مطالب مرتبط:
واکنش یک اصلاح طلب به توییت جنجالی احمد توکلی
واکنش یک اصلاح طلب به توییت جنجالی احمد توکلی
واکنش یک اصلاح طلب به توییت جنجالی احمد توکلی
واکنش یک اصلاح طلب به توییت جنجالی احمد توکلی
پاسخ سخنگوی دولت به تهدید احمد توکلی: ترجیح می دهم سکوت کنم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 22 اسفند 1396 ساعت 23:222018-03-13سياسي

احمد توکلی علیه دولت توییت کرد، اصلاح طلبان بهم ریختند+ تصاویر


واکنش اصلاح طلبان به توییت اخیر احمد توکلی جالب توجه است.

برخی چهره های اصلاح طلب بدون توجه به کم کاری های دولت درباره شفافیت مالی مسئولینش تلاش کرده اند توییت احمد توکلی را به ادامه اغتشاشات دیماه ربط بدهند! جالب تر آنکه آنها احمد توکلی را متهم کرده .

- : احمد توکلی، اقتصاددان و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در توییتی دولت را برای عدم اجرای یک قانون تهدید به اعتراضات خیابانی کرد.

او در توییتر خود نوشت: اگر دولت تا پایان سال قانون انتشار علنی حقوق و مزایای مسئولان را اجرا نکند، با استفاده از اختیارات دیده بان شفافیت و عدالت، مردم را به تجمع قانونی و اعتراض خیابانی علیه دولت دعوت می کنیم.

اشاره او به ماده 29 برنامه ششم توسعه است که می گوید دولت مکلف است طی سال اول اجرای قانون برنامه نسبت به راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا اقدام کند و امکان تجمیع کلیه پرداخت ها به مقامات، رؤسا، مدیران کلیه دستگاه های اجرایی شامل قوای سه گانه جمهوری اسلامی ایران اعم از وزارتخانه ها، سازمان ها و مؤسسات و دانشگاه ها، شرکت های دولتی، مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، بانک ها و مؤسسات اعتباری دولتی، شرکت های بیمه دولتی، مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی (در مواردی که آن بنیادها و نهادها از بودجه کل کشور استفاده می نمایند)، مؤسسات عمومی، بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی، مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان قانون اساسی، بنیادها و مؤسساتی که زیر نظر ولی فقیه اداره می شوند و همچنین دستگاه ها و واحدهایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر یا تصریح نام است اعم از اینکه قانون خاص خود را داشته و یا از قوانین و مقررات عام تبعیت نمایند نظیر وزارت جهاد کشاورزی، شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، سازمان گسترش نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بنادر و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و شرکت های تابعه آنها، ستاد اجرایی و قرارگاه های سازندگی و اشخاص حقوقی وابسته به آنها را فراهم نماید، به نحوی که میزان ناخالص پرداختی به هر یک از افراد فوق مشخص شود و امکان دسترسی برای نهادهای نظارتی و عموم مردم فراهم شود.

دولت مکلف بود مطابق قانون، در سال جاری این کار را انجام دهد که تاکنون انجام نشده و کار به جایی می رسد که یک عضو مجمع تشخیص برای اجرای قانون باید ناچار متوسل به تهدید شود!(1) *اولین آثار تهدید دولت توسط احمد توکلی اما واکنش اصلاح طلبان به توییت اخیر احمد توکلی جالب توجه است.

برخی چهره های اصلاح طلب بدون توجه به کم کاری های دولت درباره شفافیت مالی مسئولینش تلاش کرده اند توییت احمد توکلی را به ادامه اغتشاشات دیماه ربط بدهند! جالب تر آنکه آنها احمد توکلی را متهم کرده ادند که می خواهد رهبری معترضان را هم برعهده بگیرد.

کرباسچی: الان دیر شده! غلامحسین کرباسچی، دبیر حزب کارگزاران سازندگی طی یادداشتی نوشته است: " سوالی که مطرح می شود، این است که چرا اینقدر دیر به فکر چنین شفافیتی افتاده اند و حالا به فرض که دلسوزانه است و هرجا جلوی ضرر را بگیری منفعت است.

می توان ساده از کنار خیالی که به ذهن می رسد گذشت که در دولتی با این مقدار مساله که بسیاری از این مسائل میراث کسانی از جنس خود شما و سال ها مورد تایید شما بوده اند و حالا در داخل و خارج، چپ و راست هرکدام نوعی شاخ و شانه می کشند، شما او را تهدید به تظاهرات خیابانی می کنید؟ این دولت که عادت به تهدید هایی اینچنینی و تهدید به تظاهراتی که چه بسا عامل آن دیگران هستند، دارد اما شما خود چه هدفی را دنبال می کنید؟ پاسخ این سوال را هم در توییت های خود بنویسید که در تمام این چهار سال که الحمد الله هم مسوول بوده اید، آیا تا به حال چنین تهدیدی کرده بودید؟ چنین اصراری بر شفافیت داشته اید؟ برای همه دولت ها و به ویژه دولت فخیمه نهم و دهم چنین ضرورتی احساس کردید؟ و غیر از حقوق، برای باقی مواردی که ممکن است شبهه خلافی در ذهن ها شکل گرفته باشد مانند زمین های واگذار شده، بورسیه های اعطایی، امتیازات داده شده و.

می شود چنین تهدیدی کرد؟" روزنامه اعتماد: اول باید مجوز بگیرید، اگر ندادند دیگر تجمع نکنید روزنامه اصلاح طلب اعتماد نیز طی گزارشی نوشته است: " آنچه دیروز احمد توکلی در صفحه توییتر خود نوشت یک پیام 140 کاراکتری ساده نبوده و از جهات مختلف قابل توجه است.

نخست آنکه یک چهره سیاسی اتفاقا با سابقه، مردم را به تجمع علیه دولت فرا می خواند.

توکلی از تجمع قانونی سخن گفته اما نکته اینجا است که تشخیص قانونی بودن یا قانونی نبودن یک تجمع به عهده وزارت کشور است، نه هیچ نهاد دیگری.

گویا این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی حدود اختیارات و امکانات تشکل های مردم نهاد را در نظر نگرفته و فراموش کرده است که حداکثر امکان نهاد دیدبان شفافیت نامه نگاری با وزارت کشور و درخواست برگزاری یک تجمع قانونی، مسالمت آمیز و اعتراضی است.

بدون شک توکلی و همراهانش در دیدبان شفافیت یا هر فرد حقوقی دیگر بعد از اخذ مجوز برگزاری تجمع، مختار هستند که مردم را به محل برگزاری تجمع دعوت کنند.

اما اقدام به این کار قبل از دریافت مجوز و در شرایطی که کشور هنوز متاثر از ناآرامی های دی ماه است، جای تامل دارد.

" در ادامه این گزارش نیز آمده است: " فرض کنیم آقای توکلی و دیگر اعضای دیدبان شفافیت، راه های متعدد را آزموده اند و موفق نشده اند دولت را به اجرای ماده 29 برنامه ششم توسعه وادارند، در صورت صحت این فرض و با توجه به شرایط و فضای سیاسی کشور، اولتیماتوم او به دولت را چگونه می توان تفسیر کرد؟ توکلی در شرایطی برای دولت ضرب الاجل تعیین کرده که هنوز از ناآرامی های توام با خشونت دی ماه زمان زیادی نگذشته است.

ناآرامی هایی که از قضا با یک تجمع علیه دولت آغاز شده بود.

عجیب است اگر مخالفان و منتقدان دولت فراموش کرده باشند نتیجه دعوت مردم برای مشارکت در تجمع نه به گرانی به کجا کشید.

دو ماه زمان زیادی نیست برای آنکه فراموش کنیم جرقه ای در مشهد، چگونه شهر به شهر شعله کشید.

همین دو ماه قبل بود که آقایان دیدند شعارها ممکن است با مرگ بر روحانی آغاز شود اما به همان ختم نمی شود.

دیدبانان شفافیت در چنین بستری دولت را از تجمع مردمی می ترسانند.

آن هم در شرایطی که اغلب تحلیل گران مسائل سیاسی اعم از اصلاح طلب و اصولگرا بارها از امکان تکرار اعتراضات اخیر سخن گفته اند و اتفاقا هشدار داده اند که در این صورت باید منتظر اوضاع وخیم تری نسبت به دی ماه باشیم.

به این ترتیب اگر دولت ظرف 5 روز آینده رضایت اعضای تشکل مردم نهاد دیدبان شفافیت را جلب نکند، آنها اولین درخواست برگزاری تجمع در سال 97 را به وزارت کشور ارایه خواهند داد و انتظار می رود که در صورت مخالفت وزارت کشور از دعوت مردم به خیابان ها بپرهیزند چراکه در غیر این صورت برای یک تجمع غیرقانونی فراخوان صادر کرده و بر آتش زیر خاکستر مانده از سال جاری دمیده اند.

البته در ناآرامی های دی ماه، تحلیلگران خارج و داخل در یک نکته همداستان بودند و آن نکته این بود که این اعتراضات سر ندارد و نمی توان برای فهم آنچه رخ می دهد به یک حزب، جریان یا فرد اشاره کرد و با آن طرف شد.

شاید این ویژگی باعث شده است تا احمد توکلی بخواهد سر جریان بشود و رهبری مطالبات را بر عهده بگیرد.

این یعنی دیدبانان شفافیت تصمیم گرفته اند نقص اعتراضات دی ماه یعنی عدم رهبری را رفع کرده و در قامت لیدر معترضان ظاهر شوند.

اگر این فرض به نیت توکلی نزدیک باشد این سوال مهم تر ایجاد خواهد شد که او و تشکیلاتش چه ویژگی مشخصی دارند که می توانند مرجعیت اعتراضات و انتقادها را بر عهده بگیرند آیا آنها در مقابل این جمله معروف پاسخی درخور دارند که در 8 سال دوران احمدی نژاد کجا ایستاده بودید؟ این جمله را شاید بتوان سنگ محک عیار سیاستمداران دانست.

آیا در آن 8 سال هم توکلی به قانون حق تجمعات قانونی نظری انداخته بود؟" *علی صوفی: توییت توکلی بوی تهدید می دهد علی صوفی از چهره های اصلاح طلب نیز نوشته است: " با این وجود باید شرایط را نیز سنجید و فعالان سیاسی نباید نسنجیده حرفی زده یا اقدامی انجام دهند.

این روزها جامعه ایران به واسطه اعتراضات دی ماه بسیار ملتهب شده و حتی ممکن است انتقادات نسبت به قوای دیگر نیز بیان شود.

درست است که دولت وظیفه نظارتی داشته و باید با مدیریت مسائل اجازه بروز فساد را ندهد اما برداشتن گام نخست برای مبارزه با فساد بر عهده قوه قضاییه است.

نقش قوه قضاییه در این خصوص بسیار مهم است زیرا در صورت مواجهه دولت با فساد و اعلام آن، قوه قضاییه باید مجری بی کم و کاست و بدون ملاحظه سیاسی عدالت باشد.

اعمال فشار بر دولت و فراموش کردن نقش نهادهای دیگر نوعی انحراف از اصل موضوع و رد گم کردن است.

اگر آقای توکلی موارد تخلفی سراغ دارند باید توجه به آن را از همه نهادهای مرتبط پیگیری کنند.

بدون شک همه می توانند از دولت مطالبه داشته باشند و کسی با این امر مخالف نیست.

حتی در صورت مشاهده بی تفاوتی دولت می توان برای دریافت مجوز تجمع اقدام کرد و مردم را فراخواند اما لازم است که شرایط کشور را نیز در نظر بگیرند.

فساد گسترده ای که در کشور دیده می شود این ضرورت را ایجاب کرده که همه قوا به میدان آمده و برای کاهش فساد چاره ای بیندیشند.

اعتراضات دی ماه سبب شده است که برخی گمان کنند دعوت به برگزاری تجمع در شرایط فعلی تلاشی برای مصادره اعتراضات آخر است اما به اعتقاد من با توجه به زمانی که از آن اعتراضات گذشته است، هیچ فرد یا جریانی نمی تواند خود را در راس اعتراضات مورد اشاره قرار دهد.

نکته دیگری که سبب می شود این گمانه را در مورد آقای توکلی قابل طرح ندانم این است که وی در زمان حضور در مجلس شورای اسلامی نیز واضع ضد فساد داشت و بارها در خصوص این دغدغه ها سخن گفته است.

تشکیل سازمان مردم نهاد شفافیت و عدالت نیز اقدامی در همین راستا است.

طرح و پیگیری این دغدغه اما موجب نمی شود که مسیر او لزوما منجر به نتیجه شود.

لازم است که همه نهادهای مرتبط را در این زمینه مسوول دانست و بر یک نهاد خاص حمله نکرد.

" ظریفیان: سر دولت شلوغ است غلامرضا ظریفیان، معاون وزیر دولت اصلاحات، در واکنش به توییت احمد توکلی به اعتماد گفت برخی جریان ها تلاش دارند مدیریت اعتراض های اقتصادی را برعهده بگیرند که اتفاقا دولت را نشانه می گیرد.

جریانی که او معتقد است همواره در حاشیه امن به سر می برد.

ظریفیان گویش توکلی را غیرمتعارف توصیف کرده و تاکید دارد سیاست تهدید راه به جایی نمی برد.

وی همچنین گفته است: شاید منطقی این باشد که با توجه به مشغله هایی که دولت در انتهای هر سال دارد زمانی داده شود تا با آغاز سال 97 نه تنها دولتمردان بلکه این قانون در مورد همه مسوولان اجرایی شود.

قطعا اگر این اتفاق به شکل فراگیر نه فقط در مورد مدیران دستگاه مجریه در راستای شفاف سازی رخ دهد، اتفاق مثبتی است.

از سویی انجام چنین کاری و محقق شدن این شفافیت به برنامه ریزی نرم افزاری و سخت افزاری جدی نیاز دارد که احتمالا زما نبر خواهد بود.

در واقع اگر این اتفاق با یکی دو ماه تاخیر انجام شود بهتر از ناقص انجام شدن آن است که افکار عمومی به سامانه ای مراجعه کنند و به اطلاعات دقیقی از مزایا و حقوق مسوولان به صورت تجمیعی دسترسی نداشته باشند.

چرا که معیوب بودن این سیستم امیدوار کننده نیست و نقض غرض می شود اما مسلما تحقق چنین شفاف سازی می تواند به جلوگیری از فساد کمک کند.

به هر روی سیاست تهدید، سیاست خوبی نیست آن هم حالا که هم مجلس و هم دولت عزم جدی برای سامان دادن به این موضوع دارد.


کلید واژه ها: دولت - جمهوری اسلامی - احمد توکلی - ایران - قانون - اسلامی - اصلاح طلب - جمهوری - شرکت ملی صنایع پتروشیمی - اصلاح طلبان - مجمع تشخیص مصلحت نظام - مجمع تشخیص مصلحت - اصلاح - برنامه ششم توسعه - خیابانی - حقوق - اعتراض - برنامه - نوسازی - سازمان بنادر - شورای نگهبان - شرکت ملی گاز - ستاد اجرایی - تشخیص - وزارت - توسعه - شورای - بانک مرکزی - اقتصاددان - جالب

آخرین اخبار سرویس:
فیلم/ نمایی دیدنی از لایی وحید امیری به پیکه

یادواره شهدای اهل سنت خراسان جنوبی برگزار می شود

یادواره شهدای اهل سنت خراسان جنوبی برگزار می شود

2 ویژگی بارز مراسم ترتیل خوانی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در ماه رمضان

دستورالعمل تبدیل کارمندان پیمانی به رسمی ابلاغ شد

گزارشگران اسپانیا: به سختی و با گل شانسی کاستا از سد ایران گذشتیم

علیرضا کریمی لاریمی، سید حسین صفایی مسئولیت مدنی وکیل دادگستری در برابر طرف دعوی و حق شرعی و اخلاقی ایشان

ما اشتباه کردیم، درب خانه علما را به روی مردم بستیم /حجت الاسلام طباطبایی نمونه روحانی مردم دار بود /خیلی از روحانیون پایین نشین بودند اما الان بالانشین شدند

عذرخواهی خدا از فقرا در قیامت

شهیدی که در شب تاسوعا حاجتش را گرفت

انتقاد صالحی از خروج شتابزده برخی شرکت های اروپایی از ایران

نشست 3ساعته رییس‎جمهور با مدیران صداوسیما

خانم مجری جوان ازدواج کرد/عکس

امروز باید گلایه ها و رقابت ها باید کنار گذاشته شود

دویست و هفتاد و پنجمین شماره ماهنامه قرآنی «باران» منتشر شد

چه زیباست با خدا ماندن و از همه عالم بریدن

اهواز- آیین استقبال از شهید مدافع حرم

برای ارتقای ظرفیت مدیران تلاش شود

گل مردود ایران به اسپانیا توسط عزت الهی

حکم جایزه پیش بینی نتیجه مسابقات

مهدی عباسی سرمدی، سیدسلمان سیدی زاده اصل قانون قابل اعمال برتعهدات غیرقراردادی در مقررات متحدالشکل رم دو (2007) و حقوق ایران

پشت پرده حمایت منافقین و ضدانقلاب از رامین حسین پناهی

انتقاد صالحی از خروج شتابزده برخی شرکت های اروپایی از ایران

⁠⁠⁠⁠⁠وزیر اطلاعات: امنیت حق مردم است /سربازان گمنام امام زمان(عج) سینه شان را سپر بلا کرده اند

تندروی و کندروی هر دو خطرناک است

مرتضی مرادی، رابعه زندی پاک نقش میانجی گری منابع انسانی حرفه ای در ارتباط بین روابط خوشه صنعتی و عملکرد شرکت ها

وظیفه رسانه ملی تقویت وحدت است

نسل جوان را با هنر و ادبیات با معارف دین آشنا کنیم//بالاترین افتخارم طلبگی است

جیب ایرانی چطور خالی می‎شود؟

اولین مصاحبه خواننده قدیمی بعد از چهل سال سکوت+ ویدئو

ناو بالگردبر «خارک» به دریا بازگشت

زندگینامه غلامرضایم کتاب شود/ یوسف خانواده احمدی/ چشم انتظار حمایت بنیاد شهید

دستور بسته شدن کافه های مشهد در ساعت 10 امشب صحت دارد؟

⁠⁠⁠⁠⁠وزیر اطلاعات: امنیت حق مردم است

پاسخ به یک شبهه چرا جوامع غربی از نعمت بیشتری برخوردار هستند؟

برگزاری مراسم وداع با شهید مدافع حرم سید فاضل موسوی امین در اهواز

آغاز داوری مرحله اول از هفتمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم

پشت پرده حمایت منافقین و ضدانقلاب از رامین حسین پناهی

مصطفی معتقد بود که می توانیم مقابل تحریم ها بایستیم

حراج خودروی 14 میلیاردی بازیگر مشهور/عکس

ایالت نیویورک از ترامپ شکایت می کند

⁠⁠⁠⁠⁠وزیر اطلاعات: امنیت حق مردم است

سردار رجبی مطرح کرد پشت پرده حمایت منافقین و ضدانقلاب از رامین حسین پناهی

کازوو کاشیو، موسس کاسیو درگذشت

جدول وضعیت 12 پرونده مهم اقتصادی

گلچینی از وصیت نامه شهید قاسم بیرانوند

تهیه نمایش رادیویی شهید رحیمی در لرستان

روایت بلیچر ریپورت از گلزنی عزت اللهی به اسپانیا؛ اکستازی و سپس قلب شکسته ایرانی ها!

فال روزانه پنجشنبه 31 خرداد 1397

3 دختر نوجوان در بند چهکند بیرجند غرق شدند

رمزگشایی از توییت حسام الدین آشنا

منتظر اقدامات عملی و تضمین های عینی اروپا برای حفظ برجام هستیم

هتل واقعی ترامپ/ عکس

لزوم جایگزین کردن مواد زیست تخریب پذیر به جای مواد پلاستیکی

غلامعلی سیفی، رسول بهرامپوری، حامد شریفی وضعیت منافع عوضین پس از فسخ معامله در حقوق ایران

جشن‎های زیرسایه خورشید آغاز یک حرکت تربیتی و کادرسازی است

جدول وضعیت 12 پرونده مهم اقتصادی

بررسی مجدد پرونده 1300 ملک واگذار شده در دوره قالیباف

جلسه ی شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فارس

چه زیباست فقط با خدا ماندن و از همه عالم بریدن

چمران، الگویی برای نسل جوان در تحصیل علم و بندگی خداوند است

برگزاری انتخابات «هیئت موسس مجمع اساتید گفتمان های دینی» در یزد

چمران، شخصیت مستقلی داشت/ چمران دغدغه اش پیشرفت ایران بود

علت مرگ سید امامی اعلام شد

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر: تجاوز به 41 دختر کذب محض است، فقط 3 مورد بوده

بزرگترین کیفر برای بنده خدا چیست؟

تصاویر / مراسم استقبال و تشییع شهید مدافع حرم فاضل موسوی امین در اهواز

دریادار خانزادی در گفتگو با فارس: خارک با قلب ایرانی به خلیج عدن رفت/ گزینه اصلی نداجا برای اعزام به اقیانس اطلس

مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی: جشن‎های زیرسایه خورشید آغاز یک حرکت تربیتی و کادرسازی است

جدول وضعیت 12 پرونده مهم اقتصادی

راهکارهایی برای افزایش نظم و سازمان دهی شخصی

نسبت به شناخت عرفای کشور فقیر هستیم

صالحی: پیشنهادهای اروپا برای انتظارات ایران در برجام کافی نیست

زیرسایه خورشید حرکتی دقیق و انقلابی مبتنی بر جهان شبکه ای است

معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی: زیرسایه خورشید حرکتی دقیق و انقلابی مبتنی بر جهان شبکه ای است

خروج گام به گام آمریکا از همه نهادها و تعهدات بین المللی/ ترامپ حتی به عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل هم پایبند نماند

امام جمعه مشهد چرا از تلگرام نرفت؟

کنایه سنگین وزیر دفاع به اظهارات آبکی نتانیاهو

کشور مقدونیه شمالی درج نقشه جهان شد+نقشه

فوری / اخبار ضد و نقیض درباره سلامتی استاد محمدرضا شجریان + جزییات

امیر جعفری داغدار شد

درس امانتداری خادم نمازخانه+ عکس

لبخند ، هدیه ای برای بچه های زخم خورده+ تصاویر

حبس برای کمک به پناهجویان در مجارستان

موضوع ربایش دختران در ایرانشهر باید پیگیری شود

صدرالدین شجره دار فانی را وداع گفت

فراخوان هشتمین «جایزه ادبی یوسف» در یزد منتشر شد

تلفات زلزله ژاپن افزایش یافت

پزشکیان: شرایط اقتصادی، جنگی است

چرا قزوین اصفهان نشد؟

صدرالدین شجره پیشکسوت رادیو از دنیا رفت/اعلام مراسم تشییع

نظارت بر روند لاغری به کمک نرم افزار

به کمک فناوری تبدیل صوت به متن برای ناشنوایان امکانپذیر شد

با برترین بازی های موبایلی وطنی آشنا شوید

این قانونگذاری راه به جایی نمی برد

بازدید صالحی از مرکز نظام ایمنی هسته ای نروژ/پیشنهاد برقراری ارتباط بین مراکز دو کشور

لزوم جایگزین کردن مواد زیست تخریب پذیر به جای مواد پلاستیکی

بازدید صالحی از مرکز نظام ایمنی هسته ای نروژ

جانباز مدافع حرم از آزادسازی آخرین پایگاه داعش می گوید

کارگزاران وقف ادامه دهنده نیت خیر واقف در طول تاریخ هستند

احمد توکلی علیه دولت توییت کرد، اصلاح طلبان بهم ریختند+ تصاویر

احمد توکلی علیه دولت توییت کرد، اصلاح طلبان بهم ریختند+ تصاویر