مطالب مرتبط:
مفاد قرارداد رنو را نمی گویم
ورود محصول ارزان رنو به ایران
ورود محصول ارزان رنو به ایران
محصول ارزان رنو وارد ایران می شود
ورود محصول ارزان قیمت رنو به ایران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 23 اسفند 1396 ساعت 14:422018-03-14اقتصادي

مفاد قرارداد رنو را نمی گویم


من قرارداد رنو را باز نخواهم کرد.

هیچ قراردادی را باز نخواهیم کرد، مگر در مورد قرارداد توتال جزییات می دانید مگر در مورد این قرارداد موضوعی عنوان شده است؟ - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخودرونویس، روزنامه اعتماد نوشت: زمانی که مقرر شد فرانسوی ها دوباره به بازار ایران وارد شوند، تصور بر این بود که این بار زودتر از همیشه شاهد گازخوری خودروهایی باشیم که تحت قراردادهای پسابرجامی وارد بازار ایران شده اند اما این روال با همه تلاش ها و حرف و حدیث هایش به قدری طولانی شده است که به مثنوی هفتاد و یک من تبدیل شده است.

می گویند روزی که مقرر شد تا دومین خودروساز فرانسه، دومین قرارداد خودرویی را با ایرانی ها امضا کند حتی مدیران خودرویی که در هیات اعزامی ایرانی بودند، تصور می کردند خود امضا کننده قرارداد هستند اما زمانی که مهر و امضای رییس ایدرو پای این قرارداد ثبت شد، ماجرای دومین قرارداد خودرویی ایرانی ها با پاریس نشینان وارد فاز جدیدی شد.

خودروسازی که به نظر می رسید باید طرف قرارداد باشد حالا باید تامین کننده سایت تولید خودرو شود و سهامدار جزء دو خودروساز تبدیل به خودروساز می شد.

شاید همین ماجرا باعث شد تا ماجرای رنو– ایدرو به قدری طولانی شود که حتی دیگر منصور معظمی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران هم برای ذکر خبری جدید در مورد آن خسته تر از همیشه پاسخگو باشد.

زمانی که از او در خصوص سرنوشت رنو در ایران سوال می کنم خسته تر از همیشه می گوید: چرا آن قدر رنو برای شما جذاب است؟ از موضوع دیگری بپرسید.

همیشه همه در مورد رنو می پرسند.

در حالی که قرار بود در نخستین ساعات سال 96 قرارداد رنو – ایدرو امضا شود اما این قرارداد 5 ماه بعد و در 17 مرداد امضا شد اما تاکنون جز اخبار متفاوت در مورد این قرارداد تقریبا خبری از روال اجرایی و عملیاتی آن به گوش نمی رسد.

حتی شنیده شده که به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت بحث بازنگری در این قرارداد مطرح شده است.

کمی شفاف تر در مورد این قرارداد صحبت می کنید بالاخره تکلیف قرارداد رنو چه می شود؟ قرارداد رنو از زمان بندی آن عقب تر است و علت آن هم طرف ایرانی است.

یعنی ایدرو نتوانسته است به تعهدات خود عمل کند و رنو کاملا به شرایط قرارداد متعهد بوده است و ما باید طبق قرارداد سایت بن رو را در اختیار رنو قرار می دادیم اما با وجود توافقات قبلی با مدیریت سایپا، مدیریت سایپا به تعهدات خود عمل نکرد.

این در حالی است که وزیر صنعت، معدن و تجارت وقت (نعمت زاده) دستورات اکیدی برای عمل به تعهدات به سایپا اعلام کرده بود اما این روال انجام نشد.

چرا؟ سایپایی ها نقطه نظرات خاص خودشان را داشتند تا این که با تغییر وزیر صنعت، معدن و تجارت در کابینه دوازدهم و تاکید ایشان بر اجرای این قرارداد بن رو به ایدرو منتقل شد.

قرارداد نهایی شد و دو طرف نیز قرارداد را امضا کرده اند.

به جهت فاصله ای که ایجاد شده بود با فرانسوی ها جلسه ای برای بازبینی برنامه ها برای اجرایی تر شدن قرارداد برگزار شد و هم اکنون در حال ثبت شرکت برای عملیاتی تر شدن قرارداد هستیم.

بنابراین قرارداد از آن چه در گذشته امضا شده، هیچ تغییری نکرده است.

ولی بعد از بحث هایی که در مورد شروط استاندار سازی خودروهای سال 97 مطرح شد و احتمال خروج خودروهایی از خط تولید قوت گرفت؛ شنیده شد که سایپا در ازای دریافت مجوز تولید دو خودروی سیمبل و کویید در خط تولید خود سایت بن رو را به ایدرو واگذار کرده است، این یعنی تغییر خودروهای موجود در قرارداد رنو- ایدرو .

نکته ای که باید ذکر شود این است که ایران خودرو و سایپا باید تعدادی از خودروهای خود را در سال 97 از رده خارج کنند و ما نیز سهامدار این دو کارخانه خودروساز هستیم به این جهت ما باید کمک کنیم به این شرکت ها که در سال 97 به مشکل خاصی مواجه نشود.

به هر حال این واقعیت است که این دو شرکت تعداد زیادی تولید دارند و این محصولاتی که از رده خارج می شوند بازار را تحت الشعاع خود قرار می دهند و ما باید جلوی مشکلاتی که خروج این خودروها برای مردم ایجاد خواهند کرد را بگیریم.

به این جهت با رنو تفاهم کردیم یک محصولی را تولید شود که در این رنج قیمتی باشد.

این تفاهم انجام شد و موفق شدیم در مشارکت جدید بحث تولید ساپیا برای یک محصول جدید با رنو را سامان دادیم و مجموعه ای از عوامل را در کنار هم قرار دادیم و حالا در مرحله انتقال مالی هستیم که سمت فرانسوی باید پرداخت کنند و مشکلی هم برای پرداخت نیست.

با این روال دلایل تاخیر در اجرای این قرارداد در یک سال گذشته را باید از آنهایی سوال کنید که مشکلاتی را در اجرای این قرارداد و انجام سرمایه گذاری ایجاد کردند باید پاسخ دهند.

ما معتقدیم که باید هاب سوم خودروسازی حتما ایجاد شود و فکر می کنیم که اگر خودروسازان خارجی بر اساس شرایط ما وارد بازار ایران نشوند و سرمایه گذاری نکنند، در نهایت با محدودیت انتخاب مردم در بازار خودرو مواجه می شویم و ما موظف هستیم روالی را در پیش بگیریم که با تولیدات داخلی مردم راضی نگه داریم.

مردم خودروی خوب، باکیفیت و ارزان می خواهند و انتظار دارند بعد از خرید خودرو خدمات پس از فروش دریافت کنند، انتظارات معقول و منطقی و البته درست.

به همین جهت همواره سعی داریم تا درخواست های مردم را به عنوان اولویت های اجرایی در نظر گرفته و در بازدیدهای مختلف نیز از مدیران بخواهیم در این راستا حرکت کنند.

بنابراین فکر می کنم باید به سمتی برویم که خودروسازی را از شرایط موجود خارج و به سمت شرایط بهتری و مطلوب هدایت کنیم.

یعنی می فرمایید بحث بازنگری در قرارداد رنو که به نقل از آقای شریعتمداری مطرح بود را رد می کنید.

آقای شریعتمداری به هیچ وجه در رابطه با بازنگری قرارداد رنو صحبتی نکردند.

بنابراین در چارچوب همان قرارداد اولیه که امضا شد در حال ورود به فاز اجرایی تر هستید، پس می فرمایید این در چه زمانی، چه ماهی از سال 97 شاهد افتتاح کارخانه رنو- ایدرو و آغاز تولید محصولات مشترک هستیم؟ واقعا اگر بخواهیم صادقانه در این مورد صحبت کنیم باید به نتیجه آخرین مرحله مذاکرات با رنو بسنده کنیم که در هفته جاری (17 اسفند تا 24 اسفندماه) توسط معاونت خودرویی ایدرو انجام می شود.

تصور می کنم که کارهای اجرایی قرارداد رنو- ایدرو در نیمه دوم سال 97 آغاز خواهد شد.

آقای مهندس پس موضوع دریافت مجوز تولید دو خودروی سیمبل و کویید توسط سایپا درست است؟ به هیچ وجه، این اسامی که به کار بردید مدل های جدیدی است که در توافقی سه جانبه مقرر شد تا سایپا خودرویی جدید را در مجموعه اش تولید کند تا بتواند جایگزین پراید کند.

بالاخره ما سهامدار سایپا هستیم و باید به زمانی که قرار است خودروهای پرفروش از خطوط تولید خارج شوند نیز فکر کنیم.

به این جهت در توافقی جدید بین سایپا، رنو و ایدرو مقرر شد تا خودروی جدید؛ نه خودروهای تحت قرارداد رنو- ایدرو در سایپا تولید شود.

به موضوع خروج خودروهایی که بعد از رعایت استاندارهای 85 گانه باید از خطوط تولید دو خودروساز خارج شوند اشاره کردید، این محدوده بیشتر در رنج قیمت زیر 50 میلیون تومانی است که تقاضای خوبی هم دارد.

به عنوان سهامداران این دو خودروساز چه فکری برای جایگزین کردن خودروی جدید دراین رنج قیمتی کرده اید؛ چون به نظر نمی رسد قیمت خودروهایی که در قرارداد رنو- ایدرو هم نام آنها برده می شود در این رنج قیمتی باشد.

ما که قرارداد رنو را منتشر نکرده ایم.

نمی دانم شما این اعداد و ارقام را از کجا عنوان می کنید.

با توجه به قیمت سیمبل و کویید که عنوان می شود و هم اکنون سیمبل در بازار خرید و فروش می شود اعداد و ارقام بالای 50 میلیون تومان است مخصوصا این که در سال آینده با توجه به نرخ ارز و.

قیمت خودرو متفاوت تر از سال 96 است.

این طور نیست.

یعنی این خودروها تحت قرارداد رنو نیستند؟ کدام خودروها.

سیمبل، کویید، در بازه زیر 50 میلیون و داستر و.

در رنج قیمتی بالای 50 میلیون تومان.

بله، اینها هستند.

خوب کدام خودروها زیر 50 میلیون تومان در قرارداد رنو گنجانده شده است؟ نمی دانم، ولی همان قدر می گویم که خودروهای زیر 50 میلیون تومان در قرارداد وجود دارد.

چند خودرو در قرارداد رنو- ایدرو وجود دارد؟ .

.

اینها را نپرسید به جای این سوالات در مورد شرایط قرارداد، میزان صادرات و وضعیت قطعه سازان و.

بپرسید.

این موضوعات در جای خود مهم هستند، در خصوص تمام قراردادهای خودرویی 30 درصد از تولید به صادرات تخصیص خواهد یافت، وضعیت قطعه سازان و عقب ماندگی آنها هم بارها بحث شده است اما موضوع نوع خودروهایی که در این قرارداد گنجانده شده نیز مهم هستند، بارها در مورد خودروهایی ذکر نام شده که هم اکنون شما می فرمایید در لیست تان خودروهای دیگری وجود دارد.

من قرارداد رنو را باز نخواهم کرد.

چرا؟ هیچ قراردادی را باز نخواهیم کرد، مگر در مورد قرارداد توتال جزییات می دانید مگر در مورد این قرارداد موضوعی عنوان شده است؟ قرارداد توتال بسیار بیشتر از رنو تحت تاثیر ترامپ .

این قرارداد هم تحت تاثیر ترامپ است.

قرارداد یعنی یک رابطه دوطرفه بر اساس منافع دوطرفه.

آقای مهندس زمانی که یک قرارداد امضا می شود، مشخص است چه محصولاتی تحت این قرارداد تولید شود.

بله دقیقا.

چه محصولاتی قرار است در این قرارداد تولید شود؟ 5 محصول.

کدام خودروها؟ بعدی.

در چه رنج قیمتی؟ بخشی زیر 50 میلیون تومان و بخش بیشتری بالای 50 میلیون تومان.

به سراغ بحث قطعه سازان برویم که فرمودید.

در حال حاضر قطعه سازان بنا به اذعان آمارها و اظهارنظرهای مختلف در شرایط خوبی قرار ندارند نه از حیث تکنولوژی و نه از لحاظ ماشین آلات.

در این قراردادهای جدید چقدر قرار است وضعیت قطعه سازان تغییر کند؟ قطعه سازان در درجه نخست باید خودشان را با تکنولو‍ژی روز همراه کنند، در درجه دوم به سمت سرمایه گذاری بروند و در درجه سوم به سمت به روزرسانی خودشان حرکت کنند و در درجه چهارم بزرگ بشوند.

این یک واقعیت است که سایز قطعه سازان ما به جز تعداد محدودی که حدود 10 قطعه ساز در سایز کوچک هستند و به خاطر سایز های شان اصلا قدرت رقابت ندارند.

چه انتظاری داریم از این قطعه سازان.

وقتی امکان رقابت است که تولید صادرات گرا باشد که هم اکنون قطعه سازان ما در سایز فعلی شان امکان چنین تولیداتی را ندارند.

چرا باید 1580 قطعه ساز رجیستر شده داشته باشیم.

چرا وزارت صنعت که مجوز به این قطعه سازان داده است به سمت الزام برای ادغام قطعه سازان کوچک و ایجاد قطعه سازان بزرگ نرفته است، در صورتی که بارها در این مورد صحبت شده است؟ البته در مورد خصوصی سازی خودروسازان در شرایطی صحبت می شود که بیشتر کارشناسان معتقد به آزادسازی هستند نه خصوصی سازی.

با این شرایطی که شما می فرمایید چرا به سمت ادغام قطعه سازان پیش نمی رویم؟ مفهوم آزادسازی یعنی چی؟ آزادسازی به معنای رقابتی شدن بازار و واگذاری قیمت گذاری در یک بازار کاملا رقابتی برای ارتقای کیفیت.

بله درسته، من هم با شما موافق هستم بگذارید قیمت گذاری کنند.

چرا به این سمت نمی رویم؟ بگویید شورای رقابت موافقت کند، از آنها بپرسید که چرا اجازه نمی دهد قیمت ها در بازار رقابتی تعیین شود.

خوب شما به عنوان سهامدار خودروسازی ها چرا از وزیر و مجلس نخواستید که یک بار برای همیشه به سمت رقابتی تر شدن بازار پیش بروند؟ از کجا می دانید نخواستیم؟ هیچ وقت خبری از این درخواست ها شنیده نشد یا هیچگاه در این مورد اظهار نظر نکردید؟ شما نشنیدید، ما نباید هر کاری که می کنیم بگوییم.

شما در سیبل هستید و هر گفته شما به عنوان یک مسوول دولتی مهم و قابل توجه است.

قطعا زمانی که قراردادی یا تصمیمی با نقص مواجه می شود نخستین کسی که در سیبل انتقاد قرار می گیرد جنابعالی هستید مانند قرارداد رنو که همیشه از شما سوال می شود.

قرارداد رنو اصلا بد نشده است خیلی خوب است.

شما مخالف سرمایه گذاری خارجی هستید؟ اصلا این طور نیست.

من تنها پرسیدم شفاف در مورد قرارداد رنو صحبت کنید، شاید یکی از دلایلی که این قرارداد این قدر مورد توجه است همین مشخص نبودن برخی مفاد قرارداد است.

در کجای دنیا قراردادهای منعقد شده را عنوان می کنند.

بروید ببینید اصلا دولت آلمان از قراردادی که بنز با یک پارتنر در کشور الجزایر منعقد می کند را اعلام می کند.

شما بعد از امضای قرارداد رنو اعلام کردید که تا یک زمان مشخص مردم شاهد تردد خودروهایی هستند که تحت این قرارداد تولید و روانه بازار خواهد شد.

در حال حاضر یک سال از آن قرارداد گذشته ولی هنوز خبری از این قول نیست.

خوب نگذاشتند تا این قرارداد اجرایی شود، من نمی توانم خارج از واقعیت حرفی بزنم.

چه کسی جلوی اجرای این قرارداد را گرفته است؟ .

[سکوت] شما مدافع چه نوع نگاهی در خودروسازی هستید؟ در صنعت خودرو دو تفکر وجود دارد، یک تفکر این است که همین صنعت خودروسازی را هر چه بیشتر بومی کنیم و توسعه دهیم و تفکر دیگر این است که در کنار توسعه این صنعت، نیازمند مشارکت با صاحبان برند و مشارکت با خودروسازان بزرگ است که من این تفکر دوم را قبول دارم و دنبال آن هستم.

کمااین که در ایدرو هم مدافع این تفکر بودیم و همه قراردادهای منعقد شده در ایدرو یا با مشارکت خارجی بوده است یا کاملا به بخش خصوصی واگذار شده است.

یعنی مدیریت دست آنهاست و ما سهامدار اقلیت هستیم.

بله، این تفکر من را عده ای قبول ندارند و علیه آن حرف می زنند و در جمع های مختلف به انتقاد از این تفکر برمی آیند.

ما هم ابایی نداریم و پاسخ آنها را می دهیم.

اما فکر می کنم چنین مقوله هایی را با جنجال رسانه ای نمی توان پاسخ داد باید در محفلی کارشناسی در این مورد صحبت کرد.

باید این دو تفکر همدیگر را اغنا کنند.

واقع امر این است که توسعه از اجماع نظرات صورت می گیرد.

ببینید چندی است که خودروی 2008 وارد بازار شده که خودروی خوب و زیبایی است و خواهان بسیار زیادی نیز دارد.

قیمت آن خوب است اما می توانست کمتر از این باشد، در سال آینده خودروی 301 و بعد از آن خودروی سیتروئن وارد بازار خواهد شد.

در حقیقت ما در حال وارد کردن سلایق مورد نیاز مردم در بازار هستیم.

ما نمی توانیم و نباید دولت ها به مردم الزام کنند که از خودروی خاصی استفاده کنند.

ما باید ببینیم سلیقه مردم در چه رنج قیمتی است، سلیقه عمده به دلیل مسائل اقتصادی در رنج قیمتی پایین تر از 50 میلیون تومان است.

در حال حاضر خودروهای متوسط رو به بالا خواهان زیادی دارند و ما سعی می کنیم بازار را با تاکید بر حداکثر استفاده از توان داخلی مدیریت کنیم.

به تازگی سازمان گسترش و نوسازی صنایع در بحث ریلی فعال شد.

در بحث ریلی قانون برنامه ششم توسعه صنعت ریلی را تاکید کرده است و توسعه صنعت ریلی قدرت رقابت ما را افزایش می دهد؛ چرا که در جابه جایی محصولات و مواد اولیه بسیار تاثیر دارد و قیمت مواد اولیه را کاهش می دهد.

در دنیا حمل و نقل عمومی بسیار باصرفه تر از حمل و نقل خصوصی است.

برای مثال در همین تهران هر روز صبح بنا به گفته پلیس 70 درصد خودروهای تردد کننده تک سرنشین هستند و لذا توسعه صنعت ریلی تاکید رییس جمهور و برنامه ششم است.

1.

5 سال قبل شورای اقتصاد مصوبه ای برای 2 هزار واگن مترو برای تهران و کلانشهرها به وزارت صنعت معدن وتجارت و وزارت کشور ابلاغ کرد.

که از سوی وزارت صنعت، ایدرو و از سوی وزارت کشور سازمان شهرداری ها و دهداری ها کار مشترکی را انجام دادند و تحت این مشارکت مذاکرات بسیار خوبی برای انعقاد قراردادهای ریلی انجام شد که در نوع خود بی نظیر هستند.

طبق اطلاعاتی که از این قراردادها منعکس شده قیمت های این قراردادها به نسبت قراردادهای گذشته کمتر است که به نوعی موفقیت ایدرو نیز محسوب می شود.

بسیار کار خوبی است و پارت اول مناقصه برگزار شد و تقریبا هر واگن حدود 300 هزار دلار نسبت به قراردادهای قبلی ارزان تر است.

کل واگن های مترو 1500 واگن که همه چینی است و ما معتقدیم که باید ترکیبی از شرکت های دیگر و اروپایی ها باشد چرا رقابت نباشد تا همه در شرایط یکسان در مناقصات شرکت کنند.

در حقیقت اتفاق بسیار خوب در این قراردادها تغییر رویکرد از خرید محض به تولید داخلی بود.

ساخت واگن هم از قاعده کلی 51-49 تبعیت می کند یا میزان داخلی سازی بیشتری را در نظر گرفته اید؟ خیر در این قراردادها بحث تولید داخل تا 55 درصد هم مطرح است یکی از وی‍ژگی های قرارداد های ریلی همین استفاده از توان داخلی بر بستر کارخانه هایی است که در داخل کشور وجود دارند و تاکنون تولید کمی داشتند یا تعطیل بودند، ساخته می شود.


کلید واژه ها: قرارداد - وزیر صنعت، معدن و تجارت - خودرو - ایران - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - ایرانی - بازار ایران - سایپا - همیشه - ایرانی ها - روزنامه اعتماد - وزیر - طولانی - مدیریت - معدن - تولید خودرو - بازار - جدید - فرانسوی - روزنامه - توافقات - متفاوت - مدیران - نوسازی - نخستین - تولید - تامین - اخبار - پاریس - توتال

آخرین اخبار سرویس:
فهرست کالاهای وارد شده با ارز 4200 تومانی منتشر می شود

53 مجوزسرمایه گذاری درخوزستان صادر شد

رییس ستاد مبارزه با قاچاق: اعلام صرافی های گران فروش به مصلحت نیست

کاهش چشمگیر آمار طلاق در اردبیل

ممنوعیت واردات 1339 کالا به گمرک های کشور ابلاغ شد

تحت هر شرایطی ارز مورد نیاز کشور را تامین میکنیم

فهرست کالاهای وارد شده با ارز 4200 تومانی منتشر می شود

ممنوعیت واردات 1339 کالا به گمرک های کشور ابلاغ شد

افت 105 هزار تومانی قیمت سکه +جدول

گیاهان دارویی ایران هرکدام به مثابه یک چاه نفت ارزشمند هستند

آیا بازی ایران و پرتغال یک میلیاردی می شود؟

انبار تولیدکنندگان لوازم خانگی خالی است

ثبت سفارش خرید سکه آتی در بورس کالا آزاد شد

افزایش ظرفیت تولید کنسانتره مس به 500 هزار تن

رفع مشکل آب آبادان تا چهار روز دیگر

نقشه آرامکو برای نفوذ در بخش انرژی هند

امکان استعلام ارز تخصیص یافته به گوشی های تلفن همراه فراهم شد

آغاز بکار نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو، موتور سیکلت و دوچرخه

گزارشی از اعتراضات کسبه در تهران

طرح انتقال آب ارس به تبریز در مرحله مناقصه است

پالایشگاه ستاره خلیج فارس مانع خروج 5.4 میلیارد دلار شد

70 هزار تن گندم در گرمی مغان برداشت می شود

وقتی ادینسون کاوانی حذف ایران را قطعی دانست!

53 مجوزسرمایه گذاری درخوزستان صادر شد

70 هزار تن گندم در گرمی مغان برداشت می شود

استحصال 500 میلیون مترمکعب آب با اجرای 250 طرح آبخیزداری و آبخوانداری در سال جاری

بانک اطلاعات سرمایه گذاران آذربایجان غربی تهیه شود

مجری راه اندازی کسب و کارهای نوپا در بخش کشاورزی منصوب شد

166 طرح سازگار با کم آبی در اصفهان اجرا می شود

راه اندازی تعاونی های چند منظوره برای بازنشستگان

پالایشگاه ستاره خلیج فارس مانع خروج 5.4 میلیارد دلار شد

طرح انتقال آب ارس به تبریز در مرحله مناقصه است

مقایسه نسل جدید و قدیم ولوو S60

آغاز غنی سازی در صورت درنگ اروپایی ها

کاهش درآمد از سهم مالیات بر ارزش افزوده، عامل ورشکستگی شهرداری ها

نگاهی به سیتروئن C3 + بررسی مشخصات فنی و ویژگی های آن

معرفی سیستم دید 360 درجه برای موتور سیکلت

از ببر ایرانی تا غذای پرتغالی در منطقه هواداران سارانسک/ تصاویر

ماژول G-Sync HDR انویدیا 500 دلار خرج روی دست سازندگان مانیتور می گذارد

ورود ارگان های نظارتی به موضوع کاغذ ضروری است

چرا تولید نفت اوپک پلاس باید افزایش پیدا کند؟

پرواز بورس به سوی کانال 115 هزار واحدی

کسب وکار در بازار تهران از سر گرفته شد

بارش ها 26 درصد افت کرد

صادرات گاز در بهار امسال 9 درصد افزایش یافت

یک کارشناس سیاستگذاری اقتصاد و فناوری: نرخ غیرواقعی ارز عامل بحران تورمی و عقب ماندگی اقتصاد/ زیان بارترین اقدام، رشد حقوق کارمندان کمتر از تورم است

 آقای سیف نمی دانست اگر نقدینگی 3 برابر شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟ مگر می شود؟ این جزء الفبای اقتصاد است

آیا بازی ایران و پرتغال یک میلیاردی می شود؟

اعلام صرافی های گران فروش به مصلحت نیست

166 طرح سازگار با کم آبی در اصفهان اجرا می شود

لزوم صرفه جویی در مصرف برق طی روزهای آینده در خوزستان

ورود ارگان های نظارتی به موضوع کاغذ ضروری است

استاندارد به مطالبه عمومی تبدیل شود

اعتراض کسبه تهران

اینفوگرافیک/ تورم 8 درصدی در خردادماه

تصویر/ پیام علی کریمی در آستانه دیدار ایران - پرتغال

ضرورت صرفه جویی شهروندان در مصرف آب

در حاشیه حمله برخی هواداران ایرانی به رونالدو

همایش مدیریت یکپارچگی دارایی های فیزیکی صنعت نفت برگزار شد

با توجه به کمبود تولید برق در کشور، احتمال خاموشی وجود دارد

نشست رؤسای اصناف بازار برای اعلام برائت از اخلالگران برگزار می شود

بانک اطلاعات سرمایه گذاران آذربایجان غربی تهیه شود

امروز چه خبر بود؟ از تعطیلی بازار و تجمعات اعتراض مردم به گرانی ها و کشف اختلاس سه هزار میلیاردی در ساری تا اظهار نظرها درمورد برجام و حساسیت بازی فوتبال امشب ایران  پرتغال

ارز مورد نیاز کالاهای اساسی در هر شرایطی تامین خواهد شد/ نمی گذاریم کوچکترین رانت و فسادی ایجاد شود

جمعی از بازاریان و اصناف مقابل مجلس تجمع کردند

استخدام مهندس مکانیک سیالات، صنایع، برق کنترل و مهندس هیدرولیک آب

اولین صفحه وینیل LP تاریخ که 70 سال از ساختش می گذرد، دوباره تولید شد

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران: در حال بررسی لیست وزارت ارتباطات هستیم/ با گرانفروشی قطعا برخورد می کنیم

بازار اصفهان در آرامش است

حمایت سرکرده منافقین از آشوب های امروز در بازار تهران

وزیر ارشاد خواستار ورود ارگان های نظارتی به موضوع کاغذ شد

تبلت شیائومی می پد 4 با قیمت 170 دلار رونمایی شد

طلای جهانی 4 دلار افت کرد

ثبت سفارش خرید سکه آتی در بورس کالا آزاد شد

انتشار فهرست وارد کنندگان کالا با دلار 4200 تومانی

واردات 95 هزار دلاری دفتر مشق

بانک اطلاعات سرمایه گذاران آذربایجان غربی تهیه شود

22 میلیارد ریال برای توسعه کتابخانه های گیلان اختصاص یافت

حقوق معوق کارکنان گروه ملی فولاد خوزستان پرداخت شد

یک واحد تولیدی در قزوین بازگشایی شد

چوب حراج به آثار تاریخی 2 هزار ساله ایرانی در لندن

پشت پرده برخی اتفاقات امروز بازار تهران چه بود؟

مدیر کل پزشکی قانونی تهران: تهیه 6 هزار پروفایل ژنتیکی مجرمان سابقه دار

نرخ تورم مصرف کننده کل در خرداد 8.2 درصد شد

خروج نام سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از لیست شرکت های قابل واگذاری سازمان خصوصی سازی در آینده نزدیک

اعلام قیمت جدید محصولات سایپا

حقوق معوق کارکنان گروه ملی فولاد خوزستان پرداخت شد

تعیین نوع ارز مصرفی برای گوشی تلفن همراه با سامانه *7777#

آغاز طرح شاخ شماری دام در مراتع فریدونشهر

مردم اطمینان داشته باشند حتی در بحرانی ترین شرایط ، ارز برای تأمین کالا های اساسی اختصاص خواهد یافت

اغتشاشگران اموال مردم را به آتش کشیدند + تصاویر

در حال بررسی لیست شرکت های دریافت کننده ارز دولتی هستیم/ برخورد شدید با گرانفروشی

دشمنان دنبال ناآرام کردن فضا و دامن زدن به اعتراضات هستند

دستور رییس جمهور برای اعلام کالاهایی که با ارز دولتی وارد شده اند

ثبت سفارش خرید سکه آتی در بورس کالا آزاد شد

صادرات گاز در بهار امسال 9 درصد افزایش یافت

دستور رییس جمهور برای اعلام کالاهایی که با ارز دولتی وارد شده اند/ آغاز شفاف سازی ارز کالاها از واردکنندگان گوشی

ولایتی با مشاور امنیت ملی عراق دیدار کرد

هدر رفت بیش از 37 درصد آب در شبکه آبرسانی دشتی

مفاد قرارداد رنو را نمی گویم

مفاد قرارداد رنو را نمی گویم