مطالب مرتبط:
بدری: آقای حجتی شما کشاورزان، عشایر و روستاییان را به خاک سیاه نشاندید
بدری: آقای حجتی شما کشاورزان، عشایر و روستاییان را به خاک سیاه نشاندید
قاضی پور: آقای حجتی! چرا برای جلوگیری از محصولات تراریخته اقدامی نمی کنید؟
حجتی: مصرف آب در بخش کشاورزی کمتر از گذشته است / 50 میلیارد دلار صرفه جویی در بخش غذا داشته ایم / قاضی پور: آقای لاریجانی! به وزیر کشاورزی بگویید به حرف هایم گوش کند
باید ببینیم که آقای حجتی وزارتخانه را در چه وضعیتی تحویل گرفت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 23 اسفند 1396 ساعت 16:002018-03-14سياسي

شرکت بلندپایه برای چه کسی است؟/ آقای حجتی مسئولیت مهمی در مقابل مردم دارید


شرکت بلندپایه برای چه کسی است؟ تا کی قرار است در این مملکت وزیر باشید و بعد با شرکت های دیگر بروید؟ وزیر باشیم و معاون زراعت ما در جلسه رسمی بگوید من مسئول افزایش تولید را دارم و سموم به من ارتباطی ندارد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از خانه ملت، محسن کوهکن در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، 23 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در تشریح دلایل موافقت خود با استیضاح محمود حجتی وزیر کشاورزی، گفت: فردی که در نظام جمهوری اسلامی وزیر می شود چند مسئولیت دارد.

مسئولیت او در جمع هیئت دولت، مسئولیت ستادی وی، مسئولیت در قبال مدیران در سطح کشور و مسئولیت در قبال جمعی از مردم که باید همه موارد را مد نظر قرار دهد.

وزیر به 24 مورد از 46 مصداقی مورد استیضاح اشاره نکردنماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما متاسفیم که امروز وزیر جهاد کشاورزی که به 24 مورد از 46 مصداقی که در مورد استیضاح او آمده است اشاره نمی کند، اگرچه گزارش آقای حجتی برای ارائه مردم خوب است، اما آیا نوع گزارشی که مجلس از یک وزیر می خواهد باید همان گزارشی است که به مردم ارائه می شود؟ انتظار دارید وزیر هیچ گزارش عملکردی نداشته باشد؟ اگر وزارتخانه ای چند سال وزیر نداشته باشد به معنای صفر بودن راندمان عملکرد آن وزارتخانه است؟وی با بیان اینکه وزیر باید بگوید از زمان تحویل وظایف بخش های مختلف در چه جایگاهی بودند و اکنون در چه شرایطی هستند و این موضوع در مجلس تحلیل شود، گفت: یک روزی در مملکت به دنبال کاهش بارش ها کشت گندم نیز کم می شود دولت سکوت می کند و روز دیگری بارش زیاد و کشت افزایش می افزاید دولت نیز سرو صدا می کند.

کوهکن خطاب به وزیر کشاورزی، بیان کرد: تولیدکننده کسی است که بذر را میکارد و باغدار کسی است که با زحمت تولید می کند لذا گزارش آماری وزیر را به پای تلاش او نگذارید، درواقع اگر تولید و محصول کشاورز را مدیریت کردید تا پای درخت از بین نرود آنگاه این کار را به پای مدیریت شما می گذاریم و شما باید نسبت به این اقدام خود گزارش دهید.

اما واقعا تزار ما این است که به یک گزارش اکتفاء کنیم؟ نمی توان در قبال قصور وزیر گذشت کنیم چراکه گذشت برای منافع شخصی استعضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه زمانی که وزیر اینجا صحبت می کند باید بگوید به اتکاء ذهن دوار، برنامه ریزی ها و کارشناسان در چه بخش ها پیشرفت کرده ایم، افزود: البته آقای وزیر اقرار های خوبی هم داشتند که نشان از تدیین ایشان است، هرچند ما دنبال مجازات کسی نیستیم مجازات برای دستگاه های قضایی است، اما نمی توانیم گذشت نیز کنیم چراکه گذشت برای منافع شخصی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مسئولیت اول وزیر در هیات دولت است و اگر هیات وزیران اقدامات و استدلال های تان نپذیرفت می توانید استفاء دهید اصلا استفاء را برای این گذاشته اند.

نظام پولی و مالی کشور در اختیار رییس جمهور استکوهکن با اشاره به مسئولیت دوم، گفت: همکار عزیز من می فرمایند مگر ما پول داده ایم؟ باید گفت: مگر پول را شما تولید می کنید؟ بنابر قانون اساسی نظام پولی و مالی کشور در اختیار رییس جمهور است؛ به قدری ما نمایندگان در کار های دون ورود کردیم که امر بر ما مشتبهه شده است که تمام امور برعهده ماست درحالی که به این صورت نیست.

وی با بیان اینکه ما عادت کرده ایم که در جلسات محرمانه و معمولی در صورتی که گزارش هایی ارائه می شود و ادله های بیان می شود ساکت شویم، ادامه داد: یک وزیر بنابر مسئولیتی که دارد باید بگوید برای این مشکل در شرایط خاص و حاد امروز چه کار کرده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه آقای حجتی مسئولیت دوم شما به جزء مسئولیتی که در هیات دولت دارید مسئولیت ستادی شماست، ادامه داد: ما در این کشور نمی توانیم ریشه رانت خواری را بخشکانیم؛ مسائلی مانند اینکه مدیر کل وزارتخانه شما وقتی بازنشسته شد شرکت وارد کننده سموم راه اندازی کرد مشکل زا است.

وی با بیان اینکه دوستان را به گزارش سایت قطره و به نقل ازسازمان بازرسی ارجاع می دهم، خاطرنشان کرد: من با فساد مخالفم اگر فردی از بستگان من به معرفی کردند که مسئولیت بدهم برای اینکه در مظان اتهام قرار نگیرم به او مسئولیت نمی دهم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شرکت بلندپایه برای چه کسی است؟ تا کی قرار است در این مملکت وزیر باشید و بعد با شرکت های دیگر بروید؟ وزیر باشیم و معاون زراعت ما در جلسه رسمی بگوید من مسئول افزایش تولید را دارم و سموم به من ارتباطی ندارد و رییس انجمن مربوطه بگوید بر این حساب ما هم به دنبال واردات برویم.

وی درادامه تاکید کرد: کار ما ایراد دارد چرا که وقتی استیضاح انجام می شود به هزار فرد وابسته می شویم و با فشار و خواهش و تمنا سعی می کنیم مشکل را حل کنیم؛ وزیر را نمی گویم واسطه ها را می گویم؛ شان مجلس و من نماینده این است که از من پرسیده شود چه مشکلی داری؟کوهکن گفت: همکار عزیر شما می فرمایید مشکلاتی بوده و قرار است وزیر پس از عید مشکلات را حل کند؛ تراز مجلس این است که استیضاح را در حد مشکلات حوزه انتخابیه پایین آورده شود؟وی بیان کرد: آقای حجتی ممکن است شما بگویید که نام شرکت ها چه ارتباطی با استیضاح دارد؟ اما آنجایی که بی توجهی به تولید داخلی می شود ارتباط دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: مسئولیت بعدی صفی است؛ آقای حجتی مسئولیت مهمی در مقابل مردم دارید؛ وزارتخانه شما به حقوق کشاورزان تجاوز کرد و به دیگران واگذار کرد؟وی اظهار داشت: ممکن است شما بگویید که ما برای رفع این مشکلات می توانستیم نامه بنویسیم، اما این کار ها افاقه نمی کند؛ مسئولی که احساس وظیفه می کند وقتی می بیند افراد مربوط به مورد ظلم قرار می گیرد استعفا می دهد، شما از وضعیت غرب و شرق اصفهان که امروز نیازمند صدقه هستند آگاه هستید؟حق آبه کشاورزان به صنعت داده شده استکوهکن با بیان اینکه حق آبه کشاورزان را به صنعت داده اید، گفت: شما در این مورد مسئولیت نداشته اید؟ نمیشود به این مسائل بی تفاوت بود ما می خواهیم از عملکرد یک وزیر ارزیابی کنیم نگاه می کنیم و می بینیم که توانمندی او در اداره امور، نحوه حرکت او به سمت اهداف از پیش تعیین شده و.

چگونه است.

وی افزود: ما در اینجا معیار داریم و این معیار برنامه 5 ساله و سیاست های کلی است؛ در صورتی که من وزیر باشم و معاون من در یک جمعی در سخنرانی رسمی به نوعی صحبت کند که تولید کننده داخلی مایوس شود مسئولم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: در صورتی که قرار است هر موقع ما جزء استیضاح کنندگان هستیم بگوییم استیضاح حق مجلس و مردم است، اما در صورتی که مخالف استیضاح هستیم مسائلی مانند وحدت و همگرایی را بیان کنیم درست نیست برادر عزیز خواهر گرامی آنچه مملکت ما را به گل می نشاند این رودربایستی هاست.

وی ادامه داد: رییس مجلس و نخست وزیر برادر بودند و نخست وزیر یک رب دیرآمد به مجلس، رییس مجلس دستور داد راهش ندهند بنابراین چرا باید امروز ما مجلس را به نوعی اداره کنیم که سوال کنندگان از رییس جمهور این استنباط را بکنند که مدیریت مجلس کار دیگری غیرازآیین نامه انجام می دهند.

کوهکن افزود: به خاطر خون شهدا وخدا نکنید و به خاطر خدا زمانی که مسئول هستیم وارد فعالیت های اقتصادی نشویم، حکم کبک را نداشته باشیم که سرمان به زیر برف بکنیم و وقتی که ما کسی را نمی بینیم فکر کنیم کسی هم ما را نمی بیند.

نماینده مردم لنجان در مجلس تصریح کرد: صحیح نیست مردم این وضعیت را مشاهده می کنند و آن چیزی که به اعتماد مردم لطمه می زند، این کار ها است و این در حالی است که افتخار خانواده شهید بودن این است که زمانی که برادر شهید وارد وزارتخانه می شود و وارد مسئولیت می شود وروزی که درآخر خارج می شود، اموال او به صورت غیرمتعارف افزایش پیدا نکند، من نمی توانم درجای مدیریت بکنم که تعارض منافع است.

وی ادامه داد: اگر چناچه برادر عزیزمان حجتی که به ایشان ارادت کنیم و کلیت را آن را تکذیب کند، اما ناچارم که این گزارشات را سپس تکثیر کنم و حداقل به دوستان بدهم و این در حالی است که اسامی مختلفی است.

نماینده مردم لنجان در مجلس افزود: اقای حجتی درست نیست که من کوهکن اگر مسئولیت داشته ام، اما فردا مسئولیت نداشتم هم حزبی ها را جمع کنم و شرکت درست کنم و اگر همه اگر شرکت درست می کنید حداقل در حوزه وارد شوید که مربوط به حوزه ای نیست که مسئولیت داشتید.

کوهکن افزود: دوستان دقت کنید برادارعزیرمان به وحدت وهمدلی اشاره کردند و بنده کاملا این را قبول دارم بنابراین برادرعزیز آن های که قانون اساسی را نوشته اند به این مسائل توجه داشته اند و ما باید تمرین کنیم و بگویم مردم ما می توانیم در استیضاح و سوال جدی باشیم و وظایفمان را اعمال کنیم و سپس هم با هم برادر باشیم.

بنده بحث شخصی با آقای حجتی ندارموی ادامه داد: بنده بحث شخصی با آقای حجتی ندارم و من می گویم بنده اگر استیضاح را امضا کردم بر این است که یک سال و نیم پیش نه یک خواسته در مورد یک نقطه بنابراین اشتباه برداشت نکنید و بنده از شما درباره دو موضوع برنامه خواستم و برنامه شما در زمینه کشاورزی و باغداری چی است.

نماینده مردم لنجان در مجلس افزود: برادران می گویند این مقدار اعتبار برای تغییر الگوی استفاده ازآب گذاشته ایم و بنده نیزدر جریان هستم و وام بلا عوض گذاشته ایم، اما عمکرد چگونه است و ما اگر آموزش ندهیم و کلاس در این راستا نگذاریم، کشاورزان نمی توان از این امکانات استفاده کنند.


کلید واژه ها: وزیر - گزارش - مجلس شورای اسلامی - کشاورز - استیضاح - کشاورزی - تولید - مردم - مجلس - اسلامی - جمهوری اسلامی - دولت - حجتی - افزایش - خانه - مجازات - مدیریت - برنامه ریزی - کوهکن - شورای - امروز - بارش - خبرگزاری - مدیران - جمهوری - برنامه - انتظار - پیشرفت - معاون - سیاسی

آخرین اخبار سرویس:
جمع آوری زباله های تالاب انزلی توسط زندانیان + عکس

30 سال حبس برای متهم پرونده گلیم و گبه

تذکر ظریف به محافظانش و عذرخواهی از خبرنگاران

توضیح مدیر عامل بنیاد باران درباره دفتر سیدمحمد خاتمی/ دفتر، نه هبه است نه هدیه

علی اف به اردوغان تبریک گفت

کلیات طرح اصلاح قانون نظام مهندسی تصویب شد

گل اول کلمبیا به لهستان (یری مینا)

عذرخواهی و تذکر ظریف به تیم محافظانش به دلیل برخورد نامناسب با خبرنگاران

معیار حب و بغض در مومن، پروردگار متعال است/با محبت به خدا و ائمه اطهار(ع) در روز قیامت محشور شوید

تقدیر از برنامه سازان رمضان 97 در شبکه چهار

توضیحات واعظی درباره عکس توچال روحانی

نام ولادیمیر پوتین دریکی از برگه های رای انتخابات ترکیه +عکس

تذکر ظریف به محافظانش و عذرخواهی از خبرنگاران

در انتخابات ترکیه کسی به پوتین رای داد

از کیفیت جان دادن انسان ها تا عوامل هراس از مرگ

دعوت مطهری از مردم برای مقاومت 6 ماهه در برابر مشکلات اقتصادی

به جای پیشنهادهای غیرعملی به دولت کمک کنیم

خودی ها را مأیوس نکنید

سفر عکاس لبنانی به قبیله زشت ترین زنان دنیا +تصاویر

60 حلقه چاه غیرمجاز در کوهدشت مسدود شد

زمان داد زدن سر یکدیگر نیست باید به دولت کمک کرد

هشدارهای مهم ظریف

وهابیت، یک مذهب شاذ است

وقتی لاریجانی هم از تدبیر دولت برای کنترل گرانی ها ناامید می شود

ظریف از برخورد ناخواسته محافظانش با خبرنگاران عذر خواست

ظریف از برخورد ناخواسته محافظانش با خبرنگاران عذر خواست

روز نخست تعرض به ایران 1000 موشک روانه عربستان می شود

افتتاح سامانه صدور الکترونیکی روادید در مشهد

تصویب کلیات طرح اصلاح قانون نظام مهندسی

حقایق جالب روانشناسی که علت رفتار های عجیب انسان را مشخص می کند!

عسگری: حجت الاسلام حسینی برای خانواده ها برکت بود

شاهد زمینه های نفوذ غربی ها در بخش هایی از مدیریت اجتماعی کشور هستیم/ با مردم آمریکا مشکل نداریم

عدم صداقت در کلام و عمل به نظام اسلامی صدمه وارد می کند

برگزاری نخستین جشنواره برترین های تبلیغات

تذکر ظریف به محافظانش و عذرخواهی از خبرنگاران

مهم ترین رسالت باغ موزه؛ انتقال روحیه ایثار نسل اول انقلاب

برنامه ریزی صحیح بدون آمار دقیق از جمعیت امکان پذیر نیست

ترامپ خواستار اصلاح قوانین مهاجرتی شد

رقیب اردوغان: پیروز انتخابات خواهیم بود

علی مطهری: مردم 6 ماه مقاومت کنند/ دولت به مردم بگوید در چه شرایطی هستیم

ماجرای سورپرایز آمریکا علیه ایران چیست؟

مقایسه خامس رودریگز با رابرت لواندوفسکی

طنز با پیکه؛ از لایی و حیدامیری تا همسر معروفش

قتل دست اندرکاران نشریات در باغ شاه

راهکارهایی برای سفر خانوادگی لذت بخش

استعدادیابی و مدیریت الگوپذیری از رسالت های کانون است

اولین سالگرد درگذشت کورش اسدی

ناتوانی داخلی با تحریم های بین المللی چه رابطه ای دارد؟

بازسازی سوریه به 400 ملیاد دالر نیاز دارد

افتتاح سامانه صدور تمام الکترونیک روادید در فرودگاه مشهد

دستور برخورد با بدحجابی و تخلفات مربوط به خودروها صادر شد

ایست و بازرسی از دستور کار بسیج خارج شد/باهنر: برخی وزرا، قصد ترک کابینه را دارند/انتقال دلار به ایران؛ کسب و کار جدید افغان ها/حضور بحث برانگیز روحانی در توچال

کلیات طرح اصلاح قانون نظام مهندسی تصویب شد

قم پایلوت اعزام کاروان های راهیان نور است

وزیر کشور سه شنبه به قرقیزستان می رود

برگزاری شانزدهمین اجلاس سراسری نظام مهندسی معدن کشور در تبریز

معافیت مالیاتی مناطق آزاد تجاری بررسی شد

کلیات طرح اصلاح قانون نظام مهندسی تصویب شد

راهکارهای تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی(ره)کرج بررسی شد

عزیزکرده منتشر شد

معافیت مالیاتی مناطق آزاد تجاری بررسی شد

افتتاح سامانه صدور تمام الکترونیک روادید در فرودگاه مشهد

رسیدگی به جمع آوری کمک های مردمی به زلزله زدگان

10 جاذبه گردشگری برتر شهر بدورم+عکس

برگزاری شانزدهمین اجلاس سراسری نظام مهندسی معدن کشور در تبریز

استاندار تهران: ارتقا نشاط اجتماعی راهی به سوی توسعه است

قم پایلوت اعزام کاروان های راهیان نور است

تغییر ساختار نیروی زمینی ارتش و سپاه

آغاز شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه

سخنگوی وزارت خارجه درگذشت مشایخی را تسلیت گفت

زمینه های نفوذ غربی ها را نه تنها در فضای مجازی بلکه در بخش هایی از مدیریت اجتماعی کشور دانسته یا نادانسته شاهدیم

جزییاتی از تغییرات وسایل نقلیه Battlefield V منتشر شد

وقتی کامبیز دیرباز و بهرام افشاری شاخ به شاخ میشوند

40 شرکت واردکننده تلفن همراه با ارز دولتی معرفی شد

توضیحات واعظی درباره عکس توچال رییس جمهور: ما روز جمعه 6 صبح کوه رفتیم/چرا باید انتقاد شود؟/توضیح درباره نامه رییس جمهور به سران اتحادیه اروپا/گرانی دلار انشا الله درست می شود

قائم مقام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس معرفی شد

ورود کمیسیون قضایی مجلس به جزییات طرح مبارزه با جرائم اقتصادی

تیراندازی در حوزه های انتخاباتی ترکیه

زنان خرمشهر حق دوچرخه سواری دارند

فرآیند واگذاری مناقصه ها و مزایده های شهرداری خرمشهر شفاف است

به کمک هوش مصنوعی عکس های فوتوشاپی فاش می شوند

لزوم اعلام اعتبارات ادارات به شورای شهر خرمشهر

حمایت 37 شورای صنفی از اعتراضات اخیر دانشجویان

شوراهای حل اختلاف لرستان، جزء شوراهای برتر قوه قضاییه کشور

افتتاح سامانه صدور تمام الکترونیک روادید در مشهد

بهترین فضا برای فعالیت فرهنگی مسجد است

شب شعر ایثار و شهادت در مهریز برگزار شد

افتتاح سامانه صدور تمام الکترونیک روادید در فرودگاه مشهد

مراسم بزرگداشت حاج سیدعلی اکبر حسینی در مسجد فائق تهران

واعظی: اولین بار نیست که رییس جمهور به کوه می رود/ گرانی دلار درست می شود

مطهری: مردم 6 ماه مقاومت کنند

درگیری انتخاباتی در «ارزروم» ترکیه با 3 کشته

دادستان سیستان و بلوچستان:پیگیری شکایت توهین به مردم سیستان/حساب بانکی خبرنگار صداو سیما مسدود شد

گفتگو با خسرو سلجوقی، مشاور وزارت ارتباطات: نگاه امنیتی به بومی سازی ضربه زد

منتظر شنیدن جملات معروف پیمان یوسفی باشیم!

مردم 6 ماه مقاومت کنند

رقیب اردوغان، خود را پیروز انتخابات خواند و از هوادارانش خواست صندوق ها را ترک نکنند

تصاویر/ جمع آوری زباله های تالاب انزلی توسط زندانیان

دادستان کل کشور: حضور دشمن در میدان جنگ به صورت فرهنگی است

دیدار مدیرکل بنیاد شهید تهران با یک جانباز دفاع مقدس

شرکت بلندپایه برای چه کسی است؟/ آقای حجتی مسئولیت مهمی در مقابل مردم دارید

شرکت بلندپایه برای چه کسی است؟/ آقای حجتی مسئولیت مهمی در مقابل مردم دارید