مطالب مرتبط:
مهم ترین مصوبات بودجه ای مجلس برای سال 97 / از «معافیت مالیاتی» کارکنانی با دریافتی 2 میلیون و 300 هزار تومان تا «ممنوعیت افزایش حقوق مقامات» و تصویب پرداخت «وام 30 میلیون تومانی ازدواج»
1300 میلیارد تومان برای تسهیلات صادراتی توسط مجلس در بودجه 97 مصوب شده است/ هدف گذاری صادرات 53 میلیارد دلاری را برای سال آینده داریم
13 روز و 20 جلسه کاری در مجلس؛ بودجه به شورای نگهبان رفت
13 روز و 20 جلسه کاری در مجلس؛ بودجه به شورای نگهبان رفت
رشد سقف منابع عمومی، نتیجه چکش کاری درآمدهای بودجه 97 در مجلس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 5 اسفند 1396 ساعت 07:322018-02-24اقتصادي

مهم ترین مصوبات بودجه ای مجلس برای سال 97


لایحه بودجه سال 1397، روز یکشنبه 19 آذر توسط حجت الاسلام والمسلمین روحانی رییس جمهور تقدیم مجلس شد.

طبق سنوات گذشته رییس جمهور برای ارائه لایحه بودجه در مجلس حاضر شد و به دفاع از برنامه پیشنهادی دولت متبوعش برای سال 97 پرداخت.

- در صحن علنی مجلس گفت: پایه اصلی بودجه 97، شفافیت است و پرداخت اعتبار به دستگاه ها بر مبنای عملکرد سه ماهه آن ها خواهد بود .

رییس جمهور همچنین در آن جلسه تصریح کرد که حدود 34 درصد بودجه ای که تقدیم مجلس می شود، عملیاتی است و باید این روند ادامه پیدا کند تا تمامی بودجه های ما عملیاتی شود.

البته بوجه در بخش استانی، صد درصد عملیاتی خواهد بود و بر ضرورت تمرکز زدایی از بودجه تاکید شده است .

محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت نیز روز دوشنبه 22 آبان در صحن علنی مجلس گفت که لایحه بودجه سال 97 براساس نظام بودجه ریزی بر مبنای عملکرد بوده و بودجه دستگاه ها براساس قیمت تمام شده به آن ها اختصاص می یابد .

قیمت نفت در بودجه 97، پنجاه دلار در نظر گرفته شده است.

همچنین پیش بینی بودجه برای سه ماهه اول سال 97، رشد اقتصادی 7 درصدی بدون احتساب نفت است.

علاوه بر این، در این بودجه، تورم تک رقمی و 9 درصدی پیش بینی شده است.

مطابق بند یک ماده 186 آیین نامه داخلی مجلس، نمایندگان مجلس از زمان چاپ و توزیع لایحه بودجه سالانه کل کشور و پیوست ها و سوابق آن تا مدت ده روز می توانستند پیشنهادهای خود را به کمیسیون های تخصصی مجلس تقدیم نمایند.

همچنین بند دو ماده مزبور تاکید دارد که کمیسیون های تخصصی موظفند حداکثر تا پانزده روز پس از چاپ و توزیع لایحه بودجه، گزارش خود را به کمیسیون تلفیق تقدیم نمایند.

کمیسیون تلفیق به منظور تنظیم اصول و مفاد لایحه بودجه 97 و ایجاد هماهنگی بین کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی، پس از تقدیم لایحه مربوطه توسط دولت به مجلس، تشکیل شد که اعضای آن عبارت بودند از: 9 عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و سه نفراز کمیسیون های تخصصی.

ماده 187 آیین نامه داخلی مجلس تصریح دارد که جلسات مجلس برای رسیدگی به بودجه سالانه باید بلاانقطاع در کلیه ایام هفته غیراز جمعه و تعطیلات رسمی، حداقل روزی چهار ساعت منعقد گردد و تا موقعی که شور و مذاکره پایان نیافته و رأی مجلس أخذ نشده است از دستور خارج نمی شود و هیچ لایحه یا طرح دیگر نمی تواند مطرح باشد مگر لایحه یک یا چند دوازدهم بودجه در صورت ضرورت.

در جریان بررسی لایحه بودجه 97، ماده 187 آیین نامه داخلی مجلس، به عینه انجام شد.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به مهم ترین مصوبات 19 جلسه علنی مجلس در جریان بررسی جزییات لایحه بودجه 97: حقوق ماهیانه کارکنان تا 2 میلیون و 300 هزار تومان از مالیات معاف شد نمایندگان در نشست علنی روز (یکشنبه 15 بهمن) مجلس شورای اسلامی" در جریان بررسی جزییات بخش درآمدی لایحه بودجه 97، با بند (الف) تبصره 6 این لایحه که درخصوص معافیت مالیاتی حقوق کارکنان است، با 152 رأی موافق، 86 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 251 نماینده حاضر، موافقت کردند.

براساس بند (الف) تبصره 6 لایحه مذکور؛ سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (84) قانون مالیات های مستقیم مصوب 4/12/1366 و اصلاحات بعدی آن در سال 1397 سالانه مبلغ دویست و هفتاد و شش میلیون (276.

000.

000) ریال تعیین می شود.

نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایا، فوق العاده و کارانه و .

به استثنای تبصره 1 و 2 قانون مالیات های مستقیم مربوط به امور پژوهشی و دانشگاهی مازاد بر مبلغ مذکور تا سه برابر آن مشمول مالیات سالانه ده درصد (10%) و نسبت به مازاد سه برابر، تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه پانزده درصد (15%) و نسبت به مازاد چهاربرابر، تا شش برابر بیست و پنج درصد (25%) و نسبت به مازاد شش برابر سی و پنج درصد (35%) تعیین می شود.

میزان معافیت مالیاتی اشخاص موضوع مواد (57) و (101) قانون مالیات های مستقیم سالانه مبلغ دویست و شانزده میلیون (216.

000.

000) ریال تعیین می شود.

موافقت مجلس با دریافت مالیات ویژه از واردکنندگان خودرو نمایندگان در جریان بررسی بخش درآمدی گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه سال 97 با بند الحاقی به تبصره 6 که درباره اخذ مالیات ویژه از واردکنندگان خودرو بود با 163 رأی موافق، 56 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 243 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

بند الحاقی به تبصره (6) که به پیشنهاد محمد دهقان در صحن علنی مطرح شد، به شرح زیر است: دولت موظف است 60 درصد سود حاصل از واردات خودرو در سال 95 و 96 را به عنوان مالیات ویژه از واردکنندگان خودرو دریافت و پس از واریز به خزانه صد درصد آن را صرف تولید و اشتغال نماید.

در تبصره بند الحاقی آمده است: سازمان بازرسی کل کشور موظف است بر اجرای این بند نظارت کند که اگر تخلف و رانتی ایجاد شد از نظر قضایی پیگیری کند.

عدم اجرای این بند تصرف در اموال عمومی محسوب می شود.

بخشودگی دیرکرد جرایم رانندگی در صورت تسویه تا پایان آذرماه 1397 نمایندگان مجلس در جریان بررسی بخش درآمدی بودجه سال 97، با بند (و) تبصره 11 این لایحه موافقت کردند.

به موجب بند (و) تبصره 11، در صورت پرداخت و تسویه حساب قبوض جریمه های رانندگی توسط مالکان خودرو تا پایان آذرماه 1397، جریمه دیرکرد ناشی از عدم پرداخت تا پایان سال 1396، بخشیده می شود.

مبلغ وصولی از این محل به حساب درآمد عمومی موضوع ردیف 150، 123 جدول شماره 5 این قانون واریز می شود.

نمایندگان درجریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 97 با بند (ز) تبصره 11 موافقت کردند.

به موجب بند (ز) تبصره 11، مالیات ناشی از تجدید ارزیابی دارایی های شرکت پشتیبانی و نوسازی هلی کوپتر های ایران و قطعات موجود در انبار های این شرکت به نرخ صفر محاسبه شده و منابع حاصل از تجدید ارزیابی به حساب افزایش سرمایه دولت در این شرکت منظور می شود.

سقف بودجه عمومی سال آینده با 443 هزار میلیارد تومان بسته شد نمایندگان در نشست علنی صبح روز (شنبه 28 بهمن) مجلس شورای اسلامی با 165 رأی موافق، 13 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 210 نماینده حاضر در صحن، سقف درآمدی بودجه عمومی دولت در سال 97 کل کشور را تعیین کردند.

براساس بند الف.

ماده واحده لایحه بودجه سال 97؛ منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمد ها و واگذاری دارایی های سرمایه ای و مالی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه ها و تملک دارایی های سرمایه ای و مالی، بالغ بر چهار میلیون و چهارصد و سی و دو هزار و ششصد و چهار میلیارد و ششصد و شصت و هفت میلیون (4.

432.

604.

667.

000.

000) ریال شامل منابع عمومی بالغ بر سه میلیون و هشتصد و شصت و یک هزار و هشتصد و شصت و شش میلیارد و یکصد و چهل و هشت میلیون (3.

861.

866.

148.

000.

000) ریال تعیین شد.

سهم صندوق توسعه ملی برای سال آینده 32 درصد تعیین شد نمایندگان در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97"، بند الف.

تبصره یک این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

به موجب بخش هزینه ای بخش الف.

تبصره یک؛ بر اساس آن سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت، میعانات گازی و خالص صادرات گاز، 32 درصد تعیین می شود و به موجب این مصوبه مبالغ مذکور به صورت ماهانه واریز واز ماه یازدهم سال محاسبه و تسویه می شود.

دراین مصوبه همچنین پیش بینی شده گزارش هزینه کرد وجوه این بند هر سه ماه یکبار به کمیسیون های برنامه و بودجه و محاسبات وانرژی مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه کشور توسط وزارت نفت ارائه شود.

ممنوعیت افزایش حقوق مقامات در سال 97/ قضات و اعضای هیئت علمی مستثنی شدند نمایندگان در جریان بررسی جزییات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97، با جزء های الحاقی 1 و 2 بند (الف) تبصره 12 ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

براساس بند های الحاقی 1 و 2؛ دولت مکلف است حقوق و مزایای مستمر گروه های مختلف حقوق بگیر شاغل دستگاه های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و اعضای هیئت علمی و قضات را به صورت پلکانی نزولی به گونه ای افزایش دهد که طبقات پایین تر افزایش بیشتری داشته باشند.

حداکثر میزان افزایش 20 درصد خواهد بود و مقامات موضوع 71 قانون مدیریت خدمات کشوری شامل روسای قوا، معاونان رییس جمهور، اعضای شورای نگهبان، وزرا، معاونان وزرا، نمایندگان مجلس، سفرا، مدیران عامل و اعضای هیات مدیره و روسای دستگاه های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری، استانداران و شهرداران، مراکز استان ها و اعضای شورای اسلامی شهر مراکز استان ها در سال 97 مشمول افزایش حقوق نمی شوند.

اعطای هرگونه تسهیلات از محل اعتبارات دولتی به مقامات ممنوع شد نمایندگان در جریان بررسی جزییات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97 با بند الحاقی 3 تبصره 12 ماده واحده این لایحه وافقت کردند.

در بند الحاقی 3 تبصره 12 این لایحه آمده است؛ اعطای هرگونه تسهیلات از محل اعتبارات دولتی، منابع داخلی، کمک ها و یا درآمد های اختصاصی کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8/7/1386 و ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه به مقامات موضوع ماده (71) قانون مدیریت خدمات کشوری، مدیران عامل، اعضای هیئت مدیره و رؤسا و کارکنان دستگاه های اجرایی موضوع مواد قانونی فوق ممنوع است.

تخلف از مفاد این بند در حکم تصرف غیرقانونی در اموال عمومی محسوب و مرتکب مشمول مجازات مقرر در ماده (598) قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) می گردد.

پرداخت هرگونه تسهیلات از هر محل به کارکنان و مدیران بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری براساس نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار می باشد.

پرداخت وام 30 میلیون تومانی ازدواج در اولویت نخست بانک ها قرار گرفت نمایندگان در جریان بررسی جزییات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97 با بند (ب) تبصره 16 این لایحه موافقت کردند.

به موجب بند (ب) تبصره 16 لایحه مذکور؛ به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است کلیه بانک ها و مؤسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع کلیه منابع در اختیار پس انداز، جاری و سپرده قرض الحسنه بانک ها در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مشارکت کرده و تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند.

تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هریک از زوج ها در سال 1397 یکصد و پنجاه میلیون (150.

000.

000) ریال با دوره بازپرداخت پنج ساله است.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است گزارش عملکرد این بند را هر شش ماه یکبار به کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ارائه نماید.

والدین شاغل شهدا از کلیه اعتبارات قانونی همسر شهید برخوردار می شوند نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزییات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97 با الحاق یک بند به تبصره 17 ماده واحده این لایحه با 117 رأی موافق، 46 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر موافقت کردند.

بر اساس بند الحاقی به تبصره 17؛ والدین شهدا، شاغل در دستگاه های اجرایی مندرج در ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری از کلیه اعتبارات قانونی همسر شهید برخوردار شوند.

افطاری دولتی ممنوع شد نمایندگان در جلسه علنی روز پنجشنبه سوم اسفندماه در جریان بررسی پیشنهادات به لایحه بودجه سال 97، با یک پیشنهاد به تبصره 20 این لایحه موافقت کردند.

به موجب این بند پیشنهادی، تأمین هزینه افطاری کلیه دستگاه های اجرایی مندرج در ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب از هر محل از جمله بودجه کل کشور، اعتبارات عمومی واختصاصی منابع داخلی، اعتبارات خارج از شمول و منابع حاصل از صرفه جویی به هر میزان و به هر نحو مطلقاً ممنوع است.


کلید واژه ها: بودجه - لایحه بودجه - مجلس - رییس جمهور - کمیسیون تلفیق - نامه - درصد - ماده - پیش بینی - محمد باقر نوبخت - کمیسیون برنامه - نمایندگان مجلس - جلسه علنی مجلس - آیین - قیمت تمام شده - برنامه - دولت - حقوق ماهیانه - رشد اقتصادی - سخنگوی دولت - توزیع - قیمت - بینی - قیمت نفت - تعطیلات - اقتصادی - مذاکره - دوشنبه - روحانی - یکشنبه

آخرین اخبار سرویس:
ترامپ اروپا را تهدید به افزایش تعرفه کرد

قیمت دلار و نرخ ارز امروز 1 تیر 97/جدول

شرط پرداخت مالیات مقطوع مشاغل ارائه اظهارنامه عملکرد است / مالیات برخی صاحبان مشاغل تقسیط می شود

قیمت طلا و سکه امروز 1 تیر 97 /جدول

پایبندی 100 درصدی به توافق همکاری اوپک و غیراوپک تثبیت شد

پیروزی نیجریه با دبل احمد موسی

امام جمعه اهواز: دولت نباید اجازه دهد احتکارگران زندگی مردم را سیاه کنند/قیمت یک دستگاه کولر گازی از دو میلیون به پنج میلیون رسیده/نگذارید کاسه صبر مردم لبریز شود و مایوس شوند/ اگر این مسائل ادامه پیدا کند کشور را به قتلگاه سقوط می کشاند

زنگنه: تصمیم امروز اوپک حفظ توافق قبلی بود/توافق پیشین اوپک با تاکید بر پایبندی 100درصدی اعضا حفظ شد

توافق اوپک برای افزایش یک میلیونی / اعلام جزییات نتایج نشست 174 اوپک

از خرید استیجاری آب تا حفر چاه در مناطق حفاظت شده/ آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم

فارس گزارش می هد از خرید استیجاری آب تا حفر چاه در مناطق حفاظت شده/ آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم

افتتاح میز خدمت استانداری مازندران

کالاهایی که باید امحا شوند/ چگونه جنس قاچاق باید بازصادرات می شد؟

موافقت اوپک با افزایش یک میلیون بشکه ای تولید نفت

توافق امروز اوپک عملا نفت چندانی به بازار اضافه نخواهد کرد!

وزیر کشور: با سیاست جدید ارزی دیگر ارز آزاد در اختیار قاچاقچیان قرار نمی گیرد

متقاضیان وام اشتغال که چک برگشتی دارند بخوانند!

تکاپو برای عقبگرد قیمت خودرو

زنگنه: آمریکایی ها خیلی زود به اشتباه های خود پی می برند

ایران از واردات گندم بی نیاز شد

پایبندی 100 درصدی به توافق همکاری اوپک و غیراوپک تثبیت شد

جهش قیمت نفت

تبلت های سری Tab4 لنوو تا ماه نوامبر اندروید O دریافت نخواهند کرد

با سیاست جدید ارزی دیگر ارز آزاد در اختیار قاچاقچیان قرار نمی گیرد

چرا توافق تولید جدید اوپک نفت چندانی به بازار اضافه نمی کند؟

متقاضیان مسکن مهر پردیس چادر زدند

ایران: ما از ترامپ دستور نمی گیریم

روش جدید کلاهبرداری با پیش فروش ساختمان

افزوده شدن 40 هزار دستگاه تاکسی فرسوده به طرح نوسازی/ توصیه ای برای رُند شدن نرخ کرایه

کاهش پاسخ استعلام شهرداری به کمترازیک روز

بررسی ب ام و X3 جدید؛ کراس اووری جذاب در بازاری فوق رقابتی

نوید محمدزاده به امیر جدیدی تبریک گفت+عکس

کاهش قیمت مسکن با سیاست های دستوری اتفاق نخواهد افتاد

چند بانک خارجی در ایران شعبه دارند؟

چرا توافق تولید جدید اوپک نفت چندانی به بازار اضافه نمی کند؟

ترامپ: نیازمند افزایش قابل توجه تولید هستیم

افتخار حمید فرخ نژاد به غیرت سردار آزمون +عکس

واکنش فوری ترامپ به نشست اوپک

تولیدروزانه50هزارتن نخاله ساختمانی درپایتخت

رویداد کارآفرینی مدیریت و خدمات شهری

عکس/ حمله موش ها به دستگاه خودپرداز!

جزییات شهادت 2 مرزبان در مرز زابل

واکنش سریع نفت به تصمیم تازه اوپک

با سیاست جدید ارزی دیگر ارز آزاد در اختیار قاچاقچیان قرار نمی گیرد

سازمان غذا و دارو لیست و قیمت دارو های کشور را منتشر کند

تأکید اوپک بر پایبندی 100 درصدی به توافق جهانی کاهش تولید نفت

افزایش 17درصدی تولید کنسانتره فسفات

رایزنی برجامی عراقچی در مسکو

10 مقصد اول کالا های صادراتی ایران

ضرورت حمایت های فنی و مدیریتی از صنعت طیور/تولید سالانه دو میلیون تن مرغ

جدول وضعیت 12 پرونده مهم اقتصادی

آخرین اقدامات وزارت کشور برای بازگرداندن سرباز ربوده شده میرجاوه

25 درصد مالیات بر موتورسیکلت های امریکایی؛ اولین پاسخ اروپا به ترامپ

پایبندی 100 درصدی به توافق همکاری اوپک و غیراوپک تثبیت شد

بتسدا دلیل معرفی زودهنگام بازی The Elder Scrolls: VI را توضیح داد

قیمت نفت سه درصد جهش کرد

​قیمت گاز طبیعی 15درصد افزایش یافت

رای مثبت ایران به افزایش یک میلیون بشکه ای تولید نفت

سپرده های ثامن الحجج تعیین تکلیف شدند+جدول

تصمیم اوپک مورد تایید ایران است

متقاضیان مسکن مهر پردیس چادر زدند

حقوق دانان اقتصاد می دانند؟

با سیاست جدید ارزی دیگر ارز آزاد در اختیار قاچاقچیان قرار نمی گیرد

چرا هلند شادترین کودکان و نوجوانان جهان را دارد؟

​اوپک پیشنهاد ایران را پذیرفت

وزیر کشور: کنترل قاچاق کالا در کشور وضعیت بسیار مطلوبی دارد/آخرین اقدامات در مورد سرباز مرزبانی ربوده شده

وزیر بهداشت: سازمان غذا و دارو لیست و قیمت داروهای کشور را منتشر کند

حجم نقدینگی ایران برای اولین بار از تولید ناخالص داخلی فراتر رفت+ نمودار

اوپک مدل پیشنهادی ایران را پذیرفت

بلومبرگ: اپل درصدد عرضه AirPower در ماه سپتامبر است

اوپک در مورد افزایش متوسط تولید خود به توافق رسید

قرقیزستان به جای دلار و یوآن، طلا می خرد

کم آبی؛مسئله ای که گلستان را تهدید میکند!

ترامپ خواستار افزایش تولید اوپک شد

هم ایران راضی شد هم آمریکا!

افزایش آمار ازدواج و کاهش طلاق

قیمت طلا افزایش یافت

هدیه 20 میلیارد تومانی خیران برای ساخت مدرسه در سمنان + فیلم

احتمال کمبود آب در گلستان وجود دارد

تغییرات حداقل حقوق پایه ظرف 40 سال گذشته از سال 1357تا 1397

برخورد جدی با دستگاه های متخلف در ساخت و سازهای غیرمجاز

سخن همکار : تنها راه ایجاد عدالت نسبی در حقوق بازنشستگان ، اجرای ماده 64 با تبصره آن مصوبه سال 86

بازنشستگان با شماره تلفن 2500 تماس بگیرند

9 پارک رویایی جهان که حتما باید از آن ها دیدن کنید+تصاویر

قیمت ها در بازار خودرو نزولی شد

افزایش قیمت جهانی نفت در پی تصمیم اوپک

خوراک دام باید در داخل تولید شود

واردات گندم صادراتی با وجود ممنوعیت

احتمال کمبود آب در گلستان وجود دارد

توافق پیشین اوپک با تاکید بر پایبندی 100درصدی اعضا حفظ شد

«کنگو» پانزدهمین عضو اوپک شد

تأکید اوپک بر پایبندی 100 درصدی به توافق جهانی کاهش تولید نفت

جدیدترین قیمت ارزهای دیجیتال: از «بیت کوین» 6500 دلاری تا «اتریوم» 499 دلاری

نمونه فرم ونحوه استرداد مالیات اضافه پرداختی سال آخر خدمت کارمندان بازنشسته

اوپک در مسیر حفظ ثبات بازار نفت تصمیم‎گیری کرد

اوپک مدل پیشنهادی ایران را پذیرفت/ سهم بازار نفت ایران محفوظ می ماند

رشد قیمت طلا در بازار جهانی

موافقت اعضا با افزایش یک میلیون بشکه ای تولید

نوبت به پرداخت سود متوفیان رسید

راه اندازی شورای معادن در تمام استان های معدنی

مهم ترین مصوبات بودجه ای مجلس برای سال 97

مهم ترین مصوبات بودجه ای مجلس برای سال 97