مطالب مرتبط:
بخش خبری 20 و 45 دقیقه، مرکز فارس 96/12/02
اوراق اسناد اسلامی ضمانت تسهیلات پرداختی پیمانکاران بخش خصوصی تعیین شد
اوراق اسناد اسلامی، ضامن تسهیلات پرداختی پیمانکاران بخش خصوصی شد
110 نماینده با دولت بر سر جدایی منابع بخش درمان تامین اجتماعی موافقت کردند+فیلم و عکس
اوراق اسناد اسلامی، ضامن تسهیلات پرداختی پیمانکاران بخش خصوصی شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 3 اسفند 1396 ساعت 23:022018-02-22اقتصادي

طراحی سند چشمانداز 3ساله بخش تعاون تا پایان 96


رییس اتاق تعاون ایران از طراحی سند چشم انداز بخش تعاون برای 3سال آینده تا پایان 96 خبر داد و گفت: بانک مرکزی مخالف راه اندازی بانک غیردولتی بخش تعاون است، - در حالی که از نظر قانونی این حق بخش تعاون است که بانک خصوصی داشته باشد.

بهمن عبداللهی، عضو شورای پول و اعتبار و رییس اتاق تعاون ایران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم"، درباره نقش تعاون در اقتصاد کشور گفت: تعاونی ها بخش های مختلفی دارند اما با توجه به اینکه مراجعه مردم بیشتر به تعاونی مصرف و مسکن است، مردم این دو تعاونی را بیشتر می شناسند.

در حال حاضر تعاونی ها در بیش از 120 رشته فعالیت دارند.

وی ادامه داد: در حال حاضر با نقطه مطلوب در بخش تعاون فاصله زیادی داریم ولی وضعیت تعاونی ها در شرایط فعلی هم مناسب است.

اما در مورد 2 تعاونی که بیشتر مورد توجه مردم است باید بگویم در دوران انقلاب این تعاونی ها به صورت چشم گیر با مردم همکاری داشتند.

در حال حاضر شرایط در تعاونی های مصرف و مسکن رقابتی است.

مشاهده می کنیم فعالیت فروشگاه های زنجیره ای و هایپرمارکت ها فضا را برای فعالیت تعاونی های مصرف تنگ کرده است، احکام خوبی را در راستای توسعه تعاونی ها و احکام پنجم توسعه داشته ایم، اما به دلیل عملیاتی نشدن سیاست ها و قوانین موجود تعاون توسط دولت ها، در بخش تعاون دچار عقب ماندگی هستیم.

متأسفانه در طول سال های اخیر تقریباً بیش از 95 درصد قوانین به مرحله اجرا در نیامده است و این باعث ضعف و عقب ماندگی بخش تعاون شده است.

عبداللهی با اشاره به اینکه تعاونی های مصرف در طول دوران فعالیت خود بعد از انقلاب اقدامات خوبی را انجام داده اند افزود: طبق آماری که تهیه شده است بیش از 2میلیون واحد مسکونی توسط تعاونی های مسکن تهیه شده است.

عملکرد تعاونی های مسکن علی رغم مشکلاتی که در مسیرشان وجود داشت، بسیار شفاف است و توانستند تأثیر خوبی در تأمین اقشار ضعیف جامعه داشته باشند.

*محرومیت تعاونی های مسکن از زمین دولتی رییس اتاق تعاون گفت: دستگاه های دولتی که مسئول تأمین زمین بودند دیگر زمینی در اختیار تعاونی ها قرار نمی دهند و تعاونی ها مجبورند مانند سایر سازنده ها زمین آزاد خریداری کنند و این موضوع جنبه رقابتی آنها را کاهش داده است.

در مورد تعاونی های مصرف هم با شکل گیری هایپرمارکت ها فضای رقابتی برای تعاونی های مصرف کاهش یافته است.

یکی دیگر از دلایل کمرنگ شدن تعاونی های مصرف عدم همکاری دستگاه های دولتی است.

در طول 3 تا 4 سال گذشته فشار فزاینده ای به تعاونی های مصرف وارد می شود، تعاونی های مصرف در سال گذشته از محل فروشگاهی که متعلق به دستگاه دولتی بود استفاده می کردند و هزینه ای بابت آنها پرداخت نمی کردند و حتی نیروهای انسانی آنها را دستگاه دولتی در اختیارشان قرار می دادند.

همین امتیازها باعث می شد که قیمت تمام شده کالا و خدمات آنها کاهش یابد، اما چند سالی است که دستگاه های دولتی فشار می آورند، حتی محل فروشگاه را به جبر و زور تخلیه کردند و محل فروشگاه را به بخش غیرتعاونی ها اجاره داده اند برای اینکه بتوانند بخشی از هزینه های خود را تأمین کنند، همین مسائل باعث ضعیف شدن تعاونی های مصرف شده است.

وی با ابراز اینکه ساختار تعاونی ها نیازمند بازنگری است اضافه کرد: اداره فروشگاه ها با تعداد بالای نیروی کار درست نیست چرا که هزینه ها افزایش می یابد.

به دنبال این هستیم که دررابطه با تعاونی های مصرف اقداماتی را انجام دهیم تا قدرت رقابت آنها افزایش یابد، به طور مثال قرار است چندین فروشگاه را با یکدیگر ادغام کنیم و با تعداد نیروی کمتری بتوانیم مدیریت فروشگاه ها را سامان دهیم.

مشکلات حقوقی آنها را از جهت هیئت مدیره رفع کنیم و در نهایت بتوانیم سرجمع هزینه های آنها را کاهش دهیم و در نهایت این تعاونی ها بتوانند در بازار فعلی عرضه و نظام توزیع کالای کشور توان رقابت داشته باشند.

عبداللهی اظهار داشت: اگر احکام برنامه توسعه کشور و سیاست های اصل44 درباره بخش تعاون اجرا می شد حتماً بخش تعاون حرف گفتنی بیشتری داشت و نقش مؤثرتری را ایفا می کرد.

یکی از محوری ترین مسائل بخش تعاون ایجاد شغل است.

متأسفانه علی رغم اینکه بارها و بارها گفته ایم و باز هم می گوییم بخش تعاون ظرفیت ایجاد شغل را دارد اما دولت از توجه به این بخش غافل است.

تعاونی ها می توانند نقش مؤثری در ایجاد شغل در مناطق روستایی کمترتوسعه یافته و استان های محروم ایفا کنند اما توجهی به آن نمی شود.

اعتقاد داریم نزدیک ترین بخش اقتصادی کشور به روح سیاست های اقتصاد مقاومتی بخش تعاون است.

اعتقاد داریم مسیر اقتصاد مقاومتی از تعاون می گذرد.

اگر بخواهیم تمام سیاست های اقتصاد مقاومتی محقق شود یکی از عوامل مؤثر بخش تعاون است.

در بند اول سیاست های اقتصاد مقاومتی مردمی کردن اقتصاد عنوان شده است.

مقام معظم رهبری واگذاری امور اقتصادی را به آحاد مردم تأکید کرده اند که تنها راه آن توجه به بخش تعاون است.

رییس اتاق تعاون با بیان اینکه راه دیگری جز تعاون برای واگذاری اقتصاد به مردم وجود ندارد افزود: مهمترین اتفاقی که بعد از انقلاب در کشور افتاده است بحث جنگ تحمیلی بود.

آیا جنگ تحمیلی صرفاً با اتکا به ارتش و نیروی نظامی قابل اداره بود؟ جنگ به مردم سپرده شد و مردم در جبهه های جنگ حضور پیدا کردند و جنگ را به عاقبت خوب رساندند.

چطور شد که ما جنگ را به مردم واگذار کردیم اما اقتصاد را مجبور نیستیم که به مردم واگذار کنیم؟ اگر دولت مردان بپذیرند که اقتصاد را به مردم واگذار کنند بسیاری از معضلات برطرف می شود.

اولین و مهم ترین بخش تعاون است، این مورد را باید دولتمردان به آن عمل کنند و بپذیرند.

* جوان سازی بخش تعاون در دستور کار وی در پاسخ به اینکه چرا در یک اتحادیه یک نفر بدون داشتن دانش کامپیوتر و برند و مارکتینگ باید 30سال با داشتن سن بالا در یک اتحادیه تعاونی مدیریت کند گفت: طبق قانون حد تکرار مدیریت در تعاونی ها 2 دوره است، یعنی یک فرد تا 2 دوره 3ساله می تواند مدیریت کند.

برای اینکه فردی بخواهد بیش از دو دوره در اتحادیه و تعاونی مدیریت کند باید دوسوم آرا را داشته باشد.

آن دسته از افرادی که بیش از 2دوره هستند قطعاً این شرایط را احراز کرده اند و این رأی مردم بوده است، به همین دلیل چون رأی مردم مبنا قرار می گیرد برخی از افراد بیش از 2 دوره رییس اتحادیه هستند، به جوان سازی بخش تعاون اعتقاد داریم و برای آن برنامه ریزی خواهیم کرد.

عضو شورای پول و اعتبار یادآور شد: یکی از اشکالات در بخش تعاون در حوزه مدیریت بحث مسن بودن مدیریت تعاونی ها است، یکی از آسیب های بخش در حال حاضر این موضوع است.

در مدت چند سالی که در اتاق تعاون بوده ام تلاش کرده ام نیروی جوان را به کاربگیرم.

در اتحادیه ها و اتاق های تعاون استانی هم به دنبال اجرای این سیاست بوده و هستم.

وی ادامه داد: در حال حاضر در 31 اتاق تعاون استان ها حدود 16 اتاق نیروی جوان مسئولیت مدیریت اتاق را به عهده دارند.

نیروهایی که جوان و باانگیزه و با علوم روز آشنا هستند.

تلاش داریم به زودی بخش تعاون را جوان سازی کنیم.

عبداللهی از ایجاد مرکز آموزش و پژوهش در بخش تعاون خبر داد و گفت: یکی از مشکلاتی که در بخش تعاون داشتیم عدم توجه به آموزش و پژوهش بوده است.

در دنیای امروز پیش نیاز هر ارتقای کمی و کیفی در فعالیت ها پژوهش و استفاده از دانش روز است.

استفاده از افراد صاحب فکر و صاحب اندیشه ضرورت دارد و همچنین آموزش و به روزرسانی افراد شاغل مهم است.

ما در این موضوع عقب بودیم.

یک شورای پژوهشی و آموزشی خیلی قوی در اتاق تشکیل دادیم و افراد دانشمند و اساتیدی را که صاحب فکر و اندیشه هستند به کار گرفتیم.

آموزش بومی و تخصصی در بخش تعاون را در دستور کار قرار دادیم و همچنین پژوهش به روی موضوعات مهم بخش را در دستور کار گرفتیم.

متأسفانه در گذشته هیچ منبع پژوهشی و علمی برای کارها نداشتیم که خوشبختانه پژوهش در بخش تعاون آغاز شده است.

اخیراً تفاهم نامه با دانشگاه آزاد منعقد کرده ایم که اتاق تعاون از رساله های دکترا که با موضوعات بخش تعاون انجام می گیرد، حمایت مادی و معنوی کند.

*مدیران دولتی اعتقادی به تعاون ندارند رییس اتاق تعاون اظهار کرد: یکی از درخواست های اصلی و نیازهای بخش تعاون واگذاری به این بخش است.

متأسفانه مدیران دولتی اعتقادی به واگذاری امور به بخش تعاون ندارند.

درخواست تعاونگران برای دیدار با آقای وزیر را چندین بار مطرح و بیان کرده ایم که نیاز است در بخش تعاون مسائل به صورت مستمر آسیب شناسی شود.

تعاون بعد از اقدام وزارتخانه رفاه و تعاون کرسی مستقل خود را در هیئت دولت از دست داد و تنزل یافتن در حد یک معاونت جایگاه تعاون را کمرنگ کرد از این جهت ادغام وزارتخانه ها برای بخش تعاون ضرر داشت اما از سوی دیگر بعد از ادغام این وزارتخانه ها تشکل های مردم محور بخش تعاون تقویت شدند.

در حال حاضر تشکل مردم نهاد اتاق تعاون فعال تر شده است و از این جهت که تشکل های مردم نهاد تقویت شدند جزو حسن های ادغام وزارتخانه است.

اگر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیشتر از گذشته تمرکز خود را بر بخش تعاون معطوف کند با همراهی اتاق تعاون بخش تعاون می تواند مؤثر باشد.

وی درباره راه اندازی بانک غیردولتی تعاون گفت: بانک مرکزی مخالف اصلی راه اندازی این بانک است.

در حال حاضر اولویت اصلی بانک مرکزی ساماندهی مؤسسات مالی غیرمجاز است.

نظر آقای سیف این است که در شرایط فعلی امکان ایجاد بانک جدید وجود ندارد، بلکه ساماندهی تعاونی های اعتباری حائز اهمیت است.

البته آقای روحانی هم چندین وقت گذشته اعلام کردند که مجوز بانک جدید صادر نشود.

بانک مرکزی با همین استناد در حال حاضر از دادن مجوز جدید برای ایجاد بانک جدید امتناع می کند، اما این حق قانونی بخش تعاون است.

در سند بخش تعاون، در سیاست های اصل44 هم آمده است که درواقع می توانند در قالب شرکت تعاونی یک بانک تأسیس کنند.

امیدواریم هرچه زودتر بانک مرکزی همراهی لازم را برای راه اندازی بانک تعاون انجام دهد.

عبداللهی در پاسخ به اینکه نقش اتاق تعاون در پرداخت تسهیلات اشتغالی روستایی برای تعاونی های روستایی چیست، گفت: در راستای اجرای این طرح 4 بانک عامل مسئول پرداخت تسهیلات اشتغالی روستاییان شده اند که یکی از بانک ها بانک توسعه تعاون است.

محور اجرای این کار با وزارت تعاون است.

اتاق تعاون به عنوان بخش غیر دولتی کمک در ساماندهی تعاونی ها و معرفی تعاونی ها، شناسایی تعاونی های واجد شرایط را در دستور کار دارد.

امیدواریم با اجرای صحیح این طرح قدم مؤثری در جهت کاهش نرخ بیکاری در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته برداشته شود.

* با نقطه مطلوب فاصله داریم رییس اتاق تعاون درباره چشم انداز سال 97 در بخش تعاون گفت: در ابتدای دوره قبل یک سند توسعه 3ساله ای را برای بخش تعاون طراحی و منتشر کردیم و این اولین بار در طول تاریخ اتاق تعاون بود که برای بخش تعاون سند چشم انداز طراحی می شد، سه سال مد نظر برای سند توسعه اولی که طراحی کرده بودیم به پایان رسید به همین دلیل به دنبال سند توسعه ای برای 3سال آینده هستیم که تا پایان سال 96 طراحی برنامه جدید پایان خواهد یافت و آن را منتشر خواهیم کرد.

وی بیان کرد: اگر واقعاً بخواهیم یک ارزیابی منصفانه نسبت به عملکرد خود داشته باشیم، فکر می کنم که عملکرد نسبتاً قابل قبولی بوده است.

البته با نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

بحث جوان گرایی در بخش تعاون را در دستور کار داشتیم اما متأسفانه موفق نشدیم.

بحث ادغام تعاونی ها مسئله دیگری است که در دستور کار داشتیم، تعداد تعاونی های کوچک در بخش تعاون زیاد است.

یکی از شعارها برای سال آینده کیفی سازی بخش تعاون است.

تعاونی ها در زمینه کمّی رشد خوبی داشتند، آنچه در حال حاضر حرف اول را می زند کیفیت و تعمیق فعالیت تعاونی ها است، اما کمّیت کافی نیست.

تعداد زیادی از تعاونی ها فعالیت عمقی ندارند و از بین می روند.

اگر بتوانیم تعاونی های مشابه را در هم ادغام کنیم و تعاونی های کوچک را ادغام کنیم به جای اینکه سطح آنها را افزایش دهیم اقدام بزرگی بوده است.

اینکه عمق تعاونی ها افزایش یابد، موفق تر خواهیم بود.

اگر این چند محور به صورت جدی پیگیری شود وضعیت بخش تعاون نسبت به شرایط فعلی بهبود چشمگیری خواهد یافت.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: تعاون - تعاونی - مصرف - دولت - مسکن - مردم - زمین - فروشگاه - قوانین - بعد از انقلاب - سند چشم انداز - اتاق - اقتصاد - بانک - توسعه - ایران - شرایط - طراحی - بانک مرکزی - بانک خصوصی - خبرگزاری - کاهش - اقتصادی - خبرنگار - شورای - آینده - جامعه - مرکزی - کشور - درصد

آخرین اخبار سرویس:
ونزوئلا 3 صفر پول خود را حذف کرد

ونزوئلا 3 صفر پول خود را حذف کرد

نقش فضای مجازی در حمایت از کالای ایرانی

تاثیر حراجی و پیش فروش سکه بر بازار چه بود؟

مطالبه ی متقلبانه وجه ضمانت نامه های بانکی - بخش دوم و پایانی اشخاص مصون از قاعده ی تقلب

ثروتمندترین جوانان دنیا

اجرای 3 طرح ملی درحوزه توانمندسازی و اشتغال/درصدد ایجاد شرکت برای فناوری های "های تک" هستیم

رستم درخشان، رضا نجف بیگی، کرم الله دانش فرد، نازنین پیله وری آسیب شناسی مولفه های حکمرانی خوب

ترس کاخ سفید از وقوع جنگ اقتصادی

بزرگترین شرکت رادیوی آنلاین آمریکا ورشکست شد

رضا نیکخواه سرنقی ، مهدی شیدایی گورچین قلعه قراردادهای ساخت، بهره برداری و واگذاری (B.O.T) در مناطق آزاد تجاری ایران با توجه به اخلاق اسلامی

از «ابلاغ منع حق خرید کالای خارجی با بودجه دولتی» تا «سقوط بازار سهام آمریکا در واکنش به جنگ تجاری ترامپ»

مهمترین نکاتی که هنگام خرید آجیل باید به آن ها توجه کنیم/ میزان مجاز مصرف روزانه آجیل چقدر است؟

در این شهرستان شهر را هم اگر آب ببرد، مدیران از خواب بیدار نمی شوند!

نوبخت خبر داد:سرمایه گذاری 50 هزار میلیارد تومانی برای طرح های عمرانی در سال 1396

بازار سهام آمریکا سقوط کرد

بازار سهام آمریکا سقوط کرد

این دو مشکل طاعون صنعت طلا شده اند

وزیر ارشاد: در سال حمایت از کالای ایرانی، صنایع فرهنگی - هنری ایرانی را جدی تر بگیریم

نگاهی به جایگاه فرایند GTL در زنجیره تبدیل گاز طبیعی (1)

تصویب لایحه تغییرات قانون مالیاتی ترکیه در پارلمان این کشور

باشگاه میلان خریدار جدیدی پیدا کرده است

وزیر نفت عربستان گفت تولید نفت شیل را تهدید تلقی نمی کند

در خیابان ها به دنبال کالای قاچاق نگردیم/در اجرای قانون صادرات و امحای کالای قاچاق مشکل داریم

قیمت طلا سر خورد/ کاهش 3 هزار تومانی ارمغان معاملات بازار+ نمودار

معاملات مسکن در اسفندماه 10 درصد افت کرد

توانمندی خودرویی ایران در اندونزی به نمایش درآمد

غار یخی شگفت انگیز چما/عکس

علت روغن سوزی خودرو چیست؟

برند استارباکس چطور قهوه را به چین رساند

حدود 6،5 هزار نفر به خانه هایشان در مناطق آزاد شده غوطه شرقی بازگشتند

توضیحات رییس سازمان برنامه و بودجه در خصوص گزارش عملکرد مالی سال 1396

عیدی هایی که سرمایه می شوند

پذیرش 658 هزار مسافر در مراکز اسکان نوروزی فرهنگیان تا پایان اول فروردین 97

واریز بخشی از حق التدریس معلمان رسمی و حقوق سربازمعلمان + جزییات

بزرگترین و لوکس ترین سواری آئودی وارد می شود (+عکس)

ال جی جی 7 در اردیبهشت 97 معرفی خواهد شد

برگزاری جشن سکوت در زیباترین جزیره جهان (+عکس)

آقای بازیگر در کنار همسر دومش (عکس)

سلفی سردار آزمون به همراه مادرش در کازان (عکس)

اولین ساعت هوشمند هوبلو بیش از 5 هزار دلار قیمت دارد

ستاره حسینی در جشنواره تئاتر ثمر (عکس)

عکس منتخب نشنال جئوگرافیک

پولدار شدن یک پیرزن با فروش سفالی که در جعبه کفش نگهداری می کرد (+عکس)

برج گیت ابوظبی (+عکس)

اندکی توقف - اندکی تفکر

راه اندازی اپلیکیشن راهنمای موزه ملی ایران

حدود 40 درصد آمار بازدیدکنندگان نوروزی از غار علیصدر افزایش یافت

هدست واقعیت مجازی کوالکام رونمایی شد

بازنشر پرمخاطب ترین ویدئوهای سال 96 فیلم/ درآمد 6000 میلیاردی یک بانک از جریمه دیرکردی که «حرام» است!/ چرا فریادهای علما شنیده نمی شود؟

خدمات پس از فروش ایران خودرو به کمپین «نه به تصادفات جاده ای» پیوست

سام درخشانی در کنار همسرش +عکس

هنرمندان در مراسم ترحیم پدر محسن چاوشی +تصاویر

حمله به مسجدی در جنوب آلمان +عکس

عکس خانوادگی دیوید بکهام

سلفی با روحانی از راه دور! +عکس

عکس شاد «سحر دولتشاهی» به همراه پدر و مادرش

سلفی پدر و دختری «شاهرخ استخری»

تحویل سال خانواده جانباختگان سقوط هواپیما در فرودگاه +عکس

حال و هوای تحویل سال نو در کربلا معلی +تصاویر

اتفاقی ناگوار برای بازیگر سریال «پایتخت» +عکس

هفت سین جنگی! +عکس

کاهش نرخ تورم اسفندماه 96 به 8.2 درصد

وضعیت سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت و معدن/ افت 44 درصدی تا پایان بهمن

دلار آرایش دفاعی به خود گرفت

بیش از 9 میلیون تردد خودرویی در راه های البرز به ثبت رسید

احتمال عرضه آیفون 10 با این رنگ زیبا +عکس

سلفی صمیمی عموپورنگ با مادرش +عکس

وقتی پشت بام خانه ها پارکینگ می شوند! +عکس

وضعیت سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت و معدن/ افت 44 درصدی تا پایان بهمن

چند درصد ایرانی ها کالای چینی مصرف می کنند؟

نوروز، مهمان موزه بانک ملی ایران باشید

جدیدترین قیمت خودروهای تولید داخل در بازار تهران

4 محصول جدید شرکت سایپا در سال 97 + تصاویر

77درصد خدمات امدادخودروایران در محل ارائه شد

سال نو خدمات پس از فروش ایران خودرو، در کرمانشاه تحویل شد

برای خرید خودروی چری چقدر باید هزینه کرد؟

یک هفت نفره جدید در خانواده کلاس B بنز

قیمت خودروهای داخلی در آخرین روز سال96

5 اولویت وزارت اقتصاد در سال97/مبارزه با فساد بی وقفه ادامه دارد

مسئولیت سنگین سه قوه در حمایت از کالای ایرانی

97، سال تلاش مستمر برای تداوم اصلاحات نظام بانکی

پیش شرط های حمایت ازکالاهای ایرانی/فضای کسب و کار باید بهبود یابد

77درصد خدمات امدادخودروایران در محل ارائه شد

سال نو خدمات پس از فروش ایران خودرو، در کرمانشاه تحویل شد

انتقاد مرغداران از عرضه مرغ گرم توسط شرکت پشتیبانی امور دام

نرخ ارز دستکاری می شود

افزایش نقدینگی، رونق را به صنایع باز می گرداند

دولت و مجلس باید ریسک سرمایه گذاری در بافتهای فرسوده را کاهش دهند

کارمندان بانک نقش مهمی در جلوگیری از تخلفات اداری دارند

جزییات تعرفه گمرکی در سال 97 + جدول

نکات کلیدی برای خرید یک دست مبلمان چوبی

رفع مشکل کشاورزان با عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا

ارتقاء 22 درصدی ایمنی در حمل و نقل جاده ای/استقبال از خودروی شخصی هنوز بالا است

پایانه جنوب بیشترین انتخاب مسافران برای سفر/ فروش 50 درصد بلیت های اتوبوس از طریق اینترنت

سیر صعودی صادرات فرش در سال 96/ چین به خریدار فرش ایران تبدیل شده است

وصول 22 هزار میلیارد تومان حقوق ورودی در سال 96/ 13 هزار میلیارد تومان مالیات ارزش افزوده دریافت کردیم

قیمت خرید آپارتمان در منطقه 2 تهران چند؟

ساخت و سازهای غیر مجاز و احتمال بروز ریزگردها برای تهران

پرداخت 17 هزار میلیارد تومان به شهرداری ها/70درصد پرداختی های خزانه از درآمدهای غیر نفتی حاصل شد

طراحی سند چشمانداز 3ساله بخش تعاون تا پایان 96

طراحی سند چشمانداز 3ساله بخش تعاون تا پایان 96