مطالب مرتبط:
برنامه ستاد فرمان امام(ره) درمورد بیکاری در راوند
تشکیل ستاد اجرایی بازی های آسیایی جاکارتا در فدراسیون تیراندازی
32 طرح راهبردی اقتصاد مقاومتی سال آینده اجرایی می شود
فراخوان سازمان بهزیستی کشور به منظور ارتقای کیفیت برنامه های اجرایی در مهدهای کودک
عدم افزایش حقوق مسئولان دستگاه های اجرایی و نمایندگان در سال 97
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 3 اسفند 1396 ساعت 13:202018-02-22سياسي

ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بیکاری در راور کرمان را ریشه کن می کند


باحضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استاندار کرمان، معاونان ستاد، مدیرعامل بنیاد برکت، امام جمعه راور و جمعی از مسئولان اجرایی استان کرمان، - --> کد خبر: 596594 1396/12/03 12:25:00 باحضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استاندار کرمان، معاونان ستاد، مدیرعامل بنیاد برکت، امام جمعه راور و جمعی از مسئولان اجرایی استان کرمان، پروژه های اقتصاد مقاومتی شهرستان راور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، این نشست به عنوان نود و نهمین جلسه اقتصاد مقاومتی استان کرمان (گام دوم مثلث توسعه اقتصادی شهرستان راور)، با حضور دکتر مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و مهندس رزم حسینی استاندار کرمان و در راستای پیگیری تفاهم نامه سال 95 که به موجب آن ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به عنوان معین اقتصادی شهرستان راور انتخاب شد، در تهران برگزار شد.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این جلسه از ایجاد 1250 فرصت شغلی پایدار تا مهرماه سال 97 در شهرستان راور خبر داد.

دکتر مخبر با تأکید بر این که استاندار کرمان استانداری پا به رکاب و از خودگذشته است که می توان چنین مدل مدیریتی را به عنوان الگو در سراسر کشور اجرا کرد، اظهار داشت: امکان پیشرفت کشور در گروی تکیه به مردم و هم چنین انجام کارهای ستادی توسط مدیران در استان هاست، و این دو مهم در استاندار کرمان به خوبی دیده می شود که نیازمند بسط آن در سراسر کشور هستیم.

دکتر مخبر با بیان این که در برخی استان های کشور شاهد هستیم که با توجه به تخصیص اعتبار مورد نیاز، حرکت چشم گیری دیده نمی شود، اظهار کرد: هدف ما ایجاد 3000 فرصت شغلی براساس سرفصل های توانمندسازی اقتصادی بنیاد برکت، از جمله طرح های اقتصادی اجتماع محور و بنگاه محور تا اسفند ماه سال 98 است که از این تعداد تا 30 مهر 97، 1250 شغل پایدار در شهرستان راور با نام و مستندات ایجاد خواهد شد.

ایشان ادامه داد: علاوه بر اعتبارات تعهدشده برای پیشرفت پایدار شهرستان راور، مبلغ 300 میلیون تومان برای بازسازی مراکز فرهنگی آسیب دیده، 500 میلیون تومان وام قرض الحسنه در قالب صندوق های خرد روستایی و 200 میلیون تومان نیز برای بازسازی اماکن ورزشی آسیب دیده از زلزله ی این شهرستان توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در نظر گرفته می شود.

استاندار کرمان هم با بیان این که به دنبال آن نیستیم که بخواهیم به صورت موقت محرومیت زدایی کنیم، تصریح کرد: در این مدل به دنبال آن هستیم که دولت را روز به روز کوچک تر از دیروز کنیم و معتقدیم همه ی مسئولین می توانند به این باور برسند که با چنین مدلی، توسعه ی پایدار را در کشور رقم بزنیم.

استاندار کرمان تصریح کرد: هدف مان این نیست که تسهیلات بدون هدایت به مردم اعطا کنیم، بلکه می خواهیم این تسهیلات به افرادی که می خواهند واقعاً کار کنند، پرداخت شود.

وی اظهار کرد: در بحث توانمندسازی نیز طرح صندوق خرد روستایی و طرح ترسیب کربن را در استان کرمان اجرا کرده ایم که این کار می تواند در شهرستان راور نیز اجرایی شود.

وی با تأکید بر این که در شهرستان راور می خواهیم با کمک ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مشکل بیکاری شهرستان را حل کنیم، اظهار کرد: در حوزه ی زیرساخت ها مشکلی نداریم و دولت موظف به اجرایی شدن این زیرساخت هاست و ما فقط می خواهیم مردم بتوانند با سرمایه خود، مشکل اشتغال منطقه ی خود را برطرف کنند.

مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) هم در این جلسه اظهار داشت: از زمان انعقاد تفاهم نامه بین استانداری کرمان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به عنوان معین اقتصادی شهرستان راور، به دنبال آن بودیم که معضل بیکاری در شهرستان راور را به طور کامل ریشه کن کنیم.

دکتر نوروزی با بیان این که به عنوان معین اقتصادی منطقه راور به دنبال حل مشکل بیکاری این شهرستان هستیم، تصریح کرد: از روز اول عزم رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و استاندار کرمان و اولویت ایشان در شهرستان راور، همواره رفع مشکل بیکاری در منطقه بوده است.

دکتر نوروزی با بیان این که نگاه ما در شهرستان راور، طرح توسعه ی منطقه ای بوده اما بستر اصلی کار بحث توانمندسازی اقتصادی است، اظهار کرد: کمیته ی راهبری توسعه ی شهرستان راور در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بلافاصله پس از انعقاد تفاهم نامه تشکیل شد و این کار از طرف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) جدی گرفته و دنبال خواهد شد و ان شاءلله معضل بیکاری را در این شهرستان حل خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: خوش بختانه مطالعات طرح از سوی مشاور ارایه شده و گام به گام طبق این مطالعات در حال حرکت هستیم، ضمن آن که مشکل اعطای تسیهلات از سوی بانک پاسارگاد به عنوان بانک عامل در منطقه نیز حل شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت اذعان داشت: طرح های اقتصادی اجتماع محور، بنگاه محور و تسهیل ات محور توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در شهرستان راور در نظر گرفته شده است که امیدواریم ظرف مدت 2 سال باقی مانده، شاهد اقدامات خوبی در این شهرستان باشیم.

قائم مقام مدیرعامل بنیاد برکت هم با اشاره به طرح های کوتاه مدت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در شهرستان راور گفت: 9 طرح اشتغال زایی کوتاه مدت در قالب مدل کسب و کار طرح مهتاب (مدل هادی تلاش اقتصادی برکت) را در نظر گرفته ایم که در مجموع و حداکثر تا شهریور ماه سال آینده 1250 فرصت شغلی را در شهرستان راور ایجاد خواهیم کرد و برای این منظور 14 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

مهندس جعفری با بیان این که خوش بختانه مطالعات مشاور ستاد به عنوان معین اقتصادی شهرستان راور ارایه شده و بعد از این رویکردمان با نتایج این مطالعات خواهد بود.

وی با بیان این که 5 زمینه کلی در این شهرستان احصا شده که نشان دهنده ی راهبردهای اجرایی این ستاد در شهرستان راور است، اظهار کرد: در تفاهم نامه انعقاد شده بین استانداری کرمان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) 3 بازه ی زمانی کوتاه، میان و بلندمدت را در دستور کار خواهیم داشت که روی مشارکت جامع محلی تأکید فراوان شده است.

وی همچنین اظهار کرد: 7 طرح میان مدت نیز در این تفاهم نامه برای رفع بیکاری شهرستان راور در نظر گرفته شده، که بازه ی زمانی این طرح ها یک ساله بوده و ایجاد 1340 فرصت شغلی با 10 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار در این زمینه پیش بینی شده است.

وی با اشاره به تصویب 36 طرح در کمیته ی این ستاد در قالب طرح های تسهیلات محور نیز گفت: در قالب این طرح 4 میلیارد تومان با آورده ی کارآفرین در نظر گرفته شده است، که اشتغال 434 نفر را فراهم خواهد کرد.

مهندس جعفری به حوزه ی اقدامات زیربنایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در شهرستان راور اشاره و تصریح کرد: 772 طرح در این حوزه در شهرستان راور با 16 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، که خوش بختانه هم اکنون با قوت این طرح ها در حال اجرا هستند.

فرش دستباف راور، وجود 325 روز آفتابی، کشاورزی مستعد، جاده ترانزیتی این شهرستان، قرارگیری این منطقه در کویر لوت و .

از جمله ظرفیت های شهرستان راور است که قرار است ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت با استفاده از آن ها روند توسعه اقتصادی در این شهرستان را تسریع بخشد.

لازم به توضیح است، در بهمن ماه سال گذشته ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و استانداری کرمان برای توسعه ی پایدار شهرستان راور تفاهم نامه ی همکاری امضا کردند.

این تفاهم نامه در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه ی اقتصاد مقاومتی امضا شد و قرار شد به موجب آن توسعه ی پایدار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شهرستان راور در دستور کار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) قرار بگیرد.

از جمله اهداف این تفاهم نامه، می توان به توسعه ی پایدار با مشارکت همه جانبه ی مردم، توانمندسازی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه ی محلی، کاهش آسیب های اجتماعی، اشتغال زایی پایدار، افزایش رضایت و امید به زندگی، افزایش جمعیت و تلاش در جهت مهاجرت معکوس و کمک به ساخت، تکمیل و تجهیز زیرساخت های مورد نیاز شهرستان راور، اشاره کرد.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) سال گذشته در مراسم امضای این تفاهم نامه، گفته بود: نهضتی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان کرمان با همت همه دست اندرکاران و به ویژه استاندار کرمان راه افتاده است و ما نیز قبول کرده ایم بخشی از کار را بر عهده بگیریم.

زمانی که استاندار کرمان پیشنهاد مدیریت اقتصادی شهرستان راور را به ما دادند، متوجه شدیم راور تمام ویژگی های مورد نیاز برای اجرای برنامه توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از جمله مردم متدین، ریشه دار، روشن و ولایی و استعداد و ظرفیت لازم را دارد.


کلید واژه ها: ستاد اجرایی فرمان - ستاد اجرایی - استان - استاندار - کرمان - امام - اقتصاد - استان کرمان - اقتصادی - اقتصاد مقاومتی - بنیاد - امام جمعه - کشور - مدیرعامل - بازسازی - مسئولان - وام قرض الحسنه - محرومیت زدایی - توسعه اقتصادی - پیشرفت - مخبر - دکتر - روابط عمومی - جمعه - روستایی - محرومیت - کوچک تر - مدیران - فرهنگی - انتخاب

آخرین اخبار سرویس:
ایست قلبی راننده پشت فرمان

یزد پیشرو در تسهیلات اشتغالزایی روستایی

«مرتضی رحمانی موحد» سفیر ایران در توکیو شد

منافع ایران و عراق به همدیگر گره خورده / حل مشکلات منطقه راهی جز ندارد

تهدید داعش به اعدام 6 تن از نیروهای دولتی

درگیری مرزبانان با اشرار در آذربایجان غربی/ شهادت یکی از مرزبانان

آغاز انتخابات سراسری ترکیه در بیش از 80 استان

یک بیمارستان برای بیش از 48 هزار نفر جمعیت

تجمع جمعی از معلمان حق التدریسی در اعتراض به وضعیت استخدامی شان مقابل مجلس

رییس کمیته معماری شورای شهر تهران: هنوز برای باغات تهران پروانه ساخت صادر می شود/شهردار تهران با متخلفان برخورد کند

تله کابین کرمان خرداد 98 بهره برداری می شود

جلسه غیرعلنی امروز مجلس برای بررسی گرانی های اخیر با حضور جهانگیری

سرای محلات از اهداف خود دور شده اند

دکتر مصطفی چمران الگو و تراز مدیران مطلوب جمهوری اسلامی

مخالفت با اصلاح قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی فاقد سند

نماینده خراسان شمالی قهرمان تنیس مناطق پنجگانه کشور

حیات دوباره به چهار بیمار نیازمند+مصاحبه

اصلاحات چیزی که نیست!/ چون به گردش نمی رسی برگرد!/ اردوغان در لبه پرتگاه؟

عراقچی: نمی فهمم چرا برخی از بازگشت تحریم ها لذت می برند/ با برخی از اظهارات به بازگشت تحریم ها کمک نکنیم/حتی اگر از برجام خارج شویم شرایط ما به مراتب بهتر از گذشته خواهد بود

صفحه3کیهان: بی بی سی دروغگوست/ صفحه10کیهان:ببینید بی بی سی چقدر قاطع است؟

دیدار لاریجانی و روحانی با رهبر انقلاب درباره لایحه FATF / مجلس هنوز تصمیم قطعی نگرفته است

سهم ایران از اندیشکده ها بسیار کم است

ساخت یادمان 2 شهید گمنام در آبیک آغاز شد

علوم پزشکی تربت حیدریه و کابل تفاهم نامه امضا کردند

احیای میز خدمت از سیاست های مهم دولت تدبیر و امید است

ایران ترور نافرجام به جان رییس جمهور زیمباوه را محکوم کرد

مسیر پر پیچ و خم تحقق تکلیف ملی اشتغالزایی

رییس شورای شهر تهران حفظ شان و اقتدار ایران، خط قرمز و خواسته همه دلسوزان کشور است/ باید در برابر بیگانگان صدای واحدی از ایران به گوش برسد

میز خدمت در 60 دستگاه اجرایی قزوین آغاز به کار کرد

همایش احیای حقوق عامه در قزوین برگزار شد

وظیفه استاد انقلابی القای امید به دانشجویان است/ دستگاه های غربی قصد گسترش ناامیدی در دانشگاه ها دارند

ساخت یادمان 2 شهید گمنام در آبیک آغاز شد

رییس جمهور آذربایجان الهام علی اف خواستار برگزاری اجلاس آتی اوپک در باکو شد

انتخابات ترکیه آغاز شد

« دلت پاک باشد»/ اعتقادی عوامانه یا ترویج اباحه گری؟

اردوغان مردم ترکیه را برای رای به خود دعوت کرد

آغاز انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی زودهنگام در ترکیه

مجلس تا دقایقی دیگر غیرعلنی می شود/ بررسی مشکلات اقتصادی با حضور جهانگیری و وزرای مربوطه

لاریجانی بعد از دیدار با مقام معظم رهبری به نمایندگان چه توصیه ای کرد؟

تجمع جمعی از معلمان حق التدریس مقابل مجلس

همایش نقش قوه قضاییه و رسانه در احیای حقوق عامه

خدمات مساجد در تقویت پیوند مردم با نظام انکارناپذیر است

صدور بیش از 55 هزار سند مالکیت اراضی / صدور 12 هزار و 230 رای جایگزین حبس /235 فقره پرونده در حوزه صیانت از حقوق بیت المال منتهی به صدور حکم شد

حمایت و نشر اندیشه های رهبری گره گشای بن بست های کشور است

استنادات قرآنی بیانات رهبری درباره عدم اعتماد به دشمن

گزارش روزنامه خراسان شمالی از پولشویی

محسن غرویان:برخی برای عدم موفقیت دولت نقشه می کشند/برجام با حمایت و تایید رهبری انجام شده است

تجمع معلمان حق التدریسی مقابل مجلس

160 نمونه از وعده ها

دیدار لاریجانی و روحانی با رهبر انقلاب درباره لایحه FATF / مجلس هنوز تصمیم قطعی نگرفته است

رییس توتال: نمی توانم به خاطر ایران شرکت را در معرض تحریم قرار دهم

سهم ایران از اندیشکده ها بسیار کم است

استخدام مربی شنا خانم و آقا در تهران

استخدام نیروی راننده برای تاکسی تلفنی در خراسان جنوبی

استخدام شرکت آذرنمود

استخدام راننده بصورت سرویس دهی اینترنتی و تلفنی در آژانس

استخدام 4 نفر نیروی کار خانم در یک موسسه آموزشی

استخدام دانشجوی آقا جهت فروشندگی در فروشگاه کفش و صندل

استخدام منشی آشنا به تایپ و اکسل در منطقه افسریه تهران

استخدام سالن دار با روابط عمومی بالا در محدوده وکیل آباد مشهد

استخدام شاگرد ساده برای کارگاه MDF در خراسان جنوبی

استخدام دو نفر همکار برای آرایشگاه زنانه در خراسان جنوبی

دانستنی های جالب از سراسر دنیا/100

انتخابات ترکیه آغاز شد

روزنامه اعتماد:روحانی می خواهد کابینه را ترمیم کند،اما نه آن طور که سیاسیون و مجلس می خواهند

جذب 50 میلیارد تومان اعتبار در مازندران

فروش بالای کتاب های سیاسی در سال 2018

2 قاتل شرور درتله پلیس دزفول

جنبش تغییر خواستار بازشماری دستی آراء اقلیم کردستان در بغداد شد

انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از هفته آینده آغاز می شود

منتظر اظهارنظر مقامات عالی نظام درباره کنوانسیون خزر هستیم

دعوت لاریجانی از جهانگیری برای حضور در جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی گرانی ها

تمدید مدت زمان تکمیل فرم صلاحیت عمومی داوطلبان دکتری

در تذکری آیین نامه ای مطرح شد انتقاد حاجی دلیگانی از تعطیلات تابستانی مجلس در شرایط خاص اقتصادی کشور

انتقاد یک نماینده از تعطیلات تابستانی مجلس با توجه به شرایط اقتصادی

کارکرد سرای محلات شهر تهران مجدداً بررسی شود/موازی کاری در اقدامات فرهنگی _اجتماعی

پ.ک.ک همزمان با انتخابات ترکیه 24 ساعت آتش بس اعلام کرد

جهانگیری وارد صحن علنی خانه ملت شد

لایحه عضویت ایران در FATF از دستور کار مجلس خارج می شود

دین تقویت کننده سرمایه اجتماعی است/ خانواده و مدرسه؛ کانون شکل گیری سرمایه اجتماعی

روزی که همه به استقبال سردار آمدند. 

آزمون ورودی دوره تربیت معلم قرآن در کنگاور برگزار شد

برگزاری جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی مشکلات اقتصادی با حضور جهانگیری و وزرای مربوطه تا دقایقی دیگر

اعتقاد به سعد و نحس ستارگان در تغییر سرنوشت انسان، نوعی شرک است

FATF راهی برای تسلط آمریکا

اسناد جعلی واردات خودروهای گران قیمت را کشف کردیم/ فساد اقتصادی را باید از سرچشمه بست/ پولشویی یک موسسه مالی داخلی بوسیله بانک های پاکستانی

ماجرای کاندیداتوری آقای وزیر در انتخابات ریاست جمهوری آینده

جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی وضعیت گرانی ها امروز با حضور جهانگیری برگزار می شود

کارکرد سرای محلات شهر تهران مجدداً بررسی شود

کارزار حزب «عدالت و توسعه» و اپوزیسیون در آستانه انتخابات ترکیه

مخالفت مجلس با اصلاح قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی

انتخابات ترکیه آغاز شد

اسامی تاخیرکنندگان آغاز نشست علنی پارلمان

ایران سوءقصد نافرجام به جان رییس جمهوری زیمبابوه را محکوم کرد

پروازهای فرودگاه رشت

انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه آغاز شد

آزمون ورودی دوره تربیت معلم قرآن کریم در کنگاور برگزار شد

میز خدمت در 60 دستگاه اجرایی قزوین آغاز به کار کرد

مسیر پر پیچ و خم تحقق تکلیف ملی اشتغالزایی

جزییات جدید از حادثه کازرون/ بیش از 260 مأمور پلیس مجروح شدند

ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بیکاری در راور کرمان را ریشه کن می کند

ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بیکاری در راور کرمان را ریشه کن می کند