مطالب مرتبط:
دولت و دستگاه های امنیتی در مقابل قانون شکنی مراعات کسی را نخواهند
حسنعلی مؤذن زادگان ,غلامحسن کوشکی ,محمد بارانی ,داود دعاگویان ,حسین یاراحمدی مطالعه تطبیقی سیاست جنایی پلیس های ایران و کانادا در قبال اطفال و نوجوانان در معرض خطر
یادداشت/انبارلویی اعتماد به بیگانه!
امضای یادداشت تفاهم های سیاسی و حمل و نقلی بین ایران و اسپانیا
یادداشت: آینده ی ایران پس از کنفرانس امنیتی مونیخ
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 3 اسفند 1396 ساعت 06:112018-02-22سياسي

یادداشت/ محمدصادق کوشکی خط شکنی ها


نقطه ثقل خصومت استکبار جهانی با ایران را باید در پیشتازی مردم در همه عرصه های انقلاب جستجو کرد و از این روست که به هر رطب و یابسی متوسل می شوند تا رشته اتصال مردم و مسئولان را از هم بگسلند.

- صادق کوشکی استاد دانشگاه و تحلیل گر مسائل سیاسی در یادداشتی در روزنامه حمایت نوشت: 1.

جمهوری اسلامی ایران از بدو تشکیل تاکنون، همواره زیر ذره بین تحلیلگران، اتاق های فکر، مقامات و دولتمردان غربی بوده و ارزیابی مواضع آنان حاکی از این واقعیت است که اساساً نظام سلطه به رهبری آمریکا، پدیده ای به نام ایران اسلامی قدرتمند را با گذشت 39 سال از بالندگی اش، هنوز هم برنتافته و نتوانسته اند با چنین قدرتی کنار بیایند.

ایران اسلامی با برخورداری از موقعیت ویژه ژئوپولتیک، معادن و ذخایر غنی و گسترده، قرار گرفتن در لیست کشورهای بزرگ نفتی و گازی، بهره مندی از مرزهای طولانی با خلیج فارس، حلقه واسط اتصال کشورهای شرق آسیا به غرب آسیا و .

فارغ از هر ایدئولوژی و مکتبی، همیشه مورد طمع بیگانگان بوده و نگران اند که مبادا پتانسیل های فراوان کشورمان، بالفعل شده و تمام طرح های قدرت های صنعتی برای آینده دنیا و کنترل جهان را دچار دگرگونی و تحول کند.

منظومه استکباری غرب به صراحت و بارها با قدرتمندی ایران مخالفت کرده است، به همین دلیل، کشورهای معاند غربی به هیچ قیمتی حاضر نیستند که ایران در مقابل چشمان آن ها، در همه ابعاد رشد و پیشرفت داشته باشد و از این منظر، تفاوتی ندارد که تحت حاکمیت جمهوری اسلامی باشد یا نه.

رفتار غرب در خصوص دیگر کشورها نیز به همین شیوه دنبال شده، کما اینکه اکثر کشورهای دنیا به نوعی به باج گیری و زیاده خواهی آمریکا و اروپا تن داده اند و هر حکومتی که خارج از این دایره بوده، با انواع و اقسام تهمت، تحریم ها و فشارها نیز مواجه شده است.

2.

الگوی مطلوب سلطه گران برای ایران سرشار از جمعیت جوان و بااستعداد، عبارت است از کشوری که صرفاً فروشنده نفت و گاز و خریدار محصولات قطب های صنعتی باشد؛ مانند عربستان که ازیک طرف، میلیون ها بشکه نفت، صادرات دارد و از سوی دیگر، به یک بازار بزرگ و پررونق محصولات شرکت های غرب تبدیل شده است.

در این حالت، غرب با هر نوع حاکمیتی که در خطوط تعریف شده آن ها حرکت کند، تضادی ندارد، زیرا عمده این است که جیب اقتصاد سرمایه داری پر شود.

3.

چنانچه انقیاد کشورهای تحت سلطه با هر مکتب و مسلکی برای غرب مسجل شود، بازهم با واقعیتی به نام اسلام سیاسی کنار نخواهند آمد و با هر شیوه ای به مقابله با آن برمی خیزند.

ازنظر آن ها، قرائت سعودی و ارتجاع منطقه از اسلام، بهترین حالت ممکن است، چراکه با منافع دشمنان اسلام سرشاخ نمی شود، پا روی دم آن ها نمی گذارد، مانند مفتی های عربستان، انتقاد از آمریکا و غرب را حرام می داند، درحالی که اسلام سیاسی به جهت اینکه از ناحیه مشارکت عمومی و مردم سالاری دینی تقویت می شود، از هر تهدیدی برای آن ها خطرناک تر است.

دقیقاً به همین دلیل است که ایران اسلامی به عنوان نماینده پرافتخار چنین قرائت ممتازی از اسلام، مورد نفرت و کینه توزی عربده کشان و زیاده خواهان بینالمللی قرارگرفته است، چون می دانند مدل انحصاری دموکراسی جمهوری اسلامی، می تواند به الگوی مطلوب اداره جهان تبدیل شود و دین و دنیای مسلمانان را منهای وابستگی به استعمارگران عصر حاضر تعریف کند.

افزون بر این، تمسک ملت انقلابی ایران به آموزه های اسلامی است که باعث شده بساط ظلم و جور آنان در منطقه در هم بپیچد، چراکه مطابق دستورات دین، تقید به انجام تکالیفی همچون ظلم ستیزی، حمایت از مظلوم و عدالت محوری به حدود جغرافیایی و مرزهای متعارف محدود نمی شود و احکام اسلامی در تمام زمان ها و مکان ها جاری و نافذ هستند.

از طرفی، گسترش فرهنگ مقاومت در برابر جور حاکمانِ غیر مردمی و مستبد در جهان اسلام و سر فرود نیاوردن در برابر کشورهای استکباری و سلطه جوی غربی، آمریکا و متحدانش را به شدت به هراس و تکاپو انداخته است.

کاخ سفید و همپالکی هایش احساس می کنند انقلاب اسلامی با الگوی خاص دینی خود، علاوه بر اینکه مانع ستمگری و چپاول چند صد ساله آن ها در جهان به ویژه کشورهای اسلامی شده، میراث تمدنی آن ها را نیز به چالش کشیده و در مخاطره قرار داده است؛ ضمن اینکه، به دلیل پشتوانه قوی مردمی و حاکمیت مردم بر سرنوشتشان، تمام توطئه های آنان از جنگ تحمیلی و کودتا گرفته تا برافروختن آتش فتنه ها در سال های اخیر با شکست و فضاحت روبه رو شده است.

این در حالی است که حکومت های غیر مردمی، مرتجع و وابسته به غرب در برخی کشورهای به اصطلاح مسلمان منطقه نیز از این قدرت بزرگ سخت به هراس افتاده اند و برای مقابله با آن در سمفونی شوم کاخ سفید شرکت کرده و رقص شمشیر با شیطان بزرگ ترتیب داده اند، زیرابه جد، نگران قدرت نامشروع خود هستند.

شکل گیری یک نظام اسلامی مردم سالار در این کشورهای قرون وسطایی که حالا به مدد چند شوی تبلیغاتی مثل آزادی فعالیت های زنان، سعی در بزک و پنهان کردن پایه های پوسیده حکومت دیکتاتوری خود دارند، به طور حتم به نابودی و زوال آن ها منجر خواهد شد و بر همین مبنا، حامیان جهانی آنان به هر ترتیب ممکن، اجازه حاکمیت مردم بر سرنوشت خود را نخواهند داد، حتی اگر بدترین و فاسدترین افراد در این کشورها بر سرکار باشند و بیشترین حمایت ها را از تروریسم تکفیری به عمل آورند.

به همین دلیل، نقطه ثقل خصومت استکبار جهانی با ایران اسلامی را باید در پیشاهنگی و پیشتازی مردم در همه عرصه های انقلاب جستجو کرد و ازاین روست که به هر رطب و یابسی متوسل می شوند تا رشته اتصال مردم و مسئولین را به اصطلاح از هم بگسلند.

فرمایشات اخیر رهبر حکیم انقلاب در جمع مردم تبریز در این خصوص خواندنی است: امروز یک کشور منطقه با وجود فروش روزانه 10 میلیون بشکه نفت و در اختیار داشتن خزانه پر از پول، کشوری عقب مانده است و هیچ حرف و خبری از ملت آن در دنیا نیست اما در اثر مردم سالاری دینی، در نگاه عمومی به کشور، مردم ایران برجسته و پیش برنده انقلاب اند.

وجود این واقعیت، علت دشمنیِ دشمنان با مردم ایران است و این گونه نیست که آمریکایی ها فقط با شخص حقیر یا چند مسئول دولتی دشمن باشند، زیرا همه کارهایی که آنان را به خشم و غضب وامی دارد، کار ملت ایران است.

نکته پایانی اینکه انقلاب اسلامی، هم به دنبال صیانت از استقلال خود است، هم به منظور شکوفایی توانمندی های خود در پی تبدیل شدن از یک قدرت منطقه ای به یک قدرت بین المللی است و از همه مهم تر اینکه به دنبال مطرح کردن اسلام سیاسی با مشارکت فعال و همه جانبه مردم به عنوان الگوی اداره مطلوب جهان است.

به بیان دیگر، جمهوری اسلامی، قرمز پررنگ هژمونی غرب را به مدد اراده مردم شکسته است و چرخه این خط شکنی ها تا زمان رسیدن به آرمان شهر و تمدن اسلامی ادامه خواهد داشت، ان شاءالله.


کلید واژه ها: ایران - اسلام - جمهوری اسلامی - اسلامی - قدرتمند - استاد دانشگاه - واقعیت - جمهوری - آمریکا - سیاسی - بزرگ - صادق - آسیا - بیگانگان - جهان - مردم - فروشنده - مسئولان - عربستان - روزنامه - دانشگاه - صادرات - اقتصاد - سرمایه - پیشرفت - بهترین - طولانی - اروپا - آینده - بازار

آخرین اخبار سرویس:
استخدام نیروی طراحی وب و SEO سازی در قم

اردوغان از خودش تعریف کرد!

استخدام تعدادی نیروی ماهر جهت تولیدی مبلمان در قم

رمز موفقیت نیرو های مسلح؛ حرکت در مسیر تحقق تدابیر رهبری

استخدام کارشناس شیمی با مدرک لیسانس یا فوق لیسانس در قم

هزار بار فراتر از اُف

زندانیان و مشکلات متعدد

استخدام غذای تلفنی آرتان در تبریز

استخدام راننده در جرثقیلی یاسر

مخالفت با ایجاد شهرک های صنعتی در استان تهران

استخدام مهندس شیمی آشنا به نرم افزار های pdms در تهران

واعظی:برخی هنوزفکر می کنند درشرایط قبل ازتحریم آمریکا هستیم/پشت پرده رانمی دانند،طرح مطالبات می کنند

قوه قضاییه توپ تلگرام طلایی و هاتگرام را رسما به زمین دولت انداخت

جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده رشت در مجلس: باید هوشیار باشیم و منافع ملی کشور را حتی در مغایرت با روسیه در صدر قرار دهیم

یک ماشین امضای بی دردسر

علی اکبر صالحی: چنانچه اهداف مورد نظر ایران از این توافق حاصل نشود، امکان حفظ آن ناممکن است

لابی عربستان ، امارات و اسراییل علیه ایران

زلزله 4.4 ریشتری آذربایجان غربی را لرزاند

عوامل محیطی و تاثیر بر بروز سرطان/ شایع ترین سرطان ها در ایران

خسته نباشید دلاوران!

باقی ماندن تحریم ها و حفظ همزمان برجام ممکن نیست/ حفظ برجام آزمونی برای جامعه جهانی

نمایشگاه عکس تک درخت به یاد عباس کیا رستمی

ایران به فناوری ساخت "کلکتورهای سهموی پیشرفته" دست یافت

برگزاری دوره «تربیت جنسی کودکان و نوجوانان» به همت فعالان علوم انسانی

اجرای طرح نشاط معنوی در 30 بقعه متبرکه همدان

برگزاری جلسات «تلاوت معنامحور» در شهر ری

تجلیل از قضات و کارکنان نمونه دستگاه قضایی قزوین

عضو هیات رییسه فراکسیون حج و زیارت مجلس: داروهایی که در لیست ممنوعه عربستان برای حجاج قرار دارند/ مجازات حمل داروها چیست؟

ایل بختیاری: ماراتن نفس گیر کنکور

عدالت باید چهره اصلی قوه قضاییه را شکل دهد

ماجرای قبرستان انگلیسی ها در بوشهر درس عبرتی برای دشمنان است/ اگر تعرضی به ایران اسلامی داشته باشند جایگاهشان قبرستان می شود

آشنایی با 14 راهکار برای تقویت حافظه

تاسیس سامانه «سجام» برای پیگشیری از وقوع جرم

واعظی: برخی هنوزفکر می کنند درشرایط قبل ازتحریم آمریکا هستیم/ پشت پرده رانمی دانند،طرح مطالبات می کنند

نامگذاری یکی از خیابانهای شهر به نام مریم میرزاخانی

انتخابات زودهنگام ترکیه؛ از "تاتلیسس" تا "اردوغان" و از "نامزد زندانی" تا "بانوی آهنین" (+عکس)

بیمه حوادث 2500طرح اشتغال و خودکفایی در استان بوشهر

تیتر روزنامه های شنبه کهگیلویه و بویراحمد

طرح اختصاص سهمیه ورود زنان به مجلس در حال تدوین است

منتظران

طرح اختصاص سهمیه ورود زنان به مجلس در حال تدوین است

آغاز توزیع کارت آزمون سراسری از فردا

جلوی پیشروی آب شور دریا به کارون تا 3 روز دیگر گرفته می شود 

لزوم پایان وضعیت جنگ زدگی خرمشهر با بهبود وضعیت بازارها

تصاویر/ اگر پویول به تلویزیون می رفت این شکلی پخش می شد!

سرویس اطلاعاتی اسراییل چگونه از ایران رودست خورد؟

بررسی دلایل عدم تبدیل وضعیت تمامی نیروهای قراردادی

سخنان و وعده های اقتصادی نامزدهای انتخابات ترکیه

مدیریت پسماند در اندیمشک اجرایی شد

قصور پزشکی جان 3 تن را گرفت

همه بازی های رایانه ای مصداق لهو و لغو نیستند/ ضرورت توجه محققین حوزوی به بازی های رایانه ای

خودروسازی آلمان قربانی جدید جنگ تجاری آمریکا وچین

مردم ترکیه فردا پای صندوق های رای می روند

آزاده: ایمنوتراپی انقلابی در درمان سرطان است

سامانه سهام عدالت موقتا بسته شد

وقوع زلزله در آذربایجان غربی

جشنواره فیلم سارایوو امسال احترام خود را به نوری بیلگه جیلان ابراز می کند

محمود صادقی: اقتصادمان رفاقتی شده / اقتصاد خصوصی سازی شده نداریم

محدودیتی برای ادامه تحصیل مهاجران در هیچ رشته ای وجود ندارد

در جهت هم افزایی توان بالگردی کشور فرماندهان هوانیروز سپاه و ارتش دیدار و گفت وگو کردند

موج سواری بر خواسته های کاذب اقشار جامعه؛ مهمترین تاکتیک اصلاح طلبان/ نُقل محافل سیاسی دولت، مسائل فرعی است

محتوا سازی باید از کارهای مستمر بسیج اساتید باشد

نظر شفاف و قاطع رهبری درباره «اف ای تی اف»/ اکنون نوبت فضائل ملت است

حداد عادل در گذشت حجت الاسلام حسینی را تسلیت گفت

در سومین روز برگزاری نمایشگاه کتاب سئول قانون اساسی ایران به زبان کره ای، مجموعه دیوان اشعار فارسی رونمایی شد

زنان معتاد از روی ناچاری فرزندان خود را می فروشند/بهزیستی باید این کودکان را تحت پوشش قرار دهد

علت عدم حصول نتیجه در پرونده فاجعه منا آلودگی دستگاه های امنیتی و قضایی کشورهای دیگر است

برگزاری جلسات قرآن بدون حضور فیزیکی قرآن

رییس مجمع تشخیص مصلحت درگذشت حجت الاسلام حسینی را تسلیت گفت

روح شناسی؛ حلقه مفقوده در عرصه علوم انسانی

ایل بختیاری: ماراتن نفس گیر کنکور

گزارش تصویری اولین یادواره شهدای نیروی انتظامی بابلسر

مهمترین رویدادهای خبری هفته گذشته زنجان

مهمترین رویدادهای خبری هفته گذشته زنجان

ربوده شدن یک دختر در شرق ایرانشهر تایید شد

وزیر کشور: نقش بازار را در کمک به انقلاب و جنگ تحمیلی نمی توان نادیده گرفت/ عدم توفیق در استقلال اقتصادی تراز انقلاب

توان دفاعی نیروی زمینی هراس در دل دشمن انداخته است

چراغ سبزهای مجلس، نامه نمایندگان برای تغییر سیف را بی اثر کرد

تست جالب همسرداری : در رابطه زناشویی یک همسر خوب هستید، عالی یا معمولی

جمع آوری 55 میلیارد ریال زکات فطریه در آذربایجان غربی

"سریع الاجابه" مادر شهید مدافع حرم

مشاوه حقوقی رایگان به مردم

انبوه دانشگاه ها هیچ گرهی از اقتصاد باز نکرده!

رییس مجمع تشخیص درگذشت حجت الاسلام حسینی را تسلیت گفت

روح شناسی؛ حلقه مفقوده در حوزه های علمیه

گزارش تصویری اولین یادواره شهدای نیروی انتظامی شهرستان بابلسر

عدالت باید چهره اصلی قوه قضاییه را شکل دهد

تشییع پیکر شهید مدافع حرم «سید فاضل موسوی امین» در اهواز

درخواست ژاپن از آمریکا برای خلع سلاح کره شمالی

استخدام چند نفر مانتودوز ماهر خانم و آقا در البرز

ویرانی که شورای پنجم به بار آورده است/ معاون اجرایی شورای شهر درگیر سیاه نمایی

ماجرای خانه 1000 متری ولایتی چیست؟

اخلاق، عدالت، "بهشتی"

استخدام آبدارچی آقا جهت دفتر املاک در محدوده عظیمیه کرج

وقتی ترامپ این گونه اشک مجری زن را در می آورد!/فیلم

استخدام نیروی آقا جهت کار در انبار کارخانه مواد غذایی

تسهیل ورود قانونی افغان ها به ایران/حمایت از دانشجویان ممتاز و نخبه پناهنده و مهاجر

استخدام نیروی آهنگر ماهر آقا در البرز

پیگیری بین المللی پرونده فاجعه منا باید ادامه پیدا کند

استخدام مونتاژکار ماهر MDF در محمدشهر کرج

یادداشت/ محمدصادق کوشکی خط شکنی ها

یادداشت/ محمدصادق کوشکی خط شکنی ها