مطالب مرتبط:
افزایش زیان انباشت بیمه سلامت
تمدید دفترچه بیمه سلامت همچنان به روال سابق | مصوبه مجلس برای بیمه شدگان رایگان
رییس سازمان بهزیستی خبر داد توزیع سبد کالای عیدانه بین مددجویان بهزیستی و کمیته امداد/ مجلس و دولت دنبال افزایش رفاه مددجویان هستند
توزیع سبد کالای عیدانه بین مددجویان بهزیستی و کمیته امداد/ مجلس و دولت دنبال افزایش رفاه مددجویان هستند
افزایش 2.5 برابری بدهی دولت به تامین اجتماعی /سبد معیشت کارگران حداقل 3 میلیون و 200 هزار تومان برآورد شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 7 اسفند 1396 ساعت 06:452018-02-26اقتصادي

افزایش زیان انباشت بیمه سلامت/ تصمیم مجلس برای 34 میلیون نفر


مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از افزایش زیان انباشت این سازمان در سال 97 خبر داد و گفت: رفع همپوشانی و حذف دفترچه های بیمه در دستور کار قرار گرفته است.

- شعارسال": طاهر موهبتی در نشست خبری روز یکشنبه با اشاره به اینکه زیان انباشت سازمان بیمه سلامت در سال 97 به 9 هزار میلیارد تومان می رسد، افزود: بر همین اساس مدیریت هزینه رویکرد اول سازمان در سال آینده خواهد بود و کسری اعتبارات ما 8 هزار و 500 تا 9 هزار میلیارد تومان خواهد بود.

وی گفت: تامین منابع مالی پایدار در سازمان بیمه سلامت مورد توجه قرار گرفته چرا که 95 درصد منابع ما از سوی دولت تامین می شود و همین موضوع موجب شد که در سال های منتهی به سال 95 زیان انباشته بیمه سلامت جدی شود.

وی با اشاره به اینکه زیان انباشته بیمه سلامت باعث شد که در سال 95، هشت هزار میلیارد اوراق مشارکت چاپ شود، گفت: اگر این اتفاق رخ نمی داد بدهی و زیان انباشته ما به 14 هزار میلیارد تومان می رسید اما با چاپ اوراق 4 هزار و 400 میلیارد زیان ما بود که البته هزار و 70 میلیارد تومان نیز عدم وصولی های ما بود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در حال حاضر علیرغم اینکه بیمه سلامت تخصیص آخرین ماه سال را دریافت کرده اما پرداختی های ما تیر ماه امسال بوده به طوری که هشت ماه از سال باقی می ماند که با ماه پایانی سال تسویه خواهد شد البته برای این هشت ماه، ماهی هزار و 140 میلیارد تومان هزینه خواهد داشت که حدود 10 هزار میلیارد تومان می شود که قصد داریم با مدیریت، هزینه آن را کاهش دهیم.

سال گذشته 1700 میلیاردتومان عدم وصولی داشتیم وی با اشاره به اینکه در سال گذشته هزار و 700 میلیارد تومان عدم وصولی داشتیم، گفت: رویکرد ما در سازمان مدیریت هزینه هاست که این موضوع در ماه های اخیر در دستور کار قرار گرفته است.

موهبتی گفت: قرار بود بر اساس مصوبه مجلس 7 هزار و 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت با بازپرداخت حداکثر سه سال برای پرداخت بدهی ها به سازمان بیمه سلامت پرداخت شود اما متاسفانه درنهایت این مقدار به 4 هزار و 750 میلیارد تومان کاهش پیدا کرد.

وی با تاکید بر اینکه بودجه عملکردی و تخصیصی سال 97 نسبت به 96 کاهش پیدا کرده است، گفت: نگرانی ما در بخش بودجه سال آینده همچنان وجود دارد و همچنین بر اساس مصوبه مجلس که 34 میلیون نفر از بیمه شدگان رایگان سازمان بیمه سلامت در سال آینده امکان مراجعه به بخش خصوصی را ندارند، نیز نگرانی در ما ایجاد کرده است.

وی گفت: یکی دیگر از مصوبات مجلس این است که مراجعه کنندگان به مراکز درمانی دانشگاهی بروند و اگر فردی سطح بالاتری از خدمات را درخواست داشت با پرداخت ماهیانه 20 هزار تومان حق بیمه می تواند از این امکان استفاده کند.

فقط 11 درصد از افراد تحت پوشش بیمه سلامت، امکان پرداخت حق بیمه را ندارند مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: فقط 11 درصد از افراد تحت پوشش، امکان پرداخت حق بیمه را ندارند و مابقی از امکان مالی برخوردار هستند.

این در حالی است که صددرصد روستاییان تحت پوشش رایگان بیمه سلامت شده اند.

وی گفت: همچنین بر اساس مصوبه مجلس قرار شده است بخشی از هزینه های دارویی و درمانی نازایی تحت پوشش سازمان قرار گیرد و بیماران اوتیسم، متابولیکی و پروانه ای با شناخته شدن بیماری خاص تحت پوشش وزارت بهداشت خواهند بود و هزینه های آنها رایگان باید پرداخت شود که البته منابعی برای آن در نظر گرفته نشده است.

باید ارزیابی وسع در افراد تحت پوشش انجام شود وی با اشاره به اینکه سفره ای برای نیازمندان و محرومین پهن کرده ایم که در این سفره همه هستند به جز محرومین و بر همین اساس ارزیابی وسع باید از سوی وزارت رفاه انجام شود که امیدواریم این اتفاق تا پایان سال رخ دهد.

موهبتی تاکید کرد: هنگامی که جمعیت جدیدی اضافه می شوند، طبیعی است که افراد قبلی در مضایقه باشند و پیشنهاد ما این است که مجلس برای این موضوع منابع مالی را در نظر بگیرد.

وی با اشاره به اینکه اصل این تصمیم ارزشمند است، گفت: بیمه سلامت قصد دارد مشکلات جدی مردم را برطرف کند اما در نظر نگرفتن اعتبارات برای این امر مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

وی در مورد حذف دفترچه های بیمه گفت: اگر در کشور زیرساخت های ارتقای نظام الکترونیک فراهم باشد می توانیم به حذف دفترچه ها فکر کنیم به طوری که در حال حاضر 23 میلیون از جمعیت کشور در روستاها هستند به همین دلیل نمی توانیم به یکباره نسبت به حذف دفترچه اقدام کنیم، بنابراین ابتدا باید در جهت فراهم کردن زیرساخت ها و تکنولوژی ها فکر کنیم و سپس به مکانیزه کردن خدمات در بخش سلامت برسیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اعتبار دفترچه های بیمه 5 ساله، 2 ساله و یک ساله است به همین دلیل برای حذف آنها باید یا هنگام صدور دفترچه و یا تمدید دفترچه اقدام کنیم که البته به صورت غیر رسمی این کار را آغاز کرده ایم.

وی در مورد رفع همپوشانی بیمه ای نیز اظهار داشت: این موضوع مصوبه مجلس است و تاکنون دستورالعمل رفع هم پوشانی با سازمان تامین اجتماعی را مشخص کرده ایم و نسبت به این موضوع در حال اقدام هستیم.

بودجه سال آینده از لحاظ تخصیص 3 تا 4 درصد کاهش داشته است موهبتی به مدیریت هزینه در سال آینده اشاره کرد و گفت: بودجه سال آینده از لحاظ تخصیص 3 تا 4 درصد کاهش داشته و از لحاظ عملکرد نیز کاهش قابل توجهی داشته است اما در بخش مصوب 7 درصد نسبت به بودجه 96 رشد داشته است که در راستای مدیریت هزینه و ارائه خدمات باکیفیت به بیمه شدگان اقدام خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افزود: هیچ خدشه ای از لحاظ ارائه خدمات به بیمه شدگان در سال آینده وارد نمی شود و در راستای بهبود کیفیت و مدیریت هزینه ها با دانشگاه ها، اساتید و صاحبنظران مشورت خواهیم کرد.

وی در مورد ایجاد پایگاه جمعیت بیمه شدگان تصریح کرد: در بند (چ) قانون موردی وجود داشت که ابهاماتی داشت به طوری که در این قانون گفته شده تمامی سازمان های بیمه ای و دستگاه های اجرایی مکلف هستند اطلاعات برخط خود را در اختیار پایگاه جمعیتی قرار دهند و ما موظفیم امکان دسترسی برخط را فراهم کنیم.

موهبتی گفت: باید طی 6 ماه علاوه بر ایجاد این پایگاه، نظام استحقاق سنجی را نیز ایجاد کنیم و تمامی بخش های دارویی و درمانی مکلف شده اند برای ارائه خدمت از این پایگاه جمعیتی استحقاق سنجی را انجام دهند.

وی درمورد پرداخت مطالبات به مراکز طرف قرار داد نیز اظهار داشت: در شش ماهه اول سال ، 2480 میلیارد تومان و در شش ماهه دوم نیز 8200 میلیارد تومان پرداخت کرده ایم که براین اساس فاصله پرداختی ها از یک سال به پنج ماه در مراکز دانشگاهی و به دو و نیم سال در داروخانه ها رسید.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در بخش خصوصی و پاراکلینیکی تاخیر داریم، افزود: قبل از پایان سال خبرهای خوشی برای این بخشها خواهیم داشت و همچنین قبل از پایان سال به داروخانه ها نیز پرداخت هایی را خواهیم داشت اما در مجموع اولویت ما بخش خصوصی است چرا که نسبت به بخش دولتی تاخیر بیشتری دارند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار: 6 اسفند 1396 ، کدخبر: 4236548 ، www.

mehrnews.

com
کلید واژه ها: بیمه سلامت - میلیارد - سلامت - بیمه - زیان - اوراق مشارکت - هزینه - مصوبه مجلس - مدیریت - مدیرعامل - مجلس - آینده - اوراق - سازمان مدیریت - کاهش - افزایش - مصوبات مجلس - بودجه - تامین - نشست خبری - رایگان - دفترچه - یکشنبه - تصمیم - درصد - طاهر - مالی - ماهی - دولت

آخرین اخبار سرویس:
ثبت قیمت کالا های بهره مند از نرخ ارز رسمی در سامانه 124 الزامی شد

آقازاده هایی که خودرو،خانه، پاسدار و محافظشان به راه است،درکی از تحریم ندارند/برخی ها وام گرفته اند پول پرداخت نکرده اند/مؤسسات مالی پول از مردم گرفته اند اما همه را بالا کشیده اند/فشارهایی که به مردم می آید، هیچ توجیهی ندارد

لزوم تامین موادخام کارخانه ذوب و روی بافق

اختصاص اعتبار ویژه به راه آهن اردبیل ازفایناس داخلی 

کرباسیان بر مذاکره با مقامات اوبر بانک اتریش تاکید کرد

کرباسیان بر مذاکره با مقامات اوبر بانک اتریش تاکید کرد

داستان موفقیت یک کارآفرین؛ از وام خانوادگی تا شرکت 100 میلیون دلاری

بیش از 1 میلیارد کاربر ماهانه فعال در اینستاگرام

سود 1 میلیونی هر قطعه سکه برای خریداران ثروتمند/ خریداران سکه پیش فروش 7.6 هزار میلیارد تومان سود کردند

نرخ اجاره مغازه در میرداماد + جدول

مدیریت واردات برای 16 قلم کالای اساسی در کشور

رشد مصرف نفت حلزونی می شود

وقتی گل اراده با همت و پشتکار شکفته می شود

کاهش 2.5 دلاری قیمت طلا با سیگنال رییس بانک مرکزی آمریکا

مافیای واردات غیر قانونی 6500 خودرو کیست؟

چرا مردم تکاب از مزایای معدن طلای زره شوران بهره نمی برند+تصاویر

دولت در راه اندازی موزه های خصوصی مشارکت می کند

وزیر صنعت عازم بلگراد شد/دیدار با رییس جمهور صربستان

واقعیت قبرهای میلیونی و تاریخی آستان حضرت عبدالعظیم (ع) !

برگزاری همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری گردشگری گیلان

ثبت قیمت کالاهای بهره مند از نرخ ارز رسمی در سامانه 124 الزامی شد

مورینیو: «فرد» کیفیت خط میانی منچستریونایتد را تکمیل خواهد کرد

دولت مبادی غیرقانونی واردات کالا را مسدود کند/مناطق آزاد تبدیل به یک تفرجگاه بزرگ برای رقابت ناعادلانه با بازار شده است

امضای تفاهم نامه اقتصادی بین منطقه آزاد ماکو و کردستان عراق

95 درصد استان اردبیل زیر پوشش فرستنده دیجیتال

ساعت کار ادارات کاشان برای کاهش مصرف برق تغییر می کند

6 سال حبس برای اختلاس 800 میلیون تومانی

هند تعرفه واردات کالاهای آمریکایی را افزایش داد

کشوری که شادترین نوجوانان جهان را دارد

وزیر صنعت عازم بلگراد شد/دیدار با رییس جمهور صربستان

مشکلات آب شرب روستایی _ بافت

دردسر های گلک ؛ کرمان

ساعت کار ادارات کاشان برای کاهش مصرف برق تغییر می کند

بیش از 10 میلیارد ریال در جشن گلریزان امسال جمع آوری شد

تحول اقتصادی با تصویب منطقه آزاد تجاری اینچه برون ایجاد خواهد شد

دولت از طرح های اشتغالزا حمایت ویژه می کند

کمک 10 میلیاردی فارسی ها برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد

مفاهیم: پسماند چیست؟

حلزونی شدن رشد مصرف نفت

مدیریت واردات برای 16 قلم کالای اساسی در کشور

2 میلیون و 600 هزارواحد خالی داریم/افزایش قیمت مسکن بحران نبود

رفع تصرف اراضی دولتی در اصفهان

تپانچه نایت هاوک ایجنت 2

با کمبود اعتبار مواجه ایم

باغ‎ویلا جای مسکن مهر را می‎گیرد

زمان عرضه و قیمت گوشی تاشو و انعطاف پذیر

افزایش 7 درصدی ورود پرونده های قضایی در آذربایجان شرقی

همفکری دولت وبخش خصوصی برای حل مشکلات ارزی در آذربایجان شرقی

سازمان حمایت: ثبت قیمت کالاها در سامانه 124 الزامی شد

قیمت تضمینی جو ابلاغ شد

سازمان حمایت: ثبت قیمت کالاها در سامانه 124 الزامی شد

همفکری دولت وبخش خصوصی برای حل مشکلات ارزی در آذربایجان شرقی

پایانه جدید فرودگاه بجنورد افتتاح شد

پایانه جدید فرودگاه بجنورد افتتاح شد

لغو پرداخت تسهیلات 4 درصدی برای خرید واگن

مقایسهٔ شانه به شانهٔ نسل جدید و قدیم آئودی A1

پیش بینی قیمت طلا و سکه در تابستان

نیسان های جدید سبک تر خواهند بود

سکه 60 هزار تومان گران شد/سکه طرح جدید2میلیون و588هزار تومان

خام فروشی مواد معدنی تا پایان دولت دوازهم به صفر می رسد

تصویب 100طرح اشتغالزایی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری

افزایش دبی رودخانه با رهاسازی آب در کارون

خرید بیش از 200 هزار تن گندم تضمینی از کشاورزان اردبیل

وزیر اقتصاد در سفر به اسلواکی خواستار شد توسعه روابط فی مابین بانکی و تنوع روابط اقتصادی میان ایران و اسلواکی

در فضای غفلت و ناکارآمدی تیم اقتصادی دولت، قیمت سکه رکورد زد/ سکه بهار آزادی طرح جدید 2 میلیون و 588 هزار تومان

نشست وزرای نیرو و انرژی ایران و تاجیکستان برگزار شد

بهره برداری از تالار مرکزی شیراز، سال آینده

پیشگیری از بیماری های دام و طیور از مهم ترین رسالت های سازمان دامپزشکی است

اوبر شبیه سازی فناوری خودران را بعد از تصادف مرگبار اخیر افزایش می دهد

توصیه های هواشناسی کشاورزی برای روزهای آغازین تابستان

وزرای نفت ایران و عراق در حاشیه سمینار اوپک دیدار کردند

بارش نزولات آسمانی در آذربایجان غربی 1.5 برابر سال گذشته شد

رشد خدمات ثبتی الکترونیکی در کرمان

دردسر های گلک

چگونه می توانیم قبل از خرید اینترنتی تصاویر 3بعدی کالا را مشاهده کنیم؟

دردسر های عجیب گل جالیز

حمایت ویژه دولت از طرح های اشتغالزا

جهاد کشاورزی: ایران از واردات گندم بی نیاز شد

97 نفر مرتبط با بازار ارز دستگیر شدند | آخرین وضعیت پرونده ی شهرداری و شورای شهر مرودشت

بازدید معاون عمرانی استاندار خوزستان از بندخاکی سد مارد

پیش بینی برداشت 2هزار و 800تن دانه های روغنی از مزارع استان مرکزی

داده های سازمان زمین شناسی در اختیار مردم قرار می گیرد

داده های سازمان زمین شناسی در اختیار مردم قرار می گیرد

ثبت قیمت کالاها و خدمات بهره مند از نرخ ارز رسمی در سامانه 124 الزامی است

چین سرمایه گذاری خارجی در این کشور را تسهیل می کند

ثبت قیمت کالاها و خدمات بهره مند از نرخ ارز رسمی در سامانه 124 الزامی است

گرانی گاز مشترکان کلید خورد +سند

کل مازندران درگیر خشکسالی است

لغو پرداخت تسهیلات 4 درصدی برای خرید واگن

رشد مصرف نفت حلزونی می شود

مدیریت واردات برای 16 قلم کالای اساسی در کشور

گشایش آب سد سنگ سیاه بر روی کشاورزان کردستانی

پیشنهادات کمیسیون اقتصادی مجلس به دولت در خصوص بازار ارز/ منابع ارزی ما 2برابر مصارف ماست؛ واردات کالای غیرضروری التهاب ایجاد می کند

نشست اوپک موفقیت‎آمیز است

وجود بیش از 400 هزار سپرده گذار صندوق یکم

ثبت قیمت کالاها و خدمات بهره مند از نرخ ارز رسمی در سامانه 124 الزامی است

مایکروسافت ممکن است اندرومدا را با قابلیت برقراری تماس عرضه کند

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد پیشنهادات کمیسیون اقتصادی مجلس به دولت در خصوص بازار ارز/ منابع ارزی ما 2برابر مصارف ماست؛ واردات کالای غیرضروری التهاب ایجاد می کند

ثبت قیمت کالاها و خدمات بهره مند از نرخ ارز رسمی در سامانه 124 الزامی است

تاخیر در پرداخت حقوق کارگران در رفسنجان

افزایش زیان انباشت بیمه سلامت/ تصمیم مجلس برای 34 میلیون نفر

افزایش زیان انباشت بیمه سلامت/ تصمیم مجلس برای 34 میلیون نفر