مطالب مرتبط:
نهال کاری 180 هکتاری بانک مهر اقتصاد در خوزستان
جنگل کاری 180 هکتاری بانک مهر اقتصاد در استان خوزستان
جنگل کاری 180 هکتاری بانک مهر اقتصاد در استان خوزستان
جنگل کاری 180 هکتاری بانک مهر اقتصاد در استان خوزستان
تصاویر /احداث 1800 هکتار نهال کاری توسط بانک مهر اقتصاد خوزستان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 23 اسفند 1396 ساعت 20:522018-03-14اقتصادي

نهال کاری 180 هکتاری بانک مهر اقتصاد در کانون های ریزگرد خوزستان/ هزینه های میلیاردی چاپ سررسید بانک مهر اقتصاد صرف جنگلکاری در خوزستان شد


همه بانک ها و بسیاری از شرکت ها سالانه میلیاردها تومان هزینه چاپ و انتشار سالنامه و سررسید می کنند.

ما در جمع بندی تصمیم گرفتیم بحث جنگل کاری در استان خوزستان را انجام داده و بتوانیم به عنوان یک بانک ارزشی و مردمی و همچنین وابسته به یکی از باارزش ترین نهادهای .

- ضیاء ایمانی در حاشیه مراسم احداث نهال کاری 180 هکتار جنگل کاری بانک مهر اقتصاد خوزستان و در جمع خبرنگاران بیان کرد: مردم خوزستان دارای ویژگی هایی هستند که وظیفه ما را در قبال این مردم چند برابر کرده و خوزستان به لحاظ ظرفیت های اقتصادی ، منابع طبیعی، نفت، گاز و رودخانه کارون، استان خاص و ویژه ای بوده که توجه همه به این استان جلب شده است.

ایمانی با اشاره به استقامت و پایداری مردم خوزستان در 8سال دفاع مقدس، اظهار کرد: مردم خوزستان به نسبت سایر استان ها نباید محرومیت بیشتری داشته باشد و می بایست کارهای بسیاری در این استان انجام گیرد.

وی با اشاره به اینکه شبکه بانکی کشور به عنوان یکی از ابزار مهم اقتصادی در راستای فعالیت هایی که در حوزه پولی و بانکی کشور انجام می دهد، در بحث مسئولیت های اجتماعی هم می تواند نقش مهم و مثمرثمری برای خدمت رسانی به مردم نیز داشته باشد، افزود: همه بانک ها و بسیاری از شرکت ها سالانه میلیاردها تومان هزینه چاپ و انتشار سالنامه و سررسید می کنند.

ایمانی با اشاره به اینکه شبکه بانکی در بحث مسئولیت های اجتماعی کارهای بسیاری را انجام می دهد، یادآور شد: از جمله اقدامات شبکه بانکی کشور می توان مدرسه سازی، آزادی زندانیان مالی، ساخت واحدهای مسکونی برای افراد کم بضاعت و سایر اقدامات در زمینه آسیب های اجتماعی مانند سیل، زلزله را نام برد که نشان دهنده نقش مثبت و ارزنده بانک ها است.

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد کشور با اشاره به تلاش های بانک مهر اقتصاد در ایجاد بسیج نیروها در جهت کمک رسانی به مردم زلزله زده کرمانشاه، عنوان کرد: در این زمینه حدود 50میلیارد ریال کمک رسانی شده و همچنین 100میلیارد ریال منابع قرض الحسنه از طرف بانک مهر اقتصاد در اختیار مردم زلزله زده کرمانشاه گذاشته شده است.

ایمانی با بیان اینکه اعتبارات تهیه سررسید سالیانه برای مشتریان را می توان در کارهای بهتر و مطلوب تری هزینه کرد، گفت: با همفکری کارشناسان تصمیم گرفته شد تا با اجرای این کار علاوه بر ایجاد رضایتمندی و کاهش دغدغه های مقام معظم رهبری نسبت به مسئله ریزگردها، وظیفه ای که در قبال مردم خوزستان داشته را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه نظر کارشناسان بر اجرای طرح کمک رسانی به مردم زلزله زده، ساخت مدرسه برای مناطق محروم و مقابله با ریزگردها بود، تصریح کرد: در جمع بندی تصمیم گرفتیم بحث جنگل کاری در استان خوزستان را انجام داده و بتوانیم به عنوان یک بانک ارزشی و مردمی و همچنین وابسته به یکی از باارزش ترین نهادهای کشور به نام سپاه پاسداران، بخشی از معضلات درون استان را رفع کنیم.

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد کشور با تأکید بر همکاری سازمان محیط زیست و اداره کل منابع طبیعی خوزستان اظهار کرد: امیدواریم با همکاری سازمان های مرتبط این طرح را با موفقیت پیش برده تا زمینه ای در راستای الگوبرداری سایر همکاران ما در شبکه های بانکی از این عملیات ایجاد شود.

ایمانی با اشاره به برنامه های بانک مهر اقتصاد گفت: هدف و برنامه ما ادامه دادن به این فرآیند بوده تا در سال های آینده بتوانیم با عملکرد مناسب و قابل قبول خود یادگاری خوبی برای مردم خوزستان به جا بگذاریم.

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد کشور بر اهمیت و ارزشمند بودن خدمت رسانی و کاشت نهال در مناطق فوق بحرانی ریزگردها تأکید کرد و گفت: باید تلاش ها در راستای سبز شدن نهال ها و ایجاد فضای مناسب برای زندگی و معیشت مردم استان انجام شود.

ایمانی در پایان یادآور شد: از مسئولین استان انتظار کمک داریم تا یک اثر ماندگار تحت عنوان جنگل کاری در این منطقه اتفاق افتاده و مردم خوزستان از این فضای نامناسب ریزگردها رهایی پیدا کنند.

کاشت سی هزار و 600 اصل نهال توسط بانک مهر اقتصاد خوزستانمدیر شعب بانک مهر اقتصاد خوزستان گفت: 180هکتار از اراضی فوق بحرانی خوزستان با کاشت سی هزار و 600 اصل نهال به همت و تلاش این بانک سبز شد.

مسعود حاتم وند گفت: به همت و تلاش بانک مهر اقتصاد در راستای خدمت رسانی بهتر ، فعالیت در مسائل زیست محیطی و وظیفه ای که در جهت رفاه مردم داشته، عملیات اجرای طرح نهال کاری 180هکتار از اراضی فوق بحرانی خوزستان انجام شده که کار بسیار بزرگ و قابل تقدیر بوده است.

وی با بیان اینکه حدود 30هزار و 600 اصل نهال کاشته شده است، اظهار کرد: بدون شک این هدف ادامه یافته و تلاش ها برای کمک به رفع مشکلات ریزگردها انجام خواهد شد.

مدیر شعب بانک مهر اقتصاد خوزستان با اشاره به اینکه این عملیات از روز 10 اسفندماه 95 آغاز و تا امروز داشته است، عنوان کرد: در اجرای این طرح بسیج سازندگی، سپاه، اداره کل منابع طبیعی و سازمان محیط زیست همکاری بسیار زیادی را انجام داده و امیدوار هستیم این همکاری ها ادامه یابد.

/ منبع : موج " * درس گرفتن از قهر طبیعت ضروری استهمچنین احمد مطیعی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان در این مراسم اظهار کرد: تمام مردم ایران، خوزستان را وطن دوم خود دانسته و مسئولان کشور نیز از جایگاه و اهمیت این استان برای اقتصاد کشور آگاه هستند.

وی افزود: ریزگردها در خوزستان یک دشمن خود ساخته است که باید با مهربانی با طبیعت این دشمن را شکست دهیم و مقابله با پدیده نیازمند یک عزم جدی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان گفت: در حال حاضر 350 هزار هکتار کانون ریزگرد در استان است که به همین میزان نیز شن زار داریم که از دهه 50 اولویت اول کشور در طرح بیابان زدایی، تثبیت این شن زارها بوده است.

وی تصریح کرد: در سال جاری تاکنون در 10 هزار هکتار از کانون های ریزگرد در استان مالچ پاشی و درختکاری صورت گرفته و امید است تا اردیبهشت ماه سال اینده این عرصه را به 15 هزار هکتار برسانیم.

مطیعی ادامه داد: این نهال کاری یکی از اقدامات بی سابقه در کشور بوده چرا که در سال های اخیر هیچگاه کاشت نهال از مرز چهارهزارهکتار نگذشته است.

وی بیان کرد: از این 350 هزار هکتار 113هزار هکتار کانون فوق بحرانی است که از این میزان حدود 42 هزار هکتار بحرانی تربوده که به صورت جدی برای کاشت نهال در آن اقدام شده و این 180 هکتار نیز که توسط بانک مهر اقتصاد نهال کاری شده جزو این 42 هزار هکتار است.

مدیرکل منابع طبیعی و آخیزداری خوزستان علت اصلی ریزگرد را از بین رفتن رطوبت در طی خشکسالی و بهره برداری های بی رویه از منابع آب برشمرد و گفت: مدیریت آب در سال های اخیر آنگونه که انتظار می رود نبوده و باید تدابیر بهتری برای این مدیریت در دستور کار قرار گیرد.

وی بیان کرد: طرح های عمرانی خوزستان نیز یکی از علت های بروز ریزگرد ها در استان است و انتظار می رود همه از رفتار با طبیعت درس بگیریم.

مطیعی درس گرفتن از قهر طبیعت را یک امر ضروری برشمرد و گفت: متاسفانه هنوز برخی از مسئولان و مردم از این وضعیت پیش آمده درس نگرفته اند و همچنان دست به تخریب محیط زیست و منابع طبیعی می زنند.

* در مسئولیت های اجتماعی باید عمل گرا باشیمهمچنین معاون اجرایی سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت: کاشت نهال توسط بانک مهر اقتصاد به جای چاپ سررسید و تقویم در آخر سال ،یک حرکت اجتماعی موثر در راستای حفظ محیط زیست و اجرای صحیح مسئولیت های اجتماعی است.

سرهنگ عبدالرضا حاجتی افزود: امیدواریم که سایر بانک های کشور نیز در زمینه مسئولیت های اجتماعی خود و مشارکت در امر نهال کاری و مقابله با ریزگردها چنین اقداماتی را در دستور کار خود قرار دهند.

معاون اجرایی سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت: مردم خوزستان در دوران دفاع مقدس با ایستادگی و مقاومت برابر دشمن اجازه اشغال ذره ای از این خاک را ندادند و اکنون نیاز است که همگی برای رفع این معضل دست به کار شوند.

وی بیان کرد: در حال حاضرکه با پدیده خشکسالی مواجه هستیم، اگر شعار می دهیم باید عمل گرا نیز باشیم.

سرهنگ حاجتی تصریح کرد: دشمن هیچگاه با ما وارد جنگ نظامی نمی شود چرا که آن ها بر روی حوزه های روانی، اقتصادی و اشتغال جوانان ما تمرکز کرده اند و نباید بهانه ای به دست آن ها بدهیم و در این حوزه ها تلاش مضاعفی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: امروزه اقتدار ایران در جهان سرآمد است و صنایع موشکی هوا فضای سپاه بزرگترین هراس دشمنان است و در عرصه های اجتماعی نیز کارهای بزرگی مانند محرومیت زدایی و بیابان زدایی آغاز شده که مدیران انقلابی در این مناطق باید خود را نشان دهند.

* جاده سازی غیر اصولی ومصرف بی رویه آب های زیرزمینی از عوامل بروز ریزگردهاهمچنین مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: در گذشته روش های نادرستی در زمینه بیابان زدایی صورت گرفته و اکنون ما را با مشکلات جدی از قبیل پدیده ریزگردها مواجه کرده که از دلایل اصلی آن می توان به برنامه های توسعه ای اشاره کرد.

احمد رضا لاهیجان زاده افزود: تخریب جنگل ها برای جاده سازی ومصرف بی رویه آب های زیرزمینی به منظور توسعه شهری از اقدامات غیر اصولی بوده که در گذشته انجام شده و برای جبران آن باید همه دستگاه ها و حتی مردم وارد عمل شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان ادامه داد: در گذشته ها زمان که این دغدغه ها را مطرح می کردیم همگان معتقد بودند که این مشکلات تنها به محیط زیست استان مربوط می شود اما اکنون این مشکلات تمامی دستگاه ها را درگیر کرده است.

وی گفت: در برخی از مواقع مسائل محیط زیستی می تواند آسیب های جدی به جامعه و امنیت یک کشور وارد کند و به همین جهت باید در به حوزه به صورت جدی تر نگاه شود.

لاهیجان زاده ادامه داد: اکنون بانک مهر اقتصاد به عنوان نخستین بانک در عرصه نهال کاری و بیابان زدایی ورود کرده که امیدواریم سایر شرکت ها و بانک ها نیز در این عرضه ورود کنند.

وی تصریح کرد: صرف هزینه سررسید و تقویم های پایان سال که شاید هزینه های میلیاردی را برای یک دستگاه به دنبال دارد، برای نهال کاری یکی از اقدامات موثر است و امید است دیگر درختی برای تولید کاغذ قطع نشود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان یادآور شد : هفته گذشته نیز یکی از خیران تهرانی یکصد هزار نهال نخل به ارزش بیش از 30 میلیارد ریال برای کاشت در کانون های بهرانی استان اهدا کرد که این نیز از اقدامات با ارزش برای مقابله با پدیده ریزگردها است.

/ایرنا
کلید واژه ها: بانک مهر اقتصاد - خوزستان - مهر اقتصاد - بانک - اقتصاد - مردم - استان - اجتماعی - هزینه - بانکی - کرمانشاه - کشور - زلزله - رسانی - آسیب های اجتماعی - اقتصادی - مقام معظم رهبری - شبکه - ریزگرد - جنگل - تصمیم - وظیفه - خبرنگاران - هایی - زندانیان - پایداری - محرومیت - رودخانه - حاشیه - مدرسه

آخرین اخبار سرویس:
150 مورد جهیزیه نوعروسان نیازمند ایلام در آستانه سال نو تامین شد

خشکسالی و حفظ زیبایی سیستان

نشست اعضای شورای عالی کار جهت تعیین دستمزد سال 97

آشنایی با جاذبه های گردشگری یزد میراث جهانی بشر را در یزد به نظاره بنشینید

الحاق به کنوانسیون UPOV؛ کشت بذر وارداتی، برداشت محصول وابستگی!

پروفسور صالحی اصفهانی: عملکرد موسسات مالی یکی از دلایل خیزش مردم بود/ مسئولان یارانه را «صدقه و گداپروری» قلمداد نکنند

مسابقات قرآن خسته کننده شده است

نرخ سکه ، طلا و ارز در بازار رشت

فروش 2450 میلیارد تومانی و واریز 1872 میلیارد تومان خسارت

رییس بانک کارگشایی اعلام کرد: توقف نوروزی حراج سکه بهار آزادی

40 هکتار از باغات زیتون استان قزوین برند ارگانیک دریافت کردند

سازمان هواپیمایی اعلام کرد: از سرگیری پرواز هواپیماهای ATR آسمان

بیمه کوثر خدمات رسان همیشگی مشتریان و مسافران

تب و تاب معاملات مسکن فروکش کرد

کام تلخ کارگران با این مصوبه

مسأله رودل در تعطیلات عید

«اجباری شدن وکالت» سیاستی به نام مردم و به کام وکلا

توصیه های هواشناسی کشاورزی تا سوم فروردین ماه

چوب حراج بانک ها به اموال مازاد

شرط و شروط توتال برای ماندن در ایران

قیمت انواع محصولات سایپا 28 اسفند 96

توقف نوروزی حراج سکه طلا/ آغاز عرضه از 14 فروردین

560 تن گوشت تازه گوسفندی از فرودگاه پیام البرز وارد کشور شد

بهاری که رنگ خزان گرفته است

اذیت و آزار هفت میلیون ایرانی، دستور کار سازمان ثبت احوال در آخرین ماه سال 96

نوروزخوانی در آستانه بهار

بهره مندی بیش از 1 میلیون نفر در سراسر کشور از آموزش های تخصصی جهاددانشگاهی

قیمت خودروهای داخلی در آخرین روز سال96

تغییر زمان خدمات رسانی متروی فرودگاه امام در ایام نوروز

اجرای طرح نظارت بر عرضه ماهی زینتی در گرمسار

رد پای تسهیلات تکلیفی در بدهی 117 هزار میلیارد تومانی

پرداخت 5 ماه از مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد با تامین اجتماعی

ارزش ذاتی بیت کوین صفر است

دیه در ماه های حرام سال 97 چقدر است؟

مصوبه ای که کام کارگران را تلخ کرد

قیمت بلیت سینما در نوروز افزایش می یابد

گرانی آرایشگاه ها از حرف تاعمل

سرمایه گذاری 3000 میلیارد ریالی در تولید نخ اکریلیک

طرح زرین بیمه نامه جامع منازل مسکونی بیمه آسیا

بازار داغ دلالان پول در آستانه نوروز

استخدام کارشناس فنی در شرکت آریا افق فیار در تهران

حقوق مدیرعامل فولکس واگن همچنان در صدر است

چند ترفند ساده برای آنکه کفش‎هایتان را مثل روزشان اول کنید

دریافت مجوز برداشت آب شرب روستاهای بخش فتح المبین شهرستان شوش

آیا بیت کوین نابودشدنی است؟

توقف نوروزی حراج سکه بهار آزادی/آغاز عرضه از 14فروردین

پیشرفت 81 درصدی طرح های ستاد اقتصاد مقاومتی

درختان کهوری که سر از ذغال فروشی ها در می آورند و خنکای سایه ها دود می شود

استخدام یکنفر پیتزازن جهت فست فود در تهران

توزیع میوه شب عید در 10نقطه اراک

قیمت انواع محصولات ایران خودرو 28 اسفند 96

میوه شب عید در 150 غرفه بازارهای میوه و تره بار ارومیه عرضه می شود

40 درصد صدور مجوزهای شهرداری کاهش یافته است

افتتاح ­مرکز تماس 09629

560 تن گوشت تازه گوسفندی از فرودگاه پیام البرز وارد کشور شد

39 کتابفروشی کردستان در طرح عیدانه کتاب مشارکت دارند

کشف قاچاق زوج سالمند در مرز بازرگان

وقتی قوانین بازدارنده نیست درختان کهوری که سر از ذغال فروشی ها در می آورند و خنکای سایه ها دود می شود

کشف قاچاق زوج سالمند در مرز بازرگان

استخدام آرایشگر ماهر و وردست در محدوده شوش  مولوی

استخدام خانم جهت نظارت و کنترل دوربین های محیط در زنجان

توقف نوروزی حراج سکه بهار آزادی

شور و هیجان مردم در روزهای پایانی سال در بازار

استخدام کمک آشپز جهت رستوران نخل طلایی در زنجان

استخدام پیک موتوری جهت کار در رستوران  زنجان

560 تن گوشت تازه گوسفندی از فرودگاه پیام البرز وارد کشور شد

میوه شب عید ارزان شد

کیش میزبان جشن های شاد خیابانی در نوروز 97

توقف نوروزی حراج سکه بهار آزادی/ آغاز عرضه از 14 فروردین

فروش ویژه فرودین 5 خودروی هیوندایی در ایران با شرایط نقدی و نقد و اقساط (+جزییات و جدول)

بانک ملی ایران در تعطیلات سال نو، تعطیل نیست

جدیدترین نرخ خرید و فروش دلار آمریکا، یورو و یوآن چین در ایستگاه پایانی سال 96/ افت قیمت رسمی دلار و یورو در بانک مرکزی

39 کتابفروشی کردستان در طرح عیدانه کتاب مشارکت دارند

توقف نوروزی حراج سکه در بانک کارگشایی

میوه شب عید در 150 غرفه بازارهای میوه و تره بار ارومیه عرضه می شود

خبر بد برای کارمندان دارای سهام عدالت

اقدام فوق العاده بانک ملی ایران در خروج از بنگاه داری

وزارت نیرو کنترلی بر آب زاینده رود ندارد

نشست مشترک مدیرعامل بانک ملت و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

نگاهی به جایگاه فرایند GTL در زنجیره تبدیل گاز طبیعی (1)

قطع برق، 11 درصد از تولیدات حافظه NAND سامسونگ در ماه مارس را از بین برد

آمادگی کامل خودپرداز و پایانه های فروش بانک ملی ایران در روزهای پایان سال و نوروز

کتاب سوتی های جواد خیابانی به بازار می آید ؟

استخدام راننده در شرکت تاکسی ماکسیم در کرمان

پاداش هیات مدیره بیمه اتکایی ایرانیان 350 میلیون تومان تعیین شد

120 مرکز عرضه میوه شب عید در خوزستان فعال شد

دردسرهای سمساری های مجازی برای مردم!

لذت 4 بانده شدن محور سوادکوه

700 میلیون آواره در جهان در صوت عدم اجرای "تحول اساسی" در مدیریت آب

میوه شب عید در 150 غرفه بازارهای میوه و تره بار ارومیه عرضه می شود

سرمایه گذاری 3000 میلیارد ریالی در تولید نخ اکریلیک

واردات 1.5 میلیارد یورو کالای مشابه تولید داخل

مهم ترین عوامل تشدید بحران آب در مازندران

تردد خودروهای شهرستانی در تهران به شرط پرداخت عوارض به حساب شهرداری پایتخت

دستگاه ناوگان مسافری آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی است

استخدام یکنفر فروشنده مبتدی یا حرفه ای جهت صنف کت و شلوار

آیین های بهاری در حوزه تمدنی «نوروز» - 6 نوروز با طعم «نادرو و ماهی»؛ غذایی کشمیری که نباید از آن گذشت + تصاویر

امکان سخت تر شدن استانداردهای 85 گانه خودرویی

توزیع نیم میلیون نقشه گردشگری برای سفرهای نوروزی

شور و شوق خرید در آخرین روزهای سال 96 در تبریز و ارومیه

نهال کاری 180 هکتاری بانک مهر اقتصاد در کانون های ریزگرد خوزستان/ هزینه های میلیاردی چاپ سررسید بانک مهر اقتصاد صرف جنگلکاری در خوزستان شد

نهال کاری 180 هکتاری بانک مهر اقتصاد در کانون های ریزگرد خوزستان/ هزینه های میلیاردی چاپ سررسید بانک مهر اقتصاد صرف جنگلکاری در خوزستان شد