مطالب مرتبط:
اگر دستگاهی حقوق خود را دریافت نکرده با سازمان برنامه تماس بگیرد/ نمی توانیم به کارمند دولت بگوییم «ببخشید، بودجه تامین نشد»/ برخی افراد می خواهند مصونیتی به ریال خود ببخشند
همه مقامات دولتی زیر 10 میلیون تومان حقوق دریافت می کنند/اگر دستگاهی حقوق نگرفته حتما به سازمان برنامه و بودجه اطلاع دهد
نوبخت در نشست خبری: اگر دستگاهی حقوق نگرفته حتما به سازمان برنامه و بودجه اطلاع دهد
سخنگوی دولت: کسری بودجه نداریم/آخرین وضعیت پرداخت حقوق کارمندان دولت، فرهنگیان و پرسنل نیروهای مسلح/اگر دستگاهی دریافتی نداشته است، به سازمان برنامه و بودجه اعلام کند
سخنگوی دولت: کسری بودجه نداریم/آخرین وضعیت پرداخت حقوق کارمندان دولت، فرهنگیان و پرسنل نیروهای مسلح/اگر دستگاهی دریافتی نداشته است، به سازمان برنامه و بودجه اعلام کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 22 اسفند 1396 ساعت 18:402018-03-13اقتصادي

اگر دستگاهی حقوق خود را دریافت نکرده با سازمان برنامه تماس بگیرد


برخی از رسانه ها اعلام کردند به بعضی از دستگاه ها بودجه داده نشد؛ بله درست است.

وقتی جایی 5 درصد پیشرفت دارد اما جای دیگر 95 درصد، - مشخص است بودجه را به کجا می دهیم.

سخنگوی دولت گفت: یک رقمی در بودجه پیش بینی می شود که گاهی منابع آن کامل تحقق پیدا نمی کند باید بگویم عدم تحقق منابع داریم اما کسری بودجه نداریم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازافق/، محمد باقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود با اشاره به انتشار آمار 9 ماهه از سوی مرکز آمار گفت: بر اساس گزارش که از سوی نماز بانکی و وزارت صنعت معدن و تجارت که روز گذشته منتشر شد 17 هزار و 477 میلیارد تومان به 26 هزار 678 بنگاه پرداخت شده است.

وی ادامه داد: از سوی دولت هم تاکنون 33 هزار و 454 میلیارد تومان برای طرح های عمرانی پرداخت شد که در مقایسه با   18 هزار 643 میلیارد سال گذشته 79 درصد افزایش داشته است.

رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: یک رقمی در بودجه پیش بینی می شود که گاهی منابع آن کامل تحقق پیدا نمی کند باید بگویم عدم تحقق منابع داریم اما کسری بودجه نداریم.

بودجه صد در صد تحقق پیدا نمی کند.

وی افزود: اگر منابع تحقق پیدا کند تعهدات خود را انجام می دهیم، اما مثلا اگر منابع تحقق پیدا نکند نمی توانیم به کارمند دولت بگوییم ببخشید بودجه تامین نشد، ما باید برای این مورد قرض و حقوق را پرداخت کنیم.

نوبخت تاکید کرد: ما کسری بودجه نداریم اما چون دخلمان با خرج یکی نیست، آرام تر هزینه می کنیم.

وی با بیان این که شاید شما بپرسید چرا درست پیش بینی بودجه نمی کنید، اظهار داشت: گاهی اوقات مجلس پیش بینی می کند بودجه بیشتر باشد، سال گذشته سیصد و 19 هزار میلیارد تومان به مجلس تقدیم کردیم که مجلس آن را به سیصد و 46 هزار افزایش داد که ما مخالفت کردیم.

اگر دستگاهی حقوق خود را دریافت نکرده است با سازمان برنامه و بودجه تماس بگیرد سخنگوی دولت یادآور شد: برخی از رسانه ها اعلام کردند به بعضی از دستگاه ها بودجه داده نشد؛ بله درست است.

وقتی جایی 5 درصد پیشرفت دارد اما جای دیگر 95 درصد، مشخص است بودجه را به کجا می دهیم.

وی افزود: امسال 225 هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی و جاری پرداخت شد.

رشد اقتصادی با نفت 4\4 درصد و بدون نفت 7\4 و رشد سرمایه گذاری 9\3 درصد بوده است.

روند منفی ما مثبت شد و قصد رشدهای دو رقمی را داریم.

سخنگوی دولت درخصوص پرداخت حقوق دستگاه ها گفت: بر اساس گزارش هایی که دریافت کردم تا امروز حقوق همه دستگاه ها را پرداخت کردیم، احیانا اگر دستگاهی حقوق خود را دریافت نکرده است با سازمان برنامه و بودجه تماس بگیرد.

برخی افراد می خواهند مصونیتی به ریال خود ببخشند وی ادامه داد: دستگاهایی خرید خدمت می کنند تلاشمان این است که ظرف روزهای آینده این قبیل پرداخت ها را هم به سرانجام برسانیم نوبخت در خصوص ارز گفت: امسال در این بازار علاوه بر روال عادی تقاضای بیشتری بنا به هر دلیلی وارد شد و عده ای را ترغیب کرد که ریال خود را به سمت دلار بیاورند، یعنی الان کسانی که با اتوبوس می آورند کسانی هستند که نیاز به دلار دارند؟ وی ادامه داد: برخی افراد می خواهند مصونیتی به ریال خود ببخشند تا ارزش آن پایان نیاید، به این افراد گفتیم دست از سر دلار بردارید، بنابراین اوراق با سود 20 درصد صادر کرد.

سخنگوی دولت تاکید کرد: تمامی کارها صورت گرفت که بانک مرکزی این فشارها را کمتر کند.

وی خاطر نشان کرد: به کسی که مسافر است نمی توانیم دلار ندهیم، بنابراین مصوب شد به مسافران ارز بدهیم.

مردم ارز اسکناسی می خواهند خب این خود محل اشکال است بنابراین بانک مرکزی تلاش کرد با کارت در کشور های دیگر خدمات ارائه شود.

حساب های جناحی را از منافع کشور جدا کنید سخنگوی دولت با اشاره به همکاری انگلیس و آمریکا گفت: شما می دانید که یک اتحاد شیطانی، نامبارک و نامقدس  بین انگلیس و آمریکا شکل گرفت و قطع نامه را به شورای امنیت بردند، ارز و مباحث اقتصادی مانند توان نظامی مؤلفه های اقتدار ما است.

وی ادامه داد: حساب های جناحی را از منافع کشور جدا کنید، کسی که دولت را زیر سوال می رد کل نظام را زیر سوال می برد، قوه قضاییه و مجلس را زیر سوال می برد.

دولت انگلیس از دیپلمات های ما حمایت و صیانت کند نوبخت درباره حادثه سفارت کشورمان در انگلیس گفت: بر اساس عرف دیپلماتیک توقع داریم دولت انگلیس از دیپلمات های ما حمایت و صیانت ما را به عمل بیاورد.

نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا، مبنی بر این که صبح امروز  آیت الله جنتی گفته است در برخی از وزارت خانه ها افراد به فکر خود هستند و برخی از آن ها انقلابی نیستند و یا فاصله حداکثری با انقلاب دارند، گفت: قطعا لازم است بیان کنند که کدام وزرات خانه را نام می برند.

وی تاکید کرد: همه از پشینه وزرا اطلاع دارند این افراد در دوران جنگ و خون کنار مردم بودند، سوابق قابل اتکایی دارند.

سخنگوی دولت با بیان این که وزرا معاونان خود را با دقت لازم انتخاب می کنند، اظهار داشت: وزرا دقت لازم را دارند در بحث بدنه هم نمی شود دست زد، بهتر است کلی گویی نکنیم و مصداقی سخن بگوییم.

وی ادامه داد : اگر در وزارت خانه کسی انقلابی نیست باید اخراج کنیم؟ باید در این مورد در چارجوب قانون اقدام کنیم.

وزرای ما آدم های پاک دامن هستند سخنگوی دولت درباره اینکه چرا نمایندگان خود به وزرا رأی اعتماد داده اند اما شروع به استیضاح کردند، گفت: ما مواضع دولت را به درستی بیان کردیم و این استیضاح حق نمایندگان است.

همیشه یاد کردیم، این اقدام که قانونی بودنش را تایید می کنیم آیا تایید هم می کنیم به نفع کشور است؟ دولت معتقد است این اقدام به نفع کشور نیست و ضمن این غیرمتعارف و غیرمعمول است.

وی ادامه داد: مگر در این 6 ماه چه اتفاقی افتاده است؟ گفتند که دولت خواهان این اتفاق است.

مگر دولت با کسی تعارف دارد؟ حال مشخص شد که چه کسی می خواهد.

فراموش نکنید شرایط کشور به خصوص منطقه ای را باید در نظر بگیریم.

نوبخت ادامه داد: در دی ماه دیدید که دشمنان چقدر خوشحال شدند، اگر فکر می کنید تقویت توان نظامی برای اقتدار کافی اشتباه است، توان داخلی هم باید تقویت شود، این کار چه پیامی به دنیا می دهد.

وی افزود: دنیا با خود فکر نمی کند چه اتفاقی افتاده که کشور سه وزارت خانه ندارد؟! می گویند وزرا عذرخواهی کنند، وزرای ما آدم های پاک دامن هستند، آقای حجتی بهشتی است، کسی مانند آقای ربیعی دلسوز کارگران نیست، شخصی مانند آقای آخوندی وارد به حمل و نقل نیست.

برخی منتظر نشسته اند از استیضاح سوءاستفاده کنند سخنگوی دولت تاکید کرد : استیضاح وزیران پیام خوبی ندارد کسانی امروز از چهارشنبه سوری گرفته تا بقیه منتظر نشسته اند، سو ءاستفاده کنند.

وی درباره اینکه آیا راه گفت وگوی آیت الله جنتی با دولت بسته است، گفت: خیر این راه بسته نیست، اگر ایشان نظراتی دارند به ما بگویند گوش خواهیم کرد به وجدان عمومی مجلس اعتماد دارم سخنگوی دولت درباره اینکه گفته می شود استیضاح محصول اختلاف اعضای دولت با یکدیگر است، گفت: اختلاف نظر بین دستگاه ها قابل قبول است وزرا باید نظرات خود را بگویند اما این که بگویم استیضاح از دل آن است درست نیست.

وی ادامه داد: در مجلس فراکسیون های مختلفی وجود دارد که شاید با دولت همراه نباشند و ممکن است نظرات و نگرش هایی وجود  داشته باشد اما من به وجدان عمومی مجلس اعتماد دارم.

بتوانم لابی هم می کنم نوبخت درباره پرونده مؤسسات مالی غیرمجاز گفت: سه قوه پیگیر این موضوع هستند، در دولت یازدهم  سیف اعلام کرد مؤسسات مالی غیرمجازی وجود دارد.

من به عنوان عضو شورای عالی امنیت ملی شهادت می دهم که آقای سیف هشدار داد، ما به ایشان گفتیم اقدام کنید ایشان گفتند کمکم کنید دولت برای این کار هزینه سیاسی اش را پرداخت کرده است.

وی در مورد اجرای قانون ثبت حقوق مسئولان و ایجاد سامانه ای برای این منظور بیان داشت: این کار در حال پیگیری است و از جمله مواردی بود که دولت خود درصدد تحقق آن بود و همه مقامات زیر 10 میلیون حقوق می گیرند.

سخنگوی دولت در واکنش به دعوتنامه ای که به نمایندگان مجلس برای لابی و استیضاح وزرا داده شد، اظهار داشت: مسئول کانون نمایندگان حزب اعتدال و توسعه از دفتر من وقت خواسته بود تا درباره استیضاح وزرا با من صحبت کند من از این موضوع استقبال می کنم آنها هم آمدند و صحبت کردند و نظراتشان را دادند من بتوانم لابی هم می کنم مگر تعارف دارم.

وی تاکید کرد: منظور از لابی این است باید نمایندگان را به طور منطقی قانع کنیم که در رای اعتماد به این سه وزیر رای دهند در حال حاضر  هم از آنها دفاع می کنم و از نمایندگان می خواهم به وزرا رای دهند، اگر دعوتنامه ای از من به نمایندگان داده شده می خواهم آن نامه منتشر شود.

انتظار این است که در صیانت از جان و آبروی زندانیان اهتمام ورزند سخنگوی دولت در خصوص عدم همراهی رییس جمهور در جلسه رأی اعتماد گفت: در مجلس قبل هم آقای رییس جمهور همراهی نمی کرد و آقای معاون اول این امر را بر عهده می گیرد، امروز هم آقای جهانگیری نماینده رییس جمهور است.

نوبخت درباره عدم حضور رییس جمهور در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بهترین فرد شخص آقای رییس جمهور است که  به این سوال پاسخ دهد.

وی در خصوص موضع رسمی دولت حقوق شهروندی گفت: کسانی که بازداشت می شوند حتی مجرمان، امانات ما هستند، انتظار ما از عزیزان این است که در صیانت جان و آبروی این افراد اهتمام ورزند.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: اسلام و مسئولان نظام بر این موضوع تاکید دارند و آقای رییس جمهور دستور رسیدگی دادند تا اگر لازم باشد برخوردی صورت بگیرد.

از خارج شدن اشیاء تاریخی از کشور بی خبرم نوبخت گفت: گاهی اوقات نظام هزینه هایی را پرداخت می کند که حقش نیست و اگر لازم باشد مدارک را افشا می کنیم .

نوبخت درباره خبر خروج اشیاء تاریخی از موزه ها در زمان حمید بقایی گفت: من از خارج شدن اشیاء تاریخی از کشور بی خبرم.

وی ادامه داد: مقرر شد هر مسئله ای که از دولت گذشته روی داد را به قوه قضاییه ارجاع دهیم تا این قوه، اقدامات لازم را انجام دهد.

نوبخت خاطرنشان کرد: امیدواریم قوه قضاییه این مورد را هم بررسی کند البته ممکن است برخی افراد، موضع طلبکارانه داشته باشند اما ما به قوه قضاییه اعتماد داریم زیرا در چارچوب قانون عمل می کند.


کلید واژه ها: بودجه - سازمان برنامه - میلیارد - سخنگوی دولت - پیش بینی - کسری بودجه - درصد - حقوق - برنامه - دولت - بینی - گزارش - محمد باقر نوبخت - درست - پیشرفت - افزایش - مجلس - سرمایه گذاری - رشد اقتصادی - کارمند دولت - نوبخت - رسانه - وزارت صنعت - مرکز آمار - نشست خبری - آمار - اقتصادی - سرمایه - بانکی - وزارت

آخرین اخبار سرویس:
حذف مجوز های زائد به روال فعلی غیرممکن است

اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام ها باید معلوم شود

استقبال 107 سرمایه گذار برای 16 پروژه عمرانی/رفع مسدودی از حساب های شهرداری

بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

پروانه کسب نانوایی های بی کیفیت تعلیق خواهد شد/ با افزایش قیمت نان در گیلان موافقت نشد

قیمت نفت اوپک به 73 دلار رسید

چرا هدفون های USB-C فراگیر نشدند و بازار را تسخیر نکردند؟

قیمت نفت اوپک به 73 دلار رسید

آغاز طرح فروش متنوع محصولات گروه خودروسازی سایپا

ترمز دارایی های موهوم موسسات اعتباری کشیده شد

تنش در اوپک بالا می گیرد

سرابی به نام دلار 4200 تومانی

اختصاص دلار 4200 تومانی به بستر خواب گربه و سطل آشغال آلمانی!

12 هزار واحد خون به مراکز درمانی قم ارسال شد

گوگل 550 میلیون دلار در فروشگاه اینترنتی JD سرمایه گذاری می کند

اختیارات تنظیم بازاری وزیر صنعت به معاون وزیر واگذار شد

برگزاری دومین جشنواره حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک سینا

قیمت کهکشانی خانه های تهران

عدم عزم دولت برای کنترل قیمت ها

آغاز ثبت نام متقاضیان الگوی نوین طرح توسعه مشاغل خانگی در کردستان

بیکاری قابل توجه جوانان 15تا 29 ساله

قیمت نفت اوپک به 73 دلار رسید

قیمت سبد نفتی اوپک به 73 دلار رسید

قیمت نفت با تحریم های ترامپ رشد کرد

فعال سازی مناطق آزاد مغری و ارس میان ایران و ارمنستان

توفیقی در مهار قاچاق در کشور حاصل نشده/ ساماندهی بازارچه های مرزی راه جلوگیری از قاچاق کالاها

ظرفیت ایجاد مجموعه بزرگ لبنی در خراسان جنوبی وجود دارد

احداث کارخانه واگن سازی در بافق_بزودی

ظرفیت ایجاد مجموعه بزرگ لبنی در خراسان جنوبی وجود دارد

اجرای «شاهنامه خوانی کردی و نقالی» در ساختمان آرشیو ملی

فرصت های شغلی در روستاها باید براساس مزیت رقابتی باشد

افزایش 25 درصدی تولید محصولات کشاورزی

دستورالعمل شناسایی درآمد مؤسسات اعتباری ابلاغ شد

فعال سازی مناطق آزاد مغری و ارس میان ایران و ارمنستان

اوپو فایند ایکس با نسبت صفحه نمایش به بدنه 93.8 درصد معرفی خواهد شد

رشد 27 درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن در معادن بزرگ

اختیارات تنظیم بازاری وزیر صنعت به معاون وزیر واگذار شد

قیمت نفت اوپک به 73 دلار رسید

21 هزار طرح اشتغالزایی در مناطق روستایی به بانک ها ارسال شد

تنش در اوپک بالا می گیرد/ عربستان چه نقشه ای برای نفت ایران دارد؟

اتمام سامانه فاضلاب ماکو 450 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

43 درصد اعتبارات شیروان به حوزه آب اختصاص یافت

نیمی از ثروت جهان در دست میلیونرها

زیرساخت های توسعه صادرات در فارس فراهم شود

وزیر انرژی امارات به کاهش تولید نفت اوپک خوش بین است

دستورالعمل شناسایی درآمد مؤسسات اعتباری ابلاغ شد

عرضه جهانی شیائومی می 8 آغاز شد

نیوزلند از گردشگران خارجی مالیات می گیرد

نخستین پلاگ این هیبرید Aکلاس مرسدس در راه است

سرطان وتومور بالاترین علت مرگ در بین یزدیها + فیلم

همبستگی علیه گرانی

بانک ها درباره امهال تسهیلات زلزله زدگان سلیقه ای عمل نکنند/ سلبریتی ها چه می کنند؟

زیرساخت های توسعه صادرات در فارس فراهم شود

تثبیت و ایجاد اشتغال را در مناطق روستایی دنبال می کنیم

افزایش شدید نرخ تورم در منطقه یورو

رتبه 31 خوزستان در جذب تسهیلات خانگی و بانوان

ظهور باغ های هوشمند؛از آبیاری خودکار تا نظارت آنلاین

تحریم های ترامپ قیمت نفت را بالا برد/عربستان از اوپک برای مقاصد آمریکا استفاده می کند

جوابیه سازمان حفاظت محیط زیست به یک خبر و پاسخ «تابناک»

تاسیس صندوق مالی در جنوب شرق آسیا برای کاهش وابستگی به چین/ تحلیل

برنامه سیماک در نظام اداری کلاله راه اندازی شد

برنامه سیماک در نظام اداری کلاله راه اندازی شد

استخدام نیروی اداری در شرکت فنی مهندسی برق آرا

بازنشستگان با شماره تلفن 2500 تماس بگیرند

افت بورس های آسیایی با تشدید جنگ تجاری بین چین و آمریکا

فیلم/ اگر ادارات دولتی برق زیادی مصرف کنند از بودجه سالانه شان کم می شود

فیلم/ کاهش حدود 10 درصدی قیمت خودرو در بازار امروز

تجهیز کامل بیمارستان رازی بانه تا پایان نیمه اول سال

دلار 4200 تومان به یک رانت در ارتباط با یکسری از افراد تبدیل شده است

کلنگ پلاسکو زده شد

80درصد راه های خاکی شهرستان اهواز در غیزانیه است

80درصد راه های خاکی شهرستان اهواز در غیزانیه است

آمار نیمه اول دیدار بلژیک-پاناما

تکذیب کسر مالیات از کارتخوان های فروشگاهی

یک هزار مترمربع فرش امسال در مهاباد تولید شد

سعودیها هفته آینده سناریو نفتی علیه ایران را به آزمایش می گذارند

پرداخت 270 میلیارد تسهیلات اشتغال روستایی در 5 ماه

نیوزلند از گردشگران خارجی مالیات می گیرد

افزایش شدید نرخ تورم در منطقه یورو

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: تثبیت و ایجاد اشتغال را در مناطق روستایی دنبال می کنیم

شرکت صبا ظرف آسیا تجلی تولید کالای با کیفیت ایرانی

قصابان و سبزی فروش ها بیشترین تخلف صنفی کردستان را دارند

بانک ها پرداخت تسهیلات اشتغالزایی را در اولویت قرار دهند

بیجار مرکز تحقیقات قوچ و میش ایران می شود

سهم اشتغال کاشمر 2 هزار و 37 نفر اعلام شد

فراهم کردن زمینه و شرایط فضای کسب و کار در رضوانشهر

افزایش حقوق بازنشستگی کامیون داران

بازارچه صنایع دستی منطقه آزاد انزلی گنجینه ای ارزشمند از تولیدات هنرمندان منطقه

امسال قاچاق سیگار در کردستان 69 درصد کاهش یافت

ایرانی‎ها چقدر کالای ایرانی استفاده می کنند؟

بانک ها پرداخت تسهیلات اشتغالزایی را در اولویت قرار دهند

هشت هزار و 500 واحد روستایی قرچک به نوسازی نیاز دارد

قصابان و سبزی فروش ها بیشترین تخلف صنفی کردستان را دارند

اعلام اولویت های جدید تامین ارز توسط بانک مرکزی

موانع اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان ورزش اراک رفع شود

خطر بیابانی شدن در کمین اراضی ایران

فشار مالیاتی در اصفهان نداریم

تکذیب کسر مالیات از کارتخوان های فروشگاهی

31 خرداد، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه های مالیاتی

بازنشستگان با شماره تلفن 2500 تماس بگیرند

اگر دستگاهی حقوق خود را دریافت نکرده با سازمان برنامه تماس بگیرد

اگر دستگاهی حقوق خود را دریافت نکرده با سازمان برنامه تماس بگیرد