مطالب مرتبط:
بورسیه بیش از 3000 دانشجوی برتر دانشگاه تهران/حمایت از 6 طرح پژوهانه اساتید جوان در سال 97
بنی اعتماد:تلویزیون پخش نکند فیلم هایم را در BBC پخش می کنم/روحانی:همیشه مشکوک بودن به پژوهشگران و اساتید حرفی نادرست است
فلوشیپ مادر و جنین: اضافه وزن در دوران بارداری را جدی بگیرید
اضافه وزن در دوران بارداری را جدی بگیرید
رهبر حزب کارگر انگلیس به ارتباط با یک جاسوس کمونیست متهم شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 6 اسفند 1396 ساعت 10:162018-02-25سياسي

اساتید مورد احترامند جلوی جولان جاسوس ها را بگیرید


حجت الاسلام روحانی رییس جمهور به عنوان عالی ترین مقام اجرایی کشور که چندماه پیش با وعده های اقتصادی خود بار دیگر بر کرسی ریاست جمهوری نشست، - برای چندمین بار با طرح مباحث حاشیه ساز و بی ارتباط با امور اجرایی کشور فرافکنی را به پاسخ گویی ترجیح داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های مجله فارس پلاس، رییس جمهور روز گذشته در سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی به صحبت هایی پرداخت که هیچ ارتباطی با مسئولیت مهم کنونی وی ندارد.

او در اظهارات جدید خود با زیر سؤال بردن تقسیم بندی علوم دینی و غیردینی گفت: علم و دانش و هنر مرزی را نمی شناسد.

آنها دوره ای را می خواستند علم سوسیالیستی درست کنند معلوم شد که ناموفق بودند.

علم به نوع تفکر و ایدئولوژی وصل نمی شود.

در کشور جناح بندی داریم اما نمی توانیم بگوییم علم ریاضی اصولگرایان و علم ریاضی اصلاح طلبان.

علم مرز نمی شناسد عده ای در کشور سال ها فیزیک و شیمی اسلامی درست کردند، مقصود چیست؟ پول های زیادی خرج شده است و وقت زیادی صرف شده است.

جبر، جبر است.

ریاضی هم ریاضی است.

چه فرقی می کند مگر ایدئولوژی و تفکر اسلامی اثر می گذارد؟ رییس جمهور که پیش از این در اظهاراتی که هیچ حجت عقلی و شرعی نیز نداشت با طرح مباحث انحرافی همچون اسلام رحمانی، درس مذاکره گرفتن از عاشورا و یا زیر سؤال بردن عصمت معصومین و مطرح کردن موضوع انتقاد کردن به معصوم و.

را مطرح کرده بود، در ادامه با بیان اینکه ما اساساً به دنبال علم و دانش هستیم و تقسیم بندی هایی که بعد از انقلاب در جامعه رخ داده خیلی دقیق نیست، افزود : دانش و علمی که در بخش های مختلف یاد می گیرید نمی توانید بگویید یک اتومبیل اسلامی است و اتومبیل دیگر اسلامی نیست، اینکه شما در داشبورد ماشین یک قرآن بگذارید که نمی شود خودروی اسلامی، اتومبیل اتومبیل است؛ اسلامی و غیراسلامی نداریم، درست استفاده کردن را داریم اینکه آدم با چه هدفی ماشین می خرد بله این وجود دارد، اینکه ما دقت کنیم که مردم چگونه از این ماشین استفاده کنند بله؛ این درست است.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: این عده حتی تلاش کردند، علوم را در دسته بندی های علوم مرتبط با دین و علوم ضددینی و یا علوم سنتی و جدید تقسیم بندی کنند و اصرار داشتند که نباید علوم جدید را بپذیریم و می گفتند ما هر چه از علم نیاز داریم می توانیم از حوزه های علمیه به دست بیاوریم و لذا نیازی به دانشگاه نداریم.

روحانی با بیان اینکه امروز دیگر این تفکرات در جامعه ما طرفداری ندارد، اضافه کرد: عده دیگری بودند که سعی داشتند ثابت کنند، آغاز و منشأ همه علوم از اسلام بوده است و برای ربط دادن هر شاخه ای از علم به اسلام به دنبال آیه و روایت می گشتند.

استقبال رسانه های غربی از حاشیه سازی روحانی  این اولین بار نیست که روحانی با انحراف از وظیفه اصلی خود از مسائل اجرایی به مباحث نظری و اندیشه ای سعی در طرح مباحث فرعی برای از یاد رفتن مطالبات اصلی مردم می کند و هر بار با واکنش اساتید و کارشناسان رو به رو شده است، اما نکته قابل تامل ماجرا آنجاست که این حاشیه سازی های رییس جمهور هر بار با استقبال رسانه های غربی و ضد انقلاب مواجه می شود.

  سایت شبکه سلطنتی بی بی سی ضمن علاقمندی به فراموش شدن اقتصاد و معیشت مردم با حاشیه سازی رییس جمهور برای اظهارات روحانی در همایش دیروز تیتر روحانی می گوید اسلامی کردن علوم در ایران شکست خورده است را انتخاب کرد و نوشت : حسن روحانی، رییس جمهور ایران چند دهه تلاش برای اسلامی کردن علوم در ایران را ناموفق خوانده و گفته است که با وجود امکانات و پول زیادی که صرف این کار شده، نتیجه ای به دست نیامده است.

دویچه وله فارسی نیز با تیتر نه خودروی اسلامی داریم و نه فیزیک و شیمی اسلامی به استقبال سخنان حاشیه ای و انحرافی روحانی رفت و نوشت : حسن روحانی گفته است که تلاش های مربوط به اسلامی کردن علوم شکست خورده است.

به باور رییس جمهور ایران، گذاشتن قرآن در داشبورد یک خودرو آن را اسلامی نمی کند.

روحانی از تعامل علمی با جهان و آزادی پژوهش سخن گفته است.

فرار از اقتصاد و معیشت به حاشیه سازی  اما بخش جالب توجه سخنان روحانی در جشنواره خوارزمی آنجا بود که وی مشکوک شدن به اساتید و پژوهشگران را نادرست خواند و افزود : اگر دانشجویی می خواهد در سمیناری در خارج از کشور حضور پیدا کند، نباید قبل و بعد از حضور، او را مورد سؤال و جواب قرار دهیم چرا که در دنیای علم این حرف ها وجود ندارد و در رشته های تخصصی باید بتوانیم با دنیا تعامل کنیم؛ این بسیار نادرست است که به اساتید و پژوهشگران مشکوک باشیم.

رییس جمهور در حالی از نادرست بودن تشکیک به اساتید و پژوهشگران سخن گفت که باید گفت همان گونه که سوء ظن بیجا غلط است خوش خیالی و حسن ظن بیجا -به ویژه به دشمن و عناصر نفوذی- هم غلط در غلط است.

فراموش نکرده ایم که موساد رد برخی دانشمندان هسته ای ما نظیر شهید علی محمدی را در سمینار ها و پروژه های پوششی مانند سزامی زد.

روزنامه روسی کامرسنت در مقاله ای پس از ترور شهید علی محمدی صراحتا تاکید کرد که حضور این دانشمند کشورمان در برنامه هسته ای سزامی و حضور همزمان جاسوسان اسراییلی در این پروژه نقش مهمی در افشای جایگاه وی و رهگیری علی محمدی برای ترور وی داشت.

همچنین از یاد نمی بریم که چگونه برخی عناصر نفوذی دو تابعیتی با پوشش های علمی و فنی در تیم مذاکرات و مراکز برنامه ریزی و تصمیم سازی نفوذ کردند و حتی مدال هم گرفتند.

اگر خوش خیالی در ذهن برخی مدیران ما نبود، برجامی که فتح الفتوح بزرگ قرن خوانده می شد، به خسارت محض نمی انجامید.

جاسوس ها در بدنه مدیریتی کشور   همچنین اظهارات فرافکنانه رییس جمهور در حالی است که دولتی ها برای جاسوس هایی که هر روز با یک رنگ و لعاب و عمدتا در پوشش های علمی سر از بدنه دولت در می آورند اقدامات دقیق پیشگیرانه ندارند.

سه سال پیش زمزمه هایی از حضور یک خبرنگار ایرانی آمریکایی در بدنه دولت حسن روحانی نقل مجالس شد، جیسون رضاییان خبرنگار ایرانی-آمریکایی واشنگتن پست در ایران ، که به اتهام جاسوسی و کسب اطلاع از اوضاع و احوال ایران برای دولت آمریکا به همراه همسرش بازداشت شد هرچند بعد از مدتی وجه المصالحه تقویت روابط ایران در راستای مصوبات شورای عالی امنیت ملی و قرار داد برجام قرار گرفت و آزاد شد.

پس از جیسون رضاییان، خبرهایی از دستگیری فردی با نام سیامک نمازی منتشر شد، فرزند محمد باقر نمازی که از وابستگان دربار پهلوی به شمار می رفت، که به اتهام همکاری با دولت آمریکا علیه ایران بازداشت شد.

از مهم ترین اقدامات نمازی می توان به تشکیل سازمان مردم نهاد همیاران غدا اشاره کرد که از نقش این سازمان به ظاهر مردم نهاد در شبکه سازی و سازماندهی جریان آشوب انگلیسی ـ آمریکایی در ایران پرده برداری شده است.

سال 95 سر و صدای حضور یک جاسوس دیگر در دولت مستقر ایران ، این بار صدایش از معاونت امور زنان ریاست جمهوری بلند شد، تبعه لبنانی آمریکایی که دولت آمریکا او را گنج پنهان خود می داند.

سردار سیاری جانشین اطلاعات سپاه پاسداران در باره او گفته بود که نزار زاکا جاسوسی که با یک واسطه به اوباما وصل بود، بعد از دستگیری اعتراف کرد که ماموریت ویژه او پیگیری انحراف هدفمند در حوزه زنان و خانواده بود.

همچنین در کنار اخبار ضد و نقیض و انکار و اثبات دولتی ها برای بود و نبود افرادی با عناوین جاسوسی در دولت، اواخر مردادماه سال 95 بود که جعفری دولت آبادی، دادستان تهران خبر از بازداشت یک متهم ایرانی دو تابعیتی و مرتبط با سرویس جاسوسی انگلیس داد.

آنطور که گفته شده بود فردی که به اتهام جاسوسی دستگیر شده بود به عنوان نماینده بانک مرکزی ایران، در مذاکرات هسته ای کنار دست آقای ظریف چانه زنی می کرده است.

عبدالرسول دری اصفهانی که علیرغم ممنوع بودن اشتغال دو تابعیتی ها در بدنه دولت، در یکی از اصلی ترین نهادهای اقتصادی کشور مشغول به کار است و برای خدماتش چیزی حدود 7000 پوند (معادل 35 میلیون تومان) از برخی مؤسسات آمریکایی و انگلیسی پول دریافت کرده است.

خرداد 96 هم خبر دستگیری یک نفر دیگر از نزدیکان دولت حسن روحانی به گوش رسید، گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه مسئول دفترحسام الدین آشنا، مشاور رییس جمهور ایران، به اتهام جاسوسی بازداشت شده است، هر چند آقای آشنا خبر بازداشت را تکذیب نکرد اما در مورد صحت جاسوس بودن فرد بازداشت شده از دفترش اظهار بی اطلاعی کرد.

 و حالا روزهای پایانی سال 96 که با خبرهای حیرت انگیزی همراه شده است، خبر جدیدی که می گوید کاووس سید امامی استاد دانشگاه که به جرم جاسوسی برای سرویس های اطلاعاتی آمریکا و اسراییل در پوشش فعالیتهای پژوهشی و محیط زیستی، بازداشت شده بود در زندان خودکشی کرد.

اطلاعاتی که گویا جابجا شدنش آنقدر پر اهمیت بوده که سید امامی حتی قدرت ریسک برای زنده ماندن و محاکمه شدن هم برای خود متصور نبوده و ترجیح داده در دستشویی زندان خودکشی کند.

کارشناسان گفته اند سید امامی و همکارانش تلاش می کردند در غالب رصد حیات وحش و اکوسیستم ایران با عنوان موسسه حیات وحش میراث پارسیان ، به کنترل و بررسی مراکز نظامی جمهوری اسلامی خاصه سایت های موشکی کشور بپردازند.

به واقع فعالیت یک گروه جاسوسی تحت پوشش محیط زیست یک تیر و دو نشان سازمان های جاسوسی غرب در ایران بود که با اشراف سربازان گمنام امام زمان تا حدود زیادی خنثی شد.

مطالبه مردم معیشت است از تعداد بالای اظهارات رییس جمهور درخصوص مسائل تئوریک البته آن هم به صورت مبهم و محل اختلاف شاید بتوان علاقه ایشان به فعالیت های نظری را نتیجه گرفت، علاقه ای که نشان می دهد روحانی بیش از فعالیت اجرایی کشور به سخنرانی علاقه مند است.

چندی پیش یکی از نظریه پردازان مطرح حوزه انقلاب اسلامی در واکنش به این حاشیه سازی های رییس جمهور گفته بود : این مسائل در حوزه و دانشگاه بحث می شود.

شما اگر می خواستید به اینها جواب دهید چرا مسئولیت اجرایی گرفتید؟ شما نباید سؤال طرح کنید بلکه باید پاسخگو باشید.

در یکی دو سال آینده هرچه نظر فلسفی، معرفت شناسی، تاریخ انقلاب، فقه سیاسی گفتند باید بگوییم شما درست می گویید اما جواب بدهید برای کشور چه کار کرده اید؟   مطلب فوق مربوط به سایر رسانه ها می باشد و انتهای پیام/   http://fna.

ir/a4ekoi
کلید واژه ها: اسلام - اسلامی - رییس جمهور - علوم - اتومبیل - ریاضی - حجت الاسلام روحانی - درست - کشور - ماشین - جدید - روحانی - بعد از انقلاب - ریاست جمهوری - اصولگرایان - جامعه - بین المللی - علمی - هایی - جشنواره - اقتصادی - دانشگاه - عاشورا - انتقاد - مذاکره - ناموفق - جمهوری - اصلاح - رسانه - جاسوس

آخرین اخبار سرویس:
نمایش هفت شاهکار زرین هنر ایرانی از دوران باستان

پوتین از همه رازهای نظامی روسیه پرده بر نداشته است

محور کرج- چالوس دوطرفه شد

تبریک رییس جمهور به مراجع عظام تقلید به مناسبت فرا رسیدن سال 1397

رییسی سرلیست اصولگرایان در انتخابات مجلس؟ | چشم طمع قالیباف و جلیلی به صندلی روحانی

دیدار نوروزی مسوولان چهارمحال و بختیاری با امام جمعه شهرکرد

روسیه اروپا را تهدید می کند

182 واحد بوم گردی میزبان مسافران نوروزی استان کرمان هستند

نخستین نمایشگاه حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی در سال 97 برپا شد

گمشده چله انقلاب/ عدالت اجتماعی در مسیر سنگلاخ

عدم انسجام در هیأت رییسه نگذاشت کمیسیون برنامه و بودجه از فرصت ها استفاده کند

لزوم برگزاری دوره های فنی وحرفه ای در برنامه آموزشی دانشجویان

عکس/ سفره هفت سین در جبهه

شاهزاده سعودی می خواست برای شکار به ایران بیاید

آتش سوزی مراتع حریم تالاب های پلدختر مهار شد

تو سال جدید تو دیگه پاچه مونو نگیر!

فیلمی از مجاهدت های سردار حاج قاسم سلیمانی

تصاویر/ انفجار در ساختمان فولاد هرمزگان

تصاویر/ آزادی دختران ربوده شده توسط بوکوحرام

مصرف کالای ایرانی عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی است

لیله الرغائب چه شبی است/در این شب چه اعمالی به جا بیاوریم؟

روایت ضرغامی از سنگکی محله شان و آقا محمود /شاطر محله، یه پا مجازی کار است، جل الخالق!

رضا خاتمی: مخالف رای دادن برادرم در دماوند بودم/عیسی کلانتری: دوران پر آبی کشور به انتها رسیده

طرح/ فتح الفتوح انقلاب ما تربیت این جوانهاست...

رکورد ویژه لوکاکو در منچستریونایتد

از فضیلت های «لیله الرغائب» محروم نمانیم/ اعمال اولین شب جمعه رجب

وزیر قطری: به ایران افتخار می کنیم

دستگاه های دولتی از خرید کالای خارجی با بودجه دولتی منع شدند

دانلود آهنگ جدید پوریا یوسفی بنام نازی

پیام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به مناسبت آغاز سال 1397

دیدار امام جمعه قم با 3 خانواده شهید

رشد 28 درصدی ورود گردشگران به کیش از مسیر دریایی

بازدید فرمانده نزاجا از پاسگاه های ارتش در نوار مرزی کرمانشاه

وقتی دل های خدایی پیروز میدان نبرد می شوند

نابسامانی نمودار سازمانی شهرداری را نظم می دهیم

داریوش شایگان 6 فروردین تشییع می شود

یکی از افتخارات همیشه جاوید نیروی زمینی ارتش، پاسداری از مرزهای نورانی میهن اسلامی است

جهانگیری: هیچ دستگاه دولتی حق خرید کالای خارجی با بودجه دولتی را ندارد

کلاه تصویربرداری از مغز ابداع شد

حقایقی جالب و تاریخی درباره «اولین عیدی»

شهرداری رشت تمهیدات لازم به منظور استقبال از گردشگران نوروزی را فراهم کرده است

تاکید بر حمایت از کالای ایرانی +مصاحبه

خریداران آب سنگین ایران کدام کشور ها هستند؟

ماجرای عمود کردن 27 هزار ماشین فیات و تویوتا برای محاصره خرمشهر+ عکس

محکومین به حبس به استقبال از مسافران نوروزی و پذیرایی با شاخه گل از آن ها مکلف شدند

رییس بانک مرکزی: سال 96 توانستیم غده چرکین موسسات مالی غیرمجاز را درمان کنیم

قانون بانکداری اسلامی در سال 97 اصلاح می شود

شش نکته حیاتی که بسیاری از زوجین به آن توجه نمی کنند!

انتقام گیری از اعراب حاشیه خلیج فارس! +عکس

هاشمی طبا: ساپورت خانم ها از مینی ژوپ بدتر است!

درخواست شاهزاده سعودی برای شکار در ایران

هزینه پیامک روحانی چطور مجانی شد؟

قانون بانکداری اسلامی در سال 97 اصلاح می شود

ادای احترام جهانگیری به مقام شهیدان کرمان

روش جدید و غیر مرسوم اعدام در آمریکا

ما توانستیم علاوه بر درمان غده چرکین موسسات مالی غیرمجاز گام های موثری در اصلاح نظام بانکی برداریم

اهواز/نمایشگاه هوا-فضا سپاه در پادگان شهید حبیب الهی‎

پیشنهاد سردار منتظرالمهدی برای تاب آوری جوانان در برابر مشکلات

انتقاد سیروان خسروی از برنامه های تحویل سال تلویزیون

نوروز متفاوت در آرمرده

[سینماگیمفا]: سینما، موهبتی درگردشگری ملل

برج بلند قامت تاریخ تهران نیازمند حمایت شورا و شهرداری

«غزل مثنوی» زیبایی که مطیعی در حرم رضوی خواند

ایران با اقتدار از امنیت ملی خود و امنیت جمعی منطقه دفاع می کند

روایت ضرغامی از سنگکی محله ؛ جل الخالق از آقا محمود...!

تصاویر/ بوستان باغ ایرانی - ده ونک

بروزرسانی خدمات فرهنگی در خیمه های معرفت/ اتخاذ برنامه های متنوع در امامزادگان و بقاع متبرکه استان تهران

زمینه سازی آمریکایی ها در افغانستان برای ایجاد سرزمینی جدید برای داعش/ مزارع خشخاش افغانستان تبدیل به چاه نفت دوم آمریکایی ها شده است

نقوی حسینی مطرح کرد زمینه سازی آمریکایی ها در افغانستان برای ایجاد سرزمینی جدید برای داعش/ مزارع خشخاش افغانستان تبدیل به چاه نفت دوم آمریکایی ها شده است

روزنامه چاپ شیراز برای بیستمین سال پیاپی در تعطیلات نوروز منتشر شد

یادداشت رضا داوری اردکانی در سوگ داریوش شایگان

نشست پوتین با شورای امنیت ملی روسیه در رابطه با سیاست «تحریم آمیز و غیردوستانه» انگلیس

از پسنجر و علی لهراسبی تا سیروان خسروی و سالار عقیلی / تصاویر تهران در دوران احمدشاه قاجار / استندآپ کمدی چالش افراد سنتی با تکنولوژی / چگونه مثل یک حرفه ای سفر کنیم؟

از فضیلت های «لیله الرغائب» محروم نمانیم

هیچ دستگاه دولتی حق خرید کالای خارجی با بودجه دولتی ندارد

سهم تحولات داخلی و خارجی در مهاجرت ایرانیان

خواهان جنگ تجاری نیستیم / اروپا آماده اقدام علیه آمریکا است

اعتصاب حمل ونقل عمومی رم را فلج کرد

کشف جنگل اسرار آمیز در کانادا

آستان قدس رضوی در حوزه حمایت از کالای ایرانی مصمم است

عراقچی: مقوله گردشگری در وزارت امورخارجه اولویت دارد

بازدید محسن رضایی ازخیریه زنده یاداحمدرضایی

روزنامه خبرجنوب برای بیستمین سال پیاپی در تعطیلات نوروز منتشر شد

جهانگیری:هیچ دستگاه دولتی حق خرید کالای خارجی با بودجه دولتی را ندارد/ترامپ حرف های خطرناکی درباره ایران می زند

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان تهران: بروزرسانی خدمات فرهنگی در خیمه های معرفت/ اتخاذ برنامه های متنوع در امامزادگان و بقاع متبرکه استان تهران

«جشنواره نوروزگاه» به مدت یک هفته در استان البرز برگزار می شود

پیام نوروز ارتقای صلح و همبستگی در سطوح ملی و بین المللی است

رد برخی شایعات درباره ستاد اجرایی فرمان امام

مسکن استیجاری راهکار حل مشکل مسکن ایران

شکوه بهار را در باغ شاهزاده ماهان

محدوده شهر تاریخی توس باید بازنگری شود

نایب رییس کمیسیون بودجه مجلس خبر داد: تلفیق طرح مجلس و لایحه دولت برای ساماندهی سهام عدالت

رد برخی شایعات درباره ستاد اجرایی فرمان امام

محدودیت ورود مهاجران افغانستانی به استخری در قم/واکنش واعظی به ریزش آرای موافق سه وزیر/حسینی: دیگر امیدی به وفاداری احمدی نژاد نیست

استقرار اورژانس در عوارضی قم-تهران امداد رسانی را تسهیل می کند

الجزایر 27هزار مهاجر غیر قانونی را به کشورهایشان بازگرداند

شاعر معروف در کنار دانشمند هسته ای+ عکس

اعمال لیله الرغائب / چرا اولین پنجشنبه ماه رجب را شب آرزوها می نامند؟!

نصرالله: مبارزه با فساد باید در راس قرار بگیرد

پیام نوروز ارتقای صلح و همبستگی بین نسل های مختلف در سطوح ملی و بین المللی است

اساتید مورد احترامند جلوی جولان جاسوس ها را بگیرید

اساتید مورد احترامند جلوی جولان جاسوس ها را بگیرید