مطالب مرتبط:
علم الهدی: ​درویشی انحراف است /امریکا بجای داعش از دراویش استفاده کرد /همه تقاصیر از جریان دراویش است
انتقاد تند علم الهدی از دراویش؛ /انحراف را با گیس و سیبل راه انداختند /این جریان انحرافی است
علم الهدی: درویشی انحراف است/ درویشی دکانی است که دشمنان درست کرده اند/همه تقاصیر از جریان دراویش است/ اینها نطفه فساد هستند که باید از اول انقلاب براندازی می شد/اراذل قداره کش منحرف بودند
انتقاد علم الهدی از دراویش: این دکانی است که دشمنان درست کردند/انحراف را با گیس و سیبل راه انداختند
واکنش علم الهدی به غائله پاسداران: همه تقاصیر از جریان دراویش است/اینها نطفه فساد هستند/درویشی دکانی است که دشمنان درست کرده اند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 4 اسفند 1396 ساعت 20:302018-02-23سياسي

جریان دراویش نتیجه انحراف از دین است


امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه تمام فرقه های درویش بازی در کشور ما بعد از جریان تحریم تنباکو به وسیله مرحوم آیت الله میرزای شیرازی و نمایش اقتدار روحانیت، - از خراسان رضوی، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی علم الهدی، آیت الله سیداحمد علم الهدی، امام جمعه مشهد ظهر امروز، چهارم اسفندماه در خطبه های نماز جمعه این هفته در حرم امام رضا(ع)، ضمن تشکر از حضور پررنگ مردم در مراسم شهادت حضرت زهرا(س)، اظهار کرد: از همه برادران و خواهران دلداده ولایت اهل البیت(ع) که در سالروز شهادت صدیقه اطهر(س) با این عزاداری مجلل و شایسته مقام ولایت امام هشتم(ع) به حرم رضوی مشرف شدید، تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه شایستگی حضرت زهرا(س) بسیار بالاست، اظهار کرد: انجام این شعائر و اظهار عشق ها، شاید بتواند کمی از جراحت قلب نازنین امیرالمؤمنین(ع) بزداید، برادران و خواهران، اگر یک درصدی از شما و ما آن شب بودیم که بدن و جنازه حضرت زهرا(س) تنها نمی ماند، آن طور امیرالمؤمنین(ع) مستأصل نمی شد، شاید اگر یک درصدی از ما آنجا بودیم، شاید حضرت علی(ع) به این زودی حضرت زهرا(س) را از دست نمی دادند.

استیصال امیرالمؤمنین هنگام دفن حضرت زهرا(س) نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در بیان وضعیت امیرالمؤمنین(ع) در زمان دفن صدیقه اطهار(س)، اضافه کرد: حضرت علی(ع) در تمام زندگی اش یک بار مستأصل شد، آن شبی که می خواست حضرت زهرا(ع) را در میان قبر بگذارد، ایشان دو رکعت نماز خواند و از خدا صبر خواست تا مقاومتی به علی(ع) بدهد.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: وقتی دست حضرت علی(ع) به زیر بدن مجروح حضرت زهرا(س) رسید، و بدن را تا نزدیک قبر رساند، اما دیگر نتوانست ادامه دهد، نگاهی به داخل قبر و نگاهی به بدن مجروح روی دستش کرد، مگر می شود این بدن را در میان قبر گذاشت؟ مگر می شود با دست خودم روی این بدن خاک بریزم؟وی با اشاره به اینکه حضرت علی(ع) همین طور مستأصل مانده بود، افزود: در نهج البلاغه حضرت علی(ع) این طور می فرمایند: که دو دست شبیه دست های پیامبر(ص) ظاهر شد، اگر این دست ها ظاهرنشده بود، آن شب دفن زهرا(س) به وسیله امیرالمؤمنین(ع) امکان نداشت.

امام جمعه مشهد با تأکید بر اینکه حضرت علی(ع)، پیکر حضرت زهرا(س) را به دست های پیامبر(ص) داد، ابراز کرد: حضرت علی(ع) به پیامبر(ص) فرمودند: یا رسول الله، سلام بر شما از جانب خودم، از جانب این دختری که امشب به شما سپردم و امشب مهمان شماست، امانتی که به من داده بودی به تو پس دادم، دخترت به تو خبر خواهد داد که بعد از شما امت با او چطور برخورد کردند.

انحراف ستیزی، محور قیام حضرت زهرا(س)آیت الله علم الهدی با بیان اینکه محور قیام حضرت زهرا(س) که به شهادت حضرت به این کیفیت منجر شد، انحراف ستیزی در جامعه بود، عنوان کرد: برادران جوان، خواهران جوان، درس خوانده ها، مرتبطان با فضای مجازی با همه فرهنگ های دنیا، انحراف ستیزی، آزادی ستیزی نیست، اگر بنا باشد محورهای اقتدار یک نظام در خط مقابله با انحراف قرار بگیرد و دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی و خصوصاً شما، انحراف ستیزی را با آزادی ستیزی اشتباه بگیرید و جلوی حرکت های صیانت از نظام و ارزش های انقلاب را با این جوسازی های دشمن و تلقینات سوء بخواهید بگیرید، خیلی بی انصافی است.

امام جمعه مشهد با تأکید بر اینکه انحراف، دشمن جامعه است، تصریح کرد: انحراف، بن بست انقلاب است، انحراف، راه کج کردن برای مردم از صراط مستقیم است، باید با انحراف ستیز شود.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س)، هم کفر ستیز و هم انحراف ستیز بودند، عنوان کرد: در عرصه کفرستیزی حضرت علی(ع) تنها با کفر می جنگید اما وقتی به مرحله انحراف ستیزی رسید، حضرت زهرا(س) به کمک حضرت علی(ع) آمد.

اتفاقات خیابان گلستان هفتم، نتیجه انحراف در دین بود وی اتفاقات خیابان گلستان هفتم تهران و آشوبگری دراویش را نتیجه انحراف از دین دانست و گفت: در دو ماه فاطمیه، این همه اشک برای حضرت زهرا(س) ریختیم، این همه دم از اشک حضرت زهرا(س) زدیم، لذا انحراف ستیزی باید مسیر، حرکت و راه ما باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: این جریان ناپاکی که در شب شهادت حضرت زهرا(س) در خیابان گلستان هفتم تهران رخ داد و یک عده اراذل و اوباش قداره کش به جان مردم افتادند، زندگی مردم را تباه کردند، آتش زدند، خانه ها را تخریب کردند و عزیزان ما را کشتند، نتیجه انحراف بود.

درویش و درویش بازی، برنامه انگلیس برای تداوم استعمار است امام جمعه مشهد با تأکید بر اینکه مسئله درویشی، درویش بازی یک اندیشه نیست، تصریح کرد: همه این مسئله عرفان نیست، عرفان را یاد ندارند، این انحراف است؛ این دکانی است که دشمنان ما درست کردند.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه تمام فرقه های درویش بازی در کشور ما بعد از جریان تحریم تنباکو به وسیله مرحوم آیت الله میرزای شیرازی و نمایش اقتدار روحانیت، دین و مذهب درست شد، ابراز کرد: بعد از لغو قرارداد، انگلیسی ها دیدند برای استعمار، روحانیت و دین، یک قدرت و مانع عظیم است لذا مسئله انحراف به عنوان کج راهه دادن دین را از طریق درویش بازی راه انداختند.

این دراویش گنابادی نیستند، ملاسلطانی اندوی مؤسس جریان درویشی گری را ملاسلطان بیان کرد و گفت: مروج درویش بازی و حامی جریان ها و فرقه های درویشی در طول تاریخ گذشته، نظام ستم شاهی در دوره قاجار و سلطنت پهلوی، رجال سیاسی دست نشانده انگلیس و بعد هم آمریکا بودند، این ها مروج درویش بازی بودند.

آیت الله علم الهدی اظهار کرد: دراویشی که می گویند گنابادی، این ها اسمشان گنابادی نیست، این ها دراویش ملاسلطانی اند؛ اخیراً برای عوض کردن خط این جریان انحرافی، که دست ساز انگلیسی هایی که تحت حمایت رجال سیاسی دولت سلطنت پهلوی بوده، راه را گم کرده و خود را به جای درویش گنابادی جا زدند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه ملاسلطان عنصری، دست پرورده رجال سیاسی گذشته است، عنوان کرد: ملاسلطان را در روستای بیدخت گناباد مستقر کردند و این جریان را راه انداختند، رجال سیاسی قاجار از قبیل مقبول السلطنه به خراسان می آمدند و به روستای گناباد می رفتند، چرا که فکر می کردند یک محور عرفان و دلدادگی به مقام حق پیدا کردند.

به این وسیله با حمایتی که افراد جاسوس انگلیسی انجام دادند، این جریان ترویج شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر اینکه اصل این جریان را ملاسلطان راه انداخت، گفت: رهبری این فرقه به صورت موروثی بوده است، این چطور عرفانی است که وقتی خودش به درک می رود، پسرش می شود قطب عرفان و مرشد؟ این جز یک رهبری دست ساز انگلیسی در شکل موروثی نیست، این جریان انحراف است.

آشوب های تهران برنامه ریزی شده آمریکا و انگلیس استوی اضافه کرد: جریان این انحراف در خیابان گلستان هفتم چند شب پیش تهران، جریان اغتشاش، آشوب، بلوا و اجرای برنامه سیاسی دشمن در داخل کشور و ضرب وجرح مردم بود، این آشوب ها، آشوب معمولی و تصادفی نیست، برنامه ریزی آمریکا و انگلیس است.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: جریان درویشی با هیچ یک از معیارهای مذهبی و دینی و حتی عرفای به حق و مقام عرفان سازگار نیست، این ها همه دست نشانده دشمن هستند.

سبیل کلفت و گیس کجای دین و مذهب ماست؟ امام جمعه مشهد گفت: این ها جریان جاسوسی دشمن اند و به این اسم آمدند.

دو دسته دنبال این ها را می گیرند، یک عده عناصر آگاهی که دنبال دین بی دردسر می گردند، نماز و روزه نمی خواهند، تکلیف و حرام نداشته باشند و با یک یا علی گفتن، همه چیزشان مصالحه شود، عده دیگری هم که عناصر اراذل و اوباش و به دنبال قدرت یابی هستند، چنین بلوایی را راه انداختند.

ریشه جنایات دراویش از قبل انقلاب تا امروز نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی به سابقه جنایات دراویش علیه مردم پیش از انقلاب در همکاری با ساواک تا به امروز اشاره کرد و گفت: من تعجب می کنم، دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی ما چه می کنند، شما بروید گناباد، مردم گناباد از اجداد این ها در روزگار استقرارشان در بیدخت که تا قبل از پیروزی انقلاب بوده، ببینید چه جنایاتی سراغ دارند، چه فجایعی را به اسم درویشی انجام داده اند.

وی ادامه داد: قاچاق فروشی، بی بندوباری، حمایت های عظیم ساواک و خنثی کردن حرکت های مردمی در طول تاریخ و مبارزات، همه این ها را به اسم درویشی انجام داده اند.

آن وقت می گوییم یک مشت اراذل و اوباش بودند، با آنان برخورد کنیم، من تعجب می کنم برخی مسئولان چشمشان را روی هم می گذارند یا فکر می کنند، طوری عمل کنند که آن طرف آبی ها خوششان بیاید و مسئولان را سوژه عملیات روانی نکنند و نگویند شما ضد آزادی هستید.

آیت الله علم الهدی افزود: دشمن، انحراف ستیزی را می گوید آزادی ستیزی، شما چرا گوش می کنید؟ شما مسئول حفظ امنیت و آرامش هستید؛ در غائله ای که انجام گرفت، در دو آشوب، نیروی انتظامی، قهرمانانه تدبیری کرد که قابل تقدیر است، هم در آشوب هفتم دی و هم در این آشوب و بلوای تهران.

اسلحه به روی مردم نگشودند، آتش به روی مردم باز نکردند، قضیه را مهار کردند و 300 عنصر از اراذل و اوباش را گرفتند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه نیروی انتظامی باید زودتر دست به اقدام می زد، ابراز کرد: نیروی انتظامی محور اقتدار این نظام است، این گونه تدبیر قابل تقدیر است اما نه تا مرز پنج شهید دادن، این شهدا عزیزان ما بودند.

ابزار دشمن؛ داعش در عراق و سوریه، دراویش در ایراننماینده ولی فقیه در خراسان رضوی دراویش را ابزار ایجاد ناامنی در کشور دانست و گفت: آمریکا، ناامنی در سوریه و عراق را با عنوانی به نام داعش ، با اندیشه سخیف وهابیت راه انداخت، این طور نیست هر جا آمریکا بخواهد امنیت را برهم بزند، با همین عنوان وارد شود.

وی گفت: همان آمریکا به جای داعش برای بر هم زدن امنیت ما، با عنوان درویش و اندیشه فرقه ملاسلطانی به میدان آمد، همان کاری که داعش در عراق و سوریه می کرد، این ها در ایران کردند، دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی ما باید قوی برخورد کنند.

دو هدف دشمن برای ایجاد غائله دراویشوی تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که دشمن، غائله تهران را با دو انگیزه انجام داد، اول اینکه مسئولان و کارگزاران نظام را به یک جریان مشغول کند تا فرصت رسیدگی به معیشت، اشتغال و اقتصاد مردم را در ماه آخر سال نکنند.

آیت الله علم الهدی انگیزه دیگر جریان دراویشی را که در تهران باعث آشوب و ناامنی شد اینگونه بیان کرد: یک جریان نابکارانه جاسوسی دشمن در جاسوسی موشکی زیر پوشش حفاظت محیط زیست که به دست قهرمانان اطلاعاتی و امنیتی ما در سپاه پاسداران افشا شد و دشمن شکست خورد را می خواهند به حاشیه برانند، افکار عمومی را منحرف کنند و مردم دیگر از جاسوس موشکی حرف نزنند و فکری برای آینده جاسوسی دشمن در کشور نباشند.

نطفه فساد و ناامنی در کشور باید از بین برودامام جمعه مشهد با تأکید بر اینکه نطفه فساد و ناامنی در کشور باید از بین برود، اظهار کرد: دشمن با برپایی این غائله، درویش ملاسلطانی که اسمش را گذاشته درویش گنابادی، معرفی کرد.

این جریان دست سازی است که انگلیس ها برای مواقع مختلف ساختند مخصوصاً برای این قضیه تا آن وقت بگوییم دراویش تقصیر ندارند.

نخیر، همه تقصیرها با دراویش است، این ها نطفه فسادند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه این نطفه فساد باید از اول انقلاب براندازی می شد، گفت: در حال حاضر این نطفه فساد به جایی رسیده که امنیت مردم را ابزار کرده است تا دشمن امنیت کشور را هدف بگیرد، این جریان شدیداً باید براندازی شود.


کلید واژه ها: امام جمعه مشهد - امام جمعه - علم الهدی - آیت الله - خراسان رضوی - امام - پایگاه اطلاع رسانی - خطبه های نماز جمعه - جمعه - نماینده ولی فقیه - خواهران - خراسان - مشهد - سالروز شهادت - اطلاع رسانی - ولایت - مجروح - شهادت - نماز جمعه - نماز - عزاداری - دراویش - شیرازی - مراسم - اطلاع - تحریم - نمایش - رسانی - زندگی - کشور

آخرین اخبار سرویس:
مشاور نجفی: شهردار و شورای شهر تمایلی به استعفا ندارند

پیش بینی باهنر از انتخابات 1400

دستگیری از نیازمندان در زمان عید نوروز ضروری است

اظهارات "پوتین" درباره حضور گسترده مردم کشورش در انتخابات

زمین لرزه شهر دهدشت را لرزاند

پوستر|توصیه رهبر انقلاب به خرید کالای داخلی

دیدار استاندار با چهره های شاخص قم

حامی تروریست ها در دولت آمریکا!

انتخاب بولتون به معنای یک جنگ قریب الوقوع نیست

ثروتمندترین مردان تاریخ کدامند ؟

انفجار در چادرهای طبیعت در سرابله

اخطاریه سازمان هواشناسی به وزش باد و طوفان در کشور

ظرفیت صادرات2میلیارد دلاری صنایع دستی وجود دارد

راهیان نور در سبد مسافرتی و فرهنگی مردم نهادینه شده است

تشرف بانوی مجارستانی به دین اسلام در حرم امام رضا(ع)

فیلم/ گفتگو با امیر موسوی در حاشیه بازدید از یادمان های استان خوزستان

فلسفه اردوهای راهیان نور آشنا شدن جوانان با مشکلات است/ گلایه از همکاری نکردن مسؤولان در بحث راهیان نور

نانوایان به فراموشی سپرده شده اند

اعلام رسمی نتایج شمارش آراء انتخابات روسیه

دستگاه ها دستورالعمل ممنوعیت خرید کالای غیرایرانی را صادر کنند

علم الهدی: دروازه های کشور را به روی کالای خارجی ببندید

امیرعبداللهیان: دشمنان منطقه صرفا زبان قدرت را می فهمند

توصیه های پلیس به مسافران در اماکن اقامتی

فیلم/ حضور فرمانده ارتش در یادمان کربلای 5

هجدهمین پارلمان ایتالیا آغاز به کار کرد

روستای فارسیان استان گلستان

واکنش مقامات ایرانی به انتخاب جدید ترامپ

ساداتی نژاد: نسبت به کالای ایرانی با تعصب برخورد کنیم

رقابت جودوکاران در سرزمین ژرمن ها

نهادینه شدن راهیان نور درسبد مسافرتی و فرهنگی مردم

پرداخت غرامت با هویت یک ملت غیرممکن است!

پادوانی توانست انگشت شصتش را حرکت دهد

آغاز خرید تضمینی گندم از فردا/پیش بینی خرید 11 میلیون تنی برای امسال

ویژه برنامه "تاریخ به وقت فروردین"

مشاور شهردار تهران: نجفی مایل به استعفا نیست

شبکه تبلیغی، ظرفیتی برای تبیین شعار سال است

کاروان های راهیان نور موجب تقویت روحیه مقاومت و ظلم ستیزی می شود

راهیان نور درسبد مسافرتی و فرهنگی مردم نهادینه شده است

اقامه نخستین نماز جمعه سال جدید

حمایت " دیرین دیرین" از ایتام/فیلم

بلوایی که علی پروین در کری های فضای مجازی به پا کرد!

تشرف بانوی مجارستانی به دین اسلام در حرم امام رضا(ع)

در نخستین روز از سال 97 صورت گرفت تشرف بانوی مجارستانی به دین اسلام در حرم امام رضا(ع)

راهیان نور در سبد مسافرتی و فرهنگی مردم نهادینه شده است

مردم و مسئولان در مصرف کالای ایرانی عزم جدی داشته باشند

رویدادهای گردشگری همدان 2018 جایگاه بالایی در سطح بین المللی دارد

بیانیه وزارت امور خارجه در حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی

مردم و مسئولان در مصرف کالای ایرانی عزم جدی داشته باشند

سردار شریف: راهیان نور در سبد مسافرتی و فرهنگی مردم نهادینه شده است

بیانیه وزارت امور خارجه در حمایت از کالای ایرانی

تولیدکنندگان داخلی باید کیفیت کالاهای خود را ارتقا دهند

نهاد دولت باید همه موانع پیش روی اقتصاد مقاومتی را بردارد/نقد همه قوا در چارچوب عدل و انصاف باشد

بیانیه وزارت امور خارجه در حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی

شهردار تهران را نباید بر اساس منافع حزبی انتخاب کرد

روز قیامت فضایی چگونه خواهد بود؟

عارف هم به چالش بی زباله پیوست/ عکس

کانال های آمستردام

یادواره 13 شهید روستای کلات چاروسا

راهیان نور در سبد مسافرتی و فرهنگی مردم نهادینه شده است

تولیدکنندگان داخلی باید کیفیت کالاهای خود را ارتقا دهند

داریوش شایگان 6 فروردین تشییع می شود

تاثیر خرید کالای ایرانی برکاهش آسیب های اجتماعی

حمایت از کالای ایرانی؛ مهمترین رکن اقتصاد مقاومتی

فرزندان آیت‎الله خاتمی، محمدرضا، محمد و علی کنار عکس پدر

وزیر ارتباطات عضو داوطلب جمعیت هلال احمر شد

ضربه ای که قاچاق کالا به تولید و اشتغال می زند

تقدیر از امدادگران ارتفاعات دنا

عبور پراید از وسط سفره مسافران نوروزی 5 کشته برجای گذاشت

لندن: می توانیم بدون آمریکا برجام را زنده نگه داریم

2200 نفر به پویش نه به تصادفات جاده ای در زنجان پیوستند

عضو شورای شهر تهران: موافق تداوم حضور نجفی در شهرداری هستیم

راه های رسیدن به درجه منتظر واقعی/دلیل دوری از مفهوم انتظار چیست؟

محور هراز به سمت بومهن یکطرفه شد

نخستین نمایشگاه حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی

زندگی نامه شهید اکبر اکبری

احترام کشورهای دنیا به جوانان خلاق ایرانی/ مسؤولان به وظیفه خود عمل کنند

تردد 2هزار مینی بوس با عمر بیش از 30 سال در تهران

حفاظت از طبیعت عبادت است

خدمات امدادرسانان موجب آرامش خاطر گردشگران نوروزی است

12 گشت نظارت دامپزشکی در کهگیلویه و بویراحمد مستقر است

عبدالملک بدرالدین: سعودی ها و آمریکایی ها به دنبال سیطره بر ما هستند

مشاور نجفی: شهردار و شورای شهر تمایلی به استعفا ندارند

دعوا بین دو عضو شورای شهر گرجستان+فیلم

استان ها ظرفیت های اقتصادی زیادی دارند

آمریکا 10 فرد و یک شرکت ایرانی را تحریم کرد

مسئول بازرسی قرارگاه خاتم: معامله با شیطان نتیجه برد برد ندارد

انتقاد رییس کل دادگستری استان از وضعیت نامطلوب جاده های برون شهری گیلان/ از ساماندهی پسماند و دفع زباله در منطقه سراوان رشت تا ورود مدعی العموم به مشکل تاخیر در تحویل واحدهای مجتمع آدینه

نام گذاری شعار سال مشخص کننده جهت گیری نظام است

خواننده مشهور ایرانی از بیمارستان مرخص شد

تبریک نوروزی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به فرهنگیان

ژاپن در دقایق پایانی از شکست مقابل مالی فرار کرد

فهرست جدید تحریم های آمریکا علیه ایران

بازداشت سه عنصر تکفیری تحت تعقیب در «بعقوبه» عراق

ثبت نام مراسم اعتکاف ویژه نوجوانان و جوانان در بیرجند

واکنش کرملین به انتصاب جان بولتون

آرامش و امنیت مناسب گردشگران نوروزی در تمام نقاط استان

اقامت بیش از سه میلیون نفر شب در مازندران

نمایش تسلیحات جدید و بی نظیر حربی روسیه+ویدیو

از امام جمعه پرادو سوار تا روحانی حامی تیم تراکتورسازی

شورای شهر ،موافق تداوم حضور نجفی

جریان دراویش نتیجه انحراف از دین است

جریان دراویش نتیجه انحراف از دین است