مطالب مرتبط:
نهال کاری 180 هکتاری بانک مهر اقتصاد در خوزستان
جنگل کاری 180 هکتاری بانک مهر اقتصاد در استان خوزستان
جنگل کاری 180 هکتاری بانک مهر اقتصاد در استان خوزستان
جنگل کاری 180 هکتاری بانک مهر اقتصاد در استان خوزستان
تصاویر /احداث 1800 هکتار نهال کاری توسط بانک مهر اقتصاد خوزستان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 23 اسفند 1396 ساعت 21:522018-03-14اقتصادي

نهال کاری 180 هکتاری بانک مهر اقتصاد در کانون های ریزگرد خوزستان/ هزینه های میلیاردی چاپ سررسید بانک مهر اقتصاد صرف جنگلکاری در خوزستان شد


همه بانک ها و بسیاری از شرکت ها سالانه میلیاردها تومان هزینه چاپ و انتشار سالنامه و سررسید می کنند.

ما در جمع بندی تصمیم گرفتیم بحث جنگل کاری در استان خوزستان را انجام داده و بتوانیم به عنوان یک بانک ارزشی و مردمی و همچنین وابسته به یکی از باارزش ترین نهادهای .

- ضیاء ایمانی در حاشیه مراسم احداث نهال کاری 180 هکتار جنگل کاری بانک مهر اقتصاد خوزستان و در جمع خبرنگاران بیان کرد: مردم خوزستان دارای ویژگی هایی هستند که وظیفه ما را در قبال این مردم چند برابر کرده و خوزستان به لحاظ ظرفیت های اقتصادی ، منابع طبیعی، نفت، گاز و رودخانه کارون، استان خاص و ویژه ای بوده که توجه همه به این استان جلب شده است.

ایمانی با اشاره به استقامت و پایداری مردم خوزستان در 8سال دفاع مقدس، اظهار کرد: مردم خوزستان به نسبت سایر استان ها نباید محرومیت بیشتری داشته باشد و می بایست کارهای بسیاری در این استان انجام گیرد.

وی با اشاره به اینکه شبکه بانکی کشور به عنوان یکی از ابزار مهم اقتصادی در راستای فعالیت هایی که در حوزه پولی و بانکی کشور انجام می دهد، در بحث مسئولیت های اجتماعی هم می تواند نقش مهم و مثمرثمری برای خدمت رسانی به مردم نیز داشته باشد، افزود: همه بانک ها و بسیاری از شرکت ها سالانه میلیاردها تومان هزینه چاپ و انتشار سالنامه و سررسید می کنند.

ایمانی با اشاره به اینکه شبکه بانکی در بحث مسئولیت های اجتماعی کارهای بسیاری را انجام می دهد، یادآور شد: از جمله اقدامات شبکه بانکی کشور می توان مدرسه سازی، آزادی زندانیان مالی، ساخت واحدهای مسکونی برای افراد کم بضاعت و سایر اقدامات در زمینه آسیب های اجتماعی مانند سیل، زلزله را نام برد که نشان دهنده نقش مثبت و ارزنده بانک ها است.

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد کشور با اشاره به تلاش های بانک مهر اقتصاد در ایجاد بسیج نیروها در جهت کمک رسانی به مردم زلزله زده کرمانشاه، عنوان کرد: در این زمینه حدود 50میلیارد ریال کمک رسانی شده و همچنین 100میلیارد ریال منابع قرض الحسنه از طرف بانک مهر اقتصاد در اختیار مردم زلزله زده کرمانشاه گذاشته شده است.

ایمانی با بیان اینکه اعتبارات تهیه سررسید سالیانه برای مشتریان را می توان در کارهای بهتر و مطلوب تری هزینه کرد، گفت: با همفکری کارشناسان تصمیم گرفته شد تا با اجرای این کار علاوه بر ایجاد رضایتمندی و کاهش دغدغه های مقام معظم رهبری نسبت به مسئله ریزگردها، وظیفه ای که در قبال مردم خوزستان داشته را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه نظر کارشناسان بر اجرای طرح کمک رسانی به مردم زلزله زده، ساخت مدرسه برای مناطق محروم و مقابله با ریزگردها بود، تصریح کرد: در جمع بندی تصمیم گرفتیم بحث جنگل کاری در استان خوزستان را انجام داده و بتوانیم به عنوان یک بانک ارزشی و مردمی و همچنین وابسته به یکی از باارزش ترین نهادهای کشور به نام سپاه پاسداران، بخشی از معضلات درون استان را رفع کنیم.

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد کشور با تأکید بر همکاری سازمان محیط زیست و اداره کل منابع طبیعی خوزستان اظهار کرد: امیدواریم با همکاری سازمان های مرتبط این طرح را با موفقیت پیش برده تا زمینه ای در راستای الگوبرداری سایر همکاران ما در شبکه های بانکی از این عملیات ایجاد شود.

ایمانی با اشاره به برنامه های بانک مهر اقتصاد گفت: هدف و برنامه ما ادامه دادن به این فرآیند بوده تا در سال های آینده بتوانیم با عملکرد مناسب و قابل قبول خود یادگاری خوبی برای مردم خوزستان به جا بگذاریم.

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد کشور بر اهمیت و ارزشمند بودن خدمت رسانی و کاشت نهال در مناطق فوق بحرانی ریزگردها تأکید کرد و گفت: باید تلاش ها در راستای سبز شدن نهال ها و ایجاد فضای مناسب برای زندگی و معیشت مردم استان انجام شود.

ایمانی در پایان یادآور شد: از مسئولین استان انتظار کمک داریم تا یک اثر ماندگار تحت عنوان جنگل کاری در این منطقه اتفاق افتاده و مردم خوزستان از این فضای نامناسب ریزگردها رهایی پیدا کنند.

کاشت سی هزار و 600 اصل نهال توسط بانک مهر اقتصاد خوزستانمدیر شعب بانک مهر اقتصاد خوزستان گفت: 180هکتار از اراضی فوق بحرانی خوزستان با کاشت سی هزار و 600 اصل نهال به همت و تلاش این بانک سبز شد.

مسعود حاتم وند گفت: به همت و تلاش بانک مهر اقتصاد در راستای خدمت رسانی بهتر ، فعالیت در مسائل زیست محیطی و وظیفه ای که در جهت رفاه مردم داشته، عملیات اجرای طرح نهال کاری 180هکتار از اراضی فوق بحرانی خوزستان انجام شده که کار بسیار بزرگ و قابل تقدیر بوده است.

وی با بیان اینکه حدود 30هزار و 600 اصل نهال کاشته شده است، اظهار کرد: بدون شک این هدف ادامه یافته و تلاش ها برای کمک به رفع مشکلات ریزگردها انجام خواهد شد.

مدیر شعب بانک مهر اقتصاد خوزستان با اشاره به اینکه این عملیات از روز 10 اسفندماه 95 آغاز و تا امروز داشته است، عنوان کرد: در اجرای این طرح بسیج سازندگی، سپاه، اداره کل منابع طبیعی و سازمان محیط زیست همکاری بسیار زیادی را انجام داده و امیدوار هستیم این همکاری ها ادامه یابد.

/ منبع : موج " * درس گرفتن از قهر طبیعت ضروری استهمچنین احمد مطیعی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان در این مراسم اظهار کرد: تمام مردم ایران، خوزستان را وطن دوم خود دانسته و مسئولان کشور نیز از جایگاه و اهمیت این استان برای اقتصاد کشور آگاه هستند.

وی افزود: ریزگردها در خوزستان یک دشمن خود ساخته است که باید با مهربانی با طبیعت این دشمن را شکست دهیم و مقابله با پدیده نیازمند یک عزم جدی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان گفت: در حال حاضر 350 هزار هکتار کانون ریزگرد در استان است که به همین میزان نیز شن زار داریم که از دهه 50 اولویت اول کشور در طرح بیابان زدایی، تثبیت این شن زارها بوده است.

وی تصریح کرد: در سال جاری تاکنون در 10 هزار هکتار از کانون های ریزگرد در استان مالچ پاشی و درختکاری صورت گرفته و امید است تا اردیبهشت ماه سال اینده این عرصه را به 15 هزار هکتار برسانیم.

مطیعی ادامه داد: این نهال کاری یکی از اقدامات بی سابقه در کشور بوده چرا که در سال های اخیر هیچگاه کاشت نهال از مرز چهارهزارهکتار نگذشته است.

وی بیان کرد: از این 350 هزار هکتار 113هزار هکتار کانون فوق بحرانی است که از این میزان حدود 42 هزار هکتار بحرانی تربوده که به صورت جدی برای کاشت نهال در آن اقدام شده و این 180 هکتار نیز که توسط بانک مهر اقتصاد نهال کاری شده جزو این 42 هزار هکتار است.

مدیرکل منابع طبیعی و آخیزداری خوزستان علت اصلی ریزگرد را از بین رفتن رطوبت در طی خشکسالی و بهره برداری های بی رویه از منابع آب برشمرد و گفت: مدیریت آب در سال های اخیر آنگونه که انتظار می رود نبوده و باید تدابیر بهتری برای این مدیریت در دستور کار قرار گیرد.

وی بیان کرد: طرح های عمرانی خوزستان نیز یکی از علت های بروز ریزگرد ها در استان است و انتظار می رود همه از رفتار با طبیعت درس بگیریم.

مطیعی درس گرفتن از قهر طبیعت را یک امر ضروری برشمرد و گفت: متاسفانه هنوز برخی از مسئولان و مردم از این وضعیت پیش آمده درس نگرفته اند و همچنان دست به تخریب محیط زیست و منابع طبیعی می زنند.

* در مسئولیت های اجتماعی باید عمل گرا باشیمهمچنین معاون اجرایی سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت: کاشت نهال توسط بانک مهر اقتصاد به جای چاپ سررسید و تقویم در آخر سال ،یک حرکت اجتماعی موثر در راستای حفظ محیط زیست و اجرای صحیح مسئولیت های اجتماعی است.

سرهنگ عبدالرضا حاجتی افزود: امیدواریم که سایر بانک های کشور نیز در زمینه مسئولیت های اجتماعی خود و مشارکت در امر نهال کاری و مقابله با ریزگردها چنین اقداماتی را در دستور کار خود قرار دهند.

معاون اجرایی سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت: مردم خوزستان در دوران دفاع مقدس با ایستادگی و مقاومت برابر دشمن اجازه اشغال ذره ای از این خاک را ندادند و اکنون نیاز است که همگی برای رفع این معضل دست به کار شوند.

وی بیان کرد: در حال حاضرکه با پدیده خشکسالی مواجه هستیم، اگر شعار می دهیم باید عمل گرا نیز باشیم.

سرهنگ حاجتی تصریح کرد: دشمن هیچگاه با ما وارد جنگ نظامی نمی شود چرا که آن ها بر روی حوزه های روانی، اقتصادی و اشتغال جوانان ما تمرکز کرده اند و نباید بهانه ای به دست آن ها بدهیم و در این حوزه ها تلاش مضاعفی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: امروزه اقتدار ایران در جهان سرآمد است و صنایع موشکی هوا فضای سپاه بزرگترین هراس دشمنان است و در عرصه های اجتماعی نیز کارهای بزرگی مانند محرومیت زدایی و بیابان زدایی آغاز شده که مدیران انقلابی در این مناطق باید خود را نشان دهند.

* جاده سازی غیر اصولی ومصرف بی رویه آب های زیرزمینی از عوامل بروز ریزگردهاهمچنین مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: در گذشته روش های نادرستی در زمینه بیابان زدایی صورت گرفته و اکنون ما را با مشکلات جدی از قبیل پدیده ریزگردها مواجه کرده که از دلایل اصلی آن می توان به برنامه های توسعه ای اشاره کرد.

احمد رضا لاهیجان زاده افزود: تخریب جنگل ها برای جاده سازی ومصرف بی رویه آب های زیرزمینی به منظور توسعه شهری از اقدامات غیر اصولی بوده که در گذشته انجام شده و برای جبران آن باید همه دستگاه ها و حتی مردم وارد عمل شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان ادامه داد: در گذشته ها زمان که این دغدغه ها را مطرح می کردیم همگان معتقد بودند که این مشکلات تنها به محیط زیست استان مربوط می شود اما اکنون این مشکلات تمامی دستگاه ها را درگیر کرده است.

وی گفت: در برخی از مواقع مسائل محیط زیستی می تواند آسیب های جدی به جامعه و امنیت یک کشور وارد کند و به همین جهت باید در به حوزه به صورت جدی تر نگاه شود.

لاهیجان زاده ادامه داد: اکنون بانک مهر اقتصاد به عنوان نخستین بانک در عرصه نهال کاری و بیابان زدایی ورود کرده که امیدواریم سایر شرکت ها و بانک ها نیز در این عرضه ورود کنند.

وی تصریح کرد: صرف هزینه سررسید و تقویم های پایان سال که شاید هزینه های میلیاردی را برای یک دستگاه به دنبال دارد، برای نهال کاری یکی از اقدامات موثر است و امید است دیگر درختی برای تولید کاغذ قطع نشود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان یادآور شد : هفته گذشته نیز یکی از خیران تهرانی یکصد هزار نهال نخل به ارزش بیش از 30 میلیارد ریال برای کاشت در کانون های بهرانی استان اهدا کرد که این نیز از اقدامات با ارزش برای مقابله با پدیده ریزگردها است.

/ایرنا
کلید واژه ها: بانک مهر اقتصاد - خوزستان - مهر اقتصاد - بانک - اقتصاد - مردم - استان - اجتماعی - هزینه - بانکی - کرمانشاه - کشور - زلزله - رسانی - آسیب های اجتماعی - اقتصادی - مقام معظم رهبری - شبکه - ریزگرد - جنگل - تصمیم - وظیفه - خبرنگاران - هایی - زندانیان - پایداری - محرومیت - رودخانه - حاشیه - مدرسه

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارشناس حسابداری در فروشگاه اوشانک منطقه سراوان گیلان

استخدام مسئول کنترل کیفی در شرکت لادر در البرز

پرداخت 170 میلیون تومان زکات فطره به پایگاه های بهزیستی

سایه پدری خیّری بر سر 13 هزار و 500 یتیم

دستگاه های اجرایی مکلفند برای کاهش مصرف برق برنامه ریزی کنند

افزایش نرخ یورو و پوند/ دلار 4244 تومان شد

81 طرح تحقیقاتی در حوزه کشاورزی کردستان در حال اجرا است

اعلام تصمیمات جدید ارزی دولت در دو هفته آینده

شمار آوارگان در سراسر جهان به 68/5 میلیون نفر رسید

نقدینگی همچون بهمن بازار ها را تحت تاثیر قرار می دهد/ افزایش صدور کارت های بازرگانی جای نگرانی دارد

معاملات بورس البرز 200 درصد افزایش یافت

34 میلیارد ریال به آبیاری نوین خوشاب اختصاص یافت

34 میلیارد ریال به آبیاری نوین خوشاب اختصاص یافت

سبقت رشد اجاره بها از قیمت مسکن/چه بلایی بر سر اجاره مسکن خواهد آمد

معاملات بورس البرز 200 درصد افزایش یافت

با ارائه مرغوب ترین کالاهای ایرانی ؛ بیش از 90 درصد سبد مصرفی مشتریان افق کوروش کالای ایرانی شد

استخدام یکنفر جلوبندی ساز ماهر و یکنفر برق انژکتور کار در کرج

هیس! اقتصاددان ها فریاد نمی زنند/ بررسی بازار بورس در روزهای اخیر

استخدام کارشناس روابط عمومی و توسعه بازار جهت شرکت بازرگانی

استخدام حسابدار خانم جهت شرکت پخش آذر آرا در تبریز

استخدام تعدادی بازاریاب جهت شرکت پخش معتبر در تبریز

فارس گزارش می دهد هیس! اقتصاددان ها فریاد نمی زنند/ بررسی بازار بورس در روزهای اخیر

استخدام مکانیک و جلوبندی ساز جهت همکاری در کرج

استخدام تحصیلدار دارای موتورسیکلت در تبریز

استخدام نیروی کارشناس کیفیت آقا با مدرک مهندسی پلیمر

استخدام تعمیرکار LPG و CNG در کرج

استخدام پیک موتوری آقا جهت کار در مطبخ در منطقه فردیس کرج

افزایش نرخ ارز حبابی است/نتایج مطالعات ارزی به زودی اعلام می شود

کتاب «مدیریت منابع انسانی در صنایع خلاق» منتشر شد

آمریکا بر 200 میلیارد دلار کالاهای چینی تعرفه وضع می کند

مقابله باکم آبی با ترویج سیستم های نوین آبیاری

رشد 27 درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن در معادن بزرگ

بازگشت ثبات به بازار خودرو بدون کاهش قیمت

تصمیم جدید ارزی تا 2هفته دیگر/ واکنش دولت به کمپین «کریمی»

اختصاص بیش از یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان برای ازدواج جوانان مددجو کرمانشاهی

بی توجهی به صنعت زنبورداری کشاورزی را فلج می کند/ تامین اجتماعی حاضر به بیمه کردن زنبورداران نیست/ تغییر اقلیم میل به تکثیر را در زنبورها کاهش داده است

پرداخت تسهیلات به 14 طرح صنعتی چهارمحال و بختیاری تصویب شد

استانداردی برای پمپ و تانکرهای آب تعریف نشده است

سه گروه داخلی به دنبال بیرون کردن رنو از ایران!

مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

متولیان امر باید نسبت به افزایش میزان سبوس در آرد تجدید نظر کنند

استخدام مهندس صنایع غذایی جهت کنترل کیفیت در شرکت دلپذیر

استخدام رزرویشن خانم و آقا در تاکسی نگارستان

تصویب 20 طرح اشتغالزایی در صنعت گردشگری سیستان بلوچستان

لابی نفتی ایران علیه سعودی ها

استخدام 6 ردیف شغلی برای رستوران در کیانپارسِ اهواز

خط و نشان مالیاتی برای سفته بازان

رمزخوانی رکورد بورس تهران

استخدام چند رده شغلی در شرکت تیراژه خزر

علی کریمی و #گران_نمیخریم

کاهش بهای نفت و افزایش قیمت طلا با ادامه جنگ تجاری میان آمریکا و چین

استخدام تعدادی راننده برون شهری با پیکان وانت

سامسونگ پردازشگر گرافیکی ویژه خود را توسعه می دهد

تصمیم جدید ارزی تا 2هفته دیگر

رشیدپور: هیوندای 13000 دلار، پژو پارس 16000!

هشدار درباره وقوع فاجعه زیست محیطی در لیبی

انتقاد از خلع سلا ح ارزی

افزایش فعالیت گروه های بازرسی در بازار خودرو

عکس نوشت های مهمترین مسائل روز

مرحله جدید فروش فولگس واگن تیگوان 2018

زمان مجمع سالانه و عادی بطور فوق العاده 5 شرکت

صادرات LNG آمریکا؛ عامل تغییر در بازار کشتیرانی

تعریف 706 طرح فراگیر با اشتغال بیش از 7 هزار نفر در خوزستان

رضایت نماینده مجلس از مناسب بودن یورو 8300 تومانی با دلار !

تصمیم جدید ارزی تا 2هفته دیگر/ واکنش دولت به کمپین «کریمی»

زمان بررسی مجلس و وزیران اقتصادی از افزایش قیمت ارز، سکه و خودرو

تحریم قطعات و مواد اولیه به جای خودرو

محدودیت کشت در اندیمشک نداریم

استخدام تعدادی پیک موتوری جهت رستوران لتکا در تبریز

81 طرح تحقیقاتی در حوزه کشاورزی کردستان در حال اجرا است

استخدام تعدادی نیروی آقا با مدرک ساخت و تولید ماشین ابزار

استخدام تراشکار و جوشکار جهت شرکت معتبر صنعتی در تبریز

استخدام مترجم زبان انگلیسی در یک شرکت معتبر در هرمزگان

استخدام نیروی خانم جهت کار در آرایشگاه در کرج

لابی نفتی ایران علیه سعودی ها

بیشترین مواد مخدر مصرفی در ایران چیست؟

افتتاح 8 دستگاه ساختمان اپراتوری ضد انفجار

اجرای طرح های بیابان زدایی در گرمسار

کاهش قیمت نفت و افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی

توسعه اشتغال روستایی

کاهش 79 درصدی قاچاق موبایل در کردستان

ناصر بابامحمدی: چاپ قرآن را کاهش دادیم/ سودجویان به پیشواز تحریم ها رفتند

پر درآمدترین رشته های دانشگاهی جهان تا پایان سال 2017

پیامدهای حوادث طبیعی و لزوم مدیریت بهینه

خبر خوش برای بازنشستگان؛ افزایش 400 هزار تومانی حقوق

استانداردی برای پمپ و تانکرهای آب تعریف نشده است

گرانی میوه معادله ای چند وجهی است

2700 تن کالای اساسی در هرمزگان توزیع شد

معاون وزیر نیرو: مدیریت مصرف برق مانع بحران شده است

تولید 6.1 مگاوات برق از طریق مولدهای سوخت فسیلی در آذربایجان غربی

پرداخت غیرنقدی پاداش پایان خدمت برای بازنشستگان شهرداری

2طرح پرورش گاو شیری در خرم آباد بهره برداری شد

15 درصد صرفه جویی در مصرف آب ضروری است

325 واحد تولیدی قزوین گازدار می شوند

400 هکتار از زمین های کشاورزی ابهر به کشت گلرنگ اختصاص یافت

معاون رییس راه آهن ازبکستان: ساخت راه آهن چین-قرقیزستان- ازبکستان تأیید شد

استخدام کارشناس فروش و توسعه بازار در شرکت صنعت گستر پرهام

استخدام زمین شناس در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام استان خوزستان و شهر اهواز – 29 خرداد 97

140 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در ایلام جذب شد

نهال کاری 180 هکتاری بانک مهر اقتصاد در کانون های ریزگرد خوزستان/ هزینه های میلیاردی چاپ سررسید بانک مهر اقتصاد صرف جنگلکاری در خوزستان شد

نهال کاری 180 هکتاری بانک مهر اقتصاد در کانون های ریزگرد خوزستان/ هزینه های میلیاردی چاپ سررسید بانک مهر اقتصاد صرف جنگلکاری در خوزستان شد