مطالب مرتبط:
نماینده مجلس: اجازه نمی دهیم ما را به جعبه سیاه واگذار کنید/ وزیر راه باید پاسخگو باشد
امیدوارم الهلال را در عمان شکست دهیم/ استقلال ماه سختی در پیش دارد
امیدوارم الهلال را در عمان شکست دهیم/ استقلال ماه سختی در پیش دارد
"اصلاح ساختار" و "چابک سازی" در جهت مدیریت هزینه در دانشگاه آزاد/ باید از آموزش به پژوهش تغییر ماموریت دهیم
باید دانش فضای مجازی خود را افزایش دهیم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 اسفند 1396 ساعت 05:352018-02-20اقتصادي

چرا به سفرهای هوایی مالیات می دهیم؟


رونق سفرهای هوایی در 20 سال گذشته هزینه هایی روی دست کشورها گذاشته که دولت ها را بر آن داشته تا برای تامین آن، از مردم به خاطر این مدل پرطرفدار سفر، - مالیات بگیرند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، در بسیاری از کشورها، عوارض ورود و خروج به خصوص مالیات مربوط به سفرهای هوایی پدیده ای جدید به شمار می آید که در واقع نمایانگر رشد و مقرون به صرفه بودن سفرهای هوایی بین المللی با شروع قرن جدید است.

در عوض، این رشد به افزایش هزینه های مربوط به تأمین زیرساخت های لازم، امنیت و خدمات به مسافران و نگرانی های روزافزون درباره آثار این رشد بر محیط زیست، منجر شده است.

کشورها در پاسخ به این شرایط، مالیات ها، هزینه ها و عوارضی را مطرح و تعیین کردند که بتواند در تأمین مخارج روزافزون، ارائه خدمات، تامین امنیت مسافران و پروازها و در مواردی تشویق به رفتارهای سازگار با محیط زیست به آن ها کمک کند.

در میان کشورهای مورد بررسی، 16 کشور موفق شدند یک مالیات یا بیشتر را شناسایی کنند که به طور خاص به سفرهای هوایی در سطوح ملی مربوط باشد.

بیشتر این مالیات ها به شکل عوارض فرودگاهی بوده (شامل هزینه های فرود و انتظار هواپیماها، عوارض قرار دادن هواپیما در فرودگاه و عوارض پایانه های هوایی) که در بیشتر فرودگاه های بین المللی اعمال می شود و درآمدهای این مالیات ها صرف پوشش هزینه های فرودگاهی می شود که معمولا در فرودگاه های مختلف در یک کشور متفاوت است.

مالیات دیگری وجود دارد که شامل هزینه ها و عوارض مربوط به امنیت و خروج از فرودگاه (مانند مالیات حمل و نقل هوایی، مالیات بلیت هواپیما و عوارض گمرکی مسافران هوایی) است.

برخی کشورها نیز همچون انگلیس این مالیات را با هدف کسب درآمد از صنعت هوایی دریافت می کنند که افزایش آن در سال های اخیر با اعتراض مسافران روبرو شده است.

در ایران اما بدون آن که مورد مصرفی این مالیات، شفاف و دقیق شرح داده شود، خیلی کلی روی بلیت های شرکت های هواپیمایی چنین توضیحی نوشته شده است؛ هزینه های بلیت می تواند شامل مالیات و عوارضی باشد که توسط مقامات دولتی در ارتباط با حمل و نقل هوایی وضع شده اند.

ممکن است این مالیات ها و عوارض سهم قابل توجهی از هزینه مسافرت هوایی را شامل شوند که یا در هزینه حمل و نقل لحاظ شده یا به صورت جداگانه در قسمت "مالیات/ عوارض" بلیت درج شده اند.

شما ممکن است ملزم به پرداخت مالیات یا عوارضی باشید که قبلاً دریافت نشده اند.

در توضیح ساده تری نیز گفته شده؛ شرکت های هواپیمایی معمولاً دو نوع عوارض علاوه بر قیمت بلیت از مسافران دریافت می کنند که یکی از آنها مربوط به عوارض فرودگاه (LP) و دیگری عوارض هواپیمایی (KU) است که در بلیت مشخص شده است.

فصل سوم سیاست ها و روندهای گردشگری سازمان های همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) با عنوان بررسی تطبیقی سیاست های مالیاتی و عوارض در صنعت گردشگری، تصویری از مالیات های گردشگری در اکتبر سال 2013 ارائه داده که از سوی مرکز پژوهش های مجلس ترجمه شده به بررسی مالیات سفرهای هوایی و موارد مصرفی آن ها پرداخته است.

مالیات حمل و نقل هوایی در استرالیا در سال 2011 مطرح شد و هر مسافری که از فرودگاه های استرالیا خارج می شود باید آن را بپردازد، مگر این که شامل معافیت شود.

هدف از اعمال این مالیات تحریک رفتار سازگار با محیط به واسطه افزایش قیمت بلیت ها است.

در کرواسی، هم مسافران داخلی و هم بین المللی که از فرودگاه ها استفاده می کنند باید هزینه خروج را بپردازند (به استثنای مسافران ترانزیت، مسافرانی با بلیت هایی با شناسه خدمات 00 و 90 و کودکان زیر 2 سال).

این مالیات در سال 2010 معرفی شد و هزینه آن از آن زمان تا به حال (2013) 1.

37 یورو برای پروازهای بین المللی و 0.

68 یورو برای پروازهای داخلی و حمل و نقل است.

درآمدهای بدست آمده از این طریق برای تأمین مالی آژانس حمل و نقل هوایی کشور کرواسی صرف می شود.

در جمهوری چک دو نوع اصلی از مالیات های هوایی وجود دارند، تنها مسافرانی که از فرودگاه شهر پراگ برای خروج یا ترانزیت استفاده می کنند به پرداخت هر دو نوع این مالیات ها ملزم اند.

مالیات خروج در پنج سال گذشته، مبلغ آن از 525 کرون به 565 کرون درحال حاضر رسیده است، درحالی که مالیات ترانزیت در همین بازه زمانی از 190 کرون به 205 کرون افزایش یافته است.

عوارض فرودگاهی برای مسافران به منظور پوشش هزینه های فرودگاهی تعیین شده که هر مسافری به غیر از مسافران ترانزیت که از استونی با پروازهای خارجی سفر می کنند، باید آن را پرداخت کنند.

این مالیات نیز که برای پوشش هزینه های فرودگاهی در نظر گرفته شده است، با کاهش سالیانه از مبلغ 9.

91 در سال 2008 به مبلغ 7.

93 در سال 2009 و مبلغ 7.

03 در حال حاضر رسیده است.

مالیات هواپیمایی فرانسه نیز باید توسط هر حامل هوایی عمومی که مسافر، بار و یا بسته پستی را از قلمرو فرانسه سوار می کند، پرداخته شود.

مالیات هوایی این کشور در سال 2006 تصویب شد و نرخ های آن برای سفر در داخل فرانسه، اتحادیه اروپا و سایر کشورها متفاوت است.

به مورد مصرف این مالیات در گزارش مجلس اشاره ای نشده، اما اعلام شده که این مالیات در پنج سال گذشته ثابت مانده است.

اما در آفریقای جنوبی، عوارض خدمات به مسافران که برای هر مسافر وضع می شود به منظور تأمین منابع لازم برای مخارج عملیاتی و سرمایه ای مربوط به خدمات و تجهیزات مختلف فرودگاهی که در اختیار مسافران قرار می گیرد، به مصرف می رسد.

نرخ این عوارض برای پروازهای داخلی، منطقه ای و بین المللی کاملا متفاوت است.

در سال 2012 نیز عوارض تأمین امنیت مسافران پرواز در آفریقای جنوبی مطرح شد که این عوارض در فرودگاه این کشور مستقیم از مسافران خروجی دریافت می شود و درآمدهای حاصل شده صرف سازمان هواپیمایی کشوری آفریقای جنوبی می شود تا با کمک آن بتواند وظایف قانونی خود را که شامل تأمین امنیت و ایمنی مسافران با نظارت بر اشخاص و دارندگان گواهینامه/ مجوزها می شود را به انجام برساند.

در کنار مالیات های هوایی انگلستان در سال 1994 عوارض گمرکی مسافران هوایی را مطرح کرد که برای هر مسافر در پروازهای هوایی از فرودگاه این کشور وضع شد.

هدف از تعیین عوارض گمرکی مسافران هوایی کسب درآمد از صنعت هواپیمایی بود، اما پیش بینی می شد که با تأثیر بر ترافیک هوایی، آثار زیست محیطی مطلوبی به همراه نداشته باشد.

نرخ اولیه این عوارض برای پروازهای داخلی و اتحادیه اروپا برابر با 5 پوند انگلیس و برای مقاصد دیگر 10 پوند بود.

مالیات بلیت هواپیمایی آلمان در سال 2011 مطرح شد و هدف از آن ترغیب رفتار سازگار با محیط زیست از طریق افزایش قیمت بلیت ها بود.

این مالیات به دسته های مختلف تقسیم شده و در زمان رزرو (جا برای مسافرانی که قصد خروج از طریق فرودگاه های آلمان را دارند)، گرفته می شود.

در سال 2001 در یونان نیز مالیات مسافر (عوارض توسعه و نوسازی فرودگاه) مطرح شد، هر مسافر (بالای 5 سال) که از فرودگاه های آن کشور استفاده می کند به غیر از مسافران ترانزیت و آن هایی که می خواهند با وسیله نقلیه دیگری سفر کنند، همه به پرداخت این مالیات ملزم اند.

تمام درآمدهای ناشی از عوارض توسعه و نوسازی فرودگاه برای تأمین مالی عملیات ها و هزینه های سرمایه گذاری در فرودگاه های کشور، شامل تجهیز، نگهداری، بهبود و توسعه به مصرف می رسد.

نرخ این مالیات برای افرادی که به مقاصدی غیر از اتحادیه اروپا سفر می کنند با اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی این قاره (نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین) و سوییس، متفاوت است.

سال 2009 نیز ایرلند مالیات مربوط به سفرهای هوایی را مطرح شد و از آن زمان هر مسافری که این کشور را از طریق آسمان تَرک می کند باید این مالیات را بدهد، در ابتدا، نسبت به فاصله مقاصد از فرودگاه دوبلین، دو گروه نرخ برای این مالیات وضع شد، اما در اکتبر سال 2013 اعلام شد که در تاریخ آپریل سال 2014 دیگر مبلغی با این عنوان دریافت نمی شود.

حذف مالیات مربوط به سفرهای هوایی بخشی از فرآیند تخصیص خطوط هواپیمایی جدید برای ایرلند است.

زمانی که این مطلب اعلام شد، دولت آن کشور اعلام کرد که عکس العمل خطوط هواپیمایی ر را بررسی خواهد کرد و اگر این کار آثار مورد نظر را نداشته باشد، این مالیات دوباره اضافه می شود.

پاسخ اولیه خطوط هواپیمایی این کشور مثبت بود و تأیید ایجاد تعدادی خطوط هوایی جدید برای فرودگاه های ایرلند در سال 2014 را به همراه داشت.

رژیم اشغالگر قدس مالیات های عوارض حمل و نقل هوایی و عوارض گمرکی مسافران هوایی را در سال 1994 را این طور مطرح کرد؛ هر مسافری که قصد دارد از طریق آسمان وارد این کشور و یا از آن خارج شود به پرداخت این مالیات ملزم است، هدف از دریافت آن، ایجاد درآمدهایی برای پوشش هزینه های امنیت و رفت و آمدهای مسافران در فرودگاه های بین المللی بوده و نرخ فعلی آن 13 دلار برای هر مسافر است که این نرخ در پنج سال گذشته افزایشی نداشته است.

تمام مسافرانی که با پرواز از فرودگاه نیوزیلند سفر می کنند نیز به پرداخت مالیات امنیت هواپیمایی کشوری ملزم اند که از درآمدهای آن برای تأمین بودجه ی برنامه نظارت بر تأمین امنیت سازمان هواپیمایی آن کشور استفاده می شود و این برنامه از امنیت هواپیماهایی که در داخل کشور پرواز می کند، اطمینان حاصل می کند.

این مالیات در سال 2002 مطرح شد و نرخ آن از یک دلار نیوزلند در سال 2012 به نرخ ثابت 1.

5 دلار رسیده است که روی با قیمت بلیت محاسبه می شود.

کشور پرتغال هم از سال 2008 برای خدماتی که به مسافران هوایی عرضه کرده، عوارض امنیتی دریافت می کند، هدف از آن کمک به هزینه های کارمندان و تجهیزات مورد نیاز برای هر مسافر است.

در اسلواکی نیز عوارض خدمات به مسافر باید توسط متصدیان برای هر مسافر خروجی در پروازهای زمانبندی شده و نشده، پرداخت شود.

مبلغ این عوارض برای افرادی که در داخل این کشور سفر می کنند، 50 درصد مبلغی است که مسافران خروجی پرداخت می کنند.

این گزارش از سوی دفتر مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش های مجلس دی ماه امسال در شرایطی منتشر شد که سیاست های مالیاتی یکی از بحث برانگیزترین و پر ابهام ترین بخش لایحه بودجه سال 97 بوده که کلیات آن 11 بهمن ماه در مجلس مصوب شد، اما بحث بر سر جزییات آن همچنان ادامه دارد.

از سوی دیگر در شرایطی ناوگان حمل و نقل هوایی ایران تحت تاثیر تحریم ها، فرسوده است آگاهی از نوع مصرف مالیاتی که مسافر برای سفر هوایی پرداخت می کند، جزو بدیهی ترین حقوق مسافر به شمار می آید و اشاره به عبارت های کلی برای این مالیات عوارض (فرودگاه و هواپیما) که درصد آن نیز معمولا متغییر و نامشخص است، اقناع کننده نیست.

انتهای پیام
کلید واژه ها: مالیات - عوارض - سفرهای هوایی - هوایی - هزینه - فرودگاه - مسافران - هواپیما - شرکت های هواپیمایی - کشور - حمل و نقل - بین المللی - هواپیمایی - محیط زیست - امنیت - پرداخت مالیات - افزایش - بلیت هواپیما - تامین - درآمد - مالیات حمل - دولت - خروج - محیط - زیست - جدید - متفاوت - انتظار - مسافرت - اعتراض

آخرین اخبار سرویس:
آتش سوزی، ذخیره نفت لیبی را کاهش داد

طرح مجلس برای مرز نشینان

محمد رضا حمیدی زاده، بهتاش جمالیه بسطامی طراحی و تبیین مدل بخش‎بندی پویای بازار بین‎المللی فراورده‎های نفتی ایران

مدیر علمی طرح جامع مسکن در گفت وگوی تفصیلی با فارس مطرح کرد افزایش قیمت مسکن در اردیبهشت طبیعی نبود/ نباید منتظر بازگشت قیمت مسکن باشیم

آب دریاچه ارومیه پشت سدهاست/ طبیعت واکنش نشان می دهد

تاثیر افزایش تولید نفت عربستان و روسیه بر بازار ایران

دو هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار به خانواده های بی درآمد اختصاص یافت

بدعتی جدید در بازار لوازم خانگی/ قیمت ها دوباره گران می شود؟

وضعیت فوق بحرانی بارش در 5 استان

محمد رحیم اسفیدانی، طهمورث حسنقلی پور یاسوری، محمد صالح ترکستانی، امیررضا روحانی نوع شناسی رفتار صادراتی بنگاه های صادرکننده در صنعت برق ایران

مهدی دشتی، علی صنایعی عوامل تأثیرگذار بر قصد خرید اجتماعی مصرف‎کنندگان در تجارت اجتماعی

رییس سازمان بازرسی: قیمت خودرو واقعی نیست

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

دست و پای متقاضیان وام اشتغال را نبندیم!

افزایش 30 درصدی پرداخت فطریه به کمیته امداد

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

معاون وزیر نیرو: مدیریت مصرف برق مانع بحران شده است

معاون وزیر نیرو: مدیریت مصرف برق مانع بحران شده است

اقدام به کناره گیری یک بانک اتریشی از بازار ایران

اختلاف تاپیکو با NPC، دلیل اصلی تاخیر در پروژه پترو الفین فناوران

قیمت داروهای داخلی فقط 9 درصد افزایش داشته است

دلیل عدم واگذاری 500 واحد مسکونی در ارومیه چیست؟

رحیم محترم قلاتی، مهرداد موثق بررسی تأثیر بازارگرایی صادرات و انطباق آمیخته بازاریابی بر عملکرد صادراتی

هزینه بیمه «رایگان» 264 هزار تومان شد

هیچ بانکی نمی تواند به دلیل بدهی صنایع را تعطیل کند

تهران تاب آوری کافی ندارد

زمان فروش بلیت قطارهای تابستانی اعلام شد

مهاجرت کارگران افغانی ساکن ایران به کشورهای دیگر

ساختار اشتغال زنان

رشد اقتصادی ایران در سال 96 اعلام شد

بستنی ایرانی هم به امریکا می رود

افزایش شدید اختلاف طبقاتی در چهار سال اخیر

تأسیس دفتر مشاوره به شرکت های نگران از سرمایه گذاری در ایران

تصاویر/ احتکار بزرگ سایپا

خروج «تسه»ها از حبس بازه ای

قیمت نجومی فولگس گلف 2018 در بازار تهران

روستاییان تا 300 میلیون تومان وام می‎گیرند

چشم انداز مثبت بازار جهانی طلا

کاشت لیموی پارسی چاره رهایی از جاروک جادوگر

رکودی چندین ساله در انتظار بازار مسکن

حباب وعده های روحانی!

از «موافقت روسیه و عربستان بر سر تمدید توافق اوپک» تا «جدال خودرویی ترامپ و ترودو»

تدوین طرح های هادی روستایی در استان مرکزی باید شتاب گیرد

اعتراض بدنه داروسازان کشور به سازمان غذا و دارو

قیمت تجهیزات و کالاهای پزشکی افزایش پیدا نکرده است

وقتی سن بارداری بالا می رود

شاهکار جدید BMW رونمایی شد/ عکس

ورود سازمان بازرسی به بازار سکه، ارز، مسکن و خودرو

توقف 15 روزه سامانه سهام عدالت در تیر ماه

پرداخت خسارت به کشاورزان خرمشهری متضرر از شوری آب

بازار داغ کافه ها از دخل ِشب های رمضان به جام جهانی رسید

واردات 21 میلیون دلار قوطی نوشابه +جدول

ورود سازمان بازرسی به بازار خودرو، مسکن و ارز

شینهوا رییس جمهور امریکا را احمق خواند

مسئول گرانی خودرو کیست؟

اختصاص دو هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار به 750 هزار خانواده فاقد درآمد

گفتگوی ویژه، استاد دانشگاه: انحصار همه جانبه در صنعت خودرو داریم

بررسی علت بی رغبتی زنان به اهدای خون

کسادی بازار خودروهای داخلی را ارزان کرد

دلایل تحریم پذیری فروش نفت ایران/ چگونه جلوی تحریم نفت را بگیریم؟

چرا رغبت زنان ایرانی برای اهدای خون کمتر است؟

توازن فولاد در ایران به هم خورده است

نحوه تشخیص آبلیموی اصل و تقلبی

اسراری که آقایان باید درباره ارضای جنسی خانمها بدانند

مراقبت های ضروری پس از زایمان

وزیر اقتصاد سوریه: مناطق آزاد تجاری به زودی احیا می شوند

سمن ها بازیچه قرار نگیرند

حجم بیابان زایی بیشتر از بیابان زدایی است

آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی مودیان حقیقی شهر تهران

توقف 15 روزه سامانه سهام عدالت در تیر ماه/ سود مجامع امسال تا این لحظه 710 میلیارد تومان

مالیات ها افزایش پیدا کرده است/ بسیاری از واحدهای صنفی تعداد کارگران خود را محدود کرده اند

استخدام اپراتورفرزCNC،مونتاژکار در شرکت توکاطرح صفاهان-اصفهان

استخدام کارشناس آزمایشگاه،کارشناس صنایع در شهرک صنعتی اشتهارد

استخدام کارشناس منابع انسانی آقا در شرکت اسنپ در کرمانشاه

استخدام سرپرست آموزش و پشتیبانی،کارشناس آموزش و پشتیبانی

استخدام کارشناس منابع انسانی در موسسه خیریه رفاه کودک در تهران

استخدام اپراتورفرزCNC،مونتاژکار،حسابدار در شرکت توکاطرح صفاهان

نوبخت: واریز حقوق شاغلان پیش از عید فطر به حساب دستگاه ها

رهن و اجاره آپارتمان در محدوده دلاوران

آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی مودیان حقیقی شهر تهران دوم تیرماه است

توقف 15 روزه سامانه سهام عدالت در تیر ماه

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) در گفت وگو با فارس خبر داد اختصاص دو هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار به 750 هزار خانواده فاقد درآمد

اجرای طرح ساماندهی اتوبوس ها و کامیون های فرسوده تهران آغاز شد

استخدام کارشناس IT و شبکه در شرکت ایرانگردی مارکوپولو

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی در یک شرکت معتبر در تهران

فارس گزارش می دهد دلایل تحریم پذیری فروش نفت ایران/ چگونه جلوی تحریم نفت را بگیریم؟

کاهش 11 میلیارد دلاری تجارت ایران و ترکیه پس از تعرفه ترجیحی

دلار 4200 تومانی هزینه تولید را کاهش می دهد

تحقیق و تفحص از وزارت راه به دلیل گرانی مسکن کلید خورد

دستورالعمل تشخیص صلاحیت مشاوران خدمات مدیریت

پشت پرده استعفای مدیر دوتابعیتی شرکت بازرگانی نفت

اگر جهاد سازندگی بود، بسیاری از مشکلات اقتصادی نبود

مالیات ها افزایش پیدا کرده است/ بسیاری از واحدهای صنفی تعداد کارگران خود را محدود کرده اند

یک مقام سازمان خصوصی سازی عنوان کرد توقف 15 روزه سامانه سهام عدالت در تیر ماه/ سود مجامع امسال تا این لحظه 710 میلیارد تومان

دولت هیچ تقصیری در گرانی ها ندارد

آیین نامه اجرایی تأمین سوخت کمکی نیروگاه ها ابلاغ شد

هوش مصنوعی DeepMind قادر است تصویری دو بعدی را به مدل سه بعدی تبدیل کند

درمان آکنه با چوب صندل

نایب رییس اتاق اصناف ایران در گفت وگو با فارس: مالیات ها افزایش پیدا کرده است/ بسیاری از واحدهای صنفی تعداد کارگران خود را محدود کرده اند

مدیرکل امور مالیاتی شهر و استان تهران در گفت وگو با فارس آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی مودیان حقیقی شهر تهران دوم تیرماه است

چرا به سفرهای هوایی مالیات می دهیم؟

چرا به سفرهای هوایی مالیات می دهیم؟