مطالب مرتبط:
دادستان تهران: ایجاد آشوب مجازات سنگینی دارد/ به زودی پرونده عوامل حادثه خیابان پاسداران تکمیل می شود
درخواست جامعه مدرسین برای برخورد قاطع با آشوب طلبان خیابان پاسداران
دادستان تهران: متهمان آشوب های پاسداران مجازات می شوند
تداوم تحقیقات دادستانی برای شناسایی عوامل اصلی آشوب های اخیر در منطقه پاسداران
ناجا: هیچ یک از زنان بازداشت شده دراویش در اختیار پلیس نیستند / زنی که در شب حادثه خیابان پاسداران بازداشت شده بود پس از اعلام باردار بودن آزاد شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 5 اسفند 1396 ساعت 16:312018-02-24سياسي

ایجاد آشوب مجازات سنگینی دارد/ به زودی پرونده عوامل حادثه خیابان پاسداران تکمیل می شود


ایجاد آشوب و بر هم زدن امنیت کشور و خسارت زدن به اموال عمومی و اماکن مردم جرم هایی است که مجازات سنگینی دارد و مطمئن باشند به مجازات سنگینی محکوم خواهند شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازافق نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران هشتمین همایش تخصصی دادسراهای استان تهران با موضوع بهداشت عمومی و امنیت قضایی ، روز شنبه پنجم اسفند ماه سال جاری، با حضور هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونان وی، سرپرستان بهداشت شهرستان های استان تهران، دادستان های و روسای حوزه های قضایی بخش استان تهران، معاونان دادسرای عمومی و انقلاب تهران به ریاست دکتر عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران برگزار شد.

جعفری دولت آبادی در حاشیه این همایش و در جمع خبرنگاران، به توضیح حوادث هفته اخیر و جرایم ارتکابی از سوی آنان پرداخت و با اشاره به این که جمهوری اسلامی طی چهل سال گذشته اجازه فعالیت به جریان های مختلف سیاسی و فکری را داده است و سعی داشته بدون حجت راه فعالیت را بر اشخاص و جریان های فکری نبندد، در خصوص پیشینه حادثه خیابان پاسداران اظهار داشت: برای بررسی آشوب اخیر لازم است کمی به عقب و دی ماه سال جاری باز گردیم که در نهم و دهم این ماه اغتشاشاتی در سراسر کشور رخ داد و هم زمان چند نفر از عوامل منتسب به یک فرقه، بدون ارتباط با آشوب ها، به طور جداگانه و با کار اطلاعاتی دستگیر شدند و این دستگیری، تجمع گروهی از این افراد بعضاً به همراه خانواده ها در جلوی زندان اوین را در پی داشت.

دادستان تهران اتخاذ سیاست مداراگرانه و عدم برخورد با تجمع کنندگانِ مقابل زندان اوین را به رغم اخلال در نظم عمومی و با دادن شعار و بستن راه، ناشی از حوادث کشور دانست و افزود: این مدارا موجب شد که پلیس و دستگاه قضایی بر خلاف میل خود با تجمع کنندگان مدارا کنند.

حسب اظهار جعفری دولت آبادی، مرحله دوم اقدامات مجرمانه از سوی افراد منتسب به آنان، مربوط به بهمن ماه بود که تجمع در خیابان هفت پاسداران را در پی داشت.

وی در خصوص علت مدارا با این تجمع کنندگان اظهار داشت: تجمعات خیابان پاسداران منجر به ناامنی هایی از جمله سد کردن راه مردم با چوب و چماق شد، اما به رغم چنین وضعیتی، شورای امنیت کشور به لحاظ همزمانی با جشن های پیروزی انقلاب، تصمیماتی اتخاذ کرد تا حادثه ای رخ ندهد؛ چرا که دشمن مترصد چنین اغتشاشاتی بود تا بتواند در پروژه کشته گیری، جشن های پیروزی انقلاب اسلامی را تحت الشعاع قرار دهد.

دادستان تهران به انتقادهای وارد بر سیاست مماشات و مدارا با تجمع کنندگان در خیابان پاسداران اشاره نمود و در توجیه اتخاذ چنین سیاستی اظهار داشت: بدیهی است جمهوری اسلامی که توطئه های منافقین را در داخل کشور سرکوب نمود و صدام حسین را به بیرون مرزها راند، توانایی خنثی نمودن توطئه عده معدودی تحت عنوان آشوبگر را دارد، اما شرایط کشور در 22 بهمن و برنامه ریزی دشمن برای به آشوب کشیدن جشن پیروزی انقلاب، موجب شد با این افراد مدارا شود.

جعفری دولت آبادی سومین مرحله اقدامات مجرمانه را مربوط به هفته گذشته و دستگیری یکی از این افراد توسط پلیس اعلام نمود و در توضیح اظهار داشت: با دستگیری یکی از متهمان و حین انتقال وی با خودروی ناجا، پنج نفر از افراد منتسب به جریان فکری متهم در صدد رهاندن متهم از دست ماموران بودند که یکی از آن ها دستگیر و بازداشت شد و آنان با این تصور غلط که سیاست مدارا ادامه خواهد داشت، ضمن تجمع در جلوی کلانتری پاسداران، به این مرکز حمله نمودند و متاسفانه یکی از متهمان با اتوبوس به صف ماموران زد که منتهی به شهادت سه نفر از آنان گردید.

رویکرد مداراگرانه با اغتشاش گران خیابان پاسداران از سر ضعف نبوده است دادستان تهران با اشاره به این که اقدامات مجرمانه این افراد در حمله به حوزه انتظامی و به شهادت رساندن ماموران مظلوم ناجا، راه را برای مدارا بست، افزود: بدیهی است در چنین وضعیتی، صحنه مدیریت حادثه تغییر خواهد یافت؛ ضمن این که رویکرد مداراگرانه سابق، از سر ضعف نبوده است بلکه به لحاظ رویکرد جمهوری اسلامی ایران برای اتمام حجت با افراد و برخی جریان های عقیدتی است.

تقدیر دادستان از عملکرد پلیس در برخورد با حادثه خیابان پاسداران جعفری دولت آبادی ضمن تقدیر از عملکرد پلیس در مقابله با آشوب گرانی در خیابان پاسداران که ظرف یک ربع حادثه را جمع نمود، خطاب به جریانات سیاسی که تحت لوای گروه های عقیدتی و یا جریان های فکری فعالیت می نمایند، هشدار داد که با استناد به اصل نهم قانون اساسی که مرز آزادی و اخلال در امنیت را مشخص نموده است، اجازه نخواهیم داد با اقدامات افرادی که خود را به جریانی منتسب می نمایند، جان، مال و ناموس شهروندان تهدید شود.

وی به افرادی که در اجرای برنامه های برخی گروهک ها در کف خیابان ظاهر می شوند هشدار داد که هرگونه آشوب، شورش و آتش زدن اموال عمومی و اموال مردم جرم بوده و مطابق قانون با این اقدامات برخورد خواهد شد.

دادستان تهران هم چنین با اشاره به این احتمال که هنوز عوامل اصلی حادثه تماماً دستگیر نشده اند، اظهار امیدواری کرد که نهادهای امنیتی کشور پشت پرده این جریان را آشکار و عوامل اصلی آشوب اخیر را شناسایی کرده و به دادسرا معرفی نمایند.

تعیین تکلیف کلیه متهمان حادثه پاسداران جعفری دولت آبادی در خصوص عملکرد دادستانی در رسیدگی به پرونده های آشوبگران، از حضور سی قاضی و هفت معاون دادسرای تهران برای تحقیق از متهمان و تعیین تکلیف آن ها در روز سه شنبه گذشته خبر داد و با اشاره به این که در حال حاضر هیچ متهمی بلاتکلیف نیست، افزود: در عین حال تحقیقات ادامه دارد و در این راستا حفظ حقوق متهمان از جمله اطلاع رسانی به خانواده هایشان و ارائه مساعدت های قانونی نصب العین قضات دادسرای تهران است؛ به گونه ای که تا به امروز قضات ناظر زندان بیش از سه بار با این متهمان ملاقات نموده اند.

دادستان تهران ظرفیت های جمهوری اسلامی در خنثی نمودن توطئه های دشمن را بسیار بالا ارزیابی نمود و افزود: در عین حال که با آشوبگران به کشور برخورد جدی می نماییم، حقوق آن ها را نیز رعایت خواهیم کرد.

صدور کیفرخواست برای قاتل شهدای ناجا وی از صدور اولین کیفرخواست در ارتباط با متهمان تجمعات خیابان پاسداران خبر داد و افزود: برای متهم به قتل مامور ناجا کیفرخواست صادر و درخواست قصاص شده است.

جعفری دولت آبادی بر رویکرد دادستانی در تفکیک عوامل اصلی اغتشاش از تحریک شدگان و فریب خوردگان تاکید نمود و در توضیح اظهار داشت: برخی ممکن است بر اثر تحریک احساسات در محل حاضر شده باشند؛ لذا تحقیقات دادستانی به سرعت در حال انجام است و سعی بر آن است که در مورد فریب خوردگان زودتر تعیین تکلیف شود، اما عوامل اصلی آزاد نخواهند شد و با تکمیل تحقیقات برای محاکمه به دادگاه معرفی می شوند.

تشدید هجمه ها علیه قوه قضاییه موضوع دیگری که مورد توجه دادستان تهران قرار گرفت، هجمه های صورت گرفته علیه قوه قضاییه طی هفته اخیر بود.

وی با انتقاد از برخی افراد که خود به عنوان مسوولان سابق دولتی، از مسببان اصلی مشکلات کشور بوده اند و حال به قوه قضاییه هجمه می برند، اظهار داشت: قوه قضاییه ضامن اجرای عدالت، حفظ آزادی های مشروع و حقوق شهروندی است و تضعیف آن به منزله مخدوش نمودن اعتماد به مسوولین کشور است.

لذا کسانی که خود مسبب مشکلات کشور محسوب می شوند، امروز که برخی متهمان تحت تعقیب قانونی قرار گرفته اند، در مقام دایه مهربان تر از مادر هجمه های خود را به دستگاه قضایی تشدید نموده اند.

جعفری دولت آبادی با اشاره به این که ملت خادمان خود را تشخیص خواهد داد، این هجمه ها را ناشی از اقدام دستگاه قضایی در عمل به وظایف خود در تعقیب مفسدان اقتصادی دانست و افزود: آن ها فهمیده اند که دستگاه قضایی روز به روز به آن ها نزدیک تر می شود و لذا هجمه ها روز به روز شدیدتر می گیرد و جالب این که حملات آن ها به دستگاه قضایی، همگام با هجمه های دشمنان خارج نشین بر قوه قضاییه است.

دستگاه قضایی خود را مصون از اشتباه و ایراد نمی داند دادستان تهران با اعلام این که دستگاه قضایی خود را مصون از اشتباه و ایراد نمی داند، حمله های پی در پی این عده به دستگاه قضایی را با هدف سلب اعتماد عموم از این قوه دانست تا از این طریق محاکمه ایادی خود را خلاف عدالت جلوه دهد؛ و در ادامه اظهار داشت: طی سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، سابقه نداشته است در این حد به دستگاه قضایی هجمه شود و علت این امر چیزی نیست جز عزم دستگاه قضایی در مبارزه با فساد.

مبارزه دستگاه قضایی با فساد بدون تبعیض است وی با تاکید بر این که دستگاه قضایی در مقابله با فساد تبعیض را نمی پسندد و همه کسانی که برای آن ها پرونده مفتوح شده و یا متخلفانی که تا کنون تعقیب نشده اند، دیر یا زود در چرخه محاکمه قرار خواهند گرفت، افزود: این هجمه ها اراده قضات را پولادین و محکم تر خواهد کرد و معتقدیم اگرچه در بخش عدالت کمبود هایی وجود دارد و انتظار مردم از دستگاه قضایی بیش از این است؛ اما توجه به این واقعیت نیز ضروری است که مبارزه با فساد کار دشواری است؛ چرا که حامیان فساد قدرت و نفوذ زیادی دارند و به همین جهت پرونده های متضمن فساد با تلاش بسیار به سرانجام می رسد.

جعفری دولت آبادی به مردم اطمینان داد که دستگاه قضایی با تلاش بی وقفه به کار سخت خود در مبارزه با فساد ادامه می دهد و از مردم خواست به قوه قضاییه اعتماد نمایند.

دادستان تهران به کارآمدی ناقص برخی قوانین و مقررات در مبارزه با فساد اشاره نمود و ابراز امیدواری کرد به رغم مشکلات موجود، قضات و دادستان ها با درک راه سختی که در پیش دارند، به خوبی عمل نمایند؛ به گونه ای که عدالت با همه شیرینی آن برای مردم و تلخی اش برای دشمنان محقق شود.


کلید واژه ها: تهران - استان تهران - دادستان - دادستان تهران - دادسرای عمومی - خیابان - تجمع - زندان اوین - پیروزی انقلاب اسلامی - مجازات - بهداشت - پایگاه اطلاع رسانی - کشور - قضایی - حادثه - امنیت - جعفری - استان - جمهوری اسلامی - انقلاب اسلامی - اسلامی - دستگیر - دولت - دستگاه قضایی - اطلاع رسانی - شورای امنیت - اطلاع - همایش - حوادث - زندان

آخرین اخبار سرویس:
مفقود شدن سنگ قبرهای صحن امامزاده عبدالله (ع) ری صحت ندارد

تکذیب خبر آزادی بقایی به شرط عذرخواهی از رییس قوه قضاییه

برگزاری چهل ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن به شیوه جدید / مرحله مقدماتی در تهران یا قم

سعیدی در گفت وگو با فارس: توزیع منابع بخش ها در لایحه مالیات بر ارزش افزوده بر اساس عدالت حداکثری خواهد بود

حمایت علنی آمریکا از گروه های تروریستی سبب تداوم بحران در منطقه شده است

یک فروند هواپیمای اف27 در پایگاه مهرآباد اورهال( بازآماد) شد

جهاددانشگاهی نقش تاثیرگذاری در رفع نیاز های استان دارد پیشرفت جهاددانشگاهی استان در همه حوزه ها قابل تحسین است

پیام تسلیت آیت الله هاشمی شاهرودی در پی درگذشت استاد اخلاق

چرا میدان مغناطیسی زمین به سمت غرب متمایل می شود؟

فرمانده جدید پایگاه هوایی شهید دوران منصوب شد

ایمنوتراپی؛ انقلابی در درمان سرطان

نامه علی مطهری به رییس صداو سیما درباره پویول

دستمزد امیرعباس (کچلیک) از زبان مدیر برنامه هایش

روحیه بصیرتی در ترویج کلام الله مجید باعث عمل قرآنی می شود

ترکیه در آستانه دو انتخابات زودهنگام مهم / تحلیل

تمام اختیار دستگاه های اجرایی به میز خدمت منتقل شود

قانعی راد اعتدال را از امیدهای گفتمان جامعه ایرانی می دانست

سازمان زندان ها اخبار کانال احمدی نژاد مربوط به بقایی را تکذیب کرد

دانلود آهنگ جدید حسین عاشوری و وحید خادمیان بنام آخر خط

ارسال نامه به رییس جمهور برای ترمیم کابینه/ وزرا باید جوان تر و ریسک پذیر تر شوند

زندانیان و مشکلات متعدد

بین ما و مردم دیواری وجود ندارد

سردار «شاهرخ دایی پور» به شهادت رسید

نجات 13 مرد و زن از آتش سوزی ساختمان 5 طبقه

تولید پارس تندر و جک جی 5 متوقف شد

انفجار تعمیرگاه در دزفول یک مصدوم داشت

اطلاعیه سازمان زندان ها راجع به اخبار کانال احمدی نژاد از بقایی

افت 66 درصدی معاملات مسکن/مسکن در تهران متری چند؟

هر تابستان 5000 نفر در جاده های کشور جان می بازند

بهره برداری ازسامانه صدور روادید الکترونیکی در مشهد

دو حریق در خرم آباد

اختصاص 700 میلیارد تومان به آب روستایی کشور

در گفت وگو با فارس مطرح شد تشریح جزییات دیدار گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان به روایت علیرضا بیگی

تشکیل 25 کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی در قم

تکذیب خبر مربوط به کانال احمدی نژاد درباره بقایی

معرفی مسئولان شورای هیات های مذهبی استان سمنان

سامانه صدور روادید الکترونیکی در مشهد به بهره برداری رسید

تظاهرات مسلمانان هند در سالروز تخریب قبور ائمه بقیع

موانع استقلال آموزش و پرورش فردیس باید سریع تر رفع شود

قانعی راد اعتدال را از امیدهای گفتمان جامعه ایرانی می دانست

روند پاسخگویی ادارات به مردم باید شفاف سازی شود

روند پاسخگویی ادارات به مردم باید شفاف سازی شود

فیلم/ سپاه چگونه از مقامات خارجی در ایران حفاظت می کند؟

بازی هایی که موجب رشد هیجانی کودک می شوند

رییس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت: کسانی که تقاضانامه تسلیم به دشمن را امضا می کنند از تربیتی حماسی بی بهره اند

نشست هماهنگی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کرمانشاه 

سرگردانی مردم در دستگاه های اجرایی به حداقل برسد

صلاحیت، آیین دادرسی و اجرای احکام از چالش های دیوان عدالت اداری است

یادی از شهدای دژکرد اقلید

کدام برند های خارجی پوشاک در ایران نمایندگی دارند؟

بهره برداری از ساختمان اسناد و املاک در منطقه یک بوشهر همزمان با هفته قوه قضاییه

راه اصلی بوشهر - شیراز بازگشایی شد

سرگردانی مردم در دستگاه های اجرایی به حداقل برسد

قبل از روشن شدن چراغ، هیئت را ترک می کرد

حضور اقلیت ها در شورا همچنان پشت در مجمع تشخیص

مبلغین نقش مهمی در پیشگیری از جرائم و تخلفات اجتماعی دارند

حضور گسترده ائمه جماعات قم در حل اختلافات حقوقی کیفری استان

اختصاص 700 میلیارد تومان به آب روستایی

لاریجانی درگذشت حجت الاسلام حسینی موسوی را تسلیت گفت

شناسایی یک زن در ارسال پیامک ‎های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس

بازگشایی راه اصلی بوشهر - شیراز

برای بررسی میدانی روند اجرای پروژه ها به استان کرمان سفر کردم/ موانع اجرای سایر موضوعات برطرف و پروژه های باقی مانده سرعت می گیرند

تصاویری از چهره غمگین مسافران دیپورت شده از امریکا

قتل دختر عمو بدست پسر 12 ساله

در نشست نمایندگان دولت و بخش خصوصی چه گذشت؟

نقشه نقاط جرم خیز ایران آماده شد

دکترسید شهاب سید محسنی عضوهیات مدیره انجمن متخصصان روابط عمومی: پِژوهش، بسترسازتحقق روابط عمومی علمی و حرفه ای

چرخش 180 درجه ای هاتگرام و تلگرام طلایی/ رفع انحصار پیام رسان خارجی، هدفی که در نیمه راه به بیراهه رفت

قوه قضاییه در برخورد با دانه درشت ها وامدار کسی نیست

رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران: شهرداری نباید برای ساخت و ساز در باغ برره مجوز صادر کند/ تبدیل بخش اعظمی از باغ برره به زمین بایر

یک نماینده مجلس مطرح کرد سیستم فرزندخواندگی سختگیرانه است

لزوم حمایت از هنر نقاشی روی سرامیک

مهم ترین رویکرد مسئولان، مردمی بودن و در کنار مردم بودن است

از تابستان گرم ترکیه تا بازار سرد انتخابات/ آیا جوانان فصل جدیدی در سیاست ترکیه باز می کنند؟

چگونه ساعت مچی اورجینال را تشخیص دهیم؟

روند پاسخگویی ادارات به مردم باید شفاف سازی شود

دیدار استاندار اردبیل با مسئولان قضایی استان

بین ما و مردم دیواری وجود ندارد

دانلود آهنگ جدید حمیدرضا شایگان بنام لبخند

دانلود آهنگ جدید محمد مدنی بنام تو (خدا)

سرگردانی مردم در دستگاه های اجرایی به حداقل برسد

رییس مرکز ملی فضایی خبر داد: آموزش ساخت هواپیماهای مدرن به دانش آموزان ایرانی/ احتمال پرتاب قریب الوقوع ماهواره شریف ست

خبرنگار پیشکسوت جنگ درگذشت/پیام تسلیت معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد

تکذیب خبر مربوط به کانال احمدی نژاد درباره بقایی

چرا این مداح «کسایی» لقب گرفت؟

هفته فرهنگی و اقتصادی قم در 10 کشور برگزاری می شود

کشتار افراد غیرنظامی در یمن نتیجه حمایت مستقیم آمریکا از عربستان است

صف معترضان به احکام قضایی دانشجویان، از استادان تا بسیجیان

فارس گزارش می دهد چرخش 180 درجه ای هاتگرام و طلگرام به نفع تلگرام/ رفع انحصار پیام رسان خارجی، هدفی که در نیمه راه به بیراهه رفت

متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها در دادسرا 45 روز است

زمینه آزادی 56 زندانی مالی در اردبیل فراهم شد

اصلاندوز تا شهرستان شدن یک گام فاصله دارد

مجلس و دولت در زمینه واردات قاطعیت و نظارت کافی را ندارند

جلسه امروز مجمع تشخیص / حضور احمدی نژاد/ غیبت سران 3 قوه (عکس)

طرح تعالی جمعیت در مجلس در دست بررسی است

هشت پرونده قتل در ایلام به صلح انجامید

تامین حقوق شهروندی با حضور سازمانهای مردم نهاد + فیلم

صدور بخشنامه استقرار میز خدمت از سوی ربیعی

ضرورت ارائه طرح استراتژیک انتقال آب با تعامل استان های شرق کشور

اصلاندوز تا شهرستان شدن یک گام فاصله دارد

ایجاد آشوب مجازات سنگینی دارد/ به زودی پرونده عوامل حادثه خیابان پاسداران تکمیل می شود

ایجاد آشوب مجازات سنگینی دارد/ به زودی پرونده عوامل حادثه خیابان پاسداران تکمیل می شود