مطالب مرتبط:
تلاش فدراسیون و سازمان لیگ برای ثبت حادثه شهدای چوار در تقویم فیفا
تلاش فدراسیون و سازمان لیگ برای ثبت حادثه شهدای چوار در تقویم فیفا
تلاش فدراسیون و سازمان لیگ برای ثبت حادثه شهدای چوار در تقویم فیفا
ارائه تسهیلات سفرهای نوروزی به 4 هزار نفر از بازنشستگان کشوری
ارائه تسهیلات سفرهای نوروزی به چهار هزار نفر از بازنشستگان کشوری
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 3 اسفند 1396 ساعت 12:022018-02-22اقتصادي

سفرهای ارزان نوروزی با تلاش سازمان میراث فرهنگی


در حالی که ایران دارای جاذبه های بی نظیر گردشگری، آثار فرهنگی تاریخی متعدد، صنایع دستی و هنرهای سنتی زیبا و آداب و رسوم دوست داشتنی است، اما گرانی سفر شاید یکی از مهم ترین موانع رونق گردشگری در ایران باشد.

- میراث آریا: موضوعی که باعث شده تا برخی از گردشگران داخلی بار سفر به کشورهای دیگر را ببندند و با انتخاب بسته سفر ارزان قیمت به مقصد یکی از کشورهای خارجی، آن کشور را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنند.

این موضوع مورد انتقاد تمام فعالان و دست اندرکاران حوزه گردشگری است و به اعتقاد آن ها اگر بسته های ارزان قیمت سفر در داخل کشور تعریف شود، مقاصد جدید مشخص شود و زیرساخت های گردشگری تأمین شود، آن وقت می توان شاهد رونق گردشگری داخلی و حتی خارجی در کشور بود و افراد و خانواده ها به جای برنامه ریزی برای سفر به یک کشور خارجی، یکی از استان های زیبای کشورمان را برای سفر انتخاب کنند.

این همه درحالی است که ایران در کنار جاذبه های بی نظیر گردشگری و آثار فرهنگی تاریخی ارزشمند، یک کشور چهار فصل با مردمانی مهمان نواز است که داشته های فراوانی دارد و به طور حتم در صورت برنامه ریزی در خصوص ارزان سازی سفر می تواند شاهد رونق گردشگری و افزایش حجم مسافر به استان های مختلف باشد.

تلاش سازمان میراث فرهنگی برای ارزان سازی سفر شاید به همین علت باشد که علی اصغر مونسان از اولین روزهای انتخاب خود به عنوان معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، موضوع ارزان سازی سفر را در اولویت برنامه های خود قرار داده است و برنامه ریزی ها برای تحقق این موضوع در معاونت گردشگری این سازمان آغاز شده است.

مونسان که مرداد 96 با حکم حسن روحانی به سمت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انتخاب شد در اولین روزهای فعالیت خود در این سازمان از میراث فرهنگی و صنایع دستی به عنوان دو بال نام برد که می توانند باعث پرواز گردشگری شوند.

البته او تأکید کرد که هر سه حوزه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به یک اندازه برای او اهمیت دارد.

تأکید معاون رییس جمهوری بر رونق گردشگری باعث شد تا همگان در انتظار ارائه طرح ها و ایده های مونسان و معاونان و مشاوران او برای رونق این صنعت باشند که در این میان موضوع ارزان سازی سفر با اجرای برنامه های مشخصی ماننند توسعه بوم گردی یکی از مهم ترین برنامه هایی است که از سوی رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای رونق گردشگری پیگیری می شود.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اولین روزهای فعالیتش در این سازمان در فرصت های مختلف همواره موضوع ارزان سازی سفر را مطرح می کند و در گفت وگو با رسانه ها یا در نشست های مختلف و برنامه های متعدد این سازمان به تشریح راهکارهای تحقق سفر ارزان قیمت می پردازد.

راه اندازی قطار گردشگری و توسعه بوم گردی دو راهکار اصلی مونسان برای تحقق سفرهای ارزان قیمت است.

او 13 بهمن 96 در گفت وگو با بخش خبری 21 شبکه یک سیما درباره برنامه های سازمان میراث فرهنگی برای توسعه گردشگری داخلی و ارزان قیمت گفت: گران بودن و هزینه های بالای تمام شده حوزه گردشگری یکی از چالش های پیش رو است، البته در حال تلاش هستیم که این قیمت ها را با تمهیدات ویژه ای کنترل کنیم و بین ایام پرگردشگر و کم گردشگر تفاوت قائل شویم.

مونسان در این برنامه تلویزیونی گفت: تمهیداتی نیز برای پایین تر آمدن قیمت گردشگری در کشور اندیشه شده است.

موج طبیعت گردی در دنیا ایجاد شده و طبیعت گردی در دنیا در حال رشد است ، در داخل کشور ما نیز همین طور است.

خوشبختانه توانستیم با ایجاد اقامتگاه های بوم گردی هم کمبود فضا را جبران کنیم و هم قیمت تمام شده را کنترل کنیم.

بوم گردی ارزان یکی از موضوعاتی است که می تواند به سفر ارزان کمک کند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: همچنین حمل و نقل ریلی به کمک حوزه گردشگری آمده زیرا شاید بلیت های هوایی بخشی از سفر گران به ویژه در ایام پرگردشگر را تشکیل می دهند.

قطارهای گردشگری، موضوع زیبایی دارند که در آن فقط رسیدن به مقصد مهم نیست و کل مسیر می تواند مسیر گردشگری باشد.

همچنین این قطارهای گردشگری تنوع خوب و قیمت مناسب تری دارند و خوشبختانه کم کم مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

معاون رییس جمهوری در مراسم راهپیمایی 22 بهمن نیز در گفت و گو با خبرنگاران از برنامه های این سازمان برای ازان سازی سفر در تعطیلات نوروز 97 خبر داد و بر کیفی سازی سفر و یک نواخت شدن آن تأکید کرد.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آخرین روزهای بهمن ماه نیز در سفر به استان مازندران و در نشست با استاندار، مقامات محلی وکارآفرینان حوزه گردشگری این استان و نیز در گفت و گو با خبرنگاران بار دیگر بر ارزان سازی سفر در ایران تأکید کرد و به تشریح برنامه های سازمان متبوع خود برای تحقق این موضوع پرداخت.

معاونت گردشگری و تحقق ارزان سازی سفر اما به طور حتم تحقق برنامه ریزی ها برای سفر ارزان قیمت باید از سوی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دنبال شود و در این میان محمد محب خدایی معاون گردشگری این سازمان نیز بر این موضوع تأکید دارد و برنامه ریزی هایی در معاونت گردشگری نیز انجام شده است.

محب خدایی مهرماه امسال و در اولین روزهای انتصاب به عنوان معاون گردشگری در نشست با مدیران اتحادیه هتل داران و هتل آپارتمان داران تهران بر این موضوع تأکید کرد که وضعیت کنونی گردشگری آن چیزی نیست که دولت و حاکمیت انتظار دارند و باید بلافاصله موانع موجود در مسیر رونق این صنعت شناسایی و مرتفع شوند.

معاون گردشگری کشور به نرخ بالای اقامت در کشور اشاره و اعلام کرد: باید با تجدید نظر در قیمت ها امکان سفر ارزان قیمت به ایران را فراهم کنند.

او به هتلدارها گفت که به صورت ناشناس به هتل های کشور سرمی زند و در جریان نرخ اقامت و ضریب اشغال هتل ها و کاستی خدمات قرار می گیرد.

محب خدایی در تشریح ارزان سازی سفر برای گردشگران خارجی نیز چندی پیش گفت: با هدف افزایش گردشگران خارجی، با توافق های صورت گرفته با برخی از هتل های تهران، برای گردشگران خارجی در تعطیلات نوروز تا 70 درصد تخفیف در نظر گرفته شده و تورهای ارزان قیمت از عراق، آذربایجان و ترکیه به مقصد تهران در نوروز 97 با هزینه بسیار اندک تعریف شده است.

موضوعی که مورد تأیید علی اصغر مونسان نیز قرار گرفته است و در سفر خود به استان مازندران آن را تشریح کرد و از اجرایی شدن این بسته های سفر در نوروز 97 خبر داد.

همراهی بخش خصوصی برای ارزان سازی سفر درحالی که تلاش های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای ارزان سازی سفر ادامه دارد، بخش خصوصی نیز با استقبال از این طرح به موضوع ورود پیدا کرده است و با اعلام رؤسای تشکل های هتلداری استان های تهران، فارس، مازندران، گیلان و اردبیل تخفیف ویژه هتل ها به مسافران در ایام نوروز در نطر گرفته می شود.

آن طور که هتل نیوز نوشته است، پس از اعلام محمدعلی فرخ مهر، رییس اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران مبنی بر تخفیف 40 درصدی هتل های پایتخت در ایام نوروز، رییس جامعه هتلداران استان فارس نیز از ثبات و عدم افزایش نرخ هتل های این استان در نوروز 97 خبر داد.

حسن سیادتان اظهار داشت: این اقدام با هدف حمایت از مسافران و ترغیب آنان برای اقامت در هتل ها و بهره مندی از خدمات این واحدها در ایام تعطیلات نوروز، صورت می گیرد.

رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان نیز ضمن اشاره به آمادگی کامل تأسیسات اقامتی از تخفیف 20 درصدی هتل های مرکز استان و دیگر شهرستان های استان گیلان خبر داد.

جعفر بذری، مدیرعامل جامعه صنفی تأسیسات اقامتی استان اردبیل هم در یک نشست خبری از تصمیم دسته جمعی هتلداران سرعین برای ارائه تخفیفات 40 درصدی در نرخ های مصوب به گردشگران و مسافران نوروزی، خبر داد.

همچنین بر اساس اعلام رییس جامعه هتلداران استان مازندران، هتل ها و دیگر واحدهای اقامتی این استان گردشگرپذیر نیز در ایام نوروز هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهند داشت.

این همدلی بخش دولتی و خصوصی و اهتمام برای ارزان سازی سفر و تعریف بسته های ارزان قیمت سفر برای گردشگران داخلی و خارجی باعث شده تا امیدواری ها نسبت به رونق گردشگری داخلی و خارجی بیشتر شود و از همین حالا نوروز 97 به یک نوروز متفاوت با حجم انبوهی از گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود.

موضوعی که می تواند به عنوان پایلوت طرح هایی با هدف رونق گردشگری مورد توجه قرار گیرد.


کلید واژه ها: سازمان میراث فرهنگی - گردشگری - میراث فرهنگی - صنایع دستی - فرهنگی - میراث - برنامه - کشور - رییس جمهوری - برنامه ریزی - انتخاب - معاون - جمهوری - اولین - ایران - تاریخی - استان - حسن روحانی - سفر ارزان - گردشگران - بسته - قیمت - زیبا - علی اصغر - خانواده - نوروزی - افزایش - انتقاد - روحانی - انتظار

آخرین اخبار سرویس:
پایان انحصار بانک مسکن در بافت های فرسوده

یارانه تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد

استخدام خدمتکار خانم در شرکت معتبر محدوده تهرانپارس

درآمد یک میلیارد و 600 میلیون دلاری ترکیه از گردشگران ایرانی

صادرات کالاهای غیرنفتی از هرمزگان 6 درصد افزایش یافت

صادرات کالاهای غیرنفتی از هرمزگان 6 درصد افزایش یافت

شهریه آموزشگاههای آزاد سالانه 10درصد افزایش می یابد

اجرای طرح «نذر اشتغال» برای مددجویان

فیداکسپو، به چالش های صنعت دام و طیور می پردازد/ واردکنندگان نهاده ها، گران فروشی می کنند

آغاز پروازهای حج از صبح امروز

واریز 1800 تومان از هر دلار در جیب عده ای خاص!

تکمیل کارخانه تولید روتور برای رسیدن به 190 هزار سو غنی سازی

مجسمه مسیح منجی / نماد شهر ریودوژانیرو

عوامل موثر در ماندگاری ایمپلنت

شکست سناریوی «نفت برابر غذا» با رتبه تک‎رقمی ایران در تولید 21محصول کشاورزی/ فائو: ضریب خودکفایی غذایی ایران بالاست

واردات 55 تن باک بنزین موتورسیکلت به کشور

کلاه برداری یک میلیارد تومانی فقط با نشان دادن یک عکس

تحریم های آمریکا دلیل احتمالی کاهش واردات کلاف ورق گرم فولادی

استخدام طراح افترافکت، پیریمیر خانم در شرکت چتر گستران

اعلام جدول خاموشی روز سه شنبه در استان سمنان + عکس

ارائه تسهیلات به مؤسسات قرآنی با معرفی به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی

سختگیری بیمه ها صنعتگران را خسته می کند

آبشار زیبای خَفر

سختگیری بیمه ها صنعتگران را خسته می کند

کف قیمت پروازهای داخلی مرداد

نرخ لحظه ای و آنلاین ارز/چهارشنبه 27 تیرماه 1397

بیش از 70 درصد مشکلات کشور ناشی از سوءمدیریت در حوزه داخلی است

چگونه می توان از شرکت های توزیع برق خسارت گرفت؟

85 درصد سود بانکی برای 2.5 درصد سپرده گذاران

مهمترین خبرهای جهان (7-19)

تجربه گذشته و تکلیف آینده کارت سوخت چیست؟

بی آبی، تراژدی مرگ رودخانه قزل اوزن در شهرستان طارم

بی آبی، تراژدی مرگ قزل اوزن در شهرستان طارم

بی آبی، تراژدی مرگ قزل اوزن در شهرستان طارم

استخدام کارشناس فروش حضوری در شرکت کیمیا سوشا

استخدام مدیر فروش،کارشناس فروش در شرکت کیمیا سوشا

چراغ روشن شایعات در جریان خاموشی ها

5058 واحد زلزله زده به بانک ها معرفی شدند

دولت و نابسامانی کنونی

فائو: ضریب خودکفایی غذایی ایران بالاست

اسباب بازی، صنعت فراموش شده اقتصاد

نفت بین 70 تا 80 دلار در نوسان می ماند

عرضه اولیه اوراق سلف 50 میلیاردی شرکت سیمانی در بورس کالا

نفت به پایین ترین قیمت خود در سه ماه گذشته رسید

مزیت رقابتی در فلزات غیرآهنی

استخدام استان البرز و شهر کرج – 27 تیر 97

از وزیر مالیه شدن معاون الدوله تا تصویب تحقیق و تفحص از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها

قیمت پژو 405 کارکرده در بازار + جدول

برق تهران کجا هرز می رود؟ + عکس

تکنیک های ضد پیری که می توانید در خانه انجام دهید

استخدام تکنسین برق و ابزار دقیق در شرکت کولر هوایی آبان

افزایش آلاینده ازن در تهران

"گرانی" غبارِ جیبِ زحمتکشان را هم جارو کرده/دولت بر درآمدِ دلالان مالیات ببندد

پژمانفر در گفت وگو با فارس: بیش از 70 درصد مشکلات کشور ناشی از سوءمدیریت در حوزه داخلی است

جزییاتی از بسته پیشنهادی اروپا از زبان نایب رییس اتاق ایران

5058 واحد زلزله زده به بانک ها معرفی شدند

این مرد 150 میلیارد دلار پول دارد

استخدام استان هرمزگان و شهر بندرعباس – 27 تیر 97

استخدام قم – شهر و استان قم – 27 تیر 97

استخدام همدان – شهر و استان همدان – 27 تیر 97

استخدام اصفهان – شهر و استان اصفهان – 27 تیر 97

72 هزار هکتار بافت فرسوده در شهر ها

5058 واحد زلزله زده به بانک ها معرفی شدند

استخدام گرافیست در شرکت نگاران ساین تجارت پایدار در تهران

استخدام کارمند اداری در شرکت نگاران ساین تجارت پایدار در تهران

استخدام نماینده علمی در شرکت دارویی آرنا حیات دانش در کرمانشاه

استخدام سی ان سی کار در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس فروش در یک شرکت تولیدی در تهران

استخدام مهندس تولید در یک شرکت تولیدی در تهران

استخدام کارشناس بازرگانی،کارشناس طراحی در یک شرکت تولیدی

استخدام منشی در یک شرکت تولیدی در تهران

ایرانی‎ها چه غذا هایی را بیشتر می‎خورند؟+جدول

سرویس های بهداشتی 14 میلیاردی در پایتخت!

بزرگترین مخفیگاه الماس های گران قیمت کره زمین کشف شد!+تصویر

اختلاف میان ترامپ و کنگره افزایش یافت

کاهش کانون های بیماری تب مالت و طاعون نشخوارکنندگان

دلیل عدم تخصیص ارز دولتی به فدراسیون ها از زبان معاون وزیر ورزش

وسیعترین گلخانه جهان در منطقه آزاد چابهار کلنگ زنی شد

استخدام انباردار در یک هلدینگ در حوزه لوازم خانگی/شیراز،عسلویه

استخدام 4 ردیف شغلی در شرکت کالیوز اصفهان

استخدام بازاریاب حضوری،طراح دکوراسیون داخلی در استان فارس

کاهش یک درصدی تلفات برق 10هزار میلیارد تومان هزینه دارد

ارزان قیمت ترین آپارتمان های فروخته شده پایتخت

استخدام صندوقدار خانم در مجموعه رستوران های معتبر محدوده مطهری

استخدام مدیر بازرگانی،کارشناس توسعه بازار در یک شرکت معتبر

استخدام مدیر پروژه،سرپرست کارخانه،سرپرست انبار دریک شرکت معتبر

استخدام مسئول دفتر مدیریت در یک شرکت معتبر پیمانکاری در تهران

استخدام سرپرست خط تولید آقا در یک شرکت معتبر در البرز

استخدام سرپرست فروش (سوپروایزر) در یک شرکت معتبر در البرز

استخدام کارشناس تحقیق و توسعه در شرکت فرآورده های غذایی سمیه

استخدام مدیر سیستم ها و روش ها در شرکت ارزش آفرینان فدک

استخدام آشپز آقا در شرکت نصام محدوده پاسداران

استخدام منشی خانم مسلط به کامپیوتر محدوده پاسداران

«کانادا» و خنثی کردن جنگ اقتصادی «ترامپ»

تاثیر اصلاح دستورالعمل توقف و بازگشایی نمادها بر شرکت ها

بازارهای اولیه، ثانویه، ثالثیه و رابعیه ارزی چیست؟

بانک ها برای رونق اقتصادی بایستی با واحدهای تولیدی همکاری کنند

یادداشت/ رسول سنایی راد نقش مراجع نظارتی در پیشگیری و برخورد با مفسدان

راه اندازی مراکز مشاوره برای مطلقه های در آستانه ازدواج مجدد

واکنش صفر به 53 اخطار

سفرهای ارزان نوروزی با تلاش سازمان میراث فرهنگی

سفرهای ارزان نوروزی با تلاش سازمان میراث فرهنگی