مطالب مرتبط:
آغاز جلسه نوبت عصر امروز/ استیضاح آخوندی در دستور کار نمایندگان
استیضاح آخوندی در دستور کار نمایندگان
آغاز جلسه نوبت عصر امروز/ استیضاح آخوندی در دستور کار نمایندگان
آغاز جلسه نوبت عصر امروز/ استیضاح آخوندی در دستور کار نمایندگان
آغاز جلسه نوبت عصر امروز/ استیضاح آخوندی در دستور کار نمایندگان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 22 اسفند 1396 ساعت 22:202018-03-13سياسي

استیضاح آخوندی در دستور کار نمایندگان / آخوندی در وزارت راه ابقا شد


در جلسه ظهر امروز فراکسیون امید، موضوع استیضاح آقای آخوندی مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا جمع بندی اعضا این شد که فراکسیون امید با استیضاح آقای آخوندی مخالفت کند.

- در جلسه ظهر امروز فراکسیون امید، موضوع استیضاح آقای آخوندی مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا جمع بندی اعضا این شد که فراکسیون امید با استیضاح آقای آخوندی مخالفت کند.

بر این اساس، علیرضا بیگی، نادر قاضی پور، احد آزادیخواه، احمد مرادی، قسیم عثمانی و داریوش اسماعیلی به عنوان متقاضیان استیضاح به ایراد سخن می پردازند و بعد از آن وزیر از خود دفاع می کند.

بعد از دفاعیات وزیر، احمد امیرآبادی و محمدعلی وکیلی به عنوان دو متقاضی دیگر استیضاح توضیحاتی را ارائه می دهند و در نهایت آخوندی مجددا در پشت تریبون از عملکرد خود دفاع خواهد کرد.

طبق گفته رنجبرزاده، قرار است جلسه استیضاح در طول سه ساعت به اتمام برسد.

آخوندی در وزارت راه ابقا شدنمایندگان مجلس با رای اعتماد مجدد به عباس آخوندی، او را در وزارت راه و شهرسازی ابقا کردند.

نمایندگان مجلس 92 رای موافق، و 152 رای مخالف استیضاح و 2 ممتنع از مجموع 246 رای ماخوذه با طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی مخالفت کردند.

الیاس حضرتی، مخالف استیضاح وزیر راه:محورهای استیضاح وزیر راه نشان می دهد که استیضاح کنندگان با عجله دست به این کار زده اندنماینده مردم تهران در مجلس گفت:استیضاح کنندگان وزیر راه با عجله دست به این استیضاح زدند و محورهای استیضاح خود نشاندهنده این امر است و مشکل بعدی زمان این استیضاح است که ما در آستانه حجم زیادی از سفرهای هوایی و ریلی قرار داریم.

الیاس حضرتی در مخالفت با استیضاح وزیر راه وشهرسازی در نشست علنی امروز عصر مجلس (سه شنبه 22 اسفند 96) گفت: استیضاح کنندگان وزیر راه با عجله این کار را انجام دادند و محورهای استیضاح نشان می دهد که با عجله تنظیم شده است.

وی افزود: ما یک عادت بدی داریم که این نقص در این استیضاح نیز هست و آن این است که در زمانی که یک اتفاق یا یک بحرانی در کشور پیش می آید به جای اینکه صبورانه علت این بحران را جویا شویم اقدام به تخریب فرد مسئول می کنیم.

زمانی که وزیر در بین برف و بوران به منطقه سردسیر رفته تا موضوعی را بررسی کند به جای اینکه به وی روحیه بدهیم همان موقع استیضاح را کلید زده ایم و باید بپذیریم این کار را با عجله کرده ایم.

استیضاح کنندگان منتظر می ماندند تا جعبه سیاه رمزگشایی شود ومشخص شود که موضوع از چه قرار است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استیضاح سه وزیر راه، کار و کشاورزی در هفته جاری در مجلس اظهار داشت: آنچه که باعث ضعف این استیضاح شد این بود که استیضاح سه وزیر همزمان با هم در مجلس مطرح شد و این سابقه ندارد و داستان را از روال طبیعی خود خارج کرد.

حضرتی خاطرنشان کرد: نقطه ضعف دیگر این استیضاح زمان طرح آن است.

وزیر راه را در این ایام استیضاح کردن همانند استیضاح وزیر آموزش و پرورش در آستانه مهر ماه است.

الان سفرهای استانی، هوایی و ریلی تجمع و ازدحام دارد.

وی افزود: گرفتاری های مختلفی در کشور وجود دارد که ریشه این گرفتار ی ها به نوع مدیریت کشور بازمی گردد.

آیا ما معتقدیم که دست روی دست بگذاریم و فقط یک لابی کنیم اما کاری انجام ندهیم و یا اینکه به یک روش مدیریت دیگر با چشم بینا با نگاه به روند جهان به استفاده از فرصت ها و استفاده از نیروی انسانی کارآمدی که در کشور وجود دارد روی بیاوریم تا بتوانیم چهره زیبا و کارآمد جمهوری اسلامی را به مردم نشان دهیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای آخوندی به جای اینکه خودش را به بودجه عمرانی صفر محدود کند فضایی را ایجاد کرده و از امکانات و از فرصت های سرمایه گذاری خارجی و جذابیت هایی که می تواند در بخش خود برای جذب سرمایه گذاری استفاده کند اقدام کرده است.

ما بحران آب و محیط زیست و اشتغال را داریم اما مهمترین بحران بحث جذب سرمایه گذاری و کمبود سرمایه گذاری است.

حضرتی خاطرنشان کرد: آقای آخوندی بالاترین جذب سرمایه گذاری را چه در بخش خارجی و چه داخلی انجام داده و توانسته بودجه عمرانی خود و نوسازی ناوگان حمل ونقل هوایی و ریلی را محقق کند و اقدام جدیدی را در این زمینه صورت دهداحمد میرآبادی، موافق استیضاح وزیر راه:امیدی به اثربخش بودن استیضاح ندارمیک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: پیامکی برای نمایندگان ارسال شده که به آخوندی رای دهند به همین دلیل امیدی به نتیجه بخش بودن استیضاح ندارم.

احمد امیرآبادی در نشست عصر امروز مجلس شورای اسلامی در جلسه استیضاح وزیر راه و شهرسازی، گفت: انتظار داشتم دوستان امیدی تا آخر پای استیضاح باقی بمانند ولی امروز در حمایت استیضاح صحبت نکردند.

حال ما ماندیم و کیان (اشاره ای به فرمانده جنگی در فیلم مختارنامه)، پشت مان را خالی کردند و عقب نشینی کردند.

نماینده مردم قم مدعی شد: متاسفانه امروز به جای وزیر راه و شهرسازی، مجلس استیضاح شد.

قبل از به ثمر رسیدن استیضاح، سر مجلس را بریدند.

وی حفظ منافع ملی را مهم تر از قومیت ها و همشهری بازی ها دانست و افزود: متاسفانه آنچه در جلسه امروز اتفاق افتاد به ضرر کشور است.

درست نیست وقتی کشتی غرق شد ناخدا مقصر دانسته شود یا اگر قطار تصادف کرد راهبر قطار مقصر جلوه داده شود یا اگر هواپیما سقوط کرد، گفته شود خلبان مشکل داشته است.

این عضو هیات رییسه مجلس همچنین با اشاره به سانحه قطار، گفت: اطلاع موثق دارم مدیرانی که در این سانحه استعفا دادند در مجموعه وزارت راه در مناصب بالاتری منصوب شده اند.

امیرآبادی همچنین با قرائت نامه ای از جابر انصاری خطاب به عباس آخوندی، گفت: در این نامه گردش کار آقای جابر انصاری در تاریخ 24/12/94 و به شماره 9.

136.

820 از وزیر راه و شهرسازی خواسته است موافقت کند تا تعدادی آپارتمان به قضات داده شود تا هوای وزیر راه و شهرسازی را در دستگاه قضا داشته باشند.

بنده امسال با برخی از آنها تماس گرفتم تا صحت این مساله را جویا شوم.

آنان گفتند قبل از عید 96 به ما این پیشنهاد را دادند، ما گفتیم شرافت ما بالاتر از آپارتمان و نظایر آن است و آنها را قبول نکردیم.

داریوش اسماعیلی، موافق استیضاح وزیر راه:باید فردی با انگیزه تر از آخوندی به وزارت راه و شهرسازی آیدیک نماینده مجلس وجود فردی با انگیزه تر در وزارت راه و شهرسازی را به نفع مردم و دولت خواند و گفت: علیرغم اینکه آخوندی را فردی دانشگاهی و دارای ارزش و اعتبار می دانم اما به نظرم باید فرد دیگری در این وزارتخانه حضور پیدا کند.

داریوش اسماعیلی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه) به عنوان موافق استیضاح وزیر راه و شهرسازی، گفت: بعد از رای اعتماد به آقای آخوندی در دولت دوازدهم با خود تعهد کردم که جبران گذشته و رای اعتماد به آقای آخوندی را بدهم چون جلسات ما با ایشان نتیجه ای جز این نداشت که باید فردی با انگیزه تر بر سر کار آید که این به نفع مردم و دولت خواهد بود.

وی افزود: در این جلسه گفته شد که ما در طرح استیضاح عجله کرده ایم و اینکه این استیضاح فقط به خاطر سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج رخ داده است.

در پاسخ باید گفت که این استیضاح تنها ناظر به سقوط هواپیما نیست کما اینکه انتظار می رفت وزیر حداقل یک عذرخواهی کند تا کمی زخم داغ دیدگان التیام بخشیده شود.

اسماعیلی در عین حال با تاکید بر اینکه آخوندی را فردی دانشگاهی می داند که برایش ارزش و اعتبار قائل است، گفت: یکی از دلایل بنده برای استیضاح آقای آخوندی، عدم تلاش برای تحقق اسناد بالادستی از جمله قانون برنامه ششم است.

قرار بود ما تجلی قوانین برنامه ششم را در لایحه بودجه 97 ببینیم که عملا وزارت راه چنین کاری را انجام نداده است.

این نماینده مجلس توضیح داد: انتظار ما این بود که وزارت راه در وهله اول یعنی در زمان تدوین لایحه بودجه در سازمان برنامه و بودجه و بعد هیات دولت، آنها را قانع کند تا سهم بیشتری به این وزارتخانه اختصاص یابد، اتفاقی که رخ نداد و باعث شد که اعتبارات این وزارتخانه در فصل مسکن و شهرسازی به میزان 70 درصد و در فصل حمل و نقل به میزان 52 درصد کاهش یابد.

اسماعیلی ادامه داد: قرار بود از مسکن اجتماعی برای گروه ها و اقشار آسیب پذیر حمایت شود که این اتفاق رخ نداد.

از طرف دیگر خود شما امروز در گزارش تان اعلام کردید که خروار خروار واگن برای حمل و نقل ریلی وارد کشور شده است، حال اینکه باید سیاست شما حمایت از تولید داخل باشد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: تفاهم و قراردادی بین ایران و آذربایجان برای ایجاد ریل در این کشور بسته شد.

از آن طرف قرار بود همین کار در رشت و آستارا انجام شود، ما در دیداری که با رییس جمهور آذربایجان داشتیم به شدت گلایه داشتند که چرا هر چه سریعتر این قرارداد در ایران اجرایی نمی شود، این باعث سلب اعتماد خواهد شد.

وی در پایان گفت: وضعیت پرداخت پیمانکاران در حوزه صنایع معدنی به گونه ای شده است که دیگر پیمانکاری حاضر به مشارکت در پروژه ها نیست که انتظار می رود که این وضعیت سامان بخشیده شود.

سید احسن علوی، مخالف استیضاح:مجلس زمانی که به تجمیع وزارتخانه ها رأی داد باید فکر امروز را می کردنماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در دولت قبل که به تجمیع وزارتخانه ها رأی داد فکر امروز را نکرد و امروز هیچ وزیری نمی تواند وزارت راه را اداره کند.

سید احسن علوی نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز (سه شنبه 22 اسفند) و در مخالفت با استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات خوبی که در سال های اخیر در حوزه حمل و نقل صورت گرفته و اصلاح رویه های نادرست، گفت: از خود باید بپرسیم که آیا همه مشکلات حوزه راه کشور به یک وزیر بر می گردد؟وی با تأکید بر اینکه هیچ ابر وزیری نمی تواند وزارتخانه ای را که در ادوار قبلی از تجمیع 4 وزارتخانه دیگر تشکیل شد اداره کند، اظهارداشت: اگر مرحوم دادمان وزیر اسبق راه خود در هواپیمای ساقط شده نبود او را استیضاح می کردند.

علوی از مقدس بودن قانون، رویه و آیین نامه ها در دنیا سخن گفت و اظهارداشت: ما چون در ایران قائم به فرد هستیم هر رییس جمهوری که بر سر کار بیاید از او حمایت می کنیم و نتیجه آن شد که در دولت قبل که وزارتخانه ها را تجمیع کردیم فکر امروز را نکردیم.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه وزارت راه 55 هزار نیرو و 17 هزار معاونت دارد، بیان داشت: بخش زیادی از این حوادث مربوط به وزیر راه نیست چرا که عمر متوسط هواپیما در دنیا 11، در کشورهای اقماری 6 و در ایران 23 سال است و ناوگان هوایی کشور فرسوده است.

وی با اشاره به اینکه برای نوسازی ناوگان هوایی کشور در سال آینده 170 هزار میلیارد تومان نیاز است، افزود: ما صرفاً 5 هزار میلیارد تومان آن را تأمین کرده ایم و وزارت راه 165 هزار میلیارد تومان کسری دارد.

بعلاوه سیستم کنترل ناوگان هوایی نیز فرسوده و نیازمند بودجه کلان است.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه شاخص احداث آزادراه در سال های گذشته 100 کیلومتر در سال و امروز 300 کیلومتر است، گفت: رکورد ریلی کشور از 230 به 560 کیلومتر رسیده و در جابجایی هوایی هر 26 میلیون نفر به 33 میلیون نفر دست یافته ایم.

درگیری لفظی بین دو نماینده و بسط نشینی چند نماینده1396/12/22 - 16:57در جلسه نوبت علنی عصر امروز(سه شنبه 22 اسفند) قوه مقننه و در جریان بررسی استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی پس از آنکه علی لاریجانی رییس مجلس در صحن علنی پارلمان حضور یافت و ریاست جلسه را پس از مسعود پزشکیان بر عهده گرفت حجت الاسلام مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس به همراه محمد علی وکیلی عضو هیئت رییسه پارلمان در کنار صندلی وی حضور پیدا کرده و چند دقیقه ای با رییس مجلس گفت وگو کردند.

پس از گفت وگوهای انجام شده بین نماینده قم و عضو هیئت رییسه مجلس درگیری لفظی به وقوع پیوست که با وساطت جمعی از نمایندگان این غائله خاتمه پیدا کرد.

پس از درگیری لفظی بین ذوالنور و وکیلی، سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم قم، مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم، حجت السلام ناصری نژاد نماینده شادگان، پژمان فر نماینده مشهد و احد آزادی خواه نماینده ملایر در مجلس در اعتراض به اقدام اخیر هیئت رییسه برای عدم اعلام وصول سئوال از رییس جمهور در پشت صندلی های هیئت رییسه به نشانه تحصن بسط نشستند که پس از مدتی با حضور مسعود پزشکیان نمایندگان تحصن کننده جایگاه هیئت رییسه را ترک کردند.

موافق استیضاح وزیر راه1396/12/22 - 16:50عملکرد آخوندی نشان دهنده ناکارآمدی اش در وزارت راه و شهرسازی استیک نماینده مجلس با تاکید بر اینکه آخوندی با عملکردش، ناکارآمدی و فرار از مسئولیت را در وزارت راه و شهرسازی نشان داده است، گفت: آقای آخوندی در طول چهار سال و نیم فعالیتش در وزارت راه و شهرسازی ثابت کرده است که توانمندی لازم برای تصدی این وزارتخانه را ندارد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، عدل هاشمی پور در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه) و در جریان بررسی استیضاح وزیر راه و شهرسازی به عنوان موافق استیضاح، گفت: ملت ایران به دلیل بصیرت و فرهنگ بالایشان همه اقدامات مجلس را زیر سوال دارند.

امروز مردم می پرسند که سوال های ما از وزرا برای استیضاح کارایی ندارد و به این فکر می کنند که پشت پرده چه چیزهایی وجود دارد.

هاشمی پور تاکید کرد: ملت ایران به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارای بصیرت معنوی و فرهنگی بالایی است که تمامی امور را رصد می کند.

آنها از ما می پرسند که آیا وقت آن نرسیده برای رفع مشکلات اقتصادی، معیشتی و بیکاری جوانان تصمیم قاطعی گرفته شود؟وی گفت: ما اکنون قرار است وزیری را استیضاح کنیم که چهار سال و نیم در این وزارتخانه مسئولیت داشته است.

با نگاهی به عملکرد او این نتیجه حاصل می شود که آقای آخوندی در این جایگاه مهم و با ماموریتی بسیار خطیر عملکرد نارسایی داشته است که ناکارآمدی و بی علاقگی او را همه می توانند به خوبی ببینند.

نماینده کهگیلویه و بهمیی با تاکید بر اینکه هرگونه برخورد غیراخلاقی را محکوم می کنم، گفت: بنده در صحبت هایم غیر از صداقت چیزی نمی گویم.

حرف بنده آن است که آقای آخوندی توانمندی لازم و احساس مسئولیت کافی برای وزارت راه و شهرسازی را ندارد.

مردم ما به وزیر شجاع و با صداقت نیاز دارند تا امور را سامان ببخشد.

هاشمی پور خطاب به نمایندگان، گفت: اگر ما از راه های قانونی و نظارتی خودمان استفاده نکنیم نمی توانیم برای حل مشکلات امیدی داشته باشیم.

وقتی حادثه ای رخ می دهد شاهدیم که افراد در رده های بسیار پایین مقصر شناخته می شوند نمونه بارز آن در سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج است که در نهایت خلبانی که کشته شده مقصر شناخته شده است.

به نظر بنده بهتر است با یک بلدورز دنا را صاف کنید تا هواپیماها عبور کرده و دیگر دنبال مقصر نگردید.

وی با ابراز امیدواری از نهادینه شدن فرهنگ صداقت در بین مسئولان، گفت: با نهادینه شدن این فرهنگ هر کس که دارای توانمندی باشد در مسئولیت خود می ماند و افراد ناکارآمد خودشان کنار می روند نه اینکه بعد از بروز هرگونه اتفاقی نه شاهد عذرخواهی باشیم و نه اینکه مقصر اصلی شناسایی و به مردم معرفی شود.

هاشمی پور افزود: در حادثه سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج، حرف های زیادی زده شده است ولی خودتان را جای خانواده هایی بگذارید که دست، پا و سر عزیزان دلشان را با گونی به پایین کوه منتقل می کنند.

چه کسی می خواهد جوابگوی آنها باشد؟ در جلسه صبح آقای ربیعی رای آورد که امیدواریم در ادامه کار موفق باشد.

آقای آخوندی شما هم رای می آورید که امیدوارم در ادامه کار پاسخگوی مردم باشید.

وی در پایان نسبت به افزایش بی رویه قیمت بلیت هواپیماها و تاخیر پروازهای خارجی و داخلی انتقاد کرد و بر لزوم رفع مشکلات تاکید نمود.

آخوندی در جلسه استیضاح:1396/12/22 - 16:17 برای کم شدن سوانح، باید فرایندی نگاه کنیمعباس آخوندی در دفاع از عملکرد خود در مقابل استیضاح گفت: حوادث اخیر نگرانی هایی را برای مردم ایجاد کرده زیرا عزیزتر از جان مردم و حفط ایمنی، رفاه وآسایش انها هیچ چیز دیگری نیست.

من نمی خواهم توجیه کنم اما قبل از هر چیزی به عنوان بالاترین مسئول وزارت راه و شهرسازی از هر نوع رنجی که برای مردم پیش آمده اعم از اینکه قصور و تقصیری متوجه ما بوده یا نه پوزش می خواهم؛ چراکه به هرحال کار هیچ دستگاه اجرایی بدون نقص نیست.

وزیر راه و شهرسازی در بخشی دیگر از اظهاراتش گفت: من همواره از پرسش و پاسخ لذت می برم.

واقعیت این است که مردم سالاری به همین معنا است که همواره امکان پرسشگری وجود داشته باشد و مسئولان خود را موظف بدانند به سوالات نمایندگان و مردم پاسخ دهند.

این موضوع باید موجب خرسندی باشد که چنین فضایی در کشور حاکم است.

بنابراین من نه تنها گله ای از این موضوع ندارم بلکه خرسندم چنین اتفاقی رخ می دهد.

وی ادامه داد: استیضاح براساس سقوط هواپیما در منطقه دنا بوده و من وظیفه دارم خدمت خانواده جانباختگان تسلیت بگویم و از مردم عزیز از همه کاستی و کمبودها پوزش بخواهم.

وی با اشاره به هزینه کرد 30 میلیارد تومان در فرودگاه یاسوج یادآور شد: ما علاقه مند بودیم در دهه فجر برای افتتاح این فرودگاه به یاسوج برویم که شوربختانه این افتاق افتاد.

آخوندی اضافه کرد: آنچه بهبود شرایط با موجب می شود این است که نگاه فرآیندی به سوانح و حوادث داشته باشیم و اطلاعات را به شکل دقیق در اختیار مردم قرار دهیم .

به هر حال حمل و نقل یک سیستم پیچیده و باز است و میلیونها نفر در آن ایفای نقش می کنند.

بنابراین وقتی ما از یک سانحه صحبت می کنیم نه از یک عامل بلکه از مجموعه عوامل صحبت می کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بارش اخیر برف در پایتخت که موجب بسته شدن راه ها شد گفت: ما در دمای منهای سه درجه در منطقه کرج 33 سانت برف داشیم.

سوال این است که آیا می شد جاده ها و فرودگاه ها را در این شرایط عملیاتی نگه داشت؟ در دو ماه گذشته آمار کشورهای مخلتف را ملاحظه کردید.

25 حادثه در این دو ماه در کشور های دیگر رخ داده است و آمریکا، اروپا، ژاپن، چین و کشورهای پیشرفته با برف و سرمایی بسیاری کمتر از این دچار مشکلات حمل و نقل شدند.

وی افزود: در تاریخ 12/16 یعنی شش روز پیش 470 پرواز در فرودگاه جان اف کندی، 50 پرواز د ر فرودگاه لیبرسی نیویورک، 475 پرواز در فرودگاه گوادرو و در تاریخ 12/14 در انگلیس تمام قطارها و پروزاها لغو شد.

در تاریخ12/11 نیز در سوییس فرودگاه ژنو بسته شد.

همچنین در تاریخ 12/11 فرودگاه دوبلین با مشکلاتی مواجه شد.

البته قطعا می شد از طریق آموزش و سرمایه گذاری کار بهتری در این زمینه انجام داد.

در حادثه قطار تبریز ـ مشهد استعفا دادماستعفا در حادثه هواپیمای تهران ـ یاسوج نادرست بودوزیر راه و شهرسازی در ادامه دفاعیات از عملکردش به بررسی تجهیزات در اختیار این وزارتخانه پرداخت و گفت: طول راه های منتهی به تهران 900 کیلومتر است که حداقل تعداد نیروی مورد نیاز برای راهداری در مواقع حساس مثل شرایط برفی 500 نفر است که احتیاج به 200 دستگاه برف روب و نمک پاش نیز وجود دارد اما کل دستگاه نمک پاش ما در تهران 42 دستگاه آن هم با عمر 25 ساله است.

آیا تصور می کنید با این مقدار تجهیزات می توان عملکرد صددرصدی داشت؟آخوندی با بیان اینکه میزان راه های کشور به 217 هزار کیلومتر رسیده است، گفت: برای نگه داشتن راه های کشور طبق استانداردهای جهانی به چیزی حدود 10 هزار میلیارد تومان پول نیاز است که کل اعتبار راهداری در بهترین حالت به 2000 میلیارد تومان می رسد.

وی افزود: بنده شرمنده روی همکاران خود هستم.

تعداد زیادی از کارگران زحمت کش راهدار و نگهداری ریل در طول سه ماه گذشته حقوق نگرفته اند.

آنهایی که در شرایط بسیار سخت کار می کنند.

فراموش نکنیم که همه ما با هم در یک کشتی کار می کنیم پس باید بینیم که چطور می توانیم به یکدیگر کمک کرده تا کشور را اداره کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به انتقاداتی درباره نحوه عملکرد این وزارتخانه در زمان بارش برف در تهران، گفت: وقتی که برف بارید بنده با پلیس تماس گرفتم تا اتوبان تهران ـ کرج را ببندند که پلیس در پاسخ گفت 16 راه ورودی به اتوبان تهران ـ کرج وجود دارد، اصلا آیا کسی می تواند این راه را ببندد؟ ما در نهایت ساعت 12 شب اتوبان تهران ـ قم را بستیم که باعث ایجاد شش کیلومتر صف اضافی شد.

اتوبان تهران ـ ساوه را نیز بستیم که 5.

5 کیلومتر به صف تهران و 2.

5 کیلومتر به صف ترافیکی قم ایجاد کرد.

در همان شرایط 80 هزار خودرو می خواستند از تهران خارج شوند.

قطعا وقتی شرایط اضطراری رخ می دهد همه توان اجرایی معطوف برای حل مشکل می شود همچنان در کشورهای دیگری همچون انگلیس، ژاپن و چین هم اتفاق می افتد.

آخوندی درباره موضوع مدیریت فرودگاه ه امام خمینی (ره) در زمان بارش برف، گفت: همه می دانیم که ایمنی در بحث هوایی اصلی ترین مساله است.

در زمان بارش برف دید فرودگاه امام به 100 متر رسید حال اینکه برای پرواز حداقل به 800 متر دید نیاز است.

آن زمان یخبندان بود و عملا امکان پرواز وجود نداشت.

وی تاکید کرد: باید به فداکاری و صداقت و تلاش راهداران و کسانی که در حوزه ریل کار می کنند اطمینان داشته باشیم.

آنها فداکارانه و در سخت ترین شرایط برای کشور و مردم تلاش می کنند.

وزیر راه و شهرسازی درباره دلیل حادثه سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج، گفت: طبق قانون باید دلیل حادثه را ستاد رسیدگی به سانحه اعلام کند بنابراین هر چه بگویم خلاف قانون است.

باید منتظر اظهارنظر قطعی این ستاد باشیم.

در عین حال نیز بدانید که این ستاد کوچک ترین اطلاعاتی را از مردم پنهان نمی کند و همه جزییات را می گوید چون برای داشتن ایمنی باید اطلاعات در اختیار همه باشد تا هر کسی بتواند در ادامه راه وظایفش را بهترین شکل انجام دهد.

آخوندی با تاکید بر اینکه باید مقصران حادثه پاسخگوی قصورشان باشند، گفت: سازمان هواپیمایی کشور هیچ نفعی ندارد که بخواهد انحرافی را در گزارش منتشر کند.

این سازمان کنترل کننده مقررات و به عبارتی پلیس صنعت هواپیمایی است پس به این پلیس اعتماد کنید چون هدفش ایمنی هوانوردی است.

وی با اشاره به زمان وقوع حادثه سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج، گفت: بنده به محض اطلاع از حادثه یعنی در روز دوشنبه صبح و در همان شرایط سخت برفی به محل حادثه رفتم و از نزدیک با خانواده قربانیان صحبت کرده و از آنها دلجویی نمودم.

این حداقل ترین کاری بود که می توانستم از لحاظ اخلاقی انجام دهم.

در ادامه کار هم به این وظیفه ام عمل می کنم.

لازم است بار دیگر به آنها تسلیت گفته و پوزش بخواهم.

وزیر راه و شهرسازی درباره اینکه چرا استعفا نداده است، گفت: اگر قرار باشد بعد از بروز هر حادثه ای وزرای مربوطه استعفا دهند دلیلی وجود ندارد.

باید بررسی کنیم که یک وزیر چه زمانی بعد از وقوع حادثه استعفا می کند.

پاسخ این است که دلیل استعفای یک وزیر در کشوری پیشرفته برای همبستگی اجتماعی و برداشتن موانع جهت رسیدگی به حوادث است.

اگر در مورد این حادثه من مانع رسیدگی بودم قطعا کناره گیری می کردم.

وی توضیح داد: فردای روزی حادثه قطار تبریز ـ مشهد ساعت 8:30 صبح به آقای جهانگیری زنگ زدم و گفتم که از وزارت کنار می روم تا به ابعاد حادثه رسیدگی شود چون این اتفاق در حوزه راه آهن رخ داده بود و مربوط به وزارتخانه بنده بود.

اما این حادثه در حوزه وزارتخانه ما نبوده که بنده بخواهم استعفا دهم.

همان قدر که استعفا درست است، استعفای نادرست هم غلط می باشد.

آخوندی توضیح داد: وقتی عملیات در حوزه ما نبود استعفای بنده به معنای کتمان حقیقت است و اینکه من مسئولیت خود را نپذیرفتم.

قطعا اگر عملیات در حوزه من بود همچون دفعه قبل اولین کسی بود که استعفا می دادم.

پس نباید علامت غلط به جامعه دهیم و به دنبال آن نتیجه گیری غلطی هم کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با طرح این سوال که ایران چقدر در برابر حوادث تاب آور است، گفت: تمام حمل و نقل تهران وابسته به حمل و نقل جاده ای است مثلا وقتی ما می خواهیم به فرودگاه امام برویم اما جاده بسته باشد امکان دسترسی نیست.

در شهر تهران روزانه 550 هزار خودرو وارد یا خارج می شود و وقتی یک برف اتفاق می افتد گرفتاری سختی را شاهد هستیم.

وی افزود: تنها راه حل تهران، حمل و نقل حومه ای است.

ما باید به سمتی برویم که حمل و نقل را به سوی راه آهن سوق دهیم تا وقتی که ترددها متکی به جاده است همین مسائل را داریم.

ما در برنامه ششم پیشنهاد کردیم شرکت راه آهن حومه تشکیل شود.

اولین کاری که کردیم همین بود که از امکانات موجود تهران استفاده کردیم.

در حال حاضر خط های راه آهن در مسیرهای تهران ـ گرمسار، تهران ـ کرج، تهران ـ قم و تهران ـ پرند اجرا شده است.

کدام یک از این ها قبل از این دوره وجود داشت؟ ما با همین امکانات محدود به دنبال فعال کردن راه آهن حومه بودیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 700 میلیون یورو برای 450 ریل باس در چند ماه گذشته با کره ای ها قرارداد بسته شده، گفت: ما 100 میلیون مسافر را در روز را برای مترو پیش بینی کرده ایم و برای اینکه حمل و نقل ما راه آهن محور شود، سیاست شهرسازی ریل پایه را در شورای عالی شهرسازی به تصویب رساندیم که بر این اساس 33 ایستگاه را به عنوان مرکز توسعه شهرها پیش بینی کردیم.

فقط در اهواز ایستگاه راه آهن به ایستگاهی با 320 هزار متر مربع در حال توسعه است تا به عنوان مرکز توسعه شهر اهواز شناخته شود.

آخوندی اضافه کرد: اگر بخواهیم حمل و نقل را در برابر حوادث تاب آور کنیم، باید به سمت شهرسازی ریل پایه برویم.

این عضو کابینه دوازدهم با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشور شرایط سختی است و نیاز به اندیشه مشترک دولت و مجلس وجود دارد، گفت: من واقعا نگران وضعیت اقتصاد ایران هستم، ما نیازمند فداکاری و تلاش بیشتر هستیم.

باید ببینیم بدهی های دولت چقدر است.

نکته قابل توجه این است که 650 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به اقتصاد است و این یعنی 52 درصد GDP (تولید ناخالص داخلی).

این به معنای متلاشی شدن همه شرکت هاست.

آیا ما در برنامه ششم برای این میزان بدهی فکری کرده ایم؟ آیا می دانیم این بدهی چطور پرداخت می شود؟وی یادآور شد: اقتصاد ایران نیازمند تصمیمات سختی است.

میزان بدهی و معوقات بانکی 120 هزار میلیارد تومان است، در سال 86، 38 درصد GDPT، بانک ها قدرت تسهیلات دادن به شرکت ها را داشتند و الان این رقم به 12 درصد کاهش یافته است.

آیا می توان با این میزان قدرت وام دهی کار بزرگی انجام داد؟ طبیعتا ما در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم.

بودجه کشور هم در وضع موجود تقریبا صددرصد بودجه جاری است حالا شما از من انتظار دارید با این وضع بودجه کار بزرگی کنم، آیا این امکان پذیر است؟آخوندی با بیان اینکه شرایط اقتصاد کلان از جهت سیاست خارجی و بدهی دولت شرایط سختی است، افزود: ما 1120 کیلومتر آزادراه در دست اجرا داریم.

همچنین 1260 کیلومتر آزادراه دیگر را با مبلغ 9000 میلیارد تومان قرارداد بستیم، همچنین 856 کیلومتر آزادراه دیگر را قرارداد داریم و 1600 کیلومتر آزادراه را تفاهمنامه منعقد کرده ایم.

همچنین برای قطار تهران، قم و اصفهان نیز 2.

5 میلیارد دلار پیش بینی شده است.

موافق استیضاح وزیر راه1396/12/22 - 15:57جاده های کشور به قتلگاه مردم تبدیل شده استمحمدقسیم عثمانی در جلسه علنی ظهر امروز (سه شنبه) و در جریان موافقت با استیضاح وزیر راه و شهرسازی، گفت: ما روزانه شاهد از بین رفتن جان و مال مردم و مجروح شدن هموطنان هستیم تا جایی که جاده ها به قتلگاه مردم و جاده مرگ تبدیل شده است هر چند قطعا این موضوع فقط همت وزیر نیست و دولت هم باید اعتبارات بخش راه را به شکل جهشی به گونه ای تدبیر کند که کم و کاستی چند ده ساله کشور را در بخش راه جبران کند.

وی اضافه کرد: ما آقای آخوندی را به عنوان نماینده دولت در بخش راه می شناسیم چه بسا خود ایشان از اعتبارات راه در بودجه پیشنهادی دولت گله مند باشد اما به هر حال کشته شدن سالانه 17 هزار نفر موضوع قابل تاملی است و ارزش اقتصادی آن بیش از بودجه ای است که دولت برای بخش راه تامین می کند به ویژه بازماندگان این افراد به معضلات مختلف دچار می شوند.

عثمانی سوانح جاده ای را به دلیل وضعیت نامناسب راه های کشور دانست و یادآور شد: کسانی که در راه ها از بین می روند افرادی هستند که توان خرید خودروهای چند صد میلیونی را ندارند و پیکان سواران و پژوسواران هستند.

این عضو فراکسیون امید با بیان اینکه توزیع اعتبارات در بخش راه بر اساس چانه زنی است و عدالت در آن رعایت نمی شود، گفت: متاسفانه ما شاهد عدم توازون در پیشرفت پروژه های راهسازی هستیم و مناطقی که قدرت لابی گری بالایی دارند، بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.

بر این اساس به نظر می رسد شاخص های منطقی و منصفانه برای توزیع اعتبارات استفاده نمی شود.

عثمانی ادامه داد: ضریب پوشش آسفالت راه روستایی در یک جا 90 درصد و در جای دیگر کمتر از 35 درصد است.

این تفاوت باعث شکاف، نارضایتی و مسائلی از این دست می شود.

این نماینده مجلس با طرح این سوال که دولت چه اقدامی در حوزه مسکن انجام داده، گفت: مسکن مهر باعث شده بود بخش قابل توجهی از مردم که نمی توانستند به مسکن دست پیدا کنند صاحب خانه شوند ولی دولت تدبیر و امید قرار بود مسکن اجتماعی را جانشین کند و بعد از پنج سال غیر از سکوت، هیچ اقدامی انجام نداده است.

این در حالی است که وزارت راه متصدی مسکن کشور است.

عثمانی با انتقاد از مشکلات طرح های جامع شهری، اظهار کرد: چرا به جان مهندسین افتاده اید؟ اگر کارفرما، ناظر خود را انتخاب کند آیا چیزی از نظارت باقی می ماند؟ NGO ها و سازمان نظام مهندسی برای دولت بار مالی ندارند، چرا با بخشنامه های مکرر باعث می شوید کار نظام مهندسی مختل شود؟وی با انتقاد از نحوه اجرای طرح های هادی روستایی یادآور شد: باید محدوده طرح های هادی روستایی هر 10 سال بازنگری شود.

متاسفانه بنیاد مسکن جلوی این کار گرفته، آیا این کار صحیحی است که از مردم پول بگیریم و بعد با پول مردم طرح های هادی را اجرا کنیم؟وی در پایان گفت: امروز کشور نیاز به تحرک دارد و موتور محرکه دولت باید به کار بیفتد در حالی که اکنون با خواست مردمی که به آقای روحانی رای دادند این سطح از کار و تحرک هرگز در سطح انتظار مردم نیست.

موافق استیضاح وزیر راه1396/12/22 - 15:56وزارت راه و شهرسازی به جای اهمیت به مظلومان، به پول باد آورده آقازاده ها فکر می کندنادر قاضی پور در موافقت با استیضاح وزیر راه و شهرسازی، بیان کرد: امروز مجلس از باب نظارت استیضاح وزیر راه و شهرسازی را انجام می دهد و ملت ناظر عملکرد ما نمایندگان است که برای سومین بار استیضاح آقای آخوندی را مطرح می کنیم.

در حکومت اسلامی شدیدترین برخوردها در زمینه اشرافی گرایی و احقاق حقوق محرومان و کارگران با مدیران حکومت است.

وی در ادامه گفت: در قاموس حکومت امام علی (ع) همواره اصل این بود که حق با مردم است.

گویی همیشه فرمانداران متهم بوده مگر اینکه خلافش ثابت می شد.

در سیره آن حضرت به محض اینکه کوچک ترین شکایتی از سوی ضعیف ترین فرد از یک مسئول می شد ایشان دیگر آرامش نداشته و در این زمینه تحقیق می کردند و در صورت ثابت شدن درستی شکایت، شدیدترین برخورد را با آن کارگزار می کردند.

قاضی پور افزود: در حکومت علوی کارگزاران نه خود باید اهل اشرافی گری و رفاه طلبی باشند و نه با چنین کسانی ارتباط داشته باشند.

گویی اشرافی گری ویروسی بسیار خطرناک است که همگان خصوصا مسئولان حکومت باید بیشتر از آن اجتناب کنند.

آقای آخوندی بحث امروز ما شرکت های بی شمار و پیمانکارها و خانواده و شرکای شما نیست، بحث حلال و حرام بودن است.

بحث ویلای لواسانات است.

آیا درست است که احداث آن ویلا در لواسان با ساختمان مجلس بهارستان همزمان بوده و آیا مناسبتی دارد که میلگردهای زیادی وارد مجلس شده و از آنجا که پیمانکاران و شرکت ایرانیان متعلق به نزدیکان بوده اند، میلگردها به لواسانات برده می شد در حالیکه شما وزیر مسکن و شهرسازی بوده اید؟نماینده مردم ارومیه در مجلس بیان کرد: اگر امروز امام علی (ع) در بین ما بود و با برخی از صاحب منصبان سخن می گفت، آیا زد و بندها و رانت خواری ها و دزدی ها و بازی با بیت المال و خرج کردن آن در مقاصد شوم و پایمال کردن حقوق مظلومان را تحمل می کرد؟ امام مستضعفان نیز در خصوص خوی اشرافی گری مسئولین دولتی اظهارات محکمی داشتند.

ایشان گفتند آن روزی که دولت ما توجه اش به کاخ نشینی جلب شود آن روز باید فاتحه دولت و ملت را خواند.

آن روزی که رییس جمهور خدای نکرده از کوخ نشینی بیرون رود و به کاخ نشینی توجه کند آن روز انحطاط برای ایشان و کسانی که با ایشان در ارتباط هستند ایجاد می شود.

ایشان فرمودند من طبقه برج نشینان را از کاخ نشینان بالاتر می دانم، اگر لایق مقایسه با شما باشم.

قاضی پور خاطرنشان کرد: آیا رواست با چنین اوضاعی که از کاخ نشینی آمده عده ای زمامدار امور و قدرت باشند و بالاخره روزی می رسد که ظالم باید حق مظلوم را ادا کند اما چه بد روزی است که ظالم در ظلم خود مدهوش شود که حتی خون مردم برایش ارزشی نداشته باشد.

ملت عدالت می خواهد، اتاق بزرگ وزیر نمی خواهد.

ملت کار می خواهد.

خوی اشرافی گری باعث شده تا وزیر راه تولید خارجی را به تولید داخلی ترجیح دهد.

آن زمانی که ریل های راه آهن ارومیه با جنس بی کیفیت از هندوستان وارد شد و تولید ذوب آهن اصفهان افول کرد بیانگر آن است که وزارت راه و شهرسازی به جای اهمیت به مظلومان، به پول باد آورده آقازاده ها فکر می کند.

وی تصریح کرد: اینجاست که تولید ملی فلج می شود و کارگران بیکار می شوند و چه زیبا فرمود امام (ره) که راس امور وکلای از طبقه محرومان باشند و در فکر رفاه آنها باشند نه از سرمایه داران و زمین خواران که تلخی محرومیت را نمی توانند بفهمند.

ما در برابر جان باختگان حادثه قطار مشهد ـ تبریز و سقوط هواپیما و کشته شدن افراد در جاده ها مسئول هستیم.

هنوز زلزله زدگان سرپل ذهاب در چادر زندگی می کنند.

اکنون که پشت این تریبون قرار گرفته ام اعلام می کنم که در حال حاضر کارنامه آقای آخوندی آغشته به خون کسانی است که مظلومانه قربانی بی تدبیری ایشان و مدیران شان شدند.

قاضی پور گفت: فارغ از جناح بندی های سیاسی اکنون زمان آن است که با دیدن کارنامه خون آلود وزارت راه، اجازه ادامه راه را ندهیم.

این همه بی تدبیری در عملکرد یک وزیر در شان ملت نیست.

چرا باید به ایشان اجازه ادامه کار داد؟ آقای آخوندی مسکن مهر چند سال است که ناتمام باقی مانده است.

آقای آخوندی اول که آمدید گفتید هر سال 600 هزار واحد مسکونی احداث خواهم کرد اما در طول پنج سال شما آجری بر روی آجر مسکن کارگران نگذاشته اید چون اعتقادی به کارگران و مظلومین ندارید.

سال 95 بدترین آمار پول رسانی در تولید مسکن بوده است، چرا شما به کاهش حجم دولت اقدام نکردید؟ آقای آخوندی متوجه شده اید که دولت لایحه تفکیک وزارت راه و شهرسازی را به دلیل عدم کفایت شما داده است؟موافق استیضاح وزیر راه1396/12/22 - 15:55در بارش های اخیر برف حتی یک مشت نمک در جاده ها نبوداحد آزادی خواه در جلسه علنی بعدازظهر مجلس شورای اسلامی در جلسه استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی گفت: این سومین بار است که وزیر استیضاح می شود.

چه خوب بود قدری نسبت به این مسئله توجه می شد تا مشخص شود با وجود زحماتی که ایشان در وزارت راه و شهرسازی متحمل می شوند چرا وکلای ملت برای سومین بار ایشان را استیضاح می کنند.

نماینده مردم ملایر با اشاره به شایعاتی در خصوص بی علاقگی آخوندی به ادامه همکاری با دولت گفت شنیده ها حاکی از بی علاقگی آخوندی با ادامه همکاری با دولت دارد.

حتی صحبت از استعفای ایشان نیز مطرح شده است.

چرا وزیری که انگیزه ای برای کار در این وزارتخانه ندارد باید به عنوان و زیر در این مجموعه باقی بماند؟سخنگوی کمیسیون فرهنکی مجلس حذف بدهی های وزارت راه و شهرسازی به پیمانکاران را 12 هزار میلیارد تومان و پروژه های نیمه کاره تحت مدیریت این وزارتخانه را 240 هزار میلیارد تومان ا علام کرد و با اشاره به بودجه این دستگاه اجرایی و همخوانی نداشتن آن با بدهی ها و پروژه های نیمه کاره این وزارتخانه گفت: بودجه وزارت راه 5200 میلیارد تومان است تفاوت این بودجه با پروژه های نیمه کاره وبدهی به پیمانکاران چگونه پر می شود.

وزیر وظیفه دارد جذب منابع و سرمایه کند اگر پول و سرمایه نیست، چرا به مردم قول انجام پروژه های نیمه کاره را می دهید؟آزادی خواه مسکن مهر را پدیده ای بی نظیر اما دارای مشکلات متعدد برای ساکنان آن دانست و افزود: این مسکن از سال 86 موجب خانه دار شدن بخشی از حاشیه نشینان شهرها شده است.

و وزیر نیز از توجه وزارت راه به کیفیت مسکن سخن گفته بود اما در عمل هیچ اتفاقی نیفتاده است.

آقای آخوندی گفتند در حال بررسی ادامه دادن یا ادامه ندادن این مسکن هستیم اما هیچ نتیجه ای از این بررسی ها اعلام نکردند.

وی خطاب به آخوندی یادآور شد: گفتید در اجرای طرح های دولت گذشته غرض شخصی ندارید و این پروژه هارا به اتمام می رساندید اما به اتمام نرساندید.

هنوز زیرساخت های مسکن مهر فراهم نشده است.

ناموس مردم در سرما و گرما کیلومترها طی می کند تا فرزندش را به مدرسه ببرد.

بسیاری از ساکنان مسکن مهر در آرزوی یک مرکز درمانی به سر می برند حالا فضای سبز پیشکش.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: برای خانه دار شدن مردم گفتید صندوقی تشکیل می دهید تا این صندوق شش هفت برابر سپرده مردم را وام دهد.

مردم، اگر از این ناحیه تسهیلاتی دریافت کرده اید اعلام کنید تا استیضاح مان را از وزیر راه پس بگیریم.

وعده مسکن اجتماعی را دادید.

این مسکن در کدام شهر ساخته شد؟ خبر انعقاد قرارداد خرید بیش از 200 هواپیما از ایرباس و بویینگ را دادید اما تنها 7 فروند هواپیما به دستمان رسید بقیه چه شد؟ چرا حقایق را به مردم نمی گویید؟ سهم وزارت راه از 16 هزار نفر جانباخته در تلفات جاده ای چقدر است؟موافق استیضاح وزیر راه و شهرسازی1396/12/22 - 15:41آخوندی مردم را فدای سوء مدیریت خود کرده استاحمد مرادی در موافقت با استیضاح وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مطابق اصل 67 قانون اساسی و بنا بر سوگندی که یاد کرده ایم این تکرار را بر خود واجب می دانم که در چارچوب سوگند نمایندگی ام مباحث خود را مطرح کنم.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد، خمیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوگند نمایندگی که یاد کردم عامل اصلی رأی من برای موافقت با استیضاح آخوندی است زیرا سوگند یاد کردم تا برای استیفای حقوق مردم تلاش کنم، بیان کرد: استیضاح حق نماینده است و این حق قابل واگذاری نیست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همه ما نمایندگان ملت هستیم و مردم انتظار دارند به حق و عدالت از خواسته های آنها دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه برخی وزرا پیش از رأی اعتماد برنامه هایی ارائه می کنند ولی پس از آن این برنامه ها اجرا نمی شود، افزود: آقای آخوندی یکی از این وزرا است، وزارت راه و شهرسازی بسیار مهم است و باید وزیر آن جان فدا برای مردم کشور باشد ولی آخوندی مردم را فدای سوء مدیریت خود کرده است.

مرادی اظهار داشت: سالانه 16 تا 17 هزار کشته در جاده ها داریم، چه کسی به غیر از وزیر مسئولیت مستقیم این موضوع را برعهده دارد؟ در سوانح هوایی نیز مشاهده کرده ایم که چه اتفاقات ناگواری رخ داد، همچنین در دریا نیز شاهد سوانح هستیم و بخش ریلی نیز بی نصیب از سوء مدیریت نبوده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم توانایی آخوندی را در کنترل بحران های سیستم حمل و نقل شاهد هستیم، گفت: روزانه بیش از 6 هزار دستگاه کامیون و تریلر در جاده های استان هرمزگان تردد می کنند، این شرایط عایدی به جز گرفتن جان مردم و آلایندگی نتیجه دیگری ندارد.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد، خمیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حوزه راه ها و مسکن مشکلات فراوانی وجود دارد، گفت: بهتر است نمایندگان امروز تصمیمی جدی اتخاذ کنند زیرا در برابر خدا و مردم، مسئول هستیم.

احمد علیرضا بیگی، موافق استیضاح وزیر راه و شهرسازی:وزارت راه از نقاطی است که آتش به خرمن اعتماد مردم نسبت به مسئولین انداختهاحمد علیرضا بیگی نماینده تبریز در موافقت با استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی یکی از نقاطی است که آتش به خرمن اعتماد مردم بر کارآمدی و پاسخگویی کارگزاران نظام انداخته و قرینه ها و شواهد متعددی از راه می رسد که این ناتوانی و عدم کارآمدی را اثبات می کند.

وی با بیان اینکه این عدم کارآمدی باعث به مخاطره افتاده جان مردم و آبرو و مال آنها شده تصریح کرد: در این شرایط مجلس شورای اسلامی باید به وظیفه قانونی خود خود عمل کند.

بیگی ادامه داد: یکی از موضوعات جدی که بر روح و جان مردم در آذربایجان خراش می اندازد حادثه قطار تبریز- مشهد است که یک جلسه استیضاح را هم در مورد آن پشت سر گذاشتیم و این حادثه به واسطه ناکارآمدی و عدم پیش بینی های لازم بود که باعث شد 50 نفر جان خود را از دست دهند.

وی با بیان اینکه به دستگاه قضایی ایراد جدی وارد است که هنوز بعد از 16 ماه تکلیف رسیدگی به این حادثه را مشخص نکرده اظهار داشت: از سوی دیگر انتظار از قوه مجریه و وزارت راه این بود که با کسانی که در مسیر انجام وظیفه خود دچار سستی و تعلل شده بودند برخورد کند اما اقدام مشخصی رخ نداد.

بیگی خاطرنشان کرد: در حادثه قطار شاهد این بودیم که قطاری با 1400 کیلومتر سرعت و 800 تن بار و صدها مسافر بدون اینکه از ایمنی لازم برخوردار باشد با قطار دیگری تصادف و در نتیجه منجر به جان باختن مردم شد.

وی با بیان اینکه در قطار حتی یک چکش هم وجود نداشت که مردم بتوانند جان خود را نجات دهند اظهار داشت: بدیهی است وقتی که صاحب کار بالای سر کار نباشد به ویژه در وزارتخانه ای چون وزارت راه که ستادی است و بخش عمده فعالیت های آن اجرایی و عملیاتی است این اتفاق رخ می دهد.

بیگی ادامه داد: وزیر باید در هفته سفر و سرکشی کند و با تمرکز، تصمیم گیری کند.

وقتی این اتفاق رخ نمی دهد معلوم است که تصمیم گیری های ذهنی و فضایی فاقد مبنای اجرایی خواهد شد و منجر به سرخوردگی ملی می شود.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری تحلیلی تابناک، تاریخ انتشار 22 اسفند 96، 782482، www.

tabnak.

ir
کلید واژه ها: استیضاح - آخوندی - وزیر راه - وزیر - وزارت راه - شهرسازی - مجلس - وزارت راه و شهرسازی - وزیر راه و شهرسازی - مجلس شورای اسلامی - امید - وزارت - امروز - قاضی - نشان - سفرهای هوایی - تهران - بحران - رای اعتماد - رمزگشایی - اسماعیلی - مردم - کشاورزی - اسلامی - هوایی - منطقه - تخریب - شورای - کشور - شنبه

آخرین اخبار سرویس:
اشمید: به زودی 100 شرکت وارد مذاکرات کاری با طرف ایرانی می شوند

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | پنجشنبه 31 خرداد 97

فیلم/ نمایی دیدنی از لایی وحید امیری به پیکه

یادواره شهدای اهل سنت خراسان جنوبی برگزار می شود

یادواره شهدای اهل سنت خراسان جنوبی برگزار می شود

2 ویژگی بارز مراسم ترتیل خوانی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در ماه رمضان

دستورالعمل تبدیل کارمندان پیمانی به رسمی ابلاغ شد

گزارشگران اسپانیا: به سختی و با گل شانسی کاستا از سد ایران گذشتیم

علیرضا کریمی لاریمی، سید حسین صفایی مسئولیت مدنی وکیل دادگستری در برابر طرف دعوی و حق شرعی و اخلاقی ایشان

ما اشتباه کردیم، درب خانه علما را به روی مردم بستیم /حجت الاسلام طباطبایی نمونه روحانی مردم دار بود /خیلی از روحانیون پایین نشین بودند اما الان بالانشین شدند

عذرخواهی خدا از فقرا در قیامت

شهیدی که در شب تاسوعا حاجتش را گرفت

انتقاد صالحی از خروج شتابزده برخی شرکت های اروپایی از ایران

نشست 3ساعته رییس‎جمهور با مدیران صداوسیما

خانم مجری جوان ازدواج کرد/عکس

امروز باید گلایه ها و رقابت ها باید کنار گذاشته شود

دویست و هفتاد و پنجمین شماره ماهنامه قرآنی «باران» منتشر شد

چه زیباست با خدا ماندن و از همه عالم بریدن

اهواز- آیین استقبال از شهید مدافع حرم

برای ارتقای ظرفیت مدیران تلاش شود

گل مردود ایران به اسپانیا توسط عزت الهی

حکم جایزه پیش بینی نتیجه مسابقات

مهدی عباسی سرمدی، سیدسلمان سیدی زاده اصل قانون قابل اعمال برتعهدات غیرقراردادی در مقررات متحدالشکل رم دو (2007) و حقوق ایران

پشت پرده حمایت منافقین و ضدانقلاب از رامین حسین پناهی

انتقاد صالحی از خروج شتابزده برخی شرکت های اروپایی از ایران

⁠⁠⁠⁠⁠وزیر اطلاعات: امنیت حق مردم است /سربازان گمنام امام زمان(عج) سینه شان را سپر بلا کرده اند

تندروی و کندروی هر دو خطرناک است

مرتضی مرادی، رابعه زندی پاک نقش میانجی گری منابع انسانی حرفه ای در ارتباط بین روابط خوشه صنعتی و عملکرد شرکت ها

وظیفه رسانه ملی تقویت وحدت است

نسل جوان را با هنر و ادبیات با معارف دین آشنا کنیم//بالاترین افتخارم طلبگی است

جیب ایرانی چطور خالی می‎شود؟

اولین مصاحبه خواننده قدیمی بعد از چهل سال سکوت+ ویدئو

ناو بالگردبر «خارک» به دریا بازگشت

زندگینامه غلامرضایم کتاب شود/ یوسف خانواده احمدی/ چشم انتظار حمایت بنیاد شهید

دستور بسته شدن کافه های مشهد در ساعت 10 امشب صحت دارد؟

⁠⁠⁠⁠⁠وزیر اطلاعات: امنیت حق مردم است

پاسخ به یک شبهه چرا جوامع غربی از نعمت بیشتری برخوردار هستند؟

برگزاری مراسم وداع با شهید مدافع حرم سید فاضل موسوی امین در اهواز

آغاز داوری مرحله اول از هفتمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم

پشت پرده حمایت منافقین و ضدانقلاب از رامین حسین پناهی

مصطفی معتقد بود که می توانیم مقابل تحریم ها بایستیم

حراج خودروی 14 میلیاردی بازیگر مشهور/عکس

ایالت نیویورک از ترامپ شکایت می کند

⁠⁠⁠⁠⁠وزیر اطلاعات: امنیت حق مردم است

سردار رجبی مطرح کرد پشت پرده حمایت منافقین و ضدانقلاب از رامین حسین پناهی

کازوو کاشیو، موسس کاسیو درگذشت

جدول وضعیت 12 پرونده مهم اقتصادی

گلچینی از وصیت نامه شهید قاسم بیرانوند

تهیه نمایش رادیویی شهید رحیمی در لرستان

روایت بلیچر ریپورت از گلزنی عزت اللهی به اسپانیا؛ اکستازی و سپس قلب شکسته ایرانی ها!

فال روزانه پنجشنبه 31 خرداد 1397

3 دختر نوجوان در بند چهکند بیرجند غرق شدند

رمزگشایی از توییت حسام الدین آشنا

منتظر اقدامات عملی و تضمین های عینی اروپا برای حفظ برجام هستیم

هتل واقعی ترامپ/ عکس

لزوم جایگزین کردن مواد زیست تخریب پذیر به جای مواد پلاستیکی

غلامعلی سیفی، رسول بهرامپوری، حامد شریفی وضعیت منافع عوضین پس از فسخ معامله در حقوق ایران

جشن‎های زیرسایه خورشید آغاز یک حرکت تربیتی و کادرسازی است

جدول وضعیت 12 پرونده مهم اقتصادی

بررسی مجدد پرونده 1300 ملک واگذار شده در دوره قالیباف

جلسه ی شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فارس

چه زیباست فقط با خدا ماندن و از همه عالم بریدن

چمران، الگویی برای نسل جوان در تحصیل علم و بندگی خداوند است

برگزاری انتخابات «هیئت موسس مجمع اساتید گفتمان های دینی» در یزد

چمران، شخصیت مستقلی داشت/ چمران دغدغه اش پیشرفت ایران بود

علت مرگ سید امامی اعلام شد

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر: تجاوز به 41 دختر کذب محض است، فقط 3 مورد بوده

بزرگترین کیفر برای بنده خدا چیست؟

تصاویر / مراسم استقبال و تشییع شهید مدافع حرم فاضل موسوی امین در اهواز

دریادار خانزادی در گفتگو با فارس: خارک با قلب ایرانی به خلیج عدن رفت/ گزینه اصلی نداجا برای اعزام به اقیانس اطلس

مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی: جشن‎های زیرسایه خورشید آغاز یک حرکت تربیتی و کادرسازی است

جدول وضعیت 12 پرونده مهم اقتصادی

راهکارهایی برای افزایش نظم و سازمان دهی شخصی

نسبت به شناخت عرفای کشور فقیر هستیم

صالحی: پیشنهادهای اروپا برای انتظارات ایران در برجام کافی نیست

زیرسایه خورشید حرکتی دقیق و انقلابی مبتنی بر جهان شبکه ای است

معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی: زیرسایه خورشید حرکتی دقیق و انقلابی مبتنی بر جهان شبکه ای است

خروج گام به گام آمریکا از همه نهادها و تعهدات بین المللی/ ترامپ حتی به عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل هم پایبند نماند

امام جمعه مشهد چرا از تلگرام نرفت؟

کنایه سنگین وزیر دفاع به اظهارات آبکی نتانیاهو

کشور مقدونیه شمالی درج نقشه جهان شد+نقشه

فوری / اخبار ضد و نقیض درباره سلامتی استاد محمدرضا شجریان + جزییات

امیر جعفری داغدار شد

درس امانتداری خادم نمازخانه+ عکس

لبخند ، هدیه ای برای بچه های زخم خورده+ تصاویر

حبس برای کمک به پناهجویان در مجارستان

موضوع ربایش دختران در ایرانشهر باید پیگیری شود

صدرالدین شجره دار فانی را وداع گفت

فراخوان هشتمین «جایزه ادبی یوسف» در یزد منتشر شد

تلفات زلزله ژاپن افزایش یافت

پزشکیان: شرایط اقتصادی، جنگی است

چرا قزوین اصفهان نشد؟

صدرالدین شجره پیشکسوت رادیو از دنیا رفت/اعلام مراسم تشییع

نظارت بر روند لاغری به کمک نرم افزار

به کمک فناوری تبدیل صوت به متن برای ناشنوایان امکانپذیر شد

با برترین بازی های موبایلی وطنی آشنا شوید

این قانونگذاری راه به جایی نمی برد

بازدید صالحی از مرکز نظام ایمنی هسته ای نروژ/پیشنهاد برقراری ارتباط بین مراکز دو کشور

لزوم جایگزین کردن مواد زیست تخریب پذیر به جای مواد پلاستیکی

بازدید صالحی از مرکز نظام ایمنی هسته ای نروژ

استیضاح آخوندی در دستور کار نمایندگان / آخوندی در وزارت راه ابقا شد

استیضاح آخوندی در دستور کار نمایندگان / آخوندی در وزارت راه ابقا شد