مطالب مرتبط:
برنامه ستاد فرمان امام(ره) درمورد بیکاری در راوند
تشکیل ستاد اجرایی بازی های آسیایی جاکارتا در فدراسیون تیراندازی
32 طرح راهبردی اقتصاد مقاومتی سال آینده اجرایی می شود
فراخوان سازمان بهزیستی کشور به منظور ارتقای کیفیت برنامه های اجرایی در مهدهای کودک
عدم افزایش حقوق مسئولان دستگاه های اجرایی و نمایندگان در سال 97
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 3 اسفند 1396 ساعت 13:202018-02-22سياسي

ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بیکاری در راور کرمان را ریشه کن می کند


باحضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استاندار کرمان، معاونان ستاد، مدیرعامل بنیاد برکت، امام جمعه راور و جمعی از مسئولان اجرایی استان کرمان، - --> کد خبر: 596594 1396/12/03 12:25:00 باحضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استاندار کرمان، معاونان ستاد، مدیرعامل بنیاد برکت، امام جمعه راور و جمعی از مسئولان اجرایی استان کرمان، پروژه های اقتصاد مقاومتی شهرستان راور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، این نشست به عنوان نود و نهمین جلسه اقتصاد مقاومتی استان کرمان (گام دوم مثلث توسعه اقتصادی شهرستان راور)، با حضور دکتر مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و مهندس رزم حسینی استاندار کرمان و در راستای پیگیری تفاهم نامه سال 95 که به موجب آن ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به عنوان معین اقتصادی شهرستان راور انتخاب شد، در تهران برگزار شد.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این جلسه از ایجاد 1250 فرصت شغلی پایدار تا مهرماه سال 97 در شهرستان راور خبر داد.

دکتر مخبر با تأکید بر این که استاندار کرمان استانداری پا به رکاب و از خودگذشته است که می توان چنین مدل مدیریتی را به عنوان الگو در سراسر کشور اجرا کرد، اظهار داشت: امکان پیشرفت کشور در گروی تکیه به مردم و هم چنین انجام کارهای ستادی توسط مدیران در استان هاست، و این دو مهم در استاندار کرمان به خوبی دیده می شود که نیازمند بسط آن در سراسر کشور هستیم.

دکتر مخبر با بیان این که در برخی استان های کشور شاهد هستیم که با توجه به تخصیص اعتبار مورد نیاز، حرکت چشم گیری دیده نمی شود، اظهار کرد: هدف ما ایجاد 3000 فرصت شغلی براساس سرفصل های توانمندسازی اقتصادی بنیاد برکت، از جمله طرح های اقتصادی اجتماع محور و بنگاه محور تا اسفند ماه سال 98 است که از این تعداد تا 30 مهر 97، 1250 شغل پایدار در شهرستان راور با نام و مستندات ایجاد خواهد شد.

ایشان ادامه داد: علاوه بر اعتبارات تعهدشده برای پیشرفت پایدار شهرستان راور، مبلغ 300 میلیون تومان برای بازسازی مراکز فرهنگی آسیب دیده، 500 میلیون تومان وام قرض الحسنه در قالب صندوق های خرد روستایی و 200 میلیون تومان نیز برای بازسازی اماکن ورزشی آسیب دیده از زلزله ی این شهرستان توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در نظر گرفته می شود.

استاندار کرمان هم با بیان این که به دنبال آن نیستیم که بخواهیم به صورت موقت محرومیت زدایی کنیم، تصریح کرد: در این مدل به دنبال آن هستیم که دولت را روز به روز کوچک تر از دیروز کنیم و معتقدیم همه ی مسئولین می توانند به این باور برسند که با چنین مدلی، توسعه ی پایدار را در کشور رقم بزنیم.

استاندار کرمان تصریح کرد: هدف مان این نیست که تسهیلات بدون هدایت به مردم اعطا کنیم، بلکه می خواهیم این تسهیلات به افرادی که می خواهند واقعاً کار کنند، پرداخت شود.

وی اظهار کرد: در بحث توانمندسازی نیز طرح صندوق خرد روستایی و طرح ترسیب کربن را در استان کرمان اجرا کرده ایم که این کار می تواند در شهرستان راور نیز اجرایی شود.

وی با تأکید بر این که در شهرستان راور می خواهیم با کمک ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مشکل بیکاری شهرستان را حل کنیم، اظهار کرد: در حوزه ی زیرساخت ها مشکلی نداریم و دولت موظف به اجرایی شدن این زیرساخت هاست و ما فقط می خواهیم مردم بتوانند با سرمایه خود، مشکل اشتغال منطقه ی خود را برطرف کنند.

مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) هم در این جلسه اظهار داشت: از زمان انعقاد تفاهم نامه بین استانداری کرمان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به عنوان معین اقتصادی شهرستان راور، به دنبال آن بودیم که معضل بیکاری در شهرستان راور را به طور کامل ریشه کن کنیم.

دکتر نوروزی با بیان این که به عنوان معین اقتصادی منطقه راور به دنبال حل مشکل بیکاری این شهرستان هستیم، تصریح کرد: از روز اول عزم رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و استاندار کرمان و اولویت ایشان در شهرستان راور، همواره رفع مشکل بیکاری در منطقه بوده است.

دکتر نوروزی با بیان این که نگاه ما در شهرستان راور، طرح توسعه ی منطقه ای بوده اما بستر اصلی کار بحث توانمندسازی اقتصادی است، اظهار کرد: کمیته ی راهبری توسعه ی شهرستان راور در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بلافاصله پس از انعقاد تفاهم نامه تشکیل شد و این کار از طرف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) جدی گرفته و دنبال خواهد شد و ان شاءلله معضل بیکاری را در این شهرستان حل خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: خوش بختانه مطالعات طرح از سوی مشاور ارایه شده و گام به گام طبق این مطالعات در حال حرکت هستیم، ضمن آن که مشکل اعطای تسیهلات از سوی بانک پاسارگاد به عنوان بانک عامل در منطقه نیز حل شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت اذعان داشت: طرح های اقتصادی اجتماع محور، بنگاه محور و تسهیل ات محور توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در شهرستان راور در نظر گرفته شده است که امیدواریم ظرف مدت 2 سال باقی مانده، شاهد اقدامات خوبی در این شهرستان باشیم.

قائم مقام مدیرعامل بنیاد برکت هم با اشاره به طرح های کوتاه مدت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در شهرستان راور گفت: 9 طرح اشتغال زایی کوتاه مدت در قالب مدل کسب و کار طرح مهتاب (مدل هادی تلاش اقتصادی برکت) را در نظر گرفته ایم که در مجموع و حداکثر تا شهریور ماه سال آینده 1250 فرصت شغلی را در شهرستان راور ایجاد خواهیم کرد و برای این منظور 14 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

مهندس جعفری با بیان این که خوش بختانه مطالعات مشاور ستاد به عنوان معین اقتصادی شهرستان راور ارایه شده و بعد از این رویکردمان با نتایج این مطالعات خواهد بود.

وی با بیان این که 5 زمینه کلی در این شهرستان احصا شده که نشان دهنده ی راهبردهای اجرایی این ستاد در شهرستان راور است، اظهار کرد: در تفاهم نامه انعقاد شده بین استانداری کرمان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) 3 بازه ی زمانی کوتاه، میان و بلندمدت را در دستور کار خواهیم داشت که روی مشارکت جامع محلی تأکید فراوان شده است.

وی همچنین اظهار کرد: 7 طرح میان مدت نیز در این تفاهم نامه برای رفع بیکاری شهرستان راور در نظر گرفته شده، که بازه ی زمانی این طرح ها یک ساله بوده و ایجاد 1340 فرصت شغلی با 10 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار در این زمینه پیش بینی شده است.

وی با اشاره به تصویب 36 طرح در کمیته ی این ستاد در قالب طرح های تسهیلات محور نیز گفت: در قالب این طرح 4 میلیارد تومان با آورده ی کارآفرین در نظر گرفته شده است، که اشتغال 434 نفر را فراهم خواهد کرد.

مهندس جعفری به حوزه ی اقدامات زیربنایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در شهرستان راور اشاره و تصریح کرد: 772 طرح در این حوزه در شهرستان راور با 16 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، که خوش بختانه هم اکنون با قوت این طرح ها در حال اجرا هستند.

فرش دستباف راور، وجود 325 روز آفتابی، کشاورزی مستعد، جاده ترانزیتی این شهرستان، قرارگیری این منطقه در کویر لوت و .

از جمله ظرفیت های شهرستان راور است که قرار است ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت با استفاده از آن ها روند توسعه اقتصادی در این شهرستان را تسریع بخشد.

لازم به توضیح است، در بهمن ماه سال گذشته ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و استانداری کرمان برای توسعه ی پایدار شهرستان راور تفاهم نامه ی همکاری امضا کردند.

این تفاهم نامه در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه ی اقتصاد مقاومتی امضا شد و قرار شد به موجب آن توسعه ی پایدار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شهرستان راور در دستور کار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) قرار بگیرد.

از جمله اهداف این تفاهم نامه، می توان به توسعه ی پایدار با مشارکت همه جانبه ی مردم، توانمندسازی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه ی محلی، کاهش آسیب های اجتماعی، اشتغال زایی پایدار، افزایش رضایت و امید به زندگی، افزایش جمعیت و تلاش در جهت مهاجرت معکوس و کمک به ساخت، تکمیل و تجهیز زیرساخت های مورد نیاز شهرستان راور، اشاره کرد.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) سال گذشته در مراسم امضای این تفاهم نامه، گفته بود: نهضتی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان کرمان با همت همه دست اندرکاران و به ویژه استاندار کرمان راه افتاده است و ما نیز قبول کرده ایم بخشی از کار را بر عهده بگیریم.

زمانی که استاندار کرمان پیشنهاد مدیریت اقتصادی شهرستان راور را به ما دادند، متوجه شدیم راور تمام ویژگی های مورد نیاز برای اجرای برنامه توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از جمله مردم متدین، ریشه دار، روشن و ولایی و استعداد و ظرفیت لازم را دارد.


کلید واژه ها: ستاد اجرایی فرمان - ستاد اجرایی - استان - استاندار - کرمان - امام - اقتصاد - استان کرمان - اقتصادی - اقتصاد مقاومتی - بنیاد - امام جمعه - کشور - مدیرعامل - بازسازی - مسئولان - وام قرض الحسنه - محرومیت زدایی - توسعه اقتصادی - پیشرفت - مخبر - دکتر - روابط عمومی - جمعه - روستایی - محرومیت - کوچک تر - مدیران - فرهنگی - انتخاب

آخرین اخبار سرویس:
الگوی دفاع مقدس برای حل مشکلات اقتصادی کفایت می کند

فیلم/ مادر شهید علیرضا اختراعی در کنار سفره هفت سین

آیت الله مدرسی: همه باید نسبت به مصرف کالای داخلی حساسیت داشته باشند

بقای انقلاب اسلامی در بقای فرهنگ دفاع مقدس است

مراسم تشییع پیکرامیرسرتیپ جانباز راعی برگزار شد

بلوایی که پروین در کری های فضای مجازی به پا کرد!/ علی استاد گفتن جملات بامزه است

خوشگذرانی ستاره استقلال با پسران + عکس

قهر و آشتی های هزینه ساز نجفی برای پایتخت/ وقتی شهرداری بنگاه سیاسی می شود

برای حل مشکلات اقتصادی پدیده دفاع مقدس به عنوان الگو کفایت می کند/شایسته سالاری، شایسته گزینی و شایسته پروری ارکان اداره یک مجموعه است

معاون اول رییس جمهور از مجتمع توانبخشی سپهر بم بازدید کرد

وضعیت آب وهوایی فردا در کشور

ولیعهد سعودی: استفاده نکردن عربستان از اورانیوم به مثابه کنارگذاشتن ذخایر نفتی است

خوشحالی مردم سوریه در پی آزادسازی 90 درصد از «غوطه شرقی»

پیکر امیر سرتیپ مختار راعی در ستاد نزاجا تشییع شد

تشریح برنامه های یادمان هویزه در ایام نوروز

فیلم/ مادر شهید علرضا اختراعی در کنار سفره هفت سین

خادمی راهیان نور به خانه آخر رسید

یادداشت/ هاتف الرحمن صالحی مسئله اساسی و مغفول در حمایت از کالای ایرانی

ثبت نام اعتکاف ویژه نوجوانان و جوانان 14 تا 24 سال در مسجد امام صادق(ع) بیرجند

9.4 درصدی تردد در سومین روز نورزی مازندران

ماموریت گزارشگر حقوق بشر برای ایران تمدید شد

پرهیز از برپایی چادرهای مسافرتی در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها

خانواده ارومیه ای خانه دار شدند

تکذیب استخدام سعید مرتضوی در آستان قدس رضوی

دفاع آزاده نامداری از احسان علیخانی

موافقت با نمایش دایمی آثار صنایع دستی در فضای داخلی فرودگاه امام

باهنر: شاید در انتخابات 1400 جهانگیری و لاریجانی رقابت کنند/حتما بخشی از آرای رییسی به سمت لاریجانی ریزش میکند/جهانگیری می تواند با بعضی از اصولگرایان کار کند

دشمن از طریق جنگ نرم به دنبال به زانو درآوردن مردم یمن است

خانواده ارومیه ای خانه دار می شوند

نظارت بر محتوای برنامه های نوروزگاه ها

بازدید فرمانده نیروی زمینی ارتش از یادمان ها ی دفاع مقدس خوزستان

توسعه یادمان عملیات الی بیت المقدس/ برپایی نمایشگاه نیروی هوافضای سپاه پاسداران در پادگان شهید حبیب الهی

دیدار سردار اشتری و آیت الله مکارم شیرازی

خودروهای کلاسیک مسیر سی و سه پل تا میدان نقش جهان را مسابقه دادند

چهار اقدام مجلس در سال حمایت از کالای ایرانی

چرا مسافران نوروزی از حمام باغ فین جنسیتی دیدن کردند؟

بازدید جهانگیری از روند بازسازی ارگ قدیم بم

تشرف بانوی مجارستانی به دین اسلام در حرم رضوی

آیت الله مکارم شیرازی: ضد انقلاب دل به حذف حجاب از اسلام بسته است

ترقی:استفاده ازکالای ایرانی نیازمند فرهنگ سازی است

10 میلیارد دلار بودجه سلامت کشور/ عملکرد وزارت بهداشت

امکان بازدید از ساختمان های دوره پهلوی اول

جوسازی معاندین علیه امامزادگان براساس پازل دشمن است/تشریح جزییات امامزاده ابراهیم (ع) مرودشت

نامگذاری های پرحاشیه در شورای شهر

حفرتونل متروعلت کاهش آب چشمه علی

حجاب مطلبی نیست که بخواهد در مجلس بررسی شود

پلیس برای خدمت به مسافران نوروزی در آماده باش کامل است

خاطره ای از رشادت روحانیت در دفاع مقدس

مبلغان و راویان از زبان هنر استفاده کنند

پزشکیان: با هر کسی که دلش برای مردم بسوزد، رفیقم / با مطهری خیلی صمیمی نیستیم/ آنچه من را ناراحت می کند مشکلات اجتماعی است

سفره هفت سین دیدنیِ مدافعان حرم/عکس

کتاب «لاله های گلستان» به زودی رونمایی می شود

آتش سوزی در تبریز جان کودک 9 ساله را گرفت

اولین مشاوره جان بولتون به ترامپ درخصوص کره شمالی

ایران در نمایشگاه گردشگری تاجیکستان شرکت کرد

حفظ امنیت خاطر گردشگران هدف اصلی فعالان ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان

صیغه برای اعضای موتلفه ممنوع است

ارزش اصلی، تحول وجودی انسان و بار یافتن به نورانیت و هدایت است

ترقی:استفاده ازکالای ایرانی نیازمند فرهنگ سازی است

مولانا «فضل الرحمان» رهبر مجلس متحده عمل پاکستان شد

شهر شهیدان گمنام را بیشتر بشناسید

شهیدی که با شهادتش از عدد 11/23 رمز گشایی کرد

تحقق شعار «حمایت از کالای ایرانی» نیازمند عزم ملی است

تولید با کیفیت و قابل رقابت با کالاهای مشابه خارجی، ضمانت حمایت از تولید ملی

نگاهی به رویارویی رزم ناوهای آمریکایی با شناور های سپاه در پهنه آبی خلیج فارس

عکس برفی گلشیفته فراهانی برای تبریک نوروز

کاهش ارتباط کلامی خانواده های ایرانی از2 ساعت به 20دقیقه در روز

تجهیزات جدید به فرودگاه جهرم اختصاص یافت

احساس مسئولین نسبت به نیازمندان در جامعه تقویت شود

فتوای عجیب مفتیان عربستان درباره حرام بودن خوردن آجیل در نوروز

700 چادر برای مسافران نوروزی در اهواز برپا شده است

جشن بهارانه خرمشهر با استقبال روبه رو شده است

آلمان، اشغال همیشگی عفرین توسط ترکیه را نخواهد پذیرفت

زندگی بدون زندگی در آمریکای شمالی

پلیس برای خدمت به مسافران نوروزی در آماده باش کامل است

نماینده مردم سمنان در مجلس: علت یابی افزایش جهشی تصادفات انجام شود

مقام معظم رهبری کار را به مردم واگذار کردند/ امیدی به شعار تحول اقتصادی دولت نیست

علت یابی افزایش جهشی تصادفات انجام شود

وقوع 85 درصد کشته های سوانح رانندگی سمنان در محدوده جاده تهران- مشهد

تلاش ضد انقلاب برای حذف نشانه های اسلام با طرح حجاب اجباری/ تقدیر از تلاش های ناجا در تامین امنیت

فیلم/ بازدید سرلشکر موسوی از پادگان «میشداغ» ارتش

امروز یک کوچ اجباری در فضای مجازی به افق می آید

فارس گزارش می دهد نامگذاری های پرحاشیه در شورای شهر

باهنر: شاید در انتخابات 1400 جهانگیری و لاریجانی رقابت کنند/حتما بخشی از آرای رییسی به سمت لاریجانی ریزش مس کند/جهانگیری می تواند با بعضی از اصولگرایان کار کند

اعلام زمان فعالیت موزه های چهارمحال و بختیاری

دیار آفتاب میزبان مسافران بهار + فیلم

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان: مقام معظم رهبری کار را به مردم واگذار کردند/ امیدی به شعار تحول اقتصادی دولت نیست

آیت الله مکارم شیرازی در دیدار سردار اشتری مطرح کرد تلاش ضد انقلاب برای حذف نشانه های اسلام با طرح حجاب اجباری/ تقدیر از تلاش های ناجا در تامین امنیت

جوسازی معاندین علیه امامزادگان براساس پازل دشمن است/تشریح جزییات امامزاده ابراهیم (ع) مرودشت

آمایش سرزمین با محوریت آب(1) (وضع جدی بحران آب)

بازدید مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از وضعیت خدمات رسانی به گردشگران نوروزی

مردم عنصر اصلی در حمایت از کالای ایرانی هستند

فرهنگ مصرف کالای ایرانی در استان البرز اشاعه پیدا کند

مطالعه تطبیقی مصونیت دولت، دکترین عمل دولت و صلاحیت محاکم داخلی

کدام وزرای دولت از مجلس در سال 96 کارت زرد گرفتند؟

نبرد عجیب سنجاب با مار + ویدئو

ارسال 20 هزار اثر به جشنواره ملی رهاورد سرزمین نور

بن سلمان: عربستان پنج درصد اورانیوم دنیا را دارد / اگر از اورانیوم خود استفاده نکنیم، مثل این است ذخایر نفتیمان را کنار بگذاریم

باید نگاه به شرق (چین و روسیه) را تقویت کنیم

رییس بانک مرکزی: برای ارتباط با بانک های جهانی، هم مشکل داخلی داریم هم بین المللی

ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بیکاری در راور کرمان را ریشه کن می کند

ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بیکاری در راور کرمان را ریشه کن می کند