مطالب مرتبط:
ماجرای اخراج سه استاد دانشگاه شیراز چیست؟/ اگر اخراجم کنند مقابل درب دانشگاه موز خواهم فروخت!
انتقاد شدید عارف از مدیران دانشگاه آزاد:اخراج اساتید دانشگاه را با رکود رو به رو می کند/در چارچوب قانون عمل کنید/بی انگیزگی جوانان نظام را با چالش جدی رو به رو می کند
پاسخ جنجالی مقامات روسیه به اظهارات وزیر دفاع انگلیس/پشت پرده ماجرای «اسکریپال» چیست؟+عکس
ترامپ از اخراج معاون پیشین اف بی آی ابراز خرسندی کرد
اخراج مرد دوم پلیس فدرال آمریکا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 26 اسفند 1396 ساعت 16:512018-03-17دانش

ماجرای اخراج سه استاد دانشگاه شیراز چیست؟/ اگر اخراجم کنند مقابل درب دانشگاه موز می فروشم!


اگرچه محدودیت برای مدت تدریس و رفت و آمد اساتید به دانشگاه های مختلف امری عادی است؛ اما محرومیت از تدریس همزمان سه استاد که به زعم دانشجویان .

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، اگرچه محدودیت برای مدت تدریس و رفت و آمد اساتید به دانشگاه های مختلف امری عادی است؛ اما محرومیت از تدریس همزمان سه استاد که به زعم دانشجویان دانشکده مهندسی شایستگی تدریس در حوزه مربوطه را دارند، امری غیرعادی تلقی می شود.

علی حقدل، دارای مدرک دکترای مهندسی مخابرات و حافظ کل قرآن است که تمام مقاطع تحصیلی خود را با رتبه های برتر پشت سر گذاشته و حدود 3 سال است که در دانشکده مهندسی و برق دانشگاه شیراز تدریس می کند؛ اما در یک سال اخیر و ترم جدید تحصیلی از تدریس محروم شده است.

علیرضا مسندی شیرازی و حامد مسندی شیرازی که هردو برادر هستند، نیز از دانشجویان ممتاز دانشگاه شیراز در مقاطع مختلف بودند؛ این دو استاد دکترای خود را با بالاترین نمره از دانشگاه کالیفورنیا در سان دیگو آمریکا اخذ کرده و در ژورنال های معتبر بین المللی نیز مقالاتی را منتشر کرده اند.

این اساتید به دلیل داشتن روش های تدریس بهینه و نوین، ارزشیابی دقیق و سالم، القای انگیزه و شوق علمی به دانشجویان و تشویق ایشان به خدمت به کشور و هم چنین داشتن اخلاق خوب در مواجهه با دانشجویان، مورد محبوبیت بسیاری از دانشجویان بوده و دانشجویان زیادی در هر نیم سال تحصیلی متقاضی اخذ درس با این استادان بوده اند؛ این سه استاد علاوه بر دروس کارشناسی، سرفصل دروس کارشناسی ارشد و دکتری جدیدی را برای اولین بار در سطح ایران طراحی و در دانشگاه شیراز ارائه می کنند، اما به دلایلی که برای خود اساتید و دانشجویان روشن نیست از مسند تدریس محروم شده اند.

با آغاز سال تحصیلی جدید، ریاست دانشکده برق و مخابرات دانشگاه شیراز، اخراج سه تن از اعضای هیأت علمی خود را آن هم با روندی کاملاً غیر قانونی در دستور کار قرار داد و تلاش کرد، ترکیب اعضای هیأت علمی دانشکده را تغییر دهد؛ هرچند این اقدام با مخالفت هیأت عالی جذب کشور ناکام ماند، پیگیری ها نشان می دهد، این سه استاد از ابتدای نیم سال دوم سال تحصیلی جاری -به رغم مخالفت های دانشجویی- قطعا اخراج خواهند شد.

دانشکده برق و مخابرات دانشگاه شیراز که همچون تمامی دانشکده های دانشگاه های سراسری از طریق هیأت عالی جذب کشور اقدام به جذب استاد می کند ـ تلاش داشت سه تن از اعضای هیأت علمی خود را که دوره پنج ساله پیمانی آنها رو به پایان است، از دانشگاه اخراج کند؛ اقدامی که البته ماه هاست مدیران این دانشکده به دنبال آن هستند، ولی هر بار بنا به دلایلی به سر انجام نرسید.

علی حقدل دارای مدرک دکترای مهندسی مخابرات از دانشگاه شیراز، علیرضا و حامد مسندی دارای مدرک دکترای مخابرات ـ سیستم از دانشگاه کالیفرنیا در سن دییگو آمریکا، اساتیدی هستند که در فرایند مورد اشاره ریاست دانشکده برق و مخابرات دانشگاه شیراز قصد اخراجشان را دارد.

سه استادی که نامشان برده شد، پنج سال پیش و بر اساس تشخیص هیأت عالی جذب کشور و پس از بررسی مدارک به استخدام دانشگاه شیراز درآمدند و بر اساس قوانین این هیأت تا پایان دوره پنج ساله هر گونه تصمیم در مورد وضعیت آنها در اختیار این هیأت قرار دارد.

به رغم نکته ای که به آن اشاره شد، پس از پایان چهار سال از دوران تدریس این سه استاد، ریاست دانشکده برق به هیأت عالی جذب نامه ای می نویسد و در این نامه درخواست اخراج این سه استاد را بنا به دلایلی از قبیل پایین بودن کیفیت آموزشی، عدم کسب امتیازهای پژوهشی لازم و نیز نارضایتی هیأت رییسه دانشکده از وضعیت آنها را اعلام می کند.

به رغم درخواست هیأت رییسه دانشکده مذکور، هیأت عالی جذب بنا به دلایلی از جمله عدم اتمام دوره پنج ساله پیمانی و نیز وجود شرایط مشابه برای تعداد زیادی از اساتید پیمانی دانشگاه شیراز، دستور به استمرار همکاری این سه استاد با دانشکده برق را اعلام می کند.

بررسی ها در مورد آخرین وضعیت این اساتید، حکایت از آن داشت که به رغم دستور هیأت عالی جذب مبنی بر استمرار همکاری، هیأت رییسه دانشکده از ارائه درس به این سه استاد امتناع کرد و در نیم سال اول سال تحصیلی جاری، هیچ یک از این سه استاد نتوانستند در کلاس درس حاضر شوند؛ این در حالی است که بر اساس قانون هر سه این افراد تا پایان ماه گذشته حقوق و مزایای هیأت علمی خود را دریافت کردند.

بر همین اساس، باخبر شدیم که فرزاد مهاجری، رییس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر شیراز طی حکمی امروز حامد مسندی شیرازی، یکی از سه استاد مورد اشاره را اخراج کرده و در این نامه از وی خواستار تخلیه و تحویل اطاق و نیز اموال دانشگاه مانند کامپیوتر، میز و صندلی و حتی ریموت درب های پارکینگ شده است.

در رابطه با چرایی این موضوع و تصمیم ریاست دانشکده برای اخراج او و سه استاد دیگر، خبرگزاری دانشجو، با حامد مسندی شیرازی، استاد نخبه این دانشکده گفت و گویی را ترتیب داد که در ادامه می خوانید: متاسفانه تنگ نظری، رانت بازی و حسادت عده ای در دانشگاه که ما در طول تدریس خود در این مدت با آن روبرو بودیم، منجر به این شد که نتوانند ما را تحمل کنند.

متاسفانه تنگ نظری، رانت بازی و حسادت عده ای در دانشگاه که ما در طول تدریس خود در این مدت با آن روبرو بودیم، منجر به این شد که نتوانند ما را تحمل کنند.

برخی اساتید در دانشگاه بودند که چون شیوه های آموزشی خود را برای دانشجویان همواره اعمال می کردند، با آموزش پژوهشی نوین ما مخالفت می کردند.

یک عده هم که در دانشگاه بدون توجه به اینکه بدانند اصل یک ماجرایی چیست؛ به دنبال باند و باندبازی بودند و اگر با آنان می توانستی هماهنگ شوی، مورد دفاع واقع می شدی؛ در غیر این صورت علیه ت امضا جمع آوری می شد! متاسفانه مسئولان دانشگاه برای اخراج ما ادای قانون درآوردند و می گفتند که ما می خواهیم قانونی عمل کنیم؛ در حالی که ما لیست تخلفاتی از دانشگاه داریم که می توانیم همه آن ها را مطرح کنیم.

متاسفانه در زمانی که هنوز حقوق می گرفتیم، درس هایی که قرار بود ما تریس کنیم را حذف کردند و وقتی به این موضوع اعتراض کردیم، درس های پیش پا افتاده همچون مبانی کامپیوتر را به ما ارائه دادند! این در حالی است که ما از لحاظ آموزشی بالاترین وضعیت را در بین اساتید داشتیم! مسئولان دانشگاه برای عملیاتی کردن این خواسته خود، موضوع عدم اکتساب امتیاز کافی علمی توسط من و دو استاد دیگر را مطرح می کردند و از آن گذشته، رییس دانشکده در گزارش خود برای هیأت عالی جذب عملکرد ما را در بخش های مختلف از قبیل حضور در محیط آموزشی، نحوه تدریس، تعامل با دانشگاه و.

ضعیف ارزیابی کرده است.

تأکید ریاست دانشکده بر به حد نصاب نرسیدن امتیاز علمی ما، در حالی بود که هنوز دوره پنج ساله پیمانی بودن ما به اتمام نرسیده بود و از سویی وضعیت دیگر همکاران دانشکده نیز در این حوزه از ما بهتر نیست.

علت این موضوع نیز آن است که در رشته ما کسب امتیاز علمی کار زیاد آسانی نیست و معمولاً اساتید برای اینکه به مشکل نخورند، قراردادهایشان تمدید می شود.

جدا از موضوع امتیاز علمی و اینکه بر اساس این معیار باید بسیاری از اساتید دانشکده و دانشگاه اخراج شوند، موضوع دیگر این است که بر اساس فرم های ارزشیابی از دانشجویان آنها بالاترین نمره و رضایت را نسبت به نحوه و روش تدریس ما داشته اند.

متأسفانه تفکر اشتباهی که بین آقایان وجود دارد، این است که باید به دانشجو سخت گرفت تا منزلت استاد رعایت شود؛ اما هیچ منطقی پشت این حرف ها نیست و به بهانه های واهی کار ناعادلانه ای در حق دانشجو می شود که ما از همان اول با این مسئله مخالفت کردیم و سنگ اندازی های آن ها هم شروع شد.

برای برخورد با ما می گفتند که بدون رعایت موارد تدریس می کنید؛ اما چون می دیدند که از کلاس های ما استقبال می شود به نوعی حسادت می کردند.

به من می گفتند باید نحوه تدریس شما را چک کنیم، با وجود تحقیرآمیز بودن این درخواست اما گفتم هیچ اشکالی ندارد؛ وقتی بررسی کردند، دیدند که حتی دو فصل اضافه تر درس می دهم.

گزارش دروغ تهیه کردند که از بین حدود 20 نفر اساتید پیمانی تنها این 3 نفر ضعیف هستند؛ درحالی که روند بررسی کاملاً غیرقانونی و دریک جلسه محرمانه با حضور 12 نفر از اساتید بخش بوده است و کاملاً فرمایشی و دستوری عمل کردند.

گزارش دروغ تهیه کردند که از بین حدود 20 نفر اساتید پیمانی تنها این 3 نفر ضعیف هستند؛ درحالی که روند بررسی کاملاً غیرقانونی و دریک جلسه محرمانه با حضور 12 نفر از اساتید بخش بوده است و کاملاً فرمایشی و دستوری عمل کردند.

اعتراض کتبی و شفاهی خود را نسبت به این مسئله اعلام کردیم؛ اما هیچ جوابی نداشتند؛ مجدداً گزارش را تکرار کردند و گفتن از لحاظ پژوهشی ضعیف هستند؛ درحالی که مقاله من در سال 2016 در بهترین ژورنال بین المللی تخصصی Journal of Machine Learning Research از انتشارات MIT به چاپ رسیده بود.

چون ما به صورت مستقل از طریق مکانیزم جذب هیئت علمی وارد دانشگاه شده بودیم، تلاش می کردند که ما را حذف کنند؛ به آقای دکتر مهاجری که رییس بخش است، 18 سال فرصت داده شد تا تعداد مقالات و امتیازهای آموزشی و پژوهشی خود را به حدی برساند که از پیمانی به رسمی تبدیل شود، اما در جریان اتفاقات اخیر هنگامی که برای اعتراض پیش دکتر تقوی معاون آموزشی دانشگاه رفتم در پاسخ به من گفت: تو 5 سال وقت داری تا تبدیل وضعیت بشوی، آذر هم که 5 سالت تمام شود، خودم اخراجت می کنم! باید از آقایان پرسید که دانشجو از شما چقدر راضی است و میانگین نمره ارزشیابی دانشجویی شما چه قدر است؟ نمره ما 4.

2 از 5 است درحالی که میانگین نمره اساتید دانشکده 3.

2 است و ما یک نمره از سایر اساتید بالاتر هستیم؛ بهترین ژورنالی که در آن مقاله چاپ کردید را نام ببرید و تعداد ارجاع به مقالات خود را بگویید؛ آقایان گزارش کار دانشجویی را هم تبدیل به مقاله می کنند و ارزش کار را پایین می آورند، اما کسی نمی تواند به کارشان انتقاد و اعتراض کند.

دانشجو را از کشور فراری می دهند در حدی که فرد ترجیح می دهد برای دشمن کار کند؛ من که نصفی از عمرم را در خارج تحصیل کردم چنین دانشجویانی را دیدم، با دانشجویان و اساتیدی که از تهران و شیراز و اصفهان و جاهای دیگر به خارج رفتند، صحبت کردم، اغلب آن ها از دانشگاه خودشان منتفرند.

باتوجه به اینکه دانشجویان دانشکده نیز بارها و بارها در حمایت از ما به ریاست دانشگاه اعتراض کردند که مانع اخراج ما شوند؛ اما این بار دانشکده با یک برنامه ریزی از قبل تهیه شده در حالی نامه اخراج بنده را نوشت که می دانست آخر سال است و دیگر دانشجویی نیست که اعتراض کند.

! ما بارها اعتراض خود را به دستگاه های مختلف از جمله وزارت علوم، مجلس، شورای نگهبان و حتی نهاد رهبری هم فرستاده ایم؛ اما متاسفانه هیچ پاسخی در یافت نکرده ایم.

زمانی که استادم این موضوع را مطرح کرد به او گفتم اگر برگردم به ایران و نگذاشتند کار کنم حداقل خدمتی که به شیراز، دانشگاه و دانشجویانش خواهم داشت این است که مقابل دانشگاه به دانشجویان موز بفروشم و حتما این کار را خواهم کرد.

بر اساس این گزارش، حامد مسندی شیرازی در برنامه ای که چندی پیش در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز برگزار شده بود، در پاسخ به سئوال مجری برنامه مبنی بر اینکه با توجه به شرایط پیش آمده از اینکه بازگشتید به ایران پشیمان نیستید؟! گفته بود: نه پشیمان نیستم؛ چرا که این داستان های پیش آمده قابل پیش بینی بود و زمانی که استادم این موضوع را مطرح کرد به او گفتم اگر برگردم به ایران و نگذاشتند کار کنم حداقل خدمتی که به شیراز، دانشگاه و دانشجویانش خواهم داشت این است که مقابل دانشگاه به دانشجویان موز بفروشم و حتما این کار را خواهم کرد.


کلید واژه ها: دانشگاه - دانشجویان - شیراز - اخراج - مخابرات - محروم - علمی - محرومیت - آغاز سال تحصیلی - استاد دانشگاه - کارشناسی ارشد - جدید - شیرازی - کشور - بین المللی - غیر قانونی - جذب استاد - خبرگزاری - عالی - بالاترین - خبرنگار - آمریکا - انگیزه - گزارش - اولین - دکتری - ایران - تشویق - طراحی - ترکیب

آخرین اخبار سرویس:
امامزاده ای که فقط دانشجویان یک دانشگاه می توانند به زیارت آن بروند

نظریه دینامیک علّی مغز

کمبود 200 خوابگاه دانشجویی در دانشگاه ها

بازنگری در 50 سرفصل درسی دانشگاه فنی وحرفه ای

گروه جهادی دانشکده فنی یاسوج در روستای بنستان مشغول خدمت رسانی هستند/ ساخت یک باب منزل مسکونی

زمان اعلام نتیجه کنکور کارشناسی و ارشد

کنکور 98 با 2 نوع سؤال برگزار می شود

نامه امنیتی برخی اساتید به شمخانی

استخدام کارشناس بخش اجرایی در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان

سفر وزیر علوم به فارس

اعطای وام شهریه با کارمزد دو درصدی

بهترین مسیر دیپلماسی از طریق نخبگان امکان پذیر است

دانشگاه های ما تولید مقاله دارد ولی در نوآوری قدمی برنمی دارند

امشب؛ آخرین مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد/ ویرایش اطلاعات از 30 تیر آغاز می شود

بهترین مسیر دیپلماسی از نگاه وزیر علوم

زنگ خطر در استان خراسان شمالی؛ مرگ روستاها نزدیک است/ نبود آب آشامیدنی در روستای باران آباد

اصفهان بزرگترین پایگاه تولید سنگ ایران شناخته می شود

اصیل ترین اصوات موسیقی را از رادیو ایران بشنوید

نخستین جلسه مجازی فرهاد رهبر با روسای استان های دانشگاه آزاد برگزار شد

کنکور 98 با دو نوع سؤال برگزار می شود/ 87 درصد ظرفیت دانشگاه ها بدون کنکور شده است

المپیاد دانشجویی کشور

ناهار عنکبوت خاردار گردباف پس از بافتن تار

مهلت انتخاب رشته ارشد 97 دانشگاه آزاد امروز پایان می یابد

بازنشسته کردن دکتر گلشنی بی ارزش بودن علم و عالم برای مسئولان کشور را تقویت می کند!

با محوریت بررسی طرح های دانش بنیان برگزار شد نخستین جلسه مجازی فرهاد رهبر با روسای استان های دانشگاه آزاد

با حضور وزیر علوم پروژه های عمرانی دانشگاه شهید بهشتی بهره برداری شد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد تا ساعت 24 پنجشنبه

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری و ارشد اعلام شد

چگونه یک دانشگاه کارآفرین داشته باشیم؟

گرما همچنان باقی است

انتصاب سرپرست دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد خوزستان

تجار محصولات تراریخته وارد می کنند و به نام غیرتراریخته می فروشند!/ بسیاری در داخل سکوت کرده اند

کنکور 98 با 2 نوع سؤال برگزار می شود

زمان اعلام نتیجه کنکور کارشناسی و ارشد

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری

پروژه های عمرانی دانشگاه شهید بهشتی افتتاح شد

مزاحمت یک ایرانی برای بانوی چادری در ورزشگاه جام جهانی + عکس

پرواز با لباس جت

افتتاح و کلنگ زنی دو بیمارستان در جنوب تهران

موزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد راه اندازی می شود

رقابت 1182 نفر در آزمون المپیاد علمی دانشجویی امسال

کنکور 98 با 2نوع سؤال برگزار می شود

دانشجویان در ایام تابستان به کودکان کار تدریس می کنند

زمان اعلام نتیجه کنکور کارشناسی و ارشد

امروز پایان مهلت انتخاب رشته ارشد 97 دانشگاه آزاد

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

پروژه های عمرانی دانشگاه محقق اردبیلی با مساعدت وزارت علوم شتاب بیشتری می گیرد

نتاج اولیه کنکور سراسری نیمه مرداد اعلام می شود

دوره آموزشی لاراول مقدماتی در دانشگاه امیرکبیر برگزار می شود

باباجانی: بهزیستی بهشهر با کمبود نیرو مواجه است

زمان اعلام نتیجه کنکور کارشناسی و ارشد مشخص شد

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری/ امسال المپیاد بین المللی نداریم

تسهیلات فرزندان هیئت علمی، شرم آور و ناعادلانه

امروز پایان مهلت انتخاب رشته ارشد 97 دانشگاه آزاد

سلبریتی های باسواد ایران و جهان

زمان اعلام نتیجه کنکور کارشناسی و ارشد

گفتگوی ویژه خبری 1397/4/27

مهلت انتخاب رشته ارشد 97 دانشگاه آزاد امروز به پایان می رسد

فارغ التصیلی نخستین دانشجوی دکترای ادبیات عرب در دانشگاه سمنان

چگونه یک دانشگاه کارآفرین داشته باشیم؟

استادی که همه سختی های درس تشریح جسد را برای دانشجویان شیرین می کند/ دانشجویان من را قضاوت کنند

دانشگاهی که با 35 دانشجو شروع کرد/ رقابت تنگاتنگ دانشجویان علوم انسانی در دانشگاه آیت الله بروجردی

700 صندلی در دانشگاه سجاد خالی می ماند/ انجمن اسلامی تحول خواه به زودی در دانشگاه شکل می گیرد

طراحی و ساخت دستگاه کارتخوان با امنیت بالا

سلبریتی های باسواد ایران و جهان را بشناسید +تصاویر

آغاز رقابت داوطلبان در المپیاد علمی دانشجویی

استادی که همه سختی های درس تشریح جسد را برای دانشجویان شیرین می کند/ از دانشجویان می خواهم من را قضاوت کنند

رقابت داوطلبان در بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی آغاز شد

رویداد شتاب با محوریت شهر الکترونیک در بانه آغاز شد

دانشگاهی که با 35 دانشجوی حقوق شروع کرد/ رقابت تنگاتنگ دانشجویان علوم انسانی در دانشگاه آیت الله بروجردی

رفتار و مکالمات شما همواره تحت نظر است/ ماهواره های جاسوسی تجارتی نوین برای قرن های آینده

پروژه مسکن مهر عاملی برای رانت خواری عده ای شد

وضعیت فوق العاده در دانشگاه آمریکن در پی گزارش حضور فردی مسلح

واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد، فرصتی تازه برای آموزش برابر

محقق داماد: مسئولان از نظر اندیشمندان تبعیت نمی کنند / باید مردم را آزاد گذاشت تا همه نظر بدهند

سومین کنفرانس بین المللی سنجنده ها ومدل ها

فاضل لاریجانی موفقیت تیم داوری ایران در مسابقات جام جهانی را تبریک گفت

برگزاری کنگره شهدا با همکاری سپاه قدس گیلان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد: برگزاری هرگونه اردوی مختلط و کنسرت در دانشگاه ممنوع است

غلامی: مسئولان برای تعدیل حکم دانشجویان بازداشتی محبت آمیز نگاه کنند

طرح های کسب و کار دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی گرگان موفقیت آمیز بود/ حمایت از طرح برتر دانشجویی برای پرورش مرغ گوشتی

بزرگداشت امامزاده ابراهیم (ع) و تجلیل از حافظان قرآن شیراز در قاب تصاویر

برپایی کنگره ای برای پیوند جامعه پزشکی و زیست شناسان کشور/آخرین مهلت ارسال مقاله

امضای تفاهم نامه ای برای کمک به ایجاد و توسعه کسب و کار های فن آور

فقط 30 درصد از بودجه دانشگاه ها تاکنون محقق شده/ شرایط ارزی کشور بر دانشگاه ها تاثیرگذار است

رویکرد انضباطی در اجرای «طرح عاری از دخانیات» نداریم/ پیگیری وزارت علوم برای جلوگیری از استعمال دخانیات در سایر دانشگاه ها

45 طرح پژوهشی محققان دانشگاه علم وصنعت حمایت می شود

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان: نقش های تعریف شده در ماموریت روابط عمومی ها کاربردی شود

اعزام دانشجویان بسیجی به روستای گنجگون بویراحمد

مساعدت 50 درصدی وزارت علوم در پروژه های عمرانی دانشگاه محقق اردبیلی

دومین دوره مسابقات آزاد شطرنج کشور

افزایش 20 درصدی حضور دانشجویان در چهاردهمین المپیاد ورزش دانشگاهی

بابلسر میزبان نخستین رویداد بین المللی توسعه و مهندسی ساختار

خشک شدن تالاب گاوخونی خطر سونامی نمک را در پی دارد

دبیر شورای قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی انتخاب شد

فیلم/ توصیه وزیر علوم به متقاضیان تحصیل در خارج از کشور

بخشنامه هشت ماده ای فرهنگی ابلاغ شد

شهریه ترم تابستانی کارشناسی دانشگاه علم و صنعت

حل مشکل تبدیل وضعیت اعضای هیأت علمی دانشگاه پیام نور

افتتاح خط تولید تشخیص قطعی المنت شیشه عقب خودرو در تاکستان

ماجرای اخراج سه استاد دانشگاه شیراز چیست؟/ اگر اخراجم کنند مقابل درب دانشگاه موز می فروشم!

ماجرای اخراج سه استاد دانشگاه شیراز چیست؟/ اگر اخراجم کنند مقابل درب دانشگاه موز می فروشم!