مطالب مرتبط:
اگر دستگاهی حقوق خود را دریافت نکرده با سازمان برنامه تماس بگیرد/ نمی توانیم به کارمند دولت بگوییم «ببخشید، بودجه تامین نشد»/ برخی افراد می خواهند مصونیتی به ریال خود ببخشند
همه مقامات دولتی زیر 10 میلیون تومان حقوق دریافت می کنند/اگر دستگاهی حقوق نگرفته حتما به سازمان برنامه و بودجه اطلاع دهد
نوبخت در نشست خبری: اگر دستگاهی حقوق نگرفته حتما به سازمان برنامه و بودجه اطلاع دهد
سخنگوی دولت: کسری بودجه نداریم/آخرین وضعیت پرداخت حقوق کارمندان دولت، فرهنگیان و پرسنل نیروهای مسلح/اگر دستگاهی دریافتی نداشته است، به سازمان برنامه و بودجه اعلام کند
سخنگوی دولت: کسری بودجه نداریم/آخرین وضعیت پرداخت حقوق کارمندان دولت، فرهنگیان و پرسنل نیروهای مسلح/اگر دستگاهی دریافتی نداشته است، به سازمان برنامه و بودجه اعلام کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 22 اسفند 1396 ساعت 17:402018-03-13اقتصادي

اگر دستگاهی حقوق خود را دریافت نکرده با سازمان برنامه تماس بگیرد


برخی از رسانه ها اعلام کردند به بعضی از دستگاه ها بودجه داده نشد؛ بله درست است.

وقتی جایی 5 درصد پیشرفت دارد اما جای دیگر 95 درصد، - مشخص است بودجه را به کجا می دهیم.

سخنگوی دولت گفت: یک رقمی در بودجه پیش بینی می شود که گاهی منابع آن کامل تحقق پیدا نمی کند باید بگویم عدم تحقق منابع داریم اما کسری بودجه نداریم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازافق/، محمد باقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود با اشاره به انتشار آمار 9 ماهه از سوی مرکز آمار گفت: بر اساس گزارش که از سوی نماز بانکی و وزارت صنعت معدن و تجارت که روز گذشته منتشر شد 17 هزار و 477 میلیارد تومان به 26 هزار 678 بنگاه پرداخت شده است.

وی ادامه داد: از سوی دولت هم تاکنون 33 هزار و 454 میلیارد تومان برای طرح های عمرانی پرداخت شد که در مقایسه با   18 هزار 643 میلیارد سال گذشته 79 درصد افزایش داشته است.

رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: یک رقمی در بودجه پیش بینی می شود که گاهی منابع آن کامل تحقق پیدا نمی کند باید بگویم عدم تحقق منابع داریم اما کسری بودجه نداریم.

بودجه صد در صد تحقق پیدا نمی کند.

وی افزود: اگر منابع تحقق پیدا کند تعهدات خود را انجام می دهیم، اما مثلا اگر منابع تحقق پیدا نکند نمی توانیم به کارمند دولت بگوییم ببخشید بودجه تامین نشد، ما باید برای این مورد قرض و حقوق را پرداخت کنیم.

نوبخت تاکید کرد: ما کسری بودجه نداریم اما چون دخلمان با خرج یکی نیست، آرام تر هزینه می کنیم.

وی با بیان این که شاید شما بپرسید چرا درست پیش بینی بودجه نمی کنید، اظهار داشت: گاهی اوقات مجلس پیش بینی می کند بودجه بیشتر باشد، سال گذشته سیصد و 19 هزار میلیارد تومان به مجلس تقدیم کردیم که مجلس آن را به سیصد و 46 هزار افزایش داد که ما مخالفت کردیم.

اگر دستگاهی حقوق خود را دریافت نکرده است با سازمان برنامه و بودجه تماس بگیرد سخنگوی دولت یادآور شد: برخی از رسانه ها اعلام کردند به بعضی از دستگاه ها بودجه داده نشد؛ بله درست است.

وقتی جایی 5 درصد پیشرفت دارد اما جای دیگر 95 درصد، مشخص است بودجه را به کجا می دهیم.

وی افزود: امسال 225 هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی و جاری پرداخت شد.

رشد اقتصادی با نفت 4\4 درصد و بدون نفت 7\4 و رشد سرمایه گذاری 9\3 درصد بوده است.

روند منفی ما مثبت شد و قصد رشدهای دو رقمی را داریم.

سخنگوی دولت درخصوص پرداخت حقوق دستگاه ها گفت: بر اساس گزارش هایی که دریافت کردم تا امروز حقوق همه دستگاه ها را پرداخت کردیم، احیانا اگر دستگاهی حقوق خود را دریافت نکرده است با سازمان برنامه و بودجه تماس بگیرد.

برخی افراد می خواهند مصونیتی به ریال خود ببخشند وی ادامه داد: دستگاهایی خرید خدمت می کنند تلاشمان این است که ظرف روزهای آینده این قبیل پرداخت ها را هم به سرانجام برسانیم نوبخت در خصوص ارز گفت: امسال در این بازار علاوه بر روال عادی تقاضای بیشتری بنا به هر دلیلی وارد شد و عده ای را ترغیب کرد که ریال خود را به سمت دلار بیاورند، یعنی الان کسانی که با اتوبوس می آورند کسانی هستند که نیاز به دلار دارند؟ وی ادامه داد: برخی افراد می خواهند مصونیتی به ریال خود ببخشند تا ارزش آن پایان نیاید، به این افراد گفتیم دست از سر دلار بردارید، بنابراین اوراق با سود 20 درصد صادر کرد.

سخنگوی دولت تاکید کرد: تمامی کارها صورت گرفت که بانک مرکزی این فشارها را کمتر کند.

وی خاطر نشان کرد: به کسی که مسافر است نمی توانیم دلار ندهیم، بنابراین مصوب شد به مسافران ارز بدهیم.

مردم ارز اسکناسی می خواهند خب این خود محل اشکال است بنابراین بانک مرکزی تلاش کرد با کارت در کشور های دیگر خدمات ارائه شود.

حساب های جناحی را از منافع کشور جدا کنید سخنگوی دولت با اشاره به همکاری انگلیس و آمریکا گفت: شما می دانید که یک اتحاد شیطانی، نامبارک و نامقدس  بین انگلیس و آمریکا شکل گرفت و قطع نامه را به شورای امنیت بردند، ارز و مباحث اقتصادی مانند توان نظامی مؤلفه های اقتدار ما است.

وی ادامه داد: حساب های جناحی را از منافع کشور جدا کنید، کسی که دولت را زیر سوال می رد کل نظام را زیر سوال می برد، قوه قضاییه و مجلس را زیر سوال می برد.

دولت انگلیس از دیپلمات های ما حمایت و صیانت کند نوبخت درباره حادثه سفارت کشورمان در انگلیس گفت: بر اساس عرف دیپلماتیک توقع داریم دولت انگلیس از دیپلمات های ما حمایت و صیانت ما را به عمل بیاورد.

نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا، مبنی بر این که صبح امروز  آیت الله جنتی گفته است در برخی از وزارت خانه ها افراد به فکر خود هستند و برخی از آن ها انقلابی نیستند و یا فاصله حداکثری با انقلاب دارند، گفت: قطعا لازم است بیان کنند که کدام وزرات خانه را نام می برند.

وی تاکید کرد: همه از پشینه وزرا اطلاع دارند این افراد در دوران جنگ و خون کنار مردم بودند، سوابق قابل اتکایی دارند.

سخنگوی دولت با بیان این که وزرا معاونان خود را با دقت لازم انتخاب می کنند، اظهار داشت: وزرا دقت لازم را دارند در بحث بدنه هم نمی شود دست زد، بهتر است کلی گویی نکنیم و مصداقی سخن بگوییم.

وی ادامه داد : اگر در وزارت خانه کسی انقلابی نیست باید اخراج کنیم؟ باید در این مورد در چارجوب قانون اقدام کنیم.

وزرای ما آدم های پاک دامن هستند سخنگوی دولت درباره اینکه چرا نمایندگان خود به وزرا رأی اعتماد داده اند اما شروع به استیضاح کردند، گفت: ما مواضع دولت را به درستی بیان کردیم و این استیضاح حق نمایندگان است.

همیشه یاد کردیم، این اقدام که قانونی بودنش را تایید می کنیم آیا تایید هم می کنیم به نفع کشور است؟ دولت معتقد است این اقدام به نفع کشور نیست و ضمن این غیرمتعارف و غیرمعمول است.

وی ادامه داد: مگر در این 6 ماه چه اتفاقی افتاده است؟ گفتند که دولت خواهان این اتفاق است.

مگر دولت با کسی تعارف دارد؟ حال مشخص شد که چه کسی می خواهد.

فراموش نکنید شرایط کشور به خصوص منطقه ای را باید در نظر بگیریم.

نوبخت ادامه داد: در دی ماه دیدید که دشمنان چقدر خوشحال شدند، اگر فکر می کنید تقویت توان نظامی برای اقتدار کافی اشتباه است، توان داخلی هم باید تقویت شود، این کار چه پیامی به دنیا می دهد.

وی افزود: دنیا با خود فکر نمی کند چه اتفاقی افتاده که کشور سه وزارت خانه ندارد؟! می گویند وزرا عذرخواهی کنند، وزرای ما آدم های پاک دامن هستند، آقای حجتی بهشتی است، کسی مانند آقای ربیعی دلسوز کارگران نیست، شخصی مانند آقای آخوندی وارد به حمل و نقل نیست.

برخی منتظر نشسته اند از استیضاح سوءاستفاده کنند سخنگوی دولت تاکید کرد : استیضاح وزیران پیام خوبی ندارد کسانی امروز از چهارشنبه سوری گرفته تا بقیه منتظر نشسته اند، سو ءاستفاده کنند.

وی درباره اینکه آیا راه گفت وگوی آیت الله جنتی با دولت بسته است، گفت: خیر این راه بسته نیست، اگر ایشان نظراتی دارند به ما بگویند گوش خواهیم کرد به وجدان عمومی مجلس اعتماد دارم سخنگوی دولت درباره اینکه گفته می شود استیضاح محصول اختلاف اعضای دولت با یکدیگر است، گفت: اختلاف نظر بین دستگاه ها قابل قبول است وزرا باید نظرات خود را بگویند اما این که بگویم استیضاح از دل آن است درست نیست.

وی ادامه داد: در مجلس فراکسیون های مختلفی وجود دارد که شاید با دولت همراه نباشند و ممکن است نظرات و نگرش هایی وجود  داشته باشد اما من به وجدان عمومی مجلس اعتماد دارم.

بتوانم لابی هم می کنم نوبخت درباره پرونده مؤسسات مالی غیرمجاز گفت: سه قوه پیگیر این موضوع هستند، در دولت یازدهم  سیف اعلام کرد مؤسسات مالی غیرمجازی وجود دارد.

من به عنوان عضو شورای عالی امنیت ملی شهادت می دهم که آقای سیف هشدار داد، ما به ایشان گفتیم اقدام کنید ایشان گفتند کمکم کنید دولت برای این کار هزینه سیاسی اش را پرداخت کرده است.

وی در مورد اجرای قانون ثبت حقوق مسئولان و ایجاد سامانه ای برای این منظور بیان داشت: این کار در حال پیگیری است و از جمله مواردی بود که دولت خود درصدد تحقق آن بود و همه مقامات زیر 10 میلیون حقوق می گیرند.

سخنگوی دولت در واکنش به دعوتنامه ای که به نمایندگان مجلس برای لابی و استیضاح وزرا داده شد، اظهار داشت: مسئول کانون نمایندگان حزب اعتدال و توسعه از دفتر من وقت خواسته بود تا درباره استیضاح وزرا با من صحبت کند من از این موضوع استقبال می کنم آنها هم آمدند و صحبت کردند و نظراتشان را دادند من بتوانم لابی هم می کنم مگر تعارف دارم.

وی تاکید کرد: منظور از لابی این است باید نمایندگان را به طور منطقی قانع کنیم که در رای اعتماد به این سه وزیر رای دهند در حال حاضر  هم از آنها دفاع می کنم و از نمایندگان می خواهم به وزرا رای دهند، اگر دعوتنامه ای از من به نمایندگان داده شده می خواهم آن نامه منتشر شود.

انتظار این است که در صیانت از جان و آبروی زندانیان اهتمام ورزند سخنگوی دولت در خصوص عدم همراهی رییس جمهور در جلسه رأی اعتماد گفت: در مجلس قبل هم آقای رییس جمهور همراهی نمی کرد و آقای معاون اول این امر را بر عهده می گیرد، امروز هم آقای جهانگیری نماینده رییس جمهور است.

نوبخت درباره عدم حضور رییس جمهور در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بهترین فرد شخص آقای رییس جمهور است که  به این سوال پاسخ دهد.

وی در خصوص موضع رسمی دولت حقوق شهروندی گفت: کسانی که بازداشت می شوند حتی مجرمان، امانات ما هستند، انتظار ما از عزیزان این است که در صیانت جان و آبروی این افراد اهتمام ورزند.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: اسلام و مسئولان نظام بر این موضوع تاکید دارند و آقای رییس جمهور دستور رسیدگی دادند تا اگر لازم باشد برخوردی صورت بگیرد.

از خارج شدن اشیاء تاریخی از کشور بی خبرم نوبخت گفت: گاهی اوقات نظام هزینه هایی را پرداخت می کند که حقش نیست و اگر لازم باشد مدارک را افشا می کنیم .

نوبخت درباره خبر خروج اشیاء تاریخی از موزه ها در زمان حمید بقایی گفت: من از خارج شدن اشیاء تاریخی از کشور بی خبرم.

وی ادامه داد: مقرر شد هر مسئله ای که از دولت گذشته روی داد را به قوه قضاییه ارجاع دهیم تا این قوه، اقدامات لازم را انجام دهد.

نوبخت خاطرنشان کرد: امیدواریم قوه قضاییه این مورد را هم بررسی کند البته ممکن است برخی افراد، موضع طلبکارانه داشته باشند اما ما به قوه قضاییه اعتماد داریم زیرا در چارچوب قانون عمل می کند.


کلید واژه ها: بودجه - سازمان برنامه - میلیارد - سخنگوی دولت - پیش بینی - کسری بودجه - درصد - حقوق - برنامه - دولت - بینی - گزارش - محمد باقر نوبخت - درست - پیشرفت - افزایش - مجلس - سرمایه گذاری - رشد اقتصادی - کارمند دولت - نوبخت - رسانه - وزارت صنعت - مرکز آمار - نشست خبری - آمار - اقتصادی - سرمایه - بانکی - وزارت

آخرین اخبار سرویس:
18.5 تن میوه شب عید در اشنویه توزیع شد

بخش خبری 23 , 28 اسفندماه 96

قیمت انواع شیرینی و شکلات در آستانه نوروز

افزایش ضریب حقوق نسبت به قبل تغییر نکرده است

اچ تی سی دیزایر 12 و 12 پلاس معرفی شدند

تمدید دریافت وام جعاله 20 میلیون تومانی مسکن

کشف بیش از 900 میلیارد ریال کالای قاچاق در گناوه

رونق عیدانه بازار های ماهی فروشان مازندران

18.5 تن میوه شب عید در اشنویه توزیع شد

5 تن میوه شب عید در اشنویه توزیع شد

رونق عیدانه بازار های ماهی فروشان مازندران

دلیل تأخیرهای متعدد در تولید تسلا مدل 3 چیست؟

شرکت HTC موبایل های اقتصادی دیزایر U12 و +U12 را معرفی کرد

میزان افزایش دستمزد کارگران در سال 97 اعلام شد

همه چیز درباره ملی شدن صنعت نفت در ایران

کردستان با «نوروزگاه» به پیشواز بهار می رود

کشف 404 قطعه سکه ساسانی، اشکانی و سلوکی در مازندران

رونق عیدانه بازار های ماهی فروشان مازندران

قیمت طلای سیاه افت کرد/سایه سلاح هسته ای بر بازار نفت

سود هنگفت نیروی انتظامی و وزارت بهداشت از بیمه شخص ثالث!

دقیقه نودی ها

استان یزد آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی + تصاویر

بازار ماهی فروشان آبادان و خرمشهر در آستانه نوروز

پیش بینی افزایش قیمت مسکن در سال 97

رونمایی از فولکس واگن اطلس اسپورت تر در نیویورک

استریمر معروف فورتنایت در ماه 500 هزار دلار درآمد دارد

می دانیم مردم ناراضی اند، اما تحمل کنند

طرح پوتین برای مقابله با سلطه دلار آمریکا با طلا

کارت های ملی قدیمی تا پایان خرداد اعتبار دارند

مطالبات معلمان حق التدریسی و خرید خدمت پرداخت می شود

پرداخت مطالبات معلمان حق التدریس و خرید خدمت تا ساعاتی آتی

200 میلیون دلار به عملیات آبخیزداری اختصاص یافت

برپایی نمایشگاه خودروهای کلاسیک در رامسر

نوبخت: مطالبات فرهنگیان تا ساعات آینده پرداخت می شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران اعلام کرد پایانه جنوب بیشترین انتخاب مسافران برای سفر/ فروش 50 درصد بلیت های اتوبوس از طریق اینترنت

پیش بینی فروش حدود 70 میلیون هدست VR و AR در سال 2022

هشدار سازمان اداری استخدامی به دستگاه های اجرایی

تا ساعاتی دیگر مطالبات معلمان حق التدریسی و خرید خدمت پرداخت می شود

نفت گران شد

افزایش 10٫2 درصدی مصرف بنزین در کشور

هزار و 269 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح های عمرانی در هرمزگان تصویب شد

اردکان باید نقش خود را در مثلث گردشگری اصفهان، یزد و شیراز ایفا کند

تخم گذاری لاک پشت پوزه عقابی آغاز شد

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خبر داد ارتقاء 22 درصدی ایمنی در حمل و نقل جاده ای/استقبال از خودروی شخصی هنوز بالا است

41 هزار واحد صنفی در هرمزگان بازررسی شد

جابجایی بیش از 2 میلیون مسافر در کشور

ویژه برنامه های نوروزی در پاسارگاد

برپایی نمایشگاه خودروهای کلاسیک در رامسر

اردکان باید نقش خود را در مثلث گردشگری اصفهان، یزد و شیراز ایفا کند

مترو 10 درصد از سفر های درون شهری پایتخت را پوشش می دهد

اردکان باید نقش خود را در مثلث گردشگری اصفهان، یزد و شیراز ایفا کند

ورود بیش از900هزار مسافر نوروزی به مازندران

مصرف بنزین در کشور رکورد زد

اسنادی از فساد "نیم تریلیارد تومانی" حمید بقایی/فیلم

حال و هوای عید در کوچه های شهر

استارت آپ ها؛ عرضه کننده یا بازاریاب؟

رده بندی بهترین شهرهای جهان اعلام شد

ریزش قیمت طلا متوقف شد

مصرف بنزین در کشور رکورد زد

رشد بیش از 10 درصدی مصرف بنزین در کشور

طرح پوتین برای مقابله با سلطه دلار آمریکا با طلا

رونمایی از ترجمه فرانسه کتاب شما که غریبه نیستید

امروز راه آهن ملایر-کرمانشاه با حضور رییس جمهور افتتاح می شود

شیب کاهش تلفات در جاده های استان تهران

مصرف بنزین رکورد زد

مصرف بنزین در کشور رکورد زد

مصرف بنزین در کشور رکورد زد

رقابت شبکه های سیما در دعوت از سلبریتی ها با هزینه بیت المال

طرح اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی پیشوا به بار نشست

Kirby Star Allies سریع ترین فروش در تاریخ این سری در کشور بریتانیا را داشته است

مصرف بنزین رکورد زد

تمدید دریافت وام جعاله 20 میلیون تومانی مسکن امکان پذیر شد

راههای ایمن آذربایجان غربی آماده خدمات دهی به مسافران نوروزی است

فرماندار: رضایت مسافران در گذر از مرز آستارا فراهم شود

موشن گرافی وابستگی ملی

سامورایی کم هیاهو

فروش 26 هزار بلیت اتوبوس نوروزی در فارس

پایان انتظار 27 ساله مردم کرمانشاه

مصرف بنزین در کشور رکورد زد

مصرف بنزین رکورد زد

بازار همدان در آستانه نوروز

فرماندار: رضایت مسافران در گذر از مرز آستارا فراهم شود

بیش از 197 میلیون تراکنش در سامانه شاپرک در روز 28 اسفند انجام شد

طرز تهیه 6 غذای خاص ایتالیایی

مصرف بنزین در کشور رکورد زد

جدیدترین قیمت طلا و ارز در بازار

بهره برداری از خطوط 6 و 7 مترو

راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب

مصرف بنزین رکورد زد / ایرانیان در آخرین روز کاری سال بیش از 115 میلیون لیتر سوزاندند

پشت پرده زندگی مردی که خون رییسعلی دلواری را برای انگلیس ریخت

فاصله نجومی دستمزد کارگران با خط فقر

مصرف بنزین در کشور رکورد زد

اعتیاد یک میلیون زن و صد هزار کودک در افغانستان به مواد مخد

محقق شدن شعار اقتصاد مقاومتی امسال در روستاهای پیشوا با بسیج سازندگی+ فیلم

29 اسفند روز صنعتی که ملی شد

بیش از 197 میلیون تراکنش در سامانه شاپرک در روز 28 اسفند انجام شد

بیش از 197 میلیون تراکنش در سامانه شاپرک در روز 28 اسفند انجام شد

وضعیت حراج و پیش فروش سکه در نوروز

خبر مهم برای متقاضیان تسهیلات مسکن در سال 97

دوران امتیازدهی بی حد به خارجی ها در صنعت نفت تمام شده است

اگر دستگاهی حقوق خود را دریافت نکرده با سازمان برنامه تماس بگیرد

اگر دستگاهی حقوق خود را دریافت نکرده با سازمان برنامه تماس بگیرد