مطالب مرتبط:
تیر خلاص بانک مرکزی به تولیدکنندگان/احتمال منتفی شدن سوال از رییس جمهور وجود دارد
تیر خلاص بانک مرکزی به تولیدکنندگان/احتمال منتفی شدن سوال از رییس جمهور وجود دارد
جزییات ارائه وام 8میلیاردی به تولیدکنندگان گیاهان دارویی
فرمانده ارتش پاکستان : جای امنی در خاک ما برای تروریست ها وجود ندارد
استخدام کارگر ساده آقا با جای خواب در البرز
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 اسفند 1396 ساعت 09:052018-02-20اقتصادي

به جای حمایت از تولیدکنندگان از واردکنندگان حمایت می کنیم


در بخش هایی که ظرفیت تولید در داخل کشور وجود دارد نباید شاهد واردات چندین برابر باشیم.

این امر به اشتغال و خودکفایی تولید داخل ضربه می زند و باعث می شود که اشتغال و خودکفایی تعطیل شود؛ - همچنین رانت بزرگی را نیز ایجاد می کند.

شعارسال:" چندی پیش واردات چای خارجی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شد.

در این راستا برخی از کارشناسان این امر را به ضرر چای کاران داخلی و نقطه مقابل اقتصاد مقاومتی و گامی برخلاف حرکت در مسیر حمایت از تولید داخلی می دانند و برخی دیگر نیز با توجه به برداشته شدن ارز مبادله ای از واردات چای خارجی این حرکت را اقدامی در راه متعادل ماندن قیمت چای در داخل به حساب می آورند.

به همین سبب با تنی چند از کارشناسان در زمینه گفت وگو نشستیم که در ادامه می آید.

به جای حمایت از تولیدکنندگان از واردکنندگان حمایت می کنیم یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: متأسفانه در بخش هایی که ظرفیت تولید در داخل کشور وجود دارد واردات چندین برابر صورت می گیرد و این امر به استقلال و خودکفایی تولید داخل ضربه می زند و باعث می شود بخش اشتغال و خودکفایی تعطیل شود.

علی وقف چی درباره معاف شدن واردات انواع چای از پرداخت عوارض، بیان کرد: نمی دانم چه سیاست هایی در پشت پرده تولید کشور به ویژه در بخش کشاورزی وجود دارد و اکنون نیز یکی از دلایل استیضاح وزیر، عدم شفاف سازی مسائل است.

امروز چای چای کاران بر روی دست شان مانده است و متأسفانه واردات صورت می گیرد.

ما در کشور ظرفیت بالایی برای تولید چای داریم و باید قطب صادرات چای باشیم؛ چراکه در بسیاری از دامنه های شمال کشور بدون کوچک ترین آبیاری این محصول رشد می کند؛ اما متأسفانه با بی رحمی تمام شاهد واردات چای هستیم.

در سایر محصولات تولیدی نیز این امر دیده می شود.

وی در ادامه گفت: در بخش هایی که ظرفیت تولید در داخل کشور وجود دارد نباید شاهد واردات چندین برابر باشیم.

این امر به اشتغال و خودکفایی تولید داخل ضربه می زند و باعث می شود که اشتغال و خودکفایی تعطیل شود؛ همچنین رانت بزرگی را نیز ایجاد می کند.

از نظر من مشکلاتی که امروز شاهد آن هستیم سر منشأ آن رانتی است که ایجاد شده است؛ اما متأسفانه باز هم به سراغ واردات می رویم.

نماینده مردم زنجان در مجلس اظهار داشت: امسال متأسفانه در بحث شکر نیز پیش بینی شده تا تعرفه آن به صفر برسد.

این امر یعنی شما به هر طریقی می توانید شکر را بدون پرداخت عوارض وارد کشور کنید که به ورشکستگی کارخانجات و افرادی که نیشکرکار هستند، منجر می شود.

نمی دانم تا کجا باید این روند پیش برود.

وقف چی خاطرنشان کرد: برای حل این مشکل همت سه قوه لازم است که متأسفانه این همت ضعیف است.

قوه قضاییه به دلیل عدم قاطعیت دربرخورد ضعیف عمل می کند و مجلس نیز نظارت کافی بر روی این مسأله را ندارد.

متأسفانه امروز به جای حمایت از تولیدکنندگان واقعی از واردکنندگان غیرواقعی حمایت می کنیم.

ما به واردات نیازمندیم و طبیعتاً هر کشوری به واردات نیاز دارد؛ اما این که چه محصولی را وارد کنیم مهم است.

متأسفانه محصولاتی را وارد می کنیم که ظرفیت تولید آن ها در داخل وجود دارد.

وی افزود: این امر با اقتصاد مقاومتی در تضاد است.

معتقدم با این کار خود را به هلاکت می رسانیم.

معافیت واردات چای از پرداخت عوارض در تضاد با اقتصاد مقاومتی است سیدراضی نوری، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، نیز در این باره گفت: واردات سمی برای تولیدات داخلی محسوب می شود و با نگرفتن تعرفه یا کاهش آن این امر تشدید می شود.

این کار کمک به ظالم است و در حق تولید داخل ظلم می شود.

نوری درباره معاف شدن واردات انواع چای از پرداخت عوارض بیان کرد: ما بهترین چای را در داخل کشور داریم و باید کیفیت آن را بالا ببریم و بسته بندی های خود را بهتر و از کشاورزان حمایت کنیم.

مسأله واردات چای باید مدیریت شود و در نهایت در یک جایی قطع شود.

با نگرفتن تعرفه یا کاهش آن درحق تولیدکنندگان داخلی ظلم می شود.

وی با اشاره به در تضاد بودن این امر با اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: کاهش تعرفه ها یا به صفر رساندن آن ها صد درصد با اقتصاد مقاومتی در تضاد است.

اقتصاد مقاومتی بر پایه اشتغال زایی و تکیه بر تولید داخل استوار است.

ما باید از کشاورزان حمایت کنیم تا بتوانند به تولید ادامه دهند و باید به مطالبات آن ها رسیدگی کنیم.

نماینده مردم شوش در مجلس گفت: زمانی که از تولید حمایت نشود کشاورزان انگیزه خود را از دست می دهند و سرمایه گذاری در این بخش نیز کاهش می یابد.

کشاورزان نیز باید به کیفیت محصولات توجه داشته باشند تا بتوانند عرضه خوبی در بازار داشته باشند.

کشاورزان باید ببینند که انتظار مصرف کنندگان چیست و در این راستا حرکت کنند.

مجلس نیز در این زمینه در کمیسیون کشاورزی چندین جلسه برگزار کرده و اکنون نیز هر حمایتی نیاز باشد از تولیدکنندگان و کشاورزان داخلی انجام خواهد داد.

لزوم تجدیدنظر در سیاست هایی که به تولید داخل لطمه می زند علی اکبری، نماینده مردم شیراز در مجلس، تصریح کرد: تکیه اقتصاد مقاومتی به درون گرایی است، باید سعی کنیم تا نیازمان را در داخل تأمین کنیم.

در سیاست هایی که به هر شکل به تولیدات داخلی لطمه می زند باید تجدیدنظر شود.

علی اکبری درباره معاف شدن واردات انواع چای از پرداخت عوارض، بیان کرد: اگر در داخل کشور به میزان کافی تولید نداشته باشیم، شاید بعضی از تعرفه ها باید حذف شوند؛ اما در سیاست هایی که به تولید داخلی ضربه وارد می کند باید تجدیدنظر شود.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به مفهوم اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: تکیه اقتصاد مقاومتی به درون گرایی است و ما هرچه بتوانیم در داخل کشور تولید را بالا ببریم، اقتصاد مقاومتی بیش تر محقق شده است.

اما از لحاظ برخی مسائل ازقبیل توان تولید، محدودیت هایی داریم که باید به آن ها توجه شود.

وی در پایان گفت: باید سعی کنیم تا نیازمان را در داخل کشور تأمین کنیم.

باید به تولیدکنندگان و فرآیندهای مربوط به آنان توجه داشته باشیم.

واردات بر روی انگیزه تولیدکنندگان تأثیرگذار است.

در هر سیاستی که به تولید و درآمد داخل کشور لطمه وارد می کند، باید تجدیدنظر شود.

معافیت چای از پرداخت مالیات تولید داخلی را زمین گیر می کند همچنین اسدالله عباسی، نماینده رودسر و املش در مجلس، با بیان این که معاف شدن عرضه و واردات انواع چای از پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده تولید داخلی را زمین گیر می کند، اظهار داشت: نهم بهمن ماه وزیر امور اقتصادی و دارایی نامه ای را ابلاغ کرد که براساس آن عرضه و واردات انواع چای از تاریخ لازم الاجرا شدن قانون برنامه ششم توسعه از پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده معاف می شود.

عباسی در ادامه افزود: با این اقدام بیش از 65 هزار خانوار چای کار و بیش از 500 هزار شغل که به طور مستقیم و غیرمستقیم در تولید و عرضه چای داخلی نقش دارند، زمین گیر شده و به خاک سیاه می نشینند.

او با طرح این سوال که آیا وزیر اقتصاد، در ابلاغ این دستورالعمل پیامدهای آن را بررسی کرده است، اظهار داشت: به این شکل نمی توان اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال را الگو قرار داد.

با این کار تولید چای داخلی زمین گیر شده و شاهد واردات بی رویه خواهیم بود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: امسال 22 هزار تن چای داخلی تولید شده که متأسفانه 15 هزار تن در انبارها دپو شده است و حالا پرسش ما این است تا کی مردم باید شاهد این ناکارآمدی باشند؟ عباسی گفت: انتظار ما از دولت این است که سریعاً دستور دهد و به این موضوع رسیدگی کنند.

از یک طرف وزیر جهاد کشاورزی، سازمان چای را از فرابخشی و ملی به استانی تبدیل کرده و از طرف دیگر وزیر اقتصاد این دستور را ابلاغ کرده است، همچنین شاهد واردات بی رویه برنج هستیم.

این نماینده مجلس در پایان گفت: این اقدامات کشاورزان را به نابودی می کشاند و انگیزه را از آن ها می گیرد.

تهدید معافیت واردات چای از پرداخت عوارض تولید داخلی یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این که متأسفانه عدم مدیریت صحیح باعث شده بخش عمده ای از تولیدات چای مورد استفاده صحیح قرار نگیرد، گفت: اگر واردات انواع چای از پرداخت عوارض معاف شود، وضعیت تولید نسبتاً خوب چای در داخل کشور را تهدید می کند.

علی ابراهیمی درباره معاف شدن واردات انواع چای از پرداخت عوارض، بیان کرد: بعید می دانم این موضوع اجرایی شود؛ چراکه هم در تعارض با حمایت از تولید داخلی است و هم با اقتصاد مقاومتی تعارض دارد.

وی افزود: ما جزو کشور های توانمند در عرصه تولید چای هستیم؛ اما متأسفانه عدم مدیریت صحیح باعث شده بخش عمده ای از چای تولید شده در داخل کشور مورد استفاده صحیح قرار نگیرد.

همچنین به دلیل واردات چایی که تا امروز صورت گرفته و بسته بندی و عطر و طعمی که این چای های وارداتی دارند، چای داخلی نتوانسته بازار خود را آن طور که باید پیدا کند.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در ادامه گفت: نمی توانیم با سیاست یک بام و دو هوا حوزه اقتصاد کشور را مدیریت کنیم.

به بهانه حمایت از تولید داخل تعرفه واردات خودرو را بالا می بریم و مردم در شرایطی قرار می گیرند که مجبور می شوند از خودروهایی که ایمنی کافی ندارند و به محیط زیست آسیب می رسانند، استفاده کنند.

نمی توانیم بگوییم که برای مال مردم ارزش قائل هستیم؛ ولی برای جان آن ها ارزش قائل نیستیم.

در زمینه خودرو تعرفه در نظر می گیریم؛ ولی درباره چای که یکی از مزیت های مناطق شمال کشور است، تعرفه را حذف می کنیم.

نماینده مردم شازند در مجلس با بیان این که اگر واردات چای از پرداخت عوارض معاف شود، از نقاط ضعف تصمیم گیری دولت محسوب می شود و قطعاً در این مورد سوالات جدی خواهیم کرد، افزود: در عالم رقابت به شکلی مجبوریم در راستای سازمان تجارت جهانی گام برداریم.

به همین خاطر ما باید فضایی را فراهم کنیم تا رقابت ها به طور سالم انجام شود و محصولات دارای کیفیت و مزیت جای خود را هم در داخل و هم در خارج پیدا کنند.

به این علت که ما این مزایا را در داخل کشور داریم، نباید با سازکار های داخلی باعث افزایش قیمت تمام شده محصولات شویم.

یکی از ابزار های رقابت قیمت تمام شده محصول است.

بالا رفتن قیمت تمام شده محصول به توانمندی در صادرات محصول آسیب می زند.

معافیت چای وارداتی از مالیات بر ارزش افزوده مصوبه مجلس است معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور درباره معافیت چای اعم از وارداتی و تولید داخل از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده گفت: این معافیت ها براساس قوانین مصوب مجلس اعمال شده است.

محمد مسیحی، درباره ابهامات مطرح شده درباره معافیت چای وارداتی و تولید داخل از مالیات بر ارزش افزوده عنوان داشت: به موجب اصل 51 قانون اساسی، هیچ نوع مالیات وضع نمی‎شود مگر به موجب قانون و موارد معافیت و بخشودگی و تخفیف مالیاتی نیز به موجب قانون مشخص می شود.

وی با بیان این که مطابق ماده 12 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1387، عرضه و واردات محصولات کشاورزی فرآوری نشده اعم از تولید داخل یا وارداتی در هنگام واردات و عرضه، از پرداخت مالیات و عوارض معاف شده است، گفت: به استناد مفاد بند ر ماده 33 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، چای ازجمله محصولات کشاورزی فرآوری نشده محسوب شده است.

مسیحی در ادامه اظهار داشت: بنابراین از ابتدای سال 96 و به استناد قوانین یاد شده، چای اعم از تولید داخل و وارداتی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نیست.

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور همچنین یادآور شد: در حال حاضر درباره سایر محصولات کشاورزی نظیر برنج و آرد نیز این معافیت هم شامل تولید داخل و هم واردات است.

وی تأکید کرد: چنانچه نظر مجلس محترم شورای اسلامی، حمایت از تولید داخل و مقابله با واردات باشد، این امر مستلزم اصلاح قانون بوده و سازمان امور مالیاتی کشور نیز مجری قانون خواهد بود.

چای داخلی تنها 10 درصد از کل نیاز کشور را تأمین می کند احمدرضا بخشی، رییس کمیسیون چای اتحادیه بنکداران، گفت: با توجه به حذف واردات ارز مبادله ای که باعث افزایش 30 تا 35 قیمت چای شده است؛ چنانچه ارزش افزوده واردات چای حذف نمی شد شاهد افزایش 40 تا 50 درصدی قیمت چای در کشور می شدیم که قطعاً این امر سفره خانوار ایرانی را تحت تأثیر قرار می دهد.

وی با تأکید بر این که میزان چای تولید شده در داخل تنها 10 درصد از کل نیاز کشور را تأمین می کند، خاطرنشان کرد: با توجه به این که چای تولید شده در کشور پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان نیست؛ لذا حذف ارزش افزوده می تواند راهگشای موقت برای جلوگیری از افزایش قیمت چای باشد.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از روزنامه سبزینه، تاریخ انتشار: 30بهمن1396، کدخبر: 39979: www.

sabzineh.

org
کلید واژه ها: تولید - واردات - اشتغال - کشور - حمایت - مالیات بر ارزش افزوده - هایی - تعطیل - کشاورزی - اقتصاد مقاومتی - پرداخت مالیات - ارز مبادله ای - رانت - منابع طبیعی - ارزش افزوده - عوارض - امروز - کوچک ترین - صورت - مجلس - معاف - ورشکستگی - پیش بینی - استقلال - استیضاح - مالیات - صادرات - اقتصاد - آبیاری - زنجان

آخرین اخبار سرویس:
با حضور معاون رییس جمهور و وزرا انجام شد آغاز ششمین نمایشگاه بین المللی حمل ونقل ریلی

استخدام فروشنده با تجربه و حرفه ای آقا در تبریز

کشاورزان بدهکار به بانک کشاورزی دغدغه برداشت مبلغ فروش گندم و کلزای خود را نداشته باشند

استخدام ویزیتور در گروه زعفران و خاویار موسوی در فارس

سیف خبر داد تامین ارز 4200 تومانی به سه اولویت محدود شد

نهاوندیان: اگر کالایی گران است نباید آن را بخریم/ نمی گذاریم پراید بازار را بهم بزند

استخدام بازاریاب با روابط عمومی بالا در فروش مواد غذایی- تبریز

استخدام ماما جهت پایگاه سلامت در تهران

استخدام نیروی جوان جهت کار در پیتزا، ساندویچ فلافل در قم

ارز سه گروه کالایی با دلار 4200 تومانی تامین می شوند

جذب 70 درصدی سهمیه تأمین مسکن خانواده هایی با دو معلول در گلستان

رشد 22.1 درصدی نقدینگی/تقاضاهای سفته بازانه را حذف می کنیم

عرضه محصولات بیمارستانی مددجویان آذربایجان شرقی

آغاز برداشت زرد آلو از سطح باغات استان لرستان

سالانه 3 میلیون تن محصولات کشاورزی در گیلان تولید می شود

آسفالت جاده 100کیلومتری از ضرورت های توسعه سردشت و بوکان است

واحدهای دانش بنیان ایده های خود در استارت آپ ارائه دهند

افزایش بهره وری آب در بافق ضروری است

استخدام بازاریاب فعال خانم و آقا در تبریز

استخدام مسئول فنی جهت کار در شرکت دارویی و مکمل در تهران

زمین های طرح تعریض جاده سامان به تیران آزاد شد

استخدام مهد کودک و پیش دبستانی اردی بهشت در تبریز

استخدام تعدادی کارگر آشنا به کار در فضای سبز در قم

کاهش قیمت نفت در آستانه نشست اوپک

استخدام مربی باتجربه و مادریار جهت مهد کودک در اصفهان

خیز بلند دولت در توسعه شبکه حمل و نقل - عبدالله رحمانی*

استخدام نیروی خانم جهت امور خدماتی در تبریز

استخدام کمک حسابدار جهت همکاری در قم

استخدام تعدادی جوشکار CO2 و مونتاژکار در قم

استخدام کارگر ساده آقا جهت همکاری در تبریز

120هزار تن گندم از کشاورزان بوکانی خریداری می شود

زمین های طرح تعریض جاده سامان به تیران آزاد شد

استخدام کارآموز گرافیک جهت یک مجموعه تبلیغاتی در قم

استخدام مهندس مکانیک، مکاترونیک، اتومکانیک در تهران

خرید 3 هزار تن گندم در خراسان شمالی

120هزار تن گندم از کشاورزان بوکانی خریداری می شود

آسفالت جاده 100کیلومتری از ضرورت های توسعه سردشت و بوکان است

چهره های ماندگار بانکی معرفی شدند

ثبت موقوفه قرآنی در کاشان

ظرفیت اشتغال زایی 127 روستای کانونی شناسایی شد

افت چاههای تامین آب روستاهای استان

پولدارترین دختر مجرد جهان! + عکس

تسهیلات 10 میلیاردی برای رونق 5 معدن در سمنان+ فیلم

مشترکان خانگی گاز تحت پوشش بیمه حوادث هستند

2 هزار و 37 نفر سهم اشتغال کاشمر

چهره های ماندگار بانکی معرفی شدند

بهره برداری از سه طرح فناوری در دانشگاه بوعلی همدان

ابهامات عرضه انحصاری خوراک پروپیلن در بورس/ کاهش عرضه خوراک نفتا به پتروشیمی ها

دولت نمی تواند به زودی بدهی های خود به شهرداری را پرداخت کند/برای ساخت مجدد پلاسکو باید روال قانونی طی شود

افتتاح 8 دستگاه ساختمان اپراتوری ضد انفجار

در حالی که مردم نان ندارند بخورند، 11 میلیارد صرف توسعه مقبره کردن چه معنایی دارد؟

سیف اعلام کرد؛ اختصاص ارز 4200 تومانی به 3 گروه کالایی محدود شد

120هزار تن گندم از کشاورزان بوکانی خریداری می شود

استخدام بازاریاب حضوری فرآورده های پروتیینی با حقوق ثابت

70 درصد مکمل های ورزشی در کشور قابل اطمینان نیستند

استخدام منشی و حسابدار با روابط عمومی بالا در قم

10 هزار تابوت چرخ دار پشت دروازهای شهر

استخدام پیک موتوری بصورت ساعتی در رستوران

رییس پژوهشکده پولی و بانکی: بخش عمده ای از شرایط بازار ارز حباب است

افزایش حواله ارزی واردات تا 5 میلیون دلار

اختصاص ارز 4200 تومانی به 3 گروه کالایی محدود شد

جست وجوی هوشمندانه جای پارک خودرو

بازگشت ثبات به بازار خودرو بدون کاهش قیمت

گام بلند ایران برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای

برنامه جدید ارزی دولت برای واردات/ تخصیص ارز به 3 گروه کالا

جدول قیمت انواع گوشی موبایل در بازار / 29 خرداد

جدول کامل قیمت انواع تبلت در بازار/ 29 خرداد

اختصاص ارز 4200 تومانی به 3 گروه کالایی /سه نرخی شدن دلار تایید نمی شود

اختصاص ارز 4200 تومانی به 3 گروه کالایی محدود شد

روس ها 2 میدان نفتی مشترک ایران با عراق را توسعه می دهند

استخدام تعدادی کارشناس فروش ترجیحا آسانسور در مشهد

استخدام فروشنده خانم با روابط عمومی بالا در قم

استخدام راننده وانت اتاق دار با ماشین در قم

استخدام دستیار پزشک خانم جهت کار در مطب در تهران

استخدام طراح فتوشاپ کار و کرل کار در مشهد

استخدام تعدادی فتوشاپ کار جهت آتلیه در مشهد

استخدام تکنسین الکس خانم جهت همکاری در تهران

استخدام تعدادی فروشنده جهت پوشاک مورکالو در زنجان

استخدام فتوشاپ کار خانم یا آقا در شهر مشهد

استخدام سالن کار خانم جهت کار در پیتزا ساندویچ شب  زنجان

استخدام گرافیست جهت کار در مجموعه غذایی کروژ در مشهد

طباطبایی نژاد: از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری شود

استخدام کارشناس ارشد طراحی منظر مسلط به 3Dmax در تهران

استخدام فتوشاپ کار جهت همکاری در مشهد

استخدام آشپز آشنا به طبخ غذای سنتی ایرانی و فرنگی در زنجان

واکنش بهنوش بختیاری به کمپین نخریدن کالای گران: امیدوارم این حرکت به ضرر کارگرهای نان آور نشود

توزیع بیش از 10 میلیون لیتر سوخت کشاورزی در فریدونکنار

مصرف 18 درصدی برق در البرز توسط سیستم های سرمایشی

کاهش قیمت نفت در آستانه نشست اوپک

رشد 32 درصدی متوسط قیمت مسکن

امحاء 640 قطعه بلوک غیراستاندارد در کرمانشاه

افزایش نرخ یورو و پوند

تفاهم نامه همکاری بین اتاق بازرگانی و پارک علم و فناوری

تخصیص اعتبار در رابطه با طرح های افزایش بهره وری آب در بافق

حذف دلار 4200 تومانی برای واردات لوازم خانگی رسما ابلاغ نشده است

43 درصد از زنان انگلیسی آزار جنسی را در مراسم های عمومی تجربه کرده اند

بورس بین المللی در مناطق آزاد ایجاد می شود

واحدهای دانش بنیان ایده های خود در استارت آپ ارائه دهند

خیز بلند دولت در توسعه شبکه حمل و نقل - عبدالله رحمانی*

افزایش بهره وری آب در بافق ضروری است

به جای حمایت از تولیدکنندگان از واردکنندگان حمایت می کنیم

به جای حمایت از تولیدکنندگان از واردکنندگان حمایت می کنیم