مطالب مرتبط:
جزییات سانحه هوایی تهران- یاسوج/گزارش مقدماتی سانحه چه بود؟
توضیحات هواپیمایی آسمان درباره سانحه سقوط تهران-یاسوج
جست و جوی پیکر جانباختگان سانحه هوایی تهران به یاسوج متوقف است
بازدید هیات قضایی از کمپ مستقر در دامنه کوه دنا / دیدار رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با خانواده جانباختگان سانحه هواپیمایی تهران- یاسوج
مسئولان زوایای سانحه هوایی تهران - یاسوج را موشکافانه بررسی کنند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 4 اسفند 1396 ساعت 18:562018-02-23حوادث

گزارش مقدماتی سانحه هوایی تهران - یاسوج هواپیمایی آسمان


سازمان هواپیمایی کشور بعد از ظهر جمعه 4 اسفند گزارش مقدماتی سانحه هوایی میسر تهران یاسوج هواپیمایی آسمان را متشر کرد.

- پرواز شماره 3704 هواپیمایی آسمان در تاریخ 29/11/96 با تعداد 6 نفر خدمه پروازی (خلبان، کمک خلبان، 2 مهماندار و 2 امنیت پرواز) و 60 نفر مسافر(59 نفر بزرگسال و یک کودک) برابر برنامه پروازی از فرودگاه مهرآباد تهران در ساعت08:05 به پرواز درآمد و پس از گذشت حدود یک ساعت و 25 دقیقه از آغاز پرواز، مکالمه مابین خلبان هواپیما و برج مراقبت فرودگاه یاسوج قطع گردید و در حوالی 9 مایلی شمال فرودگاه یاسوج هواپیما دچار سانحه شد.

آخرین مکالمه خلبان هواپیما، روی فرکانس رادیویی در ساعت 09:30 دقیقه به ثبت رسیده و پس از آن تماس، پرواز 3704پاسخی به مکالمات کنترلر فرودگاه یاسوج نداده است و این شروع مرحله اعلام وضعیت عدم قطعیت درخصوص سلامتی پرواز می باشد و از طریق کنترلر فرودگاه یاسوج چارت اطلاع رسانی وضعیت عدم قطعیت فعال می گردد.

اقدامات تجسس و نجات: در اجرای دستورالعمل و مقررات سوانح هوایی، پس از عدم امکان برقراری تماس با پرواز شماره 3704، بلافاصله کمیته تجسس و نجات در مرکز کنترل فضای کشور تشکیل و اطلاع رسانی های لازم به مسئولین ذیربط انجام گردید.

دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری بعنوان واحد معین، به کمیته بحران وزارت راه و شهرسازی وکمیته شریان های حیاتی و بحران کشور، اطلاع رسانی لازم را انجام داد.

بطور همزمان مدیریت بحران در استان های تهران- فارس- اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد تشکیل گردید.

مطابق با شرح وظایف و رویه و مقررات، سازمان هواپیمایی کشوری و منطبق با موضوع پیوست 12 کنوانسیون شیکاگو، به محض دریافت خبر مفقود شدن پرواز شماره 3704 شرکت هواپیمایی آسمان اقدامات لازم بمنظور تشکیل کمیته جستجو و نجات و آغاز عملیات مرکز مدیریت بحران در سازمان هواپیمایی کشوری انجام گردید.

در ابتدا با دو فروند بالگرد اعزامی از استان های فارس و لرستان عملیات جستجو آغازگردید؛ لیکن بدلیل پوشش پایین ابر و پدیده های جوی منطقه، شناسایی محل سقوط هواپیما میسر نگردید و بالگردهای اعزامی به فرودگاه یاسوج بازگشتند.

همزمان هماهنگی های لازم بمنظور اعزام ارگان های کشوری و لشگری مورد لزوم به منطقه انجام گرفت و از کلیه ظرفیت های کشور برای کشف محل سقوط استفاده گردید.

با اعلام خلبان یکی از پروازهای عبوری مبنی بر دریافت سیگنال Emergency Locator Transmitter) ELT ) در موقعیت جنوب شرق یاسوج، مرکز کنترل فضای کشور ضمن هماهنگی با سایر پروازهای عبوری آن منطقه، موضوع مورد پایش قرار گرفت، لکن این اقدام موفقیت آمیز نبود.

از طرفی درخواست هایی به ماهواره COSPAS SARSAT فرانسه، ارائه دهنده سرویس مکان یاب ماهواره ای دریافت سیگنال های ELT انجام پذیرفت، امّا علی رغم پیگیری ها پاسخی دریافت نشد.

باهماهنگی وزارت امور خارجه، از وزارت حوادث غیرمترقبه فدراسیون روسیه درخواست اطلاعات محل احتمالی سقوط مبتنی بر اطلاعات ماهواره ای گردید اما اطلاعات ارسالی کمکی به یافتن دقیق محل سانحه ننمود.

یک تیم تخصصی متشکل از خلبان، کنترلر مراقبت پرواز، کارشناس هواشناسی و کارشناس زمین شناسی با استفاده از تصاویر راداری منطقه و مسیرهای پروازی، موقعیت احتمالی سقوط را مشخص نمودند و براین اساس محدوده محل سایت بروز سانحه بطور تقریبی مشخص گردید.

اعزام تیم های تجسس اعم از بالگرد و پهپاد انجام پذیرفت؛ لکن بدلیل پوشش پایین ابر و بدی شرایط جوی در مورخه 30/11/96 عملیات تجسس ناموفق بود.

در عصر همان روز تیم های تجسس پروازی از عملیات نیروی هوایی سپاه پاسداران و شرکت هلیکوپتری یاس به منطقه اعزام گردیدند و تیم بررسی سانحه با اعلام مسیر و اطلاعات پرواز هواپیما، محدوده تجسس را برای این گروه مشخص نمود، لکن به لحاظ تاریکی هوا و شرایط نامناسب جوی تیم های تجسس مجبور به بازگشت شدند.

در روز سه شنبه مورخه اول اسفند 96 با هماهنگی با نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی 2 فروند هواپیمای نظامی F14 و RF4 بر فراز منطقه پرواز نمودند و با دوربین های شناسایی کل منطقه را عکس برداری نمودند که موقعیت دقیق لاشه هواپیما و محل برخورد را مشخص نمایند؛ همزمان با عملیات جت های نیروی هوایی در حدود ساعت 10 صبح محل وقوع سانحه توسط یک فروند بالگرد MIL171 شرکت هلیکوپتری یاس به صورت بصری شناسایی شد و این موضوع درعکس های گرفته شده توسط جت های نیروی هوایی از منطقه نیز تأیید شد.

جزییات اقدامات انجام شده: پس از اطلاع سازمان هواپیمایی کشوری از فقدان پرواز شماره 3704 هواپیمایی آسمان، اطلاع رسانی های لازم به بخش های ذیربط انجام و بمنظور تشکیل جلسه مدیریت بحران در محل سازمان هواپیمایی کشوری اقدامات لازم انجام پذیرفت که متعاقب این اقدام، مقام عالی وزارت راه وشهرسازی نیز در آن نشست حضور یافتند و از نزدیک در جریان مراتب امر قرار گرفتند؛ براساس تصمیمات این جلسه اقدامات ذیل مقرر گردیدند: اعزام یک تیم 22 نفره متشکل از متخصصان سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه های کشور به همراه نمایندگان هواپیمایی آسمان به منطقه ( از طریق فرودگاه اصفهان) تشکیل جلسه RCC و مدیریت بحران هوایی در بخشداری روستای بیده مجاور منطقه سانحه انجام 23 سورتی پرواز بالگرد و امکان سنجی نفوذ به ارتفاعات و بررسی شرایط جوی منطقه و 4 سورتی پرواز جهت هلی برن نیروها پس از شناسایی محل سانحه اعزام پهپادهای سپاه از کاشان در روز دوشنبه 30/ 11/ 96 ردیابی سیگنال موبایل مسافران و تعیین محل احتمالی سقوط تعیین (پلات) نقطه P7 در روز سه شنبه و اعزام 7 فروند بالگرد (2 فروند امداد، 2 فروند سپاه، 3 فروند هوانیروز)، 1 فروند پهپاد از بوشهر و 1 فروند هواپیمای F14 از اصفهان و یک فروند هواپیمای RF4 از همدان صبح سه شنبه اول اسفندماه 96 ابتدا هواپیمای F14 از منطقه عکسبرداری بعمل آورد و همزمان بالگرد سپاه به نقطهP7 پرواز نمود و سپس هواپیمای RF4 نیز شروع به عکسبرداری از منطقه نمود.

در حدود ساعت 10 صبح روز سه شنبه بالگرد شرکت هلیکوپتری یاس لاشه هواپیما را در اطراف نقطه P7 پیدا نمود.

یک تیم برای تایید لاشه متشکل از متخصصان سازمان، شرکت هواپیمایی آسمان و فرمانده تکاوران ارتش به نقطه پرواز کردند و محل سقوط هواپیما مورد تأیید قرار گرفت.

تشکیل تیم بررسی سانحه: پس از اطلاع از وقوع سانحه، بر اساس آیین نامه بررسی سوانح و حوادث غیر نظامی مصوبه هیئت محترم دولت، مسئول بررسی سانحه تعیین و با صلاحدید مشارالیه 11 گروه تخصصی تشکیل گردید.

تیم بررسی سانحه سازمان، بلافاصله به محل سانحه اعزام گردیدند تا اقدامات اولیه در جهت هماهنگی عملیات تجسس و امور بررسی سانحه هواپیما و حفظ اسناد وشواهد آن خصوصاّFDR و CVR انجام پذیرد.

بر اساس انکس 13 ایکائو، اطلاعیه اولیه سانحه (Notification) به ایکائو و کشور فرانسه بعنوان کشور سازنده هواپیما و کانادا به عنوان کشور سازنده موتور ارسال گردید.

در این ارتباط گروهی از کشور فرانسه به ایران اعزام شدند و نماینده کشور کانادا اعلام نمودند، در صورتی که سانحه در ارتباط با مشکل موتور باشد کانادا نیز آمادگی جهت حضور در تیم بررسی سانحه را دارد.

اطلاعات بهره بردار هواپیما: الف) شرکت هواپیمایی آسمان وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری می باشد.

ب) شرکت آسمان دارای مجوز بهره برداری معتبر از سازمان هواپیمایی کشوری (AOC ) (تاریخ 11/11/96 الی 11/11/97) می باشد.

ج) این شرکت دارای مجوزهای معتبر لازم درخصوص مدیریت صلاحیت پروازی و تعمیرات ناوگان از سازمان می باشد.

د) شرکت آسمان پروازهای خود را با ناوگان بویینگ B727,B737، ایرباس A320,A340، فوکر F100 و ATR72 انجام می دهد.

و) مرکز تعمیرات سنگین ناوگان هوایی این شرکت در فرودگاه های تهران، مشهد و شیراز می باشد.

ز) برای نگهداری و تعمیرات هواپیمای ATR از آشیانه شرکت در فرودگاه شیراز استفاده می گردد.

اطلاعات هواپیما: نوع هواپیما: توربو پراپ ATR 72-212 بشماره سریال 391 و سال ساخت 1993 بعلامت ثبت EP-ATS هواپیمای مزبور از تاریخ 13/11/98 (مطابق2/2/2011) با درخواست شرکت از فعالیت پروازی منفک و برای تعویض دو موتور، ملخ و انجام بازرسی های OUT OF PHASE تحت تعمیرات سنگین قرار گرفت و متعاقب دو مرحله پرواز آزمایشی در تاریخ 7/8/96 (مطابق 29/10/2017) به فعالیت پروازی شرکت بازگشته است.

هواپیمای یاد شده، از تاریخ فعالیت پروازی مجدد، در مجموع 700 ساعت پرواز را در کارنامه فعالیت خود دارا می باشد و کلیه مجوزهای لازم برای این هواپیمای به شرح زیر اخذ و دارای اعتبار لازم بوده اند: گواهینامه ثبت اولیه هواپیما (C.

of.

R): تاریخ صدور 19/9/1372 (مطابق10/12/1993) گواهینامه صلاحیت پروازی (C.

of.

A ) تا تاریخ9/8/97 (مطابق 31/10/2018) معتبر بود.

گواهینامه بازنگری صلاحیت پروازهواپیما (ARC ) تا تاریخ9/8/97 (مطابق 31/10/2018) معتبر بود.

اعتبارگواهی نامه رادیویی هواپیما(ARSL) تا تاریخ9/8/97 (مطابق 31/10/2018) بود.

گواهینامه صدا (NOISE ) هواپیما تا تاریخ9/8/97 (مطابق 31/10/2018) معتبربود.

پوشش بیمه نامه هواپیما ( شخص ثالت و خدمه پروازی و بدنه) با شرکت بیمه ایران بوده و تا تاریخ 30/10/97 معتبر می باشد.

هواپیما متعاقب دریافت مجوزهای لازم از دفتر مهندسی صلاحیت پروازی از تاریخ 25 اکتبر 2017 در ناوگان پروازی شرکت قرار گرفته و با 700 ساعت و 732 سیکل پرواز داشته است.

این هواپیما حداقل 50 مورد پرواز به فرودگاه یاسوج داشته است.

اطلاعات موتور و ملخ هواپیما: هواپیما به دو دستگاه موتور از نوع توربو پراپ (ملخ دار ) از نوع PW126 ساخت کشور کانادا مجهز و متعاقب انجام تعمیرات مشروحه ذیل بر روی هواپیما نصب گردیده اند .

موتورهای هواپیما با شماره سریال: PCE-127.

49 , PCE -127.

42 با سال ساخت 1993 (مجهز به ملخ بشماره سریال (FR9307178 , FR-930911 بترتیب بر روی موتور های چپ و راست نصب شده بودند و در تاریخ های 2016 و 2017 در مراکز تعمیراتی فرانسوی (Vector , GKN Aerospace) مورد بازدید قرار گرفته بودند.

موتور شماره یک در تعمیرات مورد بازرسی قسمت گرم HSI قرار گرفته و قطعات تاریخ دار آن تعویض گردیده بودند.

موتور شماره دو تحت تعمیرات اساسی قرار گرفته و مورد تست نیز قرار گرفته بود.

اطلاعات خلبانان پرواز: خلبان حجت اله فولاد، 62 ساله با سابقه پروازی 17400 ساعت پرواز و بیش از 15000 ساعت پرواز با هواپیمای ATR می باشد.

ایشان معلم خلبان شرکت آسمان و سازمان بودند.

ضمنا ایشان در سه ماه گذشته با این هواپیما دو پرواز به فرودگاه یاسوج داشتند.

کمک خلبان کاوه خلیلی، 36 ساله با سابقه پروازی حدود 1846 ساعت پرواز و 96 ساعت پرواز با هواپیمای ATR می باشد.

اطلاعات تکمیلی و نحوه پرواز، آموزش هردو خلبان منوط به ادامه بررسی بر روی پرونده های آموزشی و سوابق مانیتورینگ اطلاعات پرواز قبل ایشان (FDM) می باشد.

محل سقوط هواپیما: بنا بر گزارش های رسیده در ساعت 30: 10 دقیقه مورخ 1/12/96 مشخص گردید، لاشه هواپیمای مذکور در مسیر تهران ـ یاسوج در حدود فاصله 9 ناتیکال مایلی فرودگاه یاسوج نزدیک روستای نُقل (نوقول) و دامنه کوه حجال منطقه پادنا (ارتفاع 4000 متری از سطح آبهای آزاد) قرار دارد؛ برای انتقال جان باختگان، قطعات هواپیما و دستگاه ثبت و ضبط مکالمات رادیویی و داده های پروازی عملیات منسجم و همه جانبه ای آغاز گردیده است.

ارزیابی اطلاعات راداری و مکالمات بین پرواز و واحد های مراقبت پرواز ردیف زمان محلی موقعیت ملاحظات 1 08:05 فرودگاه مهرآباد پرواز شماره 3704 از مهرآباد برای ارتفاع FL210 به سمت فرودگاه یاسوج 2 08:44 ساعت انتقال کنترل از رادار مرکز کنترل به تقرب اصفهان 3 09:19:27 اولین تماس توسط کمک خلبان با برج یاسوج جهت اخذ اطلاعات وضعیت هوا 4 09:20:35 نقطه گزارش OBTUX پرواز در موقعیت OBTUX در ارتفاع FL210 و در مسیر W144 قرارگرفته است.

5 09:22:55 آغاز کاهش ارتفاع به FL170 را با مجوز کنترلر 6 09:23:05 پرواز 3704 در اختیار برج فرودگاه یاسوج 7 09:23:24 اخذ مجوز پرواز برای انجام طرح تقرب به Overhead 8 09:25:10 ارتفاع پرواز به FL186 می رسد خروج از پوشش رادار مرکز کنترل به دلیل کوهستانی بودن منطقه 9 09:25:33 25مایلی یاسوج گزارش خلبان از موقعیت 25 مایلی به برج یاسوج 10 09:29:10 14 DME از فرودگاه گزارش خلبان از موقعیت 14 DME به برج یاسوج 11 09:30:10 تقریباً 11 مایلی برج یاسوج آخرین فشار هوای ایستگاه را به خلبان گزارش وخلبان دریافت آن را تأیید نمود.

(آخرین تماس با خلبان) 12 09:32 فشردن دگمه مکالمه توسط پرواز 13 09:34 صدا زدن پرواز و عدم پاسخگویی خلبان در طول پرواز خلبان اعلام وضعیت اضطراری و یا شرایط غیر عادی از جمله مواجه با توربولانس را ننموده است.

خلبان هیچ گزارشی از قرارگرفتن در شرایط اضطراری (مانند MAY DAY و (PAN PAN و اجرای دستورالعمل های خاص را اعلام ننموده است.

این ارزیابی بر اساس مکالمات واحد کنترل ترافیک هوایی (مرکز کنترل و برج فرودگاه یاسوج ) می باشد و قدرمسلم مراحل تکمیلی آن با پیدا شدن دستگاه ضبط اطلاعات پرواز و صدای کابین (جعبه های سیاه) تکمیل خواهد گردید.

لازم به ذکر است که کمترین ارتفاع مجاز مسیر پروازی W144، 17000 پا بوده، در این مسیر از نظر سمت هیچگونه انحرافی مشاهده نشده است.

مطابق با دستورالعمل های منتشر شده در کتاب هوانوردی ایران (AIP) هواپیما می باید تا روی فرودگاه ارتفاع 17000 پا (FL 170) را حفظ کرده و در روی فرودگاه (دستگاه ناوبری NDB ) ارتفاع خود را به 15000 پا کاهش داده و سپس مبادرت به انجام طرح تقرب نماید.

همچنین چنانچه هواپیما دچار وضعیت اضطراری گردد ارتفاع 15500 پا بعنوان حداقل ارتفاعی که هواپیما می تواند در شمال فرودگاه کاهش ارتفاع داشته باشد در نقشه های هوانوردی اعلام شده است.

اطلاعات فرودگاه: استان کهگیلویه و بویراحمد دارای یک فرودگاه در شهر یاسوج می باشد.

این شهر محصور با رشته کوه های زاگرس بوده و شرایط جغرافیایی خاصی بر آن حاکم می باشد.

طی سه سال گذشته زیرساخت های فرودگاهی و کمک ناوبری فرودگاه یاسوج بطور قابل ملاحظه ای به شرح ذیل توسعه یافته است: با توجه به حذف موانع پروازی مهم، منجر به بازیابی 1630 متر طول باند غیرقابل استفاده گردیده و طول باند قابل استفاده از 1570 متر به 3200 متر افزایش یافته و امکان انجام عملیات توسط هواپیماهای با طول باند بیشتر فراهم شده است.

همچنین تطویل باند به میزان 600 متر نیز انجام شده که در صورت حذف موانع (برجک های دیدبانی زندان) این مقدار نیز به طول باند عملیاتی اضافه خواهد گردید.

در جریان طرح بهسازی و توسعه فرودگاه، سامانه روشنایی باند فرودگاه نصب و بهرهبرداری شده است؛ بدین ترتیب تجهیزات لازم جهت امکان برقراری پرواز شب در آن فرودگاه فراهم شده است.

در جریان طرح بهسازی و توسعه، سامانه جدید DVOR/DME فرودگاه یاسوج نصب و وارسی پروازی شده است.

مسیرهای ورودی و خروجی و طرح تقرب مبتنی بر DVOR/DME طراحی و وارسی پروازی نیز شده است و از تاریخ 29 مارس 2018 (9 فروردین 1397) مطابق با تاریخ های ایکائو عملیاتی می گردد.

فضای فرودگاه یاسوج در دسته بندی فرودگاههای G بوده و سرویس ارایه شده مطابق با مفاد انکس 11 کنوانسیون شیکاگو از نوع Flight Information Service می باشد.

بر اساس اطلاعات نشریه هوانوردی ایران (AIP) این فرودگاه دارای طرح تقرب NDB Circling می باشد.

اطلاعات هواشناسی منطقه: بنابر گزارش هواشناسی فرودگاه یاسوج در زمان حادثه میزان باد در فرودگاه آرام و دید فرودگاه بیش از 10 کیلومتر بوده است؛ بطور پراکنده ابر در حد فاصل 3500 الی 4000 پایی از نوعCB و در 9000 پایی ابر پیوسته وجود داشته و در ارتفاع پایین بتدریج به وسعت پوشش ابر ها افزوده شده و دمای محیط نیز در بازه زمانی مزبور مابین صفر الی 2- درجه بوده و فشار ایستگاهی نیز 1021 گزارش شده است.

مطابق با نظام نامه عملیاتی شرکت آسمان (Operation Manual) خلبان پرواز موظف به بررسی وضعیت هوای فرودگاه و مسیر پرواز بوده و مدارک هواشناسی لازم توسط ایشان تحویل گرفته شده است.

بر اساس بررسی های بعمل آمده تاکنون پدیده هواشناسی خاصی برای ممانعت از پرواز از فرودگاه مهرآباد شناخته نشده و بررسی های تکمیلی مسائل هواشناسی مقطعی در زمان رویداد و تأثیر آن در وقوع سانحه منوط به دریافت مکالمات CVR هواپیما می باشد.

شایان ذکر است، تلاش های کارشناسی و تخصصی به صورت شبانه روزی ادامه دارد تا هرچه سریعتر بررسی چگونگی وقوع این سانحه تکمیل و اقدامات پیشگیرانه بمنظور ارتقای ایمنی و جلوگیری از تکرار آن به کلیه مبادی حمل و نقل هوایی ابلاغ و اطلاع رسانی گردد.


کلید واژه ها: هواپیما - سازمان هواپیمایی کشور - هواپیمایی - سازمان هواپیمایی کشوری - سازمان هواپیمایی - پرواز - هواپیمایی آسمان - فرودگاه - یاسوج - کشور - اطلاع رسانی - خلبان - مدیریت بحران - سانحه هوایی - کشوری - بحران - تهران - آسمان - کهگیلویه و بویراحمد - وزارت راه و شهرسازی - اعزام - اطلاع - رسانی - هوایی - سانحه - منطقه - فرودگاه مهرآباد - مکالمه - ساعت - بالگرد

آخرین اخبار سرویس:
تمهیدات آتش نشانی برای ایام نوروز

سقوط شمش طلا از هواپیمای روسیه هنگام اوج گرفتن در آسمان + فیلم

قاضی کشکولی:
 
 تلاش کردیم فرایند رسیدگی منصفانه در پرونده «محمد ثلاث» رعایت شود/ ظرف مهلت قانونی حکم صادر می شود

جزییات قتل 2 خواهر به دست برادران شکاک

پایان محاکمه "محمد ثلاث" در دادگاه کیفری/ صدور حکم در مهلت قانونی

امدادرسانی به افراد گرفتار در برف و کولاک

لاشه یک قلاده توله پلنگ در الموت قزوین پیدا شد

مرگ 11 هزار نفر در نوروز 10 سال گذشته

خواستگاری عجیب یک آقازاده از 5 دختر جوان!

1200کیلوگرم مواد مخدر در عسلویه کشف شد

تمهیدات آتش نشانی برای ایام نوروز

کشف لاشه یک قلاده توله پلنگ در الموت قزوین + عکس

تمهیدات آتش نشانی برای ایام نوروز

عکس | مهمترین رویداد های خبری سال 96

شناسایی 13 واحد جدید آبکاری متخلف در پردیس

1200کیلوگرم مواد مخدر در عسلویه کشف شد

سفرهای نوروزی در جنوب سیستان وبلوچستان 6کشته برجای گذاشت

مرگ «معشوقه مارها» / این مرد با مارهای کبری زندگی می کرد! + عکس

سومین جلسه محاکمه راننده اتوبوس حوادث خیابان پاسداران /عکس

شاهدان حادثه خیابان پاسداران به دادگاه آمدند/ یک شاهد: اگر ماشین های پارک شده نبود افراد بیشتری را زیر می گرفت

10 کشته و زخمی در پی آتش سوزی هتلی در فیلیپین

عملیات تثبیت زمین لغزش چوار پایان امسال به پایان می رسد

کارت زرد برای پلمب پاساژ بوستان/ بی اعتنایی به 20 اخطار آتش نشانی

کاروانسراهای صفی آباد

12 زخمی در تصادفات روز گذشته

بی احتیاطی بازهم حادثه آفرید

درگیری طایفه ای در استان سیستان و بلوچستان 4 کشته برجای گذاشت

کشف تخلف 5میلیارد و 600میلیون ریالی توسط بیمه کوثر

سفرهای نوروزی در جنوب سیستان وبلوچستان 6کشته برجای گذاشت

لاشه یک قلاده توله پلنگ در الموت قزوین پیدا شد

شاهدان حادثه خیابان پاسداران به دادگاه آمدند/ یک شاهد: اگر ماشین های پارک شده نبود افراد بیشتری را زیر می گرفت

تمهیدات آتش نشانی برای ایام نوروز

سومین جلسه محاکمه راننده اتوبوس حوادث خیابان پاسداران (عکس)

لاشه یک قلاده توله پلنگ در الموت قزوین پیدا شد

کشف تخلف 5میلیارد و 600میلیون ریالی توسط بیمه کوثر

ماموران گمرک 5 هزار لیتر پیش ساز مواد مخدر را کشف کردند

بی احتیاطی راننده پراید در محور آبادان - اروند 3 کشته بر جای گذاشت

مرگ مکانیک جوان در شاهرود بر اثر انفجار

کشف سیگار قاچاق و قرص غیرمجاز در مراغه

امدادرسانی به مسافران گرفتار در برف در استان سمنان

نجات معجزه آسای جوان 29ساله از دل چاه

تصادفات نوروزی 10 سال گذشته چند قربانی گرفت؟ + نمودار

من عاشق اعدامم؛ عذاب وجدان هم ندارم

نجات معجزه آسای جوان 29 ساله اصفهانی از عمق چاه 30 متری

سومین جلسه محاکمه راننده اتوبوس آشوب های خیابان پاسداران (عکس)

شاهدان حادثه خیابان پاسداران به دادگاه آمدند/ یک شاهد: اگر ماشین های پارک شده نبود افراد بیشتری را زیر می گرفت

تلاش کردیم فرایند رسیدگی منصفانه در پرونده «محمد ثلاث» رعایت شود/ ظرف مهلت قانونی حکم صادر می شود

پایان سرقت از مغازه های جهرم با دستگیری سارقان حرفه ای

آتش سوزی در یک واحد مسکونی در فرومد

بی احتیاطی راننده پراید در محور آبادان - اروند 3 کشته بر جای گذاشت

مرگ دردناک کودک 10 ساله در آتش سوزی کپر / در عنبرآباد رخ داد

10 مصدوم در تصادف کامیون و اتوبوس+ اسامی مصدومان

روش های غافلگیر کردن همسر در روزهای پایانی سال

قتل عام خانوادگی پسر 25 ساله

کشف بیش از 3 تن مواد پروتیینی فاسد در خراسان رضوی

180 نفر در جاده های زنجان طی 11 ماهه امسال قربانی تصادف شدند

اعطای مرخصی نوروزی به مددجویان ندامتگاه قزلحصار کرج

نجات معجزه آسای جوان 29 ساله از دل چاه

پیدا شدن بخش دیگری از بقایای پیکر جانباختگان هواپیمای یاسوج

180 نفر در جاده های زنجان طی 11 ماهه امسال قربانی تصادف شدند

سفرهای نوروزی در جنوب سیستان وبلوچستان 6کشته برجای گذاشت

بی احتیاطی راننده پراید با 3 کشته در محور آبادان-اروند

شلیک مرد موتور سوار به زوج کارمند بانک در مشهد

رازگشایی از مرگ مرموز مرد ناشناسی که جسدش در رودخانه کن پیدا شد

من عاشق اعدام هستم/ اگر 50 نفر هم می مردند خواست خدا بود!

انفجار و آتش سوزی یک منزل مسکونی در اراک یک مصدوم به جا گذاشت

10 مصدوم در تصادف کامیون و اتوبوس (+ اسامی مصدومان)

قاتل دیوانه با اجساد مادر و دختر خوابیده بود!

راننده اتوبوس مرگ خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم!

آزار شیطانی دختر 11 ساله توسط زن فامیل+ عکس

انفجار و آتش سوزی یک منزل مسکونی در اراک یک مصدوم به جا گذاشت

برگزاری دوره آموزشی تعقیب و مراقبت برای پلیس مبارزه با مواد مخدر

وقوع سیل در بخش رخ

جدال 2 تویوتا در محور چابهار-جکیگور با 4 کشته و مجروح

دردسر زنده ماندن یک مرد که مُرده بود!

مرگ دلخراش عابر پیاده در محور اراک-قم

تصادف در جاده قدیم هشتگرد 10 مصدوم بر جای گذاشت

مرگ بیش از 11 هزار نفر در تصادفات نوروزی 10 سال گذشته

آزادی عامل قتل عام خانوادگی

واژگونی تریلر در محور مشهد- تربت حیدریه

آیا خودرو به تنهایی عامل تلفات جاده ای است؟

زمین لرزه 4.6 ریشتری کلاته خیج را لرزاند

زلزله 3.1 ریشتری ملاثانی را لرزاند

درخواست آزادی رانندگان زندانی در ترکمنستان در دستور کار روحانی

درگیری طایفه ای در دلگان چهار کشته و هشت مجروح برجای گذاشت

زندگی در میان زباله و فاضلاب

آزار و اذیت جسد دختر دانشجو در خانه مجردی + عکس

محمدرضا ثلاث: من عاشق اعدام هستم!

حریق گسترده در سوله 2 هزار متری

متهم پرونده: من عاشق اعدامم!

چگونه از حوادث نوروزی پیشگیری کنیم؟

10 مصدوم در تصادف کامیون و اتوبوس+ اسامی مصدومان

تراکتور جان پسر 31 ساله تراکتور را در نی ریز گرفت

ارتفاع برف در محل سقوط هواپیما به 4 متر رسید / کشف بقایای جدید از مسافران هواپیمای تهران-یاسوج

رازگشایی از مرگ مرموز مرد ناشناسی که جسدش در رودخانه کن پیدا شد

کشف تخلف 5میلیارد و 600میلیون ریالی توسط بیمه کوثر

من عاشق اعدام هستم/ اگر 50 نفر هم می مردند خواست خدا بود!

مروری بر حوادث تلخ 96

متهم پرونده: من عاشق اعدامم!

درخواست متهم پرونده خیابان پاسداران از بازپرس ها: زودتر اعدامم کنید!

گزارش مقدماتی سانحه هوایی تهران - یاسوج هواپیمایی آسمان

گزارش مقدماتی سانحه هوایی تهران - یاسوج هواپیمایی آسمان