مطالب مرتبط:
واکنش یک اصلاح طلب به توییت جنجالی احمد توکلی
واکنش یک اصلاح طلب به توییت جنجالی احمد توکلی
واکنش یک اصلاح طلب به توییت جنجالی احمد توکلی
واکنش یک اصلاح طلب به توییت جنجالی احمد توکلی
پاسخ سخنگوی دولت به تهدید احمد توکلی: ترجیح می دهم سکوت کنم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 22 اسفند 1396 ساعت 23:222018-03-13سياسي

احمد توکلی علیه دولت توییت کرد، اصلاح طلبان بهم ریختند+ تصاویر


واکنش اصلاح طلبان به توییت اخیر احمد توکلی جالب توجه است.

برخی چهره های اصلاح طلب بدون توجه به کم کاری های دولت درباره شفافیت مالی مسئولینش تلاش کرده اند توییت احمد توکلی را به ادامه اغتشاشات دیماه ربط بدهند! جالب تر آنکه آنها احمد توکلی را متهم کرده .

- : احمد توکلی، اقتصاددان و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در توییتی دولت را برای عدم اجرای یک قانون تهدید به اعتراضات خیابانی کرد.

او در توییتر خود نوشت: اگر دولت تا پایان سال قانون انتشار علنی حقوق و مزایای مسئولان را اجرا نکند، با استفاده از اختیارات دیده بان شفافیت و عدالت، مردم را به تجمع قانونی و اعتراض خیابانی علیه دولت دعوت می کنیم.

اشاره او به ماده 29 برنامه ششم توسعه است که می گوید دولت مکلف است طی سال اول اجرای قانون برنامه نسبت به راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا اقدام کند و امکان تجمیع کلیه پرداخت ها به مقامات، رؤسا، مدیران کلیه دستگاه های اجرایی شامل قوای سه گانه جمهوری اسلامی ایران اعم از وزارتخانه ها، سازمان ها و مؤسسات و دانشگاه ها، شرکت های دولتی، مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، بانک ها و مؤسسات اعتباری دولتی، شرکت های بیمه دولتی، مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی (در مواردی که آن بنیادها و نهادها از بودجه کل کشور استفاده می نمایند)، مؤسسات عمومی، بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی، مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان قانون اساسی، بنیادها و مؤسساتی که زیر نظر ولی فقیه اداره می شوند و همچنین دستگاه ها و واحدهایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر یا تصریح نام است اعم از اینکه قانون خاص خود را داشته و یا از قوانین و مقررات عام تبعیت نمایند نظیر وزارت جهاد کشاورزی، شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، سازمان گسترش نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بنادر و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و شرکت های تابعه آنها، ستاد اجرایی و قرارگاه های سازندگی و اشخاص حقوقی وابسته به آنها را فراهم نماید، به نحوی که میزان ناخالص پرداختی به هر یک از افراد فوق مشخص شود و امکان دسترسی برای نهادهای نظارتی و عموم مردم فراهم شود.

دولت مکلف بود مطابق قانون، در سال جاری این کار را انجام دهد که تاکنون انجام نشده و کار به جایی می رسد که یک عضو مجمع تشخیص برای اجرای قانون باید ناچار متوسل به تهدید شود!(1) *اولین آثار تهدید دولت توسط احمد توکلی اما واکنش اصلاح طلبان به توییت اخیر احمد توکلی جالب توجه است.

برخی چهره های اصلاح طلب بدون توجه به کم کاری های دولت درباره شفافیت مالی مسئولینش تلاش کرده اند توییت احمد توکلی را به ادامه اغتشاشات دیماه ربط بدهند! جالب تر آنکه آنها احمد توکلی را متهم کرده ادند که می خواهد رهبری معترضان را هم برعهده بگیرد.

کرباسچی: الان دیر شده! غلامحسین کرباسچی، دبیر حزب کارگزاران سازندگی طی یادداشتی نوشته است: " سوالی که مطرح می شود، این است که چرا اینقدر دیر به فکر چنین شفافیتی افتاده اند و حالا به فرض که دلسوزانه است و هرجا جلوی ضرر را بگیری منفعت است.

می توان ساده از کنار خیالی که به ذهن می رسد گذشت که در دولتی با این مقدار مساله که بسیاری از این مسائل میراث کسانی از جنس خود شما و سال ها مورد تایید شما بوده اند و حالا در داخل و خارج، چپ و راست هرکدام نوعی شاخ و شانه می کشند، شما او را تهدید به تظاهرات خیابانی می کنید؟ این دولت که عادت به تهدید هایی اینچنینی و تهدید به تظاهراتی که چه بسا عامل آن دیگران هستند، دارد اما شما خود چه هدفی را دنبال می کنید؟ پاسخ این سوال را هم در توییت های خود بنویسید که در تمام این چهار سال که الحمد الله هم مسوول بوده اید، آیا تا به حال چنین تهدیدی کرده بودید؟ چنین اصراری بر شفافیت داشته اید؟ برای همه دولت ها و به ویژه دولت فخیمه نهم و دهم چنین ضرورتی احساس کردید؟ و غیر از حقوق، برای باقی مواردی که ممکن است شبهه خلافی در ذهن ها شکل گرفته باشد مانند زمین های واگذار شده، بورسیه های اعطایی، امتیازات داده شده و.

می شود چنین تهدیدی کرد؟" روزنامه اعتماد: اول باید مجوز بگیرید، اگر ندادند دیگر تجمع نکنید روزنامه اصلاح طلب اعتماد نیز طی گزارشی نوشته است: " آنچه دیروز احمد توکلی در صفحه توییتر خود نوشت یک پیام 140 کاراکتری ساده نبوده و از جهات مختلف قابل توجه است.

نخست آنکه یک چهره سیاسی اتفاقا با سابقه، مردم را به تجمع علیه دولت فرا می خواند.

توکلی از تجمع قانونی سخن گفته اما نکته اینجا است که تشخیص قانونی بودن یا قانونی نبودن یک تجمع به عهده وزارت کشور است، نه هیچ نهاد دیگری.

گویا این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی حدود اختیارات و امکانات تشکل های مردم نهاد را در نظر نگرفته و فراموش کرده است که حداکثر امکان نهاد دیدبان شفافیت نامه نگاری با وزارت کشور و درخواست برگزاری یک تجمع قانونی، مسالمت آمیز و اعتراضی است.

بدون شک توکلی و همراهانش در دیدبان شفافیت یا هر فرد حقوقی دیگر بعد از اخذ مجوز برگزاری تجمع، مختار هستند که مردم را به محل برگزاری تجمع دعوت کنند.

اما اقدام به این کار قبل از دریافت مجوز و در شرایطی که کشور هنوز متاثر از ناآرامی های دی ماه است، جای تامل دارد.

" در ادامه این گزارش نیز آمده است: " فرض کنیم آقای توکلی و دیگر اعضای دیدبان شفافیت، راه های متعدد را آزموده اند و موفق نشده اند دولت را به اجرای ماده 29 برنامه ششم توسعه وادارند، در صورت صحت این فرض و با توجه به شرایط و فضای سیاسی کشور، اولتیماتوم او به دولت را چگونه می توان تفسیر کرد؟ توکلی در شرایطی برای دولت ضرب الاجل تعیین کرده که هنوز از ناآرامی های توام با خشونت دی ماه زمان زیادی نگذشته است.

ناآرامی هایی که از قضا با یک تجمع علیه دولت آغاز شده بود.

عجیب است اگر مخالفان و منتقدان دولت فراموش کرده باشند نتیجه دعوت مردم برای مشارکت در تجمع نه به گرانی به کجا کشید.

دو ماه زمان زیادی نیست برای آنکه فراموش کنیم جرقه ای در مشهد، چگونه شهر به شهر شعله کشید.

همین دو ماه قبل بود که آقایان دیدند شعارها ممکن است با مرگ بر روحانی آغاز شود اما به همان ختم نمی شود.

دیدبانان شفافیت در چنین بستری دولت را از تجمع مردمی می ترسانند.

آن هم در شرایطی که اغلب تحلیل گران مسائل سیاسی اعم از اصلاح طلب و اصولگرا بارها از امکان تکرار اعتراضات اخیر سخن گفته اند و اتفاقا هشدار داده اند که در این صورت باید منتظر اوضاع وخیم تری نسبت به دی ماه باشیم.

به این ترتیب اگر دولت ظرف 5 روز آینده رضایت اعضای تشکل مردم نهاد دیدبان شفافیت را جلب نکند، آنها اولین درخواست برگزاری تجمع در سال 97 را به وزارت کشور ارایه خواهند داد و انتظار می رود که در صورت مخالفت وزارت کشور از دعوت مردم به خیابان ها بپرهیزند چراکه در غیر این صورت برای یک تجمع غیرقانونی فراخوان صادر کرده و بر آتش زیر خاکستر مانده از سال جاری دمیده اند.

البته در ناآرامی های دی ماه، تحلیلگران خارج و داخل در یک نکته همداستان بودند و آن نکته این بود که این اعتراضات سر ندارد و نمی توان برای فهم آنچه رخ می دهد به یک حزب، جریان یا فرد اشاره کرد و با آن طرف شد.

شاید این ویژگی باعث شده است تا احمد توکلی بخواهد سر جریان بشود و رهبری مطالبات را بر عهده بگیرد.

این یعنی دیدبانان شفافیت تصمیم گرفته اند نقص اعتراضات دی ماه یعنی عدم رهبری را رفع کرده و در قامت لیدر معترضان ظاهر شوند.

اگر این فرض به نیت توکلی نزدیک باشد این سوال مهم تر ایجاد خواهد شد که او و تشکیلاتش چه ویژگی مشخصی دارند که می توانند مرجعیت اعتراضات و انتقادها را بر عهده بگیرند آیا آنها در مقابل این جمله معروف پاسخی درخور دارند که در 8 سال دوران احمدی نژاد کجا ایستاده بودید؟ این جمله را شاید بتوان سنگ محک عیار سیاستمداران دانست.

آیا در آن 8 سال هم توکلی به قانون حق تجمعات قانونی نظری انداخته بود؟" *علی صوفی: توییت توکلی بوی تهدید می دهد علی صوفی از چهره های اصلاح طلب نیز نوشته است: " با این وجود باید شرایط را نیز سنجید و فعالان سیاسی نباید نسنجیده حرفی زده یا اقدامی انجام دهند.

این روزها جامعه ایران به واسطه اعتراضات دی ماه بسیار ملتهب شده و حتی ممکن است انتقادات نسبت به قوای دیگر نیز بیان شود.

درست است که دولت وظیفه نظارتی داشته و باید با مدیریت مسائل اجازه بروز فساد را ندهد اما برداشتن گام نخست برای مبارزه با فساد بر عهده قوه قضاییه است.

نقش قوه قضاییه در این خصوص بسیار مهم است زیرا در صورت مواجهه دولت با فساد و اعلام آن، قوه قضاییه باید مجری بی کم و کاست و بدون ملاحظه سیاسی عدالت باشد.

اعمال فشار بر دولت و فراموش کردن نقش نهادهای دیگر نوعی انحراف از اصل موضوع و رد گم کردن است.

اگر آقای توکلی موارد تخلفی سراغ دارند باید توجه به آن را از همه نهادهای مرتبط پیگیری کنند.

بدون شک همه می توانند از دولت مطالبه داشته باشند و کسی با این امر مخالف نیست.

حتی در صورت مشاهده بی تفاوتی دولت می توان برای دریافت مجوز تجمع اقدام کرد و مردم را فراخواند اما لازم است که شرایط کشور را نیز در نظر بگیرند.

فساد گسترده ای که در کشور دیده می شود این ضرورت را ایجاب کرده که همه قوا به میدان آمده و برای کاهش فساد چاره ای بیندیشند.

اعتراضات دی ماه سبب شده است که برخی گمان کنند دعوت به برگزاری تجمع در شرایط فعلی تلاشی برای مصادره اعتراضات آخر است اما به اعتقاد من با توجه به زمانی که از آن اعتراضات گذشته است، هیچ فرد یا جریانی نمی تواند خود را در راس اعتراضات مورد اشاره قرار دهد.

نکته دیگری که سبب می شود این گمانه را در مورد آقای توکلی قابل طرح ندانم این است که وی در زمان حضور در مجلس شورای اسلامی نیز واضع ضد فساد داشت و بارها در خصوص این دغدغه ها سخن گفته است.

تشکیل سازمان مردم نهاد شفافیت و عدالت نیز اقدامی در همین راستا است.

طرح و پیگیری این دغدغه اما موجب نمی شود که مسیر او لزوما منجر به نتیجه شود.

لازم است که همه نهادهای مرتبط را در این زمینه مسوول دانست و بر یک نهاد خاص حمله نکرد.

" ظریفیان: سر دولت شلوغ است غلامرضا ظریفیان، معاون وزیر دولت اصلاحات، در واکنش به توییت احمد توکلی به اعتماد گفت برخی جریان ها تلاش دارند مدیریت اعتراض های اقتصادی را برعهده بگیرند که اتفاقا دولت را نشانه می گیرد.

جریانی که او معتقد است همواره در حاشیه امن به سر می برد.

ظریفیان گویش توکلی را غیرمتعارف توصیف کرده و تاکید دارد سیاست تهدید راه به جایی نمی برد.

وی همچنین گفته است: شاید منطقی این باشد که با توجه به مشغله هایی که دولت در انتهای هر سال دارد زمانی داده شود تا با آغاز سال 97 نه تنها دولتمردان بلکه این قانون در مورد همه مسوولان اجرایی شود.

قطعا اگر این اتفاق به شکل فراگیر نه فقط در مورد مدیران دستگاه مجریه در راستای شفاف سازی رخ دهد، اتفاق مثبتی است.

از سویی انجام چنین کاری و محقق شدن این شفافیت به برنامه ریزی نرم افزاری و سخت افزاری جدی نیاز دارد که احتمالا زما نبر خواهد بود.

در واقع اگر این اتفاق با یکی دو ماه تاخیر انجام شود بهتر از ناقص انجام شدن آن است که افکار عمومی به سامانه ای مراجعه کنند و به اطلاعات دقیقی از مزایا و حقوق مسوولان به صورت تجمیعی دسترسی نداشته باشند.

چرا که معیوب بودن این سیستم امیدوار کننده نیست و نقض غرض می شود اما مسلما تحقق چنین شفاف سازی می تواند به جلوگیری از فساد کمک کند.

به هر روی سیاست تهدید، سیاست خوبی نیست آن هم حالا که هم مجلس و هم دولت عزم جدی برای سامان دادن به این موضوع دارد.


کلید واژه ها: دولت - جمهوری اسلامی - احمد توکلی - ایران - قانون - اسلامی - اصلاح طلب - جمهوری - شرکت ملی صنایع پتروشیمی - اصلاح طلبان - مجمع تشخیص مصلحت نظام - مجمع تشخیص مصلحت - اصلاح - برنامه ششم توسعه - خیابانی - حقوق - اعتراض - برنامه - نوسازی - سازمان بنادر - شورای نگهبان - شرکت ملی گاز - ستاد اجرایی - تشخیص - وزارت - توسعه - شورای - بانک مرکزی - اقتصاددان - جالب

آخرین اخبار سرویس:
ادعای رسانه اماراتی درباره آمادگی ایران برای مصالحه در یمن

اساتید دانشگاهی اقتصاد مقاومتی را در میان دانشجویان به گفتمان تبدیل کنند/ستمگران عالم به دنبال ترویج فرهنگ برده داری هستند

اصلاح قانون تجارت در حمایت از تولید داخلی ضروری است

شعارهای سال رهبری خط سیر کشور را مشخص می کند

مسئولان تلاش خود را برای تحقق عدالت اجتماعی به کار گیرند

انقلاب در 40 سالگی همچنان زنده، پرتکاپو و دارای حیات است

امیرعبداللهیان: بحران های منطقه با قطع مداخله بیگانگان حل می شود

باید بستر ورود جوانان را به تمامی عرصه ها فراهم کرد

مردم و مسئولان با تعصب به دنبال حمایت از کالای ایرانی باشند

تکیه به جوانان راه رسیدن به استقلال کامل است

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند حمایت از کالای ایرانی است

هر نامزدی که در مناظره‎های انتخاباتی بتواند دیگری را لوله کند، برده است

مهمانان امشب دورهمی معرفی شدند

مردم و مسوولان با تعصب به دنبال حمایت از کالای ایرانی باشند

دستگاه ها دستورالعمل ممنوعیت خرید کالای غیرایرانی را صادر کنند

انتخاب شهردارِ ضعیفِ دیگری به هیچ وجه قابل توجیه نیست

آیا امر به معروف و نهی از منکر در هر شرایطی واجب است

صیاد نوشهری در دریای خزر غرق شد

عقب نشینی نجفی از استعفا/ بازی با افکار عمومی

روی آوری مردم به کالای ایرانی رکود حاکم بر کشور را می شکند/ عزت ایرانی را به رخ جهانیان بکشیم

سروری در گفت وگو با فارس: برخورد دولت با سوءاستفاده گران عرصه تولید از سرخوردگی مردم جلوگیری می کند/ انتقاد از ورود کالاهای بنجل به اسم طلب برجام

امام جمعه تبریز: جوانان در خرید کالای ایرانی پیشقدم شوند

استقلال کشور در حمایت از کالای ایرانی است

نورمفیدی: حمایت از کالای ایرانی راه پیشرفت کشور است

مهمترین مسئله در سال 97 ارتقا وضعیت معیشت مردم است

امام جمعه کرج : عملی شدن شعار سال موجب جهش اقتصادی می شود

حمایت از کالای ایرانی موجب تقویت اقتصاد ملی می شود

مهمترین دستاورد خرید کالای ایرانی ایجاد اشتغال است

معامله با شیطان نتیجه برد برد ندارد

حمایت از کالای ایرانی سرلوحه فعالیت ادارات باشد

حقوق های نجومی ظلمی فاحش

مبادی ورودی کالای قاچاق باید کنترل شود

تولید کنندگان کالاهای ایرانی به مردم وفادار باشند

اقتضای غیرت دینی و ملی مردم خرید کالای ایرانی است

اقتضای غیرت دینی و ملی مردم خرید کالای ایرانی است

تولید کنندگان کالاهای ایرانی به مردم وفادار باشند

مبادی ورودی کالای قاچاق باید کنترل شود

حمایت از کالای ایرانی سرلوحه فعالیت ادارات باشد

تعصب و تبعد با پشتوانه عقلی ممدوح و بدون آن مذموم است

حمایت از کالای ایرانی موجب تقویت اقتصاد ملی می شود

45 کشور خواستار برگزاری انتخابات و آزادی رهبر مخالفان کامبوج شدند

مهمترین مسئله در سال 97 ارتقا وضعیت معیشت مردم است

مهمترین دستاورد خرید کالای ایرانی ایجاد اشتغال است

معامله با شیطان نتیجه برد برد ندارد

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند حمایت از کالای ایرانی است

تولید ایرانی باید با هدف صادرات تولید شود/ امروز دولت مانع اقتصاد ملی است

امسال را به سال جهش تبدیل کنیم/ امروز دولت مانع اقتصاد ملی است

باهنر: در انتخابات 1400 بخشی از آرای رییسی و جهانگیری به لاریجانی می رسد/ هر نامزدی که در مناظره‎های انتخاباتی بتواند دیگری را لوله کند، برده است

استقلال؛ آرمان همیشگی ملت ایران

یادمان شهدای هویزه ، میعادگاه جوانان

تاکید رهبر معظم انقلاب بر تداوم ارزش ها و اصول انقلاب اسلامی

خطیب نماز جمعه این هفته تهران مطرح کرد: دستگاه ها دستورالعمل ممنوعیت خرید کالای غیرایرانی را صادر کنند

اعضای شورای شهر تهران مایل به پذیرش استعفای نجفی نیستند

توصیه جالب علم الهدی: کالای ارزان خارجی نخرید، کالای گران داخلی بخرید

تعصب، رمز تحقق «حمایت از کالای ایرانی»

تیم ملی اسپرینت اسلالوم به آب می زند

تیم ملی تونسی - فرانسوی در برابر ایران

رکورد مصرف 100 میلیون لیتر بنزین در نخستین روز فروردین ماه

نماینده سابق مردم یزد و اشکذر در مجلس مطرح کرد روی آوری مردم به کالای ایرانی رکود حاکم بر کشور را می شکند/ عزت ایرانی را به رخ جهانیان بکشیم

وقتی با قاچاق، کالای خارجی به نصف قیمت وارد می شود نمی شود به مردم گفت کالای ارزان خارجی را نخرید

مسئولان مراقب باشند از نقشه راه رهبری فراتر نروند

درباره حکم محکومیت صادق زیبا کلام و واکنش ها به آن/شهرت ، مصونیت نمی آورد!

باید در زمینه تولیدات داخلی همدل باشیم/قاچاق و واردات بی رویه از موانع حمایت از کالای داخلی است

مردم باید فرمایشات رهبری را از دولت مطالبه کنند

رسانه هم به خانه تکانی و تجدید قوا نیاز دارد

شکوف های بهاری در سراسر دنیا

همه دستگاه ها و نهادهای اجرایی برای تحقق حمایت از کالای ایرانی تلاش کنند

حمایت از کالای ایرانی تکلیفی برای ملت و مسئولان است

ابوترابی فرد: دستگاه ها دستورالعمل ممنوعیت خرید کالای غیرایرانی را صادر کنند

دشمنان منطقه صرفا زبان قدرت را می فهمند/انتصابات ترامپ تاکتیک است

امیرعبداللهیان:  انتصابات اخیر ترامپ در کاخ سفید تاکتیک جدید آنهاست

انتقال 48 بسته از بقایای پیکر جانباختگان سانحه هوایی تهران ـ یاسوج به پایین قله

با صدور پیامی زاهدی درگذشت پرفسور سید امیرالدین صدرنژاد را تسلیت گفت

اخبار مشروح 13 جمعه، 3 فروردین 1397

سال جدید، سال خلق اقتدار اقتصادی و سیاسی برای ملت ایران

امام جمعه کرج : عملی شدن شعار سال موجب جهش اقتصادی می شود

مردم و مسئولان با تعصب به دنبال حمایت از کالای ایرانی باشند

نورمفیدی: حمایت از کالای ایرانی راه پیشرفت کشور است

استقلال کشور در حمایت از کالای ایرانی است

امام جمعه تبریز: جوانان در خرید کالای ایرانی پیشقدم شوند

حمایت از کالای ایرانی تکلیفی برای ملت و مسئولان است

زندگی بعد از خود کشی

وزیر ارتباطات عضو داوطلب هلال احمر شد+عکس

تقویت تولیدات داخلی نسخه شفابخش اقتصادی ملی است

حال خواننده معروف خوب نشد/همه کنسرت ها کنسل شد

ارنج پرسپولیس توسط مجری تلویزیون!

ورود کامیون به یزد ممنوع

افتتاح آزمایشگاه آنالیز موادمخدر

رییس اتاق اصناف تبریز: تجار ایرانی کالای خارجی وارد نمی کنند بلکه دست های پشت پرده فعالند/ قاچاق کفش های بی کیفیت خارجی چالش تولیدکنندگان داخلی

تجار ایرانی کالای خارجی وارد نمی کنند بلکه دست های پشت پرده فعالند/ قاچاق کفش های بی کیفیت خارجی چالش تولیدکنندگان داخلی

صفار هرندی: بعد از انقلاب 10برابر ثروتمندتر شدیم امافقط به جیب برخی رفت

خطیب نماز جمعه تهران: دستگاه ها دستورالعمل ممنوعیت خرید کالای غیرایرانی را صادر کنند

پرونده تحقیقات مداخله روسیه در انتخابات آمریکا توسط مجلس نمایندگان بسته شد

مروری بر پربازدیدهای شبکه های ارتباطی

دستگاه ها دستورالعمل ممنوعیت خرید کالای غیرایرانی را صادر کنند

جهل ریشه رذالت های اخلاقی است

استقلال سیاسی ملت ایران سرمایه بزرگی است

نهاد دولت در اختیار افتصاد ملی نیست بلکه مانع اقتصاد ملی است/ فرهنگ استفاده از کالای ایرانی باید در کشور جا بیافتد

امنیت جامعه مرهون تلاش نیروهای انتظامی است

تقویت تولیدات داخلی نسخه شفابخش اقتصادی ملی است

احمد توکلی علیه دولت توییت کرد، اصلاح طلبان بهم ریختند+ تصاویر

احمد توکلی علیه دولت توییت کرد، اصلاح طلبان بهم ریختند+ تصاویر