مطالب مرتبط:
دولت و دستگاه های امنیتی در مقابل قانون شکنی مراعات کسی را نخواهند
حسنعلی مؤذن زادگان ,غلامحسن کوشکی ,محمد بارانی ,داود دعاگویان ,حسین یاراحمدی مطالعه تطبیقی سیاست جنایی پلیس های ایران و کانادا در قبال اطفال و نوجوانان در معرض خطر
یادداشت/انبارلویی اعتماد به بیگانه!
امضای یادداشت تفاهم های سیاسی و حمل و نقلی بین ایران و اسپانیا
یادداشت: آینده ی ایران پس از کنفرانس امنیتی مونیخ
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 3 اسفند 1396 ساعت 05:112018-02-22سياسي

یادداشت/ محمدصادق کوشکی خط شکنی ها


نقطه ثقل خصومت استکبار جهانی با ایران را باید در پیشتازی مردم در همه عرصه های انقلاب جستجو کرد و از این روست که به هر رطب و یابسی متوسل می شوند تا رشته اتصال مردم و مسئولان را از هم بگسلند.

- صادق کوشکی استاد دانشگاه و تحلیل گر مسائل سیاسی در یادداشتی در روزنامه حمایت نوشت: 1.

جمهوری اسلامی ایران از بدو تشکیل تاکنون، همواره زیر ذره بین تحلیلگران، اتاق های فکر، مقامات و دولتمردان غربی بوده و ارزیابی مواضع آنان حاکی از این واقعیت است که اساساً نظام سلطه به رهبری آمریکا، پدیده ای به نام ایران اسلامی قدرتمند را با گذشت 39 سال از بالندگی اش، هنوز هم برنتافته و نتوانسته اند با چنین قدرتی کنار بیایند.

ایران اسلامی با برخورداری از موقعیت ویژه ژئوپولتیک، معادن و ذخایر غنی و گسترده، قرار گرفتن در لیست کشورهای بزرگ نفتی و گازی، بهره مندی از مرزهای طولانی با خلیج فارس، حلقه واسط اتصال کشورهای شرق آسیا به غرب آسیا و .

فارغ از هر ایدئولوژی و مکتبی، همیشه مورد طمع بیگانگان بوده و نگران اند که مبادا پتانسیل های فراوان کشورمان، بالفعل شده و تمام طرح های قدرت های صنعتی برای آینده دنیا و کنترل جهان را دچار دگرگونی و تحول کند.

منظومه استکباری غرب به صراحت و بارها با قدرتمندی ایران مخالفت کرده است، به همین دلیل، کشورهای معاند غربی به هیچ قیمتی حاضر نیستند که ایران در مقابل چشمان آن ها، در همه ابعاد رشد و پیشرفت داشته باشد و از این منظر، تفاوتی ندارد که تحت حاکمیت جمهوری اسلامی باشد یا نه.

رفتار غرب در خصوص دیگر کشورها نیز به همین شیوه دنبال شده، کما اینکه اکثر کشورهای دنیا به نوعی به باج گیری و زیاده خواهی آمریکا و اروپا تن داده اند و هر حکومتی که خارج از این دایره بوده، با انواع و اقسام تهمت، تحریم ها و فشارها نیز مواجه شده است.

2.

الگوی مطلوب سلطه گران برای ایران سرشار از جمعیت جوان و بااستعداد، عبارت است از کشوری که صرفاً فروشنده نفت و گاز و خریدار محصولات قطب های صنعتی باشد؛ مانند عربستان که ازیک طرف، میلیون ها بشکه نفت، صادرات دارد و از سوی دیگر، به یک بازار بزرگ و پررونق محصولات شرکت های غرب تبدیل شده است.

در این حالت، غرب با هر نوع حاکمیتی که در خطوط تعریف شده آن ها حرکت کند، تضادی ندارد، زیرا عمده این است که جیب اقتصاد سرمایه داری پر شود.

3.

چنانچه انقیاد کشورهای تحت سلطه با هر مکتب و مسلکی برای غرب مسجل شود، بازهم با واقعیتی به نام اسلام سیاسی کنار نخواهند آمد و با هر شیوه ای به مقابله با آن برمی خیزند.

ازنظر آن ها، قرائت سعودی و ارتجاع منطقه از اسلام، بهترین حالت ممکن است، چراکه با منافع دشمنان اسلام سرشاخ نمی شود، پا روی دم آن ها نمی گذارد، مانند مفتی های عربستان، انتقاد از آمریکا و غرب را حرام می داند، درحالی که اسلام سیاسی به جهت اینکه از ناحیه مشارکت عمومی و مردم سالاری دینی تقویت می شود، از هر تهدیدی برای آن ها خطرناک تر است.

دقیقاً به همین دلیل است که ایران اسلامی به عنوان نماینده پرافتخار چنین قرائت ممتازی از اسلام، مورد نفرت و کینه توزی عربده کشان و زیاده خواهان بینالمللی قرارگرفته است، چون می دانند مدل انحصاری دموکراسی جمهوری اسلامی، می تواند به الگوی مطلوب اداره جهان تبدیل شود و دین و دنیای مسلمانان را منهای وابستگی به استعمارگران عصر حاضر تعریف کند.

افزون بر این، تمسک ملت انقلابی ایران به آموزه های اسلامی است که باعث شده بساط ظلم و جور آنان در منطقه در هم بپیچد، چراکه مطابق دستورات دین، تقید به انجام تکالیفی همچون ظلم ستیزی، حمایت از مظلوم و عدالت محوری به حدود جغرافیایی و مرزهای متعارف محدود نمی شود و احکام اسلامی در تمام زمان ها و مکان ها جاری و نافذ هستند.

از طرفی، گسترش فرهنگ مقاومت در برابر جور حاکمانِ غیر مردمی و مستبد در جهان اسلام و سر فرود نیاوردن در برابر کشورهای استکباری و سلطه جوی غربی، آمریکا و متحدانش را به شدت به هراس و تکاپو انداخته است.

کاخ سفید و همپالکی هایش احساس می کنند انقلاب اسلامی با الگوی خاص دینی خود، علاوه بر اینکه مانع ستمگری و چپاول چند صد ساله آن ها در جهان به ویژه کشورهای اسلامی شده، میراث تمدنی آن ها را نیز به چالش کشیده و در مخاطره قرار داده است؛ ضمن اینکه، به دلیل پشتوانه قوی مردمی و حاکمیت مردم بر سرنوشتشان، تمام توطئه های آنان از جنگ تحمیلی و کودتا گرفته تا برافروختن آتش فتنه ها در سال های اخیر با شکست و فضاحت روبه رو شده است.

این در حالی است که حکومت های غیر مردمی، مرتجع و وابسته به غرب در برخی کشورهای به اصطلاح مسلمان منطقه نیز از این قدرت بزرگ سخت به هراس افتاده اند و برای مقابله با آن در سمفونی شوم کاخ سفید شرکت کرده و رقص شمشیر با شیطان بزرگ ترتیب داده اند، زیرابه جد، نگران قدرت نامشروع خود هستند.

شکل گیری یک نظام اسلامی مردم سالار در این کشورهای قرون وسطایی که حالا به مدد چند شوی تبلیغاتی مثل آزادی فعالیت های زنان، سعی در بزک و پنهان کردن پایه های پوسیده حکومت دیکتاتوری خود دارند، به طور حتم به نابودی و زوال آن ها منجر خواهد شد و بر همین مبنا، حامیان جهانی آنان به هر ترتیب ممکن، اجازه حاکمیت مردم بر سرنوشت خود را نخواهند داد، حتی اگر بدترین و فاسدترین افراد در این کشورها بر سرکار باشند و بیشترین حمایت ها را از تروریسم تکفیری به عمل آورند.

به همین دلیل، نقطه ثقل خصومت استکبار جهانی با ایران اسلامی را باید در پیشاهنگی و پیشتازی مردم در همه عرصه های انقلاب جستجو کرد و ازاین روست که به هر رطب و یابسی متوسل می شوند تا رشته اتصال مردم و مسئولین را به اصطلاح از هم بگسلند.

فرمایشات اخیر رهبر حکیم انقلاب در جمع مردم تبریز در این خصوص خواندنی است: امروز یک کشور منطقه با وجود فروش روزانه 10 میلیون بشکه نفت و در اختیار داشتن خزانه پر از پول، کشوری عقب مانده است و هیچ حرف و خبری از ملت آن در دنیا نیست اما در اثر مردم سالاری دینی، در نگاه عمومی به کشور، مردم ایران برجسته و پیش برنده انقلاب اند.

وجود این واقعیت، علت دشمنیِ دشمنان با مردم ایران است و این گونه نیست که آمریکایی ها فقط با شخص حقیر یا چند مسئول دولتی دشمن باشند، زیرا همه کارهایی که آنان را به خشم و غضب وامی دارد، کار ملت ایران است.

نکته پایانی اینکه انقلاب اسلامی، هم به دنبال صیانت از استقلال خود است، هم به منظور شکوفایی توانمندی های خود در پی تبدیل شدن از یک قدرت منطقه ای به یک قدرت بین المللی است و از همه مهم تر اینکه به دنبال مطرح کردن اسلام سیاسی با مشارکت فعال و همه جانبه مردم به عنوان الگوی اداره مطلوب جهان است.

به بیان دیگر، جمهوری اسلامی، قرمز پررنگ هژمونی غرب را به مدد اراده مردم شکسته است و چرخه این خط شکنی ها تا زمان رسیدن به آرمان شهر و تمدن اسلامی ادامه خواهد داشت، ان شاءالله.


کلید واژه ها: ایران - اسلام - جمهوری اسلامی - اسلامی - قدرتمند - استاد دانشگاه - واقعیت - جمهوری - آمریکا - سیاسی - بزرگ - صادق - آسیا - بیگانگان - جهان - مردم - فروشنده - مسئولان - عربستان - روزنامه - دانشگاه - صادرات - اقتصاد - سرمایه - پیشرفت - بهترین - طولانی - اروپا - آینده - بازار

آخرین اخبار سرویس:
تصاویر/ تحویل سال نو در جوار شهدای گمنام یزد

تحویل سال نو در جوار شهدای گمنام یزد

119 باغ تاریخی در خراسان جنوبی، پذیرای گردشگران نوروزی

پیام نوروزی رهبری به مناسبت آغاز سال 1397

دولت متعهد به ادامه دسترسی آنان به اطلاعات است

سال نو سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق است

بهار در بهار

تبریک سال نوی روحانی به سران 9 کشور منطقه

جهانگیری آغاز سال 97 را به مردم ایران تبریک گفت

فیلم/ ابراز محبت مردم به دکتر احمدی نژاد در حرم امام زاده صالح (ع)

تحقق شعار سال اولویت کاری مسؤولان می شود/ تکمیل فرودگاه های استان سمنان راه مهم کمک به تولید داخلی است

زائرین در یادمان شهدای علقمه سال 97 را آغاز کردند

تولیدکنندگان داخلی به دنبال افزایش کیفیت کالا باشند/ سال جدید «ما» را جایگزین «من» کنیم

عید نوروز بشارت دهنده صلح و دوستی است

پیام تبریک آیت الله جنتی به مناسبت آغاز سال 1397

آیین های ویژه تحویل سال 97در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

آیین سنتی تحویل سال نو با حضور خانواده شهدا دربهشت زهرا(س) برگزار شد

پیام تبریک آیت الله جنتی به مناسبت آغاز سال 1397

حضور روحانی در جمع خانواده های زلزله زده کرمانشاه

عید نوروز بشارت دهنده صلح و دوستی است/ امیدوارم جهان برای تمامی انسان ها توأم با آرامش و به دور از هر گونه خشونت ، افراط گری و جنگ باشد/ ما دولت ها و سیاستمداران می توانیم با الهام از نوروز، صلح، اتحاد و عدالت را برای ملت هایمان به ارمغان آوریم

آیین تحویل سال جدید در جوار حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد

ویدئو / پیام رییس جمهور در ابتدای سال 97

آیت الله جنتی آغاز سال 97 را تبریک گفت

گزیده پیام نوروزی رهبری در سال حمایت از کالای ایرانی

فیلم پیام نوروزی رهبر انقلاب در سال 97

امام جمعه کرج آغاز سال 97 را به مردم استان البرز تبریک گفت

استاندار چهارمحال و بختیاری: سال 97 زمان اتحادپذیر و اختلاف گریز باشد

تغییر ساعت رسمی از اول فروردین 97

پیام تبریک آیت الله جنتی به مناسبت حلول سال 1397

پیام نوروزی رهبر انقلاب به مناسبت آغاز سال 1397

زائرین در یادمان شهدای علقه سال 97 را آغاز کردند

نمایش موشک های سپاه در یادمان شهدای بیت المقدس

آیت الله مکارم شیرازی: تولیدکنندگان داخلی به دنبال افزایش کیفیت کالا باشند/ سال جدید ما را جایگزین من کنیم

سال نو سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق است/دولت دوازدهم مبارزه با فقر را ادامه خواهد داد

پیام تبریک روحانی به سران 9 کشور

وداع با شهدای گمنام در چوئبده

جناب خان اومدنی شد؟

رهبر انقلاب با تبریک سال نو: شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است

رییس جمهور در پیام نوروزی سال 1397:سال نو سال حمایت از تولیدملی است/فضای مجازی امن واخلاقی می خواهیم

روحانی در پیام تبریک نوروزی: قدرت ملی ما در کنار تولید ما خواهد بود

فیلم/ دکتر احمدی نژاد سال نو را در امام زاده صالح(ع) تحویل کرد

تحقق شعار سال اولویت کاری مسؤولان می شود/ تکمیل فرودگاه های استان سمنان راه مهم کمک به تولید داخلی است

مشکلات اقتصادی جامعه با تدبیر مسؤولان در سال جدید برطرف شود

سال نو سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق است

اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب واداشت

حرکت در چهارچوب شعار سال 97 اولویت جدید مدیران استان قزوین است

سال «حمایت از کالای ایرانی»

استاندار چهارمحال و بختیاری: سال 97 زمان اتحادپذیر و اختلاف گریز باشد

رییس جمهور روحانی: سال نو، سال سرمایه گذاری و تولید است / اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب وا داشت /انتخابات یک پیروز بیشتر نداشت و آن ملت بزرگ ایران بود

بهره برداری از میدان امام خمینی(ره) گرمی

برگزاری مراسم سال نو در بهشت زهرا (س) تهران

امسال، سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق است/ دولت متعهد به اشتغال، نشاط و آزادی جوانان و ادامه دسترسی آنان به اطلاعات است/ فضای مجازی امن، آسان و ارزان، توأم با اخلاق و معنویت می خواهیم

پیروز انتخابات، ملت بزرگ ایران بود

پیام نوروزی رییس جمهور به مناسبت آغاز سال 1397

آیین سنتی تحویل سال نو با حضور خانواده شهدا دربهشت زهرا(س) برگزار شد

استاندار چهارمحال و بختیاری: سال 97 زمان اتحادپذیر و اختلاف گریز باشد

شورا در سال 97 به استقبال مصوبات کلیدی تر می رود

حرکت در چهارچوب شعار سال 97 اولویت جدید مدیران استان قزوین است

روحانی: سال نو سال تولید ملی؛ حمایت از کالای ایرانی و اشتغال و رونق است

طی پیامی جهانگیری آغاز سال 97 را به مردم ایران تبریک گفت

استاندار سمنان در گفت و گو با فارس: تحقق شعار سال اولویت کاری مسؤولان می شود/ تکمیل فرودگاه های استان سمنان راه مهم کمک به تولید داخلی است

اجازه ندهیم هیچ اختلافی به درخت تنومند انقلاب آسیب وارد کند

ویدئو / پیام رهبر انقلاب برای نوروز 97

سال نو سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق است

رهبر انقلاب با تبریک سال نو: شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است

امام جمعه شهرکرد:امسال باید سال همگرایی و وحدت مسئولان و مردم باشد

سال نو سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق است

تبریک نوروزی ظریفخبرگزاری فارس: تبریک نوروزی ظریف

ظریف به عقده گشایی نوروزی ترامپ علیه ایرانی ها واکنش نشان داد

پیام نوروزی مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال 1397

یک هیئت مسیحی از مجارستان به حرم امام حسین (ع) مشرف شد

پیام نوروزی روحانی؛ امسال سال رونق است /انتقاد و اعتراض حق مردم است اما ملت خشونت را تحمل نمی کند

سخنگوی وزارت امور خارجه حلول سال نو را تبریک گفت

پیام نوروزی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت آغاز سال 1397 (+فیلم)

اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب واداشت

رهبر معظم انقلاب سال 97 را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام نهادند

سال نو سال حمایت از تولیدملی است/فضای مجازی امن واخلاقی می خواهیم

امام جمعه شهرکرد:امسال باید سال همگرایی و وحدت مسئولان و مردم باشد

خانه موزه شهید سرلشگر عباس بابایی افتتاح شد

آیین تحویل سال نو در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد

مقام معظم رهبری سال 97 را «حمایت از کالای ایرانی» نام گذاری کردند

دیدار عیدانه نماینده ولی فقیه و استاندار لرستان با کودکان بی سرپرست

پیام رییس جمهوری به مناسبت آغاز سال 1397

سال نو سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق است

امنیت در مرزهای کشور برقرار است و تهدید خاصی وجود ندارد

پیام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به مناسبت آغاز سال 1397

رهبر معظم انقلاب سال 97 را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام نهادند/ مخاطب شعار امسال آحاد ملت و مسئولانند همه باید سخت کار کنند

امام جمعه شهرکرد:امسال باید سال همگرایی و وحدت مسئولان و مردم باشد

روحانی: سال نو سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق است

عارف نوروز فرارسیدن سال 97 را تبریک گفت

اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب واداشت

سال نو سال حمایت از تولید ملی و اشتغال و رونق است

پیام رییس جمهوری به مناسبت آغاز سال نوی شمسی

بنام خدای بهار آفرین… بهار آفرین را هزار آفرین | تبریک نوروزی سال 1397 توسط کادر گیمفا

روحانی لحظه سال تحویل کجا بود؟ (عکس)

پیام نوروزی روحانی؛ امسال سال رونق است /انتقاد و اعتراض حق مردم است اما ملت خشونت را تحمل نمی کند

صوت | زیارت جامعه کبیره

پیام نوروزی دکتر احمدی نژاد به مناسبت آغاز سال 1397 خطاب به ملت ایران/ جامعه بشری به سرعت در حال حرکت به سمت بهار حقیقی است

تبریک نوروزی ظریف

رهبر معظم انقلاب سال 97 را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام نهادند

یادداشت/ محمدصادق کوشکی خط شکنی ها

یادداشت/ محمدصادق کوشکی خط شکنی ها