مطالب مرتبط:
خانم بازیگر مشهور ایرانی مدل لوازم آرایش شد! + عکس
آرایش عجیب آقای بازیگر/تصاویر
آرایش زنانه روی صورت بازیگرمعروف مرد+عکس
تاکسی گرفتن بی دردسر با شبکه هوش مصنوعی
دردسر جدید و یک پرونده انضباطی دیگر پرسپولیس در آستانه اجرایی شدن
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 2 اسفند 1396 ساعت 22:422018-02-21فرهنگي

گزارشی از آرایش بی دردسر زنان در مترو


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازسایت با حجاب، این روزها فرهنگ که به مثابه خون در رگ های جامعه است به وسیله عده ای ناآگاه به سخره گرفته می شود.

فرهنگ دارای زیر مجموعه های بسیاری است که کمک به بهبود زندگی فردی و جمعی و آرامش روانی می کند.

از جمله این زیر مجمو عه ها، فرهنگ آرایش کردن است.

فرهنگ آرایش کردن در این دوره شاید بیش از هر عصر دیگری حتی از سوی مخاطبان و طرفداران آرایش، زیرپا گذاشته می شود.

گویی عده ای خیابان ها و ایستگاه های مترو را که صرفا محل گذر است با آرایشگاه و حتی منزل خود اشتباه گرفته اند.

  عدم اطلاع رسانی درست از سوی دستگاه های آموزشی، پیاده نکردن قوانین پوشش از سوی سازمان ها و نداشتن نظارت صحیح، جوزدگی و نداشتن تعمق فکری استقبال کنندگان از این لوازم به هر نحوی، بی مهری و بی توجهی مردان خانواده به اعضای خانم خانواده، نفوذ ماهواره ها و شبکه های اجتماعی بدون رعایت فرهنگ استفاده از آن ها، درست ایفا نشدنقش والدین و مهاجرت های زیاد(گریز فرهنگی) نبود سواد رسانه ای، نداشتن تقوا، عدم انجام صحیح فریضه امر به معروف و نهی از منکر و & از جمله دلایلی است که اکنون باعث بروز این بی فرهنگی، یعنی استفاده نابه جا و اغراق شده از لوازم آرایشی شده است؛ تا بدانجا که مرز حداقلی آرایش علنی نکردن در مقابل دیگران و انجام آن حداقل در خفا هم بدست عده ای زیر پا گذاشته می شود و این وضعیت تبدیل به بحران شده است.

این گزارش سعی دارد تا علاوه به پرداختن هر چند جزیی به فرهنگ آرایش، دیدگاه چند تن از افرادی را که بدون توجه به فرهنگ آن و بی محابا مشغول استفاده از این لوازم در سطح شهر هستند، نیز منعکس کند.

فرهنگ آرایش اما نوبت به پرداختن به تاریخچه آرایش و وجود فرهنگ نهان آن و بر اساس فطرت انسان می رسد.

آرایش در میان انسان های بدوی نیز به هنگام اجرای مراسم های خاصشان رواج داشته است به طوریکه هنوز در میان اقوام مالایی و حتی سرخ پوستان، شمه هایی از آرایش های پیش از اختراع خط وجود دارد مانند استفاده از استخوان شکارهایشان به عنوان زینت یا استفاده از رنگ های گیاهی به طرزی خاص! شروع تاریخ عینی آرایش به مصریان قدیم می رسد که آنها همان طور که در کتیبه هایشان پیداست از لوازم آرایشی صرفا در مراسم های مذهبی و برای همسر (فردی که با او قرار بود رابطه برقرار کنند که گاها شامل کاهنان هم می شد) استفاده می کردند.

آنها حمام هایی مخصوص برای نظافت و خوشبو کردن پوست بدن داشتند که پیش از انجام مراسم از آنها بهره می گرفتند و البته آرایششان را در اتاقی مخصوص به تنهایی یا در مقابل ندیمه های مخصوصشان (در طبقات اشرافی و درباری) انجام می دادند تا به غیر از ندیمه ها، دیگران شاهد آرایش کردن آنها نباشند.

فرهنگ استفاده انحصاری از لوازم آرایش در بیشتر کشورهای جهان وجود داشته و هنوز هم در بسیاری از کشورها رعایت می شود که نقطه مشترک آن استفاده از این لوازم در مراسم های خاص و نه درهنگام حضور عادی در اجتماع است و نکته بعد استفاده از این لوازم در خفا است تا هر چند به مدت کوتاه فرد آرایش شده چهره واقعی خود را پنهان کرده و به زیبایی بدون دید دیگران به هنگام تکمیل شدن مراحل آرایش در مراسم و یا در مقابل همسر حضور یابند که البته استثنای این قوانین برای رقاصه ها، کنیزکان، ملیجک ها و عموما افرادی از قشر پایین بوده است.

به طور مثال هنوز در فیلم های آسیای شرقی (چین، کره و&) شاهد هستیم که آرایش یک خانم صرفا در اتاقی بسته و حداکثر با دو مشاطه گر یا ندیمه انجام می شود و در مراسم یا در مقابل همسر با آرایش حضور دارد.

(البته با اغماض از چهره ای اصطلاحا گریم شده برای بازی در فیلم)این فرهنگ در ایران با توجه به تمدن کهن و بالا و عقاید اسلامی به تمامی رعایت می شد و هنوز هم در بیشتر خانواده ها برای حفظ حرمت های اخلاقی و ارزش ها مراعات می شود، اما در سال های اخیر برخی حتی آرایش های خود را هم در ایستگا ه های مترو یا در ماشین به طور علنی انجام می دهند.

در همین خصوص هر چند با سختی با چند تن از این افراد مصاحبه کردیم.

نفر اول: حس خاصی ندارم ولی نگاه دیگران اذیتم می کند/ از وقت تلف شده ام در مترو استفاده کردم در یکی از ایستگاه های مترو خط 4 حدود ساعت 7 و نیم صبح و با صدای دست فروش که به زور خود را میان انبوه مردم، جای می دهد و فریاد می زند؛ ریمل استخری، مداد چشم بورژوییست و & همراه با تستر دارم، می خواهید براتون تست کنم؟! با دختر خانمی حدود 25سال مواجه می شوی که با ظاهری بسیار ساده مشغول باز کردن کیف لوازم آرایش خود هست.

آینه را در مقابل خود می گیرد، از کرم پودر شروع می کند و پیش می رود تا جایی که از ایستگاه میدان شهدا تا ایستگاه شادمان که مقصد اواست هنوز دست از آرایش برنداشته و آخرین مرحله که زدن سایه چشم هست را به علت رسیدن به مقصد پایان می دهد.

خوب که دقت می کنی خبری از چهره معصوم و دوست داشتنی اول نیست و گویی او تبدیل به چهره ای دیگر با غلظت هرچه تمام شده است! و البته واکنش دیگران هم جالب است همه فقط نگاه می کنند و گاهی یک نفر از مسافران در گوش دیگری با نگاه به این دختر هرزگاهی پچ پچی می کند، آری گویی برای همه انجام این کار دختر قبیح است اما هیچ کس همت نمی کند تا به او تذکری دهد که چرا این کار را می کنی یا حداقل چرا در ملاعام این کار را کردی؟ آری! همه فقط نگاه می کنند.

در ایستگاه شادمان با او روربه رو می شوی و تقاضا می کنی که چند دقیقه از وقتش را برای مصاحبه در اختیارت بگذارد و او به سختی قبول می کند.

خلاصه ی گفت و گوی ما به شرح زیر است: +متشکر که وقتتان را در اختیارمان قرار دادید، ممنون می شم اگر اسم و شغلتان را در صورت تمایل به ما بگویید.

_اسمم را نیازی نیست بگم، کارمند یک شرکت پخش مواد غذایی هستم.

+ طبق موضوعی که قبلا خدمتتان گفتم می خواهم بدانم چرا در مترو آرایش می کنید، از این کار چه حسی دارید؟ _چون سرکار می روم و باید آماده کارم بشوم، در مترو هم فقط نشستم یا ایستادم پس بهترین فرصت هست، حس خاصی ندارم ولی نگاه دیگران اذیتم می کند، خیلی نگاه ها زیاد است.

+خوب علت نگاه دیگران را می دانی؟ _بله بخاطر آرایش کردنم هست که خیلی از همین افرادی که من را نگاه می کنند خودشان بدتر از من آرایش کرده اند، من فقط در حد اداری آرایش کردم اما آنها نه! +آرایش اداری ما نداریم، چیزی در خصوص آرایش و فرهنگ زمانی و مکانی آن می دانی؟ از کی شروع به آرایش کردی و از چه زمانی روند آرایش کردن را علنی کردی؟ -این خیلی بد هست که سریع تا چیزی را می خواهیم نقض کنیم یک کلمه فرهنگ را به ان اضافه می کنیم، این را باید می گفتم! من حدود 4 سال هست که وقتی بیرون می آیم آرایش می کنم و چند وقتی هم هست که از وقت تلف شده ام در مترو این استفاده را می کنم.

+اما واقعا آرایش هم تاریخ و هم فرهنگ دارد مانند هر مقوله دیگری، که حتی اگر می خواهی از آن استفاده کنی باید قبلش قواعدش را بدانی، درست یا غلط خودت از آرایش اداری نام بردی و آرایشت را مقایسه کردی با دیگرانی که غلیظ تر استفاده کرده بودند، خود این یعنی شما هم در ذهنتان حالا برای مقایسه یا به تعبیر من توجیه، به فرهنگی پایبندید، هر چند تا جایی که اطلاع دارم بدون ریشه صحیح! _شاید فرهنگ داشته باشد ولی در این زمانه که همه دنبال کار خودشان هستند کسی وقت نمی کندکه دنبال خواندن فرهنگ آرایش و & برود! +وقت زیادی نمی خواهد مثلا همین وقتی که برای آرایشتان گذاشتید را صرف جستجوی اینترنتی یا خواندن کتابی با این موضوع یا موضوع دیگری می کردید! مثلا فرهنگ آرایش این هست که صرفا در مراسم شادی یا در خلوت منزل یا برای همسر انجام شود و مقدمه اش همان انجام دادن آرایش در آرایشگاه یا در منزل دور از چشم عموم هست که دیگران مجبور به دیدن این مسئله فطری نباشند و جامعه ای سالم داشته باشند! خصوصا کودکان و نوجوانان بنا به اقتضای سنشان تحت تأثیر قرار می گیرند و ممکن است علی رغم میل والدین با این کار شما تشویق به انجام آرایش در جامعه بدون توجه به آسیب هایش شود! تا حالا به این ابعاد فکر کرده بودید؟ _ راستش من داره دیرم میشه ولی مثل اینکه شما روانشناسید منم روانشناس نخواستم اگر نیاز بود بهتون رجوع می کنم دوما من مسئول بچه های مردم نیستم، پدر و مادر باید انقدر روی بچه نفوذ داشته باشند که بچه شون رو اونطور که می خوان بار بیارند! در مورد فرهنگ آرایش هم سعی می کنم فکر کنم، ممنون! +ممنونم خدا نگهدار _خداحافظ نفر دوم: اگر اون به دیگری نگاه کنه، مرد دیگری هم به من نگاه می کنه! دو دختر جوان که با ساپورت در حال راه رفتن و بلند خندیدن هستند و یکی از آنها در راه رفت و آمد ایستگاه مترو ناگهان می ایستد و با بالا گرفتن آینه به طرزی که آقایان پشت سر در آینه او را ببینند، آرایش غلیظش را با تجدید رژلبش غلیظ تر می کند، بعد از معرفی و تقاضای مصاحبه او به همراه دوستش باز می خندد ولی حاضر به مصاحبه می شود.

نام او سمیه است و 21 سال دارد.

+ (بالبخند) سمیه جان، آرایشت به اندازه کافی غلیظ هست چرا دوباره تجدیدش کردی؟ _ چون پاپ کورن خوردم و فکر کردم ماتیکم پاک شد! +خوب در آینه دیدی که پاک نشده پس چرا دوباره پررنگش کردی؟ چرا وسط راه مردم این کار را انجام دادی، یعنی انقدر ضروری بود که حاضر بشی در مقابل دیگران آرایش کنی؟ _آره محض احتیاط پررنگ کردم، چی بگم؟! +نگفتی چرا جلوی دیگران این کار را کردی؟ روزانه چند بار خودت را در آینه چک می کنی و چرا؟ -من مرتب بیرون که میام آینه دستم هست، خودم را نگاه می کنم، پریسا دوستم از من هم بدتره(خنده)! مشخصه برای اینکه می خوام ببینم چه شکلی شدم.

+چیزی در خصوص فرهنگ مکانی و زمانی آرایش می دونی؟ وقتی خواستی آرایش کنی در موردش تحقیق کردی؟ _ اووووم! نه ولی سعی می کنم لوازم آرایش خوب بخرم! +خوب خیلی خوبه! ولی الان شما در سن رشد هستی و فکر نمی کنی پوستت نیاز به استراحت و هوا داره؟ _ گفتم که من لوازم آرایش خوب می خرم بعد هم همه مگه همیشه آرایش دارند؟ وقتی بیرون می اییم، آرایش می کنیم.

+پیشنهاد می دهم در خصوص فرهنگ آرایش که یک میل درونی به زیبایی هست و زمان و مکانش مطالعه ای داشته باشی! در مورد اینکه چرا ما نباید در جامعه آرایش کنیم و یا حتی آرایش داشته باشیم، در مورد آسیب هاش اگر خواستی اطلاعاتی براتون می فرستم، لطفا ایمیلتان را بدهید! _ممنون ولی وقتی خانم ها همه آرایش دارند، مگه میشه من آرایش نکنم؟! من خودم شوهر دارم و زود ازدواج کردم، ناراحت هم میشم وقتی می بینم بقیه آرایش کرده میان تو خیابون و شوهرم ممکنه هر لحظه بهشون نگاه کنه ! +مطمئنی اگر آرایش کنی، شوهرت به آنها نگاه نمی کنه؟ تو که خودت رنج می بری از این کار و آسیبش را می دونی چرا باز این کار را انجام می دی؟ _ نه مطمئن نیستم ولی خوب مشخصه اگر اون به دیگری نگاه کنه، مرد دیگری هم به من نگاه می کنه! این طوری شایدشوهرم خودشو بیشتر کنترل کنه! نفر سوم : مجبورم ساعت 5صبح بیدار شوم باز هم در مترو  صبح ساعت 8 و نیم – با پوشش فورم اداری-نزدیک به 35سال-متعهل- مشغول آرایش + می دانید این کارتان که در ملاعام آرایش می کنید، درست نیست؟ _ (باخنده) بله ولی کم آرایشم خوب وقتی مجبوری دیگه در ملاعام و غیره نداره! +خوب اگر می دانید چرا انجام می دهید؟ _ الان فقط آرایش من مسئله هست؟ این همه آدم آرایش دارند! انقدر مسائل بزرگ تر تو جهان هست که آرایش من میانشون گم هست!منتهی چون شماها بنا به دلایلی که بهتون اجازه نمی دهند، جرأت پرداختن بهشون را ندارید، میاید سراغ امثال من! +عجب! این هم مسئله کوچیکی نیست همان طور که اشاره کردید کلا آرایش کردن در اجتماع درست نیست بنا به دلایل کاملا واضح منطقی که جامعه نیاز به امنیت روانی، حیا و.

برای راحت تر زندگی کردن خود فرد و اجتماع دارد! گفتید مجبورید چرا؟ _ چون اکثر خانم ها آرایش دارند و تو برای موفق بودن در جامعه باید تابع باشی! به نظرم آرایش به آدم شخصیت می دهد، بعد هم این نوعی نظافت شخصی محسوب می شه! +آرایش کردن نظافت شخصی نیست، لوازم آرایش جدا از مضرراتی که برای بهداشت روانی دارد به دلیل چسبندگی و مواد شیمیایی که دارد قطع به یقین برای سلامت جسمانی فرد مضر هست و قدرت جذب آلودگی ها را دارد! بگذریم، روزانه چقدر وقت صرف آرایش کردن می کنید و آیا همیشه آرایش دارید؟ مثلا هر روز صبح چه می کنید؟ _خوب من همیشه که آرایش ندارم، فقط وقتی بیرون می آیم یا می خواهم مهمانی بروم یا مهمان برام بیاد، آرایش می کنم پس این مقوله آسیب به بدن تا حدی رفع می شود، صادقانه بگویم من صبح ها برای استحمام، سشوار کشیدن، تجدید لاک، خوردن صبحانه و & مجبورم ساعت 5صبح بیدار شوم خوب اگر آرایش صورت هم اضافه شود 45 دقیقه باید زودتر از خواب بلند شوم پس این 45 دقیقه را می خوابم و در مسیر این کار را می کنم.

نفر چهارم و پنجم صرفا فحاشی کردند و به سؤالات و دلایل بدون توجه بودند و حاضر به مصاحبه نشدند! نفر چهارم فقط آرایش را مقوله شخصی دانست و گفت: جامعه برای من مهم نیست، اگر چنین فرهنگی هم دارد همان طور که در هنر نظریه ای هست مبنی بر مرگ مؤلف، الان هم می گویم مرگ فرهنگ آرایش، طوری که من شاد هستم و از آرایش بهره می گیرم مهم است، نه آلوده شدن مردان مهم هست و نه آرامش زنان! کی دست از این بحث ها بر می دارید؟ زیمل: لباس مادرتان را به من نشان دهید تا بگویم از چه طبقه ای هستید خوب با این اوضاع توقع می رود که حداقل نهادها برای جلوگیری و پیشگیری طرحی داشته باشند اما مثلا در خود مترو به غیر از چند تابلو که قدردان نصبشان هستیم و البته قطره ای در برابر سیل هجمه هاست و متوازن نیست، شاهد وفور تبلیغات آرایشی و بهداشتی هستیم که بودجه کشور و خانوارها را بر باد می دهد.

ایستگاه های متروی تهران در سال های گذشته نیز با حجم عظیم تبلیغات لوازم ارایشی و تعبیه مراکز فروش این لوازم روبه رو بود که این روزها بیشتر شده است و مسئولین مربوطه هیچ فضایی را هر چند در نگاه اول کوچک مانند کناره های دیوار ریلی مترو خالی نگذاشته اند.

از سوی دیگر روز به روز نیاز به پیاده سازی متن طرح گسترش عفاف و حجاب در سازمان ها بیشتر احساس می شود و در آخر اصل روش تربیتی خانواده ها است که متأسفانه معلوم نیست والدین این نقش را به چه کسی سپرده اند و خود را فقط در تأمین مادی فرزندانشان محدود کرده اند، مفهوم اصالت و فرهنگ در میان آنها چه شده است؟ آیا چون بسیاری از خانواده ها به تهران سفر کرده اند و مهاجرند باید اصل فرهنگ خود را ومفاهیم اساسی زندگی را فراموش کنند؟ جالب است بدانیم که زیمل، جامعه شناس معروف، در نظریات مردم شناسی خود به مفهوم زیبایی و تفسیر اشتباه آن چنین اشاره کرده است: لباس مادرتان را به من نشان دهید تا بگویم از چه طبقه ای هستید شما نمی توانید با نقاب زدن از اصالتتان فرار کنید!
کلید واژه ها: آرایش - فرهنگ - لوازم آرایشی - امر به معروف و نهی از منکر - ایستگاه های مترو - مراسم - گزارش - شبکه های اجتماعی - خانواده - استفاده از رنگ - هایی - امر به معروف - اطلاع رسانی - انسان - تاریخ - پوست - درست - طرفداران - مترو - استخوان - اجتماعی - ماهواره - خیابان - اشتباه - مهاجرت - اختراع - قوانین - والدین - جامعه - بحران

آخرین اخبار سرویس:
ساعت پخش و بازپخش سریال های نوروزی اعلام شد

نوروز 97 با ویژه برنامه های شبکه افق سیما

فرهنگ مازندرانی در حال فراموش شدن است

شعر انقلاب و انقلاب شعر در شاهنامه فردوسی در اوج خود معنا می شود

داستان «پایتخت5» چیست؟

روحانی: با پارازیت نمی توان سخنان مردم را نشنیده گرفت (فیلم)

میزبانی اصفهان برای جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان در هاله ای از ابهام

باغ کتاب به خانواده ها بُن کتاب می دهد

آل کاپون بار دیگر به سینما می آید

تهیه کننده فیلم "بدون تاریخ، بدون امضاء": چه باید می کردیم تا حقی از ما و فیلم مان پایمال نشود؟

مهلت ارسال آثار به چهارمین همایش شعر خلیج فارس تمدید شد

جشنواره فجر امسال چقدر هزینه داشت؟

کنسرت نوروزی خواننده محبوب پاپ

شکلات از آذربایجان غربی به جشنواره فیلم ترکیه راه یافت

نکوداشت سیروس طاهباز فریادی از باران در سرزمین ادبیات ایران

شروع خانه تکانی نوروز از هفته اول فروردین ماه/روزهای بهتر برای بازیگر سریال شهرزاد

ساعت کار موزه سینما در ایام نوروز اعلام شد

مجریان برنامه تحویل سال تلویزیون چه کسانی هستند

آغاز ثبت نام اکران دانشگاهی «به وقت شام»

هنرمندان مشهور لبنانی در برنامه تحویل سال به رسانه ملی می آیند

مهلت ارسال آثار به چهارمین همایش شعر خلیج فارس تمدید شد

ساعت کار موزه سینما در نوروز اعلام شد

«بافندگان خیال» به جشنواره مردم شناسی پاریس می رود

معرفی فیلم های بخش «مروری بر سینمای ایتالیا» در جشنواره جهانی فجر

اهدای عروسک های مردم عرب اهواز به موزه ملی عروسک و فرهنگ ایران (+عکس)

نوروزگاه ها؛ احیاگر آیین های سنتی مردم کرمانشاه - فرزاد نویدی*

برگزاری جشنواره فرهنگی هنری عشایر در شهرستان سرپل ذهاب

با دیدن این پیکان به هنر چند هزار ساله ایران سفر کنید+عکس

علی دایی حامی پسرهای پشت نقاب

آرزوی جالب اکبر عبدی برای محسن چاوشی در سال جدید!

جایزه جشنواره فیلم کوتاه هند برای هنرمند بوشهری

20غرفه فروش صنایع دستی در شهرستان فردوس برپا می شود

نکوداشت سیروس طاهباز فریادی از باران در سرزمین ادبیات ایران

ثبت نام اکران دانشگاهی «به وقت شام» آغاز شد

شکلات از آذربایجان غربی به جشنواره فیلم ترکیه راه یافت

«اسرافیل» سومین مادر زندانی را آزاد کرد

«کوپال» از نیمه فروردین 97 اکران می شود

بازیگر زن سرشناس، کتاب می نویسد

ساعت پخش و بازپخش سریال های نوروزی

همراهی شهاب حسینی با دوازده مرد خشمگین

افتتاح دومین خانه بوم گردی ریگان

حضور جهانی سینمای ایران در سال 96

توییت رمزدار خانم بازیگر ، آقای کارگردان را به دام انداخت / با این مرد در آسانسور تنها نباشید! + عکس

توییت رمزدار خانم بازیگر ، آقای کارگردان را به دام انداخت

تجلیل از 90 هنرمند و فعال فرهنگی هنری شهرستان اسفراین

کتاب «صعود از آسمان» به زودی منتشر می شود

دانشگاهیان برای تماشای «به وقت شام» ثبت نام کنند

چهره ها مهمان نادر می شوند/ اعلام جزییاتی از برنامه نوروزی سوغات جنگل

متفاوت ترین فیلم تخیلی هالیوود

تشریح برنامه های نوروزی شبکه افق

اجرای 60 نمایش خیابانی برای کاروان های راهیان نور

مجریان برنامه تحویل سال تلویزیون چه کسانی هستند

امیری اسفندقه: شعر پارسی شعر انقلابی است

اقدام عجیب علی پروین برای معافیت سربازی (فیلم)

گزارش مکتوب ... فرهنگی که در نمک آرمیده است

برنامه دورهمی در تعطیلات نوروز هر شب پخش می شود

پایان جشنواره بین المللی فیلم رشد در استان

«آلفابت» به 3 جشنواره خارجی می رود

59 سالگی کارگردان سرشناس سینما/عکس

در باکس آفیس این هفته مهاجم معبد مغلوب پلنگ سیاه شد

امید زندگانی و سوسن پرور در یک تئاتر

پیام دبیر جشنواره تئاتر دانشگاهی به یک مدیر

جایگاه زبان و ادبیات فارسی در ترکیه در نمایشگاه کتاب استانبول تبیین شد

تصویری که خانم بازیگر در 31 سالگی از خودش منتشر کرد + عکس

جواد انصافی و مازیار عصری مهمان شبکه 4

سومین مادر زندانی توسط عوامل «اسرافیل» آزاد شد

اکران خصوصی فیلم سینمایی لونه زنبور + آلبوم تصویر

ساعت پخش و بازپخش سریال های نوروزی

کتابخانه های منطقه 18 در ایام نوروز فعال است

آرزوی جالب اکبر عبدی برای محسن چاوشی

پخش گلچین «دورهمی» 96

انیمیشن ایرانیِ «آلفابت» در راه 3 جشنواره جهانی

انتقاد تند کتایون ریاحی از مهران مدیری/ هدیه عجیب و غریب خانم بازیگر به موزه دورهمی!

فیلم | به وقت شام در شیراز

12 ماه همراهی با حاشیه و شایعه

مصاحبه با جنجالی ترین کارگردان جشنواره امسال

پیش بینی ها برای فیلم های کن 2018

12 ماه همراهی با حاشیه و شایعه

پیش بینی ها برای فیلم های کن 2018

«گامی در مسیر آشنایی با نهج البلاغه» منتشر شد

آغاز به کار جشنواره فرهنگی هنری عشایر در سرپلذهاب

لوک بسون حرفه ای ترین کارگردان سینمای فرانسه/از آبی بیکاران تا لئون+عکس

آلبوم پژوهشی و محلی «قهس مقوم» منتشر شد

فیلم Red Notice قرار است تا در سال 2020 منتشر شود

جشن نوروزگاه در سه منطقه از تهران برگزار می شود

نمایش زبان اصلی به سفر دور دنیا می رود

کوروش زارعی به کرمی تبریک گفت و از شفیعی قدردانی کرد

اعلام ساعت کار موزه سینما در ایام تعطیلات نوروز

آغاز ثبت نام اکران دانشگاهی به وقت شام

رمان «امت عشق» تجربه تازه از زندگی «حافظ» غزلسرای بزرگ ایرانی منتشر خواهد شد/ اشتراک نوشتن با مردم سرزمینم

رقم هزینه ها ی جشنواره فیلم فجر 36 اعلام شد

برنامه های نوروزی شبکه افق حضور هنرمندان لبنانی در برنامه تحویل سال شبکه افق/ پخش سریال پایتخت 5 از 2 شبکه

جشن نوروزگاه در سه منطقه از تهران برگزار می شود

«عکس سفید» راوی مسائل زوج ها

هنرمندانی که سال 96 جاودانه شدند

به بهانه چهارمین جشنواره عمار در غزه

آغاز ثبت نام اکران دانشگاهی «به وقت شام»

ساعات کار موزه ها در نوروز 97 اعلام شد

اجرای طرح "عیدانه کانون، کتاب یار مهربان"

کپی دکور برنامه «احسان علیخانی» از اسکار 2018!

گزارشی از آرایش بی دردسر زنان در مترو

گزارشی از آرایش بی دردسر زنان در مترو