مطالب مرتبط:
حذف اسکان نوروزی مدارس / مرخصی تحصیلی برای سفر
حذف اسکان نوروزی مدارس / مرخصی تحصیلی برای سفر
اسکان غیر فرهنگیان در مدارس تخلف است/ توجه ویژه به توزیع سفر در ایام نوروز
اسکان نوروزی مسافران در مدارس استان سمنان
فرماندار: بازار همدان در ایام نوروز فعال تر شود/مهیا شدن 800 کلاس درس برای اسکان نوروزی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 6 اسفند 1396 ساعت 16:222018-02-25اجتماعي

حذف اسکان نوروزی مدارس / مرخصی تحصیلی برای سفر/ تورهای ارزان بعد از نوروز


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبر فوری به نقل از ایسنا، - معاون گردشگری کشور از کنترل قیمت سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و به دستور ستاد هماهنگی خدمات سفر قرار شد مدارس خدماتش فقط به فرهنگیان محدود شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبر فوری" به نقل از ایسنا، محمدمحب خدایی در نشست خبری ویژه نوروز 97 و اعلام برنامه های ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با وعده کنترل قیمت خدمات در نوروز 97 به دنبال راه اندازی سامانه ای به این منظور، اظهار کرد: علاوه بر این سازمان که در حوزه خود نظارت خواهد داشت، سایر دستگاه ها از جمله تعزیرات حکومتی نیز کنترل قیمت ها را پیگیری خواهد کرد.

به گفته او همزمان با فعالیت های نوروزی دو سامانه راه اندازی می شود که یکی از آن ها خدمات سفر را با حداقل هزینه و حداکثر کیفیت از یک پنجره واحد در دسترس قرار می دهد.

این سامانه در فاز نخست رستوران ها و تأسیسات گردشگری را با هدف از بین بردن نابسامانی در قیمت ها معرفی خواهد کرد.

وی اضافه کرد: نظارت آنلاین بر خدمات گردشگری سامانه دیگری است که فاز نخست آن هتل ها و رستوران ها را تحت کنترل قرار می دهد.

از طریق این سامانه می توان شکایت ها را دریافت کرد و نظارت ها را سریع تر انجام داد.

معاون گردشگری درباره وجود برخی ناهماهنگی در بدنه ستاد هماهنگی خدمات سفر که آسیب آن به جامعه، در بازار سفر و نرخ خدمات رخنه می کند، گفت: تمام تلاش ستاد بر این است که شرایط مطلوبی را در سفرهای نوروزی همراه با نشاط جمعی ایجاد کند تا کنترل قیمت رعایت شود.

اگر در اسرع وقت مردم اعتراض ها را به گوش اعضای ستاد همچون تعزیرات حکومتی برسانند کنترل بهتری اتفاق افتد.

تجربیات گذشته نشان می دهد با هماهنگی می توانیم تنظیم قیمت بازار را پیش ببریم.

باید اجازه دهیم آن سامانه راه اندازی شود تا نتیجه را در مسیر شاهد باشیم.

منتظر تورهای ارزان بعد از نوروز باشید او در همین راستا به طرح تور ارزان ایران در نوروز برای گردشگران خارجی اشاره کرد و افزود: این پروژه با استفاده از ظرفیت خالی در پروازها و هتل ها اجرا می شود.

برای سفرهای ارزان قیمت داخلی نیز برنامه ریزی شده که پس از نوروز به صورت کلان در اختیار کل کشور قرار می گیرد.

محب خدایی اظهار کرد: برای اجرای طرح تور ارزان ایران تشکل هایی همچون هتلداران همکاری منسجمی داشتند تا ظرفیت خالی با قیمت مناسب در خدمت گردشگری قرار گیرد.

پیگیریم این ظرفیت در شرکت های هواپیمایی نیز ایجاد شود.

برنامه ریزی تورهای ارزان براساس آفر (تخفیف ها) انجام می شود.

او در توضیحات جزیی تری و در واکنش به سوالی مبنی بر دخالت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در امور اجرایی این صنعت گفت: ما در اجرا وارد نشده ایم، چرا در کلام وارد شائبه ها می شویم.

برنامه تور ارزان کاملا مشخص است.

این ظرفیت را هتل ها در شهرهای کم مسافر مثل تهران" ایجاد کرده اند.

برای مثال شرکت های هواپیمایی که در تاریخ های 27، 28 و 29 اسفند و اول فروردین با مسافر به ترکیه می روند با گردشگر خارجی به ایران برمی گردند، ظرفیتی که معمولا خالی می ماند.

طراحی این تور کاملا کارشناسی و با آسیب شناسی بوده است.

اگر بعضی ها انتقاد دارند باید بدانند که آژانس ها خودشان پای کار آمده اند.

وی اضافه کرد: نرخ تور ایران معمولا پایین تر از 1800 دلار تبلیغ نمی شود.

اگر در دنیا بپیچد همین تور را در مقطع زمانی خاصی با 440 دلار می توانند بخرند قطعا انگیزه بیشتری ایجاد می شود.

حذف مدارس از چرخه اسکان "عمومی" نوروز رییس ستاد هماهنگی خدمات سفر در پاسخ به سوالی درباره وضعیت خدمات دهی مدارس در نوروز با توجه به انتقادهای مداوم هتل ها مبنی بر ایجاد رقابت ناسالم در روزهای اوج سفر ایران، گفت: چالش اصلی مدارس این بود که گاهی خارج از حوزه خانواده آموزش و پرورش خدمات می دادند.

امسال روی این موضوع تأکید شد که آن ها خارج از دایره خود عمل نکند تا تهدیدی در هتلداری و اقامتگاه های رسمی نباشد.

در عین حال هتلدارها نیز پیشگام شدند و به آموزش و پرورش پیشنهاد اقامت در هتل های تهران را با 50 درصد تخفیف ارائه کردند.

وی در پاسخ به نقد خبرنگار دیگری درباره وجود تناقض در این اظهارات با اعلام خبر مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر آماده سازی 12 هزار مدرسه و 105 هزار کلاس درس و 345 خانه معلم برای اسکان نوروزی تأکید کرد: امکان ندارد خدمات مدارس عمومی باشد، چون در جلسه ستاد هماهنگی سفر روی این موضوع تأکید و توافق شد، اگر این کار انجام شود "تخلف" است، حتما رسیدگی خواهد شد.

معاون گردشگری درباره وضعیت فعالیت خانه مسافرها در نوروز و نظارت بر آن ها با توجه به توقف صدور مجوز برای این واحدهای اقامتی توضیح داد: در این باره دو بحث مطرح است، مجموعه های نوساز و خانه مسافرهای از قبل ایجاد شده که صدور مجوز برای گروه نخست متوقف شده، اما ظرفیت موجود از چرخه ساماندهی و نظارت سازمان خارج نشده است.

باید توجه کنیم خانه مسافر تهدیدی برای هتل ها و اقامتگاه های رسمی کشور نباشند.

تأکید ما برای ادامه فعالیت آن ها با این شرط است.

وی همچنین درباره تناقض ایجاد شده در بحث محدودیت فعالیت خانه مسافرها و مدارس در نوروز با توجه به اقبال عمومی از این واحدها به نسبت هتل ها گفت: تناقضی وجود ندارد چون ما اقامتگاه ارزان با عنوان هتل های یک و دو ستاره هم داریم.

ضمن اینکه نگفته ایم کسی نمی تواند فعالیت نکند، چرا که تأکید ما ساماندهی و نظارت بر ظرفیت موجود است.

اگر بخواهیم شمار گردشگران مان را به 20 میلیون نفر برسانیم باید از همه ظرفیت ها استفاده کنیم.

او با تأکید بر افزایش راندمان بهره وری از ظرفیت ها بیان کرد: بالانس کردن ظرفیت ها با پارامترهای قیمتی و انگیزشی جزو برنامه گردشگری کشور است.

به دنبال تصویب "مرخصی تحصیلی" به انگیزه افزایش سفر معاون گردشگری در ادامه درباره به سرانجام رسیدن طرح تعطیلات زمستانی گفت: یک طرح در مجلس پیگیری می شود که تعطیلات زمستانی وارد تقویم شود.

آنچه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پی می گیرد استفاده از دو روز تعطیلات آخر هفته با ضمیمه مرخصی کارمندی و تحصیلی است تا سفرها توزیع زمانی شود.

وی افزود: سازمان میراث فرهنگی با وزارت آموزش و پرورش در حال رایزنی است تا دانش آموزان دو، سه روزی را مرخصی تحصیلی بگیرند تا در کنار دو روز تعطیلات آخر هفته، ظرفیتی خارج از تعطیلات رسمی برای سفر ایجاد شود.

این طرح به قانون خاصی نیاز ندارد بلکه همکاری بین سازمانی را می طلبد.

محب خدایی درباره گرانی نرخ اقامت در ایران و تمهیدات متولیان گردشگری با توجه به دستور ویژه رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای کنترل قیمت خدمات سفر، اظهار کرد: گرانی هتل ها صرفا تحت تأثیر مالیات نیست، بلکه ضریب اشغال روی آن تأثیرگذاشته است.

در حال هماهنگی با هتل ها هستیم تا با تعریف تور ارزان قیمت در روزهای خالی سال نرخ اقامت را اتوماتیک کاهش دهیم.

او در عین حال توضیح داد: نباید واژه گرانی را در نوروز به کار ببریم، چون در ایران مثل همه جای دنیا زمان پر سفر وجود دارد که قیمت ها تحت تأثیر تقاضا افزایش پیدا می کند.

مهم این است که متوسط گیری کنیم و از ظرفیت خالی بهره ببریم.

معاون گردشگری درباره نداشتن تمایل این سازمان برای واگذاری برخی اختیارات به بخش خصوصی مثلا در حوزه نرخ گذاری اقامت، تأکید کرد: نرخ اقامت را هتل ها پس از جلسات کارشناسی تعیین و با توجه به شاخص های این سازمان تثبیت می شود.

قطعا اگر هتل ها برای یک شب اقامت دو میلیون تومان نرخ بگذارند شما شاکی می شوید، پس ما باید این موضوع را تحت نظارت قرار دهیم.

وی همچنین گفت: معاونت گردشگری که اختیارات خاصی ندارد آن ها را تفویض کند.

آیا ما می توانیم صدور مجوزها را تفویض کنیم؟ با این حال ما شرایط را برای صدور برخی مجوزها آسان کرده ایم.

نمونه آن ابلاغیه صدور مجوز آژانس های گردشگری است که استان ها در آن تام الاختیار شده اند.

البته اگر خللی ایجاد کنند ما مخیر به جلوگیری هستیم.

درباره جشنواره های گردشگری نیز ضرورت دریافت مجوز از این سازمان را برداشته ایم.

حذف مالیات بر ارزش افزوده از گردشگری چه شد؟ او سپس درباره آخرین تحولات مربوط به حذف مالیات بر ارزش افزوده در گردشگری توضیح داد: مراحل خوبی را تاکنون پیش رفته ایم اما یک قانون وجود دارد که تنها بر کالاهایی که از کشور خارج می شوند تأکید دارد.

اداره دارایی توجهیات ما را برای صادراتی بودن گردشگری پذیرفته، فقط باید مراحلی را پیگیری کنیم تا آن بند قانونی اصلاح شود.

محب خدایی درباره بیمه راهنمایان گردشگری نیز گفت: این طرح با مشارکت راهنمایان دنبال می شود.

از آن ها خواسته ایم استانداردهای جهانی را درباره این شغل ارائه دهند تا با سازمان تأمین اجتماعی برای بیمه وارد مذاکره و رایزنی شویم.

وی همچنین درباره ممانعت سازمان حج و زیارت از فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی در بازار عراق و سوریه که از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجوز اجرای تور دارند، بیان کرد: کسی که مجوز بند ب (اجرای تور گردشگری) دارد می تواند در هر زمینه ای غیر از حج و عمره تور اجرا کند.

کسی هم نمی تواند آن ها را منع کند.

من هم چیزی در این باره نشنیده ام.

این مقام مسؤول در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره به تعویق افتادن زمان اجرای رویداد تبریز 2018 از فروردین به اردیبهشت ماه توضیح داد: تنظیم سفر مقامات و مهمانان خارجی برای حضور در این رویداد باعث این تغییر زمانی شد.

به این دلیل که ما می خواستیم حضور خوبی را شاهد باشیم.

ذوق زدگی بوم گردی ها کار دستشان می دهد او همچنین درباره افزایش بی رویه اقامتگاه های بوم گردی بدون آموزش و با وجود ابهام هایی در دستورالعمل های اجرایی که آسیبی برای آینده گردشگری ایران پیش بینی شده است، اظهار کرد: در بوم گردی تأکید بر تثبیت فرهنگ بومی و نه ایجاد فرهنگ کاذب است برای همین کارگروه کارشناسی قوی شکل گرفته تا اصلاحات لازم را در این زمینه انجام دهد.

هر چند فکر می کنم این حوزه دچار ذوق زدگی شده در حالی که اکنون زمان تثبیت برند است که اگر اتفاق نیفتد با کاهش مسافر روبرو خواهند شد.

محب خدایی درباره نقش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ساماندهی سفرهای دریایی گفت: از آنجا که عضو شورای راهبردی دریایی هستیم هماهنگی های ویژه ای شده که این بخش توسعه پیدا کند.

در حال حاضر بندرعباس و جزایر ایرانی را در برنامه داریم.

منظور فقط کیش و قشم نیست.

جزایر گسترده تری برای توسعه گردشگری دریایی مد نظر قرار گرفته که موضوع آن به استان ها ابلاغ شده است.


کلید واژه ها: نوروز - گردشگری - قیمت - تعزیرات حکومتی - سفرهای نوروزی - نوروزی - برنامه ریزی - برنامه - وزارت آموزش و پرورش - شرکت های هواپیمایی - نظارت - رستوران - تعزیرات - گردشگران خارجی - آموزش و پرورش - گزارش - بازار - مدارس - ایران - معاون - هواپیمایی - نشست خبری - کشور - فرهنگیان - گردشگران - اعتراض - آنلاین - پروژه - همراه - شرایط

آخرین اخبار سرویس:
سپاه برای آسیب دیدگان سیل گیلان مسکن می سازد (+عکس)

ترافیک در محورهای منتهی به تهران

توسعه پایدار با آموزش صحیح و بنیادی انجام می شود/ بانوان محور توسعه پایدار هستند

تعرض به حریم بناهای تاریخی پایتخت پیگرد قانونی دارد

پیام بطحایی به گردهمایی مدیران و مشاوران زن آموزش و پرورش توسعه پایدار با آموزش صحیح و بنیادی انجام می شود/ بانوان محور توسعه پایدار هستند

قطع اینترنت در الجزیره برای جلوگیری از تقلب دانش آموزان

کشف تمدن 7000 ساله در جنوب ایران

ترافیک در محورهای منتهی به تهران

طرح «انتخاب بهترین ها» ویژه دانش آموزان دختر دوره متوسطه اول کلید خورد

گردهمایی مدیران گروه های امر به معروف مشهد

عملیات تثبیت آسفالت با دستگاه دبلیو آر+مصاحبه

باغ های معلق «خونان»

کشت زیر نایلونی در بویین زهرا ممنوع شد

کشت زیر نایلونی در بویین زهرا ممنوع شد

جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در نیشابور

نظارت، حلقه مفقوده توریسم شکار

ترافیک در محورهای منتهی به تهران

دانش آموزان البرزی به مرحله دوم المپیاد نانو کشوری راه یافتند

اعزام 25 گروه جهادی به مناطق محروم مهاباد

همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تا پایان سال

آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی کشور

لرستان از مقاصد زیبای گردشگری برای سفرهای تابستانی

پرواز ازمیر- تبریز به لیست فرودگاه های تبریز اضافه شد

کشف بیش از 2 تن انواع مخدر از اطراف مدارس/ تشدید جلوگیری از ورود موتورسیکلت ها به تونل های شهری

تب جدید در مدارس غیرانتفاعی؛ اردوهای خارجی و کارشناسان خارجی در مدرسه

کج شدن مقبره شاه عبدالعظیم در شهرری به دلیل فرونشست زمین/ «زلزله خاموش» را چرا جدی نمی گیریم؟

مرکز سیار معاینه فنی خودرو در بوستان شهید حججی راه اندازی می شود

چرا هوای لواسان مانند 10سال پیش نیست؟/ غول زمین خواری و ساخت وساز در خوش آب وهواترین منطقه تهران

ممنوعیت شنا و ماهیگیری در سدهای خراسان شمالی

طعمه گذاری3هزارزیستگاه موش درشمال تهران

اردوی علمی خارج از کشور مدارس غیردولتی ممنوع شد

چالش های حمل ونقل عمومی دریزد

مراتع و جنگل های استان اردبیل در معرض تخریب

مراتع و جنگل های استان اردبیل در معرض تخریب

23کلبه بازیافت درشهر کرمان راه اندازی

هویت جنسیتی در فرهنگ ما گم شده است

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ نیروگاه زغال سنگ

جانشین روزبه چشمی چه کسی است؟

18 دانش آموز البرز به المپیاد کشوری نانو راه یافتند

پاکسازی زمین های بایر جنوب تهران

طرح هجرت، زمینه ساز غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان

تب جدید در مدارس غیرانتفاعی: اردوهای خارجی و کارشناسان خارجی در مدرسه

رطولانی ترین روز سال در انتظار زمینیان +عکس

تلف شدن 80 راس گوسفند در سبزوار

هر نفسی که فرومی رود مخل حیات است

خوزستانی ها منتظر گردوخاک باشند

حقایق غیر منتظره از گوشه و کنار دنیا

جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت اینترنتی برگزار می شود

ممنوعیت ورود موتورسیکلت ها به تونل های تهران

مقصران آلودگی هوای سال96 /بحرانی به نام کربن سیاه

گوترش مهاجرت را پدیده ای اجتناب ناپذیر توصیف کرد

ابلاغ دستورالعمل ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر

فرونشست زمین یا زلزله خاموش؛ وضعیت تهران خوب نیست

مدیران ستادی آموزش و پرورش افزایش می یابند

بانوان 6 درصد مدیران آموزش و پرورش

230 پایگاه تابستانی در استان بوشهر راه اندازی می شود

احداث زیرگذر جاده ای در بهشهر آغاز شد

پایداری وضع جوی استان

اعزام مشمولان لیسانس و بالاتر در تیرماه 97

آموزش و پرورش مازندران برای تجهیز هنرستان ها با مشکل مواجه است

کلانتری: ورود پسابهای صنعتی و زباله به رودخانه ها ممنوع است

طرح «نظام مراقبت های اجتماعی از دانش آموزان» در مدارس کرمان وبم

دستورالعمل ترویج و نهادینه سازی فرهنگ امربه معروف و نهی از منکر در مدارس و ادارات ابلاغ شد

سفر به ییلاق شکردشت

لزوم توجه به گزینه های حفاظت از محیط زیست در صنعت نفت

18 هزار دانش آموز لرستانی باید به سمت رشته های فنی سوق داده شوند

بررسی طرح ساماندهی رود دره فرحزاد

هشدار هواشناسی: ایجاد موج های 3متری در خلیج فارس

همایش مسئولان امور تحصیلی اتباع خارجی در آموزش و پرورش

سیل رودسر زنگ خطری برای حفظ حریم رودخانه ها و جنگل ها در شمال کشور/ خدمت رسانی سپاه و نیروهای دولتی به مردم حادثه دیده

رییس دادگستری استان تهران: محمد ثلاث هیچ گاه رانندگی اتوبوس را انکار نکرد

تصاویر مختلف از مکان های معروف ایران

تداوم گرد و غبار و باد شدید تا آخر هفته برای خوزستان

هویت جنسیتی در فرهنگ ما گم شده است

اعزام دانشجویان جهادگر به مناطق محروم چهارمحال و بختیاری

کیفیت هوای تهران سالم است

رنگ اصلی تاج محل را تنها محققان می توانند تشخیص دهند

پایان عملیات بهسازی مدرسه ابوذر 2 شهر کهریزک

سد چندیر خراسان شمالی از سوی قاچاقچیان به شدت آسیب دیده است

برخی از طرح های دریا به دلیل خطر آفرین بودن تعطیل شد

سم پاشی جایگاه های دام در 800 روستای استان کرمانشاه

هشدار های پلیس درباره مراقبت از کودکان در سطح شهر

اختلاف بر سر موقوفات امامزاده جعفر ع پیشوا

تشنگی طاقت فرسای یک سنجاب +فیلم

رنگ اصلی تاج محل را تنها محققان می توانند تشخیص دهند

آغاز نام نویسی مدارس استان 

فعالیت 3 هزار خیر مدرسه ساز در فارس/ راه اندازی دبیرخانه خیرین خارج از کشور

اعتیاد عامل اصلی طلاق در کهگیلویه و بویراحمد

22 تن موادمخدر در بوشهر کشف شد/ تریاک بیشترین ماده مخدر کشف شده

خدمات رسانی به روستاهای سیل زده با جدیت در حال انجام است

تصاویر ثبت شده از زندگی روزمره

عکس های دیدنی امروز

افزایش 10 درصدی ثبت نام دانش آموزان افغانستانی در مدارس ایران

خودرو های خودران چطور راه شان را پیدا می کنند؟

برگزاری کارگاه آموزشی «پیشگیری از آسیب های اجتماعی» در اصفهان

ارتباط آلودگی صوتی در محل کار با اختلالات خواب

270 کلاس درس خیرساز مهرماه سال جاری در فارس افتتاح می شود

تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن، عترت و نماز استان کرمانشاه

خشکسالی یا ترسالی

آغاز ساخت مسجد بقعه متبرکه ملاحسن(ره) ورزنه

حذف اسکان نوروزی مدارس / مرخصی تحصیلی برای سفر/ تورهای ارزان بعد از نوروز

حذف اسکان نوروزی مدارس / مرخصی تحصیلی برای سفر/ تورهای ارزان بعد از نوروز