مطالب مرتبط:
ماجرای اخراج سه استاد دانشگاه شیراز چیست؟/ اگر اخراجم کنند مقابل درب دانشگاه موز خواهم فروخت!
انتقاد شدید عارف از مدیران دانشگاه آزاد:اخراج اساتید دانشگاه را با رکود رو به رو می کند/در چارچوب قانون عمل کنید/بی انگیزگی جوانان نظام را با چالش جدی رو به رو می کند
پاسخ جنجالی مقامات روسیه به اظهارات وزیر دفاع انگلیس/پشت پرده ماجرای «اسکریپال» چیست؟+عکس
ترامپ از اخراج معاون پیشین اف بی آی ابراز خرسندی کرد
اخراج مرد دوم پلیس فدرال آمریکا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 26 اسفند 1396 ساعت 16:512018-03-17دانش

ماجرای اخراج سه استاد دانشگاه شیراز چیست؟/ اگر اخراجم کنند مقابل درب دانشگاه موز می فروشم!


اگرچه محدودیت برای مدت تدریس و رفت و آمد اساتید به دانشگاه های مختلف امری عادی است؛ اما محرومیت از تدریس همزمان سه استاد که به زعم دانشجویان .

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، اگرچه محدودیت برای مدت تدریس و رفت و آمد اساتید به دانشگاه های مختلف امری عادی است؛ اما محرومیت از تدریس همزمان سه استاد که به زعم دانشجویان دانشکده مهندسی شایستگی تدریس در حوزه مربوطه را دارند، امری غیرعادی تلقی می شود.

علی حقدل، دارای مدرک دکترای مهندسی مخابرات و حافظ کل قرآن است که تمام مقاطع تحصیلی خود را با رتبه های برتر پشت سر گذاشته و حدود 3 سال است که در دانشکده مهندسی و برق دانشگاه شیراز تدریس می کند؛ اما در یک سال اخیر و ترم جدید تحصیلی از تدریس محروم شده است.

علیرضا مسندی شیرازی و حامد مسندی شیرازی که هردو برادر هستند، نیز از دانشجویان ممتاز دانشگاه شیراز در مقاطع مختلف بودند؛ این دو استاد دکترای خود را با بالاترین نمره از دانشگاه کالیفورنیا در سان دیگو آمریکا اخذ کرده و در ژورنال های معتبر بین المللی نیز مقالاتی را منتشر کرده اند.

این اساتید به دلیل داشتن روش های تدریس بهینه و نوین، ارزشیابی دقیق و سالم، القای انگیزه و شوق علمی به دانشجویان و تشویق ایشان به خدمت به کشور و هم چنین داشتن اخلاق خوب در مواجهه با دانشجویان، مورد محبوبیت بسیاری از دانشجویان بوده و دانشجویان زیادی در هر نیم سال تحصیلی متقاضی اخذ درس با این استادان بوده اند؛ این سه استاد علاوه بر دروس کارشناسی، سرفصل دروس کارشناسی ارشد و دکتری جدیدی را برای اولین بار در سطح ایران طراحی و در دانشگاه شیراز ارائه می کنند، اما به دلایلی که برای خود اساتید و دانشجویان روشن نیست از مسند تدریس محروم شده اند.

با آغاز سال تحصیلی جدید، ریاست دانشکده برق و مخابرات دانشگاه شیراز، اخراج سه تن از اعضای هیأت علمی خود را آن هم با روندی کاملاً غیر قانونی در دستور کار قرار داد و تلاش کرد، ترکیب اعضای هیأت علمی دانشکده را تغییر دهد؛ هرچند این اقدام با مخالفت هیأت عالی جذب کشور ناکام ماند، پیگیری ها نشان می دهد، این سه استاد از ابتدای نیم سال دوم سال تحصیلی جاری -به رغم مخالفت های دانشجویی- قطعا اخراج خواهند شد.

دانشکده برق و مخابرات دانشگاه شیراز که همچون تمامی دانشکده های دانشگاه های سراسری از طریق هیأت عالی جذب کشور اقدام به جذب استاد می کند ـ تلاش داشت سه تن از اعضای هیأت علمی خود را که دوره پنج ساله پیمانی آنها رو به پایان است، از دانشگاه اخراج کند؛ اقدامی که البته ماه هاست مدیران این دانشکده به دنبال آن هستند، ولی هر بار بنا به دلایلی به سر انجام نرسید.

علی حقدل دارای مدرک دکترای مهندسی مخابرات از دانشگاه شیراز، علیرضا و حامد مسندی دارای مدرک دکترای مخابرات ـ سیستم از دانشگاه کالیفرنیا در سن دییگو آمریکا، اساتیدی هستند که در فرایند مورد اشاره ریاست دانشکده برق و مخابرات دانشگاه شیراز قصد اخراجشان را دارد.

سه استادی که نامشان برده شد، پنج سال پیش و بر اساس تشخیص هیأت عالی جذب کشور و پس از بررسی مدارک به استخدام دانشگاه شیراز درآمدند و بر اساس قوانین این هیأت تا پایان دوره پنج ساله هر گونه تصمیم در مورد وضعیت آنها در اختیار این هیأت قرار دارد.

به رغم نکته ای که به آن اشاره شد، پس از پایان چهار سال از دوران تدریس این سه استاد، ریاست دانشکده برق به هیأت عالی جذب نامه ای می نویسد و در این نامه درخواست اخراج این سه استاد را بنا به دلایلی از قبیل پایین بودن کیفیت آموزشی، عدم کسب امتیازهای پژوهشی لازم و نیز نارضایتی هیأت رییسه دانشکده از وضعیت آنها را اعلام می کند.

به رغم درخواست هیأت رییسه دانشکده مذکور، هیأت عالی جذب بنا به دلایلی از جمله عدم اتمام دوره پنج ساله پیمانی و نیز وجود شرایط مشابه برای تعداد زیادی از اساتید پیمانی دانشگاه شیراز، دستور به استمرار همکاری این سه استاد با دانشکده برق را اعلام می کند.

بررسی ها در مورد آخرین وضعیت این اساتید، حکایت از آن داشت که به رغم دستور هیأت عالی جذب مبنی بر استمرار همکاری، هیأت رییسه دانشکده از ارائه درس به این سه استاد امتناع کرد و در نیم سال اول سال تحصیلی جاری، هیچ یک از این سه استاد نتوانستند در کلاس درس حاضر شوند؛ این در حالی است که بر اساس قانون هر سه این افراد تا پایان ماه گذشته حقوق و مزایای هیأت علمی خود را دریافت کردند.

بر همین اساس، باخبر شدیم که فرزاد مهاجری، رییس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر شیراز طی حکمی امروز حامد مسندی شیرازی، یکی از سه استاد مورد اشاره را اخراج کرده و در این نامه از وی خواستار تخلیه و تحویل اطاق و نیز اموال دانشگاه مانند کامپیوتر، میز و صندلی و حتی ریموت درب های پارکینگ شده است.

در رابطه با چرایی این موضوع و تصمیم ریاست دانشکده برای اخراج او و سه استاد دیگر، خبرگزاری دانشجو، با حامد مسندی شیرازی، استاد نخبه این دانشکده گفت و گویی را ترتیب داد که در ادامه می خوانید: متاسفانه تنگ نظری، رانت بازی و حسادت عده ای در دانشگاه که ما در طول تدریس خود در این مدت با آن روبرو بودیم، منجر به این شد که نتوانند ما را تحمل کنند.

متاسفانه تنگ نظری، رانت بازی و حسادت عده ای در دانشگاه که ما در طول تدریس خود در این مدت با آن روبرو بودیم، منجر به این شد که نتوانند ما را تحمل کنند.

برخی اساتید در دانشگاه بودند که چون شیوه های آموزشی خود را برای دانشجویان همواره اعمال می کردند، با آموزش پژوهشی نوین ما مخالفت می کردند.

یک عده هم که در دانشگاه بدون توجه به اینکه بدانند اصل یک ماجرایی چیست؛ به دنبال باند و باندبازی بودند و اگر با آنان می توانستی هماهنگ شوی، مورد دفاع واقع می شدی؛ در غیر این صورت علیه ت امضا جمع آوری می شد! متاسفانه مسئولان دانشگاه برای اخراج ما ادای قانون درآوردند و می گفتند که ما می خواهیم قانونی عمل کنیم؛ در حالی که ما لیست تخلفاتی از دانشگاه داریم که می توانیم همه آن ها را مطرح کنیم.

متاسفانه در زمانی که هنوز حقوق می گرفتیم، درس هایی که قرار بود ما تریس کنیم را حذف کردند و وقتی به این موضوع اعتراض کردیم، درس های پیش پا افتاده همچون مبانی کامپیوتر را به ما ارائه دادند! این در حالی است که ما از لحاظ آموزشی بالاترین وضعیت را در بین اساتید داشتیم! مسئولان دانشگاه برای عملیاتی کردن این خواسته خود، موضوع عدم اکتساب امتیاز کافی علمی توسط من و دو استاد دیگر را مطرح می کردند و از آن گذشته، رییس دانشکده در گزارش خود برای هیأت عالی جذب عملکرد ما را در بخش های مختلف از قبیل حضور در محیط آموزشی، نحوه تدریس، تعامل با دانشگاه و.

ضعیف ارزیابی کرده است.

تأکید ریاست دانشکده بر به حد نصاب نرسیدن امتیاز علمی ما، در حالی بود که هنوز دوره پنج ساله پیمانی بودن ما به اتمام نرسیده بود و از سویی وضعیت دیگر همکاران دانشکده نیز در این حوزه از ما بهتر نیست.

علت این موضوع نیز آن است که در رشته ما کسب امتیاز علمی کار زیاد آسانی نیست و معمولاً اساتید برای اینکه به مشکل نخورند، قراردادهایشان تمدید می شود.

جدا از موضوع امتیاز علمی و اینکه بر اساس این معیار باید بسیاری از اساتید دانشکده و دانشگاه اخراج شوند، موضوع دیگر این است که بر اساس فرم های ارزشیابی از دانشجویان آنها بالاترین نمره و رضایت را نسبت به نحوه و روش تدریس ما داشته اند.

متأسفانه تفکر اشتباهی که بین آقایان وجود دارد، این است که باید به دانشجو سخت گرفت تا منزلت استاد رعایت شود؛ اما هیچ منطقی پشت این حرف ها نیست و به بهانه های واهی کار ناعادلانه ای در حق دانشجو می شود که ما از همان اول با این مسئله مخالفت کردیم و سنگ اندازی های آن ها هم شروع شد.

برای برخورد با ما می گفتند که بدون رعایت موارد تدریس می کنید؛ اما چون می دیدند که از کلاس های ما استقبال می شود به نوعی حسادت می کردند.

به من می گفتند باید نحوه تدریس شما را چک کنیم، با وجود تحقیرآمیز بودن این درخواست اما گفتم هیچ اشکالی ندارد؛ وقتی بررسی کردند، دیدند که حتی دو فصل اضافه تر درس می دهم.

گزارش دروغ تهیه کردند که از بین حدود 20 نفر اساتید پیمانی تنها این 3 نفر ضعیف هستند؛ درحالی که روند بررسی کاملاً غیرقانونی و دریک جلسه محرمانه با حضور 12 نفر از اساتید بخش بوده است و کاملاً فرمایشی و دستوری عمل کردند.

گزارش دروغ تهیه کردند که از بین حدود 20 نفر اساتید پیمانی تنها این 3 نفر ضعیف هستند؛ درحالی که روند بررسی کاملاً غیرقانونی و دریک جلسه محرمانه با حضور 12 نفر از اساتید بخش بوده است و کاملاً فرمایشی و دستوری عمل کردند.

اعتراض کتبی و شفاهی خود را نسبت به این مسئله اعلام کردیم؛ اما هیچ جوابی نداشتند؛ مجدداً گزارش را تکرار کردند و گفتن از لحاظ پژوهشی ضعیف هستند؛ درحالی که مقاله من در سال 2016 در بهترین ژورنال بین المللی تخصصی Journal of Machine Learning Research از انتشارات MIT به چاپ رسیده بود.

چون ما به صورت مستقل از طریق مکانیزم جذب هیئت علمی وارد دانشگاه شده بودیم، تلاش می کردند که ما را حذف کنند؛ به آقای دکتر مهاجری که رییس بخش است، 18 سال فرصت داده شد تا تعداد مقالات و امتیازهای آموزشی و پژوهشی خود را به حدی برساند که از پیمانی به رسمی تبدیل شود، اما در جریان اتفاقات اخیر هنگامی که برای اعتراض پیش دکتر تقوی معاون آموزشی دانشگاه رفتم در پاسخ به من گفت: تو 5 سال وقت داری تا تبدیل وضعیت بشوی، آذر هم که 5 سالت تمام شود، خودم اخراجت می کنم! باید از آقایان پرسید که دانشجو از شما چقدر راضی است و میانگین نمره ارزشیابی دانشجویی شما چه قدر است؟ نمره ما 4.

2 از 5 است درحالی که میانگین نمره اساتید دانشکده 3.

2 است و ما یک نمره از سایر اساتید بالاتر هستیم؛ بهترین ژورنالی که در آن مقاله چاپ کردید را نام ببرید و تعداد ارجاع به مقالات خود را بگویید؛ آقایان گزارش کار دانشجویی را هم تبدیل به مقاله می کنند و ارزش کار را پایین می آورند، اما کسی نمی تواند به کارشان انتقاد و اعتراض کند.

دانشجو را از کشور فراری می دهند در حدی که فرد ترجیح می دهد برای دشمن کار کند؛ من که نصفی از عمرم را در خارج تحصیل کردم چنین دانشجویانی را دیدم، با دانشجویان و اساتیدی که از تهران و شیراز و اصفهان و جاهای دیگر به خارج رفتند، صحبت کردم، اغلب آن ها از دانشگاه خودشان منتفرند.

باتوجه به اینکه دانشجویان دانشکده نیز بارها و بارها در حمایت از ما به ریاست دانشگاه اعتراض کردند که مانع اخراج ما شوند؛ اما این بار دانشکده با یک برنامه ریزی از قبل تهیه شده در حالی نامه اخراج بنده را نوشت که می دانست آخر سال است و دیگر دانشجویی نیست که اعتراض کند.

! ما بارها اعتراض خود را به دستگاه های مختلف از جمله وزارت علوم، مجلس، شورای نگهبان و حتی نهاد رهبری هم فرستاده ایم؛ اما متاسفانه هیچ پاسخی در یافت نکرده ایم.

زمانی که استادم این موضوع را مطرح کرد به او گفتم اگر برگردم به ایران و نگذاشتند کار کنم حداقل خدمتی که به شیراز، دانشگاه و دانشجویانش خواهم داشت این است که مقابل دانشگاه به دانشجویان موز بفروشم و حتما این کار را خواهم کرد.

بر اساس این گزارش، حامد مسندی شیرازی در برنامه ای که چندی پیش در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز برگزار شده بود، در پاسخ به سئوال مجری برنامه مبنی بر اینکه با توجه به شرایط پیش آمده از اینکه بازگشتید به ایران پشیمان نیستید؟! گفته بود: نه پشیمان نیستم؛ چرا که این داستان های پیش آمده قابل پیش بینی بود و زمانی که استادم این موضوع را مطرح کرد به او گفتم اگر برگردم به ایران و نگذاشتند کار کنم حداقل خدمتی که به شیراز، دانشگاه و دانشجویانش خواهم داشت این است که مقابل دانشگاه به دانشجویان موز بفروشم و حتما این کار را خواهم کرد.


کلید واژه ها: دانشگاه - دانشجویان - شیراز - اخراج - مخابرات - محروم - علمی - محرومیت - آغاز سال تحصیلی - استاد دانشگاه - کارشناسی ارشد - جدید - شیرازی - کشور - بین المللی - غیر قانونی - جذب استاد - خبرگزاری - عالی - بالاترین - خبرنگار - آمریکا - انگیزه - گزارش - اولین - دکتری - ایران - تشویق - طراحی - ترکیب

آخرین اخبار سرویس:
ماجرای تبلیغ حجاب با بنر تصویر محجبه مونالیزا +عکس

فراخوان پذیرش مشمولان وظیفه برای خدمت در سازمان برنامه و بودجه

تفاهمنامه تربیت بدنی وزارت علوم و فدراسیون اسکواش

ظرفیت لازم برای کسب و کار در کشور وجود دارد

اگر به دنبال تقلب در آزمون ارشد هستید این گزارش را بخوانید!

فراخوان پذیرش مشمولان وظیفه برای خدمت در سازمان برنامه و بودجه

فراخوان پذیرش مشمولان وظیفه برای خدمت در سازمان برنامه و بودجه

دعوت سازمان برنامه و بودجه از واجدین شرایط برای گذراندن دوره خدمت وظیفه

فراخوان پذیرش مشمولان وظیفه برای خدمت در سازمان برنامه و بودجه

جزییات پذیرش نهایی داوطلبان کنکور دکتری اعلام شد

فراخوان پذیرش مشمولان وظیفه برای خدمت در سازمان برنامه و بودجه

فراخوان پذیرش مشمولان وظیفه برای خدمت در سازمان برنامه و بودجه

ظریف، الجبیر و موگرینی در یک قاب

نواختن روی هرم انسانی ؛ خاویر ریچارت

قائم مقام وزیر علوم: توجه ویژه به حوزه فناوری اولویت جدید وزارت علوم است

اعلام جزییات نحوه پذیرش نهایی داوطلبان کنکور دکتری

جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاد برگزار شد

موزه دانشگاه فردوسی مشهد گشایش یافت

اخبار جذب هیات علمی در سال 97

نمایندگان انجمن های علمی جهت عضویت در شورای عالی عتف انتخاب شدند

ثبت نام آزمون EPT اردیبهشت ماه دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

تجلیل از شهدای کارگر در اصفهان

ثبت نام آزمون EPT اردیبهشت ماه دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

نگران اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی هستیم

نحوه پذیرش نهایی داوطلبان کنکور دکتری اعلام شد

فعالیت بیش از 5 هزار و 700 واحد فناوری در کشور

جزییات نحوه پذیرش نهایی داوطلبان کنکور دکتری اعلام شد

دومین دوره مسابقات ملی هوا و فضا دانشگاه پیام نور در بوشهر

افشاگری استاندار سابق از اوضاع اسفناک دانشگاه صنعتی ارومیه

مشارکت قریب 300 نفر در طرح اعطای مدرک تخصصی به حفاظ از فارس

35 هزار نفر در بسیج اساتید نام نویسی کردند/ راهیان علم و فناوری به زودی راه اندازی می شود

ناهید یکی از بد بوترین سیارات در منظومه خورشیدی است

نمایندگان انجمن های علمی جهت عضویت در شورای عالی عتف انتخاب شدند

دانشگاه خوارزمی دوره آموزشی آشنایی با سیستم مدیریت انرژی را برگزار می کند

میزبانی اصفهان از دانشجویان دانشگاه فرایبورگ

نمایندگان انجمن های علمی جهت عضویت در شورای عالی عتف انتخاب شدند

ظرفیت برخی خطوط اتوبوسرانی به ون و مینی بوس تغییر می کند

دهمین کنفرانس تحلیل پوششی داده ها در دانشگاه خوارزمی برگزار می شود

زمان و نحوه ارائه نمره آزمون زبان دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

نمایندگان انجمن های علمی برای عضویت در شورای عالی عتف انتخاب شدند

اخذ مجوز دانش بنیان پنج محصول فن آورانه

کانال اطلاع رسانی دانشگاه الزهرا(س) در پیام رسان های داخلی راه اندازی شد

سالارآملی تأکید کرد تاسیس دانشگاه مشترک میان موسسات آموزش عالی داخلی و دانشگاه های معتبر دنیا

خشکسالی محصول ستم، آز و شرک است

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد

پرینتر سه بعدی با قابلیت چاپ فیزیکی و قابل لمس طراحی و ساخته شد

دانشجوی شاهد در «دومین جشنواری آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار» لوح تقدیر دریافت کرد

تمام کلاس های 6 اردیبهشت در واحد علوم و تحقیقات تشکیل می شود

نجفی: برجام قابل مذاکره مجدد نیست

کارگاه «پیدا و پنهان» برگزار می شود

اعلام حداقل نمره قابل قبول آزمون زبان انگلیسی برای دانشجویان دکتری

حسن عباسی، میهمان دانشگاه آزاد همدان در روز جوان است

نشریه دانشگاه تهران در پایگاه «دبلیو او اس» نمایه شد

جزییات برگزاری بیست وسومین المپیاد علمی دانشجویی کشور اعلام شد

راهنمای دریافت ویزا سنگاپور

حضور دانشجویان در محیط دانشگاه موجب پویایی و بالندگی است

تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزادکرمانشاه با شرکت ابزار رسان به امضا رسید

تعداد شرکت کنندگان در جشنواره قرآن و عترت علوم پزشکی از مرز 41 هزار نفر گذشت

رویکرد جدید بسیج اساتید حل المسائلی است

برپایی نمایشگاه دانش آموزی دریایی

نحوه ارائه نمره آزمون زبان دوره دکتری دانشگاه آزاد ابلاغ شد

اعتراض دانشجویان دو دانشگاه به کیفیت غذای دانشجویی

تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه با شرکت ابزار رسان درمانگر به امضا رسید

حداقل نمره قبولی آزمون زبان دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

زباله های دانشکده شهرسازی کردستان به دست دانشجویان جمع آوری شد

پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 95 دانشگاه فنی و حرفه ای پرداخت می شود

نحوه ساماندهی و نظارت بر آزمون های بین المللی معین شد

زباله های دانشکده شهرسازی به دست دانشجویان جمع آوری شد

کنفرانس بین المللی «سیاست گذاری اجتماعی در جهان اسلام» برگزار می شود

خودرو های شهر های آلوده باید از سوخت های زیستی استفاده کنند

بانک پایان نامه در پایگاه اطلاعات دریایی ایران راه اندازی شد

حضور دانشجویان در محیط دانشگاه موجب پویایی این مجموعه آموزشی است

اولین همایش ملی رقابت پذیری و آینده تحولات شهری برگزار می شود

حداقل نمره قابل قبول آزمون زبان انگلیسی برای دانشجویان دکتری اعلام شد

اختتامیه هفته جهانی نجوم 7 اردیبهشت برگزار می شود

اولین کنفرانس ملی سیاست گذاری در آموزش عالی ایران برگزار شد

هیأت عالی رتبه اتحادیه دانشگاه های فرانسوی زبان از دانشگاه شریف بازدید کردند

سفر روحانی به تبریز مدارس و کلاس های دانشگاه پیام نور را تعطیل کرد

ابلاغ نحوه ارائه نمره آزمون زبان دوره دکتری دانشگاه آزاد

نحوه ساماندهی و نظارت بر آزمون های بین المللی معین شد

گردوغبار شرایط حادی برای ایلام و دیگر استان های درگیر ایجاد کرده است

کلاس های دانشگاه پیام نور تبریز به خاطر سفر رییس جمهور لغو شد

کسب 2 رتبه همدان در جشنواره پژوهش دینی و قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی

مکارم و افشانی گزینه های نهایی شهرداری تهران شدند

آزمون ورودی کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد لاهیجان برگزار می شود

نحوه ارائه نمره آزمون زبان دوره دکتری دانشگاه آزاد ابلاغ شد

اعلام نتایج آزمونEPT دانشگاه آزاد

بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور طی2 هفته آینده برگزار می شود

تجلیل از روابط عمومی ها و خبرنگاران برتر استان های شمالی

اخراج 117 دانشجو از دانشگاه پزشکی «آستانه» در پی ارائه مدارک جعلی

تشکیل کلاس اخلاق برای دانش آموزان نخبه

جزییات نحوه پذیرش نهایی داوطلبان کنکور دکتری اعلام شد

پیشگیری و مبارزه علیه بیماری های دامی با توسعه فناوری

220 برنامه به مناسبت هفته جوان در کردستان برگزار می شود

اعلام زمان و نحوه ارائه نمره آزمون زبان خارجی برای دانشجویان دوره های دکتری دانشگاه آزاد

تخفیف شهریه در دانشگاه جامع علمی کاربردی

اعتراض دانشجویان دو دانشگاه به کیفیت غذای دانشجویی

اعتراض دانشجویان دو دانشگاه به کیفیت غذای دانشجویی

ارسال 120 مقاله به دبیرخانه چهارمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی

اعتراض دانشجویان دو دانشگاه به وضعیت نامناسب سلف

ماجرای اخراج سه استاد دانشگاه شیراز چیست؟/ اگر اخراجم کنند مقابل درب دانشگاه موز می فروشم!

ماجرای اخراج سه استاد دانشگاه شیراز چیست؟/ اگر اخراجم کنند مقابل درب دانشگاه موز می فروشم!