی به کاهش از هزینه های سفر است و تا زمانی که موضوع سفر از حالت سطحی خارج نشود سفر هم ارزان نخواهد شد.

حمزه زاده تأکید کرد: همه عناصر و ارکان سفر باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا سفر ارزان به گردشگران ارائه شود.

مثلا در همین دستور اخیر رییس جمهور برای ارزان شدن سفرهای نوروزی یکی از بحث های اساسی حمل ونقل است.

ببینید این بخش چقدر به مسافران نوروزی تخفیف داده است؟ آیا بخش های دیگر هم مانند هتل ها به گردشگران نوروزی تخفیف داده اند؟ یا پروازهای ارزان قیمت گذاشته اند؟ خیر.

هیچ کدام چنین رویکردی نداشته اند.

بررسی های همشهری مشخص کرده است برغم اعلام رییس سازمان میراث فرهنگی مبنی بر گران نشدن هزینه اقامت در هتل های کشور، هتلدارها در مهرماه هر سال حدود 12درصد نرخ خدمات را افزایش می دهند.

این افزایش نرخ نیز باید سالانه صورت بگیرد.

بنابراین گران نشدن خدمات اقامت در کشور براساس آنچه رییس سازمان میراث فرهنگی اعلام کرده است نکته جدیدی نیست.

موضوعی که جمشید حمزه زاده رییس جامعه هتلداران کشور نیز بر آن صحه می گذارد و به همشهری می گوید: آنچه مشخص است اینکه هتل ها نمی توانند نرخ خدمات خود را خارج از آنچه مصوب شده است در ایام نوروز گرانتر عرضه کنند ولی از آنجا که هتل ها در اختیار بخش خصوصی است در ارائه تخفیف نوروزی به گردشگران و مسافران دارای اختیار هستند.

حمزه زاده به تخفیف های ارائه شده از سوی هتل های کشور که گاه تا 50درصد نیز می رسد اشاره کرد و گفت: تنها هتلدارها هستند که با دستور رییس جمهور برای ارزان شدن سفر همراه شده اند.

آژانس های گردشگری نیز به تبع این تصمیم از حاشیه سود خود در بسته های سفر کاسته اند.

اما هنوز مشکل اصلی ایرلاین ها هستند که نرخ آنها آزاد است و هر قیمتی که بخواهند برای پروازها تعیین می کنند.

سفر با بخشنامه ارزان نمی شود ابراهیم پورفرج، رییس جامعه تورگردانان ایران اما از اساس با سیاست های مقطعی برای ارزان شدن هزینه سفر در کشور مخالف است.

او می گوید: رییس جمهور به موضوع گردشگری لطف دارند اما برای ارزان شدن هزینه سفر تنها این موضوع کافی نیست که به هتلد ار و آژانس دار آن هم در اوج زمان مسافرت بگویید هتل را ارزان کند یا به آژانس دار گفته شود در بسته های تور تخفیف بدهد بلکه سرمایه گذاری در صنعت گردشگری است که قیمت سفر را کاهش می دهد وگرنه با بخشنامه و حرف زدن چیزی ارزان نمی شود.

به گفته او، هتلداری که ناچار است عوارض متعدد پرداخت کند یا هتل ساز که نه وام دولتی می گیرد و نه تسهیلاتی به او ارائه می شود، با بخشنامه و حرف، خدمات هتل خود را ارزان نمی کند.

چون رقابت وجود ندارد.

شما ببینید در شهر گردشگرپذیر اصفهان تنها یک هتل 5ستاره وجود دارد.

بنابراین عرضه و تقاضا باید با هم جور باشد و با بخشنامه نمی توان سفر را ارزان کرد.

پورفرج در واکنش به دستور رییس جمهور برای ارزان شدن سفر در نوروز گفت: آقای رییس جمهور لطف کنند 2هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص بدهند تا همین 182شرکت تورگردان در کشور و هتلداران در کمترین زمان ممکن 20هتل در کشور بسازند و رقابت ایجاد شود تا سفر و اقامت هم در کشور ارزان شود.

الان اصلا رقابتی وجود ندارد و به همین دلیل در شهری که تنها یک هتل 5ستاره وجود دارد نمی توان سفر را ارزان کرد.

رییس جامعه تورگردانان ایران همچنین با اشاره به دلیل همراه نشدن ایرلاین ها در موضوع ارزان کردن هزینه سفرهای نوروزی در کشور گفت: بخش حمل ونقل، سخن واقعی را گفته است اما هتلدارها درخصوص ارزان شدن سفر با احتیاط عمل کرده اند.

ایرلاین ها همراه نشده اند و همان اول گفته اند بلیت را ارزان نمی کنند اما هتلدارها به دلیل احترام خاصی که برای سازمان میراث فرهنگی قائل هستند نخواستند بگویند نه! نرخ بلیت پرواز آزاد است مرتضی دهقان، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اما در گفت وگو با همشهری به انتقادها از همراه نشدن ایرلاین ها با دستور رییس جمهور برای ارزان سازی سفر واکنش نشان داد و گفت: قانون آزادسازی نرخ خدمات هواپیمایی مصوب شده است و براساس این قانون و قوانین جهانی، نرخ بلیت پروازها براساس عرضه و تقاضا مشخص می شود.

او با اعلام اینکه هر تصمیمی که کشور بگیرد سازمان هواپیمایی کشوری هم از آن تبعیت می کند، افزود: نرخ خدمات پروازی تابع بازار عرضه و تقاضاست و برای ارزان شدن این نرخ باید تا آنجا که ممکن است عرضه خدمات افزایش بیابد تا قیمت ها کاهش یابد.

او با اعلام اینکه سازمان هواپیمایی کشوری و ایرلاین ها برای عمل به دستور رییس جمهور برای ارزان شدن سفرهای نوروزی چه اقدامی انجام داده اند؟ به تجهیز و آماده سازی ناوگان هوایی کشور برای نوروز 97اشاره کرد و گفت: سازمان هواپیمایی کشوری با توجه به ظرفیت فرودگاه های کشور ناوگان هوایی را تجهیز و مورد بهره برداری قرار داده است.

دهقان تأکید کرد: براساس توافقات صورت گرفته سقف و کف نرخ بلیت هواپیما اعلام شده و ایرلاین ها نیز بلیت های پروازی را گران تر از حالت عادی عرضه نکرده اند.

او با درخواست از مسافران و گردشگران نوروزی برای تهیه بلیت پرواز از دفاتر خدمات مسافرتی بند الف و سایت های مزین به نام و نشان هواپیمایی جمهوری اسلامی گفت: برخی تخلفات صورت گرفته در سایت هایی که فاقد نشان هواپیمایی جمهوری اسلامی بوده اند و در شبکه های مجازی نیز فعالیت داشتند نشان می دهد که بلیت های پروازی به مسافرانی فروخته شده است که اصلا چنین پروازی وجود نداشته است.

دهقان با تأکید مجدد بر اینکه ایرلاین ها بلیت های پروازی را بالاتر از سقف تعیین شده در اختیار مسافران و گردشگران نوروزی قرار نمی دهند، گفت: گردشگران نوروزی برای ارزان بودن سفرهای خود بهتر است بسته های سفر را از تورها خریداری کنند.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشور در پاسخ به انتقاد تورگردان ها و جامعه هتلداران و حتی معاون گردشگری کشور که سازمان هواپیمایی کشوری را عامل گران بودن سفر در نوروز معرفی کردند، گفت: اینکه آقایان به شرکت های هواپیمایی بگویند بلیت را ارزان تر در اختیار ما قرار بدهید چون هتل هایمان خالی است منطق حاکم بر بازار نیست.

ضمن آنکه سازمان هواپیمایی نیز با دستور رییس جمهور همراه است.

باکس: ارزان سازی سفرهای نوروزی از رؤیا تا واقعیت بررسی های همشهری از نرخ هتل ها مشخص کرده است که مجموعه هتل هایی که بیشترین تعامل را با بخش دولتی دارند یا بخشی از سهام آنها متعلق به سازمان های دولتی است بیشترین تخفیف ها را به مسافران نوروزی ارائه کرده اند.

این موضوع البته شامل حال هتل های خصوصی نمی شود و گردشگران و مسافران نوروزی نمی توانند از تخفیف های ارائه شده از سوی مجموعه هتل های مورد تعامل با بخش های دولتی برخوردار شوند.

به گفته رییس جامعه هتلداران ایران، بسیاری از هتل های کشور در اختیار بخش خصوصی است و آنها تنها بیشتر از سقف تعیین شده نرخ گذاری هتل ها قادر به ارائه خدمات اقامتی نیستند و این اختیار را دارند که برای مسافران نوروزی تخفیف قائل شوند.

بدین ترتیب به نظر می رسد دستور رییس جمهور برای ارزان شدن قیمت سفرهای نوروزی در نوروز 97 به طور کامل اجرایی نشده بلکه تنها اتفاق سفرهای نوروزی آن است که ارائه خدمات گردشگری در بخش اقامت و حمل ونقل و بسته های تور گران تر نشده اند.

بر این اساس، می توان گفت گردشگران نوروزی در آستانه سال 97نمی توانند چندان به تخفیف های نوروزی در مسیرهای گردشگری کشور و ارزان شدن سفر دلخوش شوند.


کلید واژه ها: سازمان میراث فرهنگی - سفرهای نوروزی - رییس سازمان میراث فرهنگی - میراث فرهنگی - نوروز - نوروزی - رییس جمهور - قیمت - گردشگری - دستور رییس جمهور - فرهنگی - کشور - میراث - افزایش - همشهری - افزایش قیمت - معاون - هزینه - هزینه سفرهای نوروزی - تخفیف - خانه های تاریخی - مسافران نوروزی - مقاصد گردشگری - محمد - مشکل - بلیت هواپیما - پرواز - بزرگ ترین - گردشگران - کاهش

آخرین اخبار سرویس:
ایران هرگز سر تسلیم در مقابل آمریکا و متحدانش فرود نمی آورد

تصویب قانون در مجلس ایران بیشتر از کشورهای دیگر است

الهام علی اف اسامی کابینه جدید خود را منتشر کرد؛ جای خالی 6 وزیر در دولت جدید جمهوری آذربایجان/ علی اف دست به تغییرات گسترده زد

23 ساله های زمان جنگ، اینگونه مناجاتنامه می نوشتند

خودروسازی ما، یا مافیاست یا شبه مافیا/ حمایت از خودرو به اصطلاح ایرانی دل مردم را از بقیه کالاها هم زده است

اختلاف دو طایفه در قلعه گنج با صلح و آشتی به پایان رسید

تلاش برای احیای وقف با اجرای درست قوانین

مظلوم واقع شدن واژه عشق/ «رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ» را فراموش کردیم

آژانس ویژه جانبازان در قزوین

استخدام خیاط پرده دوز در محدوده میانجاده کرج

استخدام پنج رده شغلی در فروشگاه دی تو دی

استخدام Full-Stack .NET Developer در تهران

استخدام دو رده شغلی در دفتر حامی

استخدام دپارتمان املاک زاگرس

استخدام منشی خانم جهت آموزشگاه نقاشی در اصفهان

واکنش چمران به ادعای میرلوحی درباره املاک شهرداری

استخدام مهماندار و پیتزا زن در رستوران علی

غارت اموال غیرنظامیان در عفرین سوریه

تغییر محل خاکسپاری آیت الله مهمان نواز

مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده همراه اول برگزار می شود

صورتی زیبا با دندان های سالم

گوجه سبز نوبرانه ای پرخاصیت

سرنوشت اموال بدهکار 500 میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان

مجلس به دنبال ساماندهی بازار خودرو

عجله برخی نمایندگان خوزستان موجب رأی نیاوردن طرح جلوگیری از انتقال آب شد

سعید مرتضوی در زندان- محمود احمدی نژاد چه شد؟ «ماده 477» مرتضوی را نجات می‎دهد؟/ مرتضوی و قول شرف!

وزیر راه و شهرسازی: زمین های بی سند در بافت فرسوده سند دار می شوند

جسد پژوهشگر فلسطینی به غزه منتقل می شود

عصبانیت نتانیاهو از سخنان ظریف در شبکه تلویزیونی آمریکا

کارآفرینی تنها راه رفع معضل بیکاری جوانان است

زلزله جدید در کوهبنان

اقدام دولت برای اعلام تمام پرداختی هایش قدم کوچکی برای شفاف سازی است

مهران مدیری برای تلویزیون سریال می سازد

از کارنامه 13 ساله گشت ارشاد رونمایی شود

نظام سنتی دوقطبی در جهان فروپاشیده است/ جمهوری اسلامی ایران سر تسلیم در مقابل امریکا و متحدانش فرود نمی آورد

ششمین همایش جوان مطهر در قزوین برگزار می شود

داور مسابقات بین المللی قرآن بانوان مطرح کرد ضرورت حضور بیشتر بانوان قرآنی در عرصه بین الملل/ تأثیر مثبت مسابقات در جذب خانواده ها

کارگاه فلسفه برای کودکان برگزار می شود

میزان بهره گیری از قرآن، بسته به حفظ فطرت از آلودگی ها است

آیت الله مهمان نواز چهره شاخص انقلاب در استان خراسان شمالی بود

لزوم پرداختنِ دستگاه ها به موضوع فرهنگ/ به وصیت شهدا عمل کنیم

افتتاح خط شش مترو تا پایان شهریور/ تا انتخاب شهردار به وظیفه خود عمل می کنم

تاریخچه اجلاس فرماندهان نیروهای دریایی حاشیه اقیانوس هند

کشورهای دنیا اکنون جایگاه نیروی دریایی ایران را در منطقه پذیرفته اند

سپاه پاسداران حافظ ارزش های انقلاب اسلامی

واکنش پدر یک «قربانی کهریزک» به بازداشت مرتضوی

برگزاری آیین سی و نهمین سالگرد شهادت سپهبد قرنی

خاطرات نخستین متهم مطبوعاتی سعید مرتضوی

دشمنان ایران در دولت ترامپ می خواهند تهران نسبت به اقداماتشان واکنش نشان دهد

خروج آمریکا از برجام با همراهی اروپا/ هزینه هایشان را بالا ببریم

برخی فکر می کنند مردم گره گشای کار نیستند/ اصلاح طلبان درباره برنامه های خود برای حل مشکلات کشور با مردم صحبت کنند

گردهمایی بزرگ فرماندهان نیروی دریایی در تهران

ورود مجلس به بخشنامه های جنجال برانگیز آخوندی

بی حرکتی در جامعه بیداد می کن

بساط رواج دروغ از تریبون ها جمع شود/قوه قضاییه پرونده های تهمت علیه مسوولان را پیگیری کند

تقلید غیرحرفه ای از معماری غرب، معماری ایران را به انزوا کشید/ انتقاد از عدم انسجام در قوانین معماری کشور

وزیر ارتباطات با تصویب اختیارات صوت و تصویر فراگیر برای صدا و سیما مخالفت کرد

کلید حل مشکلات شوراهای حل اختلاف کشور در دست نمایندگان مجلس است

تشریح دستاوردهای سفر به ویتنام و سریلانکا توسط لاریجانی

کت 27؛ سامانه کنترل آتش تانک+ عکس

خروج مرکز مدیریت حوزه های علمیه از تلگرام و توصیه به استفاده از پیام رسان های داخلی

موافقت با تاسیس 27 دهیاری جدید در استان کهگیلویه و بویراحمد

دولت به دنبال ساماندهی فعالیت کوله بری در استانهای مرزی/ رفع مشکل کوله بران ظرف یک هفته آینده

اعلام سفر تولیت آستان قدس رضوی به جمهوری مسلمان نشین تاتارستان

دانشگاه خوارزمی با دانشگاه نفت باکو قرار داد امضا کرد

انتقاد شدید انبوه سازان از سازمان نظام مهندسی و مجلس

از تشویق همسران متهمان به طلاق تا تکیه کلامی که خطاب به محکومین به کار می برد

سرلشگر باقری: هماهنگی کشورهای حاشیه اقیانوس هند می تواند امنیت بهتری را در منطقه برقرار کند

سرلشکر باقری: نظام دوقطبی در جهان فروپاشیده است

آغاز مرحله استانی هفتمین دوره از مسابقات ملی مناظره در بیرجند

شیوه واگذاری سهام پالایشگاه اصفهان به وزارت بهداشت اصولی نبود/ سازمان بازرسی روند واگذاری غیرقانونی را متوقف کند

نمایش کوچک ترین قرآن آذربایجان در موزه کتب کوچک + عکس

ایشان پدری دلسوز و بصیرت آفرین در خراسان

استخدام مشاور خانم و آقا در هاشمیه مشهد

استخدام 3 رده شغلی در دفتر دکوراسیون داخلی

استخدام رویه کوب مسلط به خیاطی در حومه محمدشهر

روایت مشاور رییس جمهور از اولین نشست سه قوه/آشنا: احساس کردم که بوی بهبود ز اوضاع جهان می آید

کدام مرتضوی به اوین رفت؟

استخدام 6 رده شغلی در رستوران استانبول کباب

استخدام نیریو خانم و چرخکار فاماس دوز در تولیدی دمپایی

ایران رییس اجلاس فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند شد

روزنامه استخدامی استان زنجان | دوشنبه 3 اردیبهشت 97

مخالفت وزیر ارتباطات با اعطای مسئولیت صدور مجوز صوت وتصویر فراگیر در فضای مجازی به صداوسیما

استخدام سالن کار و ظرفشور در رستوران اکبر جوجه شعبه مهرشهر کرج

استخدام حسابدار مجرب خانم برای کار در شرکت

روزنامه اعتماد: خروج مسئولان و نهادهای حاکمیتی یعنی تحویل دادن تمام فضای تلگرام به ضدانقلاب

وکیل سیدامامی: هنوز گزارش دقیق پزشکی قانونی را ندیده ایم

روزنامه جمهوری اسلامی: سفر مرتضوی به خطه سرسبزشمال بعد ازحکم بازداشت یعنی اینکه او به ریش همه می خندد

نعیمی پور: برخی فکر می کنند مردم گره گشای کار نیستند/ اصلاح طلبان درباره برنامه های خود برای حل مشکلات کشور با مردم صحبت کنند

عکس/بارش برف سنگین در جاده هریس - مشکین شهر

وزیر علوم: آماری از وضعیت دانشجویان بازداشتی نداریم / نمی توانیم به صورت تک تک ذکر کنیم که این دانشجویان چه وضعیتی دارند / بحرانی در حوزه امنیت دانشجویی نداریم/ از فضای چند صدایی در دانشگاه ها حمایت می کنیم

استخدام نیروی آبدارچی جهت کار در بندر عباس

شناسایی مالک تلفن با سامانه "همتا"

مدارس آبادان، خرمشهر و شادگان تعطیل شد

دستگیری عامل ایجاد مزاحمت در شبکه اجتماعی

طرح مشترک سعودی-آمریکایی برای ضربه زدن به مقاومت

زیان انباشته سایپا آذین در 5 سال اخیر 4.5 برابر شد!

ریاست اجلاس فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند به ایران واگذار شد

صالحی: شرمنده رییس فرهنگ و ارشاد مشهد و خانواده اش شدم

ورزش راهی برای مدیریت استرس

سفرهای نوروزی ارزان شده است؟

سفرهای نوروزی ارزان شده است؟