مطالب مرتبط:
بورسیه بیش از 3000 دانشجوی برتر دانشگاه تهران/حمایت از 6 طرح پژوهانه اساتید جوان در سال 97
بنی اعتماد:تلویزیون پخش نکند فیلم هایم را در BBC پخش می کنم/روحانی:همیشه مشکوک بودن به پژوهشگران و اساتید حرفی نادرست است
فلوشیپ مادر و جنین: اضافه وزن در دوران بارداری را جدی بگیرید
اضافه وزن در دوران بارداری را جدی بگیرید
رهبر حزب کارگر انگلیس به ارتباط با یک جاسوس کمونیست متهم شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 6 اسفند 1396 ساعت 10:162018-02-25سياسي

اساتید مورد احترامند جلوی جولان جاسوس ها را بگیرید


حجت الاسلام روحانی رییس جمهور به عنوان عالی ترین مقام اجرایی کشور که چندماه پیش با وعده های اقتصادی خود بار دیگر بر کرسی ریاست جمهوری نشست، - برای چندمین بار با طرح مباحث حاشیه ساز و بی ارتباط با امور اجرایی کشور فرافکنی را به پاسخ گویی ترجیح داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های مجله فارس پلاس، رییس جمهور روز گذشته در سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی به صحبت هایی پرداخت که هیچ ارتباطی با مسئولیت مهم کنونی وی ندارد.

او در اظهارات جدید خود با زیر سؤال بردن تقسیم بندی علوم دینی و غیردینی گفت: علم و دانش و هنر مرزی را نمی شناسد.

آنها دوره ای را می خواستند علم سوسیالیستی درست کنند معلوم شد که ناموفق بودند.

علم به نوع تفکر و ایدئولوژی وصل نمی شود.

در کشور جناح بندی داریم اما نمی توانیم بگوییم علم ریاضی اصولگرایان و علم ریاضی اصلاح طلبان.

علم مرز نمی شناسد عده ای در کشور سال ها فیزیک و شیمی اسلامی درست کردند، مقصود چیست؟ پول های زیادی خرج شده است و وقت زیادی صرف شده است.

جبر، جبر است.

ریاضی هم ریاضی است.

چه فرقی می کند مگر ایدئولوژی و تفکر اسلامی اثر می گذارد؟ رییس جمهور که پیش از این در اظهاراتی که هیچ حجت عقلی و شرعی نیز نداشت با طرح مباحث انحرافی همچون اسلام رحمانی، درس مذاکره گرفتن از عاشورا و یا زیر سؤال بردن عصمت معصومین و مطرح کردن موضوع انتقاد کردن به معصوم و.

را مطرح کرده بود، در ادامه با بیان اینکه ما اساساً به دنبال علم و دانش هستیم و تقسیم بندی هایی که بعد از انقلاب در جامعه رخ داده خیلی دقیق نیست، افزود : دانش و علمی که در بخش های مختلف یاد می گیرید نمی توانید بگویید یک اتومبیل اسلامی است و اتومبیل دیگر اسلامی نیست، اینکه شما در داشبورد ماشین یک قرآن بگذارید که نمی شود خودروی اسلامی، اتومبیل اتومبیل است؛ اسلامی و غیراسلامی نداریم، درست استفاده کردن را داریم اینکه آدم با چه هدفی ماشین می خرد بله این وجود دارد، اینکه ما دقت کنیم که مردم چگونه از این ماشین استفاده کنند بله؛ این درست است.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: این عده حتی تلاش کردند، علوم را در دسته بندی های علوم مرتبط با دین و علوم ضددینی و یا علوم سنتی و جدید تقسیم بندی کنند و اصرار داشتند که نباید علوم جدید را بپذیریم و می گفتند ما هر چه از علم نیاز داریم می توانیم از حوزه های علمیه به دست بیاوریم و لذا نیازی به دانشگاه نداریم.

روحانی با بیان اینکه امروز دیگر این تفکرات در جامعه ما طرفداری ندارد، اضافه کرد: عده دیگری بودند که سعی داشتند ثابت کنند، آغاز و منشأ همه علوم از اسلام بوده است و برای ربط دادن هر شاخه ای از علم به اسلام به دنبال آیه و روایت می گشتند.

استقبال رسانه های غربی از حاشیه سازی روحانی  این اولین بار نیست که روحانی با انحراف از وظیفه اصلی خود از مسائل اجرایی به مباحث نظری و اندیشه ای سعی در طرح مباحث فرعی برای از یاد رفتن مطالبات اصلی مردم می کند و هر بار با واکنش اساتید و کارشناسان رو به رو شده است، اما نکته قابل تامل ماجرا آنجاست که این حاشیه سازی های رییس جمهور هر بار با استقبال رسانه های غربی و ضد انقلاب مواجه می شود.

  سایت شبکه سلطنتی بی بی سی ضمن علاقمندی به فراموش شدن اقتصاد و معیشت مردم با حاشیه سازی رییس جمهور برای اظهارات روحانی در همایش دیروز تیتر روحانی می گوید اسلامی کردن علوم در ایران شکست خورده است را انتخاب کرد و نوشت : حسن روحانی، رییس جمهور ایران چند دهه تلاش برای اسلامی کردن علوم در ایران را ناموفق خوانده و گفته است که با وجود امکانات و پول زیادی که صرف این کار شده، نتیجه ای به دست نیامده است.

دویچه وله فارسی نیز با تیتر نه خودروی اسلامی داریم و نه فیزیک و شیمی اسلامی به استقبال سخنان حاشیه ای و انحرافی روحانی رفت و نوشت : حسن روحانی گفته است که تلاش های مربوط به اسلامی کردن علوم شکست خورده است.

به باور رییس جمهور ایران، گذاشتن قرآن در داشبورد یک خودرو آن را اسلامی نمی کند.

روحانی از تعامل علمی با جهان و آزادی پژوهش سخن گفته است.

فرار از اقتصاد و معیشت به حاشیه سازی  اما بخش جالب توجه سخنان روحانی در جشنواره خوارزمی آنجا بود که وی مشکوک شدن به اساتید و پژوهشگران را نادرست خواند و افزود : اگر دانشجویی می خواهد در سمیناری در خارج از کشور حضور پیدا کند، نباید قبل و بعد از حضور، او را مورد سؤال و جواب قرار دهیم چرا که در دنیای علم این حرف ها وجود ندارد و در رشته های تخصصی باید بتوانیم با دنیا تعامل کنیم؛ این بسیار نادرست است که به اساتید و پژوهشگران مشکوک باشیم.

رییس جمهور در حالی از نادرست بودن تشکیک به اساتید و پژوهشگران سخن گفت که باید گفت همان گونه که سوء ظن بیجا غلط است خوش خیالی و حسن ظن بیجا -به ویژه به دشمن و عناصر نفوذی- هم غلط در غلط است.

فراموش نکرده ایم که موساد رد برخی دانشمندان هسته ای ما نظیر شهید علی محمدی را در سمینار ها و پروژه های پوششی مانند سزامی زد.

روزنامه روسی کامرسنت در مقاله ای پس از ترور شهید علی محمدی صراحتا تاکید کرد که حضور این دانشمند کشورمان در برنامه هسته ای سزامی و حضور همزمان جاسوسان اسراییلی در این پروژه نقش مهمی در افشای جایگاه وی و رهگیری علی محمدی برای ترور وی داشت.

همچنین از یاد نمی بریم که چگونه برخی عناصر نفوذی دو تابعیتی با پوشش های علمی و فنی در تیم مذاکرات و مراکز برنامه ریزی و تصمیم سازی نفوذ کردند و حتی مدال هم گرفتند.

اگر خوش خیالی در ذهن برخی مدیران ما نبود، برجامی که فتح الفتوح بزرگ قرن خوانده می شد، به خسارت محض نمی انجامید.

جاسوس ها در بدنه مدیریتی کشور   همچنین اظهارات فرافکنانه رییس جمهور در حالی است که دولتی ها برای جاسوس هایی که هر روز با یک رنگ و لعاب و عمدتا در پوشش های علمی سر از بدنه دولت در می آورند اقدامات دقیق پیشگیرانه ندارند.

سه سال پیش زمزمه هایی از حضور یک خبرنگار ایرانی آمریکایی در بدنه دولت حسن روحانی نقل مجالس شد، جیسون رضاییان خبرنگار ایرانی-آمریکایی واشنگتن پست در ایران ، که به اتهام جاسوسی و کسب اطلاع از اوضاع و احوال ایران برای دولت آمریکا به همراه همسرش بازداشت شد هرچند بعد از مدتی وجه المصالحه تقویت روابط ایران در راستای مصوبات شورای عالی امنیت ملی و قرار داد برجام قرار گرفت و آزاد شد.

پس از جیسون رضاییان، خبرهایی از دستگیری فردی با نام سیامک نمازی منتشر شد، فرزند محمد باقر نمازی که از وابستگان دربار پهلوی به شمار می رفت، که به اتهام همکاری با دولت آمریکا علیه ایران بازداشت شد.

از مهم ترین اقدامات نمازی می توان به تشکیل سازمان مردم نهاد همیاران غدا اشاره کرد که از نقش این سازمان به ظاهر مردم نهاد در شبکه سازی و سازماندهی جریان آشوب انگلیسی ـ آمریکایی در ایران پرده برداری شده است.

سال 95 سر و صدای حضور یک جاسوس دیگر در دولت مستقر ایران ، این بار صدایش از معاونت امور زنان ریاست جمهوری بلند شد، تبعه لبنانی آمریکایی که دولت آمریکا او را گنج پنهان خود می داند.

سردار سیاری جانشین اطلاعات سپاه پاسداران در باره او گفته بود که نزار زاکا جاسوسی که با یک واسطه به اوباما وصل بود، بعد از دستگیری اعتراف کرد که ماموریت ویژه او پیگیری انحراف هدفمند در حوزه زنان و خانواده بود.

همچنین در کنار اخبار ضد و نقیض و انکار و اثبات دولتی ها برای بود و نبود افرادی با عناوین جاسوسی در دولت، اواخر مردادماه سال 95 بود که جعفری دولت آبادی، دادستان تهران خبر از بازداشت یک متهم ایرانی دو تابعیتی و مرتبط با سرویس جاسوسی انگلیس داد.

آنطور که گفته شده بود فردی که به اتهام جاسوسی دستگیر شده بود به عنوان نماینده بانک مرکزی ایران، در مذاکرات هسته ای کنار دست آقای ظریف چانه زنی می کرده است.

عبدالرسول دری اصفهانی که علیرغم ممنوع بودن اشتغال دو تابعیتی ها در بدنه دولت، در یکی از اصلی ترین نهادهای اقتصادی کشور مشغول به کار است و برای خدماتش چیزی حدود 7000 پوند (معادل 35 میلیون تومان) از برخی مؤسسات آمریکایی و انگلیسی پول دریافت کرده است.

خرداد 96 هم خبر دستگیری یک نفر دیگر از نزدیکان دولت حسن روحانی به گوش رسید، گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه مسئول دفترحسام الدین آشنا، مشاور رییس جمهور ایران، به اتهام جاسوسی بازداشت شده است، هر چند آقای آشنا خبر بازداشت را تکذیب نکرد اما در مورد صحت جاسوس بودن فرد بازداشت شده از دفترش اظهار بی اطلاعی کرد.

 و حالا روزهای پایانی سال 96 که با خبرهای حیرت انگیزی همراه شده است، خبر جدیدی که می گوید کاووس سید امامی استاد دانشگاه که به جرم جاسوسی برای سرویس های اطلاعاتی آمریکا و اسراییل در پوشش فعالیتهای پژوهشی و محیط زیستی، بازداشت شده بود در زندان خودکشی کرد.

اطلاعاتی که گویا جابجا شدنش آنقدر پر اهمیت بوده که سید امامی حتی قدرت ریسک برای زنده ماندن و محاکمه شدن هم برای خود متصور نبوده و ترجیح داده در دستشویی زندان خودکشی کند.

کارشناسان گفته اند سید امامی و همکارانش تلاش می کردند در غالب رصد حیات وحش و اکوسیستم ایران با عنوان موسسه حیات وحش میراث پارسیان ، به کنترل و بررسی مراکز نظامی جمهوری اسلامی خاصه سایت های موشکی کشور بپردازند.

به واقع فعالیت یک گروه جاسوسی تحت پوشش محیط زیست یک تیر و دو نشان سازمان های جاسوسی غرب در ایران بود که با اشراف سربازان گمنام امام زمان تا حدود زیادی خنثی شد.

مطالبه مردم معیشت است از تعداد بالای اظهارات رییس جمهور درخصوص مسائل تئوریک البته آن هم به صورت مبهم و محل اختلاف شاید بتوان علاقه ایشان به فعالیت های نظری را نتیجه گرفت، علاقه ای که نشان می دهد روحانی بیش از فعالیت اجرایی کشور به سخنرانی علاقه مند است.

چندی پیش یکی از نظریه پردازان مطرح حوزه انقلاب اسلامی در واکنش به این حاشیه سازی های رییس جمهور گفته بود : این مسائل در حوزه و دانشگاه بحث می شود.

شما اگر می خواستید به اینها جواب دهید چرا مسئولیت اجرایی گرفتید؟ شما نباید سؤال طرح کنید بلکه باید پاسخگو باشید.

در یکی دو سال آینده هرچه نظر فلسفی، معرفت شناسی، تاریخ انقلاب، فقه سیاسی گفتند باید بگوییم شما درست می گویید اما جواب بدهید برای کشور چه کار کرده اید؟   مطلب فوق مربوط به سایر رسانه ها می باشد و انتهای پیام/   http://fna.

ir/a4ekoi
کلید واژه ها: اسلام - اسلامی - رییس جمهور - علوم - اتومبیل - ریاضی - حجت الاسلام روحانی - درست - کشور - ماشین - جدید - روحانی - بعد از انقلاب - ریاست جمهوری - اصولگرایان - جامعه - بین المللی - علمی - هایی - جشنواره - اقتصادی - دانشگاه - عاشورا - انتقاد - مذاکره - ناموفق - جمهوری - اصلاح - رسانه - جاسوس

آخرین اخبار سرویس:
زنگنه از من شکایت کرد اما خودش محکوم شد/ بزرگترین ظلم در صنعت نفت اخراج مدیران انقلابی بود

دعای معلم شدنم را به جان شهید ابراهیم هادی کنید

حقوق بشر از مهمترین چالش های ما به لحاظ فشار بیرونی است + فیلم

بیش از 3هزار دقیقه انیمیـشـن برای تابستان

چون به گَردَش نمی رسی برگرد!

ضرورت بازکاوی ارزش های انسانی در رسانه ها

رسانه ها به تنهایی نمی توانند امید تزریق کنند

مهدی سلیمی; محمدحسن حائری; حسین صابری ساختارهای مطلوبیت فعل در قرآن از منظر فقیهان

بررسی گرانی کالا ها در مجلس

استارت آپ ها صنعت فضا را متحول می کنند

تشریح عملکرد دستگاه قضا در زمینه حبس زدایی + فیلم

تشکیل پایگاه های اوقات فراغت در سطح کردستان

با این تست شخصیت شناسی میزان «وابستگی عملی» خود را بسنجید!

بر مدار آینده فضایی

با تایید شورای عالی امنیت ملی «شریف ست» امسال پرتاب می شود

دفتر الکترونیک طلاق رونمایی شد

گزارش عضو کمیسیون انرژی از نشست اوپک در وین و بدعهدی روس ها

پل گیشا تبدیل به پیاده راه می شود / استحکام بخشی پل کریمخان به اتمام رسید

سفیر تام الاختیار ایران در ژاپن تعیین شد

آملی لاریجانی: دولت 30 هزار میلیارد تومان به مالباختگان موسسات مالی داده است

محمد کاظم قهاری; محسن قاسم پور; پرویز رستگار جزی بررسی چرایی کاربرد واژه های آرکاییک در جزء سی ام قرآن کریم

اظهارات رییس قوه قضاییه از برخورد با پرونده های قاچاق + فیلم

عجب صبری خدا دارد، چرا من جای او باشم؟!

کنایه های جالب جناب خان به پیکه و پویول

تلفظ سخت نام قوچان نژاد توسط هواداران خارجی

احتمال تغییر نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی/فعلا، ملاک 2 سال آخر بیمه پردازی است

عناوین روزنامه های سیاسی 3 تیر 97/ توهین به شعور 80 میلیون ایرانی +تصاویر

دلنوشته سردار انصاری پدر شهید عمار به مناسبت هزارمین روز فاجعه منا

لزوم امیدبخشی به جامعه با فرصت سازی از تهدیدها

روایتی خواندنی از حضرت سلیمان(ع) و عابد بنی اسراییلی

با اجاره هواپیماهای نو می توان تحریم ها را دور زد

مجلس سنا به بازگشت تحریم ZTE رأی مثبت داد

نقش قوه قضاییه در حل و فصل موضوع موسسات مالی اعتباری غیر مجاز + فیلم

نصیحت لقمان به فرزندش درباره انتخاب مجالس همنشینی

تشکیل جلسه مجمع تشخیص مصلحت بعد از 2 ماه+ عکس

تشریح جزییات نشست مشترک امروز ایران و گرجستان

آیت الله آملی لاریجانی: قوه قضاییه برخوردهای قاطع و کلانی با مفسدان داشته است /حقوق بشر یکی از چالش های مهم ماست /دولت 30 هزار میلیارد تومان به موسسات تزریق کرد /افزایش پرونده ها به قوه قضاییه ربطی ندارد

اقدامات قوه قضاییه در موضوع پیشگیری از جرم + فیلم

دورریز مواد غذایی ایران، معادل یارانه مردم

روزنامه استخدامی استان قم | یکشنبه 3 تیر 97

جزییات دومین جلسه رسیدگی به پرونده تعاونی مالی و اعتباری ثامن الحجج

سوره کوثر (فضیلت، ترجمه و داستان این سوره)

سوئد در واپسین دقایق ضربه شد!+عکس

چون به گَردَش نمی رسی برگرد!

اشتباهات رایج فنگ شویی در دکوراسیون

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | یکشنبه 3 تیر 97

تیپ عجیب "بهاره رهنما" در کنار حاجی/عکس

رویترز انتخابات ترکیه را پیش بینی کرد

آنچه باید درباره انتخابات ترکیه و نظام سیاسی جدید این کشور بدانیم

گزیده اظهارات رییس قوه قضاییه در گفت و گوی زنده تلویزیونی + فیلم

یک فروند هواپیمای F-27 در پایگاه مهرآباد نهاجا اورهال شد

مینا شریعتی; محمد شعبان پور نظریه پیوستگی یا گسستگی نزول سوره های قرآن کریم

اقدامات قوه قضاییه درباره آسیب های اجتماعی + فیلم

ای همه ی زندگی من (متن زیبا)

تعداد پرونده ها در سال گذشته نسبت به سال 95 حدود 900 هزار مورد افزایش داشته است/مرکز رسانه قوه قضاییه و خبرگزاری میزان اخبار دستگاه قضا را تا حد قابل توجهی از تحریف به دور داشته اند/ در موضوع حقوق عامه، قوه قضاییه اقدامات خوبی انجام داده است/ تلاش می کنیم اقناعی را که در حوزه اطلاع رسان

اظهارات رییس دستگاه قضا درباره مبارزه با فساد اقتصادی + فیلم

خطر نفوذ فرهنگی دشمن را باید جدی گرفت

جولان رقاصه های روسی در ریاض

آبرویی که صدا و سیما به بهانه هزینه بالا از ایران برد

نگذارید یک عده جاه طلب حق ضعیفان را پایمال کنند

جزییات جدید از «فتنه» کازرون

دانلود آهنگ جدید اشوان بنام مقصر

توزیع منابع بخش ها در لایحه مالیات بر ارزش افزوده بر اساس عدالت حداکثری خواهد بود

اجمالی/ گفت و گوی تلویزیونی رییس قوه قضاییه + فیلم

دولت و قوه قضاییه با محتکران برخورد کنند

جدیدترین ناوشکن ایرانی می آ ید

دستگاه ها از همه بندها و تبصره های قانون بودجه برای جذب اعتبارات بهره بگیرند

اظهارات رییس دستگاه قضا درباره اطاله دادرسی + فیلم

تعداد پرونده ها در سال گذشته نسبت به سال 95 حدود 900 هزار مورد افزایش داشته است/راه اندازی معاونت راهبردی، معاونت پیشگیری از وقوع جرم، مرکز پژوهش های فقهی، پژوهشگاه و مرکز رسانه قوه قضاییه از تحولات ساختاریِ ایجاد شده است/قوه قضاییه در موضوع حقوق عامه اقدامات خوبی انجام داده است

دانلود آهنگ جدید ماکان باند بنام رفت

دانلود آهنگ جدید ماکان باند بنام بچه نیستم

مرتضی رحمانی موحد سفیر ایران در توکیو شد

حمایت عوامل فیلم «جاده قدیم» دختران ایرانشهری قربانی تجاوز

شهید چمران چه کسی را فاتح کردستان می دانست؟

سوئد در واپسین دقایق ضربه شد!+عکس

در سال 96 حدود 16 میلیون و سیصد هزار پرونده(با احتساب تکرارها) مورد بررسی قرار گرفته که نسبت به سال 95، 900 هزار پرونده اضافه شده است

ابوترابی در گفت وگو با فارس: جنگ اقتصادی علیه کشورمان را با همدلی به فرصت تبدیل کنیم/ برجام تجربه خوبی شد تا بعضی ها بدانند نمی توان به دشمن اعتماد کرد

آملی لاریجانی: دولت 30 هزار میلیارد تومان به مالباختگان موسسات مالی داده است

امروز جنگ اقتصادی علیه ملت صورت گرفته است/ صادرات با اختلاف 30 میلیارد از واردات پیشی گرفت

دانلود آهنگ جدید حسین زینالی و آرات بنام از دست میدم

سندرز: ترامپ منافق است

اهمیت استقلال قاضی و دستگا قضا در اسلام/عدالت؛ غایت برپایی حکومت اسلامی

اصلاح طلبان و اصولگرایان وحدت ملی را حفظ کنند

یادداشت/ حسین شریعتمداری چون به گَردَش نمی رسی برگرد!

تاب آوری استان یزد درمقابل تحریم ها افزایش می یابد

10حزب مخالف دولت موریتانی متحد شدند

تکذیب مماشات دستگاه قضا برای خلع ید از یک مکان

پرونده قتل ندا و امیرحسین 2 کودک مشهدی با صدور حکم قصاص برای 2 قاتل مختومه می شود

حوزه های علمیه خواهران به مدرسه محوری توجه دارد/

امریکا دیوار مجازی را جایگزین دیوار بتنی با مکزیک می کند

بازخوانی دیدگاه بنیانگذار کبیر انقلاب درباره قوه قضاییه اهمیت استقلال قاضی و دستگا قضا در اسلام/عدالت؛ غایت برپایی حکومت اسلامی

آملی لاریجانی: دولت 30 هزار میلیارد تومان به مالباختگان موسسات مالی داده است

دلایل تورم غدد لنفاوی زیربغل

دانلود آهنگ جدید سعید پیروی بنام بیقرارم

رسیدگی به 16 میلیون پرونده در 96/ در رابطه با خودروهای قاچاق جرم مشهود است

جملات زیبا و ناب در مورد برادر

ثبت نام اعزام مبلغ در ایام تابستان در جامعه الزهرا آغاز شد

از اطلاعات خود به راحتی بکاپ بگیرید

فیلم/ افشاگری مدیر برنامه کارلوس پویول درخصوص حاشیه سازی برخی رسانه ها

نباید بگذاریم فشار رسانه ای رسیدگی به پرونده ها را از عدالت دور کند

اساتید مورد احترامند جلوی جولان جاسوس ها را بگیرید

اساتید مورد احترامند جلوی جولان جاسوس ها را بگیرید