مطالب مرتبط:
قاسم سلیمانی: برخی به بهانه های واهی درصدد حذف سپاه هستند
آغاز دور جدید تعاملات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با اقلیم کردستان عراق
قیمت انواع محصولات ایران خودرو 3 اسفند 96
پیشکسوت بسکتبال ایران درگذشت
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تمدید شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 4 اسفند 1396 ساعت 03:552018-02-22سياسي

می خواهند قاسم سلیمانی به ایران بازگردد


بعضی اظهارات دوپهلو که مکرر شنیده می شود مبتنی بر اینکه «خشونت محکوم است از هر طرف که باشد» و یا بعضی تاخیرها در موضع گیری ها علیه آشوب دراویش منسوب به تابنده، - بعضی اظهارات دوپهلو که مکرر شنیده می شود مبتنی بر اینکه خشونت محکوم است از هر طرف که باشد و یا بعضی تاخیرها در موضع گیری ها علیه آشوب دراویش منسوب به تابنده، به کار دشمن می آید.

شعارسال": سعدالله زارعی، کارشناس مسائل بین الملل و غرب آسیا، درباره فعالیت دشمن به خصوص آمریکا برای فعال سازی گسل های اجتماعی در ایران می نویسد: وقتی می خواهیم از ایران امروز سخن بگوییم، طبیعی ترین تصویر این است که ایران هم اینک در نقطه ای ایستاده که دستکم هزار سال در چنین نقطه ای نبوده است.

اما نه اینکه جایگاه برجسته ایران در منطقه، دستاورد یک سلسله اقدامات نظامی علیه کشورهایی بوده و در پی فرو پاشیدن کشورها، دولت ها و ملت هایی پدید آمده است.

بلکه محصول کمک برادرانه به کشورها، دولت ها و ملت های منطقه بوده است و صد البته پیش از آن هم پیام انقلاب اسلامی اقتدار بخش ملت ها و کشورهای منطقه بوده است.

در این بین دشمن ترین دشمنان انقلاب اسلامی به این موضوع اعتراف می کنند اما با ادبیات خودشان.

مثلاً بنیامین نتانیاهو چند روز پیش و در جریان سخنرانی در اجلاس امنیتی مونیخ گفت اینک ایران به مثابه ببری مهاجم بر منطقه سیطره یافته است و دونالد ترامپ در همان نطقی که ملت ایران را تروریست خواند، می گوید ایران برخاسته و با تکیه بر سابقه تمدنی اش در حال گسترش خطرناک در منطقه است.

همین دو تعبیر از آنان کافی است تا ببینیم غرب ایران را چگونه می بیند و نسبت به حال و آینده آن چه احساسی دارد.

در این بین محمد بن سلمان ولیعهد سعودی حدود چهار ماه پیش در یک گفت وگوی تلویزیونی گفت اسلام ایرانی بر منطقه سیطره پیدا کرده و سیاست های مهارگرانه پادشاهان سعودی از خالد تا عبداله اشتباه بوده و به نتیجه نرسیده و باید تغییر کند.

پس تصویر انقلاب اسلامی و ایران در نزد دشمنان و نیز رقبای منطقه ای ایران نیز کاملاً مشخص است و با احساس آمریکایی و صهیونیستی هیچ تفاوتی ندارد.

خب سؤال این است که آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی، دولت سعودی و بطور کلی غرب باید چکار کند؟ آیا این توقع منطقی است که در برابر آنچه نتانیاهو آن را ببر مهاجم و ترامپ آن را گسترشی خطرناک و بن سلمان آن را اسلامی سیطر خواندند، سکوت کنند و دست به هیچ کاری نزنند، مسلماً نه منطقی نیست.

خب چه راه حل هایی پیش روی آنان برای مواجه شدن با آنچه آن را خطر روزافزون می خوانند، وجود دارد.

بله راه های زیادی در عرصه های مختلف وجود دارند ولی طبعاً در اینجا منظور راه هایی است که ضریب تحقق آن بالا تلقی گردد.

آمریکا و بقیه چه به انفراد و چه به اجتماع قادر نیستند با حمله نظامی، ایران را از صحنه خارج نمایند چون ایران از نظر نظامی قدرتمند است و می تواند به گونه ای از خود در برابر تهاجم دفاع کند که حمله به ایران برای مهاجم صرف نداشته باشد.

یک راه دیگر اقدامات اقتصادی است که حسب تجربه، به خودی خود منتهی به خارج شدن ایران از صحنه نمی شود و ضمناً در پی تحولات سال های اخیر در عرصه بین الملل امکان ابقاء بین المللی فشارهای اقتصادی بر ایران وجود ندارد، اقدامات محدود کننده آمریکایی علیه اقتصاد ایران نیز در حدی نخواهد بود که ایران را به عقب برگرداند.

کار روی یک جناح خاص در ایران نیز اگرچه مغتنم است اما مردمی که در ایران پای کار نظام سیاسی ایستاده اند، آنقدر زیادند که هیچ جناحی قادر نخواهد بود، آنگونه که آمریکا و.

می خواهند ایران را از صحنه خارج نمایند البته آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی ترکیبی از همه این ها را به کار می گیرند و در آن درنگ نمی کنند اما اگر ما برای دشمن خود مقداری عقل قایل باشیم می گوییم به نتیجه این سیاست ها خوشبین نیست.

با نگاهی به قضایای یکی- دو سال اخیر و بخصوص قضایایی که در این دو ماهه شاهد بوده ایم و نیز آنچه طی ماه های آینده قابل پیش بینی می دانیم، می توانیم بگوییم دشمن به فرمول جدیدی در مواجهه با ایران رسیده است: فشارهای سیاسی، اقتصادی و امنیتی را ادامه می دهیم و خیابان های ایران را به کمک می گیریم تا دنیایی که ایران را قدرتمند می دید، ایران در حال تغییر را به تماشا بنشیند و به ما برای تشدید فشارها به نظام جمهوری اسلامی بپیوندد.

آمریکایی ها وقتی با این سؤال که حاکی از تردید می کند- که آیا واقعاً می شود- مواجه می گردد، می گوید بله حتماً ولی واقعیت آن است که آنان نیز به این باور نرسیده اند.

از این منظر می توان به تماشای اتفاقات ریز و در عین حال پیوسته ماه های اخیر کشور و از جمله به ماجرای دو روز پیش دراویش خیابان پاسداران تهران نگاه کرد.

تجمع دراویش منحرف در کوچه ای از این خیابان در یک شهر حدود 8 میلیون نفری به 200 نفر نمی رسید.

کما اینکه تجمعات هفته اول دی تهران و چند شهرستان نیز هر کدام جدا جدا در همین حدود بوده و این در حالی است که حتی اگر قرار بود ناراضیان اقتصادی در ایران برای توجه دادن به مطالبات خود به خیابان بیایند، خیلی بیش از این عدد می شوند ولی وقتی کار به اعتراض سیاسی می رسد، عدد کسانی که به خیابان می آیند و جرأت می کنند چیزی را بر زبان جاری کنند که با اعتقادات و باورهای میلیون ها ایرانی تعارض دارد، عدد آنان بسیار کوچک می شود.

آمریکایی ها و دنبال کنندگان خارجی و داخلی خط آمریکا بخوبی می دانند که این نظام با این تجمعات آسیب نمی بیند چه اینکه چنین تجمعاتی هیچ نظامی را در معرض آسیب قرار نمی دهد.

آنان اما به زنجیر شدن اقدامات کوچک و توالی رخدادهای ریز دل بسته اند.

چرا؟ به نظر می آید دست های مرموز خارجی و داخلی به این موارد تمرکز دارند: 1- ایران را نمی توان با اتفاقات بزرگ خارجی و یا داخلی به شکست کشاند چه اگر این شدنی بود، اتفاقات بزرگ پیشین از قبیل جنگ 8 ساله و فتنه 88 باید به چنین نتیجه ای می انجامید اما می توان زنجیره ای از حوادث را در ایران پدید آورد تا از یک سو نظام جمهوری اسلامی را در داخل سرگرم کند و از سوی دیگر برای مخاطب منطقه ای و بین المللی جلوه و جلالی نداشته باشد.

از منظر دشمنان انقلاب اسلامی یک ایران درگیر با داخل نمی تواند نقش موثری در خارج پیدا کند و امیدی را برانگیزد.

همین حدود دو ماه پیش یک مقام سعودی در دیدار با یک مسئول عراقی گفته بود سلیمانی باید به ایران برگردد و ما او را به ایران برمی گردانیم.

از نظر آمریکایی ها یک ماجرای کوچک در مقیاس 200 درویش مغرور که نجابت نیروی انتظامی در عدم برخورد فیزیکی را به ناتوانی نظام در برخورد قدرتمندانه ارزیابی کرده است، برای یک هفته بحث از این منظر در فضای داخلی و خارجی پیرامون ایران کافی است و می توان مشابه این حادثه کوچک را بر سر هر مسئله ای و در هر نقطه دیگری پدید آورد بالاخره جمع کردن 200 نفر عنصر ماجراجو در هیچ نقطه ای از ایران کار دشواری نیست آمریکایی ها می گویند ما کاری می کنیم که از ایران جز این اخبار به گوش مردم منطقه و جهان نرسد.

2- حدود شش ماه پیش یک مقام روسیه که با معاون رییس جمهور آمریکا ملاقات کرده است می گوید من وقتی وارد اتاق شدم، نقشه ایران روبروی این مقام آمریکایی دیده می شد با تعجب پرسیدم شما چه کار به ایران دارید، گفت این دلمشغولی هر روزه ماست و تا آن را حل نکنیم از پای نمی نشینیم.

در یکی دیگر از ملاقات هایی که یک تاجر صاحب نفوذ ایرانی با مایک پنس معاون اول رییس جمهور آمریکا ملاقات داشته و از او درباره ایران پرسیده است.

پنس پاسخ داده در حال فعال کردن گسل های اجتماعی در ایران هستیم و به زودی به اندازه ای این گسل ها را بر سر ایران آوار می کنیم که نتواند از آن خارج شود.

البته اگر ما به آنچه به عنوان گسل اجتماعی یاد می شود نظر بیندازیم می بینیم که در ایران چنین گسل های بزرگی که چالش واقعی باشند، وجود ندارند.

ایران چالش دینی ندارد چون بیش از 99 درصد پیرو یک دین هستند.

چالش مذهبی نیز ندارد چراکه دستکم 85 درصد ایرانیان شیعه هستند ضمن آنکه آن 15 درصد نیز مخالف تشیع به حساب نمی آیند در ایران چالش قومیتی وجود ندارد چراکه ده ها قرن است که قومیت های ایرانی در مفهوم ایران غرق شده اند.

در ایران چالش سیاسی جدی هم وجود ندارد چراکه نظام جمهوری اسلامی مورد پذیرش بیش از 90 درصد مردم ایران می باشد.

آمریکایی ها دنبال حاشیه ها و فرعیاتی هستند که قابلیت آن رادارند که به سرعت امنیتی شوند مثل همین بحث فرقه دراویش گنابادی.

در این بین البته دشمن روی خطای نیروهای انقلاب نیز حساب ویژه ای باز کرده اند و بر این اساس معتقدند می توان یک حادثه کوچک را با ترکیب خطای طرف مقابل به ماجرایی بزرگ تبدیل کرد.

آنچه در ماجرای دراویش پیش آمد، نشان داد که اینک نیروهای انقلاب پخته شده اند و به دام های دشمن نمی افتند.

3- دراین میان دشمن روی جرات بخشی به مخالفان حساب باز کرده است و در این رابطه دو کار مشخص را انجام می دهند.

از یک طرف با پهن کردن تور حقوق بشر و زیر فشار قرار دادن ایران به معارضین ایرانی می گوید مطمئن باشید نظام برای اینکه بیش از این متهم نشود در مواجه با اعتراضات خیابانی و حتی آشوب ها مماشات می کنند.

از سوی دیگر دشمن به آن دسته از به قول خودش گسل های خاموش پیام می دهد که بیایند ببینید آنکه آمد به سلامت بازگشت و حداقل اتفاقی که برای او افتاد چند روز زندان بود که آن هم برای او در حکم چک نقد خواهد بود.

درواقع آمریکایی ها معتقدند این حلقه های کوچک 200 نفره را در یک فرایند یکی - دو ساله می تواند به حلقه های چند هزار نفره منجر شود و به طور واقعی برای نظام دردسر به وجود آورد.

از این رو می توان گفت اگر برای این موضوع چاره اندیشی نشود، ممکن است در حوادث آینده ما با خشونت بیشتر از سوی حلقه های کوچک آشوب مواجه شویم.

4- یکی دیگر از رویکردهای دشمن دوپارچه سازی نظام است.

دوپارچه سازی نظام می تواند دو گونه مدنظر باشد یکی از جنبه حاکمیتی و دیگری از جنبه جناح های کشور.

آمریکایی ها معتقدند از آنجاکه نظام ایران مبتنی بر انتخابات است، وقتی پای شکاف های اجتماعی پیش می آید و حوادثی نظیر شورش حقیرانه دراویش روی می دهد، بخشی از حاکمیت و نیمی از جناح های سیاسی ایران که با برجسته سازی میزان تاثیر این حلقه ها نگران آرای آینده خود هستند، عملا یا به سمت توجیه اقدامات آشوب طلبانه این حلقه ها و یا به سمت انفعال می روند و عملا نظام در استفاده از بخشی از توانمندی های خود برای دفاع از امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی محروم می ماند و آسیب پذیر می گردد.

به باور باطل آنان در این شرایط مردم در دفاع از نظام اسلامی و آنچه بر سر آن می آید، دچار تردید شده و زمینه تضعیف آن فراهم می شود.

از این منظر واقعا رفتار دولت و بخشی از جناح های کشور که به دلیل سابقه 88 مورد طمع دشمنان هستند، قابل مطالعه و ارزیابی است.

بعضی اظهارات دوپهلو که مکرر شنیده شد مبتنی بر اینکه خشونت محکوم است از هر طرف که باشد و یا بعضی تاخیرها در موضع گیری ها و بعضی سکوت ها بیش از فتنه انگیزی آنان که جوانان ناجا و بسیجی ها را سر و سینه دریدند و به شهادت رساندند، به کار دشمن می آید.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت خبری مشرق نیوز ، تاریخ انتشار: 3 اسفند 1396 ، کدخبر: 833675 ، www.

mashreghnews.

ir
کلید واژه ها: ایران - انقلاب اسلامی - منطقه - اسلام - اسلامی - آمریکا - صهیونیستی - نتانیاهو - بنیامین نتانیاهو - سعودی - هایی - دراویش - دولت - خطرناک - قاسم سلیمانی - دونالد ترامپ - تصویر - احساس - خشونت - آمریکایی - اجتماعی - دستاورد - کارشناس - سلیمانی - تروریست - سخنرانی - بنیامین - ایرانی - اشتباه - ادبیات

آخرین اخبار سرویس:
«پسماند» اولین محور برنامه 100 روزه محیط زیست

روایت آیت‎الله هاشمی از عصبانیت شدید امام از آیت‎الله منتظری

13 کشته در آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی در ویتنام

بیانیه حمایت لندن، پاریس و برلین از برجام

برخورد پلیس پایتخت با سرعت غیرمجاز خودروها در نوروز

مشاور امنیت ملی جدید کاخ سفید کیست؟

مشاور امنیت ملی جدید ترامپ کیست؟

بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید شد

باید اختلاس گران را برای کار به معدن و جاده ها فرستاد/نهادی متشکل از سه قوه برای برخورد با فساد تشکیل شود

ورود یک چهره جنگ طلب به کاخ سفید

صنعت نشر کشور باید از ظرفیت نمایشگاه های جهانی بهره مند شود

قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگر بهترین مصوب سال 96/ برای عیادت از مادرم به مشهد می روم

بازگشت 523 نخبه ایرانی به کشور/برگزاری دوره های مشترک با 200 دانشگاه برتر دنیا

قرآنیان آن گونه که باید در جامعه تکریم نشده اند

حجت الاسلام قهرمانی در گفت وگو با فارس: راستی ایمان را به دیگران در ایام نوروز نشان دهیم/ از اقوام فقیرتر شروع کنیم

ساختمان ها قد می کشند و کارگران در ارتفاع می میرند

چگونه یک عکس پرتره حرفه ای بگیریم؟

جهل؛ ریشه خودپسندی/صفت رزیله ای که انسان را از خدا دور می‏ سازد

نگاهی به جاذبه های تاریخی بروجرد

80 هزار گردشگر از کهگیلویه بازدید کردند

مهمترین استخدامی های البرز و کرج - هفته 52 ام

پوستر | هوس شخصی ضرر عمومی

آیت الله خاتمی:حمایت از کالای ایرانی از عناصر اصلی اقتصاد مقاومتی است

تاکید سازمان ملل متحد بر ادامه حمایت از لیبریا

آیت الله خاتمی:حمایت از کالای ایرانی از عناصر اصلی اقتصاد مقاومتی است

ستارگان مجازی (پنجشنبه 2 فروردین 97)

تصمیم ناگهانی وارث چاوز: حذف 3 صفر از پول ونزوئلا

مقصد سفرتان را همین الان انتخاب کنید

مرز های سیستان و بلوچستان برای مجرمان مکانی ناامن است/دستگیری 20 درصد از محکومین متواری

هافبک محبوب استقلالی ها سال نو را تبریک گفت + عکس

سیدحسن خمینی: انسان حقیر، انتقادناپذیر است

داریوش شایگان ...

نخستین جشنواره خیابان غذا در مشهد

اصول اخلاقی روابط عمومی

✳️وضعیت جوی ایران طی امروز و فردا+ نقشه

آثار شایگان، به مثابه پلی برای رسیدن به مدرنیته ایرانی بود

هیچ وقت پُست سیاسی منتشر نمی کنم/نوروز امسال در تهران می مانم

ملتی که توان تولید موشک های راهبردی دارد، قطعا می تواند شکوفایی اقتصادی به دست آورد

ابلاغ برنامه اصلی ستاداقتصاد مقاومتی بسیج اصناف به سراسر کشور

اوقات شرعی امروز به افق یاسوج

صنعت نشر کشور باید از ظرفیت نمایشگاه های جهانی بهره مند شود

دیگر نمی توان به وفاداری احمدی نژاد به نظام اسلامی و اصول انقلاب امیدواربود

کشورهای اروپایی تحت تاثیر آمریکا هستند

مبارزه با فساد باید در راس همه اولویت ها قرار بگیرد

ثبت بیمارستان تدین سمنان در فهرست میراث ملی غیر منقول

ملتی که توان تولید موشک های راهبردی دارد، قطعا می تواند شکوفایی اقتصادی به دست آورد

تصوف و حب اهل بیت؛ وجوه مشترک مسلمانان شمال آفریقا

تماس تلفنی روحانی با 8 مرجع تقلید

جان بولتون، مشاور جدید امنیت ملی رییس جمهور آمریکا

گلستان بهشت زیبای ایران

نامزد جدید پسر دیوید بکهام/بروکلین عاشق هنرپیشه هالیوودی/تصاویر

محمد اسماعیل نباتیان حوزه انقلابی و صدور فرهنگ انقلاب اسلامی

سلفی مسافران نوروزی با رییس جمهور / فیلم

کشت فراسرزمینی به قیمت نابودی کشاورزان تمام می شود

بررسی سیستمهای هوشمند در ویلاهای زیباکنار ساخت شرکت آرش

ایلناز علی نژاد، سید مهدی صالحی، رضا نیکخواه سرنقی بررسی جایگاه زن در اخلاق اسلامی با تاکید بر حق حضانت و اشتغال زنان در حقوق اسلام و بشر

می ترسیم به کیبورد احمدی نژاد نزدیک شویم

فال آنلاین دیوان حافظ جمعه سوم فروردین ماه 97

تلاش های تاجیکیان برای بازگشت به اصل ـ نوروز

وجود رانت اطلاعات دارویی/ پشت پرده واردات دارو

از تاسیس حوزه علمیه قم تا ورود نلسون راکفلر سرمایه دار مشهور امریکایی به جزیره خارک برای ملاقات با شاه

برای اثبات یک جرم چه ادله ای باید وجود داشته باشد؟

تلخ ترین اتفاق سال عقب افتادن حقوق بازنشستگان عزیز بود/ چشم بچه های فامیل برای عیدی به دست ماست!

استاد دانشگاه کابل: از جشن نوروز برای همگرایی منطقه ای استفاده شود

ناهید مصفا ، رضا حیدری نوری مضامین نفس ستیزی در اشعار آثار منثور عرفانی

مروری بر آداب و رسوم نوروزی اقوام کرد

وزیر دولت دهم: درباره تخلفات و سوء استفاده های حلقه احمدی نژاد روشنگری شود

سیدمحسن طباطبایی‎فر اجتهاد پویا؛ رویکرد حوزه انقلابی

گزارش کمیته تحقیق:مدرکی درباره تبانی،هماهنگی بین ستاد ترامپ و روسیه وجود ندارد

ترامپ، جو بایدن را "ضعیفه" خواند!

لیله الرغائب در اولین شب جمعه سال در زابل

سیدهاشم گلستانی ، نرگس کشتی ارای ، سمیه کاظمی تبیین و نقد تطبیقی قرابت ها و پارادکس های بین آموزه های تربیتی ایمانوئل کانت و اسلام

عطیه علیزاده نوری; حسین ناصری مقدم; علیرضا عابدی سرآسیا گونه های دلالت تقریر بر احکام شرعی

پیام نوروزی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری

گلی که خواص ضد سرطانی دارد!

سال 97، سال حمایت از کالای ایرانی چرا اقتصاد همچنان اولویت است؟

چگونه محبوب خانواده باشیم

مدیران شهری منطقه 20 به دیدار خانواده شهدا رفتند

بصیرت؛ ویژگی مشترک یاران حسین(ع) و یاوران مهدی(عج)

حامد کرمی، سید علیرضا میربد رابطه انسان و حقوق در نظام حقوقی اسلام

تاکید آیت الله غروی بر رعایت آداب اسلامی در دید و بازدیدها

حسین ماهینی و همسرش مدل شدند (عکس)

سیده لطیفه حسینی ، ناهید محمدزاده فرادینی یا دینی بودن حقوق بشر وحقوق بشر دوستانه

آمریکا و عُمّال آمریکا هستند که این منطقه را بی ثبات کرده اند

شهربانو چتری نقش فرهنگ و اخلاق اسلامی بر توسعه یافتگی شخصیت زن و خانواده

قاهره حکم بازداشت رییس حزب «مصر قوی» را تمدید کرد

ماریه سید قریشی ، سید عبدالرحیم موسوی ، حسن سیفی ارائه ی مدل کاربردی کردن اخلاق اسلامی در حوزه فرماندهی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران

علیرضا پیروزمند انقلابی گری، هویت ساز حوزه و روحانیت

جان بولتون، مشاور جدید امنیت ملی ترامپ اعلام شد

دکتر همایون مافی; رضا رضایی مقدم آثار سوگند نفی علم در فقه و حقوق ایران

راه حل برطرف نمودن موانع تحقق شعار سال مانع ذهنی و عینی پیش پای کالای ایرانی

محمدمهدی قوچانی خراسانی، داود حسین پور حاکمیت شبکه ای در نهادهای پژوهشی امنیت سایبری

علی بگدلی، احسان علی اکبری بابوکانی بررسی فقهی و حقوقی ورود دولت به حریم خصوصی

دوران جوانی برای تفریح کم نگذاشتم/ برای تعطیلات لحظه شماری می کنم

محمد حسن جوادی ، سیدمهدی قریشی ، بهزاد بالازاده اعاده حیثیت در حقوق، فقه و اخلاق اسلامی

چگونه در هنگام ورشکستگی سرپا بمانیم؟

مصر حکم بازداشت رهبر یک حزب مخالف را تمدید کرد

عبدالوهاب فراتی اقتدار مدنی روحانیت و چالش‏های نوین آن

ایران و پیمایش در مسیر اقتدار

محسن یگانه به بیمارستان رامسر منقل شد!

می خواهند قاسم سلیمانی به ایران بازگردد

می خواهند قاسم سلیمانی به ایران بازگردد