مطالب مرتبط:
حذف اسکان نوروزی مدارس / مرخصی تحصیلی برای سفر
حذف اسکان نوروزی مدارس / مرخصی تحصیلی برای سفر
اسکان غیر فرهنگیان در مدارس تخلف است/ توجه ویژه به توزیع سفر در ایام نوروز
اسکان نوروزی مسافران در مدارس استان سمنان
فرماندار: بازار همدان در ایام نوروز فعال تر شود/مهیا شدن 800 کلاس درس برای اسکان نوروزی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 6 اسفند 1396 ساعت 15:222018-02-25اجتماعي

حذف اسکان نوروزی مدارس / مرخصی تحصیلی برای سفر/ تورهای ارزان بعد از نوروز


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبر فوری به نقل از ایسنا، - معاون گردشگری کشور از کنترل قیمت سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و به دستور ستاد هماهنگی خدمات سفر قرار شد مدارس خدماتش فقط به فرهنگیان محدود شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبر فوری" به نقل از ایسنا، محمدمحب خدایی در نشست خبری ویژه نوروز 97 و اعلام برنامه های ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با وعده کنترل قیمت خدمات در نوروز 97 به دنبال راه اندازی سامانه ای به این منظور، اظهار کرد: علاوه بر این سازمان که در حوزه خود نظارت خواهد داشت، سایر دستگاه ها از جمله تعزیرات حکومتی نیز کنترل قیمت ها را پیگیری خواهد کرد.

به گفته او همزمان با فعالیت های نوروزی دو سامانه راه اندازی می شود که یکی از آن ها خدمات سفر را با حداقل هزینه و حداکثر کیفیت از یک پنجره واحد در دسترس قرار می دهد.

این سامانه در فاز نخست رستوران ها و تأسیسات گردشگری را با هدف از بین بردن نابسامانی در قیمت ها معرفی خواهد کرد.

وی اضافه کرد: نظارت آنلاین بر خدمات گردشگری سامانه دیگری است که فاز نخست آن هتل ها و رستوران ها را تحت کنترل قرار می دهد.

از طریق این سامانه می توان شکایت ها را دریافت کرد و نظارت ها را سریع تر انجام داد.

معاون گردشگری درباره وجود برخی ناهماهنگی در بدنه ستاد هماهنگی خدمات سفر که آسیب آن به جامعه، در بازار سفر و نرخ خدمات رخنه می کند، گفت: تمام تلاش ستاد بر این است که شرایط مطلوبی را در سفرهای نوروزی همراه با نشاط جمعی ایجاد کند تا کنترل قیمت رعایت شود.

اگر در اسرع وقت مردم اعتراض ها را به گوش اعضای ستاد همچون تعزیرات حکومتی برسانند کنترل بهتری اتفاق افتد.

تجربیات گذشته نشان می دهد با هماهنگی می توانیم تنظیم قیمت بازار را پیش ببریم.

باید اجازه دهیم آن سامانه راه اندازی شود تا نتیجه را در مسیر شاهد باشیم.

منتظر تورهای ارزان بعد از نوروز باشید او در همین راستا به طرح تور ارزان ایران در نوروز برای گردشگران خارجی اشاره کرد و افزود: این پروژه با استفاده از ظرفیت خالی در پروازها و هتل ها اجرا می شود.

برای سفرهای ارزان قیمت داخلی نیز برنامه ریزی شده که پس از نوروز به صورت کلان در اختیار کل کشور قرار می گیرد.

محب خدایی اظهار کرد: برای اجرای طرح تور ارزان ایران تشکل هایی همچون هتلداران همکاری منسجمی داشتند تا ظرفیت خالی با قیمت مناسب در خدمت گردشگری قرار گیرد.

پیگیریم این ظرفیت در شرکت های هواپیمایی نیز ایجاد شود.

برنامه ریزی تورهای ارزان براساس آفر (تخفیف ها) انجام می شود.

او در توضیحات جزیی تری و در واکنش به سوالی مبنی بر دخالت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در امور اجرایی این صنعت گفت: ما در اجرا وارد نشده ایم، چرا در کلام وارد شائبه ها می شویم.

برنامه تور ارزان کاملا مشخص است.

این ظرفیت را هتل ها در شهرهای کم مسافر مثل تهران" ایجاد کرده اند.

برای مثال شرکت های هواپیمایی که در تاریخ های 27، 28 و 29 اسفند و اول فروردین با مسافر به ترکیه می روند با گردشگر خارجی به ایران برمی گردند، ظرفیتی که معمولا خالی می ماند.

طراحی این تور کاملا کارشناسی و با آسیب شناسی بوده است.

اگر بعضی ها انتقاد دارند باید بدانند که آژانس ها خودشان پای کار آمده اند.

وی اضافه کرد: نرخ تور ایران معمولا پایین تر از 1800 دلار تبلیغ نمی شود.

اگر در دنیا بپیچد همین تور را در مقطع زمانی خاصی با 440 دلار می توانند بخرند قطعا انگیزه بیشتری ایجاد می شود.

حذف مدارس از چرخه اسکان "عمومی" نوروز رییس ستاد هماهنگی خدمات سفر در پاسخ به سوالی درباره وضعیت خدمات دهی مدارس در نوروز با توجه به انتقادهای مداوم هتل ها مبنی بر ایجاد رقابت ناسالم در روزهای اوج سفر ایران، گفت: چالش اصلی مدارس این بود که گاهی خارج از حوزه خانواده آموزش و پرورش خدمات می دادند.

امسال روی این موضوع تأکید شد که آن ها خارج از دایره خود عمل نکند تا تهدیدی در هتلداری و اقامتگاه های رسمی نباشد.

در عین حال هتلدارها نیز پیشگام شدند و به آموزش و پرورش پیشنهاد اقامت در هتل های تهران را با 50 درصد تخفیف ارائه کردند.

وی در پاسخ به نقد خبرنگار دیگری درباره وجود تناقض در این اظهارات با اعلام خبر مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر آماده سازی 12 هزار مدرسه و 105 هزار کلاس درس و 345 خانه معلم برای اسکان نوروزی تأکید کرد: امکان ندارد خدمات مدارس عمومی باشد، چون در جلسه ستاد هماهنگی سفر روی این موضوع تأکید و توافق شد، اگر این کار انجام شود "تخلف" است، حتما رسیدگی خواهد شد.

معاون گردشگری درباره وضعیت فعالیت خانه مسافرها در نوروز و نظارت بر آن ها با توجه به توقف صدور مجوز برای این واحدهای اقامتی توضیح داد: در این باره دو بحث مطرح است، مجموعه های نوساز و خانه مسافرهای از قبل ایجاد شده که صدور مجوز برای گروه نخست متوقف شده، اما ظرفیت موجود از چرخه ساماندهی و نظارت سازمان خارج نشده است.

باید توجه کنیم خانه مسافر تهدیدی برای هتل ها و اقامتگاه های رسمی کشور نباشند.

تأکید ما برای ادامه فعالیت آن ها با این شرط است.

وی همچنین درباره تناقض ایجاد شده در بحث محدودیت فعالیت خانه مسافرها و مدارس در نوروز با توجه به اقبال عمومی از این واحدها به نسبت هتل ها گفت: تناقضی وجود ندارد چون ما اقامتگاه ارزان با عنوان هتل های یک و دو ستاره هم داریم.

ضمن اینکه نگفته ایم کسی نمی تواند فعالیت نکند، چرا که تأکید ما ساماندهی و نظارت بر ظرفیت موجود است.

اگر بخواهیم شمار گردشگران مان را به 20 میلیون نفر برسانیم باید از همه ظرفیت ها استفاده کنیم.

او با تأکید بر افزایش راندمان بهره وری از ظرفیت ها بیان کرد: بالانس کردن ظرفیت ها با پارامترهای قیمتی و انگیزشی جزو برنامه گردشگری کشور است.

به دنبال تصویب "مرخصی تحصیلی" به انگیزه افزایش سفر معاون گردشگری در ادامه درباره به سرانجام رسیدن طرح تعطیلات زمستانی گفت: یک طرح در مجلس پیگیری می شود که تعطیلات زمستانی وارد تقویم شود.

آنچه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پی می گیرد استفاده از دو روز تعطیلات آخر هفته با ضمیمه مرخصی کارمندی و تحصیلی است تا سفرها توزیع زمانی شود.

وی افزود: سازمان میراث فرهنگی با وزارت آموزش و پرورش در حال رایزنی است تا دانش آموزان دو، سه روزی را مرخصی تحصیلی بگیرند تا در کنار دو روز تعطیلات آخر هفته، ظرفیتی خارج از تعطیلات رسمی برای سفر ایجاد شود.

این طرح به قانون خاصی نیاز ندارد بلکه همکاری بین سازمانی را می طلبد.

محب خدایی درباره گرانی نرخ اقامت در ایران و تمهیدات متولیان گردشگری با توجه به دستور ویژه رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای کنترل قیمت خدمات سفر، اظهار کرد: گرانی هتل ها صرفا تحت تأثیر مالیات نیست، بلکه ضریب اشغال روی آن تأثیرگذاشته است.

در حال هماهنگی با هتل ها هستیم تا با تعریف تور ارزان قیمت در روزهای خالی سال نرخ اقامت را اتوماتیک کاهش دهیم.

او در عین حال توضیح داد: نباید واژه گرانی را در نوروز به کار ببریم، چون در ایران مثل همه جای دنیا زمان پر سفر وجود دارد که قیمت ها تحت تأثیر تقاضا افزایش پیدا می کند.

مهم این است که متوسط گیری کنیم و از ظرفیت خالی بهره ببریم.

معاون گردشگری درباره نداشتن تمایل این سازمان برای واگذاری برخی اختیارات به بخش خصوصی مثلا در حوزه نرخ گذاری اقامت، تأکید کرد: نرخ اقامت را هتل ها پس از جلسات کارشناسی تعیین و با توجه به شاخص های این سازمان تثبیت می شود.

قطعا اگر هتل ها برای یک شب اقامت دو میلیون تومان نرخ بگذارند شما شاکی می شوید، پس ما باید این موضوع را تحت نظارت قرار دهیم.

وی همچنین گفت: معاونت گردشگری که اختیارات خاصی ندارد آن ها را تفویض کند.

آیا ما می توانیم صدور مجوزها را تفویض کنیم؟ با این حال ما شرایط را برای صدور برخی مجوزها آسان کرده ایم.

نمونه آن ابلاغیه صدور مجوز آژانس های گردشگری است که استان ها در آن تام الاختیار شده اند.

البته اگر خللی ایجاد کنند ما مخیر به جلوگیری هستیم.

درباره جشنواره های گردشگری نیز ضرورت دریافت مجوز از این سازمان را برداشته ایم.

حذف مالیات بر ارزش افزوده از گردشگری چه شد؟ او سپس درباره آخرین تحولات مربوط به حذف مالیات بر ارزش افزوده در گردشگری توضیح داد: مراحل خوبی را تاکنون پیش رفته ایم اما یک قانون وجود دارد که تنها بر کالاهایی که از کشور خارج می شوند تأکید دارد.

اداره دارایی توجهیات ما را برای صادراتی بودن گردشگری پذیرفته، فقط باید مراحلی را پیگیری کنیم تا آن بند قانونی اصلاح شود.

محب خدایی درباره بیمه راهنمایان گردشگری نیز گفت: این طرح با مشارکت راهنمایان دنبال می شود.

از آن ها خواسته ایم استانداردهای جهانی را درباره این شغل ارائه دهند تا با سازمان تأمین اجتماعی برای بیمه وارد مذاکره و رایزنی شویم.

وی همچنین درباره ممانعت سازمان حج و زیارت از فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی در بازار عراق و سوریه که از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجوز اجرای تور دارند، بیان کرد: کسی که مجوز بند ب (اجرای تور گردشگری) دارد می تواند در هر زمینه ای غیر از حج و عمره تور اجرا کند.

کسی هم نمی تواند آن ها را منع کند.

من هم چیزی در این باره نشنیده ام.

این مقام مسؤول در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره به تعویق افتادن زمان اجرای رویداد تبریز 2018 از فروردین به اردیبهشت ماه توضیح داد: تنظیم سفر مقامات و مهمانان خارجی برای حضور در این رویداد باعث این تغییر زمانی شد.

به این دلیل که ما می خواستیم حضور خوبی را شاهد باشیم.

ذوق زدگی بوم گردی ها کار دستشان می دهد او همچنین درباره افزایش بی رویه اقامتگاه های بوم گردی بدون آموزش و با وجود ابهام هایی در دستورالعمل های اجرایی که آسیبی برای آینده گردشگری ایران پیش بینی شده است، اظهار کرد: در بوم گردی تأکید بر تثبیت فرهنگ بومی و نه ایجاد فرهنگ کاذب است برای همین کارگروه کارشناسی قوی شکل گرفته تا اصلاحات لازم را در این زمینه انجام دهد.

هر چند فکر می کنم این حوزه دچار ذوق زدگی شده در حالی که اکنون زمان تثبیت برند است که اگر اتفاق نیفتد با کاهش مسافر روبرو خواهند شد.

محب خدایی درباره نقش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ساماندهی سفرهای دریایی گفت: از آنجا که عضو شورای راهبردی دریایی هستیم هماهنگی های ویژه ای شده که این بخش توسعه پیدا کند.

در حال حاضر بندرعباس و جزایر ایرانی را در برنامه داریم.

منظور فقط کیش و قشم نیست.

جزایر گسترده تری برای توسعه گردشگری دریایی مد نظر قرار گرفته که موضوع آن به استان ها ابلاغ شده است.


کلید واژه ها: نوروز - گردشگری - قیمت - تعزیرات حکومتی - سفرهای نوروزی - نوروزی - برنامه ریزی - برنامه - وزارت آموزش و پرورش - شرکت های هواپیمایی - نظارت - رستوران - تعزیرات - گردشگران خارجی - آموزش و پرورش - گزارش - بازار - مدارس - ایران - معاون - هواپیمایی - نشست خبری - کشور - فرهنگیان - گردشگران - اعتراض - آنلاین - پروژه - همراه - شرایط

آخرین اخبار سرویس:
رفع آبگرفتگی معابر شهری قاین با 60 نیروی خدماتی شهرداری انجام شد

رفع آبگرفتگی معابر شهری قاین با 60 نیروی خدماتی شهرداری انجام شد

زیباترین پرنده بهشتی

ایران 1/5 برابر میانگین جهانی افزایش دما داشته است

وضعیت جوی در آخرین ساعات سال 96

آقای وزیر! یک سوزن به خود بزنید، یک جوالدوز به معلمان

هوایی با 22 برابر آلودگی حدمجاز در ریه زاهدانی ها

امروز طرح ترافیک اعمال نمی شود

شکایت حامیان نهنگ های گوژپشت از ترامپ!

فردا طرح ترافبک در پایتخت تعمال نمی شود.

خرس قهوه ای در ارتفاعات ساری/ عکس

تحریم سبزه و ماهی قرمز، محیط زیستی نیست بدون عذاب وجدان زیست محیطی سبزه سبز کنید، ماهی قرمز بخرید

جزییات نام نویسی درآزمون استعدادهای درخشان کهگیلویه وبویراحمداعلام شد

"تیلاپیا" خیلی هم خوب است!

272 نفر در آموزش و پرورش لرستان جذب می شود

در سیستان و بلوچستان خاک می بارد/ آلودگی هوای زاهدان به 22 برابر حد مجاز رسید+ عکس

تردد پرحجم خودروها به سمت شمال در محورهای مازندران

جزییات نام نویسی درآزمون استعدادهای درخشان کهگیلویه وبویراحمداعلام شد

آلودگی هوای زاهدان به 22 برابر حد مجاز رسید + تصویر

تازه ترین وضعیت جوی در آخرین ساعات سال 96

در سیستان و بلوچستان خاک می بارد آلودگی هوای زاهدان به 22 برابر حد مجاز رسید عکس

راه اندازی چادرهای نوروزی پلیس پایتخت

سرویس دهی پلیس + 10 در ایام نوروز

تجلی نوروز در شکوفه های بهاری

کاخ مروارید در ایام نوروز برای بازدید عموم باز است

پیش بینی جو آرام در کشور

خاکسپاری دو شهید گمنام در منطقه صددستگاه اهواز

شرح لاله های خفته در زمین

آلودگی هوای زاهدان به 22 برابر حد مجاز رسید

شرهانی؛ شرح لاله های خفته در زمین

ترافیک پرحجم در محورهای فیروزکوه و هراز

آبگرفتگی معابر در شهر طبس

آلودگی هوای زاهدان به 22 برابر حد مجاز رسید 

جاری شدن سیل در کرواسی

توصیه پلیس راهور به مسافران نوروزی

توصیه پلیس راهور به مسافران نوروزی

نیم میلیون نقشه گردشگری به روز برای سفرهای نوروزی/ دانلود کنید

اسکان روزانه 150 هزار مسافر نوروزی در خراسان جنوبی فراهم شد

اسکان روزانه 150 هزار مسافر نوروزی در خراسان جنوبی فراهم شد

روش های کاربردی برای تمیز کردن شیشه و پنجره

جزییات ثبت نام "طرح ترافیک جدید" پایتخت

نشاط بهاره عروس زاگرس رخ نموده است

نشاط بهاره عروس زاگرس رخ نموده است

وضعیت جوی در آخرین ساعات سال 96

وضعیت جوی در آخرین ساعات سال 96

عطارد با ناهید دیدار خواهند کرد

غافلگیری مردم بافق از بارش برف در محورهای روستایی

اپل برای مراسم هفتم فروردین چه فکری در سر دارد

ترافیک پرحجم در محور های فیروزکوه و هراز

لشگر پیرمردها در راه شهرداری تهران

باغ گل های اصفهان

«خوش ییلاق» زیر برف رفت + عکس

پیش بینی جو آرام در کشور

تازه ترین وضعیت جوی در آخرین ساعات سال 96

برای سبزه عید گندم بکاریم یا هسته پرتقال؟

آبشارهایی که متحیرتان می کند/ کاخ خورشید یادگار نادرشاه

شهردار مشهد: خواهان آشتی مردم با شهرداری هستیم

شهردار: شاندیز آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است

آمادگی قم باید برای مواجه با حوادث غیرمترقبه درایام نوروز دربالاترین سطح باشد

عیدی روستای اکبرآباد کوهسرخ

رییس پلیس راه مازندران خبر داد تردد پرحجم خودروها به سمت شمال در محورهای مازندران/ کندوان روزهای پایانی سال 96 یک طرفه می شود

اطلاعیه آموزش و پرورش درباره طرح «عید و داستان»

شهردار: شاندیز آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است

بازگشایی باغ گل های اصفهان

توصیه های محیط زیستی در آستانه سال نو

آمادگی قم باید برای مواجه با حوادث غیرمترقبه درایام نوروز دربالاترین سطح باشد

انسداد سه محور مواصلاتی سیستان و بلوچستان

بودجه 41 هزار میلیاردی برای آموزش و پرورش کافی است؟

صدها مسافر نوروزی گرفتار طوفان

بدرقه کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور

پاکسازی منطقه دربند روستای ونایی بروجرد

استقرار 1378 پایگاه ثابت و موقت هلال احمر در ایام نوروز

جمع آوری 100 تن زباله از کوه اورست

ترافیک پرحجم در محورهای فیروزکوه و هراز

در راستای فرهنگ سازی ازدواج آسان پیوند ازدواج 22 زوج جوان شهرستان دشتی در جوار شهدای گمنام آغاز شد

ترافیک پرحجم در محورهای فیروزکوه و هراز

ترافیک پرحجم در محورهای فیروزکوه و هراز

آماده سازی راه های استان قم برای مسافرت های نوروزی

ممنوعیت تردد اتوبوس برون شهری در آزادراه تهران  پردیس

محور ترانزیتی ریگان ـ چابهار مسدود شد+تصاویر

ترافیک پرحجم در محورهای فیروزکوه و هراز

فرمانده پلیس راه شرق تهران خبر داد ترافیک پرحجم در محورهای فیروزکوه و هراز

سرویس دهی پلیس + 10 در ایام نوروز

عدم تناسب جرم و مجازات محیط زیستی

نصب سامانه سپهتن روی تمام اتوبوس ها

مرکز تماس سامانه ملی سفر افتتاح شد

استقرار 1378 پایگاه ثابت و موقت هلال احمر در ایام نوروز

صدها مسافر نوروزی گرفتار طوفان؛ سه محور مواصلاتی سیستان و بلوچستان مسدود شد

مسدود شدن دو محور در سیستان و بلوچستان

آماده سازی راه های استان برای مسافرت های نوروزی

پیش بینی وضع هوای 27 اسفند

پیش بینی وزش باد در روز اول عید در آذربایجان غربی

تازه ترین وضعیت جوی در آخرین ساعات سال 96

برای کمک به ناسا از ابرها عکس بیاندازند!

پاکسازی طبیعت در بندر ترکمن و بروجرد

چطور در طرح ترافیک جدید تهران ثبت نام کنیم؟

تداوم استقرار هوای پایدار در گیلان

باران در سراسر ایران

حال و هوای زیارت اولی ها

پخش ویژه برنامه «مهربانی با طبیعت» از رادیو معارف

حذف اسکان نوروزی مدارس / مرخصی تحصیلی برای سفر/ تورهای ارزان بعد از نوروز

حذف اسکان نوروزی مدارس / مرخصی تحصیلی برای سفر/ تورهای ارزان بعد از نوروز