مطالب مرتبط:
بدری: آقای حجتی شما کشاورزان، عشایر و روستاییان را به خاک سیاه نشاندید
بدری: آقای حجتی شما کشاورزان، عشایر و روستاییان را به خاک سیاه نشاندید
قاضی پور: آقای حجتی! چرا برای جلوگیری از محصولات تراریخته اقدامی نمی کنید؟
حجتی: مصرف آب در بخش کشاورزی کمتر از گذشته است / 50 میلیارد دلار صرفه جویی در بخش غذا داشته ایم / قاضی پور: آقای لاریجانی! به وزیر کشاورزی بگویید به حرف هایم گوش کند
باید ببینیم که آقای حجتی وزارتخانه را در چه وضعیتی تحویل گرفت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 23 اسفند 1396 ساعت 16:002018-03-14سياسي

شرکت بلندپایه برای چه کسی است؟/ آقای حجتی مسئولیت مهمی در مقابل مردم دارید


شرکت بلندپایه برای چه کسی است؟ تا کی قرار است در این مملکت وزیر باشید و بعد با شرکت های دیگر بروید؟ وزیر باشیم و معاون زراعت ما در جلسه رسمی بگوید من مسئول افزایش تولید را دارم و سموم به من ارتباطی ندارد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از خانه ملت، محسن کوهکن در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، 23 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در تشریح دلایل موافقت خود با استیضاح محمود حجتی وزیر کشاورزی، گفت: فردی که در نظام جمهوری اسلامی وزیر می شود چند مسئولیت دارد.

مسئولیت او در جمع هیئت دولت، مسئولیت ستادی وی، مسئولیت در قبال مدیران در سطح کشور و مسئولیت در قبال جمعی از مردم که باید همه موارد را مد نظر قرار دهد.

وزیر به 24 مورد از 46 مصداقی مورد استیضاح اشاره نکردنماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما متاسفیم که امروز وزیر جهاد کشاورزی که به 24 مورد از 46 مصداقی که در مورد استیضاح او آمده است اشاره نمی کند، اگرچه گزارش آقای حجتی برای ارائه مردم خوب است، اما آیا نوع گزارشی که مجلس از یک وزیر می خواهد باید همان گزارشی است که به مردم ارائه می شود؟ انتظار دارید وزیر هیچ گزارش عملکردی نداشته باشد؟ اگر وزارتخانه ای چند سال وزیر نداشته باشد به معنای صفر بودن راندمان عملکرد آن وزارتخانه است؟وی با بیان اینکه وزیر باید بگوید از زمان تحویل وظایف بخش های مختلف در چه جایگاهی بودند و اکنون در چه شرایطی هستند و این موضوع در مجلس تحلیل شود، گفت: یک روزی در مملکت به دنبال کاهش بارش ها کشت گندم نیز کم می شود دولت سکوت می کند و روز دیگری بارش زیاد و کشت افزایش می افزاید دولت نیز سرو صدا می کند.

کوهکن خطاب به وزیر کشاورزی، بیان کرد: تولیدکننده کسی است که بذر را میکارد و باغدار کسی است که با زحمت تولید می کند لذا گزارش آماری وزیر را به پای تلاش او نگذارید، درواقع اگر تولید و محصول کشاورز را مدیریت کردید تا پای درخت از بین نرود آنگاه این کار را به پای مدیریت شما می گذاریم و شما باید نسبت به این اقدام خود گزارش دهید.

اما واقعا تزار ما این است که به یک گزارش اکتفاء کنیم؟ نمی توان در قبال قصور وزیر گذشت کنیم چراکه گذشت برای منافع شخصی استعضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه زمانی که وزیر اینجا صحبت می کند باید بگوید به اتکاء ذهن دوار، برنامه ریزی ها و کارشناسان در چه بخش ها پیشرفت کرده ایم، افزود: البته آقای وزیر اقرار های خوبی هم داشتند که نشان از تدیین ایشان است، هرچند ما دنبال مجازات کسی نیستیم مجازات برای دستگاه های قضایی است، اما نمی توانیم گذشت نیز کنیم چراکه گذشت برای منافع شخصی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مسئولیت اول وزیر در هیات دولت است و اگر هیات وزیران اقدامات و استدلال های تان نپذیرفت می توانید استفاء دهید اصلا استفاء را برای این گذاشته اند.

نظام پولی و مالی کشور در اختیار رییس جمهور استکوهکن با اشاره به مسئولیت دوم، گفت: همکار عزیز من می فرمایند مگر ما پول داده ایم؟ باید گفت: مگر پول را شما تولید می کنید؟ بنابر قانون اساسی نظام پولی و مالی کشور در اختیار رییس جمهور است؛ به قدری ما نمایندگان در کار های دون ورود کردیم که امر بر ما مشتبهه شده است که تمام امور برعهده ماست درحالی که به این صورت نیست.

وی با بیان اینکه ما عادت کرده ایم که در جلسات محرمانه و معمولی در صورتی که گزارش هایی ارائه می شود و ادله های بیان می شود ساکت شویم، ادامه داد: یک وزیر بنابر مسئولیتی که دارد باید بگوید برای این مشکل در شرایط خاص و حاد امروز چه کار کرده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه آقای حجتی مسئولیت دوم شما به جزء مسئولیتی که در هیات دولت دارید مسئولیت ستادی شماست، ادامه داد: ما در این کشور نمی توانیم ریشه رانت خواری را بخشکانیم؛ مسائلی مانند اینکه مدیر کل وزارتخانه شما وقتی بازنشسته شد شرکت وارد کننده سموم راه اندازی کرد مشکل زا است.

وی با بیان اینکه دوستان را به گزارش سایت قطره و به نقل ازسازمان بازرسی ارجاع می دهم، خاطرنشان کرد: من با فساد مخالفم اگر فردی از بستگان من به معرفی کردند که مسئولیت بدهم برای اینکه در مظان اتهام قرار نگیرم به او مسئولیت نمی دهم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شرکت بلندپایه برای چه کسی است؟ تا کی قرار است در این مملکت وزیر باشید و بعد با شرکت های دیگر بروید؟ وزیر باشیم و معاون زراعت ما در جلسه رسمی بگوید من مسئول افزایش تولید را دارم و سموم به من ارتباطی ندارد و رییس انجمن مربوطه بگوید بر این حساب ما هم به دنبال واردات برویم.

وی درادامه تاکید کرد: کار ما ایراد دارد چرا که وقتی استیضاح انجام می شود به هزار فرد وابسته می شویم و با فشار و خواهش و تمنا سعی می کنیم مشکل را حل کنیم؛ وزیر را نمی گویم واسطه ها را می گویم؛ شان مجلس و من نماینده این است که از من پرسیده شود چه مشکلی داری؟کوهکن گفت: همکار عزیر شما می فرمایید مشکلاتی بوده و قرار است وزیر پس از عید مشکلات را حل کند؛ تراز مجلس این است که استیضاح را در حد مشکلات حوزه انتخابیه پایین آورده شود؟وی بیان کرد: آقای حجتی ممکن است شما بگویید که نام شرکت ها چه ارتباطی با استیضاح دارد؟ اما آنجایی که بی توجهی به تولید داخلی می شود ارتباط دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: مسئولیت بعدی صفی است؛ آقای حجتی مسئولیت مهمی در مقابل مردم دارید؛ وزارتخانه شما به حقوق کشاورزان تجاوز کرد و به دیگران واگذار کرد؟وی اظهار داشت: ممکن است شما بگویید که ما برای رفع این مشکلات می توانستیم نامه بنویسیم، اما این کار ها افاقه نمی کند؛ مسئولی که احساس وظیفه می کند وقتی می بیند افراد مربوط به مورد ظلم قرار می گیرد استعفا می دهد، شما از وضعیت غرب و شرق اصفهان که امروز نیازمند صدقه هستند آگاه هستید؟حق آبه کشاورزان به صنعت داده شده استکوهکن با بیان اینکه حق آبه کشاورزان را به صنعت داده اید، گفت: شما در این مورد مسئولیت نداشته اید؟ نمیشود به این مسائل بی تفاوت بود ما می خواهیم از عملکرد یک وزیر ارزیابی کنیم نگاه می کنیم و می بینیم که توانمندی او در اداره امور، نحوه حرکت او به سمت اهداف از پیش تعیین شده و.

چگونه است.

وی افزود: ما در اینجا معیار داریم و این معیار برنامه 5 ساله و سیاست های کلی است؛ در صورتی که من وزیر باشم و معاون من در یک جمعی در سخنرانی رسمی به نوعی صحبت کند که تولید کننده داخلی مایوس شود مسئولم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: در صورتی که قرار است هر موقع ما جزء استیضاح کنندگان هستیم بگوییم استیضاح حق مجلس و مردم است، اما در صورتی که مخالف استیضاح هستیم مسائلی مانند وحدت و همگرایی را بیان کنیم درست نیست برادر عزیز خواهر گرامی آنچه مملکت ما را به گل می نشاند این رودربایستی هاست.

وی ادامه داد: رییس مجلس و نخست وزیر برادر بودند و نخست وزیر یک رب دیرآمد به مجلس، رییس مجلس دستور داد راهش ندهند بنابراین چرا باید امروز ما مجلس را به نوعی اداره کنیم که سوال کنندگان از رییس جمهور این استنباط را بکنند که مدیریت مجلس کار دیگری غیرازآیین نامه انجام می دهند.

کوهکن افزود: به خاطر خون شهدا وخدا نکنید و به خاطر خدا زمانی که مسئول هستیم وارد فعالیت های اقتصادی نشویم، حکم کبک را نداشته باشیم که سرمان به زیر برف بکنیم و وقتی که ما کسی را نمی بینیم فکر کنیم کسی هم ما را نمی بیند.

نماینده مردم لنجان در مجلس تصریح کرد: صحیح نیست مردم این وضعیت را مشاهده می کنند و آن چیزی که به اعتماد مردم لطمه می زند، این کار ها است و این در حالی است که افتخار خانواده شهید بودن این است که زمانی که برادر شهید وارد وزارتخانه می شود و وارد مسئولیت می شود وروزی که درآخر خارج می شود، اموال او به صورت غیرمتعارف افزایش پیدا نکند، من نمی توانم درجای مدیریت بکنم که تعارض منافع است.

وی ادامه داد: اگر چناچه برادر عزیزمان حجتی که به ایشان ارادت کنیم و کلیت را آن را تکذیب کند، اما ناچارم که این گزارشات را سپس تکثیر کنم و حداقل به دوستان بدهم و این در حالی است که اسامی مختلفی است.

نماینده مردم لنجان در مجلس افزود: اقای حجتی درست نیست که من کوهکن اگر مسئولیت داشته ام، اما فردا مسئولیت نداشتم هم حزبی ها را جمع کنم و شرکت درست کنم و اگر همه اگر شرکت درست می کنید حداقل در حوزه وارد شوید که مربوط به حوزه ای نیست که مسئولیت داشتید.

کوهکن افزود: دوستان دقت کنید برادارعزیرمان به وحدت وهمدلی اشاره کردند و بنده کاملا این را قبول دارم بنابراین برادرعزیز آن های که قانون اساسی را نوشته اند به این مسائل توجه داشته اند و ما باید تمرین کنیم و بگویم مردم ما می توانیم در استیضاح و سوال جدی باشیم و وظایفمان را اعمال کنیم و سپس هم با هم برادر باشیم.

بنده بحث شخصی با آقای حجتی ندارموی ادامه داد: بنده بحث شخصی با آقای حجتی ندارم و من می گویم بنده اگر استیضاح را امضا کردم بر این است که یک سال و نیم پیش نه یک خواسته در مورد یک نقطه بنابراین اشتباه برداشت نکنید و بنده از شما درباره دو موضوع برنامه خواستم و برنامه شما در زمینه کشاورزی و باغداری چی است.

نماینده مردم لنجان در مجلس افزود: برادران می گویند این مقدار اعتبار برای تغییر الگوی استفاده ازآب گذاشته ایم و بنده نیزدر جریان هستم و وام بلا عوض گذاشته ایم، اما عمکرد چگونه است و ما اگر آموزش ندهیم و کلاس در این راستا نگذاریم، کشاورزان نمی توان از این امکانات استفاده کنند.


کلید واژه ها: وزیر - گزارش - مجلس شورای اسلامی - کشاورز - استیضاح - کشاورزی - تولید - مردم - مجلس - اسلامی - جمهوری اسلامی - دولت - حجتی - افزایش - خانه - مجازات - مدیریت - برنامه ریزی - کوهکن - شورای - امروز - بارش - خبرگزاری - مدیران - جمهوری - برنامه - انتظار - پیشرفت - معاون - سیاسی

آخرین اخبار سرویس:
تصاویر/ مراسم وداع با پیکر مطهر پاسدار شهید محمد امرایی

محمد امرایی به جمع شهدا پیوست

تصاویر/ بازدید سرلشکر پاسدار محمد باقری از مرکز فرهنگی دفاع مقدس اصفهان

ترتیل صفحه 335 قرآن کریم باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات

مردم زلزله زده به دلیل بروکراسی اداری بنیاد مسکن و شهرداری خواستار کانکس هستند

تورهای یک روزه گردشگری در خراسان جنوبی برگزار شد

چهلستون در خاموشی فرو رفت

حمایت از کالای ایرانی؛ چرا و چگونه؟

بهترین راه تبلیغ برای کالاهای ایرانی چیست؟

نوشته های تکان دهنده دانش اموزان امریکایی

تشکیل کمیته رسیدگی به شکایت شرکت های دانش بنیان/ جزییات معافیت کارمندان شرکت های دانش بنیان از سربازی

نکات طلایی برای سفرهای هوایی در نوروز

نقش آفرینی زنان در مجلس وفرآیند قانونگذاری

چراغ راهنمای آزادی

بیماری حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی کنترل شده است

نگاه فرهنگ های مختلف جهان به کارآفرینی

خدمات سفر تا 17 فروردین ادامه دارد

بهره مندی 7 هزار بروجردی از جلسات گفتمان دینی

استفاده از کالای خارجی برای برخی «پرستیژ» شده است

نماینده مردم ماکو و پلدشت در مجلس: نامگذاری شعار سال پاسخ دندان شکنی به دشمنان خارجی بود

نامگذاری شعار سال پاسخ دندان شکنی به دشمنان خارجی بود

روشن شدن علل سانحه نفتکش سانچی تا یک ماه آینده

بیماری حجت الاسلام طباطبایی کنترل شده است/ تغییر جدی در وضعیت او صورت نگرفته است

رییس شورای عالی سیاسی یمن: تسلیم متجاوزان نمی شویم

از تلخی های سال قبل عبرت بگیریم و خوشی ها را تقویت کنیم

دلیل حذف کاراکتر بهبود از سریال پایتخت چیست؟

معاون سازمان بسیج اساتید خبر داد تشکیل اندیشکده راهبردی در دانشگاه ها/ حضور 700 تن از اساتید نخبه دانشگاه های کشور در اردوی دریایی راهیان نور

برخی مسوولان تامین کننده خوراک برای رسانه های بیگانه هستند/ راه حلی برای رهایی از تلگرام

تشکیل اندیشکده راهبردی در دانشگاه ها/ حضور 700 تن از اساتید نخبه دانشگاه های کشور در اردوی دریایی راهیان نور

برگزاری مراسم تشییع جنازه برای مرده اشتباهی

نامگذاری های پرحاشیه در شورای شهر تهران

دفاع آزاده نامداری از احسان علیخانی

درخشش قایقرانان ایران در مسابقات بین المللی آذربایجان

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: برخی مسوولان تامین کننده خوراک برای رسانه های بیگانه هستند/ راه حلی برای رهایی از تلگرام

جلیلی: اگر مسئولیتی نداریم قرار نیست در نقش اپوزیسیون نظام حاضر شویم

رییسی:هزینه سفر به مشهد ازترکیه بیشتر می شود

رفع مشکلات معیشتی مردم به اشتغال گره خورده است

وظایف مدیر یا هیات مدیره در اداره امور مجتمع های ساختمانی چیست؟

دام نامزدها تنور انتخابات ریاست جمهوری مصر را گرم می کنند؟

تبریز 2018 نقطه آغازی برای معرفی دوباره فرهنگ و تاریخ غنی آذربایجان است

توسعه دایره «صله ارحام» در کلام باقرالعلوم(ع)

درخشش علی اکبری در سازمان ACB

بادامچیان: در موتلفه کسی «صیغه کند» اخراج می شود/سانسور در تکرار سریال پایتخت5

درخشش قایقرانان ایران در مسابقات بین المللی آذربایجان

حمایت از کالای ایرانی گامی اساسی برای توسعه اشتغال است

فصلنامه «پژوهشهای سیاسی جهان اسلام» منتشر شد

درخشش تلگرام در تعطیلات نوروزی

تصاویر/ تخریب تدریجی چشمه باداب سورت

توصیه امام حسن عسکری(ع) برای زیلد شدن دوستان

امیدواریم این لفظ حجاب اجباری را رها کنند

درد مزمن و دیرینه کشور اقتصاد غیر پویاست

تولیت آستان قدس رضوی: صنایع دستی و گردشگری از موثرترین بسترها برای معرفی فرهنگ ایرانی اسلامی است

صنایع دستی و گردشگری از موثرترین بسترها برای معرفی فرهنگ ایرانی اسلامی است

حمایت از کالاهای ایرانی را به عنوان یک اولویت دنبال می کنیم

پخش سخنرانی آیت الله فاطمی نیا در ایام نوروز از سیما

حمایت از کالای ایرانی گامی اساسی برای توسعه اشتغال است

استفاده از کالای خارجی برای برخی «پرستیژ» شده است

جشنواره فرهنگ و سنن ایرانی به رونق گردشگری در قزوین کمک می کند

توضیحات محسن هاشمی در مورد مصاحبه مادرش

بازدید نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از خانه حیدرزاده

بیوگرافی محمد سلوکی و همسرش نسیم

آیپد 9.7 اینچی اپل با پشتیبانی از قلم، 7 فروردین معرفی خواهد شد

هاآرتص: اسراییل و ترامپ باید نگران پروژه هسته ای عربستان باشند

برای نخستین بار یک زن رییس سنای ایتالیا شد

معاون استاندار آذربایجان شرقی: قطعی برق در تبریز نداریم

حذف رقبا اشتباه مشترک همه ما بود

استقبال زائران از نمایش آیینی «چشمه خورشید» در حرم مطهر رضوی

درخشش قایقرانان ایران در مسابقات بین المللی آذربایجان

روسای مجالس نمایندگان و سنای ایتالیا انتخاب شدند

نمایشگاه آثار هنرمندان ابرکوه برپا شد

معاون رییس جمهور به کمپین «بهرفت» پیوست

نمایشگاه آثار هنرمندان ابرکوه برپا شد

برای نخستین بار یک زن رییس سنای ایتالیا شد

مردم دنیا سالشان را چه طور اندازه می گیرند؟

شغل بعدی تیلرسون پس از اخراج از کاخ سفید

امنیت کویت در گرو نزدیک شدن به ایران و عراق است

توکلی: اتهامات بقایی و مشایی مالی است/نظام به این جمع بندی رسیده که حق اعتراض را نهادینه کند/ماجرای عاقل ترین فرزند مرحوم هاشمی/روایتی از سفرای وارد کننده!/چرا موسسات مالی واعتباری در صداوسیما تبلیغ می‎کنند؟

یک دوره همی عیدانه با جمع شدن دوستان دهه 60

چه عاملی باعث فرفری شدن مو می شود؟

نظر جالب "سیدحسن نصرالله" درباره "جان بولتون" /فیلم

روزنامه جمهوریت: ارتش ترکیه در مرز عراق پایگاه نظامی تأسیس کرده است

حمید بقایی اعضای بدن خود را پس از شهادت به نیازمندان اهدا می کند

جشنواره فرهنگ و سنن ایرانی موجب درآمدزایی صنایع دستی می شود

پس از هفت سال امنیت کامل به دمشق بازگشت

روشن شدن علل سانحه نفتکش سانچی تا یک ماه آینده

دیدار رییس جمهور غنی با رییس شورای راهبردی روابط خارجی ایران

راهکارهای تحقق شعار سال/از دنده معکوس مجلس در قانونگذاری تا الزام دستگاه ها برای گزارش دهی3ماهه

عکس/ دوچرخه ای که به درخت بسته شد

ضرورت گسترش برنامه های فرهنگی برای تقویت باور های دینی

نوروزگاه شهرستان آزادشهر میزبان گردشگران

آیپد 9.7 اینچی اپل با پشتیبانی از قلم، 7 فروردین معرفی خواهد شد

توصیه طلایی پیامبر(ص) برای افزایش روزی و از بین بردن غم

ضرورت گسترش برنامه های فرهنگی برای تقویت باورهای دینی

سفره هفت سین دیدنیِ مدافعان حرم +عکس

ضارب محکوم به نظافت حسینیه روستا به مدت یکسال مکلف شد

شرایط برای تقویت ساختار اقتصادی کشور مطلوب است

شرایط برای تقویت ساختار اقتصادی کشور مطلوب است

اسکان مسافران نوروزی دربوستان غدیر بندرعباس

120 دانشجوی یزدی در اردوی جهادی نوروزی شرکت کردند

آداب و رسوم و سنت های مردم همدان در نوروز

شرکت بلندپایه برای چه کسی است؟/ آقای حجتی مسئولیت مهمی در مقابل مردم دارید

شرکت بلندپایه برای چه کسی است؟/ آقای حجتی مسئولیت مهمی در مقابل مردم دارید