مطالب مرتبط:
آخوندی در راه ماند/نمایش سندی که حاشیه ساز شد/موافقان و مخالفان استیضاح وزیر راه در مجلس چه گفتند؟
عکس/ جلسه استیضاح وزیر راه و شهرسازی در مجلس شورای اسلامی
علیرضابیگی: آخوندی سهمیه یک آقایی در دولت است/ ناکارآمدی وزیر راه با قربانی کردن معاونان جبران شده است
آخوندی سهمیه یک آقایی در دولت است/ ناکارآمدی وزیر راه با قربانی کردن معاونان جبران شده است
واکنش کاربران به استیضاح ربیعی و آخوندی +تصاویر
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 23 اسفند 1396 ساعت 14:312018-03-14سياسي

واکنش دانشگاهیان در فضای مجازی به ماجرای استیضاح وزیر راه مجلس به جای وزیر راه هزاران خانواده کم درآمد و خانه بدوش را استیضاح کرد/درخواست برای جمع آوری کمک مالی به آخوندی


استیضاح وزیر راه برای بار سوم و رای مثبت مجلس به وی باعث شد تا در فضای مجازی واکنش ها و انتقادهای مختلفی از سوی دانشگاهیان به این موضوع و عملکرد مجلس در این رابطه مطرح شود.

- واکنش دانشگاهیان در فضای مجازی به ماجرای استیضاح وزیر راهمجلس به جای وزیر راه هزاران خانواده کم درآمد و خانه بدوش را استیضاح کرد/درخواست برای جمع آوری کمک مالی به آخوندی استیضاح وزیر راه برای بار سوم و رای مثبت مجلس به وی باعث شد تا در فضای مجازی واکنش ها و انتقادهای مختلفی از سوی دانشگاهیان به این موضوع و عملکرد مجلس در این رابطه مطرح شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار گروه دانشگاه "، اگرچه طی امروز و دیروز سه وزیر دولت استیضاح شدند ولی واکنش هایی که نسبت به استیضاح عباس آخوندی وزیر راه، مسکن و شهرسازی بود بسیار پررنگ تر از دو وزیر دیگر یعنی وزیر کار و جهاد کشاورزی بود.

در همین رابطه بسیاری از دانشگاهیان با هشتگ های استیضاح ؛ آخوندی_استیضاح ؛ نماینده_مردم_باشید و هشتگ های دیگر نسبت به عملکرد مجلس درباره استیضاح آخوندی انتقاد کردند.

* تضعیف مشروعیت کیومرث یزدان پناه عضو هیات علمی دانشگاه تهران در پیامی در این رابطه نوشت: صرف نظر از نتایج استیضاح سه وزیر و قضاوت های متعددی که در کم و کیف آن وجود داشت، مهمترین پیام این استیضاح ها شائبه نمایشی بودن آن در جامعه است که قطعا تضعیف مشروعیت مجلس فعلی در شیوه مواجهه با دولت و کاهش شدید رفتارهای دمکراتیک نمایندگان را القاء می کند.

لذا این قضاوت شکل گرفته عمومی برای مجلسی که می خواهد در راس امور باشد!!! بسیار آسیب زاست.

* میگن شام ضیافت نمایندگان خیلی هم لذیذ بوده حجت الله عبدالملکی عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) در توییتی درباره استیضاح وزیر راه یه نظرسنجی راه انداخته و نوشته: شما به وزیری که مجلس سه بار استیضاحش می کنه و هر بار دوباره بهش رای میده چی می گید؟ 1- وزیر مظلوم 2- وزیر قالتاق 3- هیچکدوم وی در توییت دیگری نوشت: هرچند قبلش بیانیه دادن که داستان ضیافت شام نمایندگان کذبه، اما اونایی که رفتن میگن شامش خیلی هم لذیذ بوده! * دلایل ایجاد افتضاحات مدیریتی، فساد سیستمی، برجام و عدم استیضاح وزرا مصطفی ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد تهران بزرگ هم نوشت: از دلایل همه افتضاحات مدیریتی و فساد سیستمی و برجام و افتضاح مجلس در استیضاح و.

می تواند موارد زیر باشد: 1_فرصت سوزی احمدی نژاد با ستون پنجمی مشایی و دلقکی بقایی 2_ مصلحت اندیشی شورای نگهبان برای تایید صلاحیت های ریاست جمهوری و مجلس 3_ سکوت مراجع عظام 4 _رای مردم به این مجلس ودولت * وزیری که سه بار استیضاح بشه و رای بیاره دیگه هیچی جلودارش نیست! محمدرضا گلرومفرد دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در پیامی نوشت: خوبیه استیضاح اینه که وزیرحتی اگر دوباره رای بیاره حواسش رو جمع می کنه در ادامه.

اما وزیری که سه بار استیضاح بشه و رای بیاره دیگه هیچی جلودارش نیست! وی در پیام دیگری نوشت: مهم ترین مسئله ای که باعث شد استیضاح وزرا رای نیاورد و سوال از رییس جمهور پرسیده نشود تعارض منافع است.

این نمایندگان برای رای آوری در حوزه انتخابیه خود می بایست برای آن حوزه از دولت پول و امکانات بگیرند و دولت به نمایندگان مخالف خود کمکی نمی کند.

* باز هم آخوندی رای میاره و آب هم از آب تکون نمی خوره امیرعلی صفا دانش آموخته حقوق سیاسی هم در توییتی نوشت: نماینده مجلس نامه ای رو نشون می ده که در اون آخوندی تایید کرده به برخی قضات آپارتمان داده بشه، با قضات تماس گرفته گفتن آره چنین پیشنهادی به ما شده، اما باز هم آخوندی رای میاره و آب هم از آب تکون نمی خوره.

پس فردا هم بنشینید در اندیشکده هاتون عزا بگیرید که علت اعتراض مردم چیه.

* لزوم برگزاری دوره آموزشی رای دادن برای بهارستانی تشکل دانشجویی جامعه اسلامی دانشجویان الزهرا‏ هم در پیامی در صفحه توییترش نوشت: باید به دوره آموزشی رای دادن برای بهارستانی ها بزارن خیلی واجبه * نمایندگان مردم خدا قوت!! یکی از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان مستقل هم که با نام کاربری طباطبایی در توییتر فعالیت می کند در پیامی نوشت: داشتیم با رای نیاوردن استیضاح آخوندی کنار می اومدیم که مجلسی ها حماسه ای جدید آفریدند! نمایندگان مردم خداقوت!!! * مجلس صدها هزار خانواده کم درآمد و خانه بدوش را استیضاح کرد نه آخوندی را! سید امیر سیاح از فعالان دانشجویی هم در توییتی نوشت: مجلس امروز آخوندی را استیضاح نکرد، صدهاهزار خانواده کم درآمد و خانه بدوش را استیضاح کرد که 5ساله هرسال خانه محقرتری اجاره می کنند به این امید که آپارتمان مسکن مهرشان را تحویل دهند، این نماینده ها واقعا نماینده کدام مردمند؟! * شام هیات دولت با نمایندگان همان کند که جمال یوسف با زنان مصر بکرد! زهرا موسوی دانشجوی ارشد حسابداری هم در مطلبی نوشت: وی راپرسیدند ای وی چگونه وزیری که در دوره اش طیاره ها بیافکندندی و کشتی ها مغروق گشتندی و راه ها بسی کشته بستاندندی، همچنان رای اعتماد از مجلس بستاند؟ وی گفت شام هیات دولت با نمایندگان همان کند که جمال یوسف با زنان مصر بکرد! از این پاسخ مریدان گریبان چاک دادندی و جرها خوردندی؟ * وقتی زور، فساد و زد و بند به حد اعلای خود می رسد محمدجواد محمدزاده از فعالان دانشجویی هم در توییتی نوشت: ابقای آخوندی پاسخ خوبی است برای آنها که به دنبال علت اصلی وضع نامطلوب عدالت در جمهوری اسلامی هستند.

وقتی زور فساد و زد و بند به حد اعلای خود می رسد و بر همه چیز می چربد؛ حتی در خانه ی ملت.

* آخوندی می رفت از کجا می فهمیدیم مسافران قطارها و هواپیماها بیمه بودن یا نه! نفیسه سادات موسوی از فعالان دانشجویی هم در پیامی نوشت: اگه آخوندی می رفت ما دیگه از کجا می فهمیدیم مسافران قطارها و هواپیماهایی که تصادف و سقوط می کنن بیمه بودن یا نه؟ * رای نمایندگان به عملکرد نداشته آخوندی! پیام مرادی دبیر سیاسی سابق اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در توییتی نوشت: بالاخره دوران وزارت آخوندی هم می گذرد اما روسیاهی آن برای جناب رییس می ماند! نمایندگانی که امروز به کارنامه خالی آخوندی رای دادند در عملکرد نداشته او و بلایی که با او بر سر زیرساخت های مهم کشور خواهد آمد شریک هستند.

* این مجلس همان آشی است که با دست خودمان پختیم محمدعلی جبرییلی دانشجوی ارشد علوم سیاسی هم با اشتراک گذاشتن تصویر زیر نوشته است: خانم های محترم آقایان عزیز! این مجلسی که همه ما علیه آن توییت می زنیم از آسمان به وجود نیامده است.

این مجلس برآیند آرای همین مردمی است که در صندوق های انتخابات ریخته شده است.

این مجلس یعنی همان آشی است که با دست خودمان پختیم.

در انتخابات 98 هوشیارباشیم.

* کجایی مدرس.

محمدعلی سعادتی فعال دانشجویی و دبیر سابق اتحادیه سازمان اسلامی دانشجویان ایران در توییتی نوشت: پول، قول و قوم برنده شد! نمایندگان معامله گر برخلاف مطالبه عمومی به استیضاح نه گفتند.

کجایی مدرس.

* استیضاح یا افتیضاح؟ برخی از دانشگاهیان هم امروز تصویری که روزنامه وطن امروز در صفحه اولش منتشر کرده بود را به اشتراک گذاشته بودند و به نکاتی که در این عکس بیان شده بود تاکید کردند.

* ایجاد کمپینی برای جمع آوری کمک مالی به آخوندی و دخترش گفتنی است، آخوندی در زمان استیضاح خود گفت که کل کبلغ حسابش 4 و نیم میلیون تومان و کل موجودی حساب دخترش 638 هزار تومان است، همین موضوع باعث شد؛ که بسیاری از دانشجویان در فضای مجازی به این موضوع واکنش نشان دادند و به طنز کمپینی را برای کمک مالی به آخوندی و دخترش تشکیل دادند.

* آقای آخوندی شاید دختر مظلومت نخواد همه بدونن پول تو جیبش نیست، تو باید بری تو مجلس بگی به همه؟! یکی از فعالان دانشجویی هم که با نام کاربری دختر کرد در توییتر فعال است؛ نوشت: یکی به آخوندی بگه حالا خودت هیچ، چرا با آبروی اون بچه بازی می کنی؟ شاید اون دختر مظلومت نخواد همکلاسیاش بدونن پول تو جیبش نیست؟ تو باید بری تو مجلس بگی به همه؟! * آخوندی نشان داد با طرح هایی مانند اعاده اموال نامشروع مسئولان نمی توان مچِ لیبرال های نجومی خوار را گرفت علی قلهکی فعال دانشجویی در پیامی هم در خصوص اظهارات آخوندی در مجلس نوشت: آخوندی در جلسه استیضاح یک کد مهم داد؛ من 4میلیون و دخترم 630 هزارتومان پول دارد این سخنان تنها یک مفهوم داشت، یعنی این جماعت آنقدر در رانت و اختفای اموال استاد هستند که مطمئن باشید با طرح هایی شبیه اعاده اموال نامشروع مسئولان نیز نمی توان مچِ لیبرالهای نجومی خوار را گرفت * در حد توان خود به آقای آخوندی کمک کنید عماد عباسی یکی از فعالان دانشجویی هم تصویر زیر را با هشتک کمک مالی به وزیر راه به اشتراک گذاشته و نوشته است: در این روزهای باقی مانده تا شب عید، در حد توان خود به آقای آخوندی و دخترش کمک کنید.

* همه دارایی آخوندی رو ده میلیون تومن می خرم! یکی از دانشجویان هم که با نام کاربری سارا در فضای مجازی فعال است در این رابطه نوشت: همه دارایی آخوندی رو ده میلیون تومن خریدارم! چه نقدی و چه غیرنقدی! لطف بیشتر از این؟!؟ انتهای پیام/ http://fna.

ir/a4i81z
کلید واژه ها: استیضاح - دانشگاه - وزیر - وزیر راه - مجلس - فضای مجازی - آخوندی - واکنش - مجازی - رابطه - انتقاد - هیات علمی - عضو هیات - خانواده - بسیج دانشجویی - دانشگاه تهران - شورای هماهنگی - عباس آخوندی - تهران - درآمد - یزدان پناه - خانه - پیام - دولت - علمی - فساد - ابراهیمی - دانشجویی - مالی - وزیر کار

آخرین اخبار سرویس:
نقاشی هایی از مهره های شطرنج و قاجاری ها

توصیه های طلایی برای انرژی مثبت های شیک پوش

حمله نماینده اصولگرا به نویسندگان نامه مذاکره با آمریکا

کوتاهی در اجرایی کردن سیاست های ابلاغی در حوزه خانواده/ برخی از قوانین معطل اجرا است

آماده همکاری با رسانه ملی هستیم/رسانه در ذات حوزه های علمیه نهفته شده است

مهلت اعتراض مؤسسان مدارس غیردولتی به مبلغ شهریه تا 15 تیرماه تمدید شد

تخلف40هزارمتری دانشگاه علوم پزشکی ایران درمجاورت برج میلاد/تعیین تکلیف گود برج تا2ماه آینده

از ورشکستگی صنعت هتلداری در کردستان تا اسکان مسافران در مدارس

حسینی: قوه قضاییه هر چه سریعتر لایحه منع خشونت علیه زنان را بررسی کند

وزیر خارجه قطر: بیشتر بحران های منطقه بازیگران مشابهی دارند

کوتاهی در اجرایی کردن سیاست های ابلاغی در حوزه خانواده/ برخی از قوانین معطل اجرا است

پیکر حجت الاسلام حسینی در جوار حضرت عبدالعظیم (ع) آرام می گیرد

مذاکره را بر اساس اصل دفاع از منافع ملی می پذیریم

شعری از مهدی رحیمی (زمستان) یک نفر باید «مدینه شهر پیغمبر» بسازد

لزوم مشارکت سپاه و وزارت نیرو در فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب و برق

برپایی مراسم تشییع حجت الاسلام والمسلمین حسینی

اصلاحِ اصلاحات

ازلزوم نگهداری و بهره برداری سازه های تهران تا برگزاری جلسه با سرداراشتری درباره گود برج میلاد

دولت تسهیلات لازم به طرح های اشتغالزایی روستایی را بدون هیچ مشکلی پرداخت می کند

دشمن می خواهد ما را در قلب و ذهنمان شکست دهد/ اساتید دانشگاه مرجع فکری امروز جامعه

انتخابات نظام مهندسی کشاورزی قزوین آغاز شد

رییس مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت خبر داد آغاز فعالیت بنیاد بین المللی نظریه پردازان

آغاز فعالیت بنیاد بین المللی نظریه پردازان

باحضور پیکر حجت الاسلام حسینی از مقابل مسجد فائق تشییع شد

تشکیل شورای راهبردی برای حل مشکلات کودکان کار/ شناسایی پیمارانکاران متخلف به صورت اورژانسی

سعید ابوطالب: لازمه وحدت، عنصر «اعتمادملی» است/ وحدت باید با احترام به سلایق مختلف باشد/ رسانه به نحو عادلانه میان جریان ها توزیع نشده است/ ناسزا گفتن، فضای باز انتقاد را دچار انسداد می کند

چرا باید در انتهای سوره «علق» سجده کرد؟

نماینده ماهشهر: آب خوزستان، قابل استفاده نیست

زمان آغاز توزیع کارت کنکور سراسری

مراسم تشییع مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی اکبرحسینی

آب خوزستان به لحاظ بهداشتی قابل استفاده نیست

بازداشت 4 تبعه ایرانی به جرم حمل مواد افیونی در گرجستان

پرویز مشرف استعفا داد

اول گردشگری ایران، بعد گردشگری دنیا

هشتم شوال؛ روز تخریب؛ یَومُ الهَدم

محفل قرآن به یاد شهدا در بشرویه

سردار سلامی: ملت ایران همه بزرگی ها را در اختیار دارد

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت وگو با فارس عنوان کرد کوتاهی در اجرایی کردن سیاست های ابلاغی در حوزه خانواده/ برخی از قوانین معطل اجرا است

از ورشکستگی صنعت هتلداری در کردستان تا اسکان مسافران در مدارس

نماینده اصولگرا: نویسندگان نامه مذاکره با آمریکا غرب زده هستند/ اینها به منتقدان برجام دلواپس گفتند

برپایی مراسم تشییع حجت الاسلام حسینی

فوری / استاد مشهور برنامه «اخلاق در خانواده» دار فانی را وداع گفت + عکس

ممکن انتخابات پارلمانی افغانستان به تعویق بیافتد

دولت تسهیلات لازم به طرح های اشتغالزایی روستایی را بدون هیچ مشکلی پرداخت می کند

همکاری سپاه با وزارت نیرو در ترویج فرهنگ صحیح مصرف آب و برق

روش مطالعه جامعه شناسی را به جریانات واقعی اجتماعی نزدیک کنیم

سالک: کلیه مسئولان، فرامین مقام معظم رهبری را فصل الخطاب خود قرار دهند

خروج مایکروسافت از برنامه های ضد مهاجرتی امریکا

ولیعهدی بن سلمان یک ساله شد

بازسازی مناطق زلزله زده خراسان رضوی آغاز شد ‎

تجمع انتخاباتی عظیم شهروندان ترکیه در حمایت از رقیب اردوغان

ماهی گرفتن از آب گل آلود به شیوه ترکیه ای/ رونمایی از کرنش ترک ها به خوشنویسان ایرانی

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در گفت وگو با فارس اعلام کرد وضعیت صدور شناسنامه برای کودکان بی هویت/ به دنبال کارت هویت موقت نیستیم

در کشور ما میل به نظریه انتقادی نیست

سالگرد تخریب حرم شریف ائمه بقیع به دست وهابیان آل سعود

جنگ امروز جنگ اقتصادی و روانی است

تشییع پیکر حجت الاسلام والمسلمین حسینی

شهیدان با نثار خون خود امنیت را برای کشورارمغان آورند

پرویز مشرف از ریاست حزب خود استعفا داد

استاندار کردستان هفته قوه قضاییه را تبریک گفت

نام ایران در FATF بماند

مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم علت اصلی بروز مشکلات قضایی در جامعه است

خانواده معظم شهداء بهترین الگوی جامعه هستند/ زبانم در مقابل ایثارگری و عظمت خانواده های شهداء قاصر است

روز ملی اصناف را تبریک گفت

راه اندازی میز خدمت در کنار ملاقات عمومی فرمانداردرشهرستان بابل

مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان شهرستان بابل برگزار شد

سلفی حاج قاسم با حرم ارباب

ام اس ناتوانی نیست

محل تدفین معلم اخلاق تغییر کرد

تبعات توقف فعالیت تعاونی های سهام عدالت

منافع آمریکا، قربانی لابی قدرتمند یهود

آموزش عالی در هفته ای که گذشت

حجت الاسلام والمسلمین حسینی در جوار حضرت عبدالعظیم (ع) آرام می گیرد

نماینده زن تهران: قوه قضاییه هر چه سریعتر لایحه منع خشونت علیه زنان را بررسی کند

دادستان کل: مگر می شود هزاران دستگاه خوردوی خارجی با قیمت بالا وارد کشور شود و شبکه ای نباشد/ رسیدگی به پرونده خودروهای قاچاق در در دادسرای هرمزگان

خروج سالیانه 150 هزار نخبه از کشور/مهاجرت کارگران درجه یک و ممتاز از ایران

نمی دانیم چه کسی در کشور مسئول نظام انرژی و آب است/ مصرف انرژی در ایران 6.2 برابر استاندارد جهانی است

ثبت زمان مصاحبه سطح 3 و 4 حوزه علمیه خواهران تا 7 تیرماه

تعریف و تمجید بهاره رهنما از طراح لباس عروسی اش! عکس

ناجا: حکمی برای تخلیه ویلا دریافت نکرده ایم

رهبران کسب و کار به مثابه کاتالیزور برای تغییر

نماینده مردم سبزوار در مجلس: موضوع اشتغال زایی در دولت روحانی بدتر از گذشته شده است/ بی مهری دولت به موضوع اشتغال زایی و تحقق اقتصاد مقاومتی

آغاز طرح راه آهن همدان ملایر

پرواز های فرودگاه دستغیب ،جمعه یکم تیر ماه

هدف از فراخوانی گردان بیت المقدس ماکو، حفظ روحیه رزمی و دفاعی بسیجیان است

حاج قاسم در کربلا

گزارش تصویری : مراسم چهلمین روز درگذشت حجت السلام والمسلمین طباطبایی در قم

لو رفتن بچه پنهانی آقای رییس جمهور! + عکس

حسینی: قوه قضاییه هر چه سریعتر لایحه منع خشونت علیه زنان را بررسی کند

تشریح مهمترین پرونده های قضایی از زبان منتظری

برخورد احتمالی نیروی انتظامی با تجمعات خارج از مکان های تعیین شده حمایتی باشد

نمایندگان با استفاده از حق تحقیق و تفحص به عاملین ارسال پیامک ها برسند

جزییات ممنوعیت ها و محدودیت های ترافیکی محورهای مواصلاتی

ترامپ: روند خلع سلاح اتمی کره شمالی آغاز شده است

توصیه قتدی صدر به دستگاه قضا درباره موضوع بازشماری دستی آرا

نفوذ ایران غیرقابل حذف است/ دشمن ظرفیت های خود را برای جنگ از دست داده است

شمایل کنونی بقیع را چه کسی ساخت+عکس

45 میلیارد ریال اعتبار برای آبرسانی سیار به عشایر کهگیلویه و بویراحمد

اقتدار ایران در گرو حرکت در مسیر رهبری و تکیه بر توان داخلی است

شعری از سجاد احمدلو بقیع و سوریه فرقی نمی کند، شیعه

واکنش دانشگاهیان در فضای مجازی به ماجرای استیضاح وزیر راه مجلس به جای وزیر راه هزاران خانواده کم درآمد و خانه بدوش را استیضاح کرد/درخواست برای جمع آوری کمک مالی به آخوندی

واکنش دانشگاهیان در فضای مجازی به ماجرای استیضاح وزیر راه مجلس به جای وزیر راه هزاران خانواده کم درآمد و خانه بدوش را استیضاح کرد/درخواست برای جمع آوری کمک مالی به آخوندی