مطالب مرتبط:
اتحادیه اروپا خواستار آزادی فعال حقوق بشر بحرین شد
فعال حقوق بشری: بحرین شاهد یک فاجعه در رابطه با حقوق بشر است
"عفو بین الملل" امریکا را در عقب نشینی در مسئله حقوق بشر در جهان مقصر دانست
انتقاد تند دیده بان حقوق بشر و اتحادیه اروپا از صدور حکم حبس برای نبیل رجب
عفو بین الملل رهبران جهان را به تضعیف حقوق بشر متهم کرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 3 اسفند 1396 ساعت 15:052018-02-22بين الملل

پرونده سنگین نقض حقوق بشر امارات در داخل و خارج


بازداشت های خودسرانه و بدون محاکمه فعالان اماراتی، حمایت مالی از قاچاق انسان در لیبی، بی ثبات کردن شاخ آفریقا و شراکت در کشتار مردم یمن، تنها بخشی از اقدامات ابوظبی در نقض حقوق بشر است.

- شعارسال": کمپین بین المللی تحریم امارات به تلاش های خود در افشای پرونده های مربوط به تخلفات خطرناک دولت امارات در سطح داخلی و بین المللی ادامه می دهد آن هم بر اساس ادله و شهود موثقی که این کمپین از منابعی مشخص به دست آورده است.

روزنامه الرایه قطر در گزارشی با عنوان جرایم حقوقی درون و برون مرزی امارات آورده است: با وجود اینکه امارات یکی از کشورهای عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد است، اما یکی از بزرگ ترین متخلفان در زمینه حقوق بشر محسوب می شود و سازمان ملل هم هر چند وقت یک بار با صدور بیانیه ها و گزارش هایی از وضعیت حقوق بشر در امارات و تخلفات حقوق بشری دولت ابوظبی در داخل و خارج خاک خود انتقاد می کند.

تازه ترین گزارش سازمان ملل در انتقاد از وضعیت حقوق بشر امارات گزارش مربوط به کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل است که در ژانویه گذشته به شورای امنیت ارائه شد و در آن انتقادات شدیدی به وضعیت حقوق بشر در امارات وارد آمد.

در این گزارش از وجود مواردی درباره ناپدید شدن اجباری و محاکمه فعالان حقوق بشر به دلیل ابراز نظرات خود و همچنین شکنجه زندانیان، ناعدالتی در قبال کارگران خارجی، تبعیض علیه زنان و وابستگی دستگاه قضایی به مقامات اجرایی در امارات ابراز نگرانی وجود دارد.

در این گزارش از مواردی از ناپدید شدن اجباری که در امارات اتفاق افتاده سخن گفته می شود که فعالانی توسط مأموران دولتی یا شخص ثالث دارای اختیار، پشتیبانی یا تایید دولت زندانی یا ربوده شده و به طور محرمانه در بازداشت به سر می برد به گونه ای که هرگونه آگاهی از سرنوشت و محل این افراد انکار می شود و بدین طریق افراد قربانی خارج از محدوده حمایتی قانون قرار می گیرند.

در این گزارش بر اساس داده ها و ادله ای موثق آمده است که بسیاری از افرادی که قربانی این جنایت شدند مورد شکنجه یا سوء رفتارهای دیگری قرار گرفتند.

سازمان ملل در گزارش خود از این موضوع متاسف بود چون قانون مجازات کیفری حداکثر محدودیت برای بازداشت های پیش از محاکمه را فراهم نمی کند و در این خصوص تخلفاتی از سوی امارات صورت گرفته از جمله اینکه بازداشت شدگان قبل از محاکمه از تماس با خانواده هایشان محروم هستند.

در خصوص آزادی های سیاسی نیز گزارش سازمان ملل به محاکمه شماری از فعالان حقوق بشری در امارات که به بهانه امنیت ملی صورت گرفته است، اشاره می کند و خواستار پایان دادن به آزار و اذیت و ارعاب مدافعان حقوق بشر و احترام به حق آزادی بیان و عقیده و آزادی فروری احمد منصور ، مدافع مشهور حقوق بشر شد.

کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل همچنین ابراز نگرانی کرد که بازداشت منصور به دلیل همکاری او با مکانیسم های حقوق بشر سازمان ملل و دیدگاه های وی در شبکه های اجتماعی باشد.

محاصره قطر امارات را رسوا کرد محاصره شدید اعمال شده توسط امارات با همپیمانی عربستان، مصر و بحرین علیه دولت قطر یک مورد جدی است که در ان امارات مرتکب تخلفات بزرگی در پرونده حقوق بشر شده است.

هیأت فنی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در گزارش ویژه خود درباره بحران بین کشورهای عربی خلیج (فارس) بر مسأله حقوق بشر تاکید کرد که تاثیر اقتصادی بحران کنونی منطقه خلیج (فارس) همانند جنگ های اقتصادی است که همراه با زیان های مالی قابل توجهی برای دولت قطر، شرکت ها و همچنین افراد است.

در این گزارش درباره تاثیر بحران منطقه خلیج فارس بر حقوق بشر آمده است: اکثر ضرر و زیان هایی که تحت تاثیر وضعیت فعلی پدید آمده هنوز حل نشده است و انتظار می رود که تاثیر این بحران برای این قربانیان ادامه داشته باشد به ویژه برای کسانی که اعضای خانواده آنها از یکدیگر دور هستند یا کسانی که کار خود را از دست دادند یا کسانی که نمی توانند به دارایی خود دسترسی داشته باشند.

هیات سازمان ملل در این گزارش که شامل هفت بند درباره تاثیرهای مختلف محاصره قطر بر مسائل اساسی مختلف مربوط به حقوق بشر می شود، آورده است که اقدامات خودسرانه فردی شامل محدودیت های شدید در زمینه تجارت، حذف و غیر فعال سازی معاملات، مبادلات تجاری و جریان های مالی و سرمایه گذاری و همچنین تعلیق مبادلات اجتماعی و فرهنگی، تاثیر منفی بر بهره وری افراد از حقوق بشر و آزادی های اساسی دارد.

نقش مشکوک امارات در آفریقا در اوایل ماه فوریه، تعدادی از کشورهای آفریقایی در اجلاس سران خود در آدیس آبابا تاکید کردند که علیه امارات متحده عربی به دلیل فعالیت های روزافزون آن در سومالی و پایگاه های نظامی در اریتره به اتحادیه آفریقا شکایت کنند.

امارات متحده عربی به دلیل مواضعی که در بحران منطقه خلیج فارس دارد متهم به تضعیف وضعیت سومالی و حمایت از مناطقی برای شورش علیه رییس جمهور این کشور شده است، این اتهامات علیه امارات در حاشیه برگزاری بیستمین نشست سران اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا مطرح شد.

در این اجلاس موضوعاتی اساسی مورد بررسی قرار گرفت که مهم ترین آن موضوع افراط گرایی و تروریسم در قاره آفریقا و راه های مبارزه با آن، منازعات و بی ثباتی در سومالی، سودان جنوبی و لیبی تحت شعار پیروزی در مبارزه با فساد خط مشی ثابت به سوی تحول در آفریقا است.

خبرگزاری آسوشیتد پرس سپتامبر گذشته در گزارشی آورده دولت امارات از طریق احداث پایگاه هایی نظامی در سومالی و اریتره درصدد بسط نفوذ خود در شرق آفریقاست.

کانال موسسه استراتفور آمریکا نیز چند ماه پیش با انتشار گزارشی تصاویر ماهواره ای از توسعه طلبی های امارات در شاخ آفریقا را نشان داد در این تصاویر یک پایگاه نظامی هوایی و بندری نشان داده شده که توسط نیروهای نظامی امارات در یمن مورد استفاده قرار می گیرد موضوع که در دراز مدت تسلط امارات بر منطقه خلیج عدن و شرق آفریقا را به همراه خواهد داشت.

جنایات ابوظبی در لیبی بر اساس گزارش های بین المللی حقوق بشر امارات همچنین به ارتکاب جنایات و نقض حقوق بشر در لیبی متهم است گزارش های متعدد بین المللی حاکی از دست داشتن امارات در عملیات قاچاق انسان در لیبی و بهره برداری از درآمد آن است.

به نوشته سایت العربی الجدید، شواهدی وجود دارد که امارات متحده عربی در حمایت و تامین مالی قاچاق انسان مشارکت دارد که شامل مهاجران آفریقایی است که خود را به لیبی رسانده اند.

این وبگاه به نقل از یک مقام عالی رتبه دستگاه مبارزه با مهاجرت غیرقانونی در لیبی که خواست نامش فاش نشود آورده است: امارات تنها کشوری نیست که در تجارت غیرقانونی انسان در لیبی دست دارد، کشورهای دیگری هم هستند اما اهدافشان متفاوت است برخی از آنها به منظور دسترسی به نیروی کار ارزان ورود مهاجران به کشورهای اروپایی را تسهیل می کنند و برخی نظیر امارات به لحاظ سیاسی از این کار حمایت مالی می کنند.

این مقام لیبیایی گفت: اسنادی نزد ما وجود دارد که از جمله آن تماس های تلفنی شنود شده است که همکاری مقامات ابوظبی با افراد خطرناکی که به کار قاچاق انسان مشغولند ثابت می کند و از جمله این قاچاقچیان حاس از شهر عدی خالا، ابوحمدی در کسلا و ودی تولدی یک شهروند اتیوپیایی است.

این مقام لیبیایی درباره شیوه حمایت مالی امارات از قاچاقچیان گفت: امارات خودروهای صحرایی مدرنی را برای جابجایی مهاجران در اختیار قاچاقچیان قرار می دهد که بسیاری از آنها توقیف شده است، امارات همچنین این قاچاقچیان را به سلاح هم مجهز می کند چون باندهای قاچاق صرفا مشغول قاچاق انسان نیستند بلکه فعالیت های دیگری هم دارند.

درباره دلایل سیاسی امارات در کمک به تجارت انسان برخی می گویند ابوظبی به هر شکلی برای تشویق به مهاجرت آفریقایی ها به سوی کشورهایی اروپایی تلاش می کند تا از این قضیه به عنوان برگه امتیازی برای اعمال فشار بر این کشورها و دستیابی به اغراضی سیاسی استفاده کند.

جنایات ابوظبی در یمن سازمان ملل هر چند وقت یک بار در گزارش های خود اقدامات خطیر امارات در یمن را نیز فاش می کند، چرا که امارات یکی از مهم ترین کشورهای شریک ائتلاف عربی به فرماندهی عربستان در تجاوز به یمن محسوب می شود.

در ژانویه گذشته دیدبان حقوق بشر، عربستان و امارات را به نقض فاحش حقوق بشر در یمن متهم کرد و درباره جنایات جمعی دولت های مدافع حقوق بشر هشدار داد.

این نهاد غیردولتی در گزارش سالیانه سال 2018 خود اورده است: برخی از تخلفاتی که عربستان و امارات در یمن مرتکب می شوند به سر حد جنایات جنگی رسیده است این در حالی است که قدرت های بزرگ به حمایت از ائتلاف عربی به فرماندهی عربستان ادامه می دهند، با وجود اینکه غیرنظامیان علاوه بر تحریم ها در معرض حملات هوایی غیرقانونی قرار دارند.

دیدبان حقوق بشر تاکید کرد: جنگ و محاصره تحمیلی توسط ائتلاف عربی علیه یمن موجب شیوع بیماری های واگیردار و در راس آن وبا و همچنین سوء تغذیه شدید شده است و قدرت های بزرگ به حمایت از ائتلاف عربی به رغم تخلفات آن ادامه می دهند.

در گزارش این نهاد آمده است: امارات تحت نظارت مقامات خود 2 زندان را در داخل یمن اداره می کند که در آن زندانیان و ناپدیدشدگان اجباری که شمار آنها به 11 هزار نفر می رسد شکنجه می شوند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار: 2 اسفند 1396 ، کدخبر: 13961128000680 ، www.

farsnews.

com‏
کلید واژه ها: حقوق بشر - امارات - سازمان ملل - حقوق - گزارش - محاکمه - بازداشت - نقض حقوق بشر - بین المللی - انتقاد - تخلفات - حقوق بشری - دولت - سازمان ملل متحد - شورای حقوق بشر - ابوظبی - زندانی - قربانی - دستگاه قضایی - قاچاق انسان - شورای امنیت - قانون - شکنجه - حمایت - شورای - امنیت - کمپین - بزرگ ترین - صورت - شخص ثالث

آخرین اخبار سرویس:
بسته مشکوک سبب تخلیه منطقه ای در تگزاس آمریکا شد

آمریکا و کره جنوبی رزمایش مشترک برگزار می کنند

دیدار گرفتاران در کاخ سفید

انفجار انتحاری در جنوب «تونس»

راهیان نور تبدیل به پایگاه مهم معنوی فرهنگی جهان شده است

برپایی نمایشگاه راه ماندگار در یادمان فتح المبین

ضرورت ملموس تر شدن و تقویت مشارکت مردم خوزستان در راهیان نور

لودریان: اروپا باید برنامه موشکی ایران را بررسی کند

جوان ماجراجوی اصلاح طلب!

سفیر فرانسه در واشنگتن با اصلاح برجام مخالفت کرد

بازداشت یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی توسط رژیم صهیونیستی

اظهارات گستاخانه "خالد بن سلمان" علیه ایران

رسانه ترک: خطری بزرگ در انتظار ترکیه است

رویدادهای برجسته خبری افغانستان در 24 ساعت گذشته

فرانسه: نمی توان برجام را بر خلاف میل ایران، روسیه و چین اصلاح کرد

برای فشار به سوریه در موضوعات حقوق بشری، جبهه غربی در شورای امنیت ناکام ماند

وزیر خارجه عربستان، برجام را توافقی معیوب خواند

استقبال طالبان از جنگجویان داعش در ننگرهار

تحریم همسر ترامپ توسط خیاط کاخ سفید + عکس

چرا خانه های کرمانشاهی ها تاب زلزله نداشتند؟

توقف خودران های اوبر بعد از تصادف مرگبار در آریزونا

ابراز نگرانی «شدید» آمریکا درباره رویدادهای عفرین

نمایشگاه نقاشی نوروز پیام آور صلح و دوستی در باکو برگزار شد

سخنگوی وزارت امور خارجه آذربایجان:باکو صدور روادید شهروندان ایران به جمهوری آذربایجان را تسهیل کرد

مرگ سالانه حدود 130 هزار آمریکایی به علت فقر

میدل ایست آی گزارش داد؛ نشست محرمانه سران کشورهای عربی در قایق برای مهار نفوذ ترکیه و ایران

رزمایش سالانه کره جنوبی و آمریکا اول آوریل شروع می شود

تیر فرانسه در بروکسل به سنگ خورد

درآمد ماهانه 2000 دلاری برای نگهداری موبایل

بشار الجعفری: تلاش ضد سوری غرب در شورای امنیت شکست خورد

دمشق «اشغال» عفرین توسط ترکیه را محکوم کرد

برگزاری اجلاس امنیتی کشورهای شرق آفریقا

تحولات سوریه، محور گفت وگوی تلفنی اردوغان و پوتین

سفیرعربستان مدعی تلاش ایران برای ایجاد حزب الله در یمن شد

چین: روابط مسکو - پکن راهبردی و عمیق است

پیام سرپرست وزارت خارجه آمریکا به مناسبت نوروز

حماس: عملیات های استشهادی تا لغو تصمیم ظالمانه ترامپ ادامه می یابد

الجبیر: برجام، توافقی معیوب است

وزیر خارجه جدید آمریکا و خروج ترامپ از برجام

بازداشت یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی توسط رژیم صهیونیستی

وزیر خارجه اوکراین تحریم صدراعظم سابق آلمان را خواستار شد

ترامپ این بار به بهانه تبریک نوروز، علیه ایران عقده گشایی کرد

مصر تحرکات ترکیه در عفرین را اشغالگری خواند

بازداشت یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی توسط رژیم صهیونیستی

رژیم صهیونیستی یک رهبر «جهاد اسلامی» را بازداشت کرد

کشتی حامل سلاح، برای دهلی و داکا تنش ساز شد

انگلیس باید در برابر اقدامات روسیه مقاومت کند

انگلیس باید در برابر اقدامات روسیه مقاومت کند

آشنایی با روش نگه داری ماهی قرمز

لیتوانی: صحبتی درباره تحریم ایران نخواهیم داشت

معاون رییس جمهوری مستعفی یمن استعفا کرد

خانم بازیگر قربانی خشونت شد

ترامپ، به بهانه تبریک نوروز علیه ایران عقده گشایی کرد

واشنگتن از تشکیل کمیته سه جانبه عربی-آمریکایی ضد ایران خبر داد

اتهام ائتلاف سعودی به ایران

لودریان: اروپا باید برنامه موشکی ایران را بررسی کند

اعتراض شماری از فعالان مدنی به جنگ یمن

تعلیق حساب های کاربری تیم ترامپ در فیس بوک

پوتین در نطق پیروزی روس ها را به وحدت فراخواند

ماندلا و گاندی نیستم؛ ثروتمندم

پست عیدانه وینفرد شفر (اینستاپست)

دبیر کل ناتو: تلاش می کنیم که پاسخ اقدامات روسیه را بدهیم

مردم و عشائر نجف هم به بن سلمان نه گفتند

حماس:اتهام زنی عباس درباره ترور رامی حمدالله غیرمسئولانه است

ترامپ از بیم نفوذ ایران در منطقه سران عرب را به آمریکا کشاند

بازخوانی هجوم نظامی ترکیه در عفرین سوریه از نگاه روزنامه اسپانیایی

پسر قذافی نامزد انتخابات ریاست جمهوری لیبی شد

گاه­ شماری 12 حیوانی از کجا آمده است؟

واشنگتن از تشکیل کمیته سه جانبه عربی-آمریکایی ضد ایران خبر داد

واشنگتن از تشکیل کمیته سه جانبه عربی-آمریکایی ضد ایران خبر داد

الجبیر: توافق هسته ای ایران، ناقص است!

مقامات ایتالیایی به پیروزی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری روسیه واکنش نشان دادند

مقام ارشد حزب الله لبنان:برخی برای تضعیف مقاومت در انتخابات تلاش می کنند

پوتین: روسیه به سوی مسابقه تسلیحاتی نمی رود

اردوغان: عملیات تا پاکسازی منبج و عین العرب ادامه می یابد

مقامات ایتالیایی به پیروزی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری روسیه واکنش نشان دادند

ورزشکاران جهان در شبکه های اجتماعی؛ 19 مارس 2018

چهلمین سالگرد تاسیس یونیفیل در جنوب لبنان

رایزنی تلفنی اردوغان و پوتین

الجبیر: توافق هسته ای ایران ناقص است!

محمد بن سلمان عازم آمریکا شد

بازخوانی هجوم نظامی ترکیه در عفرین سوریه از نگاه روزنامه اسپانیایی

سناتور ارشد آمریکایی: پامپئو برای تأیید صلاحیتش در سنا با سوالات سختی درباره ایران مواجه می شود

تشکیل جلسه امنیتی کشور های شرق آفریقا

موشک های کره شمالی می توانند اروپا را هدف بگیرند

شورای امنیت در بررسی موضوع حقوق بشر سوریه ناکام ماند

حماس اتهامات عباس درباره دست داشتن در ترور «الحمد الله» را رد کرد

واکنش سوریه به اشغال عفرین از سوی ارتش ترکیه

عربستان یک کارگر اندونزیایی را گردن زد

«محمود عباس» مجازات های جدیدی را علیه نوارغزه اعمال کرد

رژیم صهیونیستی «بسام السعدی» از رهبران جهاد اسلامی را بازداشت کرد

وزیر خارجه انگلیس: باید با اقدامات روسیه مقابله کنیم

تشکیل جلسه امنیتی کشور های شرق آفریقا

واکنش مقام های ایتالیایی به پیروزی پوتین در انتخابات روسیه

تصمیم فیلیپین برای خروج از دیوان بین المللی کیفری

سناتور آمریکایی: پمپئو با مسائل سختی روبه رو خواهد بود

سرنگونی پهپاد متجاوزان سعودی به دست نیروهای یمنی

اردوغان: به شمال عراق هم حمله می کنیم

وقتی حمله ترامپ به یک کتاب باعث پرفروش شدن آن شد!

آزاد شدن 40 کیلومتر مربع از خاک عراق در عملیات بیت المقدس 3

پرونده سنگین نقض حقوق بشر امارات در داخل و خارج

پرونده سنگین نقض حقوق بشر امارات در داخل و خارج