مطالب مرتبط:
روش های سنتی، قادر به بهبود سفره مردم نیست
تهدید نصر الله و معادلات جدید جنگ احتمالی با اسراییل
واکنش کوریای شمالی به تهدید ترامپ در مورد"مرحله دوم" چگونه خواهد بود؟
خطر داعش همچنان منطقه و جهان را تهدید می کند
ممکن است کره شمالی سخنان ترامپ را تهدید به جنگ هسته ای تلقی کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 6 اسفند 1396 ساعت 02:052018-02-24اقتصادي

گرانی، تهدید سفره شب عید مردم


رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: قیمت مرکبات در شب عید تغییر نخواهد کرد و برای تأمین نیاز گوشت باید دست به واردات زد.

علی اکبری با اشاره به وضعیت تنظیم بازار شب عید اظهار داشت: - همه ساله دولت در زمینه گوشت و مرغ از طریق واردات یا ذخایر ماه های قبل نسبت به تنظیم بازار اقدام می کند.

شعارسال:" معاون وزیر جهاد کشاورزی از وجود ذخایر کافی کالاهای اساسی برای تنظیم بازار شب عید خبر داد و گفت: مرغ منجمد درجه یک با قیمت هر کیلوگرم شش هزار و 200 تومان به مصرف کنندگان عرضه خواهد شد.

علی اکبر مهرفرد با اشاره به وجود ذخایر کافی کالاهای اساسی برای تنظیم بازار شب عید اظهار داشت: مرغ های منجمد در فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی های مصرف کارکنان و میادین میوه و تره بار برای مصرف کننده به هر میزان که لازم باشد، عرضه می شود.

وی همچنین قیمت مصوب گوشت مرغ گرم را هر کیلوگرم هفت هزار و 500 تومان عنوان کرد.

مهرفرد با اشاره به تأمین کسری تولید گوشت گوسفندی از خارج گفت: گوشت گوسفندی گرم استرالیایی باکیفیت به صورت نیم شقه سردست با قیمت هر کیلوگرم 32، نیم شقه ران با قیمت هر کیلوگرم 34، به صورت فله فروشی لاشه هر کیلوگرم 33، گوشت گوسفندی سردست بسته بندی با قیمت هر کیلوگرم 42 هزار و 790 و گوشت گوسفندی ران بسته بندی با قیمت هر کیلوگرم 43 هزار و 290 تومان در مراکز عرضه یاد شده توزیع می شود.

وی افزود: توزیع هر شانه تخم مرغ نیز با قیمت 12 هزار و 600 تومان در فروشگاه های زنجیره ای و میادین و میوه تره بار ادامه دارد.

گوشت مورد نیاز بازار شب عید باید وارد شود رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هم گفت: قیمت مرکبات در شب عید تغییر نخواهد کرد و برای تأمین نیاز گوشت باید دست به واردات زد.

علی اکبری با اشاره به وضعیت تنظیم بازار شب عید اظهار داشت: همه ساله دولت در زمینه گوشت و مرغ از طریق واردات یا ذخایر ماه های قبل نسبت به تنظیم بازار اقدام می کند.

امسال نیز برای تأمین نیاز مصرف شب عید تدابیری می اندیشد.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که برای شب عید جای نگرانی وجود ندارد، گفت: درباره مرکبات و میوه نیز نگرانی وجود ندارد؛ چراکه در سال جاری تولید داخل قابل توجه بوده و سردخانه ها از زمان فصل برداشت، تولیدات داخلی را نگهداری کرده اند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس دهم شورای اسلامی تأکید کرد: با توجه به ذخایر میوه و مرکبات در سردخانه ها قطعاً شب عید در زمینه میوه و مرکبات کمبود نخواهیم داشت.

این نماینده مجلس درباره احتمال افزایش قیمت ها در شب عید عنوان کرد: تغییرات قیمت به مسائل مختلفی بستگی دارد.

از نظر نیازهای داخلی قطعاً کمبود نخواهیم داشت؛ اما عوامل دیگر بر تغییر قیمت موثر خواهد بود و شاهد هستیم که به یک باره قیمت تخم مرغ افزایش پیدا کرد.

اکبری در ادامه با اشاره به افزایش نرخ ارز در روزهای گذشته اظهار داشت: این افزایش قیمت طبیعتاً بر روی قیمت تخم مرغ و اقلام دیگر نیز اثرگذار است که این بحث اجتناب ناپذیر و روشن است.

وی با تأکید بر این که قیمت خوراک دام و طیور وابسته به واردات است، گفت: واردات نیز متأثر از نرخ ارز است؛ بنابراین با افزایش قیمت ارز شاهد افزایش قیمت اقلام دیگر از جمله گوشت و مرغ نیز خواهیم بود.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی درباره قیمت میوه در شب عید اظهار داشت: از آن جایی که نیاز میوه شب عید با تولید داخل تأمین می شود و به اندازه کافی این محصولات در سردخانه ها نگهداری شده است، تغییراتی در قیمت میوه نخواهیم داشت.

نیازی به واردات میوه در شب عید نداریم سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز تأکید دارد که برای تنظیم بازار شب عید نیازی به واردات میوه نداریم.

رحیم زارع تنظیم بازار شب عید توسط دولت را ارزیابی کرد و گفت: برای تنظیم بازار شب عید معمولاً روال این است که اگر اقلام مورد نیاز را در انبارها داشته باشیم، دولت نسبت به واردات اقدام نمی کند و با توجه به بارندگی در طول سال در زمینه میوه و مرکبات نیازی به واردات نداریم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شیوع آنفلوآنزای مرغی درباره تأمین نیاز به تخم مرغ و مرغ در شب عید، بیان داشت: در حال حاضر اطلاعی از وضعیت تأمین مرغ در کشور ندارم؛ اما اگر دولت موفق به افزایش تولید مرغ نشده است، باید برای تنظیم بازار نسبت به واردات مرغ اقدام کند.

نماینده مردم بوانات و آباده در مجلس دهم شورای اسلامی با تأکید بر این که ستاد تنظیم بازار باید کسری اقلام را برآورد و نسبت به تأمین آن اقدام کند، گفت: علاوه بر تأمین اقلام مورد نیاز، بحث گرانی در ایام منتهی با نوروز نیز مطرح است و اعتقاد دارم که نباید گرانی رخ دهد.

وی ادامه داد: افزایش قیمت در شب عید منصفانه نیست و ستاد تنظیم بازار، اصناف، اتحادیه ها و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید مانع افزایش قیمت ها شوند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که در طول سال 96 چندین بار افزایش قیمت ها رخ داده است، اظهار داشت: بنابراین دیگر نباید در شب عید اقلام گران شود و نهایت افزایش قیمت باید در حدود یک تا دو درصد باشد.

احتمال کاهش تولید گوشت قرمز برای شب عید وجود دارد عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس نیز تأکید دارد که برای تنظیم بازار شب عید باید گوشت، مرغ و تخم مرغ وارد شود.

یوسف داوودی با اشاره به تنظیم بازار شب عید اظهار داشت: با توجه به این که میزان دام کشور از 120 میلیون گوسفند به نصف تبدیل شده است، تصور می کنم برای تنظیم بازار شب عید باید اقلام اساسی از جمله گوشت قرمز وارد شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر با موضوع تب برفکی مواجه هستیم.

این بیماری در برخی از استان ها شیوع پیدا کرده و این انتظار می رود که گسترش یابد؛ بنابراین احتمال کاهش تولید گوشت قرمز برای شب عید وجود دارد.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعادل عرضه و تقاضا عنوان کرد: از آن جایی که عرضه به دلیل تب برفکی کاهش پیدا می کند و تقاضا به دلیل افزایش مصرف در شب عید بالا می رود، احتمال افزایش قیمت گوشت در شب عید بسیار زیاد است.

وی گفت: سال گذشته قیمت گوشت قرمز بین کیلویی25 تا 30 هزار تومان بود که امسال این رقم به بالای 40 هزار تومان خواهد رسیده؛ بنابراین نیاز داریم که برای کنترل قیمت واردات گوشت قرمز صورت گیرد.

داوودی تأکید کرد: از سوی دیگر شاهد معدوم شدن طیور به دلیل شیوع آنفلوآنزا هستیم؛ بنابراین جز واردات راهی برای کنترل بازار شب عید وجود ندارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از آن جایی که قیمت دلار نیز افزایش پیدا کرده است و تأثیر آن را روی اقلام اساسی زندگی مردم شاهدیم، پیشنهاد می کنم دولت برای تنظیم بازار واردات داشته باشد.

قول ستاد تنظیم بازار برای عدم کمبود کالا در شب عید عضو دیگر کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از قول ستاد تنظیم بازار برای عدم مشکل و کمبود در بازار شب عید خبر داد.

علی اکبری با اشاره به بازار شب عید، اظهارداشت: اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس درباره تنظیم بازار شب عید چندین جلسه با مسئولان ستاد تنظیم بازار برگزار کردند و در آن نشست ها بحث های متعددی داشتیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولان مربوطه قول دادند که با توجه به تولید و ذخیره سازی کالاهای مورد نیاز، مشکلی از نظر کمبود کالا در شب عید نخواهیم داشت.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم شورای اسلامی تأکید کرد: مسئولان ستاد تنظیم بازار این امیدواری را داده اند که امسال مشکلی از بابت کمبود کالا پیش نخواهد آمد.

اکبری در ادامه با اشاره به این که اخیراً به دلیل آنفلوآنزای مرغی، نگرانی در زمینه تأمین مرغ وجود دارد، اظهار داشت: با آنفلوآنزای اخیر چندین میلیون مرغ در سراسر کشور معدوم شد.

این اتفاق تنها خاص کشور ما نبود، بلکه کشورهای دیگر نیز مجبور به این کار شدند.

وی گفت: از سوی دیگر با نفوذ واسطه ها نیز با کمبود مرغ در بازار مواجه هستیم؛ اما انتظار می رود که اتحادیه ها و تعاونی ها بااحساس مسئولیت بیش تر در این عرصه حاضر شوند و برای حفظ منافع خود گامی بردارند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: با این حساب کمبودی در شب عید نخواهیم داشت و افزایش قیمت ها به صورت متعارف صورت می گیرد؛ البته تاکید شده است که قیمت تعاونی ها و فروشگاه های خاص تثبیت شده باشد.

افزایش قیمت ها در شب عید کنترل شده باشد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم گفت: معمولاً در شب عید قیمت ها افزایش پیدا می کند؛ اما امیدواریم این افزایش کنترل شده باشد، چرا که برخی گرانی ها بُعد روانی دارد که دلیلی برای آن وجود ندارد؛ اما برخی گرانی ها به دلیل افزایش تقاضا است که عادی است.

حمید گرمابی با اشاره به نزدیک شدن به ایام نوروز، درباره اقدامات دولت برای تنظیم بازار شب عید اظهار داشت: به نظر می رسد برای تنظیم بازار شب عید، دولت برنامه ریزی های لازم را انجام داده و مواد مختلف مورد نیاز مردم در ایام نوروز را تهیه کرده باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این که برای تنظیم بازار نیاز به واردات برخی کالاها داریم، عنوان کرد: به نظر می رسد باید برای تأمین نیاز شب عید، برنج وارد کرد؛ البته دولت اعلام کرده که به قدر کافی برنج داریم.

با این حساب اگر به قدر کافی در انبارها برنج داشته باشیم، دیگر نیازی به واردات نداریم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به شیوع آنفلوآنزای مرغی و تب برفکی گفت: در زمینه تأمین مرغ مورد نیاز در شب عید باید نسبت به واردات مرغ اقدام کرد.

وی درباره نحوه نظارت مجلس و ورود کمیسیون صنایع به تنظیم بازار شب عید اظهار داشت: کمیسیون قصد ورود به این موضوع را ندارد و در نگاه کلی مجلس اگر مشکلی وجود نداشته باشد نیز دخالت نمی کند؛ اما اگر مشکلی گزارش شود، قطعاً وارد می شویم.

این نماینده مجلس تأکید کرد: با این حال معمولاً تلاش می کنیم این امور را به دولت واگذار کنیم، مگر این که دولت به درستی به وظایفش عمل نکند.

کنترل جدی بازار شب عید رییس اتاق اصناف ایران نیز از کنترل جدی بازار شب عید خبر داد و گفت: نظام پولی و مالی کشور، در خدمت تولید نیست.

علی فاضلی گفت: در روزهای آتی فروش آخر سال آغاز می شود و ما در بخشنامه ای به تمام اتاق های اصناف سراسر کشور اعلام کردیم که به صورت فعال در بازرسی و کنترل بازار حضور جدی داشته باشند.

وی تصریح کرد: مردم اگر شکایتی از کیفیت یا قیمت کالایی داشتند، با تلفن 124 تماس بگیرند و ما به سرعت به این نوع شکایت ها رسیدگی خواهیم کرد.

رییس اتاق اصناف ایران درباره چگونگی حمایت از تولیدات و کالاهای ساخت ایران گفت: هم اکنون 42 رسته صنفی از معافیت پرداخت حق بیمه کارگران تا پنج نفر برخوردارند و ما به دولت پیشنهاد دادیم که این تعداد به 60 رسته صنفی برسد.

از نظر کمی و کیفی نگران بازار شب عید نیستیم دلاور حیدرپور، رییس جهاد کشاورزی مازندران، نیز درباره آخرین وضعیت توزیع میوه شب عید، اظهار کرد: براساس اخرین آمار، 10 هزارتن از مرکبات ذخیره سازی شده، به مقصد استان ها بارگیری و حمل شده است.

به گفته وی، تا آخر بهمن مرکبات ذخیره سازی شده براساس سهمیه به استان ها حمل شد.

حیدرپور با اشاره به وضعیت مناسب ذخیره سازی میوه شب عید، افزود: باغداران و سورتینگ داران افزون بر ذخایر بخش دولتی، حدود 30 هزار تن مرکبات در سردخانه ها ذخیره کردند که این مرکبات ذخیره سازی شده تا اردیبهشت جوابگوی نیاز کشور خواهد بود.

رییس جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: با توجه به وضعیت مناسب ذخیره سازی مرکبات از نظر کمی و کیفی، نگرانی ای برای شب عید نداریم.

وی با اشاره به این که محدودیتی در عرضه میوه ذخیره سازی شب عید وجود ندارد، گفت: ذخیره سازی میوه شب عید امسال با سال های گذشته قابل قیاس نیست؛ چراکه به میزان کافی سیب و پرتقال ذخیره سازی شده به استان ها حمل شده است.

این مقام مسئول درباه آخرین وضعیت قیمت میوه های ذخیره سازی برای ایام پایانی سال، بیان کرد: ستاد تنظیم بازار نرخ پایه میوه های ذخیره سازی شده به تفکیک هر استان را اعلام خواهد کرد که با وجود ذخیره سازی مناسب نوسان خاصی نخواهیم داشت.

حیدرپور با بیان این که از حیث تولید و عرضه میوه شب عید مشکلی نخواهیم داشت، افزود: با توجه به میزان ذخیره سازی میوه شب عید، نگران مازاد بار هستیم که بخشی از آن باید به بازارهای هدف صادر شود.

رییس جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به این که محدودیتی در توزیع کیوی شب عید نخواهیم داشت، تصریح کرد: با توجه به وضعیت مناسب تولید، بیش از 70 تا 80 هزارتن از این محصول در سردخانه ها ذخیره سازی شده است.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از روزنامه سبزینه، تاریخ انتشار: 5اسفند1396، کدخبر: 40032: www.

sabzineh.

org
کلید واژه ها: تنظیم بازار - قیمت - گوشت - بازار - منابع طبیعی - مرکبات - کشاورزی - کالاهای اساسی - واردات - علی اکبر - میوه - مجلس - نماینده مردم بجنورد - علی اکبری - بسته بندی - مجلس شورای اسلامی - مصرف - طبیعی - تولید - فروشگاه - اسلامی - مصرف کنندگان - نماینده مجلس - افزایش قیمت - توزیع - استرالیایی - منجمد - اکبری - شورای - صورت

آخرین اخبار سرویس:
«حمایت از کالای ایرانی» پدیدآورنده نوعی حس وفاداری اقتصادی در جامعه است

روند رو به رشد مصرف بنزین در ایام نوروز

زمین امشب خاموش می شود

رونمایی از "توآرگ" لوکس ترین شاسی بلند فولکس واگن

همتی: بدهی های شرکت های تجهیزات پزشکی زودتر پرداخت شود

قیمت مرغ به 8800 تومان رسید

پیش بینی روند بازار اجاره در سال 97

پیش بینی روند بازار اجاره در سال 97

بندر انزلی، بهشت اروپایی ایران / شهر نیلوفران آبی میزبان گردشگران

فومن؛ شهر مجسمه های رنگارنگ

بازگشت پروازهای کیش به حالت عادی/شرایط جوی دلیل تاخیر بود

توسعه اشتغال روستایی در نیمه اول سال 97

روند رو به رشد مصرف بنزین در ایام نوروز

تلاش می کنیم بر اساس تعهدات مان میزان هدررفت آب در شبکه را بیش از پیش کاهش دهیم

ثروتمندترین جوانان دنیا اهل کدام کشورند؟

سارق اموال گردشگر خوزستانی در رشت دستگیرشد.

درخواست برای معرفی جاذبه های گردشگری کشور در محوطه باز فرودگاه مهرآباد

«حمایت از کالای ایرانی» پدیدآورنده نوعی حس وفاداری اقتصادی در جامعه است

رونمایی از خودروی هیوندای اکسنت جدید شرکت کرمان موتور

بازدید معاون اول رییس جمهور از ارگ بم/ بررسی روند پیشرفت بازسازی ارگ قدیم

15 هزار گردشگر نوروزی از قلعه فلک الافلاک بازدید کردند

تامین نقدینگی واحدهای صنعتی مهمترین چالش کشور در سال 97است

تاکید معاون گردشگری بر فعال شدن چاه های نفت گردشگری کشور

مرور مهمترین اخبار صنعت خودرو / مرداد 1396

رسوخ فناوری در کالای ایرانی

دلار در برابر ین سقوط کرد

چندمیلیون مترمکعب آب از اصفهان به یزد منتقل می شود؟

مقایسه میزان مصرف آب در سامانه غرف ابی و آبیاری قطره ای

تاکید استاندار بر نظارت بیشتر بر مسائل بهداشتی در شهرهای چابهار و کنارک

بهای صادراتی فلزات معمولی بیشترین افزایش را در بهمن ماه ثبت کرد

نگاهی به صنعت توریسم و جاذبه های توریستی در افغانستان

رکورد شکنی مصرف بنزین در سال 96

کره جنوبی تجارت با ارز های رمزنگار را قانونی می کند

با افزایش نگرانی از جنگ تجاری، دلار در برابر ین سقوط کرد

تب قیمت مرغ فروکش کرد/ هر کیلو 8800 تومان

قیمت صادراتی فلزات در بهمن ماه بیش از 45 درصد رشد کرد

نوروز 97 / بازار وکیل شیراز

90 هکتار به فضای سبز منطقه 11 تهران اضافه شد

معرفی محصولات ارزان قیمت اپل برای دانش آموزان

سامانی: حمایت از کالای ایرانی پدیدآورنده حس وفاداری اقتصادی در جامعه است

دبیر کل پیشین بورس در گفت وگو با فارس: دولت مجامع شرکت ها را ملزم به خرید کالای ایرانی کند/ فرهنگ سازی رسانه ها در دستور کار باشد

نظارت ویژه بر تردد ناوگان عمومی جاده ای در سفرهای نوروزی97

حمایت از کالای ایرانی، رویکرد نوروز بازار منطقه آزاد انزلی

رشد مطلوب ورود گردشگران نوروزی به گیلان / رشد چهل درصدی ورود گردشگر به قلعه رودخان در سه روز اخیر

پیش بینی بازار ناآرام اجاره مسکن در سال 97

بازدید وزیر جهاد کشاورز از پروژه های شیلاتی قشم

قیمت انواع محصولات گروه ایران خودرو در نمایندگی و بازار

احداث اقامتگاه های بوم گردی در دستور کار منطقه آزاد چابهار

ممنوعیت و محدودیت های ترافیکی محورهای مواصلاتی/ افزایش 3.7 درصدی ترددها

رابطه ساختاری قیمت و اجاره بهای مسکن/ پیش بینی بازار ناآرام اجاره در سال آینده

توسعه صنعت گردشگری در تهران نیازمند همکاری تمامی دستگاه ها است

چنشت دیار رنگ های خراسان جنوبی پذیرای مسافران نوروزی است

جهانگیری از کارخانه خودرو سازی بم بازدید کرد

حمایت از «کالای ایرانی» ضامن رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال

افزایش بهای نفت و طلا در بازارجهانی

دوئل هوندا کلاریتی الکتریکی و هیوندای آیونیک الکتریکی

به بازار آمدن آیفون تاشو

با جوانترین میلیونرهای جهان آشنا شوید/تصاویر

بانک مرکزی تغییرات قیمتی برخی از مواد خوراکی را اعلام کرد

مسافران نوروزی در گنجنامه همدان

جای خالی فناوری اطلاعات در صنایع خودروسازی

خودروهای الکتریکی در هفت سال آینده ارزان تر از بنزینی خواهند بود

پیش بینی روند بازار اجاره در سال 97

معجزه برزیل در کشاورزی

رشد 12 درصدی سفر های نوروزی در کشور

ُکپَچو ،شیرینی کم قند و سالم نایین

حدود 3 میلیون کارگر اروپایی نگران امنیت شغلی خود هستند

پلمپ 3 رستوران و 2 شیرینی سرای غیربهداشتی در رشت

جهانگیری از کارخانه خودرو سازی بم بازدید کرد

افزایش بهای نفت و طلا در بازارجهانی

مدیرعامل شستا اعلام کرد حمایت از کالای ایرانی ضامن رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال

اختصاص تجهیزات جدید به فرودگاه جهرم

اسکله شناور گردشگری در خورآذینی شهرستان سیریک نصب شد

بیش از 80 اثر صنایع دستی خراسان جنوبی ثبت ملی شد

مشکلات انتقال خون خراسان رضوی رفع می شود

مقایسه آمار سفرهای نوروزی در3 سال گذشته

برای ارتباط با بانک های جهانی، هم مشکل داخلی داریم هم بین المللی

محدودیت یا ممنوعیت کشت در خوزستان به آخر فروردین موکول شد

Yahoo! Japan پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتالی رمزگذاری شده راه اندازی می کند

سند تک برگی 28 هزار و 500 هکتار از اراضی ملی استان مرکزی صادر شد

افزایش 8 درصدی سفرها در نوروز امسال/ 14هزار نیروی راهداری در خدمت مسافران

با جوانترین میلیاردر های جهان آشنا شوید +تصاویر

تامین هزینه 300 میلیون تومانی تجهیزسازمان انتقال خون

حمایت از کالای ایرانی رویکرد نوروز بازار منطقه آزاد انزلی

اسکله شناور گردشگری در خورآذینی شهرستان سیریک نصب شد

سند تک برگی 28 هزار و 500 هکتار از اراضی ملی استان مرکزی صادر شد

گردشگران استقبال خوبی از نمایشگاه صنایع دستی چابهار کردند

دلار در برابر ین سقوط کرد

21 هزار مسافر نوروزی از سد دز در شمال خوزستان دیدن کردند‏

خرید کالای ایرانی اشتغال زایی جوانان را افزایش می دهد

مرور مهمترین اخبار صنعت خودرو / تیر 1396

تحویل حجمی آب چاه‏‏‎های کشاورزی تفت در سال جاری

به روزرسانی زیرساخت های مکانیکال فرودگاه مهرآباد در سال 97

جزییات تولید و مصرف بنزین کشور در سال 96

مصائب تلخ دریافت وام های خرد بانکی/چه کسی مقصر است؟

از سوی سازمان ملی زمین و مسکن در سال 96 انجام شد : اخذ اسناد تک برگی و تبدیل اسناد مالکیت دفترچه ای

رابطه ساختاری قیمت و اجاره بهای مسکن/ پیش بینی بازار ناآرام اجاره در سال آینده

ضرورت برندسازی در صنعت پوشاک

مصرف روزانه بنزین کل کشور به 105 میلیون لیتر رسید

کاهش تصادفات در خوزستان

گرانی، تهدید سفره شب عید مردم

گرانی، تهدید سفره شب عید مردم