مطالب مرتبط:
دادستان تهران: ایجاد آشوب مجازات سنگینی دارد/ به زودی پرونده عوامل حادثه خیابان پاسداران تکمیل می شود
درخواست جامعه مدرسین برای برخورد قاطع با آشوب طلبان خیابان پاسداران
دادستان تهران: متهمان آشوب های پاسداران مجازات می شوند
تداوم تحقیقات دادستانی برای شناسایی عوامل اصلی آشوب های اخیر در منطقه پاسداران
ناجا: هیچ یک از زنان بازداشت شده دراویش در اختیار پلیس نیستند / زنی که در شب حادثه خیابان پاسداران بازداشت شده بود پس از اعلام باردار بودن آزاد شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 5 اسفند 1396 ساعت 15:312018-02-24سياسي

ایجاد آشوب مجازات سنگینی دارد/ به زودی پرونده عوامل حادثه خیابان پاسداران تکمیل می شود


ایجاد آشوب و بر هم زدن امنیت کشور و خسارت زدن به اموال عمومی و اماکن مردم جرم هایی است که مجازات سنگینی دارد و مطمئن باشند به مجازات سنگینی محکوم خواهند شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازافق نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران هشتمین همایش تخصصی دادسراهای استان تهران با موضوع بهداشت عمومی و امنیت قضایی ، روز شنبه پنجم اسفند ماه سال جاری، با حضور هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونان وی، سرپرستان بهداشت شهرستان های استان تهران، دادستان های و روسای حوزه های قضایی بخش استان تهران، معاونان دادسرای عمومی و انقلاب تهران به ریاست دکتر عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران برگزار شد.

جعفری دولت آبادی در حاشیه این همایش و در جمع خبرنگاران، به توضیح حوادث هفته اخیر و جرایم ارتکابی از سوی آنان پرداخت و با اشاره به این که جمهوری اسلامی طی چهل سال گذشته اجازه فعالیت به جریان های مختلف سیاسی و فکری را داده است و سعی داشته بدون حجت راه فعالیت را بر اشخاص و جریان های فکری نبندد، در خصوص پیشینه حادثه خیابان پاسداران اظهار داشت: برای بررسی آشوب اخیر لازم است کمی به عقب و دی ماه سال جاری باز گردیم که در نهم و دهم این ماه اغتشاشاتی در سراسر کشور رخ داد و هم زمان چند نفر از عوامل منتسب به یک فرقه، بدون ارتباط با آشوب ها، به طور جداگانه و با کار اطلاعاتی دستگیر شدند و این دستگیری، تجمع گروهی از این افراد بعضاً به همراه خانواده ها در جلوی زندان اوین را در پی داشت.

دادستان تهران اتخاذ سیاست مداراگرانه و عدم برخورد با تجمع کنندگانِ مقابل زندان اوین را به رغم اخلال در نظم عمومی و با دادن شعار و بستن راه، ناشی از حوادث کشور دانست و افزود: این مدارا موجب شد که پلیس و دستگاه قضایی بر خلاف میل خود با تجمع کنندگان مدارا کنند.

حسب اظهار جعفری دولت آبادی، مرحله دوم اقدامات مجرمانه از سوی افراد منتسب به آنان، مربوط به بهمن ماه بود که تجمع در خیابان هفت پاسداران را در پی داشت.

وی در خصوص علت مدارا با این تجمع کنندگان اظهار داشت: تجمعات خیابان پاسداران منجر به ناامنی هایی از جمله سد کردن راه مردم با چوب و چماق شد، اما به رغم چنین وضعیتی، شورای امنیت کشور به لحاظ همزمانی با جشن های پیروزی انقلاب، تصمیماتی اتخاذ کرد تا حادثه ای رخ ندهد؛ چرا که دشمن مترصد چنین اغتشاشاتی بود تا بتواند در پروژه کشته گیری، جشن های پیروزی انقلاب اسلامی را تحت الشعاع قرار دهد.

دادستان تهران به انتقادهای وارد بر سیاست مماشات و مدارا با تجمع کنندگان در خیابان پاسداران اشاره نمود و در توجیه اتخاذ چنین سیاستی اظهار داشت: بدیهی است جمهوری اسلامی که توطئه های منافقین را در داخل کشور سرکوب نمود و صدام حسین را به بیرون مرزها راند، توانایی خنثی نمودن توطئه عده معدودی تحت عنوان آشوبگر را دارد، اما شرایط کشور در 22 بهمن و برنامه ریزی دشمن برای به آشوب کشیدن جشن پیروزی انقلاب، موجب شد با این افراد مدارا شود.

جعفری دولت آبادی سومین مرحله اقدامات مجرمانه را مربوط به هفته گذشته و دستگیری یکی از این افراد توسط پلیس اعلام نمود و در توضیح اظهار داشت: با دستگیری یکی از متهمان و حین انتقال وی با خودروی ناجا، پنج نفر از افراد منتسب به جریان فکری متهم در صدد رهاندن متهم از دست ماموران بودند که یکی از آن ها دستگیر و بازداشت شد و آنان با این تصور غلط که سیاست مدارا ادامه خواهد داشت، ضمن تجمع در جلوی کلانتری پاسداران، به این مرکز حمله نمودند و متاسفانه یکی از متهمان با اتوبوس به صف ماموران زد که منتهی به شهادت سه نفر از آنان گردید.

رویکرد مداراگرانه با اغتشاش گران خیابان پاسداران از سر ضعف نبوده است دادستان تهران با اشاره به این که اقدامات مجرمانه این افراد در حمله به حوزه انتظامی و به شهادت رساندن ماموران مظلوم ناجا، راه را برای مدارا بست، افزود: بدیهی است در چنین وضعیتی، صحنه مدیریت حادثه تغییر خواهد یافت؛ ضمن این که رویکرد مداراگرانه سابق، از سر ضعف نبوده است بلکه به لحاظ رویکرد جمهوری اسلامی ایران برای اتمام حجت با افراد و برخی جریان های عقیدتی است.

تقدیر دادستان از عملکرد پلیس در برخورد با حادثه خیابان پاسداران جعفری دولت آبادی ضمن تقدیر از عملکرد پلیس در مقابله با آشوب گرانی در خیابان پاسداران که ظرف یک ربع حادثه را جمع نمود، خطاب به جریانات سیاسی که تحت لوای گروه های عقیدتی و یا جریان های فکری فعالیت می نمایند، هشدار داد که با استناد به اصل نهم قانون اساسی که مرز آزادی و اخلال در امنیت را مشخص نموده است، اجازه نخواهیم داد با اقدامات افرادی که خود را به جریانی منتسب می نمایند، جان، مال و ناموس شهروندان تهدید شود.

وی به افرادی که در اجرای برنامه های برخی گروهک ها در کف خیابان ظاهر می شوند هشدار داد که هرگونه آشوب، شورش و آتش زدن اموال عمومی و اموال مردم جرم بوده و مطابق قانون با این اقدامات برخورد خواهد شد.

دادستان تهران هم چنین با اشاره به این احتمال که هنوز عوامل اصلی حادثه تماماً دستگیر نشده اند، اظهار امیدواری کرد که نهادهای امنیتی کشور پشت پرده این جریان را آشکار و عوامل اصلی آشوب اخیر را شناسایی کرده و به دادسرا معرفی نمایند.

تعیین تکلیف کلیه متهمان حادثه پاسداران جعفری دولت آبادی در خصوص عملکرد دادستانی در رسیدگی به پرونده های آشوبگران، از حضور سی قاضی و هفت معاون دادسرای تهران برای تحقیق از متهمان و تعیین تکلیف آن ها در روز سه شنبه گذشته خبر داد و با اشاره به این که در حال حاضر هیچ متهمی بلاتکلیف نیست، افزود: در عین حال تحقیقات ادامه دارد و در این راستا حفظ حقوق متهمان از جمله اطلاع رسانی به خانواده هایشان و ارائه مساعدت های قانونی نصب العین قضات دادسرای تهران است؛ به گونه ای که تا به امروز قضات ناظر زندان بیش از سه بار با این متهمان ملاقات نموده اند.

دادستان تهران ظرفیت های جمهوری اسلامی در خنثی نمودن توطئه های دشمن را بسیار بالا ارزیابی نمود و افزود: در عین حال که با آشوبگران به کشور برخورد جدی می نماییم، حقوق آن ها را نیز رعایت خواهیم کرد.

صدور کیفرخواست برای قاتل شهدای ناجا وی از صدور اولین کیفرخواست در ارتباط با متهمان تجمعات خیابان پاسداران خبر داد و افزود: برای متهم به قتل مامور ناجا کیفرخواست صادر و درخواست قصاص شده است.

جعفری دولت آبادی بر رویکرد دادستانی در تفکیک عوامل اصلی اغتشاش از تحریک شدگان و فریب خوردگان تاکید نمود و در توضیح اظهار داشت: برخی ممکن است بر اثر تحریک احساسات در محل حاضر شده باشند؛ لذا تحقیقات دادستانی به سرعت در حال انجام است و سعی بر آن است که در مورد فریب خوردگان زودتر تعیین تکلیف شود، اما عوامل اصلی آزاد نخواهند شد و با تکمیل تحقیقات برای محاکمه به دادگاه معرفی می شوند.

تشدید هجمه ها علیه قوه قضاییه موضوع دیگری که مورد توجه دادستان تهران قرار گرفت، هجمه های صورت گرفته علیه قوه قضاییه طی هفته اخیر بود.

وی با انتقاد از برخی افراد که خود به عنوان مسوولان سابق دولتی، از مسببان اصلی مشکلات کشور بوده اند و حال به قوه قضاییه هجمه می برند، اظهار داشت: قوه قضاییه ضامن اجرای عدالت، حفظ آزادی های مشروع و حقوق شهروندی است و تضعیف آن به منزله مخدوش نمودن اعتماد به مسوولین کشور است.

لذا کسانی که خود مسبب مشکلات کشور محسوب می شوند، امروز که برخی متهمان تحت تعقیب قانونی قرار گرفته اند، در مقام دایه مهربان تر از مادر هجمه های خود را به دستگاه قضایی تشدید نموده اند.

جعفری دولت آبادی با اشاره به این که ملت خادمان خود را تشخیص خواهد داد، این هجمه ها را ناشی از اقدام دستگاه قضایی در عمل به وظایف خود در تعقیب مفسدان اقتصادی دانست و افزود: آن ها فهمیده اند که دستگاه قضایی روز به روز به آن ها نزدیک تر می شود و لذا هجمه ها روز به روز شدیدتر می گیرد و جالب این که حملات آن ها به دستگاه قضایی، همگام با هجمه های دشمنان خارج نشین بر قوه قضاییه است.

دستگاه قضایی خود را مصون از اشتباه و ایراد نمی داند دادستان تهران با اعلام این که دستگاه قضایی خود را مصون از اشتباه و ایراد نمی داند، حمله های پی در پی این عده به دستگاه قضایی را با هدف سلب اعتماد عموم از این قوه دانست تا از این طریق محاکمه ایادی خود را خلاف عدالت جلوه دهد؛ و در ادامه اظهار داشت: طی سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، سابقه نداشته است در این حد به دستگاه قضایی هجمه شود و علت این امر چیزی نیست جز عزم دستگاه قضایی در مبارزه با فساد.

مبارزه دستگاه قضایی با فساد بدون تبعیض است وی با تاکید بر این که دستگاه قضایی در مقابله با فساد تبعیض را نمی پسندد و همه کسانی که برای آن ها پرونده مفتوح شده و یا متخلفانی که تا کنون تعقیب نشده اند، دیر یا زود در چرخه محاکمه قرار خواهند گرفت، افزود: این هجمه ها اراده قضات را پولادین و محکم تر خواهد کرد و معتقدیم اگرچه در بخش عدالت کمبود هایی وجود دارد و انتظار مردم از دستگاه قضایی بیش از این است؛ اما توجه به این واقعیت نیز ضروری است که مبارزه با فساد کار دشواری است؛ چرا که حامیان فساد قدرت و نفوذ زیادی دارند و به همین جهت پرونده های متضمن فساد با تلاش بسیار به سرانجام می رسد.

جعفری دولت آبادی به مردم اطمینان داد که دستگاه قضایی با تلاش بی وقفه به کار سخت خود در مبارزه با فساد ادامه می دهد و از مردم خواست به قوه قضاییه اعتماد نمایند.

دادستان تهران به کارآمدی ناقص برخی قوانین و مقررات در مبارزه با فساد اشاره نمود و ابراز امیدواری کرد به رغم مشکلات موجود، قضات و دادستان ها با درک راه سختی که در پیش دارند، به خوبی عمل نمایند؛ به گونه ای که عدالت با همه شیرینی آن برای مردم و تلخی اش برای دشمنان محقق شود.


کلید واژه ها: تهران - استان تهران - دادستان - دادستان تهران - دادسرای عمومی - خیابان - تجمع - زندان اوین - پیروزی انقلاب اسلامی - مجازات - بهداشت - پایگاه اطلاع رسانی - کشور - قضایی - حادثه - امنیت - جعفری - استان - جمهوری اسلامی - انقلاب اسلامی - اسلامی - دستگیر - دولت - دستگاه قضایی - اطلاع رسانی - شورای امنیت - اطلاع - همایش - حوادث - زندان

آخرین اخبار سرویس:
اجرای طرح هادی با هدف جلوگیری از پدیده زمین خواری مورد توجه است

انتشار عکسی از مدل موی جدید نیمار

انتشار متن حکم محکومیت قطعی حمید بقایی

اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر اولویت بنیاد است

نمایشگاه راهیان نور نداجا در خرمشهر گشایش یافت

ماهیت حقوق شهروندی حمایت از حقوق مردم است

واکنش آیت الله مکارم شیرازی به شایعات در خصوص داشتن حساب بانکی 600 میلیاردی

خدمت به شهدا مایه افتخار است

برخورد فیزیکی یکی از مدیران کارخانه کرمانیت با تعدادی از کارگران/مدیر خاطی اخراج شد

برگزاری کمیسیون تعیین درصد 440 جانباز در خوزستان

برگزاری اردوی جهادی شهدای چنار علیا همدان در نوروز 97

تقدیر شورای تبلیغات اسلامی از دفتر دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر

معرفی مدیرکل دفتر تشکل های شاهد و ایثارگر به عنوان نماینده بنیاد در دیپلماسی ایثار

انتظارداریم مجوزراهپیمایی روزجهانی کارگرتوسط استانداری صادرگردد

46 پایگاه هلال احمر در جاده های خراسان رضوی مستقر شد

بعضی ها حقوق نجومی می گیرند اما به کارگر که می رسد، می گویند نداریم

سرنوشت طرح تحقیق وتفحص از صنعت خودروسازی

مارهای 10 میلیونی در بازار ایران! +عکس

ابتکار: روحانی برای کاهش مشکلات مردم با سختی برنامه های دولت را به پیش می برد

ناوگروه پنجاهم ارتش به کشور بازگشت

شهر زابل برای میزبانی از مهمانان نوروزی آماده شده است

الهه فرشچی تکذیب کرد! +عکس

مرگ مشکوک هکر مایکروسافت

غول خودروسازی آلمان با محصول جدید وارد میدان رقابت شد

خطیبی در رقابت های صحرانوردی بیست و دوم شد/ پایان کار نمایندگان ایران در پارالمپیک زمستانی

در دانشگاه تهران صورت می گیرد برگزاری مسابقات مناظره دانشجویان به زبان انگلیسی برای اولین بار در ایران

روسیه: برجام هیچ توافق تکمیلی نیاز ندارد

«آی فیلم2» راه اندازی شد

«دوربین های خروجی» تنها ایراد پلیس راهور به طرح جدید ترافیک بود

کتابخانه مرکزی ارومیه در ایام نوروز دایر است

توزیع بیش از 2 هزار بسته کالا میان نیازمندان مازندران

حمایت از خانواده های بهبود یافته درکرمان

دانلود آهنگ جدید احسان سلیمانی بنام عشق منی

ثبت نام مراسم اعتکاف در البرز

اختتامیه جلسه قرآن «محمد کاکاوند» در سال 96 با حضور پیشکسوتان + عکس

الوفاق: از آغاز سال جاری تاکنون یک هزار اعتراض مسالمت آمیز در بحرین برگزار شده است

روحانیون به بازسازی روحی و روانی مردم زلزله زده کمک کردند

عبدالعزیز بوتفلیقه: زنان نقش موثری در انقلاب الجزایر و مبارزه با استعمار داشتند

فیلم/ سید صادق شیرازی کیست؟/ توهین فرقه شیرازی به مدافعان حرم

شهر زابل برای میزبانی از مهمانان نوروزی آماده شده است

46 پایگاه هلال احمر در جاده های خراسان رضوی مستقر شد

حساب بانک ملی منتشر شده در فضای مجازی متعلق به آیت الله مکارم شیرازی نیست

رییس جمهور جمهوری آذربایجان، رییس کمیسیون مشترک را با رژیم صهیونیستی منصوب کرد

انتظارداریم مجوزراهپیمایی روزجهانی کارگرتوسط استانداری صادرگردد

تبریک نوروزی نماینده پیشین سازمان ملل در ایران (عکس)

مهدویت

بانوان مبلغه شیراز در حوزه آموزش قرآن کریم ساماندهی می شوند

پایگاه خبری تبریز بیدار: با دستفروشان پس از نوروز 97 چه کنیم؟

چرا المان های شهری مشهد باید اسباب بازی باشند؟

آداب مهمان نوازی از زبان حضرت ابراهیم (ع)

تکریم همکاران فرزند شهید بانک رفاه به مناسبت سالروز بزرگداشت شهدا

استاندار دولت دهم: احمدی نژاد در زمین دشمن بازی می کند

رونمایی از کتاب گزارش عملکرد پایدار و مسئولیت اجتماعی شرکت ایران خودرو

دلایل، نماینده ای که "لوور" را اشتباه خواند + فیلم

از عوامل مستند مسابقه «فاز» قدردانی شد

سهم 30 درصدی زنان در اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور

استخدام برنامه نویس C#/SQL و مهندس الکترونیک

ویژه برنامه جذاب «وقتشه» از امشب روی آنتن شبکه نسیم

انتقاد تند و تیز سعید راد از تنوع و کیفیت فیلمسازی در ایران

ادامه تظاهرات فلسطینیان علیه تصمیم ترامپ

سفر بدون عوارض مسافران ایرانی به اقلیم کردستان از اول نوروز به مدت دوهفته

رازهای مگو به همسر

آمریکایی ها بنای ماندن در برجام را ندارند/ حفظ برجام با انجام تعهدات یک جانبه به نفع ایران نیست

طی درخواست نماینده ادوار مجلس از رییس جمهور مطرح شد لزوم رسیدگی به سوءمدیریت و ناکارآمدی برای راهکارهای ارائه شده درباره مساله زاینده رود

وضعیت پرستاری در سال 97 نگران کننده است/ دغدغه های پرستاران

پیش بینی آب و هوای استان ها در اول، دوم و سوم فرودین 97

نقوی حسینی: آمریکایی ها بنای ماندن در برجام را ندارند/ حفظ برجام با انجام تعهدات یک جانبه به نفع ایران نیست

امداد نوروزی نگین خودرو را تنها از تیم امداد نگین ویا کانون جهانگردی کشور بخواهید

انتشار شماره جدید نشریه خم پاره در قزوین

پاسخ آیت الله جنتی به اعتراض یونسی در مورد صلاحیتش چه بود؟

پوشش متفاوت بی نظیر بوتو در ایران /عکس

تنها راه حل مشکلات منطقه گفت وگو میان تهران و ریاض است

تمهیدات ستاد گردشگری شهرداری تهران برای میزبانی از گردشگران نوروزی

رییس محیط زیست: از بازداشت شدگان محیط زیست اطلاع دقیقی نداریم/ من اگر جای مردم باشم سوار خودروی داخلی نمی شوم/پرورش ماهی تیلاپیا از نظر ما بلامانع است

تهیه کننده فیلم "بدون تاریخ، بدون امضاء": چه باید می کردیم تا حقی از ما و فیلم مان پایمال نشود؟

رشته مطالعات اسلامی زنان در مرکز تحقیقات زن و خانواده

انجام 107 هزار متر نورپردازی در پایتخت در آستانه سال جدید

پدر شهیدان «عابدی» به فرزندان شهیدش پیوست

تولید نرم افزار «یاسین، قلب قرآن» به آلمانی

ایران به نقض عهدهای مکرر آمریکا در برجام پاسخ شایسته می دهد

کاهش زمان رسیدگی به معافیت های سربازی

مجید انصاری: ارتباط اصلاح طلبان با نهاد رهبری و شخص مقام معظم رهبری به حداقل خود رسیده است/ عقب نشینی آشکاری در مواضع روحانی نمی بینم/در انتخابات خبرگان، اعضای شورای نگهبان هم خودشان کاندیدا هستند و هم ناظر و هم مجری

سهل انگاری در حوزه استاندارد خسارت های بسیاری را به بار می آورد

گسترش همکاری شورای دینی مسلمانان بخش آسیایی روسیه با جایزه مصطفی (ص)

فعالیت های فرهنگی باعث ارتقای دانشگاه ها می شود

معاون استاندار خراسان رضوی: اخبار ایرنا منصفانه و مبتنی بر ذائقه جامعه است

نشست دکتر حجت اله صیدی با پیشکسوتان بانک صادرات برگزار شد

مرکز خلاقیت و شکوفایی دانشگاه پیام نور اردستان افتتاح شد

بانک پاسارگاد تمام قد پای حقوق ذینفعان و سهامداران ایستاده است

پیام تبریک مدیر عامل بانک شهر به مناسبت روز شهردار

قاضی صلح

سهم 30 درصدی زنان در اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور

اروپا در زمین بازی آمریکا قرار نگیرد

هزینه یک شب اجاره ویلا در شمال چقدر است؟

استخدام کارشناس فروش،مسئول برنامه ریزی و کنترل کیفیت،انباردار

مجوز تشکیل شورای برنامه ریزی آموزش عالی، دانشگاه فنی و حرفه ای صادر شد

عربستان سعودی، هیتلر عصر است/ ایران حامی عراق و سوریه در مقابل خطر داعش است

نظر شورای نگهبان درباره رجل سیاسی نامزد ریاست جمهوری اعلام شد

استخدام مسئول برنامه ریزی و کنترل کیفیت آقا در یزد

ایجاد نظام پایش و رصد اقامه نماز در مدارس از ابتدای سال 97

ایجاد آشوب مجازات سنگینی دارد/ به زودی پرونده عوامل حادثه خیابان پاسداران تکمیل می شود

ایجاد آشوب مجازات سنگینی دارد/ به زودی پرونده عوامل حادثه خیابان پاسداران تکمیل می شود