مطالب مرتبط:
ابهام در میزان بدهی دولت به شهرداری تهران
رییس شورای شهر تهران از آغاز مطالعات پروژه تونل ریلی البرز خبر داد
رییس شورای شهر تهران از آغاز مطالعات پروژه تونل ریلی البرز خبر داد
رییس شورای شهر تهران از آغاز مطالعات پروژه تونل ریلی البرز خبر داد
رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران در گفت وگو با فارس: اشکالات طرح جدید ترافیک اعلام شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 اسفند 1396 ساعت 10:212018-02-20اقتصادي

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران: بودجه حمل و نقل عمومی افزایش یافته است/ رقم بدهی دولت به شهرداری تهران مشخص نیست


رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران گفت: میزان بدهی دولت به شهرداری تهران مشخص نیست، ولی از یک هزار تا 20 هزار میلیارد تومان این بدهی ها عنوان می شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار اجتماعی "، مجید فراهانی در نشست خبری روز گذشته خود در خصوص بودجه سال 97 شهرداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: بودجه ای که اخیراً به تصویب شورا رسیده است، اولین بودجه مصوب شورای پنجم بوده که البته از نظر ما این بودجه به خاطر مشکلات مالی و میراث ساختار معیوبی که مدیریت شهری در گذشته داشت، ایده آل نبود، ولی تلاش کردیم بودجه ای با عدالت تدوین شود.

وی افزود: در بودجه سال 97 تلاش شده است که انضباط مالی در شهرداری تهران داشته باشیم و عملکرد شهرداری با بودجه مصوب شده مورد انطباق قرار می گیرد.

وی ادامه داد: امسال برخلاف سال های گذشته، بودجه به صورت شفاف تصویب شد و لایحه بودجه در اختیار تمامی شهروندان قرار گرفت تا نظرات خود را اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه بررسی بودجه در سال های گذشته در جلسات غیرعلنی صورت می گرفت گفت: بسیاری از مطالبات و پیشنهاداتی که در بودجه سال 97 مورد بررسی قرار گرفت، به خاطر نظرات شهروندان بوده و ما تلاش کردیم این نظرات را مورد بررسی قرار بدهیم.

وی خاطرنشان کرد: لایحه بودجه سال 97 تهران در برخی از موارد با مشارکت تمامی اعضا تغییر و اصلاح شد و برخلاف سنوات گذشته که محور، بودجه اولیه بود، همه کمیسیون ها مأموریت داشتند مشارکت خاص خود را در ارائه بودجه داشته باشند و شاهد آن بودیم که تأیید و تصویب بودجه در نوع خودش سابقه نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: کمیته بودجه نظارت شورای شهر تهران در 15 روز متوالی و در 15 جلسه شش ساعته و 50 ساعت جلسه کارشناسی مورد بررسی قرار گرفت و نهایتاً پس از بررسی های صورت گرفته، در کمیسیون تلفیق و همینطور صحن علنی شوری شهر تهران، بودجه حدود 17 هزار و 400 میلیارد تومانی شهرداری تهران به تصویب رسید.

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران گفت: در آخرین تبصره، شهرداری تهران مکلف شد گزارش بودجه را هر سه ماه یکبار منتشر کند.

در بعضی از مواقع شاهد آن بوده ایم که بودجه اختصاص پیدا می کرد ولی در بخشی دیگر هزینه می شد.

فراهانی بیان داشت: از این پس کارمان را به صورت علمی و نظارت به حسن انجام بودجه انجام می دهیم و با نظارت قوی، ضریب تحقق بودجه شورا را بالا می بریم.

وی گفت: به استناد حسابرسی های صورت گرفته، شورا تکالیفی را برعهده شهرداری تهران می گذارد که این تکالیف در راستای این است که بودجه انحراف نداشته باشد.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته، تصویب خزانه واحد برای شهرداری بود که همه مناطق، شرکت ها و سازمان ها باید درآمدهایشان را از یک کانال مشخص انجام دهند.

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران اظهار داشت: بودجه سال 97 شهرداری تهران به واسطه کاهش درآمدهای شهرسازی، کاهش یافته است و بیش از 50 درصد بودجه شهرداری به فروش تراکم وابسته بود و برای اولین بار بودجه شهرداری با انقباض شدید بسته شد، در صورتی که بودجه سال 97 شهرداری تهران باید 20 هزار میلیارد تومان با توجه به افزایش نرخ تورم تصویب می شد، با کاهش 20 درصدی مواجه شد.

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران بیان کرد: علی رغم بودجه شدید انقباضی شهرداری تهران در سال 97، شورا تعهد خود را به چند حوزه نشان داد.

مهمترین درخواست شهروندان تهرانی از شورای شهر این است که رسالت خود را در حد تفویض اختیارات انجام دهند و در راستای بار ترافیک و آلودگی هوا بکوشند.

وی افزود: بنابراین بودجه حمل و نقل عمومی را نه تنها کاهش ندادیم، بلکه 180 میلیارد تومان نیز افزایش یافت و 4 هزار میلیارد تومان نیز اوراق مشارکت برای خرید واگن اختصاص داده ایم که سرفاصله قطارها برای ورود به ایستگاه های مورد بهره برداری شده به دو دقیقه برسد.

فراهانی خاطرنشان کرد: تلاش شده که هر بخشی اضافه درآمد داشته باشیم، آن درآمد را در حوزه حمل و نقل و ترافیک هزینه کنیم.

وی گفت: هوشمند کردن شهر یکی از مسائلی است که می تواند موجب تسهیل در رفت و آمد شود و ترافیک را نیز کاهش دهد، بنابراین 34 میلیارد تومان نیز ردیف های مربوط به توسعه الکترونیک و هوشمندسازی شهر را افزایش دادیم.

فراهانی درباره پرداخت دیون شهرداری تهران نیز اظهار داشت: شهرداری 50 هزار میلیارد تومان به بانک ها، پیمانکاران، اشخاص حقیقی و حقوقی بدهکار است و سالانه 6 هزار میلیارد تومان به این رقم افزوده می شود.

وی بیان داشت: علی رغم اینکه بودجه سال آینده انقباضی بسته شد، ولی دست اندازی به پرداخت دیون شهرداری نکردیم و براساس مستندات بودجه، باید این دیون پرداخته شود.

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران ادامه داد: در بودجه سال آینده، مصارف و منابع غیرمرتبط را حذف کرده ایم که این کاهش به دلیل حذف مأموریت های غیرذاتی در شهرداری تهران است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا تضارب آرا در شورای شهر زیاد است، گفت: اعضای شورا از یک فهرست واحد آمدند ولی هیچ کدام در عرصه نظارت کارشناسی، خود را سانسور نمی کنند و آنچه را که فکر می کنند به صلاح مردم است، در هر عرصه ای بیان می کنند.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه بدهی دولت به شهرداری تهران چه میزان است، گفت: دیدگاه های متنوعی در این خصوص مطرح شده است ولی هیچ رقم مشخصی را برای بدهی دولت به شهرداری تهران به توافق نرسیدند و از یک هزار تا بیش از 20 هزار میلیارد تومان درباره بدهی دولت به شهرداری گفته می شود.

* رقم بدهی دولت به شهرداری مشخص نیست فراهانی گفت: نیمی از بودجه توسعه مترو، یک سوم هزینه بلیط حمل و نقل عمومی و دیگر مواردی که در قانون آمده است را باید دولت بپردازد.

وی افزود: تعهدی که دولت در بازسازی بافت فرسوده در شهر تهران دارد، یکی از دیگر اقدامات خوب دولت در شهر تهران است.

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا بخشی از بودجه شهرداری در جلسات محرمانه به تصویب رسیده است، گفت: هیچ یک از بخش بودجه شهرداری تهران در جلسات محرمانه تصویب نشده است و جلسات متعددی در این زمینه داشته ایم.

وی افزود: تمامی بودجه در صحن علنی شورا و کمیسیون تلفیق به تصویب رسیده است، بنابراین هیچ یک از ارقام بودجه 96 در جلسات علنی مصوب نشده و آن چیزی که مصوب شده در جلسات علنی بوده است.

فراهانی درباره دیون شهرداری تهران افزود: در ابتدا تصور این بود که شهرداری 20 هزار میلیارد تومان به بانک ها و 10 هزار میلیارد تومان نیز به پیمانکاران و اشخاص حقیقی بدهکار است ولی روز به روز به عدد این بدهی ها اضافه می شد و ما شاهد این بودیم که براساس کشفیات صورت گرفته، بدهی شهرداری تهران به 50 هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: بعضی از پیمانکاران از سال 88 و 89 بدهی خود را از شهرداری دریافت نکرده اند.

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران ادامه داد: اقدامی که صورت گرفته است علی رغم انقباضی بودن بودجه و با توجه به اینکه درآمدهای شهرداری تهران کاهش پیدا کرده است، ولی 1300 میلیارد تومان بودجه نقدی برای پرداخت دیون گذاشته ایم و امیدواریم از سایر بخش ها نیز این بودجه افزایش یابد.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/a3yb1q
کلید واژه ها: بودجه - شهرداری تهران - تهران - شهرداری - شورای شهر تهران - شهر تهران - شورای شهر - شورا - نظارت - شورای - لایحه بودجه - صورت - بدهی دولت - میلیارد - فراهانی - حمل و نقل عمومی - کمیسیون تلفیق - مشکلات مالی - تصویب بودجه - گزارش - نشست خبری - ساعت - حمل و نقل - دولت - مالی - خبرنگار - اجتماعی - مطالبات - برگزار - مدیریت

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارمند تور خارجی،کارمند تور داخلی،کارآموز تور با حقوق

حضور سه نماینده مجلس در ورزشگاه آزادی/ عکس

تنش آبی در 48 درصد منابع آبی سیستان و بلوچستان

اولین تور عکاسی در شهرک های صنعتی قزوین برگزار شد

جلوی قاچاق پوشاک به کشور گرفته شود

استخدام مهندس پزشکی در یک شرکت معتبر در تهران

بانک مشترک ایرانی - سوری تاسیس شود

منزل پدر وحید امیری هنگام دیدار ایران - اسپانیا/ عکس

تغییرات نرخ 39 ارز/ دلار 4249 تومان شد

توصیه های هواشناسی کشاورزی برای روزهای آغازین تابستان

بیش از یک میلیون هکتار از مراتع در خشک ترین وضعیت

پیام احسان علیخانی به پیکه/ عکس

صادرات غیرنفتی به 11 میلیارد و 242 میلیون دلار رسید

علت افزایش هزینه ها در طرح تحول سلامت اعلام شد

افزایش کشفیات مواد مخدر در استان

کشت توت فرنگی در قزوین

اختصاص هزار و 500 میلیارد ریال برای اجرای طرح های آبزی پروری

ایران از واردات گندم بی نیاز شد

وزارت راه و بانک تجارت برای تکمیل آزادراه رشت تفاهم کردند

وزارت راه و بانک تجارت برای تکمیل آزادراه رشت تفاهم کردند

خودرویی 56 ساله که 45 میلیون یورو قیمت گذاشته شده است/ ویدئو

ایران از واردات گندم بی نیاز شد

کاهش مشکلات اقتصادی با توسعه ورزش

آسیب تولیدکننده از دستگاههای دولتی

اهمیت کارآفرینی و تقویت اشتغال بانوان با هدف توسعه اقتصادی

اینستاگرام از پلتفرم ویدیوهای طولانی IGTV رونمایی کرد؛ رقیب قدرتمند یوتوب

بانک مشترک ایران و سوریه تاسیس می شود

احتکار خودرو غیرقابل تصور است

دبیرکل اوپک: توافق اوپک صنعت نفت را از بدترین دوران رکود نجات داد

عربستان برای ضرر رساندن به ایران با آمریکا همدست می شود

کاهش قیمت نفت در پی حمایت ایران از افزایش تولید اوپک

امارات: اوپک به مدیریت بازار نفت با روسیه ادامه می دهد

پیشنهاد تاسیس بانک مشترک ایرانی – سوری

چرخش سیاست تولید عربستان با یک پیام

‏راهکارهای کاهش مصرف آب در ساختمان های اداری

صادرات غیرنفتی به 11 میلیارد و 242 میلیون دلار رسید

راه اندازی سامانه تسهیلات ارزی ویژه اعضای هیأت علمی

بانک مشترک ایرانی - سوری تاسیس شود

آخرین مهلت ارسال مقاله به کنفرانس حفاظت و اتوماسیون در سیستم های قدرت

1500 دستگاه سراتو در ساعات اولیه فروخته شد

لزوم رعایت کامل قیمت های مصوب محصولات

کاهش 55 سنتی قیمت نفت پس از موافقت اوپک

کاهش قابل توجه حجم معاملات مسکن در بازار تهران

اشتغالزایی باید به بخش های خدمات و گردشگری سوق داده شود

استخدام سرپرست فروش آقا در یک کارخانه تولیدی در فارس

بانک آینده 2هزار فقره وام ازدواج پرداخت

نرخ سکه و طلا در بازار رشت

علت جهش قیمت ملک بررسی شد

عکس/ تماشای بازی ایران و اسپانیا در ایرانشهر

اختصاص هزار و 500 میلیارد ریال اجرای طرح های آبزی پروری

تعطیلی 11 مرکز متخلف در طرح نظارت بهداشتی

کاهش قیمت نفت پس از موافقت اوپک با پیشنهاد افزایش تولید از سوی ایران

انتظار افزایش نرخ سود بانکی

کل مازندران درگیر خشکسالی است

اجرای طرح ذخیره گاه گلابی در دلفان نیازمند توجه مسئولان

15 قایق به هیات بوشهر تحویل شد

اجرای طرح ذخیره گاه گلابی در دلفان نیازمند توجه مسئولان

مرحله سوم فروش قطعی محصولات ایران خودرو ویژه عید سعید فطر

کشتی کروز چگونه ساخته می شود؟

لشگر اینستاگرامی ها 1 میلیاردی شد / درآمد 5.5 میلیارد دلاری اینستاگرام از بازار آمریکا

استخدام آشپز ماهر آقا در محدوده فردیس

بانک آینده بیش از 2 (دو) هزار فقره وام ازدواج اعطا کرده است

زمزمه افزایش نرخ سود بانکی

استخدام مهندس صنایع آقا برای شرکت معدنی معتبر در اصفهان

وزیر نفت نیجریه: اوپک باید منافع خود را در اولویت قرار دهد

آغاز اعمال تعرفه های متقابل ترکیه علیه آمریکا

تولید اتوبوس در 2 شرکت متوقف شد

تداوم ریپ زدن گروه خودرویی در جاده تالار

لزوم مدیریت مصرف آب کارون در شمال خوزستان

پرداخت نیمی از پول گندمکاران بلافاصله پس از خرید

بانک مشترک ایران و سوریه تاسیس می شود

استخدام صندوقدار خانم جهت همکاری با مامک پیتزا در قم

استخدام منشی خانم آشنا به گرافیک و برنامه حسابداری در قم

استخدام پیک موتوری مجرب جهت تهیه غذا در شهر قم

استخدام استادکار مکانیک یا تنظیم موتور در شهر قم

استخدام نیروی فنی جهت کار در یخچالسازی در قم

استخدام نیرو جهت کار در کارگاه ریخته گری در زنجان

استخدام تعدادی ویزیتور خانم و آقا با سابقه کار موادغذایی در قم

صادرات غیرنفتی با 21 درصد رشد به 11.2 میلیارد دلار رسید

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در سمنان+ فیلم

چهار ماه کار ؛ 150 میلیون تومان درآمد

افزایش 30 درصدی سهمیه ورود ایثارگران به دانشگاه ها/تدوین 10 بند برای حمایت از تولید داخلی/مخالفت مجلس با بررسی اولویت دار اصلاح ساختار دولت/ورود کمیته رصد مجلس به شش گروه کالای قاچاق

استخدام دربان جهت همکاری با رستوران بید مجنون در قم

کاهش جمعیت آفت سن در گندمزارهای لرستان

استخدام فروشنده حرفه ای در فروشگاه لباس اپرا در زنجان

استخدام کارشناس فنی آقا در شرکت اینترنت تک نت در همدان

استخدام نیروی ساده کافی شاپ جهت همکاری در شهر قم

استخدام نیرو جهت کار در رستوران دنیای کبا بیتا در زنجان

استخدام سالن کار با سابقه کار جهت رستوران در شهر قم

استخدام کارشناس کشاورزی در مرکز تحقیقات کاربردی و تولید بذر

استخدام آشپز و کمک آشپز با سابقه کار جهت رستوران

استخدام حسابدار خانم مسلط به نرم افزار هلو در زنجان

استخدام یک مکانیک دیزل کار ماهر جهت تعمیرگاه لیفتراک

استخدام کارگر فنی جهت همکاری در زنجان

استخدام کارشناس آی تی در شرکت معتبر تولیدی معدنی در زنجان

ایجاد اشتغال به ارزان ترین قیمت از طریق صنایع دستی

عکس/ شادی متفاوت زوج تهرانی پس از بازی ایران و اسپانیا

تمهیدات لازم برای اجرای موفق طرح ملی توسعه مشاغل خانگی اندیشیده شده است

اعطای تسهیلات حمایتی به 789 زندانی نیازمند توسط بانک صادرات

تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران: بودجه حمل و نقل عمومی افزایش یافته است/ رقم بدهی دولت به شهرداری تهران مشخص نیست

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران: بودجه حمل و نقل عمومی افزایش یافته است/ رقم بدهی دولت به شهرداری تهران مشخص نیست