مطالب مرتبط:
اتحادیه اروپا خواستار آزادی فعال حقوق بشر بحرین شد
فعال حقوق بشری: بحرین شاهد یک فاجعه در رابطه با حقوق بشر است
"عفو بین الملل" امریکا را در عقب نشینی در مسئله حقوق بشر در جهان مقصر دانست
انتقاد تند دیده بان حقوق بشر و اتحادیه اروپا از صدور حکم حبس برای نبیل رجب
عفو بین الملل رهبران جهان را به تضعیف حقوق بشر متهم کرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 3 اسفند 1396 ساعت 16:052018-02-22بين الملل

پرونده سنگین نقض حقوق بشر امارات در داخل و خارج


بازداشت های خودسرانه و بدون محاکمه فعالان اماراتی، حمایت مالی از قاچاق انسان در لیبی، بی ثبات کردن شاخ آفریقا و شراکت در کشتار مردم یمن، تنها بخشی از اقدامات ابوظبی در نقض حقوق بشر است.

- شعارسال": کمپین بین المللی تحریم امارات به تلاش های خود در افشای پرونده های مربوط به تخلفات خطرناک دولت امارات در سطح داخلی و بین المللی ادامه می دهد آن هم بر اساس ادله و شهود موثقی که این کمپین از منابعی مشخص به دست آورده است.

روزنامه الرایه قطر در گزارشی با عنوان جرایم حقوقی درون و برون مرزی امارات آورده است: با وجود اینکه امارات یکی از کشورهای عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد است، اما یکی از بزرگ ترین متخلفان در زمینه حقوق بشر محسوب می شود و سازمان ملل هم هر چند وقت یک بار با صدور بیانیه ها و گزارش هایی از وضعیت حقوق بشر در امارات و تخلفات حقوق بشری دولت ابوظبی در داخل و خارج خاک خود انتقاد می کند.

تازه ترین گزارش سازمان ملل در انتقاد از وضعیت حقوق بشر امارات گزارش مربوط به کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل است که در ژانویه گذشته به شورای امنیت ارائه شد و در آن انتقادات شدیدی به وضعیت حقوق بشر در امارات وارد آمد.

در این گزارش از وجود مواردی درباره ناپدید شدن اجباری و محاکمه فعالان حقوق بشر به دلیل ابراز نظرات خود و همچنین شکنجه زندانیان، ناعدالتی در قبال کارگران خارجی، تبعیض علیه زنان و وابستگی دستگاه قضایی به مقامات اجرایی در امارات ابراز نگرانی وجود دارد.

در این گزارش از مواردی از ناپدید شدن اجباری که در امارات اتفاق افتاده سخن گفته می شود که فعالانی توسط مأموران دولتی یا شخص ثالث دارای اختیار، پشتیبانی یا تایید دولت زندانی یا ربوده شده و به طور محرمانه در بازداشت به سر می برد به گونه ای که هرگونه آگاهی از سرنوشت و محل این افراد انکار می شود و بدین طریق افراد قربانی خارج از محدوده حمایتی قانون قرار می گیرند.

در این گزارش بر اساس داده ها و ادله ای موثق آمده است که بسیاری از افرادی که قربانی این جنایت شدند مورد شکنجه یا سوء رفتارهای دیگری قرار گرفتند.

سازمان ملل در گزارش خود از این موضوع متاسف بود چون قانون مجازات کیفری حداکثر محدودیت برای بازداشت های پیش از محاکمه را فراهم نمی کند و در این خصوص تخلفاتی از سوی امارات صورت گرفته از جمله اینکه بازداشت شدگان قبل از محاکمه از تماس با خانواده هایشان محروم هستند.

در خصوص آزادی های سیاسی نیز گزارش سازمان ملل به محاکمه شماری از فعالان حقوق بشری در امارات که به بهانه امنیت ملی صورت گرفته است، اشاره می کند و خواستار پایان دادن به آزار و اذیت و ارعاب مدافعان حقوق بشر و احترام به حق آزادی بیان و عقیده و آزادی فروری احمد منصور ، مدافع مشهور حقوق بشر شد.

کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل همچنین ابراز نگرانی کرد که بازداشت منصور به دلیل همکاری او با مکانیسم های حقوق بشر سازمان ملل و دیدگاه های وی در شبکه های اجتماعی باشد.

محاصره قطر امارات را رسوا کرد محاصره شدید اعمال شده توسط امارات با همپیمانی عربستان، مصر و بحرین علیه دولت قطر یک مورد جدی است که در ان امارات مرتکب تخلفات بزرگی در پرونده حقوق بشر شده است.

هیأت فنی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در گزارش ویژه خود درباره بحران بین کشورهای عربی خلیج (فارس) بر مسأله حقوق بشر تاکید کرد که تاثیر اقتصادی بحران کنونی منطقه خلیج (فارس) همانند جنگ های اقتصادی است که همراه با زیان های مالی قابل توجهی برای دولت قطر، شرکت ها و همچنین افراد است.

در این گزارش درباره تاثیر بحران منطقه خلیج فارس بر حقوق بشر آمده است: اکثر ضرر و زیان هایی که تحت تاثیر وضعیت فعلی پدید آمده هنوز حل نشده است و انتظار می رود که تاثیر این بحران برای این قربانیان ادامه داشته باشد به ویژه برای کسانی که اعضای خانواده آنها از یکدیگر دور هستند یا کسانی که کار خود را از دست دادند یا کسانی که نمی توانند به دارایی خود دسترسی داشته باشند.

هیات سازمان ملل در این گزارش که شامل هفت بند درباره تاثیرهای مختلف محاصره قطر بر مسائل اساسی مختلف مربوط به حقوق بشر می شود، آورده است که اقدامات خودسرانه فردی شامل محدودیت های شدید در زمینه تجارت، حذف و غیر فعال سازی معاملات، مبادلات تجاری و جریان های مالی و سرمایه گذاری و همچنین تعلیق مبادلات اجتماعی و فرهنگی، تاثیر منفی بر بهره وری افراد از حقوق بشر و آزادی های اساسی دارد.

نقش مشکوک امارات در آفریقا در اوایل ماه فوریه، تعدادی از کشورهای آفریقایی در اجلاس سران خود در آدیس آبابا تاکید کردند که علیه امارات متحده عربی به دلیل فعالیت های روزافزون آن در سومالی و پایگاه های نظامی در اریتره به اتحادیه آفریقا شکایت کنند.

امارات متحده عربی به دلیل مواضعی که در بحران منطقه خلیج فارس دارد متهم به تضعیف وضعیت سومالی و حمایت از مناطقی برای شورش علیه رییس جمهور این کشور شده است، این اتهامات علیه امارات در حاشیه برگزاری بیستمین نشست سران اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا مطرح شد.

در این اجلاس موضوعاتی اساسی مورد بررسی قرار گرفت که مهم ترین آن موضوع افراط گرایی و تروریسم در قاره آفریقا و راه های مبارزه با آن، منازعات و بی ثباتی در سومالی، سودان جنوبی و لیبی تحت شعار پیروزی در مبارزه با فساد خط مشی ثابت به سوی تحول در آفریقا است.

خبرگزاری آسوشیتد پرس سپتامبر گذشته در گزارشی آورده دولت امارات از طریق احداث پایگاه هایی نظامی در سومالی و اریتره درصدد بسط نفوذ خود در شرق آفریقاست.

کانال موسسه استراتفور آمریکا نیز چند ماه پیش با انتشار گزارشی تصاویر ماهواره ای از توسعه طلبی های امارات در شاخ آفریقا را نشان داد در این تصاویر یک پایگاه نظامی هوایی و بندری نشان داده شده که توسط نیروهای نظامی امارات در یمن مورد استفاده قرار می گیرد موضوع که در دراز مدت تسلط امارات بر منطقه خلیج عدن و شرق آفریقا را به همراه خواهد داشت.

جنایات ابوظبی در لیبی بر اساس گزارش های بین المللی حقوق بشر امارات همچنین به ارتکاب جنایات و نقض حقوق بشر در لیبی متهم است گزارش های متعدد بین المللی حاکی از دست داشتن امارات در عملیات قاچاق انسان در لیبی و بهره برداری از درآمد آن است.

به نوشته سایت العربی الجدید، شواهدی وجود دارد که امارات متحده عربی در حمایت و تامین مالی قاچاق انسان مشارکت دارد که شامل مهاجران آفریقایی است که خود را به لیبی رسانده اند.

این وبگاه به نقل از یک مقام عالی رتبه دستگاه مبارزه با مهاجرت غیرقانونی در لیبی که خواست نامش فاش نشود آورده است: امارات تنها کشوری نیست که در تجارت غیرقانونی انسان در لیبی دست دارد، کشورهای دیگری هم هستند اما اهدافشان متفاوت است برخی از آنها به منظور دسترسی به نیروی کار ارزان ورود مهاجران به کشورهای اروپایی را تسهیل می کنند و برخی نظیر امارات به لحاظ سیاسی از این کار حمایت مالی می کنند.

این مقام لیبیایی گفت: اسنادی نزد ما وجود دارد که از جمله آن تماس های تلفنی شنود شده است که همکاری مقامات ابوظبی با افراد خطرناکی که به کار قاچاق انسان مشغولند ثابت می کند و از جمله این قاچاقچیان حاس از شهر عدی خالا، ابوحمدی در کسلا و ودی تولدی یک شهروند اتیوپیایی است.

این مقام لیبیایی درباره شیوه حمایت مالی امارات از قاچاقچیان گفت: امارات خودروهای صحرایی مدرنی را برای جابجایی مهاجران در اختیار قاچاقچیان قرار می دهد که بسیاری از آنها توقیف شده است، امارات همچنین این قاچاقچیان را به سلاح هم مجهز می کند چون باندهای قاچاق صرفا مشغول قاچاق انسان نیستند بلکه فعالیت های دیگری هم دارند.

درباره دلایل سیاسی امارات در کمک به تجارت انسان برخی می گویند ابوظبی به هر شکلی برای تشویق به مهاجرت آفریقایی ها به سوی کشورهایی اروپایی تلاش می کند تا از این قضیه به عنوان برگه امتیازی برای اعمال فشار بر این کشورها و دستیابی به اغراضی سیاسی استفاده کند.

جنایات ابوظبی در یمن سازمان ملل هر چند وقت یک بار در گزارش های خود اقدامات خطیر امارات در یمن را نیز فاش می کند، چرا که امارات یکی از مهم ترین کشورهای شریک ائتلاف عربی به فرماندهی عربستان در تجاوز به یمن محسوب می شود.

در ژانویه گذشته دیدبان حقوق بشر، عربستان و امارات را به نقض فاحش حقوق بشر در یمن متهم کرد و درباره جنایات جمعی دولت های مدافع حقوق بشر هشدار داد.

این نهاد غیردولتی در گزارش سالیانه سال 2018 خود اورده است: برخی از تخلفاتی که عربستان و امارات در یمن مرتکب می شوند به سر حد جنایات جنگی رسیده است این در حالی است که قدرت های بزرگ به حمایت از ائتلاف عربی به فرماندهی عربستان ادامه می دهند، با وجود اینکه غیرنظامیان علاوه بر تحریم ها در معرض حملات هوایی غیرقانونی قرار دارند.

دیدبان حقوق بشر تاکید کرد: جنگ و محاصره تحمیلی توسط ائتلاف عربی علیه یمن موجب شیوع بیماری های واگیردار و در راس آن وبا و همچنین سوء تغذیه شدید شده است و قدرت های بزرگ به حمایت از ائتلاف عربی به رغم تخلفات آن ادامه می دهند.

در گزارش این نهاد آمده است: امارات تحت نظارت مقامات خود 2 زندان را در داخل یمن اداره می کند که در آن زندانیان و ناپدیدشدگان اجباری که شمار آنها به 11 هزار نفر می رسد شکنجه می شوند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار: 2 اسفند 1396 ، کدخبر: 13961128000680 ، www.

farsnews.

com‏
کلید واژه ها: حقوق بشر - امارات - سازمان ملل - حقوق - گزارش - محاکمه - بازداشت - نقض حقوق بشر - بین المللی - انتقاد - تخلفات - حقوق بشری - دولت - سازمان ملل متحد - شورای حقوق بشر - ابوظبی - زندانی - قربانی - دستگاه قضایی - قاچاق انسان - شورای امنیت - قانون - شکنجه - حمایت - شورای - امنیت - کمپین - بزرگ ترین - صورت - شخص ثالث

آخرین اخبار سرویس:
مشاوران ترامپ با محمد بن سلمان دیدار کردند

مشاوران ترامپ با محمد بن سلمان دیدار کردند

موافقت با تغییر نام کشور مقدونیه

اظهارنظر ضدایرانی جدید وزیر خارجه آمریکا

محاصره سیلوا توسط مدافعان ایران سوژه رسانه ها+عکس

اعتراض عراقچی به استمرار حضور منافقین و فعالیت آن ها در خاک فرانسه

کشته شدن 4 نظامی لیبی در انفجار تروریستی

ده ها مزدور سعودی در غرب یمن کشته شدند

نحوه ترانزیت کالا به سوریه

صدرالدین شجره درگذشت

انهدام سه خودروی نظامی متعلق به مزدوران سعودی در ساحل غربی یمن

تضمین عینی اروپا، شرط حفظ برجام

حمله با سلاح سرد در فرانسه

طرح داعش برای ترور نخست وزیر انگلیس کشف و خنثی شد

شنیده شدن صدای چند انفجار در پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی

بحرین اسراییل را به عنوان یک دشمن به حساب نمی آورد

مشت بیرانوند برای دفع اولین خطر جدی از جانب اسپانیا

لحظه وحشتناک خودسوزی همزمان 32 نفر فقط برای کسب شهرت + فیلم

خرازی: تضمین عینی اروپا، شرط حفظ برجام

انهدام 28 خودروی متجاوزان در الدریهمی

کاریکاتور/ مناطق حفاظت شده «بن سلمان»

روسیه: آمریکا در صدد استقرار سلاح در فضاست

مالکی: هدف از حمله به البوکمال، احیای داعش است

اعتراض عراقچی به استمرار حضور منافقین و فعالیت آنها در خاک فرانسه

درخواست کانادایی ها برای تحریم کالا های آمریکایی

سخنان اوباما به مناسبت روز جهانی پناهجویان

شکنجه جنسی یمنی ها در بازداشتگاه های پنهان امارات افشا شد

منتظر اقدامات عملی و تضمین های عینی اروپا برای حفظ برجام هستیم

ارتش سوریه حومه حمص را به طور کامل از لوث داعش پاکسازی کرد

بولتون: کره شمالی باید نخستین گام خلع سلاح را بردارد

العبادی: هیچ هماهنگی بین ما و ترکیه برای عملیات در مرزها نیست

ترامپ در سال 2017 تضمین کتبی حمایت از زرادخانه اسراییل را امضا کرد

تضمین عینی اروپا، شرط حفظ برجام

ما خواستار آزادی فوری وکیل محمد ثلاث هستیم

نگرانی آمریکا از انتقال فناوری موشک های قاره پیمای کره شمالی به ایران

چگونه ترامپ و روسای جمهور پیش از او بر وجود زرادخانه های هسته ای رژیم صهیونیستی سرپوش گذاشتند؟

هواپیماهای نظامی عجیب و غریب در تاریخ

احتمال بازنگری در طرح جدید ورود بدون مهر ایرانیان به لبنان

خرازی در دیدار با نخست وزیر واتیکان تأکید کرد؛ تضمین عینی اروپا، شرط حفظ برجام

اوباما: همه ما زمانی مهاجر بوده ایم

ناکام ماندن داعش در ترور نخست وزیر انگلیس

مشاوران ترامپ با محمد بن سلمان دیدار کردند

دلایل خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل

امارات مدعی حمایت تسلیحاتی ایران از انصارالله شد

واکنش «عریقات» به خروج آمریکا از شورای حقوق بشر

حمایت از تولید داخل کشورهای جهان + فیلم

پسر ترامپ را مانند فرزندان مهاجران از مادرش جدا کنید و بین کودک آزاران بیاندازید

عکس/ خوشحالی دختران ایرانی از حضور در وزشگاه یکصد هزار نفری آزادی

پسر ترامپ را مانند فرزندان مهاجران از مادرش جدا کنید

ازبکستان: حاضریم از گفت وگوهای احتمالی بین "طالبان و دولت افغانستان" میزبانی کنیم

پارلمان مقدونیه توافق نامه با یونان را تصویب کرد

مقاومت فلسطین: پاسخ حمله را با حمله خواهیم داد

شنیده شدن صدای چند انفجار در پایگاه نظامی ناحل عوز رژیم صهیونیستی

اوباما: همه ما زمانی مهاجر بوده ایم

بارون ترامپ را مانند فرزندان مهاجران از مادرش جدا کنید

جزایر فارو از نمای نزدیک

لحظه هولناک حمله قلبی راننده اتوبوس در حال رانندگی + فیلم

تظاهرات معترضان به طرح مهاجرتی ترامپ

واکنش شورای اروپا به سیاست ضدمهاجرتی ترامپ

بازداشت بیش 100 کارگر مهاجر در ایالت اوهایوی آمریکا

مخالفت اعضای اوپک با افزایش تولید

یک پایگاه اسراییلی: بحرین رسماً آماده برقراری روابط دیپلماتیک با تل آویو می شود

شبکه 13 چه پرده هایی را کنار زد؟

یورش مأموران امور مهاجرتی آمریکا به یک کارخانه در اوهایو

تعویق «پیک نیک کنگره» برای رسیدگی به مساله مهاجران

آمریکا و انگلیس نقش مستقیم در جنگ ساحل غربی یمن دارند

روسیه به «نیروی فضایی ارتش آمریکا» واکنش نشان داد

واکنش عریقات نسبت به خروج آمریکا از شورای حقوق بشر

جدا کردن فرزندان مهاجران از والدینشان،لغو شد!

خبرگزاری فرانسه: کانادایی ها تحریم کالاهای آمریکایی را خواستار هستند

مدیرکل تجارت اتحادیه اروپا: پاسخ ما به نبرد تعرفه ای آمریکا محکم خواهد بود

جزییات تأسیس بانک ایرانی آلمانی

داعش قصد ترور نخست وزیر انگلیس را داشت

تلاش ناکام داعش برای ترور ترزامی

سازمان ملل طرفین درگیر در سوریه را به ارتکاب «جرایم جنگی» متهم کرد

طرح داعش برای ترور نخست وزیر انگلیس کشف و خنثی شد

طرح داعش برای ترور نخست وزیر انگلیس کشف و خنثی شد

درخواست سفیر آمریکا برای ممنوعیت ورود هواپیماهای «ماهان» به آسمان آلمان

هنرمند 73 ساله 3 روز خودش را زیر خاک دفن کرد

طرح داعش برای ترور نخست وزیر انگلیس کشف و خنثی شد

درخواست السالوادور از آمریکا برای پایان دادن به جداکردن خانواده ها

4 نظامی لیبیایی درحمله انتحاری کشته شدند

ترامپ دستور لغو جداگردن خانواده های پناهجویان را امضا می کند

حمله خمپاره ای تکفیری ها به حومه «قنیطره» سوریه

بمب ترانسفورماتور در روسیه ساخته شد.

چه کشوری پیروز "جنگ آینده" خواهد بود؟

طرح داعش برای ترور نخست وزیر انگلیس کشف و خنثی شد

اظهارنظر ضدایرانی جدید وزیر خارجه آمریکا

رفتارهای عجیب و غریب دولت آمریکا همچنان ادامه دارد

افزایش شمار کودکان جدا شده از والدین در آمریکا به 2342 نفر

بحرین اولین کشور عربی که با اسراییل روابط دیپلماتیک برقرار می کند

حقایقی جالب از مادرید اسپانیا

آنکارا: آمریکا، مسئول نقض حقوق بشر است

بازیگر آمریکایی پیشنهاد داد: پسر ترامپ را مانند فرزندان مهاجران از مادرش جدا کنید و بین کودک آزاران بیاندازید

هشدار ملانیا ترامپ درباره تهدید شدن پسرش

اشتباه بزرگ آمریکا درخاورمیانه/ ترامپ از تهران می ترسد

تصاویر انفجار بمب در امام رضا (ع) در سال 1373

گزارش بازرسان سازمان ملل از «جنایات جنگی» در غوطه

امارات، مدعی کشف تسلیحات ایرانی در یمن شد

زنگ خطر در کاخ سفید پس از شوخی تهدیدآمیز با پسر ترامپ

پرونده سنگین نقض حقوق بشر امارات در داخل و خارج

پرونده سنگین نقض حقوق بشر امارات در داخل و خارج