مطالب مرتبط:
تیر خلاص بانک مرکزی به تولیدکنندگان/احتمال منتفی شدن سوال از رییس جمهور وجود دارد
تیر خلاص بانک مرکزی به تولیدکنندگان/احتمال منتفی شدن سوال از رییس جمهور وجود دارد
جزییات ارائه وام 8میلیاردی به تولیدکنندگان گیاهان دارویی
فرمانده ارتش پاکستان : جای امنی در خاک ما برای تروریست ها وجود ندارد
استخدام کارگر ساده آقا با جای خواب در البرز
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 اسفند 1396 ساعت 09:052018-02-20اقتصادي

به جای حمایت از تولیدکنندگان از واردکنندگان حمایت می کنیم


در بخش هایی که ظرفیت تولید در داخل کشور وجود دارد نباید شاهد واردات چندین برابر باشیم.

این امر به اشتغال و خودکفایی تولید داخل ضربه می زند و باعث می شود که اشتغال و خودکفایی تعطیل شود؛ - همچنین رانت بزرگی را نیز ایجاد می کند.

شعارسال:" چندی پیش واردات چای خارجی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شد.

در این راستا برخی از کارشناسان این امر را به ضرر چای کاران داخلی و نقطه مقابل اقتصاد مقاومتی و گامی برخلاف حرکت در مسیر حمایت از تولید داخلی می دانند و برخی دیگر نیز با توجه به برداشته شدن ارز مبادله ای از واردات چای خارجی این حرکت را اقدامی در راه متعادل ماندن قیمت چای در داخل به حساب می آورند.

به همین سبب با تنی چند از کارشناسان در زمینه گفت وگو نشستیم که در ادامه می آید.

به جای حمایت از تولیدکنندگان از واردکنندگان حمایت می کنیم یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: متأسفانه در بخش هایی که ظرفیت تولید در داخل کشور وجود دارد واردات چندین برابر صورت می گیرد و این امر به استقلال و خودکفایی تولید داخل ضربه می زند و باعث می شود بخش اشتغال و خودکفایی تعطیل شود.

علی وقف چی درباره معاف شدن واردات انواع چای از پرداخت عوارض، بیان کرد: نمی دانم چه سیاست هایی در پشت پرده تولید کشور به ویژه در بخش کشاورزی وجود دارد و اکنون نیز یکی از دلایل استیضاح وزیر، عدم شفاف سازی مسائل است.

امروز چای چای کاران بر روی دست شان مانده است و متأسفانه واردات صورت می گیرد.

ما در کشور ظرفیت بالایی برای تولید چای داریم و باید قطب صادرات چای باشیم؛ چراکه در بسیاری از دامنه های شمال کشور بدون کوچک ترین آبیاری این محصول رشد می کند؛ اما متأسفانه با بی رحمی تمام شاهد واردات چای هستیم.

در سایر محصولات تولیدی نیز این امر دیده می شود.

وی در ادامه گفت: در بخش هایی که ظرفیت تولید در داخل کشور وجود دارد نباید شاهد واردات چندین برابر باشیم.

این امر به اشتغال و خودکفایی تولید داخل ضربه می زند و باعث می شود که اشتغال و خودکفایی تعطیل شود؛ همچنین رانت بزرگی را نیز ایجاد می کند.

از نظر من مشکلاتی که امروز شاهد آن هستیم سر منشأ آن رانتی است که ایجاد شده است؛ اما متأسفانه باز هم به سراغ واردات می رویم.

نماینده مردم زنجان در مجلس اظهار داشت: امسال متأسفانه در بحث شکر نیز پیش بینی شده تا تعرفه آن به صفر برسد.

این امر یعنی شما به هر طریقی می توانید شکر را بدون پرداخت عوارض وارد کشور کنید که به ورشکستگی کارخانجات و افرادی که نیشکرکار هستند، منجر می شود.

نمی دانم تا کجا باید این روند پیش برود.

وقف چی خاطرنشان کرد: برای حل این مشکل همت سه قوه لازم است که متأسفانه این همت ضعیف است.

قوه قضاییه به دلیل عدم قاطعیت دربرخورد ضعیف عمل می کند و مجلس نیز نظارت کافی بر روی این مسأله را ندارد.

متأسفانه امروز به جای حمایت از تولیدکنندگان واقعی از واردکنندگان غیرواقعی حمایت می کنیم.

ما به واردات نیازمندیم و طبیعتاً هر کشوری به واردات نیاز دارد؛ اما این که چه محصولی را وارد کنیم مهم است.

متأسفانه محصولاتی را وارد می کنیم که ظرفیت تولید آن ها در داخل وجود دارد.

وی افزود: این امر با اقتصاد مقاومتی در تضاد است.

معتقدم با این کار خود را به هلاکت می رسانیم.

معافیت واردات چای از پرداخت عوارض در تضاد با اقتصاد مقاومتی است سیدراضی نوری، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، نیز در این باره گفت: واردات سمی برای تولیدات داخلی محسوب می شود و با نگرفتن تعرفه یا کاهش آن این امر تشدید می شود.

این کار کمک به ظالم است و در حق تولید داخل ظلم می شود.

نوری درباره معاف شدن واردات انواع چای از پرداخت عوارض بیان کرد: ما بهترین چای را در داخل کشور داریم و باید کیفیت آن را بالا ببریم و بسته بندی های خود را بهتر و از کشاورزان حمایت کنیم.

مسأله واردات چای باید مدیریت شود و در نهایت در یک جایی قطع شود.

با نگرفتن تعرفه یا کاهش آن درحق تولیدکنندگان داخلی ظلم می شود.

وی با اشاره به در تضاد بودن این امر با اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: کاهش تعرفه ها یا به صفر رساندن آن ها صد درصد با اقتصاد مقاومتی در تضاد است.

اقتصاد مقاومتی بر پایه اشتغال زایی و تکیه بر تولید داخل استوار است.

ما باید از کشاورزان حمایت کنیم تا بتوانند به تولید ادامه دهند و باید به مطالبات آن ها رسیدگی کنیم.

نماینده مردم شوش در مجلس گفت: زمانی که از تولید حمایت نشود کشاورزان انگیزه خود را از دست می دهند و سرمایه گذاری در این بخش نیز کاهش می یابد.

کشاورزان نیز باید به کیفیت محصولات توجه داشته باشند تا بتوانند عرضه خوبی در بازار داشته باشند.

کشاورزان باید ببینند که انتظار مصرف کنندگان چیست و در این راستا حرکت کنند.

مجلس نیز در این زمینه در کمیسیون کشاورزی چندین جلسه برگزار کرده و اکنون نیز هر حمایتی نیاز باشد از تولیدکنندگان و کشاورزان داخلی انجام خواهد داد.

لزوم تجدیدنظر در سیاست هایی که به تولید داخل لطمه می زند علی اکبری، نماینده مردم شیراز در مجلس، تصریح کرد: تکیه اقتصاد مقاومتی به درون گرایی است، باید سعی کنیم تا نیازمان را در داخل تأمین کنیم.

در سیاست هایی که به هر شکل به تولیدات داخلی لطمه می زند باید تجدیدنظر شود.

علی اکبری درباره معاف شدن واردات انواع چای از پرداخت عوارض، بیان کرد: اگر در داخل کشور به میزان کافی تولید نداشته باشیم، شاید بعضی از تعرفه ها باید حذف شوند؛ اما در سیاست هایی که به تولید داخلی ضربه وارد می کند باید تجدیدنظر شود.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به مفهوم اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: تکیه اقتصاد مقاومتی به درون گرایی است و ما هرچه بتوانیم در داخل کشور تولید را بالا ببریم، اقتصاد مقاومتی بیش تر محقق شده است.

اما از لحاظ برخی مسائل ازقبیل توان تولید، محدودیت هایی داریم که باید به آن ها توجه شود.

وی در پایان گفت: باید سعی کنیم تا نیازمان را در داخل کشور تأمین کنیم.

باید به تولیدکنندگان و فرآیندهای مربوط به آنان توجه داشته باشیم.

واردات بر روی انگیزه تولیدکنندگان تأثیرگذار است.

در هر سیاستی که به تولید و درآمد داخل کشور لطمه وارد می کند، باید تجدیدنظر شود.

معافیت چای از پرداخت مالیات تولید داخلی را زمین گیر می کند همچنین اسدالله عباسی، نماینده رودسر و املش در مجلس، با بیان این که معاف شدن عرضه و واردات انواع چای از پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده تولید داخلی را زمین گیر می کند، اظهار داشت: نهم بهمن ماه وزیر امور اقتصادی و دارایی نامه ای را ابلاغ کرد که براساس آن عرضه و واردات انواع چای از تاریخ لازم الاجرا شدن قانون برنامه ششم توسعه از پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده معاف می شود.

عباسی در ادامه افزود: با این اقدام بیش از 65 هزار خانوار چای کار و بیش از 500 هزار شغل که به طور مستقیم و غیرمستقیم در تولید و عرضه چای داخلی نقش دارند، زمین گیر شده و به خاک سیاه می نشینند.

او با طرح این سوال که آیا وزیر اقتصاد، در ابلاغ این دستورالعمل پیامدهای آن را بررسی کرده است، اظهار داشت: به این شکل نمی توان اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال را الگو قرار داد.

با این کار تولید چای داخلی زمین گیر شده و شاهد واردات بی رویه خواهیم بود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: امسال 22 هزار تن چای داخلی تولید شده که متأسفانه 15 هزار تن در انبارها دپو شده است و حالا پرسش ما این است تا کی مردم باید شاهد این ناکارآمدی باشند؟ عباسی گفت: انتظار ما از دولت این است که سریعاً دستور دهد و به این موضوع رسیدگی کنند.

از یک طرف وزیر جهاد کشاورزی، سازمان چای را از فرابخشی و ملی به استانی تبدیل کرده و از طرف دیگر وزیر اقتصاد این دستور را ابلاغ کرده است، همچنین شاهد واردات بی رویه برنج هستیم.

این نماینده مجلس در پایان گفت: این اقدامات کشاورزان را به نابودی می کشاند و انگیزه را از آن ها می گیرد.

تهدید معافیت واردات چای از پرداخت عوارض تولید داخلی یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این که متأسفانه عدم مدیریت صحیح باعث شده بخش عمده ای از تولیدات چای مورد استفاده صحیح قرار نگیرد، گفت: اگر واردات انواع چای از پرداخت عوارض معاف شود، وضعیت تولید نسبتاً خوب چای در داخل کشور را تهدید می کند.

علی ابراهیمی درباره معاف شدن واردات انواع چای از پرداخت عوارض، بیان کرد: بعید می دانم این موضوع اجرایی شود؛ چراکه هم در تعارض با حمایت از تولید داخلی است و هم با اقتصاد مقاومتی تعارض دارد.

وی افزود: ما جزو کشور های توانمند در عرصه تولید چای هستیم؛ اما متأسفانه عدم مدیریت صحیح باعث شده بخش عمده ای از چای تولید شده در داخل کشور مورد استفاده صحیح قرار نگیرد.

همچنین به دلیل واردات چایی که تا امروز صورت گرفته و بسته بندی و عطر و طعمی که این چای های وارداتی دارند، چای داخلی نتوانسته بازار خود را آن طور که باید پیدا کند.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در ادامه گفت: نمی توانیم با سیاست یک بام و دو هوا حوزه اقتصاد کشور را مدیریت کنیم.

به بهانه حمایت از تولید داخل تعرفه واردات خودرو را بالا می بریم و مردم در شرایطی قرار می گیرند که مجبور می شوند از خودروهایی که ایمنی کافی ندارند و به محیط زیست آسیب می رسانند، استفاده کنند.

نمی توانیم بگوییم که برای مال مردم ارزش قائل هستیم؛ ولی برای جان آن ها ارزش قائل نیستیم.

در زمینه خودرو تعرفه در نظر می گیریم؛ ولی درباره چای که یکی از مزیت های مناطق شمال کشور است، تعرفه را حذف می کنیم.

نماینده مردم شازند در مجلس با بیان این که اگر واردات چای از پرداخت عوارض معاف شود، از نقاط ضعف تصمیم گیری دولت محسوب می شود و قطعاً در این مورد سوالات جدی خواهیم کرد، افزود: در عالم رقابت به شکلی مجبوریم در راستای سازمان تجارت جهانی گام برداریم.

به همین خاطر ما باید فضایی را فراهم کنیم تا رقابت ها به طور سالم انجام شود و محصولات دارای کیفیت و مزیت جای خود را هم در داخل و هم در خارج پیدا کنند.

به این علت که ما این مزایا را در داخل کشور داریم، نباید با سازکار های داخلی باعث افزایش قیمت تمام شده محصولات شویم.

یکی از ابزار های رقابت قیمت تمام شده محصول است.

بالا رفتن قیمت تمام شده محصول به توانمندی در صادرات محصول آسیب می زند.

معافیت چای وارداتی از مالیات بر ارزش افزوده مصوبه مجلس است معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور درباره معافیت چای اعم از وارداتی و تولید داخل از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده گفت: این معافیت ها براساس قوانین مصوب مجلس اعمال شده است.

محمد مسیحی، درباره ابهامات مطرح شده درباره معافیت چای وارداتی و تولید داخل از مالیات بر ارزش افزوده عنوان داشت: به موجب اصل 51 قانون اساسی، هیچ نوع مالیات وضع نمی‎شود مگر به موجب قانون و موارد معافیت و بخشودگی و تخفیف مالیاتی نیز به موجب قانون مشخص می شود.

وی با بیان این که مطابق ماده 12 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1387، عرضه و واردات محصولات کشاورزی فرآوری نشده اعم از تولید داخل یا وارداتی در هنگام واردات و عرضه، از پرداخت مالیات و عوارض معاف شده است، گفت: به استناد مفاد بند ر ماده 33 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، چای ازجمله محصولات کشاورزی فرآوری نشده محسوب شده است.

مسیحی در ادامه اظهار داشت: بنابراین از ابتدای سال 96 و به استناد قوانین یاد شده، چای اعم از تولید داخل و وارداتی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نیست.

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور همچنین یادآور شد: در حال حاضر درباره سایر محصولات کشاورزی نظیر برنج و آرد نیز این معافیت هم شامل تولید داخل و هم واردات است.

وی تأکید کرد: چنانچه نظر مجلس محترم شورای اسلامی، حمایت از تولید داخل و مقابله با واردات باشد، این امر مستلزم اصلاح قانون بوده و سازمان امور مالیاتی کشور نیز مجری قانون خواهد بود.

چای داخلی تنها 10 درصد از کل نیاز کشور را تأمین می کند احمدرضا بخشی، رییس کمیسیون چای اتحادیه بنکداران، گفت: با توجه به حذف واردات ارز مبادله ای که باعث افزایش 30 تا 35 قیمت چای شده است؛ چنانچه ارزش افزوده واردات چای حذف نمی شد شاهد افزایش 40 تا 50 درصدی قیمت چای در کشور می شدیم که قطعاً این امر سفره خانوار ایرانی را تحت تأثیر قرار می دهد.

وی با تأکید بر این که میزان چای تولید شده در داخل تنها 10 درصد از کل نیاز کشور را تأمین می کند، خاطرنشان کرد: با توجه به این که چای تولید شده در کشور پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان نیست؛ لذا حذف ارزش افزوده می تواند راهگشای موقت برای جلوگیری از افزایش قیمت چای باشد.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از روزنامه سبزینه، تاریخ انتشار: 30بهمن1396، کدخبر: 39979: www.

sabzineh.

org
کلید واژه ها: تولید - واردات - اشتغال - کشور - حمایت - مالیات بر ارزش افزوده - هایی - تعطیل - کشاورزی - اقتصاد مقاومتی - پرداخت مالیات - ارز مبادله ای - رانت - منابع طبیعی - ارزش افزوده - عوارض - امروز - کوچک ترین - صورت - مجلس - معاف - ورشکستگی - پیش بینی - استقلال - استیضاح - مالیات - صادرات - اقتصاد - آبیاری - زنجان

آخرین اخبار سرویس:
بررسی قیمت دلار در تیرماه + نمودار

کمک 200 میلیاردی خیرین برای آزادی بیش از 2 هزار زندانی / برپایی 124 جشن گلریزان

خانه آزاد اندیشان دانشگاه علامه اوایل ماه آینده راه اندازی می شود

جهانگیری: نباید بازار ایران به راحتی در اختیار دنیا قرار گیرد

زمان اجرای طرح رجیستری تمام گوشی های سامسونگ مشخص شد

بازار کشور،تشنه برند سازی در صنعت پوشاک

پذیرش و عرضه 12 شرکت جدید در بورس

توسعه روابط اقتصادی ایران و پاکستان؛ ظرفیت ها و مشکلات

توسعه روابط اقتصادی ایران و پاکستان؛ ظرفیت ها و مشکلات

ساعت زمین را ناکوک نکنیم

بانک مرکزی روسیه نرخ بهره را بار دیگر کاهش داد

میزان فروش فروشگاه های زنجیره ای خوب است یا بد؟

چگونه در نوروز مجوز اسباب کشی بگیریم؟

پیشنهاد سهام دار میلان به لی یونگ هونگ: برای فروش باشگاه، مذاکره کن!

سال 97 سال بدون موسسه مالی غیرمجاز در کشور است

واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر کنار گذاشته می شوند

همراهی وزارت نیرو با حرکت جهانی "ساعت زمین"

نرخ خرید محصولات باغی جوابگوی هزینه کشاورزان نیست

ثبات نرخ گوشت در ایام نوروز/مصرف روزانه بنزین به 105 میلیون لیتر رسید

سال 97 سال بدون موسسه مالی غیرمجاز در کشور است

اجرای طرح "مسکن استیجاری" گامی در مسیر خانه دار شدن مستأجران

انواع خودروهای مسافرتی را بشناسید!

سه اقامتگاه بوم گردی در روستاهای سربیشه ایجاد می شود

انواع خودروهای مسافرتی را بشناسید!

6 محور اصلی حمایت از کالای ایرانی/ از برخورد با قاچاق کالا تا حمایت دولت و بانک ها

قراردادهای سرمایه گذاری ایران با جک و هیوندای

جلوگیری از واردات بی رویه محصولات کشاورزی در سال حمایت از کالای ایرانی

رشد 10 درصدی معاملات مسکن تهران درسال 96

ممنوعیت و محدودیت های ترافیکی محورهای مواصلاتی/ افزایش 3.7 درصدی ترددها

رابطه ساختاری قیمت و اجاره بهای مسکن/پیش بینی بازار ناآرام اجاره در سال آینده

دولت مجامع شرکت ها را ملزم به خرید کالای ایرانی کند/ فرهنگ سازی رسانه ها در دستور کار باشد

به روزرسانی زیرساخت های مکانیکال فرودگاه مهرآباد در سال 97

قطار گردشگری راه ابریشم 9 فروردین راه اندازی می شود

نظارت ویژه و مکانیزه بر تردد ناوگان عمومی در سفرهای نوروزی

لزوم ارتقاء هرچه بیشتر سطح خدمات قابل عرضه به گردشگران نوروزی

سفرهای نوروزی 10 درصد رشد داشت

گیشه کم رمق نوروز به رغم افزایش قیمت بلیت سینماها

پیامک های نیمه شب بانک ملی+عکس

هزینه اقامت یک شب در استان گلستان چقدر است؟

تله رشد پایین چالش بزرگ ایران

نبرد بین 3 اتومبیل لوکس اما قدرتمند +عکس

با 150 میلیون تومان کجا خانه بخریم؟+جدول

ثروتمندترین جوانان دنیا اهل کدام کشورند؟

زور مهران مدیری به سحردولت شاهی نرسید

خانم بازیگر ماجرای عاشق شدنش را لو نداد!

بازرسی از مراکز اقامتی قم

کاوش های باستان شناسی پیرامون کاخ های هخامنشی دشتستان آغاز شد

فال روزانه یکشنبه 5 فروردین 1397

حمایت از تولید ملی با درهای ساخت اتریش!

ترامپ ایرانیان را با نوروز تبریک کرد

سید علی مدنی زاده ، مهران ابراهیمیان طراحی و کالیبراسیون مدل تعادل عمومی پویای پایه برای اقتصاد ایران

نوسانات بی نتیجه طلا برای تغییر قیمت+ نمودار

چگونه کارت هوشمند ملی بگیریم؟/مراحل ثبت نام و دریافت “کارت ملی هوشمند” + آموزش تصویری

دلار در ترکیه گران شد

افزایش 9درصدی تردد در جاده های استان اصفهان

همه چیز درباره باتری خودرو از طول عمر تا روشهای نگهداری

شاخص امید به زندگی در ایران چقدر است؟

رییسی: هزینه سفر به مشهد از ترکیه بیشتر می شود!

وحشت از جنگ تجاری بازار سهام را بهم ریخت

واردات رسمی و قاچاق، کمر تولید داخلی را شکست

روابط ایران و چین، پویا در سیاست سودآور در اقتصاد

فعالیت وزارت کشور در زمینه تحقق شعار سال 96، حمایتی بود/تاسیس معاونت اقتصادی و توسعه برای پیگیری جدی اقتصاد مقاومتی

دختری در اتوبوس/ وقتی سال تحویل به خانه نرسیدم

مونوریل دردی از ترافیک شهر دوا نمی کند

مشکلی به نام کمبود سرویس بهداشتی عمومی در پایتخت اقتصادی کشور/ استفاده گردشگران از سرویس های بهداشتی هتل ها

اعلام زمان فعالیت موزه های چهارمحال و بختیاری

سه دغدغه مهم در بازار پول

پالایشگاهی که با کالای ایرانی ساخته شد!

نقش اثر بخش بانوان در تحقق شعار امسال

کالاهای ایرانی در حوزه فناوری

اعلام 10 رویداد مهم بیمه ای سال 96

رکورد عجیب و آزاردهنده ما ایرانی ها!

90 درصد گوشت قرمز مورد نیاز کشور از تولید داخل تامین می شود

کارخانه های کوکاکولا چگونه منابع آب جهان را می بلعند؟ +عکس و آمار

چادر مشکی تولید کره جنوبی با شعر ایرانی!

ثروتمندترین جوانان دنیا اهل کدام کشورند؟

عید به کام کیف قاپان سابقه دار تلخ شد

شناسایی سالانه حدود 10هزار بیمار مبتلا به سل درکشور

لزوم چاره اندیشی برای رفع مشکلات شهرستان ریگان

بیش از 6 هزار مسافر نوروزی از موزه های خراسان جنوبی دیدن کردند

برنامه های زنده رادیو در سال جدید افزایش پیدا می کند

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد لزوم چاره اندیشی برای رفع مشکلات شهرستان ریگان

مهدی مریزاد خاموشی چراغ ها در رویداد «ساعت زمین»

اعصابتان را کنترل کنید

اعلام تعرفه های جدید گمرکی کالاهای وارداتی + جداول

بازار کشور،تشنه برند سازی در صنعت پوشاک

توسعه اقتصادی چیست؟

آغاز عملیات احداث 300 واحد در روستاهای ثلاث باباجانی با کمک خیران

زمین امشب خاموش می شود

دومین صنعت مهم کشور کدام است؟

اعتصاب فرانسوی ها به ایرفرانس رسید

می گویند 10 میلیون تومان بده تا بتوانی بازی کنی!

همراهی وزارت نیرو با حرکت جهانی ساعت زمین

نگاه عمیق به آپشن های گران قیمت فراری پورتوفینو

هشدارهای پلیس آگاهی به مسافران نوروزی

یک رسوایی به وسعت 23 میلیون خودرو!

ساعت زمین

پیش بینی روند بازار اجاره در سال 97

کره جنوبی تجارت با ارزهای رمزنگار را قانونی می کند

مراسم ساعت زمین در عمارت تاریخی ائل گلی تبریز

به جای حمایت از تولیدکنندگان از واردکنندگان حمایت می کنیم

به جای حمایت از تولیدکنندگان از واردکنندگان حمایت می کنیم