مطالب مرتبط:
افزایش زیان انباشت بیمه سلامت
تمدید دفترچه بیمه سلامت همچنان به روال سابق | مصوبه مجلس برای بیمه شدگان رایگان
رییس سازمان بهزیستی خبر داد توزیع سبد کالای عیدانه بین مددجویان بهزیستی و کمیته امداد/ مجلس و دولت دنبال افزایش رفاه مددجویان هستند
توزیع سبد کالای عیدانه بین مددجویان بهزیستی و کمیته امداد/ مجلس و دولت دنبال افزایش رفاه مددجویان هستند
افزایش 2.5 برابری بدهی دولت به تامین اجتماعی /سبد معیشت کارگران حداقل 3 میلیون و 200 هزار تومان برآورد شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 7 اسفند 1396 ساعت 05:452018-02-26اقتصادي

افزایش زیان انباشت بیمه سلامت/ تصمیم مجلس برای 34 میلیون نفر


مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از افزایش زیان انباشت این سازمان در سال 97 خبر داد و گفت: رفع همپوشانی و حذف دفترچه های بیمه در دستور کار قرار گرفته است.

- شعارسال": طاهر موهبتی در نشست خبری روز یکشنبه با اشاره به اینکه زیان انباشت سازمان بیمه سلامت در سال 97 به 9 هزار میلیارد تومان می رسد، افزود: بر همین اساس مدیریت هزینه رویکرد اول سازمان در سال آینده خواهد بود و کسری اعتبارات ما 8 هزار و 500 تا 9 هزار میلیارد تومان خواهد بود.

وی گفت: تامین منابع مالی پایدار در سازمان بیمه سلامت مورد توجه قرار گرفته چرا که 95 درصد منابع ما از سوی دولت تامین می شود و همین موضوع موجب شد که در سال های منتهی به سال 95 زیان انباشته بیمه سلامت جدی شود.

وی با اشاره به اینکه زیان انباشته بیمه سلامت باعث شد که در سال 95، هشت هزار میلیارد اوراق مشارکت چاپ شود، گفت: اگر این اتفاق رخ نمی داد بدهی و زیان انباشته ما به 14 هزار میلیارد تومان می رسید اما با چاپ اوراق 4 هزار و 400 میلیارد زیان ما بود که البته هزار و 70 میلیارد تومان نیز عدم وصولی های ما بود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در حال حاضر علیرغم اینکه بیمه سلامت تخصیص آخرین ماه سال را دریافت کرده اما پرداختی های ما تیر ماه امسال بوده به طوری که هشت ماه از سال باقی می ماند که با ماه پایانی سال تسویه خواهد شد البته برای این هشت ماه، ماهی هزار و 140 میلیارد تومان هزینه خواهد داشت که حدود 10 هزار میلیارد تومان می شود که قصد داریم با مدیریت، هزینه آن را کاهش دهیم.

سال گذشته 1700 میلیاردتومان عدم وصولی داشتیم وی با اشاره به اینکه در سال گذشته هزار و 700 میلیارد تومان عدم وصولی داشتیم، گفت: رویکرد ما در سازمان مدیریت هزینه هاست که این موضوع در ماه های اخیر در دستور کار قرار گرفته است.

موهبتی گفت: قرار بود بر اساس مصوبه مجلس 7 هزار و 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت با بازپرداخت حداکثر سه سال برای پرداخت بدهی ها به سازمان بیمه سلامت پرداخت شود اما متاسفانه درنهایت این مقدار به 4 هزار و 750 میلیارد تومان کاهش پیدا کرد.

وی با تاکید بر اینکه بودجه عملکردی و تخصیصی سال 97 نسبت به 96 کاهش پیدا کرده است، گفت: نگرانی ما در بخش بودجه سال آینده همچنان وجود دارد و همچنین بر اساس مصوبه مجلس که 34 میلیون نفر از بیمه شدگان رایگان سازمان بیمه سلامت در سال آینده امکان مراجعه به بخش خصوصی را ندارند، نیز نگرانی در ما ایجاد کرده است.

وی گفت: یکی دیگر از مصوبات مجلس این است که مراجعه کنندگان به مراکز درمانی دانشگاهی بروند و اگر فردی سطح بالاتری از خدمات را درخواست داشت با پرداخت ماهیانه 20 هزار تومان حق بیمه می تواند از این امکان استفاده کند.

فقط 11 درصد از افراد تحت پوشش بیمه سلامت، امکان پرداخت حق بیمه را ندارند مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: فقط 11 درصد از افراد تحت پوشش، امکان پرداخت حق بیمه را ندارند و مابقی از امکان مالی برخوردار هستند.

این در حالی است که صددرصد روستاییان تحت پوشش رایگان بیمه سلامت شده اند.

وی گفت: همچنین بر اساس مصوبه مجلس قرار شده است بخشی از هزینه های دارویی و درمانی نازایی تحت پوشش سازمان قرار گیرد و بیماران اوتیسم، متابولیکی و پروانه ای با شناخته شدن بیماری خاص تحت پوشش وزارت بهداشت خواهند بود و هزینه های آنها رایگان باید پرداخت شود که البته منابعی برای آن در نظر گرفته نشده است.

باید ارزیابی وسع در افراد تحت پوشش انجام شود وی با اشاره به اینکه سفره ای برای نیازمندان و محرومین پهن کرده ایم که در این سفره همه هستند به جز محرومین و بر همین اساس ارزیابی وسع باید از سوی وزارت رفاه انجام شود که امیدواریم این اتفاق تا پایان سال رخ دهد.

موهبتی تاکید کرد: هنگامی که جمعیت جدیدی اضافه می شوند، طبیعی است که افراد قبلی در مضایقه باشند و پیشنهاد ما این است که مجلس برای این موضوع منابع مالی را در نظر بگیرد.

وی با اشاره به اینکه اصل این تصمیم ارزشمند است، گفت: بیمه سلامت قصد دارد مشکلات جدی مردم را برطرف کند اما در نظر نگرفتن اعتبارات برای این امر مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

وی در مورد حذف دفترچه های بیمه گفت: اگر در کشور زیرساخت های ارتقای نظام الکترونیک فراهم باشد می توانیم به حذف دفترچه ها فکر کنیم به طوری که در حال حاضر 23 میلیون از جمعیت کشور در روستاها هستند به همین دلیل نمی توانیم به یکباره نسبت به حذف دفترچه اقدام کنیم، بنابراین ابتدا باید در جهت فراهم کردن زیرساخت ها و تکنولوژی ها فکر کنیم و سپس به مکانیزه کردن خدمات در بخش سلامت برسیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اعتبار دفترچه های بیمه 5 ساله، 2 ساله و یک ساله است به همین دلیل برای حذف آنها باید یا هنگام صدور دفترچه و یا تمدید دفترچه اقدام کنیم که البته به صورت غیر رسمی این کار را آغاز کرده ایم.

وی در مورد رفع همپوشانی بیمه ای نیز اظهار داشت: این موضوع مصوبه مجلس است و تاکنون دستورالعمل رفع هم پوشانی با سازمان تامین اجتماعی را مشخص کرده ایم و نسبت به این موضوع در حال اقدام هستیم.

بودجه سال آینده از لحاظ تخصیص 3 تا 4 درصد کاهش داشته است موهبتی به مدیریت هزینه در سال آینده اشاره کرد و گفت: بودجه سال آینده از لحاظ تخصیص 3 تا 4 درصد کاهش داشته و از لحاظ عملکرد نیز کاهش قابل توجهی داشته است اما در بخش مصوب 7 درصد نسبت به بودجه 96 رشد داشته است که در راستای مدیریت هزینه و ارائه خدمات باکیفیت به بیمه شدگان اقدام خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افزود: هیچ خدشه ای از لحاظ ارائه خدمات به بیمه شدگان در سال آینده وارد نمی شود و در راستای بهبود کیفیت و مدیریت هزینه ها با دانشگاه ها، اساتید و صاحبنظران مشورت خواهیم کرد.

وی در مورد ایجاد پایگاه جمعیت بیمه شدگان تصریح کرد: در بند (چ) قانون موردی وجود داشت که ابهاماتی داشت به طوری که در این قانون گفته شده تمامی سازمان های بیمه ای و دستگاه های اجرایی مکلف هستند اطلاعات برخط خود را در اختیار پایگاه جمعیتی قرار دهند و ما موظفیم امکان دسترسی برخط را فراهم کنیم.

موهبتی گفت: باید طی 6 ماه علاوه بر ایجاد این پایگاه، نظام استحقاق سنجی را نیز ایجاد کنیم و تمامی بخش های دارویی و درمانی مکلف شده اند برای ارائه خدمت از این پایگاه جمعیتی استحقاق سنجی را انجام دهند.

وی درمورد پرداخت مطالبات به مراکز طرف قرار داد نیز اظهار داشت: در شش ماهه اول سال ، 2480 میلیارد تومان و در شش ماهه دوم نیز 8200 میلیارد تومان پرداخت کرده ایم که براین اساس فاصله پرداختی ها از یک سال به پنج ماه در مراکز دانشگاهی و به دو و نیم سال در داروخانه ها رسید.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در بخش خصوصی و پاراکلینیکی تاخیر داریم، افزود: قبل از پایان سال خبرهای خوشی برای این بخشها خواهیم داشت و همچنین قبل از پایان سال به داروخانه ها نیز پرداخت هایی را خواهیم داشت اما در مجموع اولویت ما بخش خصوصی است چرا که نسبت به بخش دولتی تاخیر بیشتری دارند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار: 6 اسفند 1396 ، کدخبر: 4236548 ، www.

mehrnews.

com
کلید واژه ها: بیمه سلامت - میلیارد - سلامت - بیمه - زیان - اوراق مشارکت - هزینه - مصوبه مجلس - مدیریت - مدیرعامل - مجلس - آینده - اوراق - سازمان مدیریت - کاهش - افزایش - مصوبات مجلس - بودجه - تامین - نشست خبری - رایگان - دفترچه - یکشنبه - تصمیم - درصد - طاهر - مالی - ماهی - دولت

آخرین اخبار سرویس:
با نحوه بانک داری جهانی بیشتر آشنا شوید

45 مرکز میوه شب عید را در نقده توزیع می کند

برای خرید چادرمسافرتی چقدر باید هزینه کرد + جدول قیمت

راهکار های تشخیص کف پای صاف/ چاقی نقشی در صافی کف پا ندارد

45 مرکز میوه شب عید را در نقده توزیع می کند

تبریک نوروزی جهانگیری به مسافران پروزاز تهران-کرمان

کاهش انتشار گازهای گلخانه ای با توسعه تجدیدپذیرها

استخدام برنامه نویس ARM در شرکت سامانه ساز دلفین آپادانا

117 میلیون دلار فرش ماشینی از آران و بیدگل صادر شد

1077 میلیارد تومان برای توسعه کرمانشاه به تصویب رسید

رسانه ها نقش سرنوشت ساز در توسعه جامعه بر عهده دارند

مردم کلاله با برپایی جشن ملی نوروزگاه به استقبال سال نو رفتند

45 مرکز میوه شب عید را در نقده توزیع می کند

بازار عید در اهواز

همزمان با سالروز ملی شدن صنعت نفت عملکرد مناطق نفت خیز چگونه بود؟

طرح نسیم محبت همزمان با تعطیلات نوروز در شیراز

برخورد با فروشندگان فیلم های غیرمجاز و غیراخلاقی در هرات

صدای پای بهار در گوش بازار/ لرستانی‎ها مهیای آمدن نوروز شدند

117 میلیون دلار فرش ماشینی از آران و بیدگل صادر شد

راه هایی برای اجتناب از خستگی مفرط شغلی

رکورد تراکنش های بانکداری الکترونیک شکسته شد

117 میلیون دلار فرش ماشینی از آران و بیدگل صادر شد

ترافیک در محورهای تهران- قم و سلفچگان سنگین است

مردم کلاله با برپایی جشن ملی نوروزگاه به استقبال سال نو رفتند

با گرانی بر خورد می کنیم

استخدام 3 ردیف شغلی در شرکت برگ سیب سبز/کرج و تهران

حجم مبادلات بازرگانی ایران و قطر از 250 میلیون دلار فراتر رفت

رسانه ترک: اتحادیه اروپا برای ثبات اقتصادی خود نیازمند ترکیه است

رسانه ترک: اتحادیه اروپا برای ثبات اقتصادی خود نیازمند ترکیه است

حجم مبادلات بازرگانی ایران و قطر از 250 میلیون دلار فراتر رفت

بازرسی از واحدهای صنفی در ایام نوروز

انتقادات اقتصادی سعید جلیلی از دولت روحانی در آخرین روز سال

البرز استانی امیدوار با اندیشه ای واحد برای توسعه

رکورد تراکنش های بانکداری الکترونیک شکسته شد

مراقب کلاهبرداری های مجازی در نوروز باشید

تصویب 25 طرح و پروژه جدید برای استان کرمانشاه

البرز استانی امیدوار با اندیشه ای واحد برای توسعه

البرز استانی امیدوار با اندیشه ای واحد برای توسعه

وضعیت جاده های کشور و محدودیت های ترافیکی

پرداخت تسهیلات رونق تولید به متقاضیان واحدهای تولیدی

افزایش تردد در گمرگ و پایانه مرزی بیله سوار

فیلم پیام دکتر مصدق به مناسبت ملی شدن صنعت نفت

حداقل حقوق کارگران در سال آینده چقدر است؟

انتقادات اقتصادی سعید جلیلی از دولت روحانی در آخرین روز سال

بسته شدن پرونده مسکن مهر نزدیک است

افزایش ظرفیت اسکان مسافران نوروزی در فارس

اپل احتمالاً 270 میلیون نمایشگر برای آیفون ها در 2018 خریداری می کند

بازار داغ سبزه و ماهی دودی در ساعت های پایانی سال 96

نمایشگاه صنایع دستی

پویش به سلامت تا مقصد + فیلم

افزایش 30هکتاری فضای سبز در استان یزد + تصاویر

جزییات پرداخت مطالبات معلمان حق التدریس و خرید خدمت فرهنگیان

وعده نوبخت برای پرداخت مطالبات معلمان حق التدریسی و خریدخدمت

خبر خوش برای معلمان/ مطالبات حق التدریس ها در آخرین ساعت های سال 96 پرداخت می شود

حداقل حقوق کارگران در سال آینده چقدر است؟

آرشیو فارس روز ملی شدن صنعت نفت

صنعت نفت چگونه ملی شد؟

پایه بهای 17 رشته نظام فنی و اجرایی کشور ابلاغ شد

چهار کیلومتر از باند دوم جاده بیرجند- قاین به بهره برداری رسید

حضور بیش از نیم میلیون مسافر در مشهد

2018 سال واقعیت مجازی است

افزون بر 37 میلیارد ریال به کشاورزان آسیب دیده از خشکسالی پرداخت شد

ون های گردشگری در اهواز شروع به کار کردند

400 سبد غذایی بین مددجویان کمیته امداد در کاشان توزیع شد

تصادفات جاده ای خراسان جنوبی در طرح نوروزی 96 افزایش یافت

پرداخت مطالبات معلمان حق التدریس و خرید خدمت فرهنگیان

چهار کیلومتر از باند دوم جاده بیرجند- قاین به بهره برداری رسید

افزون بر 37 میلیارد ریال به کشاورزان آسیب دیده از خشکسالی پرداخت شد

مصرف این جوجه کباب ها ممنوع

احیای سوآپ نفت خام کشورهای دریای خزر در سال 96 پس از وقفه 7 ساله

احیای سوآپ نفت خام کشورهای دریای خزر

توقف چریکه شه و در ایستگاه 96

افزون بر 37 میلیارد ریال به کشاورزان آسیب دیده از خشکسالی پرداخت شد

افزایش 30 هکتاری فضای سبز در استان یزد +تصاویر

ابلاغ نظامنامه بازنگری شده استانداردهای صنعت برق

افزایش خودکشی در مناطق زلزله زده صحت ندارد

فرهنگ کتاب عیدی دادن را در جامعه ترویج کنیم

بازدید گروه شرکت نفت از جایگاههای سوخت اردبیل

برای رفع نشتی پمپ آب خودرو چه اقداماتی انجام دهیم؟

400 سبد غذایی بین مددجویان کمیته امداد در کاشان توزیع شد

تحمیل 12هزار میلیارد تومان بر سیستم بانکی

خسارت 5 میلیون تومانی بر اثر حمله وحوش به دامدار زیرکوهی

ساعات پایانی سال 96 در بازار تهران

تصادفات جاده ای خراسان جنوبی 96 درصد در طرح نوروزی افزایش یافت

ال جی نسخه متن باز سیستم عامل webOS را عرضه کرد

خبر مهم برای متقاضیان تسهیلات مسکن در سال 97

افزایش قیمت نفت به بشکه ای 67 دلار

وضعیت حراج و پیش فروش سکه در نوروز

زندگی در کدام شهر جهان باکیفیت تر است؟

شور و هیجان شهر ورامین در آخرین ساعات سال 96

بیش از یک و نیم میلیون مسافر به مشهد آمده اند

شور و هیجان شهر ورامین در آخرین ساعات سال 96

شور و هیجان شهر ورامین در آخرین ساعات سال 96

دستور منع شرکت ها از مبادله با ارزهای مجازی ونزوئلا صادر شد/ آخرین تلاش های آمریکا برای جلوگیری از تضعیف دلار

سکه پاشی در ویژه برنامه های نوروزی 1397 تکرار می شود؟

آماده سازی 7هزار تخت اقامتی برای مسافران نوروزی چهارمحال و بختیاری

حداقل حقوق کارگران در سال آینده چقدر است؟

قیمت دلار امروز 29 اسفند از 4900 تومان گذشت

هرمزگان ظرفیتی مهم برای تبدیل به پایگاه طبیعت گردی و سافاری دارد

68 هزار مسافر نوروزی در سیستان و بلوچستان جابجا شدند

افزایش زیان انباشت بیمه سلامت/ تصمیم مجلس برای 34 میلیون نفر

افزایش زیان انباشت بیمه سلامت/ تصمیم مجلس برای 34 میلیون نفر