مطالب مرتبط:
شکاف جنسیتی دستمزد
بند دوم ماده 41 قانون کار اجرایی شود/در مقوله دستمزد، سرنوشت معلمان بخش خصوصی با کارگران گره خورده است
افزایش دستمزد کارمندان دولت تا 20 درصد
دستمزد هفتگی فورواردهای گرانقیمت دنیای فوتبال
افزایش میزان دستمزد نسبت به نرخ تورم سیاست دولت است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 4 اسفند 1396 ساعت 03:552018-02-22اقتصادي

شکاف جنسیتی دستمزد


در میان موضوعات اشتغال زنان گرچه آزارها و مزاحمت ها ی جنسی بیشترین توجه تبلیغاتی را به خود اختصاص داده است، اما این موضوع تنها بخشی از مسائل مربوط به زنان در محیط کار است: - موضوعاتی مانند افکار کلیشه ای جنسیتی، تبعیض در استخدام، پرداخت و ارتقای شغلی، موضوعات خانوادگی و جهت گیری جنسیتی مؤثر بر مشارکت زنان در نیروی کار و نابرابری در دستمزد از جمله موضوعات مهم این بخش است.

(دیووی1،1991) شعارسال": در میان این موضوعات، تفاوت جنسیتی دستمزد و تبعیض مورد توجه اقتصاددانان و سیاست گذاران در سال های اخیر قرار گرفته است.

وجود تبعیض دستمزد به عنوان یکی از عوامل ناکارایی در بازار مطرح است به این معنی که وجود تبعیض باعث می شود منابع محدود سرمایه انسانی به صورت بهینه تخصیص پیدا نکند.

در ضمن از آنجا که بهره وری نیروی کار به عنوان یکی از مؤلفه های اصلی رشد اقتصادی مطرح است، عدم استفاده از نیروی کار زنان تحصیل کرده در شغل های مدیریتی و تخصصی ممکن است باعث شود ناکارایی حاصل از تبعیض در بازار کار تأثیر منفی بر رشد اقتصادی بگذارد.

(کشاورز،1391) در این میان، بررسی وضعیت ایران از لحاظ برابری جنسیتی، با توجه به آمارها و گزارشات موجود، چندان خوشایند نیست.

تفاوت نرخ با سوادی و سطح تحصیلات زنان و مردان در ایران بسیار ناچیز است.

با این وجود نرخ مشارکت زنان در ایران بسیار پایین است.

با توجه به اهمیت موضوع و همچنین با توجه به تصویر موجود و احتمال افزایش مشارکت زنان در آینده، ما در این گزارش به دو سؤال اساسی در حوزه شکاف جنسیتی در بازار کار پرداخته و با کمک داده های ایران، پاسخ این دو پرسش را برای بازار کار ایران بررسی می کنیم.

پرسش اول، بررسی وجود شکاف جنسیتی دستمزد و مقدار آن در بازار کار ایران است.

برای شکاف جنسیتی دستمزد تعاریف متعددی بیان شده است.

به بیان ساده، شکاف جنسیتی دستمزد به تفاوت بین مقدار پول پرداخت شده به نیروی کار زن و مرد، غالبا برای انجام کار مشابه، اطلاق می شود.

برای تعیین تبعیض جنسیتی موجود در بازار کار، شکاف جنسیتی دستمزد به دو بخش قابل توضیح و غیرقابل توضیح تقسیم می شود؛ بخش قابل توضیح شکاف به تفاوت در مشخصه های بازار کار زنان و مردان مربوط بوده و بخش غیرقابل توضیح که از آن به عنوان تبعیض یاد می شود، به بازدهی ای که بازار کار به این مشخصه ها اختصاص می دهد، نسبت داده می شود.

همچنین، ادبیات تجربی بازار کار عمدتا بر شکاف جنسیتی دستمزد در میانگین تمرکز داشته که اگرچه بررسی شکاف جنسیتی دستمزد در میانگین حاوی اطلاعات مفیدی است، اما نمی تواند به سؤال دوم ما مبنی بر بررسی وجود دو پدیده سقف شیشه ای و کف چسبنده در بازار کار پاسخ دهد.

از این رو، ما شکاف جنسیتی را نه فقط به عنوان تفاوت در میانگین دستمزد زنان و مردان، بلکه در طول کلیه چندک های توزیع دستمزد آنها تحلیل می کنیم.

پرسش دوم، چنانچه اشاره شد، به بررسی وجود دو پدیده سقف شیشه ای و کف چسبنده در بازار کار ایران می پردازد.

در ادبیات اقتصاد تبعیض، وضعیتی که در آن شکاف جنسیتی دستمزد در بالای توزیع دستمزد گسترده تر باشد، به عنوان سقف شیشه ای شناخته می شود.

در مقابل، کف چسبنده به عنوان سناریوی متضاد سقف شیشه ای دیده می شود، وقتی که شکاف در پایین توزیع دستمزد گسترده تر باشد.

به منظور پاسخ به دو پرسش مطرح شده، ما داده های طرح هزینه و درآمد خانوار سال 1393 را مورد مطالعه قرار داده ایم.

داده های ما شامل 44هزارو 770 فرد 18 تا 65 ساله شهری است که شامل 22هزارو 68 نفر زن و 22هزارو 702 نفر مرد هستند.

در این میان تنها شش درصد از زنان یعنی هزارو 388 نفر و 43 درصد از مردان یعنی 9هزارو 943 نفر در مشاغل مزد و حقوق بگیری شاغل بوده و در این بخش دارای درآمد هستند.

نکته جالب توجه در این بررسی ها این است که وقتی به صورت خام و بدون توجه به تحصیلات، تخصص و تجربه، میانگین دستمزد ساعتی زنان و مردان را مقایسه می کنیم، با برتری قابل توجه میانگین دستمزد زنان نسبت به مردان رو به رو می شویم.

با این حال بررسی میانگین دستمزد ساعتی زنان و مردان به تفکیک گروه های تحصیلی، گروه های شغلی و فعالیت حاوی اطلاعات جالب و مفیدی بوده و نشان می دهد که برتری میانگین کلی دستمزد زنان نسبت به مردان نه به دلیل برتری دریافتی آنان بلکه به دلیل برتری مشخصه های بازار کار آنهاست.

در جدول یک میانگین دستمزد ساعتی، سال های تحصیل و تجربه بالقوه زنان و مردان به تفکیک بخش آورده شده است.

چنانچه مشاهده می شود، میانگین کلی دستمزد ساعتی زنان 61هزارو 450 ریال و میانگین کلی دستمزد ساعتی مردان 47هزارو 500 ریال است.

میانگین دستمزد ساعتی در بخش دولتی به مقدار قابل توجهی بیشتر از بخش خصوصی است، هم برای زنان و هم برای مردان.

56 درصد زنان شاغل در مشاغل مزد و حقوق بگیر، در بخش دولتی و 44 درصد در بخش خصوصی مشغول به کار هستند.

در بین مردان تنها 26 درصد در بخش دولتی شاغل اند و 74 درصد باقی مانده در بخش خصوصی فعالیت می کنند.

در بخش دولتی میانگین دستمزد زنان بیشتر از مردان بوده، در صورتی که در بخش خصوصی میانگین دستمزد مردان بیشتر است.

میانگین تحصیلات به طور کلی در زنان بیشتر از مردان و در بخش دولتی بیشتر از بخش خصوصی است.

میانگین تجربه بالقوه به طور کلی در مردان بیشتر از زنان بوده و برای زنان در بخش دولتی بیشتر از بخش خصوصی اما برای مردان در بخش دولتی کمتر از بخش خصوصی است.

همچنین بررسی میانگین دستمزد ساعتی زنان و مردان به تفکیک گروه های تحصیلی که در نمودار یک ارائه شده است، نشان می دهد که، طبق انتظار، با افزایش تحصیلات، دستمزد برای هر دو گروه زنان و مردان افزایش پیدا می کند.

بیش از نیمی از زنان شاغل در مشاغل مزد و حقوق بگیری (61 درصد) دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم و لیسانس هستند در صورتی که در مورد مردان، گروه ابتدایی بیشترین تعداد (41 درصد) را دارند.

در تمام گروه های تحصیلی به جز گروه چهارم (فوق دیپلم و لیسانس) میانگین دستمزد مردان بیشتر از زنان است.

به عبارتی در تمام گروه ها به جز گروه چهار، به طور میانگین، زنان درآمد کمتری نسبت به مردان با تحصیلات مشابه دریافت می کنند.

این در حالی است که در تمام گروه های تحصیلی به جز گروه پنجم (فوق لیسانس و دکترا) میانگین تجربه بالقوه زنان بیشتر از مردان است.

نمودار دو شامل میانگین دستمزد ساعتی زنان و مردان به تفکیک گروه های شغلی نیز حاکی از آن است که با وجود برتری میانگین کلی دستمزد ساعتی زنان نسبت به مردان، اما در تمام گروه های شغلی دستمزد ساعتی مردان نسبت به زنان بیشتر است.

دلیل این امر این است که بیش از نیمی از زنان شاغل (55 درصد) در گروه اول (مدیران و متخصصان) که پردرآمدترین گروه شغلی است، قرار دارند؛ در حالی که پرتعداد ترین گروه شغلی برای مردان گروه پنجم (کارمندان ساده، کشاورزی و ماهیگیری) با 32 درصد است.

همچنین، چنانچه انتظار می رفت دستمزد برای هر دو گروه زنان و مردان در گروه های شغلی با افزایش تخصص افزایش می یابد.

در نهایت، نتایج حاصل از تخمین مدل پژوهش نشان می دهد که میزان تفاوت در میانگین لگاریتم دستمزد بین دو گروه مردان و زنان برابر با 0,13- است.

از آنجا که در پژوهش ما گروه اول به مردان و گروه دوم به زنان اشاره دارد، علامت منفی نشان دهنده بالاتربودن متوسط دستمزد ساعتی زنان نسبت به مردان است.

بخش قابل توضیح شکاف نیز برابر با 0.

40- و به این معنی است که در صورتی که زنان دارای مشخصات سرمایه انسانی مردان باشند، دستمزد آنها به میزان 40 درصد کاهش می یابد.

میزان تبعیض یا بخش غیرقابل توضیح شکاف نیز برابر با 0.

27 به دست آمده است که مفهوم آن به این معنی است که در صورتی که به زنان بازده ای مشابه مردان داده شود، دستمزد ساعتی آنها به میزان 27 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین نتایج حاصل از بررسی شکاف جنسیتی دستمزد در کل توزیع دستمزد نشان می دهد که شکاف جنسیتی دستمزد در چندک های 10 و 25 توزیع دستمزد منفی و در چندک های بعدی مثبت است.

به بیان واضح تر، در دنباله پایینی توزیع دستمزد، تفاوت دستمزد ساعتی به نفع مردان بوده و با حرکت به سمت دنباله بالایی، از مقدار این تفاوت کاسته شده و در نهایت به نفع زنان می شود.

نکته قابل توجه در این یافته این است که بیشتربودن میانگین دستمزد زنان و مثبت بودن شکاف در چندک های بالاتر، چنانکه در تجزیه شکاف به دو بخش مشخصه ها و بازده ها نیز دیده می شود، به معنی تبعیض علیه مردان نیست و ناشی از بهتربودن مشخصه های بازار کار زنان است.

بخش قابل توضیح شکاف که مربوط به تفاوت در مشخصه های بازار کار دو گروه می شود، در تمامی چندک ها مثبت بوده، اما بخش غیر قابل توضیح شکاف که از آن به عنوان تبعیض یاد می شود، منفی است.

به بیان ساده تر و برای مثال، در چندک پنجاهم دستمزد زنان به دلیل برتری مشخصه های بازار کار آنها نسبت به مردان باید 40 درصد بیشتر از مردان باشد، اما از آنجا که دستمزد آنها به دلیل بازده تبعیض آمیزی که به مشخصه های بازار کار مردان و زنان اختصاص داده می شود، 13 درصد کاهش پیدا کرده، در نهایت لگاریتم دستمزد ساعتی آنها 27 درصد بیشتر از مردان است.

نتیجه قابل توجه دیگر در این یافته ها این است که با حرکت به سمت دنباله بالایی توزیع دستمزد، شکاف غیر قابل توضیح کاهش پیدا می ‎کند.

همان طور که دیده می شود میزان تبعیض در چندک دهم، برابر با 65 درصد و در چندک نودم برابر با هشت درصد است.

این یافته نشان می دهد که بازار کار ایران با پدیده کف چسبنده مواجه است.

زنان در بازار کار ایران، در چندک های پایینی توزیع دستمزد با تبعیض بسیار بیشتری نسبت به زنان در چندک های بالایی دست وپنجه نرم می کنند.

این یافته سؤال دوم پژوهش مبنی بر وجود دو پدیده سقف شیشه ای و کف چسبنده در بازار کار ایران را پاسخ داده و می تواند بیانگر این موضوع باشد که هرچه زنان با تحصیلات و تخصص بیشتر و در مشاغل با درآمد بالاتر، مشارکت کنند، کمتر مورد تبعیض واقع می شوند.

تا جایی که ما می دانیم، این مطالعه اولین پژوهشی است که روند شکاف جنسیتی دستمزد در طول توزیع دستمزد را به منظور بررسی وجود دو پدیده سقف شیشه ای و کف چسبنده در بازار کار ایران تحلیل کرده و نشان می دهد که نتیجه حاصل مشابه کشورهای جنوب آسیا، وجود پدیده کف چسبنده را در ایران تصدیق می کند.

مطالعات انجام شده در کشورهای دیگر نتایج مشابهی مبنی بر وجود پدیده کف چسبنده در بازار کار ایتالیا، اسپانیا و هند نشان می دهند.

در مقابل کشورهای استرالیا، اتریش، بلژیک، بریتانیا، دانمارک، فنلاند، فرانسه،آلمان و هلند با پدیده سقف شیشه ای روبه رو هستند.

یکی از چالش های مهم در روش های تجزیه دستمزد، به ویژه در مورد مطالعه تفاوت دستمزد زنان و مردان مشکل انتخاب نمونه است؛ این مسئله معمولا زمانی رخ می دهد که مشارکت زنان در بازار کار پایین باشد و زیر نمونه زنان شاغل خصوصیات کامل زنان در نمونه را منعکس نکند (کشاورز، علویان قوانینی، 1391).

برای کنترل این مسئله از روش هایی برای تصحیح تورش ناشی از انتخاب نمونه استفاده می شود.

در پژوهش حاضر، تصحیح تورش ناشی از انتخاب نمونه مقدار شکاف جنسیتی دستمزد را از 13 درصد به 22 درصد افزایش می دهد.

همچنین نتایج حاصل از تصحیح تورش ناشی از انتخاب نمونه نشان می دهد که بخش قابل توضیح شکاف، نسبتا در هر دو حالت برابر است اما بخش غیرقابل توضیح شکاف جنسیتی یا همان تبعیض، پس از تصحیح تورش ناشی از انتخاب نمونه، از 27 درصد به 17 درصد کاهش پیدا می کند.

در مجموع، این مطالعه روشن می کند که مسائل جنسیتی بسیار مهمی در بازار کار ایران وجود داشته که به بررسی بیشتری نیاز دارد.

همچنین مقایسه نرخ مشارکت زنان در ایران با سایر کشورها بیانگر این موضوع است که نابرابری های شغلی در کشور ما فقط به نابرابری در دستمزدها محدود نمی شود و پیش از هر چیز، زمینه ورود هر چه بیشتر زنان به بازار کار باید مدنظر قرار گیرد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری تحلیلی فرارو ، تاریخ انتشار: 3 اسفند 1396 ، کدخبر: 349848 ، www.

fararu.

com
کلید واژه ها: بازار کار - دستمزد - جنسی - بازار - شکاف - زنان - مشارکت زنان - ایران - رشد اقتصادی - تفاوت - اقتصادی - تبعیض جنسیتی - اشتغال زنان - تحصیل - گزارش - مردان - تبلیغاتی - بهره وری - محیط کار - اطلاعات - تحصیلات - سرمایه - مزاحمت - ادبیات - اشتغال - تعاریف - افزایش - اهمیت - تصویر - تمرکز

آخرین اخبار سرویس:
اعتبار به منظور رفع تنش آب شرب

احتمال برق در استان قم همزمان با افزایش کم سابقه مصرف

تامین کالاهای اساسی با ارز دولتی

نوبخت: منابع ارزی کشور بیش از مصارف است/ پاداش بازنشستگی فرهنگیان تا انتهای شهریور پرداخت می شود

استاندار فارس: ایجاد اشتغال در سایه سرمایه گذاری محقق می شود

استخدام کارشناس بازاریابی در شرکت آتی تراز گستر آسیا

دولت 9 هزار میلیارد ریال برای رفع تنش آب شرب اختصاص داد

چند درصد کاربران، همچنان در تلگرام هستند؟

واکنش رییس اتاق اصناف به اعتراض در بازارهای علاء الدین و چهارسو

واکنش نوید محمدزاده به برد آلمان+عکس

واکنش وزیر ارتباطات به گرانی شدید موبایل

روحانی نامه محرمانه برجامی برای اتحادیه اروپا فرستاده است/ ان شاء الله وضع ارز درست شود!

جایگزین توتال تعیین شد/واکنش زنگنه به ادعای افزایش تولید اوپک

اعلام نتایج اولیه انتخابات ترکیه

وزیر ارتباطات: لیست شرکت های دریافت کننده ارز 4200 تومانی را اعلام می کنیم

آبرسانی به 163 روستا به اتمام رسید 1400 انشعاب غیرمجاز به دادگستری معرفی شد

در صورت تامین اعتبار طرح بزرگ آبرسانی کهمان امسال به بهره برداری می رسد

واکنش واعظی به گرانی دلار: درست می شود

معدن در سایه صنعت و تجارت - حسین عضدی فسا*

وزارت صنعت و اتاق بازرگانی درباره نظام پیمانکاری تفاهم کردند

رییس پلیس راهور: برخورد جدی پلیس با رانندگانی که سگ گردانی می کنند

مصرف سوخت در بهار امسال،10درصد بیش از پارسال/ جمع مصرف به 2.5میلیارد لیتر رسید

خرید جوجه های رنگی ممنوع

ادامه رکوردشکنی بورس تهران/ بورس بر فراز قله 112هزار واحدی ایستاد

پاداش بازنشستگی فرهنگیان تا انتهای شهریور پرداخت می شود

نوبخت: منابع ارزی کشور بیش از مصارف است

بررسی دیجیاتو؛ چری آریزو 5 توربو، تلاش چینی ها برای ساخت یک سدان جذاب [به همراه بررسی ویدیویی]

9 هزار میلیارد اعتبار به منظور رفع تنش آب شرب در مناطق بحرانی کشور اختصاص یافت

9هزار میلیارد ریال برای رفع تنش آب شرب درمناطق بحرانی اختصاص یافت

پرونده های قضایی در استان بوشهر 9 درصد افزایش یافت

دامداری های بخش جعفریه نیازمند رسیدگی مسئولین

دولت 9 هزار میلیارد ریال برای رفع تنش آب شرب اختصاص داد

وزارت صنعت و اتاق بازرگانی درباره نظام پیمانکاری تفاهم کردند

معدن در سایه صنعت و تجارت - حسین عضدی فسا*

اطمینان می دهیم محدودیت منابع ارزی نداریم

دلیل موضع گیری روسیه در اجلاس اوپک چه بود؟

444 پرونده به تعزیرات حکومتی شهرستان دماوند ارجاع شد

هر تجمع صنفی صرفا، بیانگر مشکلات صنفی است

اقدام بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال رصد می شود

تسویه حساب مؤسسات غیرمجاز از ناکجاآباد!

خانوارها درمصرف آب بسیارموثرند

اقدام بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال رصد می شود

بستر تبادل الکترونیک اطلاعات اقتصادی تهران- تفلیس مهیاست

نشست ویژه بررسی گرانی خودرو، ارز و دلار در مجلس برگزار می شود

تاسیسات خورشیدی تسلا سولارسیتی، به شکست تجاری نزدیک می شود

پاساژ علاءالدین نیمه تعطیل شد

زنگنه: بیانیه اوپک همان مصوبه اکتبر سال 2016 است

سامانه ورود و خروج شناورها راه اندازی شد

قیمت جدید محصولات سایپا در بازار +جدول

طعنه سنگین زنگنه به پوتین

بازی جدید ایران خودرو در طرح پیش فروش +جدول

واکنش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به گرانی شدید موبایل فروش ارز 4200 تومانی واردات گوشی در بازار آزاد/ 40 شرکت دریافت کننده ارز دولتی به مردم معرفی می شوند

بومی سازی فن آوری نوین صنعتی

حدود 9 هزار میلیارد ریال اعتبار به منظور رفع تنش آب شرب

وضعیت اقتصاد و مالیه شهری به شدت آسیب پذیر است/شهرداری کماکان با فروش دارایی و استقراض به اداره امور شهر می پردازد

سکه سد 3 میلیون را شکست

شرکت‎ها فروش لوزام خانگی را متوقف کردند

ساماندهی اراضی حاشیه رودخانه های مرزی 74 درصد پیشرفت دارد

اختصاص9000 میلیاردریال اعتبار برای رفع تنش آب شرب

112 هزار هکتار زمین حاشیه رودخانه های مرزی کشور ساماندهی شد

بستر تبادل الکترونیک اطلاعات اقتصادی تهران- تفلیس مهیاست

ساماندهی اراضی حاشیه رودخانه های مرزی 74 درصد پیشرفت دارد

شهرها و روستاهای جهانی ایران به 9 مورد می رسد

دولت 9 هزار میلیارد ریال برای رفع تنش آب شرب اختصاص داد

حرفهای مهم ظریف در اتاق بازرگانی/ اگر پیش بینی کنیم که برجام شکست می خورد این اتفاق می افتد

اقدام بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال رصد می شود

دولت 9 هزار میلیارد ریال برای رفع تنش آب شرب اختصاص داد

مردم هول نزنند؛ دلار گران نمی شود

مخالفت پلیس باکاهش سرعت دربزرگراه ها

میزان مصرف بنزین و گازوییل خرداد ماه

چالش مالی شهرداری در سال 97

شفاف سازی تنهاراه جلوگیری از فرارمالیاتی

بررسی مالیات ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی مجلس

کسبه پاساژ علاء الدین فعالیت روزانه خود را از سرگرفتند

واکنش رضا رشیدپور به دلار 8 هزار تومانی +عکس

چگونه گران ترین ادویه جهان «تقلبی» می شود؟

خودرویی با 250 میلیون تومان اختلاف قیمت در ایران+عکس

پخش برنامه لیموترش موضوع قرارداد ما با سازمان صدا و سیما نیست

آغاز انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در ترکیه

وزیر ارتباطات: لیست شرکت های دریافت کننده ارز 4200 تومانی را اعلام می کنیم

بازگشت فعالیت کسبه بازار چارسو به حالت عادی / برخورد جدی با سودجویی ها

اعلام لیست شرکت هایی که برای واردات گوشی ارز 4200 تومانی دریافت می کنند

444 پرونده به تعزیرات حکومتی شهرستان دماوند ارجاع شد

ساماندهی اراضی حاشیه رودخانه های مرزی 74 درصد پیشرفت دارد

آخرین وضعیت پرونده گلیم و گبه کرمانشاهیان

میزان ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی 4 درصد کاهش یافت

افزایش قیمت بطری چالش واحد های تولیدی/ عرضه ناکافی عامل گرانی

اعتماد مردم به بانک مرکزی به اندازه اعتمادشان به بقال سر کوچه هم نیست؛ تغییر سیف امید مثبتی در مردم ایجاد می کند / بانک مرکزی در ماجرای سکه، دولت را هم گول زد / دولت خوش خیال است که فکر می کند تصمیمات بانک مرکزی جواب می دهد / پتروشیمی ها راهش را پیدا کرده اند که چطور مابه التفاوت دلار 420

مظنه انواع لامپ های کم مصرف در بازار؟ +جدول

صادرات نفت ایران پس از تحریم ثابت می ماند

نشست ویژه بررسی گرانی خودرو، ارز و دلار در مجلس برگزار می شود

نشست ویژه بررسی گرانی خودرو، ارز و دلار در مجلس برگزار می شود

برای تامین ارز تلفن همراه و تجهیزات رایانه تلاش خواهم کرد/ لیست واردکنندگان گوشی تلفن همراه با ارز 4200 تومانی اعلام می شود/ با سودجویی ها برخورد جدی شود

زمان پاداش بازنشستگی فرهنگیان در سال 97 اعلام شد

طرز تهیه ی میلک شیک هندوانه

کم شدن اثر تحریم بر صنعت فولاد با همکاری دولت و بخش خصوصی

استخدام کارمند اداری (رشته عمران) در موسسه همیاری نور آفرینش

اختصاص 9000 میلیارد ریال اعتبار به منظور رفع تنش آب شرب در مناطق بحرانی کشور

کاهش 17درصدی هدر رفت آب

سیاست های کلی دولت در باره ارز هفته آینده اعلام می شود

شکاف جنسیتی دستمزد

شکاف جنسیتی دستمزد