مطالب مرتبط:
مهم ترین مصوبات بودجه ای مجلس برای سال 97 / از «معافیت مالیاتی» کارکنانی با دریافتی 2 میلیون و 300 هزار تومان تا «ممنوعیت افزایش حقوق مقامات» و تصویب پرداخت «وام 30 میلیون تومانی ازدواج»
1300 میلیارد تومان برای تسهیلات صادراتی توسط مجلس در بودجه 97 مصوب شده است/ هدف گذاری صادرات 53 میلیارد دلاری را برای سال آینده داریم
13 روز و 20 جلسه کاری در مجلس؛ بودجه به شورای نگهبان رفت
13 روز و 20 جلسه کاری در مجلس؛ بودجه به شورای نگهبان رفت
رشد سقف منابع عمومی، نتیجه چکش کاری درآمدهای بودجه 97 در مجلس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 5 اسفند 1396 ساعت 06:322018-02-24اقتصادي

مهم ترین مصوبات بودجه ای مجلس برای سال 97


لایحه بودجه سال 1397، روز یکشنبه 19 آذر توسط حجت الاسلام والمسلمین روحانی رییس جمهور تقدیم مجلس شد.

طبق سنوات گذشته رییس جمهور برای ارائه لایحه بودجه در مجلس حاضر شد و به دفاع از برنامه پیشنهادی دولت متبوعش برای سال 97 پرداخت.

- در صحن علنی مجلس گفت: پایه اصلی بودجه 97، شفافیت است و پرداخت اعتبار به دستگاه ها بر مبنای عملکرد سه ماهه آن ها خواهد بود .

رییس جمهور همچنین در آن جلسه تصریح کرد که حدود 34 درصد بودجه ای که تقدیم مجلس می شود، عملیاتی است و باید این روند ادامه پیدا کند تا تمامی بودجه های ما عملیاتی شود.

البته بوجه در بخش استانی، صد درصد عملیاتی خواهد بود و بر ضرورت تمرکز زدایی از بودجه تاکید شده است .

محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت نیز روز دوشنبه 22 آبان در صحن علنی مجلس گفت که لایحه بودجه سال 97 براساس نظام بودجه ریزی بر مبنای عملکرد بوده و بودجه دستگاه ها براساس قیمت تمام شده به آن ها اختصاص می یابد .

قیمت نفت در بودجه 97، پنجاه دلار در نظر گرفته شده است.

همچنین پیش بینی بودجه برای سه ماهه اول سال 97، رشد اقتصادی 7 درصدی بدون احتساب نفت است.

علاوه بر این، در این بودجه، تورم تک رقمی و 9 درصدی پیش بینی شده است.

مطابق بند یک ماده 186 آیین نامه داخلی مجلس، نمایندگان مجلس از زمان چاپ و توزیع لایحه بودجه سالانه کل کشور و پیوست ها و سوابق آن تا مدت ده روز می توانستند پیشنهادهای خود را به کمیسیون های تخصصی مجلس تقدیم نمایند.

همچنین بند دو ماده مزبور تاکید دارد که کمیسیون های تخصصی موظفند حداکثر تا پانزده روز پس از چاپ و توزیع لایحه بودجه، گزارش خود را به کمیسیون تلفیق تقدیم نمایند.

کمیسیون تلفیق به منظور تنظیم اصول و مفاد لایحه بودجه 97 و ایجاد هماهنگی بین کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی، پس از تقدیم لایحه مربوطه توسط دولت به مجلس، تشکیل شد که اعضای آن عبارت بودند از: 9 عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و سه نفراز کمیسیون های تخصصی.

ماده 187 آیین نامه داخلی مجلس تصریح دارد که جلسات مجلس برای رسیدگی به بودجه سالانه باید بلاانقطاع در کلیه ایام هفته غیراز جمعه و تعطیلات رسمی، حداقل روزی چهار ساعت منعقد گردد و تا موقعی که شور و مذاکره پایان نیافته و رأی مجلس أخذ نشده است از دستور خارج نمی شود و هیچ لایحه یا طرح دیگر نمی تواند مطرح باشد مگر لایحه یک یا چند دوازدهم بودجه در صورت ضرورت.

در جریان بررسی لایحه بودجه 97، ماده 187 آیین نامه داخلی مجلس، به عینه انجام شد.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به مهم ترین مصوبات 19 جلسه علنی مجلس در جریان بررسی جزییات لایحه بودجه 97: حقوق ماهیانه کارکنان تا 2 میلیون و 300 هزار تومان از مالیات معاف شد نمایندگان در نشست علنی روز (یکشنبه 15 بهمن) مجلس شورای اسلامی" در جریان بررسی جزییات بخش درآمدی لایحه بودجه 97، با بند (الف) تبصره 6 این لایحه که درخصوص معافیت مالیاتی حقوق کارکنان است، با 152 رأی موافق، 86 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 251 نماینده حاضر، موافقت کردند.

براساس بند (الف) تبصره 6 لایحه مذکور؛ سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (84) قانون مالیات های مستقیم مصوب 4/12/1366 و اصلاحات بعدی آن در سال 1397 سالانه مبلغ دویست و هفتاد و شش میلیون (276.

000.

000) ریال تعیین می شود.

نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایا، فوق العاده و کارانه و .

به استثنای تبصره 1 و 2 قانون مالیات های مستقیم مربوط به امور پژوهشی و دانشگاهی مازاد بر مبلغ مذکور تا سه برابر آن مشمول مالیات سالانه ده درصد (10%) و نسبت به مازاد سه برابر، تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه پانزده درصد (15%) و نسبت به مازاد چهاربرابر، تا شش برابر بیست و پنج درصد (25%) و نسبت به مازاد شش برابر سی و پنج درصد (35%) تعیین می شود.

میزان معافیت مالیاتی اشخاص موضوع مواد (57) و (101) قانون مالیات های مستقیم سالانه مبلغ دویست و شانزده میلیون (216.

000.

000) ریال تعیین می شود.

موافقت مجلس با دریافت مالیات ویژه از واردکنندگان خودرو نمایندگان در جریان بررسی بخش درآمدی گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه سال 97 با بند الحاقی به تبصره 6 که درباره اخذ مالیات ویژه از واردکنندگان خودرو بود با 163 رأی موافق، 56 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 243 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

بند الحاقی به تبصره (6) که به پیشنهاد محمد دهقان در صحن علنی مطرح شد، به شرح زیر است: دولت موظف است 60 درصد سود حاصل از واردات خودرو در سال 95 و 96 را به عنوان مالیات ویژه از واردکنندگان خودرو دریافت و پس از واریز به خزانه صد درصد آن را صرف تولید و اشتغال نماید.

در تبصره بند الحاقی آمده است: سازمان بازرسی کل کشور موظف است بر اجرای این بند نظارت کند که اگر تخلف و رانتی ایجاد شد از نظر قضایی پیگیری کند.

عدم اجرای این بند تصرف در اموال عمومی محسوب می شود.

بخشودگی دیرکرد جرایم رانندگی در صورت تسویه تا پایان آذرماه 1397 نمایندگان مجلس در جریان بررسی بخش درآمدی بودجه سال 97، با بند (و) تبصره 11 این لایحه موافقت کردند.

به موجب بند (و) تبصره 11، در صورت پرداخت و تسویه حساب قبوض جریمه های رانندگی توسط مالکان خودرو تا پایان آذرماه 1397، جریمه دیرکرد ناشی از عدم پرداخت تا پایان سال 1396، بخشیده می شود.

مبلغ وصولی از این محل به حساب درآمد عمومی موضوع ردیف 150، 123 جدول شماره 5 این قانون واریز می شود.

نمایندگان درجریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 97 با بند (ز) تبصره 11 موافقت کردند.

به موجب بند (ز) تبصره 11، مالیات ناشی از تجدید ارزیابی دارایی های شرکت پشتیبانی و نوسازی هلی کوپتر های ایران و قطعات موجود در انبار های این شرکت به نرخ صفر محاسبه شده و منابع حاصل از تجدید ارزیابی به حساب افزایش سرمایه دولت در این شرکت منظور می شود.

سقف بودجه عمومی سال آینده با 443 هزار میلیارد تومان بسته شد نمایندگان در نشست علنی صبح روز (شنبه 28 بهمن) مجلس شورای اسلامی با 165 رأی موافق، 13 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 210 نماینده حاضر در صحن، سقف درآمدی بودجه عمومی دولت در سال 97 کل کشور را تعیین کردند.

براساس بند الف.

ماده واحده لایحه بودجه سال 97؛ منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمد ها و واگذاری دارایی های سرمایه ای و مالی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه ها و تملک دارایی های سرمایه ای و مالی، بالغ بر چهار میلیون و چهارصد و سی و دو هزار و ششصد و چهار میلیارد و ششصد و شصت و هفت میلیون (4.

432.

604.

667.

000.

000) ریال شامل منابع عمومی بالغ بر سه میلیون و هشتصد و شصت و یک هزار و هشتصد و شصت و شش میلیارد و یکصد و چهل و هشت میلیون (3.

861.

866.

148.

000.

000) ریال تعیین شد.

سهم صندوق توسعه ملی برای سال آینده 32 درصد تعیین شد نمایندگان در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97"، بند الف.

تبصره یک این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

به موجب بخش هزینه ای بخش الف.

تبصره یک؛ بر اساس آن سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت، میعانات گازی و خالص صادرات گاز، 32 درصد تعیین می شود و به موجب این مصوبه مبالغ مذکور به صورت ماهانه واریز واز ماه یازدهم سال محاسبه و تسویه می شود.

دراین مصوبه همچنین پیش بینی شده گزارش هزینه کرد وجوه این بند هر سه ماه یکبار به کمیسیون های برنامه و بودجه و محاسبات وانرژی مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه کشور توسط وزارت نفت ارائه شود.

ممنوعیت افزایش حقوق مقامات در سال 97/ قضات و اعضای هیئت علمی مستثنی شدند نمایندگان در جریان بررسی جزییات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97، با جزء های الحاقی 1 و 2 بند (الف) تبصره 12 ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

براساس بند های الحاقی 1 و 2؛ دولت مکلف است حقوق و مزایای مستمر گروه های مختلف حقوق بگیر شاغل دستگاه های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و اعضای هیئت علمی و قضات را به صورت پلکانی نزولی به گونه ای افزایش دهد که طبقات پایین تر افزایش بیشتری داشته باشند.

حداکثر میزان افزایش 20 درصد خواهد بود و مقامات موضوع 71 قانون مدیریت خدمات کشوری شامل روسای قوا، معاونان رییس جمهور، اعضای شورای نگهبان، وزرا، معاونان وزرا، نمایندگان مجلس، سفرا، مدیران عامل و اعضای هیات مدیره و روسای دستگاه های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری، استانداران و شهرداران، مراکز استان ها و اعضای شورای اسلامی شهر مراکز استان ها در سال 97 مشمول افزایش حقوق نمی شوند.

اعطای هرگونه تسهیلات از محل اعتبارات دولتی به مقامات ممنوع شد نمایندگان در جریان بررسی جزییات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97 با بند الحاقی 3 تبصره 12 ماده واحده این لایحه وافقت کردند.

در بند الحاقی 3 تبصره 12 این لایحه آمده است؛ اعطای هرگونه تسهیلات از محل اعتبارات دولتی، منابع داخلی، کمک ها و یا درآمد های اختصاصی کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8/7/1386 و ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه به مقامات موضوع ماده (71) قانون مدیریت خدمات کشوری، مدیران عامل، اعضای هیئت مدیره و رؤسا و کارکنان دستگاه های اجرایی موضوع مواد قانونی فوق ممنوع است.

تخلف از مفاد این بند در حکم تصرف غیرقانونی در اموال عمومی محسوب و مرتکب مشمول مجازات مقرر در ماده (598) قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) می گردد.

پرداخت هرگونه تسهیلات از هر محل به کارکنان و مدیران بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری براساس نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار می باشد.

پرداخت وام 30 میلیون تومانی ازدواج در اولویت نخست بانک ها قرار گرفت نمایندگان در جریان بررسی جزییات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97 با بند (ب) تبصره 16 این لایحه موافقت کردند.

به موجب بند (ب) تبصره 16 لایحه مذکور؛ به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است کلیه بانک ها و مؤسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع کلیه منابع در اختیار پس انداز، جاری و سپرده قرض الحسنه بانک ها در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مشارکت کرده و تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند.

تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هریک از زوج ها در سال 1397 یکصد و پنجاه میلیون (150.

000.

000) ریال با دوره بازپرداخت پنج ساله است.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است گزارش عملکرد این بند را هر شش ماه یکبار به کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ارائه نماید.

والدین شاغل شهدا از کلیه اعتبارات قانونی همسر شهید برخوردار می شوند نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزییات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97 با الحاق یک بند به تبصره 17 ماده واحده این لایحه با 117 رأی موافق، 46 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر موافقت کردند.

بر اساس بند الحاقی به تبصره 17؛ والدین شهدا، شاغل در دستگاه های اجرایی مندرج در ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری از کلیه اعتبارات قانونی همسر شهید برخوردار شوند.

افطاری دولتی ممنوع شد نمایندگان در جلسه علنی روز پنجشنبه سوم اسفندماه در جریان بررسی پیشنهادات به لایحه بودجه سال 97، با یک پیشنهاد به تبصره 20 این لایحه موافقت کردند.

به موجب این بند پیشنهادی، تأمین هزینه افطاری کلیه دستگاه های اجرایی مندرج در ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب از هر محل از جمله بودجه کل کشور، اعتبارات عمومی واختصاصی منابع داخلی، اعتبارات خارج از شمول و منابع حاصل از صرفه جویی به هر میزان و به هر نحو مطلقاً ممنوع است.


کلید واژه ها: بودجه - لایحه بودجه - مجلس - رییس جمهور - کمیسیون تلفیق - نامه - درصد - ماده - پیش بینی - محمد باقر نوبخت - کمیسیون برنامه - نمایندگان مجلس - جلسه علنی مجلس - آیین - قیمت تمام شده - برنامه - دولت - حقوق ماهیانه - رشد اقتصادی - سخنگوی دولت - توزیع - قیمت - بینی - قیمت نفت - تعطیلات - اقتصادی - مذاکره - دوشنبه - روحانی - یکشنبه

آخرین اخبار سرویس:
رشد 63.83 واحدی شاخص بورس

485 تن گوشت مرغ و قرمز منجمد در خراسان شمالی ذخیره شد

تحقق سهم راه آهن از جابجایی مسافر و بار نیازمند اقدام عملی است

بارهای مجاز و غیرمجاز در پرواز

نرخ تبادلی 39 ارز بانکی ثابت ماند/ بهای هر دلار 37691 ریال

خودروهای در گمرک مانده اردیبهشت به بازار می رسد/ بازگشت گری مارکت به واردات خودرو

نرخ ارز بانکی ثابت ماند/ هر دلار 37691 ریال

افزایش قیمت بلیت های سینما در سال جدید

«بیت کوین» در آستانه مرگ قرار گرفت

اخبار ویژه روزنامه ها/ از سوختگی شدید BBC تا درآمد دستگاه های دولتی

3.5 میلیون تن سیب و مرکبات در انبارها موجود است

ضمانت نامه بانکی واردات خودرو ممنوع شد

هجوم سبز نوروز به لریجان/اینجا سالی 2.5 میلیون سبزه تولید می شود

تحویل قطعات غیراستاندارد در سال97 توسط خودروسازان ممنوع است

سایپا به هدف تولید خود رسید

بانک پاسارگاد، تمام قد پای حقوق ذی نفعان و سهامداران ایستاده است

اضافه شدن 24 هزار صندلی به پروازهای نوروزی

توزیع تخم مرغ در 20 واحد صنفی گرمسار

نگاهی به مهمترین رویدادهای استان قم در سال 96

پلیس: هر 3 ثانیه یک تماس با «110»

پیگیری جدی مبارزه با سن گندم در اراضی کشاورزی استان قزوین

تفاوت قیمت 23 میلیون تومانی هرمتر آپارتمان بین خیابان فرشته و محله تهرانپارس

کاهش 22درصدی صادرات ذرت روسیه

کوچ مالی از دوبی به عمان؟

کمبود کالا در بازار وجود ندارد

صددرصد وام های ودیعه مسکن متاهلی را پوشش داده ایم/ هیچ درخواستی نبوده که پرداخت نشده باشد

استخدام شهرهای شمالی – 27 اسفند 96

خداحافظی بورس با 96 پرحادثه و کسل کننده!

افزایش 20 درصدی تولید ماهی سردآبی در هیرمند

کاهش 71 درصدی زمان تعمیرات در شبکه خدمات پس از فروش ایران خودرو

وضعیت فعلی اقتصاد، نتیجه عدم اجرای قانون عملیات بانکی غیر ربوی است

چشم انتظاری 85 درصد دانشجویان برای دریافت وام شهریه

تخلیه بار 700 کانتینر در بارانداز بین المللی ریلی آستارا

اجرای طرح عظیم جنگل کاری سیدالشهدا (ع) در استان واسط عراق

تب و تاب بازار مسکن فروکش کرد/ مقاومت قیمت ها در برابر کاهش

حذف شرکت های غیررسمی از بازار خودروهای وارداتی

سال 96 در یک نگاه؛ راه ادامه دارد

970 هزار بلیط نوروزی قطار فروش رفت

رنج و لذت پوست اندازی در سیاست های اقتصادی را تجربه کنیم

قیمت انواع لاستیک و رینگ خودرو/یکشنبه27 اسفندماه 96

آمادگی کامل خودپرداز و پایانه های فروش بانک ملی ایران در روزهای پایان سال و نوروز

وجود 3.5 میلیون تن سیب و مرکبات در انبارها / مردم بیشتر میوه بخورند

رکورد اپل موزیک در تعداد مشترک

روی دیگر سکه شکایت های مردم از شرکت های نظافتی منازل نارضایتی کارگران است

بازدید سرزده مدیرعامل بانک ملی ایران از دو شعبه دانشگاه تهران و فخر رازی

نرخ ارز بانکی ثابت ماند

اقتصاد ایران، تحت تاثیر چه شوک هایی بوده است؟

تاوان برخورد با مافیای شهرداری

تولیدات داخلی کیفیت چندانی ندارند

امکانات جدید پلیس راه؛ از لندکروزهای آخرین مدل تا دوربین های جدید

بهار، مسافری که به زودی از راه می رسه

98 درصد پرداخت تسهیلات رونق تولید در قم محقق شد

محصولی جدید برای رفع انواع لک های پوستی

منفی نشان دادن پرداخت مالیات با تبلیغات

جریمه 145 میلیارد تومانی متخلفان در 10 روز/ تشکیل 17 هزار پرونده

روند افزایشی دما از فردا

الگوی کشت 23 هزار هکتاری چغندرقند در آذربایجان غربی رعایت شود

بهسازی 1800 کیلومتر از راه های عشایری خراسان جنوبی آغاز شد

یک هزار تن سیب و پرتغال در کرمانشاه توزیع می شود

نبض نفت در دست آمریکا

خدمات سولار در آرایشگاه های زنانه تخلف است

فارس گزارش می دهد توجه به اولویت بندی در احداث پروژه های ریلی/ پروژه های جدید پس از تعیین تکلیف قدیمی ها تصویب شوند

گزارش مکتوب: آغوش باز طبیعت بام ایران مهیای پذیرایی از مسافران نوروزی

نرخ ارز بانکی ثابت ماند

توزیع گوشت گرم از امروز به منظور تعدیل قیمت  

نرخ ارز بانکی ثابت ماند/ هر دلار 37691 ریال

چتر حمایت برسر زوج های جوان نکایی

توزیع گوشت گرم استرالیایی از امروز به منظور تعدیل قیمت  

ابلاغ دو ممنوعیت جدید گمرکی/ضمانتنامه بانکی واردات خودرو ممنوع شد

مصوبه جدید دولت برای ترخیص خودروها از گمرک

آزادسازی 10 زندانی جرائم غیرعمد با کمک خیر سنندجی

بیجینگ BJ40L، مرسدسی در درون و جیپی در برون!

تصمیم دولت برای تهاتر بدهی مالیاتی

تب و تاب بازار مسکن فروکش کرد/ مقاومت قیمت ها در برابر کاهش

خدمات سولار در آرایشگاه های زنانه تخلف است

قیمت انواع گوشی های موبایل در بازار امروز/یکشنبه 27 اسفند ماه 96

استقبال بخش خصوصی از راه اندازی نیروگاه های بادی

تقویت حافظه؛ راهکارهایی عجیب اما واقعی!

قابلیت های یک ترازوی هوشمند برای تناسب اندام

هشدار درباره تردد نوروزی پلاک قرمز ها

107واگن به ظرفیت ناوگان حمل ونقل ریلی کشور افزوده شد

پوشش صددرصدی در پرداخت وام ودیعه مسکن متاهلی داشتیم/ هیچ درخواستی نبوده که پرداخت نشده باشد

11میلیون ایرانی بیش از 146 هزار سال صرف یک بازی موبایلی کرده اند

می دانیم مردم ناراضی اند، اما تحمل کنند!

توقع کارگران در خصوص افزایش دستمزد برحق است

شرایط جدید فروش اقساطی پژو 508 اعلام شد

اشتغال به سختی نفس می کشد/ سیاست های روحانی چه بلایی بر سر اشتغال آورد؟

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت در گفت وگو با فارس اعلام کرد قیمت کالاهای اساسی تنظیم بازار/ توزیع روغن 5 درصد پایین تر از قیمت بازار

تسهیل سفرهای نوروز با تکمیل بخشی از محور هراز

ایجاد فضای همدلی بین رسانه ها با شهرداری مشکلات شهر رشت را حل می کند/شهردار رشت سوپرمن نیست

استقبال از نوروز در شیراز (عکس)

تفاوت قیمت 23 میلیون تومانی هرمتر آپارتمان بین خیابان فرشته و محله تهرانپارس

آخرین یارانه 96 واریز شد

جشنواره بازار، نبض تپنده نوروز در ملایر

سایپا هدف تولید امسال خود را محقق می کند

سایپا به هدف تولید خود رسید

جشنواره بازار، نبض تپنده نوروز در ملایر

چتر حمایت از زوج های جوان نکایی

حوادث کشور در سالی که گذشت

اختصاص یک ردیف اعتباری برای حق الزحمه ناجیان غریق

مهم ترین مصوبات بودجه ای مجلس برای سال 97

مهم ترین مصوبات بودجه ای مجلس برای سال 97