مطالب مرتبط:
پوپولیست دیروز، آزادی خواه امروز!/بازتاب نامه احمدی نژاد به رهبری
آزادی 144 نفر از محکومین مالی جرایم غیر عمد شورا های حل اختلاف از زندان
قانون اساسی و تضمین حقوق و آزادی های مذهبی
داستان دختری که تونست وارد استادیوم آزادی بشه + فیلم
نمی دانستیم کسانی که به ظاهر از عرفان و دل و عشق و آزادی صحبت می کنند با خنجر و دشنه و درفش وارد می شوند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 4 اسفند 1396 ساعت 01:422018-02-22سياسي

پوپولیست دیروز، آزادی خواه امروز!


عضومجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه برنامه اپوزیسیون سازی، سخنانی تازه به زبان آورده است که یاوران سابق او باید در این زمینه پاسخگو باشند زیرا اظهارات او با مصلحت نظام هم خوانی ندارد.

- محموداحمدی نژاد همان پدیده خانمان براندازی که برای جریان های سیاسی حامی او جز پریشانی و پشیمانی ارثی به جا نگذاشته است روز گذشته بعد از سه روز تبلیغ نامه ای را خطاب به حضرت آیت ا.

خامنه ای ارسال کرده است که به قد و قواره او به هیچ وجه نمی خورد.

بیاناتی خاصاو در نامه خود با تحکمی خاص نسبت به مسائل مختلف کشور سخن می گوید و می نویسد: حضرتعالی در سخنرانی 29 بهمن 96 از نظرات انتقادی مردم نسبت به عملکرد و رفتار بخش های گوناگون حکومت به ویژه از اعتراض و نارضایتی عمومی به عدم اجرای عدالت استقبال کرده و فرمودید که مردم از قوای سه گانه و حتی خود حضرتعالی و دیگر مراکز حکومتی نارضایتی دارند لیکن هوشمندانه آن را از اصل انقلاب و نظام تفکیک می کنند.

علی القاعده برداشت این نیست که این اظهارات صریح از جانب رهبری که دارای قدرت و اختیارات بسیار گسترده و بی بدیل هستند، فقط با هدف همراهی با مردم و کاهش آلام آنان یا به عنوان توصیه هایی اخلاقی بیان شده باشد، بلکه نیازمند اقدامات عملی و فوری برای اصلاح وضع کشور در جهت خواست و رضایت مردم است.

اینجانب این واقعه را به فال نیک می گیرم و از این رو با تاکید مجدد بر اینکه انقلاب و نظام، برآمده از فداکاری های بی نظیر و مبارزات تاریخی و اراده آحاد ملت و متعلق به آنان بوده و به فضل الهی ، ملت ایران خود حافظ آن خواهد بود، پیشنهاداتی را جهت اصلاح امور و به عنوان اقدامات فوری ارائه می کنم که امیدوارم موثر واقع شود.

به پیوست پیشنهادهای تفصیلی در راستای انجام اصلاحات اساسی در قوای سه گانه و نهادها و ارگان های گوناگون و به ویژه دفتر حضرتعالی و در سیاست های راهبردی اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، به منظور انطباق نحوه اداره کشور به خواست مردم و فلسفه وجودی انقلاب و نظام اسلامی که مستلزم تغییراتی در قانون اساسی نیز هست و درگذشته تدوین شده را ارسال می دارم.

آزادی و اعمال حق تعیین سرنوشت ، از حقوق اساسی مردم و از اهداف انقلاب است که به صراحت و به کرات در قانون اساسی مورد تاکید قرار گرفته و نظام اسلامی برای تامین همین حقوق برپا شده است.

برگزاری فوری و آزاد انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی، البته بدون مهندسی شورای نگهبان و دخالت نهادهای نظامی و امنیتی و آزاد گذاردن مردم برای انتخاب، یک ضرورت فوری است.

نقش دستگاه قضایی در برپایی عدالت و تامین آزادی و دیگر حقوق اساسی مردم، بسیار مهم و یگانه است و جنابعالی نیز بر اجرای عدالت به طور ویژه تاکید کرده اید.

امروز نیز از عوامل اصلی نارضایتی عمومی، عملکرد مقامات ارشد قضایی و ظلم هایی است که با مدیریت آنان در این دستگاه روا داشته می شود.

تغییر فوری رییس دستگاه قضا که منصوب مستقیم جنابعالی است و انتصاب فردی با ویژگی های مندرج در قانون اساسی و همچنین تعیین و معرفی مرجع مستقل و مورد قبول مردم برای رسیدگی به شکایات مردم از این دستگاه و احقاق حقوق و اعاده حیثیت از مظلومان، می تواند موجب تسکین مردم و همراهی آنان با اصلاحات باشد.

صدور دستور آزادی و منع تعقیب برای تمام کسانی که تحت عناوین مختلف و از جمله اعتراض به شرایط و نحوه اداره کشور، تضعیف و تبلیغ علیه نظام یا انتقاد از حضرتعالی و دیگر مراکز و مقامات حکومتی از سالیان گذشته تا کنون بازداشت یا محکوم شده اند و ختم رسیدگی به تمام ادعاهای مطرح شده در این زمینه، یک مطالبه حق و انسانی بوده و می تواند به باور و همراهی مردم و فعالان سیاسی در انجام اصلاحات کمک کند.

امیدوارم که روند مطالبه و انجام اصلاحات اساسی در کشور که با سخنان حضرتعالی شتاب گرفته است، تا تحقق نهایی همه آرمان ها و مطالبات مردم و جلب رضایت آنان، یعنی صاحبان اصلی انقلاب و کشور ادامه پیدا کند و عناصر شناخته شده که در ساختار رسمی و غیررسمی حکومت جا گرفته اند، نتوانند مانع تحقق این امر مهم شوند.

همچنین امیدوارم اجرای صحیح و سریع این پیشنهادها بتواند در بازیابی اعتماد عمومی موثر واقع شود.

از خداوند منان برای حضرتعالی، موفقیت در اتخاذ تصمیمات اساسی و به موقع، در جهت خواست مردم و راهگشایی برای اصلاح امور و برای ملت بزرگ ایران، عزت و سلامتی روزافزون تحت عنایات حضرت ولی عصر(ع) مسالت دارم .

مصلحت نظام در خطراظهاراتی را که احمدی نژاد در نامه خود آورده شاید مطالباتی باشد که سال هاست جریان های مختلف در ایران بیان می کنند ولی یاوران همین فرد آن ها را به براندازی و خیانت به نظام و ملت متهم کرده و با عناوینی مانند تشویش گر اذهان عمومی و اقدام کننده علیه امنیت ملی با آنان برخورد می کنند ولی امروز فردی که به عنوان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است فرمان را به دست گرفته و بیاناتی را مطرح می کند که اگر هر کدام از اهالی دیگر سیاست به زبان می آوردند با انگ های فتنه گر و .

به حاشیه رانده می شدند.

حقیقت های نچسبنکته دیگراینکه حامیان و سینه چاکان احمدی نژاد در سال های نه چندان دور باید امروز پاسخ دهند این است که چرا کفن پوش به خیابان نمی آیند و مقابل او نمی ایستند؟! هرچند که بیشتر سخنان او به حق است ولی شنیدن این بیانات از دهان فردی که خود متهم ردیف اول زیرپا گذاشتن بسیاری از این مسائل و قوانین است به دل هیچ کس نمی نشیند.

سکوت ننگیناین سکوتی که جماعت مذکور در دستور کار خود قرارداده اند چند دلیل بیشتر ندارد؛ یا آن ها با احمدی نژاد هم فکر هستند که باید با صدای بلند اعلام کنند و از لاک خود بیرون بیایند؛ یا آنکه جرات ایستادن و اعتراض به سخنان احمدی نژاد را ندارند و می ترسند این فرد با راهکارهایی که دارد این جماعت را نابود کند.

فرضیه سوم نیز این است که نان افراد مذکور در سکوت است و می شود آن ها را ساکتین اصلی فتنه ناب احمدی نژاد خواند.

امروز آن هایی که چندی پیش جوانان و دلسوزان این مرز و بوم را به خاطر این فرد نابود کردند و چشم بستند تا این سرزمین را آب بی مسئولیتی ببرد باید پاسخگو باشند که چرا آن زمان مصلحت این ملت را به دست فردی دادند که امروز نیز مصلحت نظام را نمی داند.

خفتگان بیدار شوندجای تعجب است آن هایی که ادعای اعتقاد به عقوبت گناه داشتند چگونه امروز صم و بکم خود را به بی حسی زده اند.

آن هایی که تهدید به استفاده از مولفه های دینی برای کنترل جریان های سیاسی می کردند چرا امروز در برابر هیاهوی این فرد سکوت کرده اند؟! زمانی که ثروت بی مایه شده بود و صحت بیمار، همه از تدین این فرد سخن می گفتند و به گفته آیت ا.

فاضل لنکرانی از این شهر به آن شهر می رفتند که برای او رای جمع کنند و دل به دست بیاورند، چرا امروز خفته اند؟!عقوبتی دردناکچه خوش گفت آن بزرگ که بخشی از قیامت در این دنیا ست و آن هایی که بدون هیچ حد و حصری در دهه 80 تازیدند به گمان آنکه دیگر دنیا به پایان رسیده و آن ها بر دنیا سوار شده اند امروز با حضور فردی مواجه هستند که به راحتی از بخشی از یاران سابق خود عبور کرده و دل به سودای تازه ای دارد که هدفش نامعلوم است.

پوپولیست دیروز، آزادی خواه امروز!روزنامه آرمان نیز درباره نامه احمدی نژاد به رهبر انقلاب نوشته است: کلیدواژه این است؛ مطرح شدن! او یک روز برای رییس قوه قضاییه نامه می نویسد و در آن زمین و زمان را به هم می بافد تا جایی که سخنگوی قوه قضاییه واکنشی سخت نشان می دهد.

روزی معاونش با زنبیل قرمز به دادگاه می رود.

در یک روز دیگر اما فرمان تحصن می دهد و حالا هم به مقام معظم رهبری نامه نوشته است.

محمود احمدی نژاد این همه را برای مطرح شدن خود به کار آورده است.

اگر چنین نکند، چه کسی دوست دارد به دورانی نظر کند که همه می دانند و در خاطر دارند؟ دورانی که حتی حامیان دیروز هم چشم بر آن بسته اند.

در آذرماه هم چنین کرد اما سایت های همسو با او در گذشته به انتقاد از این رفتار پرداختند چنان که جهان نیوز در آن زمان نوشت: 8 سال رییس جمهور این کشور باشد و از اشراف اطلاعاتی و مدیریتی حضرت آیت ا.

خامنه ای نسبت به تحولات ملت و دولت و مسائل مردم و دغدغه و اهتمام شبانه روزی ایشان برای حل مشکلات خبر نداشته باشد؟ کانال های گوناگون رهبری برای خبر یافتن از مسائل گوناگون آنقدر گسترده و موثر است که نیاز به اطلاع رسانی احمدی نژاد آن هم به این شکل تبلیغاتی و سیاسی کارانه ندارند.

اکنون نه از باب اطلاع رسانی بلکه گام بزرگتری برداشته و خواهان برگزاری انتخابات فوری ریاست جمهوری و مجلس، تغییر رییس قوه قضاییه و آزادی زندانیان شده است! ژست آزادی خواهی احمدی نژاد و آنچه در نامه نوشته با عملکرد او سازگاری ندارد.

محمود احمدی نژاد نامه نوشت؛ نامه او برای مقام معظم رهبری بود اما تصمیم برای علنی کردن این نامه نشان داد که شاید در پی اهداف دیگری هم باشد.

او دراین نامه درخواست هایی مطرح کرده که مشخص نیست چنین درخواست هایی از مقام معظم رهبری با کدام مسئولیت او همخوانی دارد.

مثلا برگزار انتخابات ریاست جمهوری یا مجلس موضوعی نیست که رییس جمهور سابق خواهان توجه مقامات ارشد کشور به آن شود.

یا او درباره آزادی زندانیان نوشته است و این در حالی است که وقتی خودش بر کرسی ریاست جمهوری نشسته بود، کمتر به این موضوعات بها می داد.

اما اکنون که رحیمی معاون اول دولت نهم در زندان است و دادگاه بقایی مشاور او در حال برگزاری است، به یاد سخن گفتن از آزادی زندانیان افتاده است.

به اعتقاد برخی نگارش این نامه و رسانه ای کردن آن فاز دیگر پروژه خودنمایی احمدی نژادی هاست.

محمود احمدی نژاد، چهره پر سر و صدای ماه های اخیر سپهر سیاسی ایران باز هم خطاب به رهبر معظم انقلاب نامه نوشت.

نامه ای که شب گذشته کانال دولت بهار منتشر کرد نامه سوم احمدی نژاد است.

او در این نامه خواستار موضوعاتی شده است که از عصبانیت او نشات می گیرد.

نطق محمود احمدی نژاد در روز جلسه چهارم دادگاه تجدید نظر حمید بقایی نشان می داد رییس دولت های نهم و دهم این روز ها از ورود دستگاه قضا به پرونده تخلفات افرادی که خط قرمز او هستند بسیار عصبانی است و این مهم در نامه سوم نمود عینی پیدا کرده است.

نامه سوم ابعاد تازه تری نیز دارد.

او در این نامه از دستگاه قضایی عبور و قوه مقننه و مجریه را نیز هدف قرار داده است.

مردم ایران در انتخاباتی دموکراتیک در سال های 94 و 96 افراد منتخب خود را از طریق صندوق رای انتخاب کرده اند؛ انتخابی که به مذاق احمدی نژاد و یاران او خوش نیامده و این جریان از انتخاب مردم خشمگین است.


کلید واژه ها: مردم - نظام - قانون اساسی - نظام اسلامی - انتخابات ریاست جمهوری - آزاد - اسلامی - نارضایتی - آزادی - اصلاح - نامه - کشور - حقوق - ریاست جمهوری - دستگاه قضایی - شورای نگهبان - حکومت - تامین - شورای - سیاسی - قانون - انتخابات - اختیارات - سخنرانی - اصلاحات - القاعده - تاریخی - اعتراض - برداشت - برنامه

آخرین اخبار سرویس:
بازدید صالحی از مرکز نظام ایمنی هسته ای نروژ

جانباز مدافع حرم از آزادسازی آخرین پایگاه داعش می گوید

کارگزاران وقف ادامه دهنده نیت خیر واقف در طول تاریخ هستند

اخذ سند مالکیت برای بیش از هزار رقبه موقوفه در گیلان

رمزگشایی از توییت حسام الدین آشنا

با تدابیر رهبری با سرافرازی از چالش ها عبور خواهیم کرد

محاصره سیلوا توسط مدافعان ایران سوژه رسانه ها+عکس

اجازه نمی دهیم مردم برای تأمین نیازمندی های ضروری با مشکل مواجه شوند/ وظیفه رسانه ملی تقویت اعتماد عمومی و امید به آینده است

انگلیس برنامه های خود برای حفظ برجام منهای آمریکا را تشریح کرد

دریافت بیش از 54 هزار گزارش مردمی/ امضای 12 تفاهم نامه با کشور های مختلف

علت مرگ سید امامی اعلام شد

نشست 3ساعته رییس‎جمهور با مدیران صداوسیما/روحانی: اکثر مردم به صداوسیما مراجعه می کنند/باید در برابر دشمنان مقاومت کنیم

احقاق حقوق عمومی ماموریت اصلی دادگستری استان مرکزی است

گرامیداشت شهید مصطفی چمران

36 سمن در حوزه مبارزه با موادمخدر فعالیت دارند

حکم قطعی برای پرونده پزشکی عباس کیارستمی

مردم ایران برای پیشرفت هیچ مرزی را نمی شناسد

نارضایتی نمایندگان مجلس از عملکرد ضعیف شورای شهر تهران

واکنش وزیر دفاع به اظهارات نتانیاهو درباره کمک به مردم ایران

آقایان نمایندگان مجلس! با چند تا پیامک، مرعوب کسانی شدید که برای پول مردم کیسه دوخته اند؟

زائر سرای آزادشهر به حال خود رها شده است

امروز صبح ویلای لواسان از فیروزآبادی پس گرفته شد

با رییس قوه قضاییه برای رفع مشکل دانشجویان صحبت کرده ام / دانشجویان در مهلت قانونی، درخواست تجدیدنظر بدهند

شکسته شدن قبح طلاق در فضای مجازی/ دو علت اصلی فروپاشی خانواده ها چیست؟

حالا زمان منزوی کردن ترامپ است

پیشنهادهای اروپا در مورد برجام ناکافیست

سپاه با کدام موشک ها مواضع داعش را در هم کوبید؟

استقبال از پیکر مطهر شهید سید فاضل موسوی امین در گرمای تابستانی اهواز + تصاویر

جلسات جمنا هر هفته برگزار می شود

دستورالعمل تبدیل کارمندان پیمانی به رسمی ابلاغ شد/ شروط رسمی شدن کارمندان + متن

محمدرضا شجریان درگذشت

دشمنان نقش دایه مهربان تر از مادر را برای مردم بازی می کنند

دیدار سرکنسول ایران در کراچی با فرمانده مرکز امنیت دریایی پاکستان

گفتگوی تلویزیونی رییس دستگاه قضا با مردم

فارس گزارش می دهد استقبال از پیکر مطهر شهید سید فاضل موسوی امین در گرمای تابستانی اهواز + تصاویر

فرمانده نیروی دریایی ارتش: برای مقابله با تحریم ها از ظرفیت دریاها استفاده می کنیم

شهردار تهران: با روش خودم شهر را اداره می کنم

دعوت به مذاکره با ترامپ، دعوت به ذلت و زبونی ملت ایران است

تحقیق و تفحص از بانک مرکزی بعد از هشت ماه معطلی در کمیسیون اقتصادی مطرح شد/ اصرار سیف بر پس گرفتن

دیدار سرکنسول ایران در کراچی با فرمانده مرکز امنیت دریایی پاکستان

بیانات در دیدار نمایندگان و کارکنان مجلس شورای اسلامی

روحانی: وظیفه رسانه ملی تقویت وحدت، اعتماد عمومی و امید به آینده است

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر: تجاوز به 41 دختر کذب محض است، فقط 3 مورد بوده

دیدار سرکنسول ایران در کراچی با فرمانده مرکز امنیت دریایی پاکستان

مسوولان از سلیقه ای عمل کردن پرهیز کنند

دانشمندان رابطهٔ دیابت با خطر مبتلاشدن به سرطان را کشف نمودند

51 اندیشکده در کشور فعالیت پژوهشی دارند

دعوای قدرت های دنیا با ایران اقتصادی است

کج شدن ساختمان مقبره سیدالکریم(ع) را تکذیب شد

ربیعی:صندوق های بازنشستگی از بنگاه داری خارج می شوند

نشست سه ساعته رییس‎جمهور با مدیران صدا و سیما/روحانی: اکثر مردم به صداوسیما مراجعه می کنند

سخن نگاشت/ زرق و برق نام های فرنگی چشم ها را به خود جلب نکند

شهید چمران پس از تحریم آمریکا خدا را شکر کرد

حقوق شهروندی در اندیشه و سیره امام خمینی(ره) مورد تأکید است

ماشین هوشمند بدون کمک انسان موفق به حل مکعب روبیک شد

ازدواج همجنسگرایان در خانواده سلطنتی بریتانیا

ابتکار جدید پادگان احمدبن موسی(ع)/ تربیت 500 سرباز حافظ قرآن در یک ماه

کشیش نیجریه ای برای پروژه مسجدسازی به مسلمانان کمک کرد

تشییع پیکر یک شهید مدافع حرم در قم

انعکاس رویدادهای قرآنی از رسالت های صدا و سیما برای ترویج فرهنگ قرآنی

فیلترینگ؛ آزمونی برای نهادهای مدنی و حکومتی

امیر حاتمی: دوراندیشی شهید چمران مانع انحلال ارتش شد

حاشیه دیدار تیم های ایران و اسپانیا در دور دوم مرحله گروهی

روحانی: وظیفه رسانه ملی تقویت وحدت، اعتماد عمومی و امید به آینده است

اختتامیه دوره آموزشیاری قرآن با همکاری اداره امور قرآنی در سپاه قمربنی هاشم (ع) برگزارشد

طرح میز خدمت در بنیاد استان مرکزی افتتاح شد

ولایتمداری و دوراندیشی شهید چمران ها انقلاب را حفظ کرد

بازدید صالحی از مرکز نظام ایمنی هسته ای نروژ

فروش آب در آبادان تکذیب شد

چرا نمی‎خواهند مردم بدانند چه خبر است؟

گفتگوی زنده آملی لاریجانی با مردم

تشکیل ستاد مشترک برای مقابله با جنگ روانی دشمن

عکس/حیوان خانگی عجیب خانم بازیگر

رییس جمهور: دولت اجازه نمی دهد مردم برای تأمین نیازمندی های ضروری با مشکل و فشار مواجه شوند

ملت ایران هرگز برابر توطئه های دولت آمریکا تسلیم نمی شود

محافظ نمایشگر آیفون های ارزان قیمت رونمایی شد

دولت اجازه نمی دهد مردم برای تأمین نیازمندی های ضروری با مشکل و فشار مواجه شوند

پخش مسابقات بین المللی قرآن دانشجویان مسلمان از شبکه معارف

صدا و سیما در خط مقدم مقابله با جنگ روانی دشمن است

برگزاری 400 محفل ترتیل خوانی در بقاع متبرکه گیلان

21 درصد از اختلافات زوجین منجر به سازش شد/ حجم پرونده های قضایی زیبنده نیست

خبر 20، 30 خرداد 97

صدا و سیما نشانه حیات سیاسی و اجتماعی نظام است / ظیفه رسانه ملی تقویت وحدت، اعتماد عمومی و امید به آینده است

شهردار تهران: شهر را با روش خودم اداره می کنم

تصادف شاخ به شاخ 2 پراید با 5 کشته

موضوع ربایش دختران در ایرانشهر باید پیگیری شود

تلفات زلزله ژاپن افزایش یافت

رهبر معظم انقلاب خطاب به نمایندگان مجلس: از مبانی و دستاوردهای انقلاب و نظام صیانت کنید

روحانی: اجازه نمی دهیم مردم برای تأمین نیازمندی های ضروری با مشکل مواجه شوند

نگاهی به زندگی و سرنوشت فرزندان رییس جمهورهای سابق امریکا

نشست روحانی با رییس، معاونان و مدیران ارشد رسانه ملی

صدا و سیما در خط مقدم مقابله با جنگ روانی دشمن است کابینه یازدهم/ نمی گذاریم مردم در تامین ضروریات با مشکل مواجه شوند

مطمئنم با تدابیر رهبری با سرافرازی از چالش ها عبور خواهیم کرد

لایحه مناطق آزاد بعد از بررسی نهایی مناطق ویژه به صحن علنی مجلس می رود

رییس جمهور روحانی: صدا و سیما در خط مقدم مقابله با جنگ روانی دشمن برای ضربه زدن به اعتماد و امید مردم است /وظیفه رسانه ملی تقویت وحدت، اعتماد عمومی و امید به آینده است /دولت اجازه نمی دهد مردم برای تأمین نیازمندی های ضروری با مشکل و فشار مواجه شوند

روحانی: صدا و سیما نشانه حیات سیاسی و اجتماعی نظام است

روحانی: صدا و سیما نشانه حیات سیاسی و اجتماعی نظام است

تقاضای سازمان بازرسی کل کشور برای اعزام نماینده از سازمان شفافیت

پزشکی قانونی علت مرگ سید امامی را اعلام کرد

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس: لایحه مناطق آزاد بعد از بررسی نهایی مناطق ویژه به صحن علنی مجلس می رود

پوپولیست دیروز، آزادی خواه امروز!

پوپولیست دیروز، آزادی خواه امروز!