مطالب مرتبط:
ابهام در میزان بدهی دولت به شهرداری تهران
رییس شورای شهر تهران از آغاز مطالعات پروژه تونل ریلی البرز خبر داد
رییس شورای شهر تهران از آغاز مطالعات پروژه تونل ریلی البرز خبر داد
رییس شورای شهر تهران از آغاز مطالعات پروژه تونل ریلی البرز خبر داد
رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران در گفت وگو با فارس: اشکالات طرح جدید ترافیک اعلام شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 اسفند 1396 ساعت 09:212018-02-20اقتصادي

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران: بودجه حمل و نقل عمومی افزایش یافته است/ رقم بدهی دولت به شهرداری تهران مشخص نیست


رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران گفت: میزان بدهی دولت به شهرداری تهران مشخص نیست، ولی از یک هزار تا 20 هزار میلیارد تومان این بدهی ها عنوان می شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار اجتماعی "، مجید فراهانی در نشست خبری روز گذشته خود در خصوص بودجه سال 97 شهرداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: بودجه ای که اخیراً به تصویب شورا رسیده است، اولین بودجه مصوب شورای پنجم بوده که البته از نظر ما این بودجه به خاطر مشکلات مالی و میراث ساختار معیوبی که مدیریت شهری در گذشته داشت، ایده آل نبود، ولی تلاش کردیم بودجه ای با عدالت تدوین شود.

وی افزود: در بودجه سال 97 تلاش شده است که انضباط مالی در شهرداری تهران داشته باشیم و عملکرد شهرداری با بودجه مصوب شده مورد انطباق قرار می گیرد.

وی ادامه داد: امسال برخلاف سال های گذشته، بودجه به صورت شفاف تصویب شد و لایحه بودجه در اختیار تمامی شهروندان قرار گرفت تا نظرات خود را اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه بررسی بودجه در سال های گذشته در جلسات غیرعلنی صورت می گرفت گفت: بسیاری از مطالبات و پیشنهاداتی که در بودجه سال 97 مورد بررسی قرار گرفت، به خاطر نظرات شهروندان بوده و ما تلاش کردیم این نظرات را مورد بررسی قرار بدهیم.

وی خاطرنشان کرد: لایحه بودجه سال 97 تهران در برخی از موارد با مشارکت تمامی اعضا تغییر و اصلاح شد و برخلاف سنوات گذشته که محور، بودجه اولیه بود، همه کمیسیون ها مأموریت داشتند مشارکت خاص خود را در ارائه بودجه داشته باشند و شاهد آن بودیم که تأیید و تصویب بودجه در نوع خودش سابقه نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: کمیته بودجه نظارت شورای شهر تهران در 15 روز متوالی و در 15 جلسه شش ساعته و 50 ساعت جلسه کارشناسی مورد بررسی قرار گرفت و نهایتاً پس از بررسی های صورت گرفته، در کمیسیون تلفیق و همینطور صحن علنی شوری شهر تهران، بودجه حدود 17 هزار و 400 میلیارد تومانی شهرداری تهران به تصویب رسید.

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران گفت: در آخرین تبصره، شهرداری تهران مکلف شد گزارش بودجه را هر سه ماه یکبار منتشر کند.

در بعضی از مواقع شاهد آن بوده ایم که بودجه اختصاص پیدا می کرد ولی در بخشی دیگر هزینه می شد.

فراهانی بیان داشت: از این پس کارمان را به صورت علمی و نظارت به حسن انجام بودجه انجام می دهیم و با نظارت قوی، ضریب تحقق بودجه شورا را بالا می بریم.

وی گفت: به استناد حسابرسی های صورت گرفته، شورا تکالیفی را برعهده شهرداری تهران می گذارد که این تکالیف در راستای این است که بودجه انحراف نداشته باشد.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته، تصویب خزانه واحد برای شهرداری بود که همه مناطق، شرکت ها و سازمان ها باید درآمدهایشان را از یک کانال مشخص انجام دهند.

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران اظهار داشت: بودجه سال 97 شهرداری تهران به واسطه کاهش درآمدهای شهرسازی، کاهش یافته است و بیش از 50 درصد بودجه شهرداری به فروش تراکم وابسته بود و برای اولین بار بودجه شهرداری با انقباض شدید بسته شد، در صورتی که بودجه سال 97 شهرداری تهران باید 20 هزار میلیارد تومان با توجه به افزایش نرخ تورم تصویب می شد، با کاهش 20 درصدی مواجه شد.

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران بیان کرد: علی رغم بودجه شدید انقباضی شهرداری تهران در سال 97، شورا تعهد خود را به چند حوزه نشان داد.

مهمترین درخواست شهروندان تهرانی از شورای شهر این است که رسالت خود را در حد تفویض اختیارات انجام دهند و در راستای بار ترافیک و آلودگی هوا بکوشند.

وی افزود: بنابراین بودجه حمل و نقل عمومی را نه تنها کاهش ندادیم، بلکه 180 میلیارد تومان نیز افزایش یافت و 4 هزار میلیارد تومان نیز اوراق مشارکت برای خرید واگن اختصاص داده ایم که سرفاصله قطارها برای ورود به ایستگاه های مورد بهره برداری شده به دو دقیقه برسد.

فراهانی خاطرنشان کرد: تلاش شده که هر بخشی اضافه درآمد داشته باشیم، آن درآمد را در حوزه حمل و نقل و ترافیک هزینه کنیم.

وی گفت: هوشمند کردن شهر یکی از مسائلی است که می تواند موجب تسهیل در رفت و آمد شود و ترافیک را نیز کاهش دهد، بنابراین 34 میلیارد تومان نیز ردیف های مربوط به توسعه الکترونیک و هوشمندسازی شهر را افزایش دادیم.

فراهانی درباره پرداخت دیون شهرداری تهران نیز اظهار داشت: شهرداری 50 هزار میلیارد تومان به بانک ها، پیمانکاران، اشخاص حقیقی و حقوقی بدهکار است و سالانه 6 هزار میلیارد تومان به این رقم افزوده می شود.

وی بیان داشت: علی رغم اینکه بودجه سال آینده انقباضی بسته شد، ولی دست اندازی به پرداخت دیون شهرداری نکردیم و براساس مستندات بودجه، باید این دیون پرداخته شود.

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران ادامه داد: در بودجه سال آینده، مصارف و منابع غیرمرتبط را حذف کرده ایم که این کاهش به دلیل حذف مأموریت های غیرذاتی در شهرداری تهران است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا تضارب آرا در شورای شهر زیاد است، گفت: اعضای شورا از یک فهرست واحد آمدند ولی هیچ کدام در عرصه نظارت کارشناسی، خود را سانسور نمی کنند و آنچه را که فکر می کنند به صلاح مردم است، در هر عرصه ای بیان می کنند.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه بدهی دولت به شهرداری تهران چه میزان است، گفت: دیدگاه های متنوعی در این خصوص مطرح شده است ولی هیچ رقم مشخصی را برای بدهی دولت به شهرداری تهران به توافق نرسیدند و از یک هزار تا بیش از 20 هزار میلیارد تومان درباره بدهی دولت به شهرداری گفته می شود.

* رقم بدهی دولت به شهرداری مشخص نیست فراهانی گفت: نیمی از بودجه توسعه مترو، یک سوم هزینه بلیط حمل و نقل عمومی و دیگر مواردی که در قانون آمده است را باید دولت بپردازد.

وی افزود: تعهدی که دولت در بازسازی بافت فرسوده در شهر تهران دارد، یکی از دیگر اقدامات خوب دولت در شهر تهران است.

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا بخشی از بودجه شهرداری در جلسات محرمانه به تصویب رسیده است، گفت: هیچ یک از بخش بودجه شهرداری تهران در جلسات محرمانه تصویب نشده است و جلسات متعددی در این زمینه داشته ایم.

وی افزود: تمامی بودجه در صحن علنی شورا و کمیسیون تلفیق به تصویب رسیده است، بنابراین هیچ یک از ارقام بودجه 96 در جلسات علنی مصوب نشده و آن چیزی که مصوب شده در جلسات علنی بوده است.

فراهانی درباره دیون شهرداری تهران افزود: در ابتدا تصور این بود که شهرداری 20 هزار میلیارد تومان به بانک ها و 10 هزار میلیارد تومان نیز به پیمانکاران و اشخاص حقیقی بدهکار است ولی روز به روز به عدد این بدهی ها اضافه می شد و ما شاهد این بودیم که براساس کشفیات صورت گرفته، بدهی شهرداری تهران به 50 هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: بعضی از پیمانکاران از سال 88 و 89 بدهی خود را از شهرداری دریافت نکرده اند.

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران ادامه داد: اقدامی که صورت گرفته است علی رغم انقباضی بودن بودجه و با توجه به اینکه درآمدهای شهرداری تهران کاهش پیدا کرده است، ولی 1300 میلیارد تومان بودجه نقدی برای پرداخت دیون گذاشته ایم و امیدواریم از سایر بخش ها نیز این بودجه افزایش یابد.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/a3yb1q
کلید واژه ها: بودجه - شهرداری تهران - تهران - شهرداری - شورای شهر تهران - شهر تهران - شورای شهر - شورا - نظارت - شورای - لایحه بودجه - صورت - بدهی دولت - میلیارد - فراهانی - حمل و نقل عمومی - کمیسیون تلفیق - مشکلات مالی - تصویب بودجه - گزارش - نشست خبری - ساعت - حمل و نقل - دولت - مالی - خبرنگار - اجتماعی - مطالبات - برگزار - مدیریت

آخرین اخبار سرویس:
معرفی سیستم دستیار پارک مرسدس بنز، رنج روور ولار و جگوار اف-پیس

کار قاچاق با رفاقت که حل نشد، با یقه گیری حل می شود؟

بیش از 500 هزار بروشور فرهنگی بین مسافران نوروزی در لرستان توزیع می شود

مراکز اقامتی خراسان رضوی 20 تا 60 درصد تخفیف می دهند

بمباران پاکدشت

وزیر نفت: برای ما تجربه مهم است، نه رنگ مو و چشم

صد سال با الماس سه پر؛ نگاهی به هشت خوردروی افسانه ای میتسوبیشی

وزیر نفت: برای ما تجربه مهم است، نه رنگ مو و چشم

افزایش قیمت گوشت مرغ در آستانه عید

جلسه دستمزد وزارت اقتصاد هم بی نتیجه پایان یافت

افتتاح پروژه های اداری و ورزشی آبسرد با اعتبار 1 میلیارد تومانی

رییس بسیج اصناف کشور خبر داد تمرکز بسیج اصناف بر ترغیب کسبه بر فروش کالای ایرانی در سال 97

رکود درشب عید بازار خودروهای وارداتی +جدول

تمرکز بسیج اصناف بر ترغیب کسبه بر فروش کالای ایرانی در سال 97

مدیر توتال: اگر آمریکا از برجام خارج شود، به تعهدات خود پایبند خواهیم بود

برف و سرما در برخی مناطق خراسان رضوی به کشاورزان خسارت زد

سرمایه گذاری 2.4 میلیارد دلاری بخش خصوصی برای توسعه 2 میدان نفتی

برای همه شرکت های ایرانی کار داریم

برف و سرما در برخی مناطق خراسان رضوی به کشاورزان خسارت زد

زنگنه: نفت ملی یعنی توان اجرای طرح های بزرگ را داریم

سرمایه گذاری 2.4 میلیارد دلاری بخش خصوصی برای توسعه 2 میدان نفتی

زنگنه: نفت ملی یعنی توان اجرای طرح های بزرگ را داریم

برف و سرما در برخی مناطق خراسان رضوی به کشاورزان خسارت زد

جهش سکه در آخرین یکشنبه سال

شرایط بانک ها و موسسات مطلوب است

آغاز پروژه احداث مدارس اهدایی بیمه پارسیان به مناطق زلزله زده غرب کشور

ذخیره سدها نسبت به پارسال 12 درصد آب رفت

جلسه نهایی شورای عالی کار برای تعیین دستمزد 97 آغاز شد/ 13میلیون کارگر در انتظار نتیجه تعیین دستمزد سال آینده

رشد 242 واحدی شاخص کل بورس

وزیر نفت: برای ما تجربه مهم است، نه رنگ مو و چشم

شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی از زیرمجموعه بانک ملی خارج شد

آستانه قیمت کیا سورنتو جدید، 26 هزار دلار خواهد بود

چگونه تیم بازاریابی و فروش را به هم نزدیک تر کنیم

افزایش پرونده های قضایی مربوط به فحاشی

فارس خبر می دهد اعضای شورای عالی کار راهی وزارت کار شدند/ دستمزد کارگران در وزارت اقتصاد تعیین نشد

راه آهن به 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری طی 10 سال نیاز دارد

صعود 2پله ای شادی ایرانی ها

اروپا، بزرگترین خریدار نفت خام ایران

جرائم مجازی

شهردار: طرقبه از نظر سرمایه گذاری در حوزه تجاری اشباع شده است

زرقان، آماده استقبال ازمهمانان نوروزی

­امضا قرارداد توسعه میدان‎های نفتی سپهر و جفیر

خروج از بنگاهداری چوب حراج زدن به دارایی کارگران نیست

بیش از چهار هزار تن مایحتاج شب عید در فارس توزیع شده است

شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی از زیرمجموعه بانک ملی خارج شد

شاخص ارزی سال 97 به کجا خواهد رفت؟

پشت پرده تصمیم کاهش تعرفه واردات خودرو

جریمه شدن رانندگان در صورت عدم دریافت کارت امداد صحت ندارد

هشدار در مورد افزایش خطای درمان بیماران

بیش از چهار هزار تن مایحتاج شب عید در فارس توزیع شده است

جریمه 145 میلیارد تومانی متخلفان در 10 روز

شهردار: طرقبه از نظر سرمایه گذاری در حوزه تجاری اشباع شده است

ارائه خدمات با کیفیت بالا در ایام عید

پایان مذاکرات مزدی کارگران و کارفرمایان در وزارت اقتصاد

84 سد کشور کمتر از 40 درصد آب دارند/ کاهش 12 درصدی حجم ذخیره آب

احتمال بازگشت قیمت نفت به کانال 50 دلاری

پشت پای واردات به تولیدکنندگان داخلی

بیش از چهار هزار تن مایحتاج شب عید در فارس توزیع شده است

خروج از بنگاهداری چوب حراج زدن به دارایی کارگران نیست

شهردار: طرقبه از نظر سرمایه گذاری در حوزه تجاری اشباع شده است

مصرف روزانه بنزین در آستانه نوروز از 101 میلیون لیتر عبور کرد

آخوندی خبر داد: افزایش 14 درصدی ظرفیت فرودگاه امام (ره) در نوروز

افتتاح دو هتل در بندر چابهار

جولان فروشندگان مرگ در خیابان های تهران

افزایش 4٫1 درصدی مصرف بنزین نسبت به سال گذشته

افزایش 4٫1 درصدی مصرف بنزین نسبت به سال گذشته

مصرف روزانه بنزین در آستانه نوروز از 101 میلیون لیتر عبور کرد

نظارت بر قیمت گوشت مرغ و ماهی در استان 

­قرارداد توسعه میدان‎های نفتی سپهر و جفیر امضا شد

مبارزه باید به سمت قاچاق کلان برود

زعفران ایرانی با 60 میلیارد تومان جهانی می شود

اولین پرواز آزمایشی بزرگ ترین موتور جت جهان

فروش شرکت مس به 9 هزار میلیارد تومان در سال جاری رسید

پیش بینی افزایش 20درصدی ورود مسافران نوروزی به آذربایجان غربی

142 تن میوه با نرخ مصوب در خراسان رضوی توزیع شد

پاکبان کاشانی یک میلیارد ریال وجه نقد را به صاحبش بازگرداند

12 میلیون مترمکعب آب پشت سد مهاباد به سمت دریاچه ارومیه سرازیر شد

رونق بازار دستفروشان در آستانه عید نوروز

مدیران کم کار درحوزه سرمایه گذاری از قطار اداری هشترود پیاده می شوند

رشد اقتصادی 3.4 درصدی کشور در 9 ماه امسال

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت: فروش شرکت مس به 9 هزار میلیارد تومان در سال جاری رسید

142 تن میوه با نرخ مصوب در خراسان رضوی توزیع شد

ایران بزرگ ترین پالایشگاه تولید بنزین یورو5 جهان را دارد

ایران بزرگ ترین پالایشگاه تولید بنزین یورو5 جهان را دارد

تولید پادتن جدید با توانایی مقابله با 99 درصد از سویه های مختلف HIV

چگونه از به روزرسانی خودکار ویندوز 10 جلوگیری کنیم؟ [قسمت دوم]

احتمال ورود ب ام و به تولید پهباد

ایجاد صنایع پایین دستی و تکمیل زنجیره تولید در صنایع مس

بازار داغ دلالان پول نو/ چرا امسال مردم پول نو نمی خرند؟

142 تن میوه با نرخ مصوب در خراسان رضوی توزیع شد

بازار قدیمی شهر رشت در آستانه نوروز

نخستین قرارداد جدید نفتی با یک شرکت ایرانی امضا شد

رشد اقتصادی در 9 ماهه امسال: 3.4 درصد

مرغ ارزان شد

قلم دوربین/از بازار داغ شب عید تا ماهی های قرمز سفره هفت سین

مدیران کم کار درحوزه سرمایه گذاری از قطار اداری هشترود پیاده می شوند

12 میلیون مترمکعب آب پشت سد مهاباد به سمت دریاچه ارومیه سرازیر شد

نخستین قرارداد جدید نفتی با یک شرکت ایرانی امضا شد

زمان واریز سود «سهام عدالت» کارمندان

تزریق سرمایه 2.4 میلیارددلاری برای توسعه سپهر و جفیر

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران: بودجه حمل و نقل عمومی افزایش یافته است/ رقم بدهی دولت به شهرداری تهران مشخص نیست

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران: بودجه حمل و نقل عمومی افزایش یافته است/ رقم بدهی دولت به شهرداری تهران مشخص نیست