مطالب مرتبط:
دین اسلام، عنصر سازنده حرکت شهدا در هشت سال دفاع مقدس بود
شهدا رسالتی از جنس آگاهی و حرکت بر دوش ما باقی گذاشته اند
شهدا را آنگونه که بودند، معرفی کنیم/ فرهنگ شهادت، رمز بقای ارزش های دینی است
فرهنگ شهادت و راه شهدا باید در جامعه تبیین شود
فرهنگ شهادت و راه شهدا باید در جامعه تبیین شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 22 اسفند 1396 ساعت 21:112018-03-13سياسي

فارس گزارش می دهد روز شهدا روز دلدادگی به وقت شهدا/ شهادت، بزرگ ترین نتیجه حرکت


شهادت، بزرگ ترین نتیجه حرکت است و شهدا با آگاهی کامل بر این نتیجه حرکت در این مسیر گام برداشتند و آگاهانه در برابر دشمن ایستادند تا امروز ما با اقتدار و مقاوم بایستیم و در برابر کفر و جور، - روز شهدا روز دلدادگی به وقت شهدا/ شهادت، بزرگ ترین نتیجه حرکت شهادت، بزرگ ترین نتیجه حرکت است و شهدا با آگاهی کامل بر این نتیجه حرکت در این مسیر گام برداشتند و آگاهانه در برابر دشمن ایستادند تا امروز ما با اقتدار و مقاوم بایستیم و در برابر کفر و جور، سر خم نکنیم و همواره در اوج باشیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس" از شهرستان نکا، شهدا همیشه به موقع و سر بزنگاه آمده اند؛ هیچ یادتان هست؟ و چه خوش آمدنی و چه خوب زمانی برای شما در نظر گرفته شد؛ آخرین روزهای اسفندماه به نام و یاد شهدا.

آری، همواره به موقع آمده اید و اکنون هم درست زمانی که همه ما سرگرم تدارکات عید و سال نو هستیم و شاید همین روزهای شاد با هم بودن و دل مشغولی ها ما را از شما دور کند؛ روزی به نام شما نامگذاری شد تا یادمان نرود؛ آرامش امروز ما مدیون خون شماهایی است که از خون تان گذشتید تا ما سبز بمانیم و آرامش نصیب حالمان شود.

امروز باید سلامی دوباره به شهدا، ایثارشان، ایستادگی، مقاومت و احساس وظیفه آنان در مراحل سخت انقلاب داد؛ که موجب شد اکنون چنین اقتدار و عظمتی برای ملت ما فراهم شود.

سلام بر شهدا که ایستادند تا ما بر زمین نیفتیم، شهید شدند تا ما در برابر کفر، ظلم و جور سر تعظیم فرود نیاوریم و غیرت در جامعه نمیرد و رفتند تا ما بمانیم و به رسالت مان عمل کرده و زمینه ساز ظهور امام عصر(عج) باشیم.

آری؛ شهدا مرزبانان همیشه بیدار، تا همیشه تاریخ هستند که آگاهی و بصیرت را به جامعه تزریق می کنند و حضور گاه و بی گاه آنان در زندگی های مان همان زنگ بیدارباش برای آغاز صبحی نو، حرکتی تازه و درخششی دیگر است.

شهادت، بزرگ ترین نتیجه حرکت است و شهدا با آگاهی کامل بر این نتیجه حرکت در این مسیر گام برداشتند و آگاهانه در برابر دشمن ایستادند تا امروز ما با اقتدار و مقاوم بایستیم و در برابر کفر و جور، سر خم نکنیم و همواره در اوج باشیم.

مرور خاطرات هر ملتی پر از خاطرات تلخ و شیرین ماندگار و فراموش نشدنی است و هشت سال دفاع مقدس هم برای ما از همان رخدادهای مانای تاریخ است که برای همیشه در اذهان ما باقی خواهد ماند؛ با همه فراز و نشیب هایش، با همه نداشته های جنگی اش.

با همه گذشت و ایثار شهدا و فرزندان این آب و خاک، که جانانه هشت سال در برابر دشمن ایستادند؛ تا امروز سبزتر از همیشه برقرار باشیم و بدانیم سرخی خون شهدا موجب اقتدار این نظام شد.

آری، فرهنگ دفاع مقدس حاصل هشت سال دفاع جانانه، ایثار، گذشت و سختی هایی است تا وحدت حول محور ولایت باقی و پابرجا بماند.

حتما" یادتان هست که گفتید: " سرخی خون مان را به سیاهی چادرتان به امانت می دهیم" امروز بسیاری از زنان و دختران این سرزمین به پای این حرف مانده اند و در هیاهوی زمانه امانت دار خوبی برای شما هستند و در ادامه راه پر خطر این زمانه تنها نگاه نافذ و تیزبین شما است که می تواند آنان را در ادامه راه مصمم کرده و تلاش شود تا پاکی ها حفظ بماند.

* نقش شهدا در پیروزی و استمرار انقلاب بی بدیل بود امام جمعه نکا هم با اعلام اینکه نقش شهدا در پیروزی و استمرار انقلاب بی بدیل بود، گفت: شهدا از ارزش های مقدس نظام هستند که باید این ارزش ها به خوبی به جامعه منتقل شوند.

حجت الاسلام محمدباقر محمدی لایینی در گفت وگو با خبرنگار فارس در شهرستان نکا با گرامیداشت روز شهدا و سالروز تأسیس بنیاد شهید اظهار کرد: این نهاد در خدمت به خانوده های معظم شهدا با قوت ظاهر شده است و در ادامه راه هم باید خدمت به این خانواده را افتخار خود بداند.

وی افزود: شهدا مظهر وحدت و انسجام در جامعه هستند و حفظ کرامت خانواده های شهدا از مهمترین وظایف ما در ادامه راه شهدا است.

امام جمعه نکا با بیان اینکه آرامش امروز ما مدیون خون شهدا است؛ یادآور شد: شهدا از جان خود گذشتند تا ما در آزادی و استقلال زندگی کنیم و لذا تلاش برای زنده نگه داشتن فرهنگ شهید و شهادت در جامعه، از مهمترین وظایف ما است.

محمدی لایینی گفت: باید قدر لحظه لحظه زندگی خود در حضور شهدا را بدانیم و در ادامه راه شهدا و نهادینه کردن فرهنگ شهید و شهادت، تلاش کنیم.

وی افزود: شهدا در طول دوران دفاع مقدس و انقلاب به تکلیف خود در حفاظت از ارزش ها و آرمان های ایران اسلامی عمل کردند و اکنون وظیفه ما عمل به وصایا و سفارش های شهدا و حرکت در مسیر ولایت است.

*بیمه شدن جوانان با سیر در راه و روش شهدا رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نکا با گرامیداشت نام و یاد شهدا گفت: الگو گرفتن جوانان از راه و روش شهدا و حرکت در مسیر شهدا، آنان را در مقابل هجمه های فرهنگی دشمنان اسلام و نظام، بیمه می کند.

حجت‎الاسلام محمدعلی الیاسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس" در شهرستان نکا اظهار کرد: همچنان که بارها برای ما از احادیث و روایات گفته اند؛ شهادت فنا شدن انسان برای رسیدن به سرچشمه نور و نزدیک شدن به هستی مطلق است.

وی افزود: شهدا با شناخت دقیق از این هستی مطلق و نور، در مسیر شهادت گام نهادند و روزی خورنده در نزد خداوند متعال هستند و همواره نگاه شان به ما و رفتارهای ما است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی نکا با اشاره به اینکه ما همیشه و دائم در جنگ با دشمن در مسیرها و در ابعاد مختلف هستیم؛ یادآور شد: امروز دشمن با تغییر مسیر جنگ خود از جنگ سخت به جنگ نرم و سرد، میدان بازی را تغییر داده است.

الیاسی گفت: اگر در هشت سال دفاع مقدس، دشمن چهره به چهره وارد میدان شد و جوانان و فرزندان این آب و خاک را به شهادت رساند؛ امروز جنگ سخت دیگری داریم که دشمن را ندیده و حملات دشمن برای ما متصور نیست.

وی افزود: امروز ما جنگی به مراتب سنگین تر و سهمگین تر از گذشته داریم؛ اکنون دشمن از همین شهدا و ارزش ها استفاده کرده و با کمرنگ کردن برنامه های فرهنگی در این بخش ها سعی دارد تا اعتقادات، ارزش ها و آرمان های ما را کمرنگ کند و از بین ببرد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی نکا بیان داشت: امروز هم باید همچون رزمندگان دیروز و حتی مجهزتر و آگاهانه تر از قبل، گوش به فرمان ولایت برای برقراری نظام تلاش کنیم؛ تا خدای ناکرده در گردبادهای مختلف جامعه، دچار تلاطم نشویم.

الیاسی گفت: پیاده نظام های دشمن، هیچ گاه دست از سر کشور ما بر نخواهد داشت و از هر فرصتی برای ضربه زدن به انقلاب و ارزش ها استفاده خواهند کرد و مهمترین سلاح ما در جنگ کنونی بصیرت، ولایتمداری و عمل به وصایای همین شهدایی است که هادی و راهبر ما در جامعه هستند.

* شهدا مظهر وحدت و انسجام در جامعه محمدطاها قاسمی یکی از شهروندان نکایی سه شنبه شب با حضور بر مزار شهدای تدفین شده در گلزار شهدای گمنام نکا، آنان را حاضر بر اعمال و رفتار ما می داند و می گوید: شهدا مظهر وحدت و انسجام در جامعه هستند.

وی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس" در شهرستان نکا افزود: جنگ دشمن با ما هیچ گاه تمام شدنی نیست و امروز دشمن، همان ارزش هایی را که دیروز در جبهه جنگ سخت برای آن جان داده ایم؛ نشانه رفته است و نمی توان از کنار این جنگ به راحتی عبور کرد.

قاسمی بیان داشت: امروز نیازمند سلاح بصیرت و آگاهی در جنگ سرد دشمن هستیم تا به درستی راه را از بیراهه تشخیص دهیم و خدای ناکرده در زمین دشمن بازی نکنیم و دچار دوگانگی نشویم.

وی گفت: همچنان که در دوران هشت ساله دفاع مقدس برای حفظ و اعتلای نظام مقدس اسلامی تلاش شده است؛ امروز هم در راستای همان ارزش ها باید تلاش شود و با حرکت در ولایتمداری، مسیر شهدا ادامه یابد.

* دفاع مقدس، همچنان باقی است به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، اکنون که جنگ دشمن با ما تمامی ندارد و جنگ دشمن، همچنان باقی است؛ باید دفاع مقدس ما هم همچنان باقی باشد و دفاع جانانه در برابر دشمن در برابر داشته ها، ارزش ها و فرهنگ خود داشته باشیم و در این جنگ نابرابر دشمن هم با تکیه بر باورها و اعتقادات خود، پیروز میدان شویم.

با همه این مسائل ما همچنان شرمنده شهداییم؛ شهدایی که شاید گاهی در دل مشغولی های زندگی ها از یاد رفته باشند و بازار رنگارنگ دروغ، فریب و ریاکاری موجب شده باشد نه تنها چفیه ها به فراموشی سپرده شود؛ بلکه در هیاهوی زندگی دنیوی حتی وصایای شهدا هم نادیده گرفته شود.

امروز روز دیگری برای پیمان مجدد با شهدا است؛ پیمانی مستحکم برای استمرار خون سرخ شهدا و حرکت در مسیر ولایت.

گرامی باد یاد و نام شهدایی که سبزی زندگی امروزمان را مدیون سرخی خون شان هستیم و باشد که یادمان نرود که باید در برابر شهدا پاسخ گو باشیم و بگوییم " بعد از شهدا چه کردیم".

انتهای پیام/ذ http://fna.

ir/a4i1dn
کلید واژه ها: شهدا - بزرگ ترین - امروز - همیشه - بزرگ - فراموش نشدنی - ایثار - آرامش - گزارش - تاریخ - جامعه - دفاع مقدس - زمین - خبرگزاری - سلام - فرزندان - ماندگار - مقاومت - سلامی - زندگی - احساس - تزریق - وظیفه - امام - شهید - درست - مقدس

آخرین اخبار سرویس:
انتقال آیت الله عیسی قاسم به بیمارستان

وزیر کشور سه شنبه به قرقیزستان می رود

روحانی پیروزی مجدد «رجب طیب اردوغان» در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه را تبریک گفت

مراسم تشییع پیکر شهید «دایی پور» برگزار شد

شوری آب مردم آبادان را به فرمانداری کشاند

برگزاری شش همایش تکریم از فعالان قرآنی در کردستان

توضیحات مدیرعامل بنیاد باران درباره دفتر سید محمد خاتمی

اعزام فرهنگیان استان مرکزی به مسابقات قرآن مشهد

دادستان های استان در انجام وظایف نظارتی خود کوتاهی نکرده اند/ کمبود قاضی و نیروی انسانی در دستگاه قضایی گیلان

برخی مدیران مرتبط با سقوط هواپیمای آسمان احضار شدند

وعده نوبخت برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته تا پایان شهریور

کارمند اداره ثبت یوزر و مهر رییس اداره را جعل و 50 میلیارد سرقت کرد

فزایش استفاده از آرامبخش ها در جامعه؛ مردم به جستجوی تکنیک های آرامش نیاز دارند

اهدای کفش به دانش آموزان و دانشجویان نیازمند

فرماندار خرمشهر:فروش آب را تکذیب می کنم

صندوق توسعه ملی از اهداف تعریف شده فاصله گرفته است

روحانی پیروزی مجدد اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه را تبریک گفت

اردوغان خود را پیروز انتخابات ترکیه اعلام کرد

دستورالعمل تجمیع خدمات بیماری ام اس به تمام دانشگاه ها ابلاغ شده است

قرارگاه جهادی پیشرفت و توسعه ی پایدار دلفان لرستان با مشارکت بنیاد برکت تشکیل می شود

نجات توله سگ از یک تصادف+تصاویر

پیروزی اردوغان در انتخابات ترکیه حاشیه های زیادی به دنبال داشت

آگاهی از سلامت خوراکی ها با اپلیکیشن

مدل جدید ارزی بانک مرکزی

عضو جدید خانواده «رضا صادقی»

سندرم کمدی گریبان سینمای ایران را گرفت/فروش دو برابری کمدی ها در بهار

سرمربی پرتغال: ایران و پرتغال برابر هم بازی دارند نه ایران و رونالدو

رفتار غیر انسانی پلیس با دختر دانشجو در امریکا

استعفای فتحی نماینده تهران فردا بررسی می شود/ باید شأن نمایندگان مجلس رعایت شود

آغاز طرح سنجش سلامت نوآموزان

اصلاح موی سر و صورت با اره برقی!

اختلال در خط 2 متروی تهران

دیدنی های امروز

عکس/ نوه های اردوغان پای صندوق رای

راه اندازی مرکز روان درمانی زندان بندرعباس

شان و جایگاه گزارش های برجامی مجلس باید در هییت نظارت بر برجام مشخص شود

رییس مجلس از پروژه آزادراه تهران - شمال بازدید کرد

نمی خواهیم به حاشیه رانده شویم/ دغدغه های یک استاد زن مسلمان در دانشگاه سیدنی

تعیین شعب ویژه دادگاه های انقلاب جهت رسیدگی به پرونده های قاچاق کالا و ارز

رییس مجلس شورای اسلامی از پروژه آزادراه تهران- شمال بازدید کرد

بلوار انرژی اتمی کرج به نام "مریم میرزاخانی" تغییر نام می دهد

اخذ مجوز برای ماهگیری از سد بارزو به منظور حفظ آب ذخیره شده

توازن منطقه ای باید در تمام نقاط شهری بجنورد لحاظ شود

برخورد دو هواپیمای حامل چتربازان با یکدیگر در آسمان

انتصاب جدید در شهرداری تهران تکذیب شد

معرفی کلاس های غیرحضوری و مجازی جامعهالقرآن

ضرورت ساخت جاده در روستای دهدلی/ مسئولان برای رفع مشکلات مناطق محروم تلاش کنند

دشمنان اتحاد و انسجام ایرانیان را نشانه گرفته اند

رییس مجلس از پروژه آزادراه تهران - شمال بازدید کرد

اجرای 318 هزار حکم به نفع مردم در استان تهران در سال گذشته/ بیش از 2 میلیون و 160 هزار رای و تصمیم قضایی صادر شد

تابستانی با طعم فلسفه

95 اثر به شانزدهمین جشنواره رضوی هرمزگان راه یافت

آیت الله شبیری زنجانی: اخلال در محیط زیست و زندگی عادی مردم جایز نیست

جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان بوشهر

واکنش ها در مورد ترور روحانی سرشناس شیعی غرب افغانستان؛ترور شهید توکلی در راستای دامن زدن به درگیری های فرقه یی است

لزوم افزایش غرفه های بازیافت

حضور ایران در عراق و سوریه مشروع است/شهید دایی پور الگوی دانشگاه و عرصه جهاد است

طنزانه آب طعم دار رایگان !

نرم افزار موبایلی «ساجد همراه» منتشر شد

آخرین مهلت ارسال آثار به همایش کتاب سال حوزه

روحانی پیروزی مجدد اردوغان را تبریک گفت

آمار کلاهبرداری و خیانت در امانت در حال افزایش است

فرهاد سرخوش: برنامه ای برای انتقال آب از خارج از کشور به دریاچه ارومیه نداریم

برنامه های افشانی برای پرداخت مطالبات پیمانکاران شهرداری تهران

خانه نشینی یک مدیر کارآمد زن به دلیل استفاده از چادر

نشست « فلسفه میان فرهنگی» با حضور پروفسور گونتر برگزار می شود

مهمترین جرایمی که پزشکان مرتکب می شوند چه جرایمی هستند؟

جواد امام : توضیحات مدیرعامل بنیاد باران درباره دفتر بحث آفرین سید محمد خاتمی/ سرمایه هایی که خود ایجاد کردیم، نابود نکنیم

ایران حمله تروریستی در آدیس آبابا را محکوم کرد

برخورد وحشتناک دو هواپیمای حامل چتربازان با یکدیگر در آسمان

صحنه هایی از بازی تیم ملی ایران و پرتغال در سال 51

دستگیری عامل فروش گوشت گنجشک در قزوین

زاخاروا: غرب درحال تدارک سناریوی جدید علیه سوریه است

3500 مرکز متخلف بهداشتی در ماه مبارک رمضان تعطیل شدند

نامه جمعی از طلاب و اساتید حوزه خطاب به رییس جمهور

روحانی پیروزی اردوغان در انتخابات ترکیه را تبریک گفت

برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در حرم رضوی

استاندار کرمانشاه به مناسبت هفته قوه قضاییه پیامی صادر کرد

اعزام 1500 زوج دانشجوی جاماندگان دوره های قبل به مشهد آغاز شد/ برگزاری این دوره تا پایان تابستان

فلاحت پیشه رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس و سیاست خارجی شد

اردوغان رسما برنده انتخابات ترکیه اعلام شد

بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان موثرترین اقدام تامین اجتماعی در جهت حمایت از تولید است

رییس جمهور به کارشناسان اقتصادی فراخوان دهد

نیازمند تفسیری هستیم که «واقعه» تلقی شود/ پاسخگویی به نیازهای رور تفاسیر

مرکز تشخیص پزشکی هسته ای سمنان به بهره برداری رسید

آیت الله نوری همدانی: مسئولان از تذکر برآشفته نشوند/ مدیریت ضعیف است/ طرح مذاکره مجدد با آمریکا خیانت است

رحیم صفوی: اجازه نمی دهند سپاه وارد خودروسازی شود/ اگر دولت نباشد کشور بهتر اداره می شود

استخدام منشی جهت صرافی در محدوده پاسداران تهران

استخدام نیروی ابرو کار و کوپ کار در یک سالن زیبایی

استخدام تعدادی راننده برای آژانس ایلیا در قم

استخدام کارمند خانم مسلط به کامپیوتر در محدوده جمهوری تهران

استخدام کارمند آشنا به زبان و مترجم در تهران

استخدام فروشنده آقا در فروشگاه علی مولا

راحت ترین صندلی ها در هواپیما کدامند؟

استخدام خدمتکار خانم جهت مزون لباس عروس در درختی کرج

مزار پیامبر اکرم (ص) چگونه از تخریب وهابیون در امان مانده است؟

آیت الله عیسی قاسم راهی بیمارستان شد

اعضای پنجم شورای شهر تهران لیست املاک و دارایی خود را منتشر می کنند؟

استخدام نیروی پذیرش در هتل تشریفات

استخدام نیروی نظافتچی برای یک مهمانپذیر در قم

فارس گزارش می دهد روز شهدا روز دلدادگی به وقت شهدا/ شهادت، بزرگ ترین نتیجه حرکت

فارس گزارش می دهد روز شهدا روز دلدادگی به وقت شهدا/ شهادت، بزرگ ترین نتیجه حرکت